SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo warmińsko-mazurskie

Spotkanie służb mundurowych w Elblągu

Przedstawiciele, w większości komendanci, Służby Celnej, Straży Granicznej, Policji, Straży Miejskiej, Żandarmerii Wojskowej i Straży Pożarnej zgromadzeni w jednym miejscu, to znak, że odbywa się kolejne już z cyklu spotkań prezydenta Jerzego Wilka z przedstawicielami służb mundurowych. Tym razem do spotkania doszło w Departamencie Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Informacji Niejawnych UM. Spotkania służą lepszej koordynacji działań, przedstawieniu istotnych spraw z bieżącego funkcjonowania każdej z jednostek i ściślejszej współpracy z miastem w istotnych dla mieszkańców sprawach

Jubileusz 150-lecia Muzeum w Elblągu

- Jako elblążanin odczuwam ogromną satysfakcję, że w naszym mieście zapoczątkowane zostało muzealnictwo całego regionu Warmii i Mazur, fakt intensywnych i wieloletnich prac archeologicznych prowadzonych na terenie miasta sprawił, że w murach, w których obecnie przebywam znajdują się też unikatowe eksponaty doceniane przez historyków z całego świata - mówił dziś prezydent Elbląga Jerzy Wilk podczas oficjalnych obchodów z okazji 150-lecia muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu.

W Elblągu czytano Sienkiewicza

Wczoraj, 6 września 2014 r. wiceprezydent Elbląga Marek Pruszak wziął udział w trzeciej edycji ogólnopolskiego przedsięwzięcia wspólnego czytania największych dzieł narodowych. Wspólnie z uczniami ze szkoły podstawowej nr 4 czytał „Trylogię" Henryka Sienkiewicza. Całość prowadził Piotr Imiołczyk – nauczyciel historii z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Elblągu.

Elbląg - Bekiesz jest Nasz!

Elbląg wzbogacił się o cenne dzieło, to obraz osiemnastowiecznego, francuskiego malarza przedstawiający Kaspera Bekiesza. Bekiesz, węgierski dowódca w służbie Rzeczpospolitej, zasłynął w XVI wieku udziałem w obronie Elbląga przed gdańska flotą. Obraz jest cenny jako jedna z niewielu pamiątek świadczących o polskiej, przedrozbiorowej historii naszego miasta. Oficjalna prezentacja obrazu miała miejsce dziś podczas konferencji w Muzeum Archeologiczno-Historycznym.

Wodny plac zabaw na plaży miejskiej w Olsztynie

Trwają testy nowego wodnego placu zabaw na plaży miejskiej. Choć mieszkańcom udostępniony będzie oficjalnie dopiero od maja przyszłego roku, śmiałkowie od najbliższej soboty będą mogli wypróbować dmuchańce

Biskup gościem prezydenta Elbląga

Biskup Elbląski Jacek Jezierski był wczoraj gościem prezydenta Jerzego Wilka i wiceprezydentów Marka Pruszaka i Janusza Hajdukowskiego. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji i przekazania księdzu biskupowi nowego wydawnictwa Muzeum Archeologiczno-Historycznego, ukazującego cenne zbiory tej instytucji.

Norwegowie chcą zacieśniać współpracę z Elblągiem

Podczas drugiego dnia tegorocznej edycji Święta Chleba prezydent Elbląga Jerzy Wilk oraz wiceprezydenci Marek Pruszak i Janusz Hajdukowski spotkali się z delegacjami naszych miast partnerskich. Przedstawiciele wszystkich miast dziękowali władzom miasta za bardzo ciepłe przyjęcie i zachwyceni byli wysokim poziomem artystycznym Święta Chleba i jakością oferowanych oraz naszą elbląską starówką. Nasi partnerzy deklarowali ponadto współpracę także na szczeblu gospodarczym.

Centrum Rekreacji Wodnej w Elblągu. Budowa trwa

Od 4 miesięcy trwają prace przy budowie Centrum Rekreacji Wodnej przy ul. Moniuszki. Już widać fundamenty przyszłego kompleksu. Przypomnijmy, że w elbląskim Centrum Rekreacji Wodnej znajdą się cztery baseny: sportowy 25-metrowy, do nauki pływania, rekreacyjny oraz dla dzieci.

Wykonają projekt olsztyńskich plant

Piotr Grzymowicz, Prezydent Olsztyna podpisał dziś 2 września 2014 r. umowę na wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego olsztyńskich plant. Projekt, na podstawie zwycięskiej koncepcji wybranej w drodze konkursu, wykona Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego z Gdańska. Dokumenty mają być gotowe do stycznia 2015 roku.

Świadectwa. Historia w twarzach. Twarze historii - otwarcie wystawy

W sobotę 30 sierpnia 2014 r. prezydent Elbląga Jerzy Wilk wspólnie z wiceprezydentem Markiem Pruszakiem brali udział w otwarciu niezwykle cennej i ważnej wystawy pn. - „Świadectwa. Historia w twarzach. Twarze historii", która prezentowana jest w Muzeum Archeologiczno - Historycznym w Elblągu. Wystawa jest oparta na cyklu nagrań filmowych, przeprowadzonych z byłymi mieszkańcami Elbląga i regionu. Prezentuje obraz przedwojennego świata widzianego oczami dzieci.

Elbląg - Uroczystości rocznicy niemieckiej agresji na Polskę

Uroczystości, podczas których elblążanie oddali hołd bohaterstwu i poświęceniu wszystkich Polaków, którzy brali udział w najstraszniejszej z wojen, odbyły się przy Krzyżu Katyńskim na Cmentarzu Agrykola.

Prezydent Elbląga spotkał się z dyrektorami szkół i przedszkoli

28 sierpnia w Urzędzie Miejskim odbyła się narada dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z władzami miasta. Podczas spotkania Prezydent Elbląga Jerzy Wilk wręczył akty powierzenia stanowisk dyrektorom wybranym w tegorocznych konkursach.

MultiCentrum w Olsztynie z nagrodą

Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie odebrała nagrodę na tegorocznym, światowym kongresie IFLA odbywającym się w Lyonie/Francja. Nagroda została przyznana filii nr 3 - MultiCentrum, której działania za kreatywne wykorzystanie technologii ICT w bibliotekach publicznych, zostały wyróżnione w międzynarodowym konkursie EIFL.

Elbląskie Święto Chleba to trzydniowy festyn na ulicach Starego Miasta

Tegoroczna edycja potrwa od piątku 29 sierpnia do niedzieli 31 sierpnia 2014 roku. Święto Chleba to przede wszystkim jarmark z regionalnymi wypiekami, produktami żywnościowymi oraz rękodziełem i sztuką ludową. To doskonała okazja dla całej rodziny na atrakcyjne spędzenie czasu, na które zapraszają: Prezydent Miasta Elbląga Jerzy Wilk i Stowarzyszenie Elbląg Europa.W trakcie tego wydarzenia można spróbować i kupić chleb z najróżniejszych zakątków Polski oraz Litwy. Nie brakuje również miodu, wyrobów cukierniczych, wędlin czy żywności ekologicznej. Są też stoiska wystawców rękodzieła, kolekcjonerów przedmiotów zabytkowych z całego regionu, a także prezentacje artystyczne i pokazy warsztatowe dawnych rzemiosł

Więcej kwiatów i rabat w Olsztynie

W Olsztynie powstają nie tylko duże parki ale także małe, wygospodarowane ze ścisłej zabudowy enklawy zieleni. Pierwszym był skwer przy ul. Żołnierskiej, który powstał w miejscu dawnego lądowiska dla helikopterów. Niedawno powstały rabaty przy ul. 1 Maja a najnowszy skwer powstaje u zbiegu ulic Kościuszki i Kętrzyńskiego.

Elbląg - Potrzebne tony przekopanej ziemi, a nie tony papieru

Niestety wydaje się, że pan Jerzy Wcisła w swoim ostatnim liście "Czy ojcem sukcesu przekopu ma być tylko PiS?" nie tyle uchylił rąbka tajemnicy, co wręcz ukazał w pełnej krasie swój sposób myślenia. Szef elbląskiej PO chyba bardzo chciałby przypisać sobie autorstwo pomysł przekopu Mierzei Wiślanej. Nikt nie podważa jego aktywności na tym polu, ale tym bardziej pan Wcisła powinien wiedzieć, że autorem tej koncepcji jest Eugeniusz Kwiatkowski, budowniczy Gdyni, który opisał swój pomysł w książce „Budujemy nową Polskę nad Bałtykiem”. Co więcej, można się tu cofnąć jeszcze dalej w przeszłość. Wszak już Niemcy, którzy niegdyś władali tymi ziemiami i wodami, snuli plany przekopania Mierzei...

Akademia Młodych Orłów w Olsztynie

W Olsztynie rusza Akademia Młodych Orłów. Pod okiem wykwalifikowanych trenerów, piłkę nożną będzie trenowało 96 dziewcząt i chłopców w wieku 6-11 lat. Nabór już we wrześniu podczas Dni Talentu. Projekt finansowo wspiera PZPN oraz Miasto Olsztyn.

Elbląg - Przekop z Tatą Mierzeję, Wykop z Mamą Wiatrak

Temat przekopu Mierzei Wiślanej od dłuższego czasu nie schodzi z czołówek informacji medialnych. Większość mieszkańców naszego miasta i regionu jest przekonana o konieczności jak najszybszego rozpoczęcia tej inwestycji, która będzie służyła przyszłym pokoleniom. Dlatego prezydent Elbląga Jerzy Wilk apeluje do rządu i premiera o jak najszybsze przystąpienia do budowy kanału. Sprawą, która porusza elblążan jest również powstawanie farm wiatrowych, budowanych często zbyt blisko terenów zabudowanych, bez troski o środowisko naturalne i zdrowie mieszkańców.

Elbląg - Wystawa, msza, wieńce i kwiaty

W piątek 29. sierpnia będziemy obchodzili 34. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych. W Elblągu obchody rozpoczną się o godz. 17.30 od otwarcia wystawy poświęconej śp. Lechowi Kaczyńskiemu.

Elbląg - Godny następca firmy Acoustics - kolejny firma znajdzie się w EPT

Kolejna firma rozpoczyna działalność w Elbląskim Parku Technologicznym. ROYAUME B.K.F.R. Internationale z kapitałem algierskim będzie zajmować się eksportem i importem towarów między Polską a Algierią. Firma działa w branży spożywczej. Jej głównym produktem importowym są mieszanki mleka w proszku. Firma rozważa uruchomienie własnej produkcji na terenie Modrzewiny w Elblągu. Dziś przedstawiciele firmy w obecności prezydenta Jerzego Wilka podpisali umowę z Elbląskim Parkiem Technologicznym.

W Olsztynie wybudują tory tramwajowe

Ponad 6 km linii tramwajowej, przebudowa skrzyżowań, dróg i ścieżek rowerowych oraz budowa nowej ulicy Bukowskiego to główne założenia umowy podpisanej 19 sierpnia 2014 r. przez Piotra Grzymowicza, Prezydenta Olsztyna. Roboty budowlane dla Odcinka A obejmującego ulice Witosa-Płoskiego-Sikorskiego i ul. Tuwima wykona firma Skanska SA. Inwestycja ma być gotowa do września 2015 r.

Olsztyn - Bezpłatny internet w parkach i na basenie

W kolejnych 16 punktach w Olsztynie będzie można skorzystać z bezpłatnego dostępu do Internetu. Piotr Grzymowicz, Prezydent Olsztyna podpisał dziś umowę z gdyńską firmą ATEM-POLSKA Sp. z .o. na budowę sieci światłowodowej, która ułatwi dostęp do Internetu 49 jednostkom miejskim (m.in. szkoły, przedszkola). W ramach projektu uruchomionych zostanie także 16 punktów z dostępem do Internetu w miejscach publicznych najchętniej odwiedzanych przez mieszkańców i turystów m.in. w Parku Centralnym, Parku im. Kusocińskiego, Parku przy zamku czy w Wodnym Centrum Rekreacyjno-Sportowym „Aquasfera – Galeria Warmińska”.

Kanał przez Mierzeję potrzebny jest teraz!

Budowa kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną to główny tematy konferencji prasowej Jerzego Wilka. która odbyła się 13 sierpnia 2014 r. Zdaniem prezydenta Elbląga odkładanie realizacji tej inwestycji do 2022 jest pomysłem absurdalnym. Na wstępie konferencji prezydent odniósł się do deklaracji rządu dotyczącej budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Realizację tego zadania zapowiedział premier Jarosław Kaczyński. Według planów z 2007 roku budowa kanału miała się zakończyć w 2014 roku.

Głosuj na elbląskie mosty zwodzone

Zachęcamy elblążan do wzięcia udziału w głosowaniu na Top Inwestycję Komunalną Polski Wschodniej, w gronie finalistów konkursu znalazły się bowiem elbląskie mosty zwodzone. Głosować można do 7 września, poprzez stronę: portalsamorzadowy.pl.

Siatkówka z galerią w Olsztynie

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w olsztyńskim ratuszu podpisano umowę sponsorską pomiędzy Galerią Warmińską a AZS UWM SA w Olsztynie. Dzięki uspołecznianiu olsztyńskiego biznesu zyskujemy wsparcie dla rozwoju sportu w naszym mieście – powiedział Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna

Elbląg za pół ceny, atrakcje na 100%

Zbliża się kolejna, siódma już edycja akcji „Elbląg za pół. Przedsięwzięcie przyjęło się w naszym mieście doskonale. Elbląskie firmy dwa razy do roku przygotowują atrakcyjne ceny na swoje towary i usługi, a w weekend, kiedy promocje już obowiązują, elblążanie i turyści przemierzają miasto szukając miejsc objętych akcją. Dominuje branża gastronomiczna, jednak coraz więcej jest różnego rodzaju usług kulturalnych, rozrywkowych, kosmetycznych. Katalog ten wciąż się poszerza.

Elbląg - Klienci wysoko oceniają kompetencje urzędników

W czerwcu Urząd Miejski w Elblągu przeprowadził ankietyzację badającą jakość obsługi Klientów. Próba liczyła ponad 220-tu respondentów. Klienci wysoko ocenili pracowników w zakresie kompetencji, fachowości oraz w zakresie udzielanej informacji, co potwierdzają w ankietach wpisy dotyczące pochwał dla imiennie wskazanych urzędników. Na dobrym poziomie wypadła także terminowość załatwiania spraw.

Rotary Olsztyn dla Ukrainy

W dniach 4-18 sierpnia 2014 roku na specjalne zaproszenie klubu Rotary Club Olsztyn region Warmii i Mazur odwiedzi grupa 25 ukraińskich dzieci poszkodowanych przez trwający na Ukrainie konflikt wojenny. Są to głównie dzieci z ubogich rodzin zaangażowanych w wydarzenia na Majdanie, pochodzące z Kijowa i okolicznych miasteczek.

Profesor Karski pyta Komisję Europejską o przekop Mierzei Wiślanej

Karol Karski po konsultacjach z prezydentem Jerzym Wilkiem złożył dziś zapytanie poselskie do Komisji Europejskiej w sprawie przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Eurodeputowany Polski północno-wschodniej zaznaczył, że budowa kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, a także pogłębienie torów wodnych na akwenie Zalewu Wiślanego i rzece Elbląg, to jedne z najistotniejszych wyzwań rozwojowych dla tego regionu kraju.

Elbląg-Prof. Chodakiewicz opowiadał o przemianach w Polsce

- Ludzie w Polsce ufają tylko swoim rodzinom, nie ufają sobie nawzajem, przez to nie ma narodu. Więzy międzyludzkie zostały zachwiane, zniszczone poprzez totalizm. Polacy doświadczyli traumy i trzeba zrobić wszystko by nie przekazywali jej przyszłym pokoleniom. Gdy Polska powstanie z kolan, gdy wyemancypuje się z niewolniczego syndromu PRL, gdy zakwitnie gospodarczo, intelektualnie i kulturowo, stanie się atrakcyjnym partnerem i magnesem dla sąsiadów. Polacy muszą wyjść poza rodziny i utworzyć naród - mówił podczas wczorajszego spotkania z elblążanami profesor Marek Chodakiewicz. Prezydent Elbląga Jerzy Wilk także wysłuchał ciekawego wykładu historyka.

Elbląg-Chwała bohaterom - 70 lat temu walczyli o Polskę

W tym roku obchodzimy 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Dla podkreślenia rangi tego historycznego wydarzenia w dniu 1 sierpnia, w Elblągu wywieszone zostaną flagi narodowe, a w godzinę „W” (rozpoczęcie powstania) czyli o 17.00 uruchomione będą syreny alarmowe w całym mieście. Na godz. 17.00 zapraszamy mieszkańców Elbląga na uroczystość przy pomniku Żołnierzy Armii Krajowej, Podziemnego Państwa Polskiego, podczas której odegrany zostanie hymn państwowy, będą przemówienia okolicznościowe, Apel pamięci, salwa honorowa, a delegacje złożą kwiaty.

Prezydent Elbląga z wizytą w przedszkolu

Jerzy Wilk prezydent Elbląga odwiedził 24 lipca 2014 r. Przedszkole Publiczne Nr 8 przy ulicy Bema. Prezydent zwiedził wszystkie sale, gdzie czekały na niego dzieci z poszczególnych grup. Maluchy dostały od prezydenta kolorowanki z motywami legendy o elbląskim piekarczyku oraz gadżety z logo jubileuszu 777-lecia naszego miasta. Dzieci mówiły wierszyki i śpiewały piosenki, a na zakończenie wręczyły prezydentowi własnoręcznie wykonany prezent.

W Elblągu Punkt Informacji Turystycznej działa w Ratuszu Staromiejskim

Są też dwa punkty sezonowe – w Bramie Targowej i kolejny, który funkcjonuje w zabytkowym wagonie tramwajowym ustawionym na Starym Rynku. Wszystkie punkty zlokalizowane są na starówce, miejscu skupiającym najwięcej atrakcji turystycznych, skąd turyści rozpoczynają większość swoich wędrówek. Głównym Punktem jest ten umieszczony w Ratuszu Staromiejskim.

Olsztyńskie planty

Po otwarciu Parku Centralnego i kolejnej części Parku Podzamcze przyszedł czas na przygotowania do rewitalizacji olsztyńskich plant, które będą znajdować się przy nowo wybudowanym Centrum Św. Jakuba.

Ania Rusowicz, Łąki Łan, Kuba Badach i inni na Olsztyn Green Festival

Do wcześniej ogłoszonych artystów pierwszej edycji Olsztyn Green Festival: Artura Rojka, Kayah i grupy Hey dołączają kolejni: utalentowana Ania Rusowicz, jeden z najpopularniejszych polskich artystów reggae – Kacezet, porywająca na żywo formacja Łąki Łan, debiutanci z Riffertone, Kuba Badach ze swoim projektem „Tribute to Andrzej Zaucha”, kipiący pozytywną energią Kraków Street Band i absolutne objawienie na scenie folk – Południce.

Oddali hołd ofiarom „Sprawy Elbląskiej”

17 lipca 2014 r. przed pamiątkowym obeliskiem przy Skwerze Ofiar Sprawy Elbląskiej złożono kwiaty i zapalone znicze. — „Sprawa Elbląska” to element naszej tożsamości, którą trzeba pielęgnować — mówił podczas uroczystości wiceprezydent Elbląga Marek Pruszak.

Skwer w Elblągu otwarty!

Skwer przy katedrze został dziś oficjalnie udostępniony do użytku. Po oficjalnym przecięciu wstęgi w ruch poszła fontanna, która bez wątpienia będzie największą atrakcją tego uroczego miejsca. Fontannę, grę planszową, tablicę interaktywną od razu przetestowały dzieci, najważniejsi użytkownicy skweru

Promocja Elbląga na najwyższym stopniu

- My widzimy jedynie efekt końcowy, czyli pięknie tańczące dziewczyny, piękną choreografię. Możemy się jedynie domyślać, że to efekt wielu miesięcy ciężkiej pracy, ale opłacało się – mówił wiceprezydent Marek Pruszak podczas spotkania z mistrzyniami Europy, cheerleaderkami z Centrum Tańca Cadmans.

Obchody 65. rocznicy Sprawy Elbląskiej

Władze miasta zapraszają mieszkańców 17 lipca (czwartek) do uczczenia pamięci ofiar stalinowskich prześladowań. O godz. 12.00 pod tablicą pamiątkową, znajdującą się przy Skwerze Ofiar Sprawy Elbląskiej będzie okazja do złożenia kwiatów oraz zapalenia zniczy.

Jubileusz 777-lecia Elbląga zawędrował na "Dach Europy"

Wieść o jubileuszu naszego miasta zawędrowała naprawdę wysoko, dokładnie na 4810 metrów, czyli na Mont Blanc, najwyższy szczyt naszego kontynentu zwany też „Dachem Europy. Dwoje zapaleńców, Andrzej Korzeniewski i Mirosław Andrearczyk, w swoją wyprawę postanowili zabrać jubileuszowy baner by, kiedy już dotrą na szczyt, zatknąć go na górze. Plan się powiódł i możemy zaprezentować zdjęcia z tego wyjątkowego wydarzenia.

OBO 2014 w Olsztynie

W ramach II edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego zostały złożone 193 wnioski. W tym: projekty ogólnomiejskie 46, projekty osiedlowe 147. 4 projekty były przesłane pocztą, a 5 poprzez platformę epuap. Zraz po wakacjach zapraszamy do głosowania na złożone wnioski w Olsztyńskim Budżecie Oywatelskim – mówi Piotr Grzymowicz, Prezydent Olsztyna.

Wakacyjne Czwartki z Mikołajem Kopernikiem w Olsztynie

W najbliższy czwartek rusza kolejna edycja „Wakacyjnych Czwartków z Mikołajem Kopernikiem”. Spotkania z najsłynniejszym astronomem odbywają się w godz. 10:00-15:00 na olsztyńskim zamku. Wstęp: 3zł. Zapraszamy.

Kurtyna wodna w Elblągu

Wczoraj 7 lipca 2014 r. Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ustawiło na Placu Jagiellończyka KURTYNĘ WODNĄ, z której mogą korzystać mieszkańcy chcący się ochłodzić.

Puls Biznesu wyróżnił Prezydenta Elbląga

Prezydent Elbląga Jerzy Wilk laureatem plebiscytu „Samorządowy Menedżer Regionu 2013” zorganizowanego przez prestiżowy dziennik „Puls Biznesu”.

Konferencja prezydenta Elbląga

Tereny inwestycyjne przy ulicy Lotniczej, koniec przebudowy drogi wojewódzkiej 504, podsumowanie spotkań z mieszkańcami i odbiory, które rozpoczęły się dziś przy skwerze katedralnym, to podsumowanie działań Miasta, które na początku wakacji przedstawił Jerzy Wilk prezydent Elbląga.

Olsztyński urząd z nagrodami

Urząd Miasta Olsztyna zajął I miejsce w kategorii „ponowne wykorzystanie informacji publicznej” w ramach „Obywatelskiego monitoringu realizacji prawa do informacji publicznej”, projektu realizowanego przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”.

Sukces olsztyńskiego miniprzedsiębiorstwa

eMeMeMS z II LO zostało finalistą Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2014.

Z Kazachstanu do Elbląga

Rozpoczęły się wakacje, a do Elbląga przyjechała z Kazachstanu grupa dzieci i młodzieży wraz z opiekunami, wielu z nich jest wnukami polskich zesłańców do tego kraju. Przyjechali zobaczyć kraj swoich przodków i dowiedzieć się więcej o samej Polsce. Z gośćmi spotkał się Marek Pruszak wiceprezydent Elbląga.

Kładka na olsztyńskim Wadągu

Spacerując po lesie miejskim w okolicach Schroniska dla zwierząt będzie można przejść na drugą stronę rzeki Wadąg. Jeszcze w te wakacje, w ciągu odnogi ulicy Diernowa w Olsztynie powstanie kładka pieszo-rowerowa, która jest wynikiem porozumień zawartych między Gminą Olszyn, Gminą Dywity oraz Porozumieniem Sąsiedzkim z Kieźlin.

Olsztyn zwycięża!

W niedzielę, w kolejnym Turnieju Miast Kopernikańskich i Partnerskich najlepszy był Olsztyn! Nasza drużyna wygrała 6 z 8 konkurencji, pokonując reprezentacje Torunia, Fromborka i Braniewa i tym samym wygrywając całe zmagania!

Uroczysta msza z okazji jubileuszu Elbląga

Wczoraj, 29 czerwca 2014 r. w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, prezydent Elbląga Jerzy Wilk oraz wiceprezydent Marek Pruszak wzięli udział w dziękczynno - błagalnym spotkaniu modlitewnym z udziałem ordynariusza elbląskiego księdza biskupa Jacka Jezierskiego. W uroczystej mszy udział wzięli także elbląscy radni.

Prezydent Elbląga otrzymał absolutorium

Radni podczas czwartkowej sesji pozytywnie zaopiniowali sprawozdanie z wykonania budżetu za 2013 rok i udzielili Jerzemu Wilkowi absolutorium. Wcześniej pracę prezydenta również pozytywnie oceniła Regionalna Izba Obrachunkowa.

Elbląg -Hala Acoustica już stoi

Trwają prace przy obiektach dwóch firm, które zakupiły działki na elbląskiej Modrzewinie i właśnie tam rozwijają swoją działalność. Stoi już hala firmy Acoustics, a do góry pnie się już kolejna firmy Dan-Stal. Co ważne, po zakończeniu budowy obie firmy planują zwiększenie zatrudnienia. Dziś inwestorów na placu budowy odwiedził prezydent Elbląga Jerzy Wilk.

"Media kłamią - Auschwitz był niemiecki"

To nazwa konferencji prasowej realizowanej w ramach projektu "Pamięć, tożsamość i odpowiedzialność", która odbyła się dzisiaj w elbląskim Ratuszu Staromiejskim. Głównym celem tego spotkania było wskazanie jakie zagrożenia niesie ze sobą fałszowanie historii dotyczącej niemieckich obozów zagłady.

Prezydent Olsztyna otrzymał absolutorium

Podczas dzisiejszej LV Sesji Rady Miasta Olsztyna, Piotr Grzymowicz, Prezydent Olsztyna otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za 2013 rok. To był trudny rok, ale budżet został wykonany lepiej niż zakładaliśmy – powiedział Prezydent - po raz pierwszy w wykonaniu budżetu bezpośrednio uczestniczyli mieszkańcy, tworząc Olsztyński Budżet Obywatelski – dodał. Pracę prezydenta miasta uznało 15 radnych, przeciw było 4, a 5 radnych wstrzymało się od głosu.

Prezydent Elbląga gratulował i życzył dalszych sukcesów Kindze Szczepanik

Prezydent Elbląga Jerzy Wilk spotkał się dzisiaj z Kingą Szczepaniak, uczennicą II LO, która na początku lipca będzie reprezentowała Polskę na Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej w Indonezji. Prezydent gratulował jej sukcesów i życzył powodzenia podczas kolejnego etapu zmagań konkursowych. Władze miasta postanowiły wyróżnić laureatkę i zdecydowały, że to właśnie ona jako jedyna z Elbląga pod koniec lipca weźmie udział w rejsie żaglowcem "Generał Zaruski". Główną atrakcją będzie udział w regatach Sailbook CUP 2014, są to najdłuższe regaty w kraju i drugie na Bałtyku, do przepłynięcia 600 mil morskich okół Gotlandii z wizytą w Visby.

Elbląg - Za nami emocjonujące Mistrzostwa Świata

Kolorowe twarze, najczęściej w naszych barwach narodowych, setki kibiców szczególnie tych najmłodszych, niezwykle emocjonująca rywalizacja sportowa tak zapamiętamy Mistrzostwa Świata w Siatkówce na Siedząco Kobiet i Mężczyzn, które zakończyły się w minioną sobotę. Przez ponad tydzień Elbląg gościł setki zawodników z ponad 20 krajów, którzy byli zgodni co do tego, że nasze miasto jest piękne, ale najpiękniejsi są jego mieszkańcy, pełni radości i życzliwości.

„Kanał Żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną

WNIOSKI - z Konferencji „Kanał Żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną czynnikiem rozwoju Regionu Południowo-Wschodniego Bałtyku” która odbyła się 10 czerwca 2014 r. w Elblągu

Billboardy zapraszają na elbląskie imprezy

Na Mistrzostwa Świata i na Dni Elbląga zapraszają, długo oczekiwane, dwa billboardy ustawione przy drogach ekspresowych S7 i S22.

Długowieczny symbol wolności posadzono w Elblągu

Dokładnie 25 lat temu, 4 czerwca 1989 r., odbyły się częściowe wolne wybory, które zakończyły okres „ludowy” w historii naszego kraju. W celu upamiętnienia tamtego wydarzenia, w wybranych miastach Polski zostały posadzone „Dęby Wolności”. Jednio z tych drzew od dzisiaj rośnie również w Elblągu.

Druga edycja Narodowego Dnia Sportu w Olsztynie

Już 14 czerwca 2014 r. odbędzie się druga edycja Narodowego Dnia Sportu. Ten ogólnopolski projekt popularyzujący aktywność sportową wśród Polaków organizowany jest przez Fundację Zwalcz Nudę we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Ideą akcji jest umożliwienie wszystkim chętnym dostępu do nieodpłatnych, specjalnie przygotowanych treningów w różnych dyscyplinach sportowych. Wybrane szkolenia poprowadzą wybitni polscy sportowcy i olimpijczycy, a jedynym warunkiem uczestnictwa jest zarejestrowanie się na wybrany trening poprzez stronę www.narodowydziensportu.pl

Olsztyn- konkurs rozstrzygnięty

Wiemy jak będzie wyglądało logo Centrum Rekreacyjno- Sportowego „UKIEL”. Autorem zwycięskiej pracy jest Pani Magdalena Gniady-Kania z Olsztyna.

Jerzy Wilk prezydent Elbląga przebywa z wizytą w Rosji.

Wczoraj, 28 maja 2014 r. w pierwszym dniu swojej wizyty, odwiedził Sankt Petersburg, gdzie przed południem spotkał się w tamtejszym Konsulacie RP z konsulem generalnym Panem Piotrem Marciniakiem. Po południu z udziałem prezydenta odbyło się forum gospodarcze, podczas którego zaprezentowano przede wszystkim potencjał inwestycyjny naszego miasta.

Olsztyn atrakcyjny dla biznesu

W rankingu atrakcyjnych dla biznesu miast, przygotowanym przez Forbsa Olsztyn zajął czwarte miejsce. Poprawiliśmy swoją pozycję w stosunku do ubiegłego roku o dwa miejsca – komentuje Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Olsztyn Green Festival

Agora i Miasto Olsztyn zapraszają na Olsztyn Green Festival. W dniach 6-7 września 2014 r. w Olsztynie odbędzie się pierwszy „Olsztyn Green Festival”. W programie wydarzenia, przygotowanego z myślą o osobach ceniących sobie kontakt z naturą oraz dobrą muzyką, znajdą się koncerty gwiazd, rozrywka dla całej rodziny i inne atrakcje.

Olsztyn w czołówce!

Dziennik Gazeta Prawna stworzył ranking miast, które w ostatnich latach najlepiej radziły sobie finansowo. Olsztyn znalazł się na czele miast, które są najmniej zadłużone oraz na piątym miejscu pod względem pozyskanych pieniędzy unijnych. Zwykle doceniamy w mieście, to co widać – nowe chodniki, ławki, ulice, parki – w tle tych zmian znajdują się jednak pieniądze, o które trzeba dbać z nie mniejszym zapałem – mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Zakaz kąpieli w Elblągu!

W związku z panującymi obecnie wysokimi temperaturami i zbliżającym się okresem wakacyjnym, przypominamy, i przypominać będziemy, o konieczności respektowania zakazów kąpieli. Tego typu zakaz dotyczy w naszym mieście przede wszystkim rzeki Elbląg. Są jednak takie miejsca, gdzie pomimo zakazu, elblążanie kąpią się i ryzykują swoim zdrowiem i życiem. Jest to między innymi rejon mostu kolejowego i tzw. ciepłej wody przy elbląskiej Elektrociepłowni. To dzikie kąpieliska, na których nie raz dochodziło już do tragicznych wypadków. Niestety, z przykrością stwierdzamy, że ustawiane w tym rejonie znaki „Zakaz kąpieli” są regularnie dewastowane, co nie oznacza oczywiście, że zakaz nie obowiązuje

W Elblągu będzie jaśniej i bezpieczniej

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi oświetlenia w mieście informuje, że konserwacją oświetlenia dróg publicznych i parków w Elblągu zajmuje się ENERGA Oświetlenie Sp. z o.o. z Sopotu poprzez swój Rejon Usług Oświetleniowych w Młynarach.

W Elblągu zagrają "Barkę" na sto gitar

W ostatni weekend kwietnia w Watykanie miała miejsce jedna z największych uroczystości 2014 r. – kanonizacja Jana Pawła II. Elbląg, jako miasto papieskie, które miało zaszczyt gościć Papieża Polaka oraz mocno związane z Jego nauczaniem, także włączyło się w celebrację tego wyjątkowego wydarzenia poprzez organizację szeregu działań. Koncerty, wystawy, konkursy, zawody sportowe - to niektóre z imprez związanych z kanonizacją Jana Pawła II. Część z planowanych przedsięwzięć już się odbyła, wiele jednak jeszcze przed nami. Szczególnie zapraszamy na imprezę „Świętowanie z Janem Pawłem II”, która odbędzie się 31 maja br. na elbląskiej starówce. - Tego dnia elblążanie zagrają umiłowaną pieśń Św. Jana Pawła II - "Barkę" i to na 100 gitar - mówił ks. dr Grzegorz Puchalski rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.- Apelujemy do elblążan by wzięli swoje gitary i przyłączyli się do wspólnego grania i śpiewania - zachęcał wiceprezydent Elbląga Marek Pruszak.

Rodzinny Piknik Nauki i Techniki w Elblągu

Rodzinny Piknik Nauki i Techniki zorganizowany wczoraj 18 maja 2014 r. w Elbląskim Parku Technologicznym przeżył prawdziwe oblężenie. Eksperymenty, doświadczenia, precyzyjne maszyny, fizyczne prawa i zagadki przyciągnęły młodszych i starszych. Serdeczne podziękowania wszystkim elblążanom za liczny udział oraz wspólną zabawę na Pikniku składają Jerzy Wilk prezydent Elbląga oraz Paweł Lulewicz dyrektor Elbląskiego Parku Technologicznego.

Projekt "Strategii Rozwoju Elbląga 2020+" po konsultacjach

Zakończyły się konsultacje wokół "Strategii rozwoju Elbląga 2020+". Prezentujemy drogę jaką przeszedł dokument w ciągu blisko dwóch lat.

Prezydent Jerzy Wilk powołał Elbląską Radę Klastrów

Elbląska Rada Klastrów (ERK) to pierwsze tego typu zrzeszenie przedsiębiorców w kraju. W jej skład wchodzi osiem branżowych klastrów, działających na zasadzie stowarzyszeń. Prezydent zarządzenie o powołaniu Rady podjął 28 kwietnia 2014 roku.

Ekologiczna ofensywa w Elblągu

O zbliżających się Dniach Recyklingu i festynie na Placu Jagiellończyka oraz o nowym pomyśle eko patrolu można było usłyszeć na dzisiejszej konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim.

Akademia rowerowa w Olsztynie

O tym, że jazda na rowerze sprawia przyjemność, sprzyja zdrowiu i ułatwia poruszanie się po mieście wiedzą wszyscy. Rowerowanie to także okazja do nawiązania nowych znajomości i okazja do spędzania czasu w gronie rodzinnym, w grupie rówieśników czy znajomych. Warto jednak pamiętać o zasadach bezpiecznej jazdy, a także mieć wiedzę o miejskiej ofercie rowerowych wydarzeń adresowanych do mieszkańców Olsztyna. Taką wiedzę warto przekazywać już najmłodszym rowerzystom i temu właśnie służy Akademia Rowerowa prowadzona w ramach kampanii "JAdę, NIE TANKUJĘ".

W Olsztynie kolejne barierki zamienione na stojaki

Żółte barierki stopniowo znikają z wielu olsztyńskich ulic, ale na tym nie kończy się ich przydatność mieszkańcom Olsztyna. Zgodnie z działaniami zapoczątkowanymi na jesieni 2013 r., wiele niepotrzebnych już barierek jest z powodzeniem wykorzystywana jako materiał do tworzenia stojaków rowerowych.

Trwa nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2015 w Elblągu

Place zabaw, remonty dróg i chodników, budowa miejsc postojowych, montaż oświetlenia… Od 28 kwietnia można składać wnioski do trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego. Podobnie jak w latach poprzednich można zgłaszać propozycje na zadania w poszczególnych okręgach, a nowym rozwiązaniem są tzw. inicjatywy ogólnomiejskie - służące mieszkańcom całego miasta, których realizacja jest możliwa w ciągu jednego roku budżetowego, na które miasto planuje przeznaczyć 500 000 zł.

Olsztyński portal - szybki i na temat

Nasz portal www.olsztyn.eu został poddany przez firmę SiteImpuls testom na dostępność stron internetowych . Olsztyński portal osiągnął niemal 100% dostępność.

Skwer przy katedrze w Elblągu - początek budowy.

Rozpoczęła się budowa skweru przy katedrze. Teren został ogrodzony i prowadzone są już pierwsze prace ziemne. Termin wykonania robót zaplanowano na koniec czerwca tego roku.

Olsztyński Budżet Obywatelski

Znamy zasady II edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku wspólnie zdecydujemy na co przeznaczyć 3 miliony 300 tysięcy z budżetu miasta na 2015 r. Nowością jest obniżenie wieku czynnie biorących udział w decydowaniu – od 15 roku życia i wprowadzenie możliwości głosowania przez Internet.

Elbląskie fontanny – pierwsza w kwietniu, druga w czerwcu

Dwie elbląskie fontanny, przy ulicy 1 Maja i na Placu Słowiańskim, przygotowywane są do nowego sezonu. O ile pierwsza ma już za sobą czyszczenie niecki, w tej chwili jest napełniania i jutro powinna zostać uruchomiona, to fontannę na Placu Słowiańskim wciąż czeka uszczelnienie a Miasto określiło zakres robót niezbędnych do jej uruchomienia w tym roku. Jednak, co istotne, będzie to tylko wstęp do poważniejszych prac konserwatorskich, które należy podjąć w kolejnych latach, by fontanna odzyskała swój dawny blask i funkcjonalność

Prezydent na pikniku rodzinnym w Elblągu z okazji 10 rocznicy wstąpienia do Unii Europejskiej

Wczoraj 1 maja 2014 r. prezydent Jerzy Wilk wziął udział w pikniku rodzinnym z okazji 10. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Udział w przedsięwzięciu był bowiem okazją do zaprezentowania dorobku naszego miasta i regionu związanego z obecnością we wspólnocie. Pracownicy urzędu miasta przygotowali dla elblążan dwa stoiska, gdzie prezentowali projekty, na realizację których pozyskano środki z Unii Europejskiej. Dodatkowo przygotowane zostało stoisko dla najmłodszych uczestników przedsięwzięcia, gdzie odbywały się gry, zabawy i konkursy, a nagrodami były gadżety promujące jubileusz 777-lecia naszego miasta.

Prezydent Elbląga nie otrzymał zaproszenia na spotkanie z premierem Donaldem Tuskiem

W odniesieniu do informacji, jakie przesłał Jerzy Wcisła Dyrektor Biura Regionalnego Urzędu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Elblągu wskazujemy, że prezydent Jerzy Wilk nie otrzymał zaproszenia ani do udziału w Pikniku Rodzinnym, ani na spotkanie w Bibliotece Elbląskiej, tam bowiem premier Donald Tusk spotkał się z zaproszonymi gośćmi, głównie działaczami PO. Wśród gości byli m.in. kandydaci w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Spotkanie to było zamknięte dla mediów i mieszkańców miasta. Wydaje się, że udział kandydatów do europarlamentu był elementem kampanii wyborczej, gdyż podczas pikniku rozdawali oni swoje ulotki elblążanom

Żegluj bezpiecznie w Elblągu

W związku z niedawnym, tragicznym wypadkiem, jaki miał miejsce na rzece Cieplicówce, Departament Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Informacji Niejawnych Urzędu Miejskiego w Elblągu, zwraca się do wszystkich osób wykorzystujących śródlądowe drogi wodne o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

„2014! Młodzież dla wolności” w Elblągu

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Elblągu odwiedzili prezydenta Jerzego Wilka.

Kinga Szczepaniak z II LO w Elblągu – najlepszym biologiem w Polsce!!!

W dniach 26 – 28 kwietnia w Warszawie odbyły się ogólnopolskie finały XLIII Olimpiady Biologicznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Województwo warmińsko mazurskie reprezentowały na tej olimpiadzie dwie uczennice z II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu, a ich opiekunem z ramienia Komitetu Okręgowego, była Hanna Pietras, nauczyciel biologii w tej szkole.

Festiwal filmowy w Olsztynie

Zbliża się Festiwal Telewizyjnych Filmów Sportowych w Olsztynie. W dniach 16-17 maja będzie można obejrzeć maraton filmowy twórczości telewizyjnej związanej ze sportem i dziennikarstwem sportowym. Zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie wszystkich amatorów sportu – mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Prezydent zaprasza Premiera do rozmowy o Elblągu i o Przekopie

Prezydent Elbląga Jerzy Wilk wystosował dziś zaproszenie do Premiera RP Donalda Tuska, by przy okazji jego wizyty w Elblągu porozmawiać o sprawach ważnych dla miasta i tak ważnej z perspektywy gospodarki regionu budowie Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną
stat4u