SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo warmińsko-mazurskie

37 milionów euro dla Elbląga

Prawie 37 milionów euro - tyle pieniędzy zarezerwowanych zostało dla Elbląga i okolicznych gmin w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Dzisiaj, 9 kwietnia 2014 r. w Ratuszu Staromiejskim prezydent Elbląga Jerzy Wilk oraz przedstawiciele gmin podpisali uroczyście porozumienie o powołaniu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w ramach Elbląskiego Obszaru Funkcjonalnego

W Olsztynie na zakupy z Kartą

Logo Karty Dużej Rodziny pojawi się w olsztyńskim sklepie Praktiker. Wciąż szukamy kolejnych partnerów dla olsztyńskiej Karty. Serdecznie witamy w gronie Partnerów firmę Praktiker – powiedział Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. Firma jest 20 uczestnikiem naszej Karty.

W Olsztynie archeolodzy znaleźli igłę…

Pod Wysoka Bramą najprawdopodobniej znaleziono najistotniejszą część miejskich fortyfikacji – To jeszcze nie potwierdzone ale odkryty fragment to jak igła w stogu siana – mówi Anna Juszczyszyn Miejska Konserwator Zabytków. Dziś odbyły się pierwsze konsultacje i obserwacje najnowszych odkryć.

Olsztyński Energetyk najlepszy

Rzesze gimnazjalistów odwiedziły szóste Targi Edukacyjne w Olsztynie. O względy absolwentów szkół gimnazjalnych walczyły technika, licea i zawodówki. W konkursie na najlepszy występ artystyczny najwyżej oceniony został Zespół Szkół Mechaniczno-Energetycznych z Olsztyna.

Technologia LED - Rozwój z prędkością światła w Olsztynie

3 kwietnia 2014 roku odbyło się spotkanie Technologia LED – rozwój z prędkością światła. Spotkanie miało miejsce w olsztyńskim Planetarium, w al. Marszałka J. Piłsudskiego 38.Organizatorem jest Urząd Miasta Olsztyna, Philips Lighting Poland - partner strategiczny i merytoryczny konferencji oraz Planetarium Olsztyńskie - partner wydarzenia.

Już 11 kwietnia rozpoczną się obchody 777-lecia Elbląga

Konferencją naukową rozpoczną się obchody 777-lecia Elbląga. Urząd Miejski oraz jednostki podległe przygotowały szereg atrakcji z okazji jubileuszu. Przez 7 miesięcy, od kwietnia do października mieszkańcy będą mogli świętować urodziny Elbląga.

Gala Ośmiu Wspaniałych w Olsztynie

W ratuszu odbyła się dziś , 1 kwietnia 2014 r. Gala „Ośmiu Wspaniałych”, podczas której Piotr Grzymowicz, Prezydent Olsztyna wręczył nagrody laureatom lokalnego etapu konkursu. Decyzją jury, na arenie ogólnopolskiej, Olsztyn będzie reprezentował Mateusz Maślanka uczeń Gimnazjum nr 11 im. H. Wagnera

W Elblągu rozmawiano o zagrożeniu jakie stanowi lokalizacja wiatraków na Żuławach Wiślanych

Prezydent Elbląga Jerzy Wilk dokonał oficjalnego otwarcia konferencji pt. Zagrożenia dla rozwoju turystyki Elbląga i Mierzei Wiślanej wynikające z lokalizacji elektrowni wiatrowych na Żuławach Wiślanych, w której udział wzięli naukowcy, politycy, samorządowcy oraz mieszkańcy Elbląga i regionu. Konferencja miała na celu dokonanie analizy zasadności lokowania przemysłowych farm wiatrowych na terenie Żuław w kontekście zagrożeń, jakie ta lokalizacja niesie dla rozwoju turystyki Elbląga i Mierzei Wiślanej.

O gospodarce odpadami i produkcji energii w Olsztynie

19 marca 2014 roku w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyła się konferencja pt. „Sposób zagospodarowania odpadów w postaci paliwa alternatywnego w gminach województwa warmińsko-mazurskiego”. Głównym organizatorem spotkania był Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a współorganizatorami - Park Naukowo-Technologiczny oraz MPEC Olsztyn

W elbląskim Urzędzie pojawiło się urządzenie dla głuchoniemych

Głuchoniemi klienci Urzędu Miejskiego w Elblągu oraz osoby mające trudności w komunikowaniu się mogą skorzystać z pomocy tłumacza (urządzenia) języka migowego podczas załatwiania swoich spraw w urzędzie. Usługa tłumacza jest bezpłatna dla osób niepełnosprawnych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. nr 127, 721 z póź. zm.).

Ludzie Dobrej Woli w Olsztynie

Na olsztyńskim zamku odbyła się 27 marca 2014 r. Gala Wielkiego Serca. Finał konkursu, podczas którego za działalność w sferze pomocy społecznej uhonorowani zostali przedsiębiorcy, firmy i instytucje, jak i osoby prywatne, w Olsztynie odbyła się po raz szesnasty.

Rusza rozbudowa stadionu przy Agrykola 8 w Elblągu

Prezydent Jerzy Wilk, Zarząd klubu ZKS Olimpia Elbląg i kibice grają w jednej drużynie. We wtorek 25. marca udało się wypracować kompromis, dzięki któremu już w najbliższym czasie rozpocznie się rozbudowa stadionu przy Agrykola 8. Miasto przeznaczyło na ten cel 2,5 mln złotych.

Akcja "Olsztyn.Aktywnie!" wyróżniona!

Sympatyczną nagrodę – promocyjnego Koguta – otrzymała olsztyńska akcja „Olsztyn. Aktywnie!”. Aktywność doceniono podczas Targów Kultury i Promocji Miast i Regionów „Poloniada” w Płocku. Wręczenie statuetek odbyło się podczas Gali Kogutów w płockiej Arenie.

Co z przekopem Mierzei Wiślanej?

Prezydent Elbląga Jerzy Wilk chce przyśpieszenia budowy kanału przez Mierzeję Wiślaną. List w tej sprawie prezydent Elbląga wysłał do premiera Donalda Tuska i wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej. Zwraca się w nim o przyspieszenie prac nad realizacją projektu Budowy Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, a także pomoc w zakresie pogłębienia torów wodnych na akwenie Zalewu Wiślanego i rzece Elbląg.

Posiedzenie Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" w Elblągu

18 marca 2014 r. prezydent Elbląga Jerzy Wilk oraz wiceprezydenci Marek Pruszak i Janusz Hajdukowski wzięli udział w posiedzeniu Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność", które odbyło się właśnie w Elblągu. Podczas spotkania przyjęto przez aklamację stanowisko w sprawie sytuacji na Ukrainie. - Cieszę się, że możemy gościć dzisiaj w Elblągu. Na wstępie dziękuję bardzo za szybką reakcję na mój apel w sprawie organizacji pikiety pod ambasadą rosyjską. Dziękuję Wam za to, że czuliście potrzebę solidaryzowania się z narodem ukraińskim - mówił Piotr Duda Przewodniczący NSZZ "Solidarność".

Trwają prace w Parku Centralnym w Olsztynie

Wciąż trwają prace ziemne na terenie Parku Centralnego. Układana jest nawierzchnia na ścieżkach rowerowych, placach manewrowych i łącznikach deptaków. Wykonawca inwestycji kontynuuje roboty związane z umacnianiem wylotów wody deszczowej do rzeki Łyny. Dodatkowo niebawem zakończą się prace związane z wykonaniem tzw. kieszeni pod ławeczki. Obecnie montowane jest zbrojenie przyczółków mostków. Niebawem powinny zakończyć się prace związane z wstawianiem fundamentów pod słupy oświetleniowe.

Praktyczne dary serca trafią z Elbląga do Tarnopola

W Urzędzie Miejskim w Elblągu zakończyła się zbiórka żywności, ubrań i zabawek na rzecz Ukrainy. Wszystkie dary trafiły do elbląskiego Banku Żywności, gdzie zostaną posortowane, połączone z darami zgromadzonymi już w Banku i przygotowane następnie do transportu.

Mieszkańcy Olsztyna wskazali hot-spoty

W ankiecie internetowej przeprowadzonej przez Urząd Miasta Olsztyna w dniach od 24 lutego 2014 do 4 marca 2014 roku wzięło udział 1459 osób. Uczestnicy ankiety wybrali 15. z przedstawionych lokalizacji, które zostaną zarekomendowane do realizacji.

Wdrożenie platformy zintegrowanych usług publicznych w Olsztynie

Usprawni ona pracę urzędników olsztyńskiego Ratusza niczym autostrada. Mowa o szynie integracyjnej.

Prezydent Elbląga z wizytą w Stowarzyszeniu Integracyjnym Głuchych

12 marca Prezydent Elbląga Jerzy Wilk był z wizytą w Stowarzyszeniu Integracyjnym Głuchych i Niedosłyszących. Jest ono czynne jest 3 razy w tygodni, we wtorki i czwartki od 12-14 oraz w środy od 16-20. W ten dzień odbywają się spotkania towarzyskie.

Olsztyński Test Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia

Zdrowie jest najcenniejszym darem, jaki kiedykolwiek dostaliśmy od losu. Warto o nie odpowiednio zadbać, by mogło służyć na lata. Z okazji Światowego Dnia Otyłości w Olsztynie odbędzie się Test Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia, w którym sprawdzimy nie tylko wiedzę, ale także stan zdrowia uczestników konkursu. Organizatorami imprezy jest Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Olsztyna oraz oraz Olsztyńska Szkoła Wyższa im. J. Rusieckiego.

Niebiesko-żółte podsumowanie w Elblągu

Jeszcze tylko ostatnie zdjęcia spóźnialskich, które nadeszły w tym tygodniu, potem zebranie wszystkich obrazków w jeden katalog i już można zobaczyć efekt końcowy naszych zmagań z ukraińskimi barwami.

Nowe Firmy w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Elblągu

Już od następnego miesiąca trzy nowe firmy będą mogły rozwijać swoją działalność w zakresie: projektowania, wykorzystania półproduktu z bursztynu na potrzeby kosmetyki i elementów dekoracyjnych w budownictwie oraz prowadzenie badań w tym zakresie, jak również z zakresu doradztwa i dostaw narzędzi oraz urządzeń pomiarowych na potrzeby przemysłu metalowego. W Elbląskim Parku Technologicznym odbyło się posiedzenie członków Rady Inicjatyw Innowacyjnych, którzy pozytywnie rozpatrzyli kolejne wnioski do Inkubatora.

Inwestycje w Elblągu

Acoustics już się pnie, Dan-Stal porządkuje teren

Prezydent Elbląga spotkał się z Konsulem Łotwy

Dziś , 12 marca 2014 r. oficjalną wizytę złożył prezydentowi Jerzemu Wilkowi konsul honorowy Republiki Łotewskiej Krzysztof Figiel.

Program dla seniorów w Elblągu

W Ratuszu Staromiejskim odbyły się dziś konsultacje nad "Programem na rzecz osób starszych na lata 2014-2020”, który porusza problemy zdrowia, opieki, aktywności i wizerunku elbląskich seniorów.

Złoto w Kownie dla uczniów z Olsztyna

W dniach 7 - 9 marca 2014 r. młodzi siatkarze Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 4 wzięli udział w międzynarodowym turnieju piłki siatkowej zorganizowanym przez Centrum Sportu w Kownie. W niezwykle emocjonujących zmaganiach kibice mogli oglądać reprezentacje dziewcząt i chłopców z Litwy, Estonii, Rosji i Polski.

Studniówka Mistrzostw Świata w Elblągu

Sto dni przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w siatkówce na siedząco, podczas konferencji która odbyła się dziś Centrum Sportowo-Biznesowym, organizatorzy przedstawili stan przygotowań do tej sportowej imprezy. Wszyscy byli zgodni - to najważniejsze wydarzenie w tym roku w Elblągu.

Olsztyński rdzeń

Na takie porozumienia właśnie czekamy; współpraca z Olsztynem jest dla nas ważna; To ogromny krok w pozyskiwaniu unijnych pieniędzy – takie komentarze usłyszeliśmy dziś tuż po podpisaniu porozumienia administracyjnego w sprawie powołania Związku ZIT w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Olsztyna (MOF).Uczestnikami porozumienia byli: Piotr Grzymowicz - Prezydent Olsztyna, Halina Zaborowska-Boruch - Wiceprezydent Olsztyna, Mirosław Pampuch - Starosta Olsztyński, Izabela Smolińska-Letza - Wicestarosta Olsztyński, Lech Jan Nitkowski - Burmistrz Barczewa, Jacek Szydło - Wójt Gminy Dywity, Mirosław Ziółkowski - Wójt Gminy Gietrzwałd, Wojciech Giecko - Wójt, Gminy Jonkowo, Jerzy Laskowski - Wójt Gminy Purda, Teodozy Jerzy Marcinkiewicz - Wójt Gminy Stawiguda.

Janek Krasicki trafił do muzeum w Elblągu

6 marca 2014 r. służby miejskie zdemontowały stojący na skwerze przy ul. Rycerskiej pomnik Janka Krasickiego. Pomnik został przeniesiony do Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu

W Elblągu będzie Rondo Żołnierzy Niezłomnych -Wyklętych

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w dniu 6 marca 2014 r. radni zdecydowali o nadaniu nowemu placowi, stanowiącemu rondo uliczne nazwę: ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH -WYKLĘTYCH. Za przyjęciem projektu uchwały zgłoszonej przez prezydenta Elbląga Jerzego Wilka głosowało 13 radnych, 4 przeciwko, 1 osoba wstrzymała się od głosu.

Śródmieście Olsztyna w ruchu

Od kilku miesięcy mieszkańcy Olsztyna rozmawiają na temat programu zagospodarowania Śródmieścia Olsztyna. Zaprosiliśmy do tej szerokiej dyskusji wiele środowisk – informuje Piotr Grzymowicz – opinie i stanowiska są różne, w niektórych obszarach wręcz biegunowe. To daje nam szanse stworzenia satysfakcjonującego wszystkich rozwiązania problemów Śródmieścia – dodaje.

Kolejne olsztyńskie parki

Snow- i skatepark powstaną nad jeziorem Ukiel. Planując całoroczną bazę turystyczno-rekreacyjna pamiętaliśmy tez o tych popularnych sportach – powiedział Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. Będą to sympatyczne, nieduże ale atrakcyjne parki, które uzupełnią nasza ofertę – dodaje Jerzy Litwiński, dyrektor OSIR Olsztyn.

Czy Elbląg jest gotowy na sytuacje kryzysowe?

Klęska żywiołowa czy katastrofa techniczna mogą dotknąć nasze miasto. O tym czy władze miasta przygotowane są na taki scenariusz dowiemy się już 29 i 30 maja. W tych dniach w Elblągu przeprowadzone zostaną ćwiczenia powiatowe o kryptonimie „Elbląg 2014”. O tym jak będą przebiegały ćwiczenia i jakie jednostki będą koordynowały poszczególne zadania mówiono dzisiaj podczas Głównej Konferencji Planistycznej, która odbyła się w Hotelu Młyn.

Niebiesko-żółty kolor i solidarność z Ukrainą w Elblągu

Na różne sposoby można w tych dniach pokazać swoją solidarność z Ukrainą. Po zbiórce darów i planowanym koncercie, kolejnym pomysłem, który ma wymiar czysto symboliczny, jest możliwość zrobienia zdjęcia nawiązującego do ukraińskich barw.

Liderzy Bezpieczństwa w Olsztynie

Dziś w ratuszu odbyły się uroczystości z okazji Światowego Dnia Obrony Cywilnej, podczas których wyróżniono tych, którzy wykazali się szczególną działalnością na rzecz bezpieczeństwa w mieście.

Soltare OSiR Olsztyn ma 27 lat!

Dwadzieścia siedem lat mija właśnie od założenia formacji dziewczęcej tańca disco, która dała początek olsztyńskiej grupie cheerleaderek Soltare OSiR.

Nagrody i nominacje dla Olsztyna

Redakcja Forum Biznesu w Dzienniku Gazecie Prawnej, organizator konkursu „Przyjazna Gmina” nadała Gminie Olsztyn tytuł Przyjaznej Gminy wśród gmin o charakterze wielobranżowym. Wczoraj odebraliśmy nagrodę za najlepiej oświetloną Gminę i Miasto 2013 a dziś cieszymy się nominacją w konkursie Super Samorząd – poinformował Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Od 1 marca Orliki w Elblągu znów otwarte

Od 1 marca br. po zimowej przerwie wznowią swoją działalność elbląskie Orliki. Animatorzy Orlików podejmą działalność w ramach środków budżetowych Miasta, mimo opóźnienia w uruchomieniu kolejnej edycji ogólnopolskiego programu "Animator - Moje Boisko Orlik 2012".

Mieszkańcy Próchnika spotkali się z prezydentem Elbląga

Budowa ścieżek rowerowych, brak planu zagospodarowania przestrzennego, kłopoty z dostępem do internetu, funkcjonowanie komunikacji miejskiej – to główne problemy mieszkańców z osiedli Zajazd, Krasny Las i Próchnik. Wczoraj (wtorek 25.02. 2014 r.) o swoich bolączkach opowiadali prezydentowi Elbląga Jerzemu Wilkowi.

Współpraca z Elbląskim Parkiem Technologicznym ułatwi firmom dostęp do środków unijnych

Podczas spotkania w dniu 26 lutego 2014 r. z przedsiębiorcami, zorganizowanego na specjalne zaproszenie prezydenta Miasta Elbląg Jerzego Wilka zapytaliśmy zebranych gości czy obecny czas jest dobrym momentem na strategiczne decyzje, dotyczące inwestowania w Elblągu. Spotkanie odbyło się w EPT.

W Olsztynie doktoranci z ulgą

Doktoranci podróżujący miejskimi autobusami w Olsztynie będą korzystać z 50% ulgi. Taką decyzję jednogłośnie podjęli w dniu 26 lutego 2014 r. olsztyńscy radni

W Elblągu powstanie Centrum Rekreacji Wodnej

Kiedy 24 stycznia 2014 roku w Urzędzie Miejskim podpisana została umowa dotycząca Centrum Rekreacji Wodnej, wykonawca został zobowiązany do przygotowania w ciągu 90 dni niezbędnej dokumentacji. 30 dni miało zająć stworzenie koncepcji a kolejnych 60 dni opracowanie samego projektu budowlanego.

W Olsztynie urząd na 6!

Dwutygodnik „Wspólnota” zbadał jak oceniane są urzędy największych polskich miast przez mieszkańców. W kategorii przyjaznych mieszkańcom godzin pracy urzędu oraz w kategorii pozytywnych opinii o pracy Urzędu Miasta Olsztyna zajęliśmy pierwsze miejsce. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za pozytywne opinie i zapraszamy do nas, jesteśmy dla Państwa! – powiedziała sekretarz miasta Hanna Mikulska-Bojarska.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Elblągu

1 marca br. (sobota) o godz. 12.00 w Narodowym Dniu Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” przy Pomniku Podziemnego Państwa Polskiego, Żołnierzy Armii Krajowej (ul. Gen. Stefana Grota-Roweckiego) odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej: „ŻOŁNIERZOM NIEZŁOMNYM POLSKIEGO PODZIEMIA NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO WYKLĘTYM I SKAZANYM NA ZAPOMNIENIE PRZEZ REŻIM KOMUNISTYCZNY 1944 – 1956”

W Elblągu powstała nowa koncepcja skweru przy katedrze.

W styczniu mieszkańcy Elbląga głosowali nad dwiema koncepcjami zagospodarowania skweru usytuowanego przy katedrze św. Mikołaja. Wersja „historyczna” 29. głosami pokonała wersję „zieloną”. W głosowaniu wzięło udział 197. osób. Jednak żadna z koncepcji nie uzyskała pozytywnej opinii Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, koniecznej przy inwestycjach realizowanych na zabytkowym obszarze Starego Miasta. Dlatego firma Arkon Atelier opracowała nowe założenia, która zostały już zaakceptowane.

W Olsztynie kółko astronomiczne zaprasza najmłodszych

Pozwól dziecku poznać Wszechświat! Już dziś zapisz je na kółko astronomiczne dla dzieci w olsztyńskim Planetarium. Pierwsze zajęcia już 4 marca, zapraszamy!

W Elblągu też możesz pomóc Ukrainie

Prezydent Elbląga Jerzy Wilk wspólne z Bankiem Żywności organizują zbiórkę leków, żywności oraz odzieży, które dostarczone zostaną społeczności ukraińskiej. Wszyscy ci, którzy chcieliby wspomóc naród ukraiński w tym trudnym dla niego okresie mogą już od jutra przynosić podstawowe leki, żywność i odzież do siedziby elbląskiego Banku Żywności, która mieści się przy ul. Stefczyka 7/8. Zbiórka prowadzona będzie od wtorku do piątku w godz. od 8:00 do 14:00.

Prezydent Elbląga spotkał się z mieszkańcami trzech dzielnic

Tym razem mieszkańcy dzielnic: Nad Jarem, Kamionki i Bielan przybyli na piątkowe spotkanie z prezydentem Jerzy Wilkiem, które odbyło się w siedzibie Osiedlowego Zespołu Społeczno-Kulturalnego "Jar". W spotkaniu uczestniczyła także Ewa Przybyłek prezes zarządu spółdzielni mieszkaniowej „Nad Jarem”.

„Warmińska Niteczka” w okół Olsztyna

Około 60 km – tyle ma wynosić szlak pieszo-rowerowy tworzący pętlę wokół czterech gmin. Dziś w ratuszu podpisano deklarację, na podstawie której powstanie „Warmińska niteczka” czyli turystyczno-rekreacyjna trasa łącząca Barczewo, Dywity, Olsztyn oraz Purdę. Olsztyn ma bardzo rozbudowany i dobrze oznakowany system szlaków – mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. Teraz, gdy ich trasa będzie wybiegać poza granice administracyjne miasta, wycieczki będą jeszcze ciekawsze – dodaje.

Elbląg solidaryzuje się z Ukrainą

Władze miasta wspólnie z Elbląskim Oddziałem Związku Ukraińców w Polsce zorganizują zbiórkę leków, żywności oraz odzieży, a także koncert, z którego dochód przeznaczony będzie na rzecz społeczności ukraińskiej. Prezydent Elbląga jest także w kontakcie z władzami Tarnopola, naszego miasta partnerskiego, z którego płyną do nas informacje na temat potrzeb Ukrainy.

Ukiel czy Krzywe...? Olsztynianie wybiorą!

Miasto zaprasza do udziału w sondzie dotyczącej wyboru nazwy dla nowo powstających obiektów sportowo-rekreacyjnych nad Jeziorem Ukiel, potocznie zwanym Krzywe. Start w piątek 21 lutego a meta 2 marca o północy.

Prezydent Elbląga zachęca by przekazywać 1%

Prezydent Elbląga Jerzy Wilk podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej która odbyła się 20 lutego 2014 r. zwrócił się za pośrednictwem mediów do elblążan z prośbą, aby przekazywali swój 1% podatku na rzecz elbląskich organizacji pożytku publicznego

Radni Elbląga nie będą głosować nad niektórymi uchwałami

W dniu dzisiejszym 20 lutego , Prezydent Elbląga Jerzy Wilk wniósł o zniesienie z porządku obrad uchwały dotyczącej ustalenia liczby punktów sprzedaży napojów zawierających powyżej 4,5% alkoholu, zaś przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Nowak w imieniu konwentu seniorów wniósł o zniesienie z porządku obrad głosowania nad kilkoma uchwałami, dotyczącymi nadania nowemu placowi, stanowiącemu rondo uliczne - skrzyżowanie ulic: Agrykola, Tadeusza Kościuszki, Bolesława Chrobrego nazwy: Żołnierzy Wyklętych oraz ustalenia wysokości opłat za wywóz śmieci.

Elbląski port – czwartym portem RP

Analizując ubiegłoroczne statystyki dotyczące przeładunków w portach polskich, elbląski port znalazł się na czwartym miejscu zaraz po portach mających kluczowe znaczenie dla gospodarki RP. W tym roku port, który jest spółką miejską wypracował prawie 114 tys. złotych zysku.

Zostań partnerem akcji „Elbląg za pół ceny”

Już po raz szósty i siódmy elbląskie lokale gastronomiczne, hotele, salony urody, punkty usługowe i sklepy będą oferować swoje produkty za połowę ceny.

Olsztyn wyróżniony

Olsztyn otrzymał wyróżnienie za najpiękniejsze iluminacje świąteczne w Polsce. Konkursowe jury doceniło pozytywną energię wniesioną w rozświetlenie Świąt, wysiłek włożony w kultywowanie pięknej polskiej tradycji i walory estetyczne przygotowanej dekoracji. Ogólnopolski Plebiscyt Miast „Świeć się” organizowany przez Grupę ENERGA odbył się po raz piąty.

Dzień Prymusa w Zespole Szkół nr 1 w Elblągu

Tradycją w Zespole Szkół nr 1 jest Dzień Prymusa obchodzony w połowie roku szkolnego. W tej wyjątkowej uroczystości uczestniczą zarówno uczniowie, jak i ich rodzice, bliscy i nauczyciele. Wszyscy mają powody do satysfakcji i dumy.

O piłce w Olsztynie

Zbigniew Boniek, szef Polskiego Związku Piłki Nożnej spotkał się Piotrem Grzymowiczem, prezydentem Olsztyna. Rozmawiano o piłce nożnej, szkoleniu młodzieży i planach dotyczących budowy nowego stadionu miejskiego.

Karta Dużej Rodziny funkcjonuje w Elblągu

Już ponad 140 młodych elblążan korzysta z biletów Karty Dużej Rodziny

W Elblągu konsultowano Strategię rozwoju miasta - 2020+,

W poniedziałek, 10 lutego 2014 r. w siedzibie elbląskiej PWSZ odbyły się konsultacje z mieszkańcami nad dokumentem, który wskaże kierunki rozwoju Elbląga do 2020 roku. Uwagi zbierali pracownicy Departamentu Rozwoju Inwestycji i Dróg.

Urząd Miasta Olsztyna apeluje

Nadeszła odwilż, apelujemy nie wchodźcie na lód!

69 rocznica zdobycia Elbląga przez Armię Czerwoną.

10 lutego 1945 r. żołnierze Armii Czerwonej wyzwolili z pod okupacji niemieckiej Elbląg. Dzisiaj przy Pomniku Żołnierzy Armii Czerwonej (ul. Agrykola) został wystawiony posterunek honorowy, oraz składano wieńce i kwiaty.

Będzie nowa zajezdnia w Olsztynie

Władze Olsztyna podpisały umowę na wykonanie zajezdni tramwajowej przy ul. Kołobrzeskiej. Konsorcjum firm Budimex S.A. i KZN Rail Sp. z o.o. zobowiązało się, że w ciągu 18 miesięcy zrealizuje zadanie

Żołnierze Niezłomni, Żołnierze „Wyklęci” w Elblągu

Kolejne posiedzenie Rady Kombatantów z udziałem prezydenta Jerzego Wilka odbyło się 5 lutego 2014 r. w Ratuszu Staromiejskim. Główny temat spotkania dotyczył nadania rondu u zbiegu ulic Kościuszki i Agrykola imienia bohaterów walk o niepodległość po 1944 roku.

Nagroda dla Olsztyna

Urząd Miasta Olsztyna otrzymał I nagrodę w konkursie „Najlepsza inwestycja oświetleniowa 2013 roku – najlepiej oświetlona gmina i miasto 2013 roku”.

Oko na kulturę w Elblągu

Z inicjatywy Jacka Nowińskiego dyrektora Biblioteki Elbląskiej, prezydent Jerzy Wilk spotkał się wczoraj z przedstawicielami nauk społecznych z Torunia i Gdańska. Badacze przedstawili swoje projekty związane również z Elblągiem.

W Elblągu od kwietnia mniej za odpady

Po obniżce czynszów i cen biletów w komunikacji miejskiej przyszedł czas na zamiany w opłatach za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Na konferencji prasowej Jerzy Wilk prezydent Elbląga przedstawił propozycję niższych stawek, które zostaną poddane pod głosowanie na najbliższej sesji Rady Miejskiej.

Nowa energia dla Olsztyna

Polskie Inwestycje Rozwojowe podpisały porozumienie z Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Olsztynie. Projekt polega na wybudowaniu nowej elektrociepłowni działającej w wysoko sprawnej kogeneracji.

Elbląg inwestuje w bezpieczeństwo

Jak do tej pory miasto zakupiło 1543 detektory tlenku węgla. Tylko w ciągu ostatnich dwóch lat zamontowano ich 493, a należy zamontować jeszcze 1000 takich czujników.

Olsztyński Teatr Lalek świętuje

Ponad 240 premier przez 60 lat swojej działalności wystawił Olsztyński Teatr Lalek. Z okazji okrągłego jubileuszu na deskach teatru zobaczymy „Balladynę” Juliusza Słowackiego. Premiera już w sobotę 1 lutego o godz. 17:00. Zapraszamy

Zabytki Olsztyna u wojewody

Prezydent Olsztyna porozumiał się z Wojewodą Warmińsko-Mazurskim w sprawie powrotu części zadań dotyczących ochrony i opieki nad zabytkami do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków.

Program - "Bezpieczny Elbląg"

Kontynuacja programów "Dopalacze-oferta śmierci" i "Bezpieczny senior", przeprowadzenie kampanii przeciwko krzywdzeniu dzieci, przegląd placów zabaw, znakowanie nielegalnych kąpielisk, organizowanie spotkań, prelekcji, zajęć warsztatowych dla dzieci i młodzieży, podczas których podejmowana będzie tematyka cyberprzemocy, przeciwdziałania uzależnieniom czy organizacja miejskiego i wojewódzkiego turnieju BRD „Bezpieczne zachowanie się w lesie” - to tylko niektóre z działań jakie prowadzone będą w tym roku w ramach Programu "Bezpieczny Elbląg".

Olsztyńscy Harcerze zorganizowali bal

Gorąca, taneczna i harcerska atmosfera towarzyszyła w czwartek 23 stycznia 2014 roku na balu karnawałowym dla Stowarzyszenie Pomocy Domu i Rodzinie „ARKA”. Impreza ta była społeczną inicjatywą w ramach programu edukacyjnego „Azymut Równość/Różność” Warmińskiej Reprezentacji Harcerzy na 23. Światowe Jamboree Skautowe Japonia 2015.

Obrona cywilna w Elblągu rośnie w siłę

Drużyna przeciwpożarowa Fabryki Mebli Wójcik wzbogaciła się o dwa nowe, profesjonalne zestawy strażackie, składające się z kombinezonów ognioodpornych, butów, hełmów i rękawic.

Nagrody Prezydenta Olsztyna za 2013 r.przyznane

W ostatni piątek, 24 stycznia w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie odbyła się Gala Noworoczna, podczas której po raz jedenasty przyznano nagrody Prezydenta Olsztyna za działalność w 2013 roku

W Elblągu do woja marsz!

W okresie od dnia 10 lutego do 25 marca 2014 roku w lokalu Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego z Przychodnią Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Elblągu, ul. Komeńskiego 35 przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa.

Odszedł Szczepan Baum twórca wielu budowli w Elblągu

W sobotę 25 stycznia 2014 roku odszedł Profesor Szczepan Baum wybitny architekt, autor wielu wspaniałych obiektów w Polsce, ale także i w naszym mieście m.in. elbląskiego Ratusza, ołtarza papieskiego, ok. 150 kamieniczek usługowo-mieszkalnych na Starym Mieście w Elblągu. Wychowawca wielu pokoleń polskich architektów, wieloletni członek i Przewodniczący Rady Nadzorczej ZAPA – ARCHITEKCI.

Akcja reanimacyjna serca Szkoły Muzycznej w Elblągu

W związku z pożarem, który niedawno strawił salę koncertową Szkoły Muzycznej oraz uszkodził bądź zniszczył znajdujące się w jej pobliżu instrumenty muzyczne, Rada Rodziców, nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu zapraszają do włączenia się w działania, których celem jest jak najszybsze przywrócenie warunków do nauki młodym elbląskim muzykom.

Elbląskie cmentarze w sieci

Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu w grudniu ubiegłego roku oddał do dyspozycji mieszkańców Elektroniczną Bazę Danych osób pochowanych na cmentarzu komunalnym „Dębica” wraz z internetową wyszukiwarką osób pochowanych na tym cmentarzu.

Plac katedralny w Elblągu-koncepcja historyczna górą!

W niedzielę zakończyło się głosowanie nad koncepcjami zagospodarowania placu katedralnego. Wersja „historyczna” 29. głosami pokonała wersję „zieloną”. W głosowaniu wzięło udział 197.

Dan-Stal kupuje na Modrzewinie

W związku ze swoimi planami rozwoju, na przełomie roku, firma Dan-Stal zakupiła od Miasta grunt na terenie Modrzewiny Południe. To kolejna firma, która inwestuje na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Obradował Sztab Kryzysowy w Olsztynie

W Centrum Zarządzania Kryzysowego prezydent Olsztyna zorganizował posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Prognozy przewidują silne mrozy, musimy być przygotowani na różne sytuacje. Przede wszystkim na pomoc ludziom bezdomnym i starszym – powiedział Piotr Grzymowicz.

W tramwajach kolejna umowa

Dziś , 15 stycznia podpisano umowę na dokończenie projektowania linii tramwajowej. Jeszcze w październiku został ogłoszony przetarg ograniczony między innymi na opracowanie dokumentacji projektowej budowy linii tramwajowej a dziś prezes Progreg Grzegorz Kudelski oraz Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna podpisali umowę. Cena oferty to 7 564 500 zł.

„Miejsce przyjazne książce” w Norwidówce

Udział w akcji „Włącz książkę, włącz czytanie” oraz podjęte działania upowszechniające książkę i czytelnictwo przyniosły Zespołowi Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Olsztynie zaszczytny tytuł „Miejsce przyjazne książce” oraz prawo do używania logo świadczącego o wyróżnieniu.

Żółta barierka trafi na licytację WOŚP w Olsztynie

Żółtą barierkę będzie można wylicytować w niedzielę 12 stycznia na scenie głównej na Targu Rybnym.

Elbląska Starówka-galeria

Będąc w Elblągu warto pospacerować po odnowionych uliczkach
stat4u