SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo pomorskie

Brusy. Spotkanie wojewody z samorządowcami

W Urzędzie Miasta Brusy trwa spotkanie wojewody Dariusza Drelicha z samorządowcami powiatów Bytów i Chojnice. Omawiana jest sytuacja po nawałnicach z 11/12 sierpnia br. - dotycząca zarówno wypłat zasiłków jak i szacunków strat. To mieszkańcy z terenu Brus (1/3 strat w budynkach) ucierpieli najbardziej. – Jesteśmy po to by państwu pomóc – powiedział wojewoda.

Rozbudowa „Hipolita” na półmetku

Na dachu nowego budynku szkolnego, którego rozbudowa rozpoczęła się w czerwcu br. zawieszono tradycyjną wiechę. Prace budowlane są na półmetku i przebiegają zgodnie z planem. Rozbudowa szkoły realizowana w ramach unijnego projektu ma zostać zakończona do połowy grudnia.

III urodziny Stacji Kultura w Rumi

11 września Stacja Kultury w Rumi obchodziła swoje III urodziny.W programie uroczystości było otwarcie wystawy fotografii Aleksandry Barankiewicz „Czytelnicy Stacji Kultura” oraz rozstrzygnięcie Urodzinowego Konkursu Fotograficznego.

15 lecie Misterników Kaszubskich w Wejherowie

Uroczyste obchody jubileuszu odbyły się w sobotę, 9 września. Rozpoczęły się mszą św. o godz. 10 w kościele pw. św. Anny a następnie dalsze uroczystości przeniosły się do Filharmonii Kaszubskiej. Inicjatorem wejherowskiego misterium jest Radny Powiatu Wejherowskiego Wojtek Rybakowski /Galeria zdjęć/

Wojewoda podpisał umowy

Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich podpisał dziś nowe umowy o dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 (Edycja 2017). Realizacja inwestycji możliwa jest dzięki oszczędnościom poprzetargowym powstałym w ramach innych już realizowanych projektów.

20 mln zł na zniszczoną przez nawałnice przyrodę

Na odtworzenie terenów zieleni, parków, ogrodów, małej infrastruktury turystycznej i siedlisk przyrodniczych, które ucierpiały w sierpniowych nawałnicach Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) zarezerwował 20 mln zł. O dotacje można ubiegać się od 5 września, a wnioski będą oceniane na bieżąco.

Poseł HORAŁA o imigrantach w GDYNI

Polityka Gdyni wobec imigrantów - wypowiedź posła PiS Marcina Horały na briefingu w dniu 5 września 2017 r

Przez piorun stracili wszystko

Kilka dni temu wszyscy spotkaliśmy się z informacją odnośnie burzy w Gdańsku, podczas której w wyniku uderzenia pioruna ucierpiała rodzina na ul. Niepołomnickiej

Politechnika Gdańska otrzymała europejskie logo HR Excellence in Research

Komisja Europejska przyznała naszej uczelni prawo do posługiwania się prestiżowym logo HR Excellence in Research. Politechnika Gdańska została w ten sposób uznana za instytucję stwarzającą jedne z najlepszych warunków pracy i rozwoju dla badaczy w Europie.

W Nowej Cerkwi i Parchowie – pomoc poszkodowanym w nawałnicach

Dziękuję pracownikom szkoły, psychologom, mieszkańcom, strażakom i pomorskiemu kuratorowi oświaty za natychmiastową pomoc poszkodowanym – powiedziała minister Anna Zalewska na briefingu w Nowej Cerkwi.

Wolni I Solidarni w Gdyni

We wtorek 29 sierpnia w Domu Rzemiosła w Gdyni odbyło się spotkanie Konrada Morawieckiego, przewodniczącego Solidarności Walczącej z mieszkańcami. Obecna była też poseł Małgorzata Zwiercan założycielka nowej partii politycznej Wolni i Solidarni./Galeria zdjęć/

Cezary Pazura trenował z Asseco Gdynia

Znany i lubiany aktor wziął udział w treningu koszykarzy podczas ich zgrupowania w ośrodku w Cząstkowie. To właśnie tam zawodnicy przygotowują się do nowego sezonu. Filmowy Kiler dał z siebie wszystko, dzielnie dotrzymując kroku zawodowcom.

Humor Stanisława Barei w plenerowym kinie 42. FPFF

„Poszukiwany, poszukiwana”, „Nie ma róży bez ognia” i „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?” – trzy komedie Stanisława Barei będzie można zobaczyć w kinie plenerowym 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Zapraszamy uczestników Festiwalu, a także mieszkańców Trójmiasta, na Plac Grunwaldzki w Gdyni.

Mozartiana-Międzynarodowy Festiwal Mozartowski.

W dniach 20-26.08.2017 w Gdańsku odbywał się XII Międzynarodowy Festiwal Mozartowski Mozartiana. W pierwszych dniach trwania festiwalu koncerty miały miejsce w Domu Uphagena .Natomiast od środy do piątku w Parku Oliwskim na dziedzińcu Pałacu Opatów.

Spotkanie Wojewody z Marszałkiem Województwa

W 25 sierpnia z inicjatywy wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha, w sali im. Lecha Kaczyńskiego w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie z samorządowcami. Przypomnijmy, że rozmowa odbyła się w nawiązaniu do zaproszenia Wojewody Dariusza Drelicha, które skierował do przedstawicieli lokalnych władz podczas ostatniej sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Wkrótce pierwsze pożyczki z Pomorskiego Funduszu Rozwoju 2020+ trafią do przedsiębiorców

Województwo pomorskie jako pierwsze zdecydowało się kontynuować współpracę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) na wdrażanie instrumentów finansowych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020. Łączna pula środków, która będzie w dyspozycji zarządzanego przez BGKPomorskiego Funduszu Rozwoju 2020+, to 408,41 mln zł.

D-Day Hel 2017

Od 21 sierpnia trwa na Helu największa impreza militarna w plenerze czyli D-Day. Organizatorami są min. Fundacja Ochrony Zabytków i Techniki, Miasto Hel, Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu oraz Grupy Rekonstrukcji Historycznej z całego kraju./Galeria zdjęć/

„S” w Zakładzie Przerobu Drewna Lasów Państwowych w Lęborku

Zakład Przerobu Drewna Lasów Państwowych w Lęborku to kolejne przedsiębiorstwo na Pomorzu, w którym powstała organizacja związkowa NSZZ „Solidarność”. Organizacja została zawiązana 14 czerwca 2017 roku, ale już zrzesza niemal połowę zatrudnionych w zakładzie. Organizacja zawiązana została 14 czerwca 2017 roku, kieruje nią więc Tymczasowa Komisja Zakładowa.

Ladies Jazz Festiwal koncert Kandance Springs w Filharmonii Kaszubskiej

Od niedzieli 20 sierpnia do 27 sierpnia odbywa się kolejny Ladies Jazz Festiwal na Pomorzu. W poniedziałek od godziny 20 w Kaszubskiej Filharmonii w Wejherowie miała swój występ Kandance Springs.Pochodzi ona z Nashville.W Wejherowie był to jedyny koncert festiwalu.Pozostałe odbywają się w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Premier RP Beata Szydło w Chojnicach

Dziś możemy powiedzieć, że większość skutków nawałnicy została usunięta w ten sposób, że mieszkańcy mogą zacząć myśleć o normalnym funkcjonowaniu, odbudowie swoich gospodarstw - powiedziała Prezes Rady Ministrów po spotkaniu w chojnickiej Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej ze służbami, wojewodami i ministrami.

Po nawałnicach. Obradował sztab kryzysowy

Do późnych godzin wieczornych w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku obradował dziś sztab kryzysowy pod przewodnictwem Dariusza Drelicha, wojewody pomorskiego.

Po nawałnicach. Uproszczone procedury w 100 gminach

Przepisy wprowadzane przez MSWiA mają ułatwić usuwanie skutków ostatnich nawałnic

10 tysięcy litrów paliwa od LOTOSU

Na apel Premier RP Beaty Szydło w sprawie pomocy dla sołectwa Rytel i nadleśnictwa Lipusz, które ucierpiały podczas weekendowej nawałnicy odpowiedziały służby, administracja rządowa w terenie i spółki skarbu państwa. Wśród nich Grupa LOTOS S.A. W myśl porozumienia Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha i prezesa Grupy LOTOS S.A. Marcina Jastrzębskiego, gdański koncern naftowy przekazał 10 tysięcy litrów paliwa na potrzeby akcji ratunkowej.

Uroczystosci Wniebowziecia Najswietszej Maryi Panny-Wejherowo 2017

W poniedziałkowy wieczór 14 sierpnia wyruszyła procesja z kościoła klasztornego na Kalwarię, gdzie o odbyło się nabożeństwo ku czci Matki Bożej /Galeria zdjęć i film/

Złożenie kwiatów w byłym miejscu internowania w Strzebielinku

W niedzielę 13 sierpnia złożono kwiaty w miejscu dawnego internowania więźniów politycznych podczas stanu wojennego w grudniu 1981 roku/Galeria zdjęć/

Gdynia AeroBaltic

W piątek 11 sierpnia i w sobotę 12 sierpnia w Gdyni odbyły się pokazy podniebnej akrobacji.Dwa dni pokazów zostały podzielone na dwa bloki popołudniowe i nocne.

Wizyta Ambasadora Danii

Ambasador Królestwa Danii Ole Egberg Mikkelsen był 8 sierpnia gościem Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha. Rozmowa dotyczyła współpracy gospodarczej między Danią o regionem pomorskim, przede wszystkim w dziedzinie rolnictwa i energetyki.

"Mała Obwodnica" Kartuz otwarta

W ramach "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019" otwarto dziś "Małą Obwodnicę" Kartuz. W uroczystości wziął udział Dariusz Drelich, wojewoda pomorski. Inwestycja powstała w ramach budowy ul. Chmieleńskiej łączącej drogi wojewódzkie nr 228 oraz 211.

W trzy dni ponad 12 tysięcy wniosków

Przez pierwsze trzy dni sierpnia w Pomorskiem złożono 12 906 wniosków o 500+, większość w wersji elektronicznej - poinformowała Krystyna Kobylińska, zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej PUW podczas dzisiejszej konferencji prasowej poświęconej rozpoczęciu „Programu 500 Plus” w nowym okresie zasiłkowym.

Jarmark pod "bykiem" w Gdańsku

Jarmark Dominikański jak co roku przyciąga tłumy mieszkańców, turystów i kolekcjonerów. W tym roku atrakcją była darmowa wyżerka pieczeni z byka. /Galeriia zdjęć/

Gdynia z dofinansowaniem z UE

W Ministerstwie Rozwoju podpisano 3 sierpnia umowy o dofinansowaniu projektów transportowych. Na liście dotacyjnej z UE znalazł się gdyński węzeł integracyjny w Chyloni. W spotkaniu wziął udział Dariusz Drelich, wojewoda pomorski. Umowę na „Rozwój zrównoważonego transportu publicznego w Gdyni poprzez inwestycje infrastrukturalne, m. in. utworzenie węzła integracyjnego Gdynia Chylonia” podpisał Przemysław Gorgol, p.o. dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych i Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Świecino 2017 r. Rekonstrukcja bitwy!

W tym roku mija 555 lat od tego historycznego zwycięstwa Polaków nad Niemcami w 1462 roku. Na rekonstrukcję bitwy zjechali do Świecina miłośnicy historii i grupy rycerskie z całego kraju. Rekordowa była też widownia. /Galeria zdjęć i film/

Dziś odwiedzili nas miastczanie

Uczniowie z podstawówki i gimnazjum w Miastku odwiedzili 2 sierpnia Wojewodę Pomorskiego Dariusza Drelicha. 30- osobowa grupa dzieci gości w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w ramach akcji „Dzień wakacji w mieście”, notabene zainicjowanej przez wojewodę w ubiegłym roku. Co zainteresowało dzieci? Przede wszystkim meble gdańskie od lat zdobiące gabinet wojewody. Były i pytania. Choćby takie - jak wygląda dzień wojewody i czym się zajmuje?

Rocznica Powstania Warszawskiego w Wejherowie

Z udziałem posłanki PiS Doroty Arciszewskiej-Mielewczyk odbyły się 1 sierpnia 2017 uroczystości upamiętniające bolesną dla Polaków rocznicę. Złożono min. wiązanki kwiatów pod Bramą Piaśnicką./Galeria zdjęć/

W Redzie uczczono 73 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Kilkadziesiąt osób uczciło w Redzie kolejną bolesną rocznicę powstańczego zrywu. Były przemówienia, pieśni powstańcze a punktualnie o godz 17 -tej zawyła syrena alarmowa. /Galeria zdjęć i film/

Konferencja. 500+ po nowemu

Od 1 sierpnia będzie można składać wnioski o 500+ na nowy okres świadczeniowy. Dotyczy to rodzin zainteresowanych kontynuowaniem korzystania z tej formy wsparcia, jak i tych, które chcą dołączyć do rządowego programu „Rodzina 500 plus”. Dziś na pytania dziennikarzy o wprowadzanych zmianach odpowiadały - Katarzyna Stanulewicz, szefowa wydziału polityki społecznej PUW i wicedyrektor Krystyna Kobylińska.

Zawodniczka Floty z kolejnym medalem

Rok 2017 jest wyjątkowo udany dla gdyńskiej lekkoatletki Agnieszki Ellward. Zawodniczka rywalizująca w chodzie sportowym wywalczyła brązowy medal na lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski w Białymstoku. To jednak nie jedyny sukces gdynianki.

Arka dokonała niemożliwego

Zrobili to! Piłkarze Arki Gdynia pokonali 3:2 duński Midtjylland w pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacji do Ligi Europy. W rewanżu na boisku rywala będą bronili jednobramkowej przewagi wypracowanej na Stadionie Miejskim w Gdyni.

Dzieci z Ryjewa z wizytą u wojewody

Uczniowie z Zespołu Szkół w Ryjewie byli dziś gośćmi Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha. 24- osobowa grupa dzieci odwiedziła urząd w ramach akcji „Dzień wakacji w mieście”, notabene zainicjowanej przez wojewodę w ubiegłym roku. Z przyczyn oczywistych (strasznie lało!) rozmowa z Dariuszem Drelichem skoncentrowała się na…pogodzie, ale poruszono też temat nauki, stadiów i dalszych atrakcji dnia.

Najdłuższa pielgrzymka wyruszyła z Helu

Z Helu do Częstochowy to 640 kilometrów. Pielgrzymi wyruszyli 25 lipca z Helu a następnego dnia zawitali do Wejherowa gdzie uczestniczyli w Mszy Św. /Galeria zdjęć i film/

Bieg Tropem Wyklętych w Choczewie

II egycja Biegu im. Wyklętych Maksa i Aldony w 23-cią rocznicę śmierci kpt. Antoniego Rymszy ps."Maks" miał miejsce w niedzielę 23 lipca. Honorowym uczestnikiem był wicestarosta wejherowski Witold Reclaf któremu gratulawał wójt Wiesław Gębka./Galeria zdjęć/

Setna rocznica uwięzienia Marszałka

22 lipca mija sto lat od osadzenia w gdańskim więzieniu komendanta Legionów Polskich brygadiera Józefa Piłsudskiego oraz pułkownika Kazimierza Sosnkowskiego, Szefa Sztabu I Brygady Legionów (w celi przebywali od 23 do 29 lipca).

Dni Gminy Choczewo 22 lipca 2017 r.

Pogoda oraz frekwencja dopisała i wszyscy się dobrze bawili a imprezie towarzyszył Zlot Garbusów./Galeria zdjęć i film/

Marcin Gortat Camp 2017 w Rumi

Po raz kolejny Marcin Grotat wystąpił w hali MOSiR. Trening z osobami niepełnosprawnymi odbył się 22 lipca 2017./Galeria zdjęć/

Rozbito gang narkotykowy ze Starogardu Gdańskiego

Funkcjonariusze z Morskiego Oddziału SG rozbili działającą na terenie Starogardu Gdańskiego grupę przestępczą, zajmującą się dystrybucją środków odurzających i substancji psychotropowych. Zatrzymano 7 osób, w tym organizatora procederu, 30-letniego mieszkańca Starogardu Gdańskiego.

Dzieci z Koczały odwiedziły wojewodę

Czy pana praca jest trudna? - Na tym stanowisku pracuje się 24 godziny na dobę. Bywa i tak, że fizycznie jestem już w domu ale myśli ciągle krążą wokół obowiązków służbowych. I to jest bardzo wyczerpujące

Książę William i księżna Kate z wizytą w Gdańsku

W wtorek 18 lipca Gdańsk odwiedziła brytyjska para książęca,książę Wiliam i księżna Kate. Z lotniska pojechali do Sztutowa.Następnie zwiedzili Dwór Artusa w którym parę książęcą przywitały władze miasta.

Wizyta pary książęcej Cambridge

Książę William i księżna Catherine rozpoczęli wizytę w Gdańsku. W Rębiechowie parę książęcą przywitał Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich z żoną Małgorzatą. Z lotniska goście pojechali do Muzeum Stutthof, gdzie spotkali się z byłymi więźniami niemieckiego obozu koncentracyjnego.

FETA 2017 Gdańsk

Od czwartku 13 lipca do niedzieli 16 lipca w Gdańsku po raz XXI odbył się Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA.

Sześcioro nowych Polaków

Alena Podgorodecka, Lidia Boratyńska, Elena Ciepłowska, Maksim Jermakow, Radhouane Ghoul i Edward Marciszewski odebrali dziś z rąk Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha decyzje o uznaniu za obywatela polskiego.

Dziewięćdziesiąte Urodziny Hymnu Polski

W niedzielę w Gdańsku przy Dworze Artusa mieszkańcy oraz goście przebywający w mieście wspólnie z chórem odśpiewali najsłynniejszą polską pieśń patriotyczną.

II Bieg Pamięci Tropem Wyklętych „Maks” i „Aldona” – Choczewo, 23 lipca 2016

Wydarzenie odbędzie się w Choczewie, położonym wśród malowniczych lasów niedaleko Łeby. Organizatorzy zapewnili mieszkańcom wiele atrakcji, wśród których wymienić można występy muzyczne Andrzeja Kołakowskiego i zespołu „Forteca”. Dla młodzieży dostępne będą gry i zabawy sportowe, a dla wszystkich stoiska militarne i z lokalną kuchnią. Gdański Oddział IPN przygotuje dla naszych gości punkt z okolicznościowymi drukami patriotycznymi.

Medalowy czwartek polskich żeglarzy

Trzy medale wywalczyli polscy zawodnicy podczas mistrzostw Europy juniorów w klasie Laser Radial podczas Volvo Gdynia Sailing Days. Złoto zdobyła Wiktoria Gołębiewska, natomiast w kategorii do lat 16 brąz wywalczyła Wiktoria Lehmann. Wśród panów zaś brązowy medal zdobył Wojciech Klimaszewski, także w kategorii do lat 16.

Prezydent RP i Wojewoda Pomorski upamiętnili ofiary Zbrodni Wołyńskiej

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda oraz Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich oddali 11 lipca hołd i złożyli kwiaty przy gdańskim pomniku Pamięci Ofiar Eksterminacji Ludności Polskiej na Wołyniu.

PRAKTYKI ZAGRANICZNE UCZNIÓW ZSP-2 W RUMI W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+

Od 2 lipca uczniowie z klas o profilu: turystycznym, logistycznym i fryzjerskim przebywają w Irlandii, gdzie odbywają miesięczną praktykę zagraniczną w ramach Programu ERASMUS+.

Wisłoujście 1628

W dniach 8-9 lipca 2017 r. w Twierdzy Wisłoujście odbył się festiwal historyczny zorganizowany przez Muzeum Historyczne Miasta Gdańska . W inscenizacji bitwy pod Twierdzą Wisłoujście z roku 1628 wzięły udział grupy rekonstrukcyjne z całej Polski.

Seminarium na temat Trasy Kaszubskiej w Szemudzie

W poniedziałek 10 lipca 2017 roku w w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie miało miejsce spotkanie wałdz gminy z wójtem Ryszardem Kalkowskim na czele z przedsiębiorcami , właściecilami nieruchomości oraz mieszkańcami./Galeria zdjęć i film/

POLSCY POLICJANCI W AMERYKAŃSKIEJ BAZIE

Policyjne pokazy w wykonaniu instruktorów słupskiej Szkoły Policji i policjantów z Oddziałów Prewencji Policji odbyły się w amerykańskiej bazie w Redzikowie koło Słupska. Obecność policjantów związana była z obchodami amerykańskiego Święta Niepodległości.

Kluby Gazety Polskiej na spotkaniu z Donaldem Trumpem

W czwartek 6 lipca 2017 roku na spotkanie z Donaldem Trumpem do Warszwy przybyły tysiące Polaków. Byli wśród nich min. członkowie Klubów Gazety Polskiej z Wejherowa i Pucka. Kolejka na plac Krasińskich była bardzo długa ale opłacało się czekać bo było bardzo wzniośle i patriotycznie! /Galeria zdjęć i film/

Mieszkanie Plus w Gdyni

W Gdyni symbolicznie wbito dziś pierwszą łopatę na budowie 171 mieszkań czynszowych realizowanych w ramach filaru komercyjnego rządowego programu Mieszkanie Plus

Z HIPOLITA DO CORK - PRAKTYKI ZAGRANICZNE UCZNIÓW W IRLANDII W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+

W dniu 2 lipca 2017 roku, uczniowie z „Hipolita”w Rumi wylecieli na zagraniczne praktyki zawodowe do Cork w Irlandii w ramach programu Erasmus+. Na gdańskim lotnisku im. Lecha Wałęsy w Rębiechowie uczestników projektu żegnali rodzice oraz dyrektor szkoły Pani Halina Filińska wraz z koordynatorem projektu Panem Rafałem Nowickim.

Ratownicy przekazali postulaty

Podwyżki płac, uszczelnienie systemu i utworzenie co najmniej trzyosobowych zespołów ratowniczych to główne postulaty komitetu protestacyjnego ratowników medycznych przekazane dziś Wojewodzie Pomorskiemu. - W pełni rozumiem potrzeby waszego środowiska. Zależy mi, abyśmy wspólnie wypracowali system, który zadowoli wszystkie strony, a przede wszystkim skutecznie zadba o pacjentów. Postulaty zostaną przekazane Ministerstwu Zdrowia, bo to ono jest w ośrodkiem decyzyjnym – podkreślił wojewoda Dariusz Drelich.

Swiatowy XIX Zjazd Kaszubów- Rumia 2017

Po raz dziewiętnasty Kaszubi z całego świata zjechali na Pomorze Gdańskie. Tym razem do Rumi. /Galeria zdjęć i film)

Wiecha na moście w Jazowej

Zakończono już nasuwanie ostatniego segmentu - powstającego w ramach budowy ekspresowej „siódemki” - mostu nad Nogatem.

AZS Uniwersytet Gdański trzeci w Polsce

AZS Uniwersytet Gdański jest na III miejscu wśród uniwersytetów w Polsce w Akademickich Mistrzostw Polski 2016/2017. W punktacji generalnej zawodniczki i zawodnicy AZS UG zdobyli 35 najlepszych wyników (punktów) w poszczególnych dyscyplinach, w których dana uczelnia została sklasyfikowana. W klasyfikacji generalnej wszystkich uczelni Uniwersytet Gdański zajął wysokie 11. miejsce tracąc do pierwszej dziesiątki jedynie 3,5 punktu.

Chitozan naturalny Sun – kosmetyk na bazie unikalnej technologii opracowanej na PG

Pierwszy na świecie kosmetyk, łagodzący oparzenia słoneczne oraz inne podrażnienia skóry, stworzony na bazie hydrożelu chitozanu ma swoje początki na Politechnice Gdańskiej. Produkt opiera się na unikalnej, opatentowanej technologii przetwarzania chitozanu opracowanej na Wydziale Chemicznym. Technologia została nagrodzona m.in. złotymi medalami międzynarodowych salonów wynalazków Archimedes oraz IENA.

Poseł Marcin Horała o wyborach samorządowych.

Wypowiedź posła Prawa i Sprawiedliwości z dnia 19 czerca 2017 r podczas konferencji prasowej w Wejherowie./Posłuchaj nagrania video/

Pomorskie. 25 placówek w sieci szpitali

Znana jest już lista placówek, które zostały włączone w sieć szpitali w Pomorskiem. Listę opublikował pomorski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Znalazło się na niej 25 szpitali

W "Hipolicie" trwają prace związane z budową nowego szkolnego budynku

Kilka dni od podpisania umowy, 7 czerwca 2017 roku przedstawiciele firmy Volfram z Łebcza przystąpili do rozbiórki budynku dawnej SP nr 6

Protest w Czarnej Dąbrówce

W Czarnej Dąbrówce jest realny problem. Mieszkańcy stanowczo protestują przeciwko hodowli świń, która znajduje się blisko ich domów, co nie jest zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Dlatego Pomorski Urząd Wojewódzki, który reprezentuję oraz odpowiednie służby administracji zespolonej podjęły odpowiednie działania kontrolne - powiedział Mariusz Łuczyk, wicewojewoda pomorski otwierając konferencję prasową.

Dni Morza w Gdyni 2017 r.

Po 1989 roku nie udało się wskrzesić Święta Morza w przedwojennym stylu. Udało się to dopiero w roku 2013. Od tego momentu Święto Morza w Gdyni organizowane jest co roku.Jednym z wydarzeń była Msza Święta w intencji ludzi morza - Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybaka oraz złożenie kwiatów pod Płytą Marynarza Polskiego na Skwerze Kościuszki /Galeria zdjęć/

Srebrny medal piłkarek ręcznych Uniwersytetu Gdańskiego

W finale Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Kobiet zawodniczki AZS Uniwersytet Gdański, pod wodzą trenera Jana Patoka przy współpracy trenera Krzysztofa Kotwickiego, zdobyły srebrny medal w klasyfikacji Uniwersytetów. Rywalizacja odbyła się w dniach 9-12 czerwca w Warszawie.

Nadanie tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Gdańskiego prof. Lechowi Garlickiemu

Uczony o światowej renomie i ambasador polskiej nauki prawa konstytucyjnego Nadanie tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Gdańskiego prof. Lechowi Garlickiemu

Prezydent RP Andrzej Duda z wizytą na Pomorzu

Wizyta w Muzeum Stutthof oraz spotkanie z mieszkańcami powiatu nowodworskiego to najważniejsze punkty dzisiejszej wizyty Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w województwie pomorskim. Prezydentowi towarzyszył Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

Można już szeptać w Oliwie

Dobra wiadomość dla zakochanych i posiadaczy wszelkich tajemnic: Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zakończyła remont Grot Szeptów w Parku Oliwskim. Można szeptać

Posłowie PiS w Wejherowie

W poniedziałek 19 czerwca 2017 r posłowie Prawa i Sprawiedliwości ; Dorota Arciszewska-Mielewczyk, Marcin Horała i Janusz Śniadek zaprezentowali na konferencji prasowej pozytywne efekty współpracy polityków PiS z samorządami lokalnymi. Na spotkanie przed Ratuszem przyszło sporo mieszkańców miasta./Zobacz nagranie Video z konferencji/

Otwarcie wystawy w Muzeum II Wojny Światowej

W tym roku przypada 122. rocznica jego urodzin. Wielki patriota, do końca życia wierny ideom Piłsudskiego, organizator i pierwszy dowódca Armii Krajowej, zamordowany przez Niemców i skazany na zapomnienie przez władze PRL. Mowa o generale Stefanie Roweckim – Grocie. W otwarciu wystawy poświęconej jego życiu uczestniczył Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

Czworo nowych Polaków. Uroczystość w PUW

Diana Kostiuk, Ihor Baranetskyy, Nasser Khairy El-Nady Younes i Tadevush Lasouski odebrali 13 czerwca z rąk Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha decyzje o uznaniu za obywatela polskiego

Otwarcie kładki nad Motławą

W sobotę po godzinie 21 kiedy zakończył się koncert w wykonaniu Polskie Filharmonii Bałtyckiej zostało opuszczone przęsło kładki nad Motławą .

Dzień sportu w Hipolicie

Dnia 9 czerwca 2017 roku uczniowie i nauczyciele ZSP nr 2 w Rumi obchodzili wspólnie święto sportu, aktywności i zabawy

Politechnika Gdańska w pierwszej dziesiątce najlepszych uczelni akademickich w Polsce!

Politechnika Gdańska uplasowała się na 10. miejscu w tegorocznym „Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy” (ex aequo z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym). Podczas oficjalnego ogłoszenia wyników, które odbędzie się dziś w południe w Warszawie, rektor PG prof. Jacek Namieśnik odbierze dyplom za obecność w pierwszej dziesiątce oraz dyplom za „Awans 2017” (przyznawany za największy awans w rankingu). PG poprawiła swoją pozycję o 5 miejsc!

Boże Ciało - procesja w Wejherowie 2017 r.

Na procesję Bożego Ciała przyszło ponad tysiąc mieszkańców miasta./Galeria zdjęć/

Procesja Bożego Ciała w Gdyni 2017 r.

Tysiące mieszkańców Gdyni wzięło udział w corocznej uroczystości Bożego Ciała./Galeria zdjęć i film/

Boże Ciało - procesja w Pucku 2017 r.

Coroczna procesja zgromadziła tłumy mieszkańców miasta. /Galeria zdjęć i film/

Szpital Pucki. Akt erekcyjny budowy łącznika z windami

W Szpitalu Puckim podpisano i wmurowano akt erekcyjny budowy łącznika z windami. W uroczystości wziął udział Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

Poseł Marcin Horała w Rumi

We wtorek 13 czerwca poseł Prawa i Sprawiedliwości spotkał się z mieszkańcami i działaczami samorządowymi. Marcin Horała omówił min. aktualną sytuacje polityczną w kraju, odnosił się też do tematów regionalnych oraz odpowiadał na pytania. /Posłuchaj wypowiedzi/

Odpust Trójcy Świętej w Wejherowie

W sobotę i niedzielę 10-11 czerwca odbył się odpust poprzedzony Pielgrzymką Kobiet Amazonek Regionu Północnego, dzieci pierwszokomunijnych oraz Rycerzy Kolumba /Galeria zdjęć/
stat4u