SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo świętokrzyskie

Od dzisiaj Dzień Dawcy Szpiku w Kielcach

Fundacja DKMS organizuje w najbliższy weekend „Dzień Dawcy Szpiku w Kielcach!

W Kielcach upamiętniono Ofiary Holocaustu

Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu w 70. rocznicę wyzwolenia obozu zagłady w Auschwitz zorganizował w Kielcach Instytut Kultury Spotkania i Dialogu Stowarzyszenia im. Jana Karskiego.

"Mur Pamięci" w Kielcach

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach rozbudowuje tzw. "Mur Pamięci" i poszukuje zdjęć osób osadzonych w kieleckim więzieniu przy ul. Zamkowej. Zebrane fotografie są przerabiane na porcelanowe portrety i umieszczane na murze dawnego więzienia przy ul. Zamkowej.

Straż Miejska szkoli pracowników socjalnych w Kielcach

Najpierw rozgrzewka czyli ćwiczenia ogólnorozwojowe. Panie biegały lekkim truchtem, wykonywały ćwiczenia rozciągające. Potem zaczęła się zasadnicza część treningu. Były m.in. chwyty obezwładniające, obrona przed atakiem, nauka kopnięć czy wreszcie obrona przed trzymaniem jednorącz. Tak grupa pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach realizuje swój pomysł na szkolenie z zakresu samoobrony

Babcie i dziadkowie obchodzą swoje święto

Są nieocenioną pomocą dla swoich pracujących dzieci. Opiekują się wnukami, uczą życia, są źródłem wiedzy i doświadczenia, wsparciem i pocieszeniem w trudnych chwilach, a kiedy trzeba także nakarmią. To babcie oraz dziadkowie, którzy 21 i 22 stycznia obchodzą swoje święto. Wielu z nich z tej okazji zaproszonych zostało na specjalnie przygotowane przedstawienia, jak to, które odbyło się w Przedszkolu Samorządowym nr 1 na kieleckim osiedlu Bocianek. Wszystko po to, aby pokazać, jak bardzo wnuki ich kochają. Żeby się odwdzięczyć za tę miłość i opiekę śpiewały, recytowały wierszyki i pięknie tańczyły.

Kieleckie Liceum im. Świętej Jadwigi Królowej piątą szkołą w kraju

Liceum im. Świętej Jadwigi Królowej z Kielc zajęło piąte miejsce w ogólnopolskim XVII Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, przygotowanym przez miesięcznik Perspektywy. Szkoła o 6 miejsc poprawiła swoją ubiegłoroczną lokatę. Kolejna szkoła - II Liceum Ogólnokształcące imienia Jana Śniadeckiego z Kielc sklasyfikowana została na 114 miejscu. W ubiegłym roku placówka była na 133 miejscu. Kryteria rankingu oparte są na wynikach szkół na egzaminie maturalnym (z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych), sukcesach w olimpiadach przedmiotowych, a w przypadku techników, także egzaminu zawodowego.

Są pieniądze na Koronę

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Kielce odbyła się w ratuszu. Radni po kilkugodzinnej dyskusji podjęli uchwałę w sprawie zmian w budżecie na 2015 r. dotyczącą zwiększenia planu wydatków majątkowych o kwotę 7.800.000 zł na objęcie nowych akcji w spółce Korona S.A. Za głosowało 19 radnych, przeciw 4, a 2 rajców wstrzymało się od głosu.

Doroczne wystawy kieleckich twórców w BWA

Zgodnie z wieloletnią już tradycją Biuro Wystaw Artystycznych podsumowuje roczny dorobek członków świętokrzyskich oddziałów i okręgów związków twórczych. W siedzibie BWA przy ul. Kapitulnej od 9 stycznia można oglądać prace niemal 80 artystów z różnych dziedzin. Niegdyś prezentowane osobno, dziś po raz pierwszy połączone jedną, dającą odpowiednią oprawę, przestrzenią galerii.

Ogólnopolska Wystawa Gołębi Pocztowych oraz Międzynarodowe Targi Gołębi

Dziś w Targach Kielce rozpoczynają się 65. Ogólnopolska Wystawa Gołębi Pocztowych oraz Międzynarodowe Targi Gołębi. Skrzydlate piękności "przyleciały" do Kielc z całej Polski, Belgii, Czech, Holandii i Niemiec.

Rewitalizacja skweru im. S. Żeromskiego w Kielcach

Zakończyły się prace przy przebudowie skweru im. S. Żeromskiego.

Spotkanie wigilijne w kieleckim ratuszu

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w kieleckim ratuszu odbyło się tradycyjne spotkanie władz miasta, radnych, przedstawicieli instytucji oraz jednostek podległych Urzędowi Miasta, a także reprezentantów lokalnych mediów

Kolędnicy u prezydenta Kielc

Mali kolędnicy oraz ich opiekunowie z placówek dla dzieci z autyzmem na Słowiku odwiedzili dziś w ratuszu prezydenta Kielc. Wojciech Lubawski wysłuchał kolęd i przyjął życzenia świąteczne. Goście otrzymali drobne upominki. Prezydent Wojciech Lubawski złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne.

Spotkanie opłatkowe ludzi sportu w Kielcach

W hali widowiskowo - sportowej przy ulicy Żytniej, jak co roku pojawili się ludzie sportu. Na Spotkanie Opłatkowe przybyli nie tylko sami sportowcy, trenerzy, działacze czy sponsorzy, ale wszyscy ci, dla których aktywność fizyczna jest sposobem na życie lub formą samorealizacji.

"Sylwester pod Gwiazdami" w Kielcach

Kielczanie, którzy nie zaplanowali jeszcze, gdzie spędzą noc sylwestrową mogą powitać Nowy Rok na Rynku, gdzie tradycyjnie odbędzie się "Sylwester pod Gwiazdami". Zabawa rozpocznie się o godz. 22.00 konkursami z atrakcyjnymi nagrodami dla publiczności.

Kielczanie otrzymali Betlejemskie Światło Pokoju

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Kielc. Wszyscy chętni mogli je odebrać na Rynku z rąk harcerzy i zanieść do domów. Światełko przyjęli m.in. przedstawiciele władz samorządowych, środowisk naukowych, mediów, sportowcy i mieszkańcy miasta. Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Kielecka przekazuje Betlejemskie Światło Pokoju już od 24 lat.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Kielcach

16 grudnia na Placu Artystów rozpoczął się Jarmark Bożonarodzeniowy zorganizowany przez Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Kielcach.

Pierwsza edycja Italian Design School zakończona sukcesem

Oficjalne zakończenie I edycji Italian Design School odbyło się 12 grudnia w Institute of Design Kielce (ul. Zamkowa 3). W uroczystości brali udział m.in. przedstawiciele Scuola Italiana Design w Padwie, reprezentanci świętokrzyskich firm partnerskich projektu - Społem, Solplast i Dller oraz przedstawiciele władz miasta

"Stan wojenny na Wzgórzu Zamkowym"

Rekonstrukcja wprowadzenia stanu wojennego oraz warsztaty dla uczniów świętokrzyskich szkół ponadgimnazjalnych odbędą się dziś w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. W przeddzień 33. rocznicy wprowadzenia stanu nadzwyczajnego w PRL.

33. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

W sobotę, 13 grudnia br. minie 33. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. W tym dniu w Kielcach o godz. 17.45 przedstawiciele "Solidarności" oraz władz samorządowych i organizacji społecznych złożą kwiaty przed tablicą upamiętniającą powstanie „Solidarności”

Goście z Ukrainy i Mołdawii w Kielcach

Z wizytą studyjną w naszym regionie przebywają przedstawiciele Euroregionu Dniestr.

Rozpoczyna się Tydzień Filmu Niemieckiego w Kielcach

W Kielcach rozpoczyna się Tydzień Filmu Niemieckiego. Pokazanych zostanie 7 obrazów najnowszej produkcji naszego zachodniego sąsiada. Wydarzenie to otworzy dziś film Opuścić Marakesz. Publiczność zobaczy także filmy: Rodzice (6 grudnia), Finsterword (7 grudnia), Droga krzyżowa (8 grudnia), Między światami (9 grudnia), Zachód (10 grudnia), Baltracchi-Sztuka fałszerstwa (11 grudnia).

Życie jest piękne - finał konkursu

Na budynku Kieleckiego Centrum Kultury zawieszono prace tegorocznych laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Życie jest piękne". Na ósmą edycję nadesłano niemal 1600 zdjęć, 400 twórców z całego kraju i trzech z zagranicy - Niemiec oraz Hiszpanii. Spośród czterech kategorii tematycznych największą popularnością cieszyła się natura, kolejnymi były: człowiek oraz miasto.

Europejski Tydzień Autyzmu ..."niebieskie" Centrum Geoedukacji

Już po raz drugi Geopark Kielce - Centrum Geoedukacji włączyło się do akcji podświetlania budynków w ramach obchodzonego Europejskiego Tygodnia Autyzmu

Dzieci wiedzą, jak trzymać formę. Finał konkursu w SP 34.

"Trzymaj formę" - konkurs pod takim hasłem zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 34 im. Adama Mickiewicza w Kielcach. Zainteresowanych nie brakowało. W przedsięwzięcie, organizowane wspólnie z placówką przez Referat Ochrony Zdrowia i Profilaktyki Urzędu Miasta Kielce, włączyły się wszystkie klasy.

W Kielcach Prezydent i radni złożyli ślubowanie

I sesja Rady Miasta Kielce w kadencji 2014 - 2018 odbyła się 1 grudnia w ratuszu. Na sesji prezydent oraz radni odebrali z rąk przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej w Kielcach zaświadczenia o wyborze.

Setna firma na trzecie urodziny Inkubatora Technologicznego

Inkubator Technologiczny, jeden z elementów Kieleckiego Parku Technologicznego, działa od trzech lat. W tym czasie, w instytucji powołanej do tego, aby wspierać przedsiębiorczość i pomagać młodym firmom, ulokowało się już 100 przedsiębiorstw. Z tym setnym - umowę podpisano podczas spotkania podsumowującego kolejny etap działalności. EOS-Lusson Multibrand lokuje się w Centrum Technologicznym. Jej właściciele wrócili do Polski trzy lata temu, po pobycie za granicą. U nas wcielają w życie doświadczania, które tam zdobyli. Zajmują się szeroko pojętym projektowaniem modowym, akcesoriami dla pań oraz produkcją zastaw stołowych z kamienia łupkowego i drewna. Zbudowali dużą siec sprzedaży w Polsce, rozwijają eksport.

Nagroda za entuzjazm i zaangażowanie w Kielcach

Wielofunkcyjne boisko przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 na Białogonie w Kielcach oficjalnie oddano do użytku. Inwestycja została zrealizowana w ramach ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego. Aby uzbierać przeważającą liczbę głosów, a tym samym wygrać, społeczność szkoły i całej dzielnicy włożyła wiele wysiłku.

Goście z Ukrainy w Kielcach

Grupa kilkunastu sędziów sądów administracyjnych i powszechnych z Winnicy przebywa z wizytą w Kielcach. Dziś goście z Ukrainy spotkali się w ratuszu z przedstawicielami władz miasta. W spotkaniu uczestniczył także Konsul Generalny Ukrainy w Krakowie Witalij Maksymenko.

Tydzień Filmu Niemieckiego w Kielcach

W dniach 5-11 grudnia br. w kinie Moskwa odbędzie się po raz pierwszy w naszym mieście Tydzień Filmu Niemieckiego. Wydarzeniu temu poświęcona została konferencja prasowa, która odbyła się 25 listopada 2014 r. w Kielcach. Wziął w niej udział m.in. dr Werner Köhler, Konsul Generalny Niemiec w Krakowie. Pokazanych zostanie 7 obrazów najnowszej produkcji naszego zachodniego sąsiada. Będą to: Opuścić Marakesz (5 grudnia), Rodzice (6 grudnia), Finsterword (7 grudnia), Droga krzyżowa (8 grudnia), Między światami (9 grudnia), Zachód (10 grudnia), Baltracchi-Sztuka fałszerstwa (11 grudnia).

35 lat Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

W grudniu Muzeum Zabawek i Zabawy będzie obchodziło swój jubileusz. Pierwsza wystawa została otwarta w grudniu 1979 roku. Po 35 latach trafi się okazja do zaprezentowania przekroju zbiorów. Wiele eksponatów po raz pierwszy zostanie wyeksponowanych na wystawie. Oprócz zabawkowych przedmiotów Muzeum chce, by ważną rolę w tej ekspozycji odegrali ludzie oraz ich wspomnienia. Wystawa ma być podziękowaniem dla darczyńców, przyjaciół i oczywiście wszystkich byłych pracowników muzeum

Kielce- Konferencja "GIS Day w praktyce"

"GIS w praktyce" pod tym hasłem, już po raz piąty odbyła się w Kielcach konferencja zorganizowana w ramach światowego dnia systemów informacji geograficznej „GIS Day”. Tego typu spotkania organizowane są od końca lat 80 tych w stu krajach na całym świecie. W Polsce, w szesnastu ośrodkach akademickich.

Wojciech Lubawski zwyciężył w pierwszej turze wyborów na prezydenta Kielc

Wojciech Lubawski zwyciężył w pierwszej turze wyborów na prezydenta Kielc. Według nieoficjalnych danych z 93 obwodowych komisji wyborczych w Kielcach uzyskał 55,69% głosów. W wyborach do sejmiku województwa świętokrzyskiego w Kielcach, według nieoficjalnych danych z 93 obwodów zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość (19 968 głosów). Kolejne miejsca zajęły: Polskie Stronnictwo Ludowe (13 466 głosów), Platforma Obywatelska (12 675 głosów), Sojusz Lewicy Demokratycznej (9171 głosów). Najlepszy wynik w naszym mieście do sejmiku 9461 głosów otrzymał sekretarz miasta Janusz Koza z listy PiS.

Moda jak biżuteria, czyli Śniadanie u Tiffany’ego na początek Off Fashion

Wystawę "Śniadanie u Tiffany’ego - moda jak biżuteria" można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kielcach. Kuratorem i pomysłodawcą ekspozycji, zorganizowanej w ramach tegorocznego konkursu OFF Fashion, jest historyk sztuki Katarzyna Sosenko.

Podsumowanie kadencji 2010 - 2014 w KIelcach

Kieleccy radni oraz przedstawiciele władz miasta podsumowali kadencję samorządu 2010 - 2014 podczas uroczystego posiedzenia Rady Miasta. - Uważam, że była to najlepsza kadencja dla Kielc. Cieszę się, że dobrze pracowaliśmy dla naszego miasta - podsumował prezydent Kielc Wojciech Lubawski. W sesji uczestniczył także były Prezes Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień, który przypomniał historię reformy samorządowej w Polsce.

Radosne Święto Niepodległości w Kielcach

Tłumy kielczan uczestniczyły w obchodach 96. rocznicy Narodowego Święta Niepodległości. W Bazylice katedralnej w Kielcach, z udziałem władz miejskich i samorządowych oraz wielu pocztów sztandarowych, odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny. Wcześniej prezydent Kielc złożył wieniec pod Pomnikiem Niepodległości.

O niepodległości w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej

Warsztaty, poświęcone kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości odbyły się już po raz trzeci w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach. W spotkaniu udział wzięli między innymi uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika oraz Zespołu Szkół Mechanicznych im. gen. Władysława Sikorskiego.

Święto Niepodległości - obchody w Kielcach

11 listopada br. odbędą się obchody Święta Niepodległości. Uroczystość rozpocznie o godzinie 11.00 msza święta w intencji Ojczyzny w Bazylice Katedralnej w Kielcach.

Studenci z Winnicy otrzymali stypendia

Podczas sesji Rady Miasta Kielce 23 studentów z naszego miasta partnerskiego na Ukrainie - Winnicy, uroczyście otrzymało z rąk prezydenta Kielc decyzje przyznające stypendium na rok akademicki 2014/2015. Stypendium w wysokości 500 złotych miesięcznie otrzymują studenci studiów stacjonarnych na kieleckich uczelniach wyższych, którzy jednocześnie są absolwentami szkół średnich i wyższych z Winnicy.

Młodzież debatowała z prezydentem w Kielcach

5 listopada 2014 r. w Domu Kultury „Zameczek” odbyła się kolejna Debata Młodych z cyklu „Ludzie i ich pasje”. Tym razem gościem był prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

O zdrowym odżywianiu i bezpieczeństwie w SP Nr 25 w Kielcach

W 4 listopada 2014 r. w Szkole Podstawowej Nr 25 w Kielcach przy ul. Jurajskiej 7 Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" wystawił spektakl lalkowy pt. "Przygody Piotrusia Mniamucha" o tematyce zdrowotnej: profilaktyki stomatologicznej dzieci, zdrowego odżywiania oraz bezpieczeństwa

W Kielcach kwestowali na ratowanie zabytków kieleckich nekropolii

Już po raz 22. Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach zorganizowało zbiórkę na ratowanie zabytków miejscowych nekropolii. Na hojność tych, którzy odwiedzali groby swoich bliskich czekała rzesza kwestujących. Wśród nich byli nie tylko działacze społeczni, członkowie organizacji czy stowarzyszeń, młodzież szkolna, radni miejscy, samorządowcy czy dziennikarze, ale także władze miasta w osobach Wojciecha Lubawskiego, prezydenta Kielc, Andrzeja Syguta, jego zastępcy oraz sekretarza miasta, Janusza Kozy.

Kwesta na renowację zabytkowych nagrobków w Kielcach

Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach zaprasza wszystkich do udziału w kolejnej, 22 drugiej już kweście na rzecz konserwacji najcenniejszych pomników nagrobnych na Cmentarzu Starym w naszym mieście. Dzięki pieniądzom wrzuconym w ubiegłym roku do puszek oraz dotacji z Urzędu Miasta Kielce udało się zebrać 140 tysięcy złotych. Pozwoliło to na konserwację 23 nagrobków, wykonanych z różnych materiałów.

Jubileuszowy "NURT" w Kielcach

Rekordową liczbę 156 filmów nadesłano na tegoroczną, jubileuszową 20. edycję Ogólnopolskiego Niezależnego Przeglądu Form Dokumentalnych NURT 2014. Od 24 do 28 listopada w Kieleckim Centrum Kultury będzie można obejrzeć 34 produkcje wybrane przez komisje selekcyjną, na które składają się zarówno filmy dokumentalne, reportaże, jak i formy pełnometrażowe. Celem imprezy jest prezentacja bieżącej produkcji dokumentalnej oraz uhonorowanie tych form, które wyróżniają się pod względem artystycznym.

Szkolny Związek Sportowy wyróżnił najlepsze szkoły w Kielcach

Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy podsumował współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży za rok 2013/2014. Nagrody i wyróżnienia otrzymali dyrektorzy szkół oraz nauczyciele wychowania fizycznego z ośmiu najlepszych podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych naszego regionu

Targi EURO-LIFT w Kielcach

III Międzynarodowe Targi Dźwigów EURO-LIFT rozpoczynają się 22-10-2014 r. w Kielcach. To jedyna biznesowa wystawa branży w tej części Europy. W tym roku zdecydowaną większość ze 120 wystawców będą stanowiły firmy zagraniczne. Obok silnego przedstawicielstwa firm polskich swoje uczestnictwo potwierdzili m.in. liderzy rynku ze Szwajcarii, Czech, Belgii, USA, Grecji, Hiszpanii, Włoch, Turcji, Chin a także po raz pierwszy z Korei. Największą grupę będą jednak stanowiły firmy z Niemiec.

Budżet Obywatelski Kielc. Rozpoczęło się liczenie głosów

W Urzędzie Miasta Kielce oficjalnie otwarto 20 października 2014 r. urny do głosowania na projekty zgłoszone do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego. Rozpoczęto liczenie oraz weryfikację głosów na poszczególne inwestycje.

Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem - obchody w Kielcach

W Kielcach odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem. Bezdomni z Kielc, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz innych służb zajmujących się pomocą społeczną, wolontariusze i przedstawiciele władz miasta na znak solidarności oraz braterstwa złożyli hołd dla ofiar nędzy na całym świecie.

Targi INNO-TECH EXPO w Kielcach

II Międzynarodowe Targi INNO-TECH EXPO, które odbywają się w Targach Kielce, to największe wydarzenie w Polsce, które łączy świat biznesu z osiągnięciami nauki. To właśnie tu spotykają się przedstawiciele parków naukowo-technologicznych, inkubatorów przedsiębiorczości, firm i instytucji naukowych.

Jubileusze pracowników w Kielcach

Jubileusze od 20 do 45 lat pracy zawodowej obchodzili 15 października urzędnicy kieleckiego ratusza.

W Kielcach uhonorowano pedagogów

Uroczystość wręczenia nagród z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego. Kieleccy nauczyciele zostali wyróżnieni nagrodami I, II i III stopnia, przyznanymi przez prezydenta Kielc

Wielka debata o patriotyzmie w Kielcach

Jak uczyć historii mając do dyspozycji jedną godzinę w tygodniu? Czy i do czego współczesnemu Polakowi potrzebna jest wiedza historyczna? Jak aktywizować młodzież do działania? Na te i wiele innych pytań próbują odpowiedzieć uczestnicy I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo - Dydaktycznej w Kielcach poświęconej roli nauczania historii najnowszej w kształtowaniu patriotyzmu i postaw obywatelskich. Jednym z głównych obszarów tematycznych poruszanym na konferencji jest oczywiście kwestia patriotyzmu. Na czym on właściwie polega? Kim jest współczesny patriota, a czym współczesny patriotyzm?

TRANSEXPO w Kielcach pełne najnowszych technologii

Rozpoczęły się XII Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO. Przez trzy dni w stolicy województwa świętokrzyskiego prezentuje się ponad 130 firm z całego świata. Na liście wystawców znajdują się liderzy rynku z Austrii, Czech, Francji, Holandii, Niemiec, Szwecji, Słowacji, Włoch i Polski.

Żonkile nadziei posadzone w Kielcach

W Świętokrzyskiem ruszyła kampania "Pola Nadziei". Tym razem rabata z symbolicznymi żonkilami powstała przy hospicjum stacjonarnym im. bł. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. Jak co roku ważnym elementem akcji jest zbiórka środków na budowę i funkcjonowanie kieleckiej placówki.

Głosujemy na projekty w ramach budżetu obywatelskiego w Kielcach

6 października 2014 r. rozpoczęło się głosowanie na zadania zgłoszone do realizacji i zakwalifikowane przez komisję w ramach budżetu obywatelskiego. Lista zadań dopuszczonych do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego, po weryfikacji, została opublikowana na stronie ratusza. Wśród dopuszczonych jest 65 zadań: 25 małych (gdy koszt realizacji zadania nie przekracza 100 tys. zł) i 40 dużych (gdy koszt realizacji zadania przekracza 100 tys. zł). Najwięcej projektów dotyczy budowy placów zabaw, boisk, ścieżek rowerowych, parkingów i siłowni zewnętrznych.

Park zasilany słońcem w Kielcach

Gotowy jest już projekt nowoczesnego systemu zasilania energią słoneczną Kieleckiego Parku Technologicznego. Niebawem instytucja ogłosi przetarg na budowę instalacji. Panele fotowoltaiczne zostaną zamontowane w zadaszeniu, ustawionym nad parkingiem. Instalacja zostanie także wyposażona w automatyczny system topienia śniegu i lodu. Car Porty pojawią się nad 80 stanowiskami.

Kielce biegały po raz szósty

Znakomita pogoda, świetne humory i wola walki towarzyszyły uczestnikom szóstej edycji akcji „Kielce biegają”. Grupy, podzielone na cztery kategorie wiekowe, zaczynały bieg na ulicy Henryka Sienkiewicza od strony Dworca PKP, a kończyły go przy pomniku Henryka Sienkiewicza. Celem imprezy były Propagowanie zdrowego trybu życia i promocja „Sienkiewki”, a w tym roku także akcja na rzecz chorego czterolatka - Blażeja.

Otwarcie Klubu Seniora i Klubu Młodzieżowego "Wolna Strefa"

3 października 2014 r. na osiedlu Pod Dalnią w budynku przy ulicy Naruszewicza odbyło się uroczyste otwarcie Klubu Seniora prowadzonego przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach oraz Klubu Młodzieżowego "Wolna Strefa" prowadzonego przez Stowarzyszenie Nadzieja Rodzinie.

Memorial to Miles w Kielcach przeszedł do historii

Przez trzy dni Kielce pełniły rolę stolicy muzyki improwizowanej, za sprawą odbywającego się już po raz dwunasty Targi Kielce Jazz Festiwal - Memorial to Miles. Na scenie Kieleckiego Centrum Kultury pojawił się m.in. Włodek Pawlik, zdobywca prestiżowej nagrody muzycznej Grammy.

KIelce - 75. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Mszą św. w Bazylice Katedralnej (godz. 9.30) rozpoczną się 28 września w Kielcach obchody upamiętniające 75. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Podczas uroczystości odsłonięta i poświęcona zostanie tablica pamiątkowa ze znakiem Polski Walczącej na ścianie dzwonnicy katedralnej. Następnie uczestnicy tego wydarzenia przejdą na Plac Wolności gdzie złożą kwiaty i wieńce pod Pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

Goście z Hiszpanii w Kielcach

Przedstawiciele władz samorządowych oraz dyrektorzy szkół z hiszpańskiego miasta Loja przebywają z wizytą w naszym mieście.

Stypendia dla studentów z Winnicy na Ukrainie

Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Kielce informuje o naborze wniosków o przyznanie Stypendium Miasta Kielce na rok akademicki 2014/2015 dla studentów jednolitych studiów stacjonarnych, studiów stacjonarnych pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia realizowanych na uczelni wyższej w Kielcach, będących absolwentami szkół średnich i wyższych z miasta partnerskiego Kielc - Winnicy na Ukrainie.

Zmarła Miriam Guterman

W wieku 93 lat w piątek w Izraelu zmarła Miriam Guterman. Była ostatnim świadkiem przebiegu całości zajść pogromu kieleckiego, do którego doszło 4 lipca 1946 roku.

Samorządowcy z całej Polski przyjechali do Kielc

W Kielcach odbył się Konwent Przewodniczących Rad Miast Wojewódzkich. Raz na cztery lata Przewodniczący Rad Miejskich oraz Dyrektorzy Biur, spotykają się, by podsumować mijającą kadencję, wymienić doświadczenia oraz wypracować wnioski i opinie kierowane do komisji wspólnych rządu i samorządu. Podczas spotkania, które odbyło się już po raz 14., samorządowcy dyskutowali m. in. o rozwiązaniach mających poprawić kondycję i funkcjonowanie miast wojewódzkich. Mimo różnic, jakie dzielą poszczególne miasta, spotkania Przewodniczących Rad Miejskich nie są jedynie miejscem dyskusji i wymiany doświadczeń.

Wspomnienie o Janie Karskim w Kielcach

Kieleckie Gimnazjum nr 4 imienia Jana Karskiego odwiedził 17 września 2014 r. wyjątkowy gość. To Kaya Mirecka - Ploss, aktorka, pisarka, projektantka mody, działaczka społeczna. To właśnie ona spędziła z Janem Karskim, dyplomatą i kurierem podziemia ostrzegającym świat przed zagładą Żydów jego ostatnie lata życia. Na spotkaniu z kielecką młodzieżą podzieliła się swoimi wspomnieniami, opowiedziała o relacji, która ich łączyła, o swojej działalności po jego śmierci.

75. rocznica agresji radzieckiej na Polskę - obchody w Kielcach

Obchody 75. rocznicy agresji wojsk sowieckich na Polskę odbyły się dziś w Kielcach. Uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty pod Pomnikiem Sybiraka na Starym Cmentarzu oraz Pomnikiem Katyńskim. Organizatorami tego wydarzenia były Związek Sybiraków w Kielcach i Stowarzyszenie Kielecka Rodzina Katyńska.

Otwarcie kolejnych lokali aktywizujących w Kielcach

16 września odbyło się uroczyste otwarcie lokali aktywizujących, mieszczących się w wyremontowanym budynku przy ul. Nowowiejskiej 14 w Kielcach. W ramach działań inwestycyjnych, utworzono i wyposażono 5 lokali aktywizujących dla 8 osób z niepełnosprawnością intelektualną, fizyczną lub sprzężoną. Obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych, w tym także ruchowo – zaprojektowano pochylnię ułatwiającą dostęp dla osób na wózkach inwalidzkich oraz zaopatrzono łazienki w pochwyty dla niepełnosprawnych. Utworzona została sala do ćwiczeń i rehabilitacji wyposażona w sprzęt, z którego korzystanie wpłynie na podnoszenie ogólnej sprawności oraz rozwijanie zdolności motorycznych i koordynacji ruchowej. W ramach działań szkoleniowych dla 18 pracowników merytorycznych przewidziany jest udział w kursach oraz studiach podyplomowych z zakresu specyfiki potrzeb osób objętych pomocą społeczną i aktywizowania podopiecznych.

XX edycja Targów METAL w Kielcach

Wystawcy z 26 krajów całego świata, powierzchnia wystawiennicza większa o ponad 50 % niż w 2013 roku oraz wiele ważnych branżowych konferencji - od 16 września w Targach Kielce startuje XX edycja Targów METAL. 20 lat, które w tym roku obchodzą Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL to czas ogromnych wyzwań, ciężkiej pracy i nieustannych zmian. W tym okresie Targi Kielce wraz z partnerami, wystawcami i zwiedzającymi zbudowały najważniejszą w Polsce i jedną z czołowych imprez targowych tej branży w Europie. Równolegle z targami METAL odbywają się Międzynarodowe Targi Aluminium i Technologii, Materiałów i Produktów Metali Nieżelaznych Aluminium&NonFerMet, Targi Przemysłwoej Techniki Pomiarowej oraz Badań Nieniszczących Control-Tech oraz Recykling Metali Nieżelaznych - stanowiąc kompleksowe dopełnienie oferty. Najbliższa edycja to ponad 270 wystawców i współwystawców oraz ponad 110 firm reprezentowanych.

Centrum Geoedukacji wśród Top Inwestycji Komunalnych Polski Wschodniej 2014

Centrum Geoedukacji w Kielcach zostało wytypowane do prestiżowej nagrody jako jedna z 10 Top Inwestycji Komunalnych Polski Wschodniej 2014. Znaczenie Centrum w zakresie wpływu inwestycji na rozwój społeczno-gospodarczy miasta Kielce i regionu świętokrzyskiego docenili eksperci z Rady Konsultacyjnej konkursu, którzy brali pod uwagę m.in. prorozwojowość i funkcjonalność inwestycji, nowatorstwo, walory estetyczne oraz aspekt współpracy z lokalną społecznością.

Kielce-Pamięci pomordowanych podczas II wojny światowej

Uroczystość poświęcona mieszkańcom Kielecczyzny pomordowanym przez Niemców w latach II wojny światowej oraz 75. rocznicy napadu Związku Sowieckiego na Polskę odbędzie się 14 września (godz. 15.00) pod Pomnikiem Straceń na Stadionie Leśnym. W programie tego wydarzenia jest m.in. msza św. polowa, apel pamięci i złożenie kwiatów pod pomnikiem. W razie wystąpienia opadów deszczu uroczystość odbędzie się w Kościele pw. Chrystusa Króla na Baranówku (ul. Jana III Sobieskiego).

13 rocznica zamachu na World Trade Center

W Kielcach w trzynastą rocznicę ataków na wieże World Trade Center odbędą się uroczystości upamiętniające ofiary zamachów terrorystycznych oraz oddany zostanie hołd tym którzy polegli w Nowym Jorku spiesząc na ratunek.

"Nadzieje Kielc"

Laureatów tegorocznych nagród "Nadzieje Kielc" poznaliśmy podczas specjalnej uroczystości w Domu Środowisk Twórczych. W tym roku wyróżnienie to otrzymali: Piotr Czajkowski, Michał Erbel, Wiktoria Hynek, Piotr Kurdziel, Marek Maraszek, Paweł Piwek, Brunon Surma, Aleksander Ślusarczyk, Andrzej Szulc oraz Cezary Węgliński.

Tężnia stanęła na Placu Artystów

„Tężnia”, najnowsze dzieło Roberta Kuśmirowskiego, stanęła na Placu Artystów w Kielcach. Unikatowa plenerowa instalacja prezentowana jest w ramach szóstej odsłony projektu „Sztuka w przestrzeni publicznej”, organizowanego przez Fundację „Nowa Przestrzeń Sztuki” powstałą z inicjatywy Doroty i Tomasza Tworków.

25-lecie Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach

Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych ma już 25 lat. W uroczystościach na kieleckiej Bukówce wzięli udział żołnierze, kombatanci, przedstawiciele władz państwowych, samorządowych oraz poczty sztandarowe kieleckich szkół. Ćwierćwiecze działalności Centrum im. gen. broni Władysława Sikorskiego było okazją do wspomnień i podsumowań dotychczasowych lat pracy.

JobTown w Kielcach kontynuuje prace

Od początku 2013 roku Miasto Kielce angażuje się w realizację projektu JobTown. Do maja 2015r. powstanieLokalny Plan Działania – kompendium wspólnych rozwiązań, które umożliwią stworzenie sprzyjających warunków rozwoju młodzieży na lokalnym rynku pracy.

Kielce stawiają na nowe technologie

Swoje biuro w Kielcach otworzyła firma Transition Technologies, która zajmuje się tworzeniem oprogramowania m.in. dla branży energetycznej, medycznej, przemysłowej, także dla dużych zagranicznych koncernów. To kolejna firma, działająca w obszarze nowych technologii, która lokuje się w Kielcach. W otwarciu Biura w Kielcach, które jest siódmym oddziałem w Polsce, pomagało Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta.

Międzynarodowe Targi Przemysłu Obronnego w Targach Kielce

Do 4 września br. w Targach Kielce odbywać się będzie XXII edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Jest to jedyna impreza tego sektora w Polsce, która co roku przyciąga do Kielc kilkanaście tysięcy gości z całego świata. Wśród nich znajdują się głowy państw, oficjalne delegacje, w tym przedstawiciele ambasad, ministerstw obrony, wyższych sztabów armii oraz resortów obrony zarówno z Polski jak i zagranicy. Wystawa po raz kolejny objęta jest Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Rocznica wybuchu wojny w Kielcach

W Kielcach uroczystości odbyły się na Cmentarzu Wojsk Polskich przy ul. Ściegiennego. Delegacje złożyły kwiaty w Kwaterze Ofiar Września 1939 roku. Obchody zorganizował Urząd Miasta Kielce.

Kielce - Przed pierwszym dzwonkiem

Niemal 25 tysięcy 900 uczniów rozpocznie 1 września nowy rok szkolny w placówkach prowadzonych przez samorząd Kielc. W szkołach podstawowych będzie przeszło 1200 uczniów więcej, niż rok temu. Wśród nich jest duża grupa, bo prawie 2300 pierwszoklasistów.

Międzynarodowe Targi Przemysłu Obronnego już niebawem w Targach Kielce

Od 1 do 4 września 2014 roku w Targach Kielce odbędzie się XXII edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Jest to jedyna impreza tego sektora w Polsce, która co roku przyciąga do Kielc kilkanaście tysięcy gości z całego świata. Wśród nich znajdują się głowy państw, oficjalne delegacje, w tym przedstawiciele ambasad, ministerstw obrony, wyższych sztabów armii oraz resortów obrony zarówno z Polski jak i zagranicy. Wystawa po raz kolejny objęta jest Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Rocznica wybuchu wojny - obchody w Kielcach

1 września 2014 r. przypada 75. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Uroczystości rozpoczną się w południe w Kwaterze Ofiar Września 1939 roku na Cmentarzu Wojsk Polskich w Kielcach przy ul. Ściegiennego. Obchody organizuje Urząd Miasta Kielce.

Finał "Wakacji z koszykówką" w Kielcach

22 sierpnia 2014 r. na Placu Artystów w Kielcach odbył się wielki finał "Wakacji z koszykówką", corocznej akcji organizowanej przez Urząd Miasta.

Kielce - Miasto buduje mieszkania

Przy ulicy Hutniczej w Kielcach, na zlecenie miasta, powstają trzy budynki. W segmentach będzie w sumie 20 mieszkań o powierzchni od 35 do 57 metrów kwadratowych. Te ostatnie - dla rodzin wielodzietnych. W Kielcach na tego typu lokale czeka niemal 1000 rodzin.

Kielce - Budżet obywatelski 2015

Zapraszamy mieszkańców Kielc, przygotowujących zadania zgłaszane do Budżetu Obywatelskiego na 2015 rok, do skorzystania z pomocy pracowników Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Kielce oraz Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach. Wyznaczone osoby pomogą między innymi w ustaleniu szacunkowego kosztu zadania oraz stanu prawnego nieruchomości.

Wakacje pod znakiem tańca w Kielcach

Wesoła muzyka, dobiegająca w godzinach przedpołudniowych z Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Żytniej w Kielcach oraz parkiet zapełniony uśmiechniętymi dziećmi, to znak, że rozpoczęły się Warsztaty Taneczne. W tym roku odbywa się już 16. edycja przedsięwzięcia, organizowanego zawsze podczas ferii zimowych i wakacji, a którego wspólnym mianownikiem jest taniec i świetna atmosfera.

Kielce - Polonia z Ameryki Południowej w kraju przodków

Choć wielu z nich ma polsko brzmiące nazwiska, w ojczyźnie przodków byli po raz pierwszy. Wszystko dzięki inicjatywie władz miasta Kielce i prowincjała Towarzystwa Chrystusowego w Brazylii ks. Kazimierza Długosza, aby organizować u nas co roku Szkołę Polskiej Kultury i Tradycji dla Polonii z Ameryki Południowej.

Prezydent złożył kwiaty na mogile kapelmistrza Kieleckiej Straży Ogniowej

Prezydent Kielc, Wojciech Lubawski oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Ziemia Buska złożyli 13 sierpnia 2014r. kwiaty na mogile ppor.Andrzeja Sikorskiego (1868 - 1931), pseudonim „Brzuchal”, na Starym Cmentarzu Komunalnym w Busku-Zdroju. - To dla nas zaszczyt, że tutaj w Busku, na ziemi świętokrzyskiej, spoczął wielki człowiek, postać dla naszej historii niezwykle ważna - podkreślił Wojciech Lubawski. W uroczystości wzięli udział m.in. kombatanci, parlamentarzyści oraz młodzież szkolna.

Pomnik Marszałka Piłsudskiego odsłonięto na Placu Wolności

Rekordowa, blisko 700 osobowa grupa uczestników Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej, która 6. sierpnia wyruszyła z krakowskich Oleandrów, dotarła do Kielc. W 100. rocznicę wejścia legionów do naszego miasta uczestnicy marszu udali się na Cmentarz Wojskowy przy ulicy Ściegiennego, gdzie odbył się uroczysty apel i złożenie kwiatów na grobach poległych legionistów i żołnierzy z wojny polsko-bolszewickiej. Następnie marsz prowadzony przez Ułanów Wileńskich przeszedł pod historyczną figurę Najświętszej Maryi Panny przy ul. Krakowskiej. Tam komendant marszu, Jan Józef Kasprzyk, złożył meldunek o przybyciu „Kadrówki” prezydentowi - Wojciechowi Lubawskiemu. Tu witali „Kadrówkę” także mieszkańcy Kielc.
stat4u