SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Czy Energa jest przyjazna konsumentom?Grupa Energa jest głównym dostawcom prądu do mieszkań i firm.
TAK NIE NIE MAM ZDANIA
Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo pomorskie

Gdynia przyjazna seniorom i doceniona przez Senat

Miasto Gdynia otrzymało wyróżnienie specjalne w senackim konkursie „Samorząd przyjazny seniorom 2013 – przyjazna przestrzeń publiczna”. Uroczystość rozdania nagród odbyła się w Warszawie, w dniu 17 grudnia i uczestniczył w niej wiceprezydent Michał Guć.

"Rozjaśnij hospicyjne niebo" na Uniwersytecie Gdańskim

Biblioteka UG oraz Fundacja Hospicyjna zorganizowały po raz szósty zbiórkę darów dla Dziecięcego Hospicjum im. Eugeniusz Dutkiewicza w Gdańsku. Jeszcze jutro, 19 grudnia, można przynieść potrzebne chorym dzieciom rzeczy.

Pamięć o wejherowskich ofiarach Grudnia 70

17 grudnia w 43. rocznicę wydarzeń grudniowych na cmentarzu w Wejherowie przedstawiciele władz miasta Wejherowa i działacze Solidarności złożyli uroczyście kwiaty na grobach dwóch mieszkańców Wejherowa – Zbigniewa Nastałego i Mariana Wójcika, którzy zginęli tragicznie na stacji PKP Gdynia-Stocznia w drodze do pracy.

Przedłuża się odbudowa Meczetu

Położony przy ul Abrahama w Gdańsku Meczet został podpalony przez nieznanych sprawców w połowie października 2013 r. . Do dnia dzisiejszego nie ustalono sprawców ani motywu podpalenia.

Rocznica Czarnego Czwartku 1970

43 lata temu komunistyczne wojska dokonały masakry robotników przed Stocznią w Gdyni.

Przygotowania do Sylwestrowej Mocy Przebojów w Gdyni

Miliony widzów zasiądą przed telewizorami a dziesiątki tysięcy zgromadzą się na największej imprezie w kraju. Sześć godzin zabawy i sto gorących hitów na największej w Polsce, bo liczącej aż 2 tys. metrów kwadratowych scenie ze scenografią sięgającą niemal 6 piętra. Krótko mówiąc Sylwester w Polsacie po raz pierwszy z Gdyni!

Targi Designu i warsztaty DIY w Gdyni

Kreatywni wystawcy zagościli dzisiaj 14 grudnia w Gdyńskim INF OBOX przy ul. Świętojańskiej 30. Warto skorzystać z przedświątecznej okazji na zakup unikatowych ubrań, dodatków i perełek wnętrzarskich autorstwa utalentowanych trójmiejskich designerów. Targi potrwają jeszcze jutro w niedzielę 15 XII do godziny 19-tej.

O korupcji w Sopocie

W sobotę 14 grudnia do auli w siedzibie SKOK przy ul. Władysława IV, na I Konferencję Antykorupcyjną przybyło ponad sto osób.

Świąteczny kiermasz na Uniwersytecie Gdańskim

Do 18 grudnia w holu budynku Wydziału Nauk Społecznych UG w Gdańsku przy ul. Bażyńskiego 4 trwa kiermasz na którym można kupić ozdoby świąteczne.

Prezydent Wojciech Szczurek z Konfederatką 2013

W czwartek 12 grudnia 2013 r. Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej wręczyli nagrody: „Konfederatki 2013” i „Konfederatki-Przyjaciel Pracodawcy 2013”. Statuetkę w kategorii „Samorządy terytorialne” otrzymał Prezydent Wojciech Szczurek.

Tu więziono Lecha Kaczyńskiego

Strzebielinek to mała wioska położona w gminie Gniewino k. Wejherowa. 13 grudnia 1981 r. w obozie internowanych zamknięto tu całą elitę Solidarności. Obecnie mieści się tam Dom Pomocy Społecznej (zobacz galerię zdjęć)

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku

Na Targu Węglowym od kilku dni rozbrzmiewa muzyka, kręci się karuzela a stragany uginają się od upominków. Niewątpliwą atrakcją są też żywe renifery pasące się na placu i Święty Mikołaj który je dogląda. (galeria)

Nowa inwestycja na Politechnice Gdańskiej

Przy Wydziale Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki powstaje Laboratorium Zanurzonej Wizualizacji Przestrzennej.

Studenci Uniwersytetu Gdańskiego z wizytą w Sejmie i Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju

Kwestie dotyczące polskiej polityki morskiej oraz polityki oświatowej były tematami spotkań przedstawicieli Studenckiego Koła Naukowego Prawa Morskiego UG z prof. Dorotą Pyć, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju oraz z poseł Katarzyną Hall.

Mikołajki na rynku w Wejherowie

Tradycyjnie 6 grudnia na Placu Jakuba Wejhera atmosfera była iście mikołajowa. Na wejherowski rynek przyjechał Św. Mikołaj i zaświecił przed ratuszem choinkę oraz iluminację świąteczną . Imprezę mikołajkową zorganizował Prezydent Miasta Wejherowa oraz Wejherowskie Centrum Kultury.

Gdyńskie Mikołajki 2013

Mimo nie najlepszej, zimowej pogody na Placu Kaszubskim zgromadziły się tłumy mieszkańców Gdyni, zarówno dzieci jak i dorosłych.

Festyn mikołajkowy w Pucku

Setki mieszkańców Pucka wzięło udział w festynie rodzinnym który odbył się w szkole Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego.

Mikołaje i Elfy w Rumii

Niedziela 8 grudnia obfitowała w Rumi wizytami świątecznych Mikołajów. Pomagały im pracowite Elfy- galeria zdjęć

Jarmark Bożonarodzeniowy w Pucku

Na magicznym puckim Rynku w niedzielę 8 grudnia odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy

Klub Toastmasters na Politechnice Gdańskiej

W każdy czwartek o godzinie 19-tej w sali 103 na Wydziale Zarządzania i Ekonomi odbywają się spotkania studentów chcących doskonalić swoje umiejętności min. w opanowaniu sztuki publicznych wystąpień. Klub obecnie nazywa się WordBusters.

Gdynia od dziś ma pierwszy na Pomorzu stacjonarny dom hospicyjny dla dzieci

W poniedziałek, 2 grudnia otwarto w Gdyni pierwszy na Pomorzu stacjonarny dom hospicyjny dla dzieci - "Bursztynowa Przystań" . Nie było by to możliwe gdyby nie rzesze wolontariuszy którzy od lat wspierali swoim zaangażowaniem zbiórkę środków pieniężnych.

8 Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych

W ostatni weekend 30 listopada i 1 grudnia 2013 r. na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich zaprezentowali się hodowcy gołębi - zobacz galerię! »

8 Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych

W ostatni weekend 30 listopada i 1 grudnia 2013 r. na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich zaprezentowali się hodowcy gołębi - zobacz galerię!

95 rocznica Odtworzenia Marynarki Wojennej

28 listopada 2013 r. w Gdyni, przy Płycie Marynarza Polskiego odbyły się główne uroczystości obchodów tego wojskowego święta.

Wyróżnienie dla Gdyni

Gdynia "Samorządowym Liderem Edukacji" – 2013, a prezydent Wojciech Szczurek laureatem wyróżnienia „Mecenas Wiedzy”

"Pudełko życia" w Wejherowie

Z inicjatywy Prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wejherowie rozpoczął w Wejherowie pilotażowy projekt „Pudełko życia”. Projekt zakłada umieszczenie wszystkich ważnych informacji o pacjencie w jednym miejscu - np. w lodówce, opatrzonej specjalną naklejką.

Zbadaj AIDS w Gdyni

W dniach 25-30 listopada w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdyni przy ul. Starowiejskiej 50 uruchomiony zostanie punkt bezpłatnego i anonimowego pobierania krwi w kierunku wykrycia wirusa HIV.

Dni Otwarte w Akademii Artystycznej w Gdańsku

24 listopada, od godziny 11-tej do późnego wieczora każdy chętny mógł wziąć udział w interesujących go pokazowych zajęciach artystycznych.

Konferencja Nurkowa " Baltictech"

Kilkuset miłośników nurkowania podwodnego z Polski i zagranicy, zjechało na dwudniowe obrady do Gdyni. Dzisiaj przewidziane jest zakończenie konferencji która odbywa się w nowoczesnych budynkach Parku Naukowo-Technologicznego

Ręka Reagana jak nowa

Odpiłowana na początku października ręka na pomniku byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych który znajduje się w Gdańsku Przymorzu, wróciła na swoje miejsce.

Od Wahadełka do Gwiazd

W gdańskiej Hali Olivia trwa do niedzieli, 24 listopada , kolejna edycja Bałtyckich Spotkań i Targów ,,Od Wahadełka do Gwiazd”,

"Krew Ratuje Życie" w Gdańsku

W pobliżu pętli tramwajowej Strzyża odbyła się dzisiaj akcja zachęcająca wszystkich do oddawania krwi.

Zjazd Przedstawicieli Uczelni Wyższych na Politechnice Gdańskiej

W dniach 16-17 października 2013 r. Ośrodek Przetwarzania Informacji zorganizował w Gdańsku szkolenie dla beneficjentów Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, do których należy również Politechnika Gdańska

„Dzieci życzą dzieciom…”, w Wejherowie

Tak nazywa się akcja skierowana do dzieci przebywających w wejherowskim szpitalu na oddziale dziecięcym. Akcja przeprowadzona została przez najmłodszych wejherowian zgromadzanych przy parafialnym „Caritas” pw. Chrystusa Króla i bł. Alicji Kotowskiej.

Gdańsk sprzyja zakochanym

Z miesiąca na miesiąc przybywa Kłódek Miłości na moście przy ulicy Korzennej.

Dobre występy Błękitnych Wejherowo

W jesiennych rozgrywkach Pomorskiego Związku Piłki Nożnej wystąpiły 4 drużyny reprezentujące barwy Wejherowskiej Akademii Piłki Nożnej - Błękitni Wejherowo. Dwie z rocznika 2003 i dwie z rocznika 2004.

O Gruzji w Szemudzie

Kilkadziesiąt osób przybyło na spotkanie z posłankami na Sejm RP Dorotą Arciszewską- Milewczyk i Małgorzatą Gosiewską, które odbyło się w Centrum Seniora "Barbara" w Szemudzie

Katarzyna Figura w Gdyni

W niedzielę 17 listopada Podczas Dnia Otwartego w Gdyńskiej Szkoły Filmowej dużym wydarzeniem było spotkanie z naszą wybitną aktorką. Zobacz galerię zdjęć i film.

Dni Otwarte w Szkole Filmowej

Tłumy zwiedzających przybyły w niedzielę 17 listopada 2013 r. do siedziby Gdyńskiej Szkoły Filmowej mieszczącej się przy ul Wrocławskiej.

Mistrzostwa Polski w Gimnastyce Artystycznej

W dniach 16-17 listopada 2013 r. w Rumi odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek i Seniorek w Gimnastyce Artystycznej. Zobacz galerię i film.

Mistrzostwa Polski w Gimnastyce Artystycznej

W dniach 16-17 listopada 2013 r. w Rumi odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek i Seniorek w Gimnastyce Artystycznej. Zobacz galerię i film.

Mistrzostwa Polski w Gimnastyce Artystycznej

W dniach 16-17 listopada 2013 r. w Rumi odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek i Seniorek w Gimnastyce Artystycznej. Zobacz galerię i film.

Ukraiński Jarmark Młodzieżowy w Gdańsku

Już po raz 37 odbyła się w "Centrum Stocznia Gdańska" przy ul. Wałowej kultowa dwudniowa impreza młodzieżowa. Wzięło w niej udział ponad tysiąc osób.

Liczydło rowerów w Gdańsku

Na ulicy Grunwaldzkiej, w centrum Gdańska Wrzeszcza działa już jeden z pierwszych w Polsce przyrząd do liczenia jadących rowerów.

Wystawa Modeli Kolejowych w Gdańsku

Klub Miłośników Kolei - " Nostalgia Za Parą" zorganizował wystawę którą pokazano w Galerii Przymorze.

Halka na deskach wejherowskiej Filharmonii

W miniony weekend melomani mieli okazję zetknąć się z wielką sztuką. Na deskach Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie wystawiono koncert operowy „Halka” Stanisława Moniuszki.

Trwa rozbudowa Szkoły Muzycznej w Gdyni

Dzięki inwestycji placówka zyska nowe skrzydło, a w nim m.in. salę koncertową z ponad 200 miejscami dla publiczności, salę organową dla 50-osobowej widowni oraz kabinę nagrań. Zakończenie inwestycji w sierpniu 2014 roku.

Bieg Niepodległości 2013 w Gdyni.

Blisko siedem tysięcy zawodników wzięło udział w tegorocznym niepodległościowym biegu.

W Gdyni godnie uczczono 95 rocznicę odzyskania niepodległości

11 listopada 2013 r. pod Pomnikiem Marynarza Polskiego odbyły się rocznicowe uroczystości.

Obchody rocznicy 11 listopada 2013 r. w Gdańsku

Manifestacja niepodległościowa miała swoją kulminację pod pomnikiem króla Jana III Sobieskiego - zobacz galerię i film.

Rocznica odzyskania niepodległości w Gdyni

11 listopada w Gdyni było jak zawsze patriotycznie i nowocześnie - zobacz galerię i film.

Rocznica odzyskania niepodległości w Gdańsku

11 listopada 2013 r. w Gdańsku zgromadziło się kilkanaście tysięcy mieszkańców miasta aby uczcić rocznicę odzyskania wolności - zobacz galerię i film.

Odsłonięcie pomnika Józefa Piłsudskiego w Gdyni

Po wielu latach starań i zbiórek pieniężnych, 10 listopada 2013 r. na placu przed Urzędem Miasta stanął monument Marszałka.

Manifestacja związkowa w Gdańsku

"Dość lekceważenia społeczeństwa!" - pod takim hasłem odbyła się wielotysięczna manifestacja przedstawicieli trzech central związkowych czyli Solidarności, OPZZ i Forum Związków Zawodowych.

Turniej Polskiej Ligi Walk Rycerskich w Gdyni

W sali sportowej YMCA Gdynia odbył się turniej Bitwy Narodów czyli Eliminacje do Rycerskich Mistrzostw Świata.

Mundurowi na proteście w Gdańsku

Podczas związkowych manifestacji które odbyły się 9 listopada nie zabrakło przedstawicieli służb mundurowych z regionu pomorskiego i nie tylko - galeria zdjęć

Wejherowo świętowało niepodległość

Podczas miejskiej uroczystości w wejherowskim Zespole Szkół nr 2 z okazji 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie tej szkoły zaprezentowali widowisko poetycko-historyczne, a młodzież z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wejherowie pod batutą Ireneusza Stromskiego zagrała patriotyczny koncert.

Debata multimedialna w Wejherowie

4 listopada br. w trzech miejscowościach - Gdyni, Wejherowie i Gniewinie, odbyła się w tym samym czasie debata multimedialna "Samorząd - To My!". W trakcie debaty został wyświetlony film dokumentalny w reżyserii Ewy Górskiej pt. „Solidarność - Samorządność – Tożsamość”.

Gdynia zorganizuje zlot żaglowców w 2014 roku

W 2014 roku mija 40. rocznica pierwszej gdyńskiej Operacji Żagiel. Z tej okazji Gdynia zorganizuje zlot żaglowców. Impreza pod nazwą Operacja Żagle Gdyni odbędzie się w dniach 15-18 sierpnia 2014 roku.

Pomnik marszałka Piłsudskiego w Gdyni

Dziś, 5 listopada, o godzinie 13-tej rozpoczęła się operacja ustawiania pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego na cokole.

Nowe rondo w Wejherowie

Dobiegły końca prace związane z przebudową skrzyżowania 10 Lutego – Sienkiewicza – Św. Jana w Wejherowie. 4 listopada br. dokonano uroczystego odbioru tej inwestycji od wykonawcy, której celem była poprawa drożności komunikacyjnej w rejonie przejazdu kolejowego w ul. Sienkiewicza.

Gdańsk wycofał poparcie?

Budowa lotniska cywilnego Gdynia Kosakowo została wpisana do Strategii Rozwoju Komunikacji Lotniczej woj. Pomorskiego i stanowi realizację idei Pomorskiego Węzła Lotniczego, zaakceptowanej także przez Ministra Transportu i Ministra Obrony Narodowej. Ostatnio jednak perspektywa budowy tego lotniska stoi pod znakiem zapytania!

Puccy wolontariusze w akcji

Kilkudziesięciu młodych ludzi zbierało 1 listopada datki na hospicjum im Ojca Pio w Pucku oraz na budowę kościoła św. Faustyny.

W Rumi kwestowała młodzież szkolna

1 listopada w dniu Wszystkich Świętych, zbierano datki na hospicjum dla dzieci im św. Wawrzyńca w Gdyni.

Światełko dla hospicjum Redzie

Kilkoro młodych wolontariuszy poświęciło swój czas na to aby zbierać pieniądze na szczytny cel

W Wejherowie złożono kwiaty na grobach poległych

31 października 2013 r. na Starym Cmentarzu uczczono pamięć poległych i pomordowanych w czasie II Wojny Światowej

Teatr Gdynia Główna rusza do przodu

W listopadzie rusza nowa inicjatywa kulturalna -Teatr Gdynia Główna. W podziemiach Dworca PKP działać będzie Akademia Teatru Niezależnego, Stacja Bajek i obywać będą się lekcje teatralne.

Jeszcze można zwiedzić okręty NATO

Dzisiaj , w środę 30 października 2013 r. można zwiedzić w godzinach od 14 do 16-tej ,dwa okręty stojące przy Nabrzeżu Francuskim w Gdyni

Duży sukces Riviery

Po kilku dniach od otwarcia nowego centrum handlowego w Gdyni wszystko wskazuje, że Riviera odniosła sukces

Święto teatru amatorskiego w Wejherowie

Miniony weekend w Filharmonii Kaszubskiej upłynął pod znakiem teatru amatorskiego. Zakończył się 8. Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka. Tematem tegorocznego festiwalu był śmiech w literaturze.

Medal Róży dla zespołu Fucus

Fucus, znany wejherowski zespół folkowy grający muzykę irlandzką z tekstami kaszubskimi, dał w Filharmonii Kaszubskiej znakomity koncert z okazji swojego 10-lecia. W koncercie jubileuszowym, który miał miejsce 24 października, zespołowi towarzyszył chór Camerata Musicale z Wejherowa.

Okręty NATO w Gdyni

Od wczoraj przy Nabrzeżu Francuskim Portu Gdynia ( obok Dworca Morskiego ) cumują dwa okręty wojenne, biorące udział w manewrach Steadfast Jazz 2013.

Malowanie Ogniem na Zaspie

"Obrazy Ogniem Malowane" to magiczny wieczór, który odbywa się na gdańskiej Zaspie od 1993 r. Na trawnikach między wielkimi blokowiskami, tuż koło klubu "Plama" można było zobaczyć wyjątkowe lecz ulotne dzieła artystyczne.

Pogoń za lisem w Orłowie

Z okazji święta Św Huberta w całej Polsce odbywają się tradycyjne Biegi Myśliwskie na koniach. Jeden z nich miał miejsce 27 października 2013 r. na orłowskiej plaży.

Retro Komp w Gdańsku

Zlot miłośników starych komputerów który miał miejsce w ostatnią sobotę października 2013 r. zgromadził kilkaset osób.

Amber Stone 2013 w Gdańsku

Dzisiaj kończy się Międzynarodowy Turniej Curlingowy który rozgrywany jest na lodowisku przy Placu Zebrań Ludowych

Przedsiębiorcze mamy w Strefie Startup Gdynia

Gdynia to miasto w którym rozwijać można min. swoje pasje, zainteresowania i kreatywność. Strefa Startup to umożliwia i ułatwia. 26 października odbyły się w niej warsztaty dla trójmiejskich mam

Patricia Kazadi w Rivierze

Dzisiaj 26 października 2013 r. Patricia wystąpiła w gdyńskiej galerii handlowej z okazji otwarcia. Trzeba przyznać, że na jej występ przyszły tłumy. Zobacz galerię zdjęć.

Grace Gospel Choir zaprasza

W Sopocie, w auli II LO, odbyła się dzisiaj, 24 października 2013 r. tzw. otwarta próba naborowa dla kandydatów na chórzystów.

Wejherowo dba o ekologię

W mieszkaniach wspólnoty mieszkaniowej przy ul. 12 Marca 266 piece węglowe zostaną wymienione na ogrzewanie gazowe. Urząd Miasta Wejherowa dofinansuje modernizację systemów grzewczych w tym budynku kwotą 60 tys. zł.

Gdyńska Riviera wystartowała

Dzisiaj, 24 października 2013 r. oficjalnie otwarto podwoje do tego ogromnego i bardzo nowoczesnego centrum handlowego

Mistrzostwa Europy Baszka – Master w Szemudzie

W dniu 01. 09. 2013 r. na Hali widowiskowo-sportowej w Szemudzie odbyły się II Mistrzostwa Europy gry w karty BAŚKA.

W Wejherowie przybyło ścieżek rowerowych.

O blisko 900 metrów powiększyła się długość dostępnych dla mieszkańców ścieżek rowerowych w Wejherowie. Ostatni odcinek biegnie wzdłuż rzeki Cedron.

Gdyńska Pielgrzymka Ludzi Pracy

W Pielgrzymce Ludzi Pracy do Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej Królowej Polski w Gdyni Babich Dołach wzięło udział ok. 200 osób

Obchody Dnia Nauczyciela w Wejherowie

Blisko 300 nauczycielek i nauczycieli wzięło udział w uroczystościach które odbyły się w Filharmonii Kaszubskiej 14 października 2013 r.

Rodzinny Rajd Rowerowy w Gdańsku

19 października koło zabytkowej Kuźni Wodnej w Oliwie zebrała się prawie setka rowerzystów.

Targi Seniora w Sopocie

W dniach 19 i 20 października w Hali 100 lecia odbywały się targi, na których można było się dowiedzieć jak żyć zdrowo i aktywnie.
stat4u