SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo zachodniopomorskie

Przebudowa Warcisława – podpisanie umowy w Szczecinie

Energopol Szczecin przebuduje ul. Warcisława. W urzędzie miasta podpisano dziś umowę na wykonanie inwestycji pn. „Trasa Północna w Szczecinie- etap I b. Przebudowa ulicy Warcisława od ul. E. Orzeszkowej do ul. Przyjaciół Żołnierza”.

Sylwester Miejski 2014/2015

Przed nami kolejna okazja, by przywitać Nowy Rok w rytm tanecznych, dyskotekowych dźwięków. Multimedialne show z udziałem popularnych w Europie DJ'ów zagwarantuje wyśmienitą zabawę podczas sylwestra miejskiego. Tegoroczny sylwester miejski będzie miał charakter niepowtarzalnej nowatorskiej koncepcji „pokazania” muzyki. Wszystko za sprawą niezwykłego połączenia nowoczesnych technologii audio z muzyką taneczną i klubową energią. Zabawa światłem i obrazem skompilowana z muzyką przeniesie każdego, kto spędzi ten wyjątkowy wieczór na Jasnych Błoniach w niecodzienny wymiar. Na specjalnie przygotowanej scenie zaprezentują się zagraniczni DJ’e: Papajam, Nicco i Crew 7. Początek sylwestrowej zabawy zaplanowano na godzinę 22.00. Tradycyjnie o północy niebo rozświetli pokaz fajerwerków.

Betlejemskie Światło u prezydenta Szczecina

18 grudnia w Urzędzie Miasta, doszło do przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju. Z rąk harcerzy wraz z życzeniami świątecznymi, odebrał je prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

Obchody Grudnia 70 w Szczecinie

17 grudnia 2014 r. odbyły się uroczystości upamiętniające 44. rocznicę grudnia 1970 roku. Główne uroczystości rozpoczęły się o godz. 12.00 pod Tablicą Ofiar Grudnia ’70 przy bramie Stoczni Szczecińskiej. Z tego miejsca pod pomnik „Anioła Wolności” wyruszył Marsz Pamięci” ku czci poległych w Grudniu 1970 roku.

Jaruzelski chciał masakry szczecińskich stoczniowców?

Stoczniowcy z szczecińskiej Parnicy do dzisiaj nie wiedzą, że mogli podzielić los górników Kopalni Wujek.

„Senior po sąsiedzku”- wystawa w Szczecinie

Od 15 grudnia w Galerii Prezydenckiej Urzędu Miasta Szczecin można oglądać wystawę laureatów plebiscytu „Senior po sąsiedzku”. Wystawa to prezentacja tych, którzy na co dzień swój czas przekazują na animowanie i pracę na rzecz swoich społeczności lokalnych. Dzięki wystawie historie „Seniorów po sąsiedzku” mogą poznać wszyscy i zobaczyć jaka siła tkwi w tym ważnym pokoleniu. Wystawę można oglądać do 5 stycznia 2015 r.

8 grudnia 2014 roku Piotr Krzystek po raz trzeci objął urząd prezydenta miasta.

Prezydent podziękował mieszkańcom za zaufanie, poinformował także, iż przez ostatnie dni trwały prace w gronie radnych nowej kadencji związane z Porozumieniem Programowym dla Szczecina, które zawiera wszystkie zgłoszone przez kluby propozycje. Piotr Krzystek przypomniał, że bazą wyjściową do stworzenia dokumentu jest Program Szczecin 2020, który był przedmiotem konsultacji społecznych w ostatnich trzech latach.

Szczecińska Filharmonia nagrodzona

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie architektonicznym Eurobuild Awards 2014 w kategorii Architectural Design of the Year.

Gorączka Sylwestrowej Nocy 2015 w Szczecinie

Przed nami kolejna okazja, by przywitać Nowy Rok 2015 w rytm tanecznych, dyskotekowych dźwięków. Multimedialne show z udziałem popularnych w Europie DJ'ów zagwarantuje wyśmienitą zabawę podczas sylwestra miejskiego. Tegoroczny sylwester miejski będzie miał charakter niepowtarzalnej nowatorskiej koncepcji „pokazania” muzyki. Wszystko za sprawą niezwykłego połączenia nowoczesnych technologii audio z muzyką taneczną i klubową energią.

Nowe boisko w Szczecinie

Zakończyła się budowa boiska sportowego wraz z placem zabaw przy Szkole Podstawowej nr 23 na ul. Mierniczej.

Nowe przyrządy nawigacyjne na Alei Żeglarzy w Szczecinie

Na początku grudnia Aleja Żeglarzy „wzbogaci się” o kolejne elementy. Tym razem, na Bulwarze Piastowskim, zostanie zamontowany sekstant oraz astrolabium. Pierwsze z urządzeń to kątomierz lusterkowy, optyczny przyrząd nawigacyjny, stosowany w żeglarstwie i astronomii. Służy on do mierzenia wysokości ciał niebieskich nad horyzontem, a także kątów poziomych i pionowych pomiędzy obiektami widocznymi na Ziemi. Drugim elementem będzie astrolabium - pomiarowy przyrząd astronomiczny, używany w nawigacji do początku XVIII wieku. W przeszłości służył do wyznaczania położenia ciał niebieskich nad horyzontem, poprzednik sekstantu.

III etap Trasy Północnej w Szczecinie – podpisanie umowy

Do połowy przyszłego roku potrwa projektowanie III etapu Trasy Północnej. W urzędzie miasta podpisano dziś umowę na przygotowanie dokumentacji dla ostatniego etapu trasy, która połączy ul. Łączną z ul. Szosa Polska.

‘Kwadrat’ w Szczecinie gotowy

Trwa budowa zakątków wodnych w rejonie jeziora Dąbie. Pierwszy z nich – zakątek ‘Kwadrat’ jest już niemal gotowy. Do wykonania zostały tylko prace porządkowe oraz ustawienie kabiny sanitarnej.

SBO 2015 – wyniki

Modernizacja schroniska dla zwierząt, nowe ścieżki rowerowe czy budowa boiska wielofunkcyjnego – m.in. te inwestycje będą wpisane do budżetu miasta na rok 2015. Poznaliśmy wyniki głosowania na projekty zgłoszone w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy po raz kolejny zdecydowali, na co wydać 5 milionów złotych. Zagłosowało prawie 50 tysięcy osób.

Otwarcie „Grupy Adaptacji Społecznej”

6 listopada br., odbyło się oficjalne otwarcie „Grupy Adaptacji Społecznej”, działającej w ramach Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 2. Jest to pierwsze tego typu miejsce w Polsce.

Publiczny Rejestr Umów w Szczecinie - wszystkie dane są jawne

Urząd miasta ujawnił 3 listopada imiona i nazwiska osób fizycznych, które zawierały umowy z gminą. Ich dane można zobaczyć w Publicznym Rejestrze Umów.Ubiegłotygodniowe orzeczenie WSA w Szczecinie w sprawie ujawnienia przez urząd danych osób fizycznych, z którymi gmina podpisuje umowy w końcu rozwiało wątpliwości prawne w tej materii. Orzeczenie wskazało nadrzędność ustawy o dostępie do informacji publicznej nad ustawą o ochronie danych osobowych.

Szczecin wspiera Akademię Sztuki

Miasto podarowało kolejną nieruchomość dla Akademii Sztuki, która będzie służyć uczelni do celów dydaktycznych. Dziś tj. 31 października br. przedstawiciele urzędu miasta i uczelni podpisali akt notarialny w sprawie przekazania budynków przy ul Grodzkiej i Kuśnierskiej o łącznej powierzchni użytkowej blisko 2200 m2 .

Szczecin przyjazny dużym rodzinom

Miasto Szczecin otrzymało tytuł honorowy „Miasta Przyjaznego Dużej Rodzinie”. Nagroda została przyznana za stworzenie Szczecińskiej Karty Rodzinnej, podczas odbywającego się w Krakowie, Kongresu „Karta Dużej Rodziny – wyzwania i perspektywy”. Kongres był kontynuacją wcześniejszych konferencji na temat Kart Dużej Rodziny powstających w miastach i gminach, jak okazją do pierwszego spotkania wokół tematu od niedawna wprowadzonej Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny.

Szczeciński Budżet Obywatelski 2015 - liczba głosujących rośnie

W urzędzie miasta odbyło się 22 października publiczne otwarcie urn z kartami do głosowania w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2015. Po wstępnym podliczeniu danych z tej formy głosowania skorzystało ponad 8800 mieszkańców. Statystyki pochodzą z 32 (na 37) Rad Osiedli oraz urn wystawionych w urzędzie miasta i filii na Prawobrzeżu

Rozpoczęła się operacja przesuwania Willi Grüneberga w Szczecinie

17 października, w godzinach przedpołudniowych rozpoczęła się operacja przesunięcia (translokacji) Willi Grüneberga. Budynek będzie przesuwany po torach ślizgowych, na odległość ok. 45 metrów, w miejsce nowej lokalizacji. Prace będą wykonywane w taktach około 10 cm, w czasie 2-3 metrów na godzinę. Sama procedura przesunięcia budynku powinna potrwać ok. 10-12 godzin i zakończyć się w późnych godzinach wieczornych.

Eurofundusze na autobusy w Szczecinie – stanowisko miasta

Choć szczecińska spółka autobusowa SPA Dąbie dostała najlepszą ocenę niezależnych ekspertów, to jednak urząd marszałkowski przyznał unijne dofinansowanie Stargardowi Szczecińskiemu. Gratulujemy Stargardowi, mimo że uzasadnienie tej decyzji jest niezrozumiałe dla pozostałych wnioskodawców. Niestety o uzasadnieniu decyzji w sprawie przyznania środków unijnych przez urząd marszałkowski dowiedzieliśmy się z mediów. Gmina Miasto Szczecin nie kwestionuje rozstrzygnięcia konkursu a jedynie sposób tłumaczenia tego rozstrzygnięcia a także jego formę – za pośrednictwem mediów. Oficjalnie nadal nie ogłoszono wyników konkursu a wnioskodawcy o nich formalnie nie wiedzą, a tym bardziej o ich uzasadnieniu.

Ponad 300 zgłoszeń do Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie

330 wykonawców z kraju i zza granicy zgłosiło swój udział w Festiwalu Młodych Talentów – Nowa Energia. To największy poziom zainteresowania spośród 8 dotychczasowych edycji. Jury z Katarzyną Nosowską w roli przewodniczącej przesłuchuje zgłoszone utwory. Werdykt poznamy 7 października.

Wiadukt na Hangarowej w Szczecinie

Prawie 700 metrów długości, ponad 16 metrów szerokości i 3,5 metra wysokości – to podstawowe wymiary nowej, trzy przęsłowej estakady na ul. Hangarowej, która została otwarta 3 października dla ruchu.

II etap Trasy Północnej w Szczecinie gotowy

Zakończyła się jedna z ważniejszych inwestycji drogowych w Szczecinie czyli budowa Trasy Północnej etapu II – wraz z dojazdem przez ul. Łączną”. Na uroczystości podsumowującej budowę, nowej ulicy nadano również imię prof. Jana Królewskiego.

Lider Informatyki 2014 dla Szczecina

Urząd Miasta Szczecin został laureatem XVIII edycji konkursu Lider Informatyki 2014. Nagroda została przyznana za szczeciński Portal Edukacyjny

Wskaż, na co wydać kolejne 5 milionów złotych w Szczecinie

Już za kilka dni rusza głosowanie na propozycje zgłoszone przez mieszkańców w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2015. Mieszkańcy po raz kolejny zdecydują, na co wydać 5 milionów złotych. Start już 1 października.

Szczecin - Pakiet powitalny dla nowych mieszkańców

Urząd Miasta przygotował niespodziankę dla osób, które będą meldować się w Szczecinie po raz pierwszy. Każda z tych osób otrzyma pakiet powitalny, który zawiera wszystkie informacje przydatne „nowym” szczecinianom.

SKM w Szczecinie coraz bliżej

W urzędzie miasta doszło dziś do podpisania umowy na opracowanie Studium Wykonalności Integracji Transportu Publicznego na obszarze Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego i Studium Wykonalności Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Dokument parafowali Piotr Krzystek, prezydent Szczecina, przewodniczący zarządu Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, Wojciech Drożdż, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego i v-ce przewodniczący zarządu SSOM oraz przedstawiciele wykonawcy firmy ‘TRAKO’ Wierzbicki i wspólnicy.

Niebieski Parasol – bezpłatne porady prawne w Szczecinie

W tym roku, po raz czwarty odbędzie się ogólnopolska akcja Niebieski Parasol organizowana przez Krajową Radę Radców Prawnych. W dniach 22-27 września br., radcy prawni udzielą mieszkańcom bezpłatnych porad prawnych. Tegoroczna akcja Niebieski Parasol upływa pod hasłem „Bądź mądry przed szkodą. Praca-Rodzina-Biznes”.

Szczecin - Porozumienie z Polskim Związkiem Gimnastycznym

W dniu 15 września 2014 r. w Zespole Szkół Sportowych przy ul. Małopolskiej 22, Piotr Krzystek prezydent Szczecina oraz Barbara Stanisławiszyn  Prezes Polskiego Związku Gimnastycznego, podpisali porozumienie o współpracy.

Szczecin podpisał porozumienia o współpracy

Dziś w Szczecinie zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Miastem Szczecin a Powiatem Vorpommern-Greifswald. Porozumienie, które podpisano 11 września br. w Urzędzie Miasta Szczecin, jest wyrazem wzajemnego zaufania i woli kontynuacji współpracy. Sygnatariusze mają nadzieję, że stworzy ono ramy formalne do zainicjowania dalszej współpracy przez różne instytucje gospodarcze, edukacyjne i kulturalne ze Szczecina i powiatu Vorpommern-Greifswald.

Pasowanie na Mistrza i Czeladnika w Szczecinie

8 września, odbyło się VIII Pasowanie na Mistrza i Czeladnika w zawodzie. Podczas uroczystości, która miała miejsce w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego, ponad stu absolwentów 3-letnich szkół zawodowych otrzymało świadectwa czeladnika

Otwarta Galeria Miejska w Alei Kwiatowej w Szczecinie

W Alei Kwiatowej oficjalnie otwarto 5 września 2014 r. wystawę „The Good City-miasto przyjazne rowerzystom” i w ten sposób zainaugurowano Otwartą Galerię Miejską. Wydarzeniu towarzyszyły atrakcje pod hasłem „Kocham Rower”.

Prezydent Szczecina z wizytą u trojaczków

Dziś, tj. 4 września br., prezydent Piotr Krzystek odwiedził trojaczki, które pod koniec lipca urodziły się w Szczecinie. Dziewczynki przyszły na świat 26 lipca 2014 roku. Szczęśliwymi rodzicami Zuzi, Kamili i Eli są Państwo Alicja Tarnowska i Paweł Czyżewski, którzy są również rodzicami 1,5 rocznej Natalii.

Drugi tramwaj z częściowo niską podłogą złożą samodzielnie pracownicy spółki Tramwaje Szczecińskie.

W czwartek 4 września br. Prezydent Szczecina Piotr Krzystek i Krystian Wawrzyniak prezes spółki Tramwaje Szczecińskie podpisali umowę z firmą Modertrans na dostawę elementów i podzespołów niezbędnych do samodzielnego złożenia tramwaju częściowo niskopodłogowego. W imieniu producenta dokument podpisał Prezes firmy Modertrans Andrzej Bręczewski.

Centrum Żeglarskie – podpisanie umowy w Szczecinie

W urzędzie miasta podpisano 3 września umowę na budowę Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Euroregionalne Centrum Edukacji Wodnej i Żeglarskiej przy ul. Przestrzennej w Szczecinie. Dokumenty parafowali Bogdan Jaroszewicz, z-ca prezydenta miasta oraz Wojciech Ciuruś, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Budowlanego Ciroko Sp. z o.o.

Rowerowo na Alei Kwiatowej w Szczecinie

Na Alei Kwiatowej stanęła 3 września duńska wystawa „The Good City-miasto przyjazne rowerzystom”. W piątek 5 września br. uroczyście otworzą ją Ambasador Królestwa Danii oraz prezydent Szczecina. Ekspozycji towarzyszyć będzie szereg atrakcji: stoiska za sprzętem rowerowym, promocja roweru miejskiego, darmowy serwis rowerowy, rowery elektryczne, miasteczko rowerowe, animacje dla dzieci oraz pyszna kawa z kawiarenki rowerowej.

Rozpoczął się nabór do Festiwalu Młodych Talentów

Od wczoraj do 30 września można przesyłać zgłoszenia na konkurs organizowany w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Młodych Talentów. W jury zasiadają Katarzyna Nosowska, Piotr Metz, Paweł Krawczyk oraz przedstawiciel wytwórni Kayax.

Pierwszy dzwonek w SP 7 w Szczecinie

Dziś, tj. 1 września 2014, odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego oddziałów przedszkolnych, klas pierwszych i drugich w szkole podstawowej nr 7 przy ul. Złotowskiej 86. Uroczystość połączona była z oficjalnym otwarciem modułów tworzących nowy budynek szkoły.

Chris Botti we wrześniu w Szczecinie

Światowej sławy trębacz, Chris Botti, podczas jesiennej trasy koncertowej po Polsce zagra aż sześć koncertów. Pierwszy, inauguracyjny występ odbędzie się 28 września na Arenie Szczecin. W 2012 roku ukazała się najnowsza solowa płyta muzyka - „Impressions”. Na krążku Botti sięga po znane i charakterystyczne utwory, które niegdyś okazały się ważnym elementem jego muzycznych inspiracji przekonując go o istocie strony melodycznej kompozycji muzycznych.

Szczecin - Rusza Festiwal Młodych Talentów – Nowa Energia

Rusza tegoroczna, 8. Edycja jednego z najbardziej rozpoznawalnych festiwali muzycznych Szczecina

Najlepsi Karatecy przyjadą do Szczecina

W dniach 16-19 października 2014 roku w Szczecinie odbędą się Mistrzostwa Świata Dzieci, Kadetów i Juniorów w Karate WUKF. Do Szczecina przyjedzie ponad 2000 zawodników z blisko 50 krajów świata

Szczecin - Trzebusz i Dunikowo czekają na inwestorów

Zakończyła się inwestycja pn. „Doprowadzenie niezbędnej infrastruktury technicznej do stref inwestycyjnych Trzebusza i Dunikowa przeznaczonych pod funkcje przemysłowo-składowe”. Z tej okazji na miejscu odbyła się konferencja prasowa z udziałem władz miasta, województwa a także przedstawicieli Agencji Rozwoju Przemysłu oraz Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Grzebowisko dla zwierząt w Szczecinie

We wtorek 19 sierpnia br., w szczecińskim magistracie podpisano umowę w sprawie dzierżawy terenu pod przyszłe grzebowisko dla zwierząt domowych. Umowę podpisali Mariusz Kądziołka Zastępca Prezydenta Szczecina oraz Norbert Pieńkowski z firmy Mediclean.

Szczecin - „Wróbelki” w nowym budynku

Były występy artystyczne najmłodszych, prezenty oraz podziękowania – tak wyglądała uroczystość otwarcia nowej części żłobka przy ul. Niedziałkowskiego. W ceremonii udział wzięli Piotr Krzystek, prezydent Szczecina, Małgorzata Olejnik, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych UM, Barbara Mielko, dyrektor Żłobków Miejskich oraz zaproszeni goście i oczywiście „Wróbleki”.

Bezpłatna zbiórka elektrośmieci w Szczecinie

Przypominamy o możliwości oddania zużytego i niepotrzebnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Oddanie elektrośmieci w punkcie zbiórki jest całkowicie bezpłatne

Szczecin - PYROMAGIC 2014 zakończony

Cztery efektowne pokazy pirotechniczne w wykonaniu światowej czołówki były główną atrakcją imprezy na Wałach Chrobrego. Oprócz tego, masę rozrywki zapewniły imprezy towarzyszące – zmagania strażaków, festiwal Szczecin Music Live i Baltica Summer Cup

Szczecin - Fryderyk Chopin z wyjątkową nagrodą

W duńskim Ejsbjergu zakończyły się tegoroczne regaty The Tall Ships Races. Tradycyjnie na zakończenie zmagań rozdane zostały nagrody dla najlepszych jednostek uczestniczących w regatach. Flagowy szczeciński żaglowiec STS Fryderyk Chopin uhonorowany został wyjątkową i prestiżową nagrodą – FRIENDSHIP TROPHY

Wygrana szczecińskich ratowników

Całkiem niedawno, bo 2 i 3 sierpnia, odbyły się w Gdyni zawody o Puchar Polski Plus PZU w Ratownictwie Morskim. Zwycięzcami tej rywalizacji okazali się ratownicy z CSK Szczecin. Zarówno w klasyfikacji generalnej kobiet, jak i mężczyzn pierwsze miejsca zajęli podopieczni szczecińskiego Centrum

Przygotowania do rozświetlonej nocy w Szczecinie

Już tylko jeden dzień (czyli do jutra 8 sierpnia) dzieli nas od tegorocznego Festiwalu Sztucznych Ogni Pyromagic 2014. Prace przygotowawcze idą pełną parą

Visit Szczecin teraz także na Windows Phone

Z Oficjalnego Mobilnego Przewodnika po Szczecinie Visit Szczecin mogą już korzystać użytkownicy urządzeń mobilnych opartych na systemie Windows Phone. Wcześniej aplikacja trafiła do użytkowników iPhone’a i urządzeń z systemem Android.

Ukraińska młodzież przyjeżdża do Szczecina

Stuosobowa grupa ukraińskich dzieci i młodzieży wraz z opiekunami z obwodu dniepropietrowskiego już w najbliższą niedzielę 3 sierpnia 2014 r. przyjedzie do Szczecina. 10 dni, które spędzą między innymi w Szczecinie, będzie dla nich nie tylko okazją do odpoczynku, ale i również do poznania nowej kultury.

Zagłosuj na szczecińską Trafostację!

Szczecińska Trafostacja Sztuki bierze udział w konkursie i walczy o najwyższy laur – statuetkę i tytuł „Modernizacji Roku”. Warto zagłosować tym bardziej, że jest to naprawdę unikatowe miejsce - pierwsze tego typu centrum sztuki nowoczesnej w tym regionie Polski. Głosować można na stronie http://www.modernizacja-roku.pl/plebiscyt

Finał „Live in Szczecin”

Przez sześć tygodni grupka studentów-wolontariuszy z całego świata brała udział w projekcie „Live in Szczecin”. W naszym mieście odwiedzili 53 miejsca związane z kulturą, sportem, zabytkami oraz okolicznościowymi festiwalami.

Dzień Kultury Romskiej w Szczecinie

Mnóstwo wspólnego muzykowania, tańca, przepyszne potrawy. Tak zapowiada się sobotni Dzień Kultury Romskiej 2014 na Różance. Impreza rozpocznie się w sobotę 2 sierpnia o godz. 15:00 w Ogrodzie Różanym

„Cieszmy się wolnością... cieszmy się Szczecinem”

25 lat temu, 4 czerwca 1989 roku, zmieniła się Polska, zmienił się Szczecin. Pierwsze wolne wybory do parlamentu na zawsze odmieniły nasz kraj, zainicjowały zmiany we wszystkich dziedzinach życia. I właśnie te zmiany i te widoczne, namacalne, jak np. nowe drogi czy budynki, ale także te pokazujące emocje i uczucia z odzyskanej wolności były tematem konkursu fotograficznego „Cieszmy się wolnością…. Cieszmy się Szczecinem”, ogłoszonego przez Urząd Miasta Szczecin, który trwał do 8 lipca 2014 roku.

BBB+ dla Szczecina. Fitch ocenił Szczecin.

Fitch Ratings potwierdził międzynarodowe długoterminowe ratingi Szczecina dla zadłużenia w walucie zagranicznej i krajowej na poziomie „BBB+”. Perspektywa ratingów jest Stabilna. Fitch potwierdził również krótkoterminowy rating w walucie zagranicznej na poziomie „F2”.

Modernizacja Państwowej Szkoły Muzycznej w Szczecinie

W Urzędzie Miasta podpisano w dniu 17 lipca 2014 r. umowę na dofinansowanie modernizacji Państwowej Szkoły Muzycznej przy al. Wojska Polskiego 115. Dokumenty parafowali prezydent Szczecina Piotr Krzystek oraz marszałek województwa Olgierd Geblewicz

Najlepszy policjant z drogówki u prezydenta Szczecina

Zwycięzca XXVII konkursu „Policjant ruchu drogowego” spotkał się dziś (16 lipca) z prezydentem Szczecina Piotrem Krzystkiem. Młodszy aspirant Paweł Rut reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie okazał się lepszy od 35 konkurentów.

Przechodź na zielonym, daj przykład dzieciom!

Aby zwiększyć bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych zamontowano kolejne tabliczki z napisem „Przechodź na zielonym daj przykład dzieciom”. Przekaz skierowany jest przede wszystkim do osób starszych i opiekunów dzieci

Szczecin atrakcyjny dla biznesu

Szczecin zajął szóste miejsce w rankingu Miast Atrakcyjnych dla Biznesu, organizowanym przez magazyn Forbes.

Szczecin dotrzymuje słowa. Pomagamy Ukrainie

Stuosobowa grupa Ukraińców, dzieci i młodzieży wraz z opiekunami z obwodu dniepropietrowskiego, będzie mogła wypoczywać w naszym mieście od 3 do 13 sierpnia. To efekt zapowiadanego w lutym czynnego udziału w akcji wspierania obywateli Ukrainy.

Skarb Gryfa w Szczecinie odkryty!

W minioną sobotę, 5 lipca br., z okazji 69. Urodzin Szczecina, odbyła się gra miejska „Odkryj Skarb Gryfa”. Gra organizowana była w ramach projektu miejskiego bloga Szczecin Aloud.

Ponad 1000 odbiorów dużych elektrośmieci w Szczecinie!

W przeciągu pół roku, ElektroEko zrealizowało ponad 1000 odbiorów wielogabarytowych elektrośmieci z szczecińskich mieszkań. A wszystko za sprawą przystąpienia Szczecina do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci”, nad którym mecenat sprawuje Urząd Miasta Szczecin.

Nadjeżdża Bike_S - szczeciński rower miejski

Na dystansach poniżej 5 km jest bardziej efektywny niż auto, autobus albo tramwaj. Od kilku lat podbija kolejne miasta Europy. Rower miejski w Szczecinie zacznie działać od sierpnia - pod nazwą Bike_S.

KSO operatorem hali widowiskowo-sportowej w Szczecinie

Miasto Szczecin podpisało umowę z firmą KSO Sp. z o.o. na świadczenie usług polegających na organizacji imprez i zarządzaniu Halą Widowiskowo-Sportową w Szczecinie. Okres obowiązywania umowy to 3 lata.

Grzebowisko dla zwierząt domowych w Szczecinie- rozstrzygnięcie przetargu

Urząd miasta rozstrzygnął przetarg na 30 letnia dzierżawę ternu przy ul. Bielańskiej w Szczecinie z przeznaczeniem na grzebowisko dla małych zwierząt domowych. Według komisji przetargowej najlepszą ofertę złożyła szczecińska firma Medicclean Norbert Pieńkowski.

Szczecin-Próby akustyczne na hali

30 czerwca 2014 r. zakończyły się próby akustyczne na hali widowiskowo-sportowej w Szczecinie. Testy polegały na emisji ściśle określonego dźwięku i mierzeniu różnego rodzaju parametrów.

Szczecińska Trafostacja Sztuki walczy o tytuł w ogólnopolskim konkursie „Modernizacja roku 2013”

Trafostacja Sztuki to obiekt, który powstał w wyniku rewitalizacji zabytkowej transformatorowni. Odbywają się w niej targi, kongresy, konferencje, koncerty muzyki klasycznej i estradowej. Budynek jest podzielony na 4 strefy funkcjonalne: wystaw i obsługi widza, strefę biurową, strefę obsługi technicznej, strefę rezydencjonalną

Drugie miejsce dla Szczecina

Urząd Miasta Szczecin zajął II miejsce w rankingu przejrzystości instytucji publicznych w kategorii dostęp do informacji publicznej.

Cieszmy się wolnością... cieszmy się Szczecinem

Przypominamy o trwającej kampanii „Cieszmy się wolnością... cieszmy się Szczecinem”, związanej z 25 rocznicą wyborów 4 czerwca 1989 r.

Słoneczny Rewal

Pogoda w ostatni weekend , 7-8 czerwca 2014 r. dopisała co skłoniło wielu turystów do dowiedzenia tej malowniczej miejscowości. /Galeria zdjęć/

Cieszmy się wolnością, cieszmy się Szczecinem

25 lat temu Polacy przy urnach wyborczych odrzucili system komunistyczny. W rocznicę wyborów 4 czerwca 1989 r. miasto chce przypomnieć to historyczne wydarzenie, zachęcić mieszkańców do wspólnego świętowania i podsumowania tego, co wydarzyło się w minionym ćwierćwieczu.

Startuje Szczeciński Budżet Obywatelski 2015

Kolejną edycję Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego czas zacząć. Od dziś 30 maja 2014 r. do 30 czerwca mieszkańcy mogą składać propozycje w ramach SBO 2015. Każdy może zdecydować, na jakie inwestycje wydać 5 milionów złotych.

Telebim w Szczecinie już wisi

Trwają rozruchy nowej hali widowiskowo-sportowej w Szczecinie. Po zeszłotygodniowych testach iluminacji zewnętrznej nadszedł czas na telebim.

Rzeźba kpt. Mączki – rozstrzygnięcie konkursu w Szczecinie

Ludomir Mączka – przez przyjaciół zwany Ludkiem, urodził się 22 maja 1926 r. we Lwowie, zmarł 30 stycznia 2006 r. w Szczecinie, polski żeglarz, kapitan jachtowy, podróżnik i geolog. Przebył na jachtach 170 tys. mil morskich, 9-krotnie przemierzył Atlantyk, 4-krotnie Pacyfik, 3‑krotnie Ocean Indyjski. Jako geolog poznał Mongolię, Zambię, Andy, jako podróżnik nawiązał przyjaźnie z tysiącami ludzi w wielu miejscach świata. Był obywatelem świata. Miał obywatelstwo polskie i kanadyjskie, mieszkał wszędzie i nigdzie, miał przyjaciół na całym świecie, który opłynął swoim ukochanym jachtem „Marią”.

Trafostacja Sztuki nagrodzona w Szczecinie

Szczecińska Trafostacja Sztuki otrzymała wyróżnienie SARP za najlepszy obiekt wzniesiony ze środków publicznych w 2013 roku. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

VII nadzwyczajna sesja Rady Miasta Szczecina

26 maja 2014 r. zakończyła się VII nadzwyczajna sesja Rady Miasta. Spotkanie dotyczące Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia" wywołało wiele emocji. Podczas sesji przedstawiona została aktualna sytuacja stoczni. Prezes Funduszu Mars Piotr Słupski powołał się na raport Najwyższej Izby Kontroli, w którym dobrze oceniono przeprowadzoną restrukturyzację, natomiast Prezes "Gryfii" Lesław Hnat przedstawił aktualną sytuację, odniósł się m.in. do wzrostu produkcji czy spadku zadłużenia. Obecni na sali sesyjnej związkowcy wyrazili swoje obawy dot. przekazania części przedsiębiorstwa innemu pracodawcy. Zdaniem związkowców takie działania mogą doprowadzić stocznię do upadku. Natomiast wg. prezesów Funduszu Mars oraz „Gryffi” te działania mogą przynieść znaczne oszczędności dla stoczni, przy jednoczesnym zachowaniu obecnych etatów.

Schron pod Urzędem Miasta Szczecina odkryty

W minioną sobotę, 18 maja 2014 r. podczas Nocy Muzeów, szczecinianie po raz pierwszy mieli okazję obejrzeć potężny schron znajdujący się pod Urzędem Miasta. Podziemia i gmach magistratu odwiedziły tłumy zwiedzających.

Rozbudowa SP nr. 7 w Szczecinie

Rozpoczęła się produkcja modułów z których powstanie nowy budynek przy SP 7 przy ul. Złotowskiej w Szczecinie. Obiekt będzie się składał z 5 sal lekcyjnych przystosowanych do nauczania początkowego. Pomieści około 125 uczniów.

Księżna Maria Elżbieta odwiedziła pacjentów Kliniki św. Mikołaja

Podczas wizyty Duńskiej Pary Książęcej, JKW Księżna Maria Elżbieta odwiedziła małych pacjentów Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 PUM.

Księżna odwiedziła chore dzieci w Szczecinie

W dniu dzisiejszym 14 maja 2014 r. Księżna Maria Elżbieta odwiedziła małych pacjentów kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej Szpitala przy ul. Unii Lubelskiej - zobacz zdjęcia!

Duńska Para Książęca odwiedziła Szczecin

Wizyty tak ważnych gości w naszym mieście nie pamiętają nawet najstarsi Szczecinianie. 14 maja br. Szczecin ugościł następcę tronu Królestwa Danii JKW Fryderyka wraz z małżonką JKW Marią Elżbietą. Para Książęca spędzi w Szczecinie jeden dzień. Jest to pierwsza wizyta duńskiej Pary Książęcej w Polsce. /Zobacz galerię zdjęć/

Gmach urzędu miasta Szczecina jeszcze bardziej zielony

Za kilka tygodni ruszy kolejny etap remontu elewacji budynku urzędu miasta. Pierwsze efekty renowacji gmachu przy pl. Armii Krajowej mieszkańcy Szczecina i turyści mogą podziwiać od kilku miesięcy. Remont obejmie teraz ściany urzędu od ul. Felczaka

Busole Biznesu - nominacje w Szczecinie

Kapituła Nagrody Gospodarczej Prezydenta Szczecina nominowała firmy w czterech kategoriach: Firma Roku, Inwestycja Roku, Firma dla Szczecina, Innowacja Roku. Uroczysta gala wręczenia nagród laureatom odbędzie się 22 maja br. w Teatrze Lalek Pleciuga.

SKO: działania miasta Szczecina są prawidłowe

Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Szczecinie potwierdza prawidłowość działań miasta w sprawie udostępniania informacji publicznej. SKO podtrzymuje osiem decyzji wydanych przez prezydenta miasta.

Duńska Para Książęca odwiedzi Szczecin

Wizyty tak ważnych gości w naszym mieście nie pamiętają nawet najstarsi Szczecinianie. 14 maja br. Szczecin ugości następcę tronu Królestwa Danii JKW Fryderyka wraz z małżonką JKW Marią Elżbietą. Para Książęca spędzi w Szczecinie jeden dzień. To będzie pierwsza wizyta duńskiej Pary Książęcej w Polsce.
stat4u