SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Polska

Projekt Nowoczesnej rozbił jednomyślność strony społecznej RDS

„Solidarności” nie udało się przekonać pozostałych w Radzie Dialogu Społecznego central związkowych do szybkiego przeprowadzenia korzystnych dla pracowników zmian w terminach odwoławczych od zwolnienia z pracy. Powodem była… inicjatywa partii Nowoczesna.

Minister Mariusz Błaszczak otworzył Centrum Operacyjne Policji w Częstochowie

Sanktuarium częstochowskie jest miejscem, do którego co roku przybywa nawet 4 mln pielgrzymów, dlatego Centrum Operacyjne Policji będzie służyło zapewnieniu bezpieczeństwa pielgrzymom nie tylko podczas Światowych Dni Młodzieży, ale także w przyszłości – powiedział szef MSWiA w Częstochowie.

Premier Beata Szydło w Krakowie: Podczas Światowych Dni Młodzieży chcemy pochwalić się Polską

Chcemy pokazać Polskę nowoczesną, która ma w tej chwili podbijać świat! – mówiła premier Beata Szydło podczas uroczystości otwarcia interaktywnej wystawy „Pawilon Polski” w Krakowie.

Premier Beata Szydło w Krakowie: Chcemy mieć cały czas w sercu słowa Jana Pawła II – Nie lękajcie się!

Nie lękamy się. Chcemy pokonywać trudności, chcemy iść do przodu i chcemy przede wszystkim być razem, uczyć się miłości jeden od drugiego wzajemnie, pomagać sobie w tych trudnych czasach, ale też dbać o siebie nawzajem – mówiła premier Beata Szydło podczas uroczystości otwarcia Parku Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Powitała również wolontariuszy i uczestników Światowych Dni Młodzieży

Minister Mariusz Błaszczak: Jestem przekonany, że dzięki zaangażowaniu służb ŚDM przebiegną bezpiecznie

Zrobimy wszystko, żeby zapewnić bezpieczeństwo pielgrzymom podczas Światowych Dni Młodzieży - powiedział szef MSWiA podczas odprawy służb podległych MSWiA w Wieliczce.

Związkowcy jednym głosem o Założeniach do budżetu państwa

Od kilku lat pogłębia się tendencja ograniczania zakresu informacji zawartych w projekcie budżetu państwa. Strona pracowników w Radzie Dialogu Społecznego ("Solidarność", OPZZ, FZZ) uzgodniła i przedstawiła stanowisko w sprawie Założeń budżetu państwa na rok 2017.

Prezydent: ŚDM okazją do modlitwy o pokój zanoszonej także przez żołnierzy

Światowe Dni Młodzieży będą okazją do wspólnej modlitwy o pokój zanoszonej przez żołnierzy z wielu państw świata" - napisał prezydent Andrzej Duda do młodych wojskowych, uczestniczących w ŚDM w liście odczytanym podczas uroczystości na pl. Krasińskich w Warszawie.

Polski dialog społeczny przykładem dla Europy

O planowanej strategii do dyskusji na temat przyszłości Europy rozmawiali wczoraj w Gdańsku Piotr Duda, szef NSZZ "Solidarność", Luca Visentini sekretarz generalny Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych oraz Józef Niemiec, doradca specjalny EKZZ.

Platformie już dziękujemy ?

W dniach 22-24 lipca zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy chciałbyś rozpadu PO?" Ponad 85% internautów odpowiedziało ,że TAK! Wynik ten świadczy, że obecna partia opozycyjna dalej posiada duży negatywny elektorat społeczny a ostatni kryzys wewnętrzny jej nie pomaga. Należy się jednak spodziewać ,że gdy ruszy komisja śledcza w spr. Amber Gold i na jaw wyjdą nowe fakty o różnych przekrętach w tej sprawie, to faktycznie może dojść do rozpadu PO! /Zobacz wynik sondażu/

Komunikat MSWiA dotyczący bezpieczeństwa w Polsce

Informujemy, że służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo, podległe Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji, na bieżąco monitorują sytuację w Polsce. Przypominamy, że od 4 lipca przywrócone zostały tymczasowe kontrole na polskich granicach w strefie Schengen.

Po zamachu na Zachodzie bez zmian-felieton Jana Wojewskiego

Śmierć 10 - przeważnie młodych ludzi - i dziesiątki rannych to wynik zamachu w Monachium dokonanego przez Irańczyka z niemieckim paszportem. Obserwując media i reakcje polityków na tą tragedię można krótko powiedzieć że na Zachodzie bez zmian.

Już za tydzień Światowe Dni Młodzieży

Gościem Krzysztofa Świątka w programie "Cztery Strony" był ks. Krzysztof Dukielski, wicedyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży.

POLICJANCI CZUWAJĄ NAD BEZPIECZEŃSTWEM PIELGRZYMÓW

Blisko 400 pielgrzymów z całej Europy odwiedziło Frombork, a kolejne międzynarodowe spotkanie już dzisiaj. Nad tym, aby pobyt młodych gości, którzy zmierzają na Światowe Dni Młodzieży przebiegał bez zakłóceń, czuwali policjanci z powiatu braniewskiego. Podobne spotkanie odbyło się też w Wiślicy - tam zgromadziło się około 1600 młodych ludzi - oraz w Zielonej Górze i Włocławku.

Odpowiedź na publikację prasową dotyczącą konfiskaty rozszerzonej

W związku z publikacją dziennika „Puls Biznesu” z 22 lipca 2016 r., zatytułowaną „Konfiskata firm to bubel”, autorstwa Jarosława Królaka, Ministerstwo Sprawiedliwości zdecydowanie oświadcza, że nie zgadza się z zawartymi w tym artykule tezami i ocenami, dotyczącymi projektowanych przepisów o konfiskacie rozszerzonej.

Minister Mariusz Błaszczak: jestem spokojny, że Światowe Dni Młodzieży przebiegną bezpiecznie

Stan przygotowania służb przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie był tematem odprawy, która miała miejsce w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie

To początek końca Schetyny i PO?

Grzegorz Schetyna nie ma ostatnio dobrej passy. Jego zemsta na Misiu Kamińskim oraz Protasiewiczu i wyrzucenie ich z partii być może ma uzasadnienie. Ale czy następna będzie Ewa Kopacz? Nie można tego wykluczyć gdyż ich ambicje i animozje od dawna iskrzą. Tylko czy to nie będzie już początek końca Platformy Obywatelskiej? I czy Donald Tusk potrafi ją reaktywować?

Nie chciano po prostu filmu o tej tematyce - wywiad z reżyserem Konradem Łęckim

Była to droga przez mękę. Film zaczęliśmy totalnie bez pieniędzy a jedynie z obietnicami od kilku instytucji - rozmawiał Andrzej Ficek

Premier Beata Szydło po szczycie Grupy Wyszehradzkiej: UE musi wrócić do swoich korzeni

Grupa Wyszehradzka (V4) będzie bardzo aktywna w procesie zmian, które w tej chwili stoją przed Unią Europejską (UE), będzie proponować rozwiązania, które sprawią, że UE będzie silniejsza - podkreśliła premier Beata Szydło po czwartkowym spotkaniu premierów państw V4 w Warszawie. To pierwsze spotkanie V4 odkąd Polska przejęła prezydencję w Grupie.

PiS gromi rywali ale SLD zaskakuje!

W dniach 19-21 lipca umożliwiliśmy naszym czytelnikom wyrażenie opinii na temat poparcia dla partii politycznych. Pierwszy raz umożliwiliśmy głosowanie na partie pozaparlamentarne i KOD. PiS bezapelacyjnie zwycięża ale wynik SLD jest dużym zaskoczeniem./Zobacz wynik sondażu/

"Solidarność" i CNV mają wspólne opinie na temat przyszłości Europy

Dzisiaj w Gdańsku (20-06-16)Piotr Duda, przewodniczący KK NSZZ "S" i jego zastępca Tadeusz Majchrowicz spotkali się z przedstawicielami Holenderskiego Związku Zawodowego CNV (Narodowa Federacja Chrześcijańskich Związków Zawodowych). W siedzibie Komisji Krajowej omówiono działania EKZZ w obliczu takich problemów jak Brexit, uchodźcy oraz sytuacja w Turcji.

"Solidarność" oburzona projektem o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe

"Solidarność" z oburzeniem przyjęła informację o poselskiej inicjatywie zmiany ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Inicjatywa ma w głównej mierze przynieść wysoki wzrost uposażeń wysokich funkcjonariuszy rządowych i parlamentarnych.

Kolejne posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego

Projekt rozporządzenia w sprawie ustalenia granic gmin i miast oraz nadania miejscowościom statusu miasta był wiodącym tematem kolejnego w tym roku posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, któremu przewodniczył podsekretarz stanu MSWiA, Sebastian Chwałek.

Jednak to był Koń Trojański w Platformie?

Dzisiejsze wyrzucenie Misia Kamińskiego z szeregów PO potwierdza naszą tezę z października ubiegłego roku, że ten popularny polityk mógł rozwalać obecną partię opozycyjną od środka. Poniżej nasz artykuł z 22 października 2015 roku

Gminy będą lepiej chronione przed niekontrolowanym zadłużeniem

Finanse gmin będą sprawniej nadzorowane i kontrolowane dzięki zmianom w organizacji regionalnych izb obrachunkowych. Zaproponowano je w skierowanym do uzgodnień projekcie nowelizacji ustawy.

Ministerstwo Sprawiedliwości reaguje, by chronić dobro dzieci

Za niedopuszczalne uważam zdarzenia, gdy mimo ewidentnej potrzeby ochrony dobra małoletnich pokrzywdzonych przestępstwem (zwłaszcza o charakterze seksualnym) ich imiona i nazwiska umieszcza się bezrefleksyjnie na wokandzie dostępnej dla wszystkich – głosi pismo skierowane na polecenie Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro do prezesów Sądów Apelacyjnych w całym kraju.

Rozmowa telefoniczna premier Beaty Szydło z premier Wielkiej Brytanii Theresą May

Zabezpieczenie praw Polaków w UK po Brexicie, współpraca dwustronna oraz przyszłość relacji Wielka Brytania-UE - to główne tematy wtorkowej rozmowy telefonicznej premier Beaty Szydło i premier Theresy May. Polska premier pogratulowała Theresie May objęcia urzędu i zaprosiła nową szefową brytyjskiego rządu do złożenia wizyty w Warszawie w najbliższym czasie.

Walka z lichwą – propozycje Ministerstwa Sprawiedliwości

Z bezkarności cwaniaków, którzy udzielają lichwiarskich pożyczek, wynika ogromna ludzka krzywda. Bezwzględni przestępcy, wykorzystując łatwowierność i ciężką sytuację osób będących w potrzebie, często starszych, doprowadzają tysiące ludzi do stanu zupełnej bezradności i beznadziejności. Wiele ofiar lichwiarzy ląduje na bruku, a zdarzały się też przypadki samobójstw. Wobec tej patologii państwo nie może pozostawać obojętne – powiedział Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

Prezydent podpisał ustawę o podatku od towarów i usług

16 lipca 2016 r. Prezydent RP Andrzej Duda podpisał: Ustawę z dnia 7 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw. Celem ustawy z dnia 7 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw jest podjęcie działań zapobiegających lub ograniczających wyłudzaniu podatku od towarów i usług (VAT) w obrocie paliwami.

Polacy w pełni popierają rząd PiS-u!

W dniach 17-18 lipca zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy rządy PiS-u zmierzają w dobrym kierunku?" Ponad 89% internautów odpowiedziało ,że TAK! Ten wynik świadczy o tym, że Polacy są zadowoleni z działań obecnego rządu i nie chodzi tylko o program 500+ ale o też o całokształt działań zarówno w polityce wewnętrznej jak i na arenie międzynarodowej. Ten wynik to też policzek dla KOD-u i totalnej opozycji której działania wydają się mało skuteczne w zwalczaniu obecnego rządu! /Zobacz wynik sondażu/

Ułan Bator: Rozmowa premier Beaty Szydło z premierem Litwy

Podczas spotkania na marginesie 11. Szczytu Azji i Europy ASEM w Mongolii premier Beata Szydło rozmawiała z szefem litewskiego rządu Algirdasem Butkevičiusem.

Szef MSWiA podczas święta Policji: to Wasza zasługa, że Polacy czują się bezpiecznie

Tegoroczne obchody święta Policji rozpoczęły się od mszy świętej odprawionej w intencji poległych policjantów w Katedrze Polowej Wojska Polskiego przy ulicy Długiej w Warszawie. Tam również wybranym funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom wręczone zostały medale Gloria Intrepidis et Animi Promptis oraz Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki.

Prezydent RP na obchodach Święta Policji

Główne uroczystości Święta Policji odbyły się w sobotę na pl. Piłsudskiego. Prezydent Andrzej Duda podziękował funkcjonariuszom za pracę podczas szczytu NATO. Prosił też policjantów o "wierną, czujną i solidnie wykonaną" służbę na ŚDM.

Założenia zmian w systemie edukacji na posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego

W drugiej części posiedzenia Rady Dialogu Społecznego jego uczestnicy wysłuchali informacji Anny Zalewskiej minister edukacji narodowej na temat: „Uczeń. Rodzic. Nauczyciel – Dobra Zmiana” - kierunki zmian w systemie edukacji.

Minister Mariusz Błaszczak o poległych na służbie policjantach: to byli funkcjonariusze z powołania

Funkcjonariusze polskiej Policji okazali się bohaterami – powiedział w piątek minister Mariusz Błaszczak. 15 lipca w Komendzie Głównej Policji w Warszawie odbyły się uroczystości związane z odsłonięciem tabliczek epitafijnych na Tablicy Pamięci i wpisaniem do Księgi Pamięci nazwisk policjantów poległych na służbie.

Szef MSWiA do policjantek i policjantów: Wasza służba to codzienne wysiłki na rzecz ludzkiego zdrowia i życia. Dziękuję za Wasze poświęcenie

Z okazji zbliżającego się święta Policji, minister Mariusz Błaszczak zwrócił się z życzeniami do funkcjonariuszek i funkcjonariuszy, by podziękować im za służbę. Dziś (16 lipca) w Warszawie odbędą się centralne uroczystości z okazji święta policji.

Narodowe Czytanie 2016 – zgłoś swój udział w akcji

W sobotę, 3 września, podczas finału tegorocznej edycji, cała Polska czytać będzie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Wszyscy chętni mogą już zgłaszać swój udział w akcji.

Polacy nie chcą zmiany polityki rządu!

W dniach 15-16 lipca zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy po zamachu w Nicei Polski Rząd powinien zmienić zdanie w sprawie przyjmowania uchodźców?" Ponad 76% internautów odpowiedziało ,że NIE! Wynik ten świadczy , że nawet niedawny zamach w Nicei nie zmienia nastawienia Polaków do kwestii przyjmowania uchodźców do naszego kraju./Zobacz wynik głosowania/

Ułan Bator: premierzy Szydło i Erdenebat o polsko-mongolskiej współpracy

Współpraca gospodarcza, naukowa oraz wymiana młodzieży – to główne tematy rozmowy premier Beaty Szydło z premierem Mongolii Jargaltulga Erdenebatem. Premier Szydło spotkała się z mongolskim szefem rządu na marginesie szczytu przywódców Europy i Azji (ASEM) w Ułan Bator.

Ułan Bator: Spotkanie premier Beaty Szydło z premierem Wietnamu

Pogłębienie współpracy gospodarczej i politycznej – to sprawy poruszone na spotkaniu premier Beaty Szydło z premierem Wietnamu Nguyen Xuan Phuc, które odbyło się na marginesie trwającego XI szczytu ASEM w Mongolii

Ułan Bator: premier Beata Szydło z premierem Finlandii o przyszłości UE i bezpieczeństwie regionu

Na marginesie trwającego XI szczytu ASEM premier Beata Szydło spotkała się z premierem Finlandii Juhą Sipilä. Wśród poruszonych kwestii znalazły się sytuacja w Unii Europejskiej związana z Brexitem, szczyt NATO, a także sprawa bezpieczeństwa regionalnego, w tym bezpieczeństwa na Morzu Bałtyckim.

Minister Błaszczak: służby działają, jesteśmy przygotowani na ŚDM

Minister Mariusz Błaszczak odebrał w piątek (15 lipca) meldunki, złożone przez szefów poszczególnych służb, które uczestniczyły w posiedzeniu Międzyresortowego Zespołu ds. Zagrożeń terrorystycznych, zwołanym po zamachach w Nicei. Szef MSWiA zapewnił, że w tym momencie nie ma rekomendacji ze strony służb do podwyższenia poziomu zagrożenia terrorystycznego w Polsce.

Zaostrzenie kar za przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym. Propozycje Ministerstwa Sprawiedliwości

Chcemy ograniczyć nieodpowiedzialne i groźne zachowania nieokrzesanych kierowców, którzy regularnie, w sposób drastyczny, naruszają zasady bezpieczeństwa, powodując śmierć i zniszczenia na polskich drogach. Nic nie rozzuchwala sprawców bardziej niż bezkarność – powiedział Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

Wystawa „Wielcy Polacy”

W czwartek podsekretarz stanu w MON Wojciech Fałkowski otworzył na budynku Dowództwa Garnizonu Warszawa (Pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego 4) wystawę pt. „Wielcy Polacy”. Ekspozycja stanowi jeden z elementów programu edukacyjno-kulturalnego Szczytu NATO w Warszawie.

Raytheon i PGZ rozszerzyły współpracę

Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. i firma Raytheon podpisały nowy List Intencyjny. List rozwija ramy strategicznego partnerstwa pomiędzy firmami oraz włącza PGZ S.A. w strukturę globalnego łańcucha dostaw amerykańskiego koncernu. Wchodzący w życie List intencyjny ma na celu zacieśnienie wspólnej globalnej współpracy oraz wsparcie realizacji programów modernizacji technicznej polskiej armii

Szef MON na pożegnaniu żołnierzy PKW Kuwejt

Zaciągamy dziś u Was – jako naród i jako państwo – wielki dług: za gotowość, za przygotowanie, za decyzję o udaniu się na tę misję. Dziękuję za to w imieniu Rzeczypospolitej. I powtarzam za Waszym dowódcą ten najważniejszy rozkaz: macie wrócić szczęśliwie – powiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podczas spotkania z żołnierzami wchodzącymi w skład PKW Kuwejt.

Premier Beata Szydło na szczycie ASEM w Mongolii

Premier Beata Szydło weźmie udział w XI Szczycie ASEM w Mongolii, który odbędzie się w dniach 15-16 lipca 2016 r. w Ułan Bator. Tematem tegorocznego spotkania są kwestie rozwoju współpracy Azja – Europa, a także ocena dotychczasowej, 20-letniej działalności forum ASEM.

Ppłk Zdzisław Bernard Skarbek odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi RP

14 lipca 2016 r. w Pałacu Prezydenckim Szef Gabinetu Prezydenta RP Adam Kwiatkowski wręczył Krzyż Oficerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej ppłk. Zdzisławowi Bernardowi Skarbkowi – najwyższemu rangą oficerską polskiemu weteranowi mieszkającemu w Australii

Wałęsa dalej obraża śp. Lecha Kaczyńskiego i nie wie kto jest Bolkiem

W dzisiejszym wydaniu (14 lipca 2016) "Kropki nad i" Lech Wałęsa szalał , wyzywał i obrażał. Nie warto nawet tego cytować. A nie tak dawno udawał tzw. "głupa" przed swoim domem w Gdańsku gdy ludzie krzyczeli "Bolek do domu" /Zobacz nagranie wideo/

Przewiduję szybki uwiąd i marny koniec KOD-u. - wywiad z Krzysztofem Wyszkowskim

Tę prognozę Krzysztof Wyszkowski przedstawił już w tym wywiadzie w lutym 2016 roku. Jak zawsze legendarny opozycjonista miał rację bo KOD-owi brakuje elit i osobowości, które by wyrażały autentyczny bunt i zakorzeniły się w społeczeństwie - rozmawiał Andrzej Ficek

Sejm uchwalił ustawę o aktywizacji przemysłu okrętowego

Sejm uchwalił ustawę o aktywizacji przemysłu okrętowego. Zakłada ona zwolnienie stoczni z podatku VAT, wybór między CIT a zryczałtowanym 1-procentowym podatkiem od wartości sprzedanej produkcji, a także możliwość włączenia stoczni do specjalnych stref ekonomicznych. Ustawę przygotowało Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej

Posiedzenie zespołu ,,Razem bezpieczniej”

Zespół ds. Programu ,,Razem bezpieczniej” przyjął rekomendację dotyczące podziału rezerwy budżetowej w kwocie 3 mln złotych, która zostanie przeznaczona na najciekawsze projekty profilaktyczne

Ostrzejsze kary za korupcję w wymiarze sprawiedliwości

W Ministerstwie Sprawiedliwości trwają prace nad zmianami w Kodeksie karnym, które mają zapobiec korupcji wśród sędziów i prokuratorów, a w razie wykrytych przypadków przekupstwa – pozwolić na surowe karanie sprawców.

"Cieszę się, że partnerstwo Polski i Francji jest konsekwentnie rozwijane"

Depesza gratulacyjna Prezydenta RP Andrzeja Dudy do Prezydenta Republiki Francuskiej François Hollande’a z okazji Święta Narodowego Republiki Francuskiej

Premier Beata Szydło: promocją Polski za granicą zajmie się Polska Fundacja Narodowa

Polska Fundacja Narodowa będzie łączyła w sobie skuteczność działania, siłę promowania Polski i społeczną odpowiedzialność biznesu – mówiła premier Beata Szydło podczas wystąpienia na Giełdzie Papierów Wartościowych. Prezesi największych spółek Skarbu Państwa podpisali list intencyjny w sprawie powstania Polskiej Fundacji Narodowej.

Beata Szydło: Rodzina to najlepsza inwestycja w Polskę, w naszą wspólną przyszłość

Przyszłością Polski jest polska rodzina żyjąca godnie, mająca odpowiednio na jej potrzeby wysokie dochody. Mająca możliwość godnego, spokojnego i bezpiecznego wychowania swoich dzieci – podsumowała premier Beata Szydło trzy miesiące funkcjonowania programu „Rodzina 500+”.

Polacy są dumni z Prezydenta!

W dniach 12-14 lipca zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy jesteś dumny z prezydenta Andrzeja Dudy?" Ponad 87% internautów odpowiedziało ,że TAK! Wynik ten nie może dziwić gdyż od wygranych wyborów prezydenckich w maju 2015 roku Polska zaczęła się zmieniać w dobrym kierunku. Bezsporne jest to, że Andrzej Duda przywrócił godność nam Polakom oraz podniósł Polskę z kolan na arenie międzynarodowej. A to dopiero początek zmian! /Zobacz wynik głosowania/

Szef MSWiA o nowej ustawie dezubekizacyjnej: to wyraz sprawiedliwości społecznej

To jest naprawienie tego, co przez lata nie zostało naprawione. To jest wyraz sprawiedliwości społecznej – powiedział minister Mariusz Błaszczak podczas prezentacji nowej ustawy obniżającej emerytury i renty byłym funkcjonariuszom SB. Szef MSWiA przypomniał, że przyjęta przez poprzedni rząd w 2009 roku ustawa dezubekizacyjna nie obniżyła rent byłym funkcjonariuszom służby bezpieczeństwa. Obecny projekt przewiduje również taką obniżkę

Premier Szydło do medalistów lekkoatletycznych Mistrzostw Europy: Daliście nam dumę, radość, jesteście wielcy

Premier Beata Szydło pogratulowała polskim lekkoatletom, którzy wrócili do kraju z mistrzostw Europy w Amsterdamie. Pokazaliście, co to znaczy zwyciężać- mówiła Beata Szydło na poniedziałkowym spotkaniu w Kancelarii Premiera. Biało-czerwoni zdobyli 12 medali, w tym aż 6 złotych.

Nagroda Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego”

Uroczystość powołania Kapituły Nagrody Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Dla Dobra Wspólnego” odbyła się 12 lipca 2016 roku w Pałacu Prezydenckim w Sali Chorągwianej.

Prezydent podpisał pięć ustaw

11 lipca 2016 r. Prezydent RP Andrzej Duda podpisał: Ustawę z dnia 22 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy o instytutach badawczych.

Do pojednania z Ukrainą daleka droga!

W dniach 11-12 lipca zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy powinniśmy wybaczyć Ukraińcom ludobójstwo na Kresach?" Ponad 72% internautów odpowiedziało ,że NIE! Wynik ten świadczy, że dialog pojednania jaki przeszliśmy z Niemcami powinien zacząć się też z naszymi wschodnimi sąsiadami. Rany ludobójstwa są głębokie i nie zostały zaleczone. Najwyższy czas aby te relacje pomiędzy naszymi narodami zmienić!

Grupa Wyszehradzka przeciwna automatycznej relokacji uchodźców

Współpraca na rzecz bezpieczeństwa wewnętrznego, wspólny sprzeciw wobec automatycznej relokacji uchodźców i lepsza ochrona ludności przed katastrofami to priorytety polskiej prezydencji przedstawione w poniedziałek przez ministra Mariusza Błaszczaka podczas obrad ministrów spraw wewnętrznych Grupy V4.

Prezydent podsumował szczyt NATO

Warszawski szczyt NATO jednoznacznie pokazał jedność, spójność i solidarność Sojuszu; NATO i Polska odniosły sukces – powiedział prezydent Andrzej Duda po zakończeniu szczytu NATO. Dodał, że na szczycie zapadły bardzo ważne decyzje /Zobacz nagranie video/

Prezydent oddał hołd Ofiarom Zbrodni Wołyńskiej

W 73. rocznicę Krwawej Niedzieli na Wołyniu Prezydent RP Andrzej Duda złożył kwiaty i zapalił znicze przed pomnikiem Ofiar Zbrodni Wołyńskiej na warszawskim Żoliborzu

Premier Beata Szydło: szczyt NATO w Warszawie to wielki sukces Polski

Polska odniosła wielki sukces, a szczyt NATO przejdzie do historii jako wydarzenie bez precedensu wzmacniające bezpieczeństwo światowe – tak efekty szczytu NATO w Warszawie podsumowała premier Beata Szydło na poniedziałkowej konferencji prasowej na Stadionie Narodowym

11 lipca 1989 r. Śmierć księdza Sylwestra Zycha

Ksiądz Sylwester Zych zginął 11 lipca 1989 r. Jego zwłoki zostały znalezione przy dworcu PKS w Krynicy Morskiej. W trakcie autopsji na ciele zostały zidentyfikowane liczne obrażenia, w tym pręgi z tyłu głowy, być może spowodowane uderzeniami pałki. Śledztwo prokuratorskie zostało umorzone w 1993 r. bez wykrycia sprawców.

Spotkanie Prezydentów Polski i Rumunii

Podsumowanie szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego w Warszawie było głównym tematem roboczego spotkania prezydentów Polski i Rumunii, które odbyło się w Belwederze. Prezydent Duda podkreślił, że dzisiejsze "spotkanie stanowi symboliczne zamknięcie tej drogi, która prowadziła nas razem do szczytu NATO w Warszawie"

Zaklejone mózgi berlińskiego KOD - u

Do jakich szczytów hipokryzji i głupoty dochodzą działacze Kodu w Berlinie, świadczy ich akcja pod Bramą Brandeburską 5 lipca 2016. Odbyła się ona pod hasłem "czarny protest". Ewentualnych uczestników wzywano do ubrania się na czarno i zakładania ust czarną taśmą. Było to jawne nawiązanie do tradycji demonstracji warszawskich przed Powstaniem Styczniowym.

Suwerenne państwo członkowskiew zamyśle Polska a struktury unijne: komisje, rada czy parlament UE -felieton Mieczysława Celejewskiego

UE - Państwo było, jest i zapewne będzie podstawową płaszczyzną odniesienia w analizie i postrzeganiu Unii Europejskiej. [3] To państwa swą suwerenną decyzją powołały do życia Wspólnoty Europejskie oraz Unię Europejską i to one wyposażyły je w określone traktatami kompetencje. Są więc, zgodnie z określeniem użytym przez Federalny Trybunał Konstytucyjny RFN w orzeczeniu w sprawie Traktatu z Maastricht z 1993 r., "panami Traktatu", to one wyznaczają zakres integracji.

Prezydent dla TVP: Jestem przekonany, że będziemy bardziej bezpieczni

Sojusz podjął takie decyzje, które odpowiadają na zmieniające się środowisko bezpieczeństwa i jestem z tego bardzo zadowolony, bo to oznacza realne wzmocnienie bezpieczeństwa Polski i naszej części Europy – powiedział prezydent Andrzej Duda w wieczornym wywiadzie na żywo w TVP1 i TVP Info.

Spotkanie z Prezydentem Ukrainy Petro Poroszenką

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał w sobotę z Prezydentem Ukrainy Petro Poroszenką. Spotkał się także z Nadiją Sawczenko. Porucznik ukraińskich sił zbrojnych i posłanka partii Batkiwszczyna byłej premier Julii Tymoszenko była specjalnym gościem forum ekspertów podczas drugiego dnia szczytu NATO w Warszawie.

Szczyt NATO to sukces PiS-u!

W dniach 9-10 lipca zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy szczyt NATO to sukces PiS-u?"Ponad 91% internautów odpowiedziało, że TAK! Ten wynik nie może dziwić. Negatywna i agresywna kampania oszczerstw obecnej opozycji nie przyniosła skutku. Najpierw mówiono ,że szczyt NATO zostanie przeniesiony do innego kraju, potem , że Obama nie przyjedzie , że Komisja Wenecka nas oczerni, że Rosja się sprzeciwi i nie pozwoli i tym podobne bzdury w kategorii bajkopisarstwa. Zachęcamy do pisania następnych bajek, najlepiej dla dzieci bo one w nie wierzą.

Oficjalny obiad dla krajów partnerskich NATO wydany przez premier Beatę Szydło

Premier Beata Szydło była gospodarzem oficjalnego obiadu wydanego na cześć szefów delegacji państw partnerskich Sojuszu Północnoatlantyckiego na zakończenie pierwszego dnia obrad szczytu NATO w Warszawie.

Pierwszy dzień Szczytu NATO - RELACJA

W Warszawie od piątku trwa dwudniowy szczyt NATO. Bierze w nim udział 61 delegacji, w tym 18 prezydentów i 21 premierów, wśród nich prezydent USA Barack Obama. Pierwsza sesja poświęcona jest Europie Środkowo-Wschodniej. Gospodarzem szczytu jest prezydent Andrzej Duda; przewodniczy mu sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

Rozmowa premier Beaty Szydło z premierem Włoch Matteo Renzim

Kwestie bezpieczeństwa i migracji, współpraca dwustronna oraz scenariusze dla Europy post-Brexit były głównymi tematami rozmów premier Beaty Szydło z premierem Włoch Matteo Renzim. To kolejne z serii piątkowych spotkań premier Beaty Szydło z szefami rządów na marginesie szczytu NATO w Warszawie.

Spotkanie premier Beaty Szydło z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem

Sytuacja Wielkiej Brytanii (UK) po Brexicie, kwestia zabezpieczenia praw Polaków w UK po wyjściu tego kraju z Unii Europejskiej (UE) oraz współpraca w ramach NATO – to główne tematy piątkowych rozmów polskiej premier z szefem brytyjskiego rządu. Premier Beata Szydło przy okazji szczytu NATO w Warszawie spotkała się z Davidem Cameronem.

Spotkanie premier Beaty Szydło z premier Norwegii Erną Solberg

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w piątek odbyła się rozmowa premier Beaty Szydło z szefową norweskiego rządu Erną Solberg. Spotkanie miało miejsce przy okazji szczytu NATO odbywającego się Warszawie.

Spotkanie Prezydentów Dudy i Obamy

Warszawski szczyt NATO pokaże jedność, wzmocni polsko-amerykańskie partnerstwo - mówił w piątek prezydent Andrzej Duda. Polska jest jednym z filarów wschodniej flanki, oddanym sojusznikiem – podkreślał prezydent USA Barack Obama.

"Sojusz musi potwierdzić zasadę niepodzielności swojego bezpieczeństwa"

Prezydent RP na Pierwszej Sesji Rady Północnoatlantyckiej - Szanowny Panie Sekretarzu Generalny, Ekscelencje, Dostojni Goście

"NATO musi dowieść, że jest i będzie żywym, silnym i wiarygodnym sojuszem"

NATO musi dowieść, że jest i będzie żywym, silnym i wiarygodnym sojuszem na rzecz pokoju, wolności i demokracji - wskazał prezydent Andrzej Duda. Szef NATO Jens Stoltenberg podkreślił, że Sojusz nie chce nowej zimnej wojny. Szukamy konstruktywnego i znaczącego dialogu z Rosją - dodał.

PiS masakruje opozycję !

W dniach 7-8 lipca zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Którą partię popierasz?" Można było głosować tylko na partie zasiadające w parlamencie. Prawo i Sprawiedliwość bije rekordy popularności co nie może dziwić. Program 500+, Mieszkanie +, wysoka płaca minimalna, to tylko niektóre punkty które dają tej przychylność zwykłych obywateli. /Zobacz wynik głosowania/

Sejm przyjął ustawę o minimalnej stawce godzinowej

Sejm uchwalił ustawę o minimalnej stawce godzinowej za pracę na umowę-zlecenie i w ramach samozatrudnienia. Zgodnie z nią wynagrodzenie wyniesie 12 zł za godzinę, a po waloryzacji w 2017 r. - ok. 13 zł.Za przyjęciem ustawy głosowało 380 posłów, 47 było przeciwko, a 14 wstrzymało się od głosu.

PODCZAS ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY POLICJANCI BĘDĄ PRZEPROWADZAĆ SELEKTYWNĄ KONTROLĘ BEZPIECZEŃSTWA

W czasie trwania Światowych Dni Młodzieży policjanci pełniący służbę w rejonach celebry, ale także w miejscach większych skupisk ludzkich jak dworce PKS czy PKP , główne trasy i ciągi komunikacyjne itp. będą przeprowadzać wybiórcze kontrole osób oraz bagaży.

Przesłanie Prezydenta RP do uczestników Warsaw Summit Experts’ Forum

Dwa lata temu agresja na Ukrainę naruszyła ład międzynarodowy. W imię próby ponownego narzucenia światu logiki stref wpływów i koncertu mocarstw podważona została zasada nienaruszalności granic w Europie. Znów agresję zbrojną zastosowano jako instrument polityki zagranicznej. Świat miał zaakceptować tezę, że na obszarze byłego Związku Sowieckiego nie obowiązuje już prawo międzynarodowe, ale prawo pięści

Duda i Stoltenberg: szczyt w Warszawie pokaże jedność Sojuszu

NATO pokaże na szczycie w Warszawie jedność, siłę i zdolność adekwatnego reagowania na zmieniającą się sytuację bezpieczeństwa - podkreślali w czwartek w Warszawie prezydent Andrzej Duda oraz sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

"W NATO potrzeba braterstwa wizji, wartości i zasad"

"W NATO potrzebujemy nie tylko braterstwa broni, ale również braterstwa wizji, wartości i zasad" - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do czołowych think tanków z okazji rozpoczynającego się w piątek szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego w Warszawie.

Minister Mariusz Błaszczak podziękował policyjnym spottersom

Bardzo dziękuję funkcjonariuszom Policji, którzy dbali o bezpieczeństwo polskich kibiców podczas EURO 2016 we Francji – powiedział minister Mariusz Błaszczak do spottersów.
stat4u