SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo pomorskie

Niebieski patrol - mobilna pomoc ofiarom przemocy w Gdyni

Od 4 kwietnia 2014 r. w weekendy i święta w godz. od 18.00 do 2.00 „Niebieski patrol" złożony z policjantów i psychologa pomaga rodzinom dotkniętym przemocą domową. Psychologowie i policjanci udzielają wsparcia ofiarom przemocy, bezpośrednio po zdarzeniu i w miejscu zamieszkania.

Studenci Politechniki Gdańskiej przywieźli medale z RobotChallenge 2014

Studenci Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki z koła naukowego SKALP wygrali dwie nagrody na największych w Europie mistrzostwach robotów – RobotChallenge 2014.

Minibusem na Wzgórze Mickiewicza W Gdańsku

Pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego i Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku spotkali się z Przedstawicielami Rady Osiedla Wzgórze Mickiewicza, by wspólnie omówić kwestie uruchomienia w przyszłości linii autobusowej, obsługującej ten rejon miasta.

EcoCar PG potrzebuje wsparcia

Studenci z koła "EcoCarPG" budują samochód elektryczny zasilany ogniwem wodorowym. Ich celem jest zwycięstwo w Shell Eco Marathon. Wygra go taki pojazd, który zajedzie najdalej na 1 litrze paliwa. Maszyna prawie gotowa, ale do ziszczenia planu brakuje ok. 20 tys. zł. "EcoCarPG" szukają sponsorów!

Prezydent nagrodził sportowców z Wejherowa

W wejherowskim starostwie wręczono nagrody najlepszym sportowcom i trenerom za sportowe sukcesy w 2013 r. W gronie najlepszych sportowców powiatu wejherowskiego znaleźli się wejherowianie.

Komunikat po spotkaniu Komitetu Regionów

Pan Stanisław Szwabski, Przewodniczący Rady Miasta Gdyni, w dniu 2 kwietnia 2014 r. na sesji plenarnej Komitetu Regionów uczestniczył w debacie ze Štefanem Füle, Komisarzem odpowiedzialnym za rozszerzenie i politykę sąsiedztwa, oraz z Wołodymyrem Groysmanem, wicepremierem Ukrainy odpowiedzialnym za budownictwo regionalne i mieszkalnictwo.

Wejherowska „Kalwaria Życia” w obiektywie Mariana Rynkiewicza

Kalwaria Wejherowska od czasu swojego powstania, jest natchnieniem dla różnych artystów. W ostatnich latach, Kalwarię jako miejsce bogate w malownicze elementy architektury i krajobrazu, szczególnie upodobali sobie artyści-fotograficy. Ukazał się właśnie album „Kalwaria Życia” autorstwa artysty fotografika Mariana Rynkiewicza. Album ma wartość wyjątkową i jest doskonałą formą promocji Wejherowa. Promocja albumu 12 kwietnia o godz. 16.00 w kościele klasztornym w Wejherowie.

Premiera nowej książki Petera Olivera Loewa „Gdańsk. Przewodnik literacki” i literackie spacery z autorem

Nietypowa premiera książkowa odbędzie się w kwietniu w Instytucie Kultury Miejskiej. 14 kwietnia o godz. 18.00 IKM zaprasza na spotkanie z Peterem Oliverem Loewem oraz redaktorem książki Thomasem Schulzem, któremu towarzyszyć będzie wystawa książek wspominanych przez autora w publikacji „Gdańsk. Przewodnik literacki”. Dzień później – we wtorek, 15 kwietnia o godz. 12.00 i 18.00 spod IKM ruszą dwa spacery literackie z Peterem Oliverem Loewem w roli przewodnika.

Zofia, Zuzanna i Wojciech - gdyńskie trojaczki

1 kwietnia br. urodziły się gdyńskie trojaczki - Zofia (2350g), Zuzanna (1940g) i Wojciech (2530g). Maluchy oraz ich mama czują się dobrze, choć jeszcze przez kilka dni muszą zostać w szpitalu.

Finanse Gdańska w dobrej kondycji - Fitch utrzymał ratingi Gdańska na poziomie BBB + i AA-

Najpierw nadwyżka budżetowa na poziomie 146 mln zł, a teraz utrzymanie dobrych ratingów długoterminowych dla zadłużenia w walucie krajowej i zagranicznej. Finanse Gdańska są w dobrej kondycji, co potwierdziła Agencja Fich Ratings przyznając Miastu ocenę „BBB+” (rating międzynarodowy – dla zadłużenia w walucie zagranicznej i krajowej) oraz „AA-” (rating krajowy - dla zadłużenia w walucie krajowej). Dodatkowo określono, że perspektywa ratingu jest stabilna.

Niebieski Gdynia InfoBox w Światowym Dniu Świadomości Autyzmu

W środowy wieczór 2 kwietnia gdyński InfoBox zyskał wyjątkową iluminację. Był to element światowej kampanii „Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu" - gestu solidarności z osobami cierpiącymi na tę chorobę.

Sześciuset wspaniałych na Herbalife Triathlon Gdynia

Jeśli nie potraficie pływać, nie macie super roweru i w życiu nie przebiegliście kilometra, wciąż możecie wziąć udział w Herbalife Triathlon Gdynia 2014. Jak to możliwe? Zostańcie wolontariuszami. Potrzeba 600 osób, bez których ta impreza po prostu się nie uda.

Gdańsk zlicza rowerzystów - również online

W Gdańsku z roku na rok powiększa się liczba rowerzystów. Od kilku miesięcy pomiar natężenia ruchu na drogach rowerowych prowadzony jest automatycznie. A jego wyniki można obserwować nie wychodząc z domu.

6. edycja festiwalu NARRACJE. Nowi kuratorzy i otwarty nabór prac

„mędrzec i duch” | „the sage and the ghost” – to tytuł koncepcji kuratorskiej 6. edycji festiwalu NARRACJE. Instalacje i interwencje w przestrzeni publicznej, który odbędzie się w dniach 14 – 16 listopada w Gdańsku. Kuratorzy Anna Witkowska i Adam Witkowski proponują artystom odkrywanie rejonów Górnego Wrzeszcza – od Politechniki Gdańskiej po Nową Synagogę. Otwarty nabór prac na festiwal NARRACJE potrwa od 2 kwietnia do 6 czerwca.

200 nowych miejsc pracy w Competence Call Center w Gdańsku

Austriacki inwestor Competence Call Center otworzył biuro w Gdańsku. Znajdzie w nim zatrudnienie ponad 200 osób. Zlokalizowane w Olivia Business Centre biuro będzie świadczyć usługi w językach: skandynawskim i niemieckim. Pierwsze rekrutacje pracowników już trwają.

Apel prezydenta Wejherowa do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

W związku z licznymi apelami mieszkańców Wejherowa i monitami kierowców Prezydent Miasta Wejherowa Krzysztof Hildebrandt zwrócił się z wnioskiem do GDDKiA o podjęcie działań w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego w miejscu skrzyżowania drogi krajowej nr 6 z ul. Orzeszkowej w Wejherowie.

Gdańska woda. Wlej śmiało!

Zbieramy plony wieloletnich inwestycji w poprawę jakości wody pitnej w Gdańsku. Teraz z pełnym przekonaniem możemy powiedzieć – Wlej śmiało! Rusza kampania podsumowująca wieloletnie inwestycje na rzecz poprawy jakości wody pitnej w Gdańsku.

Autostrada morska Gdynia-Karlskrona ma nowy terminal

W siostrzanym mieście Gdyni - Karlskronie od 31.03.2014 r. działa terminal intermodalny. Od tej pory ładunki zarówno do, jak i ze Skandynawii oraz Europy przez Gdynię i Karlskronę będą przewożone w kombinacji kolej-prom. Dzięki temu autostrada morska Gdynia-Karlskrona zyskała znaczenie dla całego kontynentu.

Gdańskie Miniatury na Grodzisku i Górze Gradowej

Uczniowie i uczennice gdańskich szkół kontynuują edukacyjne spacery po miejskich fortyfikacjach. W marcu zdobywali wiedzę na temat umocnień na Starym Przedmieściu, a w kwietniu wyruszą do Fortu Grodzisko i na Górę Gradową. Zapisy na kolejną wyprawę przyjmowane są do 15 kwietnia.

Gdyńskie trolejbusy sięgnęły gwiazd. Nagroda Komisji Europejskiej dla Gdyni

Są ekologiczne, ciche i szybkie - dzięki temu gdyńskie trolejbusy zaskarbiły sobie sympatię gdynian. Wysoko ocenia je także Komisja Europejska, która uhonorowała Gdynię prestiżową nagrodą Regiostars 2014 za projekt proekologicznego transportu publicznego.

W Gdańsku budżet 2013 z nadwyżką!

Po raz pierwszy od 2007 roku wynik finansowy budżetu Gdańska jest na plusie. Nadwyżka to 146 milionów złotych. Prawie 800 milionów złotych na inwestycje, wzrost wydatków na oświatę i komunikację miejską. Wyższe od zakładanych wpływy z podatku PIT i CIT. Stabilne wskaźniki zadłużenia Miasta. Tak w telegraficznym skrócie można opisać wykonanie budżetu Gdańska w 2013 roku.

Wizytacja kanoniczna w nowej parafii w Wejherowie

W minioną niedzielę 30 marca br. Metropolita Gdański ks. abp Sławoj Leszek Głódź w ramach wizytacji kanonicznej odwiedził Parafię pw. Karola Boromeusza w Wejherowie, na terenie której trwa budowa nowego kościoła przy ul. Gryfa Pomorskiego.

Dzień otwarty Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni

Prawdziwy okręt podwodny, planetarium, symulatory - artyleryjski, siłowni okrętowej czy mostka nawigacyjnego - to tylko niektóre atrakcje, które czekały na odwiedzających Akademię Marynarki Wojennej podczas dnia otwartego 27 marca 2014 roku.

Spotkanie z autorką książek dla dzieci w Wejherowie

Pisarka Renata Piątkowska była gościem spotkania literackiego z najmłodszymi czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie. Lubiana przez dzieci autorka zachęcała najmłodszych do czytania książek i przekonywała, że czytanie nie jest nudne.

Sii zatrudni w tym roku w Gdańsku co najmniej 200 osób

Sii, trzeci co do wielkości pracodawca IT na Pomorzu (450 pracowników), firma z tytułem „Najlepszego Miejsca Pracy IT w Polsce” 2012 i 2013, planuje zwiększyć w tym roku zatrudnienie. Liczba pracowników w oddziale gdańskim zwiększy się do ponad 600 osób.

List otwarty Prezydenta Słupska

Zwracam się do Panów Jana Kozłowskiego, Przewodniczącego Pomorskiej Platformy Obywatelskiej i Zbigniewa Konwińskiego, Posła, Przewodniczącego Struktur Miejskich i Powiatowych Platformy Obywatelskiej w Słupsku z apelem, żeby spowodowali, aby radni Ich partii w Radzie Miejskiej w Słupsku zaprzestali działań na szkodę Miasta poprzez uporczywe odmawianie zgody na dokończenie budowy Parku Wodnego w Słupsku.

Miasto i Stocznia Gdańsk podpisały porozumienie o współpracy

Miasto Gdańsk i Stocznia Gdańsk SA podpisały porozumienie, które reguluje współpracę stron w zakresie działań mających na celu poprawę dostępności komunikacyjnej terenów stoczniowych na Wyspie Ostrów oraz zagospodarowanie terenów inwestycyjnych położonych przy ul. Na Ostrowiu 15/10.

Taneczne „Prezentacje wiosenne” w wejherowskiej Filharmonii

Na scenie Filharmonii Kaszubskiej wystąpili młodzi tancerze trenujący w różnych sekcjach choreograficznych działających przy Wejherowskim Centrum Kultury.

Międzynarodowe sukcesy absolwentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej

Dwa filmy dyplomowe absolwentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej zostały zakwalifikowane na festiwale w Tel Avivie. Dodatkowo, jeden z nich został zauważony w Hiszpanii.

Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ul. Orzeszkowej i Gdańskiej w Wejherowie

Instalacja rejestrująca kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego, która została założona na skrzyżowaniu ulic Orzeszkowej i Gdańskiej, ma na celu ograniczenie liczby wypadków, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa na tym odcinku drogi. System monitorujący, którego zarządcą jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Gdańsku, działa poprawnie i zgodnie z prawem.

Co dalej z Targiem Węglowym w Gdańsku?

Aranżacja przestrzeni Targu Węglowego była jednym z tematów kolegium Prezydenta Miasta Gdańska. Punktem wyjścia do dyskusji był raport IKM z konsultacji społecznych dedykowanych tej ważnej przestrzeni miasta. Targ w przyszłości ma mieć swojego operatora, który realizował będzie działania wykorzystujące potencjał tego miejsca.

Słynne obrazy ożyły w Gdyni

Gdyńskie studio animacji filmowej EnlivenArt tchnęło życie w obrazy Salvadora Dalego, Francisca Goi, Gustava Klimta i Paula Cezanne'a, tworząc fascynujące krótkie filmy animowane.

Były premier Japonii gościł w Wejherowie

Na zaproszenie wejherowskiej Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej przebywał w Wejherowie w dniu 22 marca br. były premier Japonii Naoto Kan wraz z grupą ekspertów ds. energetyki. Gości przyjął w ratuszu prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt.

Dwa miliony więcej na Budżet Obywatelski w Gdańsku

Nie 9, a aż 11 milionów złotych. To pula Budżetu Obywatelskiego Gdańska na 2015 rok. Decyzję o zwiększeniu środków na inwestycje mające powstać z inicjatyw obywatelskich podjął prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

KaWa w Gdańsku

Jak gdańszczanie pozyskują informacje o wydarzeniach kulturalnych? KaWa - Kulturalna Wymiana powraca po zimowej przerwie

Dzisiaj budzi się gdański Neptun

380 lat temu, dokładnie 23 marca 1634 roku, odbyła się oficjalna inauguracja działania gdańskiej Fontanny Neptuna na Długim Targu.

Młodzi Francuzi w Gdańsku

Młodzi związkowcy z Regionu Pays de la Loire odwiedzili Gdańsk. Grupa 21 osób reprezentujących francuski związek zawodowy CFDT spotkała się z przedstawicielami Komisji Krajowej oraz Regionu Gdańskiego.

Dorta Jagić z Chorwacji Europejską Poetką Wolności 2014

Dorta Jagić, poetka z Chorwacji, została laureatką Nagrody Literackiej Europejski Poeta Wolności w 2014r za tom „Kanapa na rynku” (2011). Jury w uzasadnieniu podkreśliło mocno obecną w jej twórczości afirmację wolności kobiety. Poetka otrzymała statuetkę oraz nagrodę w wysokości 100 000 zł. Od drugiej edycji konkursu, wyróżniani są również tłumacze. W III edycji konkursu, razem z poetką nagrodę (10 000 zł) otrzymała jej tłumaczka – Małgorzata Wierzbicka.

„Kulturalna Metropolia” w Gdańsku

Instytut Kultury Miejskiej rozpoczyna pracę nad Otwartą Bazą Wydarzeń Kulturalnych w Gdańsku i Metropolii „Kulturalna Metropolia”. Umożliwi ona pozyskiwanie informacji o wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez instytucje publiczne i samorządy, firmy i przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe czy grupy nieformalne. Informacje w bazie będą wartościowe, dopasowane do odbiorcy i aktualne.

Rozpoczyna się remont Hotelu Gdynia

Budowa Gdyńskiego Centrum Filmowego na placu Grunwaldzkim nie będzie jedyną zmianą w tej okolicy. Metamorfozę przejdzie też pobliski Hotel Gdynia, w którym właśnie zaczyna się gruntowny remont.

Idzie wiosna - wsiądź na rower na Politechnice

Nadchodzi pierwszy dzień wiosny, a z nim (dla wielu) początek sezonu rowerowego. Na rozpoczęcie prezent dla politechnicznych użytkowników dwóch kółek - dwie publiczne stacje serwisowe na terenie uczelni.

Gdańsk wita europejskich poetów

Warsztatami Twórczego Czytania rozpoczął się 19 marca 2014 r. w Gdańsku Międzynarodowy Festiwal Literatury Europejski Poeta Wolności. Święto poezji potrwa do niedzieli, a kolejnego - trzeciego już - laureata Nagrody Europejski Poeta Wolności poznamy w najbliższy piątek.

Święto Morza 2014 w Gdyni

19 marca 2014 r. w siedzibie Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Gdyni podpisując list intencyjny zainaugurowano przygotowania do drugiej edycji reaktywowanego Święta Morza. Podczas czerwcowych obchodów czeka nas wiele atrakcji.

Prezydent Gdyni nagrodził piłkarki ręczne Vistalu

Nie milkną echa pierwszego w historii gdyńskiej piłki ręcznej zdobycia Pucharu Polski. Z zawodniczkami, sztabem trenerskim i władzami gdyńskiego Vistalu spotkał się prezydent miasta. Przekazał nie tylko gratulacje i podziękowania w imieniu mieszkańców, ale także nagrodę specjalną - 30 tysięcy złotych. O wrażeniach z finału i planach na dalszą część sezonu rozmawiamy z trenerem Jensem Steffensenem.

Pierwsza tablica zmiennej treści w systemie Tristar w Gdyni

Pierwsza tablica zmiennej treści - element Systemu Informacji dla Kierowców w ramach programu Tristar – stanęła przy ulicy Morskiej w Cisowej (pomiędzy ul. Zbożową i Kcyńską). Prezentacja urządzenia odbyła się we wtorek 18 marca.

Moja rowerowa szkoła w Gdańsku

Promowanie jazdy na rowerze i chodzenia pieszo oraz edukacja związana z poznawaniem zasad ruchu drogowego – takie są cele dwóch kampanii, które wiosną tego roku zostaną skierowane do uczniów szkół podstawowych w Gdańsku.

Gdańsk niezakorkowany

Gdańsk to obok Katowic najmniej zakorkowane duże polskie miasto - wynika z najnowszego „Raportu o korkach” przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte i serwis Targeo.pl.

Pułkownik Kukliński jest bohaterem. Wystawa zdjęć

Od poniedziałku na I piętrze gmachu przy Wałach Piastowskich 24 można obejrzeć wystawę zdjęć z wizyty płk. Ryszarda Kuklińskiego w Trójmieście w maju 1998 r. Wystawę przygotowały Region Gdański NSZZ „S” oraz Stowarzyszenie „Godność”.– Dla nas w NSZZ Solidarności nie ma wątpliwości, że pułkownik Kukliński jest bohaterem, wielkim patriotą, nie zdrajcą. Sam mówił o sobie, że jest jednym z nas – powiedział Piotr Duda, lider Komisji Krajowej „Solidarności”.

Finał 8 wspaniałych 2014 w Gdyni

Finał XIII gdyńskiej edycji konkursu „8 wspaniałych" odbył się w sobotę 15 marca 2014 r. w Gimnazjum nr 4 w Gdyni. Konkurs jest kierowany do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Jego celem jest promowanie pozytywnych zachowań, działań i postaw młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu. Praca w wolontariacie to zadanie niezwykle trudne do zmierzenia, gdyż nie sprawdzi tego żaden egzamin. Działalność charytatywna wśród młodzieży w znaczący sposób kształtuje charaktery i niesie nadzieję tworzenia lepszego świata pełnego akceptacji i wzajemnego szacunku.

Ruszyła strona największych Pomorskich Metropolitalnych Targów Pracy i Przedsiębiorczości

Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku jest organizatorem 3. Edycji Pomorskich Metropolitalnych Targów Pracy i Przedsiębiorczości, które odbędą się 2 kwietnia. Specjalnie z tej okazji powstała strona www dedykowana wydarzeniu - www.metropolitalnetargipracy.pl. Na stronie codziennie będą się pojawiać wiadomości – zarówno dla wystawców, jak i dla aplikujących.
Strona www.metropolitalnetargipracy.pl już działa. Dedykowana jest uczestnikom wydarzenia zarówno firmom, jak i kandydatom. Codziennie na stronie pojawiać się będą informacje związane z przedsięwzięciem, relacje z postępu prac oraz ciekawostki z branży. - Chcemy mieć pewność, że każda osoba, która 2 kwietnia przekroczy próg gdańskiego AmberExpo-miejsca, w którym po raz kolejny organizujemy Tragi, będzie w pełni świadoma tego, co może znaleźć w naszej ofercie - podkreśla Roland Budnik, dyrektor PUP w Gdańsku.

W Gdańsku wręczono Nagrody Splendor Gedanensis

Adam Nalepa, Barbara Szczepuła i Michał Szlaga zostali laureatami prestiżowej Nagrody Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury Splendor Gedanensis. Wyróżnienie za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury wręczono już po raz czterdziesty pierwszy.

Nowe połączenie kolejowe z Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego

Kontenery na kolej! W myśl tego hasła Bałtycki Terminal Kontenerowy rozwija siatkę połączeń kolejowych. Nowy regularny serwis połączy Gdynię ze Strykowem, gdzie obsługująca połączenie firma Eurontrans uruchomiła w tym roku własny terminal intermodalny.

Zapraszamy ptaki do Gdyni - wręczenie nagród

Tegoroczna edycja konkursu „Zapraszamy ptaki do Gdyni” rozstrzygnięta. Zgłoszono 250 prac. Wręczenie nagród odbyło się 12 marca, w siedzibie Urzędu Miasta Gdyni.

Pomorska Rada Związku ZIT przyjęła kryteria oceny inwestycji metropolitalnych

Pierwsze posiedzenie Rady Związku Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych było poświęcone kluczowej dla metropolii kwestii. Związek musi podjąć decyzję, jakie projekty zrealizować za dotacje UE.

18 InnoDoktorantów z Politechniki Gdańskiej

Aż 54 doktorantów, w tym 18 z PG może cieszyć się ze stypendiów przyznanych w ramach szóstej edycji konkursu InnoDoktorant.

Miasto Gdańsk wdraża politykę otwartości

W Warszawie, w Centrum Nauki Kopernik, w dniu dzisiejszym 13 marca 2014 r. odbyła się Personal Democracy Forum 2014. Konferencja poświęcona jest nieustannie zmieniającej się przestrzeni debaty społecznej. Przestrzeni, która mocno się zmienia pod wpływem technologii. W konferencji uczestniczą politycy, działacze i aktywiści z Polski i regionu Europy Środkowo Wschodniej, którzy dyskutują na temat otwartego rządu.

"Zielona Ławeczka" z Fundacją BOŚ w Słupsku

Fundacja BOŚ uruchomiła nowy projekt "Zielona Ławeczka", który powstał z myślą o mieszkańcach miast i ich osiedlach. Fundacja odbierała liczne sygnały, że mieszkańcy osiedli narzekają że ich otoczenie jest zaniedbane i mało zielone. Mieszkańcy coraz częściej organizują szereg inicjatyw społecznych, chcąc być odpowiedzialnymi za miejsce, w którym żyją. Chcą też angażować się, robić coś wspólnie, zmieniać otoczenie i świat.

Śledź ten marsz "Śledzia"

O "Marszu śledzia" pisze się nawet w podręcznikach szkolnych. Tym bardziej zachęcamy do udziału w jego XIV edycji, 16 sierpnia br. Do końca maja trwają elektroniczne zapisy. Trasa jak zawsze prowadzi z Kuźnicy do Rewy, w poprzek Zatoki Puckiej.

Słupski Niedźwiadek Szczęścia za 11 tys. zł

XII Charytatywny Bal Prezydenta Miasta Słupska odbył się 1 marca 2014 r., natomiast 12 marca Prezydent Słupska Maciej Kobyliński oficjalnie przekazał Słupskiego Niedźwiadka Szczęścia wylicytowanego podczas balu przez Państwo Paulinę i Włodzimierza Andree, właścicieli firmy Rodan. Statuetkę niedźwiadka odebrał Pan Włodzimierz Andree, który wraz z żoną zaoferował za Niedźwiadka 11 tys. zł. Całościowy dochód z tegorocznego balu charytatywnego przekroczył 50 tys. zł, dzięki czemu w ciągu dwunastu lat organizowania balu udało się zebrać kwotę 600 tys. zł.

Łużycka w Gdyni jeszcze bardziej biurowa

Rejon ulicy Łużyckiej to od kilku lat biurowe zagłębie Gdyni. Potencjał tego miejsca wkrótce jeszcze się zwiększy wraz z realizacją kompleksu biurowego Tensor, którego budowę ogłosiła firma deweloperska Euro Styl.

Student Politechniki Gdańskiej wygrał Robomaticon 2014

Damian Szymański wygrał Ogólnopolski Turniej Robotów Mobilnych – Robomaticon 2014. Zawody odbyły się 8 marca na Politechnice Warszawskiej.Student PG zajął pierwsze miejsce w kategorii LineFollower oraz drugie miejsce w LineFollower z przeszkodami. W nagrodę oprócz dyplomu uznania otrzymał profesjonalne narzędzia elektroniczne.

Mój Gdańsk 2030 – do wygrania tablety!

Mój Gdańsk 2030 - to tytuł konkursu dla dzieci i młodzieży, do udziału w którym zapraszają Prezydent Miasta Gdańska oraz Dyrektor Pałacu Młodzieży w Gdańsku. Prace oceniane będą w trzech kategoriach: prace plastyczne, grafika komputerowa oraz multimedia.

Kolosy - podsumowanie gdyńskiej imprezy

Miniony weekend stał w Gdyni pod znakiem największej imprezy podróżniczej w Polsce. Nagrody Kolosów wręczono po raz 15.

Gdańsk na największych targach inwestycyjnych MIPIM 2014 w Cannes

Miasto Gdańsk po raz 15. będzie uczestnikiem największych międzynarodowych targów inwestycyjnych w Europie - MIPIM w Cannes. Targi odbędą się w dniach 11-14 marca 2014 r i w tym roku będą obchodzić swoje 25 urodziny. Organizatorem uczestnictwa Gdańska w targach MIPIM jest spółka InvestGDA.

Gdynia i Kosakowo będą skarżyć decyzję Komisji Europejskiej

Miasto Gdynia i Gmina Kosakowo, po zapoznaniu się z uzasadnieniem decyzji Komisji Europejskiej w sprawie lotniska Gdynia – Kosakowo uznały za konieczne jej zaskarżenie. Skarga zostanie wniesiona do Sądu w Luksemburgu, który jest właściwy w tej sprawie. Poniżej prezentujemy najważniejsze argumenty, które przesądziły o konieczności skorzystania z tego środka odwoławczego. Publikujemy również znaną nam wersję roboczą uzasadnienia.

Gdański Festiwal Kariery

15 kwietnia odbędzie się Gdański Festiwal Kariery. Studenci i absolwenci, którzy szukają skutecznego wejścia na rynek pracy, przejdą szkolenia z autoprezentacji. Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne, ale wymaga zapisów.

Manifestacja pod konsulatem Rosji w Gdańsku

Ponad sto osób zgromadziło się pod konsulatem w Gdańsku Wrzeszczu aby zaprotestować przeciwko eskalacji rosyjskich działań na Krymie.

Rosną statystyki lotniska w Rębiechowie

Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy zanotował kolejny wzrost obsługi pasażerów. Obsłużył w lutym 182 070 pasażerów, co stanowi 2% więcej w porównaniu do analogicznego miesiąca ubiegłego roku.

Budowa lotniska w Gdyni-Kosakowie korzystna dla mieszkańców Wejherowa

Rada Miasta Wejherowa większością głosów poparła projekt budowy lotniska w Gdyni-Kosakowo. Projekt jest ważny i strategiczny dla rozwoju całego regionu, w tym Wejherowa. Dla wejherowian oznaczać to może ułatwiony dostęp do transportu lotniczego. Miasto nie inwestuje w to przedsięwzięcie ani złotówki i nic w przyszłości nie będzie dopłacało. Wejherowianie mogą tylko skorzystać.

Za pół ceny - w Gdańsku i Metropolii

Po raz szósty w Gdańsku i po raz pierwszy w miastach Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego odbędzie się akcja „Weekend za pół ceny”.

Początek wielkich zmian na placu Grunwaldzkim w Gdyni

Plac Grunwaldzki w Gdyni zaczyna się zmieniać. Wszystko w związku z przygotowaniami do budowy Gdyńskiego Centrum Filmowego. Wczoraj rozpoczęło się ustawianie tymczasowego płotu okalającego działkę, za którym lada dzień rozpocznie się rozbiórka dotychczasowej, betonowej nawierzchni.

"Miejsce Arki Gdynia jest w ekstraklasie"

Na cztery dni przed startem rundy wiosennej, piłkarzy i trenerów Arki odwiedził prezydent Gdyni. „Wierzę głęboko, że zakończymy sezon z wynikiem, który zapewni Arce ekstraklasę” – powiedział Wojciech Szczurek.

Komunikat w sprawie nieprawidłowości MOPS w Wejherowie

Pani dyrektor MOPS w Wejherowie została pozbawiona funkcji

Wakacyjny Staż 2014 w Gdańsku - rozpoczęto nabór fundatorów staży

Miasto Gdańsk rozpoczyna realizację XII edycji projektu Wakacyjny Staż. Zanim jednak studenci absolwenci uczelni wyższych będą mogli odbyć praktyki w wybranych firmach, trzeba znaleźć fundatorów staży. Nabór firm potrwa do 30 marca 2014 roku.

Konsul Chin w Wejherowie

Gościem prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta była konsul generalna Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku Liu Yuanyuan. To pierwsza wizyta konsul Chin w Wejherowie.

Muzeum Emigracji w Gdyni na dobrej drodze

Nie tylko wizyta w powstającym Muzeum Emigracji w Gdyni będzie czymś wyjątkowym – już sama droga na ulicę Polską 1 stanie się wizytówką placówki a także początkiem podróży z historią w tle. Rozpoczął się kolejny etap projektowania unikatowych drogowskazów przyszłej siedziby muzeum.

Gdańsk zaprasza do udziału w projekcie "Historie po Oruńsku"

Projekt skierowany jest do wszystkich mieszkańców i pasjonatów dzielnicy Orunia. Szczególną rolę w projekcie będą mieli seniorzy mieszkający w dzielnicy.

Szyldy i witryny w Gdyni na szóstkę!

Ich szyldy i witryny powinny być wzorem do naśladowania. Poznaliśmy zwycięzców pierwszej edycji konkursu organizowanego przez plastyka miejskiego Gdyni. Jego cel jest jasny – poprawa wyglądu i estetyki naszych ulic, a przy okazji pokazanie kierunku, w którym zmiany powinny iść.

Filharmonia Kaszubska w Wejherowie najlepiej oświetloną inwestycją 2013 roku

Miasto Wejherowo otrzymało tytuł "Najlepszej inwestycji oświetleniowej 2013 r." za oświetlenie i iluminację Filharmonii Kaszubskiej - Wejherowskiego Centrum Kultury. Komisja wyróżniła nowatorskie podejście, uzyskany efekt oświetleniowy, techniczny i funkcjonalny oraz bardzo wysoką jakość wykonania oświetlenia podkreślającego atrakcyjny wygląd obiektu.

Centrum Hewelianum w Gdańsku z kolejnym obiektem!

Gdańskie Centrum Hewelianum powiększa się o kolejny obiekt w obrębie Góry Gradowej - w ostatnich dniach zapadła decyzja o oddaniu w administrację jednego z najstarszych budynków wchodzących w skład tzw. zespołu Szpitala Bożego Ciała.

W Słupsku wzrośnie bezrobocie?

Oświadczenie Prezydenta Miasta Słupska Macieja Kobylińskiego w sprawie reorganizacji w fabryce Scania Production Słupsk S.A.

Targ Węglowy w Gdańsku według studentów PG i ASP. Konkurs urbanistyczno-architektoniczny

Uzupełnienie lub zaprojektowanie nowej zabudowy pierzei zachodniej Targu Węglowego połączonej z parkingami podziemnymi pod placem będzie zadaniem studentów Politechniki Gdańskiej i Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Miasto Gdańsk ogłosiło konkurs studencki na projekt zabudowy i zagospodarowania terenu Targu Węglowego.

Węzeł Żołnierzy Wyklętych w Gdyni Uroczyste nadanie imienia

W Gdyni uczczono pamięć Żołnierzy Wyklętych nadając imię Żołnierzy Wyklętych węzłowi przy zbiegu ulic Morskiej i Chylońskiej. Uroczystość odbyła się 2 marca 2014 r.

303 pomysły na wydanie 3 milionów złotych w Gdyni

Gdynianie zrobili pierwszy krok w kierunku urzeczywistnienia projektu Budżetu Obywatelskiego. Do miasta wpłynęły 303 wnioski – głównie związane są ze sportem i rekreacją, ale spora liczba zakłada remonty dróg i chodników.

Miasto Gdańsk walczy z nieestetycznymi szyldami

- Do sezonu letniego zniknąć powinna większość nieestetycznych szyldów w rejonie Głównego Miasta - zapowiada Michał Szymański, kierownik Referatu Estetyzacji Miasta gdańskiego magistratu. Miasto prowadzi szeroko zakrojoną akcję wysyłania wezwań do prowadzących działalność w lokalach na Głównym Mieście, posiadających nieprawidłowe i nieestetyczne szyldy oraz reklamy, umieszczone bez dopełnienia procedur wymaganych prawem budowlanym.

Kapitan Andrzej Drapella laureatem Nagrody im. Leszka Wiktorowicza

Kapitan Andrzej Drapella został laureatem trzeciej edycji Nagrody im. Kapitana Leszka Wiktorowicza - wybitnego człowieka morza, budowniczego i wieloletniego komendanta „Daru Młodzieży", wychowawcy wielu pokoleń polskich marynarzy. Kapituła przyznała również Nagrodę Specjalną, którą za całokształt dokonań otrzymał redaktor Bohdan Sienkiewicz.

W Wejherowie monitoring poprawia bezpieczeństwo mieszkańców

W ratuszu podpisano umowę na modernizację systemu monitoringu wizyjnego miasta Wejherowa wraz z budową stanowiska obsługi w budynku Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.
stat4u