SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo świętokrzyskie

Dzień otwarty w IV Liceum Ogólnokształcącym

O tym, że warto się tu kształcić, przekonywali gimnazjalistów uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach. Dzień otwartej szkoły ściągnął tłumy. Uczniowie prezentowali różne doświadczenia i pokazy - nie tylko naukowe.

Spotkanie prezydenta Kielc z licealistami

Kolejne z cyklu otwartych spotkań prezydenta Kielc z licealistami odbyło się w Domu Środowisk Twórczych. Tym razem obowiązki organizatorów przyjęli na siebie uczniowie Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego oraz Zespołu Szkół Elektrycznych. Pytali o różne sprawy - i te całkiem poważne, jak inwestycje czy rozwój szkolnictwa zawodowego, jak również o życie prywatne Wojciecha Lubawskiego, między innymi o wspomnienia z dzieciństwa.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Dziś 13 kwietnia odbędą się obchody 75. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Rozpocznie je o godzinie 12.00 projekcja filmów „Echa Katynia” w Wojewódzkim Domu Kultury. Pokaz ten zarezerwowany jest dla młodzieży szkolnej. O godzinie 16.00 spod „Grand Hotelu” ruszy „Marsz Pamięci Ofiar Katynia”, po czym na Placu Artystów zostanie otwarta edukacyjna wystawa pt. „Zbrodnia Katyńska”, przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej.

5. rocznica katastrofy smoleńskiej - obchody w Kielcach

W 5. rocznicę katastrofy smoleńskiej godz. 8.41 kwiaty przed tablicami upamiętniającymi prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz wicepremiera Przemysława Gosiewskiego znajdującymi się przy Bazylice Katedralnej złożyli: prezydent Kielc Wojciech Lubawski, zastępcy prezydenta - Andrzej Sygut, Tadeusz Sayor, sekretarz miasta Janusz Koza, senator RP Krzysztof Słoń, radni Rady Miasta - Witold Borowiec, Dariusz Kozak i Piotr Kisiel.

Targowy weekend w Kielcach od 10 kwietnia

VII Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL, XXII Ogólnopolskie Targi Materiałów Budownictwa Mieszkaniowego i Wyposażenia Wnętrz DOM oraz XXII Targi Ogrodnicze i Działkowe OGRÓD i TY rozpoczynają się dziś w Targach Kielce.

Pamięci Jacka Kaczmarskiego. Koncert i "Pieśniobranie" w DŚT

10 kwietnia br. minie jedenasta rocznica śmierci Jacka Kaczmarskiego, jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich poetów, pieśniarzy i prozaików. Dzień później, w sobotę 11 kwietnia o godzinie 18.00 w Domu Środowisk Twórczych przy ul. Zamkowej w Kielcach, planowane jest wydarzenie, które uczci kolejną rocznicę śmierci autora "Obławy" i "Murów". Uczci, jakżeby inaczej, poprzez niebanalne spotkanie z utworami mistrza Jacka.

KPT i UJK organizują konkurs dla studentów w Kielcach

Kielecki Park Technologiczny oraz Uniwersytet Jana Kochanowskiego zorganizowały konkurs dla studentów uczelni. Nagrodą jest trzymiesięczny płatny staż w instytucji. Rekrutacja już trwa. W konkursie "Czas na staż" mogą wziąć udział studenci III roku I stopnia oraz studenci I i II roku II stopnia studiów stacjonarnych UJK. - Czas studiów, kojarzy się nam głównie ze zdobywaniem umiejętności teoretycznych, a obecne wymagania rynku pracy są takie, iż od potencjalnych pracowników oczekuje się bardzo często doświadczenia.

Świętokrzyskie Misterium Męki Pańskiej

Procesja Drogi Krzyżowej przeszła ulicami Kielc. W Świętokrzyskim Misterium Męki Pańskiej, pomimo niesprzyjającej pogody, uczestniczyło wiele osób. Wydarzenie po raz piętnasty zostało zorganizowane z inicjatywy duszpasterstwa akademickiego i środowisk kulturalnych Kielc. Drogę Krzyżową poprowadził jej pomysłodawca - ksiądz Marian Florczyk, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej, wspólnie z ordynariuszem diecezji, księdzem biskupem Janem Piotrowskim oraz biskupem seniorem, Kazimierzem Ryczanem.

"Być ikoną Boga". Rzeźba w Domu Praczki

"Dzisiaj sztuka w ogromnej większości weszła w świat mody i sezonowych tendencji, paradoksalnie w imię niezależności, niemal całkowicie poddając się dyktaturze mediów. Zmierzając w stronę lekkiej, łatwej i przyjemnej …". Taki pogląd na współczesną sztukę przedstawia Jerzy Fober, rzeźbiarz, którego prace od 27 marca oglądać można w Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej "Dom Praczki". Wystawa "Być ikoną Boga" to niezwykła ekspozycja.

Kielce- 10. rocznica śmierci św. Jana Pawła II

2 kwietnia minęła 10. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Przedstawiciele władz miasta złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem św. Jana Pawła II oraz tablicą upamiętniającą wizytę Ojca Świętego w Kielcach.

Aukcja charytatywna obrazów winnickich artystów

Blisko 5000 zł udało się zebrać podczas charytatywnej aukcji obrazów artystów z Ukrainy, która odbyła się w piątek w Galerii Winda. Akcję "Medycyna i sztuka ponad podziałami" zorganizował Urząd Miasta Kielce wspólnie z powstałym przed rokiem Polsko-Ukraińskim Stowarzyszeniem Medycznym im. Św. Łukasza. Pomysłodawcami jego założenia są dwaj lekarze: Włodzimierz Wielgus - dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Kielcach oraz Vadim Lisow, Polak pochodzący z Ukrainy.

Ważne spotkania starszych i młodszych w Kielcach

Starszaki z Przedszkola Samorządowego nr 23 odwiedziły mieszkańców Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach. Przedstawiły program artystyczny pt. „12 miesięcy”. O tym, że występ się bardzo podobał, świadczyły brawa po każdym wierszyku i piosence, które dzieci z prawdziwym oddaniem prezentowały seniorom.

AGROTECH i LAS-EXPO w Targach Kielce

Blisko 700 wystawców z 18 krajów prezentuje się w Kielcach podczas rozpoczętych dziś XXI Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH. To jedna z największych w Europie, a z pewnością największa w Polsce, impreza wystawiennicza poświęcona technice rolniczej. Do stolicy regionu oprócz rodzimych wytwórców, przyjechali także przedstawiciele firm z Niemiec, Danii, Włoch, Słowenii, Ukrainy, Francji oraz Wielkiej Brytanii, Holandii, Austrii, Irlandii, Finlandii i Czech.

"Geniusze"z Erasmus Plus u prezydenta Kielc

Uczestnicy projektu edukacyjnego pod nazwą "Geniusze", realizowanego w ramach unijnego programu Erasmus Plus, spotkali się 23 marca z prezydentem Kielc. Projekt napisała grupa nauczycieli z II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Kielcach, wspólnie z nauczycielami z Francji. W przedsięwzięciu, za pośrednictwem platformy internetowej, uczestniczy także młodzież z Litwy. W ramach zajęć projektowych do Kielc przyjechała grupa uczniów z Francji wraz z opiekunami. Dziś podczas spotkania w ratuszu przedstawione zostały założenia projektu.

Nowy burmistrz Csepel z wizytą w Kielcach

Po raz kolejny z okazji Dnia Przyjaźni Polsko - Węgierskiej Kielce odwiedziła delegacja z partnerskiego samorządu Budapeszt - Csepel. Tym razem na jej czele stoi nowy burmistrz - Lénárd Borbély.

W Kielcach kultywują tradycje legionowe

"Historia i tradycje 4 Pułku Piechoty Legionów Polskich na tle wydarzeń I wojny światowej" - ogólnopolski konkurs pod takim hasłem zainaugurował przypadające w tym roku obchody 100-lecia utworzenia 4 Pułku Piechoty Legionów Polskich. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Żołnierzy i Sympatyków 4 Pułku, Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach - mieście o bardzo dużej tradycji legionowej.

Korona jest zielona - konsultacje społeczne

Kolejne konsultacje społeczne w ramach projektu "Korona jest zielona. Park Miejski" adresowane były do seniorów. Przedstawiciele m.in. Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych i Uniwersytetu Trzeciego Wieku mogli wyrazić swoje opinie, dotyczące zmian w tym miejscu. W Institute of Design Kielce odbyła się prawdziwa mózgów. Wizualizację tego, jaki ma być park marzeń, umożliwiała przygotowana przez realizatorów projektu wielka fotografia wykonana „z lotu ptaka”, a także klocki i chorągiewki, symbolizujące różne typy aktywności, jakie w tym miejscu można by rozwijać.

Język polski nie jest im obcy. Finał Świętokrzyskiego Turnieju Językowego

Zakończył się III Świętokrzyski Turniej Językowy. W przedsięwzięciu, organizowanym przez V Liceum Ogólnokształcące im. ks. P. Ściegiennego oraz Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach wzięli udział uczniowie z 10 gimnazjów oraz 11 szkół ponadgimnazjalnych Kielc i powiatu kieleckiego. Ci, którzy dotarli do finału, byli po prostu znakomici. Dlatego też wszyscy otrzymali dyplomy podczas uroczystości zorganizowanej w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej.

Przemysłowa wiosna w Targach Kielce

"Przemysłowa wiosna w Targach Kielce" pod tą nazwą odbywa się aż osiem imprez branżowych w centrum wystawienniczym przy ulicy Zakładowej. Są to: CONTROL-STOM, EXPO-SURFACE, PNEUMATICON, SPAWALNICTWO, STOM-BLECH, STOM-TOOL, STOM-LASER, WIRTOPROCESY. Na powierzchni blisko 10 tysięcy metrów kwadratowych, ponad 700 wystawców nie tylko z Polski, ale także z Niemiec, Turcji czy Danii ma okazję zaprezentować się podczas targów związanych z pneumatyką i hydrauliką, obróbką metali, technologią laserową, spawalnictwem, technologiami antykorozyjnymi oraz pomiarowymi.

W Kielcach uczczono pamięć pomordowanych na Wschodzie

5 marca minęła 75 rocznica podjęcia decyzji przez Związek Sowiecki o wymordowaniu polskich jeńców wojennych z obozów w Kozielsku, Starobielsku, Ostaszkowie oraz więzień Mińska i Kijowa, a także innych miejsc nieznanych.

Wsparcie dla przedsiębiorców w Kielcach

Dzięki wsparciu Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta kielecka firma, znany producent narzędzi dla branży opakowań, podpisała umowę najmu hali produkcyjnej. COI Kielce przygotowało dla firmy kilka propozycji pochodzących z Bazy Danych Ofert Inwestycyjnych mapa.invest.kielce.pl, która zawiera oferty dla firm lokalnych oraz zewnętrznych poszukujących nowej lokalizacji do rozwoju działalności gospodarczej. W krótkim czasie udało się wybrać 2 najciekawsze, a w ostatnich dniach firma podpisała umowę najmu jednej z hal produkcyjnych na terenie byłych zakładów SHL.

Kielce - Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca obchodzić będziemy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. W Kielcach główne uroczystości rozpoczną się o godz. 18.00 w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, zwieńczy je gdzie Koncert Zespołu DE-PRESS (początek o 19.00). Zespół zaprezentuje głównie repertuar z płyty "Myśmy rebelianci", wydanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego w 2009 roku. Artyści przedstawią nowe aranżacje pieśni niepodległościowych polskiego podziemia z lat 1944 - 1953. Wstęp na koncert wolny.

KIelce - Porozumienie między Kubusiem a Wodociągami parafowane

W niecodziennej oprawie podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy spółką Wodociągi Kieleckie a Teatrem Lalki i Aktora "Kubuś". Nieprzypadkowo dokonano tego tuż po spektaklu "Amelka, Bóbr i Król na dachu". O tym, jak ważna jest woda w naszym życiu opowiedzieli zarówno bohaterowie przedstawienia jak i zaproszeni goście. Świadkami parafowania dokumentu byli widzowie spektaklu oraz zastępcy prezydenta Kielc Andrzej Sygut i Czesław Gruszewski.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczną się 1 marca o godz. 18.00 na dziedzińcu Wzgórza Zamkowego w Kielcach. Po części oficjalnej odbędzie się koncert grupy De Press. Zespół zaprezentuje głównie repertuar z płyty "Myśmy rebelianci", wydanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego w 2009 roku. Artyści przedstawią nowe aranżacje pieśni niepodległościowych polskiego podziemia z lat 1944 - 1953. Wstęp na koncert wolny

Nowoczesny sprzęt sportowy na Targach KIELCE SPORT- EXPO

Producenci sprzętu sportowego i outdoorowego oraz przedstawiciele dystrybutorów prezentują w Targach Kielce najnowsze produkty. Wielokrotnie to, co jeśli chodzi te branżę, dopiero pojawi się w sklepach. W ośrodku wystawienniczym przy ul. Zakładowej do 20 lutego odbywają się 30. Międzynarodowe Targi Kielce SPORT-EXPO, dawniej o nazwie Zima-Sport.

Młodzi piłkarze rywalizowali w Kielcach

Przez dwa dni młodzi piłkarze z całej Polski zmagali się w turnieju piłki halowej, który odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kielcach. Jubileuszowy X Memoriał Henryka Sękowskiego w tym roku zgromadził 12 drużyn piłkarskich, które w fazie eliminacyjnej zostały podzielone na dwie grupy. Rozgrywki odbywały się w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

Poznaliśmy laureatów Nagród Miasta Kielce

Laureatów Nagrody Miasta Kielce za 2014 rok poznaliśmy podczas gali, która odbyła się w Kieleckim Centrum Kultury. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Krzysztof Błaszkiewicz, Piotr Burda, Iwona Godek, Kazimierz Gruszczyński, Andrzej Karyś, Ks. Marian Królikowski, Maksymilian Materna, Paweł Pietrusiński, Bolesław Rylski, Elżbieta Śreniawska. Nagrodę specjalną otrzymali organizatorzy Projektu Wielki Test Wiedzy o Kielcach. W części artystycznej wystąpił Grzegorz Tomczak z zespołem Panowie. Wyróżnienie to przyznawane jest od 1995 roku tym, którzy swoją postawą, pracą i działalnością przyczyniają się do promocji oraz rozwoju Kielc. Wśród przeszło stu laureatów wszystkich edycji Nagrody Miasta są m.in. znakomici menedżerowie i biznesmeni, naukowcy, wybitni artyści, literaci oraz społecznicy.

Miasto uhonorowało najlepszych sportowców

Uroczyste Podsumowanie Roku Sportowego 2014, połączone z wręczeniem wyróżnień za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu odbyło się w Kieleckim Centrum Kultury. Miasto uhonorowało ponad 300 sportowców, trenerów i działaczy.

Rozliczono budowę pomnika Józefa Piłsudskiego

Kwestie związane z finansowaniem budowy Pomnika Józefa Piłsudskiego w Kielcach były tematem konferencji prasowej, która odbyła się 11 lutego w siedzibie Stowarzyszenia Samorząd 2002.

Film i otwarcie wystawy w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu

Instytut Kultury Spotkania i Dialogu Stowarzyszenia im. Jana Karskiego zaprasza do udziału w dwóch wyjątkowych wydarzeniach: projekcji filmu dokumentalnego "Jezus i Budda" oraz otwarciu "Wystawy na Purim" ze zbiorów Żydowskiego Instytutu Historycznego.

Mistrzostwa Europy IDO Hip Hop, Break Dance i Electric Boogie w Kielcach

Mistrzostwa Europy IDO w konkurencjach Hip Hop, Break Dance i Electric Boogie odbędą się w czerwcu w Kielcach. Prawo organizacji tak poważnej imprezy uzyskały Świętokrzyski Klub Tańca Jump oraz Teatr Tańca Przestrzeń.

Pokaz filmu "Auschwitz-Birkenau - anatomia zbrodni"

6 lutego br. o godz. 14.00 w kinie Moskwa, ul. S. Staszica 5 w Kielcach, odbędzie się pokaz filmu "Auschwitz-Birkenau - anatomia zbrodni" w reżyserii Beaty Kołaczyk. Film został zrealizowany przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie oraz TVP Kraków w związku z przypadającą w tym roku 70. rocznicą wyzwolenia z rąk niemieckich obozu Auschwitz-Birkenau. Prezentuje on losy śledztwa prowadzonego w Polsce w sprawie obozu koncentracyjnego i zagłady KL Auschwitz-Birkenau. W filmie pokazano szereg nowych, nieznanych dotąd faktów związanych z tym postępowaniem.

Miejski Urząd Pracy w Kielcach w gronie laureatów OTK

Miejski Urząd Pracy znalazł się w gronie instytucji nagrodzonych za realizację akcji Ogólnopolski Tydzień Kariery. Celem tej inicjatywy jest propagowanie świadomego wyboru ścieżki kariery oraz promocja usługi poradnictwa zawodowego.

Uwaga na oszustów w Kielcach!

Policjanci ostrzegają przed oszustwami metodą na wnuczka! W ostatnich dniach, stosując taką metodę, osoby podające się za najbliższą rodzinę, za „policjanta”, funkcjonariusza CBŚP, kilkanaście razy dzwoniąc do mieszkańców Kielc, chcieli wyłudzić pieniądze. W dwóch przypadkach sprawcy osiągnęli swój cel, kielczanki straciły 50 i 12 tysięcy złotych

Od dzisiaj Dzień Dawcy Szpiku w Kielcach

Fundacja DKMS organizuje w najbliższy weekend „Dzień Dawcy Szpiku w Kielcach!

W Kielcach upamiętniono Ofiary Holocaustu

Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu w 70. rocznicę wyzwolenia obozu zagłady w Auschwitz zorganizował w Kielcach Instytut Kultury Spotkania i Dialogu Stowarzyszenia im. Jana Karskiego.

"Mur Pamięci" w Kielcach

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach rozbudowuje tzw. "Mur Pamięci" i poszukuje zdjęć osób osadzonych w kieleckim więzieniu przy ul. Zamkowej. Zebrane fotografie są przerabiane na porcelanowe portrety i umieszczane na murze dawnego więzienia przy ul. Zamkowej.

Straż Miejska szkoli pracowników socjalnych w Kielcach

Najpierw rozgrzewka czyli ćwiczenia ogólnorozwojowe. Panie biegały lekkim truchtem, wykonywały ćwiczenia rozciągające. Potem zaczęła się zasadnicza część treningu. Były m.in. chwyty obezwładniające, obrona przed atakiem, nauka kopnięć czy wreszcie obrona przed trzymaniem jednorącz. Tak grupa pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach realizuje swój pomysł na szkolenie z zakresu samoobrony

Babcie i dziadkowie obchodzą swoje święto

Są nieocenioną pomocą dla swoich pracujących dzieci. Opiekują się wnukami, uczą życia, są źródłem wiedzy i doświadczenia, wsparciem i pocieszeniem w trudnych chwilach, a kiedy trzeba także nakarmią. To babcie oraz dziadkowie, którzy 21 i 22 stycznia obchodzą swoje święto. Wielu z nich z tej okazji zaproszonych zostało na specjalnie przygotowane przedstawienia, jak to, które odbyło się w Przedszkolu Samorządowym nr 1 na kieleckim osiedlu Bocianek. Wszystko po to, aby pokazać, jak bardzo wnuki ich kochają. Żeby się odwdzięczyć za tę miłość i opiekę śpiewały, recytowały wierszyki i pięknie tańczyły.

Kieleckie Liceum im. Świętej Jadwigi Królowej piątą szkołą w kraju

Liceum im. Świętej Jadwigi Królowej z Kielc zajęło piąte miejsce w ogólnopolskim XVII Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, przygotowanym przez miesięcznik Perspektywy. Szkoła o 6 miejsc poprawiła swoją ubiegłoroczną lokatę. Kolejna szkoła - II Liceum Ogólnokształcące imienia Jana Śniadeckiego z Kielc sklasyfikowana została na 114 miejscu. W ubiegłym roku placówka była na 133 miejscu. Kryteria rankingu oparte są na wynikach szkół na egzaminie maturalnym (z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych), sukcesach w olimpiadach przedmiotowych, a w przypadku techników, także egzaminu zawodowego.

Są pieniądze na Koronę

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Kielce odbyła się w ratuszu. Radni po kilkugodzinnej dyskusji podjęli uchwałę w sprawie zmian w budżecie na 2015 r. dotyczącą zwiększenia planu wydatków majątkowych o kwotę 7.800.000 zł na objęcie nowych akcji w spółce Korona S.A. Za głosowało 19 radnych, przeciw 4, a 2 rajców wstrzymało się od głosu.

Doroczne wystawy kieleckich twórców w BWA

Zgodnie z wieloletnią już tradycją Biuro Wystaw Artystycznych podsumowuje roczny dorobek członków świętokrzyskich oddziałów i okręgów związków twórczych. W siedzibie BWA przy ul. Kapitulnej od 9 stycznia można oglądać prace niemal 80 artystów z różnych dziedzin. Niegdyś prezentowane osobno, dziś po raz pierwszy połączone jedną, dającą odpowiednią oprawę, przestrzenią galerii.

Ogólnopolska Wystawa Gołębi Pocztowych oraz Międzynarodowe Targi Gołębi

Dziś w Targach Kielce rozpoczynają się 65. Ogólnopolska Wystawa Gołębi Pocztowych oraz Międzynarodowe Targi Gołębi. Skrzydlate piękności "przyleciały" do Kielc z całej Polski, Belgii, Czech, Holandii i Niemiec.

Rewitalizacja skweru im. S. Żeromskiego w Kielcach

Zakończyły się prace przy przebudowie skweru im. S. Żeromskiego.

Spotkanie wigilijne w kieleckim ratuszu

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w kieleckim ratuszu odbyło się tradycyjne spotkanie władz miasta, radnych, przedstawicieli instytucji oraz jednostek podległych Urzędowi Miasta, a także reprezentantów lokalnych mediów

Kolędnicy u prezydenta Kielc

Mali kolędnicy oraz ich opiekunowie z placówek dla dzieci z autyzmem na Słowiku odwiedzili dziś w ratuszu prezydenta Kielc. Wojciech Lubawski wysłuchał kolęd i przyjął życzenia świąteczne. Goście otrzymali drobne upominki. Prezydent Wojciech Lubawski złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne.

Spotkanie opłatkowe ludzi sportu w Kielcach

W hali widowiskowo - sportowej przy ulicy Żytniej, jak co roku pojawili się ludzie sportu. Na Spotkanie Opłatkowe przybyli nie tylko sami sportowcy, trenerzy, działacze czy sponsorzy, ale wszyscy ci, dla których aktywność fizyczna jest sposobem na życie lub formą samorealizacji.

"Sylwester pod Gwiazdami" w Kielcach

Kielczanie, którzy nie zaplanowali jeszcze, gdzie spędzą noc sylwestrową mogą powitać Nowy Rok na Rynku, gdzie tradycyjnie odbędzie się "Sylwester pod Gwiazdami". Zabawa rozpocznie się o godz. 22.00 konkursami z atrakcyjnymi nagrodami dla publiczności.

Kielczanie otrzymali Betlejemskie Światło Pokoju

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Kielc. Wszyscy chętni mogli je odebrać na Rynku z rąk harcerzy i zanieść do domów. Światełko przyjęli m.in. przedstawiciele władz samorządowych, środowisk naukowych, mediów, sportowcy i mieszkańcy miasta. Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Kielecka przekazuje Betlejemskie Światło Pokoju już od 24 lat.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Kielcach

16 grudnia na Placu Artystów rozpoczął się Jarmark Bożonarodzeniowy zorganizowany przez Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Kielcach.

Pierwsza edycja Italian Design School zakończona sukcesem

Oficjalne zakończenie I edycji Italian Design School odbyło się 12 grudnia w Institute of Design Kielce (ul. Zamkowa 3). W uroczystości brali udział m.in. przedstawiciele Scuola Italiana Design w Padwie, reprezentanci świętokrzyskich firm partnerskich projektu - Społem, Solplast i Dller oraz przedstawiciele władz miasta

"Stan wojenny na Wzgórzu Zamkowym"

Rekonstrukcja wprowadzenia stanu wojennego oraz warsztaty dla uczniów świętokrzyskich szkół ponadgimnazjalnych odbędą się dziś w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. W przeddzień 33. rocznicy wprowadzenia stanu nadzwyczajnego w PRL.

33. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

W sobotę, 13 grudnia br. minie 33. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. W tym dniu w Kielcach o godz. 17.45 przedstawiciele "Solidarności" oraz władz samorządowych i organizacji społecznych złożą kwiaty przed tablicą upamiętniającą powstanie „Solidarności”

Goście z Ukrainy i Mołdawii w Kielcach

Z wizytą studyjną w naszym regionie przebywają przedstawiciele Euroregionu Dniestr.

Rozpoczyna się Tydzień Filmu Niemieckiego w Kielcach

W Kielcach rozpoczyna się Tydzień Filmu Niemieckiego. Pokazanych zostanie 7 obrazów najnowszej produkcji naszego zachodniego sąsiada. Wydarzenie to otworzy dziś film Opuścić Marakesz. Publiczność zobaczy także filmy: Rodzice (6 grudnia), Finsterword (7 grudnia), Droga krzyżowa (8 grudnia), Między światami (9 grudnia), Zachód (10 grudnia), Baltracchi-Sztuka fałszerstwa (11 grudnia).

Życie jest piękne - finał konkursu

Na budynku Kieleckiego Centrum Kultury zawieszono prace tegorocznych laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Życie jest piękne". Na ósmą edycję nadesłano niemal 1600 zdjęć, 400 twórców z całego kraju i trzech z zagranicy - Niemiec oraz Hiszpanii. Spośród czterech kategorii tematycznych największą popularnością cieszyła się natura, kolejnymi były: człowiek oraz miasto.

Europejski Tydzień Autyzmu ..."niebieskie" Centrum Geoedukacji

Już po raz drugi Geopark Kielce - Centrum Geoedukacji włączyło się do akcji podświetlania budynków w ramach obchodzonego Europejskiego Tygodnia Autyzmu

Dzieci wiedzą, jak trzymać formę. Finał konkursu w SP 34.

"Trzymaj formę" - konkurs pod takim hasłem zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 34 im. Adama Mickiewicza w Kielcach. Zainteresowanych nie brakowało. W przedsięwzięcie, organizowane wspólnie z placówką przez Referat Ochrony Zdrowia i Profilaktyki Urzędu Miasta Kielce, włączyły się wszystkie klasy.

W Kielcach Prezydent i radni złożyli ślubowanie

I sesja Rady Miasta Kielce w kadencji 2014 - 2018 odbyła się 1 grudnia w ratuszu. Na sesji prezydent oraz radni odebrali z rąk przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej w Kielcach zaświadczenia o wyborze.

Setna firma na trzecie urodziny Inkubatora Technologicznego

Inkubator Technologiczny, jeden z elementów Kieleckiego Parku Technologicznego, działa od trzech lat. W tym czasie, w instytucji powołanej do tego, aby wspierać przedsiębiorczość i pomagać młodym firmom, ulokowało się już 100 przedsiębiorstw. Z tym setnym - umowę podpisano podczas spotkania podsumowującego kolejny etap działalności. EOS-Lusson Multibrand lokuje się w Centrum Technologicznym. Jej właściciele wrócili do Polski trzy lata temu, po pobycie za granicą. U nas wcielają w życie doświadczania, które tam zdobyli. Zajmują się szeroko pojętym projektowaniem modowym, akcesoriami dla pań oraz produkcją zastaw stołowych z kamienia łupkowego i drewna. Zbudowali dużą siec sprzedaży w Polsce, rozwijają eksport.

Nagroda za entuzjazm i zaangażowanie w Kielcach

Wielofunkcyjne boisko przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 na Białogonie w Kielcach oficjalnie oddano do użytku. Inwestycja została zrealizowana w ramach ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego. Aby uzbierać przeważającą liczbę głosów, a tym samym wygrać, społeczność szkoły i całej dzielnicy włożyła wiele wysiłku.

Goście z Ukrainy w Kielcach

Grupa kilkunastu sędziów sądów administracyjnych i powszechnych z Winnicy przebywa z wizytą w Kielcach. Dziś goście z Ukrainy spotkali się w ratuszu z przedstawicielami władz miasta. W spotkaniu uczestniczył także Konsul Generalny Ukrainy w Krakowie Witalij Maksymenko.

Tydzień Filmu Niemieckiego w Kielcach

W dniach 5-11 grudnia br. w kinie Moskwa odbędzie się po raz pierwszy w naszym mieście Tydzień Filmu Niemieckiego. Wydarzeniu temu poświęcona została konferencja prasowa, która odbyła się 25 listopada 2014 r. w Kielcach. Wziął w niej udział m.in. dr Werner Köhler, Konsul Generalny Niemiec w Krakowie. Pokazanych zostanie 7 obrazów najnowszej produkcji naszego zachodniego sąsiada. Będą to: Opuścić Marakesz (5 grudnia), Rodzice (6 grudnia), Finsterword (7 grudnia), Droga krzyżowa (8 grudnia), Między światami (9 grudnia), Zachód (10 grudnia), Baltracchi-Sztuka fałszerstwa (11 grudnia).

35 lat Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

W grudniu Muzeum Zabawek i Zabawy będzie obchodziło swój jubileusz. Pierwsza wystawa została otwarta w grudniu 1979 roku. Po 35 latach trafi się okazja do zaprezentowania przekroju zbiorów. Wiele eksponatów po raz pierwszy zostanie wyeksponowanych na wystawie. Oprócz zabawkowych przedmiotów Muzeum chce, by ważną rolę w tej ekspozycji odegrali ludzie oraz ich wspomnienia. Wystawa ma być podziękowaniem dla darczyńców, przyjaciół i oczywiście wszystkich byłych pracowników muzeum

Kielce- Konferencja "GIS Day w praktyce"

"GIS w praktyce" pod tym hasłem, już po raz piąty odbyła się w Kielcach konferencja zorganizowana w ramach światowego dnia systemów informacji geograficznej „GIS Day”. Tego typu spotkania organizowane są od końca lat 80 tych w stu krajach na całym świecie. W Polsce, w szesnastu ośrodkach akademickich.

Wojciech Lubawski zwyciężył w pierwszej turze wyborów na prezydenta Kielc

Wojciech Lubawski zwyciężył w pierwszej turze wyborów na prezydenta Kielc. Według nieoficjalnych danych z 93 obwodowych komisji wyborczych w Kielcach uzyskał 55,69% głosów. W wyborach do sejmiku województwa świętokrzyskiego w Kielcach, według nieoficjalnych danych z 93 obwodów zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość (19 968 głosów). Kolejne miejsca zajęły: Polskie Stronnictwo Ludowe (13 466 głosów), Platforma Obywatelska (12 675 głosów), Sojusz Lewicy Demokratycznej (9171 głosów). Najlepszy wynik w naszym mieście do sejmiku 9461 głosów otrzymał sekretarz miasta Janusz Koza z listy PiS.

Moda jak biżuteria, czyli Śniadanie u Tiffany’ego na początek Off Fashion

Wystawę "Śniadanie u Tiffany’ego - moda jak biżuteria" można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kielcach. Kuratorem i pomysłodawcą ekspozycji, zorganizowanej w ramach tegorocznego konkursu OFF Fashion, jest historyk sztuki Katarzyna Sosenko.

Podsumowanie kadencji 2010 - 2014 w KIelcach

Kieleccy radni oraz przedstawiciele władz miasta podsumowali kadencję samorządu 2010 - 2014 podczas uroczystego posiedzenia Rady Miasta. - Uważam, że była to najlepsza kadencja dla Kielc. Cieszę się, że dobrze pracowaliśmy dla naszego miasta - podsumował prezydent Kielc Wojciech Lubawski. W sesji uczestniczył także były Prezes Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień, który przypomniał historię reformy samorządowej w Polsce.

Radosne Święto Niepodległości w Kielcach

Tłumy kielczan uczestniczyły w obchodach 96. rocznicy Narodowego Święta Niepodległości. W Bazylice katedralnej w Kielcach, z udziałem władz miejskich i samorządowych oraz wielu pocztów sztandarowych, odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny. Wcześniej prezydent Kielc złożył wieniec pod Pomnikiem Niepodległości.

O niepodległości w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej

Warsztaty, poświęcone kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości odbyły się już po raz trzeci w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach. W spotkaniu udział wzięli między innymi uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika oraz Zespołu Szkół Mechanicznych im. gen. Władysława Sikorskiego.

Święto Niepodległości - obchody w Kielcach

11 listopada br. odbędą się obchody Święta Niepodległości. Uroczystość rozpocznie o godzinie 11.00 msza święta w intencji Ojczyzny w Bazylice Katedralnej w Kielcach.

Studenci z Winnicy otrzymali stypendia

Podczas sesji Rady Miasta Kielce 23 studentów z naszego miasta partnerskiego na Ukrainie - Winnicy, uroczyście otrzymało z rąk prezydenta Kielc decyzje przyznające stypendium na rok akademicki 2014/2015. Stypendium w wysokości 500 złotych miesięcznie otrzymują studenci studiów stacjonarnych na kieleckich uczelniach wyższych, którzy jednocześnie są absolwentami szkół średnich i wyższych z Winnicy.

Młodzież debatowała z prezydentem w Kielcach

5 listopada 2014 r. w Domu Kultury „Zameczek” odbyła się kolejna Debata Młodych z cyklu „Ludzie i ich pasje”. Tym razem gościem był prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

O zdrowym odżywianiu i bezpieczeństwie w SP Nr 25 w Kielcach

W 4 listopada 2014 r. w Szkole Podstawowej Nr 25 w Kielcach przy ul. Jurajskiej 7 Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" wystawił spektakl lalkowy pt. "Przygody Piotrusia Mniamucha" o tematyce zdrowotnej: profilaktyki stomatologicznej dzieci, zdrowego odżywiania oraz bezpieczeństwa

W Kielcach kwestowali na ratowanie zabytków kieleckich nekropolii

Już po raz 22. Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach zorganizowało zbiórkę na ratowanie zabytków miejscowych nekropolii. Na hojność tych, którzy odwiedzali groby swoich bliskich czekała rzesza kwestujących. Wśród nich byli nie tylko działacze społeczni, członkowie organizacji czy stowarzyszeń, młodzież szkolna, radni miejscy, samorządowcy czy dziennikarze, ale także władze miasta w osobach Wojciecha Lubawskiego, prezydenta Kielc, Andrzeja Syguta, jego zastępcy oraz sekretarza miasta, Janusza Kozy.

Kwesta na renowację zabytkowych nagrobków w Kielcach

Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach zaprasza wszystkich do udziału w kolejnej, 22 drugiej już kweście na rzecz konserwacji najcenniejszych pomników nagrobnych na Cmentarzu Starym w naszym mieście. Dzięki pieniądzom wrzuconym w ubiegłym roku do puszek oraz dotacji z Urzędu Miasta Kielce udało się zebrać 140 tysięcy złotych. Pozwoliło to na konserwację 23 nagrobków, wykonanych z różnych materiałów.

Jubileuszowy "NURT" w Kielcach

Rekordową liczbę 156 filmów nadesłano na tegoroczną, jubileuszową 20. edycję Ogólnopolskiego Niezależnego Przeglądu Form Dokumentalnych NURT 2014. Od 24 do 28 listopada w Kieleckim Centrum Kultury będzie można obejrzeć 34 produkcje wybrane przez komisje selekcyjną, na które składają się zarówno filmy dokumentalne, reportaże, jak i formy pełnometrażowe. Celem imprezy jest prezentacja bieżącej produkcji dokumentalnej oraz uhonorowanie tych form, które wyróżniają się pod względem artystycznym.

Szkolny Związek Sportowy wyróżnił najlepsze szkoły w Kielcach

Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy podsumował współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży za rok 2013/2014. Nagrody i wyróżnienia otrzymali dyrektorzy szkół oraz nauczyciele wychowania fizycznego z ośmiu najlepszych podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych naszego regionu

Targi EURO-LIFT w Kielcach

III Międzynarodowe Targi Dźwigów EURO-LIFT rozpoczynają się 22-10-2014 r. w Kielcach. To jedyna biznesowa wystawa branży w tej części Europy. W tym roku zdecydowaną większość ze 120 wystawców będą stanowiły firmy zagraniczne. Obok silnego przedstawicielstwa firm polskich swoje uczestnictwo potwierdzili m.in. liderzy rynku ze Szwajcarii, Czech, Belgii, USA, Grecji, Hiszpanii, Włoch, Turcji, Chin a także po raz pierwszy z Korei. Największą grupę będą jednak stanowiły firmy z Niemiec.

Budżet Obywatelski Kielc. Rozpoczęło się liczenie głosów

W Urzędzie Miasta Kielce oficjalnie otwarto 20 października 2014 r. urny do głosowania na projekty zgłoszone do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego. Rozpoczęto liczenie oraz weryfikację głosów na poszczególne inwestycje.

Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem - obchody w Kielcach

W Kielcach odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem. Bezdomni z Kielc, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz innych służb zajmujących się pomocą społeczną, wolontariusze i przedstawiciele władz miasta na znak solidarności oraz braterstwa złożyli hołd dla ofiar nędzy na całym świecie.

Targi INNO-TECH EXPO w Kielcach

II Międzynarodowe Targi INNO-TECH EXPO, które odbywają się w Targach Kielce, to największe wydarzenie w Polsce, które łączy świat biznesu z osiągnięciami nauki. To właśnie tu spotykają się przedstawiciele parków naukowo-technologicznych, inkubatorów przedsiębiorczości, firm i instytucji naukowych.

Jubileusze pracowników w Kielcach

Jubileusze od 20 do 45 lat pracy zawodowej obchodzili 15 października urzędnicy kieleckiego ratusza.

W Kielcach uhonorowano pedagogów

Uroczystość wręczenia nagród z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego. Kieleccy nauczyciele zostali wyróżnieni nagrodami I, II i III stopnia, przyznanymi przez prezydenta Kielc

Wielka debata o patriotyzmie w Kielcach

Jak uczyć historii mając do dyspozycji jedną godzinę w tygodniu? Czy i do czego współczesnemu Polakowi potrzebna jest wiedza historyczna? Jak aktywizować młodzież do działania? Na te i wiele innych pytań próbują odpowiedzieć uczestnicy I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo - Dydaktycznej w Kielcach poświęconej roli nauczania historii najnowszej w kształtowaniu patriotyzmu i postaw obywatelskich. Jednym z głównych obszarów tematycznych poruszanym na konferencji jest oczywiście kwestia patriotyzmu. Na czym on właściwie polega? Kim jest współczesny patriota, a czym współczesny patriotyzm?

TRANSEXPO w Kielcach pełne najnowszych technologii

Rozpoczęły się XII Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO. Przez trzy dni w stolicy województwa świętokrzyskiego prezentuje się ponad 130 firm z całego świata. Na liście wystawców znajdują się liderzy rynku z Austrii, Czech, Francji, Holandii, Niemiec, Szwecji, Słowacji, Włoch i Polski.

Żonkile nadziei posadzone w Kielcach

W Świętokrzyskiem ruszyła kampania "Pola Nadziei". Tym razem rabata z symbolicznymi żonkilami powstała przy hospicjum stacjonarnym im. bł. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. Jak co roku ważnym elementem akcji jest zbiórka środków na budowę i funkcjonowanie kieleckiej placówki.
stat4u