SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo warmińsko-mazurskie

Profesor Karski pyta Komisję Europejską o przekop Mierzei Wiślanej

Karol Karski po konsultacjach z prezydentem Jerzym Wilkiem złożył dziś zapytanie poselskie do Komisji Europejskiej w sprawie przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Eurodeputowany Polski północno-wschodniej zaznaczył, że budowa kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, a także pogłębienie torów wodnych na akwenie Zalewu Wiślanego i rzece Elbląg, to jedne z najistotniejszych wyzwań rozwojowych dla tego regionu kraju.

Elbląg-Prof. Chodakiewicz opowiadał o przemianach w Polsce

- Ludzie w Polsce ufają tylko swoim rodzinom, nie ufają sobie nawzajem, przez to nie ma narodu. Więzy międzyludzkie zostały zachwiane, zniszczone poprzez totalizm. Polacy doświadczyli traumy i trzeba zrobić wszystko by nie przekazywali jej przyszłym pokoleniom. Gdy Polska powstanie z kolan, gdy wyemancypuje się z niewolniczego syndromu PRL, gdy zakwitnie gospodarczo, intelektualnie i kulturowo, stanie się atrakcyjnym partnerem i magnesem dla sąsiadów. Polacy muszą wyjść poza rodziny i utworzyć naród - mówił podczas wczorajszego spotkania z elblążanami profesor Marek Chodakiewicz. Prezydent Elbląga Jerzy Wilk także wysłuchał ciekawego wykładu historyka.

Elbląg-Chwała bohaterom - 70 lat temu walczyli o Polskę

W tym roku obchodzimy 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Dla podkreślenia rangi tego historycznego wydarzenia w dniu 1 sierpnia, w Elblągu wywieszone zostaną flagi narodowe, a w godzinę „W” (rozpoczęcie powstania) czyli o 17.00 uruchomione będą syreny alarmowe w całym mieście. Na godz. 17.00 zapraszamy mieszkańców Elbląga na uroczystość przy pomniku Żołnierzy Armii Krajowej, Podziemnego Państwa Polskiego, podczas której odegrany zostanie hymn państwowy, będą przemówienia okolicznościowe, Apel pamięci, salwa honorowa, a delegacje złożą kwiaty.

Prezydent Elbląga z wizytą w przedszkolu

Jerzy Wilk prezydent Elbląga odwiedził 24 lipca 2014 r. Przedszkole Publiczne Nr 8 przy ulicy Bema. Prezydent zwiedził wszystkie sale, gdzie czekały na niego dzieci z poszczególnych grup. Maluchy dostały od prezydenta kolorowanki z motywami legendy o elbląskim piekarczyku oraz gadżety z logo jubileuszu 777-lecia naszego miasta. Dzieci mówiły wierszyki i śpiewały piosenki, a na zakończenie wręczyły prezydentowi własnoręcznie wykonany prezent.

W Elblągu Punkt Informacji Turystycznej działa w Ratuszu Staromiejskim

Są też dwa punkty sezonowe – w Bramie Targowej i kolejny, który funkcjonuje w zabytkowym wagonie tramwajowym ustawionym na Starym Rynku. Wszystkie punkty zlokalizowane są na starówce, miejscu skupiającym najwięcej atrakcji turystycznych, skąd turyści rozpoczynają większość swoich wędrówek. Głównym Punktem jest ten umieszczony w Ratuszu Staromiejskim.

Olsztyńskie planty

Po otwarciu Parku Centralnego i kolejnej części Parku Podzamcze przyszedł czas na przygotowania do rewitalizacji olsztyńskich plant, które będą znajdować się przy nowo wybudowanym Centrum Św. Jakuba.

Ania Rusowicz, Łąki Łan, Kuba Badach i inni na Olsztyn Green Festival

Do wcześniej ogłoszonych artystów pierwszej edycji Olsztyn Green Festival: Artura Rojka, Kayah i grupy Hey dołączają kolejni: utalentowana Ania Rusowicz, jeden z najpopularniejszych polskich artystów reggae – Kacezet, porywająca na żywo formacja Łąki Łan, debiutanci z Riffertone, Kuba Badach ze swoim projektem „Tribute to Andrzej Zaucha”, kipiący pozytywną energią Kraków Street Band i absolutne objawienie na scenie folk – Południce.

Oddali hołd ofiarom „Sprawy Elbląskiej”

17 lipca 2014 r. przed pamiątkowym obeliskiem przy Skwerze Ofiar Sprawy Elbląskiej złożono kwiaty i zapalone znicze. — „Sprawa Elbląska” to element naszej tożsamości, którą trzeba pielęgnować — mówił podczas uroczystości wiceprezydent Elbląga Marek Pruszak.

Skwer w Elblągu otwarty!

Skwer przy katedrze został dziś oficjalnie udostępniony do użytku. Po oficjalnym przecięciu wstęgi w ruch poszła fontanna, która bez wątpienia będzie największą atrakcją tego uroczego miejsca. Fontannę, grę planszową, tablicę interaktywną od razu przetestowały dzieci, najważniejsi użytkownicy skweru

Promocja Elbląga na najwyższym stopniu

- My widzimy jedynie efekt końcowy, czyli pięknie tańczące dziewczyny, piękną choreografię. Możemy się jedynie domyślać, że to efekt wielu miesięcy ciężkiej pracy, ale opłacało się – mówił wiceprezydent Marek Pruszak podczas spotkania z mistrzyniami Europy, cheerleaderkami z Centrum Tańca Cadmans.

Obchody 65. rocznicy Sprawy Elbląskiej

Władze miasta zapraszają mieszkańców 17 lipca (czwartek) do uczczenia pamięci ofiar stalinowskich prześladowań. O godz. 12.00 pod tablicą pamiątkową, znajdującą się przy Skwerze Ofiar Sprawy Elbląskiej będzie okazja do złożenia kwiatów oraz zapalenia zniczy.

Jubileusz 777-lecia Elbląga zawędrował na "Dach Europy"

Wieść o jubileuszu naszego miasta zawędrowała naprawdę wysoko, dokładnie na 4810 metrów, czyli na Mont Blanc, najwyższy szczyt naszego kontynentu zwany też „Dachem Europy. Dwoje zapaleńców, Andrzej Korzeniewski i Mirosław Andrearczyk, w swoją wyprawę postanowili zabrać jubileuszowy baner by, kiedy już dotrą na szczyt, zatknąć go na górze. Plan się powiódł i możemy zaprezentować zdjęcia z tego wyjątkowego wydarzenia.

OBO 2014 w Olsztynie

W ramach II edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego zostały złożone 193 wnioski. W tym: projekty ogólnomiejskie 46, projekty osiedlowe 147. 4 projekty były przesłane pocztą, a 5 poprzez platformę epuap. Zraz po wakacjach zapraszamy do głosowania na złożone wnioski w Olsztyńskim Budżecie Oywatelskim – mówi Piotr Grzymowicz, Prezydent Olsztyna.

Wakacyjne Czwartki z Mikołajem Kopernikiem w Olsztynie

W najbliższy czwartek rusza kolejna edycja „Wakacyjnych Czwartków z Mikołajem Kopernikiem”. Spotkania z najsłynniejszym astronomem odbywają się w godz. 10:00-15:00 na olsztyńskim zamku. Wstęp: 3zł. Zapraszamy.

Kurtyna wodna w Elblągu

Wczoraj 7 lipca 2014 r. Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ustawiło na Placu Jagiellończyka KURTYNĘ WODNĄ, z której mogą korzystać mieszkańcy chcący się ochłodzić.

Puls Biznesu wyróżnił Prezydenta Elbląga

Prezydent Elbląga Jerzy Wilk laureatem plebiscytu „Samorządowy Menedżer Regionu 2013” zorganizowanego przez prestiżowy dziennik „Puls Biznesu”.

Konferencja prezydenta Elbląga

Tereny inwestycyjne przy ulicy Lotniczej, koniec przebudowy drogi wojewódzkiej 504, podsumowanie spotkań z mieszkańcami i odbiory, które rozpoczęły się dziś przy skwerze katedralnym, to podsumowanie działań Miasta, które na początku wakacji przedstawił Jerzy Wilk prezydent Elbląga.

Olsztyński urząd z nagrodami

Urząd Miasta Olsztyna zajął I miejsce w kategorii „ponowne wykorzystanie informacji publicznej” w ramach „Obywatelskiego monitoringu realizacji prawa do informacji publicznej”, projektu realizowanego przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”.

Sukces olsztyńskiego miniprzedsiębiorstwa

eMeMeMS z II LO zostało finalistą Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2014.

Z Kazachstanu do Elbląga

Rozpoczęły się wakacje, a do Elbląga przyjechała z Kazachstanu grupa dzieci i młodzieży wraz z opiekunami, wielu z nich jest wnukami polskich zesłańców do tego kraju. Przyjechali zobaczyć kraj swoich przodków i dowiedzieć się więcej o samej Polsce. Z gośćmi spotkał się Marek Pruszak wiceprezydent Elbląga.

Kładka na olsztyńskim Wadągu

Spacerując po lesie miejskim w okolicach Schroniska dla zwierząt będzie można przejść na drugą stronę rzeki Wadąg. Jeszcze w te wakacje, w ciągu odnogi ulicy Diernowa w Olsztynie powstanie kładka pieszo-rowerowa, która jest wynikiem porozumień zawartych między Gminą Olszyn, Gminą Dywity oraz Porozumieniem Sąsiedzkim z Kieźlin.

Olsztyn zwycięża!

W niedzielę, w kolejnym Turnieju Miast Kopernikańskich i Partnerskich najlepszy był Olsztyn! Nasza drużyna wygrała 6 z 8 konkurencji, pokonując reprezentacje Torunia, Fromborka i Braniewa i tym samym wygrywając całe zmagania!

Uroczysta msza z okazji jubileuszu Elbląga

Wczoraj, 29 czerwca 2014 r. w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, prezydent Elbląga Jerzy Wilk oraz wiceprezydent Marek Pruszak wzięli udział w dziękczynno - błagalnym spotkaniu modlitewnym z udziałem ordynariusza elbląskiego księdza biskupa Jacka Jezierskiego. W uroczystej mszy udział wzięli także elbląscy radni.

Prezydent Elbląga otrzymał absolutorium

Radni podczas czwartkowej sesji pozytywnie zaopiniowali sprawozdanie z wykonania budżetu za 2013 rok i udzielili Jerzemu Wilkowi absolutorium. Wcześniej pracę prezydenta również pozytywnie oceniła Regionalna Izba Obrachunkowa.

Elbląg -Hala Acoustica już stoi

Trwają prace przy obiektach dwóch firm, które zakupiły działki na elbląskiej Modrzewinie i właśnie tam rozwijają swoją działalność. Stoi już hala firmy Acoustics, a do góry pnie się już kolejna firmy Dan-Stal. Co ważne, po zakończeniu budowy obie firmy planują zwiększenie zatrudnienia. Dziś inwestorów na placu budowy odwiedził prezydent Elbląga Jerzy Wilk.

"Media kłamią - Auschwitz był niemiecki"

To nazwa konferencji prasowej realizowanej w ramach projektu "Pamięć, tożsamość i odpowiedzialność", która odbyła się dzisiaj w elbląskim Ratuszu Staromiejskim. Głównym celem tego spotkania było wskazanie jakie zagrożenia niesie ze sobą fałszowanie historii dotyczącej niemieckich obozów zagłady.

Prezydent Olsztyna otrzymał absolutorium

Podczas dzisiejszej LV Sesji Rady Miasta Olsztyna, Piotr Grzymowicz, Prezydent Olsztyna otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za 2013 rok. To był trudny rok, ale budżet został wykonany lepiej niż zakładaliśmy – powiedział Prezydent - po raz pierwszy w wykonaniu budżetu bezpośrednio uczestniczyli mieszkańcy, tworząc Olsztyński Budżet Obywatelski – dodał. Pracę prezydenta miasta uznało 15 radnych, przeciw było 4, a 5 radnych wstrzymało się od głosu.

Prezydent Elbląga gratulował i życzył dalszych sukcesów Kindze Szczepanik

Prezydent Elbląga Jerzy Wilk spotkał się dzisiaj z Kingą Szczepaniak, uczennicą II LO, która na początku lipca będzie reprezentowała Polskę na Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej w Indonezji. Prezydent gratulował jej sukcesów i życzył powodzenia podczas kolejnego etapu zmagań konkursowych. Władze miasta postanowiły wyróżnić laureatkę i zdecydowały, że to właśnie ona jako jedyna z Elbląga pod koniec lipca weźmie udział w rejsie żaglowcem "Generał Zaruski". Główną atrakcją będzie udział w regatach Sailbook CUP 2014, są to najdłuższe regaty w kraju i drugie na Bałtyku, do przepłynięcia 600 mil morskich okół Gotlandii z wizytą w Visby.

Elbląg - Za nami emocjonujące Mistrzostwa Świata

Kolorowe twarze, najczęściej w naszych barwach narodowych, setki kibiców szczególnie tych najmłodszych, niezwykle emocjonująca rywalizacja sportowa tak zapamiętamy Mistrzostwa Świata w Siatkówce na Siedząco Kobiet i Mężczyzn, które zakończyły się w minioną sobotę. Przez ponad tydzień Elbląg gościł setki zawodników z ponad 20 krajów, którzy byli zgodni co do tego, że nasze miasto jest piękne, ale najpiękniejsi są jego mieszkańcy, pełni radości i życzliwości.

„Kanał Żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną

WNIOSKI - z Konferencji „Kanał Żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną czynnikiem rozwoju Regionu Południowo-Wschodniego Bałtyku” która odbyła się 10 czerwca 2014 r. w Elblągu

Billboardy zapraszają na elbląskie imprezy

Na Mistrzostwa Świata i na Dni Elbląga zapraszają, długo oczekiwane, dwa billboardy ustawione przy drogach ekspresowych S7 i S22.

Długowieczny symbol wolności posadzono w Elblągu

Dokładnie 25 lat temu, 4 czerwca 1989 r., odbyły się częściowe wolne wybory, które zakończyły okres „ludowy” w historii naszego kraju. W celu upamiętnienia tamtego wydarzenia, w wybranych miastach Polski zostały posadzone „Dęby Wolności”. Jednio z tych drzew od dzisiaj rośnie również w Elblągu.

Druga edycja Narodowego Dnia Sportu w Olsztynie

Już 14 czerwca 2014 r. odbędzie się druga edycja Narodowego Dnia Sportu. Ten ogólnopolski projekt popularyzujący aktywność sportową wśród Polaków organizowany jest przez Fundację Zwalcz Nudę we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Ideą akcji jest umożliwienie wszystkim chętnym dostępu do nieodpłatnych, specjalnie przygotowanych treningów w różnych dyscyplinach sportowych. Wybrane szkolenia poprowadzą wybitni polscy sportowcy i olimpijczycy, a jedynym warunkiem uczestnictwa jest zarejestrowanie się na wybrany trening poprzez stronę www.narodowydziensportu.pl

Olsztyn- konkurs rozstrzygnięty

Wiemy jak będzie wyglądało logo Centrum Rekreacyjno- Sportowego „UKIEL”. Autorem zwycięskiej pracy jest Pani Magdalena Gniady-Kania z Olsztyna.

Jerzy Wilk prezydent Elbląga przebywa z wizytą w Rosji.

Wczoraj, 28 maja 2014 r. w pierwszym dniu swojej wizyty, odwiedził Sankt Petersburg, gdzie przed południem spotkał się w tamtejszym Konsulacie RP z konsulem generalnym Panem Piotrem Marciniakiem. Po południu z udziałem prezydenta odbyło się forum gospodarcze, podczas którego zaprezentowano przede wszystkim potencjał inwestycyjny naszego miasta.

Olsztyn atrakcyjny dla biznesu

W rankingu atrakcyjnych dla biznesu miast, przygotowanym przez Forbsa Olsztyn zajął czwarte miejsce. Poprawiliśmy swoją pozycję w stosunku do ubiegłego roku o dwa miejsca – komentuje Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Olsztyn Green Festival

Agora i Miasto Olsztyn zapraszają na Olsztyn Green Festival. W dniach 6-7 września 2014 r. w Olsztynie odbędzie się pierwszy „Olsztyn Green Festival”. W programie wydarzenia, przygotowanego z myślą o osobach ceniących sobie kontakt z naturą oraz dobrą muzyką, znajdą się koncerty gwiazd, rozrywka dla całej rodziny i inne atrakcje.

Olsztyn w czołówce!

Dziennik Gazeta Prawna stworzył ranking miast, które w ostatnich latach najlepiej radziły sobie finansowo. Olsztyn znalazł się na czele miast, które są najmniej zadłużone oraz na piątym miejscu pod względem pozyskanych pieniędzy unijnych. Zwykle doceniamy w mieście, to co widać – nowe chodniki, ławki, ulice, parki – w tle tych zmian znajdują się jednak pieniądze, o które trzeba dbać z nie mniejszym zapałem – mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Zakaz kąpieli w Elblągu!

W związku z panującymi obecnie wysokimi temperaturami i zbliżającym się okresem wakacyjnym, przypominamy, i przypominać będziemy, o konieczności respektowania zakazów kąpieli. Tego typu zakaz dotyczy w naszym mieście przede wszystkim rzeki Elbląg. Są jednak takie miejsca, gdzie pomimo zakazu, elblążanie kąpią się i ryzykują swoim zdrowiem i życiem. Jest to między innymi rejon mostu kolejowego i tzw. ciepłej wody przy elbląskiej Elektrociepłowni. To dzikie kąpieliska, na których nie raz dochodziło już do tragicznych wypadków. Niestety, z przykrością stwierdzamy, że ustawiane w tym rejonie znaki „Zakaz kąpieli” są regularnie dewastowane, co nie oznacza oczywiście, że zakaz nie obowiązuje

W Elblągu będzie jaśniej i bezpieczniej

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi oświetlenia w mieście informuje, że konserwacją oświetlenia dróg publicznych i parków w Elblągu zajmuje się ENERGA Oświetlenie Sp. z o.o. z Sopotu poprzez swój Rejon Usług Oświetleniowych w Młynarach.

W Elblągu zagrają "Barkę" na sto gitar

W ostatni weekend kwietnia w Watykanie miała miejsce jedna z największych uroczystości 2014 r. – kanonizacja Jana Pawła II. Elbląg, jako miasto papieskie, które miało zaszczyt gościć Papieża Polaka oraz mocno związane z Jego nauczaniem, także włączyło się w celebrację tego wyjątkowego wydarzenia poprzez organizację szeregu działań. Koncerty, wystawy, konkursy, zawody sportowe - to niektóre z imprez związanych z kanonizacją Jana Pawła II. Część z planowanych przedsięwzięć już się odbyła, wiele jednak jeszcze przed nami. Szczególnie zapraszamy na imprezę „Świętowanie z Janem Pawłem II”, która odbędzie się 31 maja br. na elbląskiej starówce. - Tego dnia elblążanie zagrają umiłowaną pieśń Św. Jana Pawła II - "Barkę" i to na 100 gitar - mówił ks. dr Grzegorz Puchalski rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.- Apelujemy do elblążan by wzięli swoje gitary i przyłączyli się do wspólnego grania i śpiewania - zachęcał wiceprezydent Elbląga Marek Pruszak.

Rodzinny Piknik Nauki i Techniki w Elblągu

Rodzinny Piknik Nauki i Techniki zorganizowany wczoraj 18 maja 2014 r. w Elbląskim Parku Technologicznym przeżył prawdziwe oblężenie. Eksperymenty, doświadczenia, precyzyjne maszyny, fizyczne prawa i zagadki przyciągnęły młodszych i starszych. Serdeczne podziękowania wszystkim elblążanom za liczny udział oraz wspólną zabawę na Pikniku składają Jerzy Wilk prezydent Elbląga oraz Paweł Lulewicz dyrektor Elbląskiego Parku Technologicznego.

Projekt "Strategii Rozwoju Elbląga 2020+" po konsultacjach

Zakończyły się konsultacje wokół "Strategii rozwoju Elbląga 2020+". Prezentujemy drogę jaką przeszedł dokument w ciągu blisko dwóch lat.

Prezydent Jerzy Wilk powołał Elbląską Radę Klastrów

Elbląska Rada Klastrów (ERK) to pierwsze tego typu zrzeszenie przedsiębiorców w kraju. W jej skład wchodzi osiem branżowych klastrów, działających na zasadzie stowarzyszeń. Prezydent zarządzenie o powołaniu Rady podjął 28 kwietnia 2014 roku.

Ekologiczna ofensywa w Elblągu

O zbliżających się Dniach Recyklingu i festynie na Placu Jagiellończyka oraz o nowym pomyśle eko patrolu można było usłyszeć na dzisiejszej konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim.

Akademia rowerowa w Olsztynie

O tym, że jazda na rowerze sprawia przyjemność, sprzyja zdrowiu i ułatwia poruszanie się po mieście wiedzą wszyscy. Rowerowanie to także okazja do nawiązania nowych znajomości i okazja do spędzania czasu w gronie rodzinnym, w grupie rówieśników czy znajomych. Warto jednak pamiętać o zasadach bezpiecznej jazdy, a także mieć wiedzę o miejskiej ofercie rowerowych wydarzeń adresowanych do mieszkańców Olsztyna. Taką wiedzę warto przekazywać już najmłodszym rowerzystom i temu właśnie służy Akademia Rowerowa prowadzona w ramach kampanii "JAdę, NIE TANKUJĘ".

W Olsztynie kolejne barierki zamienione na stojaki

Żółte barierki stopniowo znikają z wielu olsztyńskich ulic, ale na tym nie kończy się ich przydatność mieszkańcom Olsztyna. Zgodnie z działaniami zapoczątkowanymi na jesieni 2013 r., wiele niepotrzebnych już barierek jest z powodzeniem wykorzystywana jako materiał do tworzenia stojaków rowerowych.

Trwa nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2015 w Elblągu

Place zabaw, remonty dróg i chodników, budowa miejsc postojowych, montaż oświetlenia… Od 28 kwietnia można składać wnioski do trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego. Podobnie jak w latach poprzednich można zgłaszać propozycje na zadania w poszczególnych okręgach, a nowym rozwiązaniem są tzw. inicjatywy ogólnomiejskie - służące mieszkańcom całego miasta, których realizacja jest możliwa w ciągu jednego roku budżetowego, na które miasto planuje przeznaczyć 500 000 zł.

Olsztyński portal - szybki i na temat

Nasz portal www.olsztyn.eu został poddany przez firmę SiteImpuls testom na dostępność stron internetowych . Olsztyński portal osiągnął niemal 100% dostępność.

Skwer przy katedrze w Elblągu - początek budowy.

Rozpoczęła się budowa skweru przy katedrze. Teren został ogrodzony i prowadzone są już pierwsze prace ziemne. Termin wykonania robót zaplanowano na koniec czerwca tego roku.

Olsztyński Budżet Obywatelski

Znamy zasady II edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku wspólnie zdecydujemy na co przeznaczyć 3 miliony 300 tysięcy z budżetu miasta na 2015 r. Nowością jest obniżenie wieku czynnie biorących udział w decydowaniu – od 15 roku życia i wprowadzenie możliwości głosowania przez Internet.

Elbląskie fontanny – pierwsza w kwietniu, druga w czerwcu

Dwie elbląskie fontanny, przy ulicy 1 Maja i na Placu Słowiańskim, przygotowywane są do nowego sezonu. O ile pierwsza ma już za sobą czyszczenie niecki, w tej chwili jest napełniania i jutro powinna zostać uruchomiona, to fontannę na Placu Słowiańskim wciąż czeka uszczelnienie a Miasto określiło zakres robót niezbędnych do jej uruchomienia w tym roku. Jednak, co istotne, będzie to tylko wstęp do poważniejszych prac konserwatorskich, które należy podjąć w kolejnych latach, by fontanna odzyskała swój dawny blask i funkcjonalność

Prezydent na pikniku rodzinnym w Elblągu z okazji 10 rocznicy wstąpienia do Unii Europejskiej

Wczoraj 1 maja 2014 r. prezydent Jerzy Wilk wziął udział w pikniku rodzinnym z okazji 10. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Udział w przedsięwzięciu był bowiem okazją do zaprezentowania dorobku naszego miasta i regionu związanego z obecnością we wspólnocie. Pracownicy urzędu miasta przygotowali dla elblążan dwa stoiska, gdzie prezentowali projekty, na realizację których pozyskano środki z Unii Europejskiej. Dodatkowo przygotowane zostało stoisko dla najmłodszych uczestników przedsięwzięcia, gdzie odbywały się gry, zabawy i konkursy, a nagrodami były gadżety promujące jubileusz 777-lecia naszego miasta.

Prezydent Elbląga nie otrzymał zaproszenia na spotkanie z premierem Donaldem Tuskiem

W odniesieniu do informacji, jakie przesłał Jerzy Wcisła Dyrektor Biura Regionalnego Urzędu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Elblągu wskazujemy, że prezydent Jerzy Wilk nie otrzymał zaproszenia ani do udziału w Pikniku Rodzinnym, ani na spotkanie w Bibliotece Elbląskiej, tam bowiem premier Donald Tusk spotkał się z zaproszonymi gośćmi, głównie działaczami PO. Wśród gości byli m.in. kandydaci w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Spotkanie to było zamknięte dla mediów i mieszkańców miasta. Wydaje się, że udział kandydatów do europarlamentu był elementem kampanii wyborczej, gdyż podczas pikniku rozdawali oni swoje ulotki elblążanom

Żegluj bezpiecznie w Elblągu

W związku z niedawnym, tragicznym wypadkiem, jaki miał miejsce na rzece Cieplicówce, Departament Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Informacji Niejawnych Urzędu Miejskiego w Elblągu, zwraca się do wszystkich osób wykorzystujących śródlądowe drogi wodne o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

„2014! Młodzież dla wolności” w Elblągu

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Elblągu odwiedzili prezydenta Jerzego Wilka.

Kinga Szczepaniak z II LO w Elblągu – najlepszym biologiem w Polsce!!!

W dniach 26 – 28 kwietnia w Warszawie odbyły się ogólnopolskie finały XLIII Olimpiady Biologicznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Województwo warmińsko mazurskie reprezentowały na tej olimpiadzie dwie uczennice z II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu, a ich opiekunem z ramienia Komitetu Okręgowego, była Hanna Pietras, nauczyciel biologii w tej szkole.

Festiwal filmowy w Olsztynie

Zbliża się Festiwal Telewizyjnych Filmów Sportowych w Olsztynie. W dniach 16-17 maja będzie można obejrzeć maraton filmowy twórczości telewizyjnej związanej ze sportem i dziennikarstwem sportowym. Zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie wszystkich amatorów sportu – mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Prezydent zaprasza Premiera do rozmowy o Elblągu i o Przekopie

Prezydent Elbląga Jerzy Wilk wystosował dziś zaproszenie do Premiera RP Donalda Tuska, by przy okazji jego wizyty w Elblągu porozmawiać o sprawach ważnych dla miasta i tak ważnej z perspektywy gospodarki regionu budowie Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną

Dotacje w Elblągu przyznane

Elbląscy radni zdecydowali 24 kwietnia 2014 r. o przyznaniu dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków następującym wnioskodawcom: Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Łęczu, Wspólnocie Mieszkaniowej Nieruchomości przy ul. Trybunalskiej 17 w Elblągu, Wspólnocie Mieszkaniowej Nieruchomości ul. Juliana Fałata 29-31/33 w Elblągu.

W Olsztynie drzewko dla każdego

1000 sadzonek ufundowanych przez olsztyńską Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych trafi do mieszkańców Olsztyna. Zapraszamy olsztyniaków, którzy chcą posadzić na swojej posesji nowe drzewo po odbiór sadzonek np. do Planetarium lub Miejskiego Ośrodka Kultury – zachęca Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. Akcja odbędzie się 1 maja, podczas obchodów 10-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Prezydent Elbląga spotkał się z mieszkańcami Śródmieścia

Zniszczone chodniki, zamknięte śmietniki, brak miejsc rekreacyjnych dla dzieci i osób starszych czy niezagospodarowane działki prywatnych inwestorów, które szpecą centrum miasta - takie problemy zgłaszali mieszkańcy dzielnicy Śródmieście podczas spotkania z prezydentem Jerzym Wilkiem które odbyło się 23 kwietnia 2014 r. Do ratusza Staromiejskiego przyszli także ci mieszkańcy naszego miasta, którzy dziękowali Jerzemu Wilkowi za rozwiązanie problemów, z którymi borykali się przez kilka lat.

Elbląskie Nagrody Kulturalne rozdane

W dniu 22 kwietnia 2014 r. Prezydent Elbląga Jerzy Wilk wręczył wyróżnienia laureatom Elbląskich Nagród Kulturalnych. Zgromadzeni goście mogli poznać nie tylko nagrodzonych laureatów, ale także obejrzeć występy artystyczne przygotowane przez Młodzieżowy Dom Kultury – pracownie gry na saksofonie i perkusji, muzyki dawnej, wokalnej, plastycznej, Mini Studio Gier Dramatycznych, a także występ Elbląskiego Big Bandu.

Europejska majówka w Olsztynie

Wielkimi krokami zbliża się majowy weekend, podczas którego świętować będziemy 10. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji w Olsztynie odbędzie się cykl wydarzeń, które pokażą wykorzystanie środków unijnych w jednostkach miejskich. Na początek zapraszamy do zwiedzania Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej

Olsztyńska Starówka przyjazna rowerzystom!

W ramach letniej organizacji ruchu wprowadzonej na obszarze Starego Miasta pojawił się szereg zmian korzystnych dla rowerzystów. Nie jest bowiem tajemnicą, że w sezonie letnim mieszkańcy Olsztyna oraz turyści bardzo często właśnie na rowerach odwiedzają ten atrakcyjny teren, więc warto w sposób uporządkowany i kompleksowy umożliwiać im swobodną jazdę.

Piętnaście centymetrów, tyle mniej więcej brakuje, by otwierać most w Nowakowie k. Elbląga

Kiedy stan wód jest odpowiednio wysoki, dla armatorów tworzą się dobre warunki do żeglowania. Jak rozwiązać ten problem dyskutowano wczoraj w Urzędzie Miejskim w Elblągu.

Elbląsko-ostródzkie spotkanie

Czesław Najmowicz burmistrz Ostródy odwiedził dziś Elbląg i był gościem prezydenta Jerzego Wilka. Panowie rozmawiali o możliwej współpracy obu miast, drugi temat dotyczył, coraz częściej podnoszonego, wpisania Kanału Elbląsko-Ostródzkiego na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Prezydent Elbląga odwiedził konsula w Kaliningradzie

Jerzy Wilk prezydent Elbląga spotkał się wczoraj w Kaliningradzie z Marcinem Nosalem, nowym konsulem generalnym RP, który urzęduje od 24 marca br. Spotkanie było okazją do omówienia obecnej współpracy Elbląga z Obwodem Kaliningradzkim. 25 marca prezydent Elbląga przekazał konsulowi gratulacje z okazji objęcia stanowiska. Jeszcze tego samego dnia nadeszła z Kaliningradu propozycja spotkania, do którego doszło właśnie wczoraj.

Z(visit)uj Olsztyn

Ruszył olsztyński turystyczny portal: www.visit.olsztyn.eu. Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z portalem i przekazania nam uwag. Chcemy żeby portal był wygodny zarówno naszym dla turystów jak i mieszkańców – informuje Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Stypendia dla gimnazjalistów w Elblągu

59. uczniów elbląskich gimnazjów odebrało 15 kwietnia 2014 r. stypendia miejskie wręczane za dobre wyniki w nauce. Stypendia, które wręczył wiceprezydent Elbląga Marek Pruszak, przeznaczone są na wyrównywanie szans edukacyjnych.

Elbląg za pół ceny!

Smacznie, zdrowo, aktywnie, a do tego taniej, czyli… Elbląg za pół ceny! Zafunduj sobie dobrą kuchnię, relaks i aktywny wypoczynek.

Wiceminister w Elblągu

Kierujący obecnie pracami resortu Kultury Wiceminister Piotr Żuchowski swoją obecnością uświetnił w dniu 11 kwietnia 2014 r. konferencję naukową otwierającą obchody 777-lecia Elbląga.

Elbląg pamiętał o ofiarach katastrofy

W czwartą rocznicę tragedii pod Smoleńskiem, w której zginęło 96 osób - w tym Prezydent Lech Kaczyński - elblążanie oddali hołd ofiarom tej katastrofy. Uroczystości rozpoczęła msza w kościele pw. Wszystkich Świętych, a następnie przemaszerowano pod Krzyż katyński na cmentarzu Agrykola

Jubileusz 777-lecia Elbląga. Młodzi plastycy nagrodzeni w Galerii EL

Z okazji jubileuszu miasta w Centrum Sztuki Galeria EL, we współpracy z Urzędem Miasta, zorganizowany został również konkurs plastyczny nawiązujący do historii Elbląga. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 11 kwietnia 2014 r. a nagrody wręczył wiceprezydent Marek Pruszak.

Jubileusz 777-lecia Elbląga. Przedszkolaki przed Ratuszem

Poważną sesję naukową w Ratuszu mogli przerwać tylko najmłodsi elblążanie - przedszkolacy. To właśnie oni, w towarzystwie swoich opiekunów, zjawili się na Starym Rynku. Ich najważniejszy wyróżnik – siódemki, które ze sobą przynieśli. Z przedszkolakami spotkał się Jerzy Wilk prezydent Elbląga, który wręczył im upominki nawiązująca do jubileuszu miasta. Zobacz galerię zdjęć.

Cheerleadeki w elbląskim ratuszu

Prezydent Jerzy Wilk i wiceprezydent Marek Pruszak spotkali się z tancerkami z grupy Cheerleaders Cadmans. W połowie marca na Mistrzostwach Polski juniorki młodsze tej szkoły tańca zdobyły złoty medal, a seniorki wicemistrzostwo kraju. Po tych sukcesach elblążanki zostały powołane do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy, które odbędą się na początku lipca w Manchesterze.

Potencjał Elbląga prezentowany na Międzynarodowych Targach Turystycznych

Przez trzy dni atuty miasta oraz potencjał turystyczny prezentowany jest na Międzynarodowych Targach Turystycznych Jantur. Na stoisku Miasta Elbląg reklamują się firmy z klastra turystycznego oraz inne podmioty oferujące usługi rekreacyjne, gastronomiczne i hotelowe

Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie promuje czytelnictwo

Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie została „Mistrzem Promocji Czytelnictwa”. To tytuł nadany zwycięzcy ogólnopolskiego konkursu, w którym olsztyńska biblioteka zdobyła pierwsze miejsce. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się podczas V Warszawskich Targów Książki na Stadionie Narodowym, w dniu 22 maja 2014 r. Fundatorami nagród w konkursie są wydawnictwa: Bellona, Nasza Księgarnia, Skrzat, Bajka i Zakamarki.

Miejska Gala Sportu w Olsztynie

W Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyła się 8 kwietnia 2014 r. miejska Gala Sportu, podczas której Piotr Grzymowicz, Prezydent Olsztyna wręczył ponad sto nagród i stypendiów najbardziej uzdolnionym sportowcom z naszego miasta. Jestem dumny z tego, że Olsztyn ma tak wspaniałych sportowców, którzy wysławiają go na arenie całego kraju i świata – powiedział Prezydent.

37 milionów euro dla Elbląga

Prawie 37 milionów euro - tyle pieniędzy zarezerwowanych zostało dla Elbląga i okolicznych gmin w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Dzisiaj, 9 kwietnia 2014 r. w Ratuszu Staromiejskim prezydent Elbląga Jerzy Wilk oraz przedstawiciele gmin podpisali uroczyście porozumienie o powołaniu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w ramach Elbląskiego Obszaru Funkcjonalnego

W Olsztynie na zakupy z Kartą

Logo Karty Dużej Rodziny pojawi się w olsztyńskim sklepie Praktiker. Wciąż szukamy kolejnych partnerów dla olsztyńskiej Karty. Serdecznie witamy w gronie Partnerów firmę Praktiker – powiedział Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. Firma jest 20 uczestnikiem naszej Karty.

W Olsztynie archeolodzy znaleźli igłę…

Pod Wysoka Bramą najprawdopodobniej znaleziono najistotniejszą część miejskich fortyfikacji – To jeszcze nie potwierdzone ale odkryty fragment to jak igła w stogu siana – mówi Anna Juszczyszyn Miejska Konserwator Zabytków. Dziś odbyły się pierwsze konsultacje i obserwacje najnowszych odkryć.

Olsztyński Energetyk najlepszy

Rzesze gimnazjalistów odwiedziły szóste Targi Edukacyjne w Olsztynie. O względy absolwentów szkół gimnazjalnych walczyły technika, licea i zawodówki. W konkursie na najlepszy występ artystyczny najwyżej oceniony został Zespół Szkół Mechaniczno-Energetycznych z Olsztyna.

Technologia LED - Rozwój z prędkością światła w Olsztynie

3 kwietnia 2014 roku odbyło się spotkanie Technologia LED – rozwój z prędkością światła. Spotkanie miało miejsce w olsztyńskim Planetarium, w al. Marszałka J. Piłsudskiego 38.Organizatorem jest Urząd Miasta Olsztyna, Philips Lighting Poland - partner strategiczny i merytoryczny konferencji oraz Planetarium Olsztyńskie - partner wydarzenia.

Już 11 kwietnia rozpoczną się obchody 777-lecia Elbląga

Konferencją naukową rozpoczną się obchody 777-lecia Elbląga. Urząd Miejski oraz jednostki podległe przygotowały szereg atrakcji z okazji jubileuszu. Przez 7 miesięcy, od kwietnia do października mieszkańcy będą mogli świętować urodziny Elbląga.

Gala Ośmiu Wspaniałych w Olsztynie

W ratuszu odbyła się dziś , 1 kwietnia 2014 r. Gala „Ośmiu Wspaniałych”, podczas której Piotr Grzymowicz, Prezydent Olsztyna wręczył nagrody laureatom lokalnego etapu konkursu. Decyzją jury, na arenie ogólnopolskiej, Olsztyn będzie reprezentował Mateusz Maślanka uczeń Gimnazjum nr 11 im. H. Wagnera

W Elblągu rozmawiano o zagrożeniu jakie stanowi lokalizacja wiatraków na Żuławach Wiślanych

Prezydent Elbląga Jerzy Wilk dokonał oficjalnego otwarcia konferencji pt. Zagrożenia dla rozwoju turystyki Elbląga i Mierzei Wiślanej wynikające z lokalizacji elektrowni wiatrowych na Żuławach Wiślanych, w której udział wzięli naukowcy, politycy, samorządowcy oraz mieszkańcy Elbląga i regionu. Konferencja miała na celu dokonanie analizy zasadności lokowania przemysłowych farm wiatrowych na terenie Żuław w kontekście zagrożeń, jakie ta lokalizacja niesie dla rozwoju turystyki Elbląga i Mierzei Wiślanej.
stat4u