SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Polska

"Nie ma sygnałów, żebyśmy mieli w Polsce zagrożenie"

Nie ma w tej chwili żadnych sygnałów, żebyśmy w Polsce mieli jakiekolwiek zagrożenie - zapewnił we wtorek prezydent Andrzej Duda po rozmowie z szefami służb. Prezydent spotkał się z ministrem, koordynatorem służb specjalnych ministrem Mariuszem Kamińskim oraz szefami Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu i Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. W rozmowie uczestniczył szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

Amerykanie zwrócili się o opinię NSZZ „Solidarność”

John C. Law zastępca ambasadora USA w Polsce spotkał się dzisiaj w Gdańsku z przewodniczącym Komisji Krajowej Piotrem Dudą. Chciał poznać opinię NSZZ „Solidarność” o sytuacji w kraju. W spotkaniu uczestniczył też zastępca przewodniczącego Tadeusz Majchrowicz.

Prezydent o TK: funkcjonuje fatalnie

Trybunał Konstytucyjny funkcjonuje fatalnie, kilkukrotnie złamał prawo - mówił we wtorek, w wywiadzie dla TV Trwam i Radia Maryja, prezydent Andrzej Duda. W jego ocenie, obecna sytuacja jest "patowa". Trzeba rozwiązań na drodze politycznej - dodał.

Prezydent: musimy razem bronić europejskich wartości

Musimy stać razem w obronie naszych europejskich wartości, w obronie naszych fundamentów kulturowych - oświadczył prezydent Andrzej Duda, odnosząc się do zamachów Brukseli. Wcześniej, w Ambasadzie Królestwa Belgii wpisał się do księgi kondolencyjnej.

Prezydent złożył wieniec przed ambasadą Belgii

W związku z zamachami terrorystycznymi, do których doszło we wtorek w Brukseli, Prezydent Andrzej Duda udał się do Ambasady Królestwa Belgii gdzie złożył wieniec oraz wpisał się do księgi kondolencyjnej.

Premier Szydło po zamachach w Brukseli: Polska jest bezpieczna. Wszystkie służby są w pogotowiu

Mogę zapewnić Polaków, że są bezpieczni. Nie ma powodu, żeby wprowadzać podwyższony stopień bezpieczeństwa, ale będą prowadzone kontrole – powiedziała premier Beata Szydło, odnosząc się do wtorkowych zamachów terrorystycznych w Brukseli.

Premier Beata Szydło: Ograniczymy marnowanie żywności w Polsce

Pracujemy nad ustawą, która umożliwi producentom i sprzedawcom przekazywanie niepotrzebnej żywności na rzecz organizacji pomagającym osobom ubogim i w potrzebie – zaznaczyła premier Beata Szydło podczas świątecznej akcji dystrybucji żywności zorganizowanej przez Punkt Socjalny Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Kogo ochrania Marcin P?

Dzisiaj ruszył głośny proces w sprawie afery Amber Gold. Przed sądem w Gdańsku zasiadły dwie osoby, Katarzyna i Marcin P. Czy ława oskarżonych w tej sprawie nie jest jednak za krótka?

Schetyna najwięcej szkodzi Polsce?

W dniach 19-20 marca zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Który z nich najbardziej szkodzi donosząc na Polskę?" W tym niechlubnym rankingu wytypowaliśmy cztery osoby. Grzegorza Schetynę, Mateusza Kijowskiego, Ryszarda Petru i Sławomira Nojmana. Sondaż zdecydowanie wygrał ten pierwszy z wymienionych, którego poparło aż 77% internautów. Wyniki pozostałych polityków zobacz poniżej.

Festiwal Świętego Patryka uświetnił obchody narodowego święta Irlandii w Polsce

17 marca organizowany po raz pierwszy Festiwal Świętego Patryka uświetnił obchody narodowego święta Irlandii w Polsce.

9 krajów podkreśliło sprzeciw wobec projektu Nord Stream II

Na marginesie posiedzenia Rady Europejskiej (17-18 marca w Brukseli) premierzy Czech, Chorwacji, Estonii, Węgier, Łotwy, Litwy, Polski, Rumunii i Słowacji wysłali list do Przewodniczącego Komisji Europejskiej - Jean Claude‘a Junckera, wyrażając swoje obawy co do projektu Nord Stream II. Podkreślili znaczenie konkluzji Rady Europejskiej z grudnia 2015 roku, w których stwierdzono, że każda nowa infrastruktura powinna całkowicie zgodne z prawem UE oraz celami Unii Energetycznej.

Prezydent Andrzej Duda z premierem Orbánem m.in. o szczycie UE ws. imigracji

Prezydent Andrzej Duda i premier Węgier Viktor Orban pozytywnie i jako idące w dobrym kierunku ocenili piątkowe porozumienie Unii Europejskiej i Turcji o zatrzymaniu fali migracyjnej - poinformował w sobotę w Budapeszcie minister Krzysztof Szczerski.Prezydent Duda spotkał się z premierem Węgier w ostatnim dniu wizyty w tym kraju.

List od premier Beaty Szydło regularnie w waszych skrzynkach

Chcesz wiedzieć nad czym pracuje rząd i być zawsze na bieżąco? Zapisz się na www.beataszydlo.gov.pl.

Ogromny sukces polskich naukowców

Polscy naukowcy opisali naczynia krwionośne i fragmenty białek zachowane w kościach liczących prawie ćwierć miliarda lat.

Polacy są dumni z Prezydenta i pani Premier!

W dniach 17-18 marca zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy możemy być dumni z Prezydenta i pani Premier?" Blisko 90% internautów odpowiedziało,że TAK! Wynik ten świadczy, że Polacy są zadowoleni z rządzącego tandemu Prezydent-Premier i że obecna władza spełnia oczekiwania nie tylko swoich wyborców ale też tych co na nich nie głosowali lub nie poszli na wybory wcale. Oby tak dalej!

"Kryzys imigracyjny to najpoważniejszy problem UE"

Kryzys imigracyjny to najpoważniejszy problem, z jakim styka się dzisiaj Unia Europejska - powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda podczas wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Węgier Janosem Áderem. Prezydent RP w towarzystwie Pierwszej Damy od czwartkowego wieczoru przebywa w stolicy Węgier.

Prezydent: Rzeczpospolita może być z Was dumna

Proszę, żebyście przyjęli te odznaczenia jako świadectwo i dowód tego, że Rzeczpospolita jest z Was dumna– powiedział w Łańcucie prezydent Andrzej Duda podczas ceremonii wręczenia odznaczeń państwowych za bohaterską postawę i niezwykłą odwagę wykazaną w ratowaniu życia Żydom podczas II wojny światowej

PKN Orlen wśród najbardziej etycznych firm na świecie

Niezależny ośrodek badawczy, promujący dobre praktyki i etykę w biznesie "The Ethisphere Institute" po raz koleny opublikował opublikował listę 131 najbardziej etycznych firm świata. Na liście znalazła się jedna polska firma- PKN Orlen.

UE-Turcja: finał prac nad porozumieniem w sprawie migrantów z udziałem premier Szydło

Premier Beata Szydło uczestniczy w rozpoczynającym się w czwartek w Brukseli dwudniowym unijnym szczycie. Podczas tego spotkania ma zostać zawarte porozumienie Unia Europejska–Turcja w sprawie ograniczenia napływu nielegalnych imigrantów.

Puchary dla zwycięzców

16 marca 2016 r. w sali widowiskowej Biblioteki Miejskiej w Radzyminie młodzi zwycięzcy III Konkursu o Żołnierzach Wyklętych w sześciu kategoriach wiekowych i tematycznych odebrali puchary ufundowane przez Mariusza Błaszczaka, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Sejm odrzucił wniosek o odwołanie szefa MSWiA

Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec ministra Mariusza Błaszczaka. Przeciw wnioskowi, który złożyła Platforma Obywatelska głosowało 239 posłów, za 177, a 27 wstrzymało się od głosu.

"Solidarność" w Tesco żąda podwyżek

Podwyżka 200 zł brutto, premia frekwencyjna, nagrody jubileuszowe. Z takimi postulatami "Solidarność" Tesco wystąpiła do Davida Morrisa, szefa firmy w Europie Centralnej.

Oświadczenie KPRP ws. wyliczeń Komisji Nadzoru Finansowego

Komisja Nadzoru Finansowego wydała swoją opinię na temat finansowych skutków wprowadzenia mechanizmów, zawartych w propozycji regulacji związanej z kredytami hipotecznymi odnoszonymi do walut obcych.

Rząd PiS-u ma ogromne poparcie Polaków!

W dniach 14-16 marca zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy rządy PiS-u idą w dobrym kierunku?" Ponad 94% internautów odpowiedziało,że TAK! Wynik ten świadczy, że mimo histerii opozycji, KOD-u i niektórych mediów Polacy są zadowoleni z rządu Beaty Szydło i oczekują dalszej Dobrej Zmiany którą ten rząd wprowadza. Ten rząd ma pełny mandat wyborczy ale też jak wynika z tego sondażu ogromny mandat społeczny.

Premier Beata Szydło: 18 banków dołącza do przyjaciół programu „Rodzina 500 plus”

Instytucje ze świata finansów włączają się w realizację programu „Rodzina 500 plus”. Premier Beata Szydło wzięła udział w podpisaniu listu intencyjnego o współpracy banków w tym zakresie. Uroczystość odbyła się we wtorek na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Drugi dzień wizyty Prezydenta RP w Czechach

Od ceremonii oficjalnego powitania polskiej Pary Prezydenckiej przez prezydenta Czech Miloša Zemana i Małżonkę Ivanę Zemanovą rozpoczął się drugi dzień wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Czechach.

Prezydent złożył kwiaty przed obeliskiem ku czci Ryszarda Siwca

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda złożył kwiaty przed obeliskiem ku czci Ryszarda Siwca przy Stadionie Narodowym w Warszawie.

Powołanie członków Komitetu Rozwoju

Premier Beata Szydło wręczyła we wtorek powołania członkom Komitetu Rozwoju. Komitet będzie wypracowywał programy w ramach planu odpowiedzialnego rozwoju.

Wkrótce samorządy wypłacą „500 plus”

W samorządach trwają ostatnie przygotowania do startu programu „Rodzina 500 plus”. Beata Szydło Premier RP, Elżbieta Rafalska Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Mariusz Błaszczak Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji rozmawiali dziś o realizacji programu „Rodzina 500 plus” z wojewodami i prezydentami miast.

Rozmowa premier Beaty Szydło z kanclerz Angelą Merkel

Najbliższe posiedzenie Rady Europejskiej oraz kwestie dalszych uzgodnień z Turcją – to główne tematy poniedziałkowej rozmowy telefonicznej premier Beaty Szydło z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

Prezydent z dwudniową wizytą w Czechach

W poniedziałek po południu prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą przybyli do Pragi. Podczas uroczystości w ambasadzie RP w Pradze prezydent wręczył odznaczenia państwowe zasłużonym Polakom mieszkającym w Czechach.

Niemcy mówią: Demonstracje KOD - to demonstracje ludzi oderwanych od koryta

W sobotę 12 marca 2016 odbyła się w centralnym punkcie Berlina przed Hauptbahnhof - kilkaset metrów od Urzędu Kanclerskiego- duża manifestacja pod hasłem : "Merkel muss weg" czyli Merkel musi odejść. Organizatorem było stowarzyszenie "Wir fur Deutschland ". Demonstranci z rożnych regionów Niemiec, a także z Czech, Francji,Anglii domagali się natychmiastowej zmiany nieodpowiedzialnej polityki migracyjnej i jako tego symbolu - dymisji kanclerz Merkel.

Premier Beata Szydło: Program 500 plus będzie sukcesem polskich rodzin

Premier Beata Szydło spotkała się w poniedziałek z prezydentami miast i wojewodami w sprawie realizacji programu „Rodzina 500 plus”, który startuje 1 kwietnia.

Papież Franciszek z wizytą pasterską w Polsce od 27 do 31 lipca

Z okazji najbliższego Światowego Dnia Młodzieży, który będzie obchodzony w Krakowie, oraz na zaproszenie Najwyższych Władz Rzeczypospolitej Polskiej i polskich Biskupów, Jego Świątobliwość Papież Franciszek uda się z pasterską wizytą do Polski w dniach od 27 do 31 lipca 2016 roku.

Stanowisko rządu wobec opinii Komisji Weneckiej

Rzecznik rządu Rafał Bochenek poinformował w sobotę, że Premier Beata Szydło postanowiła przekazać opinię Komisji Weneckiej marszałkowi Sejmu.

Polacy w pełni popierają rząd RP a nie Komisję Wenecką!

W dniach 11-12 marca zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy rząd RP powinien ulec dyktatowi Komisji Weneckiej?" Ponad 97% internautów odpowiedziało ,ze NIE! Wynik ten świadczy ,że mimo protestów kieszonkowej opozycji w postaci KOD-u Nowoczesnej czy też PO, Polacy nie dają się ogłupiać niektórym mediom i przegranym politykom. Niech teraz skarżypyty znowu lecą na skargę do Berlina i Brukseli. Potem zostanie im tylko Moskwa!

Prezydent: Polacy nie mogą bać się bronić swoich wartości

Nie możemy bać się bronić naszych wartości, musimy być misjonarzami wartości chrześcijańskich, bo one są największą szansą, by Europa i świat przeszedł przez wszystkie kryzysy - powiedział prezydent Andrzej Duda, który wziął udział w otwarciu X Zjazdu Gnieźnieńskiego.

Polacy wierzą w zamach!

W dniach 10-11 marca zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy wierzysz ,ze w Smoleńsku był zamach?" Ponad 94% internautów odpowiedziało ,że TAK! Wynik ten świadczy ,że Polacy od początku mieli i maja nadal wątpliwości wobec śledztw prowadzonych przez MAK i komisję Milera, nie mówiąc o propagandzie Laska i niektórych mediów. Ta opinia wskazuje ,że Polacy oczekują na rzetelne śledztwo prowadzone przez nowa komisję smoleńską powołaną przez Antoniego Macierewicza./Zobacz wynik/

Szef MSWiA po spotkaniu Rady JHA: system relokacji uchodźców nie jest rozwiązaniem problemu

System relokacji nie jest rozwiązaniem problemu – powiedział po spotkaniu rady ministrów spraw wewnętrznych krajów UE minister Mariusz Błaszczak. Głównym tematem spotkania był kryzys migracyjny, a szczególnie działania, które ograniczą skalę migracji, zwłaszcza w kontekście postanowień szczytu UE – Turcja.

Powołanie Rady Naukowej Leśnictwa

Premier Beata Szydło wręczyła w czwartek powołania członkom Rady Naukowej Leśnictwa. Nowa Rada składająca się z ekspertów doradzających w gospodarowaniu polskimi lasami to inicjatywa premier Szydło.

Dyspozycje byłych szefów BOR niezgodne z normami bezpieczeństwa producentów

Jak poinformował płk Jacek Lipski, dyspozycje płynące z aktów normatywnych poprzednich szefów BOR, mogły stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa osób znajdujących się pod ochroną Biura. Szef Biura Ochrony Rządu płk Andrzej Pawlikowski oraz jego zastępca płk Jacek Lipski przedstawili wstępne wyniki prac zespołu powołanego w celu wyjaśnienia przyczyn zdarzenia, do którego doszło w trakcie przejazdu prezydenckiej kolumny autostradą A4.

Kwiaty pod tablicą upamiętniającą Ofiary katastrofy smoleńskiej

Prezydent Andrzej Duda złożył w czwartek w Kaplicy Pałacu Prezydenckiego kwiaty pod tablicą upamiętniającą Parę Prezydencką Lecha i Marię Kaczyńskich, ostatniego Prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego i pracowników Kancelarii Prezydenta RP, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r. Prezydentowi towarzyszył minister Maciej Łopiński

Ochrona niedzieli jako dobra publicznego. Konferencja w Sejmie

Krajowa Sekcja Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność” wspólnie z Parlamentarnym Zespołem na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego oraz organizacjami pracodawców z branży handlowej zorganizowały 8 marca w sali kolumnowej Sejmu Konferencję pod hasłem: „Zmiany w polskim handlu”. Konferencję poprowadzili przewodniczący Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność” Alfred Bujara i poseł Adam Abramowicz.

Kobiety w Państwowej Straży Pożarnej

W Państwowej Straży Pożarnej służbę pełni obecnie 1197 kobiet - na ogólną liczbę 29.955 wszystkich funkcjonariuszy. W jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej na ogólną liczbę 2076 wszystkich zatrudnionych pracowników cywilnych, 1434 to kobiety.

Szef MSWiA do spottersów: To Państwo ustalają zasady współpracy z kibicami

To Państwo ustalają pewne zasady współpracy z kibicami. To jest ważny kierunek dotyczący działalności policji. W Polsce mamy 200 spottersów – funkcjonariuszy w mundurach, którzy mają fundamentalną rolę w tym, aby zapewnić bezpieczeństwo imprez masowych – powiedział podczas spotkania ze spottersami czyli funkcjonariuszami, którzy na co dzień współpracują z kibicami minister Mariusz Błaszczak.

Bogdan Święczkowski Prokuratorem Krajowym, Zastępcą Prokuratora Generalnego

Premier Beata Szydło powołała Bogdana Święczkowskiego na stanowisko Pierwszego Zastępcy Prokuratora Generalnego - Prokuratora Krajowego. Pozostałymi Zastępcami Prokuratora Generalnego zostali Marek Pasionek, Krzysztof Sierak i Robert Hernand.

Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

W środę odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, któremu przewodniczył prezydent Andrzej Duda. Tematem spotkania były główne, aktualne problemy związane z bezpieczeństwem kraju.

Polacy w pełni popierają Rząd a nie TK!

W dniach 8-9 marca zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy premier Beata Szydło powinna ulec szantażowi TK?" Ponad 95% internautów odpowiedziało,że NIE! Wynik ten świadczy, że mimo histerii niektórych mediów, szantażowaniem Komisją Wenecką i Europejską, Polacy mają coraz większe poczucie ,że są europejczykami pierwszego sortu a nie wasalami sił zewnętrznych i zakładnikami tzw."targowiczan" /Zobacz wynik głosowania/

W szeregach czterech służb MSWiA służy około 20 tys. kobiet-funkcjonariuszek

Najwięcej, bo aż 15 227 kobiet służy w policji. Policjantki stanową 18 proc. wszystkich funkcjonariuszy tej formacji. W porównaniu do 2014 roku liczba funkcjonariuszek policji w 2015 roku wzrosła o 243. W zeszłym roku do pracy w tej formacji przyjęto 501 funkcjonariuszek.

"Zrealizujemy naprawę Rzeczpospolitej - krok po kroku"

Polska wymaga zrównoważonego rozwoju – mówił we wtorek prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Otwocka w Parku Miejskim. – Absolutnie nie zapominam o moich wyborczych zobowiązaniach – podkreślił. Zaznaczył, że ma wizję Rzeczypospolitej, że chciałby, aby się rozwijała, by była państwem silnym, w którym panuje porządek, w którym wszyscy będą mogli czuć się bezpiecznie, że będzie państwem sprawiedliwym i uczciwie traktującym swoich obywateli.

Premier Beata Szydło na spotkaniu z kobietami pilotującymi wojskowe samoloty i śmigłowce

Ważne, aby każda Polka mogła spełnić swoje marzenia – zaznaczyła premier Beata Szydło podczas wizyty w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Szefowej rządu towarzyszył minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Życzenia prezydenta z okazji Dnia Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet składam wszystkim Polkom najlepsze życzenia. Proszę przyjąć, Drogie Panie, wyrazy wdzięczności za to, co każda z Was codziennie wnosi do naszego życia. W imieniu Rzeczypospolitej − i w imieniu męskiej części społeczeństwa − z wielkim szacunkiem i uznaniem serdecznie za to dziękuję.

Kobiety na polskim rynku pracy

Więcej mężczyzn niż kobiet jest aktywnych zawodowo. Najwięcej aktywnych zawodowo ma wykształcenie wyższe, w tym większość kobiet. Więcej mężczyzn pracuje w pełnym wymiarze czasu. Więcej kobiet pracuje w niepełnym wymiarze czasu. Przyczyny pracy kobiet w niepełnym wymiarze czasu: taki wymiar odpowiadał respondentowi, niemożność znalezienia pracy w pełnym wymiarze, opieka nad dziećmi/osobą niepełnosprawną.

Prezydent Andrzej Duda z nagrodą im. Lecha Kaczyńskiego

W poniedziałek w Belwederze prezydent odebrał nagrodę Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. - Mam poczucie, że na tę nagrodę trzeba sobie naprawdę zasłużyć, a nie mam wewnętrznego przekonania, że na nią zasłużyłem. Lech Kaczyński to była osoba niezwykła, nie było w dziejach Polski polityka takiego formatu jak on. Miałem ten niezwykły zaszczyt, że mogłem go poznać i pracować u jego boku. Był romantykiem i pozytywistą zarazem, kierował się wielką ideą, dla której gotów był poświęcić siebie, ale był również zwolennikiem pracy u podstaw - powiedział prezydent.

Premier Beata Szydło na szczycie szefów państw i rządów UE z udziałem Turcji

Dzisiaj 7 marca premier Beata Szydło uczestniczy w Brukseli w szczycie szefów państw i rządów Unii Europejskiej z udziałem Turcji.

Rozpoczęła się akcja Szybki PIT

Szybki PIT to kampania informacyjna Ministerstwa Finansów, która wspiera podatników przy rozliczeniu rocznego zeznania podatkowego (PIT). Akcja odbywa się już po raz ósmy i obejmuje swoim zasięgiem całą Polskę. Rozpoczęła się 19 lutego, a zakończy dwa tygodnie po zamknięciu okresu rozliczeniowego, który w tym roku upływa 2 maja.

To jednak zamach? Tak uważają internauci!

W dniach 5-6 marca zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy to był zamach na Prezydenta RP?" Pytanie dotyczyło zdarzenia w dniu 4 marca na autostradzie z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy gdy limuzyna którą jechał uległa wypadkowi. Ponad 85% internautów odpowiedziało ,że TAK! Wynik ten świadczy o tym ,że Polacy obawiają się działań pozaprawnych których dopuścić się mogą przeciwnicy obecnej władzy./Zobacz wynik głosowania/

Polska bardzo atrakcyjna dla turystów. Ranking Best in Travel

Polska znalazła się na 7. miejscu w corocznym zestawieniu najatrakcyjniejszych dla turystów krajów według rankingu Best in Travel, opracowywanego przez znanego wydawcę przewodników turystycznych "Lonely Planet".

Polacy nie cenią polityków

Naukowcy, pielęgniarki, informatycy oraz nauczyciele i dentyści to najwyżej oceniane przez Polaków profesje. Najniżej cenimy urzędników wysokiego szczebla, posłów i polityków, wynika z sondażu CBOS.

Minister Mariusz Błaszczak: oczekuję wyjaśnień w sprawie wydarzenia na autostradzie A4 z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy

Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji oczekuje wyjaśnień w sprawie wydarzenia, do którego doszło w trakcie przejazdu prezydenckiej kolumny autostradą A4. Szef MSWiA czeka na wyniki prac specjalnej komisji powołanej w Biurze Ochrony Rządu. W jej skład wchodzą eksperci, którzy będą wyjaśniać przyczyny wydarzenia.

Prezydent z młodymi narciarzami na stoku w Istebnej

Prezydent wraz z małżonką odwiedził w sobotę Beskid Śląski. Od rana przez kilka godzin zjeżdżał na nartach w ośrodku Złoty Groń w Istebnej razem z podopiecznymi fundacji „Dorastaj z nami”, którzy spędzali czas z Parą Prezydencką. Dzieciom, które wczesnym popołudniem wzięły udział w zawodach narciarskich, prezydent Duda wręczył dyplomy i medale. Sam też otrzymał medal, podpisany przez dzieci.

BEZPIECZNIEJ NA POLSKICH DROGACH

Mniej wypadków, zabitych i rannych, więcej bezpieczeństwa. Tak można podsumować 2 pierwsze miesiące 2016 roku. Mówiąc o bezpieczeństwie w ruchu drogowym warto też podkreślić, że rok 2015 był na polskich drogach najbezpieczniejszy w ostatnim 30-leciu. Te optymistyczne dane potwierdzają, że policyjne działania są skuteczne i prowadzą do ograniczenia liczby zdarzeń drogowych, a co za tym idzie ich negatywnych następstw.

Poszukujemy Krzyża z Wejherowa

Wszystkich, którzy mogą pomóc w poszukiwaniu Krzyża widocznego na załączonych zdjęciach prosimy o informacje lub wskazanie, gdzie się obecnie ten krzyż znajduje.

Nowy Szef Służby Cywilnej

Premier Beata Szydło powołała w środę Dobrosława Dowiata-Urbańskiego na stanowisko Szefa Służby Cywilnej.

Minister Mariusz Błaszczak: Komisja w BOR zbada okoliczności incydentu z udziałem Prezydenta

Minister Mariusz Błaszczak w studio TVN 24 skomentował incydent z udziałem prezydenckiej limuzyny - Incydent będzie wyjaśniany. Zostanie powołana komisja złożona z ekspertów, która dokładnie zbada okoliczności tej sprawy – powiedział szef MSWiA.

Prezydent RP podpisał ustawę budżetową na rok 2016

Dnia 3 marca 2016 r. Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę budżetową na rok 2016 z dnia 25 lutego 2016 r.

Ziobro przywróci sprawiedliwość!

W dniach 3-4 marca zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy Zbigniew Ziobro przywróci wiarę w sprawiedliwość?" Ponad 96% internautów odpowiedziało,że TAK!. Wynik ten świadczy ,że w społeczeństwie bardzo głęboko zakorzeniona jest poczucie krzywdy i niesprawiedliwości w czym znaczny swój udział ma wymiar sprawiedliwości. I Polacy wierzą ,że tylko minister Zbigniew Ziobro może ten stan zepsucia państwa naprawić. /Zobacz wynik głosowania/

Służby przygotowane na zabezpieczenie Światowych Dni Młodzieży i szczytu NATO

Służby są przygotowane do tego, aby zapewnić bezpieczeństwo pielgrzymom. Do zabezpieczenia Światowych Dni Młodzieży oraz szczytu NATO skierowanych zostanie ok. 13 tys. dodatkowych funkcjonariuszy – powiedział minister Mariusz Błaszczak po odprawie z szefami służb.

Prezydent: "Solidarność" to bohater zbiorowy

Sensacją ostatnich tygodni stało się ujawnienie nowych, nieznanych wcześniej dokumentów dotyczących agenturalnej przeszłości Lecha Wałęsy. Wraz z nimi powróciła ze zdwojoną siłą dyskusja o korzeniach III RP. Jakie jest stanowisko Pana Prezydenta w tej sprawie?

Spotkanie prezydenta z przedstawicielami fundacji i organizacji pozarządowych

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w czwartek w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielami fundacji i organizacji pozarządowych: Instytutu Allerhanda, Fundacji Frank Bold, Fundacji Dziennikarskiej „Medium Publiczne”, Stowarzyszenia Młodzi Reformują Polskę, Stowarzyszenia Zmieniamy Koszalin, Forum Obywatelskiego Rozwoju, Fundacji ePaństwo, Fundacji Trans-Fuzja, Stowarzyszenia Ars Legis, Fundacji Instytut Myśli Obywatelskiej im. Stańczyka oraz Klubu Jegiellońskiego.

Premier Beata Szydło: Przywracamy zaufanie do wymiaru sprawiedliwości

Zmiany w organizacji prokuratury oraz połączenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratura generalnego były głównym tematem czwartkowej konferencji prasowej Prezes Rady Ministrów.

Uczciwość i sprawiedliwość. Te wartości cenimy najwyżej

Uczciwość, sprawiedliwość, życzliwość i odpowiedzialność to wartości, które Polacy cenią najbardziej, wynika z sondażu TNS Polska.

Minister Mariusz Błaszczak czci pamięć Żołnierzy Wyklętych – funkcjonariuszy Policji Państwowej i pograniczników

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych minister Mariusz Błaszczak złożył kwiaty na grobie oficera Policji Państwowej i Straży Granicznej Bolesława Kontryma – ps. Żmudzin. Szef MSWiA weźmie również udział w centralnych uroczystościach.

"Musi powstać prawdziwe mauzoleum Żołnierzy Wyklętych"

Muzeum poświęcone "Żołnierzom Wyklętym" i więźniom politycznym PRL to sprawiedliwość dziejowa - oświadczył we wtorek prezydent Andrzej Duda. Wyraził nadzieję, że będzie to drugie po Muzeum Powstania Warszawskiego miejsce "wielkiej edukacji patriotycznej następnych pokoleń".

"Ważne, abyśmy w ramach Sojuszu mówili jednym głosem"

Mamy w perspektywie szczyt NATO, którego Polska będzie gospodarzem. Szczyt, który mam nadzieję będzie nie tylko spotkaniem przywódców państw, ale że będzie szczytem, który podejmie ważne decyzje – powiedział w środę prezydent Andrzej Duda podczas spotkania doradców ds. bezpieczeństwa narodowego i sekretarzy rad bezpieczeństwa narodowego państw NATO z Europy Środkowej i Wschodniej.

Premier Beata Szydło: Prawda o Obławie Augustowskiej jest naszym moralnym obowiązkiem

Możemy dzisiaj wreszcie powiedzieć, że historia oddaje cześć tym, którzy polegli, broniąc tego co najwartościowsze: ojczyzny, swojej rodziny, swojego domu” – powiedziała Prezes Rady Ministrów w Augustowie.

Lech Wałęsa kłamie? Tak uważają Polacy!

W dniach 29 lutego i 1 marca zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy Lech Wałęsa kłamie w sprawie Bolka?" Ponad 96% internautów stwierdziło, że TAK! Wynik ten świadczy o tym ,że krętactwa i kluczenie byłego prezydenta nie robią tak na prawdę już na nikim wrażenia. A marsze KOD-u nie zmieniają opinii Polaków w tej sprawie. /Zobacz wynik poniżej/

Prezydent: Żołnierze Wyklęci fundamentem niepodległej Polski

Podczas uroczystości wręczenia odznaczeń państwowych i nominacji generalskich, jaka w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych miała miejsce w Pałacu Prezydenckim, prezydent podkreślał, że w historii tego święta jest to pierwszy raz, kiedy ma ono prawdziwie wspólnotowy charakter. - Bo nie ma dziś odrębnych obchodów państwowych i społecznych, są obchody wspólne – powiedział Andrzej Duda.

Prezydent na premierze "Historii Roja": Dziękuję za ten film

Dziękuję za ten film, to jest wielki moment na drodze tworzenia kultury polskiej - powiedział prezydent Andrzej Duda przed premierą zrealizowanej w hołdzie Żołnierzom Wyklętym "Historii Roja". Film trafi do kin w piątek. Prezydent jest jego honorowym patronem.

Premier Beata Szydło: Cześć Żołnierzom Wyklętym!

„Żołnierze Wyklęci udowodnili swoim życiem i odwagą, że słowa „Bóg, Honor i Ojczyzna”, w praktyce oznaczają trwać do końca” – powiedziała premier Beata Szydło. Premier spotkała się z Żołnierzami Wyklętymi na śniadaniu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Przewiduję szybki uwiąd i marny koniec KOD-u. - wywiad z Krzysztofem Wyszkowskim

KOD-owi brakuje elit i osobowości, które by wyrażały autentyczny bunt i zakorzeniły się w społeczeństwie - rozmawiał Andrzej Ficek

PO i Nowoczesna dołują w sondażu

W dniach 26-27 lutego przeprowadziliśmy w śród naszych czytelników sondaż poparcia dla partii zasiadających w Sejmie. To,że PiS będzie na pierwszym miejscu nikogo nie może dziwić. Ale to że PO z Nowoczesna zajmą ulubione miejsce PSL-u jest dużą niespodzianką. /Zobacz wynik/

Samson i Dalia czyli Lechu i Maria ?

Lecha Wałęsę można porównać do biblijnego Samsona który był żydowskim mocarzem i bohaterem. Wrogowie Izraela czyli Filistyni często nastawali na jego życie ale nie mogli go nigdy pokonać. Nie znali jego sekretu mocy. Aż do czasu gdy filistyńska niewiasta, Dalia poznała ten sekret i wydała Samsona wrogom którzy go pojmali i oślepili. Ale to nie koniec. Pokonany i upokorzony Samson wykorzystując swoją ukrytą siłę zemścił się okrutnie...

Premier Beata Szydło na spotkaniu z mieszkańcami Makowa Mazowieckiego. #100dniNaPlus

„Zobowiązanie dotyczące darmowych leków dla seniorów, złożone podczas kampanii wyborczej w Makowie Mazowieckim, zostało zrealizowane”- zaznaczyła premier Beata Szydło. Było to szóste spotkanie Prezes Rady Ministrów z Polakami w ramach #100dniNaPlus.

Spotkanie premier Baty Szydło z rolnikami. #100dniNaPlus

Na spotkaniu w gospodarstwie rolnym we wsi Głódki w gminie Szelków, premier Beata Szydło przedstawiła efekty prac rządu korzystne dla rolników. To już piąte dziś z serii spotkań premier z Polakami w ramach podsumowania 100 dni prac gabinetu.

Premier Beata Szydło z rodzinami o Programie 500+. #100dniNaPlus

„Program Rodzina 500+ to najważniejszy program rządu” – zaznaczyła premier Beata Szydło na spotkaniu z rodzinami wielodzietnymi w podwarszawskim Józefowie. To kolejny przystanek premier na trasie spotkań z Polakami w ramach cyklu #100dniNaPlus.

Piotr Duda o współpracy z rządem

Początki były trudne, ale mam nadzieję, że wszystko weszło na właściwe tory – tak Piotr Duda, szef "Solidarności" i przewodniczący Rady Dialogu Społecznego, mówił o współpracy z premier Beatą Szydło i jej ministrami.
stat4u