SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo warmińsko-mazurskie

Prawnicy pomagają olsztynianom

Dla wielu to jedyna możliwość uzyskania prawnej porady. Od początku tygodnia w stolicy regionu działa siedem punktów bezpłatnych konsultacji. Nieodpłatna pomoc formalnie proponowana jest od 1 stycznia. Jednak ze względu na dłuższy weekend pierwsze poradnie zostały uruchomione 4 stycznia (poniedziałek).

Trzej Królowie trzeci raz w Olsztynie

Olsztyn będzie jednym z ponad 400 miast i miasteczek w kraju, które gościć będzie Orszak Trzech Króli. To już trzecia edycja wydarzenia. Tysiące osób - całe rodziny, stowarzyszenia, wspólnoty parafialne - wyjdą na olsztyńskie ulice już w środę (6 stycznia). Orszak jest dla wielu okazją do odbudowywania więzi społecznych. Nawiązuje do tradycji jasełek ulicznych.

Prezydent Olsztyna gościł piłkarki Stomilu

Choć nie są tak popularne, jak piłkarze, to potrafią walczyć o piłkę równie zaciekle, a może nawet bardziej. Stomilanki spotkały się w ratuszu z Piotrem Grzymowiczem.

Eko Odkrywcy są z Olsztyna

Tegoroczna edycja akcji Eko Odkrywcy już za nami. Wśród najlepszych znalazły się także dzieci z naszego miasta. Konkurs Eko Odkrywcy organizowany jest od trzech lat. Jego cel to przede wszystkim kształtowanie postaw proekologicznych oraz zwiększanie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży. Biorą w nim udział szkoły, przedszkola, placówki oświatowe i wychowawcze oraz organizacje pozarządowe.

Grand Slam na pewno w Olsztynie!

Jest decyzja dotycząca zmagań siatkarzy plażowych. Turniej z cyklu Wielkiego Szlema drugi rok z rzędu odbędzie się w naszym mieście!

Najpiękniejsza iluminacja w Olsztynie?

Wyjątkowy, magiczny, niespotykany Park Centralny po zmroku? Jeśli uważają Państwo, że tak jest, warto wesprzeć Olsztyn w plebiscycie. Konkurs "Świeć się z Energą" organizowany jest już siódmy raz. Najpierw wyłonione zostaną najlepsze miasta z każdego województwa. Później zmagania przeniosą się na poziom ogólnopolski.

Prezydent Olsztyna podsumował rok

Trudne miesiące, ale z perspektywą lepszej przyszłości - tak można podsumować kończący się rok w Olsztynie. Piotr Grzymowicz opowiedział o zrealizowanych zadaniach i planach na przyszłość

To ten dzień... Tramwajowa inauguracja!

Nieco ponad 108 lat po premierze oraz 50 lat i miesiąc po likwidacji. Na olsztyńskie tory wracają tramwaje. Długie miesiące często skomplikowanych prac, tysiące osób na placach budów i mnóstwo materiałów budowlanych. Tak w kilku słowach można opisać proces, który doprowadził do sobotniej (19 grudnia) inauguracji.

Mikołaj odwiedził chore dzieci w Olsztynie

Energetyczny koncert, multimedialne zagadki, tramwajowe prezenty i ... zielony mikołaj. Takie atrakcje przygotowaliśmy dla dzieci z oddziału onkologicznego olsztyńskiego szpitala dziecięcego

Szkolenie tramwajowe dla osób niepełnosprawnych

Jak bezpiecznie wsiąść do tramwaju? Czy trzeba sygnalizować motorniczemu, że osoba na wózku chce dostać się do środka? Skąd wiadomo na którym przystanku jesteśmy?

Grudzień ’70 - Elbląg mocno włącza się w obchody

Okrągła rocznica tragedii, która wydarzyła się w grudniu 1970 roku skłania do nieco głębszej refleksji i podsumowań. 18 grudnia br. w Elblągu będzie ku temu kilka okazji. Zaplanowano oficjalne uroczystości, promocję dwóch książek oraz wystawę. Zachęcamy elblążan do udziału.

Miasto Elbląg pamięta o "Grudniu 70"

Prezydent Witold Wróblewski złożył dziś rano wieńce i zapalił znicze na grobach elblążan, którzy polegli w grudniu 1970 roku.

Pryzmat wystąpi w Rosji

Kolejny zagraniczny występ olsztyńskich tancerzy. Tym razem Pracownia Tańca Pryzmat dostała zaproszenie do Sankt Petersburga.

Elbląg wkracza do cyklu Garmin Iron Triathlon!

W przyszłorocznym cyklu Garmin Iron Triathlon zawodnicy będą mogli zawitać w rejon, który z triathlonem kojarzy się już od wielu lat, lecz dopiero w 2016 roku impreza triathlonowa zagości tam po raz pierwszy. Mowa o mieście Elbląg, z którego wywodzi się niejeden mistrz polski i nie jeden reprezentant kraju w tej dyscyplinie. Wielki finał cyklu GIT odbędzie się 17 lipca, a triathloniści będą mieli do pokonania 2 dystanse: 1/4 Ironmana oraz 1/8 Ironmana. Ponadto w ćwiartce będzie można również wystartować w trzyosobowej sztafecie, w której jeden zawodnik płynie, drugi jedzie na rowerze, a trzeci biegnie.

Grand Slam sportowym wydarzeniem lata 2015

Magazyn "Brief" ogłosiło laureatów konkursu "Wydarzenie Lata 2015". Wśród najlepszych znalazł się Olsztyn! Jurorzy przyznawali nagrody w kilku kategoriach: sport, muzyka, teatr, film, design, kulinaria, nauka i biznes. Grand Prix konkursu trafiło do European Rover Challenge, największego w Europie, cyklicznego wydarzenia robotyczno-kosmicznego, które odbywa się w Podzamczu w województwie świętokrzyskim.

O biznesie w stolicy

Dlaczego warto inwestować w Olsztynie, co nasze miasto ma do zaoferowania przedsiębiorcom? M.in. o tym można było usłyszeć podczas spotkania w Warszawie. Samorządy Olsztyna, Elbląga i województwa oraz Fundacja Pro Progressio zorganizowały w stolicy Polski biznesowe spotkanie. W jego trakcie zaproszeni goście mieli okazję dowiedzieć się o potencjale gospodarczym regionu i największych miast.

Sieć może być bezpieczna

O tym, że w Internecie warto zachować szczególną ostrożność, wie coraz więcej coraz młodszych olsztynian. W Multicentrum podsumowano projekt "(Nie)Bezpieczna sieć".

Dobre praktyki Straży Miejskiej

Olsztyńscy strażnicy zostali skontrolowani przez Najwyższą Izbę Kontroli. Ocena wystawiona przez NIK potwierdza wysoką jakość jednostki. Kontrolerzy przyglądali się pracy olsztyńskich strażników z naciskiem na lata 2012-2014. W trzystopniowej skali, Straż Miejska dostała najwyższą, pozytywną ocenę. Wynika przede wszystkim z realizowania postawionych przed funkcjonariuszami zadań.

Profesor Iwaniec odznaczony Medalem im. Stefana Banacha

Honorowy Elblążanin, profesor Henryk Iwaniec otrzymał Medal im. Stefana Banacha, przyznany przez Prezydium Polskiej Akademii Nauk. Z tej okazji dziś o godz. 15.00 laureat wygłosi w języku angielskim wykład w Instytucie Matematycznym PAN pn. "Zeros of the zeta function". Profesor Iwaniec jest absolwentem elbląskiego Technikum Mechanicznego a obecnie profesorem matematyki na amerykańskim Uniwersytecie Rutgersa w stanie New Jersey. Tytuł Honorowego Obywatela Elbląga został przyznany mu przez Radę Miejską 2006 roku

Prof. Połom laureatem nagrody im. Skurpskiego

Operator filmowy, fotograf, reżyser, wykładowca Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego odebrał laur z rąk prezydenta miasta. Uroczystość odbyła się w olsztyńskim zamku. Wyjątkowe wydarzenie gościły Sale Kopernikowskie Zamku Kapituły Warmińskiej. Dziewiąty raz włodarz Olsztyna wręczał nagrodę w dziedzinie sztuk plastycznych.

Michelin w Olsztynie od 20 lat

Dokładnie dziś (2 grudnia) mija 20 lat od wejścia olsztyńskiej fabryki opon w skład Grupy Michelin. Ówczesny Dyrektor Zarządzający Grupy Michelin François Michelin, podpisał z Ministerstwem Przekształceń Własnościowych umowę prywatyzacyjną. Na jej mocy Michelin objął większościowy pakiet akcji Stomilu-Olsztyn. Dziś olsztyńska fabryka jest największym producentem opon w Polsce i jednym z największych zakładów produkcyjnych Michelin na świecie.

Olsztyn doskonały do życia

Świetne miejsce stolicy Warmii i Mazur w rankingu jakości życia. Olsztyn w ostatniej Diagnozie Społecznej plasuje się tuż za podium. Nasze miasto zrobiło jeden z większych skoków. W porównaniu do 2011 roku Olsztyn awansował aż o 15 pozycji - na 4. miejsce. Większy skok wykonały jedynie Gliwice (z 26. na 6. pozycję).

Oni upowszechniają kulturę w Olsztynie

Były kwiaty, dyplomy, pamiątkowe odznaczenia. Kolejny raz Prezydent Olsztyna wręczył nagrody za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury.

Ten kościół to skarb

Jest niepozorny, ale kryje w sobie niezwykłą historię. Zakończył się kolejny etap prac w kościele św. Wawrzyńca w Gutkowie. Obok katedry św. Jakuba, jest jednym z dwóch najstarszych olsztyńskich kościołów. Jego powstanie datuje się na początek XV wieku. Niewielki, stojący na wzniesieniu, z charakterystyczną, drewnianą dzwonnicą.

Kto pomoże przy WOŚP-ie?

Pediatria oraz godna opieka ludzi w podeszłym wieku będą celem zbiórki podczas najbliższego finału WOŚP. W Olsztynie zaczął działać orkiestrowy sztab.

Konsultujemy e-usługi w Olsztynie

Jest coraz więcej działań, które można realizować nie wychodząc z domu. Pytamy olsztynian o kolejne elektroniczne usługi, jakie mielibyśmy uruchomić. Teraz w Internecie działa kilkanaście zrealizowanych przez nas projektów. To zadania mające m.in. ułatwić olsztynianom załatwianie urzędowych spraw, pomóc zwiedzać miasto albo ostrzegać o zagrożeniach.

Po pierwsze Przekop przez Mierzeję

Stanowisko Jerzego Wilka posła na Sejm RP, członka komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej dot. realizacji budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną

Grand Slam najprawdopodobniej znowu w Olsztynie

To już niemal pewne. Wszystko wskazuje na to, że wielka siatkówka w przyszłym roku znowu zawita do stolicy Warmii i Mazur. Pierwsza edycja cyklu World Tour w siatkówce plażowej okazała się sukcesem - powiedział Paweł Papke, prezes Polskiej Związku Piłki Siatkowej - i dlatego oczywistością było podjęcie decyzji o tym, by w przyszłym roku wrócić do Olsztyna. Jesteśmy już po wstępnych rozmowach zarówno z władzami miasta, jak i z władzami województwa.

Rządowe stypendia przyznane

Łącznie 160 nazwisk jest na liście rządowych stypendystów. Wśród najlepszych uczniów nie zabrakło olsztynian.

"Gastronomik" przyjazny czytaniu

Nie tylko doskonale gotują, ale też skutecznie promują czytelnictwo. Specjalny certyfikat dostał Zespół Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie. Spod rąk uczniów i nauczycieli "Gastronomika" na co dzień wychodzą najbardziej wymyślne, doskonale prezentujące się i świetnie smakujące potrawy. Umiejętności zdobywają w kraju i za granicą.

Schronisko szuka wolontariuszy

Jesień i zima to zawsze najtrudniejszy czas dla zwierząt. Kolejny raz trwa zbiórka karmy dla mieszkańców olsztyńskiego schroniska. Akcja jest realizowana w trzy weekendy. Pierwsze działanie już za nami, kolejne okazje, by wesprzeć futrzaki 20 i 21 oraz 27 i 28 listopada.

XIX Anima rozpoczęta!

Jest jednym z najważniejszych festiwali teatrów lalek w kraju. Stolica województwa już 19. raz gości Olsztyński Tydzień Teatrów Lalkowych. Do niedzieli widzowie, którzy odwiedzą Olsztyński Teatr Lalek, będą mogli oglądać propozycje zespołów z całej Polski. Podczas trwającego festiwalu zaprezentuje się sześć grup - poza gospodarzami spektakle wystawią przedstawiciele Kielc, Gdańska, Białegostoku, Warszawy i Katowic.

Uczeń z Olsztyna walczy dalej

Znane są wyniki szkolnych eliminacji VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. W pierwszym etapie wzięło udział 7 127 uczniów z z całej Polski. Do drugiego etapu zakwalifikowało się tylko 8% osób. Wśród nich uczeń z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie

70 lat szkoły muzycznej

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II ST. im. Fryderyka Chopina w Olsztynie jubileusz 70-lecia. Kulminacyjny punkt obchodów przypadł na 13 listopada. W czasie Gali Jubileuszowej w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej spotkali się byli i obecni uczniowie placówki, nauczyciele, wychowawcy, pracownicy szkoły i internatu oraz zaproszeni goście. Wśród nich Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, który podkreślał, że chociaż bezpośrednie finansowanie tej instytucji nie leży w gestii samorządu, to stara się na różne sposoby wspierać jej funkcjonowanie.

Nakręć film i leć do Brukseli!

Jeśli jesteś uczniem szkoły ponadgimnazjalnej lub studentem, lubisz podróżować i chcesz ze swoimi znajomymi poznać Brukselę - ten konkurs jest właśnie dla Ciebie!

Tablica dr. Gębika odsłonięta

Był jedną z najważniejszych postaci kształtujących świadomość olsztynian. Dr Władysław Gębik został uhonorowany pamiątkową tablicą. Starania o upamiętnienie tego wybitnego pedagoga, literata, działacza społeczno-kulturalnego zaczęły się w styczniu. Swój finał miały 10 listopada (wtorek), podczas uroczystości przed kamienicą przy ul. Wyzwolenia 9. To w tym budynku w latach 1946-1964 mieszkał dr Gębik.

Uhonorujemy dr. Gębika

Pedagog, literat, działacz społeczno-kulturalny przez lata związany z Olsztynem. Na domu, w którym mieszkał Władysław Gębik zawiśnie pamiątkowa tablica. Inicjatorami przedsięwzięcia są Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz Społeczna Grupa Inicjatywna na rzecz upamiętnienia postaci dr. Władysława Gębika. Prace zaczęły się w styczniu, a swój finał znajdą we wtorek (10 listopada).

Podświetlimy Kościół w Olsztynie

W wigilię Święta Niepodległości, 10 listopada, kolejny obiekt na olsztyńskiej starówce zostanie podświetlony. Będzie to pierwszy etap prac iluminacyjnych prowadzonych przy Kościele Garnizonowym.

Ukiel popularny też w Singapurze

Choć wracamy bez lauru, to jednak sama obecność tam jest ogromnym wyróżnieniem. Olsztyn zaprezentował się podczas World Architecture Festival.

Olsztynianie chcą ekociepłowni

Mamy wyniki badań przeprowadzonych wśród Olsztynian. Okazuje się, że znaczna część popiera pomysł związany z budową Ekociepłowni. Aż 88 procent pytanych uważa, że budowa nowoczesnych ekologicznych elektrociepłowni, wytwarzających energię z odpadów komunalnych to dobry pomysł. A właśnie taki zakład ma powstać w Olsztynie.

Michelin kupił miejski grunt

30 października 2015 roku została podpisana umowa między władzami miasta Olsztyna a Michelin Polska S.A dotycząca zakupu 77 hektarów terenu należącego do Miasta.

Dobra passa olsztyńskich tancerzy

Doskonały czas przeżywają młodzi artyści z grupy Pryzmat Mini. Tancerze z Krakowa przywieźli festiwalowy laur. Pół miesiąca temu olsztyńska grupa została wyróżniona przez rządzących państwem. Podczas Dnia Edukacji Narodowej tancerze mieli okazję zaprezentować się przed premier Polski w Warszawie.

Podziękowaliśmy wolontariuszom za pomoc

Były certyfikaty, symboliczne nagrody, tort i mnóstwo śmiechu. Podczas uroczystego spotkania podziękowaliśmy wolontariuszom za pomoc przy miejskich imprezach. Wolontariusze Miasta Olsztyna jako grupa zaistnieli w tym roku pierwszy raz. Skorzystaliśmy z doświadczeń innych miast, które organizują wielkie imprezy i zaprosiliśmy do współpracy mieszkańców Stolicy regionu.

Straż Miejska w Olsztynie z certyfikatem

Są jedną z najlepszych takich formacji w kraju. Olsztyńscy strażnicy miejscy dostali certyfikat jakości MSW. Certyfikacja Ministerstwa Spraw Wewnętrznych nie jest akcją obowiązkową. Straże gminne i miejskie mogły zgłaszać się do oceny dobrowolnie. Z tej okazji skrzętnie skorzystali olsztyńscy strażnicy i... nie żałują.

Jako prezydent Elbląga spełniłem większość moich obietnic wyborczych - wywiad z Jerzym Wilkiem

Jeżeli elblążanie mi zaufają i otrzymam mandat posła, zrobię wszystko co w mojej mocy, by rozwiązywać problemy mieszkańców regionu - z kandydatem do Sejmu z listy PiS w okręgu elbląskim -rozmawiał - Andrzej Ficek

Multicentrum bardziej nowoczesne (audio mp3)

Olsztyńska placówka jest jedną z najbardziej niezwykłych w kraju. Właśnie trafiły do niej kolejne urządzenia, z których na co dzień będą korzystać dzieci. Komputerowe zestawy, nowe wyposażenie pracowni muzycznej oraz niezwykłe urządzenia - K-first - to najnowszy sprzęt, w jaki wyposażono Multicentrum.

Wyjątkowi twórcy prezentowali niezwykłe talenty

Jest doskonałą okazją do spotkań, wspólnej zabawy, zaprezentowania zdolności. Za nami kolejne Olsztyńskie Spotkania Artystyczne Domów i Ośrodków Wsparcia.

Olsztynianie uświetnili Dzień Edukacji Narodowej

Ogromne wyróżnienie dla olsztyńskiej grupy Pryzmat Mini. Młodzi tancerze ze stolicy regionu wystąpili w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników związanych z edukacją. Jak się okazuje, może być też niesamowitym przeżyciem dla uświetniających go osób.

Jestem przeciwny przyjmowaniu emigrantów-wywiad z Selimem Chazbijewiczem - kandydatem do Sejmu z listy PiS w Olsztynie

Uważam, że emigranci z Bliskiego Wschodu będą zagrożeniem dla wewnętrznej stabilności polskiego państwa - rozmawiał Andrzej Ficek

Budżet Obywatelski Elbląga – ostatni tydzień głosowania

Czasu jest coraz mniej. Elblążanie mają już tylko tydzień, aby oddać swój głos na inwestycję w swoim okręgu oraz ogólnomiejską, które zostaną zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego

Towarzystwo Miłośników Olsztyna ma 50 lat!

Niezwykła instytucja świętuje półwiecze działalności. Obchody potrwają trzy dni. Artyści, dziennikarze, naukowcy - to oni przed pięćdziesięcioma laty wpadli na pomysł powołania w Olsztynie społeczno-kulturalnej organizacji. Wśród ponad dwadzieściorga założycieli znaleźli się rzeźbiarka Balbina Świtycz-Widacka, historyk Andrzej Wakar, architekt Bolesław Wolski, plastyk Henryk Oszczakiewicz czy dziennikarka radiowa Anna Kochanowska.

Wiemy już które projekty zwyciężyły w głosowaniu na Olsztyński Budżet Obywatelski

Zdecydowanym faworytem w kategorii projekt ogólnomiejski był szlak pieszo - rowerowy, czyli Łynostrada. Przez dwa tygodnie mieszkańcy Olsztyna mogli decydować o tym, które projekty będą zrealizowane w następnym roku. W kategorii ogólnomiejskiej w czołówce - obok Łynostrady, na którą odnotowaliśmy blisko 2,5 tys. głosów - było jeszcze Miasteczko ruchu drogowego (ponad 750 głosów) i remont ciągu ulic: Marcina Kromera i Zyndrama z Maszkowic (niecałe 600 głosów).

Gwiazdy kina znów w Olsztynie

Organizatorzy WAMA Film Festival zapowiedzieli drugą edycję wydarzenia. To znaczy, że do naszego miasta ponownie zjadą gwiazdy dużego ekranu.

Poznaliśmy najlepsze kadry z miasta-ogrodu

Olsztyńskie Planetarium gościło twórców, którzy wzięli udział w naszym konkursie. Filmy wykorzystamy do promocji Olsztyna. Konkurs "Kadr z miasta-ogrodu, czyli filmujemy Olsztyn" rozstrzygnięty! Spośród 19 obrazów, które do nas wpłynęły, wybrana została trójka najlepszych.

"Jan Budowniczy" z honorowym obywatelstwem

Tytułowy przydomek przylgnął do niego nieprzypadkowo. Jan Kochanowicz, wieloletni dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych, odebrał akt nadania zaszczytnego tytułu. Pedagog, nauczyciel, działacz sportowy, społecznik, wreszcie 27. Honorowy Obywatel Olsztyna. Decyzję o docenieniu zasług i wkładu Jana Kochanowicza w rozwój naszego miasta radni podjęli podczas sierpniowej sesji. W środę (30.09) uroczyście wręczono akt nadania tytułu.

Regaty zdominowały Ukiel

Widowiskowe smocze łodzie i tradycyjne wyścigi żaglówek. Olsztyn w weekend gościł setki sportowców rywalizujących na wodzie. Za nami niezwykły weekend nad jez. Krzywym. Mnóstwo działo się na wodzie, atrakcji nie zabrakło także na brzegu. Te niebezpośrednio związane wydarzenia to otwarcie Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego. Inwestycja realizowana od dwóch lat na Słonecznej Polanie oddana została do dyspozycji wielbicieli sportów wodnych.

Strażnicy miejscy w Olsztynie z nowym sprzętem

Cztery rowery z napędem elektrycznym i nowy samochód trafiły do olsztyńskiej Straży Miejskiej. Dzięki nim będą mogli jeszcze szybciej reagować na wszystkie zgłoszenia o naruszeniu porządku w mieście.

Olsztyński Tramino z wyróżnieniami

Olsztyński tramwaj dostrzeżony podczas Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO 2015. W Gdańsku zdobył wyróżnienia w kilku kategoriach. Trójmiejskie targi to największe tego typu wydarzenie w Polsce i jedno z największych w Europie. Podczas tegorocznej, trwającej właśnie, 11. edycji swoje produkty zachwala ponad 600 wystawców z 20 krajów.

Hejnał na nowym instrumencie w Olsztynie

Dwudziesty drugi września będzie wyjątkowym dniem dla miejskiego hejnalisty. Daniel Rupiński wykona "Hymn Warmiński" korzystając z nowej trąbki. Kupno instrumentu było możliwe dzięki pieniądzom z miejskiej kasy. Stypendium Rady Miasta Olsztyna, przyznawane osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem i ochroną dóbr kultury w przypadku olsztyńskiego hejnalisty to 1750 złotych brutto przez cztery miesiące.

Olsztyński Ukiel wyróżniony

Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel wśród najlepszych. Nasza sztandarowa inwestycja została doceniona przez kapitułę konkursu "Polska Pięknie - 7 Cudów Funduszy Europejskich".

Najlepsi sportowcy Olsztyna

Osiągają wyniki, o których inni mogą tylko pomarzyć. Ale medale i krótkie chwile na podium okupione są ciężką pracą, godzinami spędzonymi na treningach i litrami wylanego potu. Czołowi zawodnicy olsztyńskich klubów sportowych spotkali się z prezydentem Olsztyna Piotrem Grzymowiczem

Wielkie głosowanie w Olsztynie czas zacząć. Znajdź swój projekt!

Od 12 września (sobota) już od rana można oddawać głosy w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim.

Porozumienie na rzecz start-upów

Olsztyn, Elbląg i Ełk będą współdziałać na rzecz powstawania start-upów. W stolicy regionu podpisano porozumienie w tej sprawie. Nie mogło być lepszego miejsca na podpisanie listu intencyjnego w sprawie start-upów, niż Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny. To właśnie ta instytucja ma generować mnóstwo pomysłów biznesowych i naukowych.

Żywa geometria w Parku Centralnym w Olsztynie

Park w zakolu Łyny zmienia się w oryginalny sposób. Wkład w nowości oferowane odwiedzającym to miejsce mają nauczyciele olsztyńskiego "Plastyka". Adam Cieślak i Bartek Świątecki to doskonale znani w Olsztynie artyści. Obaj są nauczycielami Państwowego Liceum Plastycznego, obaj też namacalnie zmieniają nasze miasto.

Kolarze górscy wystartują w Olsztynie

Około tysiąca osób może wystartować w niedzielę (6.09) w XIII w tym sezonie odsłonie wyścigów z cyklu Mazovia MTB Marathon. Rejestrować się będzie można nawet w dniu zawodów.

Planeta 11 świętuje 11 w Olsztynie. rocznicę powstania. Przy tej okazji nie zabraknie atrakcji.

To już 11 lat odkąd pierwsi klienci przekroczyli próg Planety 11. To wyjątkowa placówka, bowiem podobnymi nie może pochwalić się zbyt wiele państw na całym świecie. Są m.in. w Los Angeles, Singapurze, Helsinkach, Wrocławiu. W Olsztynie drzwi multimedialnej biblioteki, której oferta jest kierowana głównie do młodzieży, zostały otwarte 3 września 2004 roku.

Nominacje dla dyrektorów w Elblągu

Prezydent Witold Wróblewski wręczył nominacje pięciu dyrektorom placówek oświatowych, którzy w maju i czerwcu wygrali konkursy na te stanowiska

Olsztynianie aktywnie pomagali potrzebującym

Do zwycięstwa zabrakło zaledwie takiego dystansu, jak z Olsztyna do Gryźlin i z powrotem. Jednak olsztynianie mają ogromny wkład w akcję Pomoc Mierzona Kilometrami.

ORP Drużno – okręt bliski Elblągowi

W miniony piątek w Porcie Wojennym w Świnoujściu odbyła się uroczystość z okazji 25. rocznicy podniesienia bandery na trałowcu ORP „Drużno”. Poprzez swoją nazwę i wykorzystywane symbole okręt ten związany jest z Elblągiem, dlatego też w okolicznościowej zbiórce i podniesieniu wielkiej gali banderowej wziął udział wiceprezydent Elbląga Jacek Boruszka.

Szukajmy poparcia dla naszych pomysłów w Olsztynie

W Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim nie brakuje ciekawych propozycji, dlatego warto rozmawiać o nich z sąsiadami, znajomymi, czy najbliższym otoczeniem. W połowie września zapraszamy do głosowania. Nie jest to zwykłe głosowanie czy plebiscyt, to udział w zarządzaniu miastem – informuje Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Ostatnia prosta w Olsztynie

2150 ton nowego piasku, 3 kilometry kabla elektrycznego i 80 osób zajmujących się budową infrastruktury - tak w kilku liczbach wyglądają przygotowania do Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015.

Szukamy kadrów z Olsztyna

Najpiękniejsze, najbardziej urzekające, wyjątkowo klimatyczne - takich miejsc w Olsztynie nie brakuje. Nie tylko mieszkańcy naszego miasta mogą pokazać te "naj" według nich.

Olsztyn kocha - Olsztyn miga

"Olsztyn kocham, moją małą Amerykę" - te doskonale znane słowa przekażą w języku migowym znani olsztynianie. W stolicy regionu powstaje oryginalny teledysk do utworu grupy Czerwony Tulipan. Rapowa, w wykonaniu chóru, instrumentalna - kilka oryginalnych odsłon miała dotychczas pieśń "O Warmio moja miła", będąca hymnem Olsztyna. Coraz więcej wyjątkowych wykonań ma też utwór Czerwonego Tulipana "Olsztyn kocham". Interpretował go już olsztyński raper Świder, w swój utwór fragment wplotła grupa Enej, a teraz powstanie wersja dla niesłyszących.

Olsztyn - Znamy listę projektów OBO

Zgodnie z harmonogramem III edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego, oficjalnie została ogłoszona lista projektów, które spełniły wymogi formalne. Który wniosek wygra? O tym, podczas głosowania zdecydują mieszkańcy Olsztyna.

Green Festival na start!

Rusza najbardziej ekologiczny festiwal w Polsce. Olsztyn Green Festival to nie tylko wydarzenia muzyczne, ale mnóstwo dodatkowych atrakcji dla osób w każdym wieku. 14 i 15 sierpnia to dwa dni, które niebanalnie można spędzić na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel. Wystarczy przyjść wczesnym popołudniem i zostać do późnych godzin nocnych.

Wspólne zdjęcie Nad Jeziorem Długim w Olsztynie

Olsztyńskie projekty OBO to nie tylko inwestycje ale także zabawa i spotkania z mieszkańcami. W ubiegłorocznej edycji OBO mieszkańcy osiedla Nad Jeziorem Długim zagłosowali na wspólne – rodzinne zdjęcie.

Wolontariusze w Olsztynie już się szkolą

Pierwsze spotkanie już za wolontariuszami, którzy będą pomagać przy zbliżających się, miejskich imprezach. W kolejnych dniach czekają ich następne zajęcia. Gdzie zlokalizowane są najważniejsze obiekty Olsztyna, najbardziej charakterystyczne punkty, którędy dotrzeć do interesujących nas miejsc? To tylko część pytań, na jakie odpowiedzi poznają miejscy wolontariusze. Podnaddwudziestoosobowa grupa zaczęła w ratuszu specjalne szkolenia. Mają pomóc przygotować się do najważniejszych, zbliżających się imprez.

Budują stadion, więc hala za darmo

Zbliżanie się siatkarskiego Grand Slamu da się już zauważyć w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel. Właśnie rozpoczęła się budowa głównego kortu.

"Kultura na widoku" także w Olsztynie

Za darmo albo za niewielką opłatą olsztynianie będą mogli pobrać z Internetu filmy, muzykę, gry, książki. Projekt "Kultura na widoku" kolejny raz zawita do stolicy Warmii i Mazur

Olsztyn rozwija współpracę z Japonią

Choć są oddalone od siebie o 8 tys. km, chcemy skrócić ten dystans. W Olsztynie powstał specjalny zespół, który zajmuje się współpracą z Japonią.

Niemieccy harcerze odwiedzili Olsztyn

Przyjeżdżali już artyści, uczniowie, sportowcy a teraz także harcerze. Nie słabnie współpraca między partnerskimi miastami Olsztynem i niemieckim Offenburgiem. Ponad 80 harcerzy z niemieckiego Offenburga stacjonuje w Pozezdrzu nad jez. Śniardwy na Mazurach. Przy okazji wizyty w regionie nie mogli nie odwiedzić Olsztyna. Wszak oba grody od 1999 roku są miastami partnerskimi.

Olsztyn bezkonkurencyjny

Nie było wątpliwości, które ze zgłoszonych miast najbardziej zasługuje na nagrodę w konkursie fundacji Aviva. Nasze miasto zdystansowało konkurentów i dostanie edukacyjną instalację.

Są jeszcze szanse na triumfy Olsztyna

Choć nie udało się wygrać głosowania w plebiscycie "Europa to My", Olsztyn nadal ma szanse na zwycięstwa w dwóch innych konkursach. 18 miast obejrzało plecy Olsztyna w głosowaniu na zrealizowane z europejskich funduszy inwestycje, które najbardziej zmieniły miejsce, w którym powstały oraz wpłynęły na lokalną społeczność. Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel musiało jednak uznać wyższość zadania z Gorzowa Wielkopolskiego. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasz projekt i konsekwentnie oddawali głosy.

Historyczne pływanie w Olsztynie

Pływacy znów powalczą w Olsztynie o krajowy prymat. Jednak pierwszy raz Jezioro Krzywe będzie areną mistrzostw Polski w pływaniu na wodach otwartych.

Zalewski mistrzem Polski!

Złoto i srebro to łup Karola Zalewskiego na mistrzostwach Polski w Krakowie. Olsztynianin nie miał sobie równych w biegu na swym koronnym dystansie.
stat4u