SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo pomorskie

XIII Redzkie Impresje

W piatek 27 października w redzkiej Fabryce Kultury odbyły się XIII Redzkie Impresje Stowarzyszenia KUNSZT: „Urbi show – miasto i ludzie"/Galeria zdjęć/

Pomorska #KOMÓRKOMANIA. Konferencja w PUW

To akcja edukacyjno-informacyjna promująca ideę dawstwa szpiku, skierowana do uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli liceów, techników oraz szkół zawodowych. 26 października w PUW odbyła się konferencja prasowa, podczas której Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Pomorska Wicekurator Oświaty Małgorzata Bielang, Agnieszka Wróblewska, pracownik Fundacji DKMS. i dawca Grzegorz Brandt namawiali szkoły ponadgimnazjalne do włączenia się w Pomorską #KOMÓRKOMANIĘ.

Duży sukces uczniów Hipolita

Klaudia Raif i Szymon Kierszka zdobyli II miejsce w ogólnopolskim konkursie kulinarnym IV Ogólnopolskim Konkursie Kulinarnym „Literacka Kuchnia”

Niezwykle udany sezon na pokładzie Generała Zaruskiego

Październikowym rejsem "Tylko dla orłów", gdański żaglowiec Generał Zaruski zakończył swoją morską działalność w rekordowym sezonie 2017 r. - "Roku Mariusza Zaruskiego".

Wojewoda Pomorski i dyrektor Inspektoratu Służby Więziennej w Gdańsku podpisali porozumienie

Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich i Dyrektor Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Gdańsku płk. Lesław Bryłkowski podpisali dziś porozumienie w sprawie świadczenia prac pomocniczych i porządkowych na rzecz Wojewody przez osadzonych w jednostkach penitencjarnych podległych Dyrektorowi Okręgowemu Służby Więziennej w Gdańsku.

W Słupsku nie chcą Biedronia

Tak wynika z naszego sondażu który przeprowadziliśmy w dniach 16-22 października 2017 roku. Ponad 55% internautów nie chce ponownego wyboru obecnego prezydenta Słupska na to stanowisko./Zobacz pełny wynik/

Rozładunek niemal 80 tysięcy ton węgla w porcie

Do Morskiego Terminalu Masowego Gdynia przypłynęło z Australii ponad 79 000 ton węgla koksującego. Obecnie przy Nabrzeżu Holenderskim trwają prace przy rozładunku tego surowca, który trafi następnie do hut na południu Polski.

60 lat szkoły sportowej w Gdyni

Jako szkoła sportowa Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących funkcjonuje od 1974 roku. Zwiększona liczba godzin wychowania fizycznego poskutkowała osiągnięciami na międzynarodowej arenie sportowej.

Spotkanie posłów PiS z mieszkańcami Wejherowa

W czwartek 19 października 2017 roku do Pałacu Przebendowskich przybył Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Paweł Szefernaker, szef pomorskich struktur Prawa i Sprawiedliwości Janusz Śniadek oraz pełnomocnik PiS ds. wyborów samorządowych na Pomorzu Marcin Horała./Galeria zdjęć i film/

Wręczenie decyzji o uznaniu za obywatela RP

Oleg Guryankin, Halina Margiewicz, Yury Roshchanka, Alena Kardzialiuk odebrali dziś z rąk Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha decyzje o uznaniu za obywatela polskiego. – Bardzo się cieszę, że od dziś mogę o Was mówić rodacy. Mam nadzieję, że Polska będzie przyjaznym domem dla Was jak i dla Waszych rodzin – powiedział wojewoda.

Inauguracja II edycji akcji ”Uczę się bezpieczeństwa”

Wojewoda Dariusz Drelich wziął dziś udział w inauguracji II edycji wojewódzkiego programu edukacyjnego "Uczę się bezpieczeństwa" połączonej z uroczystością pasowania na uczniów pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich. "Uczę się bezpieczeństwa" to autorski projekt Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, nad którym patronat honorowy objął Wojewoda Pomorski.

Minister Paweł Szefernaker na Pomorzu Gdańskim

W dniu 19 października 2017 roku w siedzibie PiS w Gdyni odbyła się konferencja prasowa Pawła Szefernakera oraz posła Marcina Horały na temat zbliżających się wyborów samorządowych. Wizyta ministra Pawła Szefernakera na Pomorzu Gdańskim jest elementem wspierania lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości./Posłuchaj wypowiedzi/

Port Gdynia ma 95 lat

Z okazji dostojnej rocznicy 95-lecia powstania gdyńskiego portu, 16 października w Teatrze Muzycznym w Gdyni odbyła się uroczysta gala. Udział w niej wzięli znamienici goście – wśród nich przedstawiciele rządu, posłowie i posłanki, samorządowcy, ludzie biznesu. Wieczór uświetniły występy aktorów Teatru Muzycznego w specjalnie na tę okazję przygotowanym, morskim repertuarze.

Ocena efektywności pracy sądów w Gdańsku

W celu określenia efektywności sądów powszechnych dokonano szczegółowej analizy ewidencji spraw i podstawowych wskaźników za pierwsze półrocze 2017 roku.

78. rocznica wysiedleń gdynian upamiętniona

Tradycyjnie już, w kolejną rocznicę wysiedleń ludności cywilnej z Gdyni, 17 października w mieście odbyły się doroczne uroczystości. Wśród ich uczestników byli członkowie Stowarzyszenia Gdynian Wysiedlonych, ale także posłowie na sejm RP, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, Marynarki Wojennej, harcerze i wszyscy, którym temat wysiedleń jest szczególnie bliski.

Nowy wóz strażacki dla OSP Cedry Wielkie

Druhowie z OSP Cedry Wielkie mają w swoim zastępie nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Dziś Wojewoda Dariusz Drelich wziął udział w uroczystości poświęcenia i przekazania wozu strażackiego do użytkowania.

Policyjna foczka uczy dzieci zasad bezpieczeństwa

Jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły? Czy podczas zabawy może przydarzyć się coś niebezpiecznego i na co trzeba zwracać uwagę, aby tak się nie stało? Czy można rozmawiać z nieznajomymi i jak się zachować, jeżeli ktoś obcy zaczepia na ulicy lub na placu zabaw? Tego wszystkiego pierwszoklasistów ze wszystkich szkół podstawowych w Gdyni będzie uczyć Gdynka – policyjna foczka.

Aż siedem wydziałów PG w kategoriach A+ oraz A!

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki kompleksowej oceny jakości działalności naukowej lub badawczo-rozwojowej jednostek naukowych. Politechnika Gdańska może się pochwalić znakomitym rezultatem – dwa wydziały otrzymały kategorię A+, a pięć wydziałów kategorię A.

Znamy już datę kolejnego FPFF!

Komitet Organizacyjny Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych podjął decyzję, że 43. FPFF odbędzie się w dniach 17 - 22 września 2018 roku w Gdyni.

Po nawałnicach. Wojewoda odwiedza poszkodowanych

Czarna Dąbrówka, Parchowo, Sylczno, Brusy, Wysoka Zaborska, Główczewice, Lotyń, Czersk i Rytel – to miejscowości, które odwiedza dziś Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich. Spotyka się z poszkodowanymi rodzinami i gospodarzami gmin. Rozmowy dotyczą nie tylko realizacji zadań pomocowych ale też sytuacji konkretnych rodzin i osób, które z różnych względów m. in. zdrowotnych potrzebują dodatkowego wsparcia.

Uroczyste wmurowanie Aktu Erekcyjnego w ZSP nr 2

Dnia 4 października 2017 roku w rumskim Hipolicie odbyła się uroczystość wmurowania Aktu Erekcyjnego w nowo powstającym budynku.

20 Targi Kosmetyczne i Fryzjerskie

W sobotę i niedzielę w centrum wystawienniczo-kongresowym AmberExpo odbywały się jubileuszowe 20 Targi Kosmetyczne i Fryzjerskie URODA 2017.

Akademia Muzyczna. Inauguracja roku akademickiego

Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oficjalnie rozpoczęła rok akademicki 2017/2018. Na uroczystości obecny był Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, który w imieniu Prezydenta RP uhonorował odznaczeniami szczególnie zasłużonych pracowników AM.

Marcin Drewa nagrodzony !

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Wejherowa z ramienia Prawa i Sprawiedliwości oraz aktywny działacz na rzecz lokalnej społeczności, został wyróżniony podczas uroczystości które odbywały się ostatnią niedzielę, 1 października 2017 roku w Piaśnicy.

Kościerzyna. Obwodnica już otwarta

Liczy niemal 8 kilometrów, powstała w ciągu drogi krajowej nr 20, ma 4 węzły Kościerzyna Zachód, Kościerzyna Południe, Kościerzyna Wschód, Wieżyca a kosztowała ok. 230 mln zł.

Nowe wyzwania przed studentami gdyńskiej filmówki

Dziesięcioro studentów drugiego roku reżyserii Gdyńskiej Szkoły Filmowej rozpoczęło nowy rok akademicki. Uroczysta inauguracja odbyła się 2 października o godzinie 12.00 w sali Warszawa Gdyńskiego Centrum Filmowego.

Inauguracje roku akademickiego w gdyńskich uczelniach

W piątek 29 września w Akademii Marynarki Wojennej oraz na Uniwersytecie Gdańskim, którego Wydział Oceanografii i Geografii znajduje się w Gdyni, wybrzmiało uroczyście „Gaudeamus igitur”, zwiastujące początek nowego roku akademickiego 2017/2018. Pozostałe gdyńskie uczelnie zaplanowały inauguracje w tym tygodniu.

Najwyższe laury dla Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego na międzynarodowym festiwalu we Florencji

Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego zdobył wszystkie najważniejsze nagrody podczas pierwszej edycji Andrea Del Verrocchio International Choral Festival we Florencji – złoty medal w kategorii „Chóry mieszane”, złoty medal w kategorii „Muzyka sakralna”, nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu współczesnego („Gloria” autorstwa Huo Won Woo) oraz Grand Prix Festiwalu. Uniwersytecki chór wystąpił pod kierunkiem Anety Majdy.

Uroczystości ku pamięci pomordowanych w Piaśnicy

W niedzielę 1 października 2017 roku w Lesie Piaśnickim w którym Niemcy zamordowali podczas okupacji kilkanascie tysięcy Polaków odbyły się uroczystości w których udział wzięli min. parlamentarzyści, samorządowcy, duchowni, młodzież, przedstawiciele organizacji patriotycznych oraz mieszkańcy Pomorza./Galeria zdjęć/

Zygmunt Pałasz wyróżniony przez Powiat Wejherowski!

Miło nam powiadomić ,że reporter który współpracuje też z naszą gazetą został nagrodzony w dniu 28 września 2017 roku "Medalem Za zasługi dla Powiatu Wejherowskiego". Zygmunt jest nie tylko wybitnym fotografem, robi wywiady video ale też maluje obrazy./Zobacz film/

Suszek - obraz po katastrofie

Tak - 24 września 2017 roku - wyglądał las w okolicy wsi Suszek gdzie zginęly dwie harcerki podczas niespotykanej nigdy wcześniej nawałnicy która miała miejsce 11 sierpnia./Galeria zdjęć i film/

Nowy rok akademicki na Uniwersytecie Gdańskim rozpoczęty!

Nowy rok akademicki na Uniwersytecie Gdańskim rozpoczyna 30 000 studentów, doktorantów i słuchaczy studiów podyplomowych oraz 1700 nauczycieli akademickich. Na pierwszy rok studiów uczelnia przyjęła ponad 11 000 studentów

Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci w Gdyni

Mottem przewodnim tegorocznego Festiwalu NNW jest zdanie z manifestu Janusza Krupskiego „Wolna Polska w wolnym świecie”. /Galeria zdjęć /

42 Festiwal Polskich Filmów Fabularnych Gdynia 2017

W sobotę zakończył się festiwal filmowy w Gdyni.Złote Lwy otrzymał film debiutanta Piotra Domalewskiego, "Cicha noc" „SREBRNE LWY” 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych przyznano filmowi „PTAKI ŚPIEWAJĄ W KIGALI” /Galeria zdjęć/

Nowy prezes Sądu Apelacyjnego w Gdańsku

Sędzia Jacek Piotr Grela został nowym prezesem Sądu Apelacyjnego w Gdańsku. Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powołał go do pełnienia tej funkcji z dniem 21 września 2017 r. na podstawie ogólnych zasad Prawa o ustroju sądów powszechnych. Od 1 lipca 2017 r. był wakat na tym stanowisku.

Wejherowo to moje ukochane miasto i nic tego nie zmieni-wywiad z Marcinem Drewą

Marcin Drewa jest bardzo aktywnym radnym a zarazem Wiceprzewodniczącym Rady Miasta Wejherowa z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Kilka dni temu otrzymał nominację na zastępcę dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu Ośrodka Przygotowań Olimpijskich im. Feliksa Stamma Cetniewo we Władysławowie- rozmawiał Andrzej Ficek

Nagroda UE dla Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku

Festiwal Szekspirowski w Gdańsku – jako jedyny festiwal z Polski i jeden z pięciu w Europie - otrzymał właśnie prestiżową nagrodę EFFE Award, przyznawaną przez Stowarzyszenie Festiwali Europejskich (EFA - European Festivals Association) we współpracy z Komisją Europejską i Parlamentem Europejskim.

Święto Plonów i Świąteczny Jarmark Grodowy

W Sopocie na terenie Grodziska w dniach 15-17 września 2017 miała miejsce impreza Święto Plonów i Świąteczny Jarmark Grodowy.

Obchody Dnia Sybiraka w Gdańsku

Pod Pomnikiem Golgoty Wschodu na Cmentarzu Łostowickim odbyły się 17 września obchody Dnia Sybiraka w 78. rocznicę agresji ZSRR na Polskę./Galeria zdjęć i film/

Choczewskie Dożynki Powiatowo-Gminne 2017

W niedzielę 17 września na terenie gminnych obiektów sportowych odbyły się uroczyste Dożynki z afrykańskim akcentem. Pogoda i mieszkańcy oraz zaproszeni goście dopisali. /galeria zdjęć i film/

Brusy. Spotkanie wojewody z samorządowcami

W Urzędzie Miasta Brusy trwa spotkanie wojewody Dariusza Drelicha z samorządowcami powiatów Bytów i Chojnice. Omawiana jest sytuacja po nawałnicach z 11/12 sierpnia br. - dotycząca zarówno wypłat zasiłków jak i szacunków strat. To mieszkańcy z terenu Brus (1/3 strat w budynkach) ucierpieli najbardziej. – Jesteśmy po to by państwu pomóc – powiedział wojewoda.

Rozbudowa „Hipolita” na półmetku

Na dachu nowego budynku szkolnego, którego rozbudowa rozpoczęła się w czerwcu br. zawieszono tradycyjną wiechę. Prace budowlane są na półmetku i przebiegają zgodnie z planem. Rozbudowa szkoły realizowana w ramach unijnego projektu ma zostać zakończona do połowy grudnia.

III urodziny Stacji Kultura w Rumi

11 września Stacja Kultury w Rumi obchodziła swoje III urodziny.W programie uroczystości było otwarcie wystawy fotografii Aleksandry Barankiewicz „Czytelnicy Stacji Kultura” oraz rozstrzygnięcie Urodzinowego Konkursu Fotograficznego.

15 lecie Misterników Kaszubskich w Wejherowie

Uroczyste obchody jubileuszu odbyły się w sobotę, 9 września. Rozpoczęły się mszą św. o godz. 10 w kościele pw. św. Anny a następnie dalsze uroczystości przeniosły się do Filharmonii Kaszubskiej. Inicjatorem wejherowskiego misterium jest Radny Powiatu Wejherowskiego Wojtek Rybakowski /Galeria zdjęć/

Wojewoda podpisał umowy

Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich podpisał dziś nowe umowy o dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 (Edycja 2017). Realizacja inwestycji możliwa jest dzięki oszczędnościom poprzetargowym powstałym w ramach innych już realizowanych projektów.

20 mln zł na zniszczoną przez nawałnice przyrodę

Na odtworzenie terenów zieleni, parków, ogrodów, małej infrastruktury turystycznej i siedlisk przyrodniczych, które ucierpiały w sierpniowych nawałnicach Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) zarezerwował 20 mln zł. O dotacje można ubiegać się od 5 września, a wnioski będą oceniane na bieżąco.

Poseł HORAŁA o imigrantach w GDYNI

Polityka Gdyni wobec imigrantów - wypowiedź posła PiS Marcina Horały na briefingu w dniu 5 września 2017 r

Przez piorun stracili wszystko

Kilka dni temu wszyscy spotkaliśmy się z informacją odnośnie burzy w Gdańsku, podczas której w wyniku uderzenia pioruna ucierpiała rodzina na ul. Niepołomnickiej

Politechnika Gdańska otrzymała europejskie logo HR Excellence in Research

Komisja Europejska przyznała naszej uczelni prawo do posługiwania się prestiżowym logo HR Excellence in Research. Politechnika Gdańska została w ten sposób uznana za instytucję stwarzającą jedne z najlepszych warunków pracy i rozwoju dla badaczy w Europie.

W Nowej Cerkwi i Parchowie – pomoc poszkodowanym w nawałnicach

Dziękuję pracownikom szkoły, psychologom, mieszkańcom, strażakom i pomorskiemu kuratorowi oświaty za natychmiastową pomoc poszkodowanym – powiedziała minister Anna Zalewska na briefingu w Nowej Cerkwi.

Wolni I Solidarni w Gdyni

We wtorek 29 sierpnia w Domu Rzemiosła w Gdyni odbyło się spotkanie Konrada Morawieckiego, przewodniczącego Solidarności Walczącej z mieszkańcami. Obecna była też poseł Małgorzata Zwiercan założycielka nowej partii politycznej Wolni i Solidarni./Galeria zdjęć/

Cezary Pazura trenował z Asseco Gdynia

Znany i lubiany aktor wziął udział w treningu koszykarzy podczas ich zgrupowania w ośrodku w Cząstkowie. To właśnie tam zawodnicy przygotowują się do nowego sezonu. Filmowy Kiler dał z siebie wszystko, dzielnie dotrzymując kroku zawodowcom.

Humor Stanisława Barei w plenerowym kinie 42. FPFF

„Poszukiwany, poszukiwana”, „Nie ma róży bez ognia” i „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?” – trzy komedie Stanisława Barei będzie można zobaczyć w kinie plenerowym 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Zapraszamy uczestników Festiwalu, a także mieszkańców Trójmiasta, na Plac Grunwaldzki w Gdyni.

Mozartiana-Międzynarodowy Festiwal Mozartowski.

W dniach 20-26.08.2017 w Gdańsku odbywał się XII Międzynarodowy Festiwal Mozartowski Mozartiana. W pierwszych dniach trwania festiwalu koncerty miały miejsce w Domu Uphagena .Natomiast od środy do piątku w Parku Oliwskim na dziedzińcu Pałacu Opatów.

Spotkanie Wojewody z Marszałkiem Województwa

W 25 sierpnia z inicjatywy wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha, w sali im. Lecha Kaczyńskiego w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie z samorządowcami. Przypomnijmy, że rozmowa odbyła się w nawiązaniu do zaproszenia Wojewody Dariusza Drelicha, które skierował do przedstawicieli lokalnych władz podczas ostatniej sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Wkrótce pierwsze pożyczki z Pomorskiego Funduszu Rozwoju 2020+ trafią do przedsiębiorców

Województwo pomorskie jako pierwsze zdecydowało się kontynuować współpracę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) na wdrażanie instrumentów finansowych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020. Łączna pula środków, która będzie w dyspozycji zarządzanego przez BGKPomorskiego Funduszu Rozwoju 2020+, to 408,41 mln zł.

D-Day Hel 2017

Od 21 sierpnia trwa na Helu największa impreza militarna w plenerze czyli D-Day. Organizatorami są min. Fundacja Ochrony Zabytków i Techniki, Miasto Hel, Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu oraz Grupy Rekonstrukcji Historycznej z całego kraju./Galeria zdjęć/

„S” w Zakładzie Przerobu Drewna Lasów Państwowych w Lęborku

Zakład Przerobu Drewna Lasów Państwowych w Lęborku to kolejne przedsiębiorstwo na Pomorzu, w którym powstała organizacja związkowa NSZZ „Solidarność”. Organizacja została zawiązana 14 czerwca 2017 roku, ale już zrzesza niemal połowę zatrudnionych w zakładzie. Organizacja zawiązana została 14 czerwca 2017 roku, kieruje nią więc Tymczasowa Komisja Zakładowa.

Ladies Jazz Festiwal koncert Kandance Springs w Filharmonii Kaszubskiej

Od niedzieli 20 sierpnia do 27 sierpnia odbywa się kolejny Ladies Jazz Festiwal na Pomorzu. W poniedziałek od godziny 20 w Kaszubskiej Filharmonii w Wejherowie miała swój występ Kandance Springs.Pochodzi ona z Nashville.W Wejherowie był to jedyny koncert festiwalu.Pozostałe odbywają się w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Premier RP Beata Szydło w Chojnicach

Dziś możemy powiedzieć, że większość skutków nawałnicy została usunięta w ten sposób, że mieszkańcy mogą zacząć myśleć o normalnym funkcjonowaniu, odbudowie swoich gospodarstw - powiedziała Prezes Rady Ministrów po spotkaniu w chojnickiej Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej ze służbami, wojewodami i ministrami.

Po nawałnicach. Obradował sztab kryzysowy

Do późnych godzin wieczornych w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku obradował dziś sztab kryzysowy pod przewodnictwem Dariusza Drelicha, wojewody pomorskiego.

Po nawałnicach. Uproszczone procedury w 100 gminach

Przepisy wprowadzane przez MSWiA mają ułatwić usuwanie skutków ostatnich nawałnic

10 tysięcy litrów paliwa od LOTOSU

Na apel Premier RP Beaty Szydło w sprawie pomocy dla sołectwa Rytel i nadleśnictwa Lipusz, które ucierpiały podczas weekendowej nawałnicy odpowiedziały służby, administracja rządowa w terenie i spółki skarbu państwa. Wśród nich Grupa LOTOS S.A. W myśl porozumienia Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha i prezesa Grupy LOTOS S.A. Marcina Jastrzębskiego, gdański koncern naftowy przekazał 10 tysięcy litrów paliwa na potrzeby akcji ratunkowej.

Uroczystosci Wniebowziecia Najswietszej Maryi Panny-Wejherowo 2017

W poniedziałkowy wieczór 14 sierpnia wyruszyła procesja z kościoła klasztornego na Kalwarię, gdzie o odbyło się nabożeństwo ku czci Matki Bożej /Galeria zdjęć i film/

Złożenie kwiatów w byłym miejscu internowania w Strzebielinku

W niedzielę 13 sierpnia złożono kwiaty w miejscu dawnego internowania więźniów politycznych podczas stanu wojennego w grudniu 1981 roku/Galeria zdjęć/

Gdynia AeroBaltic

W piątek 11 sierpnia i w sobotę 12 sierpnia w Gdyni odbyły się pokazy podniebnej akrobacji.Dwa dni pokazów zostały podzielone na dwa bloki popołudniowe i nocne.

Wizyta Ambasadora Danii

Ambasador Królestwa Danii Ole Egberg Mikkelsen był 8 sierpnia gościem Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha. Rozmowa dotyczyła współpracy gospodarczej między Danią o regionem pomorskim, przede wszystkim w dziedzinie rolnictwa i energetyki.

"Mała Obwodnica" Kartuz otwarta

W ramach "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019" otwarto dziś "Małą Obwodnicę" Kartuz. W uroczystości wziął udział Dariusz Drelich, wojewoda pomorski. Inwestycja powstała w ramach budowy ul. Chmieleńskiej łączącej drogi wojewódzkie nr 228 oraz 211.

W trzy dni ponad 12 tysięcy wniosków

Przez pierwsze trzy dni sierpnia w Pomorskiem złożono 12 906 wniosków o 500+, większość w wersji elektronicznej - poinformowała Krystyna Kobylińska, zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej PUW podczas dzisiejszej konferencji prasowej poświęconej rozpoczęciu „Programu 500 Plus” w nowym okresie zasiłkowym.

Jarmark pod "bykiem" w Gdańsku

Jarmark Dominikański jak co roku przyciąga tłumy mieszkańców, turystów i kolekcjonerów. W tym roku atrakcją była darmowa wyżerka pieczeni z byka. /Galeriia zdjęć/

Gdynia z dofinansowaniem z UE

W Ministerstwie Rozwoju podpisano 3 sierpnia umowy o dofinansowaniu projektów transportowych. Na liście dotacyjnej z UE znalazł się gdyński węzeł integracyjny w Chyloni. W spotkaniu wziął udział Dariusz Drelich, wojewoda pomorski. Umowę na „Rozwój zrównoważonego transportu publicznego w Gdyni poprzez inwestycje infrastrukturalne, m. in. utworzenie węzła integracyjnego Gdynia Chylonia” podpisał Przemysław Gorgol, p.o. dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych i Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Świecino 2017 r. Rekonstrukcja bitwy!

W tym roku mija 555 lat od tego historycznego zwycięstwa Polaków nad Niemcami w 1462 roku. Na rekonstrukcję bitwy zjechali do Świecina miłośnicy historii i grupy rycerskie z całego kraju. Rekordowa była też widownia. /Galeria zdjęć i film/

Dziś odwiedzili nas miastczanie

Uczniowie z podstawówki i gimnazjum w Miastku odwiedzili 2 sierpnia Wojewodę Pomorskiego Dariusza Drelicha. 30- osobowa grupa dzieci gości w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w ramach akcji „Dzień wakacji w mieście”, notabene zainicjowanej przez wojewodę w ubiegłym roku. Co zainteresowało dzieci? Przede wszystkim meble gdańskie od lat zdobiące gabinet wojewody. Były i pytania. Choćby takie - jak wygląda dzień wojewody i czym się zajmuje?

Rocznica Powstania Warszawskiego w Wejherowie

Z udziałem posłanki PiS Doroty Arciszewskiej-Mielewczyk odbyły się 1 sierpnia 2017 uroczystości upamiętniające bolesną dla Polaków rocznicę. Złożono min. wiązanki kwiatów pod Bramą Piaśnicką./Galeria zdjęć/

W Redzie uczczono 73 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Kilkadziesiąt osób uczciło w Redzie kolejną bolesną rocznicę powstańczego zrywu. Były przemówienia, pieśni powstańcze a punktualnie o godz 17 -tej zawyła syrena alarmowa. /Galeria zdjęć i film/

Konferencja. 500+ po nowemu

Od 1 sierpnia będzie można składać wnioski o 500+ na nowy okres świadczeniowy. Dotyczy to rodzin zainteresowanych kontynuowaniem korzystania z tej formy wsparcia, jak i tych, które chcą dołączyć do rządowego programu „Rodzina 500 plus”. Dziś na pytania dziennikarzy o wprowadzanych zmianach odpowiadały - Katarzyna Stanulewicz, szefowa wydziału polityki społecznej PUW i wicedyrektor Krystyna Kobylińska.

Zawodniczka Floty z kolejnym medalem

Rok 2017 jest wyjątkowo udany dla gdyńskiej lekkoatletki Agnieszki Ellward. Zawodniczka rywalizująca w chodzie sportowym wywalczyła brązowy medal na lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski w Białymstoku. To jednak nie jedyny sukces gdynianki.

Arka dokonała niemożliwego

Zrobili to! Piłkarze Arki Gdynia pokonali 3:2 duński Midtjylland w pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacji do Ligi Europy. W rewanżu na boisku rywala będą bronili jednobramkowej przewagi wypracowanej na Stadionie Miejskim w Gdyni.

Dzieci z Ryjewa z wizytą u wojewody

Uczniowie z Zespołu Szkół w Ryjewie byli dziś gośćmi Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha. 24- osobowa grupa dzieci odwiedziła urząd w ramach akcji „Dzień wakacji w mieście”, notabene zainicjowanej przez wojewodę w ubiegłym roku. Z przyczyn oczywistych (strasznie lało!) rozmowa z Dariuszem Drelichem skoncentrowała się na…pogodzie, ale poruszono też temat nauki, stadiów i dalszych atrakcji dnia.

Najdłuższa pielgrzymka wyruszyła z Helu

Z Helu do Częstochowy to 640 kilometrów. Pielgrzymi wyruszyli 25 lipca z Helu a następnego dnia zawitali do Wejherowa gdzie uczestniczyli w Mszy Św. /Galeria zdjęć i film/

Bieg Tropem Wyklętych w Choczewie

II egycja Biegu im. Wyklętych Maksa i Aldony w 23-cią rocznicę śmierci kpt. Antoniego Rymszy ps."Maks" miał miejsce w niedzielę 23 lipca. Honorowym uczestnikiem był wicestarosta wejherowski Witold Reclaf któremu gratulawał wójt Wiesław Gębka./Galeria zdjęć/

Setna rocznica uwięzienia Marszałka

22 lipca mija sto lat od osadzenia w gdańskim więzieniu komendanta Legionów Polskich brygadiera Józefa Piłsudskiego oraz pułkownika Kazimierza Sosnkowskiego, Szefa Sztabu I Brygady Legionów (w celi przebywali od 23 do 29 lipca).

Dni Gminy Choczewo 22 lipca 2017 r.

Pogoda oraz frekwencja dopisała i wszyscy się dobrze bawili a imprezie towarzyszył Zlot Garbusów./Galeria zdjęć i film/

Marcin Gortat Camp 2017 w Rumi

Po raz kolejny Marcin Grotat wystąpił w hali MOSiR. Trening z osobami niepełnosprawnymi odbył się 22 lipca 2017./Galeria zdjęć/

Rozbito gang narkotykowy ze Starogardu Gdańskiego

Funkcjonariusze z Morskiego Oddziału SG rozbili działającą na terenie Starogardu Gdańskiego grupę przestępczą, zajmującą się dystrybucją środków odurzających i substancji psychotropowych. Zatrzymano 7 osób, w tym organizatora procederu, 30-letniego mieszkańca Starogardu Gdańskiego.

Dzieci z Koczały odwiedziły wojewodę

Czy pana praca jest trudna? - Na tym stanowisku pracuje się 24 godziny na dobę. Bywa i tak, że fizycznie jestem już w domu ale myśli ciągle krążą wokół obowiązków służbowych. I to jest bardzo wyczerpujące

Książę William i księżna Kate z wizytą w Gdańsku

W wtorek 18 lipca Gdańsk odwiedziła brytyjska para książęca,książę Wiliam i księżna Kate. Z lotniska pojechali do Sztutowa.Następnie zwiedzili Dwór Artusa w którym parę książęcą przywitały władze miasta.
stat4u