SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo warmińsko-mazurskie

Oko na kulturę w Elblągu

Z inicjatywy Jacka Nowińskiego dyrektora Biblioteki Elbląskiej, prezydent Jerzy Wilk spotkał się wczoraj z przedstawicielami nauk społecznych z Torunia i Gdańska. Badacze przedstawili swoje projekty związane również z Elblągiem.

W Elblągu od kwietnia mniej za odpady

Po obniżce czynszów i cen biletów w komunikacji miejskiej przyszedł czas na zamiany w opłatach za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Na konferencji prasowej Jerzy Wilk prezydent Elbląga przedstawił propozycję niższych stawek, które zostaną poddane pod głosowanie na najbliższej sesji Rady Miejskiej.

Nowa energia dla Olsztyna

Polskie Inwestycje Rozwojowe podpisały porozumienie z Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Olsztynie. Projekt polega na wybudowaniu nowej elektrociepłowni działającej w wysoko sprawnej kogeneracji.

Elbląg inwestuje w bezpieczeństwo

Jak do tej pory miasto zakupiło 1543 detektory tlenku węgla. Tylko w ciągu ostatnich dwóch lat zamontowano ich 493, a należy zamontować jeszcze 1000 takich czujników.

Olsztyński Teatr Lalek świętuje

Ponad 240 premier przez 60 lat swojej działalności wystawił Olsztyński Teatr Lalek. Z okazji okrągłego jubileuszu na deskach teatru zobaczymy „Balladynę” Juliusza Słowackiego. Premiera już w sobotę 1 lutego o godz. 17:00. Zapraszamy

Zabytki Olsztyna u wojewody

Prezydent Olsztyna porozumiał się z Wojewodą Warmińsko-Mazurskim w sprawie powrotu części zadań dotyczących ochrony i opieki nad zabytkami do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków.

Program - "Bezpieczny Elbląg"

Kontynuacja programów "Dopalacze-oferta śmierci" i "Bezpieczny senior", przeprowadzenie kampanii przeciwko krzywdzeniu dzieci, przegląd placów zabaw, znakowanie nielegalnych kąpielisk, organizowanie spotkań, prelekcji, zajęć warsztatowych dla dzieci i młodzieży, podczas których podejmowana będzie tematyka cyberprzemocy, przeciwdziałania uzależnieniom czy organizacja miejskiego i wojewódzkiego turnieju BRD „Bezpieczne zachowanie się w lesie” - to tylko niektóre z działań jakie prowadzone będą w tym roku w ramach Programu "Bezpieczny Elbląg".

Olsztyńscy Harcerze zorganizowali bal

Gorąca, taneczna i harcerska atmosfera towarzyszyła w czwartek 23 stycznia 2014 roku na balu karnawałowym dla Stowarzyszenie Pomocy Domu i Rodzinie „ARKA”. Impreza ta była społeczną inicjatywą w ramach programu edukacyjnego „Azymut Równość/Różność” Warmińskiej Reprezentacji Harcerzy na 23. Światowe Jamboree Skautowe Japonia 2015.

Obrona cywilna w Elblągu rośnie w siłę

Drużyna przeciwpożarowa Fabryki Mebli Wójcik wzbogaciła się o dwa nowe, profesjonalne zestawy strażackie, składające się z kombinezonów ognioodpornych, butów, hełmów i rękawic.

Nagrody Prezydenta Olsztyna za 2013 r.przyznane

W ostatni piątek, 24 stycznia w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie odbyła się Gala Noworoczna, podczas której po raz jedenasty przyznano nagrody Prezydenta Olsztyna za działalność w 2013 roku

W Elblągu do woja marsz!

W okresie od dnia 10 lutego do 25 marca 2014 roku w lokalu Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego z Przychodnią Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Elblągu, ul. Komeńskiego 35 przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa.

Odszedł Szczepan Baum twórca wielu budowli w Elblągu

W sobotę 25 stycznia 2014 roku odszedł Profesor Szczepan Baum wybitny architekt, autor wielu wspaniałych obiektów w Polsce, ale także i w naszym mieście m.in. elbląskiego Ratusza, ołtarza papieskiego, ok. 150 kamieniczek usługowo-mieszkalnych na Starym Mieście w Elblągu. Wychowawca wielu pokoleń polskich architektów, wieloletni członek i Przewodniczący Rady Nadzorczej ZAPA – ARCHITEKCI.

Akcja reanimacyjna serca Szkoły Muzycznej w Elblągu

W związku z pożarem, który niedawno strawił salę koncertową Szkoły Muzycznej oraz uszkodził bądź zniszczył znajdujące się w jej pobliżu instrumenty muzyczne, Rada Rodziców, nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu zapraszają do włączenia się w działania, których celem jest jak najszybsze przywrócenie warunków do nauki młodym elbląskim muzykom.

Elbląskie cmentarze w sieci

Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu w grudniu ubiegłego roku oddał do dyspozycji mieszkańców Elektroniczną Bazę Danych osób pochowanych na cmentarzu komunalnym „Dębica” wraz z internetową wyszukiwarką osób pochowanych na tym cmentarzu.

Plac katedralny w Elblągu-koncepcja historyczna górą!

W niedzielę zakończyło się głosowanie nad koncepcjami zagospodarowania placu katedralnego. Wersja „historyczna” 29. głosami pokonała wersję „zieloną”. W głosowaniu wzięło udział 197.

Dan-Stal kupuje na Modrzewinie

W związku ze swoimi planami rozwoju, na przełomie roku, firma Dan-Stal zakupiła od Miasta grunt na terenie Modrzewiny Południe. To kolejna firma, która inwestuje na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Obradował Sztab Kryzysowy w Olsztynie

W Centrum Zarządzania Kryzysowego prezydent Olsztyna zorganizował posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Prognozy przewidują silne mrozy, musimy być przygotowani na różne sytuacje. Przede wszystkim na pomoc ludziom bezdomnym i starszym – powiedział Piotr Grzymowicz.

W tramwajach kolejna umowa

Dziś , 15 stycznia podpisano umowę na dokończenie projektowania linii tramwajowej. Jeszcze w październiku został ogłoszony przetarg ograniczony między innymi na opracowanie dokumentacji projektowej budowy linii tramwajowej a dziś prezes Progreg Grzegorz Kudelski oraz Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna podpisali umowę. Cena oferty to 7 564 500 zł.

„Miejsce przyjazne książce” w Norwidówce

Udział w akcji „Włącz książkę, włącz czytanie” oraz podjęte działania upowszechniające książkę i czytelnictwo przyniosły Zespołowi Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Olsztynie zaszczytny tytuł „Miejsce przyjazne książce” oraz prawo do używania logo świadczącego o wyróżnieniu.

Żółta barierka trafi na licytację WOŚP w Olsztynie

Żółtą barierkę będzie można wylicytować w niedzielę 12 stycznia na scenie głównej na Targu Rybnym.

Elbląska Starówka-galeria

Będąc w Elblągu warto pospacerować po odnowionych uliczkach

Tu produkowano kadry dla PGR-ów

Wyższa Szkoła Rolnicza w Olsztynie powstała w 1950 r.

Śladami Kopernika

Zamek w Olsztynie chętnie zwiedzają turyści

Grekokatolicka parafia w Olsztynie

Wyznawcy grekokatoliccy w Polsce stanowią znaczną społeczność

Kuźnia policyjnych kadr

Od 1954 roku w Szczytnie działa Wyższa Szkoła Policji

Urocza starówka w Elblągu.

W czasie wojny prawie doszczętnie zniszczona. Odbudowywana od kilkunastu lat robi duże wrażenie nawet zimą.
stat4u