SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo pomorskie

Prezydent Gdańska z tytułem „Ambasador Targów 2013”

Polska Izba Przemysłu Targowego po raz czwarty przyznała tytuł Ambasadora Targów. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy w historii konkursu tytuł otrzymały dwie osoby: Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz oraz Mieczysław Struk, Marszałek województwa pomorskiego

Z początkiem maja ruszył sezon na tramwaj wodny w Gdańsku

Z początkiem maja rozpoczął się sezon kursowania gdańskich tramwajów wodnych. Pierwsze kursy w czwartek 1 maja zostały wykonane już o godz. 10.00 z przystani: Żabi Kruk oraz Targ Rybny. Rejs po Motławie czy Martwej Wiśle to doskonała okazja, by obejrzeć miasto z perspektywy wody i w pełni docenić jego urodę. Stanowi również atrakcyjną i niecodzienną formę spędzania wolnego czasu.

Gdynia - Europejskie świętowanie w Muzycznym

Z okazji trwających od początku maja Dni Otwartych Projektów Unijnych, tym razem można było odwiedzić Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej. Istniejący od 1953 roku obiekt dzięki finansowemu wsparciu Unii, od zeszłego roku wygląda tak jak na największy Teatr Muzyczny w Polsce przystało... Chętnych na nietypową wizytę nie zabrakło.

Wejherowo 10 lat w Unii Europejskiej

Renowacja Kalwarii Wejherowskiej, rewitalizacja Parku Miejskiego im. A. Majkowskiego i Śródmieścia Wejherowa z remontem ul. Wałowej, budowa Filharmonii Kaszubskiej, budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż rzeki Cedron, termomodernizacja wszystkich wejherowskich szkół - to inwestycje miejskie współfinansowane z Funduszy Europejskich. W ciągu minionych 10 lat Wejherowo zdobyło dofinansowanie z Unii Europejskiej na dziewięć projektów, których wartość wyniosła ok. 100 mln zł.

Pociąg do kariery – nowy program Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku

Gdański Urząd Pracy rozpoczął rekrutację uczestników do najnowszego projektu zorganizowanego we współpracy z trójmiejską Szybką Koleją Miejską. Wybrani kandydaci, zostaną przygotowani do pracy na stanowisku maszynisty. Przejdą specjalistyczne szkolenie oraz 3-miesięczny staż, który w przyszłości pozwoli im uzyskać najpierw licencję, a potem świadectwo maszynisty. Projekt adresowany jest do 20 osób, które po ukończeniu programu mają szansę zostać zatrudnione.

Blisko 21 milionów złotych unijnego wsparcia na rozbudowę ulicy Chwarznieńskiej w Gdyni

Zarząd Województwa Pomorskiego przyznał 20,59 mln złotych dofinansowania zrealizowanej już inwestycji pn. „Rozbudowa ul. Chwarznieńskiej w Gdyni - etap I". Wartość przedsięwzięcia to 30,38 mln zł. Fundusze pochodzą ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego.

Pomorze - "Korony Smakosza" rozdane

Tegoroczny plebiscyt „Korona Smakosza” po raz pierwszy został przeprowadzony w 9 miastach z obszaru Metropolii, które wzięły udział w akcji „Rozsmakuj się w Metropolii. Weekend za pół ceny”. Dlatego też plebiscyt trwał aż trzy weekendy - 29 i 30 marca, 5 i 6 kwietnia oraz 12 i 13 kwietnia.

Bieg i Marsz Europejski 2014 w Gdyni za nami

Bieg i Marsz Europejski – druga w tym roku runda Grand Prix Gdyni w biegach ulicznych – dobiegł końca. Na linii startu stanęło ponad… 7000 osób, co stanowi absolutny rekord wśród dotychczasowych imprez biegowych organizowanych w naszym Mieście.

Gdyńskie Centrum Onkologii zyskało nowoczesny budynek zabiegowy

Chorzy mieszkańcy Pomorza zyskali możliwość kompleksowego leczenia nowotworów w komfortowych warunkach. 9 maja 2014 r. w Gdyńskim Centrum Onkologii otwarto nowoczesny budynek zabiegowy. Oznacza to więcej zabiegów onkologicznych i skrócenie kolejek dla chorych na raka.

400 tys. zł na remont zabytków w Wejherowie

Władze miasta Wejherowa od siedmiu lat przyznają dotacje na remonty zabytkowych obiektów wpisanych do rejestru zabytków. Podczas ostatniej sesji wejherowscy radni przyjęli uchwały, na mocy których dotacje z miejskiego budżetu zostaną przeznaczone na ratowanie trzech wejherowskich zabytków – Klasztoru Ojców Franciszkanów, Domu Pomocy Społecznej przy ul. Św. Jacka oraz parafii pw. Trójcy Świętej.

Układ komunikacyjny Gdańska laureatem konkursu TOP Inwestycje Komunalne 2014

Przebudowa układu komunikacyjnego Gdańska obejmująca budowę trzech newralgicznych tras: W-Z, Słowackiego i Sucharskiego znalazła się w gronie 10. laureatów konkursu TOP Inwestycje Komunalne 2014! Nagroda dla Miasta Gdańska i realizującej przedsięwzięcia Spółki Gdańskie Inwestycje Komunalne została wręczona w 8 maja 2014 roku w Katowicach, podczas wieczornej gali w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Nagrodę odebrali Teresa Blacharska, skarbnik Miasta oraz Ryszard Trykosko, prezes Zarządu Gdańskich Inwestycji Komunalnych.

Asuka II w Gdyni

Kolejny gdyński sezon wycieczkowców rozpoczęty. Dziś rano o godzinie 7.00 do Nabrzeża Francuskiego przycumowała Asuka II, jednostka pływająca pod japońską banderą. Mierzący 240 metrów statek pozostanie w naszym mieście do godziny 17.00. A w piątek już kolejna wizyta...

Gdynia- podejmij europejskie wyzwanie rowerowe

Z początkiem maja wystartowała europejska rywalizacja rowerzystów. Obok miłośników jednośladów między innymi z Rzymu, Kłajpedy, Bolonii, Warszawy czy też Bristolu w "European Cycling Challenge" uczestniczy Gdynia. Po pięciu dniach nasze miasto jest na czwartej pozycji wśród 32. uczestników.

Kazimierz Zimny, organizator maratonu „Solidarności” wyróżniony przez Polski Komitet Olimpijski

Dr Kazimierz Zimny, czołowy długodystansowiec w latach sześćdziesiątych, od 1980 roku organizujący sport w „Solidarności”, a od 1995 roku współorganizator maratonu „Solidarności” z Gdyni do Gdańska otrzymał wyróżnienie Fair Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego za całokształt kariery sportowej i godne życie po jej zakończeniu.

Portugalska piękność na Operacji Żagle Gdyni

Tego jeszcze w Polsce nie było! Jeszcze nigdy portugalski żaglowiec nie gościł w naszym kraju. Okazją do historycznej wizyty będzie zlot żaglowców Operacja Żagle Gdyni, podczas którego przy gdyńskiej kei zacumuje czteromasztowa Santa Maria Manuela. Impreza odbędzie się między 15 a 18 sierpnia tego roku.

Prezydent Wejherowa podziękował członkom grupy teatralnej Misternicy Kaszubscy.

Kilkudziesięcioosobowa grupa aktorów, pod okiem reżysera i twórcy widowiska Wojciecha Robakowskiego, od dwunastu lat na górach Kalwarii Wejherowskiej przedstawia Misterium Męki Pańskiej. Podczas spotkania wyświetlono materiał filmowy „Misterium Męki Pańskiej 2014” zrealizowany przez Urząd Miejski w Wejherowie.

Dworzec Morski w Gdyni coraz piękniejszy

Dworzec Morski - przyszła siedziba Muzeum Emigracji - z dnia na dzień pięknieje. Najpoważniejsze prace na zewnątrz i wokół budynku już się zakończyły. Zobacz efekty.

Rowerowa Majówka na Kaszubach

W sobotę 4 maja na wejherowski rynek wjechało ok. 110 rowerzystów z całej Polski, uczestniczących w zlocie rowerowym pod nazwą „IX Ogólnopolska Rowerowa Majówka na Kaszubach”. Organizatorem imprezy był Klub Turystyki Kolarskiej „Na Fali” działający w ramach PTTK przy Klubie Marynarki Wojennej w Gdyni.

Wycieczkowce wracają na wiosnę (i lato) do Gdyni

Imponują komfortem, luksusem i gabarytami. Kolejny rok z rzędu majestatyczne wycieczkowce wraz z pasażerami na pokładzie odwiedzą Gdynię. Sezon rozpocznie się w środę 7 maja o godzinie 7.00, kiedy w porcie zacumuje pływający pod japońską banderą Asuka II. A w drugiej połowie czerwca przy kei ustawi się prawdziwy gigant - liczący 317 metrów „Celebrity Eclipse". Takiego kolosa w żadnym polskim porcie jeszcze nigdy nie było.

O przestrzeni publicznej podczas lektorium miejskiego „tu-czy-tam” w Gdańsku

Zapraszamy na spotkanie z książką Filipa Springera „Wanna z kolumnadą” podczas trzeciego lektorium miejskiego „tu-czy-tam” prowadzonego przez Monikę Zawadzką. 8 maja o godz. 19.00 w sieni IKM uczestnicy i uczestniczki lektorium będą dyskutować problemach związanych z planowaniem przestrzeni publicznej.

60 lat oliwskiego ZOO

Oliwskie ZOO zajmuje obszar około 120 hektarów, na którym mieszkają zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów. Znajduje się tutaj około 190 gatunków i 1039 zwierząt. Wśród podopiecznych znajdziemy ssaki, ptaki, gady, płazy, ryby oraz bezkręgowce. Od października do ogrodu dołączy król zwierząt – lew, w towarzystwie trzech samic.

W Gdańsku rowerem „pod prąd” bezpiecznie!

Mieszkańcy Gdańska mogą poruszać się rowerem pod prąd już po 127 ulicach. Kontra ruch to wygodne i bezpieczne rozwiązanie zapewniające spójność gdańskiej sieci tras rowerowych. Gdańsk jest niekwestionowanym liderem w Polsce pod względem długości dróg jednokierunkowych, po których rowerzyści mogą jeździć „pod prąd”, obecnie mieszkańcy Gdańska mają do dyspozycji ponad 24 km takich ulic. W tym roku jazdę rowerem w kierunku przeciwnym do samochodów umożliwiono m.in. na Suchaninie, Wzgórzu Mickiewicza oraz we Wrzeszczu.

Streetwaves w Gdańsku

Streetwaves to weekendowa akcja miejska, która każdego roku, zwiastując nadejście lata, wyprowadza działania artystyczne z klubów i galerii w przestrzeń gdańskich dzielnic. Porzucamy centrum w poszukiwaniu miejsc do tej pory nieodkrytych dla sztuki i działań kulturalnych – tym razem naszymi dzielnicami-stolicami, które odwiedzimy 31 maja i 1 czerwca, będą Wrzeszcz Dolny i Wyspa Sobieszewska.

Forbes: Gdyński Twitter wśród najlepszych w Polsce

Magazyn Forbes opublikował artykuł na temat komunikacji prowadzonej przez instytucje publiczne na Twitterze. Gdyński profil wymieniany jest wśród najlepszych w Polsce. „Gdynia jest wzorem" - twierdzi Eryk Mistewicz, ekspert strategii marketingowych.

Europejska Gdynia

1 maja minęło 10 lat od przystąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej. Z tej okazji przypominamy gdyńskie inwestycje zrealizowane dzięki unijnym dotacjom, zapraszamy także na Dni Otwarte Projektów Unijnych. Będzie to okazja aby poznać takie miejsca jak Akwarium Gdyńskie czy Teatr Muzyczny.

Największe badania w historii Metropolii Gdańskiej!

Ile czasu zajmuje dziecku dojazd do szkoły? Czy system wywozu śmieci jest satysfakcjonujący? M.in. te pytania będą zadawać mieszkańcom 39 gmin metropolii ankieterzy. Początek badań ankietowych na temat jakości, dostępności i efektywności usług publicznych rozpoczął się16 kwietnia.

Skarby znalezione na gdańskim Śródmieściu

Akcja Edukacja czyli szkoła inaczej, Kawiarenka konsultacyjna dla rodziców, Akcja Wolontariat, Warsztaty kreatywności, Dni Matki i Córki, Sztuka robienia Sushi, Pikniki, Podchody, Kino na podwórku – to działania Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień w ramach projektu streetworkingowego „Ulica”.

Inauguracja sezonu turystycznego Północnych Kaszub

W Pucku oficjalnie otwarto sezon turystyczny na Północnych Kaszubach. Konferencję zorganizowały po raz trzeci samorządy współpracujące w ramach Metropolitalnego Forum Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów „NORDA”, które wspólnie zaprezentowały ofertę turystyczną naszego regionu.

W Gdyni - „Oda do radości" w pięciu językach

Zaśpiewali "Odę do radości" w pięciu językach i nakręcili teledysk. Tak uczniowie Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zjednoczonej Europy w Gdyni świętują 10 lat wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Materiał powstał 29 kwietnia, przed Gdynia InfoBox.

Gdynianie coraz wyżej oceniają gdyńską komunikację miejską

Gdynianie coraz wyżej oceniają gdyńską komunikację miejską, a najbardziej zależy im na bezpośrednich połączeniach, punktualności i częstotliwości kursów - to najważniejsze wnioski płynące z „Badań preferencji i zachowań komunikacyjnych mieszkańców Gdyni".

Jaskółki Przedsiębiorczości rozdane na Politechnice Gdańskiej

Tegoroczne „Jaskółki Przedsiębiorczości” wygrał Damian Szymański, student Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki. Laureat przedstawił jury projekt portalu Forbot.pl, adresowanego do miłośników robotów.

W Redzie zakończyły się XVIII Mistrzostwa Pracowników Samorządowych w Piłkę Siatkową

W sobotę 26 kwietnia 2014 r. zakończyły się XVIII Mistrzostwa Pracowników Samorządowych w Piłkę Siatkową. Rywalizacja była zacięta a startowało w tym roku w kategorii open 22 a w kategorii + 45 lat -11 zespołów. Łącznie na parkiecie hal sportowych wystąpiło blisko 400 zawodników.

Fryderyk 2014 dla płyty Polskiego Chóru Kameralnego Schola Cantorum Gedanensis

24 kwietnia 2014 roku po raz dwudziesty zostały wręczone nagrody Akademii Fonograficznej Fryderyk. Z przyjemnością informujemy iż płyta Polskiego Chór Kameralnego Schola Cantorum Gedanensis pod dyrekcją Jana Łukaszewskiego otrzymała nagrodę Fryderyk 2014.

Gdynia „Miastem 25-lecia"? To zależy od Ciebie - zagłosuj!

Gdynia znalazła się w gronie 10 miast nominowanych do tytułu „Miasto 25-lecia". To część konkursu podsumowującego ćwierćwiecze wolnej Polski, organizowanego przez telewizyjny program „Świat się kręci". O tym, które miasto wygra, w głosowaniu zadecydują internauci. Potrzebna jest Twoja pomoc!

Wizyta delegacji z Karlskrony w Gdyni

W piątek 25 kwietnia Gdynię odwiedzili przedstawiciele Urzędu Miasta Karlskrony oraz spółek miejskich. 17 osobowa delegacja przybyła do Gdyni, aby lepiej poznać zasady funkcjonowania gdyńskiego magistratu. Goście zainteresowani byli zasadami zakładania działalności gospodarczej w Polsce, poznali także siedzibę Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości oraz ideę "jednego okienka".

Regaty Otwarcie Sezonu o Puchar Burmistrza Miasta Pucka

W dniu 26.kwietnia 2014 r. odbyły się na wodach zatoki Regaty Otwarcia Sezonu o Puchar Burmistrza Miasta Pucka. Startowało 11 załóg żeglarskich a zawody otworzył sam Burmistrz Marek Rintz.

Gdańscy urzędnicy na rowerach

W gdańskim magistracie z roku na rok przybywa miłośników i użytkowników rowerów. Pracownicy urzędu używają jednośladów w drodze do i z pracy, a także wtedy, gdy muszą służbowo przemieścić się z miejsca na miejsce. Ale nie tylko. Z inicjatywy urzędników zawiązała się nieformalna Grupa Rowerowa, która właśnie organizuje pierwszy wspólny rekreacyjny przejazd rowerowy.

Samorządowcy Pomorza 2014 wyróżnieni

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek zwyciężył w kategorii „Prezydent Pomorza" samorządowego plebiscytu Dziennika Bałtyckiego. 24 kwietnia, wraz z pozostałymi laureatami, odebrał medal i statuetkę podczas uroczystości w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

XVIII Mistrzostwa Pracowników Samorządowych w Piłkę Siatkową w Redzie

W czwartek 24 kwietnia 2014 r. w Redzie rozpoczęły się XVIII Mistrzostwa Pracowników Samorządowych w Piłkę Siatkową. W tym roku startuje 35 drużyn z całej Polski - Zobacz galerię zdjęć!

Gdańsk w finale „Mayors Challenge” Fundacji Bloomberga

Gdańsk znalazł się pośród 21 finalistów wybranych spośród 155 miast biorących udział w konkursie na poszukiwanie skutecznych rozwiązań dla wyzwań stojących przed miastami. Europejskie miasta współzawodniczą o główną nagrodę w wysokości 5 mln Euro. Gdańska aplikacja dotyczyła wdrożenia innowacyjnego sposobu debaty z mieszkańcami, który ma za zadanie odbudować zaufanie do lokalnej demokracji.

Studia MBA na Politechnice Gdańskiej popularne wśród pracodawców

W Polsce funkcjonuje obecnie ponad 50 programów studiów MBA. Studia MBA realizowane na Wydziale Zarządzania i Ekonomii PG znalazły się w gronie najbardziej cenionych wśród pracodawców. Ranking, w którym gdańska uczelnia zajmuje jedenaste miejsce opublikował tygodnik „Wprost”.

Zapraszamy do wspólnej budowy Trasy Słowackiego w Gdańsku

Od 22 do soboty 26 kwietnia w Galerii Bałtyckiej dzieci w wieku 4-8 lat wykonają przestrzenną makietę Trasy Słowackiego! Przy okazji będą uczyć się zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.

10 ekologicznych autobusów hybrydowych będzie jeździć w Gdyni

Gdynia jako jedno z dwóch miast w Polsce uzyskała dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu „Gazela". Dzięki temu w pierwszym kwartale 2015 roku na gdyńskie ulice wyjedzie 10 hybrydowych autobusów gazowych.

Gdańskie murale w światowej czołówce

Gdańsk należy do najciekawszych miast świata promujących street art czyli wielkoformatowe malarstwo ścienne. Nasze miasto wymienia w swoim najnowszym zestawieniu amerykański portal Huffington Post.

Prezydent Gdyni Basket Partnerem 2014

14 kwietnia br., podczas Gali Pomorskiej Koszykówki w Gdańsku, prezydent Wojciech Szczurek otrzymał nagrodę Basket Partner 2014 za całokształt działalności.

Nowe wagony PKP jadą do Gdyni

We wtorek 15 kwietnia na stację Gdynia Główna wjechał pociąg TLK Mieszko z zupełnie nowymi wagonami, zakupionymi przez PKP Intercity

Lista projektów Związku Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych

Metropolitalny system tras rowerowych, węzły umożliwiające przesiadkę z samochodu do pociągu, autobusu lub na rower i ośrodek medyczny dla osób w podeszłym wieku. To tylko trzy z piętnastu projektów, które znalazły się na liście przedsięwzięć jednogłośnie zaakceptowanych przez Radę Związku Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Powołany w lutym Związek ZIT dysponuje sumą 1 mld zł na inwestycje, które chce przeprowadzić w latach 2014-2020. Jednak liczba i wartość projektów zgłoszonych przez strony i obserwatorów Związku znacznie przekracza kwotę dofinasowania. Dlatego Związek ZIT musiał podjąć decyzję, które z ponad 70 pomysłów uznaje za najważniejsze dla rozwoju metropolii.

Świąteczny Sopot

Pogoda dopisała i w Sopocie jak zawsze tłumy. Zobacz galerię zdjęć!

Gdańsk w barwach papieskich

Kilkaset flag papieskich z herbem Jana Pawła II przyozdabia od dziś główne ulice naszego miasta. Zostały one zawieszone dla uczczenia zbliżającej się uroczystej kanonizacji papieża Polaka.

Targ Węglowy w Gdańsku na co dzień i od święta

Wiosną i latem Targ Węglowy wykorzystywany będzie zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami mieszkańców. Proces konsultacji wykazał, że gdańszczanie chcą tu spędzać czas wolny – zarówno na co dzień, jak i z okazji organizowanych tu wydarzeń. Aranżacja przestrzeni Targu ma to umożliwić.

Nagroda dla Słupska

Pomorski Okręgowy Związek Koszykówki w Gdańsku przyznał Słupskowi tytuł Samorządu Przyjaznego Koszykówce. Nagroda do dowód uznania POZKosz za wspieranie koszykówki młodzieżowej i profesjonalnej w Słupsku. Statuetkę i dyplom w imieniu Prezydenta Miasta Słupska odebrał Pan Edward Zdzieborski Zastępca Prezydenta Miasta Słupska.

Semper Fidelis na Kalawarii Wejherowskiej

Po raz 27 z rzędu Służba Męska "Semper Fidelis" Archidiecezji Gdańskiej wzięła udział w Drodze Krzyżowej na Kalwarii Wejherowskiej. Z wielu parafii Archidiecezji Gdańskiej na to nabożeństwo przyjechało do grodu Wejhera ponad 500 osób.

Dotacje na modernizację źródeł ciepła dla mieszkańców Gdyni w 2014 r.

Osoby zainteresowane likwidacją kotłów opalanych węglem lub koksem mogą otrzymać dofinansowanie. Pieniądze pochodzą z programu „Czyste Powietrze", realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Gdańsk dotuje zabytki!

Ponad milion złotych Miasto Gdańsk zamierza przeznaczyć w tym roku na dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie oraz roboty budowlane w obiektach wpisanych do rejestru zabytków. Na najbliższej sesji Rada Miasta Gdańska podejmie uchwałę w tej sprawie.

Wejherowianie wspominali Jana Pawła II

Klub Miłośników Wejherowa spotkał się w ratuszu, aby wspominać Papieża Jana Pawła II z okazji zbliżającej się Jego kanonizacji.

Wybitnie kreatywne zwycięstwo studentów Politechniki Gdańskiej

Pasmo sukcesów studentów Politechniki Gdańskiej w Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłów. Drugi konkursowy zespół z Katedry Systemów Decyzyjnych i Robotyki WETI jedzie na światowe finały do Stanów Zjednoczonych. W finale ogólnopolskim zdobył dwie nagrody.

Komentarz prezydenta Słupska do zerwania umowy na dofinansowanie Parku Wodnego

Niestety spodziewaliśmy się takiego kroku ze strony Marszałka, zmuszonego do podjęcia decyzji przez większość Radnych Rady Miejskiej w Słupsku, którzy doprowadzili do zatrzymania budowy. Brak zgody Rady Miejskiej na przekazanie dodatkowych środków, a tym samym na ukończenie inwestycji w pełnym zakresie, skutkuje brakiem możliwości realizacji projektu w kształcie przewidzianym w umowie z Województwem Pomorskim o dofinansowaniu inwestycji ze środków unijnych.

W gdańskich szkołach rusza kampania „Rowerowy Maj”

Ponad pięć tysięcy uczniów z 23 gdańskich podstawówek będzie rywalizować w kampanii „Rowerowy Maj”! Najbardziej rowerowi uczniowie, klasy i szkoły wygrają atrakcyjne nagrody.

Mała Polska w środku Francji -ciekawostka z Gdyni

Powitanie „Bon jour" stało się ostatnio modne na ulicy Świętojańskiej w Gdyni, a dla odmiany polskie „dzień dobry" dość często słychać we francuskim Montresor. Od niedawna miejscowość ta jest jeszcze "bardziej polska" - nowym merem wybrany został Christophe Unrug, wnuk admirała Józefa Unruga.

Turecki okręt zacumował w Gdyni. Można go zwiedzić!

O ósmej rano 16 kwietnia 2014 r. cumował już przy nabrzeżu Francuskim, gdzie pozostanie do godz. 19 w sobotę. Turecki okręt TCG Gazientep składa w Gdyni kurtuazyjną wizytę w ramach obchodów 600. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Turcją.

#InstameetGdansk wybierz najlepsze zdjęcia z pleneru #GdanskShipyard

Choć znają się często tylko z serwisu społecznościowego Instagram, 29 marca 2014 umówili się przez internet i ruszyli w plener fotograficzny na tereny dawnej Stoczni Gdańskiej. Spotkanie odbyło się w ramach ruchu Instagramers i organizowanych na całym świecie InstaMeet. W tym samym czasie podobne akcje w przeprowadzone zostały także w Londynie, Sydney, Glasgow i w Singapurze.

Marynarka Wojenna ćwiczy na Bałtyku

Osłona szlaków żeglugowych, zabezpieczenie własnego transportu morskiego, utrzymanie panowania na morzu i niedopuszczenie do blokady morskiej państwa - to główne zadania jakie realizować będą jednostki 3. Flotylli Okrętów w ramach rozpoczętych 14 kwietnia w Gdyni ćwiczeń Okrętowej Grupy Zadaniowej.

UM Gdańsk przypomina-Warto uaktualnić dokumenty przed sezonem

Wydział Spraw Obywatelskich gdańskiego magistratu przypomina, że przed sezonem urlopowym warto sprawdzić aktualność danych w dowodzie rejestracyjnym samochodu.

Centrum zdrowia stanie na Targu Węglowym w Gdańsku

Już 1 maja na Targu Węglowym stanie nowoczesne i zaawansowane technologicznie „Centrum Stworzone dla Zdrowia”. To projekt popularyzujący wiedzę o zdrowiu, gdzie będzie można bezpłatnie sprawdzić, w jakiej jesteśmy kondycji i jak zadbać o zdrowie. Centrum będzie funkcjonować w tym miejscu do końca czerwca, a jego ambasadorem został Mateusz Kusznierewicz.

W Gdyni rowerem do pracy – szybko i zdrowo

Chociaż to dopiero druga edycja gdyńskiego konkursu: „Do pracy jadę rowerem", to uczestników jest już siedmiokrotnie więcej niż w 2013 r. W tym roku zgłosiło się 700 osób z 74 firm. Rowerowy maraton wystartował 1 kwietnia i potrwa do 31 lipca 2014 r.

Badacze z Politechniki Gdańskiej przywieźli złoto z Moskwy

Złoty medal na XVII Moskiewskim Salonie Wynalazków i Innowacyjnych Technologii „ARCHIMEDES – 2014” zdobyli badacze z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG. Jury doceniło opracowany przez dr. inż. Roberta Bogdanowicza oraz inż. Mateusza Gardasa „Sposób otrzymywania suspensji diamentowych”.

Wejherowska mega-pisanka na rynku

Na wejherowskim rynku tradycyjnie przed Świętami Wielkanocnymi stanęła Mega-pisanka pomalowana w kaszubskie wzory.

W Gdyni wręczono Nagrody im. Macieja Płażyńskiego

Zostali nagrodzeni za swoją pracę służącą Polonii. Dziennikarze i przedstawiciele mediów odebrali w naszym mieście laury tegorocznej edycji Nagrody im. Macieja Płażyńskiego. Uroczystość odbyła się w Muzeum Miasta Gdyni.

Najlepsza promocja turystyki 2013 dla Wejherowa

Rada Programowa Gdańskich Targów Turystycznych przyznała Miastu Wejherowo tytuł „najlepszej promocji turystyki województwa pomorskiego 2013” w konkursie „Bursztynowy Kompas”, w kategorii Inwestycja – nauka i kultura, za budowę Filharmonii Kaszubskiej. Nagroda została wręczona podczas uroczystego otwarcia targów w piątek ,11 kwietnia br.

Dłużnicy komunalni w Gdańsku odpracowali już 5 mln zł.

Najemcy komunalni odpracowali już 5 066 813 zł zadłużenia czynszowego. Miesięcznie z takiej formy rozliczenia korzysta około 80 osób.

Grass’owanie w Gdańsku

Zapraszamy dzieci, dorosłych i seniorów do udziału „alchemicznym procesie” w czasie którego sztuka stanie się „naczyniem alchemicznym” do zdobywania wiedzy, nowych umiejętności i doświadczeń.

Wakacyjny Staż 2014 z rekordowo dużą liczbą miejsc stażowych w Gdańsku!

Projekt "Wakacyjny Staż 2014" wchodzi w drugi etap. W tym roku liczba oferowanych miejsc stażowych jest najwyższa w historii projektu: 82 fundatorów praktyk przygotowało w swoich firmach ponad 315 miejsc stażowych! Od 14 kwietnia do 13 maja do północy trwać będzie nabór chętnych. Zgłoszenia należy składać on-line na stronie projektu www.wakacyjnystaz.gdansk.gda.pl.

W Gdańsku powstanie „Wspólnota Domowa” imienia Arama Wybickiego

W czwartą rocznicę katastrofy smoleńskiej wmurowano w Gdańsku kamień węgielny pod niezwykły pomnik: pierwszy w Polsce całodobowy dom pomocy dla dorosłych osób z autyzmem Wspólnota Domowa im. Arama Rybickiego. Arkadiusz Rybicki był założycielem Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym. Zginął w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem przed czterema laty.

Bursztynowy deszcz nagród dla Gdyni

Bursztynowe kompasy - taką nazwę noszą nagrody wręczane podczas Gdańskich Targów Turystycznych dla inwestycji i przedsięwzięć najlepiej promujących turystykę na Pomorzu w minionym roku. W tegorocznej edycji Gdynia została wyróżniona aż pięciokrotnie.

Znani i lubiani, ugotowani w Gdyni

Jerzy Zając, Sekretarz Urzędu Miasta Gdyni i Kamil Domański z Technikum Gastronomicznego zwyciężyli w drugiej edycji konkursu „Znani i lubiani gotują z uczniami". Finał, w którym łącznie rywalizowało 10 kucharskich par, odbył się w środę 9 kwietnia w Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni.

Odyseusze z Politechniki Gdańskiej mistrzami Polski

Drużyna międzynarodowego konkursu "Odyseja Umysłów" z Politechniki Gdańskiej zdobyła tytuł Mistrzów Polski i zakwalifikowała się do światowych finałów Odysei, które odbędą się w Stanach Zjednoczonych.

Gdyńska Szkoła Informatyki ma się znakomicie

Gdyńskie III Liceum Ogólnokształcące znane jest z tego, że jego uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach krajowych i międzynarodowych. Szczególnie utalentowani są młodzi matematycy i informatycy. I właśnie Ci drudzy odnotowali kolejny sukces na swoim koncie.

Gdańsk z tytułem „Gmina Przyjazna Przedsiębiorcom”

Gmina Gdańsk została zwycięzcą drugiej edycji konkursu „Gmina Przyjazna Przedsiębiorcom” zorganizowanego przez Regionalną Izbą Gospodarczą Pomorza w partnerstwie z Fundacją Instytut Rozwoju Projektów. Gdańsk zwyciężył też w kategorii Gmina najbardziej aktywna na rzecz rozwoju przedsiębiorczości. Miasto otrzymało więc dwa z trzech przyznawanych trofeów!

„ONE SHOT HIP HOP” na PGE Arenie!

Ośmioro młodych ludzi z Gdańska, dzięki wsparciu Towarzystwa „Mrowisko” i Urzędu Miejskiego, nagrało hiphopowy teledysk. Zaśpiewali w nim m.in. o dziennikarzu Hirku Wronie. 8 kwietnia spotkali się z nim na PGE Arenie Gdańsk!

Gdynia - miasto przyjazne dla fanów sportu

Stadion Miejski w Gdyni dołączył do projektu „Pełen dostęp, pełen football", realizowanego w dniach 5-13 kwietnia 2014 roku w całej Polsce. Organizatorem przedsięwzięcia jest UEFA Cafe - Centrum Dostępu do Piłki Nożnej w Europie. Akcja ma na celu promowanie równego dostępu do kibicowania dla wszystkich fanów piłki nożnej.

Niebieski patrol - mobilna pomoc ofiarom przemocy w Gdyni

Od 4 kwietnia 2014 r. w weekendy i święta w godz. od 18.00 do 2.00 „Niebieski patrol" złożony z policjantów i psychologa pomaga rodzinom dotkniętym przemocą domową. Psychologowie i policjanci udzielają wsparcia ofiarom przemocy, bezpośrednio po zdarzeniu i w miejscu zamieszkania.

Studenci Politechniki Gdańskiej przywieźli medale z RobotChallenge 2014

Studenci Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki z koła naukowego SKALP wygrali dwie nagrody na największych w Europie mistrzostwach robotów – RobotChallenge 2014.

Minibusem na Wzgórze Mickiewicza W Gdańsku

Pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego i Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku spotkali się z Przedstawicielami Rady Osiedla Wzgórze Mickiewicza, by wspólnie omówić kwestie uruchomienia w przyszłości linii autobusowej, obsługującej ten rejon miasta.

EcoCar PG potrzebuje wsparcia

Studenci z koła "EcoCarPG" budują samochód elektryczny zasilany ogniwem wodorowym. Ich celem jest zwycięstwo w Shell Eco Marathon. Wygra go taki pojazd, który zajedzie najdalej na 1 litrze paliwa. Maszyna prawie gotowa, ale do ziszczenia planu brakuje ok. 20 tys. zł. "EcoCarPG" szukają sponsorów!

Prezydent nagrodził sportowców z Wejherowa

W wejherowskim starostwie wręczono nagrody najlepszym sportowcom i trenerom za sportowe sukcesy w 2013 r. W gronie najlepszych sportowców powiatu wejherowskiego znaleźli się wejherowianie.

Komunikat po spotkaniu Komitetu Regionów

Pan Stanisław Szwabski, Przewodniczący Rady Miasta Gdyni, w dniu 2 kwietnia 2014 r. na sesji plenarnej Komitetu Regionów uczestniczył w debacie ze Štefanem Füle, Komisarzem odpowiedzialnym za rozszerzenie i politykę sąsiedztwa, oraz z Wołodymyrem Groysmanem, wicepremierem Ukrainy odpowiedzialnym za budownictwo regionalne i mieszkalnictwo.

Wejherowska „Kalwaria Życia” w obiektywie Mariana Rynkiewicza

Kalwaria Wejherowska od czasu swojego powstania, jest natchnieniem dla różnych artystów. W ostatnich latach, Kalwarię jako miejsce bogate w malownicze elementy architektury i krajobrazu, szczególnie upodobali sobie artyści-fotograficy. Ukazał się właśnie album „Kalwaria Życia” autorstwa artysty fotografika Mariana Rynkiewicza. Album ma wartość wyjątkową i jest doskonałą formą promocji Wejherowa. Promocja albumu 12 kwietnia o godz. 16.00 w kościele klasztornym w Wejherowie.
stat4u