SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo świętokrzyskie

ZMIEŃ BUDŻET OBYWATELSKI! WYPOWIEDZ SIĘ!

14 grudnia ruszyła ankieta w serwisie Wypowiedz się! na stronie Idei Kiece (www.idea.kielce.eu) dotycząca budżetu obywatelskiego

Sylwester pod Gwiazdami w Kielcach

Kielczanie, którzy nie zaplanowali jeszcze, gdzie spędzą noc sylwestrową mogą powitać Nowy Rok na Rynku, gdzie tradycyjnie odbędzie się "Sylwester pod Gwiazdami". Zabawa rozpocznie się o godz. 22.00 konkursami z atrakcyjnymi nagrodami dla publiczności. W tym roku gwiazdą wieczoru będzie zespół RED LIPS, znany z takich piosenek, jak: "To co nam", "Kochaj i Żyj". Koncert zespołu RED LIPS rozpocznie się o. godz. 23.00.

"Święta na świecie" w Muzeum Dialogu Kultur

Gdzie w trakcie świąt spożywany jest indyk?, w jakich krajach prezenty przynosi Dzieciątko Jezus?, gdzie natomiast na drzwiach wiesza się adwentowy wieniec?. „Święta na świecie” - to tytuł warsztatów dzięki którym uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, mogli poznać tradycje świąteczne wielu europejskich krajów.

Spotkanie wigilijne z przedstawicielami mediów

Przedstawicieli kieleckich mediów podjęli na świątecznym spotkaniu w ratuszu prezydent Kielc wraz z zastępcami, przewodnicząca Rady Miasta oraz skarbnik miasta.

Ułańska Wigilia w Kielcach

Członkowie Kieleckiego Ochotniczego Szwadronu Kawalerii im. 13. Pułku Ułanów Wileńskich wraz z rodzinami podsumowali podczas Wigilii Ułańskiej mijający rok.

Trwa Jarmark Bożonarodzeniowy

Wędliny, sery, wędzone ryby, pierogi, chleby na zakwasie prosto od regionalnych producentów. Wszystko to można znaleźć na kieleckim Jarmarku Bożonarodzeniowym. Na Placu Artystów poza jedzeniem znajdziemy również mnóstwo świątecznych dekoracji, bombek oraz stroików. Przedsiębiorcy z różnych części Polski nie mogą narzekać na brak zainteresowania.

Jaki jest wizerunek miasta?

Jakie dziś są Kielce możemy obserwować na co dzień przechadzając się czy jeżdżąc ulicami miasta. Jakie było kiedyś? Tego wiele osób już nie pamięta. Obrazki sprzed lat przypomina najnowsza wystawa w Muzeum Historii Kielc. „Wizerunek miasta” oddaje 200 eksponatów. To zdjęcia, obrazy, plany, szkice i makiety. A na nich Kielce, także te, jakich już nie ma. Najstarszym wizerunkiem miasta na wystawie jest reduta architektoniczna narysowana przez księdza Antoniego Brygierskiego w końcu XVIII wieku.

Rozpoczął się Jarmark Bożonarodzeniowy

Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Kielcach zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy. Impreza na Placu Artystów potrwa do 23 grudnia br. W godzinach 09.00 -18.00 będzie okazja do zakupu różnorodnych towarów

Kielczanie otrzymali Betlejemskie Światło Pokoju

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Kielc. Wszyscy chętni mogli je odebrać na Rynku z rąk harcerzy i zanieść do domów. Światełko przyjęli m.in. przedstawiciele władz samorządowych, środowisk naukowych, mediów, sportowcy i mieszkańcy miasta. Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Kielecka przekazuje Betlejemskie Światło Pokoju już od 25 lat.

Goście z Gruzji w Kielcach

14-osobowa delegacja z Gruzji, w skład której wchodzili przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i Infrastruktury oraz gruzińskich samorządów odwiedziła Kielce

Kielecki Teatr Tańca obchodził swoje święto

Premiera spektaklu "Stymulacja ciała", fragmenty choreografii, pokaz filmów retrospektywnych, a także niezwykła wystawa ponad 200 archiwalnych fotografii. Wszystko to można było zobaczyć podczas sobotniego wieczoru jubileuszowego 20-lecia Kieleckiego Teatru Tańca.

Zielony Patrol z nagrodą ministra

Laureaci tegorocznego konkursu „Zielone Miasta - w stronę przyszłości!”, wśród nich Kielce, otrzymali od wiceministra środowiska statuetki za najlepsze rozwiązania w infrastrukturze miejskiej służące ochronie środowiska. Nagrodą dla zwycięskich miast był także udział w wizycie studyjnej w jednym z trzech ośrodków europejskich: Ljubljanie, Nantes lub Nijmegen - finalistach konkursu Komisji Europejskiej "Zielona Stolica Europy".

Kielce na podium!

Kielce zajęły III miejsce spośród wszystkich miast wojewódzkich w Rankingu Miast 2015, przeprowadzonym przez Polski Związek Firm Deweloperskich. Nagrody wręczono podczas uroczystej gali, która odbyła się wieczorem 10 grudnia w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Zwycięzcą rankingu został Szczecin, drugie miejsce zajęła Łódź.

Rekonstrukcja stanu wojennego na Wzgórzu Zamkowym

Uczniowie pięciu kieleckich szkół ponadgimnazjalnych wzięli udział w rekonstrukcji wprowadzenia stanu wojennego i związanych z nim warsztatach historycznych. Grupy demonstrujących, oddziały ZOMO.

Stan wojenny na Wzgórzu Zamkowym w Kielcach

Rekonstrukcja wprowadzenia stanu wojennego oraz warsztaty dla uczniów kieleckich szkół ponadgimnazjalnych odbędą się 11 grudnia 2015 r. w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej.

Podręczniki dla Polaków z Winnicy

100 zestawów podręczników do nauki w przedszkolu trafi do małych Polaków z Ukrainy uczących się w przedszkolu przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Winnicy. Dziś w ratuszu odbyło się spotkanie podczas którego książki symbolicznie zostały przekazane władzom Kielc. Darczyńcą wspomnianych podręczników jest Grupa Edukacyjna S.A.. Ich dystrybucję w Winnicy zapewni, współpracująca z UM Kielce organizacja polska pn.: "Konfederacja Polaków Podola".

Zielone Patrole na tropie przygody

Zielone Patrole” uczestniczyły w tradycyjnej grze miejskiej HIT Historia i Tradycja Kielc”, którą w sobotę, 5 grudnia, zorganizował Związek Harcerstwa Polskiego, Hufiec Kielce-Miasto oraz Urząd Miasta Kielce Wydział Środowiska. Ubrani w czapki św. Mikołaja i rogi renifera przemierzali centrum Kielc

Dziś (7 grudnia) zainaugurujemy sezon świąteczny

Dziś o godz. 16.00, jak co roku, na kieleckim Rynku rozbłyśnie piętnastometrowa choinka. Lampki, specjalnym pilotem, włączy prezydent Wojciech Lubawski wraz z najmłodszymi kielczanami. Już od 15.30 kolędy będą śpiewać soliści i chór Młodzieżowego Domu Kultury.

Wizjoner w Kielcach został Św. Mikołajem

Tak jak w latach ubiegłych, Wizjoner stojący przed Galerią „Wieża Sztuki” został dziś św. Mikołajem. Wizjoner – rzeźba Arkadiusza Latosa symbolizująca człowieka sztuki patrzącego w przyszłość, ale nie zapominającego o przeszłości – będzie w tym stroju, przez swoją lunetę, oglądał gwiazdy w okresie bożonarodzeniowym.

Kielce - „Piłsudski” świętuje 25-lecie

Jubileusz 25-lecia świętuje VII Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach. Program obchodów, to nie tylko uroczystości oficjalne, ale też okazja to zaprezentowania się utalentowanej młodzieży.

Prosto z serca - akcja w VI LO

VI Liceum im. Juliusza Słowackiego w Kielcach po raz kolejny wykazało się inicjatywą w sprawie społecznie ważnej. Przeprowadzili akcję oddawania krwi pod hasłem - „Prosto z serca”. Oprócz uczniów ze „Słowackiego” w przedsięwzięciu wzięła udział młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego w Kielcach.

185 rocznica wybuchu Powstania Listopadowego

Uroczystości obchodów 185 rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego odbyły się dziś pod Krzyżem Powstańczym u zbiegu ulic: Zagórskiej i Źródłowej w Kielcach. Obchody zorganizowały Szkoła Podstawowa nr 28 w Kielcach oraz Kielecki Ochotniczy Szwdron Kawalerii im. 13. Pułku Ułanów Wileńskich.

Stypendia dla studentów z Winnicy

Uroczystość wręczenia decyzji Prezydenta Miasta Kielce, dotyczących przyznania stypendium studentom z Winnicy na rok akademicki 2015/2016 odbyła się dziś w auli budynku rektoratu Uniwersytetu Jan Kochanowskiego w Kielcach. Warunkiem otrzymania wsparcia jest posiadanie dyplomu szkoły średniej lub wyższej z Winnicy oraz pobieranie nauki na studiach stacjonarnych w wybranej uczelni wyższej w Kielcach.

Ruszyła IX Kampania społeczna "Biała wstążka"

Uroczysta inauguracja IX Kampanii społecznej "Biała wstążka" realizowana pod hasłem: "Kocham, lubię, szanuję, nie biję" odbyła się 25 listopada w ratuszu. W programie znalazły się m. in.: wręczenie statuetki "Biała wstążka", ogłoszenie wyników konkursu "Lider Dobrych Praktyk" oraz prezentacja wyników konkursu "Nie krzywdź a nie będziesz krzywdzony".

NURT 2015 w Kielcach

W Kielcach rozpoczął się Ogólnopolski Niezależny Przegląd Form Dokumentalnych NURT 2015. Zainaugurowała go projekcja filmu Aleksandra Sokurowa "Frankofonia" nominowanego do nagrody Złotego Lwa w Wenecji i uznanego za jeden z najciekawszych filmów festiwalu. Dokument opowiada o ratowaniu skarbów paryskiego Luwru podczas okupacji hitlerowskiej.

Wystawa Fotografii Artystycznej TEATR, MAMA i JA

Wernisaż wystawy Fotografii Artystycznej zrealizowanej w ramach Projektu TEATR, MAMA i JA odbył się 20 listopada w Galerii Małej kieleckiego BWA

Dzień Pracownika Socjalnego w Kielcach

Statuetki przyznane przez Prezydenta Miasta Kielce za osiągnięcia w pracy na rzecz potrzebujących już po raz trzynasty otrzymali pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. W przeddzień swojego święta w domu Seniora przy al. Legionów z rąk zastępcy prezydenta Andrzeja Syguta oraz dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Marka Sceliny, statuetki odebrało 15 osób.

Pluszaki dla małych pacjentów

Misie zawładnęły częścią Biura Obsługi Interesanta kieleckiego ratusza. To efekt zbiórki pluszaków dla małych pacjentów Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. Władysława Buszkowskiego, w którą włączył się Urząd Miasta. Zorganizowała ją Fundacja "Mam Marzenie". Dziś jej przedstawiciele odebrali z ratusza kilkanaście paczek z maskotkami, grami i puzzlami dla najmłodszych.

Energetyczne Centrum Nauki otwarte

18 listopada odbyło się otwarcie Energetycznego Centrum Nauki. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miasta. Ekspozycja Energetycznego Centrum Nauki podzielona jest na trzy strefy tematyczne Ogień i Ziemia, Powietrze i Woda oraz Człowiek. Składa się z 28 interaktywnych stanowisk, które pozwalają na przeprowadzanie samodzielnych eksperymentów związanych z przetwarzaniem i wykorzystaniem energii. Wszystkie stanowią spójną opowieść o energii, a cała ekspozycja jest utrzymana w klimacie starej fabryki.

Kielce solidarne z Francją

Kielczanie uczcili pamięć ofiar serii zamachów terrorystycznych w Paryżu. Na ratuszu zawisły flagi Polski i Francji. Grupa około 100 osób spotkała się po południu przed pomnikiem Homo Homini przy ul. ks. Piotra Ściegiennego. Przybyli parlamentarzyści, przedstawiciele władz miasta, radni, reprezentanci służb mundurowych, wielu mieszkańców Kielc. Kwiaty złożył m.in. prezydent Wojciech Lubawski. Modlitwę w intencji ofiar ataków terrorystycznych odmówił biskup kielecki Jan Piotrowski.

Święto Niepodległości w Kielcach

Dziś,11 listopada odbyły się obchody Święta Niepodległości. O godz. 10.00 zastępca prezydenta Kielc, Andrzej Sygut złożył kwiaty pod pomnikiem Niepodległości przy dworcu PKP. O godzinie 11.00 rozpoczęła się msza święta w intencji Ojczyzny w Bazylice Katedralnej w Kielcach.

Zapraszamy na 34. Pieśniobranie

Stowarzyszenie "A nam się chce" zaprasza kielczan na 34. Pieśniobranie w dniu 11 listopada o godz. 16.00. na dziedzińcu Wzgórza Zamkowego. Będzie to kolejna okazja do tego, by śpiewem pieśni patriotycznych wyrazić radość z odzyskania niepodległości.

"Czwartacy" - historia i pamięć

Przypadająca w tym roku setna rocznica wybuchu I wojny światowej oraz powstania 4 Pułku Piechoty Legionów Polskich stały się przyczynkiem do zorganizowania konferencji naukowej w Muzeum Historii Kielc. Gdzie indziej bowiem, jak nie w naszym mieście, przedstawiciele ośrodków naukowych z Polski, mogliby dyskutować na temat historii pułku, jego działań bojowych czy losów żołnierzy. Kielce nazywane są przecież "miastem Legionów".

"Patriotyzm - wczoraj, dziś i jutro"

W Kielcach odbyło się wydarzenie poświęcone popularyzacji wiedzy na temat historii i życia współczesnego Ormian w Polsce. W spotkaniu pn.: "Patriotyzm - wczoraj, dziś i jutro", zorganizowanym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 (ul. Jagiellońska 90) wziął udział Konsul Republiki Armenii w Polsce. Z wykładem pt.: "100. rocznica ludobójstwa Ormian w Imperium Osmańskim" wystąpił także ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Święto Niepodległości w Kielcach

11 listopada br. odbędą się obchody Święta Niepodległości. Uroczystość rozpocznie o godzinie 11.00 msza święta w intencji Ojczyzny w Bazylice Katedralnej w Kielcach.

Zielony Patrol z ministerialną nagrodą

Realizowany w Kielcach projekt ekologiczny „Zielony Patrol” został wyróżniony w konkursie "Zielone Miasta - w stronę przyszłości ". Celem przedsięwzięcia, realizowanego przez Ministerstwo Środowiska, jest promowanie nowoczesnej i przyjaznej środowisku polityki miejskiej.

Jubileusz Stowarzyszenia "Kielecka Rodzina Katyńska"

25 - lecie działalności obchodziło Stowarzyszenie Kielecka Rodzina Katyńska. Uroczystości jubileuszowe odbyły się w Kieleckim Centrum Kultury. W spotkaniu rocznicowym, obok członków organizacji wzięli udział przedstawiciele władz administracyjnych i samorządowych województwa, powiatu i miasta, służb mundurowych, kieleckiej Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej oraz inni zaproszeni goście.

O Koronie, Pałacu Lalek i nowej siedzibie ratusza

Zapadły decyzje dotyczące wykorzystania byłego budynku Archiwum Państwowego przy al. IX Wieków Kielc. Jak poinformował prezydent Kielc, podczas konferencji prasowej w ratuszu, ma tam powstać „Pałac Lalek”. Myślę, ze taki obiekt zaznaczy nas wyraźnie na kulturalnej mapie Polski - podkreślił Wojciech Lubawski. Koncepcja Galerii Lalki Teatralnej ma być przygotowana we współpracy Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” oraz Muzeum Zabawek i Zabawy

Maria Skłodowska - Curie patronem Gimnazjum nr 2

"Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko rozumieć" - te słowa wypowiedziane przez Marię Skłodowską - Curie były mottem uroczystości, która odbyła się w Gimnazjum nr 2, mieszczącym się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 27 w Kielcach

Moc atrakcji Jesiennej Akademii Off Fashion

Warsztaty, panele dyskusyjne oraz pokazy mody, to wszystko czeka na uczestników najnowszego przedsięwzięcia organizowanego przez Kieleckie Centrum Kultury wspólnie z innymi instytucjami, m.in. Kieleckim Parkiem Technologicznym, Uniwersytetem Jana Kochanowskiego czy Muzeum Narodowym. To Jesienna Akademia Off Fashion 2015, zupełnie nowy projekt, który realizowany będzie w Kielcach w dniach od 2 do 8 listopada 2015 r. Motyw przewodni brzmi: "Czytanie jest modne".

Zbieramy pluszaki dla małych pacjentów

Urząd Miasta Kielce włącza się w akcję zbiórki nowych pluszaków dla małych pacjentów Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. Władysława Buszkowskiego na oddziale Onkologii I Hematologii Dziecięcej w Kielcach.

Miasto żywych - miastu umarłych

Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach po raz kolejny zaprasza do udziału w kweście na rzecz konserwacji najcenniejszych pomników i rzeźb m.in. na Cmentarzu Starym w naszym mieście. 23 już kwesta prowadzona będzie w sobotę - 31 października oraz 1 i 2 listopada. Hojność ludzi, pieniądze wrzucane do puszek oraz dotacje Urzędu Miasta Kielce, które przyznawane są od 2006 roku, pozwoliły na wykonanie w ostatnich latach pełnej konserwacji blisko 150 obiektów.

Wiedzą o śmieciach dzielimy się z Bydgoszczą

Kielce dzielą się doświadczeniami w zakresie systemu gospodarki odpadami komunalnymi. O tym jak kwestia odbioru śmieci jest u nas zorganizowana rozmawiano dziś między innymi z przedstawicielami Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem

Obchody Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem odbyły się 16 października w Kielcach. Przed południem tradycyjnie uczestnicy tego wydarzenia spotkali się przy Płycie Praw Człowieka (ul. Sienkiewicza obok wejścia do tunelu) oraz na wspólnej modlitwie przy Krzyżu Bezdomnych (przy Dworcu PKP).

Goście z Węgier w Kielcach

Z wizytą w Kielcach przebywa delegacja z partnerskiego samorządu Budapeszt - Csepel. Goście z Węgier zainteresowani są funkcjonowaniem parków technologicznych. Wczoraj odwiedzili m.in. Miejski Urząd Pracy oraz Kielecki Park Technologiczny.

Nauczyciele obchodzili swoje święto w Kielcach

W sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych imienia Ludomira Różyckiego w Kielcach, odbyły się miejskie uroczystości Dnia Edukacji Narodowej. Pracownikom placówek oświatowych wręczono Medale za Długoletnią Służbę, odznaczenia Komisji Edukacji Narodowej, Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Kielce. W tym szczególnym dla całego środowiska dniu, był czas na gratulacje i podziękowania, ale także słowa radości i satysfakcji, z ust samych nauczycieli.

Ruszyła Platforma Aktywnej Współpracy Idea Kielce

W Urzędzie Miasta Kielce ruszyła Platforma Aktywnej Współpracy pod nazwą Idea Kielce. Przedsięwzięcie to było tematem konferencji prasowej, która odbyła się dziś w ratuszu. Zestaw serwisów internetowych będący Platformą Aktywnej Współpracy pod nazwą Idea Kielce (www.idea.kielce.eu) ma być dopełnieniem Miejskiego Systemu Informacji Przestrzennej funkcjonującego już w Urzędzie Miasta.

Firmy z Ukrainy z proekologiczną misją na Targach Kielce

Tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Innowacji i Nowych Technologii INNO-TECH EXPO towarzyszyć będzie oficjalne podpisanie przez przedstawicieli polskich i ukraińskich przedsiębiorstw porozumienia o współpracy na rzecz utworzenia Polonijnego Klastra Ekologicznego.

Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu zainaugurował rok akademicki

Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach uroczyście rozpoczął dziś nowy rok akademicki - rok, w którym po raz pierwszy kształci przyszłych lekarzy. W programie ceremonii znalazły się między innymi: wystąpienia rektora Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz dziekana Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu, immatrykulacja studentów i doktorantów. Wykład inauguracyjny zatytułowany: „Powinności lekarza” wygłosił profesor Stanisław Głuszek.

Gloria Artis oraz nowe ekspozycje w BWA

Orderem "Zasłużona Kulturze GLORIA ARTIS" została uhonorowana Stanisława Zacharko-Łagowska w trzydziestolecie pracy na rzecz polskiej kultury. Z wnioskiem o odznaczenie dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach do Ministra Klutury i Dziedzictwa Narodowego wystąpił Związek Polskich Artystów Fotografików. Odznaczenie wręczyła wojewoda świętokrzyska Bożentyna Pałka-Koruba.

Uczcili pamięć rotmistrza Witolda Pileckiego

Uroczystości upamiętniające postać rotmistrza Witolda Pileckiego odbyły się dziś w Zespole Szkół Informatycznych im. Gen. Józefa Hauke Bosaka w Kielcach.

Polak i Litwin - młodzi obywatele

Spotkanie w ramach projektu „Polak i Litwin - młodzi obywatele” odbyło się w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Kielcach. Szkoła realizuje przedsięwzięcie we współpracy z Polsko-Litewskim Funduszem Wymiany Młodzieży.

Języki obce w grze miejskiej w Kielcach

Podczas spotkania w Muzeum Dialogu Kultur podsumowano III Grę Miejską „Europejski Dzień Języków”, którą pod koniec września zorganizowały Zespół Szkół Informatycznych i Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

Uczczą pamięć rotmistrza Witolda Pileckiego

Uroczystości upamiętniające postać rotmistrza Witolda Pileckiego odbędą się w najbliższy piątek, 9 października br. o godzinie 10.00 w Zespole Szkół Informatycznych im. Gen. Józefa Hauke Bosaka w Kielcach.

Simpsonowie w Muzeum Zabawek i Zabawy

Wernisaż wystawy pt. ,,Simpsonowie. Kolekcja bez końca ...” odbędzie się w Muzeum Zabawek i Zabawy 9 października, o godz. 17.00. Na wystawie będzie można zobaczyć kolekcję przedmiotów związanych z amerykańskim serialem animowanym pt. ,,Simpsonowie”. Właścicielami kolekcji są Marta i Dawid Lasotowie z Rzeszowa.

Targi Kielce TOP Pracodawcą Polski Wschodniej

Za wpływ na rozwój gospodarczy regionu nagrodę w czasie II Wschodniego Kongresu Gospodarczego otrzymała spółka Targi Kielce. - Zatrudniamy tylko 166 osób, ale w regionie z naszej działalności żyje kilka tysięcy ludzi z firm, które z nami współpracują, dlatego jest nam szczególnie miło odebrać taką nagrodę - mówił odbierając nagrodę TOP Pracodawca Polski Wschodniej prezes Zarządu Targów Kielce Andrzej Mochoń, zaproszony również do udziału w debacie plenarnej na temat „Europa Wschodnia - gospodarka, współpraca, przyszłość”.

Kielce pobiegły brawurowo

W centrum miasta odbyła się 3 października VII edycja akcji "Kielce Biegają". Na metę w Parku Miejskim stawiła się rekordowa liczba uczestników. - Strzałem w przysłowiową dziesiątkę okazało się utworzenie najmłodszej kategorii, do klasy III, do której zgłosiło się mnóstwo dzieci – podsumował Mieczysław Tomala, dyr. Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Kielce. Jego pracownicy dwoili się i troili, żeby wszystko wyszło jak najlepiej. I niech żałuje ten, kto nie przyszedł.

Konkurs o Laur Centralnego Okręgu Przemysłowego

Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 4 Pułku Piechoty Legionów w Kielcach oraz Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej zapraszają na III Edycję Konkursu o Laur Centralnego Okręgu Przemysłowego. Wydarzenie to odbędzie się w niedzielę, 4 października (godz. 12.00) w OMPiO na Wzgórzu Zamkowym.

Nowe obiekty Kieleckiego Parku Technologicznego otwarte

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju Iwona Wendel wzięli dziś udział w otwarciu nowej infrastruktury Kieleckiego Parku Technologicznego.

W Kielcach uczczono 76. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Mszą świętą w intencji Ojczyzny, odprawioną w Bazylice Katedralnej, rozpoczęły się w Kielcach obchody upamiętniające 76. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod Pomnik Armii Krajowej na Skwerze Stefana Żeromskiego.

KTT rusza z nowym sezonem artystycznym

Kielecki Teatr Tańca rusza z nowym sezonem artystycznym 2015/2016. W inauguracyjny wieczór- 2 października o godzinie 19.00 placówka zaprasza na spektakl "Opowiedziane ruchem"- zbiór debiutanckich choreografii tancerzy KTT

Kielce-76. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Mszą św. w Bazylice Katedralnej (godz. 11.00) rozpoczną się 27 września br. w Kielcach obchody upamiętniające 76. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości złożą kwiaty i wieńce pod Pomnikiem Armii Krajowej na Skwerze Żeromskiego.

KPT z nagrodą Top Inwestycje Komunalne 2015

Projekt rozbudowy infrastruktury Kieleckiego Parku Technologicznego został uznany za jedną z najlepszych i najważniejszych inwestycji prowadzonych w Polsce Wschodniej. Nagrody w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2015 wręczono podczas II Wschodniego Kongresu Gospodarczego, który odbywa się w Białymstoku.

KIELCE BIKE-EXPO

Znane z pierwszych stron gazet marki sprzętu rowerowego, skuterów i motocykli, premiery i moc atrakcji dla zwiedzających. Targi Kielce zapraszają na VI Międzynarodowe Targi Rowerowe KIELCE BIKE-EXPO i debiutujące z sukcesem Targi Motocykli i Skuterów KIELCE MOTO-EXPO, które odbędą się od 24 do 26 września

Inauguracja kampanii "Pola Nadziei 2015/2016

W Kielcach w Hospicjum im. bł. Matki Teresy z Kalkuty (ul. Mieszka I 48c) odbędzie się dziś inauguracja ogólnopolskiej akcji "Pola Nadziei 2015/2016. O godz. 14.30 w kaplicy Hospicjum zostanie odprawiona msza święta, o godz. 15.15 odbędzie się poświęcenie placówki.

Młodzież w akcji "Sprzątanie Świata"

Mieszkańcu szanuj swoje środowisko!” - pod takim hasłem Komenda Straży Miejskiej w Kielcach zorganizowała tegoroczne obchody „Sprzątania Świata”. W kampanii wzięło udział 270 uczniów 10 kieleckich szkół oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Kielce - Pamięci pomordowanych podczas II wojny światowej

Uroczystość poświęcona mieszkańcom Kielecczyzny pomordowanym przez Niemców w latach II wojny światowej oraz 76. rocznicy napadu Związku Sowieckiego na Polskę odbędzie się 20 września (godz. 15.00) pod Pomnikiem Straceń na Stadionie Leśnym.

Kielce - 76. rocznica agresji radzieckiej na Polskę

Obchody 76. rocznicy agresji wojsk sowieckich na Polskę odbyły się 17 września w Kielcach. Uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty pod Pomnikiem Sybiraka na Cmentarzu Starym oraz Pomnikiem Katyńskim. Organizatorami tego wydarzenia były Związek Sybiraków w Kielcach i Stowarzyszenie Kielecka Rodzina Katyńska. O godz. 17.00 w Kościele Garnizonowym odprawiona zostanie msza święta w intencji zamordowanych na "nieludzkiej ziemi".

Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy po raz 16.

Ruszyły zapisy na XVI Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy. Ta największa w Polsce jednodniowa impreza turystyki pieszej odbędzie się w sobotę 26 września. Rok temu wzięło w niej udział ponad 5 tysięcy osób z Diecezji Kieleckiej, Sandomierskiej i Radomskiej, ale też z Krakowa czy Wrocławia.

76. rocznica agresji radzieckiej na Polskę

Obchody 76. rocznicy agresji wojsk sowieckich na Polskę odbędą się 17 września w Kielcach. Początek o godz. 11.00 przy Pomniku Sybiraka na Cmentarzu Starym. Następnie uczestnicy spotkania przejdą pod Pomnik Katyński na Cmentarzu Partyzanckim. O godz. 17.00 w Kościele Garnizonowym odprawiona zostanie msza święta w intencji zamordowanych na "nieludzkiej ziemi". Na uroczystości zaprasza Związek Sybiraków w Kielcach i Stowarzyszenie Kielecka Rodzina Katyńska.

Europejska Sztafeta Dobroci w Kielcach

Europejska Sztafeta Dobroci dotarła 11 września do Kielc. Spotkał się z nią na Rynku z-ca prezydenta Andrzej Sygut. Sztafeta wyruszyła z Łukowa, by 13 września br. dotrzeć do Pragi.

Kielce - Hołd dla Ofiar terroryzmu

11 września w Kielcach w czternastą rocznicę ataków na wieże World Trade Center odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary zamachów terrorystycznych oraz oddany został hołd tym którzy polegli w Nowym Jorku spiesząc na ratunek.

Uczestnicy unijnego projektu w Kielcach

Młodzież z Kielc oraz miast partnerskich i zaprzyjaźnionych z naszym miastem: Gotha (Niemcy), Budapest-Csepel (Węgry), Bacău (Rumunia), Winnica (Ukraina) oraz Vinica (Macedonia) uczestniczy w Międzynarodowym projekcie pn. "Europejska Komunikacja Poprzez Kulturę" (ang. European Communication Across Cultures). Przedsięwzięcie, przygotowane przez Wydział Partnerstwa i Zrównoważonego Rozwoju, otrzymało dofinansowanie w ramach Programu "Europa dla Obywateli". Wydarzenie zainaugurowało spotkanie z zastępcą prezydenta Kielc Tadeuszem Sayorem, które odbyło się dziś w ratuszu.

Gala Solidarności na jubileusz 35-lecia Związku w Kielcach

Tytuły "Zasłużony dla NSZZ Solidarność" i "Przyjaciel Solidarności" przyznano podczas Gali Solidarności. Uroczystość w wojewódzkim Domu Kultury była jedną z kilkunastu imprez towarzyszących obchodom 35-lecia powstania Związku.

14 rocznica zamachu na World Trade Center - obchody w Kielcach

W Kielcach w czternastą rocznicę ataków na wieże World Trade Center odbędą się uroczystości upamiętniające ofiary zamachów terrorystycznych oraz oddany zostanie hołd tym którzy polegli w Nowym Jorku spiesząc na ratunek.

Prezydent RP gościem MSPO w Kielcach

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wziął dziś udział w XXIII Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach. W trakcie wizyty zwiedził Wystawę Narodową Królestwa Norwegii zapoznając się z produkowanym w tym kraju systemem NASAMS oraz produktami firmy NAMMO

Kielce - Spotkanie z ambasadorem

Z wizytą w naszym mieście przebywa Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce Robin Barnett. Dziś w ratuszu dyplomata spotkał się z prezydentem Kielc Wojciechem Lubawskim. Ambasador Wielkiej Brytanii jest gościem odbywającego się w Kielcach Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego

Uroczystości upamiętniające wybuch II Wojny Światowej w Kielcach

1 września przypada 76. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Uroczystości upamiętniające to wydarzenie rozpoczęły się w południe w Kwaterze Ofiar Września 1939 roku na Cmentarzu Wojsk Polskich w Kielcach przy ul. Ściegiennego.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego rozpoczyna się dziś w Targach Kielce. MSPO z roku na rok pochwalić się może coraz większą frekwencją firm i odwiedzających ekspozycję gości. To miejsce premierowych prezentacji sprzętu wojskowego i nowoczesnych rozwiązań technicznych. W tym roku wystawa znów odnotowuje wzrost - w Targach Kielce pojawi się 543 wystawców z 28 krajów, powierzchnia wystawiennicza zwiększy się do ponad 27 000 metrów kwadratowych

Kielce-„Karnawał Solidarności” czas zacząć!

Rozpoczęły się obchody 35.lecia świętokrzyskiej „Solidarności”. Uroczystości zainaugurowało spotkanie na Placu Literatów, podczas którego mieszkańcy mogli zobaczyć m.in. najstarsze solidarnościowe plakaty, ówczesne szablony wykorzystywane w kolportażu ulotek, czy też pamiątki przechowywane dotychczas zarówno w zbiorach Archiwum Państwowego w Kielcach, jak i u prywatnych kolekcjonerów. Jak zawsze przy okazji rocznic solidarnościowych, przedstawiono krótką rekonstrukcję manifestacji związkowców.

Śmigłowce Airbusa na MSPO

Do Targów Kielce przylecą dziś dwa z sześciu śmigłowców, które będą prezentowane na tegorocznej edycji MSPO. Będą to śmigłowce Airbusa. Airbus Group zaprezentuje portfolio zaawansowanych śmigłowców, produktów obronnych i tych związanych z bezpieczeństwem podczas XXIII Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, który odbędzie się w dniach od 1 do 4 września w Kielcach.

Wojna wyniszczająca przeciw Polsce - wystawa w OMPiO

„Wojna wyniszczająca przeciw Polsce 1939 r” - to tytuł nowej wystawy w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, której wernisaż odbędzie się 1 września o godz. 12.00 na dziedzińcu Wzgórza Zamkowego.

X Rowerowy Rajd Solidarności Sandomierz 2015

Już po raz 10 związkowcy z Sandomierza w ramach Rajdu Rowerowego Solidarności przejechali ponad 200 kilometrów po najpiękniejszych trasach Ziemi Sandomierskiej i Lasów Janowskich.

Targi Kielce zapraszają na Dni Biznesu

Na"Dni dla Biznesu", które odbedą się w Targach Kielce w dniach 1-2 października br., składają się: Forum Finanse i Podatki dla Przedsiębiorcy, Wystawa firm świadczących usługi dla biznesu, Spotkanie członków Stowarzyszenia Księgowych w Polce (Oddział Okręgowy w Kielcach) oraz Debata Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Prywatnych LEWIATAN. Partnerami wydarzenia są: Krajowa Izba Doradców Podatkowych, Dziennik Gazeta Prawna oraz Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan.

Brawa dla Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci Hurra! ART!

Sukcesem okazał się I Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci Hurra! ART! Na twórcze spotkania ze sztuką Teatr Lalki i Aktora "Kubuś” zapraszał nie tylko dzieci przez trzy kolejne sierpniowe weekendy. A spotykano się w siedzibie teatru, Kieleckim Centrum Kultury oraz Kinie „Moskwa”. Dzięki przedsięwzięciu w Kielcach odbyły się prezentacje uznanych spektakli polskich teatrów lalkowych czy też nagradzanych na światowych festiwalach krótkometrażowych filmów dla najmłodszych.

Trwa rozbudowa Pomnika Katyńskiego w Kielcach

Stowarzyszenie "Kielecka Rodzina Katyńska" rozpoczęło rozbudowę i modernizację Pomnika Katyńskiego na Cmentarzu Partyzanckim w Kielcach. Umożliwi to m.in. dodanie kolejnych 212 nazwisk ofiar związanych z naszym regionem, pomordowanych przez NKWD.
stat4u