SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo pomorskie

W Gdyni 641 potencjalnych dawców szpiku dla Jacka

Gdynianie jak zwykle nie zawiedli. Tłumnie odpowiedzieli na apel pomocy dla Jacka Pietrzykowskiego, byłego piłkarza Arki Gdynia. W walce z chorobą wsparli go między innymi aktualni zawodnicy Arki. Ostatecznie, zarejestrowało się 641 potencjalnych dawców szpiku kostnego! Niewykluczone, że wśród nich odnajdzie się „genetyczny bliźniak” Jacka,. albo innej osoby cierpiącej na białaczkę.

W Gdańsku podano wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim

Są już wyniki głosowania nad projektami w pilotażowym projekcie Budżet Obywatelski. Do realizacji przechodzi 27 projektów na łączną (szacunkowa kwotę) 9 960 475 zł. W głosowaniu udział wzięło 51 038 osób co stanowi 13,6 % uprawnionych. Wśród głosów przeważały te oddane przez kobiety: 28 850, z kolei w głosowaniu wzięło udział 22 188 mężczyzn

Całkiem nowe "Gdyńskie Poruszenie"!

Druga edycja "Gdyńskiego Poruszenia", czyli zajęć sportowych dla wszystkich, zapowiada się wyjątkowo. Różnorodne aktywności rekreacyjne organizowane będą niemal przez cały tydzień, a dodatkowo w każdą ostatnią środę miesiąca zaplanowano Strefy aktywności, czyli treningi w interesujących, na co dzień niedostępnych punktach całej Gdyni.

Gdańscy urzędnicy chwaleni przez mieszkańców

Kompetencję i duże zaangażowanie urzędników, a także krótki czas potrzebny do załatwienia spraw w gdańskim magistracie - to główne walory jakie wskazali uczestnicy badania oceniającego jakość usług świadczonych przez urzędy miejskie w miastach wojewódzkich. Dzięki wysokim notom mieszkańców, Gdańsk uplasował się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej rankingu przeprowadzonego na zlecenia Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA.

Jacek Bromski w Gdyni

22 lutego 2014 r. w Gdyńskiej Szkole Filmowej odbyła się projekcja filmu "Bilet na księżyc" Jacka Bromskiego.

Inwestor z Norwegii wybrał Gdańsk.

Powel AS, lider w tworzeniu kluczowego oprogramowania biznesowego i dostarczaniu usług z nim związanych dla przedsiębiorstw energetycznych, samorządów terytorialnych oraz wykonawców robót inżynieryjno-budowlanych 20 lutego 2014 roku oficjalnie otworzył nowe biuro w Gdańsku. Swoją siedzibę ulokował w Gdańskim Parku Naukowo Technologicznym. Nowy oddział wspierać będzie rozwój oprogramowania dla rosnącej liczby klientów firmy Powel. Oprogramowanie tworzone w Gdańsku służyć będzie do optymalizacji wytwarzanej energii elektrycznej w elektrowniach wodnych, słonecznych i wiatrowych oraz do zarządzania inteligentnymi sieciami energetycznymi, wodnymi i ściekowymi, jak również do wspomagania pracy przedsiębiorstw zajmujących się inżynierią lądową.

Najładniejsze elewacje w Gdańsku nagrodzone

Konkurs „Najładniejsza elewacja 2013” rozstrzygnięty. Spośród zgłoszonych budynków jury wybrało i nagrodziło trzy najatrakcyjniejsze.

Centrum Hewelianum bliżej pomorskich uczelni

Dzisiaj 20 lutego 2014 r. odbyło się uroczyste zakończenie projektu pn. „Adaptacja Centrum Hewelianum w Gdańsku na potrzeby naukowo - dydaktyczne pomorskich szkół wyższych”, którego efektem jest innowacyjna pracownia naukowo-dydaktyczna - „Galeria Ruchu”.

Sejmowa Komisja Infrastruktury jednogłośnie za OPAT

19 lutego 2014 r. Sejmowa Komisja Infrastruktury jednogłośnie przyjęła treść dezyderatu w sprawie budowy Obwodnicy Północnej Aglomeracji Trójmiejskiej (OPAT).

Jedne z najlepszych hoteli na świecie są w Gdańsku!

Gdańsk znalazł się na trzecim miejscu miast słynących z najlepiej na świecie ocenianych hoteli. Ranking opublikowała wyszukiwarka hoteli trivago.pl. Pod uwagę wzięto ponad 82 miliony opinii z ponad 200 stron rezerwacyjnych (w tym Expedia.com, Hotels.com, itp.). Klasyfikacji poddano hotele z ponad 60 opiniami z miejscowości mających co najmniej 135 hoteli.

Pomorze apeluje w sprawie Ukrainy

Apel władz samorządowych Pomorza: marszałka Mieczysława Struka, prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego oraz prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka w sprawie wydarzeń na Ukrainie.

Gdyńskie innowacje zdobywają świat

Berlin, Barcelona i Hanower - w tym roku premiery technologii wyprodukowanych w Gdyni odbędą się w aż trzech zagranicznych miastach, w trakcie największych targów branży ICT. Pomorski Park Naukowo-Technologiczny (al. Zwycięstwa 96/98) organizuje wspólne wyjazdy, stoiska targowe oraz zagraniczną promocję dla kilkudziesięciu najbardziej obiecujących młodych firm z Pomorza. Swoje nowości technologiczne zaprezentują m.in. Master Telecom, VoiceLab, Bioseco, MSM Studio i TeleMobile Labs. Jedną z nich ma być pierwszy na świecie automat, który pomoże ornitologom liczyć ptaki.

Opłata za śmieci w Gdańsku niższa o ponad 20 proc.

Mieszkańcy Gdańska, którzy segregują odpady, zapłacą za ich wywóz i utylizację 20 procent taniej, niż w roku ubiegłym. Stawka za śmieci zmieszane pozostaje bez zmian. Projekt uchwały w tej sprawie trafi na najbliższą - lutową sesję Rady Miasta. Jeśli radni zaakceptują propozycję nowych stawek, zaczną one obowiązywać od 1 kwietnia.

Gdańsk szuka tramwaju

Zakład Komunikacji Miejskiej w Gdańsku Sp. z o.o ogłosił przetarg na „Dostawę zabytkowego, dwuosiowego wagonu tramwajowego serii Tw269 o konstrukcji stalowo- drewnianej wraz z wyposażeniem, po kompleksowej renowacji produkcji DWF (Danziger Waggon Fabrik), czyli Gdańskiej Fabryki Wagonów.

Rekordowy rok Portu Gdynia!

Takiego roku w 91-letniej historii Portu Gdynia jeszcze nie było. Przy gdyńskich nabrzeżach przeładowano rekordowe 17,7 mln ton towarów. Rekordowa była też liczba pasażerów na promach Stena Line, które przewiozły ponad pół miliona osób

Justin Timberlake wystąpi w Gdańsku!

To będzie jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń muzycznych 2014 roku w Polsce. 19 sierpnia Justin Timberlake przyjedzie do Gdańska i da elektryzujący koncert na PGE ARENIE! Organizatorami wydarzenia będą: agencja Prestige MJM i Arena Gdańsk Operator.

Prezydenci Sopotu i Torunia zapraszają

Wczoraj 16 lutego odbyła się w obiektach ERGO-ARENY, konferencja prasowa prezydentów: Sopotu Jacka Karnowskiego i Torunia Michała Zaleskiego oraz ambasadora Mistrzostw Europy Szymona Ziółkowskiego ( złotego medalistę Igrzysk Olimpijskich, Mistrza Świata i Europy w rzucie młotem).

Rusza część inwestycyjna projektu rewitalizacji Dolnego Miasta!

13 lutego Miasto Gdańsk podpisało umowę z wykonawcą robót budowlanych wchodzących w zakres projektu rewitalizacji Dolnego Miasta. Umowa podpisana została w budynku przy ul. Dobrej 8 A i B, od remontu którego Miasto w minionym roku rozpoczęło inwestycyjną część rewitalizacji Dolnego Miasta.

Dni Otwarte Ergo -Areny

16 lutego 2014 roku w godzinach od 12 do 16 zwiedzać można było wnętrze obiektu przygotowanego już na Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce.

Ogólnopolskie Halowe Zawody w Skokach przez Przeszkody

Od 14 do 16 lutego 2014 roku na sopockim Hipodromie odbyły się Ogólnopolskie Halowe Zawody w Skokach przez Przeszkody. To pierwsze tej rangi zawody po 3 letniej przerwie!

Gdańszczanie lubią czytać

112 tysięcy zarejestrowanych czytelników i prawie 1,8 miliona książek wypożyczonych w 2013 roku - takimi wynikami może pochwalić się Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku. Wśród mieszkańców naszego miasta apetyt na czytanie wciąż rośnie, a wraz z nim przybywa nowoczesnych bibliotek.

Baltic Games w Gdańsku

W sobotę i niedzielę (15-16 lutego) na terenie Amber Expo odbyła się zimowa edycja Baltic Games. Event ten to przede wszystkim zawody deskorolkowe i BMX-owe, ale nie tylko.

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne powstały w województwie pomorskim

Samorządowcy Obszaru Metropolitalnego Trójmiasta podpisali 14 lutego Porozumienie w sprawie realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Oznacza to formalne powołanie do życia tzw. Związku ZIT, który według wytycznych Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, ma koordynować współpracę metropolitalną.

Charytatywny „Świętoszek” w wejherowskiej bibliotece

Po raz kolejny Miejska Biblioteka Publiczna włączyła się aktywnie w obchody XXII Światowego Dnia Chorych. Tym razem we współpracy z Wejherowskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku został przygotowany i wystawiony spektakl charytatywny w oparciu o fragmenty kultowej komedii Moliera pt. "Świętoszek".

Walentynkowe źródełko

W nadmorskich lasach niedaleko Białej Góry w gm. Krokowa znajduje się niezwykłe miejsce dla zakochanych. Zostało ono upamiętnione dużym sercem z opisaną na nim historią miłosną.

Kalwaria Wejherowska w spocie reklamowym Polska Pięknieje

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego ruszyło z VII edycją ogólnopolskiego konkursu „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich".

Boisko numer 52 w Gdańsku otwarte!

W ostatni poniedziałek, 10 lutego, Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz otworzył wielofunkcyjne boisko sportowe przy Państwowych Szkołach Budownictwa w al. Grunwaldzkiej 238.

Ambasador Białorusi w Wejherowie

Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt spotkał się z nowo mianowanym ambasadorem Białorusi Aleksandrem Awiarianau oraz nowym konsulem generalnym Republiki Białorusi - Siarhiejem Michniewiczem.

Wejherowianie upamiętnili prezydenta RP śp. Lecha Kaczyńskiego

Na budynku wejherowskiego kościoła pw. Trójcy Świętej została odsłonięta tablica upamiętniająca wizytę prezydenta RP śp. prof. Lecha Kaczyńskiego w Wejherowie, która miała miejsce 5 lat temu w związku z jego udziałem w obchodach rocznicy zaślubin z morzem.

Prezydent Gdańska niewinny!

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie przekroczenia uprawnień przez Prezydenta Miasta Gdańska

Gdynia obchodzi w dniu dzisiejszym 88 urodziny

Z tej okazji na Skwerze Kościuszki przedstawiciele władz miasta, organizacji kombatanckich i wojskowych, stowarzyszeń i mieszkańców złożyli wiązanki kwiatów przed Płytą Marynarza Polskiego.

Nagrody dla Młodych Naukowców w Gdańsku

W dniu 7 lutego 2014 r. zastępca prezydenta Gdańska Wiesław Bielawski wręczył młodym naukowcom Nagrody Miasta Gdańska im. Jana Uphagena za rok 2013. W tym roku obchodzono 11 edycję tej prestiżowej gdańskiej nagrody.

Rocznica zaślubin Polski z Morzem

10 lutego 1920 generał Józef Haller wraz z ministrem spraw wewnętrznych Stanisławem Wojciechowskim oraz nową administracją Województwa Pomorskiego przybył do Pucka, gdzie dokonał symbolicznych zaślubin Polski z Bałtykiem.

W centrum Gdyni ma powstać skwer imienia pułkownika Kuklińskiego

Przez wiele lat uznawany za zdrajcę – w najnowszej historii Polski, bohater. Ryszard Kukliński zostanie uhonorowany za swoje działania. 11 lutego br, w dziesiątą rocznicę śmierci pułkownika, do Rady Miasta Gdyni złożony zostanie wniosek w sprawie nadania skwerowi w centrum miasta jego imienia.

Dar Młodzieży ambasadorem Operacji Żagle Gdyni

Dar Młodzieży został honorowym ambasadorem zlotu żaglowców Operacja Żagle Gdyni. Biała fregata Akademii Morskiej będzie promować tę wyjątkową imprezę we wszystkich portach, do których zawinie.

Gdańsku powstaje Mobilna Pracownia Mistrzów Kodowania

Od lutego do maja 2014 r. dzieci (7-12 lat - z opiekunem ) będą mogły skorzystać z bezpłatnych warsztaów programowania w języku wizualnym Scratch

Gdyńska Trójka w najlepszej trójce szkół ponadgimnazjalnych w Polsce

Gdyńskie III Liceum Ogólnokształcące zajęło trzecie miejsce w Ogólnopolskim Maturalnym Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych. Zestawienie to uwzględnia łączne wyniki uczniów z egzaminów dojrzałości oraz osiągnięcia w olimpiadach naukowych w 2013 roku.

Gdańsk przekazał sprzęt medyczny do chirurgii onkologicznej

Katedra i Klinika Ginekologii, Ginekologii Onkologicznej i Endokrynologii Ginekologicznej UCK w Gdańsku otrzymała 4 lutego 2014 r. sprzęt do stosowania podczas zabiegów (operacji) w chirurgii onkologicznej o wartości 135 000 złotych. Pompę termiczną Belmont FMS 2000 (zestaw) przekazał prezydent Paweł Adamowicz.

Gdyńska Szkoła Filmowa szuka nowych gwiazd reżyserii

Być jak Polański, Holland, Smarzowski, Szumowska… To marzenie wielu przyszłych filmowców. Jest duża szansa, że osiągną swój cel, ponieważ Gdyńska Szkoła Filmowa rozpoczęła rekrutację na wydział reżyserski. Skąd taka pewność sukcesu? Ponieważ absolwenci naszej filmówki już zdobywają nagrody na różnorodnych festiwalach.

Verba Sacra 2014 w Wejherowie

Stworzenie świata, upadek człowieka, dzieje Abrahama to tylko niektóre fragmenty Księgi Rodzajów, pierwszej księgi Biblii czytanej po kaszubsku podczas jedenastej edycji Verba Sacra – Modlitwy Katedr Polskich.

Dotacje ekologiczne dla gdańszczan!

Blisko 2 mln zł wyniosły w latach 2011 - 2013 dotacje celowe Miasta Gdańska dla mieszkańców na zadania związane z ochroną środowiska i gospodarką wodną. Przypominamy, że także w tym roku gdańszczanie mogą ubiegać się o dotacje m.in. na zmianę ogrzewania węglowego na ekologiczne, czy instalację kolektora słonecznego.

W Gdańsku rozdano granty kulturalne

Na ogłoszony przez Gdańsk w listopadzie ubiegłego roku Otwarty Konkurs Ofert 2014 na realizację zadań z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego wpłynęły 292 oferty. Do III etapu, po odrzuceniu ofert zawierających błędy formalne i niezgodnych z warunkami konkursu, zakwalifikowano 232 oferty.

Szkoła metropolitalna powstanie w Kowalach

Gdańsk, gmina Kolbudy i gmina Pruszcz Gdański podpisały porozumienie w sprawie kolejnego etapu przygotowań do budowy szkoły w Kowalach. Na mocy dokumentu Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosi postępowanie przetargowe, którego celem będzie pozyskanie dokumentacji projektowej dla budowy wspólnej dla trzech gmin placówki oświatowej.

Gdynia Arena świętuje 5-lecie

30 stycznia 2014 roku GDYNIA ARENA obchodziła swoje 5-te urodziny.

Władze miast i gmin przeciwko likwidacji biura firmy ENERGA w Wejherowie

W atmosferze oburzenia przebiegło spotkanie samorządowców z powiatu wejherowskiego i puckiego w sprawie likwidacji Biura Obsługi Klienta Grupy ENERGA w Wejherowie Powodem były zarówno plany likwidacji BOK, jak i nieobecność specjalnie zaproszonego na to spotkanie dyrektora spółki „Energa Obsługa i Sprzedaż” Jacka Starucha.

5 lat minęło czyli przejazd historycznym autobusem marki IKARUS

W piątek 31 stycznia 2014 mija 5 lat, kiedy to po raz ostatni na ulice miasta Gdańska wyjechały w ruchu liniowym autobusy marki Ikarus, tym samym zakończyła się era wysokopodłogowych autobusów w komunikacji miejskiej. Popularne węgierskie pojazdy przez prawie 28 lat służyły wiernie pasażerom w Gdańsku.

Tłok na lodowisku w Redzie

Zimowe ferie na pomorzu dobiegają końca. W Redzie młodzież wykorzystuje te wolne dni do rekreacji na sztucznym lodowisku.

AstroCamera 2014 - czwarta edycja wyjątkowego konkursu astrofotograficznego!

Tradycyjnie już 28 stycznia, w rocznicę urodzin Jana Heweliusza, Centrum Hewelianum ogłasza kolejną edycję konkursu astrofotograficznego AstroCamera 2014! Konkurs skierowany jest do wszystkich miłośników utrwalania astronomicznych zjawisk, czyli osób które fascynują zagadnienia tak bliskie Janowi Heweliuszowi.

Zagłosuj na Gdański Produkt Turystyczny 2014

Gdańska Organizacja Turystyczna rozpoczęła drugi etap konkursu na Gdański Produkt Turystyczny 2014. W tym etapie internauci mogą głosować na jeden z dziesięciu produktów turystycznych najwyżej ocenionych przez kapitułę konkursu. Plebiscyt będzie trwał dwa tygodnie - do 10 lutego 2014

nowe pylony Red Bull Air Race w Gdyni

Podniebne mistrzostwa świata Red Bull Air Race wracają po czteroletniej przerwie. Nowy sezon to zmiany w regulaminie i wiele nowinek technicznych. Jedną z nich są zupełnie nowe, nadmuchiwane pylony wyznaczające trasę powietrznych wyścigów, które obejrzymy w Gdyni już w lipcu.

Nagroda Naukowa Miasta Gdańska im. Jana Heweliusza za 2013 rok

Prezydent Miasta Gdańska, Prezes Gdańskiego Towarzystwa Naukowego i Prezes Oddziału PAN w Gdańsku zapraszają na uroczystość wręczenia Nagrody Naukowej Miasta Gdańska im. Jana Heweliusza za 2013 rok.

Gdańskie rozmowy o Polsce i Rosji

Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia oraz Miasto Gdańsk zapraszają na cykl spotkań pt. „Gdańskie rozmowy o Polsce i Rosji”. W środę 5 lutego wykład „Jakich elit potrzebuje Rosja?” wygłosi Jelena Niemirowska – dyrektor i założycielka Moskiewskiej Szkoły Badań Politycznych.

Kolejne żaglowce Operacji Żagle Gdyni

Kolejne jednostki potwierdziły obecność na zlocie żaglowców Operacja Żagle Gdyni. Podczas największej tegorocznej żeglarskiej imprezy w Polsce silnie reprezentowana będzie biało-czerwona bandera.

Gdańsk wyróżniony certyfikatem EPSA 2013

W konkursie o Europejską Nagrodę Sektora Publicznego (European Public Sektor Award - EPSA 2013), projekt zgłoszony przez Urząd Miejski w Gdańsku, a realizowany przez Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych: "Integrated System of Exchanging Municipial Flats in Gdansk" okazał się jednym z najlepszych projektów w kategorii "Administracja ponadlokalna i lokalna", realizowanym przez jednostki samorządu lokalnego w Europie.

Oświadczenie Urzędu Miejskiego w Wejherowie w sprawie Wejherowskiego Klubu Sportowego „Gryf Orlex” z dnia 27 stycznia 2014r.

Na stronie internetowej Wejherowskiego Klubu Sportowego „Gryf Orlex” ukazało się w dniu 22 stycznia br. oświadczenie firmy „Orlex” Danuta Gębarowska o rezygnacji ze sponsorowania Klubu WKS „Gryf Orlex”. Władze miasta Wejherowa z ubolewaniem przyjmują fakt rezygnacji sponsora tytularnego ze wsparcia finansowego wejherowskiej drużyny piłki nożnej.

"Święto Gdańskiej Nauki - urodziny Jana Heweliusza".

Miasto Gdańsk, Fundacja Gdańska oraz „Plama” Gdański Archipelag Kultury zapraszają na widowisko plenerowe: Urodziny Heweliusza organizowane w ramach obchodów Święta Gdańskiej Nauki. Impreza odbędzie się 28 stycznia o godz. 17.00 na zieleńcu przy pomniku Heweliusza w Gdańsku.

Sezon na trocie w Redzie

W styczniu skończył się okres ochronny połowu troci w nadmorskich rzekach. Sporo wędkarskich zapaleńców wyruszyło min. na Redę.

Zima potrafi być malownicza

Silne mrozy które od kilku dni opanowały Polskę, spowodowały min. oblodzenie sopockiego mola. Drewniane pale na których oparta jest konstrukcja wyglądają naprawdę monstrualnie. Zobacz galerię zdjęć.

Gdańsk popiera Ukrainę

Na Długim Targu przed Dworem Artusa tuż obok Fontanny Neptuna odbył się dzisiaj wiec poparcia dla protestującej na Ukrainie opozycji.

Najładniejsze lodowisko w Polsce?

W Sopocie funkcjonuje od grudnia lodowisko pod gołym niebem. Po południu i w weekendy przyciąga sporo miłośników łyżwiarstwa. Do tego jest bardzo ładnie położone, blisko plaży i z widokiem na Sopockie Molo. Galeria zdjęć.

Będą nowe miejsca pracy

W Rekowie Górnym k. Redy powstaje najnowocześniejsza w Europie fabryka pojazdów komunalnych

Gdynianie wśród najlepszych żeglarzy Pomorza

Najlepsi zawodnicy, trenerzy i inicjatywy żeglarskie naszego województwa są rokrocznie wyróżniani Kryształowymi Żaglami podczas Pomorskiej Gali Żeglarstwa. W tym roku impreza odbyła się w Wejherowie, a sporo nagród przypadło w udziale gdynianom.

Gdynia pomaga ptakom przetrwać zimę

Za oknem coraz ostrzejszy mróz i śnieg. I to jest właśnie ten czas, kiedy należy dokarmiać dzikie ptactwo. W Gdyni więc - jak co roku - na pomoc zgłodniałym ptakom wyruszył ekopatrol Straży Miejskiej. A osoby indywidualnie dokarmiające ptactwo mogą liczyć na przygotowane przez Miasto ziarno słonecznika.

Nagroda im. Lecha Bądkowskiego

PREZYDENT MIASTA GDAŃSKA zawiadamia o rozpoczęciu procedury składania wniosków o przyznanie „Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska im. Lecha Bądkowskiego” dla: a) Gdańskiej Organizacji Pozarządowej Roku, b) Gdańskiego Darczyńcy Roku, c) Gdańskiego Społecznika Roku

Gdynia wśród najpiękniej oświetlonych miast w Polsce

Gdynia zajęła pierwsze miejsce w etapie wojewódzkim i czwarte w krajowym konkursu Świeć się z Energą. Była to piąta edycja plebiscytu na najładniej oświetlone świątecznie miasta w Polsce. Zwyciężyła Bielsko-Biała.

Rok 2013 – wyjątkowo udany dla gdyńskiego sportu!

Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji podsumował miniony, 2013 rok. Tysiące spalonych kalorii, setki przebiegniętych kilometrów i kilka imprez o międzynarodowej renomie. Poniżej zestawienie imponujących liczb.

V LO w Gdyni z klasą o profilu policyjnym

Dnia 13 stycznia 2014 roku prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i insp. Robert Leksycki - Komendant Miejskiej Policji w Gdyni podpisali porozumienie o utworzeniu klasy o profilu policyjnym w V Liceum Ogólnokształcącym im. Płk. Stanisława Dąbka w Gdyni (ul. Dickmana 14).

Gdynia na podium rankingu WP.PL

Gdynia zajęła drugie miejsce w rankingu „Najbardziej przyjaznych miast w Polsce”. Zestawienie powstało na podstawie głosów użytkowników portalu Wirtualna Polska. W ciągu dwóch tygodni ponad 18 tysięcy internautów głosowało na 20 lokalizacji. Popularniejszy od Gdyni był jedynie Wrocław.

Miliony z Unii dla gdyńskiego Portu

Gdyński port otrzymał potężne unijne dofinansowanie. Bruksela wesprze realizację czterech strategicznych inwestycji infrastrukturalnych łączną kwotą 210 milionów złotych.

Już 430 tysięcy w gdańskim finale WOŚP

Podczas niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano w Gdańsku co najmniej 430 tys. zł – taką informację podał dziś gdański sztab orkiestry. Kwota oczywiście nie jest jeszcze ostateczna - wciąż trwają aukcje internetowe, z których dochód również zasili konto WOŚP.

22 Finał WOŚP w Gdańsku

Deszczowa pogoda nie zniechęciła mieszkańców Gdańska których tysiące przybyło na Plac Węglowy aby uczestniczyć w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

22 Finał WOŚP w Gdyni

Trzy sztaby i 1242 wolontariuszy zbierało fundusze w 22 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem "Na Ratunek"

22 Finał WOŚP w Rumi

Jedną z licytacji wygrała Pani Burmistrz Elżbieta Rogala-Kończak. Pozostałe licytacje były też bardzo zacięte.

22 Finał WOŚP w Sopocie

W Sopocie było bardzo bojowo i mundurowo. Dużą sensacje wzbudził prawdziwy czołg którym można było przejechać się po plaży.

W Gdańsku Prezydent też kwestował

Na Targu Węglowym i przyległych uliczkach Starego Miasta można było spotkać bardzo wielu Wolontariuszy WOŚP w tym Prezydenta Miasta Pawła Adamowicza. Mimo chłodnej i deszczowej pogody wszyscy bardzo się starali- zobacz galerię zdjęć.

Akademia Morska też zagrała w Orkiestrze

W budynku Wydziału Nawigacji przy Al. Jana Pawła II, tuż przy Akwarium Morskim w Gdyni można było poznać elementy szkolenia przyszłych kapitanów.

22 Finał WOŚP w Choczewie

O godzinie 15 - tej na terenie obiektów sportowych przy ul. Kusocińskiego rozpoczął się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

22 Finał WOŚP w Wejherowie

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w Filharmonii Kaszubskiej - galeria zdjęć

22 Finał WOŚP w Pucku

Pomimo niesprzyjającej pogody na pucki Rynek przybyło sporo mieszkańców miasta - galeria zdjęć

22 Finał WOŚP w Redzie

Burmistrz Redy Krzysztof Krzemiński wylicytował duży tort

URBACT i ENTER.HUB czyli przyszłość dworca PKP w Gdyni

URBACT jest europejskim programem wymiany wiedzy i doświadczeń, który promuje zrównoważony rozwój obszarów miejskich. Jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Europejskiej Polityki Spójności.

Gdańsk wśród 40 najatrakcyjniejszych urlopowych miejsc na świecie!

Internetowe wydanie brytyjskiego dziennika The Guardian opublikowało TOP 40 najbardziej atrakcyjnych destynacji turystycznych na rok 2014. W rankingu – na miejscu 31 – jako jedyne polskie miasto znalazł się Gdańsk !

Orkiestra zagra w Przywidzu

12 stycznia serdecznie zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury wszystkich ludzi "dobrego serca" do włączenia się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gmina Przywidz po raz kolejny będzie brała udział w wydarzeniu.

Ruszają prace nad realizacją Strategii Rozwoju Metropolii 2030

8 stycznia 2014 r. rozpoczęło się tworzenie Strategii Obszaru Funkcjonalnego. Na spotkaniu dotyczącym kierunków rozwoju metropolii zebrał się Komitet Sterujący.

Medal Stowarzyszenia Architektów Polskich dla prezydenta Gdyni

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek otrzymał w dniu 8 stycznia z rąk Mariusza Ścisło, prezesa Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz Stefana Ciecholewskiego, prezesa Oddziału Wybrzeże SARP, Medal Bene Merentibus. To najwyższe wyróżnienie przyznano za wybitne zasługi na rzecz architektury. Wojciech Szczurek jest pierwszym prezydentem miasta w Polsce, uhonorowanym tym medalem.

Będzie ciekawa praca dla kobiet w Gdańsku

Jeszcze w styczniu Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku rozpocznie rekrutację do nowego projektu skierowanego do kobiet poszukujących pracy. Dziesięć pań przygotowanych zostanie do pracy w sektorze IT na stanowisku tester oprogramowania. Uczestniczki przejdą szkolenie przygotowujące do uzyskania międzynarodowego certyfikatu testera ISTQB Foundation

W Gdyni też się poślizgasz

Ciepła zima nie sprzyja amatorom uprawiania sportów zimowych. Na szczęście w większości miast w tym i w Gdyni działają lodowiska.
stat4u