SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo zachodniopomorskie

Nowa ścieżka edukacyjna w Szczecinie

Na terenie Międzyosiedlowego Parku Rekreacyjnego przy ul. Kutrzeby w Szczecinie, powstała nowa ścieżka edukacyjna poświęcona historii II Wojny Światowej. Dzięki pięciu tablicom, umieszczonym na terenie Parku Rekreacyjnego, mieszkańcy Szczecina podczas spacerów mogą zapoznać się z historią II Wojny Światowej. Poszczególne tablice zostały poświęcone bohaterom Kampanii wrześniowej: gen. Stanisławowi Maczkowi, kpt. Władysławowi Raginisowi, gen. Stanisławowi Taczakowi, gen. Tadeuszowi Kutrzebie oraz gen. Stanisławowi Sosabowskiemu.

Ulica Mariana Jurczyka w Szczecinie?

Na wniosek Stowarzyszenia Grudzień 70, radni z komisji bezpieczeństwa publicznego i samorządności, zgodzili się na zmianę nazwy ulicy Obrońców Stalingradu na nazwę Mariana Jurczyka - zmarłego prezydenta miasta Szczecina. Marian Jurczyk legendarny przywódca strajków z 1980 roku, był jednak postacią kontrowersyjną

Najlepsi studenci i doktoranci wyróżnieni w Szczecinie

22 czerwca br. (poniedziałek) prezydent Piotr Krzystek wręczył dyplomy gratulacyjne najlepszym studentom i doktorantom – stypendystom Programu Stypendialnego Prezydenta Miasta Szczecin. Program stypendialny Prezydenta Miasta Szczecin funkcjonuje od października 2010 roku i jest jednym z instrumentów realizacji Polityki Miasta Szczecin, dotyczącej wspierania rozwoju nauki i szkolnictwa wyższego. Ma za zadanie nieść pomoc w pozyskaniu dla miasta i szczecińskiego środowiska naukowego kadr naukowych oraz zapobiegać odpływowi z jego terenu młodych, zdolnych absolwentów szkół wyższych i naukowców. Co więcej, stypendia mają także na celu zachęcić młodzież do studiowania w tych dziedzinach nauki, które mają kluczowe znaczenie dla rozwoju Miasta

O JOW-ach rozmawiano w Szczecinie

Grzegorz Czarnecki, członek Ruchu Pawła Kukiza, założyciel Komitetu Referendalnego w sprawie Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, zorganizował kolejne spotkanie sympatyków w Szczecinie. Poświęcono je głównie organizowania grup referendalnych na terenie województwa Zachodniopomorskiego i propagowania jego idei.

Baltic Tall Ships Regatta 2015 przeszedł do histori

Wydarzenie w Szczecinie odbyło się od 12 do 15 czerwca 2015 r. Udział w regatach wzięli: największy szkolny żaglowiec świata, pływający pod rosyjską banderą SEDOV, DAR MŁODZIEŻY i MIR, FRYDERYK CHOPIN, którego portem macierzystym jest Szczecin, ZAWISZA CZARNY, GENERAŁ ZARUSKI, SHTANDART, MERCEDES, ZŁOTY LEW, JOANNA SATURNA i inne. W tym wielkim święcie żagli na szczecińskich Wałach Chrobrego towarzyszył jubileuszowy 10 Zlot Oldtimerów, to wiekowe żaglowce i jachty, zmodernizowane barki i kutry rybackie.

Błękitna Flaga dla Lubczyny

Międzynarodowe Jury w Kopenhadze przyznało Błękitne Flagi dla ponad 4000 marin plaż oraz z 49 krajów. Po raz kolejny Błękitna Flaga przyznana została na sezon 2015 także dla Kąpieliska OSiR w Lubczynie.

Naukowcy nagrodzeni w Szczecinie

Czworo uzdolnionych naukowców otrzymało nagrody od Prezydenta Szczecina Piotra Krzystka za najlepsze prace dyplomowe magisterskie i doktorskie ukierunkowane na nowoczesne technologie i innowacje. Gratuluję Wam tego sukcesu. Jesteście jednym z największych atutów naszego miasta. Mam nadzieję, że dalej będziecie poszerzać swoją wiedzę oraz rozwijać zainteresowania właśnie w Szczecinie - powiedział Piotr Krzystek prezydent Szczecina.

BTSR 2015 - „Jarmark pod Żaglami” i atrakcje dla dzieci

Baltic Tall Ships Regatta 2015 to nie tylko zlot wielkich żaglowców, które przyciągają na swoje pokłady tłumy zwiedzających. To również liczne imprezy towarzyszące, wprawiające wszystkich uczestników w doskonały nastrój. Jedną z nich jest „Jarmark pod Żaglami”, na którym wiele ciekawych rzeczy znajdą dla siebie nie tylko dorośli, ale i dzieci. Na Wałach Chrobrego, w pobliżu zacumowanych tam jednostek, zostaną ustawione stoiska handlowe, kawiarenki, restauracje oraz inne punkty gastronomiczne, w tym tawerny, w których rozbrzmiewać będą szanty. Właśnie na „Jarmarku pod Żaglami” sprzedawane będą pamiątki marynistyczne oraz różnego rodzaju rękodzieło. Powstanie tam również wesołe miasteczko i place zabaw dla dzieci, bo chcemy zapewnić rozrywkę zarówno małym, jak i dużym miłośnikom wielkich żaglowców, które zawitają już niedługo do Szczecina.

Squash pod Żaglami Podczas Baltic Tall Ships Regatta walczą załogi żaglowców z całego świata

Dla utrzymania ducha rywalizacji podczas finałów regat organizowane są zmagania sportowe. W tym roku na uczestników finału w Szczecinie czeka coś wyjątkowego. Zawody załóg Baltic Tall Ships Regatta 2015 r., Squashowy Rekord Guinnessa, Turniej Gwiazd Sportu, Profesjonalny Turniej Squasha i Akademicki Puchar Polski - podczas nadchodzących regat odbędzie się „Squash pod Żaglami. Squash Zone at the Baltic Tall Ships Regatta”! Zmagania odbywać się będą m.in. na Łasztowni. To tam, w Strefie Sportu, powstanie specjalny szklany kort, na którym odbywać się będą najważniejsze rozgrywki.

Stanowisko miasta Szczecina w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego

W związku z pytaniami dotyczącymi działań miasta w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, przedstawiamy poniższe stanowisko.

Spotkanie sympatyków Pawła Kukiza w Szczecinie

Około 80 osób przyszło na spotkanie z pełnomocnikami Pawła Kukiza , by porozmawiać o tworzącym się ruchu w Szczecinie, Stargardzie, Policach, Goleniowie i Świnoujściu.

Kolejny symbol miasta Szczecina

100 metrów wysokości i ponad 150 długości – taki będzie kolejny symbol miasta, jakim niewątpliwie stanie się Most Kłodny. W urzędzie miasta zaprezentowano dziś wybraną koncepcję architektoniczno-konstrukcyjną planowanej przeprawy przez Odrę. Most połączy Nabrzeże Wieleckie z Łasztownią.

Powrót wielkich żaglowców. Piękna przygoda w Szczecinie

Już za niecały miesiąc, rozpocznie się w Szczecinie wielkie żeglarskiego święto. W dniach 12-15 czerwca, odbędzie się finał regat Baltic Tall Ships Regatta 2015.

Szczecin leży nad morzem. Morzem kwiatów i roślin

30 florystów, 100 osób, które stworzą ponad 30 wielkoformatowych, przestrzennych obiektów florystycznych, setki tysięcy roślin większych i mniejszych, tysiące drzew i krzewów owocowych, miliony płatków zapierających dech w piersiach. Mówiące Drzewo i Pasikonik zapraszają do Szczecina, na XXX Kiermasz Ogrodniczy, VII Plenerową Wystawę Florystyczną

Bezpłatna pomoc potrzebującym – Poradnia Obywatelska w Szczecinie

Od kilku tygodni na terenie Szczecina działa Poradnia Obywatelska. Dotychczas z jej usług, skorzystało wielu szczecinian, którzy uzyskali fachową i rzetelną pomoc oraz odpowiedzi na trapiące ich pytania. Poradnia Obywatelska powstała z inicjatywy Stowarzyszenia "Synergia" oraz Stowarzyszenia "Educare". Jej nadrzędnym celem jest niesienie pomocy mieszkańcom naszego województwa, poprzez możliwość kontaktu z różnymi specjalistami, którzy w ramach swoich kompetencji doradzają, możliwie najlepsze rozwiązania problemów ich klientów

Narodowy Dzień Zwycięstwa w Goleniowie

W Goleniowie 08.05.2015 uczczono 70 rocznicę zakończenia II wojny światowej. Krotko przed godziną 12 00 spod Urzędu Gminy i Miasta, pod Pomnik Niepodległości rozpoczął się przemarsz świętujących uczestników, Wojskowa kompania honorowa, byli żołnierze, kombatanci. Również władze miasta w osobie burmistrza Roberta Krupowicza i jego zastępcy Tomasza Banacha, jak i goleniowska orkiestra W&BB, mieszkańcy miasta.

Szczecińska filharmonia. Najlepsza, najpiękniejsza, jedyna…ach!

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie z Europejską Nagrodą Architektoniczną im. Miesa ven der Rohe! Piotr Krzystek prezydent Szczecina odebrał w Barcelonie, architektonicznego Nobla, czyli Europejską Nagrodą Architektoniczną im. Miesa ven der Rohe, jaką przyznano budynkowi szczecińskiej filharmonii. To historyczna chwila i wielkie wyróżnienie dla Szczecina i dla Polski – powiedział Piotr Krzystek prezydent Szczecina – Gdy decydowaliśmy się na ten projekt, wiedzieliśmy, że będzie wyjątkowy i niepowtarzalny. Jesteśmy dumni i szczęśliwi. Dziękuję wszystkim, którym zawdzięczamy ten sukces. Zapraszam do Szczecina. Ogłoszenie wyników nastąpiło 8 maja w siedzibie Fundacji im. Miesa van Der Rohe w Barcelonie.

Fabryka Teleyard w Szczecinie otwarta

Po trwającej 1,5 roku budowie w Szczecinie otwarto dziś zakład produkcyjny belgijskiej firmy Teleyard. Fabryka, która powstała na Skolwinie rozpoczyna produkcję konstrukcji stalowych z przeznaczeniem dla transportu morskiego. W uroczystym otwarciu fabryki wzięli udział przedstawiciele wykonawcy, władze miasta, województwa oraz pracownicy firmy.

FGT Kontur organizuje bezpłatne warsztaty fotograficzne

Dla wszystkich (nie koniecznie) początkujących fotografów. W dniach 28 - 31. o5. 2015, odbędą się, bezpłatne warsztaty prowadzone przez uznanych i utytułowanych artystów fotografików. Malujemy światłem Świnoujście i fotografujemy, czego efektem będzie wielkoformatowa wystawa plenerowa na Placu Wolności w Świnoujściu oraz katalog.

Mobilne centrum nauki „Planeta Energii” w Szczecinie

7 i 8 maja na Jasnych Błoniach w Szczecinie zagości mobilne centrum nauki „Planeta Energii”. Wizyta miasteczka to nagroda w organizowanym przez Grupę Energa ogólnopolskim konkursie edukacyjnym, którego głównym celem jest propagowanie wśród najmłodszych wiedzy na temat energii elektrycznej oraz kształtowanie proekologicznych postaw. Wśród zwycięzców V edycji konkursu znalazła się klasa I B i pani Renata Panfil-Tesarek ze Szkoły Podstawowej nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego. To właśnie dzięki nim mieszkańcy Szczecina będą mogli odbyć niezwykłą podróż do krainy prądu.

STS Chopin wrócił do Szczecina

Chopin, który na początku tygodnia przepłynął Kanał Kiloński, kończy trwającą 9 miesięcy podróż, wracając do swojego macierzystego portu – Szczecina. Tradycją jest witanie żaglowca oraz jego załogi (tym razem są to uczestnicy programu Niebieska Szkoła). Jednostka cumowała przy Wałach Chrobrego w dniach 30 kwietnia - 1 maja.

Piknik nad Odrą w Szczecinie coraz bliżej

Targi Organic, 24.Targi Turystyczne Market Tour, piąta edycja akcji „Pokaż Szczecin Swoim Gościom”, czyli bezpłatnych wycieczek po mieście oraz nowe wydarzenie w programie - Wielkie Wędzenie - tak zapowiada się tegoroczny PIKNIK NAD ODRĄ. Impreza odbędzie się w najbliższy weekend na Wałach Chrobrego.

Powstanie Zakład Aktywizacji Zawodowej.

W Urzędzie Gminy i Miasta w Goleniowie 28 kwietnia 2015 r. odbyło się spotkanie, które jest pierwszym krokiem do stworzenia na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego, Zakładu Aktywizacji Zawodowej.

Wizyta Pary Prezydenckiej w Szczecinie

Prezydent RP Bronisław Komorowski wraz z małżonką, odwiedzili Szczecin. Anna Komorowska wzięła udział w uroczystościach w Szkole Podstawowej nr 7, a spotkanie z Prezydentem odbyło się w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza.

Prezydent planuje zwiększenie budżetu partycypacyjnego Szczecina

Piotr Krzystek planuje zwiększenie puli budżetu partycypacyjnego Szczecina. Proponuje on sukcesywne zwiększanie budżetu obywatelskiego do wysokości 10 mln zł w 2020 r. Takie rozwiązanie, w zestawieniu z przyjętym już corocznym wzrostem budżetów Rad Osiedli oraz z wydatkami na działalność stowarzyszeń i organizacji pozarządowych pozwoli na osiągniecie poziomu 37,5 mln zł budżetu partycypacyjnego w ciągu najbliższych pięciu lat.

Sprzątanie Szczecina - dzieci dają przykład dorosłym

Ponad pół tysiąca dzieci ze szczecińskich szkół i przedszkoli od początku wiosny bierze udział w akcji edukacyjnej „Misja Dzieci – Szczecin bez śmieci.

Wodowanie jachtów w Marinie Lubczyna

Magazyn sportów wodnych "Żagle", opublikował informator o przystaniach śródlądowych i morskich w Polsce. Również w tym roku przyznano Marinie Lubczyna OSiR Goleniów cztery gwiazdki w pięciostopniowej skali.

Rusza mobilna wersja portalu Szczecin Floating Garden

Dziś rusza mobilna wersja miejskiego portalu promocyjnego Szczecin Floating Garden www.szczecin.eu. Teraz dostęp do najciekawszych wiadomości z miasta i informacji turystycznych będzie jeszcze łatwiejszy. Dziś, 21 kwietnia br., Google wprowadza w życie zmiany dotyczące stron internetowych. Algorytm wyszukiwania treści przez urządzenia mobilne zostanie tak zmieniony, aby podczas wyszukiwania treści i stron w przeglądarce Google na smartfonach i tabletach jako pierwsze wskazywane będą portale dostosowane do wyświetlania na urządzeniach mobilnych.

Za nami trzeci skandynawski dzień w Szczecinie. Jednym z najważniejszych wydarzeń była Konferencja oraz Giełda kooperacyjna B2B odbywająca się w ramach modułu biznesowego.

Szczecin podąża w wielu przestrzeniach za państwami skandynawskimi. Mówimy tu o ekologii, rozwiązaniach służących poprawie życia mieszkańców, a także biznesie i nowoczesnych technologiach. Ważne jest inwestowanie w przyszłość. – mówił podczas konferencji biznesowej Piotr Krzystek prezydent Szczecina.

Dni Skandynawskie w Szczecinie rozpoczęte

Tegoroczne Dni Skandynawskie zostały oficjalnie rozpoczęte. Wydarzenie zostało zainaugurowane uroczystym odnowieniem porozumienia partnerskiego pomiędzy Szczecinem a duńskim miastem Esbjerg. Celem Dni Skandynawskich jest budowanie długotrwałego i cyklicznego forum spotkań, ułatwiającego nawiązywanie kontaktów w sferach biznesowych czy społecznych. Dni Skandynawskie to także inicjowanie różnego rodzaju projektów w obszarze edukacji i turystyki, oraz zintegrowanie z ofertą miasta społeczności skandynawskiej uczącej się i pracującej w Szczecinie.

Prezydent Miasta i Pogoń Szczecin pomagają Pogoni Lwów!

Sprzęt w postaci strojów sportowych i piłek przekazali na rzecz Pogoni Lwów – Piotr Krzystek prezydent Miasta i zespół Pogoni Szczecin. A oficjalnego przekazania dokonają zawodniczki Pogoni Baltica Szczecin.

Żeglarska Reprezentacja Szczecina – nabór trwa!

Rekrutacja do żeglarskiej reprezentacji Szczecina na regaty Baltic Tall Ships Regatta 2015 potrwa do 10 kwietnia. Młodzi żeglarze popłyną na dwóch jachtach Centrum Żeglarskiego: s/y DAR SZCZECINA i s/y ZRYW. Rywalizacja rozpocznie się w Kłajpedzie, a 12 czerwca jednostki zawitają do Szczecina na wielki finał regat.

Rekrutacja w Szczecinie dobiegła końca – The Baltic Tall Ships Regatta

Rekrutacja na wolontariuszy, którzy pomogą w organizacji finału The Baltic Tall Ships Regatta dobiegła końca. W ciągu 52 dni naboru zgłosiło się prawie 150 chętnych. Teraz czekają ich rozmowy kwalifikacyjne, a następnie szkolenia oraz warsztaty mające na celu przygotowanie do roli oficera łącznikowego albo obsługi wydarzenia. Do udziału w rekrutacji, która obywała się za pomocą strony internetowej www.ttsr.eu, zaproszone były pełnoletnie osoby, znające języki obce, kreatywne, otwarte, odpowiedzialne i wykazujące się odwagą oraz odpowiedzialnością.

Najbardziej obywatelski budżet w historii miasta

Na najbliższej sesji prezydent Piotr Krzystek przedstawi zmiany do budżetu Szczecina. Część z nich wynika z porozumienia z radnymi, które było wypracowywane przez ostatnie tygodnie. Wszystkie uzgodnione projekty zostały wpisane do dokumentów finansowych miasta

Niewiele trzeba, by czuć się lepiej. Wystarczy 1%

Od początku stycznia w naszym mieście trwa akcja „Niewiele trzeba, by czuć się lepiej. Wystarczy 1%”. W akcję włączył się również Łukasz Berezak, wolontariusz i podopieczny jednej ze szczecińskich organizacji pożytku publicznego. Kampania prowadzona jest w naszym mieście już po raz dwunasty. Podobnie jak w latach ubiegłych w 2015 roku działania odbywają się pod hasłem „Niewiele trzeba by czuć się lepiej. Wystarczy 1 %”. Akcja ma na celu zwiększenie świadomości oraz zainteresowanie mieszkańców przekazaniem 1% podatku na rzecz OPP w Szczecinie.

Filharmonia z kolejnymi nagrodami!

Wczorajszy dzień był niezwykle szczęśliwy dla Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. W plebiscycie Polska Architektura XXL gmach uznano za najlepszy budynek użyteczności publicznej, natomiast w plebiscycie MocArty otrzymał tytuł "Rzecz z Klasą 2014".

Moc sportowych wrażeń w Szczecinie

Pływanie, boks, biegi, gimnastyka, zawody rangi mistrzowskiej, oraz wiele innych zawodów sportowych. Tak w wielkim skrócie wygląda kalendarz imprez sportowych organizowanych w Szczecinie w 2015 roku. Urząd Miasta Szczecin rozstrzygnął konkurs na ORGANIZACJĘ IMPREZ SPORTOWO – REKREACYJNYCH w 2015 roku. W gronie 60 imprez dofinansowanych przez miasto znalazły się m.in. zawody rangi Mistrzostw Europy (eliminacje), Pucharu Świata, Mistrzostw Polski - ale także zawody dla pasjonatów w takich dyscyplinach jak: szachy, brydż, łucznictwo czy motocross.

Jacht Film w marcu w Szczecinie

Pasja, wielkie wyprawy, przygoda, która czai się za horyzontem – w dniach 7–8 marca w Szczecinie odbędzie się kolejny Jacht Film. Wielkie święto dla miłośników żeglarstwa i filmów dokumentalnych. Studio S1 w Radiu Szczecin i Klub delta w Dąbiu zaprezentują 8 filmów z 7 krajów. Pokażemy żeglarstwo wyczynowe, amatorskie i to uprawiane przez dzieci. Przedstawione zostaną niezwykłe postaci i piękne jednostki. Podczas jednego z marcowych weekendów w Studiu S-1 Polskiego Radia Szczecin i Klubie Delta zaprezentowane zostaną wyjątkowe filmy ukazujące tematykę żeglarską. Jedną z najbardziej poruszających produkcji, które zostanie zaprezentowana będzie „Ice Blink”, którego autorem jest Gregory Roscoe.

Szósty Lutowy Spacer ze Świnoujścia do Kołobrzegu przeszedł do historii.

W dniach 19-22 luty odbył się tradycyjny przemarsz pasjonatów turystyki pieszej na trasie Świnoujście - Wisełka - Pobierowo - Mrzeżyno - Kołobrzeg. Długość trasy wyniosła 100 km

Stypendyści u prezydenta Szczecina

4 studentów i 5 doktorantów otrzymało stypendia naukowe w ramach IX edycji programu stypendialnego Prezydenta Miasta Szczecin. Z tej okazji w środę 25 lutego br., odbyło się spotkanie stypendystów z prezydentem Szczecina Piotrem Krzystkiem, podczas którego stypendyści odebrali gratulacje, pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Chętnych do wolontariatu w Szczecinie nie brakuje

W ciągu dwóch pierwszych tygodni rekrutacji wolontariuszy na finał regat Baltic Tall Ships Regatta 2015, zgłosiła się już ponad połowa potrzebnych oficerów łącznikowych. Jednak organizatorzy naboru, wciąż czekają na kolejne zgłoszenia. Rekrutacja potrwa do 12 marca br.

„Niewiele trzeba by czuć się lepiej. Wystarczy 1 %”

Przypominamy, że już po raz dwunasty szczecińskie organizacje pożytku publicznego oraz Miasto prowadzą akcję, zachęcająca do odpisania 1% podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Tegoroczne działania, podobnie jak w roku ubiegłym odbywają się pod wspólnym hasłem „Niewiele trzeba by czuć się lepiej. Wystarczy 1 %”.

Urząd Miasta Szczecina bardziej przejrzysty

Prezydent Szczecina podjął decyzję o upublicznieniu na stronach internetowych Urzędu Miasta zapisów z kolegium prezydenckiego oraz kalendarzy aktywności władz miasta. Wszystkie zainteresowane osoby będą mogły zapoznać się z ustaleniami i rekomendacjami, które zostaną wypracowane podczas tzw. kolegiów prezydenckich. Prezydent podjął decyzję o upublicznieniu tego typu zapisów mieszkańcom Szczecina, aby jeszcze bardziej podnieść standardy jawności obowiązujące w urzędzie. Publikacji podlegać będą również kalendarze aktywności prezydenta oraz jego zastępców

Zasłużeni dla transportu odznaczeni przez Prezydenta

12 pracowników Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego „Klonowica” Sp. z o.o., otrzymało odznaczenia w uznaniu ich zasług oraz stażu pracy w komunikacji miejskiej. Uroczystość przyznania odznaczeń odbyła się 10 lutego br., w Urzędzie Miasta Szczecin.

Romantyczne Pomorze Zachodnie - plebiscyt

Zbliżają się walentynki. To doskonała okazja, by wskazać ulubione miejsca zakochanych w naszym regionie. Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Turystyki ZART zaprasza do wzięcia udziału w plebiscycie na najbardziej romantyczne miejsce w województwie zachodniopomorskim.

Nabory na oficerów łącznikowych – The Baltic Tall Ships Regatta

W czerwcu tego roku, po raz kolejny powitamy przy szczecińskich nabrzeżach najpiękniejsze żaglowce i jachty z całego świata. Szczecin wraz z litewską Kłajpedą i Sail Training International jest współorganizatorem regat The Baltic Tall Ships Regatta 2015. Już od dziś, wszystkie zainteresowane osoby, mogą zgłosić swoją kandydaturę na oficerów łącznikowych, obsługujących finał reg

„Niewiele trzeba by czuć się lepiej. Wystarczy 1 %”

Przypominamy, że już po raz dwunasty szczecińskie organizacje pożytku publicznego oraz Miasto prowadzą akcję, zachęcająca do odpisania 1% podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego

Rating Szczecina

Fitch Ratings potwierdził międzynarodowe długoterminowe ratingi Szczecina dla zadłużenia w walucie zagranicznej i krajowej na poziomie „BBB+”. Agencja ratingowa podkreśliła m.in. ostrożne zarządzanie finansami miasta, racjonalizację wydatków oraz dobre wskaźniki zadłużenia. Pozytywna ocena Agencji Fitch korzystnie wpływa na wizerunek Szczecina wśród instytucji finansowych.

Budżet Szczecina uchwalony – jaki będzie 2015

Wielkie inwestycje, zwiększony budżet Rad Osiedli oraz przygotowania do nowej perspektywy Unii Europejskiej – taki będzie obecny rok budżetowy w Szczecinie.

Rekordowy budżet Szczecina na inwestycje

Utrzymanie wysokiej nadwyżki operacyjnej, która pozwoli zrealizować ambitny program inwestycyjny – to główne założenie budżetu Szczecina na rok 2015. 13 stycznia szczecińscy radni zatwierdzili plan dochodów i wydatków miasta.

Ferie zimowe w Szczecinie

Już niebawem rozpoczną się ferie zimowe, które w naszym województwie potrwają od 19 do 31 stycznia br. Warto ten czas wykorzystać w aktywny i ciekawy sposób. Specjalnie dla uczniów szczecińskich szkół przygotowaliśmy przegląd wydarzeń, które będą miały miejsce w tym okresie.

Szczeciński finał WOŚP

Już 11 stycznia odbędzie się 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas tej edycji największa orkiestra świata będzie zbierać pieniądze dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. Miejski finał WOŚP odbędzie się na pl. Orła Białego w Szczecinie. Impreza rozpocznie się o godz. 13.00 i potrwa do godz. 21.00.

Pogotowie Zimowe dla osób bezdomnych w Szczecinie

Od 1 listopada br. na terenie Szczecina, działa Pogotowie Zimowe dla osób bezdomnych. W jego ramach, pracownicy m.in. Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz Stowarzyszenia Feniks, zintensyfikowali swoje działania, by udzielić jak najlepszej pomocy osobom potrzebującym, dla których zima to wyjątkowo trudny okres

Podsumowanie roku 2014 w Szczecinie

Za nami rok 2014, który upłynął nam pod znakiem wielu wydarzeń oraz spotkań z wyjątkowym osobami. Zainaugurowano działalność Filharmonii, powstała hala widowiskowo-sportowa. Odbyły się Dni Morza, festiwal sztucznych ogni, Festiwal Młodych Talentów. Do Szczecina przyjechała Duńska Para Książęca. Podsumujmy zatem miniony rok. Rok który dostarczył nam niezapomnianych wrażeń i atrakcji. Najważniejszym wydarzeniem ubiegłego roku była z całą pewnością inauguracja Filharmonii Szczecińskiej. Wielkim muzycznym świętem uświetniliśmy oddanie mieszkańcom Szczecina nowej ikony naszego miasta. Obiektu, który na dobre zmienił krajobraz Szczecina, stał się symbolem zmian i prawdziwą mekką dla melomanów. O wyjątkowości tego miejsca stanowi fakt, że stał się inspiracja dla światowej klasy artystów.

Szkoła dla Akademii Morskiej

Budynki byłego Zespołu Szkół Technicznych i Morskich są już własnością Akademii Morskiej. Miasto Szczecin zawarło dziś z uczelnią akt notarialny sprzedaży nieruchomości przy ul. Willowej 2. Akademia kupiła budynki za jeden procent ich wartości, by przeznaczyć je na rozwój działalności naukowo – badawczej

Przebudowa Warcisława – podpisanie umowy w Szczecinie

Energopol Szczecin przebuduje ul. Warcisława. W urzędzie miasta podpisano dziś umowę na wykonanie inwestycji pn. „Trasa Północna w Szczecinie- etap I b. Przebudowa ulicy Warcisława od ul. E. Orzeszkowej do ul. Przyjaciół Żołnierza”.

Sylwester Miejski 2014/2015

Przed nami kolejna okazja, by przywitać Nowy Rok w rytm tanecznych, dyskotekowych dźwięków. Multimedialne show z udziałem popularnych w Europie DJ'ów zagwarantuje wyśmienitą zabawę podczas sylwestra miejskiego. Tegoroczny sylwester miejski będzie miał charakter niepowtarzalnej nowatorskiej koncepcji „pokazania” muzyki. Wszystko za sprawą niezwykłego połączenia nowoczesnych technologii audio z muzyką taneczną i klubową energią. Zabawa światłem i obrazem skompilowana z muzyką przeniesie każdego, kto spędzi ten wyjątkowy wieczór na Jasnych Błoniach w niecodzienny wymiar. Na specjalnie przygotowanej scenie zaprezentują się zagraniczni DJ’e: Papajam, Nicco i Crew 7. Początek sylwestrowej zabawy zaplanowano na godzinę 22.00. Tradycyjnie o północy niebo rozświetli pokaz fajerwerków.

Betlejemskie Światło u prezydenta Szczecina

18 grudnia w Urzędzie Miasta, doszło do przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju. Z rąk harcerzy wraz z życzeniami świątecznymi, odebrał je prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

Obchody Grudnia 70 w Szczecinie

17 grudnia 2014 r. odbyły się uroczystości upamiętniające 44. rocznicę grudnia 1970 roku. Główne uroczystości rozpoczęły się o godz. 12.00 pod Tablicą Ofiar Grudnia ’70 przy bramie Stoczni Szczecińskiej. Z tego miejsca pod pomnik „Anioła Wolności” wyruszył Marsz Pamięci” ku czci poległych w Grudniu 1970 roku.

Jaruzelski chciał masakry szczecińskich stoczniowców?

Stoczniowcy z szczecińskiej Parnicy do dzisiaj nie wiedzą, że mogli podzielić los górników Kopalni Wujek.

„Senior po sąsiedzku”- wystawa w Szczecinie

Od 15 grudnia w Galerii Prezydenckiej Urzędu Miasta Szczecin można oglądać wystawę laureatów plebiscytu „Senior po sąsiedzku”. Wystawa to prezentacja tych, którzy na co dzień swój czas przekazują na animowanie i pracę na rzecz swoich społeczności lokalnych. Dzięki wystawie historie „Seniorów po sąsiedzku” mogą poznać wszyscy i zobaczyć jaka siła tkwi w tym ważnym pokoleniu. Wystawę można oglądać do 5 stycznia 2015 r.

8 grudnia 2014 roku Piotr Krzystek po raz trzeci objął urząd prezydenta miasta.

Prezydent podziękował mieszkańcom za zaufanie, poinformował także, iż przez ostatnie dni trwały prace w gronie radnych nowej kadencji związane z Porozumieniem Programowym dla Szczecina, które zawiera wszystkie zgłoszone przez kluby propozycje. Piotr Krzystek przypomniał, że bazą wyjściową do stworzenia dokumentu jest Program Szczecin 2020, który był przedmiotem konsultacji społecznych w ostatnich trzech latach.

Szczecińska Filharmonia nagrodzona

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie architektonicznym Eurobuild Awards 2014 w kategorii Architectural Design of the Year.

Gorączka Sylwestrowej Nocy 2015 w Szczecinie

Przed nami kolejna okazja, by przywitać Nowy Rok 2015 w rytm tanecznych, dyskotekowych dźwięków. Multimedialne show z udziałem popularnych w Europie DJ'ów zagwarantuje wyśmienitą zabawę podczas sylwestra miejskiego. Tegoroczny sylwester miejski będzie miał charakter niepowtarzalnej nowatorskiej koncepcji „pokazania” muzyki. Wszystko za sprawą niezwykłego połączenia nowoczesnych technologii audio z muzyką taneczną i klubową energią.

Nowe boisko w Szczecinie

Zakończyła się budowa boiska sportowego wraz z placem zabaw przy Szkole Podstawowej nr 23 na ul. Mierniczej.

Nowe przyrządy nawigacyjne na Alei Żeglarzy w Szczecinie

Na początku grudnia Aleja Żeglarzy „wzbogaci się” o kolejne elementy. Tym razem, na Bulwarze Piastowskim, zostanie zamontowany sekstant oraz astrolabium. Pierwsze z urządzeń to kątomierz lusterkowy, optyczny przyrząd nawigacyjny, stosowany w żeglarstwie i astronomii. Służy on do mierzenia wysokości ciał niebieskich nad horyzontem, a także kątów poziomych i pionowych pomiędzy obiektami widocznymi na Ziemi. Drugim elementem będzie astrolabium - pomiarowy przyrząd astronomiczny, używany w nawigacji do początku XVIII wieku. W przeszłości służył do wyznaczania położenia ciał niebieskich nad horyzontem, poprzednik sekstantu.

III etap Trasy Północnej w Szczecinie – podpisanie umowy

Do połowy przyszłego roku potrwa projektowanie III etapu Trasy Północnej. W urzędzie miasta podpisano dziś umowę na przygotowanie dokumentacji dla ostatniego etapu trasy, która połączy ul. Łączną z ul. Szosa Polska.

‘Kwadrat’ w Szczecinie gotowy

Trwa budowa zakątków wodnych w rejonie jeziora Dąbie. Pierwszy z nich – zakątek ‘Kwadrat’ jest już niemal gotowy. Do wykonania zostały tylko prace porządkowe oraz ustawienie kabiny sanitarnej.

SBO 2015 – wyniki

Modernizacja schroniska dla zwierząt, nowe ścieżki rowerowe czy budowa boiska wielofunkcyjnego – m.in. te inwestycje będą wpisane do budżetu miasta na rok 2015. Poznaliśmy wyniki głosowania na projekty zgłoszone w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy po raz kolejny zdecydowali, na co wydać 5 milionów złotych. Zagłosowało prawie 50 tysięcy osób.

Otwarcie „Grupy Adaptacji Społecznej”

6 listopada br., odbyło się oficjalne otwarcie „Grupy Adaptacji Społecznej”, działającej w ramach Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 2. Jest to pierwsze tego typu miejsce w Polsce.

Publiczny Rejestr Umów w Szczecinie - wszystkie dane są jawne

Urząd miasta ujawnił 3 listopada imiona i nazwiska osób fizycznych, które zawierały umowy z gminą. Ich dane można zobaczyć w Publicznym Rejestrze Umów.Ubiegłotygodniowe orzeczenie WSA w Szczecinie w sprawie ujawnienia przez urząd danych osób fizycznych, z którymi gmina podpisuje umowy w końcu rozwiało wątpliwości prawne w tej materii. Orzeczenie wskazało nadrzędność ustawy o dostępie do informacji publicznej nad ustawą o ochronie danych osobowych.

Szczecin wspiera Akademię Sztuki

Miasto podarowało kolejną nieruchomość dla Akademii Sztuki, która będzie służyć uczelni do celów dydaktycznych. Dziś tj. 31 października br. przedstawiciele urzędu miasta i uczelni podpisali akt notarialny w sprawie przekazania budynków przy ul Grodzkiej i Kuśnierskiej o łącznej powierzchni użytkowej blisko 2200 m2 .

Szczecin przyjazny dużym rodzinom

Miasto Szczecin otrzymało tytuł honorowy „Miasta Przyjaznego Dużej Rodzinie”. Nagroda została przyznana za stworzenie Szczecińskiej Karty Rodzinnej, podczas odbywającego się w Krakowie, Kongresu „Karta Dużej Rodziny – wyzwania i perspektywy”. Kongres był kontynuacją wcześniejszych konferencji na temat Kart Dużej Rodziny powstających w miastach i gminach, jak okazją do pierwszego spotkania wokół tematu od niedawna wprowadzonej Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny.

Szczeciński Budżet Obywatelski 2015 - liczba głosujących rośnie

W urzędzie miasta odbyło się 22 października publiczne otwarcie urn z kartami do głosowania w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2015. Po wstępnym podliczeniu danych z tej formy głosowania skorzystało ponad 8800 mieszkańców. Statystyki pochodzą z 32 (na 37) Rad Osiedli oraz urn wystawionych w urzędzie miasta i filii na Prawobrzeżu

Rozpoczęła się operacja przesuwania Willi Grüneberga w Szczecinie

17 października, w godzinach przedpołudniowych rozpoczęła się operacja przesunięcia (translokacji) Willi Grüneberga. Budynek będzie przesuwany po torach ślizgowych, na odległość ok. 45 metrów, w miejsce nowej lokalizacji. Prace będą wykonywane w taktach około 10 cm, w czasie 2-3 metrów na godzinę. Sama procedura przesunięcia budynku powinna potrwać ok. 10-12 godzin i zakończyć się w późnych godzinach wieczornych.

Eurofundusze na autobusy w Szczecinie – stanowisko miasta

Choć szczecińska spółka autobusowa SPA Dąbie dostała najlepszą ocenę niezależnych ekspertów, to jednak urząd marszałkowski przyznał unijne dofinansowanie Stargardowi Szczecińskiemu. Gratulujemy Stargardowi, mimo że uzasadnienie tej decyzji jest niezrozumiałe dla pozostałych wnioskodawców. Niestety o uzasadnieniu decyzji w sprawie przyznania środków unijnych przez urząd marszałkowski dowiedzieliśmy się z mediów. Gmina Miasto Szczecin nie kwestionuje rozstrzygnięcia konkursu a jedynie sposób tłumaczenia tego rozstrzygnięcia a także jego formę – za pośrednictwem mediów. Oficjalnie nadal nie ogłoszono wyników konkursu a wnioskodawcy o nich formalnie nie wiedzą, a tym bardziej o ich uzasadnieniu.

Ponad 300 zgłoszeń do Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie

330 wykonawców z kraju i zza granicy zgłosiło swój udział w Festiwalu Młodych Talentów – Nowa Energia. To największy poziom zainteresowania spośród 8 dotychczasowych edycji. Jury z Katarzyną Nosowską w roli przewodniczącej przesłuchuje zgłoszone utwory. Werdykt poznamy 7 października.

Wiadukt na Hangarowej w Szczecinie

Prawie 700 metrów długości, ponad 16 metrów szerokości i 3,5 metra wysokości – to podstawowe wymiary nowej, trzy przęsłowej estakady na ul. Hangarowej, która została otwarta 3 października dla ruchu.

II etap Trasy Północnej w Szczecinie gotowy

Zakończyła się jedna z ważniejszych inwestycji drogowych w Szczecinie czyli budowa Trasy Północnej etapu II – wraz z dojazdem przez ul. Łączną”. Na uroczystości podsumowującej budowę, nowej ulicy nadano również imię prof. Jana Królewskiego.

Lider Informatyki 2014 dla Szczecina

Urząd Miasta Szczecin został laureatem XVIII edycji konkursu Lider Informatyki 2014. Nagroda została przyznana za szczeciński Portal Edukacyjny

Wskaż, na co wydać kolejne 5 milionów złotych w Szczecinie

Już za kilka dni rusza głosowanie na propozycje zgłoszone przez mieszkańców w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2015. Mieszkańcy po raz kolejny zdecydują, na co wydać 5 milionów złotych. Start już 1 października.

Szczecin - Pakiet powitalny dla nowych mieszkańców

Urząd Miasta przygotował niespodziankę dla osób, które będą meldować się w Szczecinie po raz pierwszy. Każda z tych osób otrzyma pakiet powitalny, który zawiera wszystkie informacje przydatne „nowym” szczecinianom.

SKM w Szczecinie coraz bliżej

W urzędzie miasta doszło dziś do podpisania umowy na opracowanie Studium Wykonalności Integracji Transportu Publicznego na obszarze Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego i Studium Wykonalności Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Dokument parafowali Piotr Krzystek, prezydent Szczecina, przewodniczący zarządu Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, Wojciech Drożdż, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego i v-ce przewodniczący zarządu SSOM oraz przedstawiciele wykonawcy firmy ‘TRAKO’ Wierzbicki i wspólnicy.

Niebieski Parasol – bezpłatne porady prawne w Szczecinie

W tym roku, po raz czwarty odbędzie się ogólnopolska akcja Niebieski Parasol organizowana przez Krajową Radę Radców Prawnych. W dniach 22-27 września br., radcy prawni udzielą mieszkańcom bezpłatnych porad prawnych. Tegoroczna akcja Niebieski Parasol upływa pod hasłem „Bądź mądry przed szkodą. Praca-Rodzina-Biznes”.

Szczecin - Porozumienie z Polskim Związkiem Gimnastycznym

W dniu 15 września 2014 r. w Zespole Szkół Sportowych przy ul. Małopolskiej 22, Piotr Krzystek prezydent Szczecina oraz Barbara Stanisławiszyn  Prezes Polskiego Związku Gimnastycznego, podpisali porozumienie o współpracy.

Szczecin podpisał porozumienia o współpracy

Dziś w Szczecinie zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Miastem Szczecin a Powiatem Vorpommern-Greifswald. Porozumienie, które podpisano 11 września br. w Urzędzie Miasta Szczecin, jest wyrazem wzajemnego zaufania i woli kontynuacji współpracy. Sygnatariusze mają nadzieję, że stworzy ono ramy formalne do zainicjowania dalszej współpracy przez różne instytucje gospodarcze, edukacyjne i kulturalne ze Szczecina i powiatu Vorpommern-Greifswald.

Pasowanie na Mistrza i Czeladnika w Szczecinie

8 września, odbyło się VIII Pasowanie na Mistrza i Czeladnika w zawodzie. Podczas uroczystości, która miała miejsce w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego, ponad stu absolwentów 3-letnich szkół zawodowych otrzymało świadectwa czeladnika
stat4u