SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo wielkopolskie

Pierwsze oficjalne spotkanie z zastępcami

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak spotkał się po raz pierwszy na oficjalnym, protokołowanym zebraniu z zastępcami, sekretarzem i skarbnikiem Miasta. To spotkanie tak zwanego Zarządu Miasta.

Skwer imienia pułkownika Kuklińskiego odsłonięty

Od 11 grudnia teren między ulicami Królowej Jadwigi, Karmelicką i Krakowską nosi nazwę Ryszarda Kuklńskiego. W samo południe zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski w towarzystwie zaproszonych gości uroczyście odsłonił tablicę pamiątkową nowego patrona.

Lodowe arcydzieła dodadzą magii Staremu Rynkowi

Piły, frezarki, dłuta i szczypce o łącznej wadze 40 kilogramów - to ekwipunek każdego z rzeźbiarzy, którzy w najbliższy weekend staną do konkursu w ramach STIHL Poznań Ice Festiwal. Prace artystów z Japonii, Kanady czy USA będzie można zobaczyć na Starym Rynku.

Wspólne spotkanie prezydentów

Prezydent elekt Jacek Jaśkowiak i ustępujący prezydent Ryszard Grobelny wspólnie uczestniczyli w spotkaniu dyrektorów biur i wydziałów Urzędu Miasta Poznania i miejskich jednostek organizacyjnych.

Miejska choinka rozświetliła Poznańskie Betlejem!

W sobotę 6 grudnia punktualnie o godzinie 17.00 tuż obok Ratusza rozbłysła 12 metrowa miejska choinka. Tym akcentem na dobre rozpoczął się w Poznaniu Festiwal Zimowych Emocji, a Stary Rynek zamienił się w Poznańskie Betlejem. W tegoroczne Święta Bożego Narodzenia mieszkańców czeka moc atrakcji. Poza choinką, szopką, targiem i koncertami, prosto z Finlandii przyjedzie do nas również prawdziwy Święty Mikołaj. 13 i 14 grudnia po raz 9. odbędzie się słynny już międzynarodowy festiwal rzeźby lodowej.

Projekt Startup Poznań nagrodzony przez PARP

Miasto Poznań oraz przedstawiciele poznańskiej sceny startupowej, skupieni w ramach projektu Startup Poznań, otrzymali od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości nagrodę za wspólna inicjatywę na rzecz rozwoju lokalnego ekosystemu startupowego. Projekt Startup Poznań został wyróżniony jako przykład udanej współpracy władz miasta oraz instytucji otoczenia biznesu oraz firm działających w branży nowych technologii i innowacyjnych rozwiązań. Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości podczas konferencji ICT Summit wręczyła równorzędne wyróżnienia Warszawie, Gdańskowi i Poznaniowi.

Zakochaj się w jeździectwie na CAVALIADZIE

Po raz piąty na początku grudnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich królować będzie prestiżowy sport, gracja i konne atrakcje dla dzieci, a wszystko za sprawą CAVALIADY Poznań. W zależności od upodobań, czy to koneserzy jeździectwa, czy rodzice, którzy chcą spędzić z dziećmi wolny czas w rodzinnej i radosnej atmosferze, znajdą coś dla siebie.

Komórką w taksówkę, czyli jak pomagą nam QR kody

Już niedługo każdy pasażer poznańskiej taksówki będzie mógł zweryfikować uczciwość swojego przewoźnika. Wszystko za sprawą specjalnych QR kodów, które pojawią się na pojazdach. To innowacyjny pomysł Urzędu Miasta Poznania, który ma pomóc zwiększyć nasze bezpieczeństwo.

Strategia opisana filmem

Na kanale youtube Miasta Poznania wrzuciliśmy film prezentujący czym jest Strategia Rozwoju Miasta do roku 2030. To animowany sposób na wyjaśnienie czym w ogóle jest strategia, czy i po co miasta mają strategię, jak strategia powstawała i kto brał udział w tym procesie.

Festiwal zimowych emocji w Poznaniu

W tegoroczne Święta Bożego Narodzenia mieszkańców czeka moc atrakcji. Płyta Starego Rynku zamieni się w Poznańskie Betlejem, na którym stanie miejska choinka. Prosto z Finlandii przyjedzie do nas również prawdziwy Święty Mikołaj. 13 i 14 grudnia po raz 9. odbędzie się słynny już międzynarodowy festiwal rzeźby lodowej.

Ewaluacja Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2015

Listopadowe spotkanie w ramach Poznańskiej Kawiarenki Obywatelskiej, było pierwszym spotkaniem w ramach procesu ewaluacji Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Opinie, pomysły i sugestie, które się pojawiły zostały spisane przez pracowników z Oddziału Dialogu Społecznego Biura Prezydenta UMP (dostępne są na http://bit.ly/1lE5nwb) i będą brane pod uwagę przy pracach nad kolejną, czwartą już edycją projektu.

Poznań grupowo kupi gaz, jako pierwszy w Polsce!

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny podpisał umowę na kompleksową dostawę gazu dla grupy zakupowej stworzonej z inicjatywy Miasta. Na 2015 rok gaz do ogrzewania budynków kupią wspólnie poznańskie przedszkola, szkoły, siedziby Urzędu Miasta czy ogród zoologiczny.

Więcej pieniędzy na pozarządową kulturę w Poznaniu.

Z 10,5 do 12 milionów złotych wzrośnie w 2015 roku pula pieniędzy wsparcie projektów kulturalnych tworzonych przez organizacje pozarządowe. Pierwszy z czterech konkursów Miasto Poznań ogłosiło 20 listopada, a ostatni - na projekty wydawnicze - ogłosi 2 grudnia. Na dachu Bramy Poznania, z widokiem na Ostrów Tumski, mówił o tym prezydent Ryszard Grobelny. Jednym z nowych konkursów jest ten ze sumą 966 tysięcy złotych na 1050-lecie Chrztu Polski.

Mieszkańcy ocenili poznański Urząd

Ponad 90% klientów jest zadowolonych z usług świadczonych przez Urząd Miasta Poznania oraz miejskie jednostki organizacyjne - wynika z analizy SMG/KRC Poland Media.

Miasto Poznań z tytułem Business Superbrands

Superbrands to jedno z najszerzej zakrojonych badań siły i wizerunku marki w Polsce. W tym roku w proces oceny zaangażowanych było ponad 15 tysięcy polskich konsumentów oraz 65 ekspertów branżowych, którzy uznali Miasto Poznań jako miejsce atrakcyjne dla biznesu

Powstanie Centrum Inicjatyw Rodzinnych w Poznaniu

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny podpisał porozumienie z Fundacją „Głos dla Życia” w sprawie Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Fundacja zgłosiła pomysł prezydentowi kilka tygodni temu. „Chciałbym by Centrum było punktem informacyjnym, miejscem integracji i częścią promocji rodziny w Poznaniu” – powiedział prezydent Ryszard Grobelny.

Zamki w Poznaniu rozdane! Kto zdobył nagrody na festiwalu Off Cinema?

Dokument "Locked Down" w reżyserii Liat Mer zdobył nagrodę główną festiwalu Off Cinema, który zakończył się w niedzielę, 23 listopada 2014 r..

Co szykuje święta Katarzyna?

Jak co roku MPK dzień świętej Katarzyny, która jest patronką wszystkich przewoźników chce spędzić wspólnie z pasażerami. W tym roku spółka otwiera drzwi do zajezdni tramwajowych, a wszyscy chętni będą mogli poprowadzić tramwaj siedząc za jego sterami. W planach jest też konkurs na miłe, ciekawe wspomnienie z miejskiej podróży, w której nagrodą będzie iPAD i wynajem tramwaju na organizację swojej imprezy.

Konkurs "Zielony Poznań" rozstrzygnięty

XXI edycja konkursu "Zielony Poznań" już za nami. Prezydent Ryszard Grobelny podczas uroczystej gali wręczył nagrody zwycięzcom. Wiemy, które ogródki, działki i kwietniki są w naszym mieście najpiękniejsze.

Będą pieniądze na termomodernizację szkół

Pięć poznańskich szkół czeka w najbliższym czasie termomodernizacja. Wszystko za sprawą zdobytego przez Miasto Poznań dofinansowania z funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Koszt to 10 milionów złotych, a dofinansowanie sięga ponad 70%.

Programiści powalczą o Mistrzostwo Wielkopolski

Jesteś doświadczonym programistą? A może dopiero zaczynasz swoją przygodę z algorytmami i chcesz sprawdzić swoje umiejętności? Zgłoś swoją drużynę do udziału w Mistrzostwach Wielkopolski w Programowaniu Zespołowym.

Zapiszcie się na WorkGate 2014

15 października wystartowały zapisy do trzeciej edycji WorkGate - unikalnego wydarzenia kierowanego do studentów i absolwentów zainteresowanych pracą w sektorze BPO/SSC. Jest to wyjątkowa w skali kraju platforma komunikacji z firmami poszukującymi wartościowych pracowników.

Będzie cool, będzie jazz w Poznaniu

Pojawi się kilku starych znajomych poznańskiej publiczności, ale też sporo nowych ekscytujących projektów: przed nami dziewiąta odsłona festiwalu Made in Chicago. Zapowiada się bardzo ciekawie.

Herby na placówkach oświatowych w Poznaniu

Od nowego roku na wszystkich placówkach oświatowych prowadzonych przez Miasto Poznań zawisną herby miasta. To nasz sposób na podkreślenie lokalnej identyfikacji - mówi zastępca prezydenta Dariusz Jaworski. Dodatkowo symbol patronów Poznania wzmacnia przekaz dziedzictwa kulturowego także wśród najmłodszych poznaniaków.

Wiercimy Stary Rynek

To ważny etap przygotowań do odnowy Starego Rynku. W najbliższych dniach planowanych jest prawie 50 wierceń archeologicznych średnicy 160 mm, na głębokość maksymalnie 5 metrów. Wykonywanie wierceń nie powinno spowodować znaczących utrudnień w ruchu pieszych i pojazdów, niemniej jednak na płycie Rynku pojawią się wygrodzenia poszczególnych pól wierceń oraz pojazdy i sprzęt techniczny ekipy badawczej.

Fotorelacja z imienin ulicy Święty Marcin

Kolejne imieniny Ulicy Święty Marcin za nami. Tradycyjnej paradzie ulicznej towarzyszyły liczne atrakcje. Oczywiście nie zabrakło też rogali świętomarcińskich.

Poznańskie obchody Narodowego Święta Niepodległości

We wtorek, 11 listopada obchodzić będziemy 96. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W poznańskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości na Placu Wolności weźmie udział Prezydent Ryszard Grobelny. Początek uroczystości o godzinie 10.30. Wcześniej, o godzinie 9.00 w Poznańskiej Farze odprawiona zostanie Msza Święta za Ojczyznę. Organizatorem obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Poznaniu jest Wojewoda Wielkopolski.

Neon powrócił na poznańską Wildę

Po blisko dekadzie nieobecności, neon, który świecił nad dawnym kinem Wilda (dziś dyskontem Biedronka) powrócił. Odsłonięty został w piątek 7 listopada wieczorem.

Showroom poznańskich marek na Ławicy

"To dowód współpracy Miasta z naszymi firmami" powiedział na otwarciu instalacji Showroom Konsorcjum Marki Poznań prezydent Poznania Ryszard Grobelny. W hali przylotów Portu Lotniczego Poznań-Ławica pasażerów zaskakuje pierścionek z brylantem, znany na całym świecie krem czy smartfon w technice druku 3D. Do tego prezentacja firm w trzech językach. I hasło: "Witaj w mieście możliwości, nowoczesnych idei i sukcesu".

Weekendowy pokaz kocich piękności w Arenie

W sobotę 8 listopada 2014 r. Poznań zamienił się w światową stolicę kotów. Przez dwa dni w hali Arena będzie można podziwiać ponad pół tysiąca kociej arystokracji niemal z całego świata. Tegoroczna wystawa jest wyjątkowa pod wieloma względami, między innymi w tym roku obchodzony będzie jubileusz 30-lecia rejestracji pierwszego kota rasowego w Poznaniu.

Poznań wśród laureatów Rankingu Zrównoważonego Rozwoju JST

Poznań zajął trzecie miejsce w tegorocznym Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego (JST). W tegorocznej pierwszej piątce są Warszawa, Gliwice, Poznań, Katowice i Gdańsk.

Poznański Wolontariusz Roku poszukiwany!

Udzielasz się społecznie? Robisz coś dla innych? A może znasz kogoś, kto aktywnie działa jako wolontariusz i powinien zostać wyróżniony? Jeśli tak, nie czekaj! Już dziś zgłoś osobę, grupę lub organizację do konkursu Poznański Wolontariusz Roku!

Już nadchodzą... będzie pysznie!

11 listopada to jedna z najważniejszych dat w poznańskim kalendarzu. Wtedy obchodzone są Imieniny Ulicy Święty Marcin. Tradycyjnej paradzie ulicznej towarzyszą liczne atrakcje, a także finałowy koncert. W tym roku gwiazdą będzie zespół Hey. Oczywiście nie zabraknie też rogali świętomarcińskich.

Gdzie był pierwszy polski startup?

122 tysiące studentów na ponad 230 kierunkach w Poznaniu każdego października odmienia oblicze miasta. Wielu z nich już w trakcie studiów podejmuje pracę w Poznaniu. Coraz częściej decydują się oni na utworzenie startupu

Afisz dla poznaniaków, newsletter dla turystów

Słaba informacja o wydarzeniach kulturalnych to najważniejszy mankament oferty kulturalnej Poznania - taką diagnozę postawili licealiści i studenci podczas badania "Poznańska Mapa Kultury". Zmienić ten stan można na wiele sposobów - na przykład trafiając z informacją tam, gdzie turystom i poznaniakom najłatwiej ją znaleźć.

Kwiaty na Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan

Prezydent Ryszard Grobelny, przedstawiciele władz kościelnych, administracji samorządowej i rządowej z Poznania i powiatu poznańskiego złożyli kwiaty na grobach Cmentarza Zasłużonych Wielkopolan w Poznaniu.

Wyniki konsultacji Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2015

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny na konferencji u Urzędzie Miasta Poznania przedstawił wyniki konsultacji w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Jak podkreślał głosowali głównie młodzi ludzie i przede wszystkim kobiety. Zaznaczył, że warto będzie w przyszłości wzmocnić promocję tych konsultacji wśród seniorów, którzy też aktywnie uczestniczą w życiu Miasta.

Spotkanie Tajnej Organizacji Nauczycielskiej w Poznaniu

Zastępca prezydenta Dariusz Jaworski spotkał się z przedstawicielami Tajnej Organizacji Nauczycielskiej, którzy narażając swoje życie nauczali dzieci i młodziez w czasach II wojny światowej.

Człowiek bez ograniczeń i marzenia z gwarancją realizacji w Poznaniu

Co zrobić, aby spełnić marzenie bliskiej osoby? Wystarczy nagrać krótki film, w którym zaprezentujemy wybraną przez nas osobę i jej marzenie. Ten wydawałoby się niemożliwy scenariusz, zostanie zrealizowany dzięki organizatorom wydarzenia "Życie bez ograniczeń" już 30 kwietnia 2015 roku na INEA Stadionie w Poznaniu.

Prezydent wręczył nagrodę im. Jana Baptisty Quadro

Budynek Bramy Poznania został laureatem Nagrody im. Jana Baptysty Quadro za najlepszą realizację architektoniczną 2013 roku. Statuetka wręczana jest od 1999 roku i honoruje wartościowe dokonania w dziedzinie architektury. Prezydent Ryszard Grobelny podczas uroczystości w Ratuszu wręczył nagrodę twórcom zwycięskiej budowli.

Wysoka ocena ratingowa Poznania!

Mająca stuletnią tradycję i zasłużony prestiż w ocenach ratingowych firma Fitch Ratings potwierdziła rating Miasta Poznania na poziomie "A-" z perspektywą stabilną. Jest to najwyższa możliwa do uzyskania przez polski samorząd ocena ratingowa tej agencji, równa ocenie wiarygodności kredytowej kraju.

Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla Bramy Poznania

Brama Poznania została laureatką ogólnopolskiego konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na "Najlepszy Produkt Turystyczny" w kategorii "obiekt turystyczny" 2014. Do tego prestiżowego konkursu, kwalifikowane są "produkty turystyczne" najbardziej atrakcyjne, nowatorskie i przyjazne dla turystów. Wyniki konkursu zostały ogłoszone podczas uroczystej gali 24 października na "Tour Salon 2014" w Poznaniu.

Grupowe kupowanie prądu, czyli oszczędność po poznańsku

Ponad 20 mln złotych zaoszczędził Poznań i partnerzy grupy zakupowej energii elektrycznej, którzy dziś w Urzędzie Miasta podpisali umową z firmą ENEA (to porównanie do obecnych cen taryfowych). To już trzeci raz kiedy Poznań organizuje wspólne kupowanie prądu. Tym razem partnerów kupujących wspólnie energię elektryczną było prawie 60. A już zapowiadamy pierwsze w Polsce grupowe kupowanie gazu.

Brama Poznania nowym cudem Polski!

Brama Poznania została jednym z 7 nowych cudów Polski magazynu National Geographic! W czwartej edycji konkursu czytelnicy Travelera oddali 115 tysięcy głosów. W finałowej siódemce poza poznańskim obiektem, który zajął 5 miejsce, znalazły się jeszcze między innymi OFF Piotrkowska z Łodzi, Suwalski Park Narodowy czy Muzeum Państwa Krzyżackiego. W tym roku redakcja nominowała 16 miejsc (po jednym z każdego województwa). Z nich czytelnicy wybrali finałową siódemkę w głosowaniu internetowym.

Śniadanie z biznesem poznańskim

W środę, 22 października, w Concordia Design przy ul. Zwierzynieckiej 3 w Poznaniu odbyło się śniadanie biznesowe „Bydgoszcz otwarta na outsourcing”. W spotkaniu wziął udział prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Poznańskie obchody węgierskiego zrywu

58 lat temu na ulicach Budapesztu ludność węgierska masowo wystąpiła przeciwko reżimowi komunistycznemu. W związku z tą rocznicą w czwartek 23 października odbędą się uroczyste obchody Powstania Węgierskiego 1956 roku. Organizatorem uroczystości jest Prezydent Miasta Poznania.

Wystartowała nowa kampania Poznania skierowana do maturzystów

Nowe spoty promocyjne, strona internetowa i spotkania w szkołach z przedstawicielami świata nauki, kultury i biznesu - to elementy najnowszej kampanii Miasta Poznania promującej jego akademicki potencjał.

Poznań wywalczył pieniądze na remont i doposażenie ośrodka w Owińskach

Miastu Poznań udało się uzyskać dofinansowanie na poziomie 17 282 050 złotych na projekt wart 21 602 563 złotych. Pełna nazwa projektu to „Poprawa jakości opieki nad osobami niesamodzielnymi, z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnymi intelektualnie-Filia ZOLiRM w Owińskach”. Pieniądze udało się uzyskać z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

"Ecodriving bezpiecznego Poznania" czyli szkoła jazdy w dobrym stylu

Jak jeździć ekonomicznie oszczędzając paliwo przy jednoczesnym dbaniu o ekologię? Na te pytania w praktyczny sposób będzie można uzyskać odpowiedź biorąc udział w szkoleniu z zakresu oszczędnej dla samochodu i środowiska stylu jazdy. Trwają zapisy na IV odsłonę projektu "Ecodriving bezpiecznego Poznania". Tym razem 200 mieszkańców Poznania będzie mogło wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach organizowanych przez Miasto Poznań.

Brązowy medal zawodniczek Akademii Judo Poznań

Zawodniczki Akademii Judo Poznań wywalczyły brązowy medal Extreme Hobby Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów Młodszych, które w miniony weekend (18-19 października) odbyły się w Poznaniu.

Edukacja biznesowa w poznańskich szkołach

Od 20 do 24 października odbędzie się trzecia edycja projektu Tydzień SSC/BPO, który realizowany jest przez poznańskie centra usług nowoczesnych oraz szkoły ponadgimnazjalne. Projekt składa się z dwóch części. W pierwszej przedstawiciele firm przeprowadzą warsztaty w szkołach, w trakcie których uczniowie dowiedzą się m.in. czym jest sektor usług nowoczesnych oraz jakie kompetencje trzeba posiadać, by w nim pracować. W drugiej uczniowie odwiedzą firmy, by przekonać się jak wygląda praca w centrach.

Plejada gwiazd w wodzie na 3 urodzinach Term Maltańskich

Niesamowite widowisko sportowe obejrzeli poznaniacy na zawodach pływackich zorganizowanych z okazji 3 urodzin Term Maltańskich. Nie zawiedli reprezentanci Polski, którzy wygrywali konkurencje w bardzo dobrych czasach.

Urząd Miasta Poznania zaprasza na staż. Ruszył kolejny nabór!

Od 16 października 2014 Urząd Miasta Poznania przyjmuje zgłoszenia (on-line) na zimową edycję programu staży studenckich.

Zapiszcie się na WorkGate 2014 w Poznaniu

15 października wystartowały zapisy do trzeciej edycji WorkGate - unikalnego wydarzenia kierowanego do studentów i absolwentów zainteresowanych pracą w sektorze BPO/SSC. Jest to wyjątkowa w skali kraju platforma komunikacji z firmami poszukującymi wartościowych pracowników.

Młodzieżowi sportowcy odebrali stypendia Miasta Poznania

We wtorek 14 października w sali Białej Urzędu Miasta Poznania odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów artystycznych, naukowych i sportowych. Oprócz laureatów w uroczystościach wzięli udział m.in. Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny, Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Ganowicz, Przewodniczący Kapituły Stypendium Sportowego Wojciech Chomicz, Dyrektor Wydziału Sportu UMP Ewa Bąk oraz zaproszeni goście.

Innovation Teleport - nowa kampania zagraniczna Poznania

Futurystyczna kapsuła, wykorzystanie technologii 3D i tzw. rozszerzona rzeczywistość - to elementy najnowszej kampanii zagranicznej Miasta Poznania. Mieszkańcy stolicy Wielkopolski możliwości interaktywnej wystawymogą testować do 19 października. Potem projekt "Innovation Teleport" prezentowany będzie na największych branżowych wydarzeniach w Europie - m.in. w Paryżu i Londynie.

Stypendia Miasta Poznania dla laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych

Już po raz siódmy wręczono stypendia dla laureatów i finalistów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, którzy zdecydowali się podjąć naukę na uczelniach poznańskich. Możliwość skorzystania ze stypendium otrzymały 22 osoby. Wśród grona wyróżnionych żaków znalazło się 14 laureatów oraz 8 finalistów olimpiad.

Fotoplastykon w Poznaniu otwarty!

Po kilku miesiącach prac konserwatorskich zabytkowy poznański fotoplastykon rozpoczyna drugie życie. Od piątku, 10 października jest znów dostępny dla publiczności.

Wszystko o 15. Poznań Maraton!

Ponad 6 tysięcy zawodników z 29 krajów punktualnie o godzinie 9 wystartowało w niedzielę w kolejnym Poznań Maratonie im. Macieja Frankiewicza. Liczba chętnych jednak nie dziwi. Jakość sportowej imprezy potwierdzają oceny na popularnym portalu MaratonyPolskie.pl i fakt, że prawie 50% badanych uczestników zeszłorocznego biegu uważa Poznań Maraton za najlepszy w Polsce, a aż 97% ankietowanych zadeklarowało powrót do Poznania.

Przyznaliśmy stypendia Miasta Poznania dla najzdolniejszych maturzystów z całej Polski chcących studiować w Poznaniu

To VII edycja programu stypendialnego dla laureatów i finalistów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, którzy decydują się podjąć naukę na uczelniach poznańskich.

Poznań "Samorządem Równych Szans"

Miasto Poznań otrzymało statuetkę oraz tytuł "Samorządu Równych Szans" w ogólnopolskim Konkursie Dobrych Praktyk realizowanych przez samorządy lokalne. Poznań otrzymał nagrodę w kategorii: Samorząd Aktywny w Obszarze Zatrudnienia Osób Niepełnosprawnych. Celem projektu było zapewnienie osobom z niepełnosprawnościami równego dostępu do zatrudnienia.

Poznański Budżet Obywatelski 2015 - głosowanie do niedzieli

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny oddał głos w konsultacjach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2015 w punkcie na placu Wolności. To jeden z wielu niebieskich namiotów w jakich można zagłosować. Przy okazji 15. Poznań Maraton jest także punkt na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

O polityce prorodzinnej w Bramie Poznania

Przedstawiciele Poznania, Krakowa, Zielonej Góry, Ostrowa Wielkopolskiego oraz Środy Wielkopolskiej, a także organizacji wspierających rodziny wielodzietne spotkali się na ogólnopolskiej konferencji pod tytułem "Rodzina dla Miasta - Miasto dla Rodziny". Spotkanie odbyło się w Bramie Poznania.

Poznań wygrał w Sądzie !

Pozew spółki Wyborowa oddalony. Zapadł wyrok sądu korzystny dla Miasta. Przypomnijmy, że chodzi o tereny przy Torze Regatowym Malta. Miasto Poznań podjęło decyzję o odmowie realizacji roszczenia, zgłoszonego przez spółkę Wyborowa S.A. Utrzymanie takiego stanowiska oparło się o jeden kluczowy argument, który dziś swoim wyrokiem usankcjonował sąd. Uzasadniając dzisiejszy wyrok sędzia orzekający podkreślił, że zgłoszone przez spółkę roszczenie uległo przedawnieniu, (spółka miała 3 lata na dochodzenie roszczeń od wejścia w życie planu „Malta”, tj. do 2005 roku a zrobiła to dopiero w 2012 roku).

Konkurs "Poznań przyciąga najlepszych" rozstrzygnięty

Nagrodę główną, rok studenckiego życia Poznaniu, w konkursie "Poznań przyciąga najlepszych" otrzymał Filip Radulak, absolwent I LO im. Adama Asnyka w Kaliszu, za film pod tytułem "zdrowo na sportowo".

Natalia Kukulska i zapowiedź imprezy sylwestrowej w Poznaniu

W Sylwestra Poznań przetańczy całą noc podczas specjalnego koncertu przebojów Anny Jantar. Te informację ogłosiliśmy dziś w Scenie na Piętrze. Nowy rok witać będziemy pod hasłem "Przetańczyć z Tobą chcę całą noc". Ten i inne wielkie przeboje Anny Jantar usłyszymy w wykonaniu poznańskich artystów z różnych pokoleń, którzy zaprezentują je w nowych aranżacjach. Nad kształtem muzycznym przedsięwzięcia czuwa kompozytor i aranżer Jacek Piskorz, któremu w doborze artystów i repertuaru pomaga córka Piosenkarki, Natalia Kukulska.

Uczniowie w Poznaniu na start! Rusza biznesowa gra miejska

Już w najbliższą sobotę 11 października uczniowie 2 i 3 klas szkół ponadgimnazjalnych będą mogli połączyć rywalizację z nauką. Wszystko za sprawą gry miejskiej, której uczestnicy poznają realia świata przedsiębiorców. Innowacyjna formuła przedsięwzięcia pozwoli graczom w aktywny i pełen wrażeń sposób zdobyć wiedzę i umiejętności przydatne przy zakładaniu i prowadzeniu firmy. W trakcie zabawy uczniowie poznają także tajniki start-upów internetowych i dowiedzą się jak aktywnie z nich korzystać. Organizatorem gry jest Fundacja Ekoton przy udziale Urzędu Miasta Poznania.

Co można zrobić z książką w Poznaniu?

Wydarzenia towarzyszące "W Poznaniu lubimy czytać" udowodniły, że na książkę nadal można spojrzeć na wiele niestandardowych sposobów. Finał akcji odbył się w weekend.

Poznański Budżet Obywatelski 2015

Od 1 do 12 października odbędzie się głosowanie w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2015. Swoje głosy oddać mogą poznaniacy od 16 roku życia i studenci poznańskich uczelni. Głosować będzie można przez www.poznan.pl/budzetobywatelski, w punktach w budynkach Urzędu Miasta Poznania i namiotach konsultacyjnych, które staną w kilku miejscach w centrum Poznania.

Dobre występy poznańskich judoków

13 zawodników Klubu Sportowego Akademia Judo wzięło udział w turnieju Warsaw Judo Open, który odbył się na warszawskim Torwarze w dniach 27-28 września. W zawodach wystartowało 1200 osób z kilkunastu państw.

ICHOT w Poznaniu z Nagrodą im. Jana Baptysty Quadro

Laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro za 2013 rok została pracownia AD ARTIS Emerla Wojda za budynek ICHOT-u.

Kolektyw 1 a rozdał granty w Poznaniu

Projekty Galerii Raczej, Fundacji Artystyczno-Edukacyjnej Puenta oraz Huberta Wińczyka otrzymały dofinansowanie w ramach programu regrantingowego, którego operatorem jest Kolektyw 1 a.Dzięki dofinansowaniu w wysokości 1,5 tys. zł (dla każdego zwycięskiego projektu) zrealizowane zostaną w najbliższym czasie trzy programy: ożywiający Łazarz "Perfex" Galerii Raczej, "Drums Regiment" Fundacji Puenta - warsztaty perkusyjne dla dzieci oraz "Nasłuch aktywny/pasywny" - autorski cykl Huberta Wińczyka poświęcony field recordings.

Święto miłośników słowa pisanego w Poznaniu

Poznańscy pisarze, przedsiębiorcy z rynku książki i instytucje kultury oraz Urząd Miasta Poznania połączyli siły na akcję "w Poznaniu lubimy czytać". Literacka Mapa Poznania, Bieg z Książką, Poznańskie Dni Fantastyki, Nocna Wymiana Książek - to kilka wydarzeń, jakie dla czytelników zaplanowali organizatorzy akcji, która potrwa do niedzieli 5 października.

Nagroda Miasta Poznania dla Acid Drinkers

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny, w czasie koncertu na festiwalu LuxFest w poznańskiej Arenie, wręczył Srebrną Pieczęć Miasta w uznaniu dla 25-letniej działalności zespołu Acid Drinkers. Jak czytamy w laudacji zespół jest powodem dumy dla środowiska poznańskiej kultury, szczególnie zaś dla wielbicieli muzyki rockowej.

Naukowa rewolucja w Poznaniu

Przełomowe opakowania na kosmetyki dostosowane do potrzeb osób niewidomych i umywalka dla niewidomych - to dwa przykłady, które zaprezentowali młodzi naukowcy podczas konferencji prasowej na temat Wielkopolskiej Platformy Innowacyjnej, która odbyła się w Urzędzie Miasta Poznania.

Czysty Poznań, piękne miasto czyli jesienne sprzątanie świata

W weekend, 27 i 28 września odbyła się w Poznaniu kolejna edycja "Sprzątania świata". Za pośrednictwem tegorocznej akcji organizatorzy chcą nie tylko oczyścić z odpadów zanieczyszczone miejsca w mieście, ale również zachęcić do ekologicznego wypoczynku.

Poznański fotoplastykon powraca

Już w piątek 10 października otwarcie "Fotoplastykonu Poznańskiego" w Galerii Miejskiej "Arsenał" połączone z wernisażem prac fotograficznych Władysława Ruta "PRL - stereo, mono i w kolorze".

Trwa konkurs filmów promujących Poznański Budżet Obywatelski 2015

Autorzy trzech filmów z największą liczbą "lajków" na profilu www.facebook.com/RzecznikMiastaPoznania otrzymają atrakcyjne pakiety emisji swoich spotów w telewizji WTK.

75. rocznica utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego - obchody w Poznaniu

75 lat temu na terenie okupowanej Polski rozpoczęło się tworzenie struktur Polskiego Państwa Podziemnego. W związku z tą rocznicą w piątek 26 września Mszą Św. o godzinie 9.30, w kościele o.o. Dominikanów przy ul. Kościuszki 99, rozpoczną się uroczystości upamiętniające tą organizację.

Charytatywny Bieg Wolności dotrze do Poznania

W środę rano, 24 września sprzed Sali BHP Stoczni Gdańskiej wystartował Freedom Charity Run. Trzech biegaczy pokona trasę 621 km z Gdańska do Berlina aby upamiętnić 25 rocznicę transformacji w Polsce, a przy okazji pomóc potrzebującym dzieciom. W Poznaniu biegacze pojawią się w niedzielę 28 września. W samo południe przed Ratuszem przywitają ich trykające się koziołki.

Poznań - Jest studium, a ziemia pod szpital później

Po długich obradach i wielokrotnym przekładaniu sprawy radni uchwalili studium zagospodarowania przestrzennego dla Poznania. Zgodę na sprzedaż z bonifikatą ziemi pod nowe skrzydło Szpitala im. H. Święcickiego radni przełożyli na za tydzień.

Prezydent i Acid Drinkers zapowiadają LuxFest

Ryszard Grobelny oraz byli i obecni członkowie grupy Acid Drinkers namawiali poznaniaków do wzięcia udziału w festiwalu LuxFest, który 27 i 28 września odbędzie się w poznańskiej Arenie.

Poniedziałek Europejskim Dniem bez Samochodu w Poznaniu też

W poniedziałek - 22 września - przypada Europejski Dzień bez Samochodu. W tym dniu osoba posiadająca przy sobie ważny dowód rejestracyjny na samochód może skorzystać z tramwajów i autobusów na liniach ZTM Poznań za darmo. Także wypożyczanie Poznańskiego Roweru Miejskiego będzie w tym dniu bezpłatne. Zachęcamy do zostawienia auta na parkingu i przesiadkę na tramwaj, autobus lub miejski rower.

Poznań - "Biały mazur" nagrodzony przez PISF

Wydana przez Galerię Arsenał książka Moniki Talarczyk-Gubały otrzymała nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. . Nagrody PISF-u są przyznawane od siedmiu lat za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina. W tym roku wśród laureatów znalazła się wydana w ubiegłym roku przez Galerię Miejską Arsenał książka Moniki Talarczyk-Gubały "Biały mazur. Kino kobiet w polskiej kinematografii". Nagrody wręczono podczas 39. festiwalu filmowego w Gdynii.

Poznań-Spotkanie prezydenta z młodym geniuszem

Raczej nie czuję się geniuszem, jestem po prostu trochę lepszy w pewnej dziedzinie nauki - tak swój naukowy sukces skomentował Adam Krakuski, z którym w piątek w magistracie spotkał się prezydent Poznania Ryszard Grobelny. Adam to tegoroczny absolwent II LO, reprezentował swoją szkołę i miasto w wielu konkursach. Otrzymał złoty medal w 45. Międzynarodowej Olimpiadzie Fizycznej w Astanie w Kazachstanie. Uzyskany wynik jest drugim w Unii Europejskiej i 30-tym na świecie.

Poznań-Nadchodzi LuxArt, czyli festiwal artystyczny przy rockowych dźwiękach

Już 27-28 września 2014 od godziny 12:00 przy poznańskie Arenie trwać będzie festiwal LuxArt. To strefa edukacji artystycznej festiwalu muzycznego LuxFest. LuxArt to dzieło przeznaczone dla rodzin, którą tworzą dwie animatorki kultury: Luiza Niedźwiedzka-Kowalonek i Dobrochna Friedrich. Koncerty rockowe w połączeniu z edukacją artystyczną najmłodszych to nowy wymiar inwestowania w sztukę w jej najszerszym rozumieniu.

Poznański Budżet Obywatelski 2015

Od 1 do 12 października odbędzie się głosowanie w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2015. Swoje głosy oddać mogą poznaniacy od 16 roku życia i studenci poznańskich uczelni. Głosować będzie można przez www.poznan.pl/budzetobywatelski, w punktach w budynkach Urzędu Miasta Poznania i namiotach konsultacyjnych, które staną w kilku miejscach w centrum Poznania.
stat4u