SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo wielkopolskie

Poznań-Teraz łatwiej załatwić ulgę metropolitalną

By ułatwić obsługę klientów Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu wprowadza możliwość zapisywania prawa do zakupu Biletu Metropolitalnego także w 112 punktach sprzedaży biletów. To wygodne i proste rozwiązanie, które pozwoli klientom oszczędzić czas, a dzięki zakupowi Biletu Metropolitalnego - także pieniądze.

Szukaj psa... szukaj kota... od soboty w Poznaniu

Dwie kolorowe figury przedstawiające psa i kota od soboty 9 sierpnia przez dwa tygodnie (do 24.08) będą krążyć po Poznaniu. Codziennie będą się pojawiać w innym miejscu. Gdzie? To tajemnica. Kto jednak je znajdzie, zrobi im zdjęcie i jako pierwszy umieści na profilu społecznościowym Schroniska dla zwierząt na: www.facebook.com/schronisko.dla.zwierzat.poznan, otrzyma nagrodę.

"Universa": z Krakowa do Poznania

Operowe dzieło Jana A.P. Kaczmarka, skomponowane z okazji 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego, będzie głównym punktem programu Gali Otwarcia festiwalu Transatlantyk.

Rekordowy lipiec Term Maltańskich

Lipiec w Termach Maltańskich okazał się najlepszym miesiącem od momentu otwarcia kompleksu. Największy Aquapark w Polsce w minionym miesiącu odwiedziło ponad 110 tysięcy fanów wodnej rozrywki. To ponad 20 tysięcy więcej niż w zeszłym roku.

Poznań - 100 rocznica wymarszu ku Wolności I Kompanii Kadrowej Legionów Józefa Piłsudskiego

6 sierpnia przypada 100 rocznica wymarszu ku Wolności I Kompanii Kadrowej legionów Józefa Piłsudskiego. Obchody rozpoczną się Mszą Świętą w kościele Karmelitów Bosych pw. Świętego Józefa, o godzinie 18.

Poznanianka w jury festiwalu filmowego w Locarno

Małgorzata Kuzdra, szefowa poznańskiego kina Muza, zasiądzie w jury Europa Cinemas na jednym z najbardziej znanych festiwali filmowych w Europie - w Locarno.

Kto chce roztańczyć Poznań?

Polski Teatr Tańca jak co roku zaprasza mieszkańców Miasta do udziału w niezwykłym Flash Mobie w samym centrum Poznania! Jak podkreśla autor pomysłu, tancerz PTT Daniel Stryjecki: "jedynym celem naszego projektu będzie wspaniała zabawa! Skutkiem ubocznym niezwykła radość jaka może płynąć z tańca w wielotysięcznym tłumie".

Poznaniacy mają jeden z najtańszych urzędów w Polsce!

W najnowszym rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego "Wspólnota” Poznań znalazł się na drugim miejscu wśród najtańszych urzędów administracji samorządowej. To oznacza, że Urząd Miasta Poznania, spośród 18 miast wojewódzkich, jest jednym z najmniej obciążających mieszkańców kosztami swego utrzymania.

70. rocznica Powstania Warszawskiego-obchody w Poznaniu

1 sierpnia odbędą się uroczyste obchody 70. rocznicy Powstania Warszawskiego, których współorganizatorem jest Prezydent Miasta Poznania.

II Dni Twierdzy Poznań

Już w najbliższy weekend 2-3 sierpnia 2014 r. Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna wspólnie z partnerami zaprasza na drugą edycję Dni Twierdzy Poznań. Na zwiedzających czeka 11 obiektów fortyfikacyjnych - od średniowiecza po XX wiek!

Informacja o odwołaniu Ewy Wójciak ze stanowiska dyrektora Teatru Ósmego Dnia w Poznaniu

Po uzyskaniu stosownych opinii przewidzianych przepisami prawa prezydent Poznania odwołał Ewę Wójciak ze stanowiska Dyrektora Teatru Ósmego Dnia w Poznaniu. Decyzję tę podjął po wyczerpaniu wszelkich możliwości porozumienia z Panią Dyrektor.

Ludzie z żelaza dopłynęli, dojechali i dobiegli do mety

Australijczyk Casey Munro (z czasem 04:08:34) zwyciężył na długim dystansie ENEA Poznań Triathlon. Drugi na mecie był Kacper Adam (04:12:03), który wygrał też Mistrzostwa Polski i wyprzedził Tomasza Marcinka (04:14:22).

Pierwsi zwycięzcy ENEA Poznań Triathlon

Dariusz Kowalski zwyciężył na krótkim dystansie ENEA Poznań Triathlon. Po emocjonującym finiszu zawodnik wbiegł na metę z czasem 01:56:39, pokonując wielokrotnego mistrza świata, Chrisa McCormacka. Na krótkim dystansie wystartowało 1342 uczestników. W niedzielę ciąg dalszy triathlonowego święta w stolicy Wielkopolski.

POZnań Triathlon w ten weekend

To największa impreza na dystansie długim (1900m/90km/21,1km) i krótkim (950m/45km/10,55km) w 2014 roku w Polsce. Swój udział na starcie potwierdziło już ponad 1400 zawodników.

Mija pięć lat od powstania Biura Zamiany Mieszkań w Poznaniu

W tym czasie jego pracownicy złożyli klientom Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych 3766 propozycji zamiany! Ponad osiemset poznańskich rodzin zamieszkało w wymarzonym "M". Z tego ponad połowa rodzin zainteresowanych przeprowadzką zamieszkała w nowo wybudowanych blokach lub kamienicach po renowacji. Pełna zaangażowania praca zespołu BZM przyczyniła sie nie tylko do radykalnej poprawy warunków mieszkaniowych najemców. Ponad 70 razy udało się także pomóc rodzinom, które popadły, często nie z własnej winy, w finansowe tarapaty, a dzięki zamianie mieszkania i spłacie ich zadłużenia rozpoczęły życie bez widma eksmisji.

Twitter Poznania ma roczek

Najmłodszy kanał społecznościowy Miasta Poznania https://twitter.com/CityOfPoznan obchodzi właśnie pierwsze urodziny. Od czasu uruchomienia, w lipcu 2013 roku, jest dziś jednym z najszybciej rozwijających się miejskich kanałów Twittera w Polsce.

Do łóżka do kina! Transatlantyk 2014

To jednej z najbardziej lubianych punktów festiwalu! Kino Łóżkowe jest bezprecedensowym wydarzeniem na mapie kulturalnych imprez w naszym kraju. To niekwestionowany hit Transatlantyk Festival Poznań. A bilety już w sprzedaży.

Poznań-Spędź wakacje w mieście - przyłącz się do Akcji Lato 2014!

Nieodpłatne korzystanie z wielu gier, zabaw, turniejów i wycieczek. To tylko niektóre atrakcje projektu "AKCJA LATO 2014" Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji oraz Młodizeżowego Ośrodka Sportowego. Od początku wakacji w projekcie bierze udział około stu dzieci, które wakacje spędzają w mieście.

Poznań - Michał Kudła z brązowym medalem Mistrzostw Świata

W zakończonych 20 lipca 2014 r. w węgierskim Szeged Mistrzostwach Świata Juniorów i U23 w kajakarstwie bardzo dobrze zaprezentował się poznański zawodnik Michał Kudła. Trenujący na co dzień w klubie POSNANIA Poznań kanadyjkarz wspólnie ze swoim partnerem z dwójki Mateuszem Kamińskim wywalczyli brązowy medal na olimpijskim dystansie C-2 1000m U23. Wygrała osada z Rosji, a na drugim miejscu uplasowała się dwójka z Ukrainy.

Właśnie mija 15 lat Monitoringu Miasta Poznania!

Codziennie nasze kamery nagrywają wiele. Sprawne oko operatora jest czasem świadkiem rzeczy, które nie powinny się zdarzyć.

Poznań-Srebrna Pieczęć dla Wojciecha Spaleniaka

Za wiele lat pracy zakończonej sukcesem, czyli dokończeniem rozbudowy Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu, były jej dyrektor otrzymał Srebrną Pieczęć Miasta Poznania. Wojciechowi Spaleniakowi wyróżnienie wręczył osobiście prezydent Miasta Ryszard Grobelny

Najazd blogerów na Poznań

Wśród turystów odwiedzających Poznań w okresie wakacyjnym są blogerzy i dziennikarze, którzy relacjonują wizytę na swoich portalach i w mediach tradycyjnych. Jak miasto prezentuje się w ich oczach

Mister D. czyli Dorota Masłowska z zespołem

W ramach wakacyjnych koncertów na Dziedzińcu CK Zamek wystąpiła Dorota Masłowska ze swym zespołem Mister D. Artystka w lekkiej, ironicznej formie nie tylko bawi, ale również mówi sporo prawdy - o polskiej muzyce i o nas samych - pisze Tomasz Janas.

Wszystkie europejskie drogi prowadzą do Poznania!

Grecja, Turcja i Chorwacja - to właśnie te kraje poznaniacy wymieniają najczęściej jako kierunki wakacyjnych podróży. Coraz więcej z nas wczasy spędza jednak w polskich górach i nad rodzimym morzem.

W sobotę "Dojrzali zdobywają Plażę" w Poznaniu

Plaża Miejska, Centrum Inicjatyw Senioralnych i Fundacja Dojrzali50 zapraszają 19 lipca na godzinę 10.00 na wydarzenie "Dojrzali zdobywają Plażę." Organizatorzy chcą rozpropagować grę w bule, badmintona oraz siatkówkę plażową w naszym mieście!

W Poznaniu Blask Księżyca taki sam, jak na Hokkaido i w Londynie

W poznańskim Starym Browarze, w jego części zwanej Atrium, nie można przegapić okazałej rzeźby prezentującej fragment tajemniczej ludzkiej twarzy. Ta twarz, wzorowana na wizerunkach antycznych bohaterów, to Thsuki-no-hikari, czyli Blask Księżyca autorstwa międzynarodowej sławy artysty - Igora Mitoraja. Taka sama rzeźba znajduje się w Abucie na Hokkaido oraz przed British Museum w Londynie.

Poznań wśród najlepszych w Rankingu Samorządów "Rz"

Miasto Poznań otrzymało pierwszą nagrodę w rankingu 10-lecia Rzeczpospolitej w kategorii "miasta na prawach powiatu". To wyróżnienie dla samorządów, które przez ostatnie 10 lat były na najwyższych miejscach corocznych rankingów. W tegorocznym rankingu Poznań tuż za podium, na 4 miejscu (za Gdańskiem, Wrocławiem i Sopotem).

Ostatni dzień wakacji ukraińskiej młodzieży w Poznaniu

Trzydzieścioro troje młodych Ukraińców i 3 opiekunów spędziło w Poznaniu wakacje. Miasto zaprosiło ich na dwa tygodnie wypoczynku, by mogli zapomnieć o często tragicznych wydarzeniach z EuroMajdanu, w których ucierpiało wielu członków Ich rodzin.

W Poznaniu mamy dla Was największy katalog letnich atrakcji

Jak co roku Urząd Miasta Poznania uruchomił jedyny w swoim rodzaju portal internetowy, na którym każdy mieszkaniec stolicy Wielkopolski może znaleźć informacje o tym, jak kreatywnie zorganizować wolny czas latem.

Wakacyjna promocja Term Maltańskich. Baseny na 10zł

Termy Maltańskie przygotowały wakacyjną promocję dla wszystkich fanów pływania. Od 14 lipca do 24 sierpnia klienci Term Maltańskich będą mogli korzystać z basenów sportowych bez limitu czasowego za 10 złotych.

Z Kartą Rodziny Dużej przez Bramę Poznania

Brama Poznania dołączyła do listy miejsc, które rodziny wielodzietne mogą odwiedzać na specjalnych warunkach. Brama przystąpiła bowiem do miejskiego programu Karty Rodziny Dużej. Za bilet wstępu na ekspozycję z KRD, za każda osobę, zapłacimy 5 zł. Dodatkowo w ramach tego biletu w ciągu 10 dni od wizyty, możemy wziąć udział w bezpłatnej audiowycieczce po Ostrowie Tumskim.

Dziennikarze z Ukrainy w Poznaniu

Prezydent Ryszard Grobelny wraz Andrzejem Porawskim, dyrektorem Biura Związku Miast Polskich, spotkali się z kilkunastoosobową delegacją dziennikarzy ukraińskich (zarówno mediów publicznych jak i prywatnych). Prezydent odpowiadał na pytania ukraińskich gości, których zainteresowanie skupiło się głównie na kwestiach dotyczących funkcjonowania samorządu terytorialnego w stolicy Wielkopolski.

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu najlepszym beneficjentem

Wśród uczelni ekonomicznych w naszym kraju, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu wiedzie prym w liczbie przyznanych grantów w ramach konkursów organizowanych przez Narodowe Centrum Nauki w 2013 r. i w pierwszym półroczu 2014 r. W sumie UEP otrzymał 43 granty na łączną kwotę ponad 9 milionów złotych.

#POZytywka, czyli muzyczna lista POZnania

Każda muzyczna składanka jest jak pozytywka. 20 lat temu najlepsze piosenki zgrywało się na kasety, 10 lat temu na CD, dziś mamy czas plików mp3, ale przede wszystkim teledysków, których oglądalność to podstawa popularności w sieci. W Poznaniu powstaje mnóstwo świetnych piosenek i klipów, których planem zdjęciowym są często mniej lub bardziej znane zakątki miasta. Stąd pomysł ich pokazywania na oficjalnym profilu Poznania na YouTube.

"Poznań inaczej" wystawa zdjęć od 11.07 w Bramie Poznania

Brama Poznania w zabytkowym wnętrzu Śluzy Katedralnej zaprezentuje trzy autorskie spojrzenia na Ostrów Tumski i Poznań. Będą to sceny zatrzymane w kadrze przez Łukasza Gdaka, Erika Witsoe oraz Karola Wysmyka. Każda to indywidualna opowieść, która pokazuje nasze miasto... inaczej.

Nowe zasady zbiórek publicznych w Poznaniu

18 lipca tego roku wejdą w życie zapisy ustawy o nowych zasadach prowadzenia zbiórek publicznych. Po tej dacie Urząd Miasta Poznania zaprzestanie wydawania zezwoleń na przeprowadzenie zbiórek publicznych na terenie Miasta Poznania w formie decyzji administracyjnej. Teraz podstawą ma być strona www.zbiórki.gov.pl

Cała Europa "robi Poznań"! Ale skąd taki pomysł?

Stojąc tyłem do boiska fani trzymają się za ramiona jeden drugiego i skaczą tworząc fale - to "doing Poznan". Tak kibice wielu europejskich drużyn cieszą się w czasie meczów. "Robienie Poznania" to hit mediów społecznościowych. Wszyscy piszą: "Let's do the Poznan" i #DoThePoznan.

Starożytny Egipt w samym sercu Poznania

Tuż przy poznańskim Starym Rynku jest miejsce, dzięki któremu można przenieść się w czasie, o tysiące lat wstecz i trafić do starożytnego Egiptu. Bilety na tę podróż oferuje Muzeum Archeologiczne z wystawą "Śmierć i życie w starożytnym Egipcie".

Wystawa na 10 lat Poznania w UE

Po Poznaniu krąży wystawa przedstawiająca zmiany, jakie zaszły w ciągu 10 lat obecności Polski w Unii Europejskiej. Obecnie można ją zobaczyć w CH "M1", a następnie powędruje m.in. na plac Wolności, do Kinepolis czy na Lotnisko Ławica.

Brama Poznania jednym z 7 nowych cudów Polski? Głosujemy!

Trwa plebiscyt na nowe 7 cudów naszego kraju. Wśród 16 nominowanych miejsc jest Brama Poznania ICHOT. Głosować można raz dziennie do 26 września.

Trening z prezydentem Poznania za pomoc dla WOŚP

Poznański przedsiębiorca, Jarosław Żabko odbył trening przygotowujący go do startu w POZnan* Triathlon z prezydentem Ryszardem Grobelnym. Pan Jarosław wsparł w tym roku Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy sumą 610 złotych. Wygrał licytację internetową pod nazwą "trening z prezydentem Poznania".

Poznań z pierwszej ręki, czyli Niemka pisze o naszym mieście

"Poznań Ganznah" to nazwa bloga internetowego redagowanego przez Sophie von Merten, która odbywa staż na Wydziale Biologii UAM. Na co dzień bada osobowość ryjówek i opisuje Poznań, jego ludzi, miejsca, jedzenie i wydarzenia

Urodziny poznańskiej Areny, czyli życie czterdziestolatki

Niektórzy mówią, że życie zaczyna się po czterdziestce. Arena oddana do użytku 28 czerwca 1974 roku, jest wciąż miejscem wielu wydarzeń o skali światowej i europejskiej, ale także miejscem, które po prostu znaczy bardzo wiele dla społeczności lokalnej i tworzy historię ich życia. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zarządzają miejscem kultowym dla wielu poznaniaków i wielu artystów.

Ze zniszczonego Majdanu na wakacje do Poznania

Od 1 do 16 lipca na wakacjach w Poznaniu przebywać będzie grupa prawie 40 osób z Ukrainy. To przede wszystkim młodzież, w wieku od 12 do 17 lat, pochodząca z rodzin represjonowanych w czasie protestów na EuroMajdanie.

Spotkanie z kombatantami Czerwca 56

W przeddzień 58. rocznicy Powstania Poznańskiego Czerwca 56 prezydent Poznania Ryszard Grobelny spotkał się z przedstawicielami związków kombatanckich i ich rodzinami.

Uroczysta sesja Rady Miasta Poznania

29 czerwca to dzień patronów Poznania, świętych Piotra i Pawła, święto Poznania i jego mieszkańców, a także uroczysty dzień dla poznańskiego samorządu. Tradycyjnie na uroczystej sesji wręczono tytuły Honorowego Obywatela, Zasłużonych dla Miasta oraz nagrody artystyczne, sportowe i naukowe.

58. rocznica Powstania Poznańskiego Czerwca 1956 roku

28 czerwca 2014 roku to 58. rocznica "rozpalenia ognia oporu. To ważna, symboliczna, historyczna data, bo to, co się wtedy wydarzyło, kształtuje nas dzisiaj" - mówi prezydent Poznania.

Jan A. P. Kaczmarek i Transatlantyk 2014 w Poznaniu

Otwarty, Odważny i Glokalny! TRANSATLANTYK FESTIVAL POZNAŃ to festiwal idei. Największy międzynarodowy festiwal filmowo-muzyczny w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej odbędzie się już po raz 4. w Poznaniu, w tym roku w dniach 8-14 sierpnia.

Order rycerski od Króla Niderlandów

Podczas wizyty Niderlandzkiej Pary Królewskiej prezydent Poznania Ryszard Grobelny otrzymał nietypowy prezent. To Holenderski Order Rycerski Dynastii Orańskiej-Nassau.

Obchody 58. rocznicy Powstania Poznańskiego Czerwca 1956 r.

W sobotę, 28 czerwca mija 58. rocznica Powstania Poznańskiego Czerwca 1956 roku. Prezydent Poznania Ryszard Grobelny apleuje o wywieszenie flag jako symbolu pamięci o Czerwcu 1956 roku

Niderlandzka Para Królewska w Poznaniu

Jego Królewska Mość Król Willem-Alexander i Jej Królewska Mość Królowa Maxima wraz ze sporą liczbą przedstawicieli Dworu Królewskiego Niderlandów odwiedzili Poznań. Ich przewodnikiem po naszym Mieście był prezydent Ryszard Grobelny.

Grecy uczą się od poznaniaków

Kilkunastoosobowa grupa greckich urzędników z Salonik, Prespes, Skopelos, Karpenisi i Sparty odwiedziła Poznań, w ramach projektu realizowanego wspólnie z Niemieckim Towarzystwem Współpracy Międzynarodowej GIZ.

IX Poznańska Spartakiada Seniorów

We wtorek, 24 czerwca br., rozpoczęła się w Poznaniu impreza sportowa, której głównymi bohaterami będą prawdziwi weterani boisk, stadionów i plansz, czyli poznańscy seniorzy.

Prezydent Poznania o przedstawieniu "Golgota Picnic"

Oświadczenie Prezydenta Miasta Poznania Ryszarda Grobelnego w sprawie spektaklu Rodrigo Garcii "Golgota Picnic"

Prezydent Ryszard Grobelny: "Zielony to kolor dumy Poznania"

20 czerwca minął termin zgłaszania się do XXI Konkursu Zielony Poznań. Dotychczas w tym pięknym plebiscycie brało udział prawie 55 tysięcy uczestników. Oceniamy i nagradzamy między innymi kwietniki osiedlowe, balkony, ogrody przydomowe czy działki na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Poznańska spalarnia najlepszym pionierskim projektem PPP

Projekt budowy spalarni odpadów w Poznaniu w formule PPP został uznany za najlepszy pionierski projekt PPP na świecie w 2013 r. Nagrody Partnership Awards dla najlepszych projektów PPP na świecie są przyznawane co roku w Londynie przez wydawcę prestiżowych międzynarodowych czasopism poświęconych tematyce partnerstwa publiczno-prywatnego - Partnership Bulletin, P3 Bulletin oraz PPP Bulletin International.

Projekty zgłoszone przez mieszkańców do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego

Zakończył się pierwszy etap Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2015 - zgłaszania propozycji przez mieszkańców. Ostatecznie wpłynęło 207 projektów.

Niderlandzka Para Królewska w Poznaniu

25 czerwca 2014 r. JKM Willem-Alexander oraz JKM Máxima odwiedzą centrum logistyczne w Swarzędzu i Muzeum Narodowe w Poznaniu.

Aktywny czerwiec w Bramie Poznania

Wizyta w Bramie Poznania to nie tylko możliwość obejrzenia nowoczesnej, interaktywnej ekspozycji, ale i rodzinnie, aktywnie spędzony czas. W czerwcu zwiedzający mogą wziąć udział w spływach kajakowych oraz w cyklu zajęć edukacyjnych dla rodzin z dziećmi. Na wydarzenia wstęp jest bezpłatny, obowiązują jednak wcześniejsze zapisy.

Będą największe w historii badania potrzeb parkingowych Metropolii Poznań

Poznań wygrał walkę o pieniądze na badanie „powiązań funkcjonalno-przestrzennych w zakresie parkingów dla obszaru Aglomeracji Poznańskiej”. Z UE dostaliśmy ponad 2,5 mln złotych na podniesienie i usystematyzowanie wiedzy na temat preferencji i oczekiwań mieszkańców. „To dla nas wyróżnienie, że uznano Poznań za miasto, które jest w stanie realizować w krótkim czasie tak duży projekt z zakresu transportu. Stąd pewnie 90% dofinansowanie z UE. Występowaliśmy wcześniej z takim projektem, bo ma on pomóc nam i sąsiednim samorządom w stworzeniu i realizacji polityki parkingowej na miarę potrzeb naszych mieszkańców” – ocenia zastępca prezydenta Poznania Mirosław Kruszyński.

Porozmawiajmy o gender w Poznaniu

Wydział Historyczny UAM i Komisja Historii Sztuki PTPN zapraszają na sesję "Gender - projekt nowego człowieka". W poniedziałek i wtorek do Sali Obrad PTPN.

Poznańska Mapa Kultury, czyli co wybierają młodzi poznaniacy?

Najbardziej rozpoznawalne są imprezy współorganizowane lub dofinansowywane przez Miasto Poznań. Młodzi ludzie stawiają na Juwenalia, Noc Muzeów, Imieniny ulicy Św. Marcin, duże festiwale, takie jak Malta, Transatlantyk czy Pyrkon. Świetnie wypada też Jarmark Świętojański czy Poznań Game Arena. Na zlecenie Urzędu Miasta Poznania naukowcy z Regionalnego Obserwatorium Kultury UAM przebadali ponad 2000 maturzystów i studentów, tworząc podstawy Poznańskiej Mapy Kultury.

Prezydent zachęca do biegania w Poznań Business Run 2014

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny wysłał do wszystkich pracowników Urzędu Miasta Poznania zaproszenie do udziału w tegorocznym Poznań Business Run. Wzywa też drużyny innych poznańskich urzędów i instytucji, by stanęły na stracie biegu, w ten sposób pomagając innym.

Poznań szuka dyrektora ogrodu zoologicznego

Miasto Poznań poszukuje kandydatów na stanowisko dyrektora Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu. Osoby zainteresowane pełnieniem tej funkcji mogą składać wymagane dokumenty do 30 czerwca br., do godziny 15.00.

Poznańska Mapa Kultury, czyli co wybierają młodzi poznaniacy?

Najbardziej rozpoznawalne są imprezy współorganizowane lub dofinansowywane przez Miasto Poznań. Młodzi ludzie stawiają na Juwenalia, Noc Muzeów, Imieniny ulicy Św. Marcin, duże festiwale takie jak Malta, Transatlantyk czy Pyrkon. Świetnie wypada też Jarmark Świętojański czy Poznań Game Arena. Na zlecenie Urzędu Miasta Poznania naukowcy z Regionalnego Obserwatorium Kultury UAM przebadali ponad 2000 maturzystów i studentów, tworząc podstawy Poznańskiej Mapy Kultury.

Poznań rozdaje rzodkiewki na 25 lat wolności - wyjątkowy festiwal w weekend

Z okazji 25. rocznicy pierwszych wolnych wyborów w Polsce, Miasto Poznań, rady osiedli i liczne organizacje pozarządowe zapraszają mieszkańców do świętowania tego wydarzenia podczas Festiwalu Aktywnych Społeczności Lokalnych, który odbędzie się w weekend 7 i 8 czerwca br. w różnych punktach miasta. Motywem przewodnim festiwalu, nawiązującym do pozytywnego patriotyzmu, a także do kiełkującej i rosnącej w siłę młodej demokracji, będzie biało-czerwona rzodkiewka w kształcie serca.

Wyróżnienie dla Miasta Poznania za nietypowe podejście do rewitalizacji

W tegorocznej, siódmej edycji konkursu "Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich" wyróżnienie specjalne otrzymał projekt "Rewitalizacja w budowie - tworzymy zręby rewitalizacji w Polsce", realizowany przez Biuro Koordynacji Projektów Urzędu Miasta Poznania w partnerstwie z Fundacją SIC!

Kamień węgielny na budowie mieszkań dla absolwenta w Poznaniu

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny brał udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę osiedla mieszkaniowego realizowanego w ramach miejskiego programu "Mieszkanie dla absolwenta".

Wizyta Prezydenta RP w Poznaniu

W poniedziałek, 2 czerwca br., prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski złożył oficjalną wizytę w Poznaniu. /zobacz zdjęcia/

Odznaczenia dla zasłużonych dla Wielkopolski

W poznańskim Ratuszu prezydent Bronisław Komorowski wręczył odznaczenia dla zasłużonych z Wielkopolski. Są wśród nich Hanna Banaszak, Zenon Laskowik czy zastępca prezydenta Poznania Tomasz Kayser.

Poznań - odbyły się warsztaty kreatywne o Golęcinie i Rusałce

To element konsultacji społecznych na temat przyszłości tych ważnych terenów rekreacyjnych Poznania. Ponad 50 mieszkańców dyskutowało z ekspertami, radnymi i działaczami sportowymi. Konsultacje zorganizował Oddział Dialogu Społecznego Biura Prezydenta UMP.

Testowanie Bramy Poznania zakończone

Ponad 10 tysięcy bezpłatnych wejściówek do Bramy Poznania wykorzystali w maju zwiedzający. Goście jedynego w Polsce centrum interpretacji dziedzictwa podczas pierwszego miesiąca jego funkcjonowania mogli obejrzeć ekspozycję za darmo oraz byli zaproszeni do wypełnienia specjalnej ankiety na jej temat. Ankiety są obecnie analizowane, zaś usprawnienia i drobne zmiany wprowadzane - dlatego w dniach 3-6.06 w Bramie Poznania nastąpi przerwa techniczna i nie będzie można jej zwiedzać.

Konkurs na najlepsze cliparty w Poznaniu rozstrzygnięty

Przez blisko miesiąc Wydawnictwo Miejskie Posnania czekało na projekty nowej linii poznańskich gadżetów. Konkurs, który adresowany był przede wszystkim do młodych artystów, polegał na zaprojektowaniu zestawu clipartów przedstawiających charakterystyczne dla Poznania miejsca oraz zaprezentowaniu motywu graficznego, który łączyłby je w spójną kompozycję. Nagrodę główną zdobył Maciej Nadobik.

Miasto Poznań ponownie zwycięzcą w konkursie „Markowy Samorząd”

Miasto Poznań już po raz drugi otrzymało tytuł Markowego Samorządu w kategorii gmina miejska w konkursie zorganizowanym przez wydawnictwo Wolters Kluwer Polska. Gala finałowa z udziałem wszystkich laureatów odbyła się 27 maja w Warszawie.

Zakończył się drugi Poznański Tydzień Rodziny

Jak zaznaczył prezydent Poznania Ryszard Grobelny "w Dniu Mamy rozdaliśmy nagrody Mamom NAJ i podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w jeden najważniejszych tygodni w roku. Mam wielką nadzieję, że organizatorom i uczestnikom PoTyRo nigdy nie zabraknie zapału i pomysłów do tworzenia tak fajnych rzeczy".

Poznań gościł grupę przedsiębiorców z Irlandii

Blisko 70 tys. kibiców z Irlandii bawiło się w Poznaniu podczas UEFA EURO 2012™. Ale stolicą Wielkopolski interesują się nie tylko fani piłki nożnej i turyści. W ubiegłym tygodniu Poznań gościł grupę 60 przedsiębiorców z Zielonej Wyspy.

"Przystanek jak malowany", czyli kolorowy sposób na wandalizm w Poznaniu

W sobotę, 24 maja br. wiaty na dwunastu przystankach autobusowych transportu miejskiego w Poznaniu zmienią swój wygląd. Uczniowie ze szkół i placówek oświatowo-wychowawczych chwycą za pędzle i odmalują je według własnych projektów, które zwyciężyły w konkursie głosami internautów.

Dodatkowe oznaczenia na ścieżkach na Malcie w Poznaniu

Wraz z wiosną, nad Jeziorem Maltańskim rozpoczął się "sezon spacerowy". Mieszkańcy chętnie wypoczywają na świeżym powietrzu - jedni spacerując, inni pedałując, jeszcze inni jeżdżąc na rolkach. Pomimo tego, że na południowym brzegu jeziora są dwie, równoległe do siebie, asfaltowe ścieżki, których oznaczenia wskazują wyraźnie, którą ścieżką mogą poruszać się piesi, a którą osoby "na kółkach", wiele osób nie zwraca na nie uwagi.

Madeleine Albright w Poznaniu

Madeleine Albright została zaproszona do Poznania jako jedna z najbardziej szanowanych osobistości międzynarodowej sceny politycznej. W czasie V Konferencji ABSL na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich przedstawiła prezentację na temat głównych trendów w XXI wieku i szans Polski w zmieniającym się świecie.

Rozpoczęcie budowy instalacji ITPOK w Poznaniu

17 kwietnia 2014 r., rozpoczęto prace budowlane związane z realizacją Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych (ITPOK) dla Poznania. To kolejny etap realizacji Partnerstwa Publiczno Prywatnego (PPP) zawartego w kwietniu 2013 r. pomiędzy Miastem Poznań i SITA Zielona Energia.

Poznań po europejsku, Europa po poznańsku

Modernizacja lotniska, Słoniarnia w Nowym Zoo, czy tramwaj na Franowo to tylko niektóre miejsca, które powstały dzięki wsparciu funduszy unijnych. Zmiany te pokazują, że Miasto Poznań wykorzystało możliwości, jakie daje nam członkowstwo w europejskiej wspólnocie.

Poznań - Mieszkanie chronione już otwarte

W piątek, 16 maja 2014 r., prezydent Poznania Ryszard Grobelny otworzył mieszkanie chronione przy ulicy Drzymały 13. Główną ideą takiej formy pomocy jest wsparcie osób tam przebywających w zakresie codziennego funkcjonowania w społeczności lokalnej. Docelowo w otwartym dziś mieszkaniu chronionym zamieszka 7 osób. Całkowity koszt adaptacji lokalu wyniósł blisko 200 tys. zł.

Poznań szuka nowego dyrektora Biblioteki Raczyńskich

30 czerwca na zasłużoną emeryturę odchodzi Wojciech Spaleniak, wieloletni dyrektor poznańskiej Biblioteki Raczyńskich. Tym samym Prezydent Miasta Poznania ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora. Wyłoniona osoba zostanie zaprezentowana Prezydentowi, który zdecyduje o powołaniu nowego szefa jednej z najważniejszych instytucji kulturalno-edukacyjnych Miasta. Nabór wniosków do 16 czerwca (14 maja publikacja ogłoszeń o konkursie).

Sukces poznańskich naukowców

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki konkursu na Krajowe Naukowe Ośrodki Wiodące (KNOW). Wśród czterech wyróżnionych konsorcjów naukowych znalazło się także Poznańskie Konsorcjum RNA.

Ryszard Grobelny otworzył Poznański Tydzień Rodziny 2014

Prezydent Poznania oficjalnie zainaugurował drugi Poznański Tydzień Rodziny, który potrwa ponad tydzień do Dnia Matki, czyli 26 maja. W tym czasie odbędzie się w Poznaniu wiele imprez, spotkań i wydarzeń, które mają promować wartości rodzinne i pokazywać, jak dobrym pomysłem jest życie rodzinne.

Poznań -Koniec remontu nowej siedziby VIII LO coraz bliżej

Zastępca prezydenta Poznania Dariusz Jaworski wraz z zastępcą dyrektora Wydziału Oświaty UMP, dyrektorem VIII LO oraz wykonawcami odwiedzili remontowane właśnie na potrzeby VIII Liceum Ogólnokształcącego budynki przy ul. Cegielskiego 1. Przeniesienie z obecnej siedziby (z ul. Głogowskiej) planowane jest na sierpień tego roku

Laureaci XI edycji konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości

Gala XI edycji konkursu o tytuł "Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości" za nami. Tym razem spotkanie z przedsiębiorcami ubiegającymi się o przyznanie tytułu laureata odbyło się 7 maja 2014 r., w "Iglicy" na terenie MTP w Poznaniu. Nagrody wręczono najlepszym firmom w czterech kategoriach: średnich, małych, mikroprzedsiębiorstw oraz po raz pierwszy "Startup".
stat4u