SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo zachodniopomorskie

BBB+ dla Szczecina. Fitch ocenił Szczecin.

Fitch Ratings potwierdził międzynarodowe długoterminowe ratingi Szczecina dla zadłużenia w walucie zagranicznej i krajowej na poziomie „BBB+”. Perspektywa ratingów jest Stabilna. Fitch potwierdził również krótkoterminowy rating w walucie zagranicznej na poziomie „F2”.

Modernizacja Państwowej Szkoły Muzycznej w Szczecinie

W Urzędzie Miasta podpisano w dniu 17 lipca 2014 r. umowę na dofinansowanie modernizacji Państwowej Szkoły Muzycznej przy al. Wojska Polskiego 115. Dokumenty parafowali prezydent Szczecina Piotr Krzystek oraz marszałek województwa Olgierd Geblewicz

Najlepszy policjant z drogówki u prezydenta Szczecina

Zwycięzca XXVII konkursu „Policjant ruchu drogowego” spotkał się dziś (16 lipca) z prezydentem Szczecina Piotrem Krzystkiem. Młodszy aspirant Paweł Rut reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie okazał się lepszy od 35 konkurentów.

Przechodź na zielonym, daj przykład dzieciom!

Aby zwiększyć bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych zamontowano kolejne tabliczki z napisem „Przechodź na zielonym daj przykład dzieciom”. Przekaz skierowany jest przede wszystkim do osób starszych i opiekunów dzieci

Szczecin atrakcyjny dla biznesu

Szczecin zajął szóste miejsce w rankingu Miast Atrakcyjnych dla Biznesu, organizowanym przez magazyn Forbes.

Szczecin dotrzymuje słowa. Pomagamy Ukrainie

Stuosobowa grupa Ukraińców, dzieci i młodzieży wraz z opiekunami z obwodu dniepropietrowskiego, będzie mogła wypoczywać w naszym mieście od 3 do 13 sierpnia. To efekt zapowiadanego w lutym czynnego udziału w akcji wspierania obywateli Ukrainy.

Skarb Gryfa w Szczecinie odkryty!

W minioną sobotę, 5 lipca br., z okazji 69. Urodzin Szczecina, odbyła się gra miejska „Odkryj Skarb Gryfa”. Gra organizowana była w ramach projektu miejskiego bloga Szczecin Aloud.

Ponad 1000 odbiorów dużych elektrośmieci w Szczecinie!

W przeciągu pół roku, ElektroEko zrealizowało ponad 1000 odbiorów wielogabarytowych elektrośmieci z szczecińskich mieszkań. A wszystko za sprawą przystąpienia Szczecina do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci”, nad którym mecenat sprawuje Urząd Miasta Szczecin.

Nadjeżdża Bike_S - szczeciński rower miejski

Na dystansach poniżej 5 km jest bardziej efektywny niż auto, autobus albo tramwaj. Od kilku lat podbija kolejne miasta Europy. Rower miejski w Szczecinie zacznie działać od sierpnia - pod nazwą Bike_S.

KSO operatorem hali widowiskowo-sportowej w Szczecinie

Miasto Szczecin podpisało umowę z firmą KSO Sp. z o.o. na świadczenie usług polegających na organizacji imprez i zarządzaniu Halą Widowiskowo-Sportową w Szczecinie. Okres obowiązywania umowy to 3 lata.

Grzebowisko dla zwierząt domowych w Szczecinie- rozstrzygnięcie przetargu

Urząd miasta rozstrzygnął przetarg na 30 letnia dzierżawę ternu przy ul. Bielańskiej w Szczecinie z przeznaczeniem na grzebowisko dla małych zwierząt domowych. Według komisji przetargowej najlepszą ofertę złożyła szczecińska firma Medicclean Norbert Pieńkowski.

Szczecin-Próby akustyczne na hali

30 czerwca 2014 r. zakończyły się próby akustyczne na hali widowiskowo-sportowej w Szczecinie. Testy polegały na emisji ściśle określonego dźwięku i mierzeniu różnego rodzaju parametrów.

Szczecińska Trafostacja Sztuki walczy o tytuł w ogólnopolskim konkursie „Modernizacja roku 2013”

Trafostacja Sztuki to obiekt, który powstał w wyniku rewitalizacji zabytkowej transformatorowni. Odbywają się w niej targi, kongresy, konferencje, koncerty muzyki klasycznej i estradowej. Budynek jest podzielony na 4 strefy funkcjonalne: wystaw i obsługi widza, strefę biurową, strefę obsługi technicznej, strefę rezydencjonalną

Drugie miejsce dla Szczecina

Urząd Miasta Szczecin zajął II miejsce w rankingu przejrzystości instytucji publicznych w kategorii dostęp do informacji publicznej.

Cieszmy się wolnością... cieszmy się Szczecinem

Przypominamy o trwającej kampanii „Cieszmy się wolnością... cieszmy się Szczecinem”, związanej z 25 rocznicą wyborów 4 czerwca 1989 r.

Słoneczny Rewal

Pogoda w ostatni weekend , 7-8 czerwca 2014 r. dopisała co skłoniło wielu turystów do dowiedzenia tej malowniczej miejscowości. /Galeria zdjęć/

Cieszmy się wolnością, cieszmy się Szczecinem

25 lat temu Polacy przy urnach wyborczych odrzucili system komunistyczny. W rocznicę wyborów 4 czerwca 1989 r. miasto chce przypomnieć to historyczne wydarzenie, zachęcić mieszkańców do wspólnego świętowania i podsumowania tego, co wydarzyło się w minionym ćwierćwieczu.

Startuje Szczeciński Budżet Obywatelski 2015

Kolejną edycję Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego czas zacząć. Od dziś 30 maja 2014 r. do 30 czerwca mieszkańcy mogą składać propozycje w ramach SBO 2015. Każdy może zdecydować, na jakie inwestycje wydać 5 milionów złotych.

Telebim w Szczecinie już wisi

Trwają rozruchy nowej hali widowiskowo-sportowej w Szczecinie. Po zeszłotygodniowych testach iluminacji zewnętrznej nadszedł czas na telebim.

Rzeźba kpt. Mączki – rozstrzygnięcie konkursu w Szczecinie

Ludomir Mączka – przez przyjaciół zwany Ludkiem, urodził się 22 maja 1926 r. we Lwowie, zmarł 30 stycznia 2006 r. w Szczecinie, polski żeglarz, kapitan jachtowy, podróżnik i geolog. Przebył na jachtach 170 tys. mil morskich, 9-krotnie przemierzył Atlantyk, 4-krotnie Pacyfik, 3‑krotnie Ocean Indyjski. Jako geolog poznał Mongolię, Zambię, Andy, jako podróżnik nawiązał przyjaźnie z tysiącami ludzi w wielu miejscach świata. Był obywatelem świata. Miał obywatelstwo polskie i kanadyjskie, mieszkał wszędzie i nigdzie, miał przyjaciół na całym świecie, który opłynął swoim ukochanym jachtem „Marią”.

Trafostacja Sztuki nagrodzona w Szczecinie

Szczecińska Trafostacja Sztuki otrzymała wyróżnienie SARP za najlepszy obiekt wzniesiony ze środków publicznych w 2013 roku. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

VII nadzwyczajna sesja Rady Miasta Szczecina

26 maja 2014 r. zakończyła się VII nadzwyczajna sesja Rady Miasta. Spotkanie dotyczące Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia" wywołało wiele emocji. Podczas sesji przedstawiona została aktualna sytuacja stoczni. Prezes Funduszu Mars Piotr Słupski powołał się na raport Najwyższej Izby Kontroli, w którym dobrze oceniono przeprowadzoną restrukturyzację, natomiast Prezes "Gryfii" Lesław Hnat przedstawił aktualną sytuację, odniósł się m.in. do wzrostu produkcji czy spadku zadłużenia. Obecni na sali sesyjnej związkowcy wyrazili swoje obawy dot. przekazania części przedsiębiorstwa innemu pracodawcy. Zdaniem związkowców takie działania mogą doprowadzić stocznię do upadku. Natomiast wg. prezesów Funduszu Mars oraz „Gryffi” te działania mogą przynieść znaczne oszczędności dla stoczni, przy jednoczesnym zachowaniu obecnych etatów.

Schron pod Urzędem Miasta Szczecina odkryty

W minioną sobotę, 18 maja 2014 r. podczas Nocy Muzeów, szczecinianie po raz pierwszy mieli okazję obejrzeć potężny schron znajdujący się pod Urzędem Miasta. Podziemia i gmach magistratu odwiedziły tłumy zwiedzających.

Rozbudowa SP nr. 7 w Szczecinie

Rozpoczęła się produkcja modułów z których powstanie nowy budynek przy SP 7 przy ul. Złotowskiej w Szczecinie. Obiekt będzie się składał z 5 sal lekcyjnych przystosowanych do nauczania początkowego. Pomieści około 125 uczniów.

Księżna Maria Elżbieta odwiedziła pacjentów Kliniki św. Mikołaja

Podczas wizyty Duńskiej Pary Książęcej, JKW Księżna Maria Elżbieta odwiedziła małych pacjentów Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 PUM.

Księżna odwiedziła chore dzieci w Szczecinie

W dniu dzisiejszym 14 maja 2014 r. Księżna Maria Elżbieta odwiedziła małych pacjentów kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej Szpitala przy ul. Unii Lubelskiej - zobacz zdjęcia!

Duńska Para Książęca odwiedziła Szczecin

Wizyty tak ważnych gości w naszym mieście nie pamiętają nawet najstarsi Szczecinianie. 14 maja br. Szczecin ugościł następcę tronu Królestwa Danii JKW Fryderyka wraz z małżonką JKW Marią Elżbietą. Para Książęca spędzi w Szczecinie jeden dzień. Jest to pierwsza wizyta duńskiej Pary Książęcej w Polsce. /Zobacz galerię zdjęć/

Gmach urzędu miasta Szczecina jeszcze bardziej zielony

Za kilka tygodni ruszy kolejny etap remontu elewacji budynku urzędu miasta. Pierwsze efekty renowacji gmachu przy pl. Armii Krajowej mieszkańcy Szczecina i turyści mogą podziwiać od kilku miesięcy. Remont obejmie teraz ściany urzędu od ul. Felczaka

Busole Biznesu - nominacje w Szczecinie

Kapituła Nagrody Gospodarczej Prezydenta Szczecina nominowała firmy w czterech kategoriach: Firma Roku, Inwestycja Roku, Firma dla Szczecina, Innowacja Roku. Uroczysta gala wręczenia nagród laureatom odbędzie się 22 maja br. w Teatrze Lalek Pleciuga.

SKO: działania miasta Szczecina są prawidłowe

Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Szczecinie potwierdza prawidłowość działań miasta w sprawie udostępniania informacji publicznej. SKO podtrzymuje osiem decyzji wydanych przez prezydenta miasta.

Duńska Para Książęca odwiedzi Szczecin

Wizyty tak ważnych gości w naszym mieście nie pamiętają nawet najstarsi Szczecinianie. 14 maja br. Szczecin ugości następcę tronu Królestwa Danii JKW Fryderyka wraz z małżonką JKW Marią Elżbietą. Para Książęca spędzi w Szczecinie jeden dzień. To będzie pierwsza wizyta duńskiej Pary Książęcej w Polsce.

Trwa nabór do Reprezentacji Szczecina na regaty The Tall Ships Races 2014

Ruszyła rekrutacja do Reprezentacji Szczecina na regaty The Tall Ships Races 2014. W 2014 roku miasto Szczecin będzie reprezentowane przez około 100 członków załóg, którzy popłyną na dwóch jachtach Centrum Żeglarskiego: ZRYWIE i URTICE oraz na żaglowcu FRYDERYK CHOPIN

Ludzie świata sportu nagrodzeni w Szczecinie

We wtorek, 29 kwietnia br., w hali Szczecińskiego Domu Sportu odbyła się Szczecińska Gala Sportu. Podczas uroczystości Piotr Krzystek prezydent Szczecina, wręczył nagrody pieniężne i wyróżnienia sportowcom, trenerom, działaczom za sukcesy sportowe w roku 2013.

Stanowisko miasta w sprawie budowy stadionu w Kołbaskowie

Od roku 2007 prezydent wspiera finansowo odbudowę sportową klubu Pogoń Szczecin. Przez te 7 lat Miasto było i wciąż pozostaje strategicznym parterem klubu, dzięki czemu Pogoń przeszła drogę od IV ligi do ekstraklasy. W tym czasie, na bieżąco rozwijaliśmy bazę treningową .

Renowacja Szlaków Turystycznych w Szczecinie

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników długich spacerów. Trwa renowacja pieszych szlaków turystycznych na terenie Szczecina. W mieście znajduje się około 140 km malowniczych, pieszych szlaków.

Gimnazjalisto: zdobądź zawód!-inicjatywa w Szczecinie

W odpowiedzi na potrzeby sygnalizowane przez firmy z naszego regionu, Miasto Szczecin w porozumieniu z Zachodniopomorskim Klastrem Morskim, postanowiło utworzyć w nadchodzącym roku szkolnym 2014/2015, klasy zawodowe w szkołach ponadgimnazjalnych

Specjaliści o programie Szczecin 2020

Ograniczenie ruchu samochodów w mieście poprzez budowę linii tramwajowych, tworzenie zintegrowanych węzłów komunikacyjnych czy poprawa dostępu drogowego do miasta. To część propozycji przedstawionych do programu Szczecin 2020, podczas wtorkowego spotkania ze specjalistami od inżynierii i transportu drogowego.

Szczecin upamiętni rocznicę 10 kwietnia

10 kwietnia zawyją syreny w Szczecinie

Szczecin dobrym miejscem do życia i pracy

Dobre miejsce do życia i pracy - pod takim hasłem ruszyła w Szczecinie kampania outdoorowa skierowana przede wszystkim do ludzi młodych znających języki obce. Akcja jest wspólnym przedsięwzięciem Miasta Szczecin i dziesięciu firm z sektora BPO, SSC i ITO.

Działki pod rozbudowę Teatru Polskiego w Szczecinie

Symboliczną złotówkę kosztowała każda z czterech działek, które Gmina Miasto Szczecin sprzedała dziś na rzecz Województwa Zachodniopomorskiego. Nieruchomości są niezbędne do rozbudowy Teatru Polskiego w Szczecinie

Zielone światło dla roweru miejskiego w Szczecinie

Przetarg na budowę Szczecińskiego Roweru Miejskiego przeprowadzono prawidłowo - potwierdziła to Krajowa Izba Odwoławcza. Decyzja KIO umożliwia podpisanie umowy z wybranym wykonawcą czyli konsorcjum firm Enigma i Sharing Union.

Miasto wsparło kluby sportowe. Szczecin strategicznym partnerem Pogoni

Podpisanie umowy pomiędzy Miastem a Pogonią Szczecin S.A., zakończyło tegoroczne negocjacje pomiędzy Gminą a klubami sportowymi. Łączna kwota wsparcia dla klubów, występujących w najwyższych klasach rozgrywkowych, wynosi ponad 7,4 mln zł.

Posprzątaj po swoim psie - kampania w Szczecinie

Ruszyła 4. edycja kampanii informacyjno-edukacyjnej pn. „Szczecin Miastem czystej zieleni – posprzątaj po swoim psie”. Celem projektu jest edukacja szczecińskich przedszkolaków dotycząca utrzymania porządku i czystości po czworonożnych pupilach.

Szczecin w programie „Moje miasto bez elektrośmieci”

Szczecin został objęty ogólnopolskim programem edukacyjnym „Moje miasto bez elektrośmieci”. Dla miasta oznacza to uruchomienie skutecznego systemu zbierania elektrośmieci, dla lokalnych szkół – szansę na pozyskanie atrakcyjnych pomocy dydaktycznych. Urząd Miasta Szczecin sprawuje mecenat nad programem

Więcej terenów dla inwestorów w Szczecinie

Szczecin przygotowuje się do sprzedaży nieruchomości leżących w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro – Park Mielec. Stosowne uchwały w tej sprawie mają podjąć radni w czasie zbliżającej się sesji Rady Miasta. Nieruchomości sprzedawane będą w drodze przetargów łącznych, których celem jest wyłonienie przedsiębiorcy, który uzyska zezwolenie na działalność w Strefie oraz nabędzie nieruchomość.

Dni Skandynawskie w Szczecinie

Celem Dni Skandynawskich jest budowanie długotrwałego i cyklicznego forum spotkań, ułatwiającego nawiązywanie kontaktów biznesowych połączonych z prezentacją oferty gospodarczej.

Opłatomat, czyli samoobsługa w Urzędzie Miasta Szczecina

Już jutro 13 marca w Biurze Obsługi Interesantów UM Szczecin zacznie działać opłatomat. Maszyna umożliwi samodzielne opłacanie należności m.in. za prawo jazdy oraz rejestrację pojazdów.

Umowa na nowy tramwaj w Szczecinie

Pracownicy spółki Tramwaje Szczecińskie złożą niskopodłogowy tramwaj Moderus Beta, do którego konstrukcję i części dostarczy firma z Poznania

Szczecin upamiętnia 15-stą rocznicę Polski w NATO

10-ego marca, dwa dni przed obchodami 15-tej rocznicy przystąpienia Polski do NATO, Dowódca Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego gen.broni Bogusław Samol razem z Prezydentem Szczecina Piotrem Krzystkiem, otworzyli wystawę w Galerii Prezydenckiej Urzędu Miasta Szczecina. Ekspozycja tematyką związana jest z 15-stą rocznicą wstąpienia Polski do NATO oraz zbliżającą się 15-stą rocznicą istnienia Korpusu Północno-Wschodniego.

Szczecin miejscem spotkań polsko-ukraińskich

Dziś w Szczecinie odbyło się spotkanie Konwentu Współpracy Samorządowej Polska – Ukraina. W spotkaniu konwentu uczestniczył Ambasador Ukrainy Jego Ekscelencja Markijan Malskyj

Mieszkańcy o Szczecin 2020

We wtorek 4 marca w sali sesyjnej UM prezydent Piotr Krzystek rozmawiał ze Szczecinianami na temat przyszłości miasta. Spotkanie odbyło się w ramach konsultacji planu rozwoju Szczecina w kolejnej perspektywie unijnej.

Kolejny KONTRAPUNKT w Szczecinie już niebawem

W dniach 7-13 kwietnia odbędzie się 49. edycja Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT 2014. Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorzy festiwalu przygotowali dla wszystkich miłośników teatru szereg niezwykle ciekawych spektakli i wydarzeń towarzyszących

W Szczecinie ogłoszono konkurs na wykonanie projektu rzeźby kpt. Ludomira Mączki

Miasto ogłasza konkurs na wykonanie projektu rzeźby kpt. Ludomira Mączki, znanego żeglarza i podróżnika. Rzeźba będzie kolejnym elementem Alei Żeglarzy, która powstaje na Bulwarze Piastowskim. Pula nagród w konkursie wynosi 20 tys. zł. Zwycięski projekt ma być zrealizowany jeszcze w tym roku.

Szczecin w Klastrze Morskim

Miasto Szczecin dołączyło do Stowarzyszenia Zachodniopomorski KLASTER MORSKI. Deklarację o przystąpieniu podpisano dzisiaj w szczecińskim magistracie.

Filharmonia Szczecińska jak wiedeńska Musikverein

Znane są już wyniki badań akustycznych nowej szczecińskiej Filharmonii.

Szczeciński magistrat najlepszy

Szczeciński Urząd Miasta zajął pierwsze miejsce w rankingu sporządzonym przez samorządowe czasopismo „Wspólnota”. Badaniu poddanych zostało 18 największych miast. Mieszkańcy oceniali pracę urzędników jak i sam urząd, odpowiadając na 10 szczegółowych pytań i przyznając punktu od 0 do 10.

W Szczecinie podpisano umowę dotyczącą bezpieczeństwa na obszarach wodnych

We wtorek 25 lutego br., doszło do podpisania umowy pomiędzy Miastem Szczecin a Szczecińskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w sprawie zapewnienie bezpieczeństwa na obszarach wodnych na terenie Szczecina.

Szczecin solidaryzuje się z Ukrainą

Szczecin aktywnie włącza się w akcję wspierającą mieszkańców Ukrainy. Wsparcie organizowane jest z powodu dramatycznej sytuacji, która od kilkunastu dni ma miejsce w tym kraju. Forma jak i zakres pomocy została przedstawiona dzisiaj podczas konferencji prasowej zorganizowanej w szczecińskim magistracie.

Busola Biznesu w Szczecinie

Prezydent Miasta Szczecin 3 stycznia 2006 roku ustanowił Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Szczecin. Celem ustanowienia Nagrody jest promowanie najlepszych firm Szczecina, inspirowanie rozwoju przedsiębiorstw, promowanie postaw proinwestycyjnych i zwiększenie konkurencyjności szczecińskich przedsiębiorstw.

Stypendia Prezydenta Sczecina

Rozpoczyna się kolejna, VIII edycja programu stypendialnego Prezydenta Miasta Szczecin dla studentów i doktorantów.

Blogerzy Szczecin Aloud zaprosili zakochanych do udziału w walentynkowym konkursie

Zakochane zdjęcia można było przesyłać do 10 lutego. 11 lutego zdjęcia zamieszczone zostały na profilu Szczecin Aloud na portalu społecznościowym Facebook . Do 14 lutego (do godz.12.00) można było głosować na najładniejsze zdjęcia.

Miasto wesprze szczecińską Policję

Miasto Szczecin oraz Policja, podpisały dzisiaj, 13 lutego 2014 r. porozumienie w sprawie dofinansowania zakupu nowych radiowozów dla szczecińskiej Policji.

Horyzonty 2013 w Szczecinie

10 lutego br., odbyła się Gala Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego, podczas której po raz pierwszy przyznane zostały Horyzonty, nowe żeglarskie wyróżnienia na Pomorzu Zachodnim. Szczecin został jednym z laureatów.

Wyróżnienie dla ratownika WOPR ze Szczecina

Krzysztof Terlecki ratownik WOPR, narażając swoje życie i zdrowie uratował osobę, która skoczyła z mostu z Trasy Zamkowej. Za swoją odwagę i profesjonalizm w podjętych działaniach, otrzymał dziś gratulacje od prezydenta Piotra Krzystka.

W Szczecinie "Niewiele trzeba by czuć się lepiej. Wystarczy 1 %"

Szczecińskie organizacje pożytku publicznego oraz Miasto już po raz jedenasty organizują akcję, zachęcająca do odpisania 1% podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego.

Szczecińskie pompy pięknieją

W tym roku kolejnych pięć zabytkowych pomp zwanych „berlinkami” przejdzie renowację. Dzięki temu charakterystyczne dla naszego miasta elementy, będą cieszyć wzrok mieszkańców i turystów estetycznym wyglądem i bieżącą wodą.

W Szczecinie podpisano list intencyjny w sprawie świetlicy stoczniowej

We wtorek 28 stycznia br., doszło do podpisania listu intencyjnego w sprawie świetlicy dawnej Stoczni im. Adolfa Warskiego w Szczecinie. List został podpisany przez dr. Łukasza Kamińskiego, prezesa Instytutu Pamięci Narodowej – KŚZpNP; Piotra Krzystka, prezydenta Miasta Szczecin; Piotra Dudę, Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

W Szczecinie przyznano stypendia

12 studentów oraz 9 doktorantów otrzymało stypendia naukowe w ramach VII edycji programu stypendialnego Prezydenta Miasta Szczecin. Z tej okazji we wtorek 28 stycznia br., odbyło się spotkanie prezydenta ze stypendystami oraz członkami komisji stypendialnej.

Wybierz Honorowego Ambasadora Szczecina

Już po raz 14 mieszkańcy Szczecina mogą wybrać swojego Ambasadora. Od 1 lutego br. rusza bowiem możliwość nadsyłania kandydatur do tego tytułu.

Szczecin upamiętni powstanie węgierskie z 1956 r.

Rada Miasta Szczecina podjęła w dniu 20 stycznia 2014 roku uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na wzniesienie w Szczecinie pomnika upamiętniającego węgierską rewolucję i walkę o wolność w 1956 roku.

Kwalifikacja wojskowa 2014 w Szczecinie

Od 10 lutego br., rusza w Szczecinie tegoroczna kwalifikacja wojskowa. Przed komisjami lekarskimi powinno się stawić ok. 2,6 tys. kobiet i mężczyzn.

Nagroda Artystyczna i Mecenas Kultury 2013 w Szczecinie

Do 28 lutego br., można zgłaszać kandydatury do Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin oraz do tytułu Mecenas Kultury Szczecina za rok 2013

Miejski finał WOŚP w Szczecinie za nami

Podczas niedzielnego finału Orkiestry cała Polska zbierała pieniądze tym razem na rzecz najmłodszych i seniorów. Na orkiestrowej mapie Polski nie mogło zabraknąć również Szczecina. W zbiórkę na rzecz orkiestry zaangażowało się ponad 2000 wolontariuszy z naszego miasta.

Łukęcin - galeria

Zdjęcia z 2010 r.

Gąski - galeria

Zdjęcia z 2010 r.

Trzęsacz - galeria

Zdjęcia z 2010 r.

Świnoujście - galeria

Zdjęcia z 2010 r.

Sianożęty - galeria

Zdjęcia z 2010 r.

Rewal - galeria

Jeżeli posiadasz nowsze zdjęcia prześlij nam je korzystając z linku na stronie pt. "Wyślij nam informacje, zdjęcie lub film" Najciekawsze opublikujemy!

Pogorzelica - galeria

Zdjęcia z 2010 r.

Pobierowo - galeria

Zdjęcia z 2010 r.

Niechorze - galeria

Zdjęcia z 2010 r.

Mielno - galeria

Zdjęcia z 2010 r.

Międzyzdroje - galeria

Zdjęcia z 2010 r.

Dąbki - galeria

Plaża 2010 r.
stat4u