SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Polska

Ogromny sukces polskich naukowców

Polscy naukowcy opisali naczynia krwionośne i fragmenty białek zachowane w kościach liczących prawie ćwierć miliarda lat.

Polacy są dumni z Prezydenta i pani Premier!

W dniach 17-18 marca zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy możemy być dumni z Prezydenta i pani Premier?" Blisko 90% internautów odpowiedziało,że TAK! Wynik ten świadczy, że Polacy są zadowoleni z rządzącego tandemu Prezydent-Premier i że obecna władza spełnia oczekiwania nie tylko swoich wyborców ale też tych co na nich nie głosowali lub nie poszli na wybory wcale. Oby tak dalej!

PKN Orlen wśród najbardziej etycznych firm na świecie

Niezależny ośrodek badawczy, promujący dobre praktyki i etykę w biznesie "The Ethisphere Institute" po raz koleny opublikował opublikował listę 131 najbardziej etycznych firm świata. Na liście znalazła się jedna polska firma- PKN Orlen.

UE-Turcja: finał prac nad porozumieniem w sprawie migrantów z udziałem premier Szydło

Premier Beata Szydło uczestniczy w rozpoczynającym się w czwartek w Brukseli dwudniowym unijnym szczycie. Podczas tego spotkania ma zostać zawarte porozumienie Unia Europejska–Turcja w sprawie ograniczenia napływu nielegalnych imigrantów.

Puchary dla zwycięzców

16 marca 2016 r. w sali widowiskowej Biblioteki Miejskiej w Radzyminie młodzi zwycięzcy III Konkursu o Żołnierzach Wyklętych w sześciu kategoriach wiekowych i tematycznych odebrali puchary ufundowane przez Mariusza Błaszczaka, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Sejm odrzucił wniosek o odwołanie szefa MSWiA

Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec ministra Mariusza Błaszczaka. Przeciw wnioskowi, który złożyła Platforma Obywatelska głosowało 239 posłów, za 177, a 27 wstrzymało się od głosu.

"Solidarność" w Tesco żąda podwyżek

Podwyżka 200 zł brutto, premia frekwencyjna, nagrody jubileuszowe. Z takimi postulatami "Solidarność" Tesco wystąpiła do Davida Morrisa, szefa firmy w Europie Centralnej.

Rząd PiS-u ma ogromne poparcie Polaków!

W dniach 14-16 marca zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy rządy PiS-u idą w dobrym kierunku?" Ponad 94% internautów odpowiedziało,że TAK! Wynik ten świadczy, że mimo histerii opozycji, KOD-u i niektórych mediów Polacy są zadowoleni z rządu Beaty Szydło i oczekują dalszej Dobrej Zmiany którą ten rząd wprowadza. Ten rząd ma pełny mandat wyborczy ale też jak wynika z tego sondażu ogromny mandat społeczny.

Premier Beata Szydło: 18 banków dołącza do przyjaciół programu „Rodzina 500 plus”

Instytucje ze świata finansów włączają się w realizację programu „Rodzina 500 plus”. Premier Beata Szydło wzięła udział w podpisaniu listu intencyjnego o współpracy banków w tym zakresie. Uroczystość odbyła się we wtorek na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Powołanie członków Komitetu Rozwoju

Premier Beata Szydło wręczyła we wtorek powołania członkom Komitetu Rozwoju. Komitet będzie wypracowywał programy w ramach planu odpowiedzialnego rozwoju.

Wkrótce samorządy wypłacą „500 plus”

W samorządach trwają ostatnie przygotowania do startu programu „Rodzina 500 plus”. Beata Szydło Premier RP, Elżbieta Rafalska Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Mariusz Błaszczak Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji rozmawiali dziś o realizacji programu „Rodzina 500 plus” z wojewodami i prezydentami miast.

Rozmowa premier Beaty Szydło z kanclerz Angelą Merkel

Najbliższe posiedzenie Rady Europejskiej oraz kwestie dalszych uzgodnień z Turcją – to główne tematy poniedziałkowej rozmowy telefonicznej premier Beaty Szydło z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

Niemcy mówią: Demonstracje KOD - to demonstracje ludzi oderwanych od koryta

W sobotę 12 marca 2016 odbyła się w centralnym punkcie Berlina przed Hauptbahnhof - kilkaset metrów od Urzędu Kanclerskiego- duża manifestacja pod hasłem : "Merkel muss weg" czyli Merkel musi odejść. Organizatorem było stowarzyszenie "Wir fur Deutschland ". Demonstranci z rożnych regionów Niemiec, a także z Czech, Francji,Anglii domagali się natychmiastowej zmiany nieodpowiedzialnej polityki migracyjnej i jako tego symbolu - dymisji kanclerz Merkel.

Premier Beata Szydło: Program 500 plus będzie sukcesem polskich rodzin

Premier Beata Szydło spotkała się w poniedziałek z prezydentami miast i wojewodami w sprawie realizacji programu „Rodzina 500 plus”, który startuje 1 kwietnia.

Stanowisko rządu wobec opinii Komisji Weneckiej

Rzecznik rządu Rafał Bochenek poinformował w sobotę, że Premier Beata Szydło postanowiła przekazać opinię Komisji Weneckiej marszałkowi Sejmu.

Polacy w pełni popierają rząd RP a nie Komisję Wenecką!

W dniach 11-12 marca zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy rząd RP powinien ulec dyktatowi Komisji Weneckiej?" Ponad 97% internautów odpowiedziało ,ze NIE! Wynik ten świadczy ,że mimo protestów kieszonkowej opozycji w postaci KOD-u Nowoczesnej czy też PO, Polacy nie dają się ogłupiać niektórym mediom i przegranym politykom. Niech teraz skarżypyty znowu lecą na skargę do Berlina i Brukseli. Potem zostanie im tylko Moskwa!

Polacy wierzą w zamach!

W dniach 10-11 marca zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy wierzysz ,ze w Smoleńsku był zamach?" Ponad 94% internautów odpowiedziało ,że TAK! Wynik ten świadczy ,że Polacy od początku mieli i maja nadal wątpliwości wobec śledztw prowadzonych przez MAK i komisję Milera, nie mówiąc o propagandzie Laska i niektórych mediów. Ta opinia wskazuje ,że Polacy oczekują na rzetelne śledztwo prowadzone przez nowa komisję smoleńską powołaną przez Antoniego Macierewicza./Zobacz wynik/

Szef MSWiA po spotkaniu Rady JHA: system relokacji uchodźców nie jest rozwiązaniem problemu

System relokacji nie jest rozwiązaniem problemu – powiedział po spotkaniu rady ministrów spraw wewnętrznych krajów UE minister Mariusz Błaszczak. Głównym tematem spotkania był kryzys migracyjny, a szczególnie działania, które ograniczą skalę migracji, zwłaszcza w kontekście postanowień szczytu UE – Turcja.

Powołanie Rady Naukowej Leśnictwa

Premier Beata Szydło wręczyła w czwartek powołania członkom Rady Naukowej Leśnictwa. Nowa Rada składająca się z ekspertów doradzających w gospodarowaniu polskimi lasami to inicjatywa premier Szydło.

Dyspozycje byłych szefów BOR niezgodne z normami bezpieczeństwa producentów

Jak poinformował płk Jacek Lipski, dyspozycje płynące z aktów normatywnych poprzednich szefów BOR, mogły stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa osób znajdujących się pod ochroną Biura. Szef Biura Ochrony Rządu płk Andrzej Pawlikowski oraz jego zastępca płk Jacek Lipski przedstawili wstępne wyniki prac zespołu powołanego w celu wyjaśnienia przyczyn zdarzenia, do którego doszło w trakcie przejazdu prezydenckiej kolumny autostradą A4.

Ochrona niedzieli jako dobra publicznego. Konferencja w Sejmie

Krajowa Sekcja Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność” wspólnie z Parlamentarnym Zespołem na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego oraz organizacjami pracodawców z branży handlowej zorganizowały 8 marca w sali kolumnowej Sejmu Konferencję pod hasłem: „Zmiany w polskim handlu”. Konferencję poprowadzili przewodniczący Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność” Alfred Bujara i poseł Adam Abramowicz.

Kobiety w Państwowej Straży Pożarnej

W Państwowej Straży Pożarnej służbę pełni obecnie 1197 kobiet - na ogólną liczbę 29.955 wszystkich funkcjonariuszy. W jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej na ogólną liczbę 2076 wszystkich zatrudnionych pracowników cywilnych, 1434 to kobiety.

Szef MSWiA do spottersów: To Państwo ustalają zasady współpracy z kibicami

To Państwo ustalają pewne zasady współpracy z kibicami. To jest ważny kierunek dotyczący działalności policji. W Polsce mamy 200 spottersów – funkcjonariuszy w mundurach, którzy mają fundamentalną rolę w tym, aby zapewnić bezpieczeństwo imprez masowych – powiedział podczas spotkania ze spottersami czyli funkcjonariuszami, którzy na co dzień współpracują z kibicami minister Mariusz Błaszczak.

Bogdan Święczkowski Prokuratorem Krajowym, Zastępcą Prokuratora Generalnego

Premier Beata Szydło powołała Bogdana Święczkowskiego na stanowisko Pierwszego Zastępcy Prokuratora Generalnego - Prokuratora Krajowego. Pozostałymi Zastępcami Prokuratora Generalnego zostali Marek Pasionek, Krzysztof Sierak i Robert Hernand.

Polacy w pełni popierają Rząd a nie TK!

W dniach 8-9 marca zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy premier Beata Szydło powinna ulec szantażowi TK?" Ponad 95% internautów odpowiedziało,że NIE! Wynik ten świadczy, że mimo histerii niektórych mediów, szantażowaniem Komisją Wenecką i Europejską, Polacy mają coraz większe poczucie ,że są europejczykami pierwszego sortu a nie wasalami sił zewnętrznych i zakładnikami tzw."targowiczan" /Zobacz wynik głosowania/

W szeregach czterech służb MSWiA służy około 20 tys. kobiet-funkcjonariuszek

Najwięcej, bo aż 15 227 kobiet służy w policji. Policjantki stanową 18 proc. wszystkich funkcjonariuszy tej formacji. W porównaniu do 2014 roku liczba funkcjonariuszek policji w 2015 roku wzrosła o 243. W zeszłym roku do pracy w tej formacji przyjęto 501 funkcjonariuszek.

Premier Beata Szydło na spotkaniu z kobietami pilotującymi wojskowe samoloty i śmigłowce

Ważne, aby każda Polka mogła spełnić swoje marzenia – zaznaczyła premier Beata Szydło podczas wizyty w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Szefowej rządu towarzyszył minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Kobiety na polskim rynku pracy

Więcej mężczyzn niż kobiet jest aktywnych zawodowo. Najwięcej aktywnych zawodowo ma wykształcenie wyższe, w tym większość kobiet. Więcej mężczyzn pracuje w pełnym wymiarze czasu. Więcej kobiet pracuje w niepełnym wymiarze czasu. Przyczyny pracy kobiet w niepełnym wymiarze czasu: taki wymiar odpowiadał respondentowi, niemożność znalezienia pracy w pełnym wymiarze, opieka nad dziećmi/osobą niepełnosprawną.

Premier Beata Szydło na szczycie szefów państw i rządów UE z udziałem Turcji

Dzisiaj 7 marca premier Beata Szydło uczestniczy w Brukseli w szczycie szefów państw i rządów Unii Europejskiej z udziałem Turcji.

Rozpoczęła się akcja Szybki PIT

Szybki PIT to kampania informacyjna Ministerstwa Finansów, która wspiera podatników przy rozliczeniu rocznego zeznania podatkowego (PIT). Akcja odbywa się już po raz ósmy i obejmuje swoim zasięgiem całą Polskę. Rozpoczęła się 19 lutego, a zakończy dwa tygodnie po zamknięciu okresu rozliczeniowego, który w tym roku upływa 2 maja.

To jednak zamach? Tak uważają internauci!

W dniach 5-6 marca zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy to był zamach na Prezydenta RP?" Pytanie dotyczyło zdarzenia w dniu 4 marca na autostradzie z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy gdy limuzyna którą jechał uległa wypadkowi. Ponad 85% internautów odpowiedziało ,że TAK! Wynik ten świadczy o tym ,że Polacy obawiają się działań pozaprawnych których dopuścić się mogą przeciwnicy obecnej władzy./Zobacz wynik głosowania/

Polska bardzo atrakcyjna dla turystów. Ranking Best in Travel

Polska znalazła się na 7. miejscu w corocznym zestawieniu najatrakcyjniejszych dla turystów krajów według rankingu Best in Travel, opracowywanego przez znanego wydawcę przewodników turystycznych "Lonely Planet".

Polacy nie cenią polityków

Naukowcy, pielęgniarki, informatycy oraz nauczyciele i dentyści to najwyżej oceniane przez Polaków profesje. Najniżej cenimy urzędników wysokiego szczebla, posłów i polityków, wynika z sondażu CBOS.

Minister Mariusz Błaszczak: oczekuję wyjaśnień w sprawie wydarzenia na autostradzie A4 z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy

Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji oczekuje wyjaśnień w sprawie wydarzenia, do którego doszło w trakcie przejazdu prezydenckiej kolumny autostradą A4. Szef MSWiA czeka na wyniki prac specjalnej komisji powołanej w Biurze Ochrony Rządu. W jej skład wchodzą eksperci, którzy będą wyjaśniać przyczyny wydarzenia.

BEZPIECZNIEJ NA POLSKICH DROGACH

Mniej wypadków, zabitych i rannych, więcej bezpieczeństwa. Tak można podsumować 2 pierwsze miesiące 2016 roku. Mówiąc o bezpieczeństwie w ruchu drogowym warto też podkreślić, że rok 2015 był na polskich drogach najbezpieczniejszy w ostatnim 30-leciu. Te optymistyczne dane potwierdzają, że policyjne działania są skuteczne i prowadzą do ograniczenia liczby zdarzeń drogowych, a co za tym idzie ich negatywnych następstw.

Poszukujemy Krzyża z Wejherowa

Wszystkich, którzy mogą pomóc w poszukiwaniu Krzyża widocznego na załączonych zdjęciach prosimy o informacje lub wskazanie, gdzie się obecnie ten krzyż znajduje.

Nowy Szef Służby Cywilnej

Premier Beata Szydło powołała w środę Dobrosława Dowiata-Urbańskiego na stanowisko Szefa Służby Cywilnej.

Minister Mariusz Błaszczak: Komisja w BOR zbada okoliczności incydentu z udziałem Prezydenta

Minister Mariusz Błaszczak w studio TVN 24 skomentował incydent z udziałem prezydenckiej limuzyny - Incydent będzie wyjaśniany. Zostanie powołana komisja złożona z ekspertów, która dokładnie zbada okoliczności tej sprawy – powiedział szef MSWiA.

Ziobro przywróci sprawiedliwość!

W dniach 3-4 marca zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy Zbigniew Ziobro przywróci wiarę w sprawiedliwość?" Ponad 96% internautów odpowiedziało,że TAK!. Wynik ten świadczy ,że w społeczeństwie bardzo głęboko zakorzeniona jest poczucie krzywdy i niesprawiedliwości w czym znaczny swój udział ma wymiar sprawiedliwości. I Polacy wierzą ,że tylko minister Zbigniew Ziobro może ten stan zepsucia państwa naprawić. /Zobacz wynik głosowania/

Służby przygotowane na zabezpieczenie Światowych Dni Młodzieży i szczytu NATO

Służby są przygotowane do tego, aby zapewnić bezpieczeństwo pielgrzymom. Do zabezpieczenia Światowych Dni Młodzieży oraz szczytu NATO skierowanych zostanie ok. 13 tys. dodatkowych funkcjonariuszy – powiedział minister Mariusz Błaszczak po odprawie z szefami służb.

Premier Beata Szydło: Przywracamy zaufanie do wymiaru sprawiedliwości

Zmiany w organizacji prokuratury oraz połączenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratura generalnego były głównym tematem czwartkowej konferencji prasowej Prezes Rady Ministrów.

Uczciwość i sprawiedliwość. Te wartości cenimy najwyżej

Uczciwość, sprawiedliwość, życzliwość i odpowiedzialność to wartości, które Polacy cenią najbardziej, wynika z sondażu TNS Polska.

Minister Mariusz Błaszczak czci pamięć Żołnierzy Wyklętych – funkcjonariuszy Policji Państwowej i pograniczników

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych minister Mariusz Błaszczak złożył kwiaty na grobie oficera Policji Państwowej i Straży Granicznej Bolesława Kontryma – ps. Żmudzin. Szef MSWiA weźmie również udział w centralnych uroczystościach.

Premier Beata Szydło: Prawda o Obławie Augustowskiej jest naszym moralnym obowiązkiem

Możemy dzisiaj wreszcie powiedzieć, że historia oddaje cześć tym, którzy polegli, broniąc tego co najwartościowsze: ojczyzny, swojej rodziny, swojego domu” – powiedziała Prezes Rady Ministrów w Augustowie.

Lech Wałęsa kłamie? Tak uważają Polacy!

W dniach 29 lutego i 1 marca zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy Lech Wałęsa kłamie w sprawie Bolka?" Ponad 96% internautów stwierdziło, że TAK! Wynik ten świadczy o tym ,że krętactwa i kluczenie byłego prezydenta nie robią tak na prawdę już na nikim wrażenia. A marsze KOD-u nie zmieniają opinii Polaków w tej sprawie. /Zobacz wynik poniżej/

Premier Beata Szydło: Cześć Żołnierzom Wyklętym!

„Żołnierze Wyklęci udowodnili swoim życiem i odwagą, że słowa „Bóg, Honor i Ojczyzna”, w praktyce oznaczają trwać do końca” – powiedziała premier Beata Szydło. Premier spotkała się z Żołnierzami Wyklętymi na śniadaniu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Przewiduję szybki uwiąd i marny koniec KOD-u. - wywiad z Krzysztofem Wyszkowskim

KOD-owi brakuje elit i osobowości, które by wyrażały autentyczny bunt i zakorzeniły się w społeczeństwie - rozmawiał Andrzej Ficek

PO i Nowoczesna dołują w sondażu

W dniach 26-27 lutego przeprowadziliśmy w śród naszych czytelników sondaż poparcia dla partii zasiadających w Sejmie. To,że PiS będzie na pierwszym miejscu nikogo nie może dziwić. Ale to że PO z Nowoczesna zajmą ulubione miejsce PSL-u jest dużą niespodzianką. /Zobacz wynik/

Samson i Dalia czyli Lechu i Maria ?

Lecha Wałęsę można porównać do biblijnego Samsona który był żydowskim mocarzem i bohaterem. Wrogowie Izraela czyli Filistyni często nastawali na jego życie ale nie mogli go nigdy pokonać. Nie znali jego sekretu mocy. Aż do czasu gdy filistyńska niewiasta, Dalia poznała ten sekret i wydała Samsona wrogom którzy go pojmali i oślepili. Ale to nie koniec. Pokonany i upokorzony Samson wykorzystując swoją ukrytą siłę zemścił się okrutnie...

Premier Beata Szydło na spotkaniu z mieszkańcami Makowa Mazowieckiego. #100dniNaPlus

„Zobowiązanie dotyczące darmowych leków dla seniorów, złożone podczas kampanii wyborczej w Makowie Mazowieckim, zostało zrealizowane”- zaznaczyła premier Beata Szydło. Było to szóste spotkanie Prezes Rady Ministrów z Polakami w ramach #100dniNaPlus.

Spotkanie premier Baty Szydło z rolnikami. #100dniNaPlus

Na spotkaniu w gospodarstwie rolnym we wsi Głódki w gminie Szelków, premier Beata Szydło przedstawiła efekty prac rządu korzystne dla rolników. To już piąte dziś z serii spotkań premier z Polakami w ramach podsumowania 100 dni prac gabinetu.

Premier Beata Szydło z rodzinami o Programie 500+. #100dniNaPlus

„Program Rodzina 500+ to najważniejszy program rządu” – zaznaczyła premier Beata Szydło na spotkaniu z rodzinami wielodzietnymi w podwarszawskim Józefowie. To kolejny przystanek premier na trasie spotkań z Polakami w ramach cyklu #100dniNaPlus.

Piotr Duda o współpracy z rządem

Początki były trudne, ale mam nadzieję, że wszystko weszło na właściwe tory – tak Piotr Duda, szef "Solidarności" i przewodniczący Rady Dialogu Społecznego, mówił o współpracy z premier Beatą Szydło i jej ministrami.

Premier Beata Szydło zaprezentowała projekt ustawy o repatriacji. #100dniNaPlus

„Wszystkie zapowiadane projekty zostały rozpoczęte, a część jest już zrealizowana” – powiedziała w piątek rano premier Beata Szydło podsumowując pierwsze 100 dni funkcjonowania swojego gabinetu.

Premier Beata Szydło: Ważne jest budowanie wspólnoty. #100dniNaPlus

„Jesteśmy jedną wielką biało-czerwoną drużyną. Powinniśmy wspólnie myśleć o budowaniu dobrej przyszłości dla naszej ojczyzny. Osiągniemy sukces, jeśli będziemy razem” – podkreśliła premier Beata Szydło na spotkaniu ze strażakami w Uniecku, w powiecie płońskim. To kolejne spotkanie premier z Polakami w ramach podsumowania 100 dni prac rządu.

Premier Beata Szydło podsumowuje 100 dni rządu na spotkaniach z Polakami. #100dniNaPlus

Serią spotkań z Polakami, od wczesnego poranka do późnych godzin popołudniowych, premier Beata Szydło podsumowuje 100 dni prac swojego gabinetu. Pierwszy przystanek – rozmowa z przedsiębiorcami i pracownikami w piekarni w Kroczewie, w powiecie płońskim.

Premier Beata Szydło o 100 dniach rządu: Nasz program napisali obywatele. #100dniNaPlus

„Wszystkie zapowiadane projekty zostały rozpoczęte, a część jest już zrealizowana” – powiedziała w piątek rano premier Beata Szydło podsumowując pierwsze 100 dni funkcjonowania swojego gabinetu.

Polacy bardzo pozytywnie oceniają 100 dni rządu!

W dniach 25-26 luty zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy pierwsze 100 dni to sukces Rządu?" Ponad 91% internautów odpowiedziało ,że TAK! Wynik ten świadczy, że mimo niewybrednych ataków opozycji i KOD-u , latanie na skargę po całej Europie, totalnych ataków na rząd w sprzyjających opozycji mediach, społeczeństwo jest zadowolone z pierwszych 100 dni Rządu. W rozmowach Polaków i na forach internetowych przewijają się nawet opinie,że te zmiany zachodzą zbyt wolno!

Minister Mariusz Błaszczak w Brukseli: Polska opowiada się za wszystkimi formami, które poprawią bezpieczeństwo państw UE

Jesteśmy zwolennikami wzmocnienia Straży Granicznej, pod warunkiem zachowania suwerenności – powiedział minister Mariusz Błaszczak przed posiedzeniem Rady ds. Wymiaru Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych.

„Rodzina 500 plus” już w kwietniu

Ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci wprowadza w życie program „Rodzina 500 plus”, w ramach którego rodzice będą otrzymywać świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł co miesiąc na drugie i kolejne dziecko niezależnie od dochodu. Rodziny, w których dochód nie przekracza 800 zł netto na osobę lub 1200 zł netto (w rodzinach wychowujących niepełnosprawne dziecko) – otrzymają je również na pierwsze lub jedyne dziecko. To nawet 6000 zł netto rocznego wsparcia dla dziecka. Programem objętych zostanie 2,7 mln rodzin wychowujących 3,7 mln dzieci.

Nagrody dla policjantów, którzy wytropili Kajetana P.

Minister Mariusz Błaszczak wyraził wdzięczność funkcjonariuszom, którzy wytropili i doprowadzili do zatrzymania Kajetana P. na Malcie. - Składam Panom gratulacje i podziękowania. To wielki sukces, to jest też dowód na to, że polska policja jest profesjonalną służbą. Możemy być dumni, że Panowie tak wzorowo wykonują swoje obowiązki – powiedział podczas spotkania. Szef MSWiA wręczył oficerom operacyjnym nagrody finansowe.

Minister Mariusz Błaszczak: nie ma konfliktu w sprawie wyboru nowego komendanta policji

- To będzie dowód bezsilności. Dowód tego, że opozycja, Platforma Obywatelska, nie ma poważnych spraw, o których mogłaby mówić, nie ma żadnych propozycji – skomentował w TVN24 sprawę ewentualnego wniosku o wotum nieufności minister Mariusz Błaszczak.

75. rocznica pierwszego zrzutu Cichociemnych

Premier Beata Szydło wzięła udział w uroczystym koncercie z okazji 75. rocznicy pierwszego zrzutu Cichociemnych do okupowanej Polski. Działania spadochroniarzy pozwoliły na nawiązanie łączności z krajem i przeprowadzanie akcji dywersyjnych przeciwko okupantom.

Polacy nie wierzą Wałęsie !

W dniach 22-23 lutego zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy wierzysz w prawdziwość dokumentów IPN?" Blisko 95% internautów odpowiedziało, że TAK! Wynik ten świadczy, że zdecydowana większość Polaków nie wierzy w pokrętne tłumaczenia byłego prezydenta Lecha Wałęsy i uważa dokumentację z "szafy Kiszczaka" za wiarygodną. Teraz czas na słowa prawdy panie prezydencie! /Zobacz wynik głosowania/

Spotkanie premier Beaty Szydło z Syedem Kamallem

Premier Beata Szydło spotkała się w poniedziałek w Warszawie z Syedem Kamallem, szefem Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim. Tematem rozmowy była współpraca na forum Unii Europejskiej.

Gdynia-Berlin Express - felieton

Podróże kształcą. Ta oczywista prawda została przeze mnie na nowo potwierdzona podczas podróży pociągiem relacji Gdynia - Berlin. Jak to często bywa w miarę długiej drogi ludzie nawiązują spontanicznie rozmowę. Zaczyna się od rzeczy błahych ale w zależności od podróżnych rozmowa może przeistoczyć się w poważną dysputę.

Polacy nie chcą WALESA AIRPORT!

W dniach 20-21 lutego zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy chciałbyś zmiany nazwy "WALESA AIRPORT" na inną? Ponad 87% internautów odpowiedziało,że TAK! Padały różne argumenty i propozycję. Nam się wydaje ,że należało by nazwą lotniska uhonorować Annę Walentynowicz lub Rotmistrza Pileckiego. A co TY o tym myślisz?

Polska bieda

W 2014 roku w Polsce ok. 2,8 mln osób żyło poniżej granicy ubóstwa skrajnego. 4,6 mln ludzi egzystowało poniżej ustawowej granicy ubóstwa. Takie dane przynosi raport GUS „Ubóstwo w Polsce w latach 2013-2014”.

Premier Beata Szydło w Brukseli: Mamy porozumienie satysfakcjonujące dla Polski i Unii Europejskiej

Podczas unijnego szczytu Rady Europejskiej zawarto porozumienie w sprawie warunków dalszej obecności Wielkiej Brytanii w UE. Uwzględnia ono polskie cele negocjacyjne zakresie obrony praw Polaków pracujących na Wyspach.

Donald Tusk już dzisiaj ogłosił, że sprawa Bolka to odgrzewane kotlety - wywiad z Krzysztofem Wyszkowskim

Ja uwierzyłem, że Wałęsa był płatnym szpiclem dopiero gdy rząd Jana Olszewskiego przedstawił sejmowi tzw. Listę Macierewicza - rozmawiał Andrzej Ficek

Plan Morawieckiego, podatek handlowy, pakiet klimatyczny. RDS

Kwestia projektu ustawy o podatku handlowym, tzw. plan Morawieckiego oraz stanowisko w sprawie pakietu klimatyczno-energetyczny to najważniejsze tematy poruszone podczas drugiego posiedzenia plenarnego Rady Dialogu Społecznego, której przewodniczy Piotr Duda, szef NSZZ Solidarność.

"Solidarność"w obronie pracowników PKO BP

Bank PKO BP SA na oficjalnej witrynie internetowej zamieścił artykuł „Nowy model zarządzania trudnymi kredytami poprawia jakość aktywów i obsługę klientów”. Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność” stanowczo protestuje przeciwko "nieprawdziwym stwierdzeniom dotyczącym funkcjonowania, jakości pracy oraz wyników, ale również i przede wszystkim godzeniu w dobre imię pracowników Centrum Restrukturyzacji i Windykacji PKO BP SA, pośrednio zaś wszystkich pracowników największego banku w Polsce".

Zmodernizowany banknot 200 zł już w obiegu

W piątek, 12 lutego Narodowy Bank Polski zaczął wprowadzać do obiegu banknoty 200 zł ze zmodernizowanymi zabezpieczeniami. Banknoty o niższych nominałach ze zmienionymi zabezpieczeniami pojawiają się w naszych portfelach od kwietnia 2014 r.

Premier Beata Szydło na posiedzeniu Rady Europejskiej

W czwartek i piątek (18-19 lutego) premier Beata Szydło uczestniczy w szczycie Rady Europejskiej poświęconym kryzysowi migracyjnemu i brytyjskim postulatom reformy Unii Europejskiej.

Polacy uważają, że Wałęsa był TW Bolek!

W dniach 17-18 lutego zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy wierzysz, że Lech Wałęsa mógł być TW Bolek?" Ponad 96% internautów odpowiedziało ,że TAK! Wynik ten świadczy, że już prawie nikt nie wierzy Wałęsie w jego opowieści o heroizmie i uczciwej walce z reżimem komunistycznym. Jeżeli dokumenty Kiszczaka okażą się autentyczne i prawdziwe to może się okazać , że ta wielka postać naszej historii najnowszej spadnie z piedestału./Zobacz wynik/

Minister Mariusz Błaszczak do odznaczonych funkcjonariuszy: jesteście bohaterami

Wasza postawa daje gwarancję tego, że możemy czuć się bezpiecznie w naszym kraju – powiedział minister Mariusz Błaszczak zwracając się do wyróżnionych krzyżami i medalami funkcjonariuszy straży pożarnej i policji. Podczas uroczystości w siedzibie MSWiA odznaczenia z rąk Ministra otrzymały również członkinie fundacji La Strada.

Kod Enigmy złamali Polacy

Brytyjczycy potwierdzają – bydgoszczanin Marian Rejewski wraz z Henrykiem Zygalskim i Jerzym Różyckim jako pierwsi złamali kod Enigmy. Jak pisze brytyjski „Daily Mirror”: Polacy złamali kod Enigmy dekadę przed Turingiem. To historyczny moment, bowiem przez dziesięciolecia Brytyjczycy swojemu naukowcowi – Alanowi Turingowi przypisywali większość zasług polegających na rozszyfrowaniu niemieckiej Enigmy. Taka sytuacja miała miejsce np. w chętnie oglądanej na całym świecie produkcji „Gra tajemnic”.

Minister Mariusz Błaszczak o zatrzymaniu poszukiwanego Kajetana P.: Dziękuję polskim policjantom

Chciałbym publicznie podziękować i pogratulować polskim policjantom. Podziękować za profesjonalizm, za zaangażowanie, za ofiarność, za to że przez pół Europy tropili człowieka podejrzewanego o wstrząsającą zbrodnię – powiedział na briefingu po zatrzymaniu poszukiwanego Kajetana P. minister Mariusz Błaszczak.

Opieka nad dzieckiem podwyższy emeryturę

Urlop wychowawczy, który matka wzięła na swoje dziecko przed dniem 1 stycznia 1999 r. podwyższy emeryturę. Przepisy, które funkcjonują od maja ubiegłego roku pozwalają uwzględnić w ustalaniu prawa do emerytury kapitałowej okres urlopu wychowawczego wszystkim osobom, bez względu na to, kiedy opiekowały się dzieckiem

Spotkanie premier Beaty Szydło z przewodniczącym Bundesratu

Obchody 25-lecia Traktatu o dobrym sąsiedztwie, sytuacja Polonii w Niemczech oraz kryzys migracyjny – to główne tematy rozmów premier Beaty Szydło z przewodniczącym Bundesratu Stanislawem Tillichem.

Wiceminister Jarosław Zieliński: sprawdziliśmy wszystko, co było prawnie możliwe

Trzeba zmienić przepisy, pozwalające szerzej sprawdzać osoby, które zamierza się mianować na wysokie stanowiska – powiedział wiceminister Jarosław Zieliński. Zaznaczył, że w przypadku powoływania na Komendanta Głównego Policji insp. Zbigniewa Maja, wszelkie obecnie obowiązujące procedury zostały dopełnione.

97. rocznica zwycięstwa Powstańców Wielkopolskich

16 lutego 1919 roku w Trewirze, mieście w pobliżu granicy Niemiec z Luksemburgiem, państwa Ententy, czyli koalicji przeciwko Rzeszy Niemieckiej podpisały układ przedłużający rozejm na frontach I Wojny Światowej. Na jego mocy zobowiązano Niemców do wstrzymania ofensywy przeciwko Polakom i wytyczono granicę. W ten sposób rozejm zakończył Powstanie Wielkopolskie

Premier Beata Szydło: dajemy Polakom nowy model rozwoju gospodarczego

Rząd przyjął we wtorek „Plan na rzecz odpowiedzialnego rozwoju”. Program wskazuje nowe kierunki działań państwa i impulsy, które zapewnią polskiej gospodarce stabilny rozwój w przyszłości. „Chcemy, żeby każdy polski obywatel miał szansę korzystania z rozwoju” – mówiła premier podczas prezentacji programu.

Bogdan Borusewicz to nieudolny, nieumiejętny, człowiek który był manipulowany przez SB - wywiad z Krzysztofem Wyszkowskim

On był przekonany że działa skutecznie i tajnie ale agenci w jego otoczeniu powodowali że był tak naprawdę tylko pożytecznym idiotą dla SB i aparatu władzy- rozmawiał Andrzej Ficek

Polacy są dumni z Prezydenta Andrzeja Dudy

W dniach 14-15 lutego zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy jesteś dumny z prezydenta Andrzeja Dudy?" Blisko 90% internautów odpowiedziało ,że TAK./Zobacz wynik/ Wynik ten świadczy ,że Andrzej Duda w oczach Polaków dobrze i godnie sprawuje swój urząd zarówno w kraju jak i za granicą. Postawa prezydenta daje pewność ,że Polska odzyska należne jej miejsce w polityce międzynarodowej i będzie postrzegana jako państwo silne i nowoczesne a nie tak jak do tej pory.

Premier Beata Szydło na szczycie Grupy Wyszehradzkiej

W poniedziałek 15 lutego premier Beata Szydło spotka się w Pradze z premierami państw Grupy Wyszehradzkiej. Premierzy Polski, Czech, Słowacji i Węgier będą wypracowywać wspólne stanowisko przed unijnym szczytem 18-19 lutego. Głównym tematem rozmów będzie kryzys migracyjny oraz propozycje współpracy państw Grupy Wyszehradzkiej pomocne w jego rozwiązaniu.

Minister Mariusz Błaszczak: Policja ma dbać o bezpieczeństwo, a nie zajmować się sama sobą

Policja ma stać na straży wolności obywatelskich, na straży bezpieczeństwa obywateli, a nie zajmować się sama sobą – stwierdził szef MSWiA.
stat4u