SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Polska

Polacy popierają decyzję Prezydenta w sprawie referendum!

W dniach 20-23 sierpnia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy popierasz decyzję Prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie referendum?" Blisko 86% internautów odpowiedziało ,że TAK! a głosować mógł każdy. Ten wynik może świadczyć ,że Prezydent cieszy się ogromnym zaufaniem społecznym i że nareszcie ktoś zaczął słuchać zwykłych obywateli a nie tylko partyjnych elit. Niech teraz marszałek Borusewicz i Senat w którym większość ma PO spróbuje odrzucić wniosek Prezydenta Andrzeja Dudy ! Po tym jak Senat błyskawicznie przyklepał bezsensowną przecież inicjatywę przegranego Bronisława Komorowskiego będzie to tylko potwierdzeniem zupełnej alienacji tej władzy od obywateli!

Decyzja prezydenta wyrazem szacunku dla obywateli. Oświadczenie Piotra Dudy

Decyzja Prezydenta RP jest wyrazem szacunku dla 6 milionów obywateli, którzy podpisali się pod wnioskami referendalnymi. To również decyzja wychodząca naprzeciw woli ponad 20 milionów obywateli, którzy chcą wypowiedzieć się w sprawie emerytur, Lasów Państwowych i obowiązku szkolnego sześciolatków.

Filharmonia Szczecińska z szansą na kolejne wyróżnienie

Budynek szczecińskiej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza ma szansę na kolejne wyróżnienie. Wszystko za sprawą plebiscytu organizowanego przez magazyn National Geographic Traveler.

Duda odpowiada Kopacz: Obywatele nie są za głupi na referendum

Polacy chcą dodatkowych pytań w referendum! Podpisało się pod nimi blisko 6 milionów obywateli, a ponad 20 milionów chce dzisiaj jego przeprowadzenia. Dlatego Ewa Kopacz nie będzie nam mówiła czy obywatele mają prawo decydować czy nie.

Pomóż dzieciom z autyzmem i instytutowi „Zrozumieć Niepojęte”.

Jeszcze przez trzy dni na portalu Polak Potrafi trwa kampania crowdfundingowa Instytutu Terapii i Badań Autyzmu „Zrozumieć Niepojęte”. Za zgromadzone dzięki niej pieniądze instytut chce kupić dzieciom z autyzmem dodatkowy sprzęt rehabilitacyjny, pomoce dydaktyczne i nowe zabawki.

Referendum ogólnokrajowe - spis osób uprawnionych

Wyborca może głosować w wybranym przez siebie lokalu wyborczym na obszarze gminy, w której stale zamieszkuje (innym niż właściwy dla jego miejsca stałego zamieszkania), lub w której będzie przebywać w dniu referendum, jeżeli złoży pisemny wniosek o dopisanie do spisu osób uprawnionych.

Skandaliczna reklama. "Solidarność" protestuje

Producent marki Żytnia Extra wykorzystał do promocji swoich trunków najsłynniejsze zdjęcie ze Zbrodni Lubińskiej ukazujące zamordowanego Michała Adamowicza podpisując je hasłem: Kac Vegas? Scenariusz pisany przez Żytnią. "Solidarność" wyraża oburzenie i kieruje sprawę do organów ścigania.

Andrzej Barański i Wojciech Jerzy Has uhonorowani przez polską sekcję FIPRESCI!

Andrzej Barański i Wojciech Jerzy Has uhonorowani przez polską sekcję FIPRESCI! Krytycy i publicyści filmowi, zrzeszeni w Kole Piśmiennictwa przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich (polskiej sekcji FIPRESCI), z okazji zbliżającego się 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni podjęli decyzję o przyznaniu honorowych nagród za całokształt twórczości filmowej. Laureatem Platynowej Taśmy ogromną przewagą głosów został Andrzej Barański. Laureatem specjalnej Taśmy Pamięci został Wojciech Jerzy Has, również bezkonkurencyjnie

PiS będzie rządziło samodzielnie!

W dniach 17-18 sierpnia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Którą partię popierasz?" Aż 58% internautów poparło Prawo i Sprawiedliwość. Wyniki pozostałych partii możesz zobaczyć na publikowanej planszy. Te wyniki głosowania mogą świadczyć, że tak jak w przypadku wyborów prezydenckich wojna o głosy wyborców rozgrywa się pomiędzy telewizją a internetem. Wyborcy PO-PSL zachwyceni osiągnięciami swoich partii nadal zasiadają wygodnie przed ekranami telewizorów gdzie widzą często propagandową papkę medialną i zadowolonych z siebie polityków. A w internecie widać nie tyle " Polskę w ruinie" co Polskę ludzi wykluczonych , biednych, bez perspektyw i niestety też Polskę blisko miliona niedożywionych dzieci. Dlatego możliwość wygrania wyborów przez PiS oraz możliwość samodzielnego rządzenia i naprawy Polski jest dla tych wszystkich ludzi dużą nadzieją i szansą.

Sławomir Centkiewicz o Annie Walentynowicz

Wystąpienie Sławomira Centkiewicza podczas ceremonii odsłonięcia pomnika Anny Walentynowicz w Gdańsku 15 sierpnia 2015 r./Zobacz film/

To jest nowe otwarcie: Szef Związku o spotkaniu z Prezydentem RP

To było bardzo dobre spotkanie. Zwłaszcza w porównaniu z tym, co było do tej pory. Nie przypominam sobie, by prezydent Komorowski zapraszał nas na tego typu rozmowy, choć o to zabiegaliśmy - mówi Piotr Duda, szef "Solidarności" po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą. - Pan prezydent powtarzał trzy razy, że nie wycofuje się z żadnych obietnic przedwyborczych.

Kryptonim MOrd na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni!

Kryptonim MOrd - przegląd polskich filmów milicyjnych jest trzecim z kolei, po "Zagubionych w przestrzeni" (polskie zapomniane filmy science-fiction) i ubiegłorocznym "Archiwum grozy" (polskie filmy grozy) przeglądem polskiego kina gatunkowego, prezentowanym równolegle na Festiwalu Filmowym w Gdyni i na antenie TVP Kultura. W tegorocznej sekcji znalazły się trzy tytuły:„Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię” Janusza Majewskiego, uznawany za najważniejsze osiągnięcie gatunku, „Kocie ślady” Pawła Komorowskiego i „Złote koło” Stanisława Wohla, jako filmy telewizyjne, rzadko pojawiają się nawet w zestawieniach filmów tego gatunku. Do oglądania całego dziesięcioodcinkowego przeglądu TVP Kultura zaprasza w jesienne weekendy.

Antoni Macierewicz w hołdzie Annie Walentynowicz

W dniu 15 sierpnia 2015 r. podczas odsłonięcia pomnika Anny Walentynowicz w Gdańsku przemawiał min. Antoni Macierewicz. /Zobacz film/

Beata Szydło bije na głowę Ewę Kopacz

W dniach 13-14 sierpnia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie "Komu bardziej ufasz?" Pytanie dotyczyło Beaty Szydło i Ewy Kopacz. Bezapelacyjnie wygrała Beata Szydło która uzyskała aż 73% głosów a Ewa Kopacz tylko 27%. Taki wynik głosowania w śród internautów może świadczyć ,że to jednak Beata Szydło będzie premierem RP po nadchodzących wyborach parlamentarnych a Prawo i Sprawiedliwość ma szansę na samodzielne rządzenie.

"Kalendarium Solidarności" w TVP1

Dynamiczne, fleszowe kalendarium Sierpnia 1980 „Narodziny Solidarności” będzie emitowane od dzisiaj w TVP 1

Jarosław Kaczyński najlepszym premierem 25-lecia

W dniach 11-12 sierpnia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Kto był w okresie Wolnej Polski najlepszym premierem?" . Bezapelacyjnie wygrał Jarosław Kaczyński na którego głosowało aż 83 % internautów. Pozostali premierzy dostali o wiele mniej głosów / Zobacz wyniki/

Związkowcy i pracodawcy wspólnie apelują do Prezydenta RP

Liderzy trzech reprezentatywnych central związkowych i organizacji pracodawców zaapelowali do Prezydenta RP Andrzeja Dudy o spowodowanie, by rząd ponownie przeanalizował decyzje podjęte w związku z przetargiem na zakup śmigłowców wielozadaniowych na potrzeby wojska.

Wybierzmy 7 nowych cudów Polski!

Coraz mniej czasu pozostało zainteresowanym, na oddanie głosu w plebiscycie „7 nowych cudów Polski”. Przypominamy, że wśród nominowanych miejsc znalazła się Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza

W oczekiwaniu na spadające gwiazdy

Najbardziej widowiskowe wydarzenie roku, to noc spadających gwiazd. W 2015 roku będzie mieć miejsce 12 sierpnia. Spadające gwiazdy "Perseidy" to rój meteorów lecących po niebie w kierunku ziemi.

72. Tour de Pologne przejechał do historii

Polski kolarz Marcin Białobłocki wygrał ostatni, siódmy etap 72. Tour de Pologne – jazdę indywidualną na czas ulicami Krakowa. Triumfatorowi finałowego etapu puchar wręczył Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Zwycięzcą całego wyścigu został Hiszpan Jon IzagirreInsausti z grupy Movistar.

„Oddajcie nam nasze pieniądze” – pikieta pracowników gospodarki wodnej

„Oddajcie nam nasze pieniądze” – z takim hasłem pikietowali 8 sierpnia pod Neptunem przed Dworem Artusa w Gdańsku pracownicy gospodarki wodnej. Domagali się m.in. podwyżek wynagrodzeń, które od 2008 roku są zamrożone.

Bez dodatkowych pytań, naszej demokracji grozi kompromitacja

Piotr Duda zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy z wnioskiem, aby w zbliżającym się referendum dopisać trzy pytania, dot. wieku emerytalnego, lasów państwowych oraz obowiązku szkolnego 6-cio latków. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, która odbyła się w Krakowie, przewodniczący „Solidarności” argumentował, że bez dodatkowych pytań referendum, które powinno być świętem demokracji, będzie jej kompromitacją.

Polacy mają bardzo duże zaufanie do Prezydenta Andrzeja Dudy!

W dniach 7-9 sierpnia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy Prezydent Andrzej Duda przywróci Polsce godność?" Aż ponad 88% internautów odpowiedziało ,że TAK! Wynik ten może świadczyć , że Polacy wiążą z prezydenturą Andrzeja Dudy nie tylko nadzieję na poprawę warunków życia i pracy ale też oczekują poszanowania godności każdego obywatela i jak i całego państwa jako wspólnoty. Wynik ten może też świadczyć, że poszanowania naszej godności ze strony obecnie rządzących w ostatnich latach brakowało. /Zobacz wynik głosowania /

TORUNIANKA MISTRZYNIĄ EUROPY

Torunianka Agnieszka Skalniak wywalczyła w estońskim Tartu tytuł mistrzyni Europy w kolarskiej jeździe indywidualnej na czas juniorek.

Dobry początek, oby dobrej prezydentury

Aktywność i wspólnota, to słowa klucze rozpoczynającej się właśnie prezydentury. Przez ponad 10 godzin w czwartek 6 sierpnia Andrzej Duda został zaprzysiężony, wygłosił cztery wystąpienia, w tym orędzie przed Zgromadzeniem Narodowym, wziął udział w mszy św. za Ojczyznę, przejął zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi, odebrał najwyższe państwowe odznaczenia, a na koniec spotkał się z przybyłymi przed pałac prezydencki zwolennikami i rozmawiał z internautami.

Coś na ochłodę - tak wyglądają plaże zimą!

Mamy obecnie afrykańskie upały które są trudne do wytrzymania. Dla odmiany przedstawiamy galerię zimowych zdjęć plażowych z okolicy Lubiatowa (gm. Choczewo)

Minister Zdrowia dalej łamie konstytucję. Musi odejść

Prof. Marian Zembala, minister zdrowia po raz kolejny w krótkim czasie swojego urzędowania dopuścił się rażącego złamania prawa. Przesłał do konsultacji rozporządzenie, które zostało uzgodnione wyłącznie ze wskazanym przez ministra związkiem zawodowym, a nie jak nakazuje prawo ze wszystkimi uprawnionymi organizacjami związkowymi. To złamie ustawę o związkach zawodowych i konstytucyjną zasadę równości wobec władzy publicznej. Dlatego „Solidarność” po raz kolejny domaga się dymisji ministra.

Głosujmy na cud z Krakowa!

Do 22 września w miesięczniku National Geographic trwa głosowanie na 7 nowych cudów świata. Wśród nominowanych znalazło się krakowskie Opactwo Benedyktynów w Tyńcu. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do głosowania na tę perełkę województwa małopolskiego – wystarczy jedno kliknięcie!

Krakowianin Prezydentem Polski

6 sierpnia 2015 r. dr Andrzej Duda objął urząd Prezydenta RP po złożeniu wobec Zgromadzenia Narodowego przysięgi.

Orędzie nowego prezydenta

Prezydent Andrzej Duda - po zaprzysiężeniu przed Zgromadzeniem Narodowym - wygłosił specjalne inaugurujące orędzie.

Śp. Lech Kaczyński najlepszym Prezydentem wolnej Polski

W dniach 4-5 sierpnia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Który z nich był najlepszym prezydentem?" Można było oddać głos na Lecha Wałęsę, Aleksandra Kwaśniewskiego, Lecha Kaczyńskiego i Bronisława Komorowskiego. Z wynikiem 81% wygrał bezapelacyjnie śp. Lech Kaczyński. Takie jest ocena internautów biorących udział w głosowaniu, ale zapewne podobne też jest odczucie w polskim społeczeństwie. Dlatego Andrzej Duda jako bliski współpracownik i kontynuator spuścizny po śp. Lechu Kaczyńskim został Prezydentem Polski i od dnia dzisiejszego, po zaprzysiężeniu będzie mógł realizować misję naprawy Polski. »

Długo oczekiwana zmiana warty

Co najmniej 7 godz. będą trwały jutrzejszej (6 sierpnia) uroczystości zaprzysiężenia nowego prezydenta Andrzeja Dudy. Rozpoczną się w Sejmie RP o godz. 10.00, a zakończą przed Pałacem Prezydenckim ok. godz. 17.00. W tym czasie planowane są przynajmniej cztery wystąpienia Prezydenta.

"Przypomnimy pani premier, jak przez 8 lat słuchała, rozumiała i pomagała..."

- Skoro pani premier mówi, że słucha i pomaga, to przygotujemy dużą kampanię i społeczeństwo zobaczy, jak pani premier przez te 8 lat słuchała i pomagała - zapowiedział na antenie Polsat News Piotr Duda. Przewodniczący „Solidarności” nie zostawił na rządzących przysłowiowej suchej nitki.

Wybierzmy 7 nowych cudów Polski!

Przypominamy o trwającym plebiscycie „7 nowych cudów Polski”, w którym udział bierze Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza. W tej chwili, w plebiscycie organizowanym przez magazyn National Geographic Traveler Filharmonia Szczecińska zajmuje 3. miejsce (zdobyła 7.94% wszystkich głosów). Szczecińską „górę lodową” wciąż wyprzedzają tylko Pałac Potockich z Radzynia Podlaskiego oraz Kościół Pokoju ze Świdnicy. Wspólnymi siłami możemy to zmienić i sprawić, że gmach zaprojektowany przez hiszpańskich architektów zajmie pierwsze miejsce!

To wielki sukces „Solidarności”

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał 3 sierpnia 2015 r. w Belwederze ustawę o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego. To kończy ponad dwuletnią batalię partnerów społecznych – związków zawodowych i organizacji pracodawców – o naprawę trójstronnego dialogu, który po wyjściu związków zawodowych z Komisji Trójstronnej w czerwcu 2013 r. nie funkcjonował. Prezydent podkreślił znaczenie autonomicznego porozumienia partnerów społecznych, wskazał też rolę związków zawodowych w przygotowaniu projektu.

Puchar Świata po 18 latach ponownie w Polsce!

Ponad 200 zawodników ze światowej czołówki weźmie udział w zawodach Pucharu Świata w biegu na orientację. Rywalizacja odbędzie się między 30 kwietnia a 2 maja 2016 roku we Wrocławiu, Trzebnicy i Sobótce.

Lech Wałęsa na XXXV-leciu Solidarności?

Piotr Duda, przewodniczący KK NSZZ "S" osobiście wręczył zaproszenie. Lech Wałęsa przyjął, podziękował i poinformował, że postara się uczestniczyć w XXXV-leciu "Solidarności".


Polacy oczekują od Niemców odszkodowania za zniszczenie Warszawy w 1944r.

W dniach 1-2 sierpnia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy Niemcy powinni zapłacić za zniszczenie Warszawy?" Aż 96% internautów odpowiedziało ,że TAK! /Zobacz wynik poniżej/ Nie wiemy, czy istnieje taka możliwość prawna i czy Polska może dochodzić swoich roszczeń z tego tytułu. Wiemy jedno, Niemcy popełnili zbrodnię niszcząc z barbarzyńską premedytacją Warszawę i mordując bezbronną ludność cywilną a to głosowanie oddaje tylko nastroje społeczne z tym związane. Niemcy mieli po wojnie Plan Marshalla a my bratnią pomoc od ZSRR co dodatkowo potęguje niesprawiedliwość geopolityczną którą Polskę spotkała.

Założenia rządu mało realne

Reprezentatywne centrale związkowe negatywnie oceniły „Założenia projektu budżetu państwa na 2016 rok”. Zdaniem związkowców są zbyt ogólnikowe, brak w nich informacji o dochodach, a w wielu istotnych zagadnieniach z punktu widzenia państwa poświęcono w „Założeniach...” dosłownie kilka ogólnych zdań.

Prezesi 10 tys. - pracownicy 45 zł! 21 sierpnia referendum strajkowe

Pdczas toczących się w warszawskiej siedzibie spółki negocjacji płacowych w PKP Cargo, nie doszło do porozumienia. Po propozycji zarządu, aby pracownicy otrzymali po 45 zł podwyżki związkowcy zerwali rozmowy. Wcześniej zarząd PKP Cargo decyzją rady nadzorczej otrzymał podwyżkę w wysokości 10 tys. zł.

PiS zdecydowanie zwycięża w rankingu - zobacz preferencje wyborcze

W dniach 29-30 lipca zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Na którą partię będziesz głosował? " Wygrał zdecydowanie PiS z 46% poparciem a PSL uzyskał najmniej czyli 1%. W związku z tym , że w głosowaniu udział wzięli tylko internauci poparcie dla niektórych partii może być w rzeczywistości inne. Głosowanie to może wskazywać z kolei które partie lekceważą internet i media społecznościowe./Zobacz wyniki/

Odliczanie do Światowych Dni Młodzieży czas zacząć!

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie rozpoczną się dokładnie za rok (26-31 lipca 2016 r.). Można już rejestrować się w elektronicznym systemie przygotowanym specjalnie dla pielgrzymów zainteresowanych udziałem w tym wydarzeniu. Jako pierwszy skorzystał z niego papież Franciszek.

Związek w Castoramie z sukcesami od roku

W lipcu mija rok odkąd w Castoramie została założona zakładowa organizacja związkowa. Podwyżki i korzystniejszy regulamin świadczeń socjalnych to tylko niektóre z sukcesów Związku.

Beata Szydło ma największe zaufanie Polaków!

W dniach 25-26 lipca zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy masz zaufanie do tych polityków?"Najwięcej bo aż 71% głosów otrzymała Beata Szydło, na drugim miejscu był Janusz Korwin-Mikke , na trzecim Paweł Kukiz z 11% poparciem a Ewie Kopacz ufa tylko 3% internautów. Taki wynik może wskazywać, że ostatnie zabiegi medialne z objazdem pociągami po Polsce nie przynoszą rezultatu i nie poprawiają wizerunku pani premier.

Cztery pokolenia w rocznicę powstania NSZZ "Solidarność"

Wielki festyn rodzinny „Solidarność pokoleń” z okazji 35. rocznicy powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”, który odbędzie się w sobotę 29 sierpnia na terenach Stoczni Gdańskiej, to główna impreza organizowana przez Związek z okazji swojego jubileuszu.

Polacy nie chcą ustawy o "in vitro"

W dniach 22-23 lipca zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. " Czy nowy Sejm powinien zakazać stosowania metody IN VITRO? " Aż ponad 71% internautów odpowiedziało, że TAK! Taki wynik może wskazywać, że ta ustawa nie jest prospołeczna i że należy ją zmienić lub wycofać z obiegu prawnego w Polsce. Że pośpiesznie uchwalone na koniec kadencji prawo tzw. " o zamrażaniu ludzkich zarodków i leczeniu bezpłodności" jest prawem złym i że większość obywateli jest temu prawu przeciwna. /zobacz wynik głosowania/

Związkowcy do premier Kopacz - wstrzymać prywatyzację PKP Energetyka

Liderzy trzech reprezentatywnych central związkowych: NSZZ „Solidarność”, OPZZ i Forum ZZ wystosowały do premier Ewy Kopacz list z żądaniem wstrzymania procesu prywatyzacji PKP Energetyka. - To spółka o strategicznym znaczeniu – alarmują związkowcy.

Bank Światowy dotuje hiperwyzysk

Bank Światowy i Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieliły pożyczek Grupie Schwarz, właścicielowi sieci Lidl i Kaufland, w wysokości ok. 900 mln dolarów na tworzenie miejsc pracy oraz pomoc drobnym rolnikom przez utworzenie dla nich nowych kanałów zbytu w Polsce i Rumunii. Odwiedziłam te kraje. Usłyszałam wiele skarg zarówno od pracowników, rolników, jak i drobnych producentów – mówiła w sejmie Claire Provost, dziennikarka śledcza brytyjskiego pisma „The Guardian”, która specjalnie przyleciała z Londynu na zaproszenie Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ Solidarność.

Ludzie z żelaza będą walczyć w Poznaniu. Enea Challenge Poznań już w ten weekend!

Weekend 25-26 lipca będzie największym świętem triathlonu w Polsce. Na starcie poznańskiej imprezy staną najlepsi światowi zawodnicy. Enea Challenge Poznań to też mnóstwo atrakcji dla całych rodzin.

"Nie daj się oszukać - sprawdź paragon" – startuje kolejna odsłona akcji!

Zachęcenie kupujących nie tylko do brania, ale także do sprawdzania paragonów wydawanych z kas fiskalnych – to cel akcji „Nie daj się oszukać - sprawdź paragon". Tegoroczna nowa odsłona prowadzonej od lat przez Ministerstwo Finansów akcji „Weź paragon" ruszyła w lipcu.

Prezydent Komorowski do końca oderwany od społeczeństwa?

Jednak podpisał! "Nie jestem prezydentem ludzkich sumień" - powiedział w dniu dzisiejszym prezydent Bronisław Komorowski i ogłosił podpisanie ustawy o "in vitro!" Zrobił to mimo wątpliwości konstytucyjnych które pan prezydent podkreślił. Zrobił to mimo iż większość społeczeństwa jest przeciwna tej ustawie. / Zobacz wynik głosowania poniżej/.

Mistrzostwa Europy Niesłyszących w Bydgoszczy

Od poniedziałku (20 lipca) do soboty (25 lipca) na stadionie Zawiszy rozgrywane są 9. Mistrzostwa Europy Osób Niesłyszących w Lekkoatletyce. Po raz pierwszy Bydgoszcz jest gospodarzem tego sportowego wydarzenia

Parki narodowe, pensje głodowe

Pracownicy parków narodowych mają dość głodowych zarobków. Od siedmiu lat nie otrzymali podwyżki, a minister środowiska rozkłada ręce i każe czekać. Związkowcy przygotowują się do kolejnej akcji protestacyjnej.

6. września - bez dodatkowych pytań

Prezydent Bronisław Komorowski nie uwzględnił wniosku NSZZ „Solidarność” o rozszerzenie katalogu pytań w referendum, które na wniosek prezydenta ma się odbyć 6 września. „Solidarność” domagała się dopisania pytań dot. wieku emerytalnego, obowiązku szkolnego 6-cio latków oraz lasów państwowych.

Filharmonia Szczecińska w finale konkursu „Europa to my!”

Przypominamy, że Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza znalazła się w finałowym etapie konkursu „Europa to my”! Wspólnymi siłami możemy pokazać, że to właśnie Szczecin w minionych latach najlepiej wykorzystał Fundusze Unijne.

Prezydencie Komorowski! Otwórz oczy - nie podpisuj!

W dniach 11-12 lipca zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy akceptujesz uchwaloną ustawę o In Vitro?" Ponad 77% internautów odpowiedziało, że NIE! Taki wynik może wskazywać, że zarówno Sejm jak i Senat RP są coraz bardziej oddalone od społeczeństwa i ,że na pewno tego społeczeństwa już nie reprezentują./Zobacz wynik głosowania/

Program PiS jest uwspółcześnioną wersją realizacji przesłań i ideałów sierpnia 1980 roku. Wywiad z posłem Januszem Śniadkiem.

Janusz Śniadek jest posłem VII kadencji a zarazem pełnomocnikiem Prawa i Sprawiedliwości w okręgu Pomorskim. Wcześniej był min. przewodniczącym Komisji Krajowej Solidarności. Rozmowę przeprowadził Andrzej Ficek

Co drugi Polak pracuje po godzinach

Aż 53 proc. osób, które wzięły udział w badaniu „Monitora Rynku Pracy" przyznała, że odczuwa presję szefów do wykonywania różnych obowiązków służbowych nawet po zakończeniu pracy. 51 proc. ankietowanych przyznaje, że poza regularnymi godzinami pracy faktycznie odbiera służbowe telefony i maile.

Uniwersytet Warszawski - Pierwszy polski e-mail

17 lipca minęło 25 lat od udanego podłączenia polskiego ośrodka do sieci EARN, czego dowodem było przesłanie pierwszego polskiego e-maila z Uniwersytetu Kopenhaskiego na UW.

"Solidarność" nauczycielska straciła zaufanie do rządu

Nie będziemy brać udziału w PR-owskich działaniach, które teraz podejmuje rząd w celu poprawienia swego wizerunku przed wyborami - mówi Teresa Misiuk, zastępca przewodniczącego Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania. „Solidarność” nauczycielska oświadcza, że straciła zaufanie do ekipy aktualnie sprawującej władzę.

"Ten może zwyciężać zło, kto jest bogaty w dobro". Wystawa życia i męczeństwa

W najbliższą niedziele 19 lipca w Krośnie zostanie otwarta wystawa poświęcona życiu i męczeństwu bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczystego odsłonięcia dokona Duszpasterz Ludzi Pracy ks. prałat Krzysztof Mijal podczas comiesięcznej mszy św. za Ojczyznę i Ludzi Pracy.

Kossak ze zbiorów muzealnych KUL na wystawie w Paderborn!

Miło jest nam poinformować, że litografia Piekło karpackie – Dolor et Caritas Wojciecha Kossaka ze zbiorów muzealnych KUL jako jedyny obiekt z Polski weźmie udział w wystawie „CARITAS – dobroczynność od wczesnego chrześcijaństwa do czasów współczesnych”. Wyróżnienie jest tym większe, że nasz zabytek prezentowany będzie pośród obrazów tak znakomitych artystów jak Rafael, Peter Paul Rubens, Eugène Delacroix, Ernst Ludwig Kirchner, Pablo Picasso, czy Käthe Kollwitz.

Kolejny grant ERC dla Uniwersytetu Warszawskiego

Grant European Research Council trafił do prof. Piotra Sankowskiego z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW. To jedyny Polak w gronie laureatów.

,,Za górami, za lasami....

Marzeniem prawie każdej małej dziewczynki jest zostać księżniczką. 6-letnia Wiktoria przeniosła się do zamku, w świat, gdzie rycerze walczyli o jej rękę, damy dworu wręczały dary, a grajkowie grali na gitarze na każdą jej prośbę. To Fundacja Mam Marzenie spełniła kolejne dziecięce marzenie.

Wyniki selekcji Konkursu Głównego i Konkursu Inne Spojrzenie!

Komitet Organizacyjny 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni, na podstawie propozycji Zespołu Selekcyjnego oraz Dyrektora Artystycznego Festiwalu Filmowego w Gdyni, w dniu 13 lipca 2015 roku zadecydował o przyjęciu do Konkursu Głównego następujących tytułów:/zobacz poniżej/

Filharmonia Szczecińska „cudem Polski”?

Filharmonia Szczecińska ma szansę zostać kolejnym „cudem Polski”. To wszystko za sprawą plebiscytu organizowanego przez National Geographic Traveler. Ideą plebiscytu organizowanego przez miesięcznik National Geographic Traveler, jest wyróżnienie oraz promocja niezwykłych i ciekawych atrakcji turystycznych, znajdujących się na terenie całej Polski. Celem konkursu jest również udowodnienie, że polskie atrakcje turystyczne mogą równać się z zagranicznymi i być równie zachwycającymi.

Moc atrakcji na 35-lecie "Solidarności"

Występ Chrisa de Burgh uświetni obchody 35- lecia powstania NSZZ "Solidarność". Dodatkową atrakcją będzie koncert "MY Naród" na dużej scenie, a także występy BoneyM i Papa Dance. Dla całych rodzin przewidziano liczne zabawy i konkursy.

Opole na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku

Współpraca łącząca Chiny i Politechnikę Opolską, dzięki podpisanemu dziś, historycznemu listowi intencyjnemu skierowana została na nowy, bardzo obiecujący tor – i to w jak najbardziej dosłownym znaczeniu. Partnerzy z Kraju Środka, chcą wskrzesić legendarny szlak łączący ich państwo z Europą, opierając się głównie na kolei.

W Poznaniu jak w ONZ - konferencja

Niemożliwe? A jednak! 13 lipca rozpoczęła się Poznan International Model United Nations 2015 (POZiMUN) - pięciodniowa międzynarodowa konferencja - model Narodów Zjednoczonych (ONZ), podczas której młodzi ludzie wcielili się w przedstawicieli przydzielonych im krajów.

Miła wiadomość z Hong Kongu

Profesor Henryk Iwaniec, elblążanin i jednocześnie honorowy obywatel naszego miasta, otrzymał w Hong Kongu prestiżową nagrodę "Shaw Prize 2015" za swoją działalność naukową w dziedzinie matematyki

Prezydencie Komorowski! Otwórz oczy - nie podpisuj!

W dniach 11-12 lipca zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy akceptujesz uchwaloną ustawę o In Vitro?" Ponad 77% internautów odpowiedziało, że NIE! Taki wynik może wskazywać, że zarówno Sejm jak i Senat RP są coraz bardziej oddalone od społeczeństwa i ,że na pewno tego społeczeństwa już nie reprezentują./Zobacz wynik głosowania/

TORUŃSCY PILOCI MISTRZAMI ŚWIATA

Na zakończonych w Legnicy II motoparalotniowych mistrzostwach świata piloci toruńskiej grupy Falco znowu wywalczyli medale. Na zawodach startowało prawie 100 zawodników z 15 krajów.

Dr Iwona Pawliczka vel Pawlik z UG jako jedyna Polka na forum ONZ

Dr Iwona Pawliczka vel Pawlik z Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego jako jedyna Polka przedstawiła na forum ONZ doświadczenia z projektu restytucji foki szarej na południowym Bałtyku, prowadzonego przez Stację Morską UG w Helu. Doświadczenia te zostały zaprezentowane w czasie sympozjum na temat zrównoważonego zużycia zasobów mórz i oceanów.

Kajakowi maratończycy na start w Olsztynie

Niezwykle emocjonujące zmagania na terenie Centrum Sportowo-Rekreacyjnego Ukiel. W Olsztynie rywalizacja w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Maratonie Kajakowym.

Strażacy będą pikietować razem z policjantami

"Solidarność" weźmie udział w pikiecie zorganizowanej przez ZG NSZZ Policjanów 23 lipca w Warszawie pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, zadecydowała Rada Krajowa Sekcji Pożarnictwa NSZZ "Solidarność". Spotkanie w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych w ramach Forum Dialogu Społecznego nie przyniosło przełomu.

Światowa konferencja paleontologów w Opolu

Prawie 150 utytułowanych gości z większości krajów europejskich (Włoch, Niemiec, Holandii, Belgii, Hiszpanii, Czech, Słowacji, Węgier, Danii i oczywiście Polski), a również z Chin, Argentyny, Kanady, Panamy, Tajlandii i USA, zjechało do Opola we wtorek, 7 lipca na coroczny, trzynasty już, zjazd Europejskiego Stowarzyszenia Paleontologów Kręgowców (EAVP – the European Assosiation of Vertebrate Palaeontologists).

IV podróż brzegiem Bałtyku w ramach projektu „440 km po zmianę” – lipiec 2014

Cztery kobiety z Fundacji Machina Fotografika połączyły podróżowanie z pomaganiem. Pierwszy krok w Świnoujściu postawiła Olga 2 lipca o 10 rano! A wszystko zaczęło się 4 lata temu od samotnej podróży pomysłodawczyni projektu Sylwii Nikko Biernackiej! Wzięła plecak, namiot i poszła. Dzięki corocznej podróży jej i Ambasadorek projektu w 2013 r. Urszula Kosmal – Krauze otrzymała protezę nogi a w 2014 r. -wsparcie psychologiczne!

„Solidarność” zdobyła kolejny szczyt

29 czerwca flaga „Solidarności” zawisła na Grossglockner – najwyższym szczycie Austrii, który zdobył przewodniczący Komisji Zakładowej w Federal Mogul Bimet SA wraz z pięcioosobowym zespołem.

Najbardziej kolorowy festiwal na świecie już w lipcu w Łodzi!

Łódź została wybrana w internetowym głosowaniu jako jedno z miast organizatorów oryginalnego Festiwalu Kolorów. W czołowej czwórce znalazły się także Kraków, Trójmiasto i Lublin.

Polacy oczekują ,że po jesiennych wyborach parlamentarnych będzie rządził PiS!

W dniach 6- 7 lipca zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy rządy PiS będą szansą dla Polski?" Ponad 83% internautów odpowiedziało, że TAK! Ten wynik może świadczyć o tym , że Polacy oczekują zmiany ekipy rządzącej i że po 8 latach koalicji PO-PSL Polacy mają dosyć ciągłych afer, korupcji, nepotyzmu, układów na szczytach władzy, dbania o interesy najbogatszych czy po prostu biedy! Że nie dadzą się już oszukać tanią propagandą zaprzyjaźnionych z władzą mediów, że już tej władzy nie wierzą i że po prostu mają dość!

Członkini "Solidarności" rzecznikiem PIS

Posłanka Elżbieta Witek została nowym rzecznikiem Prawa i Sprawiedliwości. Zastąpiła na tym stanowisku Marcina Mastalerka. O zmianie na stanowisku rzecznika partii i klubu parlamentarnego PiS, prezes Jarosław Kaczyński poinformował na konferencji prasowej. Przedstawiając osobę nowej rzecznik, powiedział, że jest "doświadczonym parlamentarzystą, osobą, do której ma pełne zaufanie, osobą doskonale zorientowaną".

Zakończył się Wyścig "Solidarności" i Olimpijczyków

26 Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków zakończył się na ulicach Łodzi. Peleton po raz pierwszy w historii przejechał ulicą Piotrkowską. Meta była usytuowana na wysokości Pasażu Schillera.

"Kreator miejsc pracy". Kapituła nagrodziła najlepszych pracodawców.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przyznało nagrody w drugiej edycji konkursu „Kreator miejsc pracy”. Konkurs wyróżnia pracodawców, którzy tworzą nowe miejsca pracy oraz zatrudnili najwięcej pracowników w ubiegłym roku. - "Solidarność" wspiera takie inicjatywy - mówi Piotr Duda, szef Związku.

Opole docenione w rankingu „Doing Business 2015″

Opole znalazło się w pierwszej piątce najlepszych miast dla prowadzenia biznesu w Polsce według Banku Światowego. W opublikowanym właśnie dziś rankingu „Doing Business In Poland 2015” wyprzedzamy takie miasta jak Wrocław, Warszawa czy Kraków.

Michał Grześ z Politechniki Białostockiej laureatem Diamentowego Grantu

Autonomiczna współpraca robota kołowego z robotem latającym – projekt pod tym tytułem realizować będzie Michał Grześ, student Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej. Wczoraj 1 lipca Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło listę laureatów konkursu Diamentowy Grant.

"Babs" dołącza do drużyny The World Games 2017!

Babatunde “Babs” Aiyegbusi, zawodnik klubu NFL Minnesota Vikings, otrzymał 4 lipca tytuł Ambasadora Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017

Światowy Dzień Kaszubów w Redzie

W dniu 4 lipca do Redy zjechało tysiące Kaszubów z kraju i zagranicy. Kaszubi specjalnym pociągiem Transcassubia zawitali około godz. 10. Następnie przemaszerowali pod Urząd Miejski gdzie została odsłonięta tablica pamiątkowa. Potem wszyscy udali się do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP i św. Katarzyny na uroczystą mszę św. Po nabożeństwie nastąpił przemarsz na stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie odbywały się imprezy, pokazy i koncerty. /Galeria zdjęć/
stat4u