SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo wielkopolskie

Co nowego w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2015?

Rusza III edycja konsultacji społecznych zwanych Poznańskim Budżetem Obywatelskim 2015. Ich celem jest zbieranie pomysłów mieszkańców na Poznań – a w kolejnym etapie – powszechne głosowanie nad najlepszymi z nich.

Brama POZnania wkrótce się otworzy

Ostatni dzień kwietnia to pierwszy dzień otwarcia Bramy POZnania. Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego przez cały maj będzie testowane przez poznaniaków. To miejsce, gdzie w wyjątkowy sposób uczyć będziemy historii Poznania, Polski i Europy!

Wylosowano miejsca na konstrukcjach wyborczych w Poznaniu

Losowanie bezpłatnych miejsc na konstrukcjach ekspozycyjnych, w związku z wyborami posłów do Parlamentu Europejskiego zarządzonymi na dzień 25 maja 2014 r., odbyło się w siedzibie Urzędu Miasta Poznania w obecności przedstawicieli komitetów wyborczych oraz przedstawicieli UMP.

Mieszkańcy Poznania o „Wolnych Torach”

Zastępca prezydenta Poznania Jerzy Stępień i dyrektor zarządzający ds. nieruchomości PKP Jarosław Bator, Roman Biniszkiewicz z poznańskiego oddziału PKP, architekt Miasta Andrzej Nowak i plastyk miejski Piotr Libicki przedstawili uwagi zgłoszone przez mieszkańców do przyszłego zagospodarowania terenu „Wolnych Torów”.

Weź aktywny udział w Wielkim Otwarciu Bramy Poznania!

Tworzenie muralu i lamp witrażowych oraz spływ kajakowy - to tylko część atrakcji, jakie zaplanowano na uroczyste otwarcie Bramy Poznania. Poznaniacy mogą wziąć aktywny udział w tych wydarzeniach. Zapisy na warsztaty tworzenia murali i witraży oraz nabór chętnych na spływy kajakowe rozpoczęły się w środę, 16 kwietnia.

Wielkopolska tworzy sieć centrów kształcenia zawodowego

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny, prezydenci Kalisza, Ostrowa, Konina, Gniezna i Piły podpisali umowę dotyczącą realizacji projektu "Partnerstwo na rzecz rozwoju sieci Centrów Branżowych Wielkopolski". Obecni na uroczystości starosta ostrowski, pilski i gnieźnieński zapowiedzieli, że za miesiąc także złożą swoje podpisy pod umową.

Q'ARTO MONDI. Lekcja rozumienia folkloru w Poznaniu

Jak co roku podczas Q'arto mondi stylistyka jednego koncertu odbiegała od tego, co tradycyjnie kojarzymy z muzyką kameralną. Jak co roku jeden zespół pojawił się w innych strojach niż garnitury i skłaniał publiczność do szczególnie żywiołowych reakcji.

Rekrutacja na "letnią" i "jesienną" edycję staży studenckich w Urzędzie Miasta

W poniedziałek, 14 kwietnia 2014 r., Urząd Miasta Poznania rozpoczął rekrutację na kolejne edycje programu staży studenckich. Przyjmowanie zgłoszeń online trwać będzie dwa tygodnie, do 27 kwietnia br. jednocześnie na dwie edycje - letnią i jesienną.

Poznań-Moje miasto bez elektrośmieci

Poznań bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym "Moje miasto bez elektrośmieci". Dla Miasta oznacza to uruchomienie skutecznego systemu zbierania elektrośmieci, dla lokalnych szkół - szansę na pozyskanie atrakcyjnych pomocy dydaktycznych. Partnerem programu jest Związek Międzygminny "Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej".

Stypendia Miasta Shenzhen przyznane w Poznaniu

Wyłonione zostały dwie laureatki stypendiów partnerskiego miasta Poznania - Shenzhen (Chiny) na posiedzeniu komisji konkursowej w dniu 9 kwietnia 2014 r.

35-lecie partnerstwa Poznania i Hanoweru

W roku 2014 przypada 35-lecie współpracy Poznania i Hanoweru. Z tej okazji prezydent Poznania Ryszard Grobelny i nadburmistrz Hanoweru Stefan Schostok podpisali memorandum o współpracy Poznania i Hanoweru.

Zapraszamy do Rogalowego Muzeum Poznania

W najbliższy weekend, 12-13 kwietnia 2014 r., na Starym Rynku 41 (wejście od ul. Klasztornej) rozpocznie działalność Rogalowe Muzeum Poznania. Pierwszych widzów czeka opowiedziana na żywo historia rogali świętomarcińskich i wspólny wypiek, nauka poznańskiej gwary oraz renesansowe wnętrza kamienicy z widokiem na koziołki.

Powstaje największa inwestycja biznesowa w Poznaniu!

Zastępca prezydenta Poznania Jerzy Stępień, Andrzej Nowak - architekt miejski wraz z przedstawicielami Biura Obsługi Inwestorów UMP odwiedzili budowę największej inwestycji biznesowej realizowanej w Poznaniu, czyli Business Garden Poznań. Przewodnikami po kompleksie, powstającym przy skrzyżowaniu ulic Marcelińskiej i Bułgarskiej, byli przedstawiciele inwestora, czyli SwedeCenter.

Jakość życia w Poznaniu - wyniki badań

Miasto Poznań opublikowało wyniki badań jakości życia mieszkańców Poznania, realizowanych od 2002 roku. Wielokrotne prowadzenie badań socjologicznych w kolejnych latach pozwala na obiektywną ocenę wybranych aspektów życia mieszkańców.

Kamera na Poznań!

Zagraniczne stacje telewizyjne kręcą swoje programy w stolicy Wielkopolski.Wczoraj w Dzielnicy Zamkowej oraz na Starym Rynku gościła ekipa filmowa serialu dokumentalnego “Great Continental Travels Journeys” nadawanego od 2 lat przez telewizję BBC. Natomiast w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych zakończyła się właśnie emisja programu telewizyjnego „OK! Poland”. „Poznański” odcinek można obejrzeć m.in. na kanale miasta w serwisie YouTube.

100.000 fanów profilu społecznościowego Poznania

Miasto Poznań jest obecne w mediach społecznościowych i swoją aktywność prowadzi na kilku najpopularniejszych portalach. Od niedzieli profil City of Poznań na portalu Facebook lubi już ponad 100 tys. osób. Miasto Poznań nagrodzi stutysięcznego fana, czyli Kamila Jankowskiego kompletem miejskich gadżetów

Z Urzędem Miasta Poznania można kontaktować się za pomocą alfabetu Brialle'a

W Urzędzie Miasta Poznania udostępniona została kolejna forma kontaktu z osobami niepełnosprawnymi. Osoby niewidome posługujące się alfabetem Braille'a mogą komunikować się z urzędem w tym systemie.

"Gdyby Jezus stanął na Giewoncie". XV Pielgrzymka do Lichenia

Ponad 100 pocztów sztandarowych NSZZ "Solidarność" uczestniczyło w XV Ogólnopolskiej Pielgrzymce NSZZ „Solidarność” do Matki Bożej w Licheniu.

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

"Pokonywanie niemożliwego" - to hasło przewodnie tegorocznej edycji Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Festiwal odbędzie się w dniach 8-10 kwietnia 2014 r.

6925 osób z 27 państw na starcie 7 Poznań Półmaratonu

W niedzielę 6 kwietnia odbył się 7 półmaraton w Poznaniu. Tysiące zawodników, dopingowanych przez tysiące kibiców biegło w pięknej atmosferze przy pięknej pogodzie.

Prezydent Poznania na Targach Aktywni 50+

Ryszard Grobelny otworzył Targi Aktywni 50+ na MTP i brał udział w zajęciach sprawnościowych z konsolą do gier. Jak napisał prezydent "centrum energetyczne Miasta jest w ten weekend na Międzynarodowych Targach Poznańskich".

Granty Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich na 2014 rok w Poznaniu

Zapraszamy do składania projektów programów prozdrowotnych lub proekologicznych,, w ramach konkursu "Granty 2014" ogłoszonego przez Zarząd Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich.

Rozmowa o inwestycjach z widokiem na Poznań

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny uczestniczył w "Śniadaniu z Rzeczpospolitą". Spotkanie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zorganizowała redakcja ogólnopolskiego dziennika. Tematem dyskusji były inwestycje i ich wpływ na rozwój regionu, kraju i Europy.

Jarmark Wielkanocny na Starym Rynku w Poznaniu

Na Starym Rynku w Poznaniu, od 5 do 17 kwietnia br., trwać będzie Jarmark Wielkanocny. Organizatorzy zapraszają na kiermasz świąteczny oraz wiele innych atrakcji.

Nowoczesna komunikacja z mieszkańcami przede wszystkim

Miasto Poznań jest współorganizatorem konferencji "Petent 2.0. Contact center i podejście klientocentryczne w sektorze publicznym", która w czwartek, 3 kwietnia br., odbędzie się w Warszawie. Myśl przewodnia spotkania to słowa Vivianne Reding, komisarz ds. sprawiedliwości, praw podstawowych i obywatelstwa w Komisji Europejskiej: "To nie chodzi o technologię. Tu idzie o ludzi - o to, by obywatele znaleźli się w centrum uwagi".

Uroczystość uczczenia pamięci ofiar okupacji niemieckiej w latach 1939-1945 w Poznaniu

W środę, 2 kwietnia br., o godzinie 12.00 w Forcie VII przy ul. Polskiej w Poznaniu odbędzie się uroczystość upamiętniająca ofiary okupacji niemieckiej w latach 1939 - 45, która zapoczątkuje Miesiąc Pamięci Narodowej w Poznaniu.

Prezydent Poznania aktywnie zaprasza na Targi Aktywni 50+

W weekend 5 i 6 kwietnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się Targi Aktywni 50+. W prawdziwie wiosenną sobotę prezydent Poznania Ryszard Grobelny odwiedził Klub Seniora U Salezjanów, którego członków będzie można spotkać na targach. Z kijkami w rękach trenowali prawie godzinę na poznańskiej Cytadeli.

Złota i Srebrne Róże dla najaktywniejszych poznaniaków

Marian Ruta otrzymał nagrodę specjalną "Złotej Róży" za wieloletnią współpracę z Miastem przy realizacji zadań związanych z budową infrastruktury na Osiedlu Plewiska. Prezydent Poznania Ryszard Grobelny wręczył też odznaki "Srebrnej Róży" piętnastu najaktywniejszym poznaniakom, którzy z dużym zaangażowaniem włączyli się w realizację inwestycji lokalnych wspólnie z Miastem.

Rok Karty Rodziny Dużej w Poznaniu

Od marca 2013 roku do 24 marca tego roku Poznańskie Centrum Świadczeń przyjęło 2477 wniosków o Kartę Rodziny Dużej. Tym samym wystawiliśmy 11 661 kart. Setnym partnerem programu została Chata Polska, która będzie oferować zniżki i specjalne ceny dla rodzin wielodzietnych w 27 sklepach w Poznaniu.

Nagroda Miasta Poznania za wyróżniającą się pracę doktorską

We wtorek, 25 marca br., w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania odbyła się uroczystość oficjalnego ogłoszenia wyników Konkursu "Nagroda Miasta Poznania za wyróżniającą się pracę doktorską" i "Nagroda Miasta Poznania za wyróżniającą się pracę magisterską". Na X, jubileuszową edycję konkursu wpłynęła rekordowa liczba prac - aż 122, w tym 39 rozpraw doktorskich oraz 83 prace magisterskie.

Wizyta Mera Shenzhen w Poznaniu

Od 20 do 21 marca br. z oficjalną wizytą w Poznaniu przebywał Mer Shenzhen, XU Qin. Merowi towarzyszyła delegacja przedstawicieli administracji lokalnej, Uniwersytetu w Shenzhen, biznesu i mediów.

Karta Rodziny Dużej działa w Poznaniu już rok

Od marca 2013 roku do 24 marca br. Poznańskie Centrum Świadczeń przyjęło 2477 wniosków o Kartę Rodziny Dużej i wystawiło 11661 kart. Natomiast setnym partnerem programu została Chata Polska, która będzie oferować zniżki i specjalne ceny dla rodzin wielodzietnych w 27 sklepach w Poznaniu.

Prezydent Poznania był jednym z ponad 20.000 ludzi, którzy odwiedzili Festiwal Fantastyki Pyrkon

Ryszard Grobelny do pomysłodawców, organizatorów i uczestników Pyrkonu: „jesteście fantastyczni”

Spotkanie prezydenta poznania z mieszkańcami osiedla Głuszyna

Na comiesięcznym spotkaniu Ryszarda Grobelnego z poznaniakami, tym razem na Głuszynie, głównym tematem były sprawy, którymi żyje osiedle - kłopoty z ogrzewaniem, cenami wody i niedziałającą oczyszczalnią.

Zrzuć kokon - Dzień motyla - Dzień wrażliwości w Poznaniu

Po raz drugi w Poznaniu, w pierwszy dzień wiosny, 21 marca, obchodzony jest Dzień motyla - dzień wrażliwości na potrzeby osób wymagających wsparcia. Tegoroczne działania wolontariuszy i organizacji pozarządowych w ramach Dnia Motyla - pod hasłem "Zrzuć kokon" - mają pomóc w dokończeniu rozbudowy Hospicjum Palium.

Galeria Arsenał nowym domem dla fotoplastykonu w Poznaniu

Zabytkowy fotoplastykon, unikatowe urządzenie, które przez wiele lat było jedną z najciekawszych atrakcji fotograficznych Poznania, znajdzie swój dom w Galerii Miejskiej Arsenał.

Brama Poznania zajęła drugie miejsce w głosowaniu na Bryłę Roku 2013

Mamy przyjemność poinformować, że w głosowaniu na Bryłę Roku 2013 budynek Bramy Poznania Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego zajął drugie miejsce.

Sukces inwestycyjny w Wielkopolsce

We wtorek, 18 marca br., na oficjalnej konferencji prasowej koncern VW Volkswagen potwierdził, że nowa fabryka powstanie we Wrześni. Z linii produkcyjnych już w 2016 mają zjeżdżać samochody dostawcze z rodziny Crafter. Nowy zakład stanie się, obok VW Poznań, drugim ośrodkiem produkcyjnym marki Volkswagen Samochody Użytkowe w Polsce.

Poznańskie firmy laureatami konkursu "Marki Wielkopolski"

Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o., Open Nexus Sp. z o.o., Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, Pro Design Sp. z o.o. zostały laureatami I edycji konkursu "Marki Wielkopolski" - "Greater Thing from Greater Poland - Wielka Rzecz z Wielkopolski", zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Poznański Teatr Usta Usta wygrał Klamrę

Głosami widzów główną nagrodę 22 Alternatywnych Spotkań Teatralnych Klamra w Toruniu zdobył spektakl "Uczta" poznańskiego Teatru Usta Usta.Poznański teatr już raz wygrał toruńską Klamrę. W 2011 r., podczas 19 edycji festiwalu, publiczność nagrodziła spektakl "777

Akademia Młodego Obywatela w Poznaniu - zakończenie II edycji

Zakończyła się II edycja Akademii Młodego Obywatela, projektu edukacyjno-społecznego dla młodzieży poznańskich szkół ponadgimnazjalnych. W środę, 12 marca br., odbyło się wręczenia nagród zwycięzcom.

Broszury budżetowe w skrzynkach poznaniaków

Urząd Miasta Poznania przygotował 245 tysięcy broszur na temat Budżetu Miasta Poznania na rok 2014. Jak napisał w niej prezydent Ryszard Grobelny, "każdy może się dowiedzieć, ile posiadamy naszych wspólnych pieniędzy oraz na co je wydajemy". Broszury właśnie trafiają do skrzynek pocztowych poznaniaków

Skarby z mostu św. Rocha na CYRYLU

Na Cyfrowym Repozytorium Lokalnym CYRYL obejrzeć można część dokumentów znalezionych podczas rozbiórki starego mostu św. Rocha w Poznaniu. 4 grudnia 2002 roku, podczas rozbiórki dolnych partii lewobrzeżnego filara zalewowego, budowniczowie mostu odnaleźli miedzianą skrzynkę zawierającą m.in. akt erekcyjny z 1911 roku, monety, gazety, wizytówkę kierownika budowy mostu.

"Przystanek jak malowany", czyli kolorowy sposób na wandalizm

Wiaty na kilku przystankach autobusowych transportu miejskiego w Poznaniu zmienią wiosną swój wygląd. Stanie się tak, dzięki konkursowi "Przystanek jak malowany". Na 24 projekty przygotowane przez uczniów pięciu poznańskich szkół internauci oddali ponad 2,7 tys. głosów.

Poznań pierwszy w Polsce wprowadza nowatorski program "Unplugged"

Miasto Poznań jako pierwsze w Polsce będzie realizować we wszystkich gimnazjach europejski program zapobiegania uzależnieniom "Unplugged". W tym celu podjęło współpracę z Uniwersytetem Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w zakresie opracowania zasad wdrażania programu w poznańskich szkołach.

Dni św. Patryka w Poznaniu 14-17 marca

Już po raz 11 Fundacja Kultury Irlandzkiej organizuje w Poznaniu "Dni św. Patryka". To tradycyjne już celebrowanie irlandzkiej kultury ma na celu przybliżeniu mieszkańcom Poznania i Wielkopolski fascynującej kultury i historii Zielonej Wyspy. Dni św. Patryka odbędą się w tym roku w dniach od 14-17 marca.

Prezydent Poznania na otwarciu nowego pawilonu na MTP

Ryszard Grobelny był jednym z 1500 gości Wielkiego Otwarcia pawilonu 8A połączonego z galą Złotego Medalu - Wybór Konsumentów. Wydarzenie odbyło się pod znakiem musicalowych przebojów, akrobatycznych popisów i wizualnych efektów.

Apel Prezydenta Poznania o wsparcie dla Ukrainy

Podobnie jak większość poznaniaków, z ogromnym niepokojem śledzę wydarzenia na Ukrainie i kryzys, w jakim pogrąża się nasz Wschodni Sąsiad. W świetle faktów, jakie do nas docierają, widzimy, z jakim ogromem problemów borykają się dążący do uszanowania ich elementarnych swobód Ukraińcy.

Kolejny sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego rozpoczęty

Poznaniacy już od kilku dni mogą korzystać z systemu Poznańskiego Roweru Miejskiego, którego trzeci sezon został zainaugurowany 1 marca br. Obecnie dostępnych jest 80 jednośladów w siedmiu stacjach, ale w tym roku Miasto Poznań wraz z operatorem systemu - firmą NextBike - chcą go znacznie rozbudować.

Pomożemy Ukrainie - deklaruje Ryszard Grobelny

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny zadeklarował, że Miasto przyjmie na leczenie obywateli Ukrainy, którzy zostali ranni w czasie starć na kijowskim Majdanie oraz zaprosi na wakacje kilkudziesięcioosobową grupę dzieci.

Akademicki Poznań na targach w Kanadzie i USA

Pięć poznańskich uczelni wraz z Miastem Poznaniem prezentują swoją ofertę dla studentów zagranicznych podczas IV Polskich Targów Uniwersyteckich w Kanadzie i USA. Targi, kierowane przede wszystkim do młodzieży polonijnej, trwają od 3 do 10 marca 2014 r.

Zbiórka krwi w Urzędzie Miasta Poznań

Drużyna Szpiku, dzisiaj w poniedziałek 3 marca br., w godzinach 9.00 - 15.00, organizuje zbiórkę krwi i rejestrację dawców Szpiku w Sali Malinowej Urzędu Miasta przy placu Kolegiackim.

Spotkanie Prezydenta Miasta Poznania z poznańskimi olimpijczykami, Soczi 2014

W czwartek, 27 lutego br., w Urzędzie Miasta Poznania odbyło się spotkanie prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego z poznańskimi olimpijczykami, którzy zadebiutowali na Igrzyskach w Soczi.

Wystartował Regionalny Fundusz Filmowy Poznań 2014

Regionalny Fundusz Filmowy Poznań działa nieprzerwanie w strukturach Estrady Poznańskiej – instytucji kultury miasta Poznania od 2008 roku (od 2008 do 2011 roku znany jako Wielkopolski Fundusz Filmowy). W związku ze zmianami strukturalnymi od 2014 zarządzaniem funduszu będzie zajmować się Poznan Film Commission, które w Urzędzie Miasta pełni funkcję jednostki filmowej, ułatwiającej producentom realizację zdjęć na każdym etapie produkcji.

Placido Domingo zaśpiewa w Poznaniu

Jeden z najznakomitszych tenorów wszech czasów 27 kwietnia 2014 r. wystąpi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Koncert z okazji kanonizacji papieża Polaka zainauguruje jednocześnie obchody jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski.

Zakończyły się X Mistrzostwa Poznania w jedzeniu pączków na czas

Wygrał Michał Kubaś, który swoją porcję zjadł w 6 minut i 41 sekund. Do zawodów zgłosiło się także ponad 80-letnie małżeństwo, które w zawodach bierze udział od początku ich istnienia.

Spalarnia w Poznaniu ma pozwolenie na budowę

Miasto Poznań i SITA uzyskały ostateczne pozwolenie na budowę dla Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych. Powołany został także zespół monitorujący inwestycje związane z budową Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych (ITPOK) oraz układu drogowego.

Wielkopolska sieć sposobem na regionalną walkę z bezrobociem

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny przestawił prezydentom największych wielkopolskich miast propozycję stworzenia sieci centrów kształcenia zawodowego, która swoim zasięgiem objęłaby całe województwo.

Wolne Tory w Poznaniu – teraźniejszość i przyszłość

Zastępca prezydenta Poznania Jerzy Stępień oraz dyrektor zarządzający ds. nieruchomości PKP S.A. Jarosław Bator wraz z architektem Miasta Andrzejem Nowakiem zaprezentowali ideę konkursu na zagospodarowanie obszaru Poznania zwanego Wolnymi Torami.

Nowy dyrektor Teatru Animacji, Jego plany i Jego zespół

Zastępca prezydenta Poznania Dariusz Jaworski oraz Marcin Kostaszuk – zastępca dyrektora Wydziału Kultury i Dziedzictwa UMP uczestniczyli w pierwszej konferencji prasowej nowego dyrektora Teatru Animacji, profesora Marka Waszkiela.

Rozbudowa Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu najlepszym projektem urbanistyczno - rewitalizacyjnym

Projekt rozbudowy Biblioteki Raczyńskich został nagrodzony w 7. Edycji Konkursu Innowator. Poznański projekt uzyskał najwyższe wyniki w kategorii "Najlepszy Projekt Urbanistyczno-Rewitalizacyjny" za efektywność, przedsiębiorczość i użyteczność.

Nie "ZCK" a "Poznań Główny" i nowy system znaków

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny i Piotr Libicki - koordynator do spraw estetyki wizerunku Miasta przedstawili ustalenia zespołu pracującego nad nowym systemem komunikowania wewnątrz i wokół Dworca Poznań Główny.

Poznań - raport o finansach Miasta

"Poznaniacy mają powody do dumy" tak prezydent Poznania Ryszard Grobelny skomentował najnowszy raport agencji ratingowej Fitch Ratings na temat finansów publicznych Miasta.

Kulturalne konkursy w Poznaniu rozstrzygnięte

Ponad 80 projektów otrzymało prawie 10 milionów złotych w konkursach kulturalnych dla organizacji pozarządowych.

Poznań miastem atrakcyjnym dla inwestorów.

Fundacja Pro Progressio wraz z Partnerami przygotowała raport przybliżający atrakcyjność inwestycyjną Miasta Poznania.

Rekordy aukcji prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Obiad z prezydentem wart jest już ponad 3 i pół tysiąca złotych. W sumie wystawione przez Biuro Prezydenta Urzędu Miasta Poznania rzeczy wspomogą Orkiestrę sumą ponad siedmiu tysięcy złotych. Aukcje trwają do 24 stycznia

Nowe mieszkania przy Podolańskiej

W czwartek, 16 stycznia, o godz. 12.30 prezydent Ryszard Grobelny wręczy klucze lokatorom nowych mieszkań komunalnych przy ul. Podolańskiej. W trzech trzykondygnacyjnych budynkach zamieszka wkrótce 105 rodzin.

22 Finał WOŚP w Poznaniu

W Poznaniu jak i w całej Polsce 12 stycznia odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Główne obchody odbywały się przed Centrum Kultury Zamek na ulicy Św. Marcin

Specjaliści z USA będą operować w Poznaniu

Amerykańcy lekarze znów będą operować w Stolicy Wielkoplski. W tym tygodniu bezpłatnie przeprowadzą 9 zabiegów korekcyjnych kręgosłupa. Organizatorem programu Global Spine Outreach, w ramach którego operowani są m.in. mieszkańcy Poznania, jest Skoliois Research Society - międzynarodowa organizacja zajmującą się leczeniem deformacji kręgosłupa.  

Poznańska Pyra w Szreniawie

W ostatnią niedzielę, 6 października Powiat Poznański oraz Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zorganizowali imprezę plenerową pt. „Pyra Poznańska”.

West Side Show

Atrakcja dla fanów motoryzacji pod Poznaniem

Pośrodku Śródki w Poznaniu

Na moście Biskupa Jordana spotkali się mieszkańcy

Kolejna rocznica Poznańskiego Czerwca

Był to pierwszy zryw niepodległościowy w rządzonej przez komunistów Polsce.

Malta Festiwal 2013

Na Placu Wolności w Poznaniu trwa już promocja Festiwalu

Drugi dzień Jarmarku w Poznaniu-galeria

W niedzielę 16 czerwca był tłok upał i wiele atrakcji

Starocie na ul. Żydowskiej - galeria

W Poznaniu podczas Jarmarku Świętojańskiego można też kupić antyki

W Poznaniu promują folklor

Podczas Jarmarku Świętojańskiego można zobaczyć młodych ludzi w regionalnych strojach.

Jarmark Świętojański wystartował

Na Starym Rynku w Poznaniu rozpoczęła się tradycyjna impreza
stat4u