SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo wielkopolskie

Nagroda Miasta Poznania za wyróżniającą się pracę doktorską

We wtorek, 25 marca br., w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania odbyła się uroczystość oficjalnego ogłoszenia wyników Konkursu "Nagroda Miasta Poznania za wyróżniającą się pracę doktorską" i "Nagroda Miasta Poznania za wyróżniającą się pracę magisterską". Na X, jubileuszową edycję konkursu wpłynęła rekordowa liczba prac - aż 122, w tym 39 rozpraw doktorskich oraz 83 prace magisterskie.

Wizyta Mera Shenzhen w Poznaniu

Od 20 do 21 marca br. z oficjalną wizytą w Poznaniu przebywał Mer Shenzhen, XU Qin. Merowi towarzyszyła delegacja przedstawicieli administracji lokalnej, Uniwersytetu w Shenzhen, biznesu i mediów.

Karta Rodziny Dużej działa w Poznaniu już rok

Od marca 2013 roku do 24 marca br. Poznańskie Centrum Świadczeń przyjęło 2477 wniosków o Kartę Rodziny Dużej i wystawiło 11661 kart. Natomiast setnym partnerem programu została Chata Polska, która będzie oferować zniżki i specjalne ceny dla rodzin wielodzietnych w 27 sklepach w Poznaniu.

Prezydent Poznania był jednym z ponad 20.000 ludzi, którzy odwiedzili Festiwal Fantastyki Pyrkon

Ryszard Grobelny do pomysłodawców, organizatorów i uczestników Pyrkonu: „jesteście fantastyczni”

Spotkanie prezydenta poznania z mieszkańcami osiedla Głuszyna

Na comiesięcznym spotkaniu Ryszarda Grobelnego z poznaniakami, tym razem na Głuszynie, głównym tematem były sprawy, którymi żyje osiedle - kłopoty z ogrzewaniem, cenami wody i niedziałającą oczyszczalnią.

Zrzuć kokon - Dzień motyla - Dzień wrażliwości w Poznaniu

Po raz drugi w Poznaniu, w pierwszy dzień wiosny, 21 marca, obchodzony jest Dzień motyla - dzień wrażliwości na potrzeby osób wymagających wsparcia. Tegoroczne działania wolontariuszy i organizacji pozarządowych w ramach Dnia Motyla - pod hasłem "Zrzuć kokon" - mają pomóc w dokończeniu rozbudowy Hospicjum Palium.

Galeria Arsenał nowym domem dla fotoplastykonu w Poznaniu

Zabytkowy fotoplastykon, unikatowe urządzenie, które przez wiele lat było jedną z najciekawszych atrakcji fotograficznych Poznania, znajdzie swój dom w Galerii Miejskiej Arsenał.

Brama Poznania zajęła drugie miejsce w głosowaniu na Bryłę Roku 2013

Mamy przyjemność poinformować, że w głosowaniu na Bryłę Roku 2013 budynek Bramy Poznania Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego zajął drugie miejsce.

Sukces inwestycyjny w Wielkopolsce

We wtorek, 18 marca br., na oficjalnej konferencji prasowej koncern VW Volkswagen potwierdził, że nowa fabryka powstanie we Wrześni. Z linii produkcyjnych już w 2016 mają zjeżdżać samochody dostawcze z rodziny Crafter. Nowy zakład stanie się, obok VW Poznań, drugim ośrodkiem produkcyjnym marki Volkswagen Samochody Użytkowe w Polsce.

Poznańskie firmy laureatami konkursu "Marki Wielkopolski"

Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o., Open Nexus Sp. z o.o., Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, Pro Design Sp. z o.o. zostały laureatami I edycji konkursu "Marki Wielkopolski" - "Greater Thing from Greater Poland - Wielka Rzecz z Wielkopolski", zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Poznański Teatr Usta Usta wygrał Klamrę

Głosami widzów główną nagrodę 22 Alternatywnych Spotkań Teatralnych Klamra w Toruniu zdobył spektakl "Uczta" poznańskiego Teatru Usta Usta.Poznański teatr już raz wygrał toruńską Klamrę. W 2011 r., podczas 19 edycji festiwalu, publiczność nagrodziła spektakl "777

Akademia Młodego Obywatela w Poznaniu - zakończenie II edycji

Zakończyła się II edycja Akademii Młodego Obywatela, projektu edukacyjno-społecznego dla młodzieży poznańskich szkół ponadgimnazjalnych. W środę, 12 marca br., odbyło się wręczenia nagród zwycięzcom.

Broszury budżetowe w skrzynkach poznaniaków

Urząd Miasta Poznania przygotował 245 tysięcy broszur na temat Budżetu Miasta Poznania na rok 2014. Jak napisał w niej prezydent Ryszard Grobelny, "każdy może się dowiedzieć, ile posiadamy naszych wspólnych pieniędzy oraz na co je wydajemy". Broszury właśnie trafiają do skrzynek pocztowych poznaniaków

Skarby z mostu św. Rocha na CYRYLU

Na Cyfrowym Repozytorium Lokalnym CYRYL obejrzeć można część dokumentów znalezionych podczas rozbiórki starego mostu św. Rocha w Poznaniu. 4 grudnia 2002 roku, podczas rozbiórki dolnych partii lewobrzeżnego filara zalewowego, budowniczowie mostu odnaleźli miedzianą skrzynkę zawierającą m.in. akt erekcyjny z 1911 roku, monety, gazety, wizytówkę kierownika budowy mostu.

"Przystanek jak malowany", czyli kolorowy sposób na wandalizm

Wiaty na kilku przystankach autobusowych transportu miejskiego w Poznaniu zmienią wiosną swój wygląd. Stanie się tak, dzięki konkursowi "Przystanek jak malowany". Na 24 projekty przygotowane przez uczniów pięciu poznańskich szkół internauci oddali ponad 2,7 tys. głosów.

Poznań pierwszy w Polsce wprowadza nowatorski program "Unplugged"

Miasto Poznań jako pierwsze w Polsce będzie realizować we wszystkich gimnazjach europejski program zapobiegania uzależnieniom "Unplugged". W tym celu podjęło współpracę z Uniwersytetem Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w zakresie opracowania zasad wdrażania programu w poznańskich szkołach.

Dni św. Patryka w Poznaniu 14-17 marca

Już po raz 11 Fundacja Kultury Irlandzkiej organizuje w Poznaniu "Dni św. Patryka". To tradycyjne już celebrowanie irlandzkiej kultury ma na celu przybliżeniu mieszkańcom Poznania i Wielkopolski fascynującej kultury i historii Zielonej Wyspy. Dni św. Patryka odbędą się w tym roku w dniach od 14-17 marca.

Prezydent Poznania na otwarciu nowego pawilonu na MTP

Ryszard Grobelny był jednym z 1500 gości Wielkiego Otwarcia pawilonu 8A połączonego z galą Złotego Medalu - Wybór Konsumentów. Wydarzenie odbyło się pod znakiem musicalowych przebojów, akrobatycznych popisów i wizualnych efektów.

Apel Prezydenta Poznania o wsparcie dla Ukrainy

Podobnie jak większość poznaniaków, z ogromnym niepokojem śledzę wydarzenia na Ukrainie i kryzys, w jakim pogrąża się nasz Wschodni Sąsiad. W świetle faktów, jakie do nas docierają, widzimy, z jakim ogromem problemów borykają się dążący do uszanowania ich elementarnych swobód Ukraińcy.

Kolejny sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego rozpoczęty

Poznaniacy już od kilku dni mogą korzystać z systemu Poznańskiego Roweru Miejskiego, którego trzeci sezon został zainaugurowany 1 marca br. Obecnie dostępnych jest 80 jednośladów w siedmiu stacjach, ale w tym roku Miasto Poznań wraz z operatorem systemu - firmą NextBike - chcą go znacznie rozbudować.

Pomożemy Ukrainie - deklaruje Ryszard Grobelny

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny zadeklarował, że Miasto przyjmie na leczenie obywateli Ukrainy, którzy zostali ranni w czasie starć na kijowskim Majdanie oraz zaprosi na wakacje kilkudziesięcioosobową grupę dzieci.

Akademicki Poznań na targach w Kanadzie i USA

Pięć poznańskich uczelni wraz z Miastem Poznaniem prezentują swoją ofertę dla studentów zagranicznych podczas IV Polskich Targów Uniwersyteckich w Kanadzie i USA. Targi, kierowane przede wszystkim do młodzieży polonijnej, trwają od 3 do 10 marca 2014 r.

Zbiórka krwi w Urzędzie Miasta Poznań

Drużyna Szpiku, dzisiaj w poniedziałek 3 marca br., w godzinach 9.00 - 15.00, organizuje zbiórkę krwi i rejestrację dawców Szpiku w Sali Malinowej Urzędu Miasta przy placu Kolegiackim.

Spotkanie Prezydenta Miasta Poznania z poznańskimi olimpijczykami, Soczi 2014

W czwartek, 27 lutego br., w Urzędzie Miasta Poznania odbyło się spotkanie prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego z poznańskimi olimpijczykami, którzy zadebiutowali na Igrzyskach w Soczi.

Wystartował Regionalny Fundusz Filmowy Poznań 2014

Regionalny Fundusz Filmowy Poznań działa nieprzerwanie w strukturach Estrady Poznańskiej – instytucji kultury miasta Poznania od 2008 roku (od 2008 do 2011 roku znany jako Wielkopolski Fundusz Filmowy). W związku ze zmianami strukturalnymi od 2014 zarządzaniem funduszu będzie zajmować się Poznan Film Commission, które w Urzędzie Miasta pełni funkcję jednostki filmowej, ułatwiającej producentom realizację zdjęć na każdym etapie produkcji.

Placido Domingo zaśpiewa w Poznaniu

Jeden z najznakomitszych tenorów wszech czasów 27 kwietnia 2014 r. wystąpi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Koncert z okazji kanonizacji papieża Polaka zainauguruje jednocześnie obchody jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski.

Zakończyły się X Mistrzostwa Poznania w jedzeniu pączków na czas

Wygrał Michał Kubaś, który swoją porcję zjadł w 6 minut i 41 sekund. Do zawodów zgłosiło się także ponad 80-letnie małżeństwo, które w zawodach bierze udział od początku ich istnienia.

Spalarnia w Poznaniu ma pozwolenie na budowę

Miasto Poznań i SITA uzyskały ostateczne pozwolenie na budowę dla Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych. Powołany został także zespół monitorujący inwestycje związane z budową Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych (ITPOK) oraz układu drogowego.

Wielkopolska sieć sposobem na regionalną walkę z bezrobociem

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny przestawił prezydentom największych wielkopolskich miast propozycję stworzenia sieci centrów kształcenia zawodowego, która swoim zasięgiem objęłaby całe województwo.

Wolne Tory w Poznaniu – teraźniejszość i przyszłość

Zastępca prezydenta Poznania Jerzy Stępień oraz dyrektor zarządzający ds. nieruchomości PKP S.A. Jarosław Bator wraz z architektem Miasta Andrzejem Nowakiem zaprezentowali ideę konkursu na zagospodarowanie obszaru Poznania zwanego Wolnymi Torami.

Nowy dyrektor Teatru Animacji, Jego plany i Jego zespół

Zastępca prezydenta Poznania Dariusz Jaworski oraz Marcin Kostaszuk – zastępca dyrektora Wydziału Kultury i Dziedzictwa UMP uczestniczyli w pierwszej konferencji prasowej nowego dyrektora Teatru Animacji, profesora Marka Waszkiela.

Rozbudowa Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu najlepszym projektem urbanistyczno - rewitalizacyjnym

Projekt rozbudowy Biblioteki Raczyńskich został nagrodzony w 7. Edycji Konkursu Innowator. Poznański projekt uzyskał najwyższe wyniki w kategorii "Najlepszy Projekt Urbanistyczno-Rewitalizacyjny" za efektywność, przedsiębiorczość i użyteczność.

Nie "ZCK" a "Poznań Główny" i nowy system znaków

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny i Piotr Libicki - koordynator do spraw estetyki wizerunku Miasta przedstawili ustalenia zespołu pracującego nad nowym systemem komunikowania wewnątrz i wokół Dworca Poznań Główny.

Poznań - raport o finansach Miasta

"Poznaniacy mają powody do dumy" tak prezydent Poznania Ryszard Grobelny skomentował najnowszy raport agencji ratingowej Fitch Ratings na temat finansów publicznych Miasta.

Kulturalne konkursy w Poznaniu rozstrzygnięte

Ponad 80 projektów otrzymało prawie 10 milionów złotych w konkursach kulturalnych dla organizacji pozarządowych.

Poznań miastem atrakcyjnym dla inwestorów.

Fundacja Pro Progressio wraz z Partnerami przygotowała raport przybliżający atrakcyjność inwestycyjną Miasta Poznania.

Rekordy aukcji prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Obiad z prezydentem wart jest już ponad 3 i pół tysiąca złotych. W sumie wystawione przez Biuro Prezydenta Urzędu Miasta Poznania rzeczy wspomogą Orkiestrę sumą ponad siedmiu tysięcy złotych. Aukcje trwają do 24 stycznia

Nowe mieszkania przy Podolańskiej

W czwartek, 16 stycznia, o godz. 12.30 prezydent Ryszard Grobelny wręczy klucze lokatorom nowych mieszkań komunalnych przy ul. Podolańskiej. W trzech trzykondygnacyjnych budynkach zamieszka wkrótce 105 rodzin.

22 Finał WOŚP w Poznaniu

W Poznaniu jak i w całej Polsce 12 stycznia odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Główne obchody odbywały się przed Centrum Kultury Zamek na ulicy Św. Marcin

Specjaliści z USA będą operować w Poznaniu

Amerykańcy lekarze znów będą operować w Stolicy Wielkoplski. W tym tygodniu bezpłatnie przeprowadzą 9 zabiegów korekcyjnych kręgosłupa. Organizatorem programu Global Spine Outreach, w ramach którego operowani są m.in. mieszkańcy Poznania, jest Skoliois Research Society - międzynarodowa organizacja zajmującą się leczeniem deformacji kręgosłupa.  

Poznańska Pyra w Szreniawie

W ostatnią niedzielę, 6 października Powiat Poznański oraz Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zorganizowali imprezę plenerową pt. „Pyra Poznańska”.

West Side Show

Atrakcja dla fanów motoryzacji pod Poznaniem

Pośrodku Śródki w Poznaniu

Na moście Biskupa Jordana spotkali się mieszkańcy

Kolejna rocznica Poznańskiego Czerwca

Był to pierwszy zryw niepodległościowy w rządzonej przez komunistów Polsce.

Malta Festiwal 2013

Na Placu Wolności w Poznaniu trwa już promocja Festiwalu

Drugi dzień Jarmarku w Poznaniu-galeria

W niedzielę 16 czerwca był tłok upał i wiele atrakcji

Starocie na ul. Żydowskiej - galeria

W Poznaniu podczas Jarmarku Świętojańskiego można też kupić antyki

W Poznaniu promują folklor

Podczas Jarmarku Świętojańskiego można zobaczyć młodych ludzi w regionalnych strojach.

Jarmark Świętojański wystartował

Na Starym Rynku w Poznaniu rozpoczęła się tradycyjna impreza
stat4u