SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo wielkopolskie

Piknik "Bezpieczna Polska" w Poznaniu

Przy dźwiękach amerykańskiej muzyki granej przez Orkiestrę Reprezentacyjną Sił Powietrznych pod batutą mjr Pawła Joksa bawili się uczestnicy imprezy plenerowej pod hasłem „Bezpieczna Polska”. Organizatorem pikniku dla Wielkopolan był wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann oraz szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego płk Zdzisław Małkowski.

Spotkanie ze skarbnikami i przedstawicielami gmin

Dziś (11 stycznia) w urzędzie wojewódzkim odbyło się spotkanie informacyjne ze skarbnikami oraz przedstawicielami gmin z regionu. Z zaproszonymi osobami spotkała się wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg. Głównym tematem spotkania była modernizacja oraz wdrażanie elektronicznego procesu zgłaszania przez gminy zapotrzebowań na środki finansowe z zakresu pomocy społecznej, świadczeń rodzinnych oraz świadczeń wychowawczych w ramach programu "Rodzina 500+".

Betlejem w Poznaniu, czyli Święto Trzech Króli

Dziś obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, potocznie nazywaną Świętem Trzech Króli. Z tej okazji przez ulice Poznania przeszedł tradycyjny Orszak Trzech Króli. Natomiast wieczorem odbył się koncert „Betlejem w Poznaniu”, w którym udział brał wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Pleszew w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Koniec roku przyniósł dobre informacje dla mieszkańców Pleszewa. Usytuowane w gminie tereny inwestycyjne na mocy rozporządzenia Prezes Rady Ministrów weszły w skład Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dobrą wiadomość przekazał podczas swojej wizyty w Pleszewie podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Tadeusz Kościński. W spotkaniu brała także udział wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Uroczystości 98. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

„Powstanie Wielkopolskie to jeden z fundamentów polskiej świadomości historycznej, a dzień jego wybuchu to dzień nieodwracalnego marszu ku jednemu celowi – przywróceniu Polski na mapę Europy.” – napisała premier Beata Szydło w liście do uczestników 98. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Lesznie. Obchody organizowane były przez wojewodę wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna oraz prezydenta Leszna Łukasza Borowiaka.

Prezenty dla podopiecznych DPS

W przedświątecznej atmosferze, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann odwiedził dzieci z domu pomocy społecznej przy ulicy św. Rocha, którym przekazał upominki oraz potrzebny sprzęt medyczny. Nie zabrakło także dobrych życzeń na święta.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Poznaniu

W Poznaniu Jarmark w tym roku skromny i mało ludzi. Być może niesprzyjająca aura jest tego powodem a może coś innego ? Za to można wysłać list do Świętego Mikołaja ! /Galerai zdjęć/

XVIII Ogólnopolski Konkurs Szopek

W Muzeum Etnograficzne w Poznaniu przy ul Mostowej 7 trwa wystawa Szopek Bożonarodzeniowych które wykonały dzieci ze szkół i gimnazjów. Wystawę można oglądać do dnia 29 stycznia 2017 r. /Galeria zdjęć/

Skandaliczne zachowanie prezydenta Jaśkowiaka?

W Poznaniu trwa sesja budżetowa i są emocje. Oto komentarz radnej PiS Ewy Jemielity !

Nowoczesne technologie w Zespole Szkół nr 1 w Kole – wizyta wiceministra edukacji

Maciej Kopeć Podsekretarz Stanu w MEN wraz z Anną Streżyńską Minister Cyfryzacji odwiedził Zespół Szkół nr 1 w Kole. Piątkowa wizyta miała związek z zaprezentowaniem nowoczesnego programu edukacji mobilnej dla uczniów i nauczycieli, realizowanym w kolskiej placówce.

Czy Marszałek Woźniak szanuje polską armię?

Komentarz Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna ws. rezygnacji przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego z obecności Wojska Polskiego podczas obchodów 98. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Zmiana w dowództwie poznańskiego Skrzydła

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wziął udział w uroczystym apelu z okazji przekazania obowiązków Dowódcy 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego.

Spotkanie poświęcone twórczości Wojciecha Bąka

W Jeżyckim Centrum Kultury odbyło się spotkanie Stowarzyszenia Ostrowian poświęcone twórczości Wojciecha Bąka - poety związanego z Ostrowem Wielkopolskim. Gościem spotkania była wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

W Urzędzie Wojewódzkim o „ustawie dekomunizacyjnej”

Gminni samorządowcy oraz pracownicy urzędów spotkali się dziś w Urzędzie Wojewódzkim, aby rozmawiać na temat wprowadzania założeń tzw. "ustawy dekomunizacyjnej". Spotkanie informacyjne odbyło się z inicjatywy wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna. W kwietniu br. parlament przyjął Ustawę o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej. Zgodnie z jej zapisami nazwy między innymi dróg, ulic, mostów i placów, nadawane przez jednostki samorządu terytorialnego nie mogą upamiętniać osób, organizacji, wydarzeń lub dat symbolizujących komunizm lub inny ustrój totalitarny ani w inny sposób takiego ustroju propagować.

Dzień Pracownika Socjalnego

W listopadzie obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. Z pracownikami socjalnymi spotkała się dziś w urzędzie wojewódzkim wicewojewoda Marlena Maląg.

Konwent Starostów Województwa Wielkopolskiego

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann uczestniczył w posiedzeniu Konwentu Starostów Województwa Wielkopolskiego. Spotkanie odbyło się w Pile.

Inauguracja działalności bazy śmigłowcowej w Ostrowie

Dziś na lotnisku w Michałowie koło Ostrowa Wielkopolskiego uruchomiono działalność bazy śmigłowcowej służby ratownictwa medycznego. W uroczystości inauguracji dyżuru załogi śmigłowca wziął udział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg, władze samorządowe oraz dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Robert Gałązkowsk

Wizyta wicewojewody w Szamotułach

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg złożyła wizytę w Szamotułach, gdzie spotkała się z władzami miasta oraz powiatu szamotulskiego. W trakcie wizyty wicewojewoda odwiedziła podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej oraz SP ZOZ w Szamotułach.

Śniadanie z rektorami poznańskich uczelni

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann zainicjował cykl spotkań z rektorami poznańskich uczelni publicznych. Tematem rozważań był rozwój wielkopolskiej nauki w kontekście „Planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju” autorstwa wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego

Poprzez sztukę oddajemy Hołd Żołnierzom Wyklętym

Na zaproszenie władz miasta Łobżenica 13 listopada 2016 w najstarszym Sanktuarium Maryjnym w Polsce sięgającym swoją historią roku 1097 osadzonym w Górce Klasztornej w Bazylice Mniejszej odbył się spektakl pt. "Maks i Aldona"

Narodowe Święto Niepodległości w Poznaniu

Setki poznaniaków przyszło dziś na Plac Wolności, aby wspólnie uczcić Narodowe Święto Niepodległości. Uroczystości organizowane przez wojewodę wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna zainaugurowała msza święta za Ojczyznę, którą w Poznańskiej Farze odprawił biskup Damian Bryl.

Nielegalna krajalnia i tytoń o wartości ponad 16, 5 mln zł

25 ton tytoniu o wartości ponad 16,5 mln zł zabezpieczyli funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej z placówki w Legnicy razem z policjantami CBŚP z Wrocławia

Jesteśmy jednym społeczeństwem! to odpowiedź posła PiS Bartłomieja Wróblewskiego na publikację GW

"Uważam, że moim obowiązkiem jako posła jest wspieranie postaw patriotycznych. W tym roku finansowałem między innymi pokaz filmu Wołyń dla Kresowiaków czy wyjazd rekonstruktorów Poznańskiego Czerwca 56 na Święto Wojska Polskiego do Warszawy"

Jubileusz 70-lecia teatru w Gnieźnie

Gnieźnieński Teatr im. Aleksandra Fredry świętuje w tym roku jubileusz 70-lecia. Z tej okazji, po premierowym pokazie spektaklu "Patron", wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wręczyła Danieli Zybalance-Jaśko oraz Andrzejowi Malickiemu medale Gloria Artis.

Wizyta wojewody na poznańskich cmentarzach

W przededniu Wszystkich Świętych wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann odwiedził poznańskie cmentarze i upamiętnił znanych oraz zasłużonych Wielkopolan składając kwiaty. Wiązanki złożone zostały między innymi na grobach Witolda Celichowskiego, Stanisława Mikołajczyka oraz Cyryla Ratajskiego.

Promocja absolwentów Szkoły Aspirantów PSP

Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu obchodziła dziś jubileusz 65-lecia swojego istnienia. W uroczystościach jubileuszowych, połączonych ze złożeniem ślubowania przez 83 słuchaczy rocznika Dziennego Studium, wziął udział wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Myślę, że przez te półtora roku dużo udało się zrobić-wywiad z posłem PiS Bartłomiejem Wróblewskim

Po wyborach 2015 r. w 13 gminach udało się stworzyć społeczne biura poselskie oraz punkty pomocy prawnej „DudaPomoc po Poznańsku” - rozmawiał Andrzej Ficek

Wizyta minister Elżbiety Rafalskiej

28 października w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie Elżbiety Rafalskiej, minister rodziny, pracy i polityki społecznej i wicewojewody wielkopolskiego Marleny Maląg z dyrektorami oraz przedstawicielami Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie.

Ekumeniczne Święto Biblii

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wziął udział w sesji jubileuszowej Poznańskiej Grupy Ekumenicznej, która odbyła się w ramach objętego patronatem wojewody XV Ekumenicznego Święta Biblii. Sesję poprzedziło nabożeństwo słowa, prowadzone wspólnie przez biskupa pomocniczego archidiecezji poznańskiej Grzegorza Balcerka oraz prezbitera Mateusza Wicharego, zwierzchnika Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP oraz modlitwa młodzieży z bratem Aloisem, przeorem Wspólnoty Ekumenicznej z Taizé.

Wizyta ambasador Belgii

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann spotkał się dziś z ambasador Belgii Colette Taquet oraz konsulem honorowym Belgii w Poznaniu Janem Spilliaertem. - Jestem poruszona gościnnością, jaka spotyka mnie w Wielkopolsce - mówił ambasador podczas wizyty w urzędzie.

Młodzi artyści nagrodzeni

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann złożył gratulacje oraz wręczył nagrody 12 finalistom konkursu plastycznego "Moja rodzina". Prace młodych artystów zostaną wydane w formie kalendarza na przyszły rok.

Otwarcie nowego komisariatu w Pniewach

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wziął udział w otwarciu komisariatu Policji w Pniewach. Nowy budynek będzie miejscem pracy dla 17 funkcjonariuszy, służących na terenie 12-tysięcznej gminy Pniewy.

Mieszkanie Plus - list intencyjny

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wziął udział w podpisaniu przez władze miasta Poznań i Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości S.A. listu intencyjnego z deklaracją o przystąpieniu do rządowego programu „Mieszkanie Plus”.

Nowy rok akademicki na Politechnice Poznańskiej

Studenci Politechniki Poznańskiej rozpoczęli dziś nowy rok akademicki. W wydarzeniu uczestniczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Pierwszy wykład dla studentów i zaproszonych gości dotyczący rozwoju spalinowych układów napędowych w środkach transportu wygłosił profesor Jerzy Merkisz

Inauguracja roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Pile

W obecności wicepremiera i ministra nauki Jarosława Gowina oraz wicewojewody wielkopolskiego Marleny Maląg studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile rozpoczęli rok akademicki. Podczas uroczystości wicepremier zwrócił uwagę na konieczność zbliżenia nauki i biznesu. Między innymi po to, by poprawić te relacje, zmieni się sposób finansowania uczelni wyższych.

Inauguracja roku akademickiego na UAM

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann spotkał się z kadrą naukową i studentami największej poznańskiej uczelni wyższej podczas inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Tegoroczna uroczystość miała wyjątkowy charakter, bowiem po dwóch kadencjach z godnością rektora żegnał się prof. dr hab. Bronisław Marciniak. Na stanowisku zastąpił go prof. UAM dr hab. Andrzej Lesicki. Gościem inauguracji był wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Procesja z obrazem Matki Boskiej Łaskawej

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wzięła udział w uroczystości przeniesienia kopii obrazu Matki Boskiej Łaskawej z Katedry Poznańskiej do Kościoła pw. św. Małgorzaty na Śródce. Ceremonia odbyła się w ramach XIX Dni Lwowa i Kresów w Poznaniu, które wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann objął patronatem honorowym.

Wręczenie stypendiów w Ostrowie Wielkopolskim

W auli I LO w Ostrowie Wielkopolskim już po raz piąty wręczono stypendia im. ks. Jana Kompałły dla najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostrowskiego. Gratulacje uczniom złożyła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Protest w Poznaniu - oskarżenia o brutalność Policji są bezpodstawne

Podczas konferencji na temat poniedziałkowych wydarzeń, Komendant Główny Policji, nadinspektor Szymczyk krótko podsumował wydarzenia związane z tak zwanym „czarnym protestem”. Podał też szczegóły dotyczące ataku na policjantów, który miał miejsce w Poznaniu.

Otwarcie komendy policji w Gnieźnie

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann uczestniczył w uroczystym oddaniu budynku Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. Przekazany do użytku budynek został gruntownie zmodernizowany i powiększony.

Wielkopolska stawia na rodzinę

Nie można dopuścić do przedefiniowania rodziny. Wszystkie tego rodzaju próby rozbijają się niczym fala o brzeg - mówił wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann otwierając festyn rodzinny "Wielkopolska stawia na rodzinę". Trzy rodziny wielodzietne uhonorował też Medalem im. WItolda Celichowskiego jako wyraz uznania za imponującą postawę rodzicielską.

Wizyta wicepremiera Mateusza Morawieckiego w Poznaniu

Wicepremier Mateusz Morawiecki spotkał się z wielkopolskimi przedsiębiorcami, których zaprosił wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Morawiecki przedstawił założenia autorskiego Planu na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju i odniósł się do spraw związanych z rozwojem Poznania i Wielkopolski. - Jestem niezwykle rad, że dzisiejsze spotkanie ma formę debaty. Rozmowy z państwem - przedsiębiorcami, którzy czynią z Wielkopolski tak silny region - są ważnym elementem konsultowania Planu na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju - mówił wojewoda.

Asystent i Koordynator Rodzinnej Pieczy Zastępczej

Samorządowcy z Jarocina, Łobżenicy, powiatu konińskiego i gnieźnieńskiego podpisali dziś w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim umowy w ramach Programu Asystent i Koordynator Rodzinnej Pieczy Zastępczej na rok 2016. – Efekty Programu na terenie państwa gmin i powiatów świadczą o tym, jak aktywnie i z zaangażowaniem mniejsze miejscowości działają na rzecz rodziny – mówiła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg. Głównym celem Programu jest zapewnienie opieki i wsparcia dzieciom i rodzinom.

Wizyta Anny Anders w Ostrowie Wielkopolskim

Na zaproszenie senatora Łukasza Mikołajczyka i prezydenta miasta Beaty Klimek Ostrów Wielkopolski odwiedziła Anna Maria Anders, córka generała Władysława Andersa. Spotkała się z nią między innymi wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

III edycja bezpłatnych warsztatów filmowych „Opowiem TWOJĄ historię”

Poznańska Fundacja Sztuki i Edukacji Filmowej „SZTUKA POZNANIA” zaprasza Wielkopolskich uczniów, studentów, wszystkich chętnych zgłębienia tajników sztuki filmowej (od podstaw). Grupa wyłoniona przez organizatorów stworzy razem, pod okiem zespołu specjalistów i z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu, swoje oryginalne dzieło filmowe, poświęcone wybranemu przez siebie działaczowi wielkopolskiej opozycji demokratycznej (lat 1976-1989).

"Przed nami jeszcze wiele osiągnięć"

Jak wyglądają treningi? Jak zaczęła się ich przygoda ze sportem? Jak poradzić sobie z silnymi emocjami w sporcie? Między innymi z takimi pytaniami zmierzyły się medalistki z Rio de Janeiro Marta Walczykiewicz i Monika Michalik, które na zaproszenie wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna spotkały się dziś z urzędnikami z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Obchody 77 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w Poznaniu

Uroczystość pod Pomnikiem Armii „Poznań” odbyła się dziś 1 września z udziałem wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmana ale bez prezydenta Jacka Jaśkowiaka. Były przemówienia, składanie wieńców był też Apel Smoleński /Galeria zdjęć/

Wielkopolscy rolnicy podziękowali za plony

W Liskowie w powiecie kaliskim odbyły się Wojewódzko-Diecezjalne Dożynki, podczas których z rolnikami spotkała się wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg. W trakcie uroczystości zaprezentowano nowoczesny i zabytkowy sprzęt rolniczy oraz charakterystyczne dla Wielkopolski wyroby spożywcze.

Pogrzeb kapitana pilota Kazimierza Spornego

W Kwaterze Lotników na Cmentarzu Miłostowo 25 sierpnia pochowany został jeden z najsłynniejszych i najskuteczniejszych polskich lotników z czasów II wojny światowej kapitan Kazimierz Sporny.

Wizyta Prezydenta Andrzeja Dudy w Gnieźnie

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda złożył wizytę w Gnieźnie. W spotkaniu głowy państwa z mieszkańcami pierwszej stolicy Polski oraz samorządowcami uczestniczył także wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Mural ze Śródki cudem Polski? Trwa głosowanie!

Trójwymiarowy mural "Opowieść śródecka z trębaczem na dachu i kotem w tle" został nominowany w plebiscycie 7 Cudów Polski 2016, który od sześciu lat organizuje National Geographic Traveler. Na razie zajmuje 12 miejsce, jednak jest duża szansa na poprawienie tego wyniku. Głosowanie trwa jeszcze do końca sierpnia.

Pożegnanie ze służbą komendanta Jerzego Raneckiego

Dziś (17 sierpnia) odbyło się pożegnanie ze służbą zastępcy wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. dr. inż. Jerzego Raneckiego, Podziękowania za wieloletnią służbę złożyła komendantowi wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kajakarstwie

W miniony weekend 500 zawodników z 58 klubów z 15 województw brało udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych i Mistrzostwach Polski Juniorów na torze regatowym Malta w Poznaniu

Święto Wojska Polskiego w Poznaniu

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann uczestniczył w uroczystościach z okazji Święta Wojska Polskiego. Na Placu Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie odbyły się uroczystości upamiętniające zwycięską Bitwę Warszawską 15 sierpnia 1920 roku, wojewoda przypomniał słowa prezydenta śp Lecha Kaczyńskiego, wygłoszone w 2009 roku podczas Święta Wojska Polskiego.

Obóz Szkoleniowo-Badawczy Poniec 1704-2016. Łączy nas historia…

Dnia 7 listopada 2016 roku przypadnie 312. rocznica bitwy pod Poniecem, która stoczona została pomiędzy armią saską i szwedzką w 1704 roku. Zmagania obu armii były efektem konfliktu, który przez 21 lat wypalał tereny Europy Środkowo-Wschodniej i do annałów historycznych przeszedł pod nazwą „wielkiej wojny północnej” lub „III wojny północnej"

Motornicza pomogła odebrać poród

Poznańska motornicza pomogła odebrać poród. Rodzice dziecka nie zdążyli dojechać do szpitala i chłopiec przyszedł na świat w aucie, tuż obok zajezdni tramwajowej przy ul. Fortecznej.

"Biała bluzka" Jandy - komentarz radnej Ewy Jemielity

Prezydent Jacek Jaśkowiak zaprosił do Poznania na koszt miasta Krystynę Jandę która ma przedstawić cykl przedstawień. Pierwszy był monodram "Biała Bluzka" O komentarz poprosiliśmy radną Prawa i Sprawiedliwości Ewę Jemielity. Oto co nam powiedziała.

Pozytywna opinia wojewody w sprawie budowy Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka

Dziś (8-sierpnia) wojewoda wielkopolski pozytywnie ocenił celowość realizacji inwestycji pod nazwą "Budowa Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka wraz z jego wyposażeniem”. - Zależało nam na jak najszybszym wydaniu pozytywnej decyzji administracyjnej, która umożliwi samorządowi województwa wielkopolskiego rozpoczęcie budowę szpitala pediatrycznego, zapewniającego małym pacjentom zgodną ze standardami opiekę medyczną - mówiła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Nowy szpital dziecięcy w pełni wpisuje się w priorytety dla regionalnej polityki zdrowotnej województwa ogłoszone przez wojewodę wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna.

Odsłonięcie pomnika w byłym Obozie Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem

W Lesie Rzuchowskim, na terenie Muzeum byłego niemieckiego Obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem, wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wzięła udział w odsłonięciu pomnika upamiętniającego Romów i Sinti. W obozie zamordowano blisko 4 tysiące Romów i Sinti pochodzących z Austrii.

Podpisanie umów - Program integracji społeczności romskiej

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg podpisała dziś z prezydentem Piły Piotrem Krzysztofem Głowskim, burmistrzem Obornik Tomaszem Szramą, prezeską Fundacji Rozwoju Motylarnia z Poznania Joanną Kowalską-Andrzejewską, prezesem Stowarzyszenia Społeczności Romskiej ze Swarzędza Bagirem Sadowskim oraz prezesem zarządu Wielkopolskiego Stowarzyszenia Romów z siedzibą w Pleszewie umowy na realizację zadań w ramach rządowego Programu integracji społeczności romskiej w Polsce na lata 2014-2020.

Obchody 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

W poniedziałek, 1 sierpnia, będziemy obchodzić 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie 17.00 w całym kraju zabrzmią syreny alarmowe upamiętniające godzinę "W". W Poznaniu uroczystości przypominające bohaterską walkę warszawiaków z okupantem rozpoczną się już o 15.00.

Spotkanie Rady Rodziny

Dzisiaj (25 lipca)w Sali Witrażowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyło się robocze spotkanie członków Rady Rodziny z przedstawicielami Urzędu Statystycznego. Spotkaniu przewodniczyła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg. Celem spotkania było zapoczątkowanie działań związanych z badaniami nad rodziną

Uroczysta przysięga wojskowa

W Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wzięła udział w uroczystości zaprzysiężenia 25 żołnierzy służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych.

Wręczenie medalu Pro Patria porucznikowi Stefanowi Goślińskiemu

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wręczyła medal Pro Patria świętującemu setne urodziny mieszkańcowi Próchnowa Stefanowi Goślińskiemu. Medal nadany został przez kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Honorowane są nim osoby i instytucje „za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej”.

Święto Policji w Poznaniu

Wybrali państwo nie zwykły zawód a służbę - mówił wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann podczas uroczystego Święta Policji w auli poznańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Wojewoda złożył też gratulacje policjantom, którym wcześniej wraz z Zastępcą Komendanta Głównego Policji inspektorem Andrzejem Szymczykiem oraz Komendantem Wojewódzkim Policji w Poznaniu inspektorem Tomaszem Trawińskim wręczył medale i odznaczenia państwowe. Policjanci odebrali też nagrody i awanse na wyższe stopnie służbowe

91. urodziny majora Włodzimierza Bystrzyckiego

W ostatnią sobotę swoje 91. urodziny świętował major AK Włodzimierz Bystrzycki, pseudonim „Dzielny”. List z życzeniami od wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna przekazała majorowi dyrektor Gabinetu Wojewody Anna Żuchowska-Bednarz.

Wręczenie medalu „Obrońcy Ojczyzny 1939-1945”

Medal pamiątkowy „Obrońcy Ojczyzny 1939-1945” wręczyła dziś (15-07-2016) mieszkańcowi gminy Pleszew Janowi Szymańskiemu z okazji 100. rocznicy urodzin wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg. Odznaczenie przyznawane jest weteranom walk o niepodległość Polski, w pierwszej kolejności najstarszym kombatantom - żołnierzom uczestniczącym w wojnie obronnej 1939 roku.

Zgoda na budowę zbiornika wodnego Miejska Górka  

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann podpisał dziś zgodę na realizację inwestycji przeciwpowodziowej pn.: „Budowa zbiornika wodnego Miejska Górka”.  

73. rocznica rzezi wołyńskiej

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann uczcił pamięć Polaków pomordowanych podczas rzezi na Wołyniu. W 73. rocznicę tragedii złożył kwiaty w krużgankach kościoła oo. Dominikanów w Poznaniu, pod tablicą upamiętniającą ofiary zbrodni, ufundowaną przez Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich

Promocja na pierwszy stopień podoficerski

280 żołnierzy Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu odebrało dziś (8 lipca 2016 r.)promocje na pierwszy stopień podoficerski oraz świadectwa ukończenia szkoły. W uroczystości odbywającej się w trakcie "Ogólnopolskich Dni NATO - Poznań razem z NATO" uczestniczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Wicewojewoda odwiedziła Złotów

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg odwiedziła Złotów, gdzie spotkała się z lokalnymi władzami samorządowymi. Tematem przewodnim wizyty była realizacja polityki prorodzinnej na poziomie miast, gmin i powiatów. Konieczność podjęcia odpowiednich działań w tym aspekcie jest związana z faktem, że sytuacja demograficzna kraju, w tym powiatu złotowskiego jest bardzo zła. Według prognoz GUS do 2035 roku ubędzie około 10 procent mieszkańców powiatu, który liczy obecnie 70 000 mieszkańców

Tenisowe emocje w Parku Olimpia. Rusza Poznań Open

9 lipca wystartuje turniej tenisa ziemnego Poznań Open. Będzie to już 13 edycja poznańskiego challengera, który tradycyjnie odbędzie się w Parku Tenisowym Olimpia. Pierwsze pojedynki turnieju głównego będzie można zobaczyć już w najbliższy poniedziałek

Ćwiczenia przed Światowymi Dniami Młodzieży w diecezjach

W całej Wielkopolsce trwają przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann obserwował ćwiczenia służb i straży odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa pielgrzymom na terenie województwa podczas diecezjalnych ŚDM. Celem organizowanych przez Koleje Wielkopolskie ćwiczeń było sprawdzenie gotowości na wypadek wystąpienia sytuacji kryzysowej

Najlepsze pary patrolowe nagrodzone

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wręczył nagrody dla najlepszych w województwie wielkopolskim par patrolowych wyłonionych w konkursie wojewódzkim Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”.

„Poznański król jest nagi”-wywiad z radną Poznania Ewą Jemielity

Pan prezydent wykrzykuje w mediach, że Poznań to wolne miasto i nie dopuszcza do odegrania hymnu polskiego i hymnu węgierskiego na uroczystości upamiętniającej ofiary Powstania Czerwca 56-rozmawiał Andrzej Ficek

„PONIECKA BITWA NA WIEDZĘ” – finał konkursu historycznego dotyczącego wielkiej wojny północnej

W czerwcu, w Poniecu (Wielkopolska) odbył się finał konkursu historycznego „PONIECKA BITWA NA WIEDZĘ”. Przedsięwzięcie to miało charakter szczególny, a jego realizacja miała posłużyć do promowaniu pozytywnego wizerunku lokalnej społeczności (na szczeblu lokalnym i ogólnopolskim) poprzez popularyzację wspólnej polsko-szwedzkiej historii tego regionu

Oświadczenie wojewody wielkopolskiego w sprawie obchodów 60. rocznicy Powstania Poznańskiego Czerwca ‘56

W dniu 28 czerwca br. odbyły się obchody 60. rocznicy Powstania Poznańskiego Czerwca 56 organizowane przez Prezydenta Miasta Poznania. Z powodu niezapewnienia przez organizatora godnego i spokojnego przebiegu uroczystości, adekwatnego do jej rangi i międzynarodowego znaczenia, doszło do profanacji święta, ale nade wszystko do upokorzenia Bohaterów Czerwca 56 oraz ich Rodzin.

60 rocznica Powstania Poznańskiego Czerwca

Jaka musiała być determinacja tych ludzi skoro nie bacząc na represje wyszli na ulice, nie biorąc pod uwagę, że komunistyczna władza może do nich strzelać. Zginęło kilkadziesiąt osób, kilkaset było rannych. Był to pierwszy krok na drodze do wolności. Potem był czerwiec ursuski i płocki i te wrota do wolności otwierały się coraz szerzej, aż w 1980 r. powstała Solidarność – mówił Piotr Duda podczas obchodów 60 rocznicy Powstania Poznańskiego Czerwca 1956 r.

Poznański Czerwiec 1956

W czwartek 28 czerwca 1956 r. o godz. 6.30 uruchomiono główną syrenę w Zakładach im. Józefa Stalina Poznań (ZISPO – ówczesna nazwa Zakładów Przemysłu Metalowego Hipolita Cegielskiego). Dla zgromadzonych w nich robotników – niezadowolonych ze swojej sytuacji bytowej, rozczarowanych pogarszającymi się warunkami pracy i ignorowaniem ich żądań przez władze – był to sygnał do rozpoczęcia manifestacji. Podajemy program uroczystosci w Pozaniu.

Król czardasza z Nagrodą Artystyczną Miasta Poznania

W jego muzyce jest radość i umiłowanie wolności - tak między innymi uzasadniała wybór członkini kapituły Ewa Obrębowska-Piasecka.

Czerwiec 56 okiem filmowców

Filmy dokumentalne poświęcone tematyce Poznańskiego Czerwca 56 zostaną pokazane kinie Rialto w najbliższą środę.

Lis do lasu, a owca do gospodarstwa, czyli kolejne interwencja straży miejskiej

Najczęściej strażnicy Eko Patrolu są wzywani do bezpańskich psów, rannych ptaków czy poszukujących żywności dzików. Jednak wezwania na ulicę Malwową i osiedle Zwycięstwa zdecydowanie należały do mniej typowych: w pierwszym przypadku funkcjonariusze ratowali małego lisa, w drugim - owcę.

INSPEKTOR ROMAN SOBCZAK NOWYM KOMENDANTEM SZKOŁY

Na mocy rozkazu personalnego, wydanego przez Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Jarosława Szymczyka, z dniem 9 czerwca 2016 r. stanowisko Komendanta Szkoły Policji w Pile objął mł. insp. Roman Sobczak.

Poznańskie Juwenalia 2016

Juwenalia - na to studenci czekają cały rok. W Poznaniu potrwają od 9 do 12 czerwca. Będą to cztery dni zabawy przy dźwiękach różnorodnej muzyki. W czwartek koncert zagra Mrozu, w piątek gwiazdą wieczoru będzie Mela Koteluk, w sobotę Kult, a w niedzielę Happysad. Studenci na wszystkie koncert wejdą za darmo

Minister Macierewicz na uroczystościach w Poznaniu

To jest symbol powracającej Polski. Polski, która wydobywa się z tak trudnej przeszłości. Polski, która odbudowuje swoją integralność znaczoną krwią, wysiłkiem, ale przede wszystkim znaczoną wiernością temu, co najważniejsze, temu co żołnierz polski od setek lat nosi na swoich sztandarach – powiedział w Poznaniu minister Antoni Macierewicz podczas uroczystości poświęcenia figury Chrystusa z Pomnika Wdzięczności.

Dzień Pamięci Ofiar Komunizmu

Dzień Hołdu i Pamięci Ofiar Reżimu Komunistycznego uczcili w piątek kombatanci, przedstawiciele władz Poznania oraz młodzież szkolna. W Zespole Szkół Komunikacji im. H. Cegielskiego przy ul. Fredry, uczniowie przytoczyli wspomnienia więźniów okresu stalinowskiego i wspólnie ze zgromadzonymi zaśpiewali Mury Jacka Kaczmarskiego.

Kolorowa parada rozpocznie 27. Dni Łazarza

Wezmą w niej udział uczniowie łazarskich szkół, zaproszeni goście, fantazyjnie przystrojone zabytkowe samochody i orkiestra dęta. Stałą trasą przez ulicę Głogowską wyruszy Parada Łazarska, rozpoczynając 27. Dni Łazarza.
stat4u