SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo wielkopolskie

200 lat dla bohatera!

W Poznaniu, można było usłyszeć dziś śpiew "200 lat niech żyje, żyje nam". Swoje setne urodziny obchodzi porucznik Marian Kufel, ostatni uczestnik bitwy nad Bzurą, a także zasłużony społecznik.

Staże studenckie. Urząd rozpoczyna nabór w Poznaniu

Rusza kolejna "zimowa" edycja Programu Staży Studenckich. Nabór rozpocznie się 11 września i potrwa do 7 października. Urząd Miasta rekrutuje studentów już po raz 46.

Kurs dla ukraińskich samorządowców z przystankiem w Poznaniu

Kandydaci na urzędników i burmistrzów miast na Ukrainie szkolili się w Poznaniu w ramach School of Mayors. Jest to cykl kursów, które mają przygotować przyszłych samorządowców do zarządzania miastami i innymi jednostkami samorządu

Poznań gospodarzem Międzynarodowego Kongresu Nauk Historycznych!

Najwybitniejsi historycy z całego świata przyjadą do Poznania w 2020 roku - stolica Wielkopolski podczas XXII Międzynarodowego Kongresu Nauk Historycznych, który odbył się w chińskim mieście Jinan, została wybrana na gospodarza następnego kongresu.

Działania UM Poznania ws. rzekomego mobbingu w Gabinecie Prezydenta. Oświadczenie

W związku z opublikowanym w mediach anonimowym doniesieniem o rzekomych niewłaściwych zachowaniach w stosunku do pracowników Gabinetu Prezydenta, Urząd Miasta podjął kroki świadczące o zachowaniu szczególnej staranności, rozpoczynając postępowanie wyjaśniające na podstawie anonimu przekazanego mediom.

Żywioły i... tańce świata - wspaniały koncert na Łęgach Dębińskich w Poznaniu

Było już całe stado koziołków przed Ratuszem, była wodna huśtawka, a wieczorem 5 września - koncert muzyki z... żywiołami, i to w jak najbardziej dosłownym sensie. W naprawdę wystrzałowy sposób poznański Aquanet obchodzi 150-lecie wodociągów.

V Metropolitalny Spływ Kajakowy: kajakarze przypłynęli do Poznania

Ponad 120 osób wzięło udział w spływie kajakowym z Puszczykowa do Czerwonaka - z przystankiem w Poznaniu. Na Plaży Miejskiej Rataje posilili się drożdżówkami, wzięli na zapas wodę w butelkach - i popłynęli dalej...

Zombie Walk przeszedł ulicami Poznania

Po 2 latach przerwy na ulice Poznania powróciły zombie. W tym roku "Zombie Walk" jest częścią większej imprezy "Zombie Day Poznań".

Trzecia edycja Poznań Business run już 6. września!

W najbliższą niedzielę, ulicami Poznania pobiegnie trzy tysiące osób w największym charytatywnym biegu biznesowym w Polsce. Organizatorzy zapraszają do kibicowania i uczestnictwa w wydarzeniu. Na pewno nie zabraknie wielu sportowych emocji.

Z perspektywy żaby w Poznaniu

Zapowiada się bardzo interesujący początek jesieni w CK Zamek. Nowymi spektaklami i wystawą szczególnie będą zainteresowani miłośnicy zwierząt, ale nie tylko oni. Wszystko w ramach programu "z perspektywy żaby".

Żywe trupy na ulicach miasta. Pierwsza edycja Zombie Day w Poznaniu

Najbliższa sobota będzie w Poznaniu dniem żywych trupów. Wylegną na ulice, będą straszyć w Zamku Cesarskim, słowem zawładną miastem. Na ten jeden dzień każdy może stać się jednym z nich.

Poznań uczcił pamięć bohaterów II wojny światowej

Poznań uczcił pamięć bohaterów II wojny światowej. Obchody odbyły się pod pomnikiem Armii Poznań. W uroczystościach z okazji 76. rocznicy wybuchu II wojny wzięli udział kombatanci oraz przedstawiciele samorządu i władz województwa.

35. rocznica powstania NSZZ "Solidarność" obchody w Poznaniu

W trzydziestą piątą rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych na placu Mickiewicza odbyła się uroczystość, upamiętniająca powstanie NSZZ "Solidarność". W spotkaniu uczestniczył m.in. zastępca prezydenta Miasta Poznania Mariusz Wiśniewski oraz przewodniczący Rady Miasta Poznania Grzegorz Ganowicz.

Dożynki 2015 w Poznaniu : pierwszy chleb już podzielony!

Krojcie go nie za dużo, nie za mało, aby dla wszystkich stało! - z tymi tradycyjnymi dożynkowymi życzeniami Agnieszka Szaroleta, starościna poznańskich dożynek, uroczyście przekazała pierwszy bochen chleba upieczony z tegorocznego ziarna w ręce Mariusza Wiśniewskiego, zastępcy prezydenta Poznania.

Poznańscy Strażnicy uczcili swoje święto

Były nagrody, awanse i wyróżnienia za wzorową postawę obywatelską, a przede wszystkim zapowiedź zmian, które mają przyczynić się do usprawnienia działania funkcjonariuszy - Straż Gminna obchodziła dziś swoje święto.

Miejskie Granie w Poznaniu po raz ostatni

"Nie przeszkadzaj mi bo tańczę", "Notoryczni debiutanci", "Zamarzam". Te i wiele innych przebojów kultowego zespołu Muchy rozbrzmią na zakończenie wakacji podczas wielkiego finału cyklu bezpłatnych koncertów na Maltańskiej Scenie Muzycznej.

Poznań znów opanują rowerzyści

Największy w Polsce miejski wyścig kolarski po raz drugi odbędzie się w Poznaniu. Solid Logistics ŠKODA Poznań Bike Challenge wystartuje w tym roku na 4 dystansach. W sumie w niedzielę, 13 września, przez Poznań przejedzie 5 tysięcy zawodników. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

Tydzień Impulsu Kultury Wilda

Sieprnień był na Wildzie miesiącem wielu ciekawych wydarzeń kulturalnych i nie tylko. Kilka z nich wciąż przed nami. Wszystko za sprawą projektu Impuls Kultury Wilda, realizowanego i dofinansowanego w ramach konkursu Centrum Warte Poznania organizowanego przez Wydział Kultury Miasta Poznania.

Akademia Gitary: Happening Gitarowy w Poznaniu

Już w najbliższą niedzielę 30 sierpnia Stary Rynek zabrzmi w rytm "Don't worry, be happy". Setki entuzjastów gitary zagrają utwór Bobby'ego McFerrina w ramach Happeningu Akademii Gitary.

Badania archeologiczne na Starym Rynku: pierwszy etap zakończony

Zakończył się pierwszy etap badań archeologicznych na Starym Rynku. Archeologów można jeszcze spotkać przy Bamberce, ale od 24 sierpnia rozpoczną się prace w nowym miejscu - przed pałacem Działyńskich.

Tłumy poznaniaków na pikniku rowerowym na placu Kolegiackim

Dziedziniec otworzył się na rowerzystów. Przybyło na niego setki poznaniaków, którym rozdano tysiąc dzwonków. Największą popularnością cieszyło się znakowanie rowerów, do którego ustawiła się gigantyczna kolejka.

Weekend Edukacyjny na poznańskim Madalinie

22 i 23 sierpnia to już niestety ostatni weekend tematyczny na Madalinie. A ponieważ rok szkolny zbliża się wielkimi krokami - czas na edukację! Będą książki, teatr, warsztaty, doświadczenia naukowe i zajęcia ruchowe, czyli różne formy i metody zdobywania wiedzy i nowych umiejętności. W niedzielę miłośnicy tańca powinni się koniecznie wybrać na Swing na Madalinie.

117 nowych etatów Urzędzie Miasta Poznania? Wyjaśniamy.

Urząd Miasta Poznania zatrudnia pracowników na 1583 etatach - razem z zastępstwami. To stan na koniec grudnia 2014 i koniec czerwca 2015. Nie można zatem mówić o jakimkolwiek wzroście zatrudnienia, którego konsekwencją byłby wzrost kosztów finansowych.

100 lat? Dla Zamku Cesarskiego to za mało!

21 sierpnia Zamek Cesarski w Poznaniu będzie obchodził swoje 105. urodziny. Z okazji tego święta przygotowano wiele kulturalnych atrakcji.

Polcon 2015. Fani fantastyki zjadą do Poznania

Rusza Polcon 2015. Konwent, który w tym roku obchodzi swoje trzydziestolecie, rozpocznie się już w czwartek. Tym razem miłośnicy fantastyki spotkają się na Politechnice Poznańskiej.

"Antreprener w kłopotach" podczas Opera Know-how

Spektakl stanowi próbę (re)konstrukcji opery Domenica Cimarosy i Wojciecha Bogusławskiego, jednego z najbardziej zagadkowych dzieł w historii polskiego teatru. By projekt mógł zakończyć się sukcesem, potrzebna jest kwota 8 tysięcy złotych.

Średniowieczni wojowie opanowali Poznań

Wataha wojów słowiańskich, Wikingów i gości z dalekiej Pannonii przedefilowała przez centrum Poznania, rozpoczynając Piknik Wieków Średnich w Starym Porcie. Imprezę otworzył Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

Transatlantyk 2015 za nami

Transatlantyk 2015 zakończył rejs. Dokąd popłynie dalej? Na razie nie wiadomo. Faktem jest, że jak co roku przyciągnął tłumy miłośników kina, których nie odstraszyły nawet rekordowe - w porównaniu z poprzednimi edycjami festiwalu - upały. W kilkuset wydarzeniach festiwalowych uczestniczyło łącznie około 65 tysięcy widzów.

Poznaniacy upamiętnili Bitwę Warszawską

15 sierpnia 1920 roku Polacy pokonali wojska Armii Czerwonej w Bitwie Warszawskiej. "Cud nad Wisłą", jak zwykło się określać tamtą walkę, był spektakularnym zwycięstwem, które ochroniło Europę Zachodnią przed komunistyczną rewolucją. 14 sierpnia na placu Mickiewicza odbyły się uroczystości na pamiątkę wydarzeń sprzed 95. lat

Granty dla NGOs w Poznaniu

Koncerty zagranicznych zespołów? Wizyty młodzieży poza granicą kraju? Organizacja zawodów sportowych? A może zupełnie nowy pomysł na zacieśnienie relacji z miastami partnerskimi Poznania? - instytucje pozarządowe nadal mają szansę na granty, które przeznaczone zostaną na organizację zagranicznej współpracy.

Karta PEKA z pięknymi widokami Poznania. W wersji limitowanej

Teatr Wielki, most Jordana i Ratusz - wszystkie te widoki będzie można podziwiać na najnowszej karcie PEKA, która 12 sierpnia trafi do sprzedaży w Punktach Obsługi Klienta ZTM oraz w Centrum Informacji Miejskiej. Jest to specjalna wersja karty na okaziciela w wersji limitowanej przygotowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego.

Wydrukuj sobie Poznań. FotoSklep już działa!

Chcesz mieć widok na rozległą panoramę Poznania, kolorowy Stary Rynek albo inny urokliwy zakątek miasta? Wydrukuj sobie go! Od 10 sierpnia w ramach miejskiego FotoPortalu działa FotoSklep, w którym wyjątkowe kadry Poznania można zamówić w formie fotoobrazu albo plakatu.

W teatrze na leżakach w Poznaniu

Występy aktorów, tancerzy oraz muzyków - 13 i 14 sierpnia w parku Starego Browaru odbędą się otwarte dla wszystkich przedstawienia teatralne. Na widzów czekać będzie kilkaset leżaków, dzięki którym będzie można się zrelaksować i całkowicie poświęcić jednemu z najgłośniejszych teatrów offowych ostatnich lat - Pijanej Sypialni.

Szanty na moście Biskupa Jordana

Podczas kolejnego wakacyjnego spotkania z cyklu "A w niedzielę po sumie na moście", można było posłuchać szant w wykonaniu "Grupy Trzymającej Ster".

Transatlantyk Festival 2015 oficjalnie zainaugurowany

SUPERB Evening Gala Otwarcia oficjalnie zainaugurowała 5. jubileuszową edycję Transatlantyk Festival 2015. Projekcje filmów na Moście Jordana rozpoczęły pokazy Mobilnego Kina Škody.

Jubileuszowy Transatlantyk wystartował. Przed nami osiem dni z kinem i muzyką

Rozpoczął się festiwal Transatlantyk. To oznacza, że przez kolejne 8 dni Poznań stanie się stolicą kina, muzyki i edukacji kulturalnej. Przed nami setki pokazów filmowych w Multikinie 51 oraz Kinie Muza, Mobilne Kino Skody i wiele ciekawych spotkań z gośćmi festiwalu.

Poznań otwarty na folklor

Węgierskie klepanki, słowiańskie akrobacje oraz meksykańskie trąbki - to może oznaczać tylko jedno. Już 10 sierpnia w Poznaniu rozpocznie się Światowy Przegląd Folkloru "Integracje", w którym udział może wziąć każdy.

Transatlantyk 2015 rozpoczął się Łóżkoteką

38 seansów filmowych w łóżkach, łóżkowe sesje zdjęciowe i smakowite posiłki serwowane prosto do łóżka - a wszystko to na placu Wolności. 31 lipca rozpoczęła działalność Łóżkoteka, czyli kino łóżkowe festiwalu Transatlantyk. Sam festiwal zaczyna się 7 sierpnia, jednak kino łóżkowe, jako jedna z głównych atrakcji festiwalu, uruchomiono wcześniej.

Najlepsi drwale na świecie będą walczyć w Poznaniu

Drwale na start! W listopadzie Poznań będzie gospodarzem Mistrzostw Świata Stihl Timbersports Series. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w konkurencjach indywidualnych i drużynowych rywalizować będzie ponad 100 zawodników z 20 krajów.

Poznańscy Bambrzy świętowali na Starym Rynku

Przy dźwiękach orkiestry Miasta Poznania rozpoczęło się, już po raz dwudziesty, święto poznańskich Bambrów. Nie zabrakło tradycyjnego zdobienia fontanny Bamberki girlandą z kwiatów a życzenia potomkom osadników z Bambergu złożył Arkadiusz Stasica, Zastępca Prezydenta Miasta Poznania.

Poznań oddał hołd powstańcom

Uroczystości upamiętniające bohaterów Powstania Warszawskiego rozpoczęły się od syren alarmowych, które zabrzmiały w całym mieście o godzinie "W", czyli punktualnie o 17. 1 sierpnia 1944 roku dokładnie o tej godzinie wybuchło Powstanie Warszawskie. 71 lat później pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego w parku Wieniawskiego zebrali się kombatanci Armii Krajowej oraz przedstawiciele władz samorządowych, by oddać hołd poległym w czasie tego niepodległościowego zrywu.

Brama Poznania. Zbudują pływające wyspy na Cybinie

Rzeka Żywa wraca nad Cybinę. Kolejną odsłoną projektu realizowanego przez Bramę Poznania będą pływające wyspy. Warsztaty z budowania tych zielonych ekologicznych materacy odbędą się w sobotę, udział może wziąć w nich każdy.

Powstanie Warszawskie - pamiętamy! Program obchodów w Poznaniu

Poznań pamięta o powstańcach warszawskich. 1 sierpnia w dniu 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, równolegle z obchodami centralnymi, poznaniacy uczczą pamięć uczestników tego bohaterskiego zrywu, wśród których było ponad ośmiuset Wielkopolan.

Po nitce do kłębka - rywalizacja o "Dizajn ze sznurka" trwa!

Ogromne guziki, kolorowe nici i gwarancja dobrej zabawy - już niedługo instalacja do rozrywki i nauki "Dizajn ze sznurka" może stanąć na terenie Starego Zoo. Niezbędne są jednak do tego głosy poznaniaków. Piętnaście polskich miast, w tym stolica Wielkopolski, walczy bowiem o taką nagrodę. Głosowanie trwa tylko do końca tygodnia.

Diana Riesler i Bart Aernouts zwyciężyli w Enea Challenge Poznań

1082 zawodników wzięło udział w Enea Challenge Poznań na dystansie średnim w niedzielę, 26 lipca. Bezkonkurencyjni okazali się Diana Riesler i Bart Aernouts, którzy od samego początku należeli do faworytów niedzielnych zawodów triathlonowych. Najlepszymi Polakami byli Ewa Bugdoł oraz Kacper Adam, którzy w klasyfikacji generalnej zajęli odpowiednio 4 i 11 miejsce.

Pierwszy dzień Enea Challenge Poznań za nami!

Ponad 1690 zawodników wystartowało w pierwszym dniu Enea Challenge Poznań. W sobotę, 25 lipca, triathloniści rywalizowali na dystansie sprinterskim i olimpijskim. W obu przypadkach najszybsi okazali się Polacy. Już jutro, 26 lipca, sportowcy zmierzą się na dystansie średnim.

Za darmo i pod gołym niebem. Kina plenerowe w Poznaniu

Jeśli latem do kina, to najlepiej do takiego pod chmurką! Plenerowe pokazy cieszą się w Poznaniu ogromną popularnością. Nic więc dziwnego, że kin letnich z każdym rokiem przybywa. To, co przyciąga kinomanów, to przede wszystkim możliwość nadrobienia zaległości z klasyki kinematografii, zobaczenia najciekawszych produkcji z minionych sezonów a także niewątpliwy urok oglądania filmów pod gołym niebem i w dodatku - za darmo.

Poznań przyjął uchodźców z Donbasu

Do Poznania przyjechały trzy ukraińskie rodziny, w sumie 6 osób. Miasto przygotowało dla nich trzy mieszkania w budynku przy ulicy Kazimierza Wielkiego. Lokale przekazał Wielkopolski Urząd Wojewódzki.

Poznań przyciąga inwestorów!

Ponad 10 000 osób znalazło już zatrudnienie w sektorze nowoczesnych usług biznesowych w Poznaniu. Liczba ta stale rośnie, a to oznacza, że stolica Wielkopolski staje się coraz bardziej atrakcyjna dla różnych inwestorów

Święto policji w Poznaniu

Policjanci świętowali 96. rocznicę powołania policji państwowej. Uroczystość była okazją do wręczenia odznak zasłużonym funkcjonariuszom oraz aktów mianowania na wyższe stopnie. Wyróżnienie dla najlepszego poznańskiego dzielnicowego 2015 roku wręczył zastępca prezydenta Miasta Poznania Mariusz Wiśniewski, który w imieniu prezydenta Jacka Jaśkowiaka, dziękował policjantom za oddaną służbę.

Rycerze na poznańskim Madalinie!

Mężni bojownicy, zacni rycerze i piękne księżniczki - w ten weekend Madalina przeniesie się w czasy średniowiecznych zamków. Na miejscu spotkać się będzie można również z mistrzami sztuk walki ze Schola Gladiatoria.

Złoty Krzyż Zasługi dla romskiego muzyka

Miklosz Deki Czureja, genialny romski skrzypek nazywany "królem czardasza", został uhonorowany Złotym Krzyżem zasługi. To wyróżnienie dla osób, których zasługi przynoszą znaczną korzyść państwu i jego obywatelom. Działalność Milkosza Deki Czurei wzbogaca przede wszystkim miasto Poznań, które musi być też silne swoją różnorodnością kulturową, narodowościową i społeczną.

Straż miejska w Poznaniu : dopalacze na celowniku!

Więcej patroli strażników miejskich i policjantów, bardziej efektywna współpraca z mieszkańcami i administratorami domów - takie i wiele innych działań zamierzają podjąć władze miasta w sprawie dopalaczy w Poznaniu.

Poznański Rower Miejski rośnie w siłę!

Miłośnicy rowerowych przejażdżek w Poznaniu mają kolejny powód do dumy. W mieście do dyspozycji będą mieli aż 37 stacji, na których pojawi się ponad 440 jednośladów. Kolejna właśnie powstała przy Akademii Wychowania Fizycznego.

Animator opanował Poznań!

Siedem dni pokazów filmów, retrospektywy, przeglądy tematyczne, premiery, projekcje z muzyką na żywo, koncerty, warsztaty, wykłady i gwiazda - sam Eric Goldberg. 10 lipca rozpoczął się 8.Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator.

Afiszujemy się kulturą w Poznaniu - także w wakacje!

Po pół roku od pierwszej prezentacji jest niemal wszędzie: na stojakach w ruchliwych punktach miasta, na słupach ogłoszeniowych, w szkołach, przedszkolach, bibliotekach i oczywiście w Internecie. Przy okazji prezentacji jego wersji wakacyjnej podsumowujemy pierwsze półrocze Afisza - comiesięcznego przewodnika po kulturalnym Poznaniu.

Zero tolerancji dla nieetycznych postaw - zapowiada nowy komendant straży miejskiej w Poznaniu

Bardziej mobilne patrole, które szybko dotrą tam, gdzie ich potrzebują poznaniacy, bliższa współpraca z radami osiedli - nowy komendant poznańskiej straży miejskiej Waldemar Matuszewski odebrał nominację na stanowisko i wspólnie z zastępcą prezydenta Mariuszem Wiśniewskim zapowiedział poważne zmiany.

Dawny Poznań w fotografii przełomu wieków

Jak zmieniał się Poznań w ciągu kilkunastu lat? Wszyscy, którzy chcieliby się tego dowiedzieć mogą wybrać się na wystawę Poznań na przełomie XX i XXI wieku w fotografii Tadeusza Bonieckiego. Prezentuje ona drobną część kolekcji tego autora, znajdującej się w zbiorach Biblioteki Raczyńskich.

35. rocznica powstania NSZZ „Solidarność” w Regionie Wielkopolska Południowa

4 lipca w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się obchody 35. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” w Regionie Wielkopolska Południowa. Wybór miejsca i daty nie jest przypadkowy, bowiem to właśnie w Ostrowie Wielkopolskim pierwsze zakłady podjęły strajk już w lipcu 1980 r.

Wspólnie tworzymy jeden Poznań

W tym tygodniu rusza pierwsza część nowej kampanii Poznania. "Wspólnie tworzymy jeden Poznań" ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat różnorodności mieszkańców Miasta i płynących z niej korzyści. Pragniemy tworzyć atmosferę przychylną wszystkim poznaniakom, niezależnie od tego, skąd pochodzą i jaki mają status społeczny.

Drewniane szkuty i szanty nad Wartą w Poznaniu

Nowe pomosty, stylowe domki w Starym Porcie, statki, drewniane szkuty i szanty nad Wartą - lato nad brzegami naszej rzeki zapowiada się wyjątkowo ciekawie! Warto się wybrać na Wartę - choćby po to, by zobaczyć, co nowego tam się pojawiło...

Blisko 300 blogerów odwiedziło Poznań

Najlepsi polscy blogerzy, autorzy filmów na portalu Youtube oraz twórcy treści w serwisach społecznościowych spotkają się podczas dwudniowej konferencji poświęconej nowym mediom. Blog Conference Poznań odbywa się w Starym Browarze 4 i 5 lipca.

Poznańska Rusałka odzyskana!

Już w najbliższy poniedziałek 6 lipca dojdzie do oficjalnego podpisania umowy pomiędzy Spółką Frajda a Miastem Poznań. Dzięki porozumieniu Rusałka zacznie tętnić kulturalnym i sportowym życiem.

Urodzinowa PEKA w Poznaniu

1 lipca Poznańska Elektroniczna Karta Aglomeracyjna obchodziła swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji zastępca prezydenta Miasta Poznania Maciej Wudarski, dyrektor ZTM Bogusław Bajoński oraz Koziołki Gzub i Ejber rozdawali prezenty użytkownikom komunikacji miejskiej.

Poznański Czerwiec '56 - nowa wystawa na Wolnym Dziedzińcu

Jak wyglądały poznańskie ulice 59 lat temu, w trakcie tragicznych wydarzeń Poznańskiego Czerwca? Można je już oglądać na kolejnej plenerowej wystawie fotograficznej na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania przy Placu Kolegiackim. Wystawę przygotowało Wielkopolskie Muzeum Niepodległości - instytucja kultury Miasta Poznania.

Najlepsi mechanicy z wizytą u prezydenta Wiśniewskiego

Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, pogratulował dziś sukcesu Hubertowi Echausowi i Wojciechowi Baraniakowi, zwycięzcom konkursu Euromechanic Junior 2015 w austriackim Eggenburgu. Słowa uznania usłyszał też Przemysław Polowczyk, zastępca dyrektora Zespołu Szkół Samochodowych w Poznaniu, którego uczniami są obaj zwycięzcy.

Imieninowa sesja Rady Miasta Poznania

W dniu imienin Poznania odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta Poznania, podczas której zostały wręczone liczne wyróżnienia. Najważniejszym z nich był tytuł Honorowej Obywatelki Poznania, który otrzymała Agnieszka Duczmal. Z okazji święta patronów Miasta swoje przemówienie wygłosił po raz pierwszy w czasie sesji imieninowej prezydent Jacek Jaśkowiak, a przewodniczył jej Grzegorz Ganowicz.

Poznań - Neony Malty rozdane !

Tegoroczny Malta Festiwal Poznań 2015 dobiegł końca. Z tej okazji odbył się finałowy koncert Michael Nyman Band, podczas którego przyznano "Neony Malty", czyli nagrody dla osób przyczyniających się do rozwoju tego kulturalnego przedsięwzięcia. Wyróżnienia wręczył prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak

Poznański Czerwiec 56 - został upamiętniony

Dzięki odważnym Poznaniakom, świat widział naród, którego nie można ujarzmić - powiedział prezydent Jacek Jaśkowiak podczas głównych uroczystości upamiętniające Powstanie Poznańskiego Czerwca 1956 roku.

Prezydent Poznania zaprasza na uroczystości upamiętniające Czerwiec '56

Jacek Jaśkowiak zaprasza na oficjalne uroczystości obchodów 59. rocznicy Powstania Poznańskiego Czerwca 1956. "Obowiązkiem naszym i przyszłych pokoleń jest zachowanie pamięci, że bez bohaterskiej postawy Poznaniaków w roku 1956, nie moglibyśmy żyć dzisiaj w państwie wolnym.Zapraszam wszystkich na uroczystości upamiętniające tych, którzy walczyli 59 lat temu. Niedziela, godzina 16:00, plac Adama Mickiewicza" - napisał na swoim profilu społecznościowym prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

XXXIX Grand Prix Wojciecha Fibaka w Poznaniu

W imieniu prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka XXXIX turniej tenisowy Grand Prix Wojciecha Fibaka otworzył, wraz z samym Wojciechem Fibakiem i dyrektor Wydziału Sportu Ewą Bąk, dyrektor Gabinetu Prezydenta Andrzej Białas.

Obchody Poznańskiego Czerwca na Gajowej, Hejmowskiego i pod bramą HCP

Ten pochód wolności był impulsem, bez którego nie byłoby zrywów wolnościowych w innych częściach Polski - powiedziała Agnieszka Pachciarz, zastępca prezydenta miasta Poznania, podczas uroczystości składania kwiatów pod pomnikami przy ulicach Gajowej i Hejmowskiego upamiętniających bohaterów czerwcowych wydarzeń.

Poznań wita nowego inwestora

Jeden z wiodących dostawców usług informatycznych, konsultingowych i outsourcingowych na świecie, ogłosił plany otwarcia centrum w Poznaniu. To drugi oddział Software Solutions Center w Polsce. Nowe biuro, które zajmować się będzie rozwojem oprogramowania ruszy w czwartym kwartale 2015 roku, jednak rekrutacja do nowej jednostki już trwa. W ciągu 2-3 lat firma planuje zatrudniać w Poznaniu ok. 300 specjalistów IT ze znajomością języka niemieckiego.

Aplikacja zmobilizuje poznaniaków

"Zepsuta ławka, zaśmiecony chodnik - chcesz, aby to się zmieniło? Działaj!" - tak przekonywał zespół Snowdog do używania aplikacji, którą stworzyli w ramach wydarzenia NeedApp Poznań. Rozwiązanie ma łączyć osoby, które mieszkają blisko siebie do wzajemnej pomocy, ale również do podejmowania inicjatyw na rzecz własnej okolicy. Jego prototyp powstał w nieco ponad trzydzieści godzin, a pełna wersja aplikacji już wkrótce zostanie oddana do użytku poznaniaków. Konkurs organizowany był przez Urząd Miasta Poznania oraz ECDF mKlaster.

Wyścig amatorów kolarstwa w Poznaniu

Tor Poznań w niedzielę opanowali cykliści. Ścigali się młodzi i seniorzy. W Poznań Cykling Maraton wystartowało 221 kolarzy. Najmłodszy uczestnik miał 15, najstarszy 70 lat.

Uroczystości 59. rocznicy Czerwca '56 w Poznaniu

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak przewodniczył uroczystościom obchodów 59. rocznicy Powstania Poznańskiego Czerwca '56.

Przedłużamy możliwość składania projektów do poznańskiego PBO16

Mamy więcej czasu na spisanie i wysłanie do Urzędu Miasta Poznania pomysłów na Miasto, które można zrealizować z pieniędzy Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. Do niedzieli 21 czerwca, do godziny 23:59 przedłużyliśmy możliwość składania projektów.

A .Schulman w Poznaniu - nabór pracowników trwa

Jeden z największych międzynarodowych dostawców wysokiej jakości mieszanek, kompozytów i proszków z tworzyw sztucznych otwiera swoje centrum usług wspólnych w Poznaniu. Firma zatrudni tu 60 osób, rekrutacja już trwa, a dziś przedstawiciele firmy spotkali się z Mariuszem Wiśniewskim, zastępcą prezydenta Poznania.

W weekend Dni Twierdzy Poznań

W weekend 20-21 czerwca odbędzie się trzecia edycja Dni Twierdzy Poznań. Organizatorem imprezy jest Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna wraz z partnerami. Dni Twierdzy Poznań to wydarzenia, w którym udział może wziąć każdy. Tegoroczna, trzecia już edycja, odbędzie się w przededniu 187. rocznicy rozpoczęcia budowy Twierdzy Poznań, które nastąpiło 23 czerwca 1828 roku.

20. Biennale Sztuki dla Dziecka rozpoczęte!

Od 15 do 21 czerwca Poznaniem zawładną dzieci oraz sztuka, która tworzona jest z myślą o nich. Wszystko za sprawą 20. Biennale Sztuki dla Dziecka. Tematem tegorocznej edycji będzie Ocean Muzyki.

Nagrody i Stypendia Artystyczne i Naukowe Miasta Poznania 2015

Kapituła pod przewodnictwem prof. Stanisław Lorenca uhonorowała Nagrodą Naukową Miasta Poznania w 2015 roku profesora Marka Hendrykowskiego oraz przyznała 12 stypendiów dla młodych naukowców. Z kolei kapituła pod przewodnictwem prof. Romana Kubickiego uhonorowała Nagrodą Artystyczną Miasta Poznania w 2015 roku profesora Aleksandra Kuczmę oraz przyznała 10 stypendiów dla młodych twórców.

Nowe stacje rowerowe w Poznaniu!

Dokładnie 20 104 głosy oddali uczestnicy konsultacji społecznych mających wyłonić lokalizacje dla nowych stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego. Rekordową liczbę wskazań uzyskała propozycja umiejscowienia stacji PRM na Piotrowie (przy Politechnice Poznańskiej), na którą oddano aż 1 765 głosów.

Rusza Jarmark Świętojański w Poznaniu!

Ponad setka stoisk, na których będzie można kupić unikatowe wyroby rękodzielnicze takie jak ręcznie szyte zabawki pluszowe, poszewki, poduszki, wyroby drewniane i ceramiczne, a także wiele koncertów oraz warsztatów przeznaczonych dla dzieci i dorosłych - Jarmark Świętojański rusza już 13 czerwca!

Na plażach w Poznaniu robi się coraz ciekawiej!

Piasek, leżaki, hamaki, miejsca do gier czy zabaw i warunki, które sprzyjają wypoczynkowi - Plaże Miejskie nad Wartą stają się coraz popularniejsze wśród poznaniaków.

Smocze Łodzie na poznańskiej Malcie

Już w najbliższą sobotę, 13 czerwca, na Torze Regatowym Malta w Poznaniu ruszają Poznańskie Dragony 2015 - VII edycja Mistrzostw Smoczych Łodzi oraz I Poznań Canoe Challenge - wyścig, w którym na kajakach turystycznych zmierzą się amatorzy.

Rada Miasta Poznania świętowała swoje 25-lecie

8 czerwca Rada Miasta Poznania świętowała swoje 25-lecie. Uroczystość została zorganizowana z inicjatywy prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka.

Ruszył 25. Malta Festival Poznań

3 tygodnie, 259 wydarzeń, 533 artystów, 35 miejsc. 8 czerwca ruszył 25. Malta Festival Poznań. W ceremonii otwarcia, połączonej z wymianą koszulek na scenie, uczestniczył prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak z zastępcą Agnieszką Pachciarz.
stat4u