SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo warmińsko-mazurskie

Puls Biznesu wyróżnił Prezydenta Elbląga

Prezydent Elbląga Jerzy Wilk laureatem plebiscytu „Samorządowy Menedżer Regionu 2013” zorganizowanego przez prestiżowy dziennik „Puls Biznesu”.

Konferencja prezydenta Elbląga

Tereny inwestycyjne przy ulicy Lotniczej, koniec przebudowy drogi wojewódzkiej 504, podsumowanie spotkań z mieszkańcami i odbiory, które rozpoczęły się dziś przy skwerze katedralnym, to podsumowanie działań Miasta, które na początku wakacji przedstawił Jerzy Wilk prezydent Elbląga.

Olsztyński urząd z nagrodami

Urząd Miasta Olsztyna zajął I miejsce w kategorii „ponowne wykorzystanie informacji publicznej” w ramach „Obywatelskiego monitoringu realizacji prawa do informacji publicznej”, projektu realizowanego przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”.

Sukces olsztyńskiego miniprzedsiębiorstwa

eMeMeMS z II LO zostało finalistą Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2014.

Z Kazachstanu do Elbląga

Rozpoczęły się wakacje, a do Elbląga przyjechała z Kazachstanu grupa dzieci i młodzieży wraz z opiekunami, wielu z nich jest wnukami polskich zesłańców do tego kraju. Przyjechali zobaczyć kraj swoich przodków i dowiedzieć się więcej o samej Polsce. Z gośćmi spotkał się Marek Pruszak wiceprezydent Elbląga.

Kładka na olsztyńskim Wadągu

Spacerując po lesie miejskim w okolicach Schroniska dla zwierząt będzie można przejść na drugą stronę rzeki Wadąg. Jeszcze w te wakacje, w ciągu odnogi ulicy Diernowa w Olsztynie powstanie kładka pieszo-rowerowa, która jest wynikiem porozumień zawartych między Gminą Olszyn, Gminą Dywity oraz Porozumieniem Sąsiedzkim z Kieźlin.

Olsztyn zwycięża!

W niedzielę, w kolejnym Turnieju Miast Kopernikańskich i Partnerskich najlepszy był Olsztyn! Nasza drużyna wygrała 6 z 8 konkurencji, pokonując reprezentacje Torunia, Fromborka i Braniewa i tym samym wygrywając całe zmagania!

Uroczysta msza z okazji jubileuszu Elbląga

Wczoraj, 29 czerwca 2014 r. w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, prezydent Elbląga Jerzy Wilk oraz wiceprezydent Marek Pruszak wzięli udział w dziękczynno - błagalnym spotkaniu modlitewnym z udziałem ordynariusza elbląskiego księdza biskupa Jacka Jezierskiego. W uroczystej mszy udział wzięli także elbląscy radni.

Prezydent Elbląga otrzymał absolutorium

Radni podczas czwartkowej sesji pozytywnie zaopiniowali sprawozdanie z wykonania budżetu za 2013 rok i udzielili Jerzemu Wilkowi absolutorium. Wcześniej pracę prezydenta również pozytywnie oceniła Regionalna Izba Obrachunkowa.

Elbląg -Hala Acoustica już stoi

Trwają prace przy obiektach dwóch firm, które zakupiły działki na elbląskiej Modrzewinie i właśnie tam rozwijają swoją działalność. Stoi już hala firmy Acoustics, a do góry pnie się już kolejna firmy Dan-Stal. Co ważne, po zakończeniu budowy obie firmy planują zwiększenie zatrudnienia. Dziś inwestorów na placu budowy odwiedził prezydent Elbląga Jerzy Wilk.

"Media kłamią - Auschwitz był niemiecki"

To nazwa konferencji prasowej realizowanej w ramach projektu "Pamięć, tożsamość i odpowiedzialność", która odbyła się dzisiaj w elbląskim Ratuszu Staromiejskim. Głównym celem tego spotkania było wskazanie jakie zagrożenia niesie ze sobą fałszowanie historii dotyczącej niemieckich obozów zagłady.

Prezydent Olsztyna otrzymał absolutorium

Podczas dzisiejszej LV Sesji Rady Miasta Olsztyna, Piotr Grzymowicz, Prezydent Olsztyna otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za 2013 rok. To był trudny rok, ale budżet został wykonany lepiej niż zakładaliśmy – powiedział Prezydent - po raz pierwszy w wykonaniu budżetu bezpośrednio uczestniczyli mieszkańcy, tworząc Olsztyński Budżet Obywatelski – dodał. Pracę prezydenta miasta uznało 15 radnych, przeciw było 4, a 5 radnych wstrzymało się od głosu.

Prezydent Elbląga gratulował i życzył dalszych sukcesów Kindze Szczepanik

Prezydent Elbląga Jerzy Wilk spotkał się dzisiaj z Kingą Szczepaniak, uczennicą II LO, która na początku lipca będzie reprezentowała Polskę na Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej w Indonezji. Prezydent gratulował jej sukcesów i życzył powodzenia podczas kolejnego etapu zmagań konkursowych. Władze miasta postanowiły wyróżnić laureatkę i zdecydowały, że to właśnie ona jako jedyna z Elbląga pod koniec lipca weźmie udział w rejsie żaglowcem "Generał Zaruski". Główną atrakcją będzie udział w regatach Sailbook CUP 2014, są to najdłuższe regaty w kraju i drugie na Bałtyku, do przepłynięcia 600 mil morskich okół Gotlandii z wizytą w Visby.

Elbląg - Za nami emocjonujące Mistrzostwa Świata

Kolorowe twarze, najczęściej w naszych barwach narodowych, setki kibiców szczególnie tych najmłodszych, niezwykle emocjonująca rywalizacja sportowa tak zapamiętamy Mistrzostwa Świata w Siatkówce na Siedząco Kobiet i Mężczyzn, które zakończyły się w minioną sobotę. Przez ponad tydzień Elbląg gościł setki zawodników z ponad 20 krajów, którzy byli zgodni co do tego, że nasze miasto jest piękne, ale najpiękniejsi są jego mieszkańcy, pełni radości i życzliwości.

„Kanał Żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną

WNIOSKI - z Konferencji „Kanał Żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną czynnikiem rozwoju Regionu Południowo-Wschodniego Bałtyku” która odbyła się 10 czerwca 2014 r. w Elblągu

Billboardy zapraszają na elbląskie imprezy

Na Mistrzostwa Świata i na Dni Elbląga zapraszają, długo oczekiwane, dwa billboardy ustawione przy drogach ekspresowych S7 i S22.

Długowieczny symbol wolności posadzono w Elblągu

Dokładnie 25 lat temu, 4 czerwca 1989 r., odbyły się częściowe wolne wybory, które zakończyły okres „ludowy” w historii naszego kraju. W celu upamiętnienia tamtego wydarzenia, w wybranych miastach Polski zostały posadzone „Dęby Wolności”. Jednio z tych drzew od dzisiaj rośnie również w Elblągu.

Druga edycja Narodowego Dnia Sportu w Olsztynie

Już 14 czerwca 2014 r. odbędzie się druga edycja Narodowego Dnia Sportu. Ten ogólnopolski projekt popularyzujący aktywność sportową wśród Polaków organizowany jest przez Fundację Zwalcz Nudę we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Ideą akcji jest umożliwienie wszystkim chętnym dostępu do nieodpłatnych, specjalnie przygotowanych treningów w różnych dyscyplinach sportowych. Wybrane szkolenia poprowadzą wybitni polscy sportowcy i olimpijczycy, a jedynym warunkiem uczestnictwa jest zarejestrowanie się na wybrany trening poprzez stronę www.narodowydziensportu.pl

Olsztyn- konkurs rozstrzygnięty

Wiemy jak będzie wyglądało logo Centrum Rekreacyjno- Sportowego „UKIEL”. Autorem zwycięskiej pracy jest Pani Magdalena Gniady-Kania z Olsztyna.

Jerzy Wilk prezydent Elbląga przebywa z wizytą w Rosji.

Wczoraj, 28 maja 2014 r. w pierwszym dniu swojej wizyty, odwiedził Sankt Petersburg, gdzie przed południem spotkał się w tamtejszym Konsulacie RP z konsulem generalnym Panem Piotrem Marciniakiem. Po południu z udziałem prezydenta odbyło się forum gospodarcze, podczas którego zaprezentowano przede wszystkim potencjał inwestycyjny naszego miasta.

Olsztyn atrakcyjny dla biznesu

W rankingu atrakcyjnych dla biznesu miast, przygotowanym przez Forbsa Olsztyn zajął czwarte miejsce. Poprawiliśmy swoją pozycję w stosunku do ubiegłego roku o dwa miejsca – komentuje Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Olsztyn Green Festival

Agora i Miasto Olsztyn zapraszają na Olsztyn Green Festival. W dniach 6-7 września 2014 r. w Olsztynie odbędzie się pierwszy „Olsztyn Green Festival”. W programie wydarzenia, przygotowanego z myślą o osobach ceniących sobie kontakt z naturą oraz dobrą muzyką, znajdą się koncerty gwiazd, rozrywka dla całej rodziny i inne atrakcje.

Olsztyn w czołówce!

Dziennik Gazeta Prawna stworzył ranking miast, które w ostatnich latach najlepiej radziły sobie finansowo. Olsztyn znalazł się na czele miast, które są najmniej zadłużone oraz na piątym miejscu pod względem pozyskanych pieniędzy unijnych. Zwykle doceniamy w mieście, to co widać – nowe chodniki, ławki, ulice, parki – w tle tych zmian znajdują się jednak pieniądze, o które trzeba dbać z nie mniejszym zapałem – mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Zakaz kąpieli w Elblągu!

W związku z panującymi obecnie wysokimi temperaturami i zbliżającym się okresem wakacyjnym, przypominamy, i przypominać będziemy, o konieczności respektowania zakazów kąpieli. Tego typu zakaz dotyczy w naszym mieście przede wszystkim rzeki Elbląg. Są jednak takie miejsca, gdzie pomimo zakazu, elblążanie kąpią się i ryzykują swoim zdrowiem i życiem. Jest to między innymi rejon mostu kolejowego i tzw. ciepłej wody przy elbląskiej Elektrociepłowni. To dzikie kąpieliska, na których nie raz dochodziło już do tragicznych wypadków. Niestety, z przykrością stwierdzamy, że ustawiane w tym rejonie znaki „Zakaz kąpieli” są regularnie dewastowane, co nie oznacza oczywiście, że zakaz nie obowiązuje

W Elblągu będzie jaśniej i bezpieczniej

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi oświetlenia w mieście informuje, że konserwacją oświetlenia dróg publicznych i parków w Elblągu zajmuje się ENERGA Oświetlenie Sp. z o.o. z Sopotu poprzez swój Rejon Usług Oświetleniowych w Młynarach.

W Elblągu zagrają "Barkę" na sto gitar

W ostatni weekend kwietnia w Watykanie miała miejsce jedna z największych uroczystości 2014 r. – kanonizacja Jana Pawła II. Elbląg, jako miasto papieskie, które miało zaszczyt gościć Papieża Polaka oraz mocno związane z Jego nauczaniem, także włączyło się w celebrację tego wyjątkowego wydarzenia poprzez organizację szeregu działań. Koncerty, wystawy, konkursy, zawody sportowe - to niektóre z imprez związanych z kanonizacją Jana Pawła II. Część z planowanych przedsięwzięć już się odbyła, wiele jednak jeszcze przed nami. Szczególnie zapraszamy na imprezę „Świętowanie z Janem Pawłem II”, która odbędzie się 31 maja br. na elbląskiej starówce. - Tego dnia elblążanie zagrają umiłowaną pieśń Św. Jana Pawła II - "Barkę" i to na 100 gitar - mówił ks. dr Grzegorz Puchalski rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.- Apelujemy do elblążan by wzięli swoje gitary i przyłączyli się do wspólnego grania i śpiewania - zachęcał wiceprezydent Elbląga Marek Pruszak.

Rodzinny Piknik Nauki i Techniki w Elblągu

Rodzinny Piknik Nauki i Techniki zorganizowany wczoraj 18 maja 2014 r. w Elbląskim Parku Technologicznym przeżył prawdziwe oblężenie. Eksperymenty, doświadczenia, precyzyjne maszyny, fizyczne prawa i zagadki przyciągnęły młodszych i starszych. Serdeczne podziękowania wszystkim elblążanom za liczny udział oraz wspólną zabawę na Pikniku składają Jerzy Wilk prezydent Elbląga oraz Paweł Lulewicz dyrektor Elbląskiego Parku Technologicznego.

Projekt "Strategii Rozwoju Elbląga 2020+" po konsultacjach

Zakończyły się konsultacje wokół "Strategii rozwoju Elbląga 2020+". Prezentujemy drogę jaką przeszedł dokument w ciągu blisko dwóch lat.

Prezydent Jerzy Wilk powołał Elbląską Radę Klastrów

Elbląska Rada Klastrów (ERK) to pierwsze tego typu zrzeszenie przedsiębiorców w kraju. W jej skład wchodzi osiem branżowych klastrów, działających na zasadzie stowarzyszeń. Prezydent zarządzenie o powołaniu Rady podjął 28 kwietnia 2014 roku.

Ekologiczna ofensywa w Elblągu

O zbliżających się Dniach Recyklingu i festynie na Placu Jagiellończyka oraz o nowym pomyśle eko patrolu można było usłyszeć na dzisiejszej konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim.

Akademia rowerowa w Olsztynie

O tym, że jazda na rowerze sprawia przyjemność, sprzyja zdrowiu i ułatwia poruszanie się po mieście wiedzą wszyscy. Rowerowanie to także okazja do nawiązania nowych znajomości i okazja do spędzania czasu w gronie rodzinnym, w grupie rówieśników czy znajomych. Warto jednak pamiętać o zasadach bezpiecznej jazdy, a także mieć wiedzę o miejskiej ofercie rowerowych wydarzeń adresowanych do mieszkańców Olsztyna. Taką wiedzę warto przekazywać już najmłodszym rowerzystom i temu właśnie służy Akademia Rowerowa prowadzona w ramach kampanii "JAdę, NIE TANKUJĘ".

W Olsztynie kolejne barierki zamienione na stojaki

Żółte barierki stopniowo znikają z wielu olsztyńskich ulic, ale na tym nie kończy się ich przydatność mieszkańcom Olsztyna. Zgodnie z działaniami zapoczątkowanymi na jesieni 2013 r., wiele niepotrzebnych już barierek jest z powodzeniem wykorzystywana jako materiał do tworzenia stojaków rowerowych.

Trwa nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2015 w Elblągu

Place zabaw, remonty dróg i chodników, budowa miejsc postojowych, montaż oświetlenia… Od 28 kwietnia można składać wnioski do trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego. Podobnie jak w latach poprzednich można zgłaszać propozycje na zadania w poszczególnych okręgach, a nowym rozwiązaniem są tzw. inicjatywy ogólnomiejskie - służące mieszkańcom całego miasta, których realizacja jest możliwa w ciągu jednego roku budżetowego, na które miasto planuje przeznaczyć 500 000 zł.

Olsztyński portal - szybki i na temat

Nasz portal www.olsztyn.eu został poddany przez firmę SiteImpuls testom na dostępność stron internetowych . Olsztyński portal osiągnął niemal 100% dostępność.

Skwer przy katedrze w Elblągu - początek budowy.

Rozpoczęła się budowa skweru przy katedrze. Teren został ogrodzony i prowadzone są już pierwsze prace ziemne. Termin wykonania robót zaplanowano na koniec czerwca tego roku.

Olsztyński Budżet Obywatelski

Znamy zasady II edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku wspólnie zdecydujemy na co przeznaczyć 3 miliony 300 tysięcy z budżetu miasta na 2015 r. Nowością jest obniżenie wieku czynnie biorących udział w decydowaniu – od 15 roku życia i wprowadzenie możliwości głosowania przez Internet.

Elbląskie fontanny – pierwsza w kwietniu, druga w czerwcu

Dwie elbląskie fontanny, przy ulicy 1 Maja i na Placu Słowiańskim, przygotowywane są do nowego sezonu. O ile pierwsza ma już za sobą czyszczenie niecki, w tej chwili jest napełniania i jutro powinna zostać uruchomiona, to fontannę na Placu Słowiańskim wciąż czeka uszczelnienie a Miasto określiło zakres robót niezbędnych do jej uruchomienia w tym roku. Jednak, co istotne, będzie to tylko wstęp do poważniejszych prac konserwatorskich, które należy podjąć w kolejnych latach, by fontanna odzyskała swój dawny blask i funkcjonalność

Prezydent na pikniku rodzinnym w Elblągu z okazji 10 rocznicy wstąpienia do Unii Europejskiej

Wczoraj 1 maja 2014 r. prezydent Jerzy Wilk wziął udział w pikniku rodzinnym z okazji 10. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Udział w przedsięwzięciu był bowiem okazją do zaprezentowania dorobku naszego miasta i regionu związanego z obecnością we wspólnocie. Pracownicy urzędu miasta przygotowali dla elblążan dwa stoiska, gdzie prezentowali projekty, na realizację których pozyskano środki z Unii Europejskiej. Dodatkowo przygotowane zostało stoisko dla najmłodszych uczestników przedsięwzięcia, gdzie odbywały się gry, zabawy i konkursy, a nagrodami były gadżety promujące jubileusz 777-lecia naszego miasta.

Prezydent Elbląga nie otrzymał zaproszenia na spotkanie z premierem Donaldem Tuskiem

W odniesieniu do informacji, jakie przesłał Jerzy Wcisła Dyrektor Biura Regionalnego Urzędu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Elblągu wskazujemy, że prezydent Jerzy Wilk nie otrzymał zaproszenia ani do udziału w Pikniku Rodzinnym, ani na spotkanie w Bibliotece Elbląskiej, tam bowiem premier Donald Tusk spotkał się z zaproszonymi gośćmi, głównie działaczami PO. Wśród gości byli m.in. kandydaci w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Spotkanie to było zamknięte dla mediów i mieszkańców miasta. Wydaje się, że udział kandydatów do europarlamentu był elementem kampanii wyborczej, gdyż podczas pikniku rozdawali oni swoje ulotki elblążanom

Żegluj bezpiecznie w Elblągu

W związku z niedawnym, tragicznym wypadkiem, jaki miał miejsce na rzece Cieplicówce, Departament Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Informacji Niejawnych Urzędu Miejskiego w Elblągu, zwraca się do wszystkich osób wykorzystujących śródlądowe drogi wodne o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

„2014! Młodzież dla wolności” w Elblągu

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Elblągu odwiedzili prezydenta Jerzego Wilka.

Kinga Szczepaniak z II LO w Elblągu – najlepszym biologiem w Polsce!!!

W dniach 26 – 28 kwietnia w Warszawie odbyły się ogólnopolskie finały XLIII Olimpiady Biologicznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Województwo warmińsko mazurskie reprezentowały na tej olimpiadzie dwie uczennice z II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu, a ich opiekunem z ramienia Komitetu Okręgowego, była Hanna Pietras, nauczyciel biologii w tej szkole.

Festiwal filmowy w Olsztynie

Zbliża się Festiwal Telewizyjnych Filmów Sportowych w Olsztynie. W dniach 16-17 maja będzie można obejrzeć maraton filmowy twórczości telewizyjnej związanej ze sportem i dziennikarstwem sportowym. Zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie wszystkich amatorów sportu – mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Prezydent zaprasza Premiera do rozmowy o Elblągu i o Przekopie

Prezydent Elbląga Jerzy Wilk wystosował dziś zaproszenie do Premiera RP Donalda Tuska, by przy okazji jego wizyty w Elblągu porozmawiać o sprawach ważnych dla miasta i tak ważnej z perspektywy gospodarki regionu budowie Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną

Dotacje w Elblągu przyznane

Elbląscy radni zdecydowali 24 kwietnia 2014 r. o przyznaniu dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków następującym wnioskodawcom: Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Łęczu, Wspólnocie Mieszkaniowej Nieruchomości przy ul. Trybunalskiej 17 w Elblągu, Wspólnocie Mieszkaniowej Nieruchomości ul. Juliana Fałata 29-31/33 w Elblągu.

W Olsztynie drzewko dla każdego

1000 sadzonek ufundowanych przez olsztyńską Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych trafi do mieszkańców Olsztyna. Zapraszamy olsztyniaków, którzy chcą posadzić na swojej posesji nowe drzewo po odbiór sadzonek np. do Planetarium lub Miejskiego Ośrodka Kultury – zachęca Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. Akcja odbędzie się 1 maja, podczas obchodów 10-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Prezydent Elbląga spotkał się z mieszkańcami Śródmieścia

Zniszczone chodniki, zamknięte śmietniki, brak miejsc rekreacyjnych dla dzieci i osób starszych czy niezagospodarowane działki prywatnych inwestorów, które szpecą centrum miasta - takie problemy zgłaszali mieszkańcy dzielnicy Śródmieście podczas spotkania z prezydentem Jerzym Wilkiem które odbyło się 23 kwietnia 2014 r. Do ratusza Staromiejskiego przyszli także ci mieszkańcy naszego miasta, którzy dziękowali Jerzemu Wilkowi za rozwiązanie problemów, z którymi borykali się przez kilka lat.

Elbląskie Nagrody Kulturalne rozdane

W dniu 22 kwietnia 2014 r. Prezydent Elbląga Jerzy Wilk wręczył wyróżnienia laureatom Elbląskich Nagród Kulturalnych. Zgromadzeni goście mogli poznać nie tylko nagrodzonych laureatów, ale także obejrzeć występy artystyczne przygotowane przez Młodzieżowy Dom Kultury – pracownie gry na saksofonie i perkusji, muzyki dawnej, wokalnej, plastycznej, Mini Studio Gier Dramatycznych, a także występ Elbląskiego Big Bandu.

Europejska majówka w Olsztynie

Wielkimi krokami zbliża się majowy weekend, podczas którego świętować będziemy 10. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji w Olsztynie odbędzie się cykl wydarzeń, które pokażą wykorzystanie środków unijnych w jednostkach miejskich. Na początek zapraszamy do zwiedzania Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej

Olsztyńska Starówka przyjazna rowerzystom!

W ramach letniej organizacji ruchu wprowadzonej na obszarze Starego Miasta pojawił się szereg zmian korzystnych dla rowerzystów. Nie jest bowiem tajemnicą, że w sezonie letnim mieszkańcy Olsztyna oraz turyści bardzo często właśnie na rowerach odwiedzają ten atrakcyjny teren, więc warto w sposób uporządkowany i kompleksowy umożliwiać im swobodną jazdę.

Piętnaście centymetrów, tyle mniej więcej brakuje, by otwierać most w Nowakowie k. Elbląga

Kiedy stan wód jest odpowiednio wysoki, dla armatorów tworzą się dobre warunki do żeglowania. Jak rozwiązać ten problem dyskutowano wczoraj w Urzędzie Miejskim w Elblągu.

Elbląsko-ostródzkie spotkanie

Czesław Najmowicz burmistrz Ostródy odwiedził dziś Elbląg i był gościem prezydenta Jerzego Wilka. Panowie rozmawiali o możliwej współpracy obu miast, drugi temat dotyczył, coraz częściej podnoszonego, wpisania Kanału Elbląsko-Ostródzkiego na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Prezydent Elbląga odwiedził konsula w Kaliningradzie

Jerzy Wilk prezydent Elbląga spotkał się wczoraj w Kaliningradzie z Marcinem Nosalem, nowym konsulem generalnym RP, który urzęduje od 24 marca br. Spotkanie było okazją do omówienia obecnej współpracy Elbląga z Obwodem Kaliningradzkim. 25 marca prezydent Elbląga przekazał konsulowi gratulacje z okazji objęcia stanowiska. Jeszcze tego samego dnia nadeszła z Kaliningradu propozycja spotkania, do którego doszło właśnie wczoraj.

Z(visit)uj Olsztyn

Ruszył olsztyński turystyczny portal: www.visit.olsztyn.eu. Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z portalem i przekazania nam uwag. Chcemy żeby portal był wygodny zarówno naszym dla turystów jak i mieszkańców – informuje Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Stypendia dla gimnazjalistów w Elblągu

59. uczniów elbląskich gimnazjów odebrało 15 kwietnia 2014 r. stypendia miejskie wręczane za dobre wyniki w nauce. Stypendia, które wręczył wiceprezydent Elbląga Marek Pruszak, przeznaczone są na wyrównywanie szans edukacyjnych.

Elbląg za pół ceny!

Smacznie, zdrowo, aktywnie, a do tego taniej, czyli… Elbląg za pół ceny! Zafunduj sobie dobrą kuchnię, relaks i aktywny wypoczynek.

Wiceminister w Elblągu

Kierujący obecnie pracami resortu Kultury Wiceminister Piotr Żuchowski swoją obecnością uświetnił w dniu 11 kwietnia 2014 r. konferencję naukową otwierającą obchody 777-lecia Elbląga.

Elbląg pamiętał o ofiarach katastrofy

W czwartą rocznicę tragedii pod Smoleńskiem, w której zginęło 96 osób - w tym Prezydent Lech Kaczyński - elblążanie oddali hołd ofiarom tej katastrofy. Uroczystości rozpoczęła msza w kościele pw. Wszystkich Świętych, a następnie przemaszerowano pod Krzyż katyński na cmentarzu Agrykola

Jubileusz 777-lecia Elbląga. Młodzi plastycy nagrodzeni w Galerii EL

Z okazji jubileuszu miasta w Centrum Sztuki Galeria EL, we współpracy z Urzędem Miasta, zorganizowany został również konkurs plastyczny nawiązujący do historii Elbląga. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 11 kwietnia 2014 r. a nagrody wręczył wiceprezydent Marek Pruszak.

Jubileusz 777-lecia Elbląga. Przedszkolaki przed Ratuszem

Poważną sesję naukową w Ratuszu mogli przerwać tylko najmłodsi elblążanie - przedszkolacy. To właśnie oni, w towarzystwie swoich opiekunów, zjawili się na Starym Rynku. Ich najważniejszy wyróżnik – siódemki, które ze sobą przynieśli. Z przedszkolakami spotkał się Jerzy Wilk prezydent Elbląga, który wręczył im upominki nawiązująca do jubileuszu miasta. Zobacz galerię zdjęć.

Cheerleadeki w elbląskim ratuszu

Prezydent Jerzy Wilk i wiceprezydent Marek Pruszak spotkali się z tancerkami z grupy Cheerleaders Cadmans. W połowie marca na Mistrzostwach Polski juniorki młodsze tej szkoły tańca zdobyły złoty medal, a seniorki wicemistrzostwo kraju. Po tych sukcesach elblążanki zostały powołane do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy, które odbędą się na początku lipca w Manchesterze.

Potencjał Elbląga prezentowany na Międzynarodowych Targach Turystycznych

Przez trzy dni atuty miasta oraz potencjał turystyczny prezentowany jest na Międzynarodowych Targach Turystycznych Jantur. Na stoisku Miasta Elbląg reklamują się firmy z klastra turystycznego oraz inne podmioty oferujące usługi rekreacyjne, gastronomiczne i hotelowe

Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie promuje czytelnictwo

Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie została „Mistrzem Promocji Czytelnictwa”. To tytuł nadany zwycięzcy ogólnopolskiego konkursu, w którym olsztyńska biblioteka zdobyła pierwsze miejsce. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się podczas V Warszawskich Targów Książki na Stadionie Narodowym, w dniu 22 maja 2014 r. Fundatorami nagród w konkursie są wydawnictwa: Bellona, Nasza Księgarnia, Skrzat, Bajka i Zakamarki.

Miejska Gala Sportu w Olsztynie

W Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyła się 8 kwietnia 2014 r. miejska Gala Sportu, podczas której Piotr Grzymowicz, Prezydent Olsztyna wręczył ponad sto nagród i stypendiów najbardziej uzdolnionym sportowcom z naszego miasta. Jestem dumny z tego, że Olsztyn ma tak wspaniałych sportowców, którzy wysławiają go na arenie całego kraju i świata – powiedział Prezydent.

37 milionów euro dla Elbląga

Prawie 37 milionów euro - tyle pieniędzy zarezerwowanych zostało dla Elbląga i okolicznych gmin w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Dzisiaj, 9 kwietnia 2014 r. w Ratuszu Staromiejskim prezydent Elbląga Jerzy Wilk oraz przedstawiciele gmin podpisali uroczyście porozumienie o powołaniu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w ramach Elbląskiego Obszaru Funkcjonalnego

W Olsztynie na zakupy z Kartą

Logo Karty Dużej Rodziny pojawi się w olsztyńskim sklepie Praktiker. Wciąż szukamy kolejnych partnerów dla olsztyńskiej Karty. Serdecznie witamy w gronie Partnerów firmę Praktiker – powiedział Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. Firma jest 20 uczestnikiem naszej Karty.

W Olsztynie archeolodzy znaleźli igłę…

Pod Wysoka Bramą najprawdopodobniej znaleziono najistotniejszą część miejskich fortyfikacji – To jeszcze nie potwierdzone ale odkryty fragment to jak igła w stogu siana – mówi Anna Juszczyszyn Miejska Konserwator Zabytków. Dziś odbyły się pierwsze konsultacje i obserwacje najnowszych odkryć.

Olsztyński Energetyk najlepszy

Rzesze gimnazjalistów odwiedziły szóste Targi Edukacyjne w Olsztynie. O względy absolwentów szkół gimnazjalnych walczyły technika, licea i zawodówki. W konkursie na najlepszy występ artystyczny najwyżej oceniony został Zespół Szkół Mechaniczno-Energetycznych z Olsztyna.

Technologia LED - Rozwój z prędkością światła w Olsztynie

3 kwietnia 2014 roku odbyło się spotkanie Technologia LED – rozwój z prędkością światła. Spotkanie miało miejsce w olsztyńskim Planetarium, w al. Marszałka J. Piłsudskiego 38.Organizatorem jest Urząd Miasta Olsztyna, Philips Lighting Poland - partner strategiczny i merytoryczny konferencji oraz Planetarium Olsztyńskie - partner wydarzenia.

Już 11 kwietnia rozpoczną się obchody 777-lecia Elbląga

Konferencją naukową rozpoczną się obchody 777-lecia Elbląga. Urząd Miejski oraz jednostki podległe przygotowały szereg atrakcji z okazji jubileuszu. Przez 7 miesięcy, od kwietnia do października mieszkańcy będą mogli świętować urodziny Elbląga.

Gala Ośmiu Wspaniałych w Olsztynie

W ratuszu odbyła się dziś , 1 kwietnia 2014 r. Gala „Ośmiu Wspaniałych”, podczas której Piotr Grzymowicz, Prezydent Olsztyna wręczył nagrody laureatom lokalnego etapu konkursu. Decyzją jury, na arenie ogólnopolskiej, Olsztyn będzie reprezentował Mateusz Maślanka uczeń Gimnazjum nr 11 im. H. Wagnera

W Elblągu rozmawiano o zagrożeniu jakie stanowi lokalizacja wiatraków na Żuławach Wiślanych

Prezydent Elbląga Jerzy Wilk dokonał oficjalnego otwarcia konferencji pt. Zagrożenia dla rozwoju turystyki Elbląga i Mierzei Wiślanej wynikające z lokalizacji elektrowni wiatrowych na Żuławach Wiślanych, w której udział wzięli naukowcy, politycy, samorządowcy oraz mieszkańcy Elbląga i regionu. Konferencja miała na celu dokonanie analizy zasadności lokowania przemysłowych farm wiatrowych na terenie Żuław w kontekście zagrożeń, jakie ta lokalizacja niesie dla rozwoju turystyki Elbląga i Mierzei Wiślanej.

O gospodarce odpadami i produkcji energii w Olsztynie

19 marca 2014 roku w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyła się konferencja pt. „Sposób zagospodarowania odpadów w postaci paliwa alternatywnego w gminach województwa warmińsko-mazurskiego”. Głównym organizatorem spotkania był Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a współorganizatorami - Park Naukowo-Technologiczny oraz MPEC Olsztyn

W elbląskim Urzędzie pojawiło się urządzenie dla głuchoniemych

Głuchoniemi klienci Urzędu Miejskiego w Elblągu oraz osoby mające trudności w komunikowaniu się mogą skorzystać z pomocy tłumacza (urządzenia) języka migowego podczas załatwiania swoich spraw w urzędzie. Usługa tłumacza jest bezpłatna dla osób niepełnosprawnych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. nr 127, 721 z póź. zm.).

Ludzie Dobrej Woli w Olsztynie

Na olsztyńskim zamku odbyła się 27 marca 2014 r. Gala Wielkiego Serca. Finał konkursu, podczas którego za działalność w sferze pomocy społecznej uhonorowani zostali przedsiębiorcy, firmy i instytucje, jak i osoby prywatne, w Olsztynie odbyła się po raz szesnasty.

Rusza rozbudowa stadionu przy Agrykola 8 w Elblągu

Prezydent Jerzy Wilk, Zarząd klubu ZKS Olimpia Elbląg i kibice grają w jednej drużynie. We wtorek 25. marca udało się wypracować kompromis, dzięki któremu już w najbliższym czasie rozpocznie się rozbudowa stadionu przy Agrykola 8. Miasto przeznaczyło na ten cel 2,5 mln złotych.

Akcja "Olsztyn.Aktywnie!" wyróżniona!

Sympatyczną nagrodę – promocyjnego Koguta – otrzymała olsztyńska akcja „Olsztyn. Aktywnie!”. Aktywność doceniono podczas Targów Kultury i Promocji Miast i Regionów „Poloniada” w Płocku. Wręczenie statuetek odbyło się podczas Gali Kogutów w płockiej Arenie.

Co z przekopem Mierzei Wiślanej?

Prezydent Elbląga Jerzy Wilk chce przyśpieszenia budowy kanału przez Mierzeję Wiślaną. List w tej sprawie prezydent Elbląga wysłał do premiera Donalda Tuska i wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej. Zwraca się w nim o przyspieszenie prac nad realizacją projektu Budowy Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, a także pomoc w zakresie pogłębienia torów wodnych na akwenie Zalewu Wiślanego i rzece Elbląg.

Posiedzenie Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" w Elblągu

18 marca 2014 r. prezydent Elbląga Jerzy Wilk oraz wiceprezydenci Marek Pruszak i Janusz Hajdukowski wzięli udział w posiedzeniu Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność", które odbyło się właśnie w Elblągu. Podczas spotkania przyjęto przez aklamację stanowisko w sprawie sytuacji na Ukrainie. - Cieszę się, że możemy gościć dzisiaj w Elblągu. Na wstępie dziękuję bardzo za szybką reakcję na mój apel w sprawie organizacji pikiety pod ambasadą rosyjską. Dziękuję Wam za to, że czuliście potrzebę solidaryzowania się z narodem ukraińskim - mówił Piotr Duda Przewodniczący NSZZ "Solidarność".

Trwają prace w Parku Centralnym w Olsztynie

Wciąż trwają prace ziemne na terenie Parku Centralnego. Układana jest nawierzchnia na ścieżkach rowerowych, placach manewrowych i łącznikach deptaków. Wykonawca inwestycji kontynuuje roboty związane z umacnianiem wylotów wody deszczowej do rzeki Łyny. Dodatkowo niebawem zakończą się prace związane z wykonaniem tzw. kieszeni pod ławeczki. Obecnie montowane jest zbrojenie przyczółków mostków. Niebawem powinny zakończyć się prace związane z wstawianiem fundamentów pod słupy oświetleniowe.

Praktyczne dary serca trafią z Elbląga do Tarnopola

W Urzędzie Miejskim w Elblągu zakończyła się zbiórka żywności, ubrań i zabawek na rzecz Ukrainy. Wszystkie dary trafiły do elbląskiego Banku Żywności, gdzie zostaną posortowane, połączone z darami zgromadzonymi już w Banku i przygotowane następnie do transportu.

Mieszkańcy Olsztyna wskazali hot-spoty

W ankiecie internetowej przeprowadzonej przez Urząd Miasta Olsztyna w dniach od 24 lutego 2014 do 4 marca 2014 roku wzięło udział 1459 osób. Uczestnicy ankiety wybrali 15. z przedstawionych lokalizacji, które zostaną zarekomendowane do realizacji.

Wdrożenie platformy zintegrowanych usług publicznych w Olsztynie

Usprawni ona pracę urzędników olsztyńskiego Ratusza niczym autostrada. Mowa o szynie integracyjnej.

Prezydent Elbląga z wizytą w Stowarzyszeniu Integracyjnym Głuchych

12 marca Prezydent Elbląga Jerzy Wilk był z wizytą w Stowarzyszeniu Integracyjnym Głuchych i Niedosłyszących. Jest ono czynne jest 3 razy w tygodni, we wtorki i czwartki od 12-14 oraz w środy od 16-20. W ten dzień odbywają się spotkania towarzyskie.

Olsztyński Test Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia

Zdrowie jest najcenniejszym darem, jaki kiedykolwiek dostaliśmy od losu. Warto o nie odpowiednio zadbać, by mogło służyć na lata. Z okazji Światowego Dnia Otyłości w Olsztynie odbędzie się Test Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia, w którym sprawdzimy nie tylko wiedzę, ale także stan zdrowia uczestników konkursu. Organizatorami imprezy jest Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Olsztyna oraz oraz Olsztyńska Szkoła Wyższa im. J. Rusieckiego.

Niebiesko-żółte podsumowanie w Elblągu

Jeszcze tylko ostatnie zdjęcia spóźnialskich, które nadeszły w tym tygodniu, potem zebranie wszystkich obrazków w jeden katalog i już można zobaczyć efekt końcowy naszych zmagań z ukraińskimi barwami.

Nowe Firmy w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Elblągu

Już od następnego miesiąca trzy nowe firmy będą mogły rozwijać swoją działalność w zakresie: projektowania, wykorzystania półproduktu z bursztynu na potrzeby kosmetyki i elementów dekoracyjnych w budownictwie oraz prowadzenie badań w tym zakresie, jak również z zakresu doradztwa i dostaw narzędzi oraz urządzeń pomiarowych na potrzeby przemysłu metalowego. W Elbląskim Parku Technologicznym odbyło się posiedzenie członków Rady Inicjatyw Innowacyjnych, którzy pozytywnie rozpatrzyli kolejne wnioski do Inkubatora.
stat4u