SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Polska

PiS deklasuje rywali! Zobacz niezależny sondaż!

W dniu 15 grudnia przeprowadziliśmy krótki sondaż dla naszych czytelników zadając pytanie pt. "Którą partię popierasz?" Zwyciężył bezapelacyjnie PiS przed Kukiz 15 i Nowoczesną. Zobacz pełny wynik na planszy! JEST TO SONDAŻ NIEZALEŻNY! Tylko nasi czytelnicy przewidzieli, że Prezydent Andrzej Duda wygra I i II turę wyborów gdy Bronisław Komorowski miał w sondażach 70%

Betlejemskie Światło Pokoju w Kancelarii Premiera

We wtorek 15 grudnia harcerze przekazali Radzie Ministrów Betlejemskie Światło Pokoju. „My wszyscy bardzo tego Światła Betlejemskiego potrzebujemy. Nie tylko teraz , kiedy idą najpiękniejsze Święta Bożego Narodzenia, kiedy siadamy przy wspólnym stole i staramy się mówić o tym co nas łączy, a nie o tym, co nas dzieli” – mówiła premier Beata Szydło podczas uroczystości w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Polska Liga Curlingu ponownie w akcji!

Kamienie znów poszły w ruch. To już druga edycja Polskiej Ligi Curlingu – ogólnokrajowych rozgrywek pod patronatem Polskiej Federacji Klubów Curlingowych. W sezonie 2015/16 o tytuł mistrzowski walczy dwanaście męskich drużyn, które w grudniu i styczniu rozegrają łącznie 66 spotkań

Premier Beata Szydło o polskim sukcesie na COP21 w Paryżu

„Zakończyła się konferencja klimatyczna w Paryżu, na której Polska odniosła sukces. To dzięki zaangażowaniu pana ministra Szyszko i jego zespołu, który wynegocjował porozumienie” – podkreśliła premier Beata Szydło.

Wypracujemy dobre rozwiązania dla Polski

W poniedziałek 14 grudnia w Warszawie odbyło się pierwsze posiedzenie plenarne Rady Dialogu Społecznego. Na posiedzeniu obecna była premier Beata Szydło, marszałkowie Sejmu i Senatu oraz ministrowie – m.in. skarbu, zdrowia, edukacji i spraw wewnętrznych. Był też b. minister pracy Władysław Kosiniak- Kamysz. Powstanie RDS to także jego zasługa, co było podczas obrad wielokrotnie podkreślane.

III RP zarządza strachem w najlepsze!

Rząd Beaty Szydło urzęduje od niespełna miesiąca a już szef parlamentu UE odkrył ,że w Polsce dramatycznie pełza coś na podobieństwo zamachu stanu i jest wredne. Nie wiemy który skarżypyta mu doniósł ale wszystko wskazuje na smakosza ośmiorniczek. Ale nie to jest istotne! Zarządzanie strachem trwa w najlepsze!

Większość Polaków poparła marsz PiS-u!

W dniach 13-14 grudnia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy marsz PiS-u to odpowiedzialność i patriotyzm?" Marsz ten miał miejsce 13 grudnia i zgromadził ponad 80 tys. ludzi. Był on zorganizowany z pobudek patriotycznych i wolnościowych jako protest przeciwko temu co stało się 13 grudnia 1981 r za przyczyną gen. Jaruzelskiego oraz tego co działo się przez ostatnie 8 lat rządów PO-PSL!. To ,że ten marsz odpowiada oczekiwaniom Polaków świadczy wynik tego głosowania gdzie aż 97% internautów odpowiedziało, że TAK! Czyli , że ten marsz był przejawem odpowiedzialności i patriotyzmu! Z kolei marsz KOD-u oceniono jako marsz przegranych frustratów!

Wojciech Buczak – Człowiek Roku 2015

Za wierność ideałom Solidarności w działalności publicznej i obronę polskiego przemysłu. Redakcja „Tygodnika Solidarność” postanowiła uhonorować tytułem Człowieka Roku 2015 Wojciecha Buczaka, wieloletniego szefa Regionu Rzeszowskiego „S”, później samorządowca, przewodniczącego sejmiku podkarpackiego, a od października – posła na sejm RP z ramienia PiS.

Pikieta pod polską Ambasadą w Berlinie

Wczoraj ulicami Warszawy przeszedł pokojowy marsz poparcia dla PiS i Dobrej Zmiany . W marszu uczestniczyło ok 80 tys. osób. Skromniej ale nie mniej patriotycznie było w Berlinie gdzie grupa mieszkających tam Polaków z Janem Wojewskim na czele zorganizowała pikietę pod naszą Ambasadą

Wizyta oficjalna Prezydenta RP z Małżonką w Kijowie

W dniach 14-15 grudnia Prezydenta Andrzej Duda składa wizytę w Kijowie. W programie jest min. złożenie wieńca na Wspólnej Mogile Ofiar Totalitaryzmu , na Mogile Zbiorowej na Polskim Cmentarzu Wojennym, na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz pod Pomnikiem Ofiar Wielkiego Głodu 1932-1933. Prezydent Andrzej Duda spotka się też min. z Prezydentem, Premierem, studentami i intelektualistami oraz z przedstawicielami Polonii.

Główna sala w Kancelarii Premiera będzie nosić imię Anny Walentynowicz

„Anna Walentynowicz chciała, by elitą Polski byli zwykli obywatele. Rząd zrobi wszystko, by zwykli obywatele w rządzie mieli swoich reprezentantów” – powiedziała premier Beata Szydło. Szefowa rządu wzięła w niedzielę 13 grudnia udział w uroczystości nadania Sali Kolumnowej w Kancelarii Premiera imienia Anny Walentynowicz – działaczki opozycji demokratycznej, Sierpnia ’80 i legendy Solidarności.

Czy marsz KOD-u to przegrani frustraci?

W dniu 12 grudnia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy marsz KOD-u to przejaw frustracji po przegranych wyborach?" Głosować mógł każdy! Aż 94% internautów odpowiedziało ,że TAK! Ten wynik świadczy o nastrojach społecznych które są jednoznaczne! 12 grudnia na ulicach Warszawy i kilku innych miast protestowali różni ludzie, w tym niektórzy z nich w różny sposób związani z poprzednią władzą PO-PSL którzy z jednej strony nie mogą się pogodzić z werdyktem Narodu i rozpaczają a z drugiej strony boją się utraty tzw. "KORYTA" i odpowiedzialności prawnej za popełnione niegodziwości! I ci właśnie mogą czuć się przegrani!

13 grudnia w telewizji czeskiej pokazywali nasz kraj no i wojsko oraz czołgi na ulicach.

Dzisiaj przypada 34 rocznica wprowadzenia wbrew ówczesnemu prawu przez generała Jaruzelskiego Stanu Wojennego. Były to dramatyczne chwile dla całego społeczeństwa. Zginęło według niektórych szacunków kilkaset osób a dziesiątki jeżeli nie setki tysięcy zostało poszkodowanych. Jednym z nich był Zygmunt Pałasz , od początku członek Solidarności i kronikarz tamtych dni. Tak wspomina wprowadzenie Stanu Wojennego. Notował - Andrzej Ficek

Jaruzelski chciał masakry szczecińskich stoczniowców?

Stoczniowcy z szczecińskiej Parnicy do dzisiaj nie wiedzą, że mogli podzielić los górników Kopalni Wujek.

Piątek może być w niedzielę!

Biorąc pod uwagę to co się dzieje w sprawie Trybunału Konstytucyjnego można spodziewać się wszystkiego. Nawet to, że obudzimy się któregoś dnia w niedzielę a okaże się, że będzie piątek!

Zapal Światło Wolności

W oknach milionów domów, ale także urzędów, szkół i innych instytucji 13 grudnia, o godz. 19:30, zapłoną symboliczne świece – symbol upamiętniający ofiary stanu wojennego. IPN zachęca wszystkich do udziału w akcji „Zapal Światło Wolności”. Symboliczne Światło zapłonie na pewno w oknach prezydenta RP Andrzeja Dudy, który objął akcję honorowym patronatem, oraz abp. Celestino Migliore, nuncjusza apostolskiego w Polsce i abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Reporter TVP info ujawnił prawdę o ISIS?

To nieprawdopodobne ale jednak się stało wczoraj na oczach milionów telewidzów. Otóż przed pałacem prezydenckim kilka wiekowych staruszek napadło na młodego wypasionego byczka z TV.

„Solidarność” pamięta o poległych w masakrze grudniowej

Mija czterdzieści pięć lat od masakry bezbronnej ludności Wybrzeża. Obradująca w Gdańsku Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” nie zapomniała o tych wydarzeniach i podjęła stanowisko ws. Grudnia 70, oddając hołd wszystkim poległym, pokrzywdzonym i ich rodzinom.

To Prezydent Andrzej Duda ma rację w sporze o TK!

W dniach 9-10 grudnia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy Prezydent Andrzej Duda powinien skapitulować przed TK?" Blisko 95% internautów odpowiedziało ,że NIE! Ten wynik świadczy ,że Polacy popierają Prezydenta w sporze o Trybunał Konstytucyjny mimo zmasowanego ataku medialnego i politycznego popleczników poprzedniej władzy. Ale Prezydent Andrzej Duda już na początku zapewnił ,że jest człowiekiem NIEZŁOMNYM i my mamy pewność ,że takim pozostanie tym bardziej z tak dużym poparciem społecznym!

Spotkanie premier Beaty Szydło z premierem Davidem Cameronem

"Wierzę, że Wielka Brytania i Polska są w stanie przekonać UE do dobrych rozwiązań, które będą służyły obywatelom całej Europy” – powiedziała w czwartek szefowa polskiego rządu po spotkaniu z premierem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Davidem Cameronem. Wśród tematów rozmów znalazły się m.in. kwestia reformy UE i polityka bezpieczeństwa.

Zuzanna i sędziowie

Historia lubi się powtarzać a analogie są nieraz godne tego aby je wspominać. Niniejszy tytuł nawiązuje do biblijnego motywu o dwóch sędziach którzy chcieli się zemścić na młodej i pięknej dziewczynie za odrzucone zaloty. Mimo iż byli sędziami, fałszywie oskarżyli Zuzannę o cudzołóstwo skazując ją na śmierć.

W sprawie Smoleńska zawiodło całe państwo!

Od katastrofy w Smoleńsku i śmierci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz pozostałych 95 osób mija 5 i pół roku. Prezentujemy wywiad z Jackiem Światem, mężem jednej z ofiar tej tragedii. Rozmawiał Andrzej Ficek

Premier Beata Szydło: Dzieci nie będą odbierane rodzicom z powodu biedy

Premier Beata Szydło wraz z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro zaprezentowali w środę dwa projekty ustaw chroniące bezpieczeństwo dzieci.

Prezes TK powinien podać się do dymisji!

W dniach 7-8 grudnia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy prezes TK Andrzej Rzepliński powinien podać się do dymisji?" Głosować mógł każdy! Aż 96% internautów odpowiedziało ,że TAK! Ten druzgocący wynik może świadczyć, że Polacy maja dość upolitycznienia TK i działalności publiczno-medialnej pana prezesa. A szkoda bo cierpi autorytet całego Trybunału Konstytucyjnego!

Prezydent RP przyjmie ślubowanie od sędziego TK

9 grudnia 2015 roku (środa) o godz. 8.00 w Pałacu Prezydenckim odbędzie się uroczystość, podczas której Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyjmie ślubowanie od sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Podczas uroczystości planowane jest wystąpienie Prezydenta RP.

Uwolnienie porwanych członków załogi statku „Szafir”

„Uprowadzeni marynarze są wolni, bezpieczni i zdrowi. Wracają do swoich rodzin. Są w tej chwili pod opieką polskich władz” – poinformowała we wtorek premier Beata Szydło na specjalnej konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Polscy marynarze zostali uprowadzeni u wybrzeży Nigerii 27 listopada tego roku.

Odezwa do panów konstytucjonalistów i innych!

Bycie prawnikiem konstytucjonalistą to chyba ciężka praca skoro opinie tych panów różnią się diametralnie na ten sam temat. Żeby znaleźć właściwą interpretację to trzeba by chyba robić głosowanie wśród tych osób i zdanie większości było by wyrocznią. Ale to przecież absurd.

Premier Beata Szydło powołała nowych wojewodów

„Kierujcie się dewizą, która przyświeca rządowi: praca, pokora i służenie obywatelom” – powiedziała szefowa rządu podczas uroczystości powołania 16 nowych wojewodów.

Jak oddać nietrafiony prezent? Podpowiada Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Zwrot nietrafionego prezentu, prawo do reklamacji, sztuczki sprzedawców. O czym warto pamiętać w czasie świątecznych zakupów? Sprawdź!

Agencja Rezerw Materiałowych zakupi węgiel zalegający na zwałach

„Polskie górnictwo jest potrzebne polskiej gospodarce” – podkreślała 4 grudnia szefowa rządu podczas uroczystej Akademii Barbórkowej w Brzeszczach. Mówiła o decyzjach rządu dotyczących górnictwa i złożyła życzenia wszystkim świętującym

Laureaci konkursu "Pracodawca Przyjazny Pracownikom"

Co łączy m.in. Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, Energetykę Cieplną Opolszczyzny, Instytut Odlewnictwa w Krakowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie i Uniwersytet Łódzki? Wszystkie te firmy otrzymają certyfikat w konkursie "Pracodawca Przyjazny Pracownikom", organizowanym przez NSZZ "Solidarność" pod patronatem Andrzeja Dudy, Prezydenta RP.

Zapal Światło Wolności

W oknach milionów domów, ale także urzędów, szkół i innych instytucji 13 grudnia, o godz. 19:30, zapłoną symboliczne świece – symbol upamiętniający ofiary stanu wojennego. IPN zachęca wszystkich do udziału w akcji „Zapal Światło Wolności”. Symboliczne Światło zapłonie na pewno w oknach prezydenta RP Andrzeja Dudy, który objął akcję honorowym patronatem, oraz abp. Celestino Migliore, nuncjusza apostolskiego w Polsce i abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Prezydent Andrzej Duda ma rekordowe poparcie Polaków!

W dniach 3-4 grudnia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy popierasz Prezydenta Andrzeja Dudę?" Pytanie to było związane z kryzysem konstytucyjnym i orędziem Prezydenta wygłoszonym w dniu 3 grudnia wieczorem. Aż 91,2% internautów odpowiedziało ,że TAK! POPIERAMY NASZEGO PREZYDENTA. Ten wynik świadczy , że zmiany dokonywane zarówno przez parlament jak i rząd pod patronatem Andrzeja Dudy spełniają oczekiwania obywateli. Oni czekali 8 długich lat na DOBRĄ ZMIANĘ!

Co z tym patem i Trybunałem?

Po wczorajszym orzeczeniu TK w sprawie złej ustawy forsowanej przez PO i orędziu Prezydenta Andrzeja Dudy poziom histerii przegranych polityków , prawników, dziennikarzy i innych wzrósł już do niebotycznych rozmiarów. Ale to przecież Prezydent ma mandat społeczny i prerogatywy określone w Konstytucji.

PiS nie zagraża demokracji! Tak uważają Polacy!

W dniach 1-2 grudnia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy PiS zagraża demokracji?" Ponad 90% internautów odpowiedziało, że NIE!. Ten wynik wskazuje , że Prawo i Sprawiedliwość ma nadal duży mandat do rządzenia i zaufanie społeczne. I to co realizuje zgodnie ze swoimi obietnicami jest popierane przez Polaków. /Zobacz wynik/

"Solidarność" apeluje o skrócenie czasu pracy galerii handlowych w Wigilię

Sekcja Krajowa Pracowników Handlu NSZZ "Solidarność" zwróciła się z apelem o skrócenie czasu otwarcia galerii handlowych w Wigilię Bożego Narodzenia. Występując w imieniu pracowników i ich rodzin związkowcy chcą, by centra handlowe były tego dnia zamykane o godz. 14.

Rodzina 500 +. Pytania i odpowiedzi

Program Rodzina 500+ będzie uruchomiony najpóźniej w kwietniu 2016 r.” – zapowiedziała we wtorek premier Beata Szydło. Z programu skorzysta ponad 2 mln polskich rodzin. Prezentujemy najczęstsze pytania i odpowiedzi na jego temat.

Prezydent Komorowski wymyślił nowy rodzaj kary za Smoleńsk?

Bronisław Komorowski najwyraźniej pozbierał się po sromotnej porażce w wyścigu do Belwederu i coraz częściej bywa w przychylnych mu mediach. Wczoraj 30 listopada na stołku u Moniki Olejnik w "Kropce nad i" ujawnił swoją inteligencję polot i elokwencję min. na temat śledztwa smoleńskiego czym zadziwił zapewne niejednego telewidza.

Prezydenckie projekty już w Sejmie

Prezydent Andrzej Duda skierował do Sejmu projekty ustaw o obniżeniu wieku emerytalnego oraz o zwiększeniu kwoty wolnej od podatku. Pierwsza ustawa pozwala przejść na emeryturę kobietom w wieku 60 lat, mężczyznom w wieku 65 lat. Druga podwyższa kwotę wolną do 8002 zł.

Po co ten cały jazgot z TK?

Gorączka polityczna wokół Trybunału Konstytucyjnego sięga zenitu. Najbliższe dni mogą doprowadzić do wrzenia a atakowanie i wręcz straszenie Prezydenta odpowiedzialnością przed Trybunałami trąca groteską!

Prokuratura oskarża za reklamę wódki

Rok pozbawienia wolności i kara grzywny grozi pracownicy toruńskiej agencji, która jest autorem bulwersującej reklamy wódki „Extra Żytnia”. 28-letnia Marta S. jest mieszkanką Olsztyna. Reklamę wykonała na zlecenie wynajętej przez Polmos Bielsko – Biała agencji z Torunia. Kobieta przyznała się do winy. Zeznała, że ze względu na młody wiek, nie miała wystarczającej wiedzy o stanie wojennym i wydarzeniach, które miały miejsce w 1982 roku w Lubinie. W prokuraturze powiedziała, że żałuje tego, co się stało.

Premier Donald Tusk przed Trybunał Stanu?

W dniach 28-29 listopada zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy premier D.Tusk powinien stanąć przed Trybunałem Stanu?" Blisko 80% internautów odpowiedziało ,że TAK. Wynik tego głosowania może świadczyć, że Polacy chcieli by aby były premier podzielił się swoją wiedzą na temat np. katastrofy smoleńskiej ale też być może innych afer ostatnich ośmiu lat rządów PO-PSL.

Raport o polskich metropoliach

Już po raz trzeci firma doradcza PwC przygotowała „raport o polskich metropoliach", analizujący sytuację w 12 największych miastach kraju. Jak zaznaczył współautor opracowania prof. Witold Ormowski, raport nie ma charakteru rankingu, ale pokazuje silne i słabe strony polskich metropolii, co może być wskazówką ich dalszego rozwoju. Autorzy raportu wskazują 7 głównych kapitałów metropolii: finansów, inwestycji, infrastruktury, instytucji, wizerunku, ludzi i jakości życia.

Prezes Trybunału Konstytucyjnego powinien podać się do dymisji?

W dniu 26 listopada zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy prezes Trybunału Konstytucyjnego powinien podać się do dymisji?" Ponad 72% odpowiedziało ,że TAK! Ten wynik może świadczyć , że autorytet prezesa TK a być może całego Trybunału ostatnio ucierpiał na wizerunku. Gierki polityczne , deklaracje poparcia dla określonej partii, wątpliwe wystąpienia w mediach osłabiają zaufanie obywateli do tej instytucji konstytucyjnej, co może rzutować osłabieniem zaufania do całego wymiaru sprawiedliwości. Może dymisja prezesa ten wizerunek by poprawiła?

V Ogólnopolski Konkurs Dziennikarski im. Krystyny Bochenek

Do 25 stycznia 2016 r. można zgłaszać prace do V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek. Konkurs, którego inicjatorem jest śląskie środowisko dziennikarskie, upamiętnia postać Krystyny Bochenek, wicemarszałek Senatu, wybitniej dziennikarki i absolwentki Uniwersytetu Śląskiego

Życzenia z okazji Święta Kolejarza

Z okazji Święta Kolejarza, w 170. rocznicę powstania Polskiej Kolei, życzę wszystkim Kolejarzom i pracownikom kolei wszelkiej pomyślności i poczucia dumy z kolejarskiej służby.

Referenda dla obywateli

Dotychczasowa ustawa o referendum ogólnokrajowym to kiełbasa na kiju – niby jest, lecz politycy tak ją obwarowali, ustanowili sobie tyle zabezpieczeń, że w praktyce realizacja tego obywatelskiego prawa jest bardzo trudna –mówił Piotr Duda przewodniczący NSZZ Solidarność podczas debaty poświeconej referendom, jaka odbyła się w Warszawie 23 listopada.

Polacy popierają prof. Glińskiego!

W dniach 24-25 listopada zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy prof. Gliński ma rację w sporze o teatr?" Ponad 90% internautów odpowiedziało ,że TAK! Chodziło oczywiście o rozdmuchaną prowokację w sprawie sztuki "Śmierć i dziewczyna" w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

Polacy popierają ułaskawienie Mariusza Kamińskiego!

W dniach 22-23 listopada zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy popierasz decyzję Prezydenta w sprawie ułaskawienia Mariusza Kamińskiego?" Ponad 74% internautów odpowiedziało ,że TAK! (GŁOSOWAĆ MÓGŁ KAŻDY) Wynik ten świadczy, że Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję zgodną nie tylko z własnym sumieniem i wiedzą prawniczą ale też z oczekiwaniami społecznymi Polaków. A to przecież oni wybrali Prezydenta w wolnych i powszechnych wyborach i dali mu mandat do podejmowania nawet trudnych decyzji!

Jarosław Kaczyński dziękuje „Solidarności”

Prezes PiS podziękował przewodniczącemu „S” oraz całemu Związkowi za wsparcie w trakcie trwania kampanii wyborczej. „Jestem przekonany, że idea budowania Polski solidarnej będzie nadal drogowskazem w relacjach Prawa i Sprawiedliwości oraz NSZZ Solidarność” – czytamy liście napisanym przez Jarosława Kaczyńskiego.

Z kim Jan Bury stoi na straży i w jakim organie?

Jan Bury który jest człowiekiem bez skazy co potwierdził katowicki sąd jest nie tylko wybitnym politykiem PSL-u, byłym posłem aż sześciu kadencji, ale też prawnikiem. Z racji swojej ogromnej wiedzy siedzi a raczej zasiada też w Krajowej Radzie Sądownictwa która jest konstytucyjnym organem stojącym na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów. Jeżeli ktokolwiek z tego grona jest oskarżony o jakiekolwiek przestępstwo to już jest niezły bigos. Poniżej skład szacownej KRS!

Batalia o sprawiedliwość - Jan Bury na wolności!

Ciekawy spektakl medialny mieliśmy w ostatnich dniach. Najpierw nocne zatrzymanie Jana Burego i przedstawienie zarzutów korupcyjnych przez CBA , potem transport do Katowic przed oblicze sądu i też nocne orzeczenie o braku środków zapobiegawczych! Do tego spór o Trybunał Konstytucyjny! O co w tym wszystkim chodzi?

Polska służba zdrowia w ruinie

Autorzy raportu OECD w podsumowaniu blisko 300-stronicowego opracowania piszą, że rosną długość życia, jakość opieki, dostęp do nowoczesnych leków. Jednym z niewielu wyjątków - jest Polska - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Marcin Zieleniecki wiceministrem

Ekspert "Solidarności" dr hab. Marcin Zieleniecki został wiceministrem rodziny, pracy i polityki społecznej. Informację przekazała minister Elżbieta Rafalska. Zieleniecki, nasz kolega z Zespołu Prawnego KK, który dwukrotnie znalazł się na liście 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce, będzie w MPiPS odpowiadał za departament ubezpieczeń społecznych i koordynację systemów zabezpieczenia społecznego, w randze podsekretarza stanu.

Senat zatwierdził nowelizację ustawy o Trybunale Konstytucyjnym

W dniu dzisiejszym w godzinach rannych Senat RP pomimo rozdzierania szat przez etosowego polityka Jana Rulewskiego przyjął wszystkie poprawki do ustawy w sprawie wyboru nowych sędziów TK.

Polacy mają bardzo duże zaufanie do rządu PiS!

W dniach 18-19 listopada zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy rząd Beaty Szydło dotrzyma obietnic?" Blisko 85% internautów odpowiedziało ,że TAK! Ten wynik może świadczyć, że powołanie nowego rządu większość naszych obywateli przyjęła z zadowoleniem i ,że zaufanie to rośnie wraz z podjętymi przez ten rząd wyzwaniami.

Posiedzenie Narodowej Rady Rozwoju z udziałem Prezydenta RP

20 listopada 2015 roku (piątek) o godz. 12.00 w Pałacu Prezydenckim Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda weźmie udział w posiedzeniu Narodowej Rady Rozwoju pt. Odpowiedzialna polityka klimatyczno-energetyczna – Diagnoza przed Konferencją Klimatyczną COP21

Sejm wybrał skład Komisji Etyki

Jak ważna jest to komisja nie trzeba nikogo przekonywać. Niestety zdarza się ,że niektórym posłom w poprzednich kadencjach etyki w postępowaniu niejako brakowało. 18 listopada wybrano członków tej komisji.

Rząd Beaty Szydło może zacząć pracę

W nocy 18 listopada rząd Beaty Szydło uzyskał wotum zaufania . 236 posłów było za a 202 przeciw. Wstrzymało się 18 -tu parlamentarzystów. Od tego momentu rząd może zacząć pracę i już to zrobił. Pierwszym działaniem pani premier był wniosek o odwołanie szefów wojskowych i cywilnych służb specjalnych czyli Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Służby Wywiadu Wojskowego. Sejmowa Komisja do służb specjalnych pozytywnie zaopiniowała te zmiany.

Blokada super-polska.pl na facebooku?

Przepraszamy ale na naszym facebookowym fanpagu i profilu osobistym usunięto wszystkie artykuły gdzie w linku była super-polska.pl Usunięto też całego zasobu facebooka wszystkie linki i wiadomości tam gdzie użyto ciąg wyrazów super-polska.pl . Jeżeli któryś z naszych czytelników kiedykolwiek wklejał link do naszego artykułu lub przesyłał znajomym to też ta treść została usunięta! Nie wiemy dlaczego tak się stało i wyjaśniamy tę sprawę. Czekamy na odpowiedź z facebooka.

Polacy nie chcą uchodźców?

W dniach 13-15 listopada zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy Polska powinna przyjmować islamskich uchodźców?" Tylko niespełna 5 % internautów odpowiedziało pozytywnie na zadane tak pytanie. Taki wynik może świadczyć , że po zamachach w Paryżu nasi obywatele jeszcze bardziej zrazili się do idei przyjmowania obcych przybyszy.

Blokada na facebooku?

Przepraszamy ale na naszym facebookowym fanpagu usunięto wszystkie artykuły gdzie w linku była super-polska. Nie wiemy dlaczego i wyjaśniamy tę sprawę. Czekamy na odpowiedź z facebooka.

Co z tym Trybunałem?

Według Konstytucji RP Sądy i Trybunały są władzą odrębną i niezależną od innych władz. Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego w sprawowaniu swojego urzędu są niezawiśli i podlegają tylko Konstytucji.

Łabędzi śpiew Ewy Kopacz

Dzisiejszy dzień (12 listopada) przejdzie do historii polskiego parlamentaryzmu nie tylko z powodu dymisji rządu koalicji PO-PSL ale także z kuriozalnego wystąpienia ustępującej pani premier.

Polacy wierzą ,że w Smoleńsku był zamach?

W dniach 10-11 listopada zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy wierzysz ,że w Smoleńsku był zamach?"Aż ponad 90% internautów odpowiedziało ,że TAK! Ten wynik nie może dziwić. Było dosyć czasu aby przez ponad 5 lat organy państwa mogły wyjaśnić w sposób należyty i rzetelny przyczyny tej katastrofy. A można raczej odnieść wrażenie, że zrobiono wiele aby sprawę zagmatwać, przykryć propagandą medialną a rodziny ofiar smoleńskich upokorzyć. Czy doszliśmy do punktu w którym już tylko Komisja Śledcza może stanąć na wysokości zadania? Czas pokaże!

Prezydent przywraca normalność!

Prezydent Andrzej Duda nie tylko podnosi Polskę z kolan i przywraca nam godność ale drobnymi gestami przywraca też normalność. Do niedawna musieliśmy się wstydzić nie tylko nawoływaniem do "macania kur na Mazurach" , skakaniem po krzesłach i pilnowaniem żyrandola który i tak zginął z kancelarii ale też za "czekoladowego kuraka" który miał przypominać orła za naszego Godła Narodowego.

89% Polaków popiera rząd PiS!

W dniach 9-10 listopada zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy rząd PiS da radę?" Ponad 89% internautów odpowiedziało twierdząco! Może to świadczyć ,że Polacy mają zupełnie dość obecnych rządów koalicji PO-PSL co potwierdzili w wyborach, że chcą dobrej zmiany i że osoby Macierewicza, Ziobry czy Kamińskiego zupełnie im w tym nie przeszkadzają. Z drugiej strony tak duże zaufanie społeczne zobowiązuje ekipę Beaty Szydło do rozważnego, skutecznego i uczciwego działania!

Macierewicz szefem MON! Sukces naszych czytelników!

W dniach 8-9 listopada zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. Czy Antoni Macierewicz powinien zostać ministrem obrony narodowej? Ponad 85% naszych czytelników odpowiedziało ,że TAK! Dzisiaj prezes Jarosław Kaczyński razem z premier Beatą Szydło potwierdzili te oczekiwania!

Cichy pogrzeb Kiszczaka

Wczoraj 7 listopada odbył się skromny, cichy i bez fanfar pochówek generała. W tym samym czasie przeprowadziliśmy na łamach naszej gazety sondaż pt. "Czy generał Kiszczak powinien mieć pogrzeb państwowy?" Ponad 82% internautów odpowiedziało, że NIE! /Wynik poniżej/

Nowe rozdanie w PSL-u czy wara od Elewarra?

PSL który stracił w ostatnich wyborach nawet poparcie mieszkańców wsi zmienił dziś, 7 listopada swojego lidera. Janusz Piechociński który nie obraził się nawet za nazwanie go w niewybredny sposób przez wicepremier Elżbietę Bieńkowską słowem powszechnie uznawanym za poniżające, doprowadził PSL na dno. Czy nowy lider Władysław Kosiniak Kamysz odbuduje zaufanie wyborców?

Historia „Solidarności” w obcych językach

Od lat powtarzano zastrzeżenia, że nie potrafiliśmy rozpropagować w Europie roli, jaką odegrała Solidarność w odzyskiwaniu niezależności przez kraje Europy Środkowej i Wschodniej. Byliśmy tak samo zadowoleni, że ze zdumieniem dowiedzieliśmy się, z mediów zachodnich, że przyczyną zmian w 1989 r. było… zburzenie muru berlińskiego!

Pierwsze posiedzenie Prezydium Rady Dialogu Społecznego

Dzisiaj, tj. 5 listopada 2015 r. w Centrum Partnerstwa Społecznego Dialog odbyło się pierwsze posiedzenie Prezydium Rady Dialogu Społecznego pod przewodnictwem przewodniczącego NSZZ Solidarność Piotra Dudy. Uzgodniono kwestie związane z organizacją nowej Rady, jej Biura, a także tematy, które powinny być podjęte na Posiedzeniu Plenarnym Rady

Ogólnopolski konkurs historyczny

Indeksy i roczne stypendia to główne wygrane w III edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego – "Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii (1970 – 1990)". Szkoły mogą się jeszcze rejestrować do 15. listopada.

Informacyjna akcja związkowa w „Biedronce”

Związkowcy z NSZZ „Solidarność” rozpoczęli dzisiaj od rana w Trójmieście akcję informacyjną w sklepach sieci „Biedronka” należącej do portugalskiego konsorcjum Jeronimo Martins. Akcja potrwa do czwartku 5 listopada br. i będzie prowadzona także w innych regionach.

Jarosław Kaczyński z największym zaufaniem wśród polityków!

W dniach 2-3 listopada zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Któremu politykowi ufasz najbardziej?" Wygrał bezapelacyjnie Jarosław Kaczyński z poparciem 65% . Na drugim biegunie znalazł się Janusz Piechociński z wynikiem 1 %. Jak internauci ocenili pozostałych polityków możesz zobaczyć na załączonej planszy.

Strajk w PKP Cargo od 9 listopada

Krajowy Komitet Protestacyjno Strajkowy w PKP CARGO S.A. przeprowadzi od 9 listopada kroczący strajk generalny. Rada Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ "Solidarność" skierowała pismo do premier Kopacz z żądaniem natychmiastowego wstrzymania pospiesznej restrukturyzacji spółki.

Górnicza „S” alarmuje: Te przepisy eliminują polski węgiel

Górnicza "Solidarność" zwróciła się do wicepremiera i ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego z apelem o niepodpisywanie projektów rozporządzeń dotyczących jakości paliw stałych. W ocenie związkowców nowe przepisy są źle skonstruowane, a ich wdrożenie doprowadzi do eliminacji polskiego węgla jako opału wykorzystywanego w przydomowych piecach.

Komitet Kobiet EKZZ w sprawie przemocy w pracy

Pierwsze po Kongresie EKZZ spotkanie Komitetu Kobiet EKZZ odbyło się w Brukseli w dniach 22-23 października. Z ramienia "Solidarności" uczestniczyły w nim Joanna Kruk, przewodnicząca Sekcji Kobiet, stały członek grupy oraz Katarzyna Bartkiewicz z Biura Zagranicznego KK jako tłumacz

TK: kwota wolna od podatku niezgodna z konstytucją

Przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ustalające kwotę wolną od podatku w wysokości 3089 zł są niezgodne z konstytucją i tracą moc 30 listopada 2016 r. - uznał Trybunał Konstytucyjny. Według TK, przepisy są niezgodne z konstytucją w zakresie, w jakim nie przewidują mechanizmu korygowania kwoty zmniejszającej podatek, czyli kwoty wolnej, gwarantującego co najmniej minimum egzystencji, informuje Polska Agencja Prasowa.

„Solidarność” gratuluje PiS-owi zwycięstwa

„Aby dobra zmiana (…) była nie tylko wyborczym hasłem, ale i programem Państwa rządu, który zostanie zrealizowany” pisze w oficjalnym liście gratulacyjnym przewodniczący KK NSZZ „S”, Piotr Duda, do prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego. Przewodniczący ma nadzieję, że nowy rząd będzie realizował umowę programową, którą Związek podpisał z Prezydentem RP, Andrzejem Dudą.

Podajemy nazwiska nowych Posłów!

Tu możesz znaleźć podział mandatów według województw i okręgów wyborczych. Swoje województwo możesz wybrać na lewym pasku witryny.

Ostateczne wyniki wyborów parlamentarnych 2015

PKW podczas konferencji prasowej ogłosiła dzisiaj wyniki niedzielnego głosowania z podziałem mandatów i listą nazwisk posłów, którzy zasiądą w parlamencie. Zwycięzca głosowania Prawo i Sprawiedliwość otrzyma 235 mandatów w Sejmie i może rządzić samodzielnie.

Polacy nie mają zaufania do PKW!

W dniach 25-27 października zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy masz zaufanie do PKW?" Pytanie miało związek ze zgłaszanymi licznymi nieprawidłowościami dotyczącymi błędów w drukowaniu kart wyborczych, długiego okresu zliczania głosów czy też opóźnień z publikacją wyników. Blisko 95% internautów wyraziło swoją troskę o PKW i stwierdziło ,że NIE MA DO TEJ INSTYTUCJI ZAUFANIA!

Gdańska „Solidarność” składa skargę na zarząd TVP SA

W związku z odmową emisji spotu promującego kampanię społeczną pt. „sprawdzam polityka” Zarząd Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” złożył skargę do zarządu Telewizji Polskiej SA w Warszawie.

Maciek Rutkowski Mistrzem Polski w Windsurfingu Wave

23-letni Maciek Rutkowski został Mistrzem Polski w windsurfingowej formule wave. Rutkowski to jedyny zawodowy windsurfer w kraju a zarazem jedyny Polak uczestniczący w zmaganiach Pucharu Świata PWA

Polacy nie mają zaufania do PKW!

Trwa liczenie głosów a raczej zliczanie przez Komisje Wyborcze różnego szczebla. Przewaga PiS-u maleje niepokojąco. Te sygnały które docierały z kraju odnośnie błędów w drukowaniu kart wyborczych mogą nasuwać różne domysły. Obecnie wynik podawany w mediach odnośnie wygranej PiS-u różni się już niecałe 2% w stosunku do pierwszego wyniku. A podobno maksymalny błąd mógł wynieś nie więcej niż 2%. Głosowanie na stronie naszej gazety wciąż trwa! Ty też możesz wyrazić opinię!

Order dla premier Kopacz od „Solidarności” w Biedronce

Podczas manifestacji 22/10 w Warszawie związkowcy z Biedronki przekazali specjalny order dla premier Ewy Kopacz.
stat4u