SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo zachodniopomorskie

Ludzie świata sportu nagrodzeni w Szczecinie

We wtorek, 29 kwietnia br., w hali Szczecińskiego Domu Sportu odbyła się Szczecińska Gala Sportu. Podczas uroczystości Piotr Krzystek prezydent Szczecina, wręczył nagrody pieniężne i wyróżnienia sportowcom, trenerom, działaczom za sukcesy sportowe w roku 2013.

Stanowisko miasta w sprawie budowy stadionu w Kołbaskowie

Od roku 2007 prezydent wspiera finansowo odbudowę sportową klubu Pogoń Szczecin. Przez te 7 lat Miasto było i wciąż pozostaje strategicznym parterem klubu, dzięki czemu Pogoń przeszła drogę od IV ligi do ekstraklasy. W tym czasie, na bieżąco rozwijaliśmy bazę treningową .

Renowacja Szlaków Turystycznych w Szczecinie

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników długich spacerów. Trwa renowacja pieszych szlaków turystycznych na terenie Szczecina. W mieście znajduje się około 140 km malowniczych, pieszych szlaków.

Gimnazjalisto: zdobądź zawód!-inicjatywa w Szczecinie

W odpowiedzi na potrzeby sygnalizowane przez firmy z naszego regionu, Miasto Szczecin w porozumieniu z Zachodniopomorskim Klastrem Morskim, postanowiło utworzyć w nadchodzącym roku szkolnym 2014/2015, klasy zawodowe w szkołach ponadgimnazjalnych

Specjaliści o programie Szczecin 2020

Ograniczenie ruchu samochodów w mieście poprzez budowę linii tramwajowych, tworzenie zintegrowanych węzłów komunikacyjnych czy poprawa dostępu drogowego do miasta. To część propozycji przedstawionych do programu Szczecin 2020, podczas wtorkowego spotkania ze specjalistami od inżynierii i transportu drogowego.

Szczecin upamiętni rocznicę 10 kwietnia

10 kwietnia zawyją syreny w Szczecinie

Szczecin dobrym miejscem do życia i pracy

Dobre miejsce do życia i pracy - pod takim hasłem ruszyła w Szczecinie kampania outdoorowa skierowana przede wszystkim do ludzi młodych znających języki obce. Akcja jest wspólnym przedsięwzięciem Miasta Szczecin i dziesięciu firm z sektora BPO, SSC i ITO.

Działki pod rozbudowę Teatru Polskiego w Szczecinie

Symboliczną złotówkę kosztowała każda z czterech działek, które Gmina Miasto Szczecin sprzedała dziś na rzecz Województwa Zachodniopomorskiego. Nieruchomości są niezbędne do rozbudowy Teatru Polskiego w Szczecinie

Zielone światło dla roweru miejskiego w Szczecinie

Przetarg na budowę Szczecińskiego Roweru Miejskiego przeprowadzono prawidłowo - potwierdziła to Krajowa Izba Odwoławcza. Decyzja KIO umożliwia podpisanie umowy z wybranym wykonawcą czyli konsorcjum firm Enigma i Sharing Union.

Miasto wsparło kluby sportowe. Szczecin strategicznym partnerem Pogoni

Podpisanie umowy pomiędzy Miastem a Pogonią Szczecin S.A., zakończyło tegoroczne negocjacje pomiędzy Gminą a klubami sportowymi. Łączna kwota wsparcia dla klubów, występujących w najwyższych klasach rozgrywkowych, wynosi ponad 7,4 mln zł.

Posprzątaj po swoim psie - kampania w Szczecinie

Ruszyła 4. edycja kampanii informacyjno-edukacyjnej pn. „Szczecin Miastem czystej zieleni – posprzątaj po swoim psie”. Celem projektu jest edukacja szczecińskich przedszkolaków dotycząca utrzymania porządku i czystości po czworonożnych pupilach.

Szczecin w programie „Moje miasto bez elektrośmieci”

Szczecin został objęty ogólnopolskim programem edukacyjnym „Moje miasto bez elektrośmieci”. Dla miasta oznacza to uruchomienie skutecznego systemu zbierania elektrośmieci, dla lokalnych szkół – szansę na pozyskanie atrakcyjnych pomocy dydaktycznych. Urząd Miasta Szczecin sprawuje mecenat nad programem

Więcej terenów dla inwestorów w Szczecinie

Szczecin przygotowuje się do sprzedaży nieruchomości leżących w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro – Park Mielec. Stosowne uchwały w tej sprawie mają podjąć radni w czasie zbliżającej się sesji Rady Miasta. Nieruchomości sprzedawane będą w drodze przetargów łącznych, których celem jest wyłonienie przedsiębiorcy, który uzyska zezwolenie na działalność w Strefie oraz nabędzie nieruchomość.

Dni Skandynawskie w Szczecinie

Celem Dni Skandynawskich jest budowanie długotrwałego i cyklicznego forum spotkań, ułatwiającego nawiązywanie kontaktów biznesowych połączonych z prezentacją oferty gospodarczej.

Opłatomat, czyli samoobsługa w Urzędzie Miasta Szczecina

Już jutro 13 marca w Biurze Obsługi Interesantów UM Szczecin zacznie działać opłatomat. Maszyna umożliwi samodzielne opłacanie należności m.in. za prawo jazdy oraz rejestrację pojazdów.

Umowa na nowy tramwaj w Szczecinie

Pracownicy spółki Tramwaje Szczecińskie złożą niskopodłogowy tramwaj Moderus Beta, do którego konstrukcję i części dostarczy firma z Poznania

Szczecin upamiętnia 15-stą rocznicę Polski w NATO

10-ego marca, dwa dni przed obchodami 15-tej rocznicy przystąpienia Polski do NATO, Dowódca Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego gen.broni Bogusław Samol razem z Prezydentem Szczecina Piotrem Krzystkiem, otworzyli wystawę w Galerii Prezydenckiej Urzędu Miasta Szczecina. Ekspozycja tematyką związana jest z 15-stą rocznicą wstąpienia Polski do NATO oraz zbliżającą się 15-stą rocznicą istnienia Korpusu Północno-Wschodniego.

Szczecin miejscem spotkań polsko-ukraińskich

Dziś w Szczecinie odbyło się spotkanie Konwentu Współpracy Samorządowej Polska – Ukraina. W spotkaniu konwentu uczestniczył Ambasador Ukrainy Jego Ekscelencja Markijan Malskyj

Mieszkańcy o Szczecin 2020

We wtorek 4 marca w sali sesyjnej UM prezydent Piotr Krzystek rozmawiał ze Szczecinianami na temat przyszłości miasta. Spotkanie odbyło się w ramach konsultacji planu rozwoju Szczecina w kolejnej perspektywie unijnej.

Kolejny KONTRAPUNKT w Szczecinie już niebawem

W dniach 7-13 kwietnia odbędzie się 49. edycja Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT 2014. Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorzy festiwalu przygotowali dla wszystkich miłośników teatru szereg niezwykle ciekawych spektakli i wydarzeń towarzyszących

W Szczecinie ogłoszono konkurs na wykonanie projektu rzeźby kpt. Ludomira Mączki

Miasto ogłasza konkurs na wykonanie projektu rzeźby kpt. Ludomira Mączki, znanego żeglarza i podróżnika. Rzeźba będzie kolejnym elementem Alei Żeglarzy, która powstaje na Bulwarze Piastowskim. Pula nagród w konkursie wynosi 20 tys. zł. Zwycięski projekt ma być zrealizowany jeszcze w tym roku.

Szczecin w Klastrze Morskim

Miasto Szczecin dołączyło do Stowarzyszenia Zachodniopomorski KLASTER MORSKI. Deklarację o przystąpieniu podpisano dzisiaj w szczecińskim magistracie.

Filharmonia Szczecińska jak wiedeńska Musikverein

Znane są już wyniki badań akustycznych nowej szczecińskiej Filharmonii.

Szczeciński magistrat najlepszy

Szczeciński Urząd Miasta zajął pierwsze miejsce w rankingu sporządzonym przez samorządowe czasopismo „Wspólnota”. Badaniu poddanych zostało 18 największych miast. Mieszkańcy oceniali pracę urzędników jak i sam urząd, odpowiadając na 10 szczegółowych pytań i przyznając punktu od 0 do 10.

W Szczecinie podpisano umowę dotyczącą bezpieczeństwa na obszarach wodnych

We wtorek 25 lutego br., doszło do podpisania umowy pomiędzy Miastem Szczecin a Szczecińskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w sprawie zapewnienie bezpieczeństwa na obszarach wodnych na terenie Szczecina.

Szczecin solidaryzuje się z Ukrainą

Szczecin aktywnie włącza się w akcję wspierającą mieszkańców Ukrainy. Wsparcie organizowane jest z powodu dramatycznej sytuacji, która od kilkunastu dni ma miejsce w tym kraju. Forma jak i zakres pomocy została przedstawiona dzisiaj podczas konferencji prasowej zorganizowanej w szczecińskim magistracie.

Busola Biznesu w Szczecinie

Prezydent Miasta Szczecin 3 stycznia 2006 roku ustanowił Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Szczecin. Celem ustanowienia Nagrody jest promowanie najlepszych firm Szczecina, inspirowanie rozwoju przedsiębiorstw, promowanie postaw proinwestycyjnych i zwiększenie konkurencyjności szczecińskich przedsiębiorstw.

Stypendia Prezydenta Sczecina

Rozpoczyna się kolejna, VIII edycja programu stypendialnego Prezydenta Miasta Szczecin dla studentów i doktorantów.

Blogerzy Szczecin Aloud zaprosili zakochanych do udziału w walentynkowym konkursie

Zakochane zdjęcia można było przesyłać do 10 lutego. 11 lutego zdjęcia zamieszczone zostały na profilu Szczecin Aloud na portalu społecznościowym Facebook . Do 14 lutego (do godz.12.00) można było głosować na najładniejsze zdjęcia.

Miasto wesprze szczecińską Policję

Miasto Szczecin oraz Policja, podpisały dzisiaj, 13 lutego 2014 r. porozumienie w sprawie dofinansowania zakupu nowych radiowozów dla szczecińskiej Policji.

Horyzonty 2013 w Szczecinie

10 lutego br., odbyła się Gala Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego, podczas której po raz pierwszy przyznane zostały Horyzonty, nowe żeglarskie wyróżnienia na Pomorzu Zachodnim. Szczecin został jednym z laureatów.

Wyróżnienie dla ratownika WOPR ze Szczecina

Krzysztof Terlecki ratownik WOPR, narażając swoje życie i zdrowie uratował osobę, która skoczyła z mostu z Trasy Zamkowej. Za swoją odwagę i profesjonalizm w podjętych działaniach, otrzymał dziś gratulacje od prezydenta Piotra Krzystka.

W Szczecinie "Niewiele trzeba by czuć się lepiej. Wystarczy 1 %"

Szczecińskie organizacje pożytku publicznego oraz Miasto już po raz jedenasty organizują akcję, zachęcająca do odpisania 1% podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego.

Szczecińskie pompy pięknieją

W tym roku kolejnych pięć zabytkowych pomp zwanych „berlinkami” przejdzie renowację. Dzięki temu charakterystyczne dla naszego miasta elementy, będą cieszyć wzrok mieszkańców i turystów estetycznym wyglądem i bieżącą wodą.

W Szczecinie podpisano list intencyjny w sprawie świetlicy stoczniowej

We wtorek 28 stycznia br., doszło do podpisania listu intencyjnego w sprawie świetlicy dawnej Stoczni im. Adolfa Warskiego w Szczecinie. List został podpisany przez dr. Łukasza Kamińskiego, prezesa Instytutu Pamięci Narodowej – KŚZpNP; Piotra Krzystka, prezydenta Miasta Szczecin; Piotra Dudę, Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

W Szczecinie przyznano stypendia

12 studentów oraz 9 doktorantów otrzymało stypendia naukowe w ramach VII edycji programu stypendialnego Prezydenta Miasta Szczecin. Z tej okazji we wtorek 28 stycznia br., odbyło się spotkanie prezydenta ze stypendystami oraz członkami komisji stypendialnej.

Wybierz Honorowego Ambasadora Szczecina

Już po raz 14 mieszkańcy Szczecina mogą wybrać swojego Ambasadora. Od 1 lutego br. rusza bowiem możliwość nadsyłania kandydatur do tego tytułu.

Szczecin upamiętni powstanie węgierskie z 1956 r.

Rada Miasta Szczecina podjęła w dniu 20 stycznia 2014 roku uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na wzniesienie w Szczecinie pomnika upamiętniającego węgierską rewolucję i walkę o wolność w 1956 roku.

Kwalifikacja wojskowa 2014 w Szczecinie

Od 10 lutego br., rusza w Szczecinie tegoroczna kwalifikacja wojskowa. Przed komisjami lekarskimi powinno się stawić ok. 2,6 tys. kobiet i mężczyzn.

Nagroda Artystyczna i Mecenas Kultury 2013 w Szczecinie

Do 28 lutego br., można zgłaszać kandydatury do Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin oraz do tytułu Mecenas Kultury Szczecina za rok 2013

Miejski finał WOŚP w Szczecinie za nami

Podczas niedzielnego finału Orkiestry cała Polska zbierała pieniądze tym razem na rzecz najmłodszych i seniorów. Na orkiestrowej mapie Polski nie mogło zabraknąć również Szczecina. W zbiórkę na rzecz orkiestry zaangażowało się ponad 2000 wolontariuszy z naszego miasta.

Łukęcin - galeria

Zdjęcia z 2010 r.

Gąski - galeria

Zdjęcia z 2010 r.

Trzęsacz - galeria

Zdjęcia z 2010 r.

Świnoujście - galeria

Zdjęcia z 2010 r.

Sianożęty - galeria

Zdjęcia z 2010 r.

Rewal - galeria

Jeżeli posiadasz nowsze zdjęcia prześlij nam je korzystając z linku na stronie pt. "Wyślij nam informacje, zdjęcie lub film" Najciekawsze opublikujemy!

Pogorzelica - galeria

Zdjęcia z 2010 r.

Pobierowo - galeria

Zdjęcia z 2010 r.

Niechorze - galeria

Zdjęcia z 2010 r.

Mielno - galeria

Zdjęcia z 2010 r.

Międzyzdroje - galeria

Zdjęcia z 2010 r.

Dąbki - galeria

Plaża 2010 r.

Łazy - galeria

Plaża 2010 r.

Dźwirzyno - galeria

Zdjęcia z 2009 r.

Dziwnów - galeria

Zdjęcia z 2009 r.

Darłowo - galeria

Plaża - zdjęcia z 2009 r.

Chłopy - galeria

Zdjęcia z 2009 r.
stat4u