SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo śląskie

Weź udział w konkursie fotograficznym Katowice w obiektywie

Już po raz piąty katowicki magistrat wraz ze śląskim okręgiem Związku Polskich Artystów Fotografików ogłasza konkurs fotograficzny, w którym nagrodą są: udział w wystawie, publikacja na kartach kalendarza, profesjonalne warsztaty fotograficzne, a także tablety multimedialne i czytnik do e-booków.

Górnicy dostaną zaległe wypłaty?

W ciągu najbliższych kilku dni zaległa część wynagrodzeń za sierpień powinna znaleźć się na kontach pracowników KWK Kazimierz-Juliusz - obiecał prezes kopalni Krzysztof Kurak podczas spotkania z załogą 25 września. W zakładzie trwa podziemny protest rotacyjny.

Protest w Kazimierzu-Juliuszu zaostrza się

Akcja protestacyjna w KWK Kazimierz-Juliusz w Sosnowcu rozszerza się. - Pod ziemią przebywa już 165 osób, część wykonuje swoje obowiązki, ci którzy zakończyli szychtę kontynuują protest - mówi Grzegorz Sułkowski, przewodniczący Solidarności w kopalni.

Katowice gospodarzem Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn EHF EURO 2016

W 2016 roku Polska będzie gospodarzem Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn EHF EURO 2016. Od 15 do 31 stycznia przyjmiemy 16 najlepszych europejskich drużyn. 24 września Prezydent Piotr Uszok wraz z Andrzejem Kraśnickim Prezesem Związku Piłki Ręcznej w Polsce podpisali umowę o promocji Katowic jako jednego z gospodarzy Mistrzostw. W naszym mieście zostaną rozegrane mecze fazy pierwszej.

Daj się unieść muzyce! W Katowicach

15 września ruszyła kampania reklamowa z okazji otwarcia nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. – Jestem dumny, że obiekt został ukończony w terminie. Aby jednak i inni mogli się nim cieszyć, musimy go wypromować – tłumaczy Prezydent Piotr Uszok.

Budżet Obywatelski Katowice 2015 - głosowanie

Mieszkańców miasta Katowice zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu na projekty złożone do Budżetu Obywatelskiego Katowice 2015. Swój głos poparcia na wybrany pomysł można wyrazić w dniach od 17 do 21 września 2014 r. Mieszkańcy mają możliwość wyboru jednego zadania, zakwalifikowanego do etapu głosowania w ich jednostce pomocniczej, poprzez postawienie znaku „X” przy wybranym projekcie. Głosować mogą osoby zameldowane w Katowicach na pobyt stały lub czasowy, które mają ukończone 16 lat oraz wylegitymują się dokumentem ze zdjęciem i znają swój numer PESEL (np. dowód osobisty, legitymacja szkolna).

17 września manifestacja w obronie górników z Kazimierza-Juliusza

W środę 17 września ulicami Sosnowca i Katowic przejdzie manifestacja w obronie pracowników kopalni Kazimierz-Juliusz. Taka decyzja zapadła podczas masówki zorganizowanej 12 września w sosnowieckiej kopalni.

Katowice - Konkurs na Nagrodę im. Józefa Kocurka w dziedzinie działalności społecznej

Prezydent Miasta Katowice z siedzibą w Urzędzie Miasta Katowice ul. Młyńska 4, 40-098 Katowice ogłasza konkurs na doroczną „Nagrodę im. Józefa Kocurka w dziedzinie działalności społecznej" za wykazanie się szczególnym zaangażowaniem w działalności społecznej na rzecz mieszkańców Miasta Katowice.

Protest pracowników katowickiego samorządu

Ok. 100 osób pikietowało 10 września przed siedzibą Urzędu Miasta w Katowicach. Protest zorganizowali pracownicy jednostek i instytucji podległych tutejszemu samorządowi. Związkowcy domagają się podwyżek wynagrodzeń.

Nagrody w dziedzinie kultury w Katowicach

12 września w związku ze 149. rocznicą nadania Miastu Katowice praw miejskich, odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Prezydenta Miasta Katowice w dziedzinie kultury

Kolejne liceum akademickie w Katowicach

8 września zostało podpisane trójstronne porozumienie pomiędzy Politechniką Śląską, Urzędem Miasta a VIII Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej–Curie.

Festiwal Organizacji Pozarządowych w Katowicach

W najbliższy piątek oraz w sobotę (05-06 września), odbędzie się Festiwal Organizacji Pozarządowych, na który zapraszają Stowarzyszenie X wraz z Urzędem Miasta i Partnerami. Wszystko rozpocznie się pierwszego dnia w Parku Powstańców Śląskich, przy Rondzie gen. Jerzego Ziętka, gdzie w godzinach od 15:00 - 20:00 powstanie miasteczko festiwalowe

Katowice w 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej

Prezydent Piotr Uszok wraz z władzami województwa złożył kwiaty pod Wieżą Spadochronową.

Katowice - Otwarcie nowego budynku jedynego w Polsce szpitala geriatrycznego

27 sierpnia dokonano uroczystego otwarcia nowego budynku Szpitala Geriatrycznego im. Jana Pawła II w Katowicach-Szopienicach.

Odkodowane Katowice - mecze Mistrzostw Świata na telebimie przed Spodkiem

Prezydent Miasta Katowice Piotr Uszok podjął decyzję o wykupieniu licencji na publiczne odtwarzanie meczów Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn 2014. Po intensywnych, kilkudniowych negocjacjach z telewizją Polsat, zawarto porozumienie, na mocy którego kibice siatkówki będą mieli możliwość obejrzenia bezpłatnie wszystkich meczów MŚ.

Ars Independent 2014 w Katowicach

Czwarta edycja festiwalu filmowego Ars Independent rozpocznie się 23 września w Katowicach. – Festiwal jest szalonym, czarnym koniem w galopie, którego każdy musi sam ujarzmić – mówi Przemek Mateusz Sołtysik, dyrektor festiwalu, nawiązując do nazwy głównej nagrody festiwalu – Czarnego Konia.

Katowice - Narty w mieście, w środku lata.

Dwóch utytułowanych narciarzy z Katowic – Bartek Sibiga (członek kadry narodowej, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, aktualny Mistrz Polski) i Marcin Pośpiech (najbardziej utytułowany jibber w Polsce) udowadnia, że ewolucje na nartach można wykonywać w centrum miasta, a na dodatek latem!

Katowice - Pamiętamy o Henryku Sławiku

22 sierpnia, w przeddzień 70. rocznicy śmierci Henryka Sławika, na rogu Rynku i ul. św. Jana, pod tablicą upamiętniającą postać Śląskiego Wallenberga, przedstawiciele katowickiego samorządu złożyli kwiaty.

Weź udział w konkursie fotograficznym Katowice w obiektywie

Już po raz piąty katowicki magistrat wraz ze śląskim okręgiem Związku Polskich Artystów Fotografików ogłasza konkurs fotograficzny, w którym nagrodą są: udział w wystawie, publikacja na kartach kalendarza, profesjonalne warsztaty fotograficzne, a także tablety multimedialne i czytnik do e-booków.

Jarmark urodzinowy w Katowicach

Rękodzieło z bursztynu, afrykańskie rzeźby, kosmetyki z Marsylii, turecka baklava, a także miody, nalewki i wina, sery, wędliny, smakowite wypieki będzie można kupić na tegorocznym Jarmarku Urodzinowym, którego kramy rozstawią się już 1 września przy ul. Staromiejskiej. O rozpoczęciu jarmarku przypomni nam kataryniarz, który pojawi się w centrum Katowic pierwszego dnia.

Potrzebna konsolidacja, a nie ślepe cięcia

Specjalny zespół roboczy zajmie się związkową propozycją konsolidacji w branży górniczej. Tym samym wprowadzenie w spółkach węglowych programów zakładających drastyczne cięcia zostało zawieszone. To najważniejsze ustalenie kolejnej rundy rozmów przedstawicieli górniczych central związkowych z rządem.

Katowice - Wysyłamy Czwórkę na Kolonię

Miasto Katowice ogłasza konkurs "Wysyłamy Czwórkę na Kolonię" na oficjalnych reprezentantów Katowic podczas tegorocznego Köln Marathon, który odbędzie się 14 września.

Finisaż Art Naif Festiwalu w Katowicach

Dwa miesiące szybko minęły i znowu czas pożegnać się z najbardziej kolorowym z katowickich letnich festiwali. VII Art Naif Festiwal – bo o nim mowa – zakończy się 14 sierpnia, jednak na to ostatnie spotkanie z artystami „czystego serca” z całego świata jak zwykle organizatorzy przygotują wiele atrakcji.

Katowice - Złoci, diamentowi i brylantowi

W dniach 11 i 12 sierpnia Prezydent Miasta gościł w Pałacu Goldsteinów 100 par małżeńskich z okazji złotych (50 lat), diamentowych (60 lat) i brylantowych (65 lat) jubileuszy. Tych ostatnich było 7, diamentowych - 21, pozostałe to złote, którym Prezydent Marcin Krupa wręczał medale przyznane przez Prezydenta RP za obronę życia małżeńskiego przed rozpadem, długoletnie pożycie małżeńskie oparte o wierność i wzajemną pomoc.

Katowice - Nowy NOSPR już jesienią!

Sercem tego obiektu będzie sala koncertowa z 1800 miejscami, rozmieszczonymi na kilku poziomach, i estradą dla 120-osobowej orkiestry oraz chóru. Nad jej akustyką czuwała japońska Nagata Acoustics, jedna z dwóch najlepszych pracowni akustycznych na świecie. Aby uzyskać odpowiednie warunki do wykonywania, odbioru i rejestracji muzyki symfonicznej, stworzono – w skali 1:10 – model akustyczny tej sali. Przewidziano również salę kameralną dla mniejszych form muzycznych, która pomieści 300 widzów. Zadbano też o otoczenie obiektu; w jego pobliżu powstanie amfiteatr terenowy i „ogrody zmysłów".

Katowice gospodarzem Mistrzostw Świata Mężczyzn w Piłce Siatkowej 2014

Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn zostaną rozegrane w Katowicach w dniach 1-21 września 2014r.

Festiwal Tauron Nowa Muzyka, 21–24 sierpnia, Nowe Muzeum Śląskie

Odbywający się w dniach 21–24 sierpnia festiwal Tauron Nowa Muzyka to jedno z najważniejszych wakacyjnych wydarzeń kulturalnych w Katowicach. W ciągu dziewięciu lat istnienia niewielka impreza, tworzona siłami pasjonatów niszowych gatunków muzycznych, rozrosła się w wielokrotnie wyróżniany i nagradzany festiwal prezentujący wykonawców zwykle nieobecnych na scenach w Polsce. O klasie katowickiej imprezy świadczyć mogą liczne nominacje do prestiżowej Europejskiej Nagrody Festiwalowej oraz dwukrotne zdobycie tytułu Najlepszego Małego Festiwalu Muzycznego w Europie, każda z edycji przynosi także dziesiątki zachwyconych recenzji w mediach polskich i zagranicznych.

X Ogólnopolski Festiwal Promocyjny „Sierpień Talentów”

Instytucja Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia” zachęca wszystkich melomanów i pasjonatów muzyki klasycznej do udziału w jubileuszowym X Ogólnopolskim Festiwalu Promocyjnym „Sierpień Talentów”, odbywającym się od 20 do 31 sierpnia 2014 r. w Katowicach.

Urodziny Miasta Kocham Katowice 2014 - program

Urodziny Miasta "Kocham Katowice" to trzeci, po OFF Festivalu i Festiwalu Tauron Nowa Muzyka, z letnich Festiwali organizowany w Katowicach. Urodziny Miasta to kilkadziesiąt wydarzeń odbywających się różnych miejscach w całym mieście. Tradycyjnie najważniejsze są wielkie koncerty plenerowe, na które zapraszamy wszystkich mieszkańców Katowic i okolic. W programie rock, pop, hiphop i muzyka alternatywna. Urodziny Miasta to również seria koncertów w salach koncertowych i kościołach, a także spektakle teatralne i akcje czytelnicze. Kilkadziesiąt powodów, żeby kochać Katowice!

Kolarskie emocje w Katowicach

6 sierpnia Katowice po raz piąty gościły kolarzy rywalizujących w największym wyścigu organizowanym w naszym kraju, czyli w Tour de Pologne. Dzięki relacjom medialnym imprezę w Katowicach zobaczył znów cały świat.

Otwarcie wystawy „Polska Walcząca” w Katowicach – 29 lipca 2014

29 lipca 2014 r. o godz. 12.00 w Katowicach przy ul. Mariackiej (plac przed kościołem Mariackim) odbędzie się otwarcie wystawy plenerowej „Polska Walcząca”.

Gwarancje zatrudnienia dla pracowników kopalni Kazimierz-Juliusz

Wszyscy pracownicy samodzielnej kopalni Kazimierz-Juliusz w Sosnowcu otrzymali gwarancje zatrudnienia w podmiotach Katowickiego Holdingu Węglowego. Porozumienie w tej sprawie podpisali w czwartek z zarządem holdingu przedstawiciele związków zawodowych z sosnowieckiej kopalni.

Akcja społeczna z Katowic nagrodzona w prestiżowym konkursie

Spółdzielnia mieszkaniowa Górnik została nagrodzona w konkursie Zaadoptuj rzekę Klubu Gaja w kategorii Najciekawsze przeprowadzenie działań. Nagrodą jest Znak Wodny - pamiątkowa tablica informacyjna, która wyznacza odległość miejsca zaadaptowanej rzeki do jej źródeł oraz ujścia Bałtyku.

Trwa przebudowa centrum Katowic

Pod koniec czerwca ekipy budowlane odsłoniły koryto rzeki Rawy

Katowice-Otwarcie nowego Biura Obsługi Mieszkańców

Od poniedziałku, 30 czerwca 2014 r. rozpoczęły pracę Biura Obsługi Mieszkańców w nowym budynku przy Rynku nr. 1. Koszt inwestycji zrealizowanej ze środków własnych Urzędu Miasta Katowice wyniósł 32 mln. zł

Konflikt w JSW Koks S.A.

Nagroda za dodatni wynik finansowy w 2013 roku i premia za pierwszy kwartał tego roku - takie żądania przedstawiły pracodawcy organizacje związkowe działające w Grupie JSW Koks S.A. Związkowcy zapowiadają, że brak rozmów płacowych i dalsze lekceważenie strony społecznej doprowadzi do rozpoczęcia sporu zbiorowego.

Nie będzie likwidacji kopalń

Program naprawczy dla Kompanii Węglowej nie będzie zawierał punktów mówiących o likwidacji kopalń - to główne ustalenie podjęte podczas rozmów pomiędzy delegacją rządową z Donaldem Tuskiem i przedstawicielami górniczych związków zawodowych, które odbyły się 6 czerwca w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach.

Głodówka w siemianowickiej straży

17 maja strażnicy miejscy z Siemianowic Śląskich rozpoczęli głodówkę. Domagają się m.in. przywrócenia do pracy wiceprzewodniczącego zakładowej Solidarności oraz zwiększenia liczby strażników patrolujących ulice. Związkowcy zapewniają, że będą prowadzić protest aż do skutku.

W Katowicach zakończyła się potężna manifestacja w obronie górnictwa i tysięcy miejsc pracy w regionie.

Wzięło w niej udział ok. 12 tys. ludzi. Protestujący wezwali rząd do natychmiastowego rozpoczęcia działań na rzecz ratowania polskiego górnictwa węgla kamiennego.

Apel górniczych związków zawodowych do premiera

13 central górniczych związków zawodowych zaapelowało do premiera Donalda Tuska o spotkanie w związku z bardzo trudną sytuacją górnictwa węgla kamiennego w Polsce. Ich zdaniem bez zdecydowanych działań rządu na Śląsku dojdzie do likwidacji kilkuset tysięcy miejsc pracy.
stat4u