SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo zachodniopomorskie

Podsumowanie roku w Szczecinie

To był rok spokojnej pracy – ocenił na dzisiejszej konferencji prasowej Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. Spotkanie z dziennikarzami odbyło się dokładnie rok po II turze ubiegłorocznych wyborów samorządowych. Zdaniem prezydenta pierwszy rok obecnej kadencji to czas spokojnej, merytorycznej pracy.

James Kilcourse Konsul Irlandii, odbył krótką wizytę w szczecińskim magistracie

27 listopada w spotkaniu z Konsulem wzięli udział: Michał Przepiera Zastępca Prezydenta Miasta, oraz Jadwiga Kimber Zastępca Wydziału Kultury Urzędu Miast Szczecin.

Branża BPO w Szczecinie

Miasto Szczecin wspólnie ze szczecińskimi firmami z branży BPO, stowarzyszonymi w organizacji NOBiS wyprodukowało film promocyjny, pokazujący pracę w szczecińskich biurowcach, potencjał branży oraz możliwości, jakie ten sektor przemysłu daje młodym ludziom

Spotkanie z Radkiem Kowalczykiem

Dziś w Urzędzie Miasta Piotr Krzystek prezydent Szczecina spotkał się z żeglarzem Radosławem Kowalczykiem, który brał udział w tegorocznych regatach Mini Transat.

Przystanek Wolontariat w Szczecinie

Przystanek Wolontariat to nowa odsłona Tygodnia Aktywności organizowanego od kilku lat w regionie. Pretekstem do kilkudniowego świętowania jest Międzynarodowy dzień Wolontariusza, który corocznie obchodzony jest 5 grudnia. A właśnie wolontariat, aktywność obywatelska, zaangażowanie społeczne i aktywni ludzie to hasła jakie przyświecają wydarzeniu. Organizatorzy Przystanku Wolontariat to zarówno instytucje, jak i organizacje pozarządowe.

Stabilny budżet Sczecina

Większe wydatki w sferze społecznej, utrzymanie wysokiej nadwyżki operacyjnej oraz dobrej oceny ratingowej – to główne założenia projektu budżetu na 2016 rok. Dokument zaprezentowali Piotr Krzystek, prezydent Szczecina oraz Stanisław Lipiński, skarbnik miasta.

Filharmonia nominowana do kolejnego tytułu

Przypominamy, że Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie ma szansę na kolejne wyróżnienie. Tym razem „szczecińska góra lodowa” została nominowana do tytułu Miejsce Roku 2015, w konkursie „Nocne Marki” organizowanym przez magazyn „Aktivist”.

Wygrać Szczecin – Westival Sztuka Arcihtektury

13 listopada w Szczecinie rozpoczyna się 9. edycja wydarzenia pn. Westival – Sztuka Architektury. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się pod hasłem „WYGRAĆ SZCZECIN”.

Moc atrakcji z okazji Święta Niepodległości

11 listopada będziemy obchodzić 97. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W związku z rocznicą, w Szczecinie odbędą się Wojewódzkie Obchody Narodowego Święta Niepodległości. W programie wydarzenia, oprócz tradycyjnych uroczystości patriotycznych, znalazło się wiele atrakcji, pośród których każdy znajdzie coś dla siebie

Szczeciński Budżet Obywatelski 2016 – oficjalne wyniki

Rozbudowa sieci roweru miejskiego, nowy park czy też przebudowa skrzyżowania – między innymi te projekty zostaną zrealizowane w naszym mieście dzięki głosom mieszkańców. Dziś poznaliśmy oficjalne wyniki głosowania na Szczeciński Budżet Obywatelski 2016.

Filharmonia nominowana do kolejnego tytułu

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie ma szansę na kolejne wyróżnienie. Tym razem „szczecińska góra lodowa” została nominowana do tytułu Miejsce Roku 2015, w konkursie „Nocne Marki” organizowanym przez magazyn „Aktivist”.

Pomerania Nostra wręczona

29 października w sali kameralnej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza odbyła się uroczystość wręczenia polsko-niemieckiej nagrody Pomerania Nostra. W tym roku laureatem został prof. dr hab. n. med. Norbert Hosten, który otrzymał wyróżnienie za zasługi w dziedzinie telemedycyny.

SBO 2016 – statystyki

Zakończyło się głosowanie w ramach tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Do północy w głosowaniu internetowym zagłosowało 34.205 osób.

Pasjonaci ze Szczecina po raz 4. zainspirują mieszkańców do tworzenia

Szczecin Aloud to oficjalny blog miejski tworzony przez mieszkańców. W ramach proaktywnych działań mających zainspirować kolejnych szczecinian, na początku listopada, po raz czwarty odbędą się "Seminaria Szczecin Aloud”. W tym roku poruszane będą tematy budowania wizerunku w mediach społecznościowych i realizacji profesjonalnych fotoreportaży oraz tworzenia filmów na YouTubie.

Prawo i Sprawiedliwość wspiera wartości, wśród których ja się wychowałam - wywiad z Małgorzatą Golińską

Działania PiS koncentrują się wokół człowieka i jego rzeczywistych potrzeb, i problemów, a nie wyłącznie wokół kultu pieniądza, niejasnych interesów i powiązań - z kandydatką do Sejmu z listy PiS w okręgu Koszalińskim - rozmawiał Andrzej Ficek

Świnoujście światłem malowane

Akcja twórcza Świnoujście poza sezonem” zatytułowanej „Światłem malowane”, zakończona. Efektem jest wystawa w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świnoujściu. 16 października w piątek miał miejsce wernisaż z udziałem autorów, zaproszonych gości i mieszkańców miasta.

Kolejne wyróżnienie dla szczecińskiego magistratu

Urząd miasta otrzymał tytuł Laureata w kategorii QI Order – Zarządzanie najwyższej jakości.

Badają na HIV. Anonimowo i za darmo.

Do 29 października w szpitalu przy ul. Arkońskiej w Szczecinie każdy pełnoletni mieszkaniec może wykonać test na HIV. Nie trzeba się wcześniej umawiać, ani rejestrować, a wyniki badania dostępne są już po dwóch dniach.

Szczeciński Budżet Obywatelski - statystyki

Trwa głosowanie w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na 2016 rok. Poniżej aktualne statystki dot. głosowania.

Skrzydlaty Eksperyment Ziemi - wystawa prac

W najbliższy wtorek 6 października w Galerii Prezydenckiej otwarta zostanie wystawa prac plastycznych laureatów i uczestników XVI edycji konkursu geologiczno-środowiskowego "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro" pod hasłem "Skrzydlaty Eksperyment Ziemi".

Jestem po prostu wierny swym poglądom, wierny Polsce – wywiad z posłem Leszkiem Dobrzyńskim

Wielkim wyzwaniem będzie też oczywiście praca na rzecz Pomorza Zachodniego, będziemy przywracać myślenie o Polsce jako o całości, będziemy łączyć Polaków i budować z nich wspólnotę ludzi wolnych... - rozmawiał Andrzej Ficek

Spotkanie z rektorami w Szczecinie

O przyszłości szczecińskiego szkolnictwa wyższego, w przededniu inauguracji roku akademickiego rozmawiał wczoraj (28 09 2015) Piotr Krzystek, prezydent Szczecina z rektorami publicznych uczelni

Wyzwania przed jakimi stoi Polska wymagają ludzi silnych, uczciwych i bezkompromisowych. Wywiad z Włodzimierzem Kotuniakiem

Widzę, że w polityce jest wielu ludzi o słabym kręgosłupie moralnym. Czas to zmienić. W dzisiejszych czasach jedynie program Prawa i Sprawiedliwości pasuje do mojego spojrzenia na życie. Rozmawiał - Andrzej Ficek

Współpraca przy pogłębianiu

List intencyjny w sprawie współpracy przy pogłębieniu toru wodnego oraz akwenów portowych do 12,5 metra podpisał prezydent Piotr Krzystek z przedstawicielami Zarządu Morskich Portów Szczecin – Świnoujście i Urzędu Morskiego w Szczecinie. Współpraca dotyczy budowy pól odkładu urobku pogłębiarskiego na terenie Ostrowa Mieleńskiego. Porozumienie przewiduje ponadto uzdatnianie wyspy pod przyszłe inwestycje.

6 edycja konkursu fotograficznego „Matematyka w obiektywie”

Uniwersytet Szczeciński zaprasza do udziału w powszechnym i bezpłatnym konkursie fotograficznym "Matematyka w obiektywie". Prace należy nadsyłać do 31 października 2015 r. do godz. 23:59 na: www.mwo.usz.edu.pl

Jestem Mocarzem nie potrzebuję dopalaczy

W październiku ruszy projekt „Jestem Mocarzem nie potrzebuję dopalaczy” skierowany do uczniów szczecińskich gimnazjów. Stowarzyszenie Sztuka TAK! z siedzibą w Szczecinie wychodzi naprzeciw obecnym problemom z jakimi zderza się młodzież, a mianowicie ‘dopalaczom’, organizując serię spotkań profilaktyczno-edukacyjno-informacyjnych na terenie Szczecina.

Otwarcie domu dla osób z chorobą Alzheimera w Szczecinie

W środę 23 września, odbyło się uroczyste otwarcie Dziennego Domu Pomocy Społecznej Nr 4, mieszczącego się przy ulicy Krasińskiego 45/U2 w Szczecinie

Kawka 3 - „Szansa na lepsze powietrze” w Szczecinie

Szczecin przystępuje po raz trzeci do ogólnopolskiego programu, który umożliwi poprawę jakości powietrza w mieście. Dzięki niemu można otrzymać dotacje np. na wymianę pieca węglowego na bardziej ekologiczny lub przyłączyć się do miejskiej sieci cieplnej.

Finał Pekao Open 2015 dla Jana-Lennarda Struffa

W ubiegłym roku Struff również walczył w finale, ale lepszym od niego okazał się również Niemiec Dustin Brown który wygrał… 6:4, 6:3. Tym razem jednak pokonał znajdującego się o 300 pozycji niżej w rankingu ATP Ukraińca Smirnova 6:4. Za zwycięstwo w turnieju Pekao Szczecin Open Jan-Lennard Struff otrzymał 18 tysięcy dolarów i 125 punktów do rankingu ATP Ukrainiec Artem Smirnov 10 600 dolarów i 75 punktów.

Od dzisiaj Szczecińscy seniorzy mogą odbierać ’’KOPERTY ŻYCIA’’

Projekt pn. ’’KOPERTA ŻYCIA’’ to przedsięwzięcie skierowane w szczególności do osób starszych, zamieszkujących samotnie, cierpiących na choroby przewlekłe. Jego celem jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa tych osób.

Wielki tenis w Szczecinie

Po raz dwudziesty trzeci od 14- 20 września (eliminacje (12-14 września), trwa turniej Pekao Szczecin Open 2015 najstarszej i największej zawodowej imprezy tenisowej w Polsce.

Ostatnie dni głosowania na Filharmonię w Szczecinie

Coraz mniej czasu pozostało zainteresowanym na to, by oddać głos na Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza, która bierze udział w plebiscycie "7 nowych cudów Polski". Głosować można jedynie do 22 września!

Prof. Norbert Hosten laureatem „Pomerania Nostra”

Poznaliśmy laureata tegorocznej nagrody „Pomerania Nostra”. Został nim Prof. dr hab. n. med. Norbert Hosten.

Modernizacja stadionu miejskiego w Szczecinie - stan prac

Trwa projektowanie przebudowy stadionu miejskiego w Szczecinie. Mimo dużego stopnia zaawansowania prac w opinii publicznej zaczęły pojawiać się nieprawdziwe informacje, które wprowadzają w błąd.

Bon opiekuńczy w Szczecinie

Szczecin jako pierwsze miasto w Polsce wprowadza „Bon opiekuńczy”. Dzisiaj podczas sesji Rady Miasta przyjęta została uchwała o wprowadzenia świadczenia dla rodzin z dziećmi w wieku do lat 3. Jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce. Mamy nadzieję, że Szczecin stanie się wzorem dla innych samorządów, które pójdą naszym śladem - powiedział Piotr Krzystek prezydent Szczecina. – Ta oferta będzie wsparciem finansowym dla rodzin z dwójką dzieci i rodzin wielodzietnych do wykorzystania na opiekę ich pociech. Myślę, że jest to krok w dobrym kierunku.

Medal dla hiszpańskich architektów

Podczas dzisiejszej,(8 września) XI Zwyczajnej Sesji Rady Miasta Szczecin hiszpańscy architekci z pracowni Estudio Barozzi Veiga - Fabrizio Barozzi i Alberto Veiga, otrzymali Medal za Zasługi dla Miasta Szczecina.

Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2015/2016 w Szczecinie

Wakacje dobiegły końca. W Liceum Ogólnokształcącym nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczecinie odbyła się inauguracja roku szkolnego 2015/2016. W uroczystości, udział wzięli m.in.: przedstawiciele władz miasta, pracownicy szczecińskich placówek oświatowych, uczniowie oraz rodzice. Wśród zaproszonych gości znalazł się również prezydent Szczecina – Piotr Krzystek.

63. PKO Półmaraton ulicami Szczecina to już historia

Najszybciej 21 km trasę PKO Półmaratonu pokonał Marcin Fehlau z Poznania. Drugie miejsce dla szczecinianina Zbigniewa Murawskiego. Najszybszą kobietą była Małgorzata Pazda-Pozarska. W 10 kilometrowym biegu pierwszy na mecie był Bartosz Nowicki z MKL-u Szczecin, a najszybszą kobietą na tym dystansie została szczecinianka Monika Andrzejczak.

Szkoła Muzyczna I stopnia w Szczecinie otwarta – Remont placówki zakończony

Zakończył się remont Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie. Dzisiaj odbyło się oficjalne otwarcie odrestaurowanej placówki. Wstęgę przecięli: Piotr Krzystek prezydent Szczecina, Anna Tarnowska Dyrektor Szkoły Muzycznej, Krzysztof Soska zastępca prezydenta Szczecina oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

To właśnie tutaj 35 lat temu rodziła się Polska wolność - powiedział Prezydent Andrzej Duda

30 sierpnia obchodzono 35. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ "Solidarność". Wśród 36 postulatów sierpniowego strajku były między innymi,uwolnienie więźniów politycznych, prawo do strajku, czy zniesienie cenzury. Wtedy powstał również NSZZ "Solidarność". 30 sierpnia 1980 r. w świetlicy szczecińskiej stoczni im. Adolfa Warskiego sygnował je Marian Jurczyk.

Tramwajem na prawobrzeże Szczecina

27 sierpnia odbył się pierwszy oficjalny przejazd Szczecińskim Szybkim Tramwajem. Tym samym zainaugurowano działalność pierwszej linii tramwajowej łączącej prawobrzeżną i lewobrzeżną część Szczecina.

Historyczna świetlica w rękach miasta Szczecina

21 sierpnia 2015r. pomiędzy Towarzystwem Finansowym „Silesia” Sp. z o. o. a Gminą Miasto Szczecin reprezentowaną przez Piotra Krzystka prezydenta Szczecina, została podpisana umowa notarialna darowizny nieruchomości zabudowanej zespołem budynków administracyjno-produkcyjnych Stoczni Szczecińskiej. W jednym z tych obiektów znajdują się historyczne pomieszczenia, w których 30 sierpnia 1980 r. podpisano porozumienia kończące strajk.

Słońce daje prąd w Szczecinie

Zakończył się montaż paneli fotowoltaicznych na pierwszych miejskich budynkach w Szczecinie. W ramach projektu „Rozwój i zwiększenie wykorzystania energii słonecznej w miejskich jednostkach organizacyjnych” solary zainstalowano na 4 obiektach.

Port Jachtowy w Szczecinie czeka na żeglarzy

Cumowanie jachtów w centrum miasta? To już możliwe. Port Jachtowy na Wyspie Grodzkiej czeka na żeglarzy. Przygotowano dla nich około 80 miejsc postojowych dla mniejszych i większych jednostek pływających.

W Goleniowie kolejna inwestycja.

Na dworcu kolejowym w Goleniowie, od wtorku prezentowane są prace przesłane na konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji architektonicznej przyszłego centrum komunikacyjnego i centrum kulturalnego.

Festiwal TRAFO KSIĄŻKI w Szczecinie– Przyjdź i poczytaj z nami!

W dniach 17-19 sierpnia w TRAFO odbędzie się wyjątkowe święto książek.

Dobre wiadomości dla przedsiębiorców w Szczecinie

Przedsiębiorcy, którzy uzyskali prawo własności na podstawie niekonstytucyjnych przepisów ustawy o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości, mogą być spokojni o swoje nieruchomości – poinformował na poniedziałkowym spotkaniu z przedstawicielami PIG prezydent Piotr Krzystek. Zgodnie ze stanowiskiem Prokuratury Rejonowej, potwierdzonym przez Prokuraturę Okręgową, każdy przedsiębiorca musi najpierw wyrazić zgodę na wznowienie postępowania zmierzającego do uchylenia decyzji administracyjnych, na podstawie których stali się właścicielami

Przygotowania do wystrzałowych nocy

Już dzisiaj 7 sierpnia w Szczecinie rozpocznie się VIII Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni Pyromagic 2015. Prace przygotowawcze do tego wyjątkowego wydarzenia trwają pełną parą! Od dwóch dni Wyspa Grodzka na pierwszy rzut oka przypomina wojskowy poligon. Ustawione rzędami rury, specjalne rusztowania przypominające metalowe wachlarze i niezliczone metry kabli. Wszystko po to, by w najbliższy weekend zachwycić szczecińską publiczność efektownymi pokazami sztucznych ogni.

Szczecin Firefighter Combat Challenge 2015 & 5th European Firefighter Combat Challenge 2015

W ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Sztucznych Ogni Pyromnagic 2015 zobaczymy zmagania najlepszych strażaków. W tym roku strażacy będą rywalizować nie tylko w piątej edycji Szczecin Firefighter Combat Challenge 2015”, ale również „5th European Firefighter Combat Challenge 2015”. Imprezy odbędą się w dniach 7-9 sierpnia w Szczecinie na Wałach Chrobrego.

Fryderyk Chopin ponownie najlepszy!

W Aalborgu ogłoszono oficjalne wyniki The Tall Ships Races 2015. Największe powody do dumy miała załoga Fryderyka Chopina. Szczeciński żaglowiec zdobył dwie prestiżowe nagrody

Patriotyczne śpiewanie w Szczecinie

2 sierpnia w niedzielne popołudnie kilkuset mieszkańców Szczecina spotkało się na placu Lotników na wspólnym śpiewaniu patriotycznych pieśni.

Zmiany w Centrum Żeglarskim w Szczecinie

Większe możliwości rozwoju i lepsze wykorzystanie powstałej infrastruktury oraz kadry trenerskiej – to główne cele jakie przyświecają planowanym zmianom w Centrum Żeglarskim. Na najbliższej sesji Rady Miasta radni zajmą się uchwałą o zamiarze likwidacji CŻ jako placówki oświatowej. W jej miejsce powstanie jednostka budżetowa o tej samej nazwie.

BBB+ dla Szczecina. Fitch ocenił Szczecin.

Fitch Ratings potwierdził międzynarodowe długoterminowe ratingi Szczecina dla zadłużenia w walucie zagranicznej i krajowej (Issuer Default Ratings – IDR) na poziomie “BBB+”. Perspektywa ratingów jest Stabilna. Fitch potwierdził również krótkoterminowy rating w walucie zagranicznej (IDR) na poziomie “F2

Ponad 200 propozycji w ramach Szczecińskim Budżecie Obywatelskim 2016

218 projektów (w tym dwa po terminie) zgłosili mieszkańcy w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2016. Propozycje są obecnie weryfikowane pod względem merytorycznym i formalnym, stąd ich liczba może ulec zmianie. W zeszłym roku w ramach SBO wpłynęło 185 projektów.

Holenderski Aphrodite w Szczecinie

Przy szczecińskim nabrzeżu zacumował żaglowiec bandery holenderskiej s/y Aphrodite. Osoby, które chciały zobaczyć jednostkę z bliska, miały ku temu okazję ponieważ żaglowiec był udostępniony do zwiedzania. Jednostka korzysta z programu „Szczecin – Przyjazny Port”.

Wizyta Marszałek Sejmu RP Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

Bardzo nikłe zainteresowanie mieszkańców towarzyszyło spodziewanej wizycie Marszałek Sejmu RP Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w Goleniowie.

Filharmonia Szczecińska z szansą na kolejne wyróżnienie

Przypominamy, że budynek Filharmonii Szczecińskiej im. Mieczysława Karłowicza ma szansę stać się jednym z siedmiu cudów Polski. Wszystko za sprawą plebiscytu organizowanego przez miesięcznik National Geographic Traveler. Ideą plebiscytu organizowanego przez miesięcznik National Geographic Traveler, jest wyróżnienie oraz promocja niezwykłych i ciekawych atrakcji turystycznych, znajdujących się na terenie całej Polski. Celem konkursu jest również udowodnienie, że polskie atrakcje turystyczne mogą równać się z zagranicznymi i być równie zachwycającymi.

Kup pan wieżę Bismarcka

Wieża Bismarcka na niemieckim eBay wystawiona za około 690 tys. euro czyli 2,6 mln zł, jest do kupienia na portalu aukcyjnym eBay w Niemczech. Obiekt jest reklamowany jako zabytek z ciekawą (niemiecką) historią oraz pięknym malowniczym krajobrazem roztaczającym się ze szczytu gocławskiego wzgórza.

Hucznie obchodzono urodziny Szczecina

Miniony weekend 4-5 lipca upłynął w naszym mieście pod znakiem świętowania. W tym roku obchodziliśmy okrągłą 70. rocznicę ustanowienia polskiej administracji w Szczecinie. Oficjalne uroczystości rozpoczęły się w już w piątek 3 lipca uroczystą sesją Rady Miasta. Wzięli w niej udział mieszkańcy, Pionierzy oraz przedstawiciele władz miasta, którym przewodniczył Piotr Krzystek prezydent Szczecina.

Marina Lubczyna oficjalnie oddana wodniakom

W sobotę 4 lipca odbyło się oficjalne otwarcie przystani. Połączono z Festynem pt. " Rodzinny Piknik Bosmański" Bawiono się przy muzyce, konkursach,pokazach. Były również atrakcje na wodzie dla dorosłych i dzieci. Dla wytrwałych dyskoteka i pokaz ogni sztucznych, dopełniły oddanie "Mariny Lubczyna" do użytku.

Dzieci Sybiru"Children of Syberia" w Szczecinie

Wystawę zdjęć Tomasza Lazara pt. "Dzieci Syberii" można oglądać od środy w Filharmonii Szczecińskiej. Są to fotografie twarzy, portrety przedstawiające mieszkańców Szczecina którzy przeżyli sowieckie zesłania.

Nowa ścieżka edukacyjna w Szczecinie

Na terenie Międzyosiedlowego Parku Rekreacyjnego przy ul. Kutrzeby w Szczecinie, powstała nowa ścieżka edukacyjna poświęcona historii II Wojny Światowej. Dzięki pięciu tablicom, umieszczonym na terenie Parku Rekreacyjnego, mieszkańcy Szczecina podczas spacerów mogą zapoznać się z historią II Wojny Światowej. Poszczególne tablice zostały poświęcone bohaterom Kampanii wrześniowej: gen. Stanisławowi Maczkowi, kpt. Władysławowi Raginisowi, gen. Stanisławowi Taczakowi, gen. Tadeuszowi Kutrzebie oraz gen. Stanisławowi Sosabowskiemu.

Ulica Mariana Jurczyka w Szczecinie?

Na wniosek Stowarzyszenia Grudzień 70, radni z komisji bezpieczeństwa publicznego i samorządności, zgodzili się na zmianę nazwy ulicy Obrońców Stalingradu na nazwę Mariana Jurczyka - zmarłego prezydenta miasta Szczecina. Marian Jurczyk legendarny przywódca strajków z 1980 roku, był jednak postacią kontrowersyjną

Najlepsi studenci i doktoranci wyróżnieni w Szczecinie

22 czerwca br. (poniedziałek) prezydent Piotr Krzystek wręczył dyplomy gratulacyjne najlepszym studentom i doktorantom – stypendystom Programu Stypendialnego Prezydenta Miasta Szczecin. Program stypendialny Prezydenta Miasta Szczecin funkcjonuje od października 2010 roku i jest jednym z instrumentów realizacji Polityki Miasta Szczecin, dotyczącej wspierania rozwoju nauki i szkolnictwa wyższego. Ma za zadanie nieść pomoc w pozyskaniu dla miasta i szczecińskiego środowiska naukowego kadr naukowych oraz zapobiegać odpływowi z jego terenu młodych, zdolnych absolwentów szkół wyższych i naukowców. Co więcej, stypendia mają także na celu zachęcić młodzież do studiowania w tych dziedzinach nauki, które mają kluczowe znaczenie dla rozwoju Miasta

O JOW-ach rozmawiano w Szczecinie

Grzegorz Czarnecki, członek Ruchu Pawła Kukiza, założyciel Komitetu Referendalnego w sprawie Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, zorganizował kolejne spotkanie sympatyków w Szczecinie. Poświęcono je głównie organizowania grup referendalnych na terenie województwa Zachodniopomorskiego i propagowania jego idei.

Baltic Tall Ships Regatta 2015 przeszedł do histori

Wydarzenie w Szczecinie odbyło się od 12 do 15 czerwca 2015 r. Udział w regatach wzięli: największy szkolny żaglowiec świata, pływający pod rosyjską banderą SEDOV, DAR MŁODZIEŻY i MIR, FRYDERYK CHOPIN, którego portem macierzystym jest Szczecin, ZAWISZA CZARNY, GENERAŁ ZARUSKI, SHTANDART, MERCEDES, ZŁOTY LEW, JOANNA SATURNA i inne. W tym wielkim święcie żagli na szczecińskich Wałach Chrobrego towarzyszył jubileuszowy 10 Zlot Oldtimerów, to wiekowe żaglowce i jachty, zmodernizowane barki i kutry rybackie.

Błękitna Flaga dla Lubczyny

Międzynarodowe Jury w Kopenhadze przyznało Błękitne Flagi dla ponad 4000 marin plaż oraz z 49 krajów. Po raz kolejny Błękitna Flaga przyznana została na sezon 2015 także dla Kąpieliska OSiR w Lubczynie.

Naukowcy nagrodzeni w Szczecinie

Czworo uzdolnionych naukowców otrzymało nagrody od Prezydenta Szczecina Piotra Krzystka za najlepsze prace dyplomowe magisterskie i doktorskie ukierunkowane na nowoczesne technologie i innowacje. Gratuluję Wam tego sukcesu. Jesteście jednym z największych atutów naszego miasta. Mam nadzieję, że dalej będziecie poszerzać swoją wiedzę oraz rozwijać zainteresowania właśnie w Szczecinie - powiedział Piotr Krzystek prezydent Szczecina.

BTSR 2015 - „Jarmark pod Żaglami” i atrakcje dla dzieci

Baltic Tall Ships Regatta 2015 to nie tylko zlot wielkich żaglowców, które przyciągają na swoje pokłady tłumy zwiedzających. To również liczne imprezy towarzyszące, wprawiające wszystkich uczestników w doskonały nastrój. Jedną z nich jest „Jarmark pod Żaglami”, na którym wiele ciekawych rzeczy znajdą dla siebie nie tylko dorośli, ale i dzieci. Na Wałach Chrobrego, w pobliżu zacumowanych tam jednostek, zostaną ustawione stoiska handlowe, kawiarenki, restauracje oraz inne punkty gastronomiczne, w tym tawerny, w których rozbrzmiewać będą szanty. Właśnie na „Jarmarku pod Żaglami” sprzedawane będą pamiątki marynistyczne oraz różnego rodzaju rękodzieło. Powstanie tam również wesołe miasteczko i place zabaw dla dzieci, bo chcemy zapewnić rozrywkę zarówno małym, jak i dużym miłośnikom wielkich żaglowców, które zawitają już niedługo do Szczecina.

Squash pod Żaglami Podczas Baltic Tall Ships Regatta walczą załogi żaglowców z całego świata

Dla utrzymania ducha rywalizacji podczas finałów regat organizowane są zmagania sportowe. W tym roku na uczestników finału w Szczecinie czeka coś wyjątkowego. Zawody załóg Baltic Tall Ships Regatta 2015 r., Squashowy Rekord Guinnessa, Turniej Gwiazd Sportu, Profesjonalny Turniej Squasha i Akademicki Puchar Polski - podczas nadchodzących regat odbędzie się „Squash pod Żaglami. Squash Zone at the Baltic Tall Ships Regatta”! Zmagania odbywać się będą m.in. na Łasztowni. To tam, w Strefie Sportu, powstanie specjalny szklany kort, na którym odbywać się będą najważniejsze rozgrywki.

Stanowisko miasta Szczecina w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego

W związku z pytaniami dotyczącymi działań miasta w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, przedstawiamy poniższe stanowisko.

Spotkanie sympatyków Pawła Kukiza w Szczecinie

Około 80 osób przyszło na spotkanie z pełnomocnikami Pawła Kukiza , by porozmawiać o tworzącym się ruchu w Szczecinie, Stargardzie, Policach, Goleniowie i Świnoujściu.

Kolejny symbol miasta Szczecina

100 metrów wysokości i ponad 150 długości – taki będzie kolejny symbol miasta, jakim niewątpliwie stanie się Most Kłodny. W urzędzie miasta zaprezentowano dziś wybraną koncepcję architektoniczno-konstrukcyjną planowanej przeprawy przez Odrę. Most połączy Nabrzeże Wieleckie z Łasztownią.

Powrót wielkich żaglowców. Piękna przygoda w Szczecinie

Już za niecały miesiąc, rozpocznie się w Szczecinie wielkie żeglarskiego święto. W dniach 12-15 czerwca, odbędzie się finał regat Baltic Tall Ships Regatta 2015.

Szczecin leży nad morzem. Morzem kwiatów i roślin

30 florystów, 100 osób, które stworzą ponad 30 wielkoformatowych, przestrzennych obiektów florystycznych, setki tysięcy roślin większych i mniejszych, tysiące drzew i krzewów owocowych, miliony płatków zapierających dech w piersiach. Mówiące Drzewo i Pasikonik zapraszają do Szczecina, na XXX Kiermasz Ogrodniczy, VII Plenerową Wystawę Florystyczną

Bezpłatna pomoc potrzebującym – Poradnia Obywatelska w Szczecinie

Od kilku tygodni na terenie Szczecina działa Poradnia Obywatelska. Dotychczas z jej usług, skorzystało wielu szczecinian, którzy uzyskali fachową i rzetelną pomoc oraz odpowiedzi na trapiące ich pytania. Poradnia Obywatelska powstała z inicjatywy Stowarzyszenia "Synergia" oraz Stowarzyszenia "Educare". Jej nadrzędnym celem jest niesienie pomocy mieszkańcom naszego województwa, poprzez możliwość kontaktu z różnymi specjalistami, którzy w ramach swoich kompetencji doradzają, możliwie najlepsze rozwiązania problemów ich klientów

Narodowy Dzień Zwycięstwa w Goleniowie

W Goleniowie 08.05.2015 uczczono 70 rocznicę zakończenia II wojny światowej. Krotko przed godziną 12 00 spod Urzędu Gminy i Miasta, pod Pomnik Niepodległości rozpoczął się przemarsz świętujących uczestników, Wojskowa kompania honorowa, byli żołnierze, kombatanci. Również władze miasta w osobie burmistrza Roberta Krupowicza i jego zastępcy Tomasza Banacha, jak i goleniowska orkiestra W&BB, mieszkańcy miasta.

Szczecińska filharmonia. Najlepsza, najpiękniejsza, jedyna…ach!

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie z Europejską Nagrodą Architektoniczną im. Miesa ven der Rohe! Piotr Krzystek prezydent Szczecina odebrał w Barcelonie, architektonicznego Nobla, czyli Europejską Nagrodą Architektoniczną im. Miesa ven der Rohe, jaką przyznano budynkowi szczecińskiej filharmonii. To historyczna chwila i wielkie wyróżnienie dla Szczecina i dla Polski – powiedział Piotr Krzystek prezydent Szczecina – Gdy decydowaliśmy się na ten projekt, wiedzieliśmy, że będzie wyjątkowy i niepowtarzalny. Jesteśmy dumni i szczęśliwi. Dziękuję wszystkim, którym zawdzięczamy ten sukces. Zapraszam do Szczecina. Ogłoszenie wyników nastąpiło 8 maja w siedzibie Fundacji im. Miesa van Der Rohe w Barcelonie.

Fabryka Teleyard w Szczecinie otwarta

Po trwającej 1,5 roku budowie w Szczecinie otwarto dziś zakład produkcyjny belgijskiej firmy Teleyard. Fabryka, która powstała na Skolwinie rozpoczyna produkcję konstrukcji stalowych z przeznaczeniem dla transportu morskiego. W uroczystym otwarciu fabryki wzięli udział przedstawiciele wykonawcy, władze miasta, województwa oraz pracownicy firmy.

FGT Kontur organizuje bezpłatne warsztaty fotograficzne

Dla wszystkich (nie koniecznie) początkujących fotografów. W dniach 28 - 31. o5. 2015, odbędą się, bezpłatne warsztaty prowadzone przez uznanych i utytułowanych artystów fotografików. Malujemy światłem Świnoujście i fotografujemy, czego efektem będzie wielkoformatowa wystawa plenerowa na Placu Wolności w Świnoujściu oraz katalog.

Mobilne centrum nauki „Planeta Energii” w Szczecinie

7 i 8 maja na Jasnych Błoniach w Szczecinie zagości mobilne centrum nauki „Planeta Energii”. Wizyta miasteczka to nagroda w organizowanym przez Grupę Energa ogólnopolskim konkursie edukacyjnym, którego głównym celem jest propagowanie wśród najmłodszych wiedzy na temat energii elektrycznej oraz kształtowanie proekologicznych postaw. Wśród zwycięzców V edycji konkursu znalazła się klasa I B i pani Renata Panfil-Tesarek ze Szkoły Podstawowej nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego. To właśnie dzięki nim mieszkańcy Szczecina będą mogli odbyć niezwykłą podróż do krainy prądu.

STS Chopin wrócił do Szczecina

Chopin, który na początku tygodnia przepłynął Kanał Kiloński, kończy trwającą 9 miesięcy podróż, wracając do swojego macierzystego portu – Szczecina. Tradycją jest witanie żaglowca oraz jego załogi (tym razem są to uczestnicy programu Niebieska Szkoła). Jednostka cumowała przy Wałach Chrobrego w dniach 30 kwietnia - 1 maja.

Piknik nad Odrą w Szczecinie coraz bliżej

Targi Organic, 24.Targi Turystyczne Market Tour, piąta edycja akcji „Pokaż Szczecin Swoim Gościom”, czyli bezpłatnych wycieczek po mieście oraz nowe wydarzenie w programie - Wielkie Wędzenie - tak zapowiada się tegoroczny PIKNIK NAD ODRĄ. Impreza odbędzie się w najbliższy weekend na Wałach Chrobrego.

Powstanie Zakład Aktywizacji Zawodowej.

W Urzędzie Gminy i Miasta w Goleniowie 28 kwietnia 2015 r. odbyło się spotkanie, które jest pierwszym krokiem do stworzenia na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego, Zakładu Aktywizacji Zawodowej.

Wizyta Pary Prezydenckiej w Szczecinie

Prezydent RP Bronisław Komorowski wraz z małżonką, odwiedzili Szczecin. Anna Komorowska wzięła udział w uroczystościach w Szkole Podstawowej nr 7, a spotkanie z Prezydentem odbyło się w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza.
stat4u