SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo zachodniopomorskie

Prezydent planuje zwiększenie budżetu partycypacyjnego Szczecina

Piotr Krzystek planuje zwiększenie puli budżetu partycypacyjnego Szczecina. Proponuje on sukcesywne zwiększanie budżetu obywatelskiego do wysokości 10 mln zł w 2020 r. Takie rozwiązanie, w zestawieniu z przyjętym już corocznym wzrostem budżetów Rad Osiedli oraz z wydatkami na działalność stowarzyszeń i organizacji pozarządowych pozwoli na osiągniecie poziomu 37,5 mln zł budżetu partycypacyjnego w ciągu najbliższych pięciu lat.

Sprzątanie Szczecina - dzieci dają przykład dorosłym

Ponad pół tysiąca dzieci ze szczecińskich szkół i przedszkoli od początku wiosny bierze udział w akcji edukacyjnej „Misja Dzieci – Szczecin bez śmieci.

Wodowanie jachtów w Marinie Lubczyna

Magazyn sportów wodnych "Żagle", opublikował informator o przystaniach śródlądowych i morskich w Polsce. Również w tym roku przyznano Marinie Lubczyna OSiR Goleniów cztery gwiazdki w pięciostopniowej skali.

Rusza mobilna wersja portalu Szczecin Floating Garden

Dziś rusza mobilna wersja miejskiego portalu promocyjnego Szczecin Floating Garden www.szczecin.eu. Teraz dostęp do najciekawszych wiadomości z miasta i informacji turystycznych będzie jeszcze łatwiejszy. Dziś, 21 kwietnia br., Google wprowadza w życie zmiany dotyczące stron internetowych. Algorytm wyszukiwania treści przez urządzenia mobilne zostanie tak zmieniony, aby podczas wyszukiwania treści i stron w przeglądarce Google na smartfonach i tabletach jako pierwsze wskazywane będą portale dostosowane do wyświetlania na urządzeniach mobilnych.

Za nami trzeci skandynawski dzień w Szczecinie. Jednym z najważniejszych wydarzeń była Konferencja oraz Giełda kooperacyjna B2B odbywająca się w ramach modułu biznesowego.

Szczecin podąża w wielu przestrzeniach za państwami skandynawskimi. Mówimy tu o ekologii, rozwiązaniach służących poprawie życia mieszkańców, a także biznesie i nowoczesnych technologiach. Ważne jest inwestowanie w przyszłość. – mówił podczas konferencji biznesowej Piotr Krzystek prezydent Szczecina.

Dni Skandynawskie w Szczecinie rozpoczęte

Tegoroczne Dni Skandynawskie zostały oficjalnie rozpoczęte. Wydarzenie zostało zainaugurowane uroczystym odnowieniem porozumienia partnerskiego pomiędzy Szczecinem a duńskim miastem Esbjerg. Celem Dni Skandynawskich jest budowanie długotrwałego i cyklicznego forum spotkań, ułatwiającego nawiązywanie kontaktów w sferach biznesowych czy społecznych. Dni Skandynawskie to także inicjowanie różnego rodzaju projektów w obszarze edukacji i turystyki, oraz zintegrowanie z ofertą miasta społeczności skandynawskiej uczącej się i pracującej w Szczecinie.

Prezydent Miasta i Pogoń Szczecin pomagają Pogoni Lwów!

Sprzęt w postaci strojów sportowych i piłek przekazali na rzecz Pogoni Lwów – Piotr Krzystek prezydent Miasta i zespół Pogoni Szczecin. A oficjalnego przekazania dokonają zawodniczki Pogoni Baltica Szczecin.

Żeglarska Reprezentacja Szczecina – nabór trwa!

Rekrutacja do żeglarskiej reprezentacji Szczecina na regaty Baltic Tall Ships Regatta 2015 potrwa do 10 kwietnia. Młodzi żeglarze popłyną na dwóch jachtach Centrum Żeglarskiego: s/y DAR SZCZECINA i s/y ZRYW. Rywalizacja rozpocznie się w Kłajpedzie, a 12 czerwca jednostki zawitają do Szczecina na wielki finał regat.

Rekrutacja w Szczecinie dobiegła końca – The Baltic Tall Ships Regatta

Rekrutacja na wolontariuszy, którzy pomogą w organizacji finału The Baltic Tall Ships Regatta dobiegła końca. W ciągu 52 dni naboru zgłosiło się prawie 150 chętnych. Teraz czekają ich rozmowy kwalifikacyjne, a następnie szkolenia oraz warsztaty mające na celu przygotowanie do roli oficera łącznikowego albo obsługi wydarzenia. Do udziału w rekrutacji, która obywała się za pomocą strony internetowej www.ttsr.eu, zaproszone były pełnoletnie osoby, znające języki obce, kreatywne, otwarte, odpowiedzialne i wykazujące się odwagą oraz odpowiedzialnością.

Najbardziej obywatelski budżet w historii miasta

Na najbliższej sesji prezydent Piotr Krzystek przedstawi zmiany do budżetu Szczecina. Część z nich wynika z porozumienia z radnymi, które było wypracowywane przez ostatnie tygodnie. Wszystkie uzgodnione projekty zostały wpisane do dokumentów finansowych miasta

Niewiele trzeba, by czuć się lepiej. Wystarczy 1%

Od początku stycznia w naszym mieście trwa akcja „Niewiele trzeba, by czuć się lepiej. Wystarczy 1%”. W akcję włączył się również Łukasz Berezak, wolontariusz i podopieczny jednej ze szczecińskich organizacji pożytku publicznego. Kampania prowadzona jest w naszym mieście już po raz dwunasty. Podobnie jak w latach ubiegłych w 2015 roku działania odbywają się pod hasłem „Niewiele trzeba by czuć się lepiej. Wystarczy 1 %”. Akcja ma na celu zwiększenie świadomości oraz zainteresowanie mieszkańców przekazaniem 1% podatku na rzecz OPP w Szczecinie.

Filharmonia z kolejnymi nagrodami!

Wczorajszy dzień był niezwykle szczęśliwy dla Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. W plebiscycie Polska Architektura XXL gmach uznano za najlepszy budynek użyteczności publicznej, natomiast w plebiscycie MocArty otrzymał tytuł "Rzecz z Klasą 2014".

Moc sportowych wrażeń w Szczecinie

Pływanie, boks, biegi, gimnastyka, zawody rangi mistrzowskiej, oraz wiele innych zawodów sportowych. Tak w wielkim skrócie wygląda kalendarz imprez sportowych organizowanych w Szczecinie w 2015 roku. Urząd Miasta Szczecin rozstrzygnął konkurs na ORGANIZACJĘ IMPREZ SPORTOWO – REKREACYJNYCH w 2015 roku. W gronie 60 imprez dofinansowanych przez miasto znalazły się m.in. zawody rangi Mistrzostw Europy (eliminacje), Pucharu Świata, Mistrzostw Polski - ale także zawody dla pasjonatów w takich dyscyplinach jak: szachy, brydż, łucznictwo czy motocross.

Jacht Film w marcu w Szczecinie

Pasja, wielkie wyprawy, przygoda, która czai się za horyzontem – w dniach 7–8 marca w Szczecinie odbędzie się kolejny Jacht Film. Wielkie święto dla miłośników żeglarstwa i filmów dokumentalnych. Studio S1 w Radiu Szczecin i Klub delta w Dąbiu zaprezentują 8 filmów z 7 krajów. Pokażemy żeglarstwo wyczynowe, amatorskie i to uprawiane przez dzieci. Przedstawione zostaną niezwykłe postaci i piękne jednostki. Podczas jednego z marcowych weekendów w Studiu S-1 Polskiego Radia Szczecin i Klubie Delta zaprezentowane zostaną wyjątkowe filmy ukazujące tematykę żeglarską. Jedną z najbardziej poruszających produkcji, które zostanie zaprezentowana będzie „Ice Blink”, którego autorem jest Gregory Roscoe.

Szósty Lutowy Spacer ze Świnoujścia do Kołobrzegu przeszedł do historii.

W dniach 19-22 luty odbył się tradycyjny przemarsz pasjonatów turystyki pieszej na trasie Świnoujście - Wisełka - Pobierowo - Mrzeżyno - Kołobrzeg. Długość trasy wyniosła 100 km

Stypendyści u prezydenta Szczecina

4 studentów i 5 doktorantów otrzymało stypendia naukowe w ramach IX edycji programu stypendialnego Prezydenta Miasta Szczecin. Z tej okazji w środę 25 lutego br., odbyło się spotkanie stypendystów z prezydentem Szczecina Piotrem Krzystkiem, podczas którego stypendyści odebrali gratulacje, pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Chętnych do wolontariatu w Szczecinie nie brakuje

W ciągu dwóch pierwszych tygodni rekrutacji wolontariuszy na finał regat Baltic Tall Ships Regatta 2015, zgłosiła się już ponad połowa potrzebnych oficerów łącznikowych. Jednak organizatorzy naboru, wciąż czekają na kolejne zgłoszenia. Rekrutacja potrwa do 12 marca br.

„Niewiele trzeba by czuć się lepiej. Wystarczy 1 %”

Przypominamy, że już po raz dwunasty szczecińskie organizacje pożytku publicznego oraz Miasto prowadzą akcję, zachęcająca do odpisania 1% podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Tegoroczne działania, podobnie jak w roku ubiegłym odbywają się pod wspólnym hasłem „Niewiele trzeba by czuć się lepiej. Wystarczy 1 %”.

Urząd Miasta Szczecina bardziej przejrzysty

Prezydent Szczecina podjął decyzję o upublicznieniu na stronach internetowych Urzędu Miasta zapisów z kolegium prezydenckiego oraz kalendarzy aktywności władz miasta. Wszystkie zainteresowane osoby będą mogły zapoznać się z ustaleniami i rekomendacjami, które zostaną wypracowane podczas tzw. kolegiów prezydenckich. Prezydent podjął decyzję o upublicznieniu tego typu zapisów mieszkańcom Szczecina, aby jeszcze bardziej podnieść standardy jawności obowiązujące w urzędzie. Publikacji podlegać będą również kalendarze aktywności prezydenta oraz jego zastępców

Zasłużeni dla transportu odznaczeni przez Prezydenta

12 pracowników Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego „Klonowica” Sp. z o.o., otrzymało odznaczenia w uznaniu ich zasług oraz stażu pracy w komunikacji miejskiej. Uroczystość przyznania odznaczeń odbyła się 10 lutego br., w Urzędzie Miasta Szczecin.

Romantyczne Pomorze Zachodnie - plebiscyt

Zbliżają się walentynki. To doskonała okazja, by wskazać ulubione miejsca zakochanych w naszym regionie. Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Turystyki ZART zaprasza do wzięcia udziału w plebiscycie na najbardziej romantyczne miejsce w województwie zachodniopomorskim.

Nabory na oficerów łącznikowych – The Baltic Tall Ships Regatta

W czerwcu tego roku, po raz kolejny powitamy przy szczecińskich nabrzeżach najpiękniejsze żaglowce i jachty z całego świata. Szczecin wraz z litewską Kłajpedą i Sail Training International jest współorganizatorem regat The Baltic Tall Ships Regatta 2015. Już od dziś, wszystkie zainteresowane osoby, mogą zgłosić swoją kandydaturę na oficerów łącznikowych, obsługujących finał reg

„Niewiele trzeba by czuć się lepiej. Wystarczy 1 %”

Przypominamy, że już po raz dwunasty szczecińskie organizacje pożytku publicznego oraz Miasto prowadzą akcję, zachęcająca do odpisania 1% podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego

Rating Szczecina

Fitch Ratings potwierdził międzynarodowe długoterminowe ratingi Szczecina dla zadłużenia w walucie zagranicznej i krajowej na poziomie „BBB+”. Agencja ratingowa podkreśliła m.in. ostrożne zarządzanie finansami miasta, racjonalizację wydatków oraz dobre wskaźniki zadłużenia. Pozytywna ocena Agencji Fitch korzystnie wpływa na wizerunek Szczecina wśród instytucji finansowych.

Budżet Szczecina uchwalony – jaki będzie 2015

Wielkie inwestycje, zwiększony budżet Rad Osiedli oraz przygotowania do nowej perspektywy Unii Europejskiej – taki będzie obecny rok budżetowy w Szczecinie.

Rekordowy budżet Szczecina na inwestycje

Utrzymanie wysokiej nadwyżki operacyjnej, która pozwoli zrealizować ambitny program inwestycyjny – to główne założenie budżetu Szczecina na rok 2015. 13 stycznia szczecińscy radni zatwierdzili plan dochodów i wydatków miasta.

Ferie zimowe w Szczecinie

Już niebawem rozpoczną się ferie zimowe, które w naszym województwie potrwają od 19 do 31 stycznia br. Warto ten czas wykorzystać w aktywny i ciekawy sposób. Specjalnie dla uczniów szczecińskich szkół przygotowaliśmy przegląd wydarzeń, które będą miały miejsce w tym okresie.

Szczeciński finał WOŚP

Już 11 stycznia odbędzie się 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas tej edycji największa orkiestra świata będzie zbierać pieniądze dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. Miejski finał WOŚP odbędzie się na pl. Orła Białego w Szczecinie. Impreza rozpocznie się o godz. 13.00 i potrwa do godz. 21.00.

Pogotowie Zimowe dla osób bezdomnych w Szczecinie

Od 1 listopada br. na terenie Szczecina, działa Pogotowie Zimowe dla osób bezdomnych. W jego ramach, pracownicy m.in. Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz Stowarzyszenia Feniks, zintensyfikowali swoje działania, by udzielić jak najlepszej pomocy osobom potrzebującym, dla których zima to wyjątkowo trudny okres

Podsumowanie roku 2014 w Szczecinie

Za nami rok 2014, który upłynął nam pod znakiem wielu wydarzeń oraz spotkań z wyjątkowym osobami. Zainaugurowano działalność Filharmonii, powstała hala widowiskowo-sportowa. Odbyły się Dni Morza, festiwal sztucznych ogni, Festiwal Młodych Talentów. Do Szczecina przyjechała Duńska Para Książęca. Podsumujmy zatem miniony rok. Rok który dostarczył nam niezapomnianych wrażeń i atrakcji. Najważniejszym wydarzeniem ubiegłego roku była z całą pewnością inauguracja Filharmonii Szczecińskiej. Wielkim muzycznym świętem uświetniliśmy oddanie mieszkańcom Szczecina nowej ikony naszego miasta. Obiektu, który na dobre zmienił krajobraz Szczecina, stał się symbolem zmian i prawdziwą mekką dla melomanów. O wyjątkowości tego miejsca stanowi fakt, że stał się inspiracja dla światowej klasy artystów.

Szkoła dla Akademii Morskiej

Budynki byłego Zespołu Szkół Technicznych i Morskich są już własnością Akademii Morskiej. Miasto Szczecin zawarło dziś z uczelnią akt notarialny sprzedaży nieruchomości przy ul. Willowej 2. Akademia kupiła budynki za jeden procent ich wartości, by przeznaczyć je na rozwój działalności naukowo – badawczej

Przebudowa Warcisława – podpisanie umowy w Szczecinie

Energopol Szczecin przebuduje ul. Warcisława. W urzędzie miasta podpisano dziś umowę na wykonanie inwestycji pn. „Trasa Północna w Szczecinie- etap I b. Przebudowa ulicy Warcisława od ul. E. Orzeszkowej do ul. Przyjaciół Żołnierza”.

Sylwester Miejski 2014/2015

Przed nami kolejna okazja, by przywitać Nowy Rok w rytm tanecznych, dyskotekowych dźwięków. Multimedialne show z udziałem popularnych w Europie DJ'ów zagwarantuje wyśmienitą zabawę podczas sylwestra miejskiego. Tegoroczny sylwester miejski będzie miał charakter niepowtarzalnej nowatorskiej koncepcji „pokazania” muzyki. Wszystko za sprawą niezwykłego połączenia nowoczesnych technologii audio z muzyką taneczną i klubową energią. Zabawa światłem i obrazem skompilowana z muzyką przeniesie każdego, kto spędzi ten wyjątkowy wieczór na Jasnych Błoniach w niecodzienny wymiar. Na specjalnie przygotowanej scenie zaprezentują się zagraniczni DJ’e: Papajam, Nicco i Crew 7. Początek sylwestrowej zabawy zaplanowano na godzinę 22.00. Tradycyjnie o północy niebo rozświetli pokaz fajerwerków.

Betlejemskie Światło u prezydenta Szczecina

18 grudnia w Urzędzie Miasta, doszło do przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju. Z rąk harcerzy wraz z życzeniami świątecznymi, odebrał je prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

Obchody Grudnia 70 w Szczecinie

17 grudnia 2014 r. odbyły się uroczystości upamiętniające 44. rocznicę grudnia 1970 roku. Główne uroczystości rozpoczęły się o godz. 12.00 pod Tablicą Ofiar Grudnia ’70 przy bramie Stoczni Szczecińskiej. Z tego miejsca pod pomnik „Anioła Wolności” wyruszył Marsz Pamięci” ku czci poległych w Grudniu 1970 roku.

Jaruzelski chciał masakry szczecińskich stoczniowców?

Stoczniowcy z szczecińskiej Parnicy do dzisiaj nie wiedzą, że mogli podzielić los górników Kopalni Wujek.

„Senior po sąsiedzku”- wystawa w Szczecinie

Od 15 grudnia w Galerii Prezydenckiej Urzędu Miasta Szczecin można oglądać wystawę laureatów plebiscytu „Senior po sąsiedzku”. Wystawa to prezentacja tych, którzy na co dzień swój czas przekazują na animowanie i pracę na rzecz swoich społeczności lokalnych. Dzięki wystawie historie „Seniorów po sąsiedzku” mogą poznać wszyscy i zobaczyć jaka siła tkwi w tym ważnym pokoleniu. Wystawę można oglądać do 5 stycznia 2015 r.

8 grudnia 2014 roku Piotr Krzystek po raz trzeci objął urząd prezydenta miasta.

Prezydent podziękował mieszkańcom za zaufanie, poinformował także, iż przez ostatnie dni trwały prace w gronie radnych nowej kadencji związane z Porozumieniem Programowym dla Szczecina, które zawiera wszystkie zgłoszone przez kluby propozycje. Piotr Krzystek przypomniał, że bazą wyjściową do stworzenia dokumentu jest Program Szczecin 2020, który był przedmiotem konsultacji społecznych w ostatnich trzech latach.

Szczecińska Filharmonia nagrodzona

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie architektonicznym Eurobuild Awards 2014 w kategorii Architectural Design of the Year.

Gorączka Sylwestrowej Nocy 2015 w Szczecinie

Przed nami kolejna okazja, by przywitać Nowy Rok 2015 w rytm tanecznych, dyskotekowych dźwięków. Multimedialne show z udziałem popularnych w Europie DJ'ów zagwarantuje wyśmienitą zabawę podczas sylwestra miejskiego. Tegoroczny sylwester miejski będzie miał charakter niepowtarzalnej nowatorskiej koncepcji „pokazania” muzyki. Wszystko za sprawą niezwykłego połączenia nowoczesnych technologii audio z muzyką taneczną i klubową energią.

Nowe boisko w Szczecinie

Zakończyła się budowa boiska sportowego wraz z placem zabaw przy Szkole Podstawowej nr 23 na ul. Mierniczej.

Nowe przyrządy nawigacyjne na Alei Żeglarzy w Szczecinie

Na początku grudnia Aleja Żeglarzy „wzbogaci się” o kolejne elementy. Tym razem, na Bulwarze Piastowskim, zostanie zamontowany sekstant oraz astrolabium. Pierwsze z urządzeń to kątomierz lusterkowy, optyczny przyrząd nawigacyjny, stosowany w żeglarstwie i astronomii. Służy on do mierzenia wysokości ciał niebieskich nad horyzontem, a także kątów poziomych i pionowych pomiędzy obiektami widocznymi na Ziemi. Drugim elementem będzie astrolabium - pomiarowy przyrząd astronomiczny, używany w nawigacji do początku XVIII wieku. W przeszłości służył do wyznaczania położenia ciał niebieskich nad horyzontem, poprzednik sekstantu.

III etap Trasy Północnej w Szczecinie – podpisanie umowy

Do połowy przyszłego roku potrwa projektowanie III etapu Trasy Północnej. W urzędzie miasta podpisano dziś umowę na przygotowanie dokumentacji dla ostatniego etapu trasy, która połączy ul. Łączną z ul. Szosa Polska.

‘Kwadrat’ w Szczecinie gotowy

Trwa budowa zakątków wodnych w rejonie jeziora Dąbie. Pierwszy z nich – zakątek ‘Kwadrat’ jest już niemal gotowy. Do wykonania zostały tylko prace porządkowe oraz ustawienie kabiny sanitarnej.

SBO 2015 – wyniki

Modernizacja schroniska dla zwierząt, nowe ścieżki rowerowe czy budowa boiska wielofunkcyjnego – m.in. te inwestycje będą wpisane do budżetu miasta na rok 2015. Poznaliśmy wyniki głosowania na projekty zgłoszone w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy po raz kolejny zdecydowali, na co wydać 5 milionów złotych. Zagłosowało prawie 50 tysięcy osób.

Otwarcie „Grupy Adaptacji Społecznej”

6 listopada br., odbyło się oficjalne otwarcie „Grupy Adaptacji Społecznej”, działającej w ramach Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 2. Jest to pierwsze tego typu miejsce w Polsce.

Publiczny Rejestr Umów w Szczecinie - wszystkie dane są jawne

Urząd miasta ujawnił 3 listopada imiona i nazwiska osób fizycznych, które zawierały umowy z gminą. Ich dane można zobaczyć w Publicznym Rejestrze Umów.Ubiegłotygodniowe orzeczenie WSA w Szczecinie w sprawie ujawnienia przez urząd danych osób fizycznych, z którymi gmina podpisuje umowy w końcu rozwiało wątpliwości prawne w tej materii. Orzeczenie wskazało nadrzędność ustawy o dostępie do informacji publicznej nad ustawą o ochronie danych osobowych.

Szczecin wspiera Akademię Sztuki

Miasto podarowało kolejną nieruchomość dla Akademii Sztuki, która będzie służyć uczelni do celów dydaktycznych. Dziś tj. 31 października br. przedstawiciele urzędu miasta i uczelni podpisali akt notarialny w sprawie przekazania budynków przy ul Grodzkiej i Kuśnierskiej o łącznej powierzchni użytkowej blisko 2200 m2 .

Szczecin przyjazny dużym rodzinom

Miasto Szczecin otrzymało tytuł honorowy „Miasta Przyjaznego Dużej Rodzinie”. Nagroda została przyznana za stworzenie Szczecińskiej Karty Rodzinnej, podczas odbywającego się w Krakowie, Kongresu „Karta Dużej Rodziny – wyzwania i perspektywy”. Kongres był kontynuacją wcześniejszych konferencji na temat Kart Dużej Rodziny powstających w miastach i gminach, jak okazją do pierwszego spotkania wokół tematu od niedawna wprowadzonej Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny.

Szczeciński Budżet Obywatelski 2015 - liczba głosujących rośnie

W urzędzie miasta odbyło się 22 października publiczne otwarcie urn z kartami do głosowania w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2015. Po wstępnym podliczeniu danych z tej formy głosowania skorzystało ponad 8800 mieszkańców. Statystyki pochodzą z 32 (na 37) Rad Osiedli oraz urn wystawionych w urzędzie miasta i filii na Prawobrzeżu

Rozpoczęła się operacja przesuwania Willi Grüneberga w Szczecinie

17 października, w godzinach przedpołudniowych rozpoczęła się operacja przesunięcia (translokacji) Willi Grüneberga. Budynek będzie przesuwany po torach ślizgowych, na odległość ok. 45 metrów, w miejsce nowej lokalizacji. Prace będą wykonywane w taktach około 10 cm, w czasie 2-3 metrów na godzinę. Sama procedura przesunięcia budynku powinna potrwać ok. 10-12 godzin i zakończyć się w późnych godzinach wieczornych.

Eurofundusze na autobusy w Szczecinie – stanowisko miasta

Choć szczecińska spółka autobusowa SPA Dąbie dostała najlepszą ocenę niezależnych ekspertów, to jednak urząd marszałkowski przyznał unijne dofinansowanie Stargardowi Szczecińskiemu. Gratulujemy Stargardowi, mimo że uzasadnienie tej decyzji jest niezrozumiałe dla pozostałych wnioskodawców. Niestety o uzasadnieniu decyzji w sprawie przyznania środków unijnych przez urząd marszałkowski dowiedzieliśmy się z mediów. Gmina Miasto Szczecin nie kwestionuje rozstrzygnięcia konkursu a jedynie sposób tłumaczenia tego rozstrzygnięcia a także jego formę – za pośrednictwem mediów. Oficjalnie nadal nie ogłoszono wyników konkursu a wnioskodawcy o nich formalnie nie wiedzą, a tym bardziej o ich uzasadnieniu.

Ponad 300 zgłoszeń do Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie

330 wykonawców z kraju i zza granicy zgłosiło swój udział w Festiwalu Młodych Talentów – Nowa Energia. To największy poziom zainteresowania spośród 8 dotychczasowych edycji. Jury z Katarzyną Nosowską w roli przewodniczącej przesłuchuje zgłoszone utwory. Werdykt poznamy 7 października.

Wiadukt na Hangarowej w Szczecinie

Prawie 700 metrów długości, ponad 16 metrów szerokości i 3,5 metra wysokości – to podstawowe wymiary nowej, trzy przęsłowej estakady na ul. Hangarowej, która została otwarta 3 października dla ruchu.

II etap Trasy Północnej w Szczecinie gotowy

Zakończyła się jedna z ważniejszych inwestycji drogowych w Szczecinie czyli budowa Trasy Północnej etapu II – wraz z dojazdem przez ul. Łączną”. Na uroczystości podsumowującej budowę, nowej ulicy nadano również imię prof. Jana Królewskiego.

Lider Informatyki 2014 dla Szczecina

Urząd Miasta Szczecin został laureatem XVIII edycji konkursu Lider Informatyki 2014. Nagroda została przyznana za szczeciński Portal Edukacyjny

Wskaż, na co wydać kolejne 5 milionów złotych w Szczecinie

Już za kilka dni rusza głosowanie na propozycje zgłoszone przez mieszkańców w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2015. Mieszkańcy po raz kolejny zdecydują, na co wydać 5 milionów złotych. Start już 1 października.

Szczecin - Pakiet powitalny dla nowych mieszkańców

Urząd Miasta przygotował niespodziankę dla osób, które będą meldować się w Szczecinie po raz pierwszy. Każda z tych osób otrzyma pakiet powitalny, który zawiera wszystkie informacje przydatne „nowym” szczecinianom.

SKM w Szczecinie coraz bliżej

W urzędzie miasta doszło dziś do podpisania umowy na opracowanie Studium Wykonalności Integracji Transportu Publicznego na obszarze Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego i Studium Wykonalności Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Dokument parafowali Piotr Krzystek, prezydent Szczecina, przewodniczący zarządu Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, Wojciech Drożdż, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego i v-ce przewodniczący zarządu SSOM oraz przedstawiciele wykonawcy firmy ‘TRAKO’ Wierzbicki i wspólnicy.

Niebieski Parasol – bezpłatne porady prawne w Szczecinie

W tym roku, po raz czwarty odbędzie się ogólnopolska akcja Niebieski Parasol organizowana przez Krajową Radę Radców Prawnych. W dniach 22-27 września br., radcy prawni udzielą mieszkańcom bezpłatnych porad prawnych. Tegoroczna akcja Niebieski Parasol upływa pod hasłem „Bądź mądry przed szkodą. Praca-Rodzina-Biznes”.

Szczecin - Porozumienie z Polskim Związkiem Gimnastycznym

W dniu 15 września 2014 r. w Zespole Szkół Sportowych przy ul. Małopolskiej 22, Piotr Krzystek prezydent Szczecina oraz Barbara Stanisławiszyn  Prezes Polskiego Związku Gimnastycznego, podpisali porozumienie o współpracy.

Szczecin podpisał porozumienia o współpracy

Dziś w Szczecinie zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Miastem Szczecin a Powiatem Vorpommern-Greifswald. Porozumienie, które podpisano 11 września br. w Urzędzie Miasta Szczecin, jest wyrazem wzajemnego zaufania i woli kontynuacji współpracy. Sygnatariusze mają nadzieję, że stworzy ono ramy formalne do zainicjowania dalszej współpracy przez różne instytucje gospodarcze, edukacyjne i kulturalne ze Szczecina i powiatu Vorpommern-Greifswald.

Pasowanie na Mistrza i Czeladnika w Szczecinie

8 września, odbyło się VIII Pasowanie na Mistrza i Czeladnika w zawodzie. Podczas uroczystości, która miała miejsce w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego, ponad stu absolwentów 3-letnich szkół zawodowych otrzymało świadectwa czeladnika

Otwarta Galeria Miejska w Alei Kwiatowej w Szczecinie

W Alei Kwiatowej oficjalnie otwarto 5 września 2014 r. wystawę „The Good City-miasto przyjazne rowerzystom” i w ten sposób zainaugurowano Otwartą Galerię Miejską. Wydarzeniu towarzyszyły atrakcje pod hasłem „Kocham Rower”.

Prezydent Szczecina z wizytą u trojaczków

Dziś, tj. 4 września br., prezydent Piotr Krzystek odwiedził trojaczki, które pod koniec lipca urodziły się w Szczecinie. Dziewczynki przyszły na świat 26 lipca 2014 roku. Szczęśliwymi rodzicami Zuzi, Kamili i Eli są Państwo Alicja Tarnowska i Paweł Czyżewski, którzy są również rodzicami 1,5 rocznej Natalii.

Drugi tramwaj z częściowo niską podłogą złożą samodzielnie pracownicy spółki Tramwaje Szczecińskie.

W czwartek 4 września br. Prezydent Szczecina Piotr Krzystek i Krystian Wawrzyniak prezes spółki Tramwaje Szczecińskie podpisali umowę z firmą Modertrans na dostawę elementów i podzespołów niezbędnych do samodzielnego złożenia tramwaju częściowo niskopodłogowego. W imieniu producenta dokument podpisał Prezes firmy Modertrans Andrzej Bręczewski.

Centrum Żeglarskie – podpisanie umowy w Szczecinie

W urzędzie miasta podpisano 3 września umowę na budowę Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Euroregionalne Centrum Edukacji Wodnej i Żeglarskiej przy ul. Przestrzennej w Szczecinie. Dokumenty parafowali Bogdan Jaroszewicz, z-ca prezydenta miasta oraz Wojciech Ciuruś, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Budowlanego Ciroko Sp. z o.o.

Rowerowo na Alei Kwiatowej w Szczecinie

Na Alei Kwiatowej stanęła 3 września duńska wystawa „The Good City-miasto przyjazne rowerzystom”. W piątek 5 września br. uroczyście otworzą ją Ambasador Królestwa Danii oraz prezydent Szczecina. Ekspozycji towarzyszyć będzie szereg atrakcji: stoiska za sprzętem rowerowym, promocja roweru miejskiego, darmowy serwis rowerowy, rowery elektryczne, miasteczko rowerowe, animacje dla dzieci oraz pyszna kawa z kawiarenki rowerowej.

Rozpoczął się nabór do Festiwalu Młodych Talentów

Od wczoraj do 30 września można przesyłać zgłoszenia na konkurs organizowany w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Młodych Talentów. W jury zasiadają Katarzyna Nosowska, Piotr Metz, Paweł Krawczyk oraz przedstawiciel wytwórni Kayax.

Pierwszy dzwonek w SP 7 w Szczecinie

Dziś, tj. 1 września 2014, odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego oddziałów przedszkolnych, klas pierwszych i drugich w szkole podstawowej nr 7 przy ul. Złotowskiej 86. Uroczystość połączona była z oficjalnym otwarciem modułów tworzących nowy budynek szkoły.

Chris Botti we wrześniu w Szczecinie

Światowej sławy trębacz, Chris Botti, podczas jesiennej trasy koncertowej po Polsce zagra aż sześć koncertów. Pierwszy, inauguracyjny występ odbędzie się 28 września na Arenie Szczecin. W 2012 roku ukazała się najnowsza solowa płyta muzyka - „Impressions”. Na krążku Botti sięga po znane i charakterystyczne utwory, które niegdyś okazały się ważnym elementem jego muzycznych inspiracji przekonując go o istocie strony melodycznej kompozycji muzycznych.

Szczecin - Rusza Festiwal Młodych Talentów – Nowa Energia

Rusza tegoroczna, 8. Edycja jednego z najbardziej rozpoznawalnych festiwali muzycznych Szczecina

Najlepsi Karatecy przyjadą do Szczecina

W dniach 16-19 października 2014 roku w Szczecinie odbędą się Mistrzostwa Świata Dzieci, Kadetów i Juniorów w Karate WUKF. Do Szczecina przyjedzie ponad 2000 zawodników z blisko 50 krajów świata

Szczecin - Trzebusz i Dunikowo czekają na inwestorów

Zakończyła się inwestycja pn. „Doprowadzenie niezbędnej infrastruktury technicznej do stref inwestycyjnych Trzebusza i Dunikowa przeznaczonych pod funkcje przemysłowo-składowe”. Z tej okazji na miejscu odbyła się konferencja prasowa z udziałem władz miasta, województwa a także przedstawicieli Agencji Rozwoju Przemysłu oraz Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Grzebowisko dla zwierząt w Szczecinie

We wtorek 19 sierpnia br., w szczecińskim magistracie podpisano umowę w sprawie dzierżawy terenu pod przyszłe grzebowisko dla zwierząt domowych. Umowę podpisali Mariusz Kądziołka Zastępca Prezydenta Szczecina oraz Norbert Pieńkowski z firmy Mediclean.

Szczecin - „Wróbelki” w nowym budynku

Były występy artystyczne najmłodszych, prezenty oraz podziękowania – tak wyglądała uroczystość otwarcia nowej części żłobka przy ul. Niedziałkowskiego. W ceremonii udział wzięli Piotr Krzystek, prezydent Szczecina, Małgorzata Olejnik, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych UM, Barbara Mielko, dyrektor Żłobków Miejskich oraz zaproszeni goście i oczywiście „Wróbleki”.

Bezpłatna zbiórka elektrośmieci w Szczecinie

Przypominamy o możliwości oddania zużytego i niepotrzebnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Oddanie elektrośmieci w punkcie zbiórki jest całkowicie bezpłatne

Szczecin - PYROMAGIC 2014 zakończony

Cztery efektowne pokazy pirotechniczne w wykonaniu światowej czołówki były główną atrakcją imprezy na Wałach Chrobrego. Oprócz tego, masę rozrywki zapewniły imprezy towarzyszące – zmagania strażaków, festiwal Szczecin Music Live i Baltica Summer Cup

Szczecin - Fryderyk Chopin z wyjątkową nagrodą

W duńskim Ejsbjergu zakończyły się tegoroczne regaty The Tall Ships Races. Tradycyjnie na zakończenie zmagań rozdane zostały nagrody dla najlepszych jednostek uczestniczących w regatach. Flagowy szczeciński żaglowiec STS Fryderyk Chopin uhonorowany został wyjątkową i prestiżową nagrodą – FRIENDSHIP TROPHY

Wygrana szczecińskich ratowników

Całkiem niedawno, bo 2 i 3 sierpnia, odbyły się w Gdyni zawody o Puchar Polski Plus PZU w Ratownictwie Morskim. Zwycięzcami tej rywalizacji okazali się ratownicy z CSK Szczecin. Zarówno w klasyfikacji generalnej kobiet, jak i mężczyzn pierwsze miejsca zajęli podopieczni szczecińskiego Centrum

Przygotowania do rozświetlonej nocy w Szczecinie

Już tylko jeden dzień (czyli do jutra 8 sierpnia) dzieli nas od tegorocznego Festiwalu Sztucznych Ogni Pyromagic 2014. Prace przygotowawcze idą pełną parą

Visit Szczecin teraz także na Windows Phone

Z Oficjalnego Mobilnego Przewodnika po Szczecinie Visit Szczecin mogą już korzystać użytkownicy urządzeń mobilnych opartych na systemie Windows Phone. Wcześniej aplikacja trafiła do użytkowników iPhone’a i urządzeń z systemem Android.

Ukraińska młodzież przyjeżdża do Szczecina

Stuosobowa grupa ukraińskich dzieci i młodzieży wraz z opiekunami z obwodu dniepropietrowskiego już w najbliższą niedzielę 3 sierpnia 2014 r. przyjedzie do Szczecina. 10 dni, które spędzą między innymi w Szczecinie, będzie dla nich nie tylko okazją do odpoczynku, ale i również do poznania nowej kultury.

Zagłosuj na szczecińską Trafostację!

Szczecińska Trafostacja Sztuki bierze udział w konkursie i walczy o najwyższy laur – statuetkę i tytuł „Modernizacji Roku”. Warto zagłosować tym bardziej, że jest to naprawdę unikatowe miejsce - pierwsze tego typu centrum sztuki nowoczesnej w tym regionie Polski. Głosować można na stronie http://www.modernizacja-roku.pl/plebiscyt

Finał „Live in Szczecin”

Przez sześć tygodni grupka studentów-wolontariuszy z całego świata brała udział w projekcie „Live in Szczecin”. W naszym mieście odwiedzili 53 miejsca związane z kulturą, sportem, zabytkami oraz okolicznościowymi festiwalami.

Dzień Kultury Romskiej w Szczecinie

Mnóstwo wspólnego muzykowania, tańca, przepyszne potrawy. Tak zapowiada się sobotni Dzień Kultury Romskiej 2014 na Różance. Impreza rozpocznie się w sobotę 2 sierpnia o godz. 15:00 w Ogrodzie Różanym

„Cieszmy się wolnością... cieszmy się Szczecinem”

25 lat temu, 4 czerwca 1989 roku, zmieniła się Polska, zmienił się Szczecin. Pierwsze wolne wybory do parlamentu na zawsze odmieniły nasz kraj, zainicjowały zmiany we wszystkich dziedzinach życia. I właśnie te zmiany i te widoczne, namacalne, jak np. nowe drogi czy budynki, ale także te pokazujące emocje i uczucia z odzyskanej wolności były tematem konkursu fotograficznego „Cieszmy się wolnością…. Cieszmy się Szczecinem”, ogłoszonego przez Urząd Miasta Szczecin, który trwał do 8 lipca 2014 roku.
stat4u