SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo śląskie

Polska Liga Curlingu: Na czele wciąż POS Łódź

Po sześciu kolejkach Polskiej Ligi Curlingu 2016 mamy wyraźną czołówkę – trzy drużyny z dziewięcioma punktami. Na pierwszym miejscu pozostaje POS Łódź (skip Aleksander Grzelka) przed ŚKC Katowice (skip Tomasz Zioło) i KS Warszowice (skip Damian Herman).

“4-ty Szkolny Patrol” w Katowicach

W ramach 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 8 stycznia 2016 r. Sztab Elementarz wraz ze swoimi wolontariuszami - uczniami Gimnazjum nr 18 im. J. Nowary w Katowicach organizuje “4-ty Szkolny Patrol”. Głównym elementem wydarzenia jest inscenizacja zdarzenia masowego na placu szkolnym z udziałem strażaków z OSP Kostuchna. Założeniem ćwiczeń jest nauka udzielania pierwszej pomocy, ewakuacji i zabezpieczania rannych.

Budżet Katowic w pigułce

Od czwartku (7 stycznia) katowiczanie mogą zapoznać się z „Budżetem Miasta Katowice na 2016 rok w pigułce”, czyli skróconą, syntetyczną informacją o tym dokumencie.

Samochód uszkodził fontannę przy Rynku w Katowicach

W niedzielę rano, przy Rynku w Katowicach, samochód prywatnej firmy zajmującej się opróżnianiem koszy na śmieci, najechał na podziemną fontannę i uszkodził jej konstrukcję

Finisaż wystawy Leona Tarasewicza „MODRY"

​Co łączy Tate Modern, Grand Palais w Paryżu, Muzeum Sztuki Współczesnej w Berlinie i Muzeum Śląskie? W każdej z tych instytucji znajduje się przestrzeń przeznaczona na prezentację jednego dzieła stworzonego specjalnie do tego miejsca. Jeszcze tylko przez kilka dni można oglądać dzieło Leona Tarasewicza, które powstało na otwarcie nowego gmachu Muzeum Śląskiego. Na finisaż wystawy „Modry" zapraszamy 2 stycznia o godz. 17.00.

Sylwestrowa Moc Przebojów 2015 z największym karaoke świata - wprost z serca Katowic

Po raz dziewiąty w historii Sylwestrowa Moc Przebojów zabrzmi setką najnowszych i starych przebojów, rozbłyśnie feerią dyskotekowych świateł i zaleje widzów doskonałym dźwiękiem. Po raz pierwszy wprost z serca Katowic z placu Honorowego pod symbolem miasta – Spodkiem, wystąpią artyści, których wielkie przeboje będzie mógł zaśpiewać każdy na placu i przed telewizorem – bo w tym roku zaprosimy widzów na największe karaoke na świecie!

Nagroda im. Józefa Kocurka w dziedzinie działalności społecznej za 2015 rok

W dniu 17 grudnia 2015 r. Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa na dorocznym spotkaniu z organizacjami pozarządowymi wręczył „Nagrodę im. Józefa Kocurka w dziedzinie działalności społecznej" za wykazanie się szczególnym zaangażowaniem w działalności na rzecz mieszkańców Miasta Katowice.

Wspaniały gest biegaczy w Katowicach

20 grudnia na terenie katowickiej Strefy Kultury przez którą przebiegała trasa tegorocznego PKO Silesia Marathon miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Grupa biegowa „W pogoni za duchem” z Dąbrowy Górniczej przekazała zdobytą nagrodę, 1500 zł na rzecz Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów” z Katowic.

Śląskie - W partnerstwie siła

Związek Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego zorganizował w dniu 8 grudnia br. w Gliwicach seminarium strategiczne pt. „W partnerstwie siła" dla przedstawicieli 81 jednostek samorządu terytorialnego wchodzących w skład Związku.

Zagłosuj na Katowice

Zachęcamy do oddania głosu w plebiscycie na najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce. Głos można oddać na stronie: http://www.dziennikzachodni.pl/plebiscyt/karta/katowice,31385,149693

Choinka z ozdobami z Katowic w Pałacu Prezydenckim

Młodzież pod okiem pedagogów Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach zaprojektowała i wykonała ozdoby choinkowe, którymi udekorowano drzewko w Pałacu Prezydenckim. Bombki wykonano w dwóch technikach. W pracowni złotniczej powstawały ozdoby wykonywane metodą filigranu oraz z blachy i drutu miedzianego, a w pracowni graficznej bombki dekorowano metodą graficzno-malarską.

Wizyta delegacji młodziezy ukraińskiej w Urzędzie Miasta Katowice

W dniu 7 grudnia 2015r. odbyło się w Urzędzie Miasta Katowice spotkanie z delegacją ukraińską z Kijowa, której członkami byli finaliści programu "Młodzież zmieni Ukrainę". Program ten ma na celu wykorzystanie ludzkiego potencjału Ukrainy do wprowadzenia zmian w aktualnym stanie państwa. W programie biorą udział ludzie w wieku 25-30 lat, najczęściej działacze Organizacji Pozarządowych, studenci ostatnich lat studiów oraz przedstawiciele rad miast.

Sylwestrowa Moc Przebojów 2015

Sylwestrowa Moc Przebojów 2015 z największym karaoke świata - wprost z serca Katowic

Alicja po drugiej stronie lustra.

Niezwykłe widowisko zbudowane na kanwie przygód Alicji po drugiej stronie lustra, łączące spektakl teatralny, pokaz mody i koncert filharmoniczny będzie można obejrzeć niebawem na scenie Filharmonii Śląskiej w Katowicach. W spektaklu wystąpią aktorzy Małej Akademii Tańca i Teatru Uniwersytetu Śląskiego Dzieci, a najnowsze kolekcje projektantów mody dziecięcej zaprezentują na wybiegu pełne uroku modelki i modele – studenci Uniwersytetu Śląskiego Dzieci. Dla publiczności zagra Orkiestra Kameralna Filharmonii Śląskiej. W dniu 5 grudnia, w dwóch odsłonach, dzieci i muzycy zaprezentują się w Sali Koncertowej Filharmonii Śląskiej.

Przewodniczący przywrócony do pracy

26 listopada przed Sądem Okręgowym w Katowicach zapadł wyrok przywracający do pracy Grzegorza Zmudę, przewodniczącego Solidarności w spółce Nexteer Automotive Poland w Tychach. Sąd nakazał również pracodawcy wypłatę związkowcowi wynagrodzenia za okres pozostawania bez pracy. Wyrok jest prawomocny.

Akcja społeczna „Drugie życie twojego samochodu

Ministerstwo Infrastruktury oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego organizują akcję społeczną pod nazwą „Drugie życie twojego samochodu (jeśli zabraknie ci wyobraźni)”. Akcja ma na celu uwrażliwienie kierowców i zwrócenie uwagi na to, czym może zakończyć się brak poszanowania dla przepisów ruchu drogowego.

Sylwestrowa Moc Przebojów tym razem w Katowicach

Gorąco zapraszamy do wspólnej zabawy sylwestrowo-noworocznej na placu Honorowym obok Spodka, która będzie ukoronowaniem 150-tej rocznicy nadania praw miejskich Katowicom. Organizatorami tegorocznej imprezy są telewizja Polsat i Miasto Ogrodów.

"Partnerstwo publiczno – prywatne jako metoda finansowania zadań jednostek samorządu terytorialnego”

"Partnerstwo publiczno – prywatne jako metoda finansowania zadań jednostek samorządu terytorialnego” to temat konferencji, która odbywa się w Katowicach 25 listopada pod patronatem Górnośląskiego Związku Metropolitalnego. Konferencja odbywa się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Debata oxfordzka „Metropolia szansą dla młodzieży”

We wtorek 24 listopada w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się pierwsza debata oxfordzka pod tytułem „Metropolia Silesia szansą dla młodzieży” zorganizowana przez Górnośląski Związek Metropolitalny.

„Dzień Młodego Naukowca” na UŚ

W czwartek 26 listopada 2015 r. w godz. od 10.00 do 14.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbędzie się „Dzień Młodego Naukowca”.

Prezydent Miasta Katowice ogłosił otwarte konkursy ofert dla organizacji pozarządowych

W oparciu o roczny i wieloletni program współpracy miasta Katowice z organizacjami pozarządowymi Prezydent Miasta Katowice ogłosił otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe działające na rzecz miasta i jego mieszkańców.

Sukces pracowników UŚ na 9. Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków IWIS 2015

Od 12 do 14 października 2015 r. w gmachu głównym Politechniki Warszawskiej odbyła się 9. Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków „International Warsaw Invention Show – IWIS 2015”. To jedyne w Polsce międzynarodowe wydarzenie promujące wynalazczość i innowacje. Na wystawie gościli wynalazcy z ponad 20 państw reprezentujący placówki naukowo-badawcze, uniwersytety i politechniki, jak również innowacyjne przedsiębiorstwa. Wynalazcy zaprezentowali blisko 400 innowacji, stanowiących przegląd osiągnięć technicznych, częściowo już wykorzystywanych w praktyce, a częściowo wciąż oczekujących na wdrożenie.

Grand Prix dla Międzynarodowego Centrum Kongresowego

Wybór najlepszego dzieła architektonicznego w czterech różnych kategoriach to główny cel konkursu Architektura Roku Województwa Śląskiego, który, jak zapewniają organizatorzy, ma służyć promocji województwa poprzez architekturę oraz kształtować świadomość estetyczną w zakresie jej tworzenia.

Wojewódzkie obchody Święta Niepodległości

Jakże ciebie przywitać radosna swobodo! I czym uczcić najpiękniej? zastanawiał się Antoni Słonimski w wierszu „Niepodległość”. Najlepiej biorąc udział w wojewódzkich obchodach 97. rocznicy odzyskania niepodległości, które 11 listopada odbędą się w Katowicach.

Czternaste urodziny USiołka

2 listopada 2015 roku, osioł domowy Michał zamieszkujący Śląski Ogród Zoologiczny obchodził swoje 14 urodziny – w związku z tym, o godz. 12:00 przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego odwiedzili go w chorzowskim ZOO by przekazać mu kosz pełen ulubionych przysmaków – jabłek i marchewek.

Mistrzostwa świata dywizji I grupy A odbędą się w kwietniu 2016 w katowickim „Spodku”.

Mistrzostwa świata dywizji I grupy A odbędą się w kwietniu 2016 w katowickim „Spodku". Taką decyzję podjął zarząd Polskiego Związku Hokeja na Lodzie w porozumieniu z władzami stolicy województwa śląskiego w połowie września. Kilka dni temu stosowną uchwałę podjęła Rada Miasta, a w dniu 2 listopada 2015 roku umowę podpisali Prezydent Katowic Marcin Krupa oraz Prezes PZHL Dawid Chwałka i Wiceprezes PZHL Mariusz Wołosz .

Odsłonięcie pomnika tragicznie zmarłych alpinistów

W środę 28 października miało miejsce odsłonięcie pomnika tragicznie zmarłych alpinistów Klubu Wysokogórskiego w Katowicach. Na postawionym w Parku Kościuszki obelisku znalazły się podobizny Henryka Furmanika, Andrzeja Hartmana, Rafała Chołdy, Jana Nowaka, Mirosława „Falco” Dąsala, Jerzego Kukuczki, Artura Hajzera i Tomasza Kowalskiego. W uroczystości udział wzięły rodziny, przyjaciele i bliscy alpinistów, a także przedstawiciele władz miasta Katowice, archidiecezji katowickiej oraz środowiska wspinaczkowego z całej Polski.

Zostań wigilijnym wolontariuszem!

Wigilia Bożego Narodzenia zbliża się wielkimi krokami, a to wyjątkowy czas dla wielu z nas. Niestety nie wszyscy ten świąteczny wieczór mogą spędzić w gronie najbliższych, nie dla każdego wieczerza jest w zasięgu ręki. Chcemy sprawić żeby wtedy nikt nie czuł się samotny i dołączył do stołu, przy którym będzie czekało wolne miejsce!

Śląskie Targi Książki

Premierowe Śląskie Targi Książki odbędą się w dniach 6-8 listopada 2015 roku. Zapraszamy do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w nowo powstałej Strefie Kultury obok Spodka. Na czytelników czeka oferta wydawnicza blisko 140 wystawców wzbogacona spotkaniami autorskimi, konferencjami czy wydarzeniami artystyczno-literackimi dla odbiorców w każdym wieku. Wstęp na targi jest bezpłatny.

Budżet Obywatelski: Trwają prace nad raportem ewaluacyjnym

Grupa „Budżet Obywatelski”, działająca w ramach projektu Miejska Szychta fundacji Napraw Sobie Miasto, przy współpracy z Urzędem Miasta Katowice przygotowała spotkanie ewaluacyjne wnioskodawców, Radnych Rady Miasta Katowice i Rad Jednostek Pomocniczych, a także przedstawicieli UMK oraz miejskich jednostek organizacyjnych. Jego efektem będzie raport z propozycjami udoskonalenia Budżetu Obywatelskiego.

Prawo i Sprawiedliwość zawiera w dwóch słowach, to czego pragnie obywatel- wywiad z Barbarą Dziuk

Obywatel w państwie prawa chce się czuć  bezpiecznie i być sprawiedliwie traktowanym. Obywatel chce równości wobec prawa i chce  prawdy- z kandydatką do Sejmu z ramienia PiS w okręgu Gliwice - rozmawiał Andrzej Ficek

Górnicza manifestacja w Rudzie Śląskiej

Około 3 tys. górników demonstrowało 13 października w Rudzie Śląskiej w proteście przeciwko niedotrzymaniu przez rząd PO-PSL umowy społecznej podpisanej 17 stycznia tego roku z reprezentantami central związkowych ze Śląska. Od początku października w górnictwie trwa gotowość strajkowa.

Dzisiaj manifestacja w Rudzie Śląskiej

Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy podczas posiedzenia 6 października zdecydował o kontynuacji akcji protestacyjnej związanej ze złamaniem przez rząd porozumienia z 17 stycznia 2015 roku

Ateneum świętuje 70-lecie istnienia

13 października kolorowa maszyna do otwierania festiwali (jest taka naprawdę) zostanie otwarta z radosnym hałasem już po raz dwunasty. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek „Katowice – Dzieciom”, organizowany przez Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowice, potrwa tylko pięć dni (13–17 października), ale będzie się działo dużo i ciekawie.

Radio Egida nadaje w eterze na 96.9 FM

Studenckie Radio Egida pierwszy raz rozpoczyna nadawanie w eterze na terenie Katowic! Na fali 96,9 FM można słuchać informacji i publicystyki, a także muzyki specjalnie dobranej przez studentów.

Stanowisko "Solidarności" częstochowskiej w sprawie wyborów

"Od tego, jak zagłosujemy w zbliżających się wyborach, będzie zależał przyszły model polskiej gospodarki, życia ludzi pracy oraz dobro polskiego społeczeństwa" - przypomina Zarząd Regionu Częstochowskiego NSZZ "Solidarność" w stanowisku przyjętym na posiedzeniu w dniu 8 października.

„Pamiętaj, gdzie jest Twoja Ojczyzna” wywiad z Jadwigą Baczyńską kandydatką do Sejmu z listy PiS w Sosnowcu

Pojawia się nowe pokolenie, pokolenie Andrzeja Dudy, które pójdzie ramię w ramię za wartościami z których inni drwią. Chcę być częścią i twórcą tego pokolenia. - rozmawiał Andrzej Ficek

V Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw!

Niejedno imię przedsiębiorczości – V Europejski Kongres MŚP już w październiku! V Europejski Kongres dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw – to wydarzenie na którym nie może zabraknąć żadnego przedsiębiorcy szukającego ciekawych rozwiązań dla swojej firmy, ale także tych osób, które dopiero myślą o założeniu działalności gospodarczej. Każdy znajdzie coś dla siebie; organizatorzy tegorocznego kongresu przygotowali ponad 50 paneli dyskusyjnych, a do udziału zaprosili wielu ciekawych ekspertów z różnych dziedzin.

Silesia Marathon 2015

4 października w trzech śląskich miastach odbędzie się 7. edycja PKO Silesia Marathon - największego tego typu biegu w naszym regionie. Przez sześć lat wystąpiło w nim ponad 10 tysięcy zawodników.

Gotowość strajkowa w górnictwie. W poniedziałek manifestacja w Brzeszczach

Dziś ogłoszono gotowość strajkową w górnictwie. Kopalnie i zakłady górnicze zostały oflagowane. W Kompanii Węglowej rozpoczyna się akcja informacyjna dotycząca skutków złamania przez rząd porozumienia z 17 stycznia.

Budżet Obywatelski Katowice 2016: Znamy wyniki głosowania

Od 18-21 września 2015 mieszkańcy Katowic mogli zdecydować na co przeznaczyć 20 milionów złotych z Budżetu Obywatelskiego. W sumie wyłoniono 112 zadań lokalnych oraz 7 ogólnomiejskich, które zostaną zrealizowane w roku 2016.

"Puls Ziemi" Józef Skrzek i przyjaciele: Sikora/Göttsching/Lawler

29 września o godzinie 19.00 Józef Skrzek dał wyjątkowy koncert na cztery strony katowickiego Rynku. Multiinstrumentalista i założyciel legendarnego zespołu SBB na wyjątkowym koncercie na cztery strony katowickiego Rynku. Na jubileusz 150-lecia Katowic Józef Skrzek przygotował muzyczną suitę zatytułowaną „Puls Ziemi”.

Gotowość strajkowa w górnictwie

1 października we wszystkich kopalniach i zakładach górniczych na Śląsku zostanie ogłoszona gotowość strajkowa, 5 października w Brzeszczach zostanie przeprowadzona górnicza demonstracja – ogłosili przedstawiciele Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Regionu Śląsko-Dąbrowskiego.

Katowice - miasto wolności

1 października o godz. 12.00 na katowickim Rynku zostanie otwarta wystawa „Katowice - miasto wolności". Ekspozycja składa się z 12 dwustronnych plansz – ze zdjęciami znanych śląskich fotoreporterów (m.in. Stanisława Jakubowskiego i Bogdana Kułakowskiego), którzy dokumentowali ważne, burzliwe i tragiczne wydarzenia w czasie ostatniej dekady PRL-u.

ABSL Academy rusza od listopada w Katowicach

Już dziś rusza rekrutacja do śląskiej edycji ABSL Academy, która będzie prowadzona wspólnie przez organizację ABSL (Association of Business Service Leaders in Poland), trzy śląskie uczelnie – Politechnikę Śląską, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz Uniwersytet Śląski. Program wspiera Miasto Katowice.

„Krzycz na trasie – bądź przy kasie!” – konkurs kibica

4 października wielkie sportowe wydarzenie – Silesia Marathon 2015! Już po raz siódmy do Katowic zawitają tłumy entuzjastów biegania. Z okazji tego wydarzenia Wydział Promocji Urzędu Miasta Katowice przygotował konkurs dla kibiców

Katowice inwestują w czystość. Myjki do zadań specjalnych

Katowice zakupiły za półtora miliona złotych nowe urządzenia do czyszczenia ulic. Będą one wykorzystywane głównie do sprzątania centrum miasta, gdzie powstają nowe przestrzenie publiczne, place i deptaki.

Budżet Obywatelski Katowice 2016: Przyjdź, zagłosuj i zmieniaj Katowice!

Od 18 do 21 września odbywać się będzie głosowanie na projekty zgłoszone do drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego w Katowicach. Przed jego rozpoczęciem podpowiadamy gdzie zagłosować i jak zrobić to prawidłowo.

Miasto Katowice otrzymało nagrodę główną w VIII edycji konkursu "Polska Pięknieje

Miasto Katowice otrzymało nagrodę główną w VIII edycji konkursu "Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich" w kategorii Kultura i Sztuka za projekt budowy siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Apel o pomoc dla mieszkańca Katowic - akcja propagowania dawstwa szpiku

19 - 20 września w godzinach 10-21 w Galerii Katowickiej odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych - dla mieszkańca Katowic pana Piotra Wojtasa i innych pacjentów. Akcję organizuje rodzina i przyjaciele pana Piotra wraz z fundacją DKMS

Katowice w Ameryce!

Dzisiaj, 17 września, amerykańska rozgłośnia KEXP przedstawiła pierwszą z dziesięciu KEXP Sessions, jakie zostały zarejestrowane w tym roku, podczas katowickiego OFF Festival.

Katowice świętowały 150. Urodziny

Tysiące osób świętowały 150 rocznicę Urodzin Miasta Katowice podczas koncertów i imprez towarzyszących, które odbywały się w Strefie Kultury. Fotorelacja Sławomir Rybok.

Katowicki Budżet Obywatelski 2016

Od 18 do 21 września odbywać się będzie głosowanie na projekty zgłoszone do drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego w Katowicach. Podobnie jak w roku ubiegłym będzie ono poprzedzone dzielnicowymi prezentacjami projektów, podczas których wnioskodawcy przedstawią swoje pomysły. Z zadaniami ogólnomiejskimi można będzie zapoznać się 12 września na „Pikniku z Budżetem Obywatelskim” w parku Powstańców Śląskich. Przyjdź, oceń, zagłosuj!

Uczestnicy Katowice Business Run 2015 zebrali ponad 100 tys. zł na zakup protezy dla Marka!

W niedzielę 6 września 1 500 osób po raz kolejny ruszyło po protezy dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. W trzeciej edycji Katowice Business Run biegacze zebrali rekordową kwotę w wysokości 104 454 zł brutto. Ta pomoc w pierwszej kolejności trafi do Marka Urbanka na zakup protezy nogi.

Festiwal Organizacji Pozarządowych – Aktywne Katowice 2015

Już wkrótce kolejna edycja Festiwalu Organizacji Pozarządowych (11-12 września 2015 r.) w Katowicach. To szczególne wydarzenie zarówno dla organizacji działających w III sektorze w Katowicach jak i dla mieszkańców miasta

Nie ma odnowy bez "Solidarności"

W Jastrzębiu Zdroju rozpoczęły się obchody 35. rocznicy podpisania Porozumienia Jastrzębskiego. W uroczystościach bierze udział prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda, przedstawiciele władz samorządowych oraz związkowcy.

Katowice w rocznicę wybuchu II wojny światowej

W związku z 76. rocznicą wybuchu II wojny światowej 1 września władze miejskie i wojewódzkie złożyły kwiaty pod obeliskiem ku czci harcerzy i harcerek poległych we wrześniu 1939 roku, znajdującym się pod Wieżą Spadochronową w parku Kościuszki, a także pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego.

Cała Polska świętowała z Katowicami

Tłumy świętowały 150-lecie Katowic podczas koncertu, jaki miał miejsce 30 sierpnia w Strefie Kultury. Specjalny koncert śląskich i katowickich gwiazd, transmitowany na cały kraj przez TVP2, cieszył się ogromną popularnością./Zobacz zdjęcia/

V Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach

Niejedno imię przedsiębiorczości – V Europejski Kongres MŚP już w październiku! V Europejski Kongres dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw – to wydarzenie na którym nie może zabraknąć żadnego przedsiębiorcy szukającego ciekawych rozwiązań dla swojej firmy, ale także tych osób, które dopiero myślą o założeniu działalności gospodarczej. Każdy znajdzie coś dla siebie; organizatorzy tegorocznego kongresu przygotowali ponad 50 paneli dyskusyjnych, a do udziału zaprosili wielu ciekawych ekspertów z różnych dziedzin.

Wyniki weryfikacji projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego Katowice 2016

Do 15 maja 2015 roku mieszkańcy Katowic mogli składać do Budżetu Obywatelskiego projekty zadań publicznych o charakterze lokalnym i ogólnomiejskim. W sumie wpłynęło 335 wniosków. Najwięcej spośród nich, bo aż 107, dotyczyło sportu, rekreacji i turystyki. W toku weryfikacji wyłoniono projekty, które zostaną poddane pod głosowanie w dniach od 18 do 21 września.

Rząd nie realizuje porozumienia, będą protesty

Od początku września w kopalniach i zakładach Kompanii Węglowej zostaną reaktywowane komitety protestacyjno-strajkowe. W październiku rozpocznie się pogotowie strajkowe we wszystkich spółkach górniczych i prawdopodobnie w innych branżach w regionie – takie decyzje zapadły podczas posiedzenia Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Regionu Śląsko-Dąbrowskiego, które odbyło się 25 sierpnia w Katowicach.

Kampania na rzecz rodzicielstwa zastępczego w Katowicach

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach przy wsparciu Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Katowice prowadzi kampanię na rzecz rodzicielstwa zastępczego w Katowicach. Kampania ma na celu pozyskanie z grona mieszkańców Katowic kandydatów do pełnienia funkcji rodziców zastępczych.

Katowice - Mała Firma ALL INCLUSIVE „Lider, bo manager już nie wystarcza"

Już 20 sierpnia 2015 roku o godz. 18.00 w ramach Programu „Młody Przedsiębiorca w Nowoczesnym Mieście" odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Mała Firma ALL INCLUSIVE. W Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach Młodzi Przedsiębiorcy spotkają się z ekspertem z zakresu przywództwa i dowiedzą się, jakie znaczenie mają umiejętności liderskie w prowadzeniu młodego biznesu.

Konkurs fotograficzny i plastyczny "Czar Katowic - Rodzinne Odkrywanie Miasta"

Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Katowice oraz Miejski Dom Kultury „Ligota" zapraszają rodziny, w tym: rodziny korzystające z programu „Nas Troje i więcej" do udziału w konkursie fotograficznym i plastycznym pn.: „Czar Katowic – Rodzinne Odkrywanie Miasta"

Business Mixer w Business Link Katowice

12 sierpnia odbył się drugi, tym razem urodzinowy, Business Mixer w Business Link Katowice. W ścisłym finale rywalizowały (pichowały) cztery zespoły, ale zwycięzca był tylko jeden. Twórcy JadeZabiore.pl już jesienią polecą do Doliny Krzemowej w USA na program akcelercyjny w ramach programu Ready to Go realizowanego przez sieć akceleratorów biznesu i startupów Business Link.

Przebojowa 30: akcja prewencyjna policji w Katowicach

Od dzisiejszego poniedziałku w śródmieściu Katowic obowiązuje strefa TEMPO 30, czyli strefa uspokojonego ruchu w centrum miasta. W związku z tym od tygodnia trwa intensywna akcja informacyjna Urzędu Miasta w Katowicach pod hasłem “Przebojowa 30 w Katowicach!”. Jednym z jej elementów są działania prewencyjne policji, które rozpoczną się o godz. 10, w wybranych lokalizacjach na terenie strefy TEMPO 30. Patrole policji w towarzystwie “Przebojowych 30” będą zatrzymywać kierowców, którzy przekroczą dopuszczalną prędkość 30/h. Zamiast mandatów wręczą im jednak ulotki informacyjne i lizaki. Działania prewencyjne potrwają do zakończenia akcji informacyjnej we wrześniu

Finisaż VIII Art Naif Festiwal w Katowicach

Kto namaluje obraz promujący Art Naif Festiwal w 2016 roku? Jaki kraj będzie motywem przewodnim? Aby poznać odpowiedzi na te pytania, trzeba się wybrać na finisaż VIII Art Naif Festiwal. Zapraszamy 14 sierpnia (piątek) o godz. 18.00 do Galerii Szyb Wilson w Nikiszowcu przy ul. Oswobodzenia 1.

Kolarskie emocje w Katowicach

4 sierpnia Katowice po raz szósty gościły kolarzy rywalizujących w największym wyścigu organizowanym w naszym kraju, czyli w Tour de Pologne. Dzięki relacjom medialnym imprezę w Katowicach zobaczył znów cały świat.

Tour de Pologne w Katowicach: muzycznie i z sercem

Dziś (4 sierpnia 2014 r.) kolejny raz przez Katowice przejedzie kolorowy peleton Tour de Pologne. W Katowicach kolarze będą zmagać się na 14-kilometrowej pętli, a na ulicach miasta będzie kolorowo i muzycznie

Fitch Ratings potwierdził ratingi Miasta Katowice

Fitch Ratings potwierdził ratingi Miasta Katowice (Issuer Default Rating; IDR) dla zadłużenia w walucie zagranicznej i krajowej na poziomie „A-” oraz długoterminowy rating krajowy na poziomie „AA+(pol)”.

Katowicki pejzaż przyszłości

Dzięki inicjatywie Wydziału Promocji UM Katowice wiemy już jak wyglądałby Katowice na płótnach Vincenta van Gogha czy Picassa. Teraz przekonamy się jak na miasto patrzyliby słynni futuryści. Salon Volkswagen Porsche Katowice został mecenasem plenerów malarskich na placu Kwiatowym w Katowicach. Dzięki zaangażowaniu firmy 1 i 8 sierpnia odbędą się dwa dodatkowe plenery malarskie. Przygotowano także atrakcje dla zwolenników fotografii.

Głosuj na katowicki NOSPR

Budowa Siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach jest nominowana do nagrody głównej w konkursie Polska Pięknieje organizowanym przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. NOSPR nominowany jest w kategorii „Kultura i sztuka”,

Konkurs fotograficzny "Katowice w obiektywie 2015"

Pod hasłem „Świętujemy 150 lat” już po raz szósty katowicki magistrat wraz ze śląskim okręgiem Związku Polskich Artystów Fotografików ogłasza konkurs fotograficzny „Katowice w Obiektywie 2015”. Nagrodami są: udział w wystawie, publikacja na kartach kalendarza, profesjonalne warsztaty fotograficzne, a także tablety multimedialne i czytnik do e-booków.

W Katowicach coraz bezpieczniej na drogach

Pracownicy Wydziału Transportu Urzędu Miasta Katowice przygotowali raport „Analiza wypadkowości na sieci drogowej Miasta Katowice w 2014 roku oraz porównania za lata 2010-2014”. Od pięciu lat w Katowicach zauważalna jest znacząca poprawa poziomu bezpieczeństwa ruchu – to główny wniosek płynący z lektury raportu przygotowanego przez katowicki Urząd Miasta. W 2014 roku w stosunku do 2010 roku ilość wypadków drogowych zmniejszyła się o ponad 7% (spadek z 298 do 276). Natomiast zestawiając rok 2014 z rokiem 2007 – ilość wypadków drogowych zmniejszyła się o niemal 50%. Tym samym 2014 rok był najbezpieczniejszym w analizowanym okresie.

Katowice - Konkurs na najciekawszą dekorację podczas 72. TDP

​​Już tylko niecały miesiąc został do rozpoczęcia 72. Tour de Pologne UCI World Tour. Tegoroczny wyścig odbędzie się pod hasłem "Łączymy stolice", a jego trasa poprowadzi z Warszawy do Krakowa. My natomiast chcemy połączyć Was i zachęcić do wspólnego kibicowania kolarzom. Stąd pomysł konkursu na najciekawszą dekorację i najbardziej oryginalne przebranie.

Rozstrzygnięcie V edycji konkursu "Lokal na kulturę"

Urząd Miasta Katowice ogłosił wyniki tegorocznego konkursu Lokal na kulturę. To konkurs na najem lokali użytkowych, w których prowadzona będzie działalność kulturalna, artystyczna, twórcza. W lokalach tych obowiązywać będą preferencyjne stawki czynszu.

Rock w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach

Wielka muzyczna uczta dla wielbicieli rockowego brzmienia. 11 lipca w Parku Leśnym Doliny Trzech Stawów wystąpi Dżem, Myslovitz oraz Kat&Roman Kostrzewski. Wstęp wolny!

Katowice - Wypożycz rower w Strefie Kultury

W ostatnich dniach czerwca uruchomiono w Katowicach kolejną wypożyczalnię rowerów. Trzecia, po Dolinie Trzech Stawów i pl. Szewczyka, stacja została zlokalizowana przy parkingu między nową siedzibą Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia a Międzynarodowym Centrum Kongresowym

Apel pracowników Bumaru do premier Kopacz

Związki zawodowe i Rada Pracowników gliwickich Zakładów Mechanicznych Bumar-Łabędy zaapelowały do premier Ewy Kopacz o podjęcie pilnych działań w sprawie trudnej sytuacji tego przedsiębiorstwa. Wsparcie dla zakładów zbrojeniowych nie zostało uwzględnione w rządowym Programie dla Śląska.

Budżet Obywatelski Katowice 2016 - znamy już wnioski przekazane do II etapu weryfikacji

W drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego w Katowicach mieszkańcy zgłosili 335 projektów, z czego 37 ma charakter ogólnomiejski. Po zarejestrowaniu, wnioski zostały wstępnie sprawdzone przez pracowników Biura Prasowego

Budżet Obywatelski w Katowicach : ZNAMY JUŻ WNIOSKI PRZEKAZANE DO II ETAPU WERYFIKACJI

W drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego w Katowicach mieszkańcy zgłosili 335 projektów, z czego 37 ma charakter ogólnomiejski. Łączna kwota wszystkich zadań wynosi 86 167 444 zł. W piątek, 19 czerwca, opublikowano listę wniosków odrzuconych z przyczyn formalnych oraz pozytywnie zaopiniowanych, które będą przekazane do dalszej oceny komórkom merytorycznym.
stat4u