SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo pomorskie

Dwa miliony więcej na Budżet Obywatelski w Gdańsku

Nie 9, a aż 11 milionów złotych. To pula Budżetu Obywatelskiego Gdańska na 2015 rok. Decyzję o zwiększeniu środków na inwestycje mające powstać z inicjatyw obywatelskich podjął prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

KaWa w Gdańsku

Jak gdańszczanie pozyskują informacje o wydarzeniach kulturalnych? KaWa - Kulturalna Wymiana powraca po zimowej przerwie

Dzisiaj budzi się gdański Neptun

380 lat temu, dokładnie 23 marca 1634 roku, odbyła się oficjalna inauguracja działania gdańskiej Fontanny Neptuna na Długim Targu.

Młodzi Francuzi w Gdańsku

Młodzi związkowcy z Regionu Pays de la Loire odwiedzili Gdańsk. Grupa 21 osób reprezentujących francuski związek zawodowy CFDT spotkała się z przedstawicielami Komisji Krajowej oraz Regionu Gdańskiego.

Dorta Jagić z Chorwacji Europejską Poetką Wolności 2014

Dorta Jagić, poetka z Chorwacji, została laureatką Nagrody Literackiej Europejski Poeta Wolności w 2014r za tom „Kanapa na rynku” (2011). Jury w uzasadnieniu podkreśliło mocno obecną w jej twórczości afirmację wolności kobiety. Poetka otrzymała statuetkę oraz nagrodę w wysokości 100 000 zł. Od drugiej edycji konkursu, wyróżniani są również tłumacze. W III edycji konkursu, razem z poetką nagrodę (10 000 zł) otrzymała jej tłumaczka – Małgorzata Wierzbicka.

„Kulturalna Metropolia” w Gdańsku

Instytut Kultury Miejskiej rozpoczyna pracę nad Otwartą Bazą Wydarzeń Kulturalnych w Gdańsku i Metropolii „Kulturalna Metropolia”. Umożliwi ona pozyskiwanie informacji o wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez instytucje publiczne i samorządy, firmy i przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe czy grupy nieformalne. Informacje w bazie będą wartościowe, dopasowane do odbiorcy i aktualne.

Rozpoczyna się remont Hotelu Gdynia

Budowa Gdyńskiego Centrum Filmowego na placu Grunwaldzkim nie będzie jedyną zmianą w tej okolicy. Metamorfozę przejdzie też pobliski Hotel Gdynia, w którym właśnie zaczyna się gruntowny remont.

Idzie wiosna - wsiądź na rower na Politechnice

Nadchodzi pierwszy dzień wiosny, a z nim (dla wielu) początek sezonu rowerowego. Na rozpoczęcie prezent dla politechnicznych użytkowników dwóch kółek - dwie publiczne stacje serwisowe na terenie uczelni.

Gdańsk wita europejskich poetów

Warsztatami Twórczego Czytania rozpoczął się 19 marca 2014 r. w Gdańsku Międzynarodowy Festiwal Literatury Europejski Poeta Wolności. Święto poezji potrwa do niedzieli, a kolejnego - trzeciego już - laureata Nagrody Europejski Poeta Wolności poznamy w najbliższy piątek.

Święto Morza 2014 w Gdyni

19 marca 2014 r. w siedzibie Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Gdyni podpisując list intencyjny zainaugurowano przygotowania do drugiej edycji reaktywowanego Święta Morza. Podczas czerwcowych obchodów czeka nas wiele atrakcji.

Prezydent Gdyni nagrodził piłkarki ręczne Vistalu

Nie milkną echa pierwszego w historii gdyńskiej piłki ręcznej zdobycia Pucharu Polski. Z zawodniczkami, sztabem trenerskim i władzami gdyńskiego Vistalu spotkał się prezydent miasta. Przekazał nie tylko gratulacje i podziękowania w imieniu mieszkańców, ale także nagrodę specjalną - 30 tysięcy złotych. O wrażeniach z finału i planach na dalszą część sezonu rozmawiamy z trenerem Jensem Steffensenem.

Pierwsza tablica zmiennej treści w systemie Tristar w Gdyni

Pierwsza tablica zmiennej treści - element Systemu Informacji dla Kierowców w ramach programu Tristar – stanęła przy ulicy Morskiej w Cisowej (pomiędzy ul. Zbożową i Kcyńską). Prezentacja urządzenia odbyła się we wtorek 18 marca.

Moja rowerowa szkoła w Gdańsku

Promowanie jazdy na rowerze i chodzenia pieszo oraz edukacja związana z poznawaniem zasad ruchu drogowego – takie są cele dwóch kampanii, które wiosną tego roku zostaną skierowane do uczniów szkół podstawowych w Gdańsku.

Gdańsk niezakorkowany

Gdańsk to obok Katowic najmniej zakorkowane duże polskie miasto - wynika z najnowszego „Raportu o korkach” przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte i serwis Targeo.pl.

Pułkownik Kukliński jest bohaterem. Wystawa zdjęć

Od poniedziałku na I piętrze gmachu przy Wałach Piastowskich 24 można obejrzeć wystawę zdjęć z wizyty płk. Ryszarda Kuklińskiego w Trójmieście w maju 1998 r. Wystawę przygotowały Region Gdański NSZZ „S” oraz Stowarzyszenie „Godność”.– Dla nas w NSZZ Solidarności nie ma wątpliwości, że pułkownik Kukliński jest bohaterem, wielkim patriotą, nie zdrajcą. Sam mówił o sobie, że jest jednym z nas – powiedział Piotr Duda, lider Komisji Krajowej „Solidarności”.

Finał 8 wspaniałych 2014 w Gdyni

Finał XIII gdyńskiej edycji konkursu „8 wspaniałych" odbył się w sobotę 15 marca 2014 r. w Gimnazjum nr 4 w Gdyni. Konkurs jest kierowany do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Jego celem jest promowanie pozytywnych zachowań, działań i postaw młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu. Praca w wolontariacie to zadanie niezwykle trudne do zmierzenia, gdyż nie sprawdzi tego żaden egzamin. Działalność charytatywna wśród młodzieży w znaczący sposób kształtuje charaktery i niesie nadzieję tworzenia lepszego świata pełnego akceptacji i wzajemnego szacunku.

Ruszyła strona największych Pomorskich Metropolitalnych Targów Pracy i Przedsiębiorczości

Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku jest organizatorem 3. Edycji Pomorskich Metropolitalnych Targów Pracy i Przedsiębiorczości, które odbędą się 2 kwietnia. Specjalnie z tej okazji powstała strona www dedykowana wydarzeniu - www.metropolitalnetargipracy.pl. Na stronie codziennie będą się pojawiać wiadomości – zarówno dla wystawców, jak i dla aplikujących.
Strona www.metropolitalnetargipracy.pl już działa. Dedykowana jest uczestnikom wydarzenia zarówno firmom, jak i kandydatom. Codziennie na stronie pojawiać się będą informacje związane z przedsięwzięciem, relacje z postępu prac oraz ciekawostki z branży. - Chcemy mieć pewność, że każda osoba, która 2 kwietnia przekroczy próg gdańskiego AmberExpo-miejsca, w którym po raz kolejny organizujemy Tragi, będzie w pełni świadoma tego, co może znaleźć w naszej ofercie - podkreśla Roland Budnik, dyrektor PUP w Gdańsku.

W Gdańsku wręczono Nagrody Splendor Gedanensis

Adam Nalepa, Barbara Szczepuła i Michał Szlaga zostali laureatami prestiżowej Nagrody Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury Splendor Gedanensis. Wyróżnienie za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury wręczono już po raz czterdziesty pierwszy.

Nowe połączenie kolejowe z Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego

Kontenery na kolej! W myśl tego hasła Bałtycki Terminal Kontenerowy rozwija siatkę połączeń kolejowych. Nowy regularny serwis połączy Gdynię ze Strykowem, gdzie obsługująca połączenie firma Eurontrans uruchomiła w tym roku własny terminal intermodalny.

Zapraszamy ptaki do Gdyni - wręczenie nagród

Tegoroczna edycja konkursu „Zapraszamy ptaki do Gdyni” rozstrzygnięta. Zgłoszono 250 prac. Wręczenie nagród odbyło się 12 marca, w siedzibie Urzędu Miasta Gdyni.

Pomorska Rada Związku ZIT przyjęła kryteria oceny inwestycji metropolitalnych

Pierwsze posiedzenie Rady Związku Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych było poświęcone kluczowej dla metropolii kwestii. Związek musi podjąć decyzję, jakie projekty zrealizować za dotacje UE.

18 InnoDoktorantów z Politechniki Gdańskiej

Aż 54 doktorantów, w tym 18 z PG może cieszyć się ze stypendiów przyznanych w ramach szóstej edycji konkursu InnoDoktorant.

Miasto Gdańsk wdraża politykę otwartości

W Warszawie, w Centrum Nauki Kopernik, w dniu dzisiejszym 13 marca 2014 r. odbyła się Personal Democracy Forum 2014. Konferencja poświęcona jest nieustannie zmieniającej się przestrzeni debaty społecznej. Przestrzeni, która mocno się zmienia pod wpływem technologii. W konferencji uczestniczą politycy, działacze i aktywiści z Polski i regionu Europy Środkowo Wschodniej, którzy dyskutują na temat otwartego rządu.

"Zielona Ławeczka" z Fundacją BOŚ w Słupsku

Fundacja BOŚ uruchomiła nowy projekt "Zielona Ławeczka", który powstał z myślą o mieszkańcach miast i ich osiedlach. Fundacja odbierała liczne sygnały, że mieszkańcy osiedli narzekają że ich otoczenie jest zaniedbane i mało zielone. Mieszkańcy coraz częściej organizują szereg inicjatyw społecznych, chcąc być odpowiedzialnymi za miejsce, w którym żyją. Chcą też angażować się, robić coś wspólnie, zmieniać otoczenie i świat.

Śledź ten marsz "Śledzia"

O "Marszu śledzia" pisze się nawet w podręcznikach szkolnych. Tym bardziej zachęcamy do udziału w jego XIV edycji, 16 sierpnia br. Do końca maja trwają elektroniczne zapisy. Trasa jak zawsze prowadzi z Kuźnicy do Rewy, w poprzek Zatoki Puckiej.

Słupski Niedźwiadek Szczęścia za 11 tys. zł

XII Charytatywny Bal Prezydenta Miasta Słupska odbył się 1 marca 2014 r., natomiast 12 marca Prezydent Słupska Maciej Kobyliński oficjalnie przekazał Słupskiego Niedźwiadka Szczęścia wylicytowanego podczas balu przez Państwo Paulinę i Włodzimierza Andree, właścicieli firmy Rodan. Statuetkę niedźwiadka odebrał Pan Włodzimierz Andree, który wraz z żoną zaoferował za Niedźwiadka 11 tys. zł. Całościowy dochód z tegorocznego balu charytatywnego przekroczył 50 tys. zł, dzięki czemu w ciągu dwunastu lat organizowania balu udało się zebrać kwotę 600 tys. zł.

Łużycka w Gdyni jeszcze bardziej biurowa

Rejon ulicy Łużyckiej to od kilku lat biurowe zagłębie Gdyni. Potencjał tego miejsca wkrótce jeszcze się zwiększy wraz z realizacją kompleksu biurowego Tensor, którego budowę ogłosiła firma deweloperska Euro Styl.

Student Politechniki Gdańskiej wygrał Robomaticon 2014

Damian Szymański wygrał Ogólnopolski Turniej Robotów Mobilnych – Robomaticon 2014. Zawody odbyły się 8 marca na Politechnice Warszawskiej.Student PG zajął pierwsze miejsce w kategorii LineFollower oraz drugie miejsce w LineFollower z przeszkodami. W nagrodę oprócz dyplomu uznania otrzymał profesjonalne narzędzia elektroniczne.

Mój Gdańsk 2030 – do wygrania tablety!

Mój Gdańsk 2030 - to tytuł konkursu dla dzieci i młodzieży, do udziału w którym zapraszają Prezydent Miasta Gdańska oraz Dyrektor Pałacu Młodzieży w Gdańsku. Prace oceniane będą w trzech kategoriach: prace plastyczne, grafika komputerowa oraz multimedia.

Kolosy - podsumowanie gdyńskiej imprezy

Miniony weekend stał w Gdyni pod znakiem największej imprezy podróżniczej w Polsce. Nagrody Kolosów wręczono po raz 15.

Gdańsk na największych targach inwestycyjnych MIPIM 2014 w Cannes

Miasto Gdańsk po raz 15. będzie uczestnikiem największych międzynarodowych targów inwestycyjnych w Europie - MIPIM w Cannes. Targi odbędą się w dniach 11-14 marca 2014 r i w tym roku będą obchodzić swoje 25 urodziny. Organizatorem uczestnictwa Gdańska w targach MIPIM jest spółka InvestGDA.

Gdynia i Kosakowo będą skarżyć decyzję Komisji Europejskiej

Miasto Gdynia i Gmina Kosakowo, po zapoznaniu się z uzasadnieniem decyzji Komisji Europejskiej w sprawie lotniska Gdynia – Kosakowo uznały za konieczne jej zaskarżenie. Skarga zostanie wniesiona do Sądu w Luksemburgu, który jest właściwy w tej sprawie. Poniżej prezentujemy najważniejsze argumenty, które przesądziły o konieczności skorzystania z tego środka odwoławczego. Publikujemy również znaną nam wersję roboczą uzasadnienia.

Gdański Festiwal Kariery

15 kwietnia odbędzie się Gdański Festiwal Kariery. Studenci i absolwenci, którzy szukają skutecznego wejścia na rynek pracy, przejdą szkolenia z autoprezentacji. Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne, ale wymaga zapisów.

Manifestacja pod konsulatem Rosji w Gdańsku

Ponad sto osób zgromadziło się pod konsulatem w Gdańsku Wrzeszczu aby zaprotestować przeciwko eskalacji rosyjskich działań na Krymie.

Rosną statystyki lotniska w Rębiechowie

Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy zanotował kolejny wzrost obsługi pasażerów. Obsłużył w lutym 182 070 pasażerów, co stanowi 2% więcej w porównaniu do analogicznego miesiąca ubiegłego roku.

Budowa lotniska w Gdyni-Kosakowie korzystna dla mieszkańców Wejherowa

Rada Miasta Wejherowa większością głosów poparła projekt budowy lotniska w Gdyni-Kosakowo. Projekt jest ważny i strategiczny dla rozwoju całego regionu, w tym Wejherowa. Dla wejherowian oznaczać to może ułatwiony dostęp do transportu lotniczego. Miasto nie inwestuje w to przedsięwzięcie ani złotówki i nic w przyszłości nie będzie dopłacało. Wejherowianie mogą tylko skorzystać.

Za pół ceny - w Gdańsku i Metropolii

Po raz szósty w Gdańsku i po raz pierwszy w miastach Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego odbędzie się akcja „Weekend za pół ceny”.

Początek wielkich zmian na placu Grunwaldzkim w Gdyni

Plac Grunwaldzki w Gdyni zaczyna się zmieniać. Wszystko w związku z przygotowaniami do budowy Gdyńskiego Centrum Filmowego. Wczoraj rozpoczęło się ustawianie tymczasowego płotu okalającego działkę, za którym lada dzień rozpocznie się rozbiórka dotychczasowej, betonowej nawierzchni.

"Miejsce Arki Gdynia jest w ekstraklasie"

Na cztery dni przed startem rundy wiosennej, piłkarzy i trenerów Arki odwiedził prezydent Gdyni. „Wierzę głęboko, że zakończymy sezon z wynikiem, który zapewni Arce ekstraklasę” – powiedział Wojciech Szczurek.

Komunikat w sprawie nieprawidłowości MOPS w Wejherowie

Pani dyrektor MOPS w Wejherowie została pozbawiona funkcji

Wakacyjny Staż 2014 w Gdańsku - rozpoczęto nabór fundatorów staży

Miasto Gdańsk rozpoczyna realizację XII edycji projektu Wakacyjny Staż. Zanim jednak studenci absolwenci uczelni wyższych będą mogli odbyć praktyki w wybranych firmach, trzeba znaleźć fundatorów staży. Nabór firm potrwa do 30 marca 2014 roku.

Konsul Chin w Wejherowie

Gościem prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta była konsul generalna Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku Liu Yuanyuan. To pierwsza wizyta konsul Chin w Wejherowie.

Muzeum Emigracji w Gdyni na dobrej drodze

Nie tylko wizyta w powstającym Muzeum Emigracji w Gdyni będzie czymś wyjątkowym – już sama droga na ulicę Polską 1 stanie się wizytówką placówki a także początkiem podróży z historią w tle. Rozpoczął się kolejny etap projektowania unikatowych drogowskazów przyszłej siedziby muzeum.

Gdańsk zaprasza do udziału w projekcie "Historie po Oruńsku"

Projekt skierowany jest do wszystkich mieszkańców i pasjonatów dzielnicy Orunia. Szczególną rolę w projekcie będą mieli seniorzy mieszkający w dzielnicy.

Szyldy i witryny w Gdyni na szóstkę!

Ich szyldy i witryny powinny być wzorem do naśladowania. Poznaliśmy zwycięzców pierwszej edycji konkursu organizowanego przez plastyka miejskiego Gdyni. Jego cel jest jasny – poprawa wyglądu i estetyki naszych ulic, a przy okazji pokazanie kierunku, w którym zmiany powinny iść.

Filharmonia Kaszubska w Wejherowie najlepiej oświetloną inwestycją 2013 roku

Miasto Wejherowo otrzymało tytuł "Najlepszej inwestycji oświetleniowej 2013 r." za oświetlenie i iluminację Filharmonii Kaszubskiej - Wejherowskiego Centrum Kultury. Komisja wyróżniła nowatorskie podejście, uzyskany efekt oświetleniowy, techniczny i funkcjonalny oraz bardzo wysoką jakość wykonania oświetlenia podkreślającego atrakcyjny wygląd obiektu.

Centrum Hewelianum w Gdańsku z kolejnym obiektem!

Gdańskie Centrum Hewelianum powiększa się o kolejny obiekt w obrębie Góry Gradowej - w ostatnich dniach zapadła decyzja o oddaniu w administrację jednego z najstarszych budynków wchodzących w skład tzw. zespołu Szpitala Bożego Ciała.

W Słupsku wzrośnie bezrobocie?

Oświadczenie Prezydenta Miasta Słupska Macieja Kobylińskiego w sprawie reorganizacji w fabryce Scania Production Słupsk S.A.

Targ Węglowy w Gdańsku według studentów PG i ASP. Konkurs urbanistyczno-architektoniczny

Uzupełnienie lub zaprojektowanie nowej zabudowy pierzei zachodniej Targu Węglowego połączonej z parkingami podziemnymi pod placem będzie zadaniem studentów Politechniki Gdańskiej i Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Miasto Gdańsk ogłosiło konkurs studencki na projekt zabudowy i zagospodarowania terenu Targu Węglowego.

Węzeł Żołnierzy Wyklętych w Gdyni Uroczyste nadanie imienia

W Gdyni uczczono pamięć Żołnierzy Wyklętych nadając imię Żołnierzy Wyklętych węzłowi przy zbiegu ulic Morskiej i Chylońskiej. Uroczystość odbyła się 2 marca 2014 r.

303 pomysły na wydanie 3 milionów złotych w Gdyni

Gdynianie zrobili pierwszy krok w kierunku urzeczywistnienia projektu Budżetu Obywatelskiego. Do miasta wpłynęły 303 wnioski – głównie związane są ze sportem i rekreacją, ale spora liczba zakłada remonty dróg i chodników.

Miasto Gdańsk walczy z nieestetycznymi szyldami

- Do sezonu letniego zniknąć powinna większość nieestetycznych szyldów w rejonie Głównego Miasta - zapowiada Michał Szymański, kierownik Referatu Estetyzacji Miasta gdańskiego magistratu. Miasto prowadzi szeroko zakrojoną akcję wysyłania wezwań do prowadzących działalność w lokalach na Głównym Mieście, posiadających nieprawidłowe i nieestetyczne szyldy oraz reklamy, umieszczone bez dopełnienia procedur wymaganych prawem budowlanym.

Kapitan Andrzej Drapella laureatem Nagrody im. Leszka Wiktorowicza

Kapitan Andrzej Drapella został laureatem trzeciej edycji Nagrody im. Kapitana Leszka Wiktorowicza - wybitnego człowieka morza, budowniczego i wieloletniego komendanta „Daru Młodzieży", wychowawcy wielu pokoleń polskich marynarzy. Kapituła przyznała również Nagrodę Specjalną, którą za całokształt dokonań otrzymał redaktor Bohdan Sienkiewicz.

W Wejherowie monitoring poprawia bezpieczeństwo mieszkańców

W ratuszu podpisano umowę na modernizację systemu monitoringu wizyjnego miasta Wejherowa wraz z budową stanowiska obsługi w budynku Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Rusza budowa Gdyńskiego Centrum Filmowego

25 lutego br, jeden dzień wcześniej niż pierwotnie planowano, rozpoczęła się wycinka drzew i krzewów oraz cięcia redukcyjne koron drzew na placu Grunwaldzkim, na działce przeznaczonej pod budowę Gdyńskiego Centrum Filmowego. Koniec zimy to okres kiedy można bez większych szkód przeprowadzić tego typu działania.

Więcej hot-spotów w Gdańsku!

100 zamiast dotychczasowych 72 punktów hot-spot na terenie Gdańska. Pod koniec 2014 roku Gdańsk zwiększy sieć GD@NSK wifi! Trwają parce nad ustaleniem lokalizacji hot-spotów dostępnych w gdańskiej przestrzeni miejskiej. Lista powinna być znana do końca kwietnia.

„tu-czy-tam. lektorium miejskie” w Gdańsku

Wspólne pogłębianie wiedzy o mieście, architekturze i designie oraz dyskusje o doświadczaniu i projektowaniu miejsc – to idea nowego cyklu Instytutu Kultury Miejskiej –lektorium miejskiego „tu-czy-tam” prowadzonego przez Monikę Zawadzką. Pierwsze spotkanie zatytułowane „O sposobach doświadczania świata” odbędzie się 6 marca o godz. 19.00 w IKM. Wstęp wolny.

Gdynia uśmiecha się dla Ukrainy

Uśmiechy gdyńskich uczniów pojadą na Ukrainę, aby rozweselić ich rówieśników. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 18 we wtorek 25 lutego narysowały radosne prace w ramach akcji Uśmiech nadziei dla Ukrainy. To wspólny projekt Marka Wysoczyńskiego, twórcy Światowego Archiwum Uśmiechu i władz Gdyni.

Gdańsk wyda 15 mln. na chodniki

Rusza miejski program modernizacji chodników. W tegorocznej - pierwszej - edycji projektu Zarząd Dróg i Zieleni zmodernizuje ponad 20 km chodników na terenie Gdańska. Koszt modernizacji to 15 mln zł.

Gimnazjum na Stogach zyska nowoczesne boiska.

Prawdopodobnie już od nowego roku szkolnego Gimnazjum nr 11 będzie miało nowy kompleks boisk ze sztuczną nawierzchnią. Ich budowę zapowiedział prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, podczas wtorkowej wizytacji placówki na Stogach. Będzie to kolejny nowoczesny, piłkarski kompleks sportowy budowany na terenie miasta. Od 2006 roku powstało ich już 52!

W Gdyni 641 potencjalnych dawców szpiku dla Jacka

Gdynianie jak zwykle nie zawiedli. Tłumnie odpowiedzieli na apel pomocy dla Jacka Pietrzykowskiego, byłego piłkarza Arki Gdynia. W walce z chorobą wsparli go między innymi aktualni zawodnicy Arki. Ostatecznie, zarejestrowało się 641 potencjalnych dawców szpiku kostnego! Niewykluczone, że wśród nich odnajdzie się „genetyczny bliźniak” Jacka,. albo innej osoby cierpiącej na białaczkę.

W Gdańsku podano wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim

Są już wyniki głosowania nad projektami w pilotażowym projekcie Budżet Obywatelski. Do realizacji przechodzi 27 projektów na łączną (szacunkowa kwotę) 9 960 475 zł. W głosowaniu udział wzięło 51 038 osób co stanowi 13,6 % uprawnionych. Wśród głosów przeważały te oddane przez kobiety: 28 850, z kolei w głosowaniu wzięło udział 22 188 mężczyzn

Całkiem nowe "Gdyńskie Poruszenie"!

Druga edycja "Gdyńskiego Poruszenia", czyli zajęć sportowych dla wszystkich, zapowiada się wyjątkowo. Różnorodne aktywności rekreacyjne organizowane będą niemal przez cały tydzień, a dodatkowo w każdą ostatnią środę miesiąca zaplanowano Strefy aktywności, czyli treningi w interesujących, na co dzień niedostępnych punktach całej Gdyni.

Gdańscy urzędnicy chwaleni przez mieszkańców

Kompetencję i duże zaangażowanie urzędników, a także krótki czas potrzebny do załatwienia spraw w gdańskim magistracie - to główne walory jakie wskazali uczestnicy badania oceniającego jakość usług świadczonych przez urzędy miejskie w miastach wojewódzkich. Dzięki wysokim notom mieszkańców, Gdańsk uplasował się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej rankingu przeprowadzonego na zlecenia Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA.

Jacek Bromski w Gdyni

22 lutego 2014 r. w Gdyńskiej Szkole Filmowej odbyła się projekcja filmu "Bilet na księżyc" Jacka Bromskiego.

Inwestor z Norwegii wybrał Gdańsk.

Powel AS, lider w tworzeniu kluczowego oprogramowania biznesowego i dostarczaniu usług z nim związanych dla przedsiębiorstw energetycznych, samorządów terytorialnych oraz wykonawców robót inżynieryjno-budowlanych 20 lutego 2014 roku oficjalnie otworzył nowe biuro w Gdańsku. Swoją siedzibę ulokował w Gdańskim Parku Naukowo Technologicznym. Nowy oddział wspierać będzie rozwój oprogramowania dla rosnącej liczby klientów firmy Powel. Oprogramowanie tworzone w Gdańsku służyć będzie do optymalizacji wytwarzanej energii elektrycznej w elektrowniach wodnych, słonecznych i wiatrowych oraz do zarządzania inteligentnymi sieciami energetycznymi, wodnymi i ściekowymi, jak również do wspomagania pracy przedsiębiorstw zajmujących się inżynierią lądową.

Najładniejsze elewacje w Gdańsku nagrodzone

Konkurs „Najładniejsza elewacja 2013” rozstrzygnięty. Spośród zgłoszonych budynków jury wybrało i nagrodziło trzy najatrakcyjniejsze.

Centrum Hewelianum bliżej pomorskich uczelni

Dzisiaj 20 lutego 2014 r. odbyło się uroczyste zakończenie projektu pn. „Adaptacja Centrum Hewelianum w Gdańsku na potrzeby naukowo - dydaktyczne pomorskich szkół wyższych”, którego efektem jest innowacyjna pracownia naukowo-dydaktyczna - „Galeria Ruchu”.

Sejmowa Komisja Infrastruktury jednogłośnie za OPAT

19 lutego 2014 r. Sejmowa Komisja Infrastruktury jednogłośnie przyjęła treść dezyderatu w sprawie budowy Obwodnicy Północnej Aglomeracji Trójmiejskiej (OPAT).

Jedne z najlepszych hoteli na świecie są w Gdańsku!

Gdańsk znalazł się na trzecim miejscu miast słynących z najlepiej na świecie ocenianych hoteli. Ranking opublikowała wyszukiwarka hoteli trivago.pl. Pod uwagę wzięto ponad 82 miliony opinii z ponad 200 stron rezerwacyjnych (w tym Expedia.com, Hotels.com, itp.). Klasyfikacji poddano hotele z ponad 60 opiniami z miejscowości mających co najmniej 135 hoteli.

Pomorze apeluje w sprawie Ukrainy

Apel władz samorządowych Pomorza: marszałka Mieczysława Struka, prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego oraz prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka w sprawie wydarzeń na Ukrainie.

Gdyńskie innowacje zdobywają świat

Berlin, Barcelona i Hanower - w tym roku premiery technologii wyprodukowanych w Gdyni odbędą się w aż trzech zagranicznych miastach, w trakcie największych targów branży ICT. Pomorski Park Naukowo-Technologiczny (al. Zwycięstwa 96/98) organizuje wspólne wyjazdy, stoiska targowe oraz zagraniczną promocję dla kilkudziesięciu najbardziej obiecujących młodych firm z Pomorza. Swoje nowości technologiczne zaprezentują m.in. Master Telecom, VoiceLab, Bioseco, MSM Studio i TeleMobile Labs. Jedną z nich ma być pierwszy na świecie automat, który pomoże ornitologom liczyć ptaki.

Opłata za śmieci w Gdańsku niższa o ponad 20 proc.

Mieszkańcy Gdańska, którzy segregują odpady, zapłacą za ich wywóz i utylizację 20 procent taniej, niż w roku ubiegłym. Stawka za śmieci zmieszane pozostaje bez zmian. Projekt uchwały w tej sprawie trafi na najbliższą - lutową sesję Rady Miasta. Jeśli radni zaakceptują propozycję nowych stawek, zaczną one obowiązywać od 1 kwietnia.

Gdańsk szuka tramwaju

Zakład Komunikacji Miejskiej w Gdańsku Sp. z o.o ogłosił przetarg na „Dostawę zabytkowego, dwuosiowego wagonu tramwajowego serii Tw269 o konstrukcji stalowo- drewnianej wraz z wyposażeniem, po kompleksowej renowacji produkcji DWF (Danziger Waggon Fabrik), czyli Gdańskiej Fabryki Wagonów.

Rekordowy rok Portu Gdynia!

Takiego roku w 91-letniej historii Portu Gdynia jeszcze nie było. Przy gdyńskich nabrzeżach przeładowano rekordowe 17,7 mln ton towarów. Rekordowa była też liczba pasażerów na promach Stena Line, które przewiozły ponad pół miliona osób

Justin Timberlake wystąpi w Gdańsku!

To będzie jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń muzycznych 2014 roku w Polsce. 19 sierpnia Justin Timberlake przyjedzie do Gdańska i da elektryzujący koncert na PGE ARENIE! Organizatorami wydarzenia będą: agencja Prestige MJM i Arena Gdańsk Operator.

Prezydenci Sopotu i Torunia zapraszają

Wczoraj 16 lutego odbyła się w obiektach ERGO-ARENY, konferencja prasowa prezydentów: Sopotu Jacka Karnowskiego i Torunia Michała Zaleskiego oraz ambasadora Mistrzostw Europy Szymona Ziółkowskiego ( złotego medalistę Igrzysk Olimpijskich, Mistrza Świata i Europy w rzucie młotem).

Rusza część inwestycyjna projektu rewitalizacji Dolnego Miasta!

13 lutego Miasto Gdańsk podpisało umowę z wykonawcą robót budowlanych wchodzących w zakres projektu rewitalizacji Dolnego Miasta. Umowa podpisana została w budynku przy ul. Dobrej 8 A i B, od remontu którego Miasto w minionym roku rozpoczęło inwestycyjną część rewitalizacji Dolnego Miasta.

Dni Otwarte Ergo -Areny

16 lutego 2014 roku w godzinach od 12 do 16 zwiedzać można było wnętrze obiektu przygotowanego już na Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce.

Ogólnopolskie Halowe Zawody w Skokach przez Przeszkody

Od 14 do 16 lutego 2014 roku na sopockim Hipodromie odbyły się Ogólnopolskie Halowe Zawody w Skokach przez Przeszkody. To pierwsze tej rangi zawody po 3 letniej przerwie!

Gdańszczanie lubią czytać

112 tysięcy zarejestrowanych czytelników i prawie 1,8 miliona książek wypożyczonych w 2013 roku - takimi wynikami może pochwalić się Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku. Wśród mieszkańców naszego miasta apetyt na czytanie wciąż rośnie, a wraz z nim przybywa nowoczesnych bibliotek.

Baltic Games w Gdańsku

W sobotę i niedzielę (15-16 lutego) na terenie Amber Expo odbyła się zimowa edycja Baltic Games. Event ten to przede wszystkim zawody deskorolkowe i BMX-owe, ale nie tylko.

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne powstały w województwie pomorskim

Samorządowcy Obszaru Metropolitalnego Trójmiasta podpisali 14 lutego Porozumienie w sprawie realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Oznacza to formalne powołanie do życia tzw. Związku ZIT, który według wytycznych Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, ma koordynować współpracę metropolitalną.

Charytatywny „Świętoszek” w wejherowskiej bibliotece

Po raz kolejny Miejska Biblioteka Publiczna włączyła się aktywnie w obchody XXII Światowego Dnia Chorych. Tym razem we współpracy z Wejherowskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku został przygotowany i wystawiony spektakl charytatywny w oparciu o fragmenty kultowej komedii Moliera pt. "Świętoszek".

Walentynkowe źródełko

W nadmorskich lasach niedaleko Białej Góry w gm. Krokowa znajduje się niezwykłe miejsce dla zakochanych. Zostało ono upamiętnione dużym sercem z opisaną na nim historią miłosną.

Kalwaria Wejherowska w spocie reklamowym Polska Pięknieje

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego ruszyło z VII edycją ogólnopolskiego konkursu „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich".

Boisko numer 52 w Gdańsku otwarte!

W ostatni poniedziałek, 10 lutego, Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz otworzył wielofunkcyjne boisko sportowe przy Państwowych Szkołach Budownictwa w al. Grunwaldzkiej 238.
stat4u