SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo świętokrzyskie

Rzeszów-Wystawa z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na wystawę z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego „Chcieli być wolni i wolność sobie zawdzięczać”. Wystawę można zobaczyć od 30 lipca do 8 września 2014 r. w budynku przy ul. Sokoła 13 w godzinach otwarcia Biblioteki.

Barwy Europeady w Kielcach!

Zapraszając do Kielc na Europeadę, zapowiadaliśmy że miasto zupełnie się odmieni - zapełni się kolorowymi i wesołymi ludźmi, będzie żyło tańcem i zabawą. I te obietnice spełniliśmy

Ogólnopolski Zjazd Rodzin i Przyjaciół Legionów w Kielcach

W setną rocznicę utworzenia Legionów Polskich i wkroczenia Pierwszej Kompanii Kadrowej do Kielc oraz 75. lat od ostatniego zjazdu legionistów potomkowie Polskich Legionistów i wszyscy sympatycy Legionów spotkają się 9 sierpnia br.w Kielcach na organizowanym przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i Miasto Kielce Ogólnopolskim Zjeździe Rodzin i Przyjaciół Legionów. Wydarzeniu temu poświęcona była konferencja prasowa, która odbyła się dziś w ratuszu. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz miasta oraz Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Kielcach

Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach oraz Prezydent Kielc zapraszają na uroczystości obchodów 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Temu wydarzeniu poświęcona została konferencja prasowa, która odbyła się 28 lipca 2014 r. w ratuszu.

Dziękujemy Kielce! Finał Europeady

Kadzielnia jest stworzona do takich imprez. Rozśpiewana widownia, roztańczona scena, piękna sceneria amfiteatru. Serce rosło patrząc na to, jak bawią się na pożegnalnym koncercie w Kielcach uczestnicy Europeady - 51. Festiwalu Miłośników Kultury Ludowej. Po raz pierwszy impreza odbyła się w Polsce.

Kielce-Spotkanie z delegacjami Europeady

Prezydent Wojciech Lubawski wraz z małżonką Małgorzatą Lubawską - w tradycyjnych strojach kieleckich - spotkali się w sobotę, w Domu Środowisk Twórczych z przedstawicielami delegacji, które przyjechały do Kielc na 51. Europeadę. Goście otrzymali z rąk włodarza miasta pamiątki z naszego miasta.

Głosy z całej Europy rozbrzmiały w KCK

Kilkanaście chórów z całej Europy wystąpiło w piątkowy wieczór w Kieleckim Centrum Kultury. Wieczór Chórów to jedna z propozycji trwającej w Kielcach 51. Europeady.

Na ludowo na Kadzielni. W Kielcach trwa Europeada.

51. Europejski Festiwal Miłośników Kultury Ludowej oficjalnie zainaugurował koncert na Kadzielni. Goście wystąpili w ludowych strojach. Również prezydent Wojciech Lubawski wraz z małżonką założyli tradycyjne kieleckie stroje.

Festiwal Europeada w Kielcach

W Kielcach odbywa się Europejski Festiwal Miłośników Kultury Ludowej Europeada. Kolejny dzień można oglądać występy zespołów na miejskich scenach.

Kielce - W hołdzie marszałkowi Piłsudskiemu

12 sierpnia w Kielcach odsłonięty zostanie Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wydarzeniu temu poświęcona była konferencja prasowa w ratuszu. Uroczystości związane są z setną rocznicą wkroczenia do Kielc Pierwszej Kompanii Kadrowej. - Na dziś pomnik jest w Bielsku - Białej w odlewni żeliwa, pracowni Marka Żebrowskiego, gdzie poszczególne elementy są spawane. Na początku sierpnia br. zostanie on przewieziony do Kielc - poinformował Janusz Koza, przewodniczący Obywatelskiego Komitetu Budowy Pomnika. Chcemy, aby wjazd Pomnika do naszego miasta był także znaczącym wydarzeniem. Monument dotrze do Kielc w asyście Kieleckiego Ochotniczego Szwadronu Kawalerii im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich, a członkowie Komitetu Budowy Pomnika przywitają go na Placu Wolności - podkreślił.

"Mali Odkrywcy" - wakacyjne warsztaty fotograficzne w Kielcach

Lato w mieście w pełni. Zajęcia rekreacyjne, sportowe, wycieczki i warsztaty - w Kielcach dzieci na pewno nie mogą się nudzić. Dla najmłodszych, którzy wakacje spędzą w domach, świetlice, kluby osiedlowe oraz instytucje kultury, przygotowały szereg atrakcji. Nie inaczej jest też w kieleckim Biurze Wystaw Artystycznych, gdzie odbywają się warsztaty fotograficzne skierowane dla dzieci w wieku od 10 do 17 lat.

Budżet obywatelski 2015 w Kielcach

25 sierpnia br. rozpoczynamy nabór wniosków w ramach budżetu obywatelskiego na 2015 rok - poinformował na konferencji prasowej w ratuszu prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Na zadania objęte tym przedsięwzięciem w projekcie budżetu miasta na 2015 rok przeznaczona zostanie kwota 5 mln zł.

Wakacyjna Akademia Geologii w Kielcach

Wakacyjna Akademia Geologii to szereg rozmaitych zajęć związanych z geologią, geografią regionu świętokrzyskiego m.in. szlifowanie skał, paleo-origami, warsztaty terenowe na Wietrzni, rozpoznawanie skamieniałości, zajęcia paleo-plastyczne itp

Kieleckie "Lato w teatrze"

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski odwiedził w piątek 18 lipca dzieci uczestniczące w warsztatach w ramach projektu "Lato w teatrze". Spotkanie odbyło się w Instytucie Designu, gdzie młodzi ludzie uczestniczyli w tworzeniu plakatu, który ma być pamiątka całego przedsięwzięcia.

Najwyższa Jakość Quality International dla Geoparku Kielce

Geopark otrzymał prestiżowy tytuł 'Najwyższa Jakość Quality International' w kategorii QI SERVICES, za wysokiej jakości usługi związane z turystyką i edukacją geologiczną, w ramach Świętokrzyskiego Szlaku Archeo-Geologicznego. 'Najwyższa Jakość QI 201', to największy i najbardziej prestiżowy Ogólnopolski Program, promujący jakość, który realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Klubu Polskie Forum ISO 9000.

"Kwiat Podola" gości w Kielcach

W trakcie Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej nie może zabraknąć zagranicznych gości. Jak co roku, w Kielcach gości również zespół „Kwiat Podola”, z partnerskiego miasta Winnica na Ukrainie

Wiatraczkowe ciasteczka w Kielcach - "Design smakuje"

Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej w pełni. Jak co roku występom artystycznym i warsztatom muzycznym towarzyszy wiele kreatywnych przedsięwzięć.

Kielce- "Lato w teatrze"

Ruszyła kolejna edycja "Lata w teatrze". W tym roku Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” przygotował specjalny projekt - "Miasto Gra"

W hołdzie marszałkowi Piłsudskiemu

W sierpniu 1914 roku z krakowskich Oleandrów w stronę Kielc pod wodzą Józefa Piłsudskiego wymaszerowała Pierwsza Kompania Kadrowa. W tym roku będziemy świadkami obchodów stulecia tego wydarzenia.

Już wkrótce Europeada w Kielcach

Już 23 lipca centrum Kielc zostanie zaludnione przez tysiące nietypowo ubranych osób. W mieście stanie 10 scen, na których odbędą się setki występów. Co to takiego? To Europeada - wielki folkowy festiwal. Impreza ma już 50 lat historii, co roku gości w innym państwie, a w 2014 r. po raz pierwszy zawita do Polski! W ramach Europeady do Kielc przyjedzie ok. 3500 występujących z ponad 20 państw Europy.

Korona KIelce zaprezentowała się kibicom

Na kieleckim Rynku odbyła się oficjalna prezentacja drużyny Korony Kielce przed nowym sezonem ekstraklasy. Zawodników i sztab szkoleniowy oklaskiwał tłum kibiców

Super Bawaria dla super Zielonych Patroli z Kielc

Wycieczka do Bawarii była nagrodą dla zwycięzców szóstej edycji konkursu Zielony Patrol, organizowanego przez prezydenta Kielc. Tą wyprawą wakacje rozpoczęły Zielone Patrole ze Szkół Podstawowych nr 20, 33 oraz 2.

71. Tour de Pologne zawita do Kielc

Już 3. sierpnia najlepsi kolarze świata wystartują spod Stoczni Gdańskiej, aby następnie pokonać m.in. 234-kilometrowy etap pomiędzy Toruniem a Warszawą, ścigać się w scenerii malowniczych Tatr Wysokich na Słowacji, czy rywalizować o zwycięstwo na wycieńczającym podjeździe pod „ścianę Bukovina” w Gliczarowie. O końcowej klasyfikacji może zaważyć „czasówka”, która na oczach tysięcy widzów rozegra się w Krakowie. 71. edycja Tour de Pologne zapowiada się emocjonująco!

Kielecka Kadzielnia zyskuje na atrakcyjności

Kadzielnia jest jedną z piękniejszych i najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych Kielc

To był świetny początek wakacji. Zielone patrole u prezydenta Kielc.

Uczestnicy wycieczki do Bawarii, która była główną nagrodą w szóstej edycji konkursu prezydenta Kielc - Zielony Patrol spotkali się z Wojciechem Lubawskim. Zdali relację z tego, jak minął im pierwszy tydzień wakacji. Zielone Patrole ze Szkół Podstawowych nr 20, 33 oraz 2 zwiedziły m.in. Salzburg i Monachium, zamki Ludwika II, były w Garmisch-Partenkirchen, na „Wyspie Kwiatów”, stadionie Alianz Arena oraz największym parku rozrywki w Niemczech - Europa Park.

Kielce-Harcerze odebrali klucze do miasta

W tym roku na Festiwal zgłosiło się 57 podmiotów artystycznych - zespołów tanecznych, wokalnych, folklorystycznych oraz solistów z Polski oraz z zagranicy (Ukraina, Białoruś i Kanada). Łącznie około 1000 wykonawców

Kielce-Wyprawa Zielonych Patroli dobiegła końca

Wycieczka Zielonych Patroli dobiegła końca. Ostatniego dnia, w sobotę, kielczanie byli jeszcze w Parku Olimpijskim w Monachium. Wjechali na Olympiaturm - Wieżę Olimpijską. Stąd, z wysokości 185 m, podziwiali panoramę miasta.

41 Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej

Koncert "Gospodarze - Gościom" na kieleckiej Kadzielni rozpocznie 6 lipca br. 41 Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach. Tegoroczny koncert to jak zawsze połączenie festiwalowej tradycji z nowymi, ożywczymi elementami. Przede wszystkim, w związku z nieco wcześniejszym niż dotychczas terminem Festiwalu, koncert będzie pełnił rolę otwarcia wakacji w Kielcach. Zarówno jego scenariusz, jak i nawiązująca do przestrzeni miejskich scenografia będą przekonywać nas o tym, że wakacje w mieście to dobry pomysł, zwłaszcza, jeśli tym miastem są Kielce.

68. rocznica pogromu kieleckiego

W Kielcach odbywają się uroczystości w związku z 68. rocznicą pogromu kieleckiego. W południe, 4 lipca 2014 r. przedstawiciele władz miasta oraz NSZZ "Solidarność" złożyli kwiaty pod tablicą poświęconą Ofiarom Pogromu

Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach ćwiczyło w terenie

„Świadomość międzykulturowa w działaniach stabilizacyjnych - poziom taktyczny”, to część praktyczna kursu prowadzonego przez Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach, w której uczestniczą przedstawiciele pułków rozpoznawczych niemal z całego kraju.

Kielce-Śladami króla Ludwika II - trzeci dzień wyprawy Zielonych Patroli

Trzeci dzień wycieczki do Bawarii, w której uczestniczą zwycięzcy konkursu Zielony Patrol, upłynął na podziwianiu niezwykłych widoków oraz kolejnych zamków króla Ludwika II Bawarskiego.

Podsumowanie "Święta Kielc"

1 lipca 2014 r. w kieleckim ratuszu odbyło się spotkanie podsumowujące tegoroczne "Święto Kielc".

Koncertowy finał Święta Kielc

Ostatni dzień Święta Kielc to przede wszystkim finałowe Koncerty. Gwiazdą Wieczoru na scenie na Placu Artystów był zespół MAFIA.

Kielce się bawią!

Piękna pogoda, tysiące kielczan, i gości zapachy regionalnych specjałów i ziół, wyroby rękodzieła artystycznego to najkrótsza charakterystyka trwającego właśnie Święta Kielc. W Święto włączyły się muzea i instytucje kultury z całego miasta.

Kielce-Nagrody dla ludzi kultury

Uroczystość wręczenia nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za 2013 r. rozpoczęła tegoroczne Święto Kielc.

Zagraniczni goście u prezydenta Kielc

27 czerwca 2014 r. kielecki ratusz odwiedzili mer ukraińskiej Winnicy oraz burmistrz macedońskiej Vinicy. Spotkali się z prezydentem Kielc Wojciechem Lubawskim, przewodniczącym Rady Miasta Tomaszem Boguckim oraz Sekretrazem Miasta Januszem Kozą.

Zagraniczni goście na Święcie Kielc

Jedną z tradycji „Święta Kielc” są wizyty gości zagranicznych z wybranych miast partnerskich i zaprzyjaźnionych. Podczas wydarzenia mają możliwość ciekawie i aktywnie spędzić czas oraz zapoznać się z atrakcjami naszego miasta. Przeżywane wspólnie święto wzmacnia więzi przyjaźni oraz buduje pozytywny wizerunek Kielc wśród partnerów z zagranicy

Kielce-Pierwsze targi marek własnych w Polsce!

Targi i konferencja producentów marek własnych Private Label Middle Europe (PLME) odbywają się 25 i 26 czerwca 2014 r. w Targach Kielce. Na liście wystawców jest ponad 100 firm z Niemiec, Austrii, Włoch, Ukrainy, Litwy, Belgii, Serbii, Węgier i Polski, a wśród nich m.in. Alma, Bakalland, Contimex, Gold Drop, Konspol, PSS Społem,Tarczyński czy Nowe Group producent asortymentu Pachnąca Szafa

"Kielce przyszłości"

Przy Promenadzie Solnej rozpoczęła się instalacja wystawy "Kielce Przyszłości". Studenci i absolwenci Politechnik: Świętokrzyskiej, Krakowskiej, Śląskiej i Poznańskiej zaprezentują swoją wizję architektoniczną współczesnych Kielc

Kielce- Jest GeoGeniusz

W Centrum Geoedukacji odbył się finał drugiej edycji Konkursu Wiedzy o Ziemi „GEO-Geniusz”. Geopark Kielce- Centrum Geoedukacji od kwietnia realizuje projekt, którego celem jest podniesienie wiedzy o walorach geologicznych regionu świętokrzyskiego.

Rozpoczął się Jarmark Kielecki

Tradycyjny Jarmark Kielecki, poprzedzający Święto Kielc rozpoczął się 23 czerwca 2014 r. w Kielcach.

Dzieci z Bałkanów już w Kielcach

Na zaproszenie władz Kielc do naszego miasta przyjechała 100 - osobowa grupa z Bośni i Hercegowiny. To młodzież i dzieci wraz z opiekunami, z terenów, które ucierpiały podczas niedawnej powodzi.

Wózki przyjechały do Kielc

Już dzisiaj 23 czerwca 2014 r. do niepełnosprawnych trafi 50 wózków, rozdawanych w ramach akcji "Wózki dla Polski". Sprzęt dotarł do Kielc i będzie wydawany w Hali Legionów przy ul. Bocznej (od godz. 10.00). Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

Fotografie na MURZE PAMIĘCI w Kielcach

W poniedziałek, 16 czerwca w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej na dawnym murze więzienia przy ulicy Zamkowej odsłonięty zostanie MUR PAMIĘCI. Na porcelanowych tabliczkach oraz w formie multimedialnej prezentacji przypomniane zostaną twarze i biogramy tych, którzy zostali zamordowani na Zamkowej lub stąd poszli na śmierć.

Kielce -Mario Botta i Adam Bujak otrzymali medale Papieskiej Rady ds. Kultury

Prawie 300 wystawców z całej Europy bierze udział w rozpoczętej właśnie XV edycji Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO oraz V Europejskim Salonie Nowych Technologii dla Muzeów, Konserwacji Zabytków i Dziedzictwa Narodowego EXPOSITIO. Firmy architektoniczne, wnętrzarskie i budowlane prezentują w Kielcach najnowsze rozwiązania dotyczące budowy obiektów sakralnych, ich wyposażenia oraz elementów dekoracyjnych i konserwatorskich. Wielu wystawców przygotowało również bardzo bogatą ofertę dewocjonaliów, szat, naczyń liturgicznych, a także ikony kościelne, prezentowane jednak w zupełnie nowatorski sposób.

Jubileusz Szkoły Podstawowej Nr 18 w Kielcach

50-lecie istnienia oraz 70-rocznicę śmierci patrona Zbigniewa Kruszelnickiego „Wilka” świętowała Szkoła Podstawowa nr 18. Zbiegła się z nim 70 rocznica śmierci patrona placówki.

95 lat 2 Pułku Artylerii Lekkiej Legionów w Kielcach

Uroczystości na Wzgórzu Zamkowym rozpoczęły się o godzinie 10.00. W ich programie znalazły się m.in. wykład historyka dr Tomasza Domańskiego z kieleckiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej oraz wernisaż wystawy rysownika i grafika Marka Judyckiego.

Kielce-Bawaria dla najlepszych Zielonych Patroli

Łzy wzruszenia i okrzyki radości towarzyszyły ogłaszaniu wyników szóstej edycji konkursu „Zielony Patrol”. Na tygodniową wycieczkę do Bawarii, na początku wakacji, wyjedzie patrol ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Kielcach, który zdobył najwięcej punktów za całoroczną pracę. Razem z nimi pojadą młodzi ekolodzy ze Szkoły Podstawowej nr 33 oraz z SP nr 2.

Festiwal Piosenki Religijnej w Kielcach

Finał XIV Festiwalu Piosenki Religijnej Kielce 2014 odbędzie się w dniu 10 czerwca 2014 r. o godzinie 16.00 na dużej scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Przed jury i publicznością zaprezentuje się 14 zepołów z Diecezji Kieleckiej w dwóch kategoriach wiekowych: dziecięcej do lat 13 i młodzieżowej powyżej lat 13, wyłonionych podczas eliminacji, które odbyły się w maju w Kazimierskim Ośrodku Kultury oraz w Targach Kielce. Gwiazdą Festiwalu będzie Beata Bednarz z zespołem.

Kielce - Samorządowcy uczcili rocznicę wolnych wyborów z 1989 roku

Wczoraj 5 czerwca 2014 r. na Skwerze Szarych Szeregów odbyła się uroczystość upamiętniająca pierwsze wolne wybory z 4 czerwca 1989 roku

Święto Kielc 2014

Już 27 czerwca rozpocznie się Święto Kielc. Tegoroczne edycja upłynie się pod hasłem „Miasto z pasją tworzenia". W programie znalazło się mnóstwo imprez, które odbędą się na ul. Sienkiewicza, w Parku, a także w wielu miejskich placówkach kultury.

Forum Polski Wschodniej w Kielcach

Ponad 250 osób, w tym wielu znakomitych gości z Polski i z zagranicy uczestniczy w IV Forum Polski Wschodniej, które w Kielcach organizuje Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Przybyli przedstawiciele przedsiębiorców, władz regionalnych, instytucji otoczenia biznesu oraz świata nauki zainteresowanych współpracą gospodarczą z Polską Wschodnią. W wydarzeniu biorą udział goście specjalni: Jerzy Buzek - były przewodniczący Parlamentu Europejskiego i polski premier oraz Günter Verheugen były komisarz odpowiedzialny za rozszerzenie Unii Europejskiej.

Świętokrzyski Szlak Archeo - Geologiczny wyróżniony konkursie "Polska Pięknieje"

Projekt Świętokrzyski Szlak Archeo-Geologiczny znalazł się w gronie nominowanych do nagrody "Polska Pięknieje". Dyplom potwierdzający ten fakt odebrała z rąk wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej dyrektor Geoparku Kielce Elżbieta Czajkowska podczas gali w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju w Warszawie.

"Pierwsza łopata" pod budowę Zespołu Inkubatorów KPT

30 maja 2014 r. odbyła się uroczystość "Wbicia pierwszej łopaty" pod budowę Zespołu Inkubatorów KPT. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miasta, województwa, uczelni wyższych, przedsiębiorcy, a także podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju Iwona Wendel. Pieniądze na realizację inwestycji pochodzą z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. W sumie na rozbudowę infrastruktury KPT wydanych zostanie ponad 91 milionów złotych, oprócz Zespołu Inkubatorów powstaną trzy hale przemysłowe. Przebudową budynku po WSU zajmuje się firma Skanska, natomiast przetarg na budowę hal wygrało przedsiębiorstwo Anna -bud.

Dzień Dziecka w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

Zajęcia plastyczne, gry i zabawy dla dzieci, koncert oraz bezpłatny wstęp dla dzieci to atrakcje, które swoim gościom proponuje Muzeum Zabawek i Zabawy w święto dzieci 1 czerwca.

"Pierwsza łopata" pod budowę Zespołu Inkubatorów Kieleckiego Parku Technologicznego

30 maja 2014 r. o godz. 12.00 odbędzie się uroczystość "Wbicia pierwszej łopaty" pod budowę Zespołu Inkubatorów KPT. W uroczystości wezmą udział przedstawiciele władz miasta, województwa, uczelni wyższych, przedsiębiorcy, a także podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju Iwona Wendel. Pieniądze na realizację inwestycji pochodzą z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. W sumie na rozbudowę infrastruktury KPT wydanie zostanie ponad 91 milionów złotych, oprócz Zespołu Inkubatorów powstaną trzy hale przemysłowe. Przebudową budynku po WSU zajmuje się firma Skanska, natomiast przetarg na budowę hal wygrało przedsiębiorstwo Anna -bud.

W Kielcach opowie o zbrodniarzach

Autor - syn żołnierza AK, uczestnika kampanii wrześniowej, bliskiego współpracownika rtm. Pileckiego, więźnia niemieckiego i stalinowskiego opisuje przypadki czerwonych oprawców, losy ich ofiar, mechanizmy represji oraz status nietykalności katów w III RP.

Przegląd filmów edukacyjnych w Kielcach

Kielecka publiczność ma okazję spotkać twórców nietuzinkowych, mających w swoim dorobku wartościowe filmy. To jeden z elementów Przeglądu Filmów Edukacyjnych "Człowiek w poszukiwaniu wartości", organizowanego przez Ośrodek Kultury Ziemowit, filię Domu Kultury „Zameczek”. W tym roku istotnym elementem programu są rocznice urodzin Stefana Żeromskiego oraz wybuchu powstania warszawskiego. Nowością zaś - warsztaty filmowe dla młodzieży.

Narodowy Dzień Sportu w Kielcach

Już 14 czerwca b r. odbędzie się druga edycja Narodowego Dnia Sportu. Ten ogólnopolski projekt popularyzujący aktywność sportową wśród Polaków organizowany jest przez Fundację Zwalcz Nudę we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Ideą akcji jest umożliwienie wszystkim chętnym dostępu do nieodpłatnych, specjalnie przygotowanych treningów w różnych dyscyplinach sportowych. W tym roku do akcji dołączyło także Miasto Kielce.

Nowe rabaty kwiatowe w Kielcach

Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych Spółka z o.o. rozpoczęło obsadę rabat kwiatowych w naszym mieście. W tym roku na rabatach i w pojemnikach (gazonach ) zostanie wysadzonych około 70 tys. sztuk rozsad kwiatowych.

W kieleckim ratuszu o strategii rozwoju miasta

Dziś 21 maja 2014 r. w ratuszu odbywa się drugi dzień warsztatów dla mieszkańców, przedsiębiorców oraz lokalnych instytucji edukacyjnych, organizacji w ramach prac nad aktualizacją "Strategii rozwoju miasta Kielce na lata 2007 - 2020".

Festyn rodzinny w ramach Dni Profilaktyki w Kielcach

Świetlice środowiskowe i kluby młodzieżowe z Kielc zaprezentowały się podczas festynu rodzinnego, który odbył się w Parku Miejskim w ramach XII Świętokrzyskich Dni Profilaktyki.

W Kielcach powstanie innowacyjna firma?

Możliwe, że w Kielcach powstanie wysoce innowacyjna firma wdrażająca technologie jeszcze nieobecne na rynku, produkująca kosmetyki, środki higieniczne oraz służące ochronie zdrowia - m.in. o tym rozmawiano podczas spotkania z przedstawicielami tureckiej firmy poszukującej możliwości inwestowania w Unii Europejskiej, które odbyło się wczoraj w ratuszu.

Prace Magdaleny Abakanowicz w Galerii Winda

Wernisaż prac Magdaleny Abakanowicz zainaugurował imprezy towarzyszące XV edycji Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion. W Galerii Winda w Kieleckim Centrum Kultury można oglądać kilkadziesiąt prac, stworzonych przez rzeźbiarkę na przestrzeni ostatnich 50 lat.

Cztery imprezy wystawiennicze w Targach Kielce

Cztery imprezy wystawiennicze rozpoczęły się w Targach Kielce. XX Międzynarodowym Targom Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA towarzyszą X Międzynarodowe Targi Infrastruktury TRAFFIC-EXPO - TIL, XVI Targi Maszyn Budowlanych i Pojazdów Specjalistycznych MASZBUD oraz VI Targi Transportu Drogowego - Pojazdy Użytkowe ROTRA. W sumie przez 4 dni zaprezentuje się blisko 400 wystawców z 21 krajów.

Tak się bawiły Kielce podczas Gry Miejskiej "Tour de Kielce - śladami funduszy europejskich"

W grze terenowej szlakiem unijnych inwestycji, która odbyła się w sobotę 10 maja br. z okazji 10 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, bawiło się ponad 80 osób w zespołach od 3 do 5 osobowych. Świetna zabawa w gronie rodziny lub przyjaciół, ciekawe i zróżnicowane zadania, moc atrakcji na każdym punkcie gry oraz wspaniałe występy dzieci i młodzieży z DK „Zameczek” oraz Młodzieżowego Domu Kultury na kieleckim Rynku - to wszystko czekało na mieszkańców, którzy zdecydowali się w sobotę na aktywne spędzenie wolnego czasu.

"Też tu jestem" - obchody Dnia Godności w Kielcach

Po raz 11. w Kielcach obchodzono "Międzynarodowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną". Jego organizatorem był oddział Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

Kielczanie szlakiem unijnych inwestycji

Ponad 80 osób wzięło udział w zabawie zorganizowanej przez Urząd Miasta - Tour de Kielce. To część ogólnopolskiej akcji obchodów rocznicy wstąpienia do UE. Ma ona zaprezentować skalę zmian, jakie nastąpiły w naszym mieście dzięki wykorzystaniu funduszy europejskich. Od rana na Rynku grupy rejestrowały swoją uczestnictwo w zabawie. Na starcie gry stawiały się całe rodziny. Wszyscy liczyli przede wszystkim na świetną zabawę. Każdy z grup uczestniczących w zabawie otrzymała od organizatorów niezbędny ekwipunek.

Wygrana Kielc w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2014

Projekt „Rozwój komunikacji publicznej w Kieleckim Obszarze Metropolitalnym” został jednym z 10 zwycięskich projektów w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2014, zgłoszony do konkursu przez Wydział Projektów Strukturalnych i Strategii Miasta. Uroczyste ogłoszenie wyników III edycji Konkursu odbyło się podczas odbywającego się w Katowicach Europejskiego Kongresu Gospodarczego, w dniu 8 maja br. Nagrodę w imieniu Miasta Kielce za poprawę jakości infrastruktury drogowej i transportu publicznego, która przyczyniła się do zwiększenie konkurencyjności regionu oraz rozwoju funkcji metropolitalnych, odebrała Pani Barbara Nowak - Skarbnik Miasta.

Artygiel - Kielecka Wystawa Artystów Regionu

Prace 37 artystów prezentowane będą podczas drugiej edycji Kieleckiej Wystawy Artystów Regionu pt. „Artygiel”. To sztandarowa wystawa cyklu „Uskrzydleni”. Wernisaż odbędzie się w sobotę, 10 maja o godz. 18.00 w przestrzeni Best Western Grand Hotel w Kielcach. Przedsięwzięcie organizują: Galeria „Petite”, Towarzystwo Wiedzy o Dawnych Kulturach w Kielcach oraz Polskie Stowarzyszenie Edukacji Plastycznej.

Prof. Kazimierz Gustaw Zemła odebrał Nagrodę Miasta Kielce

Prof. Kazimierz Gustaw Zemła odebrał 8 maja 2014 r. Nagrodę Miasta Kielce za 2013 rok podczas sesji Rady Miasta w ratuszu. Profesor jest jednym z najbardziej znanych, współczesnych rzeźbiarzy.

Spotkanie otwierające projekt "W kierunku Smart City" w Kielcach

Dziś 6 maja 2014 r. w ratuszu odbyło się spotkanie otwierające prace nad koncepcją Projektu pn. "W kierunku Smart City

Co Kielcom dała Unia?

Mija dziesięć lat od przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Co z perspektywy 10 lat 1 maja 2004 roku przyniósł stolicy województwa świętokrzyskiego? Jakie byłyby Kielce, gdyby nie szanse, jakie dają unijne fundusze?

Kielce są wiarygodnym partnerem finansowym

Fitch Ratings potwierdził międzynarodowe długoterminowe ratingi (Issuer Default Ratings) dla Miasta Kielce dla zadłużenia w walucie zagranicznej i krajowej na poziomie "BBB-" oraz długoterminowy rating krajowy na poziomie "A-(pol)". Perspektywa ratingów jest stabilna.

Dzień Flagi w Kielcach

Kielecki Ochotniczy Szwadron Kawalerii im. 13. Pułku Ułanów Wileńskich oraz Urząd Miasta Kielce zapraszają do udziału w uroczystości Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Kielcach, która odbędzie się 2 maja o godzinie 12.00 na Rynku

Święto Konstytucji-obchody w Kielcach

Obchody 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczną się w dniu 3 maja br. mszą świętą w intencji Ojczyzny (godz. 11.00) w Bazylice Katedralnej. Następnie uczestnicy obchodów przejdą przed pomnik Stanisława Staszica w Parku Miejskim w Kielcach gdzie odbędą się oficjalne uroczystości.

Święto Konstytucji - obchody w Kielcach

Obchody 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczną się w dniu 3 maja br. mszą świętą w intencji Ojczyzny (godz. 11.00) w Bazylice Katedralnej

Akcja "Wózki dla Polski" w Kielcach

W Kielcach akcja odbędzie się 23 czerwca br. Wydawanie sprzętu osobom zainteresowanym odbędzie się w tym dniu w Hali Legionów przy ul. Bocznej (godz. 10.00). W tym roku jest to 50 sztuk wózków dla osób niepełnosprawnych. Patronat nad tym wydarzeniem objął prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

10 lat Polski w Unii Europejskiej - obchody w Kielcach

W tym roku obchodzimy dziesiątą rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. W ramach ogólnopolskiej akcji obchodów tej rocznicy Miasto Kielce przygotowało atrakcje, które zaprezentują skalę zmian, jakie nastąpiły w mieście dzięki wykorzystaniu Funduszy Europejskich. Z tej okazji Prezydent Miasta Kielce zaprasza na terenową grę miejską pn. Tour de Kielce - śladami funduszy europejskich, która odbędzie się dnia 10 maja 2014r. w godzinach 9:45 – 17:00.

Kolejne zadanie w projekcie "Rewitalizacja zabytkowego Śródmieścia Kielc - etap II"

Wydział Projektów Strukturalnych i Strategii Miasta UM Kielce informuje, że projekt "Rewitalizacja zabytkowego śródmieścia Kielc - etap II", został rozszerzony o kolejne, piąte zadanie pn."Przebudowa dziedzińca Pałacu Biskupów Krakowskich wraz z modernizacją infrastruktury" na podstawie aneksu do umowy o dofinansowanie projektu zawartego przez Gminę Kielce z Województwem Świętokrzyskim reprezentowanym przez Zarząd Województwa, jako Instytucją Zarządzającą Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007 – 2013.

W Kielcach pomogą lokatorom z długami

W Kielcach rusza program udzielania pomocy osobom zagrożonym eksmisją. Radni zaakceptowali go na kwietniowej sesji. Adresowany jest do osób, które mieszkają w lokalach należących do miasta, zagrożonych ich utratą w związku z zaległościami z tytułu opłat czynszowych za co najmniej pół roku do czasu wejścia w życie uchwały Rady Miasta.

W Kielcach uczyli ekologii i bezpieczeństwa na scenie

Ponad 200 dzieci i młodzieży z kieleckich placówek oświatowych wzięło udział w Przeglądzie Małych Form Teatralnych PROFI-EKO-DRAMA.

Kielecka oświata w czołówce

Według badań opublikowanych w ostatnim czasopiśmie „Wspólnota", w artykule „Oświata w finansach samorządów gminnych, w latach 2009-2012” gmina Kielce osiągnęła jeden z najniższych wskaźników dopłat do subwencji oświatowej w przeliczeniu na 1 ucznia wśród miast wojewódzkich.
stat4u