SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo świętokrzyskie

Głosujemy na projekty w ramach budżetu obywatelskiego w Kielcach

6 października 2014 r. rozpoczęło się głosowanie na zadania zgłoszone do realizacji i zakwalifikowane przez komisję w ramach budżetu obywatelskiego. Lista zadań dopuszczonych do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego, po weryfikacji, została opublikowana na stronie ratusza. Wśród dopuszczonych jest 65 zadań: 25 małych (gdy koszt realizacji zadania nie przekracza 100 tys. zł) i 40 dużych (gdy koszt realizacji zadania przekracza 100 tys. zł). Najwięcej projektów dotyczy budowy placów zabaw, boisk, ścieżek rowerowych, parkingów i siłowni zewnętrznych.

Park zasilany słońcem w Kielcach

Gotowy jest już projekt nowoczesnego systemu zasilania energią słoneczną Kieleckiego Parku Technologicznego. Niebawem instytucja ogłosi przetarg na budowę instalacji. Panele fotowoltaiczne zostaną zamontowane w zadaszeniu, ustawionym nad parkingiem. Instalacja zostanie także wyposażona w automatyczny system topienia śniegu i lodu. Car Porty pojawią się nad 80 stanowiskami.

Kielce biegały po raz szósty

Znakomita pogoda, świetne humory i wola walki towarzyszyły uczestnikom szóstej edycji akcji „Kielce biegają”. Grupy, podzielone na cztery kategorie wiekowe, zaczynały bieg na ulicy Henryka Sienkiewicza od strony Dworca PKP, a kończyły go przy pomniku Henryka Sienkiewicza. Celem imprezy były Propagowanie zdrowego trybu życia i promocja „Sienkiewki”, a w tym roku także akcja na rzecz chorego czterolatka - Blażeja.

Otwarcie Klubu Seniora i Klubu Młodzieżowego "Wolna Strefa"

3 października 2014 r. na osiedlu Pod Dalnią w budynku przy ulicy Naruszewicza odbyło się uroczyste otwarcie Klubu Seniora prowadzonego przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach oraz Klubu Młodzieżowego "Wolna Strefa" prowadzonego przez Stowarzyszenie Nadzieja Rodzinie.

Memorial to Miles w Kielcach przeszedł do historii

Przez trzy dni Kielce pełniły rolę stolicy muzyki improwizowanej, za sprawą odbywającego się już po raz dwunasty Targi Kielce Jazz Festiwal - Memorial to Miles. Na scenie Kieleckiego Centrum Kultury pojawił się m.in. Włodek Pawlik, zdobywca prestiżowej nagrody muzycznej Grammy.

KIelce - 75. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Mszą św. w Bazylice Katedralnej (godz. 9.30) rozpoczną się 28 września w Kielcach obchody upamiętniające 75. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Podczas uroczystości odsłonięta i poświęcona zostanie tablica pamiątkowa ze znakiem Polski Walczącej na ścianie dzwonnicy katedralnej. Następnie uczestnicy tego wydarzenia przejdą na Plac Wolności gdzie złożą kwiaty i wieńce pod Pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

Goście z Hiszpanii w Kielcach

Przedstawiciele władz samorządowych oraz dyrektorzy szkół z hiszpańskiego miasta Loja przebywają z wizytą w naszym mieście.

Stypendia dla studentów z Winnicy na Ukrainie

Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Kielce informuje o naborze wniosków o przyznanie Stypendium Miasta Kielce na rok akademicki 2014/2015 dla studentów jednolitych studiów stacjonarnych, studiów stacjonarnych pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia realizowanych na uczelni wyższej w Kielcach, będących absolwentami szkół średnich i wyższych z miasta partnerskiego Kielc - Winnicy na Ukrainie.

Zmarła Miriam Guterman

W wieku 93 lat w piątek w Izraelu zmarła Miriam Guterman. Była ostatnim świadkiem przebiegu całości zajść pogromu kieleckiego, do którego doszło 4 lipca 1946 roku.

Samorządowcy z całej Polski przyjechali do Kielc

W Kielcach odbył się Konwent Przewodniczących Rad Miast Wojewódzkich. Raz na cztery lata Przewodniczący Rad Miejskich oraz Dyrektorzy Biur, spotykają się, by podsumować mijającą kadencję, wymienić doświadczenia oraz wypracować wnioski i opinie kierowane do komisji wspólnych rządu i samorządu. Podczas spotkania, które odbyło się już po raz 14., samorządowcy dyskutowali m. in. o rozwiązaniach mających poprawić kondycję i funkcjonowanie miast wojewódzkich. Mimo różnic, jakie dzielą poszczególne miasta, spotkania Przewodniczących Rad Miejskich nie są jedynie miejscem dyskusji i wymiany doświadczeń.

Wspomnienie o Janie Karskim w Kielcach

Kieleckie Gimnazjum nr 4 imienia Jana Karskiego odwiedził 17 września 2014 r. wyjątkowy gość. To Kaya Mirecka - Ploss, aktorka, pisarka, projektantka mody, działaczka społeczna. To właśnie ona spędziła z Janem Karskim, dyplomatą i kurierem podziemia ostrzegającym świat przed zagładą Żydów jego ostatnie lata życia. Na spotkaniu z kielecką młodzieżą podzieliła się swoimi wspomnieniami, opowiedziała o relacji, która ich łączyła, o swojej działalności po jego śmierci.

75. rocznica agresji radzieckiej na Polskę - obchody w Kielcach

Obchody 75. rocznicy agresji wojsk sowieckich na Polskę odbyły się dziś w Kielcach. Uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty pod Pomnikiem Sybiraka na Starym Cmentarzu oraz Pomnikiem Katyńskim. Organizatorami tego wydarzenia były Związek Sybiraków w Kielcach i Stowarzyszenie Kielecka Rodzina Katyńska.

Otwarcie kolejnych lokali aktywizujących w Kielcach

16 września odbyło się uroczyste otwarcie lokali aktywizujących, mieszczących się w wyremontowanym budynku przy ul. Nowowiejskiej 14 w Kielcach. W ramach działań inwestycyjnych, utworzono i wyposażono 5 lokali aktywizujących dla 8 osób z niepełnosprawnością intelektualną, fizyczną lub sprzężoną. Obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych, w tym także ruchowo – zaprojektowano pochylnię ułatwiającą dostęp dla osób na wózkach inwalidzkich oraz zaopatrzono łazienki w pochwyty dla niepełnosprawnych. Utworzona została sala do ćwiczeń i rehabilitacji wyposażona w sprzęt, z którego korzystanie wpłynie na podnoszenie ogólnej sprawności oraz rozwijanie zdolności motorycznych i koordynacji ruchowej. W ramach działań szkoleniowych dla 18 pracowników merytorycznych przewidziany jest udział w kursach oraz studiach podyplomowych z zakresu specyfiki potrzeb osób objętych pomocą społeczną i aktywizowania podopiecznych.

XX edycja Targów METAL w Kielcach

Wystawcy z 26 krajów całego świata, powierzchnia wystawiennicza większa o ponad 50 % niż w 2013 roku oraz wiele ważnych branżowych konferencji - od 16 września w Targach Kielce startuje XX edycja Targów METAL. 20 lat, które w tym roku obchodzą Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL to czas ogromnych wyzwań, ciężkiej pracy i nieustannych zmian. W tym okresie Targi Kielce wraz z partnerami, wystawcami i zwiedzającymi zbudowały najważniejszą w Polsce i jedną z czołowych imprez targowych tej branży w Europie. Równolegle z targami METAL odbywają się Międzynarodowe Targi Aluminium i Technologii, Materiałów i Produktów Metali Nieżelaznych Aluminium&NonFerMet, Targi Przemysłwoej Techniki Pomiarowej oraz Badań Nieniszczących Control-Tech oraz Recykling Metali Nieżelaznych - stanowiąc kompleksowe dopełnienie oferty. Najbliższa edycja to ponad 270 wystawców i współwystawców oraz ponad 110 firm reprezentowanych.

Centrum Geoedukacji wśród Top Inwestycji Komunalnych Polski Wschodniej 2014

Centrum Geoedukacji w Kielcach zostało wytypowane do prestiżowej nagrody jako jedna z 10 Top Inwestycji Komunalnych Polski Wschodniej 2014. Znaczenie Centrum w zakresie wpływu inwestycji na rozwój społeczno-gospodarczy miasta Kielce i regionu świętokrzyskiego docenili eksperci z Rady Konsultacyjnej konkursu, którzy brali pod uwagę m.in. prorozwojowość i funkcjonalność inwestycji, nowatorstwo, walory estetyczne oraz aspekt współpracy z lokalną społecznością.

Kielce-Pamięci pomordowanych podczas II wojny światowej

Uroczystość poświęcona mieszkańcom Kielecczyzny pomordowanym przez Niemców w latach II wojny światowej oraz 75. rocznicy napadu Związku Sowieckiego na Polskę odbędzie się 14 września (godz. 15.00) pod Pomnikiem Straceń na Stadionie Leśnym. W programie tego wydarzenia jest m.in. msza św. polowa, apel pamięci i złożenie kwiatów pod pomnikiem. W razie wystąpienia opadów deszczu uroczystość odbędzie się w Kościele pw. Chrystusa Króla na Baranówku (ul. Jana III Sobieskiego).

13 rocznica zamachu na World Trade Center

W Kielcach w trzynastą rocznicę ataków na wieże World Trade Center odbędą się uroczystości upamiętniające ofiary zamachów terrorystycznych oraz oddany zostanie hołd tym którzy polegli w Nowym Jorku spiesząc na ratunek.

"Nadzieje Kielc"

Laureatów tegorocznych nagród "Nadzieje Kielc" poznaliśmy podczas specjalnej uroczystości w Domu Środowisk Twórczych. W tym roku wyróżnienie to otrzymali: Piotr Czajkowski, Michał Erbel, Wiktoria Hynek, Piotr Kurdziel, Marek Maraszek, Paweł Piwek, Brunon Surma, Aleksander Ślusarczyk, Andrzej Szulc oraz Cezary Węgliński.

Tężnia stanęła na Placu Artystów

„Tężnia”, najnowsze dzieło Roberta Kuśmirowskiego, stanęła na Placu Artystów w Kielcach. Unikatowa plenerowa instalacja prezentowana jest w ramach szóstej odsłony projektu „Sztuka w przestrzeni publicznej”, organizowanego przez Fundację „Nowa Przestrzeń Sztuki” powstałą z inicjatywy Doroty i Tomasza Tworków.

25-lecie Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach

Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych ma już 25 lat. W uroczystościach na kieleckiej Bukówce wzięli udział żołnierze, kombatanci, przedstawiciele władz państwowych, samorządowych oraz poczty sztandarowe kieleckich szkół. Ćwierćwiecze działalności Centrum im. gen. broni Władysława Sikorskiego było okazją do wspomnień i podsumowań dotychczasowych lat pracy.

JobTown w Kielcach kontynuuje prace

Od początku 2013 roku Miasto Kielce angażuje się w realizację projektu JobTown. Do maja 2015r. powstanieLokalny Plan Działania – kompendium wspólnych rozwiązań, które umożliwią stworzenie sprzyjających warunków rozwoju młodzieży na lokalnym rynku pracy.

Kielce stawiają na nowe technologie

Swoje biuro w Kielcach otworzyła firma Transition Technologies, która zajmuje się tworzeniem oprogramowania m.in. dla branży energetycznej, medycznej, przemysłowej, także dla dużych zagranicznych koncernów. To kolejna firma, działająca w obszarze nowych technologii, która lokuje się w Kielcach. W otwarciu Biura w Kielcach, które jest siódmym oddziałem w Polsce, pomagało Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta.

Międzynarodowe Targi Przemysłu Obronnego w Targach Kielce

Do 4 września br. w Targach Kielce odbywać się będzie XXII edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Jest to jedyna impreza tego sektora w Polsce, która co roku przyciąga do Kielc kilkanaście tysięcy gości z całego świata. Wśród nich znajdują się głowy państw, oficjalne delegacje, w tym przedstawiciele ambasad, ministerstw obrony, wyższych sztabów armii oraz resortów obrony zarówno z Polski jak i zagranicy. Wystawa po raz kolejny objęta jest Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Rocznica wybuchu wojny w Kielcach

W Kielcach uroczystości odbyły się na Cmentarzu Wojsk Polskich przy ul. Ściegiennego. Delegacje złożyły kwiaty w Kwaterze Ofiar Września 1939 roku. Obchody zorganizował Urząd Miasta Kielce.

Kielce - Przed pierwszym dzwonkiem

Niemal 25 tysięcy 900 uczniów rozpocznie 1 września nowy rok szkolny w placówkach prowadzonych przez samorząd Kielc. W szkołach podstawowych będzie przeszło 1200 uczniów więcej, niż rok temu. Wśród nich jest duża grupa, bo prawie 2300 pierwszoklasistów.

Międzynarodowe Targi Przemysłu Obronnego już niebawem w Targach Kielce

Od 1 do 4 września 2014 roku w Targach Kielce odbędzie się XXII edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Jest to jedyna impreza tego sektora w Polsce, która co roku przyciąga do Kielc kilkanaście tysięcy gości z całego świata. Wśród nich znajdują się głowy państw, oficjalne delegacje, w tym przedstawiciele ambasad, ministerstw obrony, wyższych sztabów armii oraz resortów obrony zarówno z Polski jak i zagranicy. Wystawa po raz kolejny objęta jest Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Rocznica wybuchu wojny - obchody w Kielcach

1 września 2014 r. przypada 75. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Uroczystości rozpoczną się w południe w Kwaterze Ofiar Września 1939 roku na Cmentarzu Wojsk Polskich w Kielcach przy ul. Ściegiennego. Obchody organizuje Urząd Miasta Kielce.

Finał "Wakacji z koszykówką" w Kielcach

22 sierpnia 2014 r. na Placu Artystów w Kielcach odbył się wielki finał "Wakacji z koszykówką", corocznej akcji organizowanej przez Urząd Miasta.

Kielce - Miasto buduje mieszkania

Przy ulicy Hutniczej w Kielcach, na zlecenie miasta, powstają trzy budynki. W segmentach będzie w sumie 20 mieszkań o powierzchni od 35 do 57 metrów kwadratowych. Te ostatnie - dla rodzin wielodzietnych. W Kielcach na tego typu lokale czeka niemal 1000 rodzin.

Kielce - Budżet obywatelski 2015

Zapraszamy mieszkańców Kielc, przygotowujących zadania zgłaszane do Budżetu Obywatelskiego na 2015 rok, do skorzystania z pomocy pracowników Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Kielce oraz Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach. Wyznaczone osoby pomogą między innymi w ustaleniu szacunkowego kosztu zadania oraz stanu prawnego nieruchomości.

Wakacje pod znakiem tańca w Kielcach

Wesoła muzyka, dobiegająca w godzinach przedpołudniowych z Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Żytniej w Kielcach oraz parkiet zapełniony uśmiechniętymi dziećmi, to znak, że rozpoczęły się Warsztaty Taneczne. W tym roku odbywa się już 16. edycja przedsięwzięcia, organizowanego zawsze podczas ferii zimowych i wakacji, a którego wspólnym mianownikiem jest taniec i świetna atmosfera.

Kielce - Polonia z Ameryki Południowej w kraju przodków

Choć wielu z nich ma polsko brzmiące nazwiska, w ojczyźnie przodków byli po raz pierwszy. Wszystko dzięki inicjatywie władz miasta Kielce i prowincjała Towarzystwa Chrystusowego w Brazylii ks. Kazimierza Długosza, aby organizować u nas co roku Szkołę Polskiej Kultury i Tradycji dla Polonii z Ameryki Południowej.

Prezydent złożył kwiaty na mogile kapelmistrza Kieleckiej Straży Ogniowej

Prezydent Kielc, Wojciech Lubawski oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Ziemia Buska złożyli 13 sierpnia 2014r. kwiaty na mogile ppor.Andrzeja Sikorskiego (1868 - 1931), pseudonim „Brzuchal”, na Starym Cmentarzu Komunalnym w Busku-Zdroju. - To dla nas zaszczyt, że tutaj w Busku, na ziemi świętokrzyskiej, spoczął wielki człowiek, postać dla naszej historii niezwykle ważna - podkreślił Wojciech Lubawski. W uroczystości wzięli udział m.in. kombatanci, parlamentarzyści oraz młodzież szkolna.

Pomnik Marszałka Piłsudskiego odsłonięto na Placu Wolności

Rekordowa, blisko 700 osobowa grupa uczestników Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej, która 6. sierpnia wyruszyła z krakowskich Oleandrów, dotarła do Kielc. W 100. rocznicę wejścia legionów do naszego miasta uczestnicy marszu udali się na Cmentarz Wojskowy przy ulicy Ściegiennego, gdzie odbył się uroczysty apel i złożenie kwiatów na grobach poległych legionistów i żołnierzy z wojny polsko-bolszewickiej. Następnie marsz prowadzony przez Ułanów Wileńskich przeszedł pod historyczną figurę Najświętszej Maryi Panny przy ul. Krakowskiej. Tam komendant marszu, Jan Józef Kasprzyk, złożył meldunek o przybyciu „Kadrówki” prezydentowi - Wojciechowi Lubawskiemu. Tu witali „Kadrówkę” także mieszkańcy Kielc.

Kielce - Pomnik Marszałka Piłsudskiego zostanie odsłonięty na Placu Wolności

Uczestnicy Marszu Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej wyruszyli dziś 12 sierpnia do Kielc. O godz. 12.00 przemaszerują ulicami Husarską i ks. Piotra Ściegiennego na cmentarz wojskowy, gdzie około godz. 12.30 odbędzie się apel i złożenie kwiatów na grobach poległych Legionistów i żołnierzy z wojny polsko-bolszewickiej. W godz. 12.45 - 13.15 "kadrówka" przejdzie z cmentarza wojskowego ulicą ks. Piotra Ściegiennego do skrzyżowania z ulicą Mariana Sołtysiaka do ul. Gagarina i następnie do ulicy Krakowskiej. Tu nastąpi złożenie meldunku o przybyciu Marszu prezydentowi Kielc pod historyczną figurą Najświętszej Maryi Panny

Rodacy z Wilna i Winnicy w Kielcach

W Kielcach rozpoczęły się: "VIII Letnia Szkoła Kultury, Historii i Języka Polskiego" oraz "III Spotkanie z Ojczyzną Seniorów z Konfederacji Polaków Podola".

Legioniści odwiedzili Kielce

Happeningi z udziałem grup rekonstrukcyjnych, gra miejska, wystawy plenerowe, koncerty, rodzinne spotkania i wspomnienia.To wszystko wydarzyło się w Kielcach podczas sobotniego Ogólnopolskiego Zjadu Rodzin i Przyjaciół Legionów, zorganizowanego przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i Miasto Kielce. Wzięli w nim udział wnuk Józefa Piłsudskiego - Krzysztof Jaraczewski, prezydent Kielc Wojciech Lubawski oraz sekretarz miasta, przewodniczący Obywatelskiego Komitetu Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego - Janusz Koza.

Pomnik Marszałka już w Kielcach

Zbliżają się uroczystości związane z 100. rocznicą wkroczenia do Kielc I Kompanii Kadrowej Józefa Piłsudskiego. To bardzo ważne wydarzenie w historii naszego miasta. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w uroczystościach - podkreśla prezydent Kielc Wojciech Lubawski

Dekorowanie Kielc na legionowe święto

To już ostatnie przygotowania do wielkich wydarzeń w życiu naszego miasta. Kielce dekorowane są specjalnie na setną rocznicę utworzenia Legionów Polskich i wkroczenia Pierwszej Kompanii Kadrowej do Kielc.

Portret Marszałka Piłsudskiego na ratuszu

Rzopoczęły się przygotowania do obchodów 100. rocznicy wkroczenia do Kielc I Kompanii Kadrowej Józefa Piłsudskiego. 6 sierpnia na ratuszu zawisł portret Marszałka. 12 sierpnia w dniu, kiedy do Kielc dotrze Kadrówka, o godz. 14.00 na Placu Wolności zostanie odsłonięty pomnik konny Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Kielce-Ruszył Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej

Jak co roku dla uczczenia rocznicy wymarszu "Kadrówki" dziś na trasie Kraków - Kielce rozpoczął się Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej. Tegoroczne przedsięwzięcie zbiega się z 100. rocznicą wkroczenia do Kielc I Kompanii Kadrowej Józefa Piłsudskiego. XLIX (34. po wojnie) Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej wyruszył z Oleandrów w Krakowie. Kolejnymi punktami Marszu będą min. Michałowice, Słomniki, Miechów, Jędrzejów oraz Chęciny. 12 sierpnia uczestnicy Marszu udadzą się z miejscowości Bolechowice do Kielc.

Kolarze wystartowali z kieleckiego Rynku

3. sierpnia najlepsi kolarze świata wystartowali spod Stoczni Gdańskiej, aby następnie pokonać m.in. 234-kilometrowy etap pomiędzy Toruniem a Warszawą, ścigać się w scenerii malowniczych Tatr Wysokich na Słowacji, czy rywalizować o zwycięstwo na wycieńczającym podjeździe pod „ścianę Bukovina” w Gliczarowie. O końcowej klasyfikacji może zaważyć „czasówka”, która na oczach tysięcy widzów rozegra się w Krakowie. 71. edycja Tour de Pologne zapowiada się emocjonująco!

Przedstawiciele Zhongguancun Park w Kielcach

Przedstawiciele Zhongguancun Park odwiedzą w poniedziałek Kielce. Park jest częścią strefy Zhongguancun, która jest rozbudowaną i zaawansowaną bazą naukowo-badawczą w Chinach. Strefa jest nazywana „chińską doliną krzemową”.

W Kielcach uczczono pamięć powstańców

1 sierpnia przypominaliśmy jedno za najważniejszych wydarzeń w historii Polski - powstanie warszawskie. Także w Kielcach odbyły się obchody 70-ej rocznicy zrywu. Główne uroczystości rozpoczęła msza święta w Kościele Garnizonowym. Jej uczestnicy przeszli następnie pod pomnik poświęcony harcerzom poległym za Ojczyznę na skwerze im. Szarych Szeregów.

Kielce-Widowisko historyczne "ROZBIĆ WIĘZIENIE UB"

W nocy z 4 na 5 sierpnia 1945 roku wjechali samochodami do Kielc. Przewodnicy poprowadzili grupy w określone miejsca. Zablokowali wojska okupacyjne w budynkach. Przed więzieniem pojawiła się grupa szturmowa z kapitanem Antonim Hedą 'Szarym'. Ostatecznie uwolnili z rąk komunistycznego reżimu 354 osoby. Tak w wielkim skrócie wygląda opis akcji oddziałów Podziemia Niepodległościowego które opanowały więzienie przy ulicy Zamkowej w Kielcach latem 1945 roku.

Rzeszów-Wystawa z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na wystawę z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego „Chcieli być wolni i wolność sobie zawdzięczać”. Wystawę można zobaczyć od 30 lipca do 8 września 2014 r. w budynku przy ul. Sokoła 13 w godzinach otwarcia Biblioteki.

Barwy Europeady w Kielcach!

Zapraszając do Kielc na Europeadę, zapowiadaliśmy że miasto zupełnie się odmieni - zapełni się kolorowymi i wesołymi ludźmi, będzie żyło tańcem i zabawą. I te obietnice spełniliśmy

Ogólnopolski Zjazd Rodzin i Przyjaciół Legionów w Kielcach

W setną rocznicę utworzenia Legionów Polskich i wkroczenia Pierwszej Kompanii Kadrowej do Kielc oraz 75. lat od ostatniego zjazdu legionistów potomkowie Polskich Legionistów i wszyscy sympatycy Legionów spotkają się 9 sierpnia br.w Kielcach na organizowanym przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i Miasto Kielce Ogólnopolskim Zjeździe Rodzin i Przyjaciół Legionów. Wydarzeniu temu poświęcona była konferencja prasowa, która odbyła się dziś w ratuszu. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz miasta oraz Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Kielcach

Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach oraz Prezydent Kielc zapraszają na uroczystości obchodów 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Temu wydarzeniu poświęcona została konferencja prasowa, która odbyła się 28 lipca 2014 r. w ratuszu.

Dziękujemy Kielce! Finał Europeady

Kadzielnia jest stworzona do takich imprez. Rozśpiewana widownia, roztańczona scena, piękna sceneria amfiteatru. Serce rosło patrząc na to, jak bawią się na pożegnalnym koncercie w Kielcach uczestnicy Europeady - 51. Festiwalu Miłośników Kultury Ludowej. Po raz pierwszy impreza odbyła się w Polsce.

Kielce-Spotkanie z delegacjami Europeady

Prezydent Wojciech Lubawski wraz z małżonką Małgorzatą Lubawską - w tradycyjnych strojach kieleckich - spotkali się w sobotę, w Domu Środowisk Twórczych z przedstawicielami delegacji, które przyjechały do Kielc na 51. Europeadę. Goście otrzymali z rąk włodarza miasta pamiątki z naszego miasta.

Głosy z całej Europy rozbrzmiały w KCK

Kilkanaście chórów z całej Europy wystąpiło w piątkowy wieczór w Kieleckim Centrum Kultury. Wieczór Chórów to jedna z propozycji trwającej w Kielcach 51. Europeady.

Na ludowo na Kadzielni. W Kielcach trwa Europeada.

51. Europejski Festiwal Miłośników Kultury Ludowej oficjalnie zainaugurował koncert na Kadzielni. Goście wystąpili w ludowych strojach. Również prezydent Wojciech Lubawski wraz z małżonką założyli tradycyjne kieleckie stroje.

Festiwal Europeada w Kielcach

W Kielcach odbywa się Europejski Festiwal Miłośników Kultury Ludowej Europeada. Kolejny dzień można oglądać występy zespołów na miejskich scenach.

Kielce - W hołdzie marszałkowi Piłsudskiemu

12 sierpnia w Kielcach odsłonięty zostanie Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wydarzeniu temu poświęcona była konferencja prasowa w ratuszu. Uroczystości związane są z setną rocznicą wkroczenia do Kielc Pierwszej Kompanii Kadrowej. - Na dziś pomnik jest w Bielsku - Białej w odlewni żeliwa, pracowni Marka Żebrowskiego, gdzie poszczególne elementy są spawane. Na początku sierpnia br. zostanie on przewieziony do Kielc - poinformował Janusz Koza, przewodniczący Obywatelskiego Komitetu Budowy Pomnika. Chcemy, aby wjazd Pomnika do naszego miasta był także znaczącym wydarzeniem. Monument dotrze do Kielc w asyście Kieleckiego Ochotniczego Szwadronu Kawalerii im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich, a członkowie Komitetu Budowy Pomnika przywitają go na Placu Wolności - podkreślił.

"Mali Odkrywcy" - wakacyjne warsztaty fotograficzne w Kielcach

Lato w mieście w pełni. Zajęcia rekreacyjne, sportowe, wycieczki i warsztaty - w Kielcach dzieci na pewno nie mogą się nudzić. Dla najmłodszych, którzy wakacje spędzą w domach, świetlice, kluby osiedlowe oraz instytucje kultury, przygotowały szereg atrakcji. Nie inaczej jest też w kieleckim Biurze Wystaw Artystycznych, gdzie odbywają się warsztaty fotograficzne skierowane dla dzieci w wieku od 10 do 17 lat.

Budżet obywatelski 2015 w Kielcach

25 sierpnia br. rozpoczynamy nabór wniosków w ramach budżetu obywatelskiego na 2015 rok - poinformował na konferencji prasowej w ratuszu prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Na zadania objęte tym przedsięwzięciem w projekcie budżetu miasta na 2015 rok przeznaczona zostanie kwota 5 mln zł.

Wakacyjna Akademia Geologii w Kielcach

Wakacyjna Akademia Geologii to szereg rozmaitych zajęć związanych z geologią, geografią regionu świętokrzyskiego m.in. szlifowanie skał, paleo-origami, warsztaty terenowe na Wietrzni, rozpoznawanie skamieniałości, zajęcia paleo-plastyczne itp

Kieleckie "Lato w teatrze"

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski odwiedził w piątek 18 lipca dzieci uczestniczące w warsztatach w ramach projektu "Lato w teatrze". Spotkanie odbyło się w Instytucie Designu, gdzie młodzi ludzie uczestniczyli w tworzeniu plakatu, który ma być pamiątka całego przedsięwzięcia.

Najwyższa Jakość Quality International dla Geoparku Kielce

Geopark otrzymał prestiżowy tytuł 'Najwyższa Jakość Quality International' w kategorii QI SERVICES, za wysokiej jakości usługi związane z turystyką i edukacją geologiczną, w ramach Świętokrzyskiego Szlaku Archeo-Geologicznego. 'Najwyższa Jakość QI 201', to największy i najbardziej prestiżowy Ogólnopolski Program, promujący jakość, który realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Klubu Polskie Forum ISO 9000.

"Kwiat Podola" gości w Kielcach

W trakcie Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej nie może zabraknąć zagranicznych gości. Jak co roku, w Kielcach gości również zespół „Kwiat Podola”, z partnerskiego miasta Winnica na Ukrainie

Wiatraczkowe ciasteczka w Kielcach - "Design smakuje"

Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej w pełni. Jak co roku występom artystycznym i warsztatom muzycznym towarzyszy wiele kreatywnych przedsięwzięć.

Kielce- "Lato w teatrze"

Ruszyła kolejna edycja "Lata w teatrze". W tym roku Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” przygotował specjalny projekt - "Miasto Gra"

W hołdzie marszałkowi Piłsudskiemu

W sierpniu 1914 roku z krakowskich Oleandrów w stronę Kielc pod wodzą Józefa Piłsudskiego wymaszerowała Pierwsza Kompania Kadrowa. W tym roku będziemy świadkami obchodów stulecia tego wydarzenia.

Już wkrótce Europeada w Kielcach

Już 23 lipca centrum Kielc zostanie zaludnione przez tysiące nietypowo ubranych osób. W mieście stanie 10 scen, na których odbędą się setki występów. Co to takiego? To Europeada - wielki folkowy festiwal. Impreza ma już 50 lat historii, co roku gości w innym państwie, a w 2014 r. po raz pierwszy zawita do Polski! W ramach Europeady do Kielc przyjedzie ok. 3500 występujących z ponad 20 państw Europy.

Korona KIelce zaprezentowała się kibicom

Na kieleckim Rynku odbyła się oficjalna prezentacja drużyny Korony Kielce przed nowym sezonem ekstraklasy. Zawodników i sztab szkoleniowy oklaskiwał tłum kibiców

Super Bawaria dla super Zielonych Patroli z Kielc

Wycieczka do Bawarii była nagrodą dla zwycięzców szóstej edycji konkursu Zielony Patrol, organizowanego przez prezydenta Kielc. Tą wyprawą wakacje rozpoczęły Zielone Patrole ze Szkół Podstawowych nr 20, 33 oraz 2.

71. Tour de Pologne zawita do Kielc

Już 3. sierpnia najlepsi kolarze świata wystartują spod Stoczni Gdańskiej, aby następnie pokonać m.in. 234-kilometrowy etap pomiędzy Toruniem a Warszawą, ścigać się w scenerii malowniczych Tatr Wysokich na Słowacji, czy rywalizować o zwycięstwo na wycieńczającym podjeździe pod „ścianę Bukovina” w Gliczarowie. O końcowej klasyfikacji może zaważyć „czasówka”, która na oczach tysięcy widzów rozegra się w Krakowie. 71. edycja Tour de Pologne zapowiada się emocjonująco!

Kielecka Kadzielnia zyskuje na atrakcyjności

Kadzielnia jest jedną z piękniejszych i najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych Kielc

To był świetny początek wakacji. Zielone patrole u prezydenta Kielc.

Uczestnicy wycieczki do Bawarii, która była główną nagrodą w szóstej edycji konkursu prezydenta Kielc - Zielony Patrol spotkali się z Wojciechem Lubawskim. Zdali relację z tego, jak minął im pierwszy tydzień wakacji. Zielone Patrole ze Szkół Podstawowych nr 20, 33 oraz 2 zwiedziły m.in. Salzburg i Monachium, zamki Ludwika II, były w Garmisch-Partenkirchen, na „Wyspie Kwiatów”, stadionie Alianz Arena oraz największym parku rozrywki w Niemczech - Europa Park.

Kielce-Harcerze odebrali klucze do miasta

W tym roku na Festiwal zgłosiło się 57 podmiotów artystycznych - zespołów tanecznych, wokalnych, folklorystycznych oraz solistów z Polski oraz z zagranicy (Ukraina, Białoruś i Kanada). Łącznie około 1000 wykonawców

Kielce-Wyprawa Zielonych Patroli dobiegła końca

Wycieczka Zielonych Patroli dobiegła końca. Ostatniego dnia, w sobotę, kielczanie byli jeszcze w Parku Olimpijskim w Monachium. Wjechali na Olympiaturm - Wieżę Olimpijską. Stąd, z wysokości 185 m, podziwiali panoramę miasta.

41 Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej

Koncert "Gospodarze - Gościom" na kieleckiej Kadzielni rozpocznie 6 lipca br. 41 Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach. Tegoroczny koncert to jak zawsze połączenie festiwalowej tradycji z nowymi, ożywczymi elementami. Przede wszystkim, w związku z nieco wcześniejszym niż dotychczas terminem Festiwalu, koncert będzie pełnił rolę otwarcia wakacji w Kielcach. Zarówno jego scenariusz, jak i nawiązująca do przestrzeni miejskich scenografia będą przekonywać nas o tym, że wakacje w mieście to dobry pomysł, zwłaszcza, jeśli tym miastem są Kielce.

68. rocznica pogromu kieleckiego

W Kielcach odbywają się uroczystości w związku z 68. rocznicą pogromu kieleckiego. W południe, 4 lipca 2014 r. przedstawiciele władz miasta oraz NSZZ "Solidarność" złożyli kwiaty pod tablicą poświęconą Ofiarom Pogromu

Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach ćwiczyło w terenie

„Świadomość międzykulturowa w działaniach stabilizacyjnych - poziom taktyczny”, to część praktyczna kursu prowadzonego przez Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach, w której uczestniczą przedstawiciele pułków rozpoznawczych niemal z całego kraju.

Kielce-Śladami króla Ludwika II - trzeci dzień wyprawy Zielonych Patroli

Trzeci dzień wycieczki do Bawarii, w której uczestniczą zwycięzcy konkursu Zielony Patrol, upłynął na podziwianiu niezwykłych widoków oraz kolejnych zamków króla Ludwika II Bawarskiego.

Podsumowanie "Święta Kielc"

1 lipca 2014 r. w kieleckim ratuszu odbyło się spotkanie podsumowujące tegoroczne "Święto Kielc".

Koncertowy finał Święta Kielc

Ostatni dzień Święta Kielc to przede wszystkim finałowe Koncerty. Gwiazdą Wieczoru na scenie na Placu Artystów był zespół MAFIA.

Kielce się bawią!

Piękna pogoda, tysiące kielczan, i gości zapachy regionalnych specjałów i ziół, wyroby rękodzieła artystycznego to najkrótsza charakterystyka trwającego właśnie Święta Kielc. W Święto włączyły się muzea i instytucje kultury z całego miasta.

Kielce-Nagrody dla ludzi kultury

Uroczystość wręczenia nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za 2013 r. rozpoczęła tegoroczne Święto Kielc.

Zagraniczni goście u prezydenta Kielc

27 czerwca 2014 r. kielecki ratusz odwiedzili mer ukraińskiej Winnicy oraz burmistrz macedońskiej Vinicy. Spotkali się z prezydentem Kielc Wojciechem Lubawskim, przewodniczącym Rady Miasta Tomaszem Boguckim oraz Sekretrazem Miasta Januszem Kozą.

Zagraniczni goście na Święcie Kielc

Jedną z tradycji „Święta Kielc” są wizyty gości zagranicznych z wybranych miast partnerskich i zaprzyjaźnionych. Podczas wydarzenia mają możliwość ciekawie i aktywnie spędzić czas oraz zapoznać się z atrakcjami naszego miasta. Przeżywane wspólnie święto wzmacnia więzi przyjaźni oraz buduje pozytywny wizerunek Kielc wśród partnerów z zagranicy

Kielce-Pierwsze targi marek własnych w Polsce!

Targi i konferencja producentów marek własnych Private Label Middle Europe (PLME) odbywają się 25 i 26 czerwca 2014 r. w Targach Kielce. Na liście wystawców jest ponad 100 firm z Niemiec, Austrii, Włoch, Ukrainy, Litwy, Belgii, Serbii, Węgier i Polski, a wśród nich m.in. Alma, Bakalland, Contimex, Gold Drop, Konspol, PSS Społem,Tarczyński czy Nowe Group producent asortymentu Pachnąca Szafa

"Kielce przyszłości"

Przy Promenadzie Solnej rozpoczęła się instalacja wystawy "Kielce Przyszłości". Studenci i absolwenci Politechnik: Świętokrzyskiej, Krakowskiej, Śląskiej i Poznańskiej zaprezentują swoją wizję architektoniczną współczesnych Kielc

Kielce- Jest GeoGeniusz

W Centrum Geoedukacji odbył się finał drugiej edycji Konkursu Wiedzy o Ziemi „GEO-Geniusz”. Geopark Kielce- Centrum Geoedukacji od kwietnia realizuje projekt, którego celem jest podniesienie wiedzy o walorach geologicznych regionu świętokrzyskiego.

Rozpoczął się Jarmark Kielecki

Tradycyjny Jarmark Kielecki, poprzedzający Święto Kielc rozpoczął się 23 czerwca 2014 r. w Kielcach.

Dzieci z Bałkanów już w Kielcach

Na zaproszenie władz Kielc do naszego miasta przyjechała 100 - osobowa grupa z Bośni i Hercegowiny. To młodzież i dzieci wraz z opiekunami, z terenów, które ucierpiały podczas niedawnej powodzi.
stat4u