SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Polska

Krzyżyk na drogę. Manifestacja w Warszawie

Przywieźliśmy trumnę z atrybutami władzy PO i PSL – ośmiorniczkami, kasetami, winem. Władza zajmuje się właśnie tym. Wierzę w to, że społeczeństwo jej powie: krzyżyk na drogę – mówił do manifestujących związkowców zastępca przewodniczącego regionu śląsko-dąbrowskiego NSZZ "Solidarność" Piotr Nowak.

Trojański Koń Platformy?

Michał Kamiński zwany popularnie "Misiem" jest politykiem barwnym, inteligentnym i zmiennym. Gdzież to on nie był i komu nie służył? Obecnie doradza Ewie Kopacz i podobno pisze jej przemówienia na różne okazje. Ale czy szykuje się już do nowej roli? /zobacz zdjęcie/

Dzisiaj Prezydent RP powołał członków Rady Dialogu Społecznego

Dzisiaj prezydent Andrzej Duda powołał członków i przedstawicieli Rady Dialogu Społecznego. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim o godz. 13.00. - Wiążemy z RDS wielkie nadzieje - mówi Piotr Duda, przewodniczący KK.

Co powiedziałby nam ksiądz Jerzy

O jak najszybsze ogłoszenie błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki świętym Kościoła katolickiego modlono się w czasie obchodów 31. rocznicy jego męczeńskiej śmierci. Myślą przewodnią uroczystości były słowa Patrona Solidarności: „Bądźmy silni miłością, męstwem oraz nadzieją”.

PiS rozgromił rywali w debacie TV!

W dniach 20-21 października zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. " Kto wygrał debatę partyjną w TV" Aż 70% internautów wskazało na Prawo i Sprawiedliwość! Wyniki pozostałych komitetów możesz zobaczyć na załączonym wykresie.

Beata Szydło znokautowała Ewę Kopacz!

W dniach 19-20 października zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Kto wygrał debatę telewizyjną?" pomiędzy dwoma liderkami partyjnymi. Debata odbyła się 19 października w wiodących telewizjach. Aż 94 % internautów poparło wystąpienie przyszłej premier Beaty Szydło. Komentarz jest zbyteczny ale nie należy popadać w pychę tylko pójść na wybory!

Nikt bezpośrednio nie odpowiada za służbę zdrowia

Trudno określić jaki mamy w Polsce system służby zdrowia, za który z jednej strony nikt bezpośrednio nie odpowiada, a z drugiej brakuje wypracowanych mechanizmów określających model, siatkę płac, zatrudnienie. Trudno w takich warunkach rozmawiać o poprawie jej funkcjonowania – to główne wnioski z dyskusji panelowej podczas Krajowej Sekcji Służby Zdrowia NSZZ „Solidarność”, która odbyła się 17 października w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej.

Cała Polska kłania się sztandarami

Okazją do refleksji nad stanem polskiego państwa i polskiej rodziny stała się 31 rocznica śmieci patrona i kapelana NSZZ „Solidarność”, obchodzona 18 października na tamie we Włocławku. To główne przesłania zawarte w homilii ks. prałata Zbigniewa Szygendy podczas uroczystej mszy świętej w tamtejszym Sanktuarium Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Rzetelność Tomasza Lisa najgorzej oceniona przez internautów!

W dniach 17-18 października zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Kto z nich potrafi zapominać o rzetelności dziennikarskiej?" Najwięcej negatywnych ocen bo aż 52% uzyskał Tomasz Lis , na drugim miejscu uplasował się Piotr Kraśko a na trzecim Justyna Pochanke. Akurat dwie z tych osób ma poprowadzić dzisiejszą debatę pomiędzy Beatą Szydło i Ewą Kopacz. Czy internauci się mylili odnośnie oceny tych dziennikarzy dowiemy się już dzisiaj wieczorem. Pozostałe wyniki w załączonej tabeli.

Gruntowna naprawa służby zdrowia wymaga dialogu

Polski system zdrowia jest poważnie chory i jego naprawa to decyzje polityczne. W przyszłym tygodniu prezydent powoła Radę Dialogu Społecznego, gdzie będzie miejsce do prawdziwego dialogu – to główne wnioski, jakie padły podczas odbywającej się w Gdańsku w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej, Krajowej Sekcji Służby Zdrowia NSZZ „Solidarność”.

"Wyczyścić tę stajnię Augiasza". Rolnicy z Pyrzyc na wolności

Rolnicy z Pyrzyc, zatrzymani w zeszłym tygodniu przez Centralne Biuro Śledcze wyszli dzisiaj na wolność. Z poręczeniem w ich sprawie występował Piotr Duda, przewodniczący KK oraz Marek Sawicki, minister rolnictwa. - To jeszcze nie koniec - zapowiada Mieczysław Jurek, szef szczecińskiej "Solidarności".

Sprawdzampolityka - Milion przekroczony!

W 11 dniu kampanii „Sprawdzam Polityka” stronę www.sprawdzampolityka.pl odwiedziło ponad 133 tys. nowych użytkowników, a strona zaliczyła 1 043 780 odsłon. Ponad 80 proc. wejść jest z urządzeń mobilnych, a ponad połowa z pięciu dużych miast. Najwięcej, bo aż 24 proc. z Warszawy.

Maria Ochman w Narodowej Radzie Rozwoju

Maria Ochman, szefowa Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność" zostanie dzisiaj członkiem Narodowej Rady Rozwoju, powołanej przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Ochman została zgłoszona przez Piotra Dudę, przewodniczącego KK. Będzie brała udział w pracach sekcji ochrony zdrowia.

Protest w Dniu Edukacji Narodowej

Jesteśmy tu, bo żyjemy i pracujemy w kraju, w którym nauczyciele zarabiają najmniej w Europie - mówił Ryszard Proksa, przewodniczący Sekretariatu Oświaty i Wychowania NSZZ "S" przed Kancelarią Premiera. Kilkanaście tysięcy nauczycieli protestowało w Dniu Edukacji Narodowej w Warszawie.

Beata Szydło deklasuje Ewę Kopacz!

W dniach 13-14 października zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Która z pań była by lepszym premierem?" Do wyboru była Beata Szydło i Ewa Kopacz. Wynik tego sondażu był do przewidzenia ale aż 93% głosów internautów dla kandydatki PiS na premiera Beaty Szydło to deklasacja urzędującej premier Ewy Kopacz./Zobacz wynik /

Przywrócić dowództwo Marynarki Wojennej do Gdyni

Na dzisiejszej konferencji prasowej kandydat do Sejmu Marcin Horała, wraz kandydatem do Senatu Jerzym Miotke przedstawili stanowisko w sprawie sytuacji Marynarki Wojennej:

Poręczenie za 11 rolników z Pyrzyc

Przewodniczący "Solidarności" Piotr Duda wystąpił do prokuratora okręgowego w Szczecinie z poręczeniem za 11 rolników z Pyrzyc. W związku ze śledztwem w sprawie zakupu ziemi od Agencji Mienia Rolnego zastosowano wobec nich areszt tymczasowy. Rolnikom zarzuca się działanie w zorganizowanej grupie przestępczej i ustawianie przetargów, co miało narazić Skarb Państwa na straty.

Dzień Nauczyciela - protest zamiast święta!

Dzień Edukacji Narodowej powinien być radosnym świętem wszystkich pracowników oświaty. Zamiast tego jest dniem protestu o tak podstawowe sprawy jak wyższe nakłady na edukację czy podwyżkę wynagrodzeń.

Ogniwa tego samego łańcucha. Protest "Solidarności" służby zdrowia

12 października br. znów było gorąco przed Ministerstwem Zdrowia. Ponad tysiąc związkowców z "Solidarności" ratowników medycznych i innych pracowników służby zdrowia z całej Polski domagało się równego traktowania, zerwania z plagą umów śmieciowych, zaprzestania dalszej komercjalizacji i prywatyzacji sektora oraz podwyżek płac dla wszystkich pracowników sektora ochrony zdrowia.

Sprawdzam Polityka: 100 tys. odsłon dziennie!

Na stronę www.sprawdzampolityka.pl co godzinę wchodzi 500 nowych użytkowników. Po 6 dniach kampanii strona zanotowała ponad 600 tys. odsłon i ponad 70 tys. nowych użytkowników. To kolejna odsłona obywatelskiej kampanii społecznej prowadzonej przez NSZZ "Solidarność". W poprzedniej edycji - przy okazji eurowyborów - strona zanotowała blisko 2 mln odsłon.

PiS deklasuje rywali!

W dniu 11 października zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Którą partię popierasz?" Zwyciężyło bezapelacyjnie Prawo i Sprawiedliwość uzyskując 55% głosów , przed Platformą Obywatelska i Partią Korwin. Wyniki widoczne na zdjęciu. Wyniki sondażu z 4 października możesz zobaczyć poniżej.

W mojej ocenie winna jest Polska i Federacja Rosyjska - wywiad z Piotrem Walentynowiczem

Znam tylko jedną osobę, która miała czelność taki kłam wypowiedzieć publicznie ( że państwo polskie zdało egzamin) i jest to na szczęście dla nas wszystkich i naszej ojczyzny były już prezydent Bronisław Komorowski. - rozmawiał Andrzej Ficek

Wybory parlamentarne 2015 - ważne terminy z kalendarza wyborczego

Zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 25 października 2015 r. Warto wcześniej przygotować się do głosowania w wyborach parlamentarnych. Przedstawiamy ważne terminy z kalendarza wyborczego.

Sprawdź, zanim podejmiesz decyzję. Nowa odsłona na www.sprawdzampolityka.pl

W nadchodzących wyborach o mandat parlamentarzysty ubiega aż 450 dotychczasowych posłów i senatorów. Dzięki naszej kampanii można sprawdzić, jakie podejmowali decyzje w czasie swojej aktywności w parlamencie - mówi Piotr Duda, przewodniczący KK. Dzisiaj w Katowicach podczas konferencji prasowej lider Związku objaśniał na czym polega kampania "Sprawdzam polityka".

Większość Polaków zgadza się z Antonim Macierewiczem!

W dniu 8 października zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. " Czy zgadzasz się z Antonim Macierewiczem?" Sondaż ten był związany z niewybrednymi atakami na posła Macierewicza ze strony mediów przyjaznych obecnej władzy po jego wizycie w USA. Głosować mógł każdy i okazało się, że aż blisko 96% internautów popiera wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości.

100 dni do EHF Euro 2016

Od 15 do 31 stycznia Kraków wraz z Gdańskiem, Katowicami i Wrocławiem będą gospodarzami XII Mistrzostw Europy w piłce ręcznej mężczyzn

W 31. rocznicę narodzin dla nieba

Ksiądz Jerzy Popiełuszko uosabiał to, czym była i jest „Solidarność”. Zbliża się 31 rocznica męczeńskiej śmierci patrona Związku.

PiS deklasuje rywali! Zobacz niezależny sondaż!

W dniu 4 października przeprowadziliśmy sondaż dotyczący poparcia partii politycznych startujących w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Zwyciężył zdecydowanie PiS przed PO i Partią Korwin. Zobacz wynik pozostałych partii politycznych.

Tylko 3% Polaków wierzy w obietnice Ewy Kopacz!

W dniach 1-2 października zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy wierzysz w obietnice premier Ewy Kopacz?" Okazało się że tylko 3% internautów odpowiedziało pozytywnie na to pytanie? Ten wynik może dowodzić, że Polska jest źle zarządzana, a propaganda przyjaznych mediów , TV, radia i prasy nie przynosi spodziewanych efektów. Tak jak w przypadku wyborów prezydenckich internet i media społecznościowe pokazują swoją siłę i niezależność. Czy można jeszcze upaść niżej? I czy wynik 3% może jeszcze się obniżyć do wyborów? Nie wiemy. Ale że jest to tendencja stała świadczy to ,że gdy podobne pytanie zadaliśmy w czerwcu tego roku to Ewie Kopacz ufało jeszcze 27% internautów.

Ponad 87% Polaków jest dumnych z Prezydenta Andrzeja Dudy!

W dniach 29-30 września zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy jesteś dumny z Prezydenta?" 87,83% internautów odpowiedziało zdecydowanie ,że TAK! Ten wynik świadczy ,że Prezydent Andrzej Duda w niespełna dwa miesiące od zaprzysiężenia przekonał do siebie, swoją postawą, otwartością i uczciwością większość Polaków

Dzieci gorszego Boga

28 września br. kilka tysięcy związkowców ze służby zdrowia z całej Polski protestowało w Warszawie. Manifestację zorganizowali przedstawiciele: diagnostów, dietetyków, elektroradiologów, fizjoterapeutów, masażystów, pracowników farmacji, radioterapeutów, techników analityki medycznej i ratowników medycznych.

Kraków i Warszawa wspólnie wydadzą dzieła Jana Pawła II

W poniedziałek (28 września) w Domu Biskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3 odbyło się uroczyste podpisanie listu intencyjnego w sprawie krytycznego wydania dzieł literackich Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Sygnatariuszami listu byli: Kardynał Stanisław Dziwisz, Kardynał Kazimierz Nycz, Zastępca Prezydenta Warszawy Jarosław Jóźwik, Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda.

Prawo i Sprawiedliwość będzie rządziło samodzielnie?

W dniach 25-26 września zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Którą partię popierasz?" Aż 47% internautów wskazało PiS co może oznaczać, że gdyby taki wynik utrzymał się w wyborach 25 października to ta partia mogła by rządzić samodzielnie.

Rząd oszukał górników, zmarnował czas i środki

Nowa Kompania Węglowa nie powstanie do końca miesiąca. 24 września podczas spotkania ze związkowcami wiceminister skarbu państwa odpowiedzialny za górnictwo Wojciech Kowalczyk poinformował, że porozumienie podpisane 17 stycznia przez górnicze związki i stronę rządową w obecności premier Ewy Kopacz, nie zostanie zrealizowane w terminie.

Rząd PO praktycznie nie ma już żadnego mandatu społecznego!

W dniach 22-24 września zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy zgadzasz się z decyzją rządu PO w sprawie przyjęcia imigrantów?" Aż ponad 96% internautów odpowiedziało, że nie zgadza się z tym rządem! Jeżeli decyzje tego rządu tak bardzo rozmijają się z oczekiwaniami społeczeństwa to trzeba zadać sobie pytanie o co chodzi ? I kogo ten rząd reprezentuje?

Zembala do prokuratury - jest zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa

Zgodnie z decyzją Komisji Krajowej, „Solidarność” złożyła do prokuratora generalnego zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez ministra zdrowia Mariana Zembalę. Zarzuca mu podpisanie rozporządzenia, które jest wynikiem porozumienia zawartego tylko z jednym związkiem zawodowym, co łamie ustawę o związkach zawodowych i jest sprzeczne z konstytucyjną zasadą równości wobec prawa.

Ten film nie miał prawa nigdy powstać! Jutro obejrzy go Prezydent Andrzej Duda a 25 września cała Polska!

Ten film będzie wydarzeniem roku! Udało się go zrealizować mimo wielu przeszkód i braku funduszy. Wywiad z producentem Bogdanem Wasztylem i reżyserem Mirosławem Krzyszkowskim. Rozmawiał -Andrzej Ficek

Protest w Dniu Nauczyciela

W Dniu Edukacji Narodowej 14 października o godz.12.00 przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w Warszawie odbędzie się manifestacja oświaty. Rada Krajowej Sekcji Oświaty NSZZ "Solidarnośc", która jest organizatorem protestu, apeluje do członków Zwiazku i wszystkich pracowników szkół i placówek oświatowych o liczny udział.

Strażacy protestują. Miasteczko przed Sejmem

Spotkanie ostatniej szansy w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych nie przyniosło porozumienia. We wtorek 22 września przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w Warszawie powstanie miasteczko protestacyjne strażaków Państwowej Straży Pożarnej.

Historyczny awans polskich tenisistów w Gdyni!

Reprezentacja Polski w tenisie po raz pierwszy w historii awansowała do Grupy Światowej Pucharu Davisa! Polacy znakomity sukces wywalczyli na syntetycznym korcie w hali Gdynia Arena, pokonując w meczu barażowym Słowację 3-2. Fani tenisa na korcie mogli zobaczyć najlepszych polskich tenisistów: Jerzego Janowicza, Michała Przysiężnego, Marcina Matkowskiego i Łukasza Kubota. Turniej o awans do najlepszej 16. świata rozgrywany był od piątku do niedzieli.

"Nowa jakość w polityce". Projekt prezydencki już w Sejmie

To jest nowa jakość w polityce. Nareszcie są w naszym kraju politycy, którzy dotrzymują słowa - mówi Piotr Duda, przewodniczący NSZZ "Solidarność". Dzisiaj Prezydent RP Andrzej Duda złożył w Sejmie projekt ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego.

XXXIII Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę

Po raz 33. przybywamy do Czestochowy na Jasną Górę, aby pokłonić się Królowej Polski. To dla nas bardzo ważne wydarzenie, a tak właściwie najważniejsze, bo modlimy się tutaj nie tylko o godną pracę, ale modlimy się również za tych wszystkich, którzy tej pracy nie mają - mówił do pielgrzymów na Jasnej Górze Piotr Duda, przewodniczący "Solidarnosci"

MICHAŁ KWIATKOWSKI ZE SREBREM

Sukces Michała Kwiatkowskiego w drużynowej jeździe na czas na mistrzostwach świata w Richmond. Wraz z belgijskim Etixx-Quick Step wywalczył srebrny medal. Pierwsze miejsce zajęli obrońcy tytułu team BMC. Tuż za nimi, bo 11 sekund później dojechała drużyna Michała Kwiatkowskiego. To już trzeci medal toruńskiego sportowca z Etixx-Quick Step. Na trzeciej pozycji znalazł się hiszpański Movistar.

Ewie Kopacz prawie nikt już nie ufa!

W dniach 18-20 września zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Komu bardziej ufasz?" Do wyboru była szefowa obecnego rządu Ewa Kopacz i przyszła Premier Beata Szydło. Okazało się ,że Ewie Kopacz ufa tylko 8% internautów , podczas ,gdy Beata Szydło ma aż 92% zaufanie!

Laureaci 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni

W sobotę (19 września 2015 r.) odbyła się ceremonia wręczenia nagród i zamknięcia 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Wykorzystać polski potencjał w przemyśle obronnym. Obywatelska inicjatywa ustawodawcza.

Inicjatywa w sposób istotny wzmocni polski przemysł zbrojeniowy i wspomoże budowanie tysięcy miejsc pracy - Krajowa Sekcja Przemysłu Zbrojeniowego NSZZ "Solidarność" apeluje o podpisywanie obywatelskiego projektu ustawy o wzmocnieniu przemysłowego potencjału obronnego RP

Zbieramy podpisy pod Europejską Inicjatywą Obywatelską

Zbieramy podpisy pod Europejską Inicjatywą Obywatelską przeciwko Transatlantyckiemu Porozumieniu w sprawie Handlu i Inwestycji (TTIP), które godzą w podstawowe prawa obywatelskie i zagrażają publicznym usługom, w tym publicznej edukacji!

Brakuje polskiej polityki historycznej - Wywiad z posłanką PiS Dorotą Arciszewską-Mielewczyk

Stosunki polsko-niemieckie to drażliwy temat a dla Polaków na pewno bolesny czego dowodzi historia naszych krajów. Z kandydatką Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu z okręgu gdyńsko-słupskiego rozmawiał Andrzej Ficek

76. rocznica napaści sowieckiej na Polskę

17 września 1939 roku o świcie rozpoczęła się agresja ZSRR na Polskę. 54 lata później, 17 września 1993 roku ostatni sowieccy żołnierze opuścili terytorium Polski

17 września powstał NSZZ "Solidarność"

17 września 1980 r. powstał Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność”.Tego dnia w siedzibie gdańskiego Międzyzakładowego Komitetu Założycielskiego zebrali się związkowcy z całego kraju, reprezentujący regiony, branże i duże zakłady pracy.Celem było wypracowanie modelu organizacji związkowej obejmującej cały kraj oraz jej statutu i programu działania.

Co grozi Monice Olejnik? Wywiad z posłem PiS Bartoszem Kownackim

Wybryk czołowej dziennikarki Moniki Olejnik która przyrównała Prezydenta Andrzeja Dudę do wielokrotnego mordercy odbił się szerokim echem w mediach społecznościowych. Z kolei w telewizji honoru Prezydenta bronił min. Zbigniew Ziobro i Antoni Macierewicz. A co sadzi o sprawie prawnik i poseł Bartosz Kownacki? - pytał Andrzej Ficek

XXXIII Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę

Co roku w dwudniowej Pielgrzymce Ludzi Pracy uczestniczy kilkadziesiąt tysięcy osób z całej Polski. W tym roku już po raz 33 "Solidarność" przybędzie na Jasną Górę z hasłem "Z ochotą serc do Jasnogórskiej Matki Zawierzenia".

Prawa do pieśni „Czerwone Maki na Monte Cassino” wróciły do Polski!

Bawarskie Ministerstwo Finansów i Rozwoju Regionalnego przekazało Polsce prawa do pieśni „Czerwone Maki na Monte Cassino" – taką informację przekazała we wtorek (15 września) Biblioteka Polskiej Piosenki.

Największe wydarzenie polskiej społeczności chemicznej - 58. Ogólnopolski Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Chemicznego

W dniach 21-25 września 2015 roku w Gdańsku odbędzie się 58. Ogólnopolski Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Chemicznego. Będzie to największe wydarzenie polskiej społeczności chemicznej, podczas której Uniwersytet Gdański będzie gościł około tysiąca uczestników z całej Polski oraz znaczną liczbę gości zagranicznych

Związek murem za przewodniczącym

Obradująca dzisiaj w Warszawie Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” uznała atak Tygodnika Newsweek na przewodniczącego Związku, jako atak na cały Związek i udzieliła Piotrowi Dudzie całkowitego poparcia. Członkowie Komisji podjęli również decyzję przygotowaniu wniosku do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie rozporządzenia ministra zdrowia „ws. ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej”

Skarga do Rady Etyki Mediów. Stanowisko ZR Wielkopolska Płd

Od dłuższego czasu obserwujemy niczym nieuzasadnione ataki na osobę przewodniczącego KK NSZZ "Solidarność" Piotra Dudę. Można nie szanować wolności słowa i opluwać Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność". Można, wykorzystując ogólnopolskie media, uprawiać przemysł pogardy skierowany w stronę naszego Związku i jej lidera. Można wszystko! W podobny sposób wolność słowa postrzegali Ci, którzy zwalczali nas w okresie totalitaryzmu komunistycznego.

Rafał Majka – GRATULUJEMY!

Rafał Majka najlepszy polski kolarz stanął na podium Vuelta a Espana. Nasz zawodnik po 21 etapach zajął doskonałe 3. miejsce. Powtórzył tym samym sukces Zenona Jaskuły, który 22 lata temu także zajął miejsce na podium w wielkim tourze.

"Przywracamy dialog trójstronny w Polsce". Ustawa o RDS wchodzi w życie

11 września wchodzi w życie ustawa o Radzie Dialogu Społecznego, która ma zastąpić komisję trójstronną. Do 25 września partnerzy społeczni złożą wnioski do prezydenta o powołanie swoich przedstawicieli w skład rady

Udana Konwencja PiS w Warszawie

W sobotnie południe 12 września rozpoczęła się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości. W gorącej i pełnej optymizmu atmosferze przemawiał min. Jarosław Kaczyński a także Beata Szydło. Na Konwencji przedstawiono jedynki na listach w poszczególnych okręgach wyborczych oraz przedstawiono program naprawy Polski.

PiS deklasuje rywali! Zobacz niezależny sondaż!

W dniach 10-12 września daliśmy naszym czytelnikom możliwość oddania głosu poparcia na partie startujące w nadchodzących wyborach. Wygrał bezapelacyjnie PiS z wynikiem aż 71%. Platforma w tym sondażu nie wchodzi do Sejmu. Ocenę innych partii zobacz na załączonej planszy. Te wyniki mogą świadczyć, że zwolennicy PiS-u siedzą przed komputerami buszując w necie - a członkowie PO nadal oglądają głównie TVN i inne telewizje i wtedy czują się najlepiej. Wszystko wskazuje na to ,że nadchodzące wybory będą tak jak prezydenckie walką TV z internetem. Wtedy wygrał Andrzej Duda a Komorowski oglądał telewizję gdzie karmiono go 70% wynikiem w I turze.

XIII Forum Prawników Związkowych

XIII Forum Prawników Związkowych odbyło się w tym roku w Goniądzu w dniach 8 i 9 września. Organizatorem Forum było Biuro Eksperckie, Dialogu i Polityki Społecznej Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. Zaproszeni z Zarządów Regionu, struktur branżowych oraz problemowych NSZZ „Solidarność” prawnicy dyskutowali w szczególności o aktualnych zmianach prawa pracy, umowach terminowych, ustawie z dnia 24 lipca 2015 r. o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego, tendencjach rozwojowych oraz zagrożeniach dla pracowników.

Władza dawno utraciła mandat społeczny. Apel "S" służby zdrowia

Podwyżki dla pielęgniarek i położnych oczywiście są jak najbardziej uzasadnione - mówi Maria Ochman, szefowa "Solidarności" służby zdrowia. - Niestety nie są satysfakcjonujące dla tego środowiska, a poza tym konfliktują je z pozostałymi grupami zawodowymi zatrudnionymi w służbie zdrowia - wyjaśnia przewodnicząca i dodaje - Takie rządzenie to norma dla koalicji PO-PSL.

W sprawie Smoleńska zawiodło całe państwo!

Od katastrofy w Smoleńsku i śmierci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz pozostałych 95 osób mija 5 i pół roku. Prezentujemy wywiad z Jackiem Światem, mężem jednej z ofiar tej tragedii. Rozmawiał Andrzej Ficek

Polacy nie chcą imigrantów!

W dniach 8-9 września zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy Polska powinna przyjmować imigrantów?" Aż 95% internautów odpowiedziało ,że NIE! Taki wynik może świadczyć, że premier Ewa Kopacz i rządząca PO znowu lekceważy opinie naszych obywateli i działa wbrew nim chcąc sprowadzać tysiące uchodźców. Nie chcemy imigrantów narzucanych nam prze Unię Europejską przy jednoczesnym w prymitywny szantażu i wypominaniu nam przez Junckera że Polacy mieszkają też w innych krajach. Każdy polski imigrant spłacił swoje zobowiązania krwią przelaną za wolność obcych narodów! Najpierw sprowadźmy naszych rodaków ze Wschodu. Oni są tam też zagrożeni wojną!

Komunikat Kancelarii Prezydenta RP

Biuro Prasowe KPRP informuje, że informacje zawarte w materiale p. Arkadiusza Gduli „Biuro Wyborcze” wyemitowanym w dniu 7 września w programie „Czarno na białym” na antenie TVN24 nie mają odzwierciedlenia w faktach.

Czerwone berety to nie ZOMO!

Podczas dzisiejszej (8 września) konferencji prasowej przewodniczący KK po raz kolejny odniósł się do zarzutów dotyczących jego rzekomej służby w ZOMO w czasie stanu wojennego

13 kłamstw Newsweeka. Piotr Duda odpowiada na zarzuty

Nie będę się bronił - powiedział Piotr Duda podczas konferencji prasowej w Gdańsku - Przedstawię tylko fakty, bo one są najważniejsze. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej w Gdańsku szef Związku podziękował członkom "Solidarności" za masowe wsparcie w postaci maili, telefonów i sms-ów oraz odpowiedział na oszczercze zarzuty "Newsweeka" na swój temat. Wskazał na 13 kłamstw, jakich dopuścili się autorzy materiału. Zapowiedział, że sprawa znajdzie finał w sądzie.

"Polacy właśnie teraz potrzebują takiej opowieści o Witoldzie Pileckim i bliskich mu wartościach". 25 września premiera filmu.

Ten film będzie wydarzeniem roku! Udało się go zrealizować mimo wielu przeszkód i braku funduszy. Wywiad z producentem Bogdanem Wasztylem i reżyserem Mirosławem Krzyszkowskim. Rozmawiał -Andrzej Ficek

PO powinno zapłacić za zmarnowane 100 mln.

W dniach 6-7 września zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy Polacy mają prawo domagać się od PO zwrotu 100 mln wyrzuconych w referendum?" Aż prawie 97% internautów odpowiedziało ,że TAK! Ten wynik może świadczyć jak duże jest rozżalenie obywateli w stosunku do rządzącej od 8 lat Platformy Obywatelskiej i do byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Gdy były prezydent wyśmiewał ,że dopisywać się można do wycieczki szkolnej lub pamiętnika to zapomniał dodać ,że dopisać można się też do księgi kondolencyjnej rządzącej Platformy Obywatelskiej. Można przypuszczać, że obywatele docenią tę możliwość!

Pracownicy ZUS protestują

Podwyżek płac, zaprzestania przedmiotowego traktowania pracowników, przestrzegania prawa pracy i respektowania praw pracowniczych i związkowych domagali się w piątek 4 września pracownicy ZUS. Pikietę przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów zorganizowała zakładowa "Solidarność".

Miałeś Pawle "Złoty róg, ostał ci się ino ..."

Parafrazując słowa z "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego niewątpliwie należy żałować 100 mln. złotych które zostały zmarnowane przez polityków Platformy Obywatelskiej w sposób arogancki i egoistyczny. Czy można żałować Pawła Kukiza? Na pewno nie!

Newsweek atakuje Piotra Dudę. Oświadczenie

W związku z zapowiedzią publikacji kolejnej akcji wymierzonej w Solidarność i jej lidera przez tygodnik Newsweek chcę stwierdzić z całą stanowczością, iż Tygodnik Newsweek, a tak właściwie gazetka partyjna PO, już od dłuższego czasu dołączył do grona „brukowców”. Coraz więcej publikacji w nim zamieszczanych można określić jako nekrofilię dziennikarską, a tytuł „hieny roku”, przyznawany dziennikarzom tej gazety, jest jak najbardziej zasłużony. Tytuł ten dołącza do grona pro-platformowych oszczerców, którzy w sposób niczym nie poparty, próbują wmówić społeczeństwu mój udział w jednostkach znienawidzonego ZOMO. Za to pomówienie jedna osoba już przeprosiła. Resztę też do tego zmusimy.

Pikieta przed Sejmem w dniu 3 września

W ostatni piątek 3 września w oczekiwaniu na głosowanie Senatu w spr. referendum które miało się odbyć razem z wyborami parlamentarnymi Solidarność zorganizowała pikietę. Podczas tego zgromadzenia przemawiał min. przewodniczący Solidarności Piotr Duda oraz kandydatka na urząd premiera z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Beata Szydło /Zobacz galerię zdjęć i film/

To był z mojej strony błąd. Wujec przeprasza Dudę za słowa o ZOMO

Henryk Wujec, doradca byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego przeprosił za sugestię, że w okresie stanu wojennego szef „Solidarności” był w ZOMO.

Senat odrzucił wniosek. "Wiemy już co zrobimy 25 października"

Senat odrzucił wniosek prezydenta Andrzeja Dudy o przeprowadzeniu dodatkowego referendum w październiku. Za przyjęciem wniosku było 35 senatorów, przeciw 53, a 2 wstrzymało się od głosu. Kilka tysięcy związkowców pikietujących przed parlamentem przyjęło ten wynik z oburzeniem.

Prezydent w rocznicę Porozumienia Jastrzębskiego: Będę walczył o polskie górnictwo

Będę walczył o polskie górnictwo. Zawsze, kiedy będę widział, że są prowadzone działania, które mogłyby zaszkodzić Śląskowi i górnictwu, będę zabierał głos – powiedział Prezydent RP Andrzej Duda podczas uroczystości 35. rocznicy podpisania Porozumienia Jastrzębskiego.

Polacy nadal oczekują przeprosin za zbrodnie!

W dniach 1-2 września zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy Niemcy powinni przeprosić Polaków za zbrodnie II wojny światowej?" Ponad 88% internautów odpowiedziało ,że TAK! W komentarzach w internecie wielu z nich dopominało się też tego aby Niemcy zapłacili też w końcu nam za zniszczenia wojenne które można przecież liczyć w setkach miliardów euro. Taki odzew społeczny może świadczyć o tym ,że rachunek krzywd nadal nie został rozliczony między naszymi narodami!

To jest referendum obywatelskie! Pikieta przed parlamentem 4 września

Wniosek Prezydenta RP o przeprowadzenie dodatkowego referendum trafił do Senatu i zostanie rozpatrzony w piątek 4 września. "Solidarnośc" organizuje tego dnia pikietę przed parlamentem.

"Jesteśmy potrzebni całemu społeczeństwu"

Spotykamy się by podziękować wszystkim bezimiennym bohaterom, którzy nie bacząc na represje postanowili zmienić rzeczywistość - mówił Piotr Duda, szef Związku podczas spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą w rocznicę powstania NSZZ "Solidarność" w sali BHP. - Spotykamy się tutaj gdzie unosi się duch „Solidarności”.

Referendum 6 września - 100 milionów wyrzucone w błoto?

Jeżeli nawet któreś z pytań referendalnych uzyska większość to i tak nie ma szans na frekwencję. W przeprowadzonym przez nas sondażu tylko 32% internautów wyraziło chęć wzięcia udziału w tym plebiscycie. Może się okazać ,że pomysł Bronisława Komorowskiego i Pawła Kukiza jest nie tylko merytorycznie mało sensowny ale też i bardzo kosztowny. Jak internauci odpowiedzieli na poszczególne pytania referendalne zobacz poniżej.

Dzisiaj potrzebujemy jeszcze większej solidarności. Prezydent Duda w sali BHP

Jesteśmy w stanie odbudować Polskę razem w ramach solidarności - powiedział Andrzej Duda podczas wystąpienia w historycznej sali BHP. Prezydent gratulował "Solidarności" jubileuszu, recytował "Piosenkę dla córki" i i mówił o godności Polaków.

Solidarność przede wszystkim łączy a nie dzieli

Histeria związana z obchodami rocznicy Sierpnia 1980 r. i oskarżanie Piotra Dudy o nie zaproszenie premier Ewy Kopacz na to święto można odebrać jako grę przedwyborczą.

Świadczenia dla opozycjonistów i represjonowanych

31 sierpnia 2015 roku weszła w życie ustawa o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych. Na jej podstawie uprawnione osoby mogą ubiegać się o świadczenia pieniężne.

Polacy są dumni z Prezydenta Andrzeja Dudy

W dniach 28-30 sierpnia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy jesteś dumny z Prezydenta" Ponad 75% odpowiedziało ,ze TAK! Taki wynik może cieszyć biorąc pod uwagę, że w wyborach głosowało na Andrzeja Dudę tylko 51,55% wyborców. Czyli ,że po niespełna miesiącu urzędowania Prezydent przekonuje do siebie nawet tych którzy na niego nie głosowali.

Musimy głośno krzyczeć, bo rządzący nie chcą nas słuchać

Na Placu Solidarności, w obecności tysięcy związkowców, kibiców Lechii i harcerzy odbyła się pokojowa manifestacja "Solidarności". Do zebranych przemawiał Piotr Duda i Piotr Walentynowicz, złożono kwiaty przed historyczną bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej.

"Tu ruszyła kula śnieżna". Chris de Burgh w sali BHP

Chris de Burgh, irlandzki wokalista i kompozytor, który uświetni obchody 35-lecia NSZZ "Solidarność", spotkał się dzisiaj z dziennikarzami na sali BHP.

Album "Filmy Romana Polańskiego w światowym plakacie filmowym"

Plakaty do wszystkich filmów Romana Polańskiego można zobaczyć w pięknie wydanym przez Muzeum Kinematografii w Łodzi albumie. Łódzka placówka ma w zbiorach największą na świecie kolekcję plakatów do filmów najsłynniejszego polskiego reżysera - ponad 500 egzemplarzy z przeszło 30 krajów. Katalog towarzyszy wystawie o tym samym tytule, którą będzie można obejrzeć od 15 do 30 września 2015 roku w Muzeum Miasta Gdyni. Wystawa i katalog towarzyszą 40. Festiwalowi Filmowemu w Gdyni.
stat4u