SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo warmińsko-mazurskie

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Elblągu

1 marca br. (sobota) o godz. 12.00 w Narodowym Dniu Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” przy Pomniku Podziemnego Państwa Polskiego, Żołnierzy Armii Krajowej (ul. Gen. Stefana Grota-Roweckiego) odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej: „ŻOŁNIERZOM NIEZŁOMNYM POLSKIEGO PODZIEMIA NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO WYKLĘTYM I SKAZANYM NA ZAPOMNIENIE PRZEZ REŻIM KOMUNISTYCZNY 1944 – 1956”

W Elblągu powstała nowa koncepcja skweru przy katedrze.

W styczniu mieszkańcy Elbląga głosowali nad dwiema koncepcjami zagospodarowania skweru usytuowanego przy katedrze św. Mikołaja. Wersja „historyczna” 29. głosami pokonała wersję „zieloną”. W głosowaniu wzięło udział 197. osób. Jednak żadna z koncepcji nie uzyskała pozytywnej opinii Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, koniecznej przy inwestycjach realizowanych na zabytkowym obszarze Starego Miasta. Dlatego firma Arkon Atelier opracowała nowe założenia, która zostały już zaakceptowane.

W Olsztynie kółko astronomiczne zaprasza najmłodszych

Pozwól dziecku poznać Wszechświat! Już dziś zapisz je na kółko astronomiczne dla dzieci w olsztyńskim Planetarium. Pierwsze zajęcia już 4 marca, zapraszamy!

W Elblągu też możesz pomóc Ukrainie

Prezydent Elbląga Jerzy Wilk wspólne z Bankiem Żywności organizują zbiórkę leków, żywności oraz odzieży, które dostarczone zostaną społeczności ukraińskiej. Wszyscy ci, którzy chcieliby wspomóc naród ukraiński w tym trudnym dla niego okresie mogą już od jutra przynosić podstawowe leki, żywność i odzież do siedziby elbląskiego Banku Żywności, która mieści się przy ul. Stefczyka 7/8. Zbiórka prowadzona będzie od wtorku do piątku w godz. od 8:00 do 14:00.

Prezydent Elbląga spotkał się z mieszkańcami trzech dzielnic

Tym razem mieszkańcy dzielnic: Nad Jarem, Kamionki i Bielan przybyli na piątkowe spotkanie z prezydentem Jerzy Wilkiem, które odbyło się w siedzibie Osiedlowego Zespołu Społeczno-Kulturalnego "Jar". W spotkaniu uczestniczyła także Ewa Przybyłek prezes zarządu spółdzielni mieszkaniowej „Nad Jarem”.

„Warmińska Niteczka” w okół Olsztyna

Około 60 km – tyle ma wynosić szlak pieszo-rowerowy tworzący pętlę wokół czterech gmin. Dziś w ratuszu podpisano deklarację, na podstawie której powstanie „Warmińska niteczka” czyli turystyczno-rekreacyjna trasa łącząca Barczewo, Dywity, Olsztyn oraz Purdę. Olsztyn ma bardzo rozbudowany i dobrze oznakowany system szlaków – mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. Teraz, gdy ich trasa będzie wybiegać poza granice administracyjne miasta, wycieczki będą jeszcze ciekawsze – dodaje.

Elbląg solidaryzuje się z Ukrainą

Władze miasta wspólnie z Elbląskim Oddziałem Związku Ukraińców w Polsce zorganizują zbiórkę leków, żywności oraz odzieży, a także koncert, z którego dochód przeznaczony będzie na rzecz społeczności ukraińskiej. Prezydent Elbląga jest także w kontakcie z władzami Tarnopola, naszego miasta partnerskiego, z którego płyną do nas informacje na temat potrzeb Ukrainy.

Ukiel czy Krzywe...? Olsztynianie wybiorą!

Miasto zaprasza do udziału w sondzie dotyczącej wyboru nazwy dla nowo powstających obiektów sportowo-rekreacyjnych nad Jeziorem Ukiel, potocznie zwanym Krzywe. Start w piątek 21 lutego a meta 2 marca o północy.

Prezydent Elbląga zachęca by przekazywać 1%

Prezydent Elbląga Jerzy Wilk podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej która odbyła się 20 lutego 2014 r. zwrócił się za pośrednictwem mediów do elblążan z prośbą, aby przekazywali swój 1% podatku na rzecz elbląskich organizacji pożytku publicznego

Radni Elbląga nie będą głosować nad niektórymi uchwałami

W dniu dzisiejszym 20 lutego , Prezydent Elbląga Jerzy Wilk wniósł o zniesienie z porządku obrad uchwały dotyczącej ustalenia liczby punktów sprzedaży napojów zawierających powyżej 4,5% alkoholu, zaś przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Nowak w imieniu konwentu seniorów wniósł o zniesienie z porządku obrad głosowania nad kilkoma uchwałami, dotyczącymi nadania nowemu placowi, stanowiącemu rondo uliczne - skrzyżowanie ulic: Agrykola, Tadeusza Kościuszki, Bolesława Chrobrego nazwy: Żołnierzy Wyklętych oraz ustalenia wysokości opłat za wywóz śmieci.

Elbląski port – czwartym portem RP

Analizując ubiegłoroczne statystyki dotyczące przeładunków w portach polskich, elbląski port znalazł się na czwartym miejscu zaraz po portach mających kluczowe znaczenie dla gospodarki RP. W tym roku port, który jest spółką miejską wypracował prawie 114 tys. złotych zysku.

Zostań partnerem akcji „Elbląg za pół ceny”

Już po raz szósty i siódmy elbląskie lokale gastronomiczne, hotele, salony urody, punkty usługowe i sklepy będą oferować swoje produkty za połowę ceny.

Olsztyn wyróżniony

Olsztyn otrzymał wyróżnienie za najpiękniejsze iluminacje świąteczne w Polsce. Konkursowe jury doceniło pozytywną energię wniesioną w rozświetlenie Świąt, wysiłek włożony w kultywowanie pięknej polskiej tradycji i walory estetyczne przygotowanej dekoracji. Ogólnopolski Plebiscyt Miast „Świeć się” organizowany przez Grupę ENERGA odbył się po raz piąty.

Dzień Prymusa w Zespole Szkół nr 1 w Elblągu

Tradycją w Zespole Szkół nr 1 jest Dzień Prymusa obchodzony w połowie roku szkolnego. W tej wyjątkowej uroczystości uczestniczą zarówno uczniowie, jak i ich rodzice, bliscy i nauczyciele. Wszyscy mają powody do satysfakcji i dumy.

O piłce w Olsztynie

Zbigniew Boniek, szef Polskiego Związku Piłki Nożnej spotkał się Piotrem Grzymowiczem, prezydentem Olsztyna. Rozmawiano o piłce nożnej, szkoleniu młodzieży i planach dotyczących budowy nowego stadionu miejskiego.

Karta Dużej Rodziny funkcjonuje w Elblągu

Już ponad 140 młodych elblążan korzysta z biletów Karty Dużej Rodziny

W Elblągu konsultowano Strategię rozwoju miasta - 2020+,

W poniedziałek, 10 lutego 2014 r. w siedzibie elbląskiej PWSZ odbyły się konsultacje z mieszkańcami nad dokumentem, który wskaże kierunki rozwoju Elbląga do 2020 roku. Uwagi zbierali pracownicy Departamentu Rozwoju Inwestycji i Dróg.

Urząd Miasta Olsztyna apeluje

Nadeszła odwilż, apelujemy nie wchodźcie na lód!

69 rocznica zdobycia Elbląga przez Armię Czerwoną.

10 lutego 1945 r. żołnierze Armii Czerwonej wyzwolili z pod okupacji niemieckiej Elbląg. Dzisiaj przy Pomniku Żołnierzy Armii Czerwonej (ul. Agrykola) został wystawiony posterunek honorowy, oraz składano wieńce i kwiaty.

Będzie nowa zajezdnia w Olsztynie

Władze Olsztyna podpisały umowę na wykonanie zajezdni tramwajowej przy ul. Kołobrzeskiej. Konsorcjum firm Budimex S.A. i KZN Rail Sp. z o.o. zobowiązało się, że w ciągu 18 miesięcy zrealizuje zadanie

Żołnierze Niezłomni, Żołnierze „Wyklęci” w Elblągu

Kolejne posiedzenie Rady Kombatantów z udziałem prezydenta Jerzego Wilka odbyło się 5 lutego 2014 r. w Ratuszu Staromiejskim. Główny temat spotkania dotyczył nadania rondu u zbiegu ulic Kościuszki i Agrykola imienia bohaterów walk o niepodległość po 1944 roku.

Nagroda dla Olsztyna

Urząd Miasta Olsztyna otrzymał I nagrodę w konkursie „Najlepsza inwestycja oświetleniowa 2013 roku – najlepiej oświetlona gmina i miasto 2013 roku”.

Oko na kulturę w Elblągu

Z inicjatywy Jacka Nowińskiego dyrektora Biblioteki Elbląskiej, prezydent Jerzy Wilk spotkał się wczoraj z przedstawicielami nauk społecznych z Torunia i Gdańska. Badacze przedstawili swoje projekty związane również z Elblągiem.

W Elblągu od kwietnia mniej za odpady

Po obniżce czynszów i cen biletów w komunikacji miejskiej przyszedł czas na zamiany w opłatach za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Na konferencji prasowej Jerzy Wilk prezydent Elbląga przedstawił propozycję niższych stawek, które zostaną poddane pod głosowanie na najbliższej sesji Rady Miejskiej.

Nowa energia dla Olsztyna

Polskie Inwestycje Rozwojowe podpisały porozumienie z Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Olsztynie. Projekt polega na wybudowaniu nowej elektrociepłowni działającej w wysoko sprawnej kogeneracji.

Elbląg inwestuje w bezpieczeństwo

Jak do tej pory miasto zakupiło 1543 detektory tlenku węgla. Tylko w ciągu ostatnich dwóch lat zamontowano ich 493, a należy zamontować jeszcze 1000 takich czujników.

Olsztyński Teatr Lalek świętuje

Ponad 240 premier przez 60 lat swojej działalności wystawił Olsztyński Teatr Lalek. Z okazji okrągłego jubileuszu na deskach teatru zobaczymy „Balladynę” Juliusza Słowackiego. Premiera już w sobotę 1 lutego o godz. 17:00. Zapraszamy

Zabytki Olsztyna u wojewody

Prezydent Olsztyna porozumiał się z Wojewodą Warmińsko-Mazurskim w sprawie powrotu części zadań dotyczących ochrony i opieki nad zabytkami do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków.

Program - "Bezpieczny Elbląg"

Kontynuacja programów "Dopalacze-oferta śmierci" i "Bezpieczny senior", przeprowadzenie kampanii przeciwko krzywdzeniu dzieci, przegląd placów zabaw, znakowanie nielegalnych kąpielisk, organizowanie spotkań, prelekcji, zajęć warsztatowych dla dzieci i młodzieży, podczas których podejmowana będzie tematyka cyberprzemocy, przeciwdziałania uzależnieniom czy organizacja miejskiego i wojewódzkiego turnieju BRD „Bezpieczne zachowanie się w lesie” - to tylko niektóre z działań jakie prowadzone będą w tym roku w ramach Programu "Bezpieczny Elbląg".

Olsztyńscy Harcerze zorganizowali bal

Gorąca, taneczna i harcerska atmosfera towarzyszyła w czwartek 23 stycznia 2014 roku na balu karnawałowym dla Stowarzyszenie Pomocy Domu i Rodzinie „ARKA”. Impreza ta była społeczną inicjatywą w ramach programu edukacyjnego „Azymut Równość/Różność” Warmińskiej Reprezentacji Harcerzy na 23. Światowe Jamboree Skautowe Japonia 2015.

Obrona cywilna w Elblągu rośnie w siłę

Drużyna przeciwpożarowa Fabryki Mebli Wójcik wzbogaciła się o dwa nowe, profesjonalne zestawy strażackie, składające się z kombinezonów ognioodpornych, butów, hełmów i rękawic.

Nagrody Prezydenta Olsztyna za 2013 r.przyznane

W ostatni piątek, 24 stycznia w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie odbyła się Gala Noworoczna, podczas której po raz jedenasty przyznano nagrody Prezydenta Olsztyna za działalność w 2013 roku

W Elblągu do woja marsz!

W okresie od dnia 10 lutego do 25 marca 2014 roku w lokalu Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego z Przychodnią Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Elblągu, ul. Komeńskiego 35 przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa.

Odszedł Szczepan Baum twórca wielu budowli w Elblągu

W sobotę 25 stycznia 2014 roku odszedł Profesor Szczepan Baum wybitny architekt, autor wielu wspaniałych obiektów w Polsce, ale także i w naszym mieście m.in. elbląskiego Ratusza, ołtarza papieskiego, ok. 150 kamieniczek usługowo-mieszkalnych na Starym Mieście w Elblągu. Wychowawca wielu pokoleń polskich architektów, wieloletni członek i Przewodniczący Rady Nadzorczej ZAPA – ARCHITEKCI.

Akcja reanimacyjna serca Szkoły Muzycznej w Elblągu

W związku z pożarem, który niedawno strawił salę koncertową Szkoły Muzycznej oraz uszkodził bądź zniszczył znajdujące się w jej pobliżu instrumenty muzyczne, Rada Rodziców, nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu zapraszają do włączenia się w działania, których celem jest jak najszybsze przywrócenie warunków do nauki młodym elbląskim muzykom.

Elbląskie cmentarze w sieci

Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu w grudniu ubiegłego roku oddał do dyspozycji mieszkańców Elektroniczną Bazę Danych osób pochowanych na cmentarzu komunalnym „Dębica” wraz z internetową wyszukiwarką osób pochowanych na tym cmentarzu.

Plac katedralny w Elblągu-koncepcja historyczna górą!

W niedzielę zakończyło się głosowanie nad koncepcjami zagospodarowania placu katedralnego. Wersja „historyczna” 29. głosami pokonała wersję „zieloną”. W głosowaniu wzięło udział 197.

Dan-Stal kupuje na Modrzewinie

W związku ze swoimi planami rozwoju, na przełomie roku, firma Dan-Stal zakupiła od Miasta grunt na terenie Modrzewiny Południe. To kolejna firma, która inwestuje na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Obradował Sztab Kryzysowy w Olsztynie

W Centrum Zarządzania Kryzysowego prezydent Olsztyna zorganizował posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Prognozy przewidują silne mrozy, musimy być przygotowani na różne sytuacje. Przede wszystkim na pomoc ludziom bezdomnym i starszym – powiedział Piotr Grzymowicz.

W tramwajach kolejna umowa

Dziś , 15 stycznia podpisano umowę na dokończenie projektowania linii tramwajowej. Jeszcze w październiku został ogłoszony przetarg ograniczony między innymi na opracowanie dokumentacji projektowej budowy linii tramwajowej a dziś prezes Progreg Grzegorz Kudelski oraz Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna podpisali umowę. Cena oferty to 7 564 500 zł.

„Miejsce przyjazne książce” w Norwidówce

Udział w akcji „Włącz książkę, włącz czytanie” oraz podjęte działania upowszechniające książkę i czytelnictwo przyniosły Zespołowi Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Olsztynie zaszczytny tytuł „Miejsce przyjazne książce” oraz prawo do używania logo świadczącego o wyróżnieniu.

Żółta barierka trafi na licytację WOŚP w Olsztynie

Żółtą barierkę będzie można wylicytować w niedzielę 12 stycznia na scenie głównej na Targu Rybnym.

Elbląska Starówka-galeria

Będąc w Elblągu warto pospacerować po odnowionych uliczkach

Tu produkowano kadry dla PGR-ów

Wyższa Szkoła Rolnicza w Olsztynie powstała w 1950 r.

Śladami Kopernika

Zamek w Olsztynie chętnie zwiedzają turyści

Grekokatolicka parafia w Olsztynie

Wyznawcy grekokatoliccy w Polsce stanowią znaczną społeczność

Kuźnia policyjnych kadr

Od 1954 roku w Szczytnie działa Wyższa Szkoła Policji

Urocza starówka w Elblągu.

W czasie wojny prawie doszczętnie zniszczona. Odbudowywana od kilkunastu lat robi duże wrażenie nawet zimą.
stat4u