SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Polska

Podziel się, wyślij pączka do Afryki

W Tłusty Czwartek 2016 znowu pączkujemy! Dołącz i Ty! Podziel się tym, co lubisz! Zamiast samemu zajadać się pączkami, możesz podzielić się nimi z głodnymi dziećmi w Republice Środkowoafrykańskiej.

Premier Beata Szydło do Polonii w Wielkiej Brytanii: Jesteście ambasadorami naszego kraju

„Polska musi korzystać z potencjału wszystkich swoich obywateli, niezależnie od miejsca ich zamieszkania” – zaznaczyła premier Beata Szydło w Londynie podczas spotkania się z przedstawicielami Polonii w Wielkiej Brytanii.

Wizyta premier Beaty Szydło w Paryżu

Premier Beata Szydło spotka się z prezydentem Francji François Hollande em. Wizyta w Paryżu miała miejsce na dwa tygodnie przed posiedzeniem Rady Europejskiej poświęconej kwestiom brytyjskich postulatów w sprawie reformy UE oraz problematyce migracji.

Krzyż Srebrny Orderu Wojennego Virtuti Militari dla łączniczki AK

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w środę w Pałacu Prezydenckim z Martą Freudenheim – bratanicą śp. Marii Swech, łączniczki AK, która rozkazem z dnia 28 sierpnia 1944 roku wydanym przez Komendanta Obwodu Praga AK ppłk. Antoniego Żurowskiego ps. „Bober” odznaczona została Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari. Prezydent przekazał ten order.

Wizyta premier Beaty Szydło w Oslo

Kryzys migracyjny w Europie, bezpieczeństwo energetyczne i sytuacja Polaków mieszkających w Norwegii – to główne tematy rozmów polskiej premier w Oslo. „Wierzę, że nasza współpraca będzie układała się jak najlepiej” – podkreśliła Beata Szydło po spotkaniu z norweską premier Erną Solberg.

Minister Elżbieta Rafalska o programie „Rodzina 500 plus”

„Jest to projekt odważny i śmiały, solidarnościowy z polskimi rodzinami i demograficzny" – powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. "Mam głębokie przekonanie, że przy dobrej współpracy z samorządami uda nam się uruchomić program na początku kwietnia 2016 r." – wyjaśniła.

Tylko Polska i Korea Południowa w wyścigu o organizację Światowego Jamboree Skautowego 2023

Jedynymi krajami kandydującymi do organizacji 25. Światowego Jamboree Skautowego w 2023 roku są Polska i Korea Południowa. Do Światowego Biura Skautowego wpłynęły aplikacje tylko z tych dwóch krajów – potwierdził władzom Związku Harcerstwa Polskiego Stephen Peck, dyrektor Światowego Biura Skautowego ds. Imprez Światowych. Jeśli ZHP wygra organizację to właśnie w Gdańsku, na Wyspie Sobieszewskiej odbędzie się największe cykliczne wydarzenie edukacyjne dla skautów z całego świata!

Program „Rodzina 500+”: premier odpowiadała na pytania internautów

Kształt programu „Rodzina 500 +” to również zasługa zaangażowania obywateli, którzy wzięli udział w konsultacjach społecznych. To projekt napisany przez polskich obywateli. Każdy z maili, każda z uwag to oddzielna historia jakiejś rodziny. Razem napisaliśmy projekt, który jest przełomowy i daje rzeczywiste wsparcie rodzinom - mówiła premier Beata Szydło.

Premier Beata Szydło o programie „Rodzina 500 plus”: Dotrzymałam danego słowa

W poniedziałek rząd przyjął projekt ustawy wprowadzającej program „Rodzina 500 plus”. To spełnienie sztandarowej obietnicy złożonej przez premier Beatę Szydło w exposé. „Kompleksowa i systemowa polityka prorodzinna to nasz priorytet” – podkreśliła premier.

Piłka ręczna: z kim zagramy o igrzyska w Rio i MŚ we Francji?

EURO 2016 już za nami. Nie oznacza to jednak, że teraz polscy szczypiorniści mogą się udać na zasłużony odpoczynek. Przed nimi kolejna niezwykle prestiżowa impreza - Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. O wyjazd do Brazyli przyjdzie im rywalizować z Macedonią, Chile i Tunezją. Jeden z turniejów kwalifikacyjnych ma szansę zorganizować w kwietniu gdańska Ergo Arena.

Wybieramy książkę na narodowe czytanie

"Chłopi", "Wesele" a może "Quo vadis" - która książka powinna być studiowana w całej Polsce podczas Narodowego Czytania? Wybór należy do nas!

Polacy nie ufają prokuraturze!

W dniu 31 stycznia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy masz zaufanie do obecnej prokuratury?" Aż 78,67% internautów odpowiedziało ,że NIE! Wynik ten świadczy ,że zmiany ustawowe jakie się dokonały w ostatnim czasie są zgodne z oczekiwaniami większości Polaków oraz,że minister Zbigniew Ziobro te oczekiwania spełni.

Polacy w pełni popierają rządy PiS-u!

W dniach 29-31 stycznia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy rządy PiS-u zmierzają w dobrym kierunku?" Ponad 97% internautów odpowiedziało ,że TAK! Wynik ten świadczy, że ani antyrządowa a chwilami godząca w polską rację stanu działalność przegranych partii Po i PSL, ani protesty KOD-u wespół z Ryszardem Petru i propagandą niektórych mediów nie działają już na społeczeństwo. Polacy oczekują dobrych zmian we wszystkich dziedzinach życia i chcą aby te zmiany następowały jak najszybciej.!

Posiedzenie Międzyresortowego Zespołu ds. Zagrożeń Terrorystycznych

Rozwiązania, które znajdą się w ustawie o działaniach antyterrorystycznych - to główny temat poruszany na posiedzeniu Międzyresortowego Zespołu ds. Zagrożeń Terrorystycznych. W spotkaniu wziął udział szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Andrzej Duda - Człowiek Roku Klubów „Gazety Polskiej” za rok 2015

Jest niezwykłym zaszczytem, że jestem jednym z trzech laureatów, gdzie dwóch to osoby tak niezwykle zasłużone dla Polski od wielu lat – powiedział prezydent Andrzej Duda w piątek wieczorem podczas uroczystej gali Klubów „Gazety Polskiej”, tygodnika „Gazeta Polska” i miesięcznika „Nowe Państwo”.

Premier Beata Szydło w Chęcinach: Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych zostaną uratowane

„Chcemy uratować zakład, któremu grozi bankructwo. Trzeba pomóc ludziom, którzy chcą tu mieszkać i pracować” – zaznaczyła premier podczas wizyty w Kieleckich Kopalniach Surowców Mineralnych (KKSM) w Chęcinach w woj. świętokrzyskim. „Będziemy wszędzie tam, gdzie jest możliwość wspierania polskiego biznesu” – dodała Beata Szydło.

Jeden z 50 najbardziej wpływowych prawników

Prof. Marcin Zieleniecki, nasz kolega z Zespołu Prawnego KK NSZZ "Solidarność" i obecnie podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej po raz kolejny znalazł się w "Rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników", przygotowywanym od kilku lat przez "Dziennik Gazetę Prawną". W tym roku znalazł się na 28 miejscu, awans z pozycji numer 30.

Prezydenci na otwarciu Polsko-Chorwackiego Forum Gospodarczego

Obecność prezydentów Chorwacji i Polski na tym forum, to istotny i czytelny znak, że głowy obydwu państw intensywnie wspierają rozwój współpracy gospodarczej – mówił prezydent Andrzej Duda na otwarciu Polsko-Chorwackiego Forum Gospodarczego w Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie.

Rozmowa premier Beaty Szydło z premierem Holandii

W czwartkowej telefonicznej rozmowie premier Beata Szydło i premier Holandii Mark Rutte rozmawiali o prezydencji holenderskiej w Radzie Unii Europejskiej, która zaczęła się wraz z początkiem 2016 roku.

Komitet Stały Rady Ministrów przyjął projekt ustawy wprowadzającej Program Rodzina 500 plus

„Rozstrzygnęliśmy wszystkie uwagi zgłoszone do projektu. Środki finansowe na realizację tego programu są zabezpieczone” – poinformował w czwartek minister Henryk Kowalczyk, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów. W konferencji prasowej w Kancelarii Premiera obok ministra Kowalczyka wzięli także udział minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska i minister finansów Paweł Szałamacha.

Janusz Śniadek szefem Rady Ochrony Pracy

W wtorek 26 stycznia odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Ochrony Pracy, które poprowadził nowy przewodniczący ROP, były szef "Solidarności" Janusz Śniadek.

Premier Beata Szydło: Bądźmy świadkami pamięci

„Mamy obowiązek głośno upominać się o pamięć o historii i o prawdę” – mówiła premier Beata Szydło podczas uroczystych obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Dlaczego polska Giełda dołuje?

Index WIG 30, który reprezentuje polską giełdę i największe trzydzieści polskich spółek, wynosi obecnie około 1900 punktów, co stanowi poziom o 35% niższy niż 5 lat temu. I spadek ten kontynuuje, bo w tym roku tylko w styczniu WIG spadł o ponad 10%.

Andrzej Duda Człowiekiem Wolności 2015 Tygodnika „wSieci”

Ludzie potrzebują czuć, że władza traktuje ich podmiotowo - powiedział prezydent Andrzej Duda odbierając we wtorek nagrodę Człowiek Wolności 2015 tygodnika "wSieci". Jak podkreślił prezydent, w kampanii zaciągnął zobowiązanie. Dodał, że nigdy nie zgodziłby się na podpisanie ustaw antyspołecznych.

Czy Grzegorz Schetyna pogrąży PO?

W dniu 26 stycznia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy Grzegorz Schetyna pogrąży PO?" Ponad 93% internautów odpowiedziało ,że TAK! Wynik ten może świadczyć o tym ,że nad Platformę Obywatelską nadciągają raczej ciemne chmury zamiast "Słonka Peru" i osoba Grzegorza Schetyny bardziej zaszkodzi tej partii niż pomoże.

25 stycznia 1982. Sejm zatwierdza wprowadzenie stanu wojennego

25 stycznia 1982 roku, a więc po 45 dniach od wprowadzenie stanu wojennego Sejm PRL uchwalił ustawę w tej sprawie. Ogłoszony 12 grudnia 1981 roku przez Radę Państwa dekret o stanie wojennym był nielegalny.

Premier Beata Szydło: administracja państwowa i samorządowa powinny się wspierać

We wtorek 26 stycznia premier Beata Szydło wzięła udział w posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Prezes Rady Ministrów mówiła o wadze współpracy z samorządem w ramach najważniejszych projektów rządu.

Minister Anna Maria Anders: Będzie nowa ustawa o repatriacji

"W przeciągu 10 lat wszyscy potomkowie represjonowanych będą mogli wrócić do Polski" - poinformowała w poniedziałek Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Dialogu Międzynarodowego Anna Maria Anders, przedstawiając założenia do projektu nowej ustawy o repatriacji.

Prezydent: Plan dobrej zmiany jest wykonywany

Wywiad z Prezydentem RP Andrzejem Dudą który ukazał się 25 stycznia 2016 roku w tygodniku„wSieci”.

EURO 2016: jeszcze nic się nie stało...

Porażka 28-30 (15-16), jakiej w sobotę doznali w TAURON Arenie Kraków polscy szczypiorniści w meczu rundy głównej z Norwegami, nie pozbawia jeszcze gospodarzy EHF EURO 2016 szansy na medale.

Para Prezydencka na konkursie skoków w Zakopanem

W niedzielę prezydent Andrzej Duda z małżonką oglądali konkurs skoków narciarskich o Puchar Świata na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

KOD to Targowica?

W dniach 23-24 stycznia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy KOD kojarzy się z Targowicą?" Blisko 97% internautów odpowiedziało ,że TAK! Wynik ten źle świadczy o organizatorach tzw. "marszów protestu KOD" gdzie uczestniczą głównie urzędnicy różnych szczebli i ich rodziny oraz inne osoby związane z poprzednią władzą które są lu będą odrywane od przysłowiowego koryta. Złośliwi twierdzą że protestujący chodzą aby przewietrzyć futra z norek i pokazać złote naszyjniki, sygnety i kolczyki na które to precjoza nie stać przeciętnego Polaka.

Przypomnienie lata !

Zima w pełni więc przypominamy jak wyglądało upalne lato nad morzem. Może ktoś zatęskni? /Zobacz galerię zdjęć/

"Solidarność" o projekcie ordynacji podatkowej

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” poparło projekt ustawy o ordynacji podatkowej, mający na celu przeciwdziałanie praktykom powodującym unikanie opodatkowania. "Solidarność" stoi na stanowisku, że unikanie opodatkowania wywiera bezpośredni wpływ na budżet państwa i powoduje zmniejszenie jego dochodów.

Lekcja historii w rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego

W 153. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego odbyła się w Pałacu Prezydenckim lekcja historii dla uczniów z liceów im. Romualda Traugutta z Warszawy i Zgierza. Jak mówił minister Wojciech Kolarski, zryw z 1863 r. to jedno z przełomowych wydarzeń w historii Polski i Polaków.

Jarosław Kaczyński deklasuje rywali!

W dniu 22 stycznia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Któremu politykowi ufasz najbardziej?" Zwyciężył Jarosław Kaczyński z poparciem 52% internautów a na drugim biegunie znaleźli się politycy tzw. "małej Targowicy" . Dobry wynik z kolei uzyskał Leszek Miller który nie znalazł się w Sejmie i jest jednak pomijany w różnych TV. Wynik ten świadczy też ,że Polacy nie znoszą donosicieli a szczególnie tych którzy podkopują własny kraj na arenie międzynarodowej.

Absurdy polskiej edukacji

Jednym z absurdów są tzw. opinie o zaburzeniach w nauce wydawane przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne, które władne są wydawać kwity poświadczające dysleksję, dysortografię, dysgrafię, czy kuriozum dyskalkulię (zaburzenia uczenia się matematyki), bądź nawet stwierdzające trudności w nauce historii i wos-u... Zanim narażę się na ataki, wszystkich tych mądrych głów, które potężne tomy napisali na ten temat oraz niejedną pracę naukową, pragnę zadać jedno pytanie, nad którym niech każdy się zastanowi.

Spotkanie premier Beaty Szydło z ministrem spraw zagranicznych Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem

Wśród tematów czwartkowych rozmów polskiej premier z szefem MSZ Niemiec znalazły się m.in. kwestie unijne, organizacja szczytu NATO w Warszawie oraz relacje polsko-niemieckie.

Spotkanie premier Beaty Szydło z przedstawicielami klubów parlamentarnych

Debata w Parlamencie Europejskim, propozycja kompromisu wokół Trybunału Konstytucyjnego oraz kryzys migracyjny w Unii Europejskiej były tematami czwartkowych rozmów w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Na zaproszenie premier Beaty Szydło odpowiedziały wszystkie kluby parlamentarne.

Protest Polonii w Berlinie

W środę 20 stycznia Polonia demonstrowała ponownie przed siedzibą Komisji Unii Europejskiej w Berlinie. Zebrani protestowali przeciwko próbom ingerencji Unii Europejskiej w wewnętrzne sprawy Polski.

Opozycja się zaorała! Wielki dzień Beaty Szydło!

W dniu wczorajszym 19 stycznia w Parlamencie Europejskim odbyła się debata wywołana skargami sfrustrofanej polskiej opozycji. W związku z tym zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy premier Beata Szydło wygrała debatę w PE?" Aż ponad 97% internautów odpowiedziało ,że TAK!.

Absurdy polskiej edukacji

Nie od dziś wiadomo, że system edukacji w Polsce powinien przejść gruntowe zmiany. Jak widać wiedza o tym fakcie jest powszechna. Świadomość istniejącego problemu głęboka, a chęci naprawy tej sytuacji są szczere i godne podziwu. Problem polega jednak na tym, że próby zmiany edukacyjnej rzeczywistości, kończą się w dużej części na trzech pierwszych zdaniach, a dokonywane „reformy” są jak widok, raptem kilku wysepek oblewanych przez wody oceanu bylejakości

"Solidarność" w Castoramie rośnie w siłę!

W rok od podpisania „Porozumienia o współpracy” przez organizację zakładową NSZZ „Solidarność” w Castorama Polska Sp. z o. o. liczącą wówczas 50 członków, jej liczebność wzrosła do blisko 300 członków działających w 32 sklepach. Zagwarantowana w Porozumieniu możliwość spotkań liderów organizacji i organizatorów związkowych z pracownikami pozwala na zbieranie ich problemów i opinii na temat warunków pracy. Pracownicy informowani są także o możliwości przystąpienia do Związku, a taki system przynosi też pracodawcy korzyść w postaci rzetelnego głosu załogi, który można wykorzystać do usprawniania funkcjonowania firmy.

Zmiany w Karcie Nauczyciela i ustawie oświatowej

Zniesienie tzw. godzin karcianych i utworzenie centralnego rejestru nauczycieli z karami dyscyplinarnymi, to zmiany zaproponowane w projekcie nowelizacji ustawy Karta Nauczyciela. Likwidacja sprawdzianu szóstoklasisty i możliwość odwołania się od pisemnego wyniku matury, to z kolei rozwiązania przewidziane w projekcie noweli ustawy o systemie oświaty.

Debata w Parlamencie Europejskim z udziałem premier Beaty Szydło

„Wierzę głęboko, że moje wyjaśnienia nadadzą nową jakość informacji o Polsce. Jestem przekonana, że właśnie w dialogu i w porozumieniu będziemy wspólnie budowali dobrą przyszłość Unii Europejskiej” - powiedziała premier do europosłów w czasie debaty na temat Polski w Parlamencie Europejskim w Strasburgu.

Premier Beata Szydło przed debatą w Parlamencie Europejskim

„W Polsce nie zostały przekroczone ani złamane zasady funkcjonowania demokratycznego państwa prawa. Chcemy, by Unia zrozumiała, że Polska jako suwerenne państwo ma prawo podejmowania decyzji wewnętrznych, które służą obywatelom. Zmiany w kraju podyktowane są naszym zobowiązaniem wobec wyborców” – powiedziała premier przed wylotem do Strasburga, gdzie we wtorek będzie uczestniczyła w debacie na temat Polski w Parlamencie Europejskim. "Skoro jednak są pytania i jest zapotrzebowanie na informacje, to będziemy ich udzielać" – dodała Pani premier.

„Szczyt NATO w Warszawie musi być uniwersalny i decyzyjny”

- Dziękujemy za wsparcie dla realizacji planu wzmocnienia i ochrony wschodniej flanki NATO – powiedział prezydent Andrzej Duda na konferencji po spotkaniu z Naczelnym Dowódcą Połączonych Sił Zbrojnych NATO w Europie (SACEUR).

Premier Beata Szydło przed wylotem do Parlamentu Europejskiego

„W Polsce nie zostały przekroczone ani złamane zasady funkcjonowania demokratycznego państwa prawa. Chcemy, by Unia zrozumiała, że Polska jako suwerenne państwo ma prawo podejmowania decyzji wewnętrznych, które służą obywatelom.

Polacy murem za rządem PiS-u !

W dniach 17-18 stycznia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy rząd PiS- u powinien ugiąć się przed szantażem z UE? Ponad 96% internautów odpowiedziało ,że NIE! Wynik ten świadczy ,że wbrew propagandzie niektórych mediów i sondaży oraz przejawów syndromu Targowicy wśród opozycji, Polacy nie dają się ogłupić i oczekują nie tylko DOBREJ ZMIANY ale zmiany zdecydowanej i szybkiej!

Spotkanie prezydenta z szefem Rady Europejskiej

W poniedziałek przed południem prezydent Andrzej Duda spotkał się z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem. Jak mówił na wspólnej konferencji prasowej, tematem rozmowy były m.in. sprawy Polski w kontekście Komisji Europejskiej, problem Brexitu, migracji, Nord Stream 2, a także Ukrainy.

Wizyta Prezydenta RP w Królestwie Belgii

17-18 stycznia 2016 roku (niedziela-poniedziałek) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda złoży wizytę roboczą w Królestwie Belgii.

PiS deklasuje rywali w niezależnym sondażu!

W dniu 16 stycznia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Którą partię popierasz?" Bezapelacyjnie wygrało PiS z 55% poparciem. Najgorzej już tradycyjnie plasuje się przystawka PO czyli PSL. Zobacz pozostałe wyniki!

Apel Polonii w Berlinie do KOD-u!

W imieniu Polaków w Berlinie wypraszamy sobie, aby państwo wzorem Targowicy podważali działania demokratycznie wybranego Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz rządu Barbary Szydło.

Prezydent podpisał - Pani Poseł z PiS-u Barbara Dziuk komentuje

Prezydent Andrzej Duda podpisał trzy ustawy: o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji, o służbie cywilnej i o oświacie. Każda z nich wnosi nową jakość w nasze życie.

Anna Maria Anders przewodniczącą Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa

Oraz i nowym Pełnomocnikiem Prezesa Rady Ministrów ds. Dialogu Międzynarodowego w randze sekretarza stanu. „Dla nas jest ogromnym zaszczytem, że pani zgodziła się pełnić tę funkcję, że dołącza do biało-czerwonej drużyny Prawa i Sprawiedliwości” - powiedziała premier Beata Szydło. Premier podkreśliła wagę „dialogu międzynarodowego, spraw związanych z wszystkim, co jest dla Polski szczególnie ważne, z upamiętnianiem, ochroną pamięci miejsc walki i męczeństwa i mówieniem o patriotyzmie”

Program Rodzina 500+: czas na konsultacje w województwach

Od 15 do 21 stycznia 2016 r. minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska i wiceministrowie będą spotykać się we wszystkich województwach z przedstawicielami gmin i organizacji pozarządowych, aby porozmawiać o programie Program Rodzina 500+. Spotkania odbędą się w urzędach wojewódzkich.

Obniżenie wieku emerytalnego?

- Politycy muszą się wywiązywać ze swoich obietnic przedwyborczych. 35 kobiety i 40 mężczyźni to postulowany przez nas okres składkowy uprawniający do przejścia na emeryturę, będący elementem naszej umowy programowej z Prezydentem Andrzejem Dudą.

Jednorazowy dodatek dla emerytów

Emeryci i renciści otrzymujący świadczenia do 2 tys. zł dostaną jednorazowy zasiłek. Przy ustalaniu prawa do jego wypłaty będą wliczane wszystkie świadczenia rodzinne. Projekt ustawy w Sejmie poparły wszystkie kluby

Premier Beata Szydło: nie ma ryzyka sankcji wobec Polski ze strony UE

Premier Beata Szydło udzieliła w czwartek wywiadów dla TVN24 oraz Polsat News. Wyjaśniła, że Polskę poproszono o pewne wyjaśnienia, dostarczenie materiałów i uszczegółowienie tych, które zostały przesłane dotychczas.

Spotkanie z przewodniczącym Światowego Komitetu Skautowego

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w czwartek z przewodniczącym Światowego Komitetu Skautowego João Armando Gonçalvesem oraz przedstawicielami władz Związku Harcerstwa Polskiego na czele z hm. Małgorzatą Sinicą. W spotkaniu wziął również udział minister Wojciech Kolarski.

Niech KE odczepi się od Polski!

W dniach 13-14 stycznia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy zgadzasz się z Komisją Europejską w sprawie nadzoru nad Polską?" Ponad internautów 96% odpowiedziało że NIE! Wynik ten może świadczyć o tym, że Polacy nie pozwolą na wtrącanie się w nasze wewnętrzne sprawy takim politykom jak Juncker i Schulz za milczącym przyzwoleniem Tuska czy Bieńkowskiej.

Premier Beata Szydło o nowym rządowym programie dla rozwoju sportu

„Możemy dziś ogłosić bardzo dobry program dla polskiego sportu. Sport dzieci i młodzieży jest priorytetem” - poinformowała premier Beata Szydło na czwartkowej konferencji prasowej z udziałem ministra sportu Witolda Bańki.

Rząd sięgnie po projekt „Solidarności”

Czy projekt obywatelski ustawy o płacy minimalnej autorstwa NSZZ „Solidarność”, zakładający osiągnięcie przez nią poziomu 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia wróci Sejmu? Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska nie wyklucza, że rząd skorzysta z rozwiązań złożonych w 2011 r.

"Chcemy Unii wolnych narodów i równych państw"

Wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy na noworocznym spotkaniu z Korpusem Dyplomatycznym

Premier Beata Szydło: Będziemy prowadzić aktywny dialog z Komisją Europejską

„Informacje są na bieżąco przekazywane, a nasza dyplomacja jest w stałym kontakcie z przedstawicielami Komisji” – zaznaczyła szefowa rządu odnosząc się do dzisiejszej oceny KE na temat Polski.

Rozmowy z klubami parlamentarnymi ws. sytuacji międzynarodowej

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyły się 12 stycznia rozmowy premier Beaty Szydło z szefami klubów parlamentarnych o sytuacji międzynarodowej i polityce zagranicznej. Uczestniczyli w nich przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych. „Sprawy polskie należy rozwiązać w Polsce”- mówiła premier po wtorkowym spotkaniu.

Rada ds. Innowacyjności powołana przez premier Beatę Szydło

Chcemy, aby polskie produkty stały się cenionym i poszukiwanym dobrem na światowych rynkach. W tym celu powstała Rada ds. Innowacyjności. Pierwsze efekty jej pracy już za 100 dni.

Prezydent dziękuje sportowcom i życzy sukcesów na igrzyskach

Prezydent Andrzej Duda podczas Noworocznego Spotkania Rodziny Olimpijskiej w Warszawie (11 stycznia ) życzył sukcesów polskim sportowcom w sierpniowych igrzyskach w Rio de Janeiro. - Bardzo bym chciał, byśmy mieli przysłowiowy grad medali - zaznaczył.

Spotkanie Noworoczne Pary Prezydenckiej z Korpusem Dyplomatycznym

13 stycznia 2016 roku (środa) o godz. 19.00 w Pałacu Prezydenckim odbędzie się Spotkanie Noworoczne Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy i Małżonki z Korpusem Dyplomatycznym.

Potwituj z Beatą Szydło

Ostatnio w siłę rośnie Twitter. Już podczas kampanii prezydenta Andrzeja Dudy została odkryta jego moc. W ubiegły piątek 8 stycznia aktywni Twitterowicze oraz dziennikarze mogli się spotkać na tzw. TweetUpie. Było to spotkanie noworoczne organizowane w Kancelarii Premiera, podczas którego można było porozmawiać z panią premier, zapytać Antoniego Macierewicza o jego plany, wypić kawę z Patrykiem Jakim, zażartować z Jarosławem Gowinem czy też uciąć sobie krótką pogawędkę z innym z ministrów.

Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz...

Te słowa naszej pieśni patriotycznej wydają się być jak najbardziej na czasie. To co Niemiec Martin Schulz wyprawia w stosunku do Polski i Polaków jest nie tyle żenujące co obraźliwe. Kto jak kto ale Niemcy nie mają najmniejszego prawa aby nas uczyć demokracji! /Poniżej możesz wysłuchać słów Roty/

Podsumowanie turnieju kwalifikacyjnego siatkarzy w Berlinie

Ach co to był za mecz… – parafrazując refren słynnej piosenki w wykonaniu Wojciecha Młynarskiego, można spokojnie te słowa odnieść do niedzielnego spotkania polskich siatkarzy, walczących w meczu z Niemcami o przedłużenie nadziei na wyjazd na igrzyska olimpijskie do Rio de Janeiro

Internauci nie chcą Owsiaka?

W dniach 9-10 stycznia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy dasz na tacę Owsiakowi?" Blisko 90% odpowiedziało ,że NIE. Wynik ten może świadczyć, że akcja Jurka Owsiaka mimo gigantycznej akcji reklamowej w tym w mediach publicznych ma coraz więcej przeciwników. Akcja ta ma efekty nie tylko dzięki bezpłatnemu zaangażowaniu tysięcy dzieci i młodzieży ale też dzięki wykorzystywaniu majątku i pieniędzy publicznych. Dlatego chyba już czas aby podliczyć rzeczywiste plusy i minusy tej jakże chwalebnej idei.

Prezydent powołał 69 osób do pełnienia urzędu sędziego

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył w czwartek 7 stycznia akty powołania do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego. Nowo powołani sędziowie złożyli wobec Prezydenta RP ślubowanie.

Polonia w Niemczech protestuje przeciwko KOD!

Podczas gdy w kilku polskich miastach i dwóch stolicach zagranicznych odbywały się marsze min. sfrustrowanych zwolenników poprzedniej władzy czyli KOD-u to Polacy mieszkający na emigracji w Berlinie wykazali w tym samym czasie zgoła zupełnie inną postawę.

Powrót Tomasza marnotrawnego?

W dniu 8 stycznia 2016 roku Prezydent Andrzej Duda odwołał z urzędu Ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej w Hiszpanii Tomasza Arabskiego

Prezydent jednoczy Polaków!

W dniach 7-9 stycznia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy popierasz decyzję Prezydenta w sprawie mediów publicznych?" Ponad 98% internautów odpowiedziało ,że TAK! Wynik ten świadczy o tym, że Polacy jak nigdy jeszcze dotąd popierają Andrzeja Dudę, jednoczą się wokół niego oraz, że oczekiwali i oczekują dalszych zmian w mediach publicznych.

Premier Beata Szydło: podatek od hipermarketów ma pomóc małym polskim sklepom

"Chcemy powiedzieć polskim kupcom, polskim firmom rodzinnym, że dajemy im narzędzie, które da im szansę konkurowania i utrzymywania się na rynku” – powiedziała premier Beata Szydło na spotkaniu konsultacyjnym z handlowcami w sprawie planowanego podatku od wielkopowierzchniowego handlu detalicznego

Prezydent podpisał tzw. małą ustawę medialną – oświadczenie „S”

NSZZ „Solidarność” z zadowoleniem przyjmuje informację o podpisaniu przez Prezydenta RP tzw. „małej ustawy medialnej”. Media publiczne w Polsce przeżywają głęboki kryzys, zwłaszcza z uwagi na brak skutecznego sposobu finansowania i znaczne ich upolitycznienie. Do obecnego kryzysu przyczyniło się zdecydowanie osiem ostatnich lat rządów koalicji Platformy Obywatelskiej (PO) oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL). Przyczyniło się nie tylko do degradacji mediów publicznych, ale także do łamania praw związkowych, pracowniczych, degradacji rynku pracy.

Premier Beata Szydło o dobrej zmianie w służbie zdrowia

"Może być w Polsce normalnie. Na tym polega dobra zmiana, którą w tej chwili wprowadza polski rząd” - mówiła premier Beata Szydło. Szefowa rządu na czwartkowej konferencji prasowej w Radomiu poinformowała, że od początku roku wszystkie przychodnie oraz szpitale działają bez problemów i udzielają pomocy medycznej pacjentom.

Szanowny Panie Tomaszu Lisie!

„Wybór jest banalnie prosty. Polska Kaczyńskiego albo Polska Polaków. Wybór prosty. Zdecyduje Naród.”

Ręce precz od Polski i Polaków!

W dniach 5-6 stycznia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy rząd RP powinien ulegać szantażowi mediów i polityków UE?" Ponad 97% internautów odpowiedziało , że NIE! Ten wynik świadczy ,że Polacy nie życzą sobie aby ktokolwiek wtrącał się do naszych wewnętrznych spraw nawet jeżeli na skargę do UE biega Schetyna czy Petru!

Rzekomy bój o polskie media

Przysłuchując się ostatnio debacie na temat ustawy medialnej - a w zasadzie słysząc krzyki i lamenty, o tym jakoby koniec roku 2015 stał się symboliczna datą pogrzebu mediów publicznych, nie trudno odnieść wrażenie, że jest to dziwny krzyk rodem z obrazu Muncha

Posiedzenie Rady Ministrów

Podczas dzisiejszych (5 stycznia) obrad rząd przyjął założenia polskiej polityki zagranicznej na 2016 r. Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych oraz ustawy o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym. Ministrowie zapoznali się z informacją na temat projektów ustaw planowanych do rozpatrzenia przez rząd wraz wykazem prac legislacyjnych Rady Ministrów

Bohaterowie Powstania Wielkopolskiego 1918/19

27 grudnia, jak co roku minęła kolejna rocznica wybuchu wielkopolskiego zrywu, jedynego zakończonego sukcesem powstania w dziejach Polski. Choć trudno nie ulec złudzeniu, że w dzisiejszej polityce historycznej nastąpiło coś, co można śmiało nazwać „przebiegunowaniem” pamięci. O ile rocznica Powstania Warszawskiego stała się, ogólnopolską rocznicą, gdzie o godzinie 17.00 w większości polskich miast włączane są syreny, o tyle w rocznicę tego niebywałego sukcesu Wielkopolski (rozpatrywanego na tle innych powstań), próżno byłoby szukać podobnej ogólnopolskiej solidarności, że już o radości ze zwycięstwa nie wspominając.

Realizacja planu naprawczego dla funduszy UE 2007-2013

W związku z ryzykiem niewykorzystania dostępnej dla Polski puli środków unijnych na lata 2007-2013, rząd intensywnie realizuje „Program naprawczy dla funduszy Polityki Spójności 2007-2013”. W momencie zmiany rządu do rozliczenia z Komisją Europejską pozostawało jeszcze ok. 40 mld zł (9 mld euro).

Polacy wierzą w powodzenie rządu Beaty Szydło!

W dniach 2-3 stycznia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy rząd Beaty Szydło "da radę" w 2016 r?" Blisko 95% internautów odpowiedziało ,że TAK. Wynik ten świadczy ,że Polacy wiążą z rządem Prawa i Sprawiedliwości bardzo duże nadzieje. Że większość obywateli jest zadowolona ze zmiany rządu ale oczekują rzeczywistych zmian które powinny się dokonać min. w gospodarce, mediach, wymiarze sprawiedliwości i innych dziedzinach życia społecznego bo na taką DOBRĄ ZMIANĘ Polacy głosowali w ostatnich wyborach parlamentarnych!
stat4u