SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo wielkopolskie

Jan A. P. Kaczmarek i Transatlantyk 2014 w Poznaniu

Otwarty, Odważny i Glokalny! TRANSATLANTYK FESTIVAL POZNAŃ to festiwal idei. Największy międzynarodowy festiwal filmowo-muzyczny w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej odbędzie się już po raz 4. w Poznaniu, w tym roku w dniach 8-14 sierpnia.

Order rycerski od Króla Niderlandów

Podczas wizyty Niderlandzkiej Pary Królewskiej prezydent Poznania Ryszard Grobelny otrzymał nietypowy prezent. To Holenderski Order Rycerski Dynastii Orańskiej-Nassau.

Obchody 58. rocznicy Powstania Poznańskiego Czerwca 1956 r.

W sobotę, 28 czerwca mija 58. rocznica Powstania Poznańskiego Czerwca 1956 roku. Prezydent Poznania Ryszard Grobelny apleuje o wywieszenie flag jako symbolu pamięci o Czerwcu 1956 roku

Niderlandzka Para Królewska w Poznaniu

Jego Królewska Mość Król Willem-Alexander i Jej Królewska Mość Królowa Maxima wraz ze sporą liczbą przedstawicieli Dworu Królewskiego Niderlandów odwiedzili Poznań. Ich przewodnikiem po naszym Mieście był prezydent Ryszard Grobelny.

Grecy uczą się od poznaniaków

Kilkunastoosobowa grupa greckich urzędników z Salonik, Prespes, Skopelos, Karpenisi i Sparty odwiedziła Poznań, w ramach projektu realizowanego wspólnie z Niemieckim Towarzystwem Współpracy Międzynarodowej GIZ.

IX Poznańska Spartakiada Seniorów

We wtorek, 24 czerwca br., rozpoczęła się w Poznaniu impreza sportowa, której głównymi bohaterami będą prawdziwi weterani boisk, stadionów i plansz, czyli poznańscy seniorzy.

Prezydent Poznania o przedstawieniu "Golgota Picnic"

Oświadczenie Prezydenta Miasta Poznania Ryszarda Grobelnego w sprawie spektaklu Rodrigo Garcii "Golgota Picnic"

Prezydent Ryszard Grobelny: "Zielony to kolor dumy Poznania"

20 czerwca minął termin zgłaszania się do XXI Konkursu Zielony Poznań. Dotychczas w tym pięknym plebiscycie brało udział prawie 55 tysięcy uczestników. Oceniamy i nagradzamy między innymi kwietniki osiedlowe, balkony, ogrody przydomowe czy działki na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Poznańska spalarnia najlepszym pionierskim projektem PPP

Projekt budowy spalarni odpadów w Poznaniu w formule PPP został uznany za najlepszy pionierski projekt PPP na świecie w 2013 r. Nagrody Partnership Awards dla najlepszych projektów PPP na świecie są przyznawane co roku w Londynie przez wydawcę prestiżowych międzynarodowych czasopism poświęconych tematyce partnerstwa publiczno-prywatnego - Partnership Bulletin, P3 Bulletin oraz PPP Bulletin International.

Projekty zgłoszone przez mieszkańców do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego

Zakończył się pierwszy etap Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2015 - zgłaszania propozycji przez mieszkańców. Ostatecznie wpłynęło 207 projektów.

Niderlandzka Para Królewska w Poznaniu

25 czerwca 2014 r. JKM Willem-Alexander oraz JKM Máxima odwiedzą centrum logistyczne w Swarzędzu i Muzeum Narodowe w Poznaniu.

Aktywny czerwiec w Bramie Poznania

Wizyta w Bramie Poznania to nie tylko możliwość obejrzenia nowoczesnej, interaktywnej ekspozycji, ale i rodzinnie, aktywnie spędzony czas. W czerwcu zwiedzający mogą wziąć udział w spływach kajakowych oraz w cyklu zajęć edukacyjnych dla rodzin z dziećmi. Na wydarzenia wstęp jest bezpłatny, obowiązują jednak wcześniejsze zapisy.

Będą największe w historii badania potrzeb parkingowych Metropolii Poznań

Poznań wygrał walkę o pieniądze na badanie „powiązań funkcjonalno-przestrzennych w zakresie parkingów dla obszaru Aglomeracji Poznańskiej”. Z UE dostaliśmy ponad 2,5 mln złotych na podniesienie i usystematyzowanie wiedzy na temat preferencji i oczekiwań mieszkańców. „To dla nas wyróżnienie, że uznano Poznań za miasto, które jest w stanie realizować w krótkim czasie tak duży projekt z zakresu transportu. Stąd pewnie 90% dofinansowanie z UE. Występowaliśmy wcześniej z takim projektem, bo ma on pomóc nam i sąsiednim samorządom w stworzeniu i realizacji polityki parkingowej na miarę potrzeb naszych mieszkańców” – ocenia zastępca prezydenta Poznania Mirosław Kruszyński.

Porozmawiajmy o gender w Poznaniu

Wydział Historyczny UAM i Komisja Historii Sztuki PTPN zapraszają na sesję "Gender - projekt nowego człowieka". W poniedziałek i wtorek do Sali Obrad PTPN.

Poznańska Mapa Kultury, czyli co wybierają młodzi poznaniacy?

Najbardziej rozpoznawalne są imprezy współorganizowane lub dofinansowywane przez Miasto Poznań. Młodzi ludzie stawiają na Juwenalia, Noc Muzeów, Imieniny ulicy Św. Marcin, duże festiwale, takie jak Malta, Transatlantyk czy Pyrkon. Świetnie wypada też Jarmark Świętojański czy Poznań Game Arena. Na zlecenie Urzędu Miasta Poznania naukowcy z Regionalnego Obserwatorium Kultury UAM przebadali ponad 2000 maturzystów i studentów, tworząc podstawy Poznańskiej Mapy Kultury.

Prezydent zachęca do biegania w Poznań Business Run 2014

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny wysłał do wszystkich pracowników Urzędu Miasta Poznania zaproszenie do udziału w tegorocznym Poznań Business Run. Wzywa też drużyny innych poznańskich urzędów i instytucji, by stanęły na stracie biegu, w ten sposób pomagając innym.

Poznań szuka dyrektora ogrodu zoologicznego

Miasto Poznań poszukuje kandydatów na stanowisko dyrektora Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu. Osoby zainteresowane pełnieniem tej funkcji mogą składać wymagane dokumenty do 30 czerwca br., do godziny 15.00.

Poznańska Mapa Kultury, czyli co wybierają młodzi poznaniacy?

Najbardziej rozpoznawalne są imprezy współorganizowane lub dofinansowywane przez Miasto Poznań. Młodzi ludzie stawiają na Juwenalia, Noc Muzeów, Imieniny ulicy Św. Marcin, duże festiwale takie jak Malta, Transatlantyk czy Pyrkon. Świetnie wypada też Jarmark Świętojański czy Poznań Game Arena. Na zlecenie Urzędu Miasta Poznania naukowcy z Regionalnego Obserwatorium Kultury UAM przebadali ponad 2000 maturzystów i studentów, tworząc podstawy Poznańskiej Mapy Kultury.

Poznań rozdaje rzodkiewki na 25 lat wolności - wyjątkowy festiwal w weekend

Z okazji 25. rocznicy pierwszych wolnych wyborów w Polsce, Miasto Poznań, rady osiedli i liczne organizacje pozarządowe zapraszają mieszkańców do świętowania tego wydarzenia podczas Festiwalu Aktywnych Społeczności Lokalnych, który odbędzie się w weekend 7 i 8 czerwca br. w różnych punktach miasta. Motywem przewodnim festiwalu, nawiązującym do pozytywnego patriotyzmu, a także do kiełkującej i rosnącej w siłę młodej demokracji, będzie biało-czerwona rzodkiewka w kształcie serca.

Wyróżnienie dla Miasta Poznania za nietypowe podejście do rewitalizacji

W tegorocznej, siódmej edycji konkursu "Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich" wyróżnienie specjalne otrzymał projekt "Rewitalizacja w budowie - tworzymy zręby rewitalizacji w Polsce", realizowany przez Biuro Koordynacji Projektów Urzędu Miasta Poznania w partnerstwie z Fundacją SIC!

Kamień węgielny na budowie mieszkań dla absolwenta w Poznaniu

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny brał udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę osiedla mieszkaniowego realizowanego w ramach miejskiego programu "Mieszkanie dla absolwenta".

Wizyta Prezydenta RP w Poznaniu

W poniedziałek, 2 czerwca br., prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski złożył oficjalną wizytę w Poznaniu. /zobacz zdjęcia/

Odznaczenia dla zasłużonych dla Wielkopolski

W poznańskim Ratuszu prezydent Bronisław Komorowski wręczył odznaczenia dla zasłużonych z Wielkopolski. Są wśród nich Hanna Banaszak, Zenon Laskowik czy zastępca prezydenta Poznania Tomasz Kayser.

Poznań - odbyły się warsztaty kreatywne o Golęcinie i Rusałce

To element konsultacji społecznych na temat przyszłości tych ważnych terenów rekreacyjnych Poznania. Ponad 50 mieszkańców dyskutowało z ekspertami, radnymi i działaczami sportowymi. Konsultacje zorganizował Oddział Dialogu Społecznego Biura Prezydenta UMP.

Testowanie Bramy Poznania zakończone

Ponad 10 tysięcy bezpłatnych wejściówek do Bramy Poznania wykorzystali w maju zwiedzający. Goście jedynego w Polsce centrum interpretacji dziedzictwa podczas pierwszego miesiąca jego funkcjonowania mogli obejrzeć ekspozycję za darmo oraz byli zaproszeni do wypełnienia specjalnej ankiety na jej temat. Ankiety są obecnie analizowane, zaś usprawnienia i drobne zmiany wprowadzane - dlatego w dniach 3-6.06 w Bramie Poznania nastąpi przerwa techniczna i nie będzie można jej zwiedzać.

Konkurs na najlepsze cliparty w Poznaniu rozstrzygnięty

Przez blisko miesiąc Wydawnictwo Miejskie Posnania czekało na projekty nowej linii poznańskich gadżetów. Konkurs, który adresowany był przede wszystkim do młodych artystów, polegał na zaprojektowaniu zestawu clipartów przedstawiających charakterystyczne dla Poznania miejsca oraz zaprezentowaniu motywu graficznego, który łączyłby je w spójną kompozycję. Nagrodę główną zdobył Maciej Nadobik.

Miasto Poznań ponownie zwycięzcą w konkursie „Markowy Samorząd”

Miasto Poznań już po raz drugi otrzymało tytuł Markowego Samorządu w kategorii gmina miejska w konkursie zorganizowanym przez wydawnictwo Wolters Kluwer Polska. Gala finałowa z udziałem wszystkich laureatów odbyła się 27 maja w Warszawie.

Zakończył się drugi Poznański Tydzień Rodziny

Jak zaznaczył prezydent Poznania Ryszard Grobelny "w Dniu Mamy rozdaliśmy nagrody Mamom NAJ i podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w jeden najważniejszych tygodni w roku. Mam wielką nadzieję, że organizatorom i uczestnikom PoTyRo nigdy nie zabraknie zapału i pomysłów do tworzenia tak fajnych rzeczy".

Poznań gościł grupę przedsiębiorców z Irlandii

Blisko 70 tys. kibiców z Irlandii bawiło się w Poznaniu podczas UEFA EURO 2012™. Ale stolicą Wielkopolski interesują się nie tylko fani piłki nożnej i turyści. W ubiegłym tygodniu Poznań gościł grupę 60 przedsiębiorców z Zielonej Wyspy.

"Przystanek jak malowany", czyli kolorowy sposób na wandalizm w Poznaniu

W sobotę, 24 maja br. wiaty na dwunastu przystankach autobusowych transportu miejskiego w Poznaniu zmienią swój wygląd. Uczniowie ze szkół i placówek oświatowo-wychowawczych chwycą za pędzle i odmalują je według własnych projektów, które zwyciężyły w konkursie głosami internautów.

Dodatkowe oznaczenia na ścieżkach na Malcie w Poznaniu

Wraz z wiosną, nad Jeziorem Maltańskim rozpoczął się "sezon spacerowy". Mieszkańcy chętnie wypoczywają na świeżym powietrzu - jedni spacerując, inni pedałując, jeszcze inni jeżdżąc na rolkach. Pomimo tego, że na południowym brzegu jeziora są dwie, równoległe do siebie, asfaltowe ścieżki, których oznaczenia wskazują wyraźnie, którą ścieżką mogą poruszać się piesi, a którą osoby "na kółkach", wiele osób nie zwraca na nie uwagi.

Madeleine Albright w Poznaniu

Madeleine Albright została zaproszona do Poznania jako jedna z najbardziej szanowanych osobistości międzynarodowej sceny politycznej. W czasie V Konferencji ABSL na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich przedstawiła prezentację na temat głównych trendów w XXI wieku i szans Polski w zmieniającym się świecie.

Rozpoczęcie budowy instalacji ITPOK w Poznaniu

17 kwietnia 2014 r., rozpoczęto prace budowlane związane z realizacją Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych (ITPOK) dla Poznania. To kolejny etap realizacji Partnerstwa Publiczno Prywatnego (PPP) zawartego w kwietniu 2013 r. pomiędzy Miastem Poznań i SITA Zielona Energia.

Poznań po europejsku, Europa po poznańsku

Modernizacja lotniska, Słoniarnia w Nowym Zoo, czy tramwaj na Franowo to tylko niektóre miejsca, które powstały dzięki wsparciu funduszy unijnych. Zmiany te pokazują, że Miasto Poznań wykorzystało możliwości, jakie daje nam członkowstwo w europejskiej wspólnocie.

Poznań - Mieszkanie chronione już otwarte

W piątek, 16 maja 2014 r., prezydent Poznania Ryszard Grobelny otworzył mieszkanie chronione przy ulicy Drzymały 13. Główną ideą takiej formy pomocy jest wsparcie osób tam przebywających w zakresie codziennego funkcjonowania w społeczności lokalnej. Docelowo w otwartym dziś mieszkaniu chronionym zamieszka 7 osób. Całkowity koszt adaptacji lokalu wyniósł blisko 200 tys. zł.

Poznań szuka nowego dyrektora Biblioteki Raczyńskich

30 czerwca na zasłużoną emeryturę odchodzi Wojciech Spaleniak, wieloletni dyrektor poznańskiej Biblioteki Raczyńskich. Tym samym Prezydent Miasta Poznania ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora. Wyłoniona osoba zostanie zaprezentowana Prezydentowi, który zdecyduje o powołaniu nowego szefa jednej z najważniejszych instytucji kulturalno-edukacyjnych Miasta. Nabór wniosków do 16 czerwca (14 maja publikacja ogłoszeń o konkursie).

Sukces poznańskich naukowców

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki konkursu na Krajowe Naukowe Ośrodki Wiodące (KNOW). Wśród czterech wyróżnionych konsorcjów naukowych znalazło się także Poznańskie Konsorcjum RNA.

Ryszard Grobelny otworzył Poznański Tydzień Rodziny 2014

Prezydent Poznania oficjalnie zainaugurował drugi Poznański Tydzień Rodziny, który potrwa ponad tydzień do Dnia Matki, czyli 26 maja. W tym czasie odbędzie się w Poznaniu wiele imprez, spotkań i wydarzeń, które mają promować wartości rodzinne i pokazywać, jak dobrym pomysłem jest życie rodzinne.

Poznań -Koniec remontu nowej siedziby VIII LO coraz bliżej

Zastępca prezydenta Poznania Dariusz Jaworski wraz z zastępcą dyrektora Wydziału Oświaty UMP, dyrektorem VIII LO oraz wykonawcami odwiedzili remontowane właśnie na potrzeby VIII Liceum Ogólnokształcącego budynki przy ul. Cegielskiego 1. Przeniesienie z obecnej siedziby (z ul. Głogowskiej) planowane jest na sierpień tego roku

Laureaci XI edycji konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości

Gala XI edycji konkursu o tytuł "Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości" za nami. Tym razem spotkanie z przedsiębiorcami ubiegającymi się o przyznanie tytułu laureata odbyło się 7 maja 2014 r., w "Iglicy" na terenie MTP w Poznaniu. Nagrody wręczono najlepszym firmom w czterech kategoriach: średnich, małych, mikroprzedsiębiorstw oraz po raz pierwszy "Startup".

Współpraca Poznania z Gruzją w zakresie leśnictwa i ochrony przyrody

W poniedziałek, 12 maja 2014 r. Miasto Poznań gościło delegację z Gruzji, którą w Urzędzie Miasta Poznania powitał zastępca prezydenta Jerzy Stępień. W Poznaniu delegacja gruzińska reprezentuje Ministerstwo Ochrony Środowiska i Zasobów Naturalnych Gruzji oraz Gruziński Uniwersytet Techniczny w Tbilisi.

Poznański Budżet Obywatelski - 2015

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania propozycji zadań do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2015.

Brama Poznania jak Woda i... Złoto! - weekend w centrum interpretacji dziedzictwa

Podczas Wielkiego Otwarcia Bramę Poznania odwiedziło ok. 10 tysięcy gości, a ekspozycję główną zobaczyło blisko 2 i pół tysiąca osób. W niespełna tydzień później na przyczółku Ostrowa Tumskiego oraz na samej wyspie zaplanowano kolejne atrakcje. Weekend między 9 a 11 maja upłynie pod znakiem Wody i Złota.

Poznań w Unii Europejskiej

Przez dziesięć lat od wejścia Polski do Unii Europejskiej Miasto Poznań pozyskało z funduszy unijnych prawie 2,5 mld zł na dofinansowanie blisko 250 projektów o łącznej wartości 5,6 mld zł.

Rekordowy Check-in Poznań.

Uczestnicy gry zdobyli pierwszą w historii Poznania prestiżową odznakę Super Swarm Badge

Bezpłatne wejściówki do Bramy Poznania

Ponad 10 tysięcy bezpłatnych biletów testowych przygotowano dla poznaniaków w pierwszym miesiącu funkcjonowania Bramy Poznania. Maj będzie w Bramie Poznania ICHOT miesiącem testów. Poznaniacy obejrzą ekspozycję jedynego w Polsce centrum interpretacji dziedzictwa i wyrażą swoją opinię, wypełniając specjalną ankietę.

Poznań -Przed nami największe w Polsce święto przedsiębiorczości!

7 i 8 maja odbędą się Dni Przedsiębiorczości Poznań na MTP. Tysiące osób myślących o własnej działalności oraz zaczynających biznesową przygodę, setki ekspertów i paneli, które mają pomóc odnieść gospodarczy sukces. To także największe w kraju spotkanie start-up-owców, na 24-godzinnym konkursie programistycznym oraz dyskusja z autorami najlepszych polskich blogów internetowych!

Check-in Poznań, czyli mobilna część weekendu za pół ceny

Check-in Poznań to druga odsłona mobilnej gry miejskiej towarzysząca akcji "Poznań za pół ceny". Oprócz możliwości wygrania weekendów pełnych atrakcji, gra pełni również rolę interaktywnego przewodnika. Aby wziąć udział w rywalizacji, należy zostać użytkownikiem serwisu społecznościowego Foursquare'a i dołączyć do zabawy.

Takiego biegu jeszcze w Polsce nie było - będzie w Poznaniu

Wings for Life World Run to jedyny na świecie globalny bieg charytatywny. Odbędzie się w niedzielę, 4 maja 2014 roku, w 32 krajach na 6 kontynentach, w 13 strefach czasowych. Jedyna trasa w Polsce wytyczona została przez Poznań. Celem biegu jest zebranie funduszy na badania nad leczeniem urazów rdzenia kręgowego.

Nowe stacje Poznańskiego Roweru Miejskiego

Rozbudowa systemu Poznańskiego Roweru Miejskiego staje się faktem. Dziś - 30 kwietnia 2014r. - do użytku mieszkańców została oddana pierwsza z dziewięciu nowych stacji. Jej lokalizacja nie jest przypadkowa - to miejsce przy otwieranej dzisiaj Bramie Poznania/ICHOT. Po zakończeniu projektu do dyspozycji użytkowników będzie 170 rowerów w 16 stacjach.

Stadion i Iglica będą biało-czerwone

2 i 3 maja br. o zmierzchu, w Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz w dniu rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, INEA Stadion w Poznaniu oraz reprezentacyjna wieżą pawilonu Iglicy Międzynarodowych Targów Poznańskich, rozświetli iluminacja w barwach biało - czerwonych.

Piknik Europejski w Poznaniu

1 maja br., na placu Wolności w Poznaniu, od godz. 13.00 do 18.00 odbędzie się Piknik Europejski. Zainauguruje go "Oda do radości" w wykonaniu dudziarzy ze Szkocji i Wielkopolski. Przestrzeń placu zostanie podzielona na cztery strefy: zdrowia, wiedzy, radości oraz smaku, które wewnątrz będą się dzieliły na mniejsze stanowiska aktywności oraz informacji.

Ponad 2000 flag rozdanych w Poznaniu

Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny rozdawał wczoraj 28 kwietnia 2014 r. flagi poznaniakom na Starym Rynku. W długiej kolejce ustawiło się kilkaset osób. W sumie prezydent wraz z uczniami klasy wojskowej XXX LO rozdał ponad 2000 polskich flag

Dni Ułana '2014 - Święto 15. Pułku Ułanów Poznańskich

W długi weekend majowy odbędą się w Poznaniu Dni Ułana - Święto 15. Pułku Ułanów Poznańskich. Tegoroczne obchody będą miały szczególną oprawę, w związku z jubileuszem 95-lecia Ułanów Poznańskich. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent RP Bronisław Komorowski, a Komitetowi Honorowemu przewodzi prezydent Poznania Ryszard Grobelny.

Placido Domingo w Bramie Poznania

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny oprowadzał Placido Domingo po Ostrowie Tumskim. Wręczył tenorowi kawałek tysiącletniego dębu, który kiedyś stanowił część murów osady piastowskiej.

Fitch Ratings potwierdza rating Poznania na ‘A-‘ z perspektywą stabilną

25 kwietnia agencja ratingowa Fitch Ratings potwierdziła międzynarodową ocenę wiarygodności kredytowej Miasta Poznania dla zadłużenia w walucie zagranicznej i krajowej na poziomie ‘A-‘. Perspektywa ratingu jest stabilna. Jest to najwyższa możliwa do uzyskania przez polski samorząd ocena ratingowa tej agencji, równa ocenie wiarygodności kredytowej kraju.

II Święto ulicy Żydowskiej w Poznaniu

11 maja obchodzić będziemy II Święto ul. Żydowskiej. W ramach obchodów swojego święta ulica Żydowska zaoferuje mieszańcom wiele atrakcji.

Prezydent Poznania będzie rozdawał flagi narodowe

Przed Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który obchodzimy 2 maja, Miasto Poznań rozda poznaniakom 3000 flag narodowych.

Co nowego w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2015?

Rusza III edycja konsultacji społecznych zwanych Poznańskim Budżetem Obywatelskim 2015. Ich celem jest zbieranie pomysłów mieszkańców na Poznań – a w kolejnym etapie – powszechne głosowanie nad najlepszymi z nich.

Brama POZnania wkrótce się otworzy

Ostatni dzień kwietnia to pierwszy dzień otwarcia Bramy POZnania. Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego przez cały maj będzie testowane przez poznaniaków. To miejsce, gdzie w wyjątkowy sposób uczyć będziemy historii Poznania, Polski i Europy!

Wylosowano miejsca na konstrukcjach wyborczych w Poznaniu

Losowanie bezpłatnych miejsc na konstrukcjach ekspozycyjnych, w związku z wyborami posłów do Parlamentu Europejskiego zarządzonymi na dzień 25 maja 2014 r., odbyło się w siedzibie Urzędu Miasta Poznania w obecności przedstawicieli komitetów wyborczych oraz przedstawicieli UMP.

Mieszkańcy Poznania o „Wolnych Torach”

Zastępca prezydenta Poznania Jerzy Stępień i dyrektor zarządzający ds. nieruchomości PKP Jarosław Bator, Roman Biniszkiewicz z poznańskiego oddziału PKP, architekt Miasta Andrzej Nowak i plastyk miejski Piotr Libicki przedstawili uwagi zgłoszone przez mieszkańców do przyszłego zagospodarowania terenu „Wolnych Torów”.

Weź aktywny udział w Wielkim Otwarciu Bramy Poznania!

Tworzenie muralu i lamp witrażowych oraz spływ kajakowy - to tylko część atrakcji, jakie zaplanowano na uroczyste otwarcie Bramy Poznania. Poznaniacy mogą wziąć aktywny udział w tych wydarzeniach. Zapisy na warsztaty tworzenia murali i witraży oraz nabór chętnych na spływy kajakowe rozpoczęły się w środę, 16 kwietnia.

Wielkopolska tworzy sieć centrów kształcenia zawodowego

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny, prezydenci Kalisza, Ostrowa, Konina, Gniezna i Piły podpisali umowę dotyczącą realizacji projektu "Partnerstwo na rzecz rozwoju sieci Centrów Branżowych Wielkopolski". Obecni na uroczystości starosta ostrowski, pilski i gnieźnieński zapowiedzieli, że za miesiąc także złożą swoje podpisy pod umową.

Q'ARTO MONDI. Lekcja rozumienia folkloru w Poznaniu

Jak co roku podczas Q'arto mondi stylistyka jednego koncertu odbiegała od tego, co tradycyjnie kojarzymy z muzyką kameralną. Jak co roku jeden zespół pojawił się w innych strojach niż garnitury i skłaniał publiczność do szczególnie żywiołowych reakcji.

Rekrutacja na "letnią" i "jesienną" edycję staży studenckich w Urzędzie Miasta

W poniedziałek, 14 kwietnia 2014 r., Urząd Miasta Poznania rozpoczął rekrutację na kolejne edycje programu staży studenckich. Przyjmowanie zgłoszeń online trwać będzie dwa tygodnie, do 27 kwietnia br. jednocześnie na dwie edycje - letnią i jesienną.

Poznań-Moje miasto bez elektrośmieci

Poznań bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym "Moje miasto bez elektrośmieci". Dla Miasta oznacza to uruchomienie skutecznego systemu zbierania elektrośmieci, dla lokalnych szkół - szansę na pozyskanie atrakcyjnych pomocy dydaktycznych. Partnerem programu jest Związek Międzygminny "Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej".

Stypendia Miasta Shenzhen przyznane w Poznaniu

Wyłonione zostały dwie laureatki stypendiów partnerskiego miasta Poznania - Shenzhen (Chiny) na posiedzeniu komisji konkursowej w dniu 9 kwietnia 2014 r.

35-lecie partnerstwa Poznania i Hanoweru

W roku 2014 przypada 35-lecie współpracy Poznania i Hanoweru. Z tej okazji prezydent Poznania Ryszard Grobelny i nadburmistrz Hanoweru Stefan Schostok podpisali memorandum o współpracy Poznania i Hanoweru.

Zapraszamy do Rogalowego Muzeum Poznania

W najbliższy weekend, 12-13 kwietnia 2014 r., na Starym Rynku 41 (wejście od ul. Klasztornej) rozpocznie działalność Rogalowe Muzeum Poznania. Pierwszych widzów czeka opowiedziana na żywo historia rogali świętomarcińskich i wspólny wypiek, nauka poznańskiej gwary oraz renesansowe wnętrza kamienicy z widokiem na koziołki.

Powstaje największa inwestycja biznesowa w Poznaniu!

Zastępca prezydenta Poznania Jerzy Stępień, Andrzej Nowak - architekt miejski wraz z przedstawicielami Biura Obsługi Inwestorów UMP odwiedzili budowę największej inwestycji biznesowej realizowanej w Poznaniu, czyli Business Garden Poznań. Przewodnikami po kompleksie, powstającym przy skrzyżowaniu ulic Marcelińskiej i Bułgarskiej, byli przedstawiciele inwestora, czyli SwedeCenter.

Jakość życia w Poznaniu - wyniki badań

Miasto Poznań opublikowało wyniki badań jakości życia mieszkańców Poznania, realizowanych od 2002 roku. Wielokrotne prowadzenie badań socjologicznych w kolejnych latach pozwala na obiektywną ocenę wybranych aspektów życia mieszkańców.

Kamera na Poznań!

Zagraniczne stacje telewizyjne kręcą swoje programy w stolicy Wielkopolski.Wczoraj w Dzielnicy Zamkowej oraz na Starym Rynku gościła ekipa filmowa serialu dokumentalnego “Great Continental Travels Journeys” nadawanego od 2 lat przez telewizję BBC. Natomiast w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych zakończyła się właśnie emisja programu telewizyjnego „OK! Poland”. „Poznański” odcinek można obejrzeć m.in. na kanale miasta w serwisie YouTube.

100.000 fanów profilu społecznościowego Poznania

Miasto Poznań jest obecne w mediach społecznościowych i swoją aktywność prowadzi na kilku najpopularniejszych portalach. Od niedzieli profil City of Poznań na portalu Facebook lubi już ponad 100 tys. osób. Miasto Poznań nagrodzi stutysięcznego fana, czyli Kamila Jankowskiego kompletem miejskich gadżetów

Z Urzędem Miasta Poznania można kontaktować się za pomocą alfabetu Brialle'a

W Urzędzie Miasta Poznania udostępniona została kolejna forma kontaktu z osobami niepełnosprawnymi. Osoby niewidome posługujące się alfabetem Braille'a mogą komunikować się z urzędem w tym systemie.

"Gdyby Jezus stanął na Giewoncie". XV Pielgrzymka do Lichenia

Ponad 100 pocztów sztandarowych NSZZ "Solidarność" uczestniczyło w XV Ogólnopolskiej Pielgrzymce NSZZ „Solidarność” do Matki Bożej w Licheniu.

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

"Pokonywanie niemożliwego" - to hasło przewodnie tegorocznej edycji Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Festiwal odbędzie się w dniach 8-10 kwietnia 2014 r.

6925 osób z 27 państw na starcie 7 Poznań Półmaratonu

W niedzielę 6 kwietnia odbył się 7 półmaraton w Poznaniu. Tysiące zawodników, dopingowanych przez tysiące kibiców biegło w pięknej atmosferze przy pięknej pogodzie.

Prezydent Poznania na Targach Aktywni 50+

Ryszard Grobelny otworzył Targi Aktywni 50+ na MTP i brał udział w zajęciach sprawnościowych z konsolą do gier. Jak napisał prezydent "centrum energetyczne Miasta jest w ten weekend na Międzynarodowych Targach Poznańskich".

Granty Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich na 2014 rok w Poznaniu

Zapraszamy do składania projektów programów prozdrowotnych lub proekologicznych,, w ramach konkursu "Granty 2014" ogłoszonego przez Zarząd Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich.

Rozmowa o inwestycjach z widokiem na Poznań

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny uczestniczył w "Śniadaniu z Rzeczpospolitą". Spotkanie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zorganizowała redakcja ogólnopolskiego dziennika. Tematem dyskusji były inwestycje i ich wpływ na rozwój regionu, kraju i Europy.

Jarmark Wielkanocny na Starym Rynku w Poznaniu

Na Starym Rynku w Poznaniu, od 5 do 17 kwietnia br., trwać będzie Jarmark Wielkanocny. Organizatorzy zapraszają na kiermasz świąteczny oraz wiele innych atrakcji.

Nowoczesna komunikacja z mieszkańcami przede wszystkim

Miasto Poznań jest współorganizatorem konferencji "Petent 2.0. Contact center i podejście klientocentryczne w sektorze publicznym", która w czwartek, 3 kwietnia br., odbędzie się w Warszawie. Myśl przewodnia spotkania to słowa Vivianne Reding, komisarz ds. sprawiedliwości, praw podstawowych i obywatelstwa w Komisji Europejskiej: "To nie chodzi o technologię. Tu idzie o ludzi - o to, by obywatele znaleźli się w centrum uwagi".

Uroczystość uczczenia pamięci ofiar okupacji niemieckiej w latach 1939-1945 w Poznaniu

W środę, 2 kwietnia br., o godzinie 12.00 w Forcie VII przy ul. Polskiej w Poznaniu odbędzie się uroczystość upamiętniająca ofiary okupacji niemieckiej w latach 1939 - 45, która zapoczątkuje Miesiąc Pamięci Narodowej w Poznaniu.

Prezydent Poznania aktywnie zaprasza na Targi Aktywni 50+

W weekend 5 i 6 kwietnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się Targi Aktywni 50+. W prawdziwie wiosenną sobotę prezydent Poznania Ryszard Grobelny odwiedził Klub Seniora U Salezjanów, którego członków będzie można spotkać na targach. Z kijkami w rękach trenowali prawie godzinę na poznańskiej Cytadeli.

Złota i Srebrne Róże dla najaktywniejszych poznaniaków

Marian Ruta otrzymał nagrodę specjalną "Złotej Róży" za wieloletnią współpracę z Miastem przy realizacji zadań związanych z budową infrastruktury na Osiedlu Plewiska. Prezydent Poznania Ryszard Grobelny wręczył też odznaki "Srebrnej Róży" piętnastu najaktywniejszym poznaniakom, którzy z dużym zaangażowaniem włączyli się w realizację inwestycji lokalnych wspólnie z Miastem.

Rok Karty Rodziny Dużej w Poznaniu

Od marca 2013 roku do 24 marca tego roku Poznańskie Centrum Świadczeń przyjęło 2477 wniosków o Kartę Rodziny Dużej. Tym samym wystawiliśmy 11 661 kart. Setnym partnerem programu została Chata Polska, która będzie oferować zniżki i specjalne ceny dla rodzin wielodzietnych w 27 sklepach w Poznaniu.
stat4u