SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo pomorskie

Bieg Tropem Wyklętych w Choczewie

II egycja Biegu im. Wyklętych Maksa i Aldony w 23-cią rocznicę śmierci kpt. Antoniego Rymszy ps."Maks" miał miejsce w niedzielę 23 lipca. Honorowym uczestnikiem był wicestarosta wejherowski Witold Reclaf któremu gratulawał wójt Wiesław Gębka./Galeria zdjęć/

Setna rocznica uwięzienia Marszałka

22 lipca mija sto lat od osadzenia w gdańskim więzieniu komendanta Legionów Polskich brygadiera Józefa Piłsudskiego oraz pułkownika Kazimierza Sosnkowskiego, Szefa Sztabu I Brygady Legionów (w celi przebywali od 23 do 29 lipca).

Dni Gminy Choczewo 22 lipca 2017 r.

Pogoda oraz frekwencja dopisała i wszyscy się dobrze bawili a imprezie towarzyszył Zlot Garbusów./Galeria zdjęć i film/

Marcin Gortat Camp 2017 w Rumi

Po raz kolejny Marcin Grotat wystąpił w hali MOSiR. Trening z osobami niepełnosprawnymi odbył się 22 lipca 2017./Galeria zdjęć/

Rozbito gang narkotykowy ze Starogardu Gdańskiego

Funkcjonariusze z Morskiego Oddziału SG rozbili działającą na terenie Starogardu Gdańskiego grupę przestępczą, zajmującą się dystrybucją środków odurzających i substancji psychotropowych. Zatrzymano 7 osób, w tym organizatora procederu, 30-letniego mieszkańca Starogardu Gdańskiego.

Dzieci z Koczały odwiedziły wojewodę

Czy pana praca jest trudna? - Na tym stanowisku pracuje się 24 godziny na dobę. Bywa i tak, że fizycznie jestem już w domu ale myśli ciągle krążą wokół obowiązków służbowych. I to jest bardzo wyczerpujące

Książę William i księżna Kate z wizytą w Gdańsku

W wtorek 18 lipca Gdańsk odwiedziła brytyjska para książęca,książę Wiliam i księżna Kate. Z lotniska pojechali do Sztutowa.Następnie zwiedzili Dwór Artusa w którym parę książęcą przywitały władze miasta.

Wizyta pary książęcej Cambridge

Książę William i księżna Catherine rozpoczęli wizytę w Gdańsku. W Rębiechowie parę książęcą przywitał Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich z żoną Małgorzatą. Z lotniska goście pojechali do Muzeum Stutthof, gdzie spotkali się z byłymi więźniami niemieckiego obozu koncentracyjnego.

FETA 2017 Gdańsk

Od czwartku 13 lipca do niedzieli 16 lipca w Gdańsku po raz XXI odbył się Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA.

Sześcioro nowych Polaków

Alena Podgorodecka, Lidia Boratyńska, Elena Ciepłowska, Maksim Jermakow, Radhouane Ghoul i Edward Marciszewski odebrali dziś z rąk Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha decyzje o uznaniu za obywatela polskiego.

Dziewięćdziesiąte Urodziny Hymnu Polski

W niedzielę w Gdańsku przy Dworze Artusa mieszkańcy oraz goście przebywający w mieście wspólnie z chórem odśpiewali najsłynniejszą polską pieśń patriotyczną.

II Bieg Pamięci Tropem Wyklętych „Maks” i „Aldona” – Choczewo, 23 lipca 2016

Wydarzenie odbędzie się w Choczewie, położonym wśród malowniczych lasów niedaleko Łeby. Organizatorzy zapewnili mieszkańcom wiele atrakcji, wśród których wymienić można występy muzyczne Andrzeja Kołakowskiego i zespołu „Forteca”. Dla młodzieży dostępne będą gry i zabawy sportowe, a dla wszystkich stoiska militarne i z lokalną kuchnią. Gdański Oddział IPN przygotuje dla naszych gości punkt z okolicznościowymi drukami patriotycznymi.

Medalowy czwartek polskich żeglarzy

Trzy medale wywalczyli polscy zawodnicy podczas mistrzostw Europy juniorów w klasie Laser Radial podczas Volvo Gdynia Sailing Days. Złoto zdobyła Wiktoria Gołębiewska, natomiast w kategorii do lat 16 brąz wywalczyła Wiktoria Lehmann. Wśród panów zaś brązowy medal zdobył Wojciech Klimaszewski, także w kategorii do lat 16.

Prezydent RP i Wojewoda Pomorski upamiętnili ofiary Zbrodni Wołyńskiej

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda oraz Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich oddali 11 lipca hołd i złożyli kwiaty przy gdańskim pomniku Pamięci Ofiar Eksterminacji Ludności Polskiej na Wołyniu.

PRAKTYKI ZAGRANICZNE UCZNIÓW ZSP-2 W RUMI W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+

Od 2 lipca uczniowie z klas o profilu: turystycznym, logistycznym i fryzjerskim przebywają w Irlandii, gdzie odbywają miesięczną praktykę zagraniczną w ramach Programu ERASMUS+.

Wisłoujście 1628

W dniach 8-9 lipca 2017 r. w Twierdzy Wisłoujście odbył się festiwal historyczny zorganizowany przez Muzeum Historyczne Miasta Gdańska . W inscenizacji bitwy pod Twierdzą Wisłoujście z roku 1628 wzięły udział grupy rekonstrukcyjne z całej Polski.

Seminarium na temat Trasy Kaszubskiej w Szemudzie

W poniedziałek 10 lipca 2017 roku w w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie miało miejsce spotkanie wałdz gminy z wójtem Ryszardem Kalkowskim na czele z przedsiębiorcami , właściecilami nieruchomości oraz mieszkańcami./Galeria zdjęć i film/

POLSCY POLICJANCI W AMERYKAŃSKIEJ BAZIE

Policyjne pokazy w wykonaniu instruktorów słupskiej Szkoły Policji i policjantów z Oddziałów Prewencji Policji odbyły się w amerykańskiej bazie w Redzikowie koło Słupska. Obecność policjantów związana była z obchodami amerykańskiego Święta Niepodległości.

Kluby Gazety Polskiej na spotkaniu z Donaldem Trumpem

W czwartek 6 lipca 2017 roku na spotkanie z Donaldem Trumpem do Warszwy przybyły tysiące Polaków. Byli wśród nich min. członkowie Klubów Gazety Polskiej z Wejherowa i Pucka. Kolejka na plac Krasińskich była bardzo długa ale opłacało się czekać bo było bardzo wzniośle i patriotycznie! /Galeria zdjęć i film/

Mieszkanie Plus w Gdyni

W Gdyni symbolicznie wbito dziś pierwszą łopatę na budowie 171 mieszkań czynszowych realizowanych w ramach filaru komercyjnego rządowego programu Mieszkanie Plus

Z HIPOLITA DO CORK - PRAKTYKI ZAGRANICZNE UCZNIÓW W IRLANDII W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+

W dniu 2 lipca 2017 roku, uczniowie z „Hipolita”w Rumi wylecieli na zagraniczne praktyki zawodowe do Cork w Irlandii w ramach programu Erasmus+. Na gdańskim lotnisku im. Lecha Wałęsy w Rębiechowie uczestników projektu żegnali rodzice oraz dyrektor szkoły Pani Halina Filińska wraz z koordynatorem projektu Panem Rafałem Nowickim.

Ratownicy przekazali postulaty

Podwyżki płac, uszczelnienie systemu i utworzenie co najmniej trzyosobowych zespołów ratowniczych to główne postulaty komitetu protestacyjnego ratowników medycznych przekazane dziś Wojewodzie Pomorskiemu. - W pełni rozumiem potrzeby waszego środowiska. Zależy mi, abyśmy wspólnie wypracowali system, który zadowoli wszystkie strony, a przede wszystkim skutecznie zadba o pacjentów. Postulaty zostaną przekazane Ministerstwu Zdrowia, bo to ono jest w ośrodkiem decyzyjnym – podkreślił wojewoda Dariusz Drelich.

Swiatowy XIX Zjazd Kaszubów- Rumia 2017

Po raz dziewiętnasty Kaszubi z całego świata zjechali na Pomorze Gdańskie. Tym razem do Rumi. /Galeria zdjęć i film)

Wiecha na moście w Jazowej

Zakończono już nasuwanie ostatniego segmentu - powstającego w ramach budowy ekspresowej „siódemki” - mostu nad Nogatem.

AZS Uniwersytet Gdański trzeci w Polsce

AZS Uniwersytet Gdański jest na III miejscu wśród uniwersytetów w Polsce w Akademickich Mistrzostw Polski 2016/2017. W punktacji generalnej zawodniczki i zawodnicy AZS UG zdobyli 35 najlepszych wyników (punktów) w poszczególnych dyscyplinach, w których dana uczelnia została sklasyfikowana. W klasyfikacji generalnej wszystkich uczelni Uniwersytet Gdański zajął wysokie 11. miejsce tracąc do pierwszej dziesiątki jedynie 3,5 punktu.

Chitozan naturalny Sun – kosmetyk na bazie unikalnej technologii opracowanej na PG

Pierwszy na świecie kosmetyk, łagodzący oparzenia słoneczne oraz inne podrażnienia skóry, stworzony na bazie hydrożelu chitozanu ma swoje początki na Politechnice Gdańskiej. Produkt opiera się na unikalnej, opatentowanej technologii przetwarzania chitozanu opracowanej na Wydziale Chemicznym. Technologia została nagrodzona m.in. złotymi medalami międzynarodowych salonów wynalazków Archimedes oraz IENA.

Poseł Marcin Horała o wyborach samorządowych.

Wypowiedź posła Prawa i Sprawiedliwości z dnia 19 czerca 2017 r podczas konferencji prasowej w Wejherowie./Posłuchaj nagrania video/

Pomorskie. 25 placówek w sieci szpitali

Znana jest już lista placówek, które zostały włączone w sieć szpitali w Pomorskiem. Listę opublikował pomorski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Znalazło się na niej 25 szpitali

W "Hipolicie" trwają prace związane z budową nowego szkolnego budynku

Kilka dni od podpisania umowy, 7 czerwca 2017 roku przedstawiciele firmy Volfram z Łebcza przystąpili do rozbiórki budynku dawnej SP nr 6

Protest w Czarnej Dąbrówce

W Czarnej Dąbrówce jest realny problem. Mieszkańcy stanowczo protestują przeciwko hodowli świń, która znajduje się blisko ich domów, co nie jest zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Dlatego Pomorski Urząd Wojewódzki, który reprezentuję oraz odpowiednie służby administracji zespolonej podjęły odpowiednie działania kontrolne - powiedział Mariusz Łuczyk, wicewojewoda pomorski otwierając konferencję prasową.

Dni Morza w Gdyni 2017 r.

Po 1989 roku nie udało się wskrzesić Święta Morza w przedwojennym stylu. Udało się to dopiero w roku 2013. Od tego momentu Święto Morza w Gdyni organizowane jest co roku.Jednym z wydarzeń była Msza Święta w intencji ludzi morza - Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybaka oraz złożenie kwiatów pod Płytą Marynarza Polskiego na Skwerze Kościuszki /Galeria zdjęć/

Srebrny medal piłkarek ręcznych Uniwersytetu Gdańskiego

W finale Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Kobiet zawodniczki AZS Uniwersytet Gdański, pod wodzą trenera Jana Patoka przy współpracy trenera Krzysztofa Kotwickiego, zdobyły srebrny medal w klasyfikacji Uniwersytetów. Rywalizacja odbyła się w dniach 9-12 czerwca w Warszawie.

Nadanie tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Gdańskiego prof. Lechowi Garlickiemu

Uczony o światowej renomie i ambasador polskiej nauki prawa konstytucyjnego Nadanie tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Gdańskiego prof. Lechowi Garlickiemu

Prezydent RP Andrzej Duda z wizytą na Pomorzu

Wizyta w Muzeum Stutthof oraz spotkanie z mieszkańcami powiatu nowodworskiego to najważniejsze punkty dzisiejszej wizyty Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w województwie pomorskim. Prezydentowi towarzyszył Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

Można już szeptać w Oliwie

Dobra wiadomość dla zakochanych i posiadaczy wszelkich tajemnic: Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zakończyła remont Grot Szeptów w Parku Oliwskim. Można szeptać

Posłowie PiS w Wejherowie

W poniedziałek 19 czerwca 2017 r posłowie Prawa i Sprawiedliwości ; Dorota Arciszewska-Mielewczyk, Marcin Horała i Janusz Śniadek zaprezentowali na konferencji prasowej pozytywne efekty współpracy polityków PiS z samorządami lokalnymi. Na spotkanie przed Ratuszem przyszło sporo mieszkańców miasta./Zobacz nagranie Video z konferencji/

Otwarcie wystawy w Muzeum II Wojny Światowej

W tym roku przypada 122. rocznica jego urodzin. Wielki patriota, do końca życia wierny ideom Piłsudskiego, organizator i pierwszy dowódca Armii Krajowej, zamordowany przez Niemców i skazany na zapomnienie przez władze PRL. Mowa o generale Stefanie Roweckim – Grocie. W otwarciu wystawy poświęconej jego życiu uczestniczył Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

Czworo nowych Polaków. Uroczystość w PUW

Diana Kostiuk, Ihor Baranetskyy, Nasser Khairy El-Nady Younes i Tadevush Lasouski odebrali 13 czerwca z rąk Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha decyzje o uznaniu za obywatela polskiego

Otwarcie kładki nad Motławą

W sobotę po godzinie 21 kiedy zakończył się koncert w wykonaniu Polskie Filharmonii Bałtyckiej zostało opuszczone przęsło kładki nad Motławą .

Dzień sportu w Hipolicie

Dnia 9 czerwca 2017 roku uczniowie i nauczyciele ZSP nr 2 w Rumi obchodzili wspólnie święto sportu, aktywności i zabawy

Politechnika Gdańska w pierwszej dziesiątce najlepszych uczelni akademickich w Polsce!

Politechnika Gdańska uplasowała się na 10. miejscu w tegorocznym „Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy” (ex aequo z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym). Podczas oficjalnego ogłoszenia wyników, które odbędzie się dziś w południe w Warszawie, rektor PG prof. Jacek Namieśnik odbierze dyplom za obecność w pierwszej dziesiątce oraz dyplom za „Awans 2017” (przyznawany za największy awans w rankingu). PG poprawiła swoją pozycję o 5 miejsc!

Boże Ciało - procesja w Wejherowie 2017 r.

Na procesję Bożego Ciała przyszło ponad tysiąc mieszkańców miasta./Galeria zdjęć/

Procesja Bożego Ciała w Gdyni 2017 r.

Tysiące mieszkańców Gdyni wzięło udział w corocznej uroczystości Bożego Ciała./Galeria zdjęć i film/

Boże Ciało - procesja w Pucku 2017 r.

Coroczna procesja zgromadziła tłumy mieszkańców miasta. /Galeria zdjęć i film/

Szpital Pucki. Akt erekcyjny budowy łącznika z windami

W Szpitalu Puckim podpisano i wmurowano akt erekcyjny budowy łącznika z windami. W uroczystości wziął udział Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

Poseł Marcin Horała w Rumi

We wtorek 13 czerwca poseł Prawa i Sprawiedliwości spotkał się z mieszkańcami i działaczami samorządowymi. Marcin Horała omówił min. aktualną sytuacje polityczną w kraju, odnosił się też do tematów regionalnych oraz odpowiadał na pytania. /Posłuchaj wypowiedzi/

Odpust Trójcy Świętej w Wejherowie

W sobotę i niedzielę 10-11 czerwca odbył się odpust poprzedzony Pielgrzymką Kobiet Amazonek Regionu Północnego, dzieci pierwszokomunijnych oraz Rycerzy Kolumba /Galeria zdjęć/

Biało – Zielone Ladies Gdańsk u wojewody

Wygrały komplet turniejów w mistrzostwach Polski sezonu 2016/17 i wywalczyły tytuł mistrzyń Polski, i to po raz siódmy! Dziś gościły u Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha. Mowa o złotych medalistkach w rugby Biało – Zielone Ladies Gdańsk.

Wenisaz malych form graficznych w wejherowskim WCK-u

Do 30 czerwca można oglądać wystawę pokonkursową 8. Międzynarodowego Konkursu na Exlibris i Małą Formę Graficzną „Sny Gdańskiego Neptuna” /Galeria zdjęć/

Rusza rozbudowa rumskiego "Hipolita"

Dnia 6 czerwca 2017 roku dyrektor ZSP nr 2 w Rumi Halina Filińska podpisała umowę na rozbudowę szkoły z firmą Volfram reprezentowaną przez Pana Wojciecha Mokrzyckiego i Mirosława Podgórskiego

Festiwal „Pater Noster”. Nagroda Wojewody Pomorskiego

To był już trzeci Ogólnopolski Festiwal Pieśni Religijnej „Pater Noster”. Wygrał Chór Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu pod batutą Przemysława Pałki.

UCIEKŁ ZE SZPITALA, ZOSTAŁ ZATRZYMANY

Dzięki współpracy stołecznych policjantów z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw z funkcjonariuszami zespołu poszukiwań celowych z Poznania zatrzymano mężczyznę, który kilka dni temu zbiegł ze szpitala w Warszawie. Piotr R. wpadł w jednym z hoteli na terenie Gdańska. 42-latek trzymał w pokoju naładowaną broń palną. W ręce policjantów trafili także mężczyźni, którzy pomagali poszukiwanemu w ucieczce. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje prokurator.

Wizyta szefowej MEN na Pomorzu

Bezpieczeństwo uczniów w szkołach i placówkach oświatowych oraz zmiany w systemie kształcenia zawodowego – to główne tematy piątkowej wizyty szefowej MEN w województwie Pomorskim

Oto plakat 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Z przyjemnością prezentujemy oficjalny plakat tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jest nim praca autorstwa Mariusza Filipowicza. Plakat Mariusza Filipowicza wybrali członkowie Komitetu Organizacyjnego 42. FPFF.

Sukcesy sekcji lekkiej atletyki AZS UG

Reprezentacja kobiet AZS Uniwersytet Gdański zdobyła brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce w klasyfikacji uniwersyteckiej, a reprezentacja mężczyzn zajęła szóste miejsce w tej samej kategorii. Zawodnicy AZS UG zdobyli również medale indywidualne w klasyfikacji uniwersyteckiej – 1 złoty, 4 srebrne i 1 brązowy

Piętnasta Przechadzka ze Świnoujścia do Helu

Piętnasta Przechadzka ze Świnoujścia do Helu przeszła do... historii. W wyprawie uczestniczyło blisko 30 osób, z których 15 pokonało całą trasę.

Dzień Jakuba w Wejherowie 2017

Bardzo hucznie obchodzone były coroczne urodziny miasta. /Galeria zdjęć/

Odpust Wniebowstąpienia Pańskiego na kalwarii

Od 26 maja do niedzieli 28 maja odbywały się uroczystości z okazji Odpustu Wniebowstąpienia Pańskiego w Wejherowie /galeria zdjęć i film/

Rozszerzono Kontrakt Terytorialny dla Pomorskiego

W Ministerstwie Rozwoju, przedstawiciele MR i Zarządu Województwa Pomorskiego podpisali aneks do Kontraktu Terytorialnego. W spotkaniu uczestniczył Jarosław Sellin, wiceminister kultury i Dariusz Drelich, wojewoda pomorski. W aneksie znalazło się 12 projektów z Pomorskiego dotyczących kultury i dziedzictwa narodowego

Porozumienie o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Gdańskim i Prokuraturą Regionalną w Gdańsku

Współpraca w zakresie studiów podyplomowych, szkoleń, opracowywania analiz, ekspertyz i opinii na potrzeby wymiaru sprawiedliwości, organizacji konferencji naukowych i sympozjów, badań naukowych, a także praktyk studenckich – to obszary wspólnych działań Uniwersytetu Gdańskiego i Prokuratury Regionalnej w Gdańsku w ramach podpisanego porozumienia o współpracy.

Międzynarodowy sukces studentów Uniwersytetu Gdańskiego

System Safe Net (SNet) poprawiający bezpieczeństwo korzystania z internetu opracowany przez zespół studentów Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego zajął III miejsce w międzynarodowym konkursie ‘Bright ICT Innovation Contest’. Rywalizacja informatyczna organizowana była w ramach programu ‘Association for Information Systems Student Chapters 2017’.

Narada wojewodów w Warszawie

W Ministerstwie Rozwoju, przedstawiciele MR i Zarząd Województwa Pomorskiego podpisali aneks do Kontraktu Terytorialnego dla Województwa Pomorskiego

Gospodarka leśna nie polega na bezmyślnym wycinaniu lasu !

Racjonalna, zrównoważona gospodarka leśna polega na takich działaniach w ciągu kolejnych dziesięcioleci, aby nie pogorszyć stanu lasu -wywiad z Dyrektorem Regionalnym Lasów Państwowych w Gdańsku Adamem Kwiatkowskim-rozmawiał Andrzej Ficek

Półtora miliona złotych na książki dla szkół i bibliotek

Ponad 1,5 mln zł dotacji w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2016 - 2020 trafi do pomorskich szkół i bibliotek pedagogicznych na zakup książek nie będących podręcznikami

SPOTTERS TEAM POLSKA

Policyjni spottersi uczestniczyli w warsztatach, które zakończyły się w słupskiej Szkole Policji. Jest to cykliczna forma przygotowania funkcjonariuszy z grupy „Spotters Team Polska” związanych z monitorowaniem zachowań kibiców podczas największych międzynarodowych imprez sportowych.

Wolontariusze 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni – poszukiwani!

Rusza nabór wolontariuszy, którzy już we wrześniu będą obsługiwać jeden z najważniejszych festiwali filmowych w Polsce. Od lat właśnie osoby zaangażowane w wolontariat stanowią silne wsparcie Biura Organizacyjnego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

BALTICA EQUESTRIAN SPRING TOUR 2017 TRWA…

I choć za nami już dwa tygodnie zmagań na placach konkursowych Stadniny Koni w Ciekocinku, to wciąż mamy szansę doświadczenia sportowych emocji na najwyższym światowym poziomie i podziwiania zawodników ze światowej czołówki podczas ostatniego tygodnia zawodów.

Święto Gańska 2017

W sobotę 27 maja w samo południe o godz. 12 ulicami miasta przeszła Wielka Historyczna Parada, która upamiętniła nadanie Gdańskowi w 1457 r. licznych przywilejów. /galeria zdjęć i film/

Smocze łodzie na Motławie

Już po raz dziewiąty na Motławie odbyły się Regaty Smoczych Łodzi Trójmiejskich Instytucji Kulturalnych. Organizatorem regat było Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku.

Burzliwy przebieg marszu LGBT w Gdańsku

W sobotę 27 maja 2017 r. ulicami Gdańska przeszedł o wiele mniej liczny niż przed rokiem pochód zwolenników środowisk homoseksualnych. Mniej było też ekscesów ale to dlatego ,że Policja zablokowała legalny marsz na czele którego szła radna miasta Gdańsk, Anna Kołakowska./Galeria zdjęć i film/

Nadgorliwość Policji w Gdańsku podczas marszu LGTB?

Podczas trzeciego już Marszu Równości który odbył się w Gdańsku 27 maja 2017 roku dochodziło do pojedynczych incydentów z udziałem osób przypatrujących się maszerujacym tłumom. Policja reagowała bardzo alergicznie/Zobacz nagranie/

Dzień Jakuba w Wejherowie 2017

Tradycyjnie jak co roku dzeń patrona miasta uczcili uczniowie Wejherowskiej Samochodówki czyli Zespołu Ponadgimnazjalnego nr 4 .Wczoraj 26 maja uczniowie przeszli ulicami miasta pod pomnik Jakuba Wejhera.Udział w uroczystości wziął min Radny Powiatu Wojtek Rybakowski /Galeria zdjęć/

MARSZ RÓWNOŚCI 2016

Tak było rok temu w Gdańsku 21 maja 201 6 roku. A jak będzie dzisiaj 27 maja 2017 r. Nie można wykluczyć ,że równie gorąco! ZOBACZ FILM/

Tak Policja porwała Marysię Kołakowską

Rok temu 21 maja 2016 r grupa patriotycznej młodzieży została spacyfikowana przez gdańską policję gdy protestowali przeciwko "marszowi równości "/Zobacz filmik/

Kuter KH-200, mikrobus Lublin i autosan – do kupienia w Gdyni

Już w najbliższą środę, 24 maja br. wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w przetargu Agencji Mienia Wojskowego, na którym do kupienia będą m.in. autobus pasażerski, ciągnik, samochody ciężarowe, a także części samochodowe i narzędzia

Mariusz Smentoch z Politechniki Gdańskiej został najlepszym studentem Pomorza

W niedzielę 21 maja w Akademii Morskiej w Gdyni ogłoszone zostały wyniki 43. Konkursu Czerwonej Róży. Najlepszym studentem Pomorza w tym roku został Mariusz Smentoch z Politechniki Gdańskiej. Wśród kół naukowych pierwsze miejsce zdobyło Studenckie Koło Naukowe Ultrasonografii z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

Rondo im. TOW "Gryf Pomorski" w Wejherowie

W niedzielę 21 maja w Wejherowie odbyła się uroczystość nadania rondu przy zbiegu ulic Necla, Patoka i Gryfa Pomorskiego imienia Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski" której założycielem był kapitan Józef Dambek. To patriotyczne wydarzenie zgromadziło wielu parlamentarzystów, samorządowców oraz mieszkańców. Dużo było też młodzieży szkolnej./Galeria zdjęć i film/

O Masonerii mistycyzmie i Objawienach Fatimskich - wykład w Gościcinie

W małej parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Gościcinie k. Wejherowa 15 maja miała miejsce bardzo minteresująca prelekcja w wykonaniu Andrzeja Bukowskiego./NAGRANIE VIDEO/

Bardzo udany koncert Kingi Włodarkiewicz w Redzie

Kinga to niespełna 17 letnia uczennica I klasy LO im.Stefana Żeromskiego a także absolwentka Szkoły Muzycznej w Pucku. Mimo młodego wieku wokalistka zaprezentowała w redzkim MDK-u dojrzały repertuar wokalny. Kinga Włodarkiewicz niewatpliwie ma talent i stoi na progu być może wielkiej kariery./ Posłuchaj nagrania z koncertu/

Rusza budowa Trasy Kaszubskiej czyli drogi ekspresowej S-6

To wielki sukces rządu Beaty Szydło , parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości a przede wszystkim mieszkańców Pomorza Gdańskiego. 19 maja w Starostwie Wejherowskim wiceminister Jerzy Szmit podpisał decyzjęj o rozpoczęciu budowy drogi S-6 na odcinku Boże Pole - Gdynia./Galeria zdjęć i film/

Nadanie imienia TOW "Gryf Pomorski" w Wejherowie

Z inicjatywy wiceprzewodniczącego Rady Miasta Wejherowa Marcina Drewy w niedzielę 21 maja odbędą się uroczystości związane z uczczeniem TOW "Gryf Pomorski" rondem które znajduje się przy zbiegu ulic; Necla, Patoka i Gryfa Pomorskiego.

Koszykarki AZS UG Wicemistrzyniami I ligi 2016/2017

Koszykarki AZS Uniwersytet Gdański odniosły największy sukces w historii działalności sekcji zdobywając wicemistrzostwo I ligi 2016/2017. W finale rozgrywek w Gdańsku zespół AZS UG uległ jedynie drużynie SMS PZKosz Łomianki.

Bazylika Mariacka odzyska blask

Dach, okna i posadzka zostaną wyremontowane, zmieni się także ołtarz i prezbiterium. Mowa o Bazylice Mariackiej w Gdańsku, jednym z najcenniejszych zabytków Europy, która dzięki funduszom europejskim odzyska blask. Umowę na dofinansowanie prac przekazał - ks. prałatowi Ireneuszowi Bradtke, proboszczowi bazyliki - Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.

Kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego w Gdyni

W 82 rocznicę śmierci marszałka Piłsudskiego złożono wiązanki kwiatów /galeria zdjęć/

VI edycja konkursu „Razem – bezpieczniej!”

11 maja w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance w Gdańsku odbyło się spotkanie organizacji związkowych wyróżnionych w tym konkursie.

Sześcioro nowych Polaków. Uroczystość w PUW

Galyna Bulatova, Maksym Ternovyi, Vladyslav Hrabovskyy, Dalibor Simonovski, Olga Jastrzębska i Violha Poratava odebrali dziś z rąk Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha decyzje o uznaniu za obywatela polskiego. - To akt sprawiedliwości dziejowej. Najjaśniejsza Rzeczypospolita była wam to winna – podkreślił wojewoda.

Pierwszy w historii Polak wykładowcą i badaczem w prestiżowej LAPA na Uniwersytecie Princeton

Niedawno prezentowaliśmy sylwetkę i osiągnięcia naukowe znanego gdynianina prof. Bogdana Wojciszke, dziś przedstawiamy dokonania kolejnego gdynianina prof. Tomasza Tadeusza Koncewicza. Jako pierwszy Polak w historii właśnie wygrał stypendialny konkurs w ramach programu LAPA (The Program in Law and Public Affairs) i w roku akademickim 2017/2018 będzie pracował naukowo i wykładał na Princeton University w USA.
stat4u