SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Polska

Premier Beata Szydło z rodzinami o Programie 500+. #100dniNaPlus

„Program Rodzina 500+ to najważniejszy program rządu” – zaznaczyła premier Beata Szydło na spotkaniu z rodzinami wielodzietnymi w podwarszawskim Józefowie. To kolejny przystanek premier na trasie spotkań z Polakami w ramach cyklu #100dniNaPlus.

Piotr Duda o współpracy z rządem

Początki były trudne, ale mam nadzieję, że wszystko weszło na właściwe tory – tak Piotr Duda, szef "Solidarności" i przewodniczący Rady Dialogu Społecznego, mówił o współpracy z premier Beatą Szydło i jej ministrami.

Premier Beata Szydło zaprezentowała projekt ustawy o repatriacji. #100dniNaPlus

„Wszystkie zapowiadane projekty zostały rozpoczęte, a część jest już zrealizowana” – powiedziała w piątek rano premier Beata Szydło podsumowując pierwsze 100 dni funkcjonowania swojego gabinetu.

Premier Beata Szydło: Ważne jest budowanie wspólnoty. #100dniNaPlus

„Jesteśmy jedną wielką biało-czerwoną drużyną. Powinniśmy wspólnie myśleć o budowaniu dobrej przyszłości dla naszej ojczyzny. Osiągniemy sukces, jeśli będziemy razem” – podkreśliła premier Beata Szydło na spotkaniu ze strażakami w Uniecku, w powiecie płońskim. To kolejne spotkanie premier z Polakami w ramach podsumowania 100 dni prac rządu.

Premier Beata Szydło podsumowuje 100 dni rządu na spotkaniach z Polakami. #100dniNaPlus

Serią spotkań z Polakami, od wczesnego poranka do późnych godzin popołudniowych, premier Beata Szydło podsumowuje 100 dni prac swojego gabinetu. Pierwszy przystanek – rozmowa z przedsiębiorcami i pracownikami w piekarni w Kroczewie, w powiecie płońskim.

Premier Beata Szydło o 100 dniach rządu: Nasz program napisali obywatele. #100dniNaPlus

„Wszystkie zapowiadane projekty zostały rozpoczęte, a część jest już zrealizowana” – powiedziała w piątek rano premier Beata Szydło podsumowując pierwsze 100 dni funkcjonowania swojego gabinetu.

Polacy bardzo pozytywnie oceniają 100 dni rządu!

W dniach 25-26 luty zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy pierwsze 100 dni to sukces Rządu?" Ponad 91% internautów odpowiedziało ,że TAK! Wynik ten świadczy, że mimo niewybrednych ataków opozycji i KOD-u , latanie na skargę po całej Europie, totalnych ataków na rząd w sprzyjających opozycji mediach, społeczeństwo jest zadowolone z pierwszych 100 dni Rządu. W rozmowach Polaków i na forach internetowych przewijają się nawet opinie,że te zmiany zachodzą zbyt wolno!

Minister Mariusz Błaszczak w Brukseli: Polska opowiada się za wszystkimi formami, które poprawią bezpieczeństwo państw UE

Jesteśmy zwolennikami wzmocnienia Straży Granicznej, pod warunkiem zachowania suwerenności – powiedział minister Mariusz Błaszczak przed posiedzeniem Rady ds. Wymiaru Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych.

„Rodzina 500 plus” już w kwietniu

Ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci wprowadza w życie program „Rodzina 500 plus”, w ramach którego rodzice będą otrzymywać świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł co miesiąc na drugie i kolejne dziecko niezależnie od dochodu. Rodziny, w których dochód nie przekracza 800 zł netto na osobę lub 1200 zł netto (w rodzinach wychowujących niepełnosprawne dziecko) – otrzymają je również na pierwsze lub jedyne dziecko. To nawet 6000 zł netto rocznego wsparcia dla dziecka. Programem objętych zostanie 2,7 mln rodzin wychowujących 3,7 mln dzieci.

Nagrody dla policjantów, którzy wytropili Kajetana P.

Minister Mariusz Błaszczak wyraził wdzięczność funkcjonariuszom, którzy wytropili i doprowadzili do zatrzymania Kajetana P. na Malcie. - Składam Panom gratulacje i podziękowania. To wielki sukces, to jest też dowód na to, że polska policja jest profesjonalną służbą. Możemy być dumni, że Panowie tak wzorowo wykonują swoje obowiązki – powiedział podczas spotkania. Szef MSWiA wręczył oficerom operacyjnym nagrody finansowe.

Minister Mariusz Błaszczak: nie ma konfliktu w sprawie wyboru nowego komendanta policji

- To będzie dowód bezsilności. Dowód tego, że opozycja, Platforma Obywatelska, nie ma poważnych spraw, o których mogłaby mówić, nie ma żadnych propozycji – skomentował w TVN24 sprawę ewentualnego wniosku o wotum nieufności minister Mariusz Błaszczak.

75. rocznica pierwszego zrzutu Cichociemnych

Premier Beata Szydło wzięła udział w uroczystym koncercie z okazji 75. rocznicy pierwszego zrzutu Cichociemnych do okupowanej Polski. Działania spadochroniarzy pozwoliły na nawiązanie łączności z krajem i przeprowadzanie akcji dywersyjnych przeciwko okupantom.

Polacy nie wierzą Wałęsie !

W dniach 22-23 lutego zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy wierzysz w prawdziwość dokumentów IPN?" Blisko 95% internautów odpowiedziało, że TAK! Wynik ten świadczy, że zdecydowana większość Polaków nie wierzy w pokrętne tłumaczenia byłego prezydenta Lecha Wałęsy i uważa dokumentację z "szafy Kiszczaka" za wiarygodną. Teraz czas na słowa prawdy panie prezydencie! /Zobacz wynik głosowania/

Spotkanie premier Beaty Szydło z Syedem Kamallem

Premier Beata Szydło spotkała się w poniedziałek w Warszawie z Syedem Kamallem, szefem Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim. Tematem rozmowy była współpraca na forum Unii Europejskiej.

Gdynia-Berlin Express - felieton

Podróże kształcą. Ta oczywista prawda została przeze mnie na nowo potwierdzona podczas podróży pociągiem relacji Gdynia - Berlin. Jak to często bywa w miarę długiej drogi ludzie nawiązują spontanicznie rozmowę. Zaczyna się od rzeczy błahych ale w zależności od podróżnych rozmowa może przeistoczyć się w poważną dysputę.

Polacy nie chcą WALESA AIRPORT!

W dniach 20-21 lutego zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy chciałbyś zmiany nazwy "WALESA AIRPORT" na inną? Ponad 87% internautów odpowiedziało,że TAK! Padały różne argumenty i propozycję. Nam się wydaje ,że należało by nazwą lotniska uhonorować Annę Walentynowicz lub Rotmistrza Pileckiego. A co TY o tym myślisz?

Polska bieda

W 2014 roku w Polsce ok. 2,8 mln osób żyło poniżej granicy ubóstwa skrajnego. 4,6 mln ludzi egzystowało poniżej ustawowej granicy ubóstwa. Takie dane przynosi raport GUS „Ubóstwo w Polsce w latach 2013-2014”.

Premier Beata Szydło w Brukseli: Mamy porozumienie satysfakcjonujące dla Polski i Unii Europejskiej

Podczas unijnego szczytu Rady Europejskiej zawarto porozumienie w sprawie warunków dalszej obecności Wielkiej Brytanii w UE. Uwzględnia ono polskie cele negocjacyjne zakresie obrony praw Polaków pracujących na Wyspach.

Donald Tusk już dzisiaj ogłosił, że sprawa Bolka to odgrzewane kotlety - wywiad z Krzysztofem Wyszkowskim

Ja uwierzyłem, że Wałęsa był płatnym szpiclem dopiero gdy rząd Jana Olszewskiego przedstawił sejmowi tzw. Listę Macierewicza - rozmawiał Andrzej Ficek

Plan Morawieckiego, podatek handlowy, pakiet klimatyczny. RDS

Kwestia projektu ustawy o podatku handlowym, tzw. plan Morawieckiego oraz stanowisko w sprawie pakietu klimatyczno-energetyczny to najważniejsze tematy poruszone podczas drugiego posiedzenia plenarnego Rady Dialogu Społecznego, której przewodniczy Piotr Duda, szef NSZZ Solidarność.

"Solidarność"w obronie pracowników PKO BP

Bank PKO BP SA na oficjalnej witrynie internetowej zamieścił artykuł „Nowy model zarządzania trudnymi kredytami poprawia jakość aktywów i obsługę klientów”. Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność” stanowczo protestuje przeciwko "nieprawdziwym stwierdzeniom dotyczącym funkcjonowania, jakości pracy oraz wyników, ale również i przede wszystkim godzeniu w dobre imię pracowników Centrum Restrukturyzacji i Windykacji PKO BP SA, pośrednio zaś wszystkich pracowników największego banku w Polsce".

Zmodernizowany banknot 200 zł już w obiegu

W piątek, 12 lutego Narodowy Bank Polski zaczął wprowadzać do obiegu banknoty 200 zł ze zmodernizowanymi zabezpieczeniami. Banknoty o niższych nominałach ze zmienionymi zabezpieczeniami pojawiają się w naszych portfelach od kwietnia 2014 r.

Premier Beata Szydło na posiedzeniu Rady Europejskiej

W czwartek i piątek (18-19 lutego) premier Beata Szydło uczestniczy w szczycie Rady Europejskiej poświęconym kryzysowi migracyjnemu i brytyjskim postulatom reformy Unii Europejskiej.

Polacy uważają, że Wałęsa był TW Bolek!

W dniach 17-18 lutego zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy wierzysz, że Lech Wałęsa mógł być TW Bolek?" Ponad 96% internautów odpowiedziało ,że TAK! Wynik ten świadczy, że już prawie nikt nie wierzy Wałęsie w jego opowieści o heroizmie i uczciwej walce z reżimem komunistycznym. Jeżeli dokumenty Kiszczaka okażą się autentyczne i prawdziwe to może się okazać , że ta wielka postać naszej historii najnowszej spadnie z piedestału./Zobacz wynik/

Minister Mariusz Błaszczak do odznaczonych funkcjonariuszy: jesteście bohaterami

Wasza postawa daje gwarancję tego, że możemy czuć się bezpiecznie w naszym kraju – powiedział minister Mariusz Błaszczak zwracając się do wyróżnionych krzyżami i medalami funkcjonariuszy straży pożarnej i policji. Podczas uroczystości w siedzibie MSWiA odznaczenia z rąk Ministra otrzymały również członkinie fundacji La Strada.

Kod Enigmy złamali Polacy

Brytyjczycy potwierdzają – bydgoszczanin Marian Rejewski wraz z Henrykiem Zygalskim i Jerzym Różyckim jako pierwsi złamali kod Enigmy. Jak pisze brytyjski „Daily Mirror”: Polacy złamali kod Enigmy dekadę przed Turingiem. To historyczny moment, bowiem przez dziesięciolecia Brytyjczycy swojemu naukowcowi – Alanowi Turingowi przypisywali większość zasług polegających na rozszyfrowaniu niemieckiej Enigmy. Taka sytuacja miała miejsce np. w chętnie oglądanej na całym świecie produkcji „Gra tajemnic”.

Minister Mariusz Błaszczak o zatrzymaniu poszukiwanego Kajetana P.: Dziękuję polskim policjantom

Chciałbym publicznie podziękować i pogratulować polskim policjantom. Podziękować za profesjonalizm, za zaangażowanie, za ofiarność, za to że przez pół Europy tropili człowieka podejrzewanego o wstrząsającą zbrodnię – powiedział na briefingu po zatrzymaniu poszukiwanego Kajetana P. minister Mariusz Błaszczak.

Opieka nad dzieckiem podwyższy emeryturę

Urlop wychowawczy, który matka wzięła na swoje dziecko przed dniem 1 stycznia 1999 r. podwyższy emeryturę. Przepisy, które funkcjonują od maja ubiegłego roku pozwalają uwzględnić w ustalaniu prawa do emerytury kapitałowej okres urlopu wychowawczego wszystkim osobom, bez względu na to, kiedy opiekowały się dzieckiem

Spotkanie premier Beaty Szydło z przewodniczącym Bundesratu

Obchody 25-lecia Traktatu o dobrym sąsiedztwie, sytuacja Polonii w Niemczech oraz kryzys migracyjny – to główne tematy rozmów premier Beaty Szydło z przewodniczącym Bundesratu Stanislawem Tillichem.

Wiceminister Jarosław Zieliński: sprawdziliśmy wszystko, co było prawnie możliwe

Trzeba zmienić przepisy, pozwalające szerzej sprawdzać osoby, które zamierza się mianować na wysokie stanowiska – powiedział wiceminister Jarosław Zieliński. Zaznaczył, że w przypadku powoływania na Komendanta Głównego Policji insp. Zbigniewa Maja, wszelkie obecnie obowiązujące procedury zostały dopełnione.

97. rocznica zwycięstwa Powstańców Wielkopolskich

16 lutego 1919 roku w Trewirze, mieście w pobliżu granicy Niemiec z Luksemburgiem, państwa Ententy, czyli koalicji przeciwko Rzeszy Niemieckiej podpisały układ przedłużający rozejm na frontach I Wojny Światowej. Na jego mocy zobowiązano Niemców do wstrzymania ofensywy przeciwko Polakom i wytyczono granicę. W ten sposób rozejm zakończył Powstanie Wielkopolskie

Premier Beata Szydło: dajemy Polakom nowy model rozwoju gospodarczego

Rząd przyjął we wtorek „Plan na rzecz odpowiedzialnego rozwoju”. Program wskazuje nowe kierunki działań państwa i impulsy, które zapewnią polskiej gospodarce stabilny rozwój w przyszłości. „Chcemy, żeby każdy polski obywatel miał szansę korzystania z rozwoju” – mówiła premier podczas prezentacji programu.

Bogdan Borusewicz to nieudolny, nieumiejętny, człowiek który był manipulowany przez SB - wywiad z Krzysztofem Wyszkowskim

On był przekonany że działa skutecznie i tajnie ale agenci w jego otoczeniu powodowali że był tak naprawdę tylko pożytecznym idiotą dla SB i aparatu władzy- rozmawiał Andrzej Ficek

Polacy są dumni z Prezydenta Andrzeja Dudy

W dniach 14-15 lutego zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy jesteś dumny z prezydenta Andrzeja Dudy?" Blisko 90% internautów odpowiedziało ,że TAK./Zobacz wynik/ Wynik ten świadczy ,że Andrzej Duda w oczach Polaków dobrze i godnie sprawuje swój urząd zarówno w kraju jak i za granicą. Postawa prezydenta daje pewność ,że Polska odzyska należne jej miejsce w polityce międzynarodowej i będzie postrzegana jako państwo silne i nowoczesne a nie tak jak do tej pory.

Premier Beata Szydło na szczycie Grupy Wyszehradzkiej

W poniedziałek 15 lutego premier Beata Szydło spotka się w Pradze z premierami państw Grupy Wyszehradzkiej. Premierzy Polski, Czech, Słowacji i Węgier będą wypracowywać wspólne stanowisko przed unijnym szczytem 18-19 lutego. Głównym tematem rozmów będzie kryzys migracyjny oraz propozycje współpracy państw Grupy Wyszehradzkiej pomocne w jego rozwiązaniu.

Minister Mariusz Błaszczak: Policja ma dbać o bezpieczeństwo, a nie zajmować się sama sobą

Policja ma stać na straży wolności obywatelskich, na straży bezpieczeństwa obywateli, a nie zajmować się sama sobą – stwierdził szef MSWiA.

Polacy nie ufają wymiarowi sprawiedliwości!

W dniu 13 lutego zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy masz zaufanie do wymiaru sprawiedliwości?" Ponad 93% internautów odpowiedziało ,że NIE! Pomijając ostatnią aferę medialną z sędzią z Warszawy można stwierdzić, że wynik ten świadczy źle o wymiarze sprawiedliwości. Ma to potwierdzenie w wypowiedziach np. wielu posłów ,że do ich biur zgłaszają się najczęściej ludzie skrzywdzeni przez prokuraturę czy sądy. Wiele podobnych przykładów można zapewne znaleźć też w prezydenckim Biurze Interwencyjnej Pomocy Prawnej. Jest to też sygnał dla ministra sprawiedliwości , że wymiar sprawiedliwości wymaga naprawy! /Zobacz wynik poniżej/

Premier Beata Szydło w Berlinie: Chcemy podtrzymywać i rozwijać współpracę oraz dobre relacje z Niemcami

Najważniejsze, żebyśmy razem wspólnie dążyli do umacniania UE” - podkreśliła premier Beata Szydło w Berlinie po spotkaniu z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

Polonia Berlińska powitała serdecznie Panią Premier

Patriotyczna Polonia Berlińska powitała serdecznie Beatę Szydło przed urzędem kanclerskim. Był to miły akcent tej trudnej wizyty w Berlinie. Transparenty i śpiewy zostały zauważone przez Panią Premier która pokiwała z uśmiechem na twarzy w kierunku Polaków.

PiS na czele sondaży!

W dniu 11 lutego przeprowadziliśmy krótki sondaż na temat "Którą partię popierasz?" Bezapelacyjnie zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość a wielkim przegranym jest Nowoczesna! Zobacz pozostałe wyniki.

Wizyta premier Beaty Szydło w Berlinie

Premier Beata Szydło spotkała się w Berlinie z kanclerz Angelą Merkel. Na spotkaniu omawiane były relacje między oboma krajami, w tym stosunki gospodarcze, obchody 25. rocznicy podpisania polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy oraz organizacja konsultacji międzyrządowych.

Komunikat MON w sprawie zniszczenia Dziennika Działań z 10 kwietnia 2010 r.

W związku z kolejnymi publikacjami medialnymi dotyczącymi Dziennika Działań Dyżurnej Służby Operacyjnej Sił Zbrojnych RP informuję co następuje:

Rodzice w szkole

Gdzie leży granica między partnerstwem, a momentem, w którym rola rodzica z partnera, przeradza się w postać intruza w szkole?

Spotkanie minister Anny Marii Anders z Marią Mirecką-Loryś

Przewodnicząca Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa minister Anna Maria Anders spotkała się z Marią Mirecką-Loryś - żołnierzem podziemia niepodległościowego NOW-AK w latach 1939-1945, m.in. Komendantką Główną Narodowego Zjednoczenia Wojskowego Kobiet. Obchodząca kilka dni temu 100. urodziny Maria Mirecka-Loryś odznaczona została przez minister Annę Marię Anders złotym medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej.

Sejm przyjął program 500+

Sejm przyjął program Rodzina 500+. Głosowało 444 posłów. Za opowiedziało się 261 posłów, przeciw głosowało 43. Wstrzymało się - 140 posłów. Przed głosowaniem posłowie rozpatrzyli kilkanaście poprawek i kilkanaście wniosków mniejszości. "Solidarność" popiera główny cel programu, ale zaznacza, że rozwiązania zaproponowane przez rząd mogą mieć ograniczone efekty, a zdefiniowane cele mogą być trudne do osiągnięcia.

Nagrodzeni za odwagę i determinację

Kapituła Fundacji im. Hanki Bożyk „Pogotowie ratunkowe, dlaczego nie zdążyło?” przyznała już po raz szósty doroczne nagrody i wyróżnienia osobom, które w 2015 r. bezinteresownie i spontanicznie uratowały komuś życie. Spośród 24 nominowanych wybrano 3 laureatów.

Konsultacje w Kancelarii Premiera w sprawie podatku od sprzedaży detalicznej

„Zależy nam, aby w tej sprawie wysłuchać wszystkich stron i budować kompromis” – powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki do przedstawicieli handlu obecnych na środowych konsultacjach w sprawie podatku od sprzedaży detalicznej. Na spotkaniu w Kancelarii Premiera obecny był także minister finansów Paweł Szałamacha, który zapowiedział dalsze prace nad rządową propozycją dotyczącą tego podatku

Patriotyzm czy KOD?

Obchody 90 lecia miasta Gdyni były swoistym papierkiem lakmusowym dla procesów zachodzących w dzisiejszym społeczeństwie. Przybycie prezydenta RP Andrzeja Dudy, na uroczystą sesję Rady Miasta przyciągnęło pod Teatr Muzyczny zarówno jego zwolenników jak i przeciwników.

Delegacja SG na uroczystościach Zaślubin Polski z Morzem

Komandor SG Wojciech Heninborch Zastępca Komendanta Morskiego Oddziału SG uczestniczył w obchodach 96 rocznicy Zaślubin Polski z Morzem, które, z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy i abp. Leszka Głódzia metropolity gdańskiego, odbyły się w Pucku

Kto rozgrywa Polskę? wywiad z Krzysztofem Wyszkowskim

Kampania przeciwko Polsce nie jest oparta na żadnych realnych podstawach które wynikały by z jakiś rzeczywistych ograniczeń wolności w Polsce - rozmawiał Andrzej Ficek

Polacy chcą awansu dla płk. Ryszarda Kuklińskiego!

W dniach 9-10 lutego zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy płk. Kukliński powinien być awansowany na stopień generała?" Pytanie miało związek z wnioskiem jaki wpłynął do prezydenta Andrzeja Dudy ze strony szefa MON Antoniego Macierewicza. Ponad 75% internautów odpowiedziało ,że TAK! Mamy nadzieję ,że prezydent weźmie ten sondaż po uwagę przy podejmowaniu decyzji.

EURO 2016: medialna siła szczypiornistów

Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn były rekordowe, bo przyciągnęły na trybuny ponad 400 tysięcy kibiców. Sportowe emocje udzieliły się także mediom. W okresie od 13 stycznia do 2 lutego ukazało się blisko 85 tys. informacji o EURO 2016, a codziennie na temat imprezy pojawiało się ponad 4 tys. wzmianek.

10 proc. polskich dzieci żyje w skrajnej biedzie

Co dziesiąte dziecko żyje w skrajnej biedzie. Prawie dwa tysiące może odziedziczyć bezdomność, alarmuje Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną".

9 lutego – dzień bezpiecznego internetu

Jak korzystać z Internetu, aby nie stać się ofiarą przestępstwa? Co znaczą słowa „phishing” i „pharming”? 9 lutego po raz dwunasty obchodzony jest DBI, czyli „Dzień Bezpiecznego Internetu”. W tym roku odbywa się pod hasłem: „Lepszy internet zależy od Ciebie”.

Bezpłatne leki dla osób w wieku 75 plus

Wszyscy pacjenci, którzy ukończyli 75 lat otrzymają bezpłatnie leki, znajdujące się w odrębnym wykazie na liście refundacyjnej. Lista leków będzie stopniowo rozszerzana. Bezpłatne leki będą mogli przepisywać na receptę lekarze i pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej. Rozwiązanie to jest spełnieniem sztandarowej obietnicy złożonej przez premier Beatę Szydło w exposé.

"Historia Roja" wkrótce już w kinach - wywiad z reżyserem Jerzym Zalewskim

Chciałbym, aby ten film był hołdem dla Żołnierzy Wyklętych, ale żeby dotarł też do młodych ludzi, aby przekonać ich, jak ważną bazą naszej tożsamości jest patriotyzm - rozmawiał Andrzej Ficek

Spotkanie premier Beaty Szydło z premierem Victorem Orbanem

Premier Beata Szydło spotkała się w poniedziałek w Budapeszcie z premierem Viktorem Orbanem. Wśród tematów rozmów znalazły się m.in. kwestia brytyjskich postulatów dot. reformy UE, kryzys migracyjny oraz polsko-węgierska współpraca gospodarcza

Przewiduję szybki uwiąd i marny koniec KOD-u. - wywiad z Krzysztofem Wyszkowskim

KOD-owi brakuje elit i osobowości, które by wyrażały autentyczny bunt i zakorzeniły się w społeczeństwie - rozmawiał Andrzej Ficek

Kwalifikacja wojskowa 2016

Od 1 lutego do 29 kwietnia 2016 roku zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa. Obejmie około 240 tysięcy osób – przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 1997 roku.

Polacy wierzą w zamach!

W dniach 4-5 lutego zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy wierzysz ,że w Smoleńsku był zamach" Ponad 86% internautów odpowiedziało , że TAK! Wynik ten świadczy , że decyzja ministra Antoniego Macierewicza o wznowieniu prac związanych z wyjaśnieniem katastrofy smoleńskiej jest w pełni uzasadniona.

Minister Mariusz Błaszczak powołał Komitet Audytu w MSWiA

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak, działając na podstawie ustawy o finansach publicznych, powołał Komitet Audytu. Przewodniczącym został Tomasz Zdzikot, Podsekretarz Stanu w MSWiA.

Prace związane z wyjaśnieniem katastrofy smoleńskiej zostaną wznowione

Minister Antoni Macierewicz i wiceminister Jarosław Zieliński podpisali rozporządzenie, które umożliwi wznowienie prac związanych z wyjaśnieniem przyczyn katastrofy prezydenckiego samolotu TU 154 10 kwietnia 2010 r.

Spotkanie premier Beaty Szydło z premierem Davidem Cameronem

„Wielka Brytania jest dla Polski partnerem strategicznym” – mówiła premier Beata Szydło przed rozpoczęciem spotkania z premierem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Davidem Cameronem. Wśród tematów piątkowych rozmów w Kancelarii Premiera są m.in. brytyjskie postulaty dotyczące reformy UE, kwestia Polonii mieszkającej w Wielkiej Brytanii oraz przygotowania do szczytu NATO w Warszawie.

Premier Beata Szydło w Londynie: Polska przekaże 3 mln euro na pomoc humanitarną dla Syrii

„Polska dołącza do państw, które przeznaczają środki finansowe na pomoc humanitarną w Syrii. Chcemy w ten sposób doprowadzić do rozwiązania problemu, który narodził się tam na miejscu, by Syryjczycy mogli wrócić do domów” – poinformowała premier Beata Szydło przed wystąpieniem na londyńskiej konferencji „Supporting Syria and the region”.

Przetarg na śmigłowce dla wojska do poprawki?

Przed Sądem Okręgowym w Warszawie rozpoczął się proces, jaki PZL Świdnik wytoczyły Inspektoratowi Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej. Zarząd spółki chce unieważnienia przetargu na śmigłowiec wielozadaniowy dla polskiej armii.

Podziel się, wyślij pączka do Afryki

W Tłusty Czwartek 2016 znowu pączkujemy! Dołącz i Ty! Podziel się tym, co lubisz! Zamiast samemu zajadać się pączkami, możesz podzielić się nimi z głodnymi dziećmi w Republice Środkowoafrykańskiej.

Premier Beata Szydło do Polonii w Wielkiej Brytanii: Jesteście ambasadorami naszego kraju

„Polska musi korzystać z potencjału wszystkich swoich obywateli, niezależnie od miejsca ich zamieszkania” – zaznaczyła premier Beata Szydło w Londynie podczas spotkania się z przedstawicielami Polonii w Wielkiej Brytanii.

Wizyta premier Beaty Szydło w Paryżu

Premier Beata Szydło spotka się z prezydentem Francji François Hollande em. Wizyta w Paryżu miała miejsce na dwa tygodnie przed posiedzeniem Rady Europejskiej poświęconej kwestiom brytyjskich postulatów w sprawie reformy UE oraz problematyce migracji.

Wizyta premier Beaty Szydło w Oslo

Kryzys migracyjny w Europie, bezpieczeństwo energetyczne i sytuacja Polaków mieszkających w Norwegii – to główne tematy rozmów polskiej premier w Oslo. „Wierzę, że nasza współpraca będzie układała się jak najlepiej” – podkreśliła Beata Szydło po spotkaniu z norweską premier Erną Solberg.

Minister Elżbieta Rafalska o programie „Rodzina 500 plus”

„Jest to projekt odważny i śmiały, solidarnościowy z polskimi rodzinami i demograficzny" – powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. "Mam głębokie przekonanie, że przy dobrej współpracy z samorządami uda nam się uruchomić program na początku kwietnia 2016 r." – wyjaśniła.

Tylko Polska i Korea Południowa w wyścigu o organizację Światowego Jamboree Skautowego 2023

Jedynymi krajami kandydującymi do organizacji 25. Światowego Jamboree Skautowego w 2023 roku są Polska i Korea Południowa. Do Światowego Biura Skautowego wpłynęły aplikacje tylko z tych dwóch krajów – potwierdził władzom Związku Harcerstwa Polskiego Stephen Peck, dyrektor Światowego Biura Skautowego ds. Imprez Światowych. Jeśli ZHP wygra organizację to właśnie w Gdańsku, na Wyspie Sobieszewskiej odbędzie się największe cykliczne wydarzenie edukacyjne dla skautów z całego świata!

Program „Rodzina 500+”: premier odpowiadała na pytania internautów

Kształt programu „Rodzina 500 +” to również zasługa zaangażowania obywateli, którzy wzięli udział w konsultacjach społecznych. To projekt napisany przez polskich obywateli. Każdy z maili, każda z uwag to oddzielna historia jakiejś rodziny. Razem napisaliśmy projekt, który jest przełomowy i daje rzeczywiste wsparcie rodzinom - mówiła premier Beata Szydło.

Premier Beata Szydło o programie „Rodzina 500 plus”: Dotrzymałam danego słowa

W poniedziałek rząd przyjął projekt ustawy wprowadzającej program „Rodzina 500 plus”. To spełnienie sztandarowej obietnicy złożonej przez premier Beatę Szydło w exposé. „Kompleksowa i systemowa polityka prorodzinna to nasz priorytet” – podkreśliła premier.

Piłka ręczna: z kim zagramy o igrzyska w Rio i MŚ we Francji?

EURO 2016 już za nami. Nie oznacza to jednak, że teraz polscy szczypiorniści mogą się udać na zasłużony odpoczynek. Przed nimi kolejna niezwykle prestiżowa impreza - Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. O wyjazd do Brazyli przyjdzie im rywalizować z Macedonią, Chile i Tunezją. Jeden z turniejów kwalifikacyjnych ma szansę zorganizować w kwietniu gdańska Ergo Arena.

Wybieramy książkę na narodowe czytanie

"Chłopi", "Wesele" a może "Quo vadis" - która książka powinna być studiowana w całej Polsce podczas Narodowego Czytania? Wybór należy do nas!

Polacy nie ufają prokuraturze!

W dniu 31 stycznia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy masz zaufanie do obecnej prokuratury?" Aż 78,67% internautów odpowiedziało ,że NIE! Wynik ten świadczy ,że zmiany ustawowe jakie się dokonały w ostatnim czasie są zgodne z oczekiwaniami większości Polaków oraz,że minister Zbigniew Ziobro te oczekiwania spełni.

Polacy w pełni popierają rządy PiS-u!

W dniach 29-31 stycznia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy rządy PiS-u zmierzają w dobrym kierunku?" Ponad 97% internautów odpowiedziało ,że TAK! Wynik ten świadczy, że ani antyrządowa a chwilami godząca w polską rację stanu działalność przegranych partii Po i PSL, ani protesty KOD-u wespół z Ryszardem Petru i propagandą niektórych mediów nie działają już na społeczeństwo. Polacy oczekują dobrych zmian we wszystkich dziedzinach życia i chcą aby te zmiany następowały jak najszybciej.!

Posiedzenie Międzyresortowego Zespołu ds. Zagrożeń Terrorystycznych

Rozwiązania, które znajdą się w ustawie o działaniach antyterrorystycznych - to główny temat poruszany na posiedzeniu Międzyresortowego Zespołu ds. Zagrożeń Terrorystycznych. W spotkaniu wziął udział szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Premier Beata Szydło w Chęcinach: Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych zostaną uratowane

„Chcemy uratować zakład, któremu grozi bankructwo. Trzeba pomóc ludziom, którzy chcą tu mieszkać i pracować” – zaznaczyła premier podczas wizyty w Kieleckich Kopalniach Surowców Mineralnych (KKSM) w Chęcinach w woj. świętokrzyskim. „Będziemy wszędzie tam, gdzie jest możliwość wspierania polskiego biznesu” – dodała Beata Szydło.

Jeden z 50 najbardziej wpływowych prawników

Prof. Marcin Zieleniecki, nasz kolega z Zespołu Prawnego KK NSZZ "Solidarność" i obecnie podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej po raz kolejny znalazł się w "Rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników", przygotowywanym od kilku lat przez "Dziennik Gazetę Prawną". W tym roku znalazł się na 28 miejscu, awans z pozycji numer 30.

Rozmowa premier Beaty Szydło z premierem Holandii

W czwartkowej telefonicznej rozmowie premier Beata Szydło i premier Holandii Mark Rutte rozmawiali o prezydencji holenderskiej w Radzie Unii Europejskiej, która zaczęła się wraz z początkiem 2016 roku.

Komitet Stały Rady Ministrów przyjął projekt ustawy wprowadzającej Program Rodzina 500 plus

„Rozstrzygnęliśmy wszystkie uwagi zgłoszone do projektu. Środki finansowe na realizację tego programu są zabezpieczone” – poinformował w czwartek minister Henryk Kowalczyk, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów. W konferencji prasowej w Kancelarii Premiera obok ministra Kowalczyka wzięli także udział minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska i minister finansów Paweł Szałamacha.

Janusz Śniadek szefem Rady Ochrony Pracy

W wtorek 26 stycznia odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Ochrony Pracy, które poprowadził nowy przewodniczący ROP, były szef "Solidarności" Janusz Śniadek.

Premier Beata Szydło: Bądźmy świadkami pamięci

„Mamy obowiązek głośno upominać się o pamięć o historii i o prawdę” – mówiła premier Beata Szydło podczas uroczystych obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Dlaczego polska Giełda dołuje?

Index WIG 30, który reprezentuje polską giełdę i największe trzydzieści polskich spółek, wynosi obecnie około 1900 punktów, co stanowi poziom o 35% niższy niż 5 lat temu. I spadek ten kontynuuje, bo w tym roku tylko w styczniu WIG spadł o ponad 10%.

Czy Grzegorz Schetyna pogrąży PO?

W dniu 26 stycznia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy Grzegorz Schetyna pogrąży PO?" Ponad 93% internautów odpowiedziało ,że TAK! Wynik ten może świadczyć o tym ,że nad Platformę Obywatelską nadciągają raczej ciemne chmury zamiast "Słonka Peru" i osoba Grzegorza Schetyny bardziej zaszkodzi tej partii niż pomoże.

25 stycznia 1982. Sejm zatwierdza wprowadzenie stanu wojennego

25 stycznia 1982 roku, a więc po 45 dniach od wprowadzenie stanu wojennego Sejm PRL uchwalił ustawę w tej sprawie. Ogłoszony 12 grudnia 1981 roku przez Radę Państwa dekret o stanie wojennym był nielegalny.
stat4u