SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo wielkopolskie

Poznań oddał hołd powstańcom

Uroczystości upamiętniające bohaterów Powstania Warszawskiego rozpoczęły się od syren alarmowych, które zabrzmiały w całym mieście o godzinie "W", czyli punktualnie o 17. 1 sierpnia 1944 roku dokładnie o tej godzinie wybuchło Powstanie Warszawskie. 71 lat później pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego w parku Wieniawskiego zebrali się kombatanci Armii Krajowej oraz przedstawiciele władz samorządowych, by oddać hołd poległym w czasie tego niepodległościowego zrywu.

Brama Poznania. Zbudują pływające wyspy na Cybinie

Rzeka Żywa wraca nad Cybinę. Kolejną odsłoną projektu realizowanego przez Bramę Poznania będą pływające wyspy. Warsztaty z budowania tych zielonych ekologicznych materacy odbędą się w sobotę, udział może wziąć w nich każdy.

Powstanie Warszawskie - pamiętamy! Program obchodów w Poznaniu

Poznań pamięta o powstańcach warszawskich. 1 sierpnia w dniu 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, równolegle z obchodami centralnymi, poznaniacy uczczą pamięć uczestników tego bohaterskiego zrywu, wśród których było ponad ośmiuset Wielkopolan.

Po nitce do kłębka - rywalizacja o "Dizajn ze sznurka" trwa!

Ogromne guziki, kolorowe nici i gwarancja dobrej zabawy - już niedługo instalacja do rozrywki i nauki "Dizajn ze sznurka" może stanąć na terenie Starego Zoo. Niezbędne są jednak do tego głosy poznaniaków. Piętnaście polskich miast, w tym stolica Wielkopolski, walczy bowiem o taką nagrodę. Głosowanie trwa tylko do końca tygodnia.

Diana Riesler i Bart Aernouts zwyciężyli w Enea Challenge Poznań

1082 zawodników wzięło udział w Enea Challenge Poznań na dystansie średnim w niedzielę, 26 lipca. Bezkonkurencyjni okazali się Diana Riesler i Bart Aernouts, którzy od samego początku należeli do faworytów niedzielnych zawodów triathlonowych. Najlepszymi Polakami byli Ewa Bugdoł oraz Kacper Adam, którzy w klasyfikacji generalnej zajęli odpowiednio 4 i 11 miejsce.

Pierwszy dzień Enea Challenge Poznań za nami!

Ponad 1690 zawodników wystartowało w pierwszym dniu Enea Challenge Poznań. W sobotę, 25 lipca, triathloniści rywalizowali na dystansie sprinterskim i olimpijskim. W obu przypadkach najszybsi okazali się Polacy. Już jutro, 26 lipca, sportowcy zmierzą się na dystansie średnim.

Za darmo i pod gołym niebem. Kina plenerowe w Poznaniu

Jeśli latem do kina, to najlepiej do takiego pod chmurką! Plenerowe pokazy cieszą się w Poznaniu ogromną popularnością. Nic więc dziwnego, że kin letnich z każdym rokiem przybywa. To, co przyciąga kinomanów, to przede wszystkim możliwość nadrobienia zaległości z klasyki kinematografii, zobaczenia najciekawszych produkcji z minionych sezonów a także niewątpliwy urok oglądania filmów pod gołym niebem i w dodatku - za darmo.

Poznań przyjął uchodźców z Donbasu

Do Poznania przyjechały trzy ukraińskie rodziny, w sumie 6 osób. Miasto przygotowało dla nich trzy mieszkania w budynku przy ulicy Kazimierza Wielkiego. Lokale przekazał Wielkopolski Urząd Wojewódzki.

Poznań przyciąga inwestorów!

Ponad 10 000 osób znalazło już zatrudnienie w sektorze nowoczesnych usług biznesowych w Poznaniu. Liczba ta stale rośnie, a to oznacza, że stolica Wielkopolski staje się coraz bardziej atrakcyjna dla różnych inwestorów

Święto policji w Poznaniu

Policjanci świętowali 96. rocznicę powołania policji państwowej. Uroczystość była okazją do wręczenia odznak zasłużonym funkcjonariuszom oraz aktów mianowania na wyższe stopnie. Wyróżnienie dla najlepszego poznańskiego dzielnicowego 2015 roku wręczył zastępca prezydenta Miasta Poznania Mariusz Wiśniewski, który w imieniu prezydenta Jacka Jaśkowiaka, dziękował policjantom za oddaną służbę.

Rycerze na poznańskim Madalinie!

Mężni bojownicy, zacni rycerze i piękne księżniczki - w ten weekend Madalina przeniesie się w czasy średniowiecznych zamków. Na miejscu spotkać się będzie można również z mistrzami sztuk walki ze Schola Gladiatoria.

Złoty Krzyż Zasługi dla romskiego muzyka

Miklosz Deki Czureja, genialny romski skrzypek nazywany "królem czardasza", został uhonorowany Złotym Krzyżem zasługi. To wyróżnienie dla osób, których zasługi przynoszą znaczną korzyść państwu i jego obywatelom. Działalność Milkosza Deki Czurei wzbogaca przede wszystkim miasto Poznań, które musi być też silne swoją różnorodnością kulturową, narodowościową i społeczną.

Straż miejska w Poznaniu : dopalacze na celowniku!

Więcej patroli strażników miejskich i policjantów, bardziej efektywna współpraca z mieszkańcami i administratorami domów - takie i wiele innych działań zamierzają podjąć władze miasta w sprawie dopalaczy w Poznaniu.

Poznański Rower Miejski rośnie w siłę!

Miłośnicy rowerowych przejażdżek w Poznaniu mają kolejny powód do dumy. W mieście do dyspozycji będą mieli aż 37 stacji, na których pojawi się ponad 440 jednośladów. Kolejna właśnie powstała przy Akademii Wychowania Fizycznego.

Animator opanował Poznań!

Siedem dni pokazów filmów, retrospektywy, przeglądy tematyczne, premiery, projekcje z muzyką na żywo, koncerty, warsztaty, wykłady i gwiazda - sam Eric Goldberg. 10 lipca rozpoczął się 8.Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator.

Afiszujemy się kulturą w Poznaniu - także w wakacje!

Po pół roku od pierwszej prezentacji jest niemal wszędzie: na stojakach w ruchliwych punktach miasta, na słupach ogłoszeniowych, w szkołach, przedszkolach, bibliotekach i oczywiście w Internecie. Przy okazji prezentacji jego wersji wakacyjnej podsumowujemy pierwsze półrocze Afisza - comiesięcznego przewodnika po kulturalnym Poznaniu.

Zero tolerancji dla nieetycznych postaw - zapowiada nowy komendant straży miejskiej w Poznaniu

Bardziej mobilne patrole, które szybko dotrą tam, gdzie ich potrzebują poznaniacy, bliższa współpraca z radami osiedli - nowy komendant poznańskiej straży miejskiej Waldemar Matuszewski odebrał nominację na stanowisko i wspólnie z zastępcą prezydenta Mariuszem Wiśniewskim zapowiedział poważne zmiany.

Dawny Poznań w fotografii przełomu wieków

Jak zmieniał się Poznań w ciągu kilkunastu lat? Wszyscy, którzy chcieliby się tego dowiedzieć mogą wybrać się na wystawę Poznań na przełomie XX i XXI wieku w fotografii Tadeusza Bonieckiego. Prezentuje ona drobną część kolekcji tego autora, znajdującej się w zbiorach Biblioteki Raczyńskich.

35. rocznica powstania NSZZ „Solidarność” w Regionie Wielkopolska Południowa

4 lipca w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się obchody 35. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” w Regionie Wielkopolska Południowa. Wybór miejsca i daty nie jest przypadkowy, bowiem to właśnie w Ostrowie Wielkopolskim pierwsze zakłady podjęły strajk już w lipcu 1980 r.

Wspólnie tworzymy jeden Poznań

W tym tygodniu rusza pierwsza część nowej kampanii Poznania. "Wspólnie tworzymy jeden Poznań" ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat różnorodności mieszkańców Miasta i płynących z niej korzyści. Pragniemy tworzyć atmosferę przychylną wszystkim poznaniakom, niezależnie od tego, skąd pochodzą i jaki mają status społeczny.

Drewniane szkuty i szanty nad Wartą w Poznaniu

Nowe pomosty, stylowe domki w Starym Porcie, statki, drewniane szkuty i szanty nad Wartą - lato nad brzegami naszej rzeki zapowiada się wyjątkowo ciekawie! Warto się wybrać na Wartę - choćby po to, by zobaczyć, co nowego tam się pojawiło...

Blisko 300 blogerów odwiedziło Poznań

Najlepsi polscy blogerzy, autorzy filmów na portalu Youtube oraz twórcy treści w serwisach społecznościowych spotkają się podczas dwudniowej konferencji poświęconej nowym mediom. Blog Conference Poznań odbywa się w Starym Browarze 4 i 5 lipca.

Poznańska Rusałka odzyskana!

Już w najbliższy poniedziałek 6 lipca dojdzie do oficjalnego podpisania umowy pomiędzy Spółką Frajda a Miastem Poznań. Dzięki porozumieniu Rusałka zacznie tętnić kulturalnym i sportowym życiem.

Urodzinowa PEKA w Poznaniu

1 lipca Poznańska Elektroniczna Karta Aglomeracyjna obchodziła swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji zastępca prezydenta Miasta Poznania Maciej Wudarski, dyrektor ZTM Bogusław Bajoński oraz Koziołki Gzub i Ejber rozdawali prezenty użytkownikom komunikacji miejskiej.

Poznański Czerwiec '56 - nowa wystawa na Wolnym Dziedzińcu

Jak wyglądały poznańskie ulice 59 lat temu, w trakcie tragicznych wydarzeń Poznańskiego Czerwca? Można je już oglądać na kolejnej plenerowej wystawie fotograficznej na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania przy Placu Kolegiackim. Wystawę przygotowało Wielkopolskie Muzeum Niepodległości - instytucja kultury Miasta Poznania.

Najlepsi mechanicy z wizytą u prezydenta Wiśniewskiego

Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, pogratulował dziś sukcesu Hubertowi Echausowi i Wojciechowi Baraniakowi, zwycięzcom konkursu Euromechanic Junior 2015 w austriackim Eggenburgu. Słowa uznania usłyszał też Przemysław Polowczyk, zastępca dyrektora Zespołu Szkół Samochodowych w Poznaniu, którego uczniami są obaj zwycięzcy.

Imieninowa sesja Rady Miasta Poznania

W dniu imienin Poznania odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta Poznania, podczas której zostały wręczone liczne wyróżnienia. Najważniejszym z nich był tytuł Honorowej Obywatelki Poznania, który otrzymała Agnieszka Duczmal. Z okazji święta patronów Miasta swoje przemówienie wygłosił po raz pierwszy w czasie sesji imieninowej prezydent Jacek Jaśkowiak, a przewodniczył jej Grzegorz Ganowicz.

Poznań - Neony Malty rozdane !

Tegoroczny Malta Festiwal Poznań 2015 dobiegł końca. Z tej okazji odbył się finałowy koncert Michael Nyman Band, podczas którego przyznano "Neony Malty", czyli nagrody dla osób przyczyniających się do rozwoju tego kulturalnego przedsięwzięcia. Wyróżnienia wręczył prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak

Poznański Czerwiec 56 - został upamiętniony

Dzięki odważnym Poznaniakom, świat widział naród, którego nie można ujarzmić - powiedział prezydent Jacek Jaśkowiak podczas głównych uroczystości upamiętniające Powstanie Poznańskiego Czerwca 1956 roku.

Prezydent Poznania zaprasza na uroczystości upamiętniające Czerwiec '56

Jacek Jaśkowiak zaprasza na oficjalne uroczystości obchodów 59. rocznicy Powstania Poznańskiego Czerwca 1956. "Obowiązkiem naszym i przyszłych pokoleń jest zachowanie pamięci, że bez bohaterskiej postawy Poznaniaków w roku 1956, nie moglibyśmy żyć dzisiaj w państwie wolnym.Zapraszam wszystkich na uroczystości upamiętniające tych, którzy walczyli 59 lat temu. Niedziela, godzina 16:00, plac Adama Mickiewicza" - napisał na swoim profilu społecznościowym prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

XXXIX Grand Prix Wojciecha Fibaka w Poznaniu

W imieniu prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka XXXIX turniej tenisowy Grand Prix Wojciecha Fibaka otworzył, wraz z samym Wojciechem Fibakiem i dyrektor Wydziału Sportu Ewą Bąk, dyrektor Gabinetu Prezydenta Andrzej Białas.

Obchody Poznańskiego Czerwca na Gajowej, Hejmowskiego i pod bramą HCP

Ten pochód wolności był impulsem, bez którego nie byłoby zrywów wolnościowych w innych częściach Polski - powiedziała Agnieszka Pachciarz, zastępca prezydenta miasta Poznania, podczas uroczystości składania kwiatów pod pomnikami przy ulicach Gajowej i Hejmowskiego upamiętniających bohaterów czerwcowych wydarzeń.

Poznań wita nowego inwestora

Jeden z wiodących dostawców usług informatycznych, konsultingowych i outsourcingowych na świecie, ogłosił plany otwarcia centrum w Poznaniu. To drugi oddział Software Solutions Center w Polsce. Nowe biuro, które zajmować się będzie rozwojem oprogramowania ruszy w czwartym kwartale 2015 roku, jednak rekrutacja do nowej jednostki już trwa. W ciągu 2-3 lat firma planuje zatrudniać w Poznaniu ok. 300 specjalistów IT ze znajomością języka niemieckiego.

Aplikacja zmobilizuje poznaniaków

"Zepsuta ławka, zaśmiecony chodnik - chcesz, aby to się zmieniło? Działaj!" - tak przekonywał zespół Snowdog do używania aplikacji, którą stworzyli w ramach wydarzenia NeedApp Poznań. Rozwiązanie ma łączyć osoby, które mieszkają blisko siebie do wzajemnej pomocy, ale również do podejmowania inicjatyw na rzecz własnej okolicy. Jego prototyp powstał w nieco ponad trzydzieści godzin, a pełna wersja aplikacji już wkrótce zostanie oddana do użytku poznaniaków. Konkurs organizowany był przez Urząd Miasta Poznania oraz ECDF mKlaster.

Wyścig amatorów kolarstwa w Poznaniu

Tor Poznań w niedzielę opanowali cykliści. Ścigali się młodzi i seniorzy. W Poznań Cykling Maraton wystartowało 221 kolarzy. Najmłodszy uczestnik miał 15, najstarszy 70 lat.

Uroczystości 59. rocznicy Czerwca '56 w Poznaniu

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak przewodniczył uroczystościom obchodów 59. rocznicy Powstania Poznańskiego Czerwca '56.

Przedłużamy możliwość składania projektów do poznańskiego PBO16

Mamy więcej czasu na spisanie i wysłanie do Urzędu Miasta Poznania pomysłów na Miasto, które można zrealizować z pieniędzy Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. Do niedzieli 21 czerwca, do godziny 23:59 przedłużyliśmy możliwość składania projektów.

A .Schulman w Poznaniu - nabór pracowników trwa

Jeden z największych międzynarodowych dostawców wysokiej jakości mieszanek, kompozytów i proszków z tworzyw sztucznych otwiera swoje centrum usług wspólnych w Poznaniu. Firma zatrudni tu 60 osób, rekrutacja już trwa, a dziś przedstawiciele firmy spotkali się z Mariuszem Wiśniewskim, zastępcą prezydenta Poznania.

W weekend Dni Twierdzy Poznań

W weekend 20-21 czerwca odbędzie się trzecia edycja Dni Twierdzy Poznań. Organizatorem imprezy jest Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna wraz z partnerami. Dni Twierdzy Poznań to wydarzenia, w którym udział może wziąć każdy. Tegoroczna, trzecia już edycja, odbędzie się w przededniu 187. rocznicy rozpoczęcia budowy Twierdzy Poznań, które nastąpiło 23 czerwca 1828 roku.

20. Biennale Sztuki dla Dziecka rozpoczęte!

Od 15 do 21 czerwca Poznaniem zawładną dzieci oraz sztuka, która tworzona jest z myślą o nich. Wszystko za sprawą 20. Biennale Sztuki dla Dziecka. Tematem tegorocznej edycji będzie Ocean Muzyki.

Nagrody i Stypendia Artystyczne i Naukowe Miasta Poznania 2015

Kapituła pod przewodnictwem prof. Stanisław Lorenca uhonorowała Nagrodą Naukową Miasta Poznania w 2015 roku profesora Marka Hendrykowskiego oraz przyznała 12 stypendiów dla młodych naukowców. Z kolei kapituła pod przewodnictwem prof. Romana Kubickiego uhonorowała Nagrodą Artystyczną Miasta Poznania w 2015 roku profesora Aleksandra Kuczmę oraz przyznała 10 stypendiów dla młodych twórców.

Nowe stacje rowerowe w Poznaniu!

Dokładnie 20 104 głosy oddali uczestnicy konsultacji społecznych mających wyłonić lokalizacje dla nowych stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego. Rekordową liczbę wskazań uzyskała propozycja umiejscowienia stacji PRM na Piotrowie (przy Politechnice Poznańskiej), na którą oddano aż 1 765 głosów.

Rusza Jarmark Świętojański w Poznaniu!

Ponad setka stoisk, na których będzie można kupić unikatowe wyroby rękodzielnicze takie jak ręcznie szyte zabawki pluszowe, poszewki, poduszki, wyroby drewniane i ceramiczne, a także wiele koncertów oraz warsztatów przeznaczonych dla dzieci i dorosłych - Jarmark Świętojański rusza już 13 czerwca!

Na plażach w Poznaniu robi się coraz ciekawiej!

Piasek, leżaki, hamaki, miejsca do gier czy zabaw i warunki, które sprzyjają wypoczynkowi - Plaże Miejskie nad Wartą stają się coraz popularniejsze wśród poznaniaków.

Smocze Łodzie na poznańskiej Malcie

Już w najbliższą sobotę, 13 czerwca, na Torze Regatowym Malta w Poznaniu ruszają Poznańskie Dragony 2015 - VII edycja Mistrzostw Smoczych Łodzi oraz I Poznań Canoe Challenge - wyścig, w którym na kajakach turystycznych zmierzą się amatorzy.

Rada Miasta Poznania świętowała swoje 25-lecie

8 czerwca Rada Miasta Poznania świętowała swoje 25-lecie. Uroczystość została zorganizowana z inicjatywy prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka.

Ruszył 25. Malta Festival Poznań

3 tygodnie, 259 wydarzeń, 533 artystów, 35 miejsc. 8 czerwca ruszył 25. Malta Festival Poznań. W ceremonii otwarcia, połączonej z wymianą koszulek na scenie, uczestniczył prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak z zastępcą Agnieszką Pachciarz.

Słoneczny taras w Termach Maltańskich

Termy Maltańskie przed rozpoczęciem wakacji przygotowały kolejne niespodzianki dla swoich klientów. 4 czerwca otwarty został słoneczny taras, który jest przedłużeniem plaży zewnętrznej. Przez cały miesiąc nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka.

Złote i Srebrne Róże przyznane w Poznaniu

Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak wręczył Złote oraz Srebrne Róże. Nagrody mają uhonorować osoby, które aktywnie zajmują się wspieraniem lokalnych inwestycji.

Wymyśl aplikację dla mieszkańców Poznania

W dniach 20-21 czerwca odbędzie się wyjątkowe wydarzenie - NeedApp Poznań. Jego celem jest zachęcenie mieszkańców stolicy Wielkopolski do aktywnego udziału w życiu miasta i wypracowania pomysłu stworzenia aplikacji, która ma pomóc osobom narażonym na społeczne wykluczenie.

Poznańskie serca we wspólnym rytmie

Ogólnopolski Głos Profilaktyki jest krajowym zrywem, którego celem jest zjednoczenie ludzi w walce z różnego rodzaju uzależnieniami. Do akcji przyłączyli się również zgromadzeni w parku Wilsona poznaniacy. Na uroczystościach obecny był m.in. prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak.

W Poznaniu postacie z miejskich legend na wyciągnięcie ręki

Mgła, wiatr, kolorowe lasery i możliwość spotkania z ruchomymi bohaterami ciekawych opowieści - to tylko mały wycinek doznań, które można doświadczyć w poznańskich "Blubrach". To nowo powstałe miejsce w stolicy Wielkopolski może okazać się wspaniałą kapsułą czasu dla dzieci, które chciałyby zgłębić swoją wiedzę na temat miejskich legend. Partnerem jest Karta Rodziny Dużej, dzięki której jej posiadacze mogą skorzystać z atrakcji z rabatem.

Zgłoś projekt do poznańskiego Budżetu Obywatelskiego!

Do 17 czerwca czekamy na propozycje projektów, które warto zrealizować w Mieście w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. Pomysły można zgłaszać internetowo, osobiście lub tradycyjną pocztą. Zapraszamy również do udziału w debatach dzielnicowych, w trakcie których przedstawione będą najważniejsze lokalne inwestycje oraz możliwości współpracy z radami osiedli

Zapisz się na Dancing Poznań 2015!

Zapraszamy na największą imprezę taneczną w Polsce. Od 22 do 29 sierpnia zespół Ewy Wycichowskiej z Polskiego Teatru Tańca zorganizuje znane tysiącom zwolenników tańca wydarzenie pod nazwą Dancing Poznań. Złożą się na nie XXII Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego i XII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca. Zapisy na wydarzenie odbywają się przez: http://www.ptt-poznan.pl.

„Z akademickiego podwórka” na poznańskim UAM

Opowieści o nietypowych egzaminach, anegdoty z zajęć i wykładowcy będący legendami - najciekawsze historie pisze życie, a szczególnie życie studenckie. Krążące wśród obecnych żaków oraz absolwentów UAM dykteryjki zostały zebrane we właśnie wydanym, drugim tomie książki „Z akademickiego podwórka. Studenci o wykładowcach”.

Juwenalia w Poznaniu od czwartku

Od 28 do 31 maja nad Poznaniem zapanują studenci. Wszystko za sprawą Festiwalu Muzycznego Juwenalia, który odbędzie się na parkingu przy INEA Stadionie. Oficjalne przejęcie władzy przez studentów odbędzie się 28 maja. Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak przekaże wówczas organizatorom festiwalu klucze do miasta.

Rowerowym tandemem przez Poznań

W niedzielę odbył się rajd rowerowy organizowany przez Wielkopolski Klub Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących "Razem". Przed jego rozpoczęciem prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak przekazał dla klubu dwa tandemy, po czym wraz z zastępcą Maciejem Wudarskim sam wsiadł na rower i uczestniczył w rajdzie.

"Kalkulator" sprzed pięciu wieków! w Poznaniu

Po miesiącu badań pracownicy Muzeum Archeologicznego w Poznaniu mogą pochwalić się następnymi znaleziskami. Warstwy ziemi odkryły bowiem swoje kolejne skarby. Najciekawszymi z nich są monety oraz... fragment kilkusetletniego "kalkulatora".

Porozumienie Poznania z holenderskim Assen

Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak i burmistrz Miasta Assen Marco Out podpisali w czwartek 21 maja w Holandii porozumienie o wspólnych działaniach obu samorządów. Umowa dotyczy przede wszystkim wspierania działań władz lokalnych, przyczyniających się do rozwoju obu miast i poprawy jakości życia mieszkańców.

Poznań Business Run uruchamia rejestrację!

Rusza nabór do kolejnego Poznań Business Run. Co trzeba zrobić? Wystarczy wejść na stronę www.poznanbusinessrun.pl i zarejestrować swoją drużynę. Dochód z opłaty startowej - podobnie jak w ubiegłych latach - przeznaczony będzie na cele charytatywne.Bieg odbędzie się 6 września.

Poznańska Nagroda Literacka przyznana

Na uroczystej gali w Centrum Kultury Zamek prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak i rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza prof. Bronisław Marciniak wręczyli ufundowane przez siebie wyróżnienia. Nagroda przyznawana będzie co roku w dwóch kategoriach: Nagroda im. Adama Mickiewicza w wysokości 60 000 zł za wybitne zasługi dla polskiej literatury i kultury oraz Nagroda im. Stanisława Barańczaka w wysokości 40 000 zł za znaczący, innowacyjny dorobek w dziedzinie literatury, humanistyki, popularyzacji kultury literackiej dla twórcy, który nie ukończył 35. roku życia.

Trwa Poznański Tydzień Rodziny

Chociaż w nazwie jest słowo "Tydzień", to wydarzenie trwa przez 12 dni. Rozpoczęło się Międzynarodowym Dniem Rodziny, czyli 15 maja, a skończy w Dniu Matki, czyli 26 maja. Jego organizatorem jest Fundacja "Głos dla Życia" we współpracy z Urzędem Miasta Poznania.

Ruszyły "Lodołamacze", czyli konkurs dla pracodawców wrażliwych społecznie

Statuetka przyznawana jest co roku pracodawcom, instytucjom i organizacjom tworzącym odpowiednie warunki pracy dla osób niepełnosprawnych. W ubiegłym roku do konkursu zakwalifikowało się 400 firm z całej Polski. Do grona laureatów statuetki Lodołamacza w latach ubiegłych należą m. in.: wybitny polski lekarz, Teatr Dramatyczny w Warszawie, czy też największa firma reklamy out-of-home w Polsce.

Zapisz się na Dancing Poznań 2015!

Zapraszamy na największą imprezę taneczną w Polsce. Od 22 do 29 sierpnia zespół Ewy Wycichowskiej z Polskiego Teatru Tańca zorganizuje znane tysiącom zwolenników tańca wydarzenie pod nazwą Dancing Poznań. Złożą się na nie XXII Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego i XII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca. Zapisy na wydarzenie odbywają się przez: http://www.ptt-poznan.pl.

Pierwsza debata o budżecie obywatelskim Poznania za nami

"Stawiamy na jakość a nie ilość" - tak o pomysłach na Poznański Budżet Obywatelski mówił prezydent Jacek Jaśkowiak na pierwszej debacie dzielnicowej na Jeżycach, która odbyła się w Centrum Amarant.

Poznań wraca latem nad rzekę!

Tegoroczne lato warte jest poznania. Trzy plaże miejskie, w tym dwie w nowych lokalizacjach, pomosty pływające, przystań jachtowa, regularnie kursujące statki pasażerskie oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego będą magnesami przyciągającymi poznaniaków i turystów nad Wartę. "To pierwsze kroki. Zaczynamy od małych rzeczy, by stworzyć coś wielkiego. Hasło - Poznań wraca nad rzekę - przestaje być pustym sloganem" - mówi zastępca prezydenta Miasta Poznania Mariusz Wiśniewski.

Fotograficzna Noc Muzeów na Wolnym Dziedzińcu w Poznaniu

639 - z tylu fotografii poznańskich amatorów i profesjonalistów składa się wystawa "Transformacja - Start". Po prezentacji w poznańskiej galerii Pix.House, 16 maja w Noc Muzeów odbędzie się jej drugi wernisaż - tym razem na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania.

"Marki nocą" przed "Nocą Muzeów" w Poznaniu

Jak powstają samochody i autobusy? Co się dzieje "po godzinach" na targach i na lotnisku? Ile trwa proces produkcji herbaty i palenia kawy? Jak sporządza się słynne kosmetyki? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać podczas akcji "Marki nocą". W czwartek, 14 maja, tuż przed Nocą Muzeów, poznańskie firmy zrzeszone w Konsorcjum Marki Poznań otwierają się dla zwiedzających.

Pierwsze znaleziska na Starym Rynku w Poznaniu

Choć prace wykopaliskowe na Starym Rynku trwają zaledwie tydzień to pracownicy Muzeum Archeologicznego w Poznaniu mogą pochwalić się już pierwszymi sukcesami. Po zdjęciu kostki brukowej odkryli już oni wiele znalezisk, które pochodzą z różnych okresów historycznych.

W sobotę święto Muzeum Uzbrojenia w Poznaniu

9 maja rozpoczęły się uroczyste obchody 50-lecia istnienia Muzeum Uzbrojenia w Poznaniu. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji.

Poznań Design Days 2015 startuje!

Liczne wystawy, prezentacje, pokazy filmów, spotkania, warsztaty i dyskusje związane z problematyką oscylującą wokół: designu, architektury, zagadnień urbanistycznych oraz integrujących biznes, sztukę i jej dziedziny, takie jak moda czy fotografia - Poznań Design Days 2015 ruszy już 8 maja.

Poznań - Czerpanie z doświadczeń Kopenhagi

Prezydent Jacek Jaśkowiak wraz z zastępcą Maciejem Wudarskim oraz dyrektorem Biura Obsługi Inwestorów Marcinem Przyłębskim odbyli kilka spotkań w czasie delegacji do Kopenhagi. Rozmawiali przede wszystkim z duńskimi specjalistami w zakresie wprowadzania nowoczesnych rozwiązań miejskich. Wybór celu delegacji nie był przypadkowy. Dania to przykład jednego z najlepiej rozwiniętych państw europejskich pod względem infrastruktury rowerowej.

Ambasador Królestwa Belgii z wizytą u prezydenta Poznania

Prezydent Jacek Jaśkowiak gościł w poniedziałek Colette Taquet - ambasador Królestwa Belgii w Polsce.

Rusza Poznański Budżet Obywatelski 2016

Więcej pieniędzy, podział na projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe i brak zespołu opiniującego projekty to tylko kilka nowych zasad konsultacji w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak i przewodniczący Rady Miasta Poznania Grzegorz Ganowicz oraz przedstawiciele dziesięciu stowarzyszeń podpisali 28 kwietnia list popierający wypracowane wspólnie zmiany w budżecie obywatelskim na przyszły rok. Zbieranie pomysłów zacznie się już 5 maja.

Zapisz się na 16. PKO Poznań Maraton

11 października na ulicach miasta będzie można spotkać tysiące biegaczy z Polski, a być może i z całego świata. Wszystko to za sprawą 16 Poznań Maratonu, którego w tym roku sponsorem tytularnym stał się PKO Bank Polski. Zapisy na bieg ruszyły 29 kwietnia.

Robotnicy i pracodawcy u św. Józefa w Kaliszu

Kościół zawsze będzie pokazywać na przykazania Boże i na to, jak należy żyć – mówił biskup kaliski Edward Janiak do robotników i pracodawców zgromadzonych na dorocznej pielgrzymce robotników w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

Rękawice WOŚP w „dobrych rękach”

Chory na cukrzycę Wojciech Nowaczyk odebrał od prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka wylicytowane na tegorocznej WOŚP rękawice bokserskie.

Obchody 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Poznaniu

Już w najbliższą niedzielę, Miasto Poznań świętować będzie obchody 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. W tym roku, ze względu na prace wykopaliskowe na płycie Starego Rynku uroczystości wyjątkowo odbędą się na Dziedzińcu Urzędu Miasta.

Pierwsi laureaci Poznańskiej Nagrody Literackiej

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak i rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu profesor Bronisław Marciniak przedstawili zwycięzców i nominowanych w walce o Poznańską Nagrodę Literacką.

Prezydent Poznania na debacie "Miasto dla Młodych"

Rozpoczęła się poznańska cześć Europejskiego Tygodnia Młodzieży pod hasłem "Miasto dla Młodych" organizowanego w całej Europie z inicjatywy Komisji Europejskiej. To czas na przedstawiania własnych poglądów przez młodych poznaniaków na bardzo różne, czasem bardzo poważne tematy. W specjalnej debacie, która odbyła się na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza brał udział prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak.

Poznań kwitnie wiosennymi tulipanami

Pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej i Zarządu Dróg Miejskich posadzili ponad 41 i pół tysiąca tulipanów w Mieście!

III Wyścig Autostopem - nietypowy pomysł na majówkę

Jak zwiedzić świat nie wydając przy tym góry pieniędzy? Oszczędni z natury poznaniacy znaleźli na to świetny sposób! 29.04 o godzinie 9:00 z placu Wolności ruszy III Wyścig Autostopem. Tym razem trasa będzie prowadzić z Poznania do Budapesztu. Uczestnicy podzieleni na dwuosobowe zespoły wyruszą w tym samym czasie z tego samego miejsca, a wygra ta para która jako pierwsza dotrze na metę w Budapeszcie.

Nick Vujicic 30 kwietnia w Poznaniu!

Jest mówcą motywacyjnym, autorem książek m.in. "Bez nóg, bez rąk, bez ograniczeń". Zapełnia stadiony na świecie kilkudziesięciotysięczną widownią. Opowiada o swoim życiu i pokazuje jak pokonać wszelkie trudności.

W Poznaniu Trwa 15-ty jubileuszowy Pyrkon

Warsztaty, spotkania z pisarzami, prelekcje, konkursy z nagrodami oraz wiele wciągających rozrywek, których nie może ominąć żaden miłośnik fantastyki - Pyrkon 2015 potrwa od 24 do 26 kwietnia! Jubileuszowy 15. Pyrkon gości na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Corocznie przyciąga on rzesze miłośników fantastyki. W ubiegłym roku w wydarzeniu uczestniczyło blisko 25 tysięcy osób. Teraz ma być ich jeszcze więcej.

Fantastyczny Poznań - dzisiaj początek

Warsztaty, spotkania z pisarzami, prelekcje, konkursy z nagrodami oraz wiele wciągających rozrywek, których nie może ominąć żaden miłośnik fantastyki - Pyrkon 2015 rusza już 24 kwietnia!

Poznań zaprasza na dzień zawodowców w Arenie 24.04

24 kwietnia w poznańskiej Arenie odbędą się targi szkół zawodowych. Swoją ofertę prezentować będzie 26 placówek z Poznania i powiatu. - Chcemy pokazać gimnazjalistom, że praca w określonym fachu może być ciekawa i że warto kształcić się właśnie w tym kierunku - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Kultowa Maltanka od soboty znów na trasie

Już w najbliższą sobotę 18 kwietnia po zimowej przerwie, na swoje tory wróciła poznańska Maltanka. Kolejka będzie kursować 7 dni w tygodniu od godziny 10 do 19, łącznie ze świętami. W dni powszednie odjazdy będą co godzinę, a w weekendy i święta - co pół godziny.
stat4u