SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo zachodniopomorskie

Kolejny KONTRAPUNKT w Szczecinie już niebawem

W dniach 7-13 kwietnia odbędzie się 49. edycja Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT 2014. Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorzy festiwalu przygotowali dla wszystkich miłośników teatru szereg niezwykle ciekawych spektakli i wydarzeń towarzyszących

W Szczecinie ogłoszono konkurs na wykonanie projektu rzeźby kpt. Ludomira Mączki

Miasto ogłasza konkurs na wykonanie projektu rzeźby kpt. Ludomira Mączki, znanego żeglarza i podróżnika. Rzeźba będzie kolejnym elementem Alei Żeglarzy, która powstaje na Bulwarze Piastowskim. Pula nagród w konkursie wynosi 20 tys. zł. Zwycięski projekt ma być zrealizowany jeszcze w tym roku.

Szczecin w Klastrze Morskim

Miasto Szczecin dołączyło do Stowarzyszenia Zachodniopomorski KLASTER MORSKI. Deklarację o przystąpieniu podpisano dzisiaj w szczecińskim magistracie.

Filharmonia Szczecińska jak wiedeńska Musikverein

Znane są już wyniki badań akustycznych nowej szczecińskiej Filharmonii.

Szczeciński magistrat najlepszy

Szczeciński Urząd Miasta zajął pierwsze miejsce w rankingu sporządzonym przez samorządowe czasopismo „Wspólnota”. Badaniu poddanych zostało 18 największych miast. Mieszkańcy oceniali pracę urzędników jak i sam urząd, odpowiadając na 10 szczegółowych pytań i przyznając punktu od 0 do 10.

W Szczecinie podpisano umowę dotyczącą bezpieczeństwa na obszarach wodnych

We wtorek 25 lutego br., doszło do podpisania umowy pomiędzy Miastem Szczecin a Szczecińskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w sprawie zapewnienie bezpieczeństwa na obszarach wodnych na terenie Szczecina.

Szczecin solidaryzuje się z Ukrainą

Szczecin aktywnie włącza się w akcję wspierającą mieszkańców Ukrainy. Wsparcie organizowane jest z powodu dramatycznej sytuacji, która od kilkunastu dni ma miejsce w tym kraju. Forma jak i zakres pomocy została przedstawiona dzisiaj podczas konferencji prasowej zorganizowanej w szczecińskim magistracie.

Busola Biznesu w Szczecinie

Prezydent Miasta Szczecin 3 stycznia 2006 roku ustanowił Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Szczecin. Celem ustanowienia Nagrody jest promowanie najlepszych firm Szczecina, inspirowanie rozwoju przedsiębiorstw, promowanie postaw proinwestycyjnych i zwiększenie konkurencyjności szczecińskich przedsiębiorstw.

Stypendia Prezydenta Sczecina

Rozpoczyna się kolejna, VIII edycja programu stypendialnego Prezydenta Miasta Szczecin dla studentów i doktorantów.

Blogerzy Szczecin Aloud zaprosili zakochanych do udziału w walentynkowym konkursie

Zakochane zdjęcia można było przesyłać do 10 lutego. 11 lutego zdjęcia zamieszczone zostały na profilu Szczecin Aloud na portalu społecznościowym Facebook . Do 14 lutego (do godz.12.00) można było głosować na najładniejsze zdjęcia.

Miasto wesprze szczecińską Policję

Miasto Szczecin oraz Policja, podpisały dzisiaj, 13 lutego 2014 r. porozumienie w sprawie dofinansowania zakupu nowych radiowozów dla szczecińskiej Policji.

Horyzonty 2013 w Szczecinie

10 lutego br., odbyła się Gala Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego, podczas której po raz pierwszy przyznane zostały Horyzonty, nowe żeglarskie wyróżnienia na Pomorzu Zachodnim. Szczecin został jednym z laureatów.

Wyróżnienie dla ratownika WOPR ze Szczecina

Krzysztof Terlecki ratownik WOPR, narażając swoje życie i zdrowie uratował osobę, która skoczyła z mostu z Trasy Zamkowej. Za swoją odwagę i profesjonalizm w podjętych działaniach, otrzymał dziś gratulacje od prezydenta Piotra Krzystka.

W Szczecinie "Niewiele trzeba by czuć się lepiej. Wystarczy 1 %"

Szczecińskie organizacje pożytku publicznego oraz Miasto już po raz jedenasty organizują akcję, zachęcająca do odpisania 1% podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego.

Szczecińskie pompy pięknieją

W tym roku kolejnych pięć zabytkowych pomp zwanych „berlinkami” przejdzie renowację. Dzięki temu charakterystyczne dla naszego miasta elementy, będą cieszyć wzrok mieszkańców i turystów estetycznym wyglądem i bieżącą wodą.

W Szczecinie podpisano list intencyjny w sprawie świetlicy stoczniowej

We wtorek 28 stycznia br., doszło do podpisania listu intencyjnego w sprawie świetlicy dawnej Stoczni im. Adolfa Warskiego w Szczecinie. List został podpisany przez dr. Łukasza Kamińskiego, prezesa Instytutu Pamięci Narodowej – KŚZpNP; Piotra Krzystka, prezydenta Miasta Szczecin; Piotra Dudę, Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

W Szczecinie przyznano stypendia

12 studentów oraz 9 doktorantów otrzymało stypendia naukowe w ramach VII edycji programu stypendialnego Prezydenta Miasta Szczecin. Z tej okazji we wtorek 28 stycznia br., odbyło się spotkanie prezydenta ze stypendystami oraz członkami komisji stypendialnej.

Wybierz Honorowego Ambasadora Szczecina

Już po raz 14 mieszkańcy Szczecina mogą wybrać swojego Ambasadora. Od 1 lutego br. rusza bowiem możliwość nadsyłania kandydatur do tego tytułu.

Szczecin upamiętni powstanie węgierskie z 1956 r.

Rada Miasta Szczecina podjęła w dniu 20 stycznia 2014 roku uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na wzniesienie w Szczecinie pomnika upamiętniającego węgierską rewolucję i walkę o wolność w 1956 roku.

Kwalifikacja wojskowa 2014 w Szczecinie

Od 10 lutego br., rusza w Szczecinie tegoroczna kwalifikacja wojskowa. Przed komisjami lekarskimi powinno się stawić ok. 2,6 tys. kobiet i mężczyzn.

Nagroda Artystyczna i Mecenas Kultury 2013 w Szczecinie

Do 28 lutego br., można zgłaszać kandydatury do Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin oraz do tytułu Mecenas Kultury Szczecina za rok 2013

Miejski finał WOŚP w Szczecinie za nami

Podczas niedzielnego finału Orkiestry cała Polska zbierała pieniądze tym razem na rzecz najmłodszych i seniorów. Na orkiestrowej mapie Polski nie mogło zabraknąć również Szczecina. W zbiórkę na rzecz orkiestry zaangażowało się ponad 2000 wolontariuszy z naszego miasta.

Łukęcin - galeria

Zdjęcia z 2010 r.

Gąski - galeria

Zdjęcia z 2010 r.

Trzęsacz - galeria

Zdjęcia z 2010 r.

Świnoujście - galeria

Zdjęcia z 2010 r.

Sianożęty - galeria

Zdjęcia z 2010 r.

Rewal - galeria

Jeżeli posiadasz nowsze zdjęcia prześlij nam je korzystając z linku na stronie pt. "Wyślij nam informacje, zdjęcie lub film" Najciekawsze opublikujemy!

Pogorzelica - galeria

Zdjęcia z 2010 r.

Pobierowo - galeria

Zdjęcia z 2010 r.

Niechorze - galeria

Zdjęcia z 2010 r.

Mielno - galeria

Zdjęcia z 2010 r.

Międzyzdroje - galeria

Zdjęcia z 2010 r.

Dąbki - galeria

Plaża 2010 r.

Łazy - galeria

Plaża 2010 r.

Dźwirzyno - galeria

Zdjęcia z 2009 r.

Dziwnów - galeria

Zdjęcia z 2009 r.

Darłowo - galeria

Plaża - zdjęcia z 2009 r.

Chłopy - galeria

Zdjęcia z 2009 r.
stat4u