SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Polska

Tylko Polska i Korea Południowa w wyścigu o organizację Światowego Jamboree Skautowego 2023

Jedynymi krajami kandydującymi do organizacji 25. Światowego Jamboree Skautowego w 2023 roku są Polska i Korea Południowa. Do Światowego Biura Skautowego wpłynęły aplikacje tylko z tych dwóch krajów – potwierdził władzom Związku Harcerstwa Polskiego Stephen Peck, dyrektor Światowego Biura Skautowego ds. Imprez Światowych. Jeśli ZHP wygra organizację to właśnie w Gdańsku, na Wyspie Sobieszewskiej odbędzie się największe cykliczne wydarzenie edukacyjne dla skautów z całego świata!

Program „Rodzina 500+”: premier odpowiadała na pytania internautów

Kształt programu „Rodzina 500 +” to również zasługa zaangażowania obywateli, którzy wzięli udział w konsultacjach społecznych. To projekt napisany przez polskich obywateli. Każdy z maili, każda z uwag to oddzielna historia jakiejś rodziny. Razem napisaliśmy projekt, który jest przełomowy i daje rzeczywiste wsparcie rodzinom - mówiła premier Beata Szydło.

Premier Beata Szydło o programie „Rodzina 500 plus”: Dotrzymałam danego słowa

W poniedziałek rząd przyjął projekt ustawy wprowadzającej program „Rodzina 500 plus”. To spełnienie sztandarowej obietnicy złożonej przez premier Beatę Szydło w exposé. „Kompleksowa i systemowa polityka prorodzinna to nasz priorytet” – podkreśliła premier.

Piłka ręczna: z kim zagramy o igrzyska w Rio i MŚ we Francji?

EURO 2016 już za nami. Nie oznacza to jednak, że teraz polscy szczypiorniści mogą się udać na zasłużony odpoczynek. Przed nimi kolejna niezwykle prestiżowa impreza - Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. O wyjazd do Brazyli przyjdzie im rywalizować z Macedonią, Chile i Tunezją. Jeden z turniejów kwalifikacyjnych ma szansę zorganizować w kwietniu gdańska Ergo Arena.

Wybieramy książkę na narodowe czytanie

"Chłopi", "Wesele" a może "Quo vadis" - która książka powinna być studiowana w całej Polsce podczas Narodowego Czytania? Wybór należy do nas!

Polacy nie ufają prokuraturze!

W dniu 31 stycznia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy masz zaufanie do obecnej prokuratury?" Aż 78,67% internautów odpowiedziało ,że NIE! Wynik ten świadczy ,że zmiany ustawowe jakie się dokonały w ostatnim czasie są zgodne z oczekiwaniami większości Polaków oraz,że minister Zbigniew Ziobro te oczekiwania spełni.

Polacy w pełni popierają rządy PiS-u!

W dniach 29-31 stycznia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy rządy PiS-u zmierzają w dobrym kierunku?" Ponad 97% internautów odpowiedziało ,że TAK! Wynik ten świadczy, że ani antyrządowa a chwilami godząca w polską rację stanu działalność przegranych partii Po i PSL, ani protesty KOD-u wespół z Ryszardem Petru i propagandą niektórych mediów nie działają już na społeczeństwo. Polacy oczekują dobrych zmian we wszystkich dziedzinach życia i chcą aby te zmiany następowały jak najszybciej.!

Posiedzenie Międzyresortowego Zespołu ds. Zagrożeń Terrorystycznych

Rozwiązania, które znajdą się w ustawie o działaniach antyterrorystycznych - to główny temat poruszany na posiedzeniu Międzyresortowego Zespołu ds. Zagrożeń Terrorystycznych. W spotkaniu wziął udział szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Premier Beata Szydło w Chęcinach: Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych zostaną uratowane

„Chcemy uratować zakład, któremu grozi bankructwo. Trzeba pomóc ludziom, którzy chcą tu mieszkać i pracować” – zaznaczyła premier podczas wizyty w Kieleckich Kopalniach Surowców Mineralnych (KKSM) w Chęcinach w woj. świętokrzyskim. „Będziemy wszędzie tam, gdzie jest możliwość wspierania polskiego biznesu” – dodała Beata Szydło.

Jeden z 50 najbardziej wpływowych prawników

Prof. Marcin Zieleniecki, nasz kolega z Zespołu Prawnego KK NSZZ "Solidarność" i obecnie podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej po raz kolejny znalazł się w "Rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników", przygotowywanym od kilku lat przez "Dziennik Gazetę Prawną". W tym roku znalazł się na 28 miejscu, awans z pozycji numer 30.

Rozmowa premier Beaty Szydło z premierem Holandii

W czwartkowej telefonicznej rozmowie premier Beata Szydło i premier Holandii Mark Rutte rozmawiali o prezydencji holenderskiej w Radzie Unii Europejskiej, która zaczęła się wraz z początkiem 2016 roku.

Komitet Stały Rady Ministrów przyjął projekt ustawy wprowadzającej Program Rodzina 500 plus

„Rozstrzygnęliśmy wszystkie uwagi zgłoszone do projektu. Środki finansowe na realizację tego programu są zabezpieczone” – poinformował w czwartek minister Henryk Kowalczyk, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów. W konferencji prasowej w Kancelarii Premiera obok ministra Kowalczyka wzięli także udział minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska i minister finansów Paweł Szałamacha.

Janusz Śniadek szefem Rady Ochrony Pracy

W wtorek 26 stycznia odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Ochrony Pracy, które poprowadził nowy przewodniczący ROP, były szef "Solidarności" Janusz Śniadek.

Premier Beata Szydło: Bądźmy świadkami pamięci

„Mamy obowiązek głośno upominać się o pamięć o historii i o prawdę” – mówiła premier Beata Szydło podczas uroczystych obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Dlaczego polska Giełda dołuje?

Index WIG 30, który reprezentuje polską giełdę i największe trzydzieści polskich spółek, wynosi obecnie około 1900 punktów, co stanowi poziom o 35% niższy niż 5 lat temu. I spadek ten kontynuuje, bo w tym roku tylko w styczniu WIG spadł o ponad 10%.

Czy Grzegorz Schetyna pogrąży PO?

W dniu 26 stycznia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy Grzegorz Schetyna pogrąży PO?" Ponad 93% internautów odpowiedziało ,że TAK! Wynik ten może świadczyć o tym ,że nad Platformę Obywatelską nadciągają raczej ciemne chmury zamiast "Słonka Peru" i osoba Grzegorza Schetyny bardziej zaszkodzi tej partii niż pomoże.

25 stycznia 1982. Sejm zatwierdza wprowadzenie stanu wojennego

25 stycznia 1982 roku, a więc po 45 dniach od wprowadzenie stanu wojennego Sejm PRL uchwalił ustawę w tej sprawie. Ogłoszony 12 grudnia 1981 roku przez Radę Państwa dekret o stanie wojennym był nielegalny.

Premier Beata Szydło: administracja państwowa i samorządowa powinny się wspierać

We wtorek 26 stycznia premier Beata Szydło wzięła udział w posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Prezes Rady Ministrów mówiła o wadze współpracy z samorządem w ramach najważniejszych projektów rządu.

Minister Anna Maria Anders: Będzie nowa ustawa o repatriacji

"W przeciągu 10 lat wszyscy potomkowie represjonowanych będą mogli wrócić do Polski" - poinformowała w poniedziałek Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Dialogu Międzynarodowego Anna Maria Anders, przedstawiając założenia do projektu nowej ustawy o repatriacji.

EURO 2016: jeszcze nic się nie stało...

Porażka 28-30 (15-16), jakiej w sobotę doznali w TAURON Arenie Kraków polscy szczypiorniści w meczu rundy głównej z Norwegami, nie pozbawia jeszcze gospodarzy EHF EURO 2016 szansy na medale.

KOD to Targowica?

W dniach 23-24 stycznia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy KOD kojarzy się z Targowicą?" Blisko 97% internautów odpowiedziało ,że TAK! Wynik ten źle świadczy o organizatorach tzw. "marszów protestu KOD" gdzie uczestniczą głównie urzędnicy różnych szczebli i ich rodziny oraz inne osoby związane z poprzednią władzą które są lu będą odrywane od przysłowiowego koryta. Złośliwi twierdzą że protestujący chodzą aby przewietrzyć futra z norek i pokazać złote naszyjniki, sygnety i kolczyki na które to precjoza nie stać przeciętnego Polaka.

Przypomnienie lata !

Zima w pełni więc przypominamy jak wyglądało upalne lato nad morzem. Może ktoś zatęskni? /Zobacz galerię zdjęć/

"Solidarność" o projekcie ordynacji podatkowej

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” poparło projekt ustawy o ordynacji podatkowej, mający na celu przeciwdziałanie praktykom powodującym unikanie opodatkowania. "Solidarność" stoi na stanowisku, że unikanie opodatkowania wywiera bezpośredni wpływ na budżet państwa i powoduje zmniejszenie jego dochodów.

Jarosław Kaczyński deklasuje rywali!

W dniu 22 stycznia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Któremu politykowi ufasz najbardziej?" Zwyciężył Jarosław Kaczyński z poparciem 52% internautów a na drugim biegunie znaleźli się politycy tzw. "małej Targowicy" . Dobry wynik z kolei uzyskał Leszek Miller który nie znalazł się w Sejmie i jest jednak pomijany w różnych TV. Wynik ten świadczy też ,że Polacy nie znoszą donosicieli a szczególnie tych którzy podkopują własny kraj na arenie międzynarodowej.

Absurdy polskiej edukacji

Jednym z absurdów są tzw. opinie o zaburzeniach w nauce wydawane przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne, które władne są wydawać kwity poświadczające dysleksję, dysortografię, dysgrafię, czy kuriozum dyskalkulię (zaburzenia uczenia się matematyki), bądź nawet stwierdzające trudności w nauce historii i wos-u... Zanim narażę się na ataki, wszystkich tych mądrych głów, które potężne tomy napisali na ten temat oraz niejedną pracę naukową, pragnę zadać jedno pytanie, nad którym niech każdy się zastanowi.

Spotkanie premier Beaty Szydło z ministrem spraw zagranicznych Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem

Wśród tematów czwartkowych rozmów polskiej premier z szefem MSZ Niemiec znalazły się m.in. kwestie unijne, organizacja szczytu NATO w Warszawie oraz relacje polsko-niemieckie.

Spotkanie premier Beaty Szydło z przedstawicielami klubów parlamentarnych

Debata w Parlamencie Europejskim, propozycja kompromisu wokół Trybunału Konstytucyjnego oraz kryzys migracyjny w Unii Europejskiej były tematami czwartkowych rozmów w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Na zaproszenie premier Beaty Szydło odpowiedziały wszystkie kluby parlamentarne.

Protest Polonii w Berlinie

W środę 20 stycznia Polonia demonstrowała ponownie przed siedzibą Komisji Unii Europejskiej w Berlinie. Zebrani protestowali przeciwko próbom ingerencji Unii Europejskiej w wewnętrzne sprawy Polski.

Opozycja się zaorała! Wielki dzień Beaty Szydło!

W dniu wczorajszym 19 stycznia w Parlamencie Europejskim odbyła się debata wywołana skargami sfrustrofanej polskiej opozycji. W związku z tym zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy premier Beata Szydło wygrała debatę w PE?" Aż ponad 97% internautów odpowiedziało ,że TAK!.

Absurdy polskiej edukacji

Nie od dziś wiadomo, że system edukacji w Polsce powinien przejść gruntowe zmiany. Jak widać wiedza o tym fakcie jest powszechna. Świadomość istniejącego problemu głęboka, a chęci naprawy tej sytuacji są szczere i godne podziwu. Problem polega jednak na tym, że próby zmiany edukacyjnej rzeczywistości, kończą się w dużej części na trzech pierwszych zdaniach, a dokonywane „reformy” są jak widok, raptem kilku wysepek oblewanych przez wody oceanu bylejakości

"Solidarność" w Castoramie rośnie w siłę!

W rok od podpisania „Porozumienia o współpracy” przez organizację zakładową NSZZ „Solidarność” w Castorama Polska Sp. z o. o. liczącą wówczas 50 członków, jej liczebność wzrosła do blisko 300 członków działających w 32 sklepach. Zagwarantowana w Porozumieniu możliwość spotkań liderów organizacji i organizatorów związkowych z pracownikami pozwala na zbieranie ich problemów i opinii na temat warunków pracy. Pracownicy informowani są także o możliwości przystąpienia do Związku, a taki system przynosi też pracodawcy korzyść w postaci rzetelnego głosu załogi, który można wykorzystać do usprawniania funkcjonowania firmy.

Zmiany w Karcie Nauczyciela i ustawie oświatowej

Zniesienie tzw. godzin karcianych i utworzenie centralnego rejestru nauczycieli z karami dyscyplinarnymi, to zmiany zaproponowane w projekcie nowelizacji ustawy Karta Nauczyciela. Likwidacja sprawdzianu szóstoklasisty i możliwość odwołania się od pisemnego wyniku matury, to z kolei rozwiązania przewidziane w projekcie noweli ustawy o systemie oświaty.

Debata w Parlamencie Europejskim z udziałem premier Beaty Szydło

„Wierzę głęboko, że moje wyjaśnienia nadadzą nową jakość informacji o Polsce. Jestem przekonana, że właśnie w dialogu i w porozumieniu będziemy wspólnie budowali dobrą przyszłość Unii Europejskiej” - powiedziała premier do europosłów w czasie debaty na temat Polski w Parlamencie Europejskim w Strasburgu.

Premier Beata Szydło przed debatą w Parlamencie Europejskim

„W Polsce nie zostały przekroczone ani złamane zasady funkcjonowania demokratycznego państwa prawa. Chcemy, by Unia zrozumiała, że Polska jako suwerenne państwo ma prawo podejmowania decyzji wewnętrznych, które służą obywatelom. Zmiany w kraju podyktowane są naszym zobowiązaniem wobec wyborców” – powiedziała premier przed wylotem do Strasburga, gdzie we wtorek będzie uczestniczyła w debacie na temat Polski w Parlamencie Europejskim. "Skoro jednak są pytania i jest zapotrzebowanie na informacje, to będziemy ich udzielać" – dodała Pani premier.

Premier Beata Szydło przed wylotem do Parlamentu Europejskiego

„W Polsce nie zostały przekroczone ani złamane zasady funkcjonowania demokratycznego państwa prawa. Chcemy, by Unia zrozumiała, że Polska jako suwerenne państwo ma prawo podejmowania decyzji wewnętrznych, które służą obywatelom.

Polacy murem za rządem PiS-u !

W dniach 17-18 stycznia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy rząd PiS- u powinien ugiąć się przed szantażem z UE? Ponad 96% internautów odpowiedziało ,że NIE! Wynik ten świadczy ,że wbrew propagandzie niektórych mediów i sondaży oraz przejawów syndromu Targowicy wśród opozycji, Polacy nie dają się ogłupić i oczekują nie tylko DOBREJ ZMIANY ale zmiany zdecydowanej i szybkiej!

PiS deklasuje rywali w niezależnym sondażu!

W dniu 16 stycznia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Którą partię popierasz?" Bezapelacyjnie wygrało PiS z 55% poparciem. Najgorzej już tradycyjnie plasuje się przystawka PO czyli PSL. Zobacz pozostałe wyniki!

Apel Polonii w Berlinie do KOD-u!

W imieniu Polaków w Berlinie wypraszamy sobie, aby państwo wzorem Targowicy podważali działania demokratycznie wybranego Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz rządu Barbary Szydło.

Prezydent podpisał - Pani Poseł z PiS-u Barbara Dziuk komentuje

Prezydent Andrzej Duda podpisał trzy ustawy: o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji, o służbie cywilnej i o oświacie. Każda z nich wnosi nową jakość w nasze życie.

Anna Maria Anders przewodniczącą Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa

Oraz i nowym Pełnomocnikiem Prezesa Rady Ministrów ds. Dialogu Międzynarodowego w randze sekretarza stanu. „Dla nas jest ogromnym zaszczytem, że pani zgodziła się pełnić tę funkcję, że dołącza do biało-czerwonej drużyny Prawa i Sprawiedliwości” - powiedziała premier Beata Szydło. Premier podkreśliła wagę „dialogu międzynarodowego, spraw związanych z wszystkim, co jest dla Polski szczególnie ważne, z upamiętnianiem, ochroną pamięci miejsc walki i męczeństwa i mówieniem o patriotyzmie”

Program Rodzina 500+: czas na konsultacje w województwach

Od 15 do 21 stycznia 2016 r. minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska i wiceministrowie będą spotykać się we wszystkich województwach z przedstawicielami gmin i organizacji pozarządowych, aby porozmawiać o programie Program Rodzina 500+. Spotkania odbędą się w urzędach wojewódzkich.

Obniżenie wieku emerytalnego?

- Politycy muszą się wywiązywać ze swoich obietnic przedwyborczych. 35 kobiety i 40 mężczyźni to postulowany przez nas okres składkowy uprawniający do przejścia na emeryturę, będący elementem naszej umowy programowej z Prezydentem Andrzejem Dudą.

Jednorazowy dodatek dla emerytów

Emeryci i renciści otrzymujący świadczenia do 2 tys. zł dostaną jednorazowy zasiłek. Przy ustalaniu prawa do jego wypłaty będą wliczane wszystkie świadczenia rodzinne. Projekt ustawy w Sejmie poparły wszystkie kluby

Premier Beata Szydło: nie ma ryzyka sankcji wobec Polski ze strony UE

Premier Beata Szydło udzieliła w czwartek wywiadów dla TVN24 oraz Polsat News. Wyjaśniła, że Polskę poproszono o pewne wyjaśnienia, dostarczenie materiałów i uszczegółowienie tych, które zostały przesłane dotychczas.

Niech KE odczepi się od Polski!

W dniach 13-14 stycznia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy zgadzasz się z Komisją Europejską w sprawie nadzoru nad Polską?" Ponad internautów 96% odpowiedziało że NIE! Wynik ten może świadczyć o tym, że Polacy nie pozwolą na wtrącanie się w nasze wewnętrzne sprawy takim politykom jak Juncker i Schulz za milczącym przyzwoleniem Tuska czy Bieńkowskiej.

Premier Beata Szydło o nowym rządowym programie dla rozwoju sportu

„Możemy dziś ogłosić bardzo dobry program dla polskiego sportu. Sport dzieci i młodzieży jest priorytetem” - poinformowała premier Beata Szydło na czwartkowej konferencji prasowej z udziałem ministra sportu Witolda Bańki.

Rząd sięgnie po projekt „Solidarności”

Czy projekt obywatelski ustawy o płacy minimalnej autorstwa NSZZ „Solidarność”, zakładający osiągnięcie przez nią poziomu 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia wróci Sejmu? Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska nie wyklucza, że rząd skorzysta z rozwiązań złożonych w 2011 r.

Premier Beata Szydło: Będziemy prowadzić aktywny dialog z Komisją Europejską

„Informacje są na bieżąco przekazywane, a nasza dyplomacja jest w stałym kontakcie z przedstawicielami Komisji” – zaznaczyła szefowa rządu odnosząc się do dzisiejszej oceny KE na temat Polski.

Rozmowy z klubami parlamentarnymi ws. sytuacji międzynarodowej

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyły się 12 stycznia rozmowy premier Beaty Szydło z szefami klubów parlamentarnych o sytuacji międzynarodowej i polityce zagranicznej. Uczestniczyli w nich przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych. „Sprawy polskie należy rozwiązać w Polsce”- mówiła premier po wtorkowym spotkaniu.

Rada ds. Innowacyjności powołana przez premier Beatę Szydło

Chcemy, aby polskie produkty stały się cenionym i poszukiwanym dobrem na światowych rynkach. W tym celu powstała Rada ds. Innowacyjności. Pierwsze efekty jej pracy już za 100 dni.

Spotkanie Noworoczne Pary Prezydenckiej z Korpusem Dyplomatycznym

13 stycznia 2016 roku (środa) o godz. 19.00 w Pałacu Prezydenckim odbędzie się Spotkanie Noworoczne Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy i Małżonki z Korpusem Dyplomatycznym.

Potwituj z Beatą Szydło

Ostatnio w siłę rośnie Twitter. Już podczas kampanii prezydenta Andrzeja Dudy została odkryta jego moc. W ubiegły piątek 8 stycznia aktywni Twitterowicze oraz dziennikarze mogli się spotkać na tzw. TweetUpie. Było to spotkanie noworoczne organizowane w Kancelarii Premiera, podczas którego można było porozmawiać z panią premier, zapytać Antoniego Macierewicza o jego plany, wypić kawę z Patrykiem Jakim, zażartować z Jarosławem Gowinem czy też uciąć sobie krótką pogawędkę z innym z ministrów.

Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz...

Te słowa naszej pieśni patriotycznej wydają się być jak najbardziej na czasie. To co Niemiec Martin Schulz wyprawia w stosunku do Polski i Polaków jest nie tyle żenujące co obraźliwe. Kto jak kto ale Niemcy nie mają najmniejszego prawa aby nas uczyć demokracji! /Poniżej możesz wysłuchać słów Roty/

Podsumowanie turnieju kwalifikacyjnego siatkarzy w Berlinie

Ach co to był za mecz… – parafrazując refren słynnej piosenki w wykonaniu Wojciecha Młynarskiego, można spokojnie te słowa odnieść do niedzielnego spotkania polskich siatkarzy, walczących w meczu z Niemcami o przedłużenie nadziei na wyjazd na igrzyska olimpijskie do Rio de Janeiro

Internauci nie chcą Owsiaka?

W dniach 9-10 stycznia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy dasz na tacę Owsiakowi?" Blisko 90% odpowiedziało ,że NIE. Wynik ten może świadczyć, że akcja Jurka Owsiaka mimo gigantycznej akcji reklamowej w tym w mediach publicznych ma coraz więcej przeciwników. Akcja ta ma efekty nie tylko dzięki bezpłatnemu zaangażowaniu tysięcy dzieci i młodzieży ale też dzięki wykorzystywaniu majątku i pieniędzy publicznych. Dlatego chyba już czas aby podliczyć rzeczywiste plusy i minusy tej jakże chwalebnej idei.

Polonia w Niemczech protestuje przeciwko KOD!

Podczas gdy w kilku polskich miastach i dwóch stolicach zagranicznych odbywały się marsze min. sfrustrowanych zwolenników poprzedniej władzy czyli KOD-u to Polacy mieszkający na emigracji w Berlinie wykazali w tym samym czasie zgoła zupełnie inną postawę.

Powrót Tomasza marnotrawnego?

W dniu 8 stycznia 2016 roku Prezydent Andrzej Duda odwołał z urzędu Ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej w Hiszpanii Tomasza Arabskiego

Prezydent jednoczy Polaków!

W dniach 7-9 stycznia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy popierasz decyzję Prezydenta w sprawie mediów publicznych?" Ponad 98% internautów odpowiedziało ,że TAK! Wynik ten świadczy o tym, że Polacy jak nigdy jeszcze dotąd popierają Andrzeja Dudę, jednoczą się wokół niego oraz, że oczekiwali i oczekują dalszych zmian w mediach publicznych.

Premier Beata Szydło: podatek od hipermarketów ma pomóc małym polskim sklepom

"Chcemy powiedzieć polskim kupcom, polskim firmom rodzinnym, że dajemy im narzędzie, które da im szansę konkurowania i utrzymywania się na rynku” – powiedziała premier Beata Szydło na spotkaniu konsultacyjnym z handlowcami w sprawie planowanego podatku od wielkopowierzchniowego handlu detalicznego

Prezydent podpisał tzw. małą ustawę medialną – oświadczenie „S”

NSZZ „Solidarność” z zadowoleniem przyjmuje informację o podpisaniu przez Prezydenta RP tzw. „małej ustawy medialnej”. Media publiczne w Polsce przeżywają głęboki kryzys, zwłaszcza z uwagi na brak skutecznego sposobu finansowania i znaczne ich upolitycznienie. Do obecnego kryzysu przyczyniło się zdecydowanie osiem ostatnich lat rządów koalicji Platformy Obywatelskiej (PO) oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL). Przyczyniło się nie tylko do degradacji mediów publicznych, ale także do łamania praw związkowych, pracowniczych, degradacji rynku pracy.

Premier Beata Szydło o dobrej zmianie w służbie zdrowia

"Może być w Polsce normalnie. Na tym polega dobra zmiana, którą w tej chwili wprowadza polski rząd” - mówiła premier Beata Szydło. Szefowa rządu na czwartkowej konferencji prasowej w Radomiu poinformowała, że od początku roku wszystkie przychodnie oraz szpitale działają bez problemów i udzielają pomocy medycznej pacjentom.

Szanowny Panie Tomaszu Lisie!

„Wybór jest banalnie prosty. Polska Kaczyńskiego albo Polska Polaków. Wybór prosty. Zdecyduje Naród.”

Ręce precz od Polski i Polaków!

W dniach 5-6 stycznia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy rząd RP powinien ulegać szantażowi mediów i polityków UE?" Ponad 97% internautów odpowiedziało , że NIE! Ten wynik świadczy ,że Polacy nie życzą sobie aby ktokolwiek wtrącał się do naszych wewnętrznych spraw nawet jeżeli na skargę do UE biega Schetyna czy Petru!

Rzekomy bój o polskie media

Przysłuchując się ostatnio debacie na temat ustawy medialnej - a w zasadzie słysząc krzyki i lamenty, o tym jakoby koniec roku 2015 stał się symboliczna datą pogrzebu mediów publicznych, nie trudno odnieść wrażenie, że jest to dziwny krzyk rodem z obrazu Muncha

Posiedzenie Rady Ministrów

Podczas dzisiejszych (5 stycznia) obrad rząd przyjął założenia polskiej polityki zagranicznej na 2016 r. Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych oraz ustawy o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym. Ministrowie zapoznali się z informacją na temat projektów ustaw planowanych do rozpatrzenia przez rząd wraz wykazem prac legislacyjnych Rady Ministrów

Bohaterowie Powstania Wielkopolskiego 1918/19

27 grudnia, jak co roku minęła kolejna rocznica wybuchu wielkopolskiego zrywu, jedynego zakończonego sukcesem powstania w dziejach Polski. Choć trudno nie ulec złudzeniu, że w dzisiejszej polityce historycznej nastąpiło coś, co można śmiało nazwać „przebiegunowaniem” pamięci. O ile rocznica Powstania Warszawskiego stała się, ogólnopolską rocznicą, gdzie o godzinie 17.00 w większości polskich miast włączane są syreny, o tyle w rocznicę tego niebywałego sukcesu Wielkopolski (rozpatrywanego na tle innych powstań), próżno byłoby szukać podobnej ogólnopolskiej solidarności, że już o radości ze zwycięstwa nie wspominając.

Realizacja planu naprawczego dla funduszy UE 2007-2013

W związku z ryzykiem niewykorzystania dostępnej dla Polski puli środków unijnych na lata 2007-2013, rząd intensywnie realizuje „Program naprawczy dla funduszy Polityki Spójności 2007-2013”. W momencie zmiany rządu do rozliczenia z Komisją Europejską pozostawało jeszcze ok. 40 mld zł (9 mld euro).

Polacy wierzą w powodzenie rządu Beaty Szydło!

W dniach 2-3 stycznia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy rząd Beaty Szydło "da radę" w 2016 r?" Blisko 95% internautów odpowiedziało ,że TAK. Wynik ten świadczy ,że Polacy wiążą z rządem Prawa i Sprawiedliwości bardzo duże nadzieje. Że większość obywateli jest zadowolona ze zmiany rządu ale oczekują rzeczywistych zmian które powinny się dokonać min. w gospodarce, mediach, wymiarze sprawiedliwości i innych dziedzinach życia społecznego bo na taką DOBRĄ ZMIANĘ Polacy głosowali w ostatnich wyborach parlamentarnych!

TV Republika z największym zaufaniem!

W dniach 31 grudnia i 1 stycznia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Której TV ufasz najbardziej?" Zwyciężyła TV Republika z 62% zaufaniem a publiczna TVP uzyskała zaledwie tyko 1%. Wyniki pozostałych stacji telewizyjnych zobacz na planszy.

Serdeczne życzenia od redakcji !

Szczęścia , zdrowia , pomyślności dużo uśmiechu i radości życzy redakcja Super-Polski

Polacy popierają Prezydenta!

W dniach 28-30 grudnia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. " Czy popierasz decyzje Prezydenta w sprawie TK?" Ponad 87% internautów odpowiedziało, że TAK!

Zdarzyło się w 2015 część 2

Dzisiaj druga część wydarzeń mijającego roku. Jutro wydarzenia regionalne i branżowe. /www.solidarnosc.org.pl/

Premier Beata Szydło na spotkaniu z Polonią

„Polskie państwo zrobi wszystko, by zapewnić budowanie wspólnoty Polaków na całym świecie” – premier Beata Szydło zwróciła się do przedstawicieli Polonii goszczących w Sejmie. W świątecznym spotkaniu obok szefowej polskiego rządu wziął też udział marszałek Marek Kuchciński.

Zdarzyło się w 2015

Publikujemy dzisiaj pierwszą część przeglądu wydarzeń mijającego roku. To zestaw informacji z serwisu krajowego naszej strony /www.solidarnosc.org.pl/ Jutro część druga, po jutrze najważniejsze wydarzenia regionalne i branżowe.

Powstanie Wielkopolskie to nasza duma!

W dniach 26-27 grudnia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy rocznica Powstania Wielkopolskiego powinna być Świętem Państwowym?" I nie chodziło tu o kolejny dzień wolny od pracy a jedynie o większe uhonorowanie Powstańców Wielkopolskich. 65% internautów odpowiedziało ,że TAK!

Europa zazdrości nam Świąt Bożego Narodzenia!

W dniach 25-26 grudnia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. " Czy Europa zazdrości nam Świąt Bożego Narodzenia?" Aż 88% internautów odpowiedziało ,że TAK! Tym którzy odpowiedzieli ,że NIE - współczujemy. Być może są ludźmi samotnymi, zgorzkniałymi i nieszczęśliwymi? Jeżeli tak to życzymy im poprawy losu.

Jarosław Kaczyński liderem zaufania wśród Polaków!

W dniach 23-25 grudnia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Do którego z nich masz największe zaufanie?" Mimo totalnej nagonce i jazgotu mainstreamowych mediów i przegranych polityków bezapelacyjnie zwyciężył Jarosław Kaczyński! Największym przegranym z kolei okazał się Grzegorz Schetyna. Zobacz pozostałe wyniki!

Tak wyglądała kiedyś ZIMA!

Klimat niewątpliwie się ociepla co ma zapewne i dobre strony. Ale jednak sentyment dla prawdziwej zimy w narodzie pozostał. Publikujemy więc zdjęcia z naszego archiwum!/ZOBACZ/

Serdeczne życzenia od redakcji !

Wszystkim naszym czytelnikom , sympatykom i tym którzy nie zawsze się z nami zgadzają życzymy Wszystkiego Najlepszego!

Polacy popierają zmianę ustawy w spr. TK!

W dniach 22-23 grudnia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy nowa ustawa o TK będzie służyła Dobrej Zmianie?" Pytanie to miało związek z uchwaloną właśnie przez Sejm ustawą którą próbowała zablokować obecna opozycja która nie tak dawno rządziła i która dopuściła się "zamachu na Konstytucję". Ponad 91% internautów poparło uchwaloną w dniu 22 grudnia ustawy o TK. Polacy chcą Dobrej Zmiany!

Świąteczne życzenia od premier Beaty Szydło

"Czas Świąt Bożego Narodzenia to ten wyjątkowy dzień w roku kiedy siadamy przy wspólnym stole i myślimy co nas łączy..."

„Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam” ( J 14,27)

Słowo Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II z okazji świąt Bożego Narodzenia

Co z tym Lisem?

Tomek Lis to wybitny dziennikarz według niektórych opinii , przyjaciel prezydentów, pupilek telewizji publicznej do tego szczęśliwy mąż i ojciec. Kariera jak z amerykańskiego snu czyli od zera do bohatera. A co teraz?

Dzieci nie będą odbierane biednym rodzinom

Dzieci nie będą odbierane rodzicom z powodu trudnej sytuacji ekonomicznej rodziny – tak zdecydował rząd przyjmując projekt nowelizacji ustawy Kodeks rodzinny i opiekuńczy.

Powrót do normalności

Poczta Polska wygrała przetarg na obsługę przesyłek sądowych w latach 2016-2018. To dobra wiadomość zarówno dla pracowników narodowego operatora pocztowego, jak i dla osób zatrudnionych w sądownictwie.

"Hiena roku 2015" dla Tomasza Lisa

Antynagroda „Hiena Roku" przyznawana przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, w 2015 roku została przyznana Tomaszowi Lisowi. Jako główny powód podano, że Lisowi niejednokrotnie zdarzało się ostatnio łamać zasady etyki dziennikarskiej. SDP przyznaje to niechlubne wyróżnienie dziennikarzom, którzy wykazują się szczególną nierzetelnością i lekceważeniem zasad etyki dziennikarskiej.

Rząd przyjął budżet na 2016 rok

Dochody wyniosą 313,7 mld zł, wydatki 368,5 mld zł, a deficyt nie przekroczy 54,7 mld zł.W budżecie uwzględniono koszty wielu przedsięwzięć prospołecznych, w tym priorytetowy program rządu „Rodzina 500+”. Jednocześnie plan wydatków skonstruowano w sposób, który pozwoli zachować stabilność makroekonomiczną finansów kraju.
stat4u