SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo zachodniopomorskie

Nowa inwestycja w wałeckim szpitalu

W piątek odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę bloku operacyjnego i centralnej sterylizacji Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii 107 Szpitala Wojskowego w Wałczu. W uroczystości wziął udział wicewojewoda Marek Subocz.

Nagrody dla laureatów konkursu przeciw mowie nienawiści

Laureaci konkursu „HEJT. Nie ma zgody dla tej mowy” odebrali dziś z rąk wojewody Piotra Jani gratulacje i nagrody. Skierowany do uczniów zachodniopomorskich gimnazjów konkurs zorganizowała Neli Kopańska, pełnomocnik wojewody do spraw mniejszości narodowych i etnicznych.

Wniosek o odwołanie wójta Rewala

Wojewoda Zachodniopomorski Piotr Jania skierował do Prezes Rady Ministrów wniosek o odwołanie Roberta Skarburskiego ze stanowiska wójta Gminy Rewal.

Dobro powraca

Łukasz Berezak, wolontariusz, którego zna niemal cała Polska dziś sam potrzebuje pomocy. Do akcji przyłącza się Piotr Krzystek, prezydent Szczecina oraz urząd miasta.

Dni Morza_Sail Szczecin 2016 - Dni Morza za nami

Dni Morza_Sail Szczecin 2016 przechodzą do historii. Przez trzy dni przez teren imprezy przewinęło się 125 tysięcy osób. Żaglowce powoli opuszczają nasze miasto

Amerykańscy żołnierze w ZUW

Żołnierze Armii Amerykańskiej biorący udział w ćwiczeniu Anakonda 16 zwiedzili dziś Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, Centrum Powiadamiania Ratunkowego, dyspozytornię Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego oraz element stanowiska kierowania wojewody podczas ćwiczenia Gniewosz 2016.

Uczniowie zamigali, chór zrobił furorę. Jubileusz 70-lecia

Powstała w 1946 roku. W miniony piątek uroczyście obchodziła jubileusz 70-lecia swojego istnienia. Mowa o Szkole Podstawowej nr 5 im. Henryka Sienkiewicza przy ulicy Królowej Jadwigi. W uroczystości wzięło udział kilkaset osób.

Morski weekend w Szczecinie

Już w ten weekend Szczecin po raz kolejny stanie się żeglarską stolicą Polski, a może nawet i Europy! Wszystko za sprawą Dni Morza, które w dniach 10-12 czerwca odbędą się między innymi na szczecińskich Wałach Chrobrego oraz nadodrzańskich nabrzeżach i bulwarach!

Szansa dla historycznej świetlicy stoczniowej

Wojewoda Piotr Jania zaprosił Sekretarza Stanu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosława Sellina do obejrzenia historycznej świetlicy stoczniowej. Podczas pobytu w Szczecinie Jarosław Sellin odwiedził także Muzeum Narodowe, Centrum Dialogu Przełomy oraz Filharmonię Szczecińską.

Dni Morza_Sail Szczecin 2016 - Poduszkowiec nowej generacji dla WOPR

Najnowocześniejszy poduszkowiec ratowniczy od czerwca będzie użytkowany przez ratowników szczecińskiego WOPR na akwenach. 10 czerwca (tj. w piątek), podczas Dni Morza_Sail Szczecin, o godzinie 12:00 na Bulwarze Chrobrego odbędzie się uroczyste przekazanie tej jednostki

Podopieczni Centrum Żeglarskiego na podium

W dniach 28 i 29 maja w Greifswaldzie odbyły się regaty o mistrzostwo Landu Macklemburg-Vorpommern. Zawodnicy szkolący się w Centrum Żeglarskim pod okiem Tomasza Franczaka startowali w łącznie 6 wyścigach w trzech klasach: Laser Standard, Laser Radial i Laser 4,7. Do Szczecina wrócili z pucharami.

Rozstrzygnięcia nadzorcze wojewody

Wojewoda Piotr Jania rozstrzygnięciami nadzorczymi stwierdził nieważność uchwały Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w sprawie stosowania orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego oraz uchwały Rady Miejskiej w Koszalinie w sprawie przyjęcia apelu dotyczącego stosowania orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego

Naukowcy nagrodzeni

Pięcioro uzdolnionych naukowców otrzymało nagrody od Prezydenta Szczecina Piotra Krzystka za najlepsze prace dyplomowe magisterskie i doktorskie ukierunkowane na nowoczesne technologie i innowacje.

Aleksander Doba pozdrawia mieszkańców Szczecina

Aleksander Doba w niedzielę wyruszył w swoją trzecią samotną wyprawę kajakiem przez Atlantyk. Zanim wypłynął z Nowego Jorku pozdrowił wszystkich szczecinian. W tym roku nie zdąży na tegoroczne Dni Morza_ Sail Szczecin, ale w przyszłym roku na pewno nie przegapi Tall Ships Szczecin 2017

Powołania młodych parlamentarzystów

Wicewojewoda Marek Subocz wręczył akty powołania 20 młodym parlamentarzystom XXII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Jutro młodzi parlamentarzyści wyjadą do Warszawy, gdzie 1 czerwca zbierze się Sejm Dzieci i Młodzieży.

Adrianna lubi czytać w tramwaju - Szczecin najpiękniejszą plenerową czytelnią.

Zdjęcie Adrianny Iwan wygrało konkurs „Odkryj książkę na nowo”. Patrząc na nadesłane zdjęcia, okazuje się, że ulubionych miejsc do czytania w Szczecinie jest mnóstwo! Lubimy czytać na Jasnych Błoniach, w Lesie Arkońskim, na Bulwarach, na balkonie w swoim domu, przy pomnikach czy to marynarza na pl. Grunwaldzkim czy też pary książęcej nieopodal Zamku Książąt Pomorskich. No i oczywiście, tak jak zwyciężczyni konkursu, w tramwaju.

Konkurs piosenek "Filipinki"

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia organizuje konkurs piosenek. Zachęcamy wszystkich muzykalnych mieszkańców Szczecina do prezentowania własnych interpretacji przebojów legendarnych Filipinek. Najlepsi wystąpią przed profesjonalną komisją podczas koncertu finałowego, połączonego z galą upamiętniającą szczeciński zespół. Dla najlepszych wykonawców przewidziano nagrody pieniężne

Konferencja NATO w porcie

W szczecińskim porcie odbyła się konferencja prasowa Kwatery Głównej Międzynarodowego Korpusu Północno-Wschodniego w Szczecinie.

Czternasta Przechadzka ze Świnoujścia do Helu przeszła do... historii.

Całą trasę pokonało czternastu wędrowców, a ośmiu uczestniczyło w Przechadzce na krótszych odcinkach.

500 + będzie wypłacane zgodnie z planem

W związku z pytaniami i informacjami pojawiającymi się w mediach na temat dotacji 500 + informujemy, iż środki na wypłatę świadczenia wychowawczego zostały przekazane decyzją Wojewody Zachodniopomorskiego dnia 1 kwietnia 2016 r. w kwocie 10 179 439 zł na konto Gminy Miasto Szczecin.

Nowa siedziba Rejonowego Ośrodka Pomocy Rodzinie Śródmieście

Klienci oraz pracownicy ROPR Śródmieście zyskali nową siedzibę. Zakończył się remont i adaptacja budynku przy ul. Jagiellońskiego 62A. Całość prac kosztowała prawie 1,6 mln złotych.

Przebudowa szczecińskiego dworca dobiegła końca

Przebudowano i zmodernizowano główny dworzec kolejowy. Inwestycja współfinansowana ze środków unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko kosztowała ok. 112 mln zł. (Jest także planowana modernizacja peronów nr 2 i 3, którą przeprowadzi zarządca infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe. Nie jest jeszcze jednak znany termin rozpoczęcia prac z tym związany).

„Rodzina 500 +” – Kolejny tydzień trwania programu

Minął kolejny tydzień realizacji rządowego programu Rodzina 500 +. Do tej pory szczecinianie złożyli ponad 13 500 wniosków.

Home Hedonicus w Szczecinie

W pięknej sali księcia Bogusława X na Zamku Książąt Pomorskich - 15-04 został wystawiony muzyczno-teatralny spektakl "Homo Hedonicus" poznańskiej grupy Hedonika.

Stocznia Szczecinska - Reaktywacja

Z inicjatywy Szczecińskiego Parku Przemysłowego w poniedziałek 19 firm w celu utworzenia Szczecińskiego Konsorcjum Okrętowego podpisało list intencyjny. Do 30 kwietnia inne firmy, które chciałyby przystąpić do konsorcjum mogą zgłaszać swoje członkostwo.

„Rodzina 500 +” – Kolejny dzień przyjmowania wniosków w Szczecinie

Kolejny dzień przyjmowania wniosków za nami. We wszystkich punktach dokumenty przyjmowane były na bieżąco. W sumie szczecinianie złożyli od startu programu już niecałe 7300 wniosków.

„Rodzina 500 +” – Prawie 1800 wniosków pierwszego dnia w Szczecinie

Za nami pierwszy dzień przyjmowania wniosków w programie Rodzina 500 +. Od samego rana do punktów na terenie miasta przychodziły osoby chcące złożyć wnioski. W sumie od rana przyjęto prawie 1800 wniosków.

Dom dla Absolwenta w Szczecinie

Od około 22 do 32 tys. zł, w zależności od mieszkania, wahać się będzie gminne wsparcie udzielane absolwentom informatyki w uzyskaniu TBS-owskich lokali w Szczecinie. Nabór wniosków w ramach programu „Dom dla Absolwenta” rusza 22 marca i potrwa do 22 kwietnia.

Szczecin zgadza się na życie – lokalna odsłona kampanii Ministerstwa Zdrowia

„Szczecinianie mają w sobie „to coś”. Coś czym chcą się dzielić po śmierci” – w ten nietypowy sposób Ministerstwo Zdrowia oraz Urząd Miasta Szczecin zachęcają mieszkańców do publicznego wyrażenia swojego stanowiska w kwestii dawstwa narządów. Pomóc w tym ma aplikacja dostępna pod adresem: deklaracja.zgodanazycie.pl.

Młodzi Agenci nadeszli w Szczecinie

Przyszli sami, nieprzymuszeni, w swoim wolnym czasie. Bo chcą poznawać, uczyć się, tworzyć. Młodzi Agenci. Następne spotkanie 7 kwietnia. Otwarci, odważni, ciekawi

Nowa szkoła w Szczecinie

Prezydent Szczecina podjął decyzję o budowie nowej szkoły. Placówka powstanie przy ul. Kredowej. Konieczność wybudowania szkoły wynika z dynamicznego rozwoju północnych dzielnic miasta. Planowany obiekt ma mieć trzy kondygnacje, które pomieszczą około 1000 dzieci.

Otwarcie "Ognika" w Policach

Uczniowie w trakcie zajęć edukacyjnych prowadzonych przez strażaków będą mieli możliwość podnoszenia wiedzy w zakresie bezpieczeństwa. Dzieci poznają specyfikę służby strażaka, nauczą się unikać i rozpoznawać zagrożenia, z którymi mogą mieć do czynienia zarówno w domu jak i w szkole, oraz właściwie reagować w sytuacji niebezpieczeństwa

Gigant z branży IT otwiera biuro w Szczecinie

Sektor IT rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie. Dogodne warunki do inwestycji oraz wykwalifikowana kadra przyciągają do Polski coraz poważniejsze firmy. Jedną z nich jest Wincor Nixdorf, dostawca rozwiązań IT, który konsekwentnie umacnia swoją pozycję w naszym kraju. Szereg udanych inwestycji firmy w Polsce przyczynił się do decyzji o stworzeniu kolejnego oddziału – tym razem w Szczecinie

Stowarzyszenia walczą z wiatrakami

27 lutego 2016 r. w Starym Jarosławiu (gmina Darłowo) odbyło się spotkanie zwołane z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Mieszkańców Gminy Darłowo oraz Stowarzyszenia Społeczna Grupa Inicjatywna. Dyskutowano na nim min. o nadużyciach władzy w procesie lokalizacji farm wiatrowych a udział wzięło ponad 100 osób z całej Polski.

Patriotyczny marsz upamiętniający pamięć Żołnierzy Wyklętych.

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, kilka tysięcy osób przeszło w szczecińskim marszu upamiętniającym ofiary komunistycznego mordu.

Młodzi architekci nagrodzeni w Szczecinie

W dniu 22 lutego 2016 roku, w Galerii Prezydenckiej Urzędu Miasta Szczecin odbyła się coroczna uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia Nagród Prezydenta Miasta Szczecin absolwentom kierunków architektonicznych szczecińskich uczelni za najlepsze prace dyplomowe wykonane w 2015 roku.

MIECZ SPRZED 2,5 TYS. LAT TRAFI DO MUZEUM

W lutym 2016 roku koordynator ds. zabytków z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie otrzymał informacje o odnalezieniu przez poszukiwaczy w powiecie choszczeńskim cennego miecza z brązu.

Pomóż Kubie i Innym!

Co godzinę w Polsce ktoś słyszy diagnozę – nowotwór krwi. Jedną z tych osób jest 7-letni szczecinianin – Kuba Marczewski-Piasecki. I to właśnie m.in. dla niego za dwa tygodnie w Szczecinie odbędzie się akcja fundacji DKMS zachęcająca mieszkańców do rejestracji w bazie potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych - „Pomóż Kubie i Innym!”

Urząd się zmienia - lewe skrzydło gmachu do remontu

Przestronna sala ślubów wraz ogrodem oraz nowoczesna sala konferencyjna, w której odbywać się będą kluczowe dla miasta debaty i dyskusje - w tym kierunku w najbliższych lata będzie się zmieniać lewe skrzydło urzędu miasta.

„Mecenas Osób Niepełnosprawnych 2015” – tytuł wręczony

26 stycznia podczas XV zwyczajnej sesji Rady Miasta Szczecin wręczono honorowy tytuł „Mecenasa Osób Niepełnosprawnych 2015”. W tej edycji, Kapituła Konkursowa wyróżniła panią Alicję Zołotucho.

„mały uczeń PIERWSZA KLASA”

Urząd Miasta znajduje się w końcowej fazie opracowywania pakietu rozwiązań pn. „mały uczeń PIERWSZA KLASA”, skierowanego do rodziców najmłodszych mieszkańców Szczecina. Dzięki niemu rodzice otrzymają informacje niezbędne przy podejmowaniu decyzji o wyborze ścieżki edukacyjnej ich dzieci.

BBB+ dla Szczecin. Fitch ocenił Szczecin

Fitch Ratings potwierdził międzynarodowe długoterminowe ratingi Szczecina dla zadłużenia w walucie zagranicznej i krajowej (Issuer Default Ratings – IDR) na poziomie “BBB+”. Perspektywa ratingów jest Stabilna. Fitch potwierdził również krótkoterminowy rating w walucie zagranicznej (IDR) na poziomie “F2”. Fitch potwierdził również krajowy rating długoterminowy na poziomie “AA-(pol)“ z perspektywą Stabilną oraz krajowy krótkoterminowy rating na poziomie “F2(pol)”.

Ćwiczenia strażaków na zamarzniętym jeziorze Dąbie.

16 - stycznia.2016 z udziałem OSP Lubczyna, Krępsko, Przybiernów, PSP Goleniów, doskonalono umiejętności z zakresu ratownictwa lodowego.

Szczecin chce utworzenia związku metropolitalnego

Szczecin wspólnie ze Stowarzyszeniem Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego podjął działania zmierzające do utworzenia związku metropolitalnego

Wypalanie traw jest niebezpieczne, nieopłacalne, szkodliwe i karalne!

Przełom zimy i wiosny to okres, kiedy wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków rolnych. Zagrożeniem dla i przyrody i ludzi jest, utrata dopłat bezpośrednich dla rolników oraz częste angażowanie sił straży pożarnej, której pomoc często może być potrzebna w innych sytuacjach. Są to główne niebezpieczeństwa wynikające z wypalania traw.

Osiem jazzowych błogosławieństw

W Szczecinie zapowiada się raj na ziemi, jazzowy raj. Ruszyła sprzedaż biletów na najważniejsze jazzowe wydarzenie roku, Festiwal Szczecin Jazz (2-12 marca 2016 r.)

Podsumowanie roku 2015 w Szczecinie

Zapraszamy na krótki przegląd najważniejszych wydarzeń mijającego roku.

Betlejemskie Światło Pokoju w Szczecinie

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło dziś do Szczecina. Z rąk harcerzy, w imieniu mieszkańców, odebrał je prezydent Piotr Krzystek.

Centrum Dialogu Przełomy

Centrum Dialogu Przełomy to koszt 25 milionów złotych, jednak 75 procent środków pochodzi z dotacji Unii Europejskiej. Planowano otwarcie na sierpień 2014 jednak po wielu perypetiach z koncepcją ekspozycji, ostatecznie otwarto ją na razie nieoficjalnie 17 grudnia 2015.

Prezydent Andrzej Duda na uroczystościach 45 rocznicy Wydarzeń Grudniowych

Szczecińskie uroczystości rozpoczęły się w czwartek o 9 rano w Szczecińskiej Katedrze mszą świętą w intencji Ofiar Grudnia 1970 r. O godz. 11- 45, jak co roku przed bramą… główną byłej Stoczni Szczecińskiej, związkowcy, przedstawiciele władz lokalnych i regionalnych oraz mieszkańcy miasta odmówili modlitwę Anioł Pański, przed tablicą Pamięci Poległych w Grudniu 1970 r. zawyły stoczniowe syreny złożono kwiaty.

SSOM „Samorządowym Liderem Zarządzania”

Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego znalazło się w gronie laureatów konkursu „Samorządowy Lider Zarządzania 2015”.

Wyjątkowy utwór dla Szczecina

Szczecin dołączył do grona miast, które stały się inspiracją do stworzenia utworu muzycznego. Wybitny kompozytor młodego pokolenia – Piotr Jańczak, stworzył z myślą o Szczecinie i w całości zadedykował mu utwór pn. „Szczecińska Msza Filmowa”.

W dniu urodzin Marszałka

Koło Żołnierzy 12 Pułku Ułanów Podolskich i Fotograficzna Grupa Twórcza Kontur z okazji urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego zorganizowali pokaz slajdów a także fragmenty filmów dokumentalnych ilustrujących życie Marszałka

Dizajn ze sznurka w Parku Kasprowicza

Niecodzienna konstrukcja pod nazwą „Dizajn ze sznurka” pojawiła się w Szczecinie. Ta wyjątkowa instalacja do nauki haftu krzyżykowego i szycia w skali makro testowana była wczoraj przez najmłodszych uczniów Szkoły Demokratycznej z Fundacji „Droga Wolna”.

Podsumowanie roku w Szczecinie

To był rok spokojnej pracy – ocenił na dzisiejszej konferencji prasowej Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. Spotkanie z dziennikarzami odbyło się dokładnie rok po II turze ubiegłorocznych wyborów samorządowych. Zdaniem prezydenta pierwszy rok obecnej kadencji to czas spokojnej, merytorycznej pracy.

James Kilcourse Konsul Irlandii, odbył krótką wizytę w szczecińskim magistracie

27 listopada w spotkaniu z Konsulem wzięli udział: Michał Przepiera Zastępca Prezydenta Miasta, oraz Jadwiga Kimber Zastępca Wydziału Kultury Urzędu Miast Szczecin.

Branża BPO w Szczecinie

Miasto Szczecin wspólnie ze szczecińskimi firmami z branży BPO, stowarzyszonymi w organizacji NOBiS wyprodukowało film promocyjny, pokazujący pracę w szczecińskich biurowcach, potencjał branży oraz możliwości, jakie ten sektor przemysłu daje młodym ludziom

Spotkanie z Radkiem Kowalczykiem

Dziś w Urzędzie Miasta Piotr Krzystek prezydent Szczecina spotkał się z żeglarzem Radosławem Kowalczykiem, który brał udział w tegorocznych regatach Mini Transat.

Przystanek Wolontariat w Szczecinie

Przystanek Wolontariat to nowa odsłona Tygodnia Aktywności organizowanego od kilku lat w regionie. Pretekstem do kilkudniowego świętowania jest Międzynarodowy dzień Wolontariusza, który corocznie obchodzony jest 5 grudnia. A właśnie wolontariat, aktywność obywatelska, zaangażowanie społeczne i aktywni ludzie to hasła jakie przyświecają wydarzeniu. Organizatorzy Przystanku Wolontariat to zarówno instytucje, jak i organizacje pozarządowe.

Stabilny budżet Sczecina

Większe wydatki w sferze społecznej, utrzymanie wysokiej nadwyżki operacyjnej oraz dobrej oceny ratingowej – to główne założenia projektu budżetu na 2016 rok. Dokument zaprezentowali Piotr Krzystek, prezydent Szczecina oraz Stanisław Lipiński, skarbnik miasta.

Filharmonia nominowana do kolejnego tytułu

Przypominamy, że Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie ma szansę na kolejne wyróżnienie. Tym razem „szczecińska góra lodowa” została nominowana do tytułu Miejsce Roku 2015, w konkursie „Nocne Marki” organizowanym przez magazyn „Aktivist”.

Wygrać Szczecin – Westival Sztuka Arcihtektury

13 listopada w Szczecinie rozpoczyna się 9. edycja wydarzenia pn. Westival – Sztuka Architektury. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się pod hasłem „WYGRAĆ SZCZECIN”.

Moc atrakcji z okazji Święta Niepodległości

11 listopada będziemy obchodzić 97. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W związku z rocznicą, w Szczecinie odbędą się Wojewódzkie Obchody Narodowego Święta Niepodległości. W programie wydarzenia, oprócz tradycyjnych uroczystości patriotycznych, znalazło się wiele atrakcji, pośród których każdy znajdzie coś dla siebie

Szczeciński Budżet Obywatelski 2016 – oficjalne wyniki

Rozbudowa sieci roweru miejskiego, nowy park czy też przebudowa skrzyżowania – między innymi te projekty zostaną zrealizowane w naszym mieście dzięki głosom mieszkańców. Dziś poznaliśmy oficjalne wyniki głosowania na Szczeciński Budżet Obywatelski 2016.

Filharmonia nominowana do kolejnego tytułu

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie ma szansę na kolejne wyróżnienie. Tym razem „szczecińska góra lodowa” została nominowana do tytułu Miejsce Roku 2015, w konkursie „Nocne Marki” organizowanym przez magazyn „Aktivist”.

Pomerania Nostra wręczona

29 października w sali kameralnej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza odbyła się uroczystość wręczenia polsko-niemieckiej nagrody Pomerania Nostra. W tym roku laureatem został prof. dr hab. n. med. Norbert Hosten, który otrzymał wyróżnienie za zasługi w dziedzinie telemedycyny.

SBO 2016 – statystyki

Zakończyło się głosowanie w ramach tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Do północy w głosowaniu internetowym zagłosowało 34.205 osób.

Pasjonaci ze Szczecina po raz 4. zainspirują mieszkańców do tworzenia

Szczecin Aloud to oficjalny blog miejski tworzony przez mieszkańców. W ramach proaktywnych działań mających zainspirować kolejnych szczecinian, na początku listopada, po raz czwarty odbędą się "Seminaria Szczecin Aloud”. W tym roku poruszane będą tematy budowania wizerunku w mediach społecznościowych i realizacji profesjonalnych fotoreportaży oraz tworzenia filmów na YouTubie.

Prawo i Sprawiedliwość wspiera wartości, wśród których ja się wychowałam - wywiad z Małgorzatą Golińską

Działania PiS koncentrują się wokół człowieka i jego rzeczywistych potrzeb, i problemów, a nie wyłącznie wokół kultu pieniądza, niejasnych interesów i powiązań - z kandydatką do Sejmu z listy PiS w okręgu Koszalińskim - rozmawiał Andrzej Ficek

Świnoujście światłem malowane

Akcja twórcza Świnoujście poza sezonem” zatytułowanej „Światłem malowane”, zakończona. Efektem jest wystawa w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świnoujściu. 16 października w piątek miał miejsce wernisaż z udziałem autorów, zaproszonych gości i mieszkańców miasta.

Kolejne wyróżnienie dla szczecińskiego magistratu

Urząd miasta otrzymał tytuł Laureata w kategorii QI Order – Zarządzanie najwyższej jakości.

Badają na HIV. Anonimowo i za darmo.

Do 29 października w szpitalu przy ul. Arkońskiej w Szczecinie każdy pełnoletni mieszkaniec może wykonać test na HIV. Nie trzeba się wcześniej umawiać, ani rejestrować, a wyniki badania dostępne są już po dwóch dniach.

Szczeciński Budżet Obywatelski - statystyki

Trwa głosowanie w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na 2016 rok. Poniżej aktualne statystki dot. głosowania.

Skrzydlaty Eksperyment Ziemi - wystawa prac

W najbliższy wtorek 6 października w Galerii Prezydenckiej otwarta zostanie wystawa prac plastycznych laureatów i uczestników XVI edycji konkursu geologiczno-środowiskowego "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro" pod hasłem "Skrzydlaty Eksperyment Ziemi".

Jestem po prostu wierny swym poglądom, wierny Polsce – wywiad z posłem Leszkiem Dobrzyńskim

Wielkim wyzwaniem będzie też oczywiście praca na rzecz Pomorza Zachodniego, będziemy przywracać myślenie o Polsce jako o całości, będziemy łączyć Polaków i budować z nich wspólnotę ludzi wolnych... - rozmawiał Andrzej Ficek

Spotkanie z rektorami w Szczecinie

O przyszłości szczecińskiego szkolnictwa wyższego, w przededniu inauguracji roku akademickiego rozmawiał wczoraj (28 09 2015) Piotr Krzystek, prezydent Szczecina z rektorami publicznych uczelni

Wyzwania przed jakimi stoi Polska wymagają ludzi silnych, uczciwych i bezkompromisowych. Wywiad z Włodzimierzem Kotuniakiem

Widzę, że w polityce jest wielu ludzi o słabym kręgosłupie moralnym. Czas to zmienić. W dzisiejszych czasach jedynie program Prawa i Sprawiedliwości pasuje do mojego spojrzenia na życie. Rozmawiał - Andrzej Ficek

Współpraca przy pogłębianiu

List intencyjny w sprawie współpracy przy pogłębieniu toru wodnego oraz akwenów portowych do 12,5 metra podpisał prezydent Piotr Krzystek z przedstawicielami Zarządu Morskich Portów Szczecin – Świnoujście i Urzędu Morskiego w Szczecinie. Współpraca dotyczy budowy pól odkładu urobku pogłębiarskiego na terenie Ostrowa Mieleńskiego. Porozumienie przewiduje ponadto uzdatnianie wyspy pod przyszłe inwestycje.

6 edycja konkursu fotograficznego „Matematyka w obiektywie”

Uniwersytet Szczeciński zaprasza do udziału w powszechnym i bezpłatnym konkursie fotograficznym "Matematyka w obiektywie". Prace należy nadsyłać do 31 października 2015 r. do godz. 23:59 na: www.mwo.usz.edu.pl

Jestem Mocarzem nie potrzebuję dopalaczy

W październiku ruszy projekt „Jestem Mocarzem nie potrzebuję dopalaczy” skierowany do uczniów szczecińskich gimnazjów. Stowarzyszenie Sztuka TAK! z siedzibą w Szczecinie wychodzi naprzeciw obecnym problemom z jakimi zderza się młodzież, a mianowicie ‘dopalaczom’, organizując serię spotkań profilaktyczno-edukacyjno-informacyjnych na terenie Szczecina.

Otwarcie domu dla osób z chorobą Alzheimera w Szczecinie

W środę 23 września, odbyło się uroczyste otwarcie Dziennego Domu Pomocy Społecznej Nr 4, mieszczącego się przy ulicy Krasińskiego 45/U2 w Szczecinie

Kawka 3 - „Szansa na lepsze powietrze” w Szczecinie

Szczecin przystępuje po raz trzeci do ogólnopolskiego programu, który umożliwi poprawę jakości powietrza w mieście. Dzięki niemu można otrzymać dotacje np. na wymianę pieca węglowego na bardziej ekologiczny lub przyłączyć się do miejskiej sieci cieplnej.

Finał Pekao Open 2015 dla Jana-Lennarda Struffa

W ubiegłym roku Struff również walczył w finale, ale lepszym od niego okazał się również Niemiec Dustin Brown który wygrał… 6:4, 6:3. Tym razem jednak pokonał znajdującego się o 300 pozycji niżej w rankingu ATP Ukraińca Smirnova 6:4. Za zwycięstwo w turnieju Pekao Szczecin Open Jan-Lennard Struff otrzymał 18 tysięcy dolarów i 125 punktów do rankingu ATP Ukrainiec Artem Smirnov 10 600 dolarów i 75 punktów.

Od dzisiaj Szczecińscy seniorzy mogą odbierać ’’KOPERTY ŻYCIA’’

Projekt pn. ’’KOPERTA ŻYCIA’’ to przedsięwzięcie skierowane w szczególności do osób starszych, zamieszkujących samotnie, cierpiących na choroby przewlekłe. Jego celem jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa tych osób.
stat4u