SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Polska

Andrzej Duda wygrał debatę w TVP!

W dniu 18 maja zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy Andrzej Duda wygrał debatę w TVP?" Ponad 86% internautów odpowiedziało ,że TAK! Mimo iż inne oficjalne, opłacane często z pieniędzy publicznych sondaże pokazują odmienny wynik tej debaty warto przypomnieć, że tylko czytelnicy naszej gazety , bo aż 78% trafnie przewidziało, że Andrzej Duda wygra I turę wyborów prezydenckich. Niektóre sondażownie do dzisiaj nie potrafią wyjaśnić swoich błędnych wskazań.

Czy Prezydent do tej pory siedział w "Złotej Klatce"?

W dniu 17 maja zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy Prezydent do tej pory siedział w Złotej Klatce?" Pytanie to miało związek z niezręcznym wpisem na twitterze pana europosła Janusza Wojciechowskiego dotyczącego wolności kur , klatek i Prezydenta. W głosowaniu aż ponad 76% internautów odpowiedziało ,że opinia Janusza Wojciechowskiego była zasadna

Rodzinka nie pomoże Prezydentowi?

W dniu 15 maja poprosiliśmy czytelników naszej gazety aby ocenili spot rodziny Prezydenta Komorowskiego który niespodziewanie pojawił się w mediach. Ponad 70% internautów oceniło tę formę reklamy urzędującego Prezydenta negatywnie. Czy to oznacza , że Bronisław Komorowski przegra II turę wyborów? Wszystko wskazuje że TAK!

Zwolennicy Pawła Kukiza będą głosować na Andrzeja Dudę?

W dniach od 12 do 14 maja zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie "Czy wyborcy Pawła Kukiza zagłosują na Andrzeja Dudę?" Aż 88% internautów odpowiedziało , że TAK! To dobra prognoza dla Andrzeja Dudy który w tej sytuacji staje się kandydatem obywatelskim a nie tylko partyjnym jak urzędujący Prezydent.

Duży sukces czytelników Super-Polski

I tura wyborów za nami. Szok i niedowierzanie u przegranych. Radość i euforia wygranych. A w mediach tzw. głównego nurtu niedowierzanie i pokrętne tłumaczenie ,że żadne sondaże takiego wyniku nie przewidziały! To nieprawda! Aż 78% czytelników naszej gazety w ogólnodostępnym głosowaniu przewidziało, że Andrzej Duda wygra I turę wyborów! Tylko ,że prawie nikt w to nie wierzył - a szkoda! , »

Prezydent Komorowski nie dotrzymał słowa!

W dniach od 3 do 5 maja zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy Prezydent Komorowski dotrzymał słowa?" Dotyczyło to sztandarowego hasła poprzedniej kampanii z przed 5 lat czyli "Zgoda buduje" które widoczne było na wszelkich plakatach i spotach wyborczych obecnego Prezydenta. Ponad 86% internautów odpowiedziało , że Prezydent słowa danego wyborcom NIE dotrzymał!

Będzie II tura wyborów prezydenckich ?

W dniach 24-27 kwietnia umożliwiliśmy naszym czytelnikom udzielenia odpowiedzi na pytanie "Czy Bronisław Komorowski wygra w I turze?" Aż ponad 92% internautów odpowiedziało , że NIE! Tak duży odsetek przeciwnych głosów może wskazywać, że druga tura wyborów jest nieunikniona! Zachęcamy wszystkich do udziału w następnych głosowaniach tak aby wyniki były jak najbardziej miarodajne. W tym ostatnim wzięło udział ponad tysiąc osób.

Czy Andrzej Duda zostanie Prezydentem?

W dniach 24-26 marca zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie czy "Andrzej Duda zostanie Prezydentem RP?" Ponad 78% internautów odpowiedziało ,że TAK! To dobra prognoza dla kandydata PiS -u w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Większość Polaków wierzy w zamach Smoleński?

W dniu 10 maja zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. " Czy wierzysz , że w Smoleńsku był zamach?" Ponad 86% odpowiedziało , że TAK! Dlaczego ta wiara w zamach jest aż tak duża? Może to wina klasy rządzącej? W tym być może styl pracy komisji Milera i Prokuratury Wojskowej.

Polacy nie mają zaufania do PKW?

W dniach 10-11 maja zadaliśmy czytelnikom naszej gazety pytanie pt. " Czy masz zaufanie do PKW?" Blisko 90% internautów odpowiedziało ,że NIE! Czy jest to wynik sporego zamieszania przy poprzednich wyborach samorządowych czy też ogólny brak zaufania do instytucji państwowych pod rządami koalicji PO-PSL? Tego nie wiemy. Mamy nadzieję, że po drugiej turze wyborów prezydenckich zaufanie społeczne do PKW znacząco wzrośnie

Sondaże ach sondaże! Co z wami?

Właśnie minęła gorączka wyborcza związana z II turą wyborów. Sondaże przed I i II turą na ogół bardzo się różniły od rzeczywistych wyborów i preferencji obywateli wyborców. Nie nam oceniać rzetelność pewnych firm i dziennikarzy! My cieszymy się z tego, że czytelnicy naszej gazety mają bardzo dobre wyczucie i znają się na polityce. Zobaczcie sami! Publikujemy na stronie głównej niektóre sondaże naszej gazety!

Bydgoski Festiwal Nauki z wyjątkowym gościem

Tegorocznemu Bydgoskiemu Festiwalowi Nauki towarzyszy wizyta sir Johna Dermota Turinga. Jest on bratankiem Alana Turinga, który wraz z Marianem Rejewskim zmienił bieg II Wojny Światowej.

Komorowski skłamał, projektu nie ma!

Nie wpłynął do konsultacji zapowiadany przez Prezydenta projekt ustawy dotyczący wprowadzenia kryterium 40 lat stażu pracy, uprawniającego do emerytury. Szef Związku Piotr Duda w swoim oświadczeniu stwierdził, że takiego projektu nie było, a deklaracja o wniesieniu ustawy do Sejmu była kolejnym kłamstwem Bronisława Komorowskiego na potrzeby toczącej się kampanii wyborczej.

"Obecny prezydent stracił moralne prawo". Stanowisko WZD Jelenia Góra

"Koalicja rządząca oraz obecny Prezydent stracili moralne prawo do sprawowania służby na rzecz narodu. Nie możemy zostawić Polski w rękach osób nastawionych na realizację partyjnych i prywatnych interesów." Obradujące w Jeleniej Górze Walne Zebranie Delegatów NSZZ "Solidarność" podjęło stanowisko w sprawie aktualnej sytuacji społecznej w kraju.

Szykuje się bardzo duża frekwencja w II turze wyborów?

Gorączka wyborcza sięgnęła zenitu! Po debacie w TVN którą zdecydowanie wygrał Andrzej Duda emocje jeszcze bardziej się rozhuśtały. W patriotycznym Toruniu doszło do aż dwóch incydentów przeciwko Bronisławowi Komorowskiemu. Może się wydawać, że on sam i jego otoczenie polityczne wyalienowały się zupełnie od społeczeństwa a sztab prezydenta jest zupełnie albo otumaniony albo przerażony nieuchronną wizją porażki. Nie mniej emocje te mają jednak dobry skutek bo wszystko wskazuje że frekwencja wyborcza wzrośnie. W naszym sondażu aż 83% internautów deklaruje że pójdzie do urn co może tylko cieszyć!

dr Aneta Przepiórka otrzymała prestiżowe stypendium Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

Dr Aneta Przepiórka - psycholog, adiunkt w Katedrze Psychologii Emocji i Motywacji KUL jako jedyny młody naukowiec z Lublina otrzymała prestiżowe stypendium w programie "Start" Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Roczne stypendia przyznawane są wybitnym młodym uczonym rozpoczynającym swoją karierę naukową. Nie mogą mieć więcej niż 30 lat, ale muszą posiadać udokumentowane sukcesy w swojej dziedzinie badań.O 130 stypendiów w 23. edycji konkursu ubiegało się 1241 kandydatów. Uroczystość wręczenia dyplomów tegorocznym laureatom programu START odbędzie się 23 maja o godz. 11.00 na Zamku Królewskim w Warszawie.

Komorowski chciał z niepełnosprawnych obywateli uczynić niewolników!

Bronisław Komorowski, pomimo naszych apeli, podpisał ustawę wydłużającą czas pracy osobom niepełnosprawnym. Dzisiaj na potrzeby kampanii, zatroskany zaprasza niepełnosprawną panią na wózku do pałacu. To żenujący spektakl hipokryzji.

Studenci PG stanęli na podium w zawodach pneumobili

Drużyna koła naukowego Mechanik Z Politechniki Gdańskiej zajęła III miejsce w konkurencji "Przyspieszenie" w zawodach pneumobili VIII International Aventics Pneumobile Competition w Eger na Węgrzech. Po raz pierwszy Polacy stanęli na podium w konkursie przeznaczonym dla studenckich konstruktorów pojazdów napędzanych sprężonym powietrzem.

Polacy nie wierzą w obietnice Bronisława Komorowskiego!

W dniach 20-21 maja zadaliśmy czytelnikom naszej gazety pytanie pt. "Czy wierzysz w obietnice obecnego Prezydenta?" Aż ponad 92% internautów odpowiedziało ,że NIE! Czy tak duży brak zaufania obywateli do obecnego Prezydenta wpłynie na wynik wyborów w drugiej turze? Raczej tak! Złota rybka to przecież fikcja a Paweł Kukiz nie jest baśniowym rybakiem.

Studenci PG wygrali International Waterbike Regatta 2015

Pierwsze miejsce na międzynarodowych zawodach rowerów wodnych, które odbyły się w Berlinie, zdobyła załoga Politechniki Gdańskiej. Studenci zrzeszeni w Kole Studentów Techniki Okrętowej KORAB pokonali 30 jednostek z 7 krajów Europy. W międzynarodowych regatach ścigają się różnego rodzaju łodzie napędzane siłą mięśni, zaprojektowane i skonstruowane przez studentów.

Druga tura wyborów Prezydenta RP

Druga tura wyborów Prezydenta RP odbędzie się 24 maja br. Lokale wyborcze będą otwarte tego dnia w godz. 7- 21.

List otwarty związkowców do kandydatów

Sekretariat Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ "Solidarność" zwrócił się do kandydatów na urząd Prezydenta RP z prośbą o zajęcie stanowiska dotyczącego propozycji zmian legislacyjnych, które mogłyby zostać zainicjowane w celu poprawy sytuacji pracowników zatrudnionych w sektorach handlu i banków.

Morze, nasze morze... Święto Morza w Gdyni pod koniec czerwca

Tradycje Święta Morza sięgają początku lat 30-tych. Pierwszy raz obchodzone było w Gdyni w 1932 roku. Wzięło w nim udział ponad 100 tysięcy osób, na czele z ówczesnym prezydentem RP Ignacym Mościckim. W dniach 20-28 czerwca 2015 roku, impreza odbędzie się po raz trzeci we współczesnej odsłonie. Ma przypominać, że z morzem związane są nie tylko Pomorze czy Pomorze Zachodnie, ale cała Polska, która leży nad Bałtykiem.

Kaszubi popierają Andrzeja Dudę

18 maja Kaszubi z całego regionu zjechali na chojnicki rynek aby powitać obywatelskiego kandydata na prezydenta Polski Andrzeja Dudę. Przyjechało ich tysiące. Była też silna reprezentacja z Wejherowa pod przewodnictwem wicestarosty Witolda Reclafa. Spotkanie Andrzeja Dudy z sympatykami, które odbyła się pod ratuszem przebiegało w serdecznej i przyjaznej atmosferze. Były życzenia były przemówienia i była pewność ,że Andrzej Duda zostanie Prezydentem Polski. /FOTOGALERIA/

TVP-Tu chodzi o wiarygodność firmy

Solidarność TVP protestuje przeciwko dalszej współpracy z Tomaszem Lisem. To reakcja na wczorajszą emisję programu "Tomasz Lis na żywo", w którym - jak oceniają związkowcy - doszło do podważenia wiarygodności TVP SA.

Tomasz Lis z Karolakiem pogrążą Prezydenta?

Niewybredny atak w studiu TVP na Kingę, córkę Andrzeja Dudy którego dopuścił się Tomasz Lis wspólnie z Tomaszem Karolakiem już zbiera owoce. W internecie wrze! Jeżeli jeszcze jacyś zwolennicy Pawła Kukiza wahali się czy pójść na II turę wyborów czy nie to teraz mówią otwarcie. Dosyć chamstwa w wydaniu zwolenników Bronisława Komorowskiego. Idziemy głosować na Dudę.

Andrzej Duda wygrał debatę w TVP!

W dniu 18 maja zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy Andrzej Duda wygrał debatę w TVP?" Ponad 86% internautów odpowiedziało ,że TAK! Mimo iż inne oficjalne, opłacane często z pieniędzy publicznych sondaże pokazują odmienny wynik tej debaty warto przypomnieć, że tylko czytelnicy naszej gazety , bo aż 78% trafnie przewidziało, że Andrzej Duda wygra I turę wyborów prezydenckich. Niektóre sondażownie do dzisiaj nie potrafią wyjaśnić swoich błędnych wskazań.

Czy OPZZ udzieli poparcia Andrzejowi Dudzie?

Tak jak zapowiadali liderzy „Solidarności” i OPZZ podczas sobotniego briefingu prasowego w Katowicach jutro 19 maja o 12.00 w siedzibie OPZZ (ul. Kopernika, Warszawa) odbędzie się spotkanie Prezydium i kierownictwa tej centrali z kandydatem na prezydenta Andrzejem Dudą.

Czy Prezydent do tej pory siedział w "Złotej Klatce"?

W dniu 17 maja zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy Prezydent do tej pory siedział w Złotej Klatce?" Pytanie to miało związek z niezręcznym wpisem na twitterze pana europosła Janusza Wojciechowskiego dotyczącego wolności kur , klatek i Prezydenta. W głosowaniu aż ponad 76% internautów odpowiedziało ,że opinia Janusza Wojciechowskiego była zasadna.

Wybory prezydenckie 2015/II tura - dopisywanie do spisu wyborców

Wyborca może głosować w wybranym przez siebie lokalu wyborczym na obszarze gminy, w której stale zamieszkuje (innym niż właściwy dla jego miejsca stałego zamieszkania) lub w której będzie przebywać w dniu wyborów, jeżeli złoży pisemny wniosek o dopisanie do spisu wyborców.

Ustawa krajobrazowa podpisana przez Prezydenta

Prezydent RP – Bronisław Komorowski podpisał tzw. ustawę krajobrazową, uchwaloną przez Sejm pod koniec kwietnia br. Przyjęte przepisy pozwolą m.in. na uporządkowanie kwestii obecności reklam w przestrzeni publicznej stolicy i innych polskich miast

Rodzinka nie pomoże Prezydentowi?

W dniu 15 maja poprosiliśmy czytelników naszej gazety aby ocenili spot rodziny Prezydenta Komorowskiego który niespodziewanie pojawił się w mediach. Ponad 70% internautów oceniło tę formę reklamy urzędującego Prezydenta negatywnie. Czy to oznacza , że Bronisław Komorowski przegra II turę wyborów? Wszystko wskazuje że TAK!

Kukiz mówi prawdę: prezydent nie chciał się z nim spotkać

Oświadczenie Piotra Dudy, szefa NSZZ "Solidarność" na temat spotkania z prezydentem RP, do którego nigdy nie doszło, ponieważ prezydent Komorowski nie chciał się spotkać z Pawłem Kukizem. W internecie pojawiły się informacje o piśmie, które wspólnie z Pawłem Kukizem po spotkaniu tzw. Platformy Oburzonych wysłaliśmy do Pana Prezydenta w kwietniu 2013 r. prosząc o spotkanie.

15 maja rusza rekrutacja na Uniwersytecie Gdańskim W ofercie na rok akademicki 2015/2016 – 71 kierunków studiów, w tym 7 nowych

15 maja 2014 roku rusza rekrutacja na największą w regionie pomorskim uczelnię wyższą – Uniwersytet Gdański. Kandydaci na studia na Uniwersytecie Gdańskim mogą składać aplikacje na 70 kierunków studiów w zakresie ponad 200 specjalności. W ofercie na rok akademicki 2015/2016 jest 7 nowych kierunków: Dyplomacja, Studia Bałkańskie, Studia Wschodnie, Teatrologia, Studium Humanitatis – Tradycje Cywilizacji Europejskiej, Prawo w administracji i gospodarce oraz Waloryzacja i zarządzanie zasobami przyrody.

Łódź Pozdrawia znów nagrodzona!

13 maja, w odrestaurowanym budynku Zakładu Uzdatniania Wody "Bielany" w Krakowie odbyła się Gala konkursu Kryształy PR-u. Podczas uroczystej gali nagrodzono kampanie wizerunkowe zrealizowane przez samorządy w 2014 r. Nagrody zostały przyznane w 6 kategoriach. Kampania "Łódź Pozdrawia" zdobyła uznanie jury oraz Grand Prix w kategorii "najlepsza kreatywna kampania promocyjna". W kampanii doceniono ciekawy pomysł realizacji, użyte narzędzia promocyjne i nietypowe kanały komunikacji

Zwolennicy Pawła Kukiza będą głosować na Andrzeja Dudę?

W dniach od 12 do 14 maja zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie "Czy wyborcy Pawła Kukiza zagłosują na Andrzeja Dudę?" Aż 88% internautów odpowiedziało , że TAK! To dobra prognoza dla Andrzeja Dudy który w tej sytuacji staje się kandydatem obywatelskim a nie tylko partyjnym jak urzędujący Prezydent.

Sukces młodych Arabistów UAM na Mistrzostwach Debat Studenckich w Języku Arabskim w stolicy Kataru

Podczas III Międzynarodowych Mistrzostwach Debat Studenckich w Języku Arabskim reprezentacja UAM uzyskała trzeci najlepszy wynik wśród drużyn złożonych z mówców, dla których język arabski jest językiem obcym, natomiast studentka naszej Uczelni Karolina Szczepaniak otrzymała medal za IV miejsce wśród mówców z tej samej kategorii.

Poznaliśmy nowy łazik studentów Politechniki Białostockiej

To już piąty robot marsjański zbudowany na Politechnice Białostockiej. Pod koniec maja #next weźmie udział w międzynarodowych zawodach University Rover Challenge rozgrywanych na pustyni w stanie Utah w USA.

Polacy nie mają zaufania do PKW?

W dniach 10-11 maja zadaliśmy czytelnikom naszej gazety pytanie pt. " Czy masz zaufanie do PKW?" Blisko 90% internautów odpowiedziało ,że NIE! Czy jest to wynik sporego zamieszania przy poprzednich wyborach samorządowych czy też ogólny brak zaufania do instytucji państwowych pod rządami koalicji PO-PSL? Tego nie wiemy. Mamy nadzieję, że po drugiej turze wyborów prezydenckich zaufanie społeczne do PKW znacząco wzrośnie.

Drużyna Tech No Logic z PB wróciła z Węgier

W niedzielę 10 maja twórcy pojazdu napędzanego sprężanym powietrzem wrócili do Polski. „Długa podróż i problemy techniczne nic nie znaczą w porównaniu z emocjami, jakie towarzyszyły zawodom, takich rzeczy się nie zapomina!” czytamy na profilu Pneumobil Białystok na Facebooku. https://www.facebook.com/PneumobilBialystok

Innowacyjna aplikacja studentów Uniwersytetu Gdańskiego wyróżniona w międzynarodowym konkursie

Studenci Uniwersytetu Gdańskiego, jako jedyny europejski zespół, dostali się do ścisłego finału i zdobyli III miejsce w światowym konkursie informatycznym w kategorii systemów informatycznych służących społeczeństwu. Młodzi programiści z Katedry Informatyki Ekonomicznej UG zaprojektowali i oprogramowali innowacyjną aplikację mobilną o nazwie SafeWatch, która pozwala na dyskretne wzywanie pomocy w sytuacji zagrożenia.

Duży sukces czytelników Super-Polski

I tura wyborów za nami. Szok i niedowierzanie u przegranych. Radość i euforia wygranych. A w mediach tzw. głównego nurtu niedowierzanie i pokrętne tłumaczenie ,że żadne sondaże takiego wyniku nie przewidziały! To nieprawda! Aż 78% czytelników naszej gazety w ogólnodostępnym głosowaniu przewidziało, że Andrzej Duda wygra I turę wyborów! Tylko ,że prawie nikt w to nie wierzył - a szkoda! , »

Większość Polaków wierzy w zamach Smoleński?

W dniu 10 maja zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. " Czy wierzysz , że w Smoleńsku był zamach?" Ponad 86% odpowiedziało , że TAK! Dlaczego ta wiara w zamach jest aż tak duża? Może to wina klasy rządzącej? W tym być może styl pracy komisji Milera i Prokuratury Wojskowej.

Antoni Macierewicz działał w interesie Polski!

Taką opinię wyrazili internauci podczas głosowania w dniu 9 maja. Zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy likwidacja WSI przez Macierewicza była zgodna z Polską Racją Stanu?" Ponad 91% internautów odpowiedziało , że TAK!

Pneumobilem na Węgry - wyprawa studentów PB

„Bezpiecznie dotarliśmy na Węgry, od samego rano rejestracja na zawody, sprawdzanie techniczne” – tak pozdrawia z miejscowości Eger na Węgrzech drużyna Tech No Logic Team. Studenci Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej wraz z opiekunem dr inż. Romanem Trochimczukiem startuje w VIII Międzynarodowych Zawodach Aventics Pneumobil (8-9 maja). W tym roku organizatorzy zakwalifikowali do zawodów 55 drużyn z całej Europy (m.in. z Niemiec, Litwy, Estonii, Czech, Słowacji, Rumunii i Węgier), w tym 7 drużyn z wiodących ośrodków akademickich w Polsce (Białystok, Warszawa, Wrocław, Gliwice, Gdańsk). Warto dodać, że w przypadku Politechniki Białostockiej jest to pierwszy tego typu projekt budowy pojazdu pneumatycznego napędzanego sprężonym powietrzem.

To spóźnione referendum emerytalne

Najbliższe wybory, to nie tylko wybory nowego prezydenta. To tak naprawdę spóźnione referendum emerytalne, którego przeprowadzenie zablokowała nam koalicja PO-PSL. Więcej - te i przyszłe wybory parlamentarne zdecydują, czy uda się odwrócić cały szereg antypracowniczych i antyspołecznych decyzji podjętych przez PO i PSL z Donaldem Tuskiem, Ewą Kopacz i Bronisławem Komorowskim na czele.

Cztery złote medale zdobyli Studenci SMKN SAE AeroDesign

Zawody SAE Aero Design West zespół z Politechniki Warszawskiej zakończył z pięcioma medalami - czterema złotymi i jednym brązem. Tegoroczne zawody odbyły się w dniach 24-26 kwietnia w Los Angeles. 12-osobowa drużyna poleciała do Stanów Zjednoczonych z trzema samolotami: Sparrow (klasa Micro), Ladybird (klasa Regular) oraz Blackjack (klasa Advanced)

Prezydent Komorowski nie dotrzymał słowa!

W dniach od 3 do 5 maja zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy Prezydent Komorowski dotrzymał słowa?" Dotyczyło to sztandarowego hasła poprzedniej kampanii z przed 5 lat czyli "Zgoda buduje" które widoczne było na wszelkich plakatach i spotach wyborczych obecnego Prezydenta. Ponad 86% internautów odpowiedziało , że Prezydent słowa danego wyborcom NIE dotrzymał!

Drugi dzień kongresu – nowe pomysły na rozwój miast

Rewitalizacja miast i regionów, efektywność energetyczna oraz inteligentne miasta to tylko niektóre tematy poruszane we wtorek (5 maja) przez uczestników paneli, debat i warsztatów odbywających się w ramach Europejskiego Kongresu Samorządów. Jednym z ważniejszych wydarzeń drugiego dnia konferencji był panel „Jak wzmocnić atrakcyjność inwestycyjną miast i regionów", w którym wzięła udział Elżbieta Koterba, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa.

Z Łeby do Szczyrku w szczytnych celach

4 maja wczesnym popołudniem grupa rowerzystów z Łeby odwiedziła Elbląg. Pasjonaci dwóch kółek wyruszyli ze swojej rodzinnej miejscowości 3 maja, a do Szczyrku chcą dotrzeć 12 dni później. Rajd promujący zdrowy tryb życia nosi nazwę "Trzeźwo patrzę, trzeźwo jadę". Odcinek z Gdańska do Pasłęka miał swoją krótką przerwę właśnie w Elblągu. Wyprawę witał w bramie Urzędu Miejskiego wiceprezydent Bogusław Milusz i Książę Łeby Zbyszko I, który patronuje swoim poddanym w całym rajdzie

Umowa i poparcie Solidarności dla Andrzeja Dudy

5 maja Piotr Duda w imieniu Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” podpisał z kandydatem na Prezydenta RP Andrzejem Dudą „Umowę programową” oraz oficjalnie udzielił mu poparcia. - Wybory prezydenckie to wybory obywatelskie, a nie partyjne. „Solidarność” w ostatnich latach wskazywała kandydata, którego Związek popierał, ale dzisiejsze spotkanie jest historyczne. Po raz pierwszy podpisaliśmy „Umowę programową” z kandydatem na prezydenta – tłumaczył podczas konferencji prasowej, przewodniczący KK NSZZ „Solidarność”.

Atos dołącza do ścisłego grona liderów IT w Polsce

Atos, międzynarodowy lider usług cyfrowych, ogłosił nową strategię funkcjonowania na polskim rynku. Dzięki globalnemu przejęciu przez Atos Grupy Bull (której częścią jest także AMG.net) na początku 2015 roku, formalnie powstała nowa organizacja i jeden z głównych liderów na rynku technologii informacyjnych w naszym kraju. Nowy Atos, po połączeniu sił zBull i AMG.net, zatrudnia dziś w Polsce blisko 4000 osób.

Znamy Liderów Samorządu 25-lecia!

Zwieńczeniem pierwszego dnia obrad Europejskiego Kongresu Samorządów była uroczysta gala „Lider Samorządu 25-lecia", w której nagrodzono najlepszych samorządowców minionego ćwierćwiecza. W konkursie organizowanym przez dziennik „Rzeczpospolita" i Instytut Studiów Wschodnich, wyróżniono najlepszego wójta, burmistrza gminy miejsko-wiejskiej i miejskiej oraz prezydenta miasta na prawach powiatu. Nagrody wręczał m.in. Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa

Podczas pierwszej tury wyborów będzie wyjątkowa frekwencja?

W dniach od 2 do 4 maja zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie "Czy weźmiesz udział w I turze wyborów prezydenckich" Ponad 94% internautów odpowiedziało ,że TAK! Taki wynik może świadczyć, że kampania prezydencka jest interesująca, prowadzona z werwą i zaciętością która przyciąga uwagę zwykłego obywatela siedzącego przed telewizorem lub w internecie. Wysoka frekwencja według pewnych prognoz może sprzyjać kandydatom prawicowym, gdyż ten elektorat do tej pory nie chciał zbytnio udzielać się przy urnach wyborczych uważając , że głosowanie i tak nic nie zmieni. Tym razem prawica może odnieść spektakularny sukces co zachęca do aktywności również jej sympatyków.

Pucharu Polski i Mistrzostw Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup 2015

Rusza wyczekiwana przez wszystkich, jubileuszowa edycja Pucharu Polski i Mistrzostw Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup 2015. Pierwsze zawody sezonu odbędą się w dniach 8 – 10 maja jak co roku w Chałupach na kempingu Chałupy III.

Przyszłość samorządów rysuje się w Krakowie

Kraków, już od XIV wieku, jest tym miejscem, gdzie spotykają się Ci, którzy decydują o przyszłości Europy – powiedział Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa podczas uroczystej inauguracji Europejskiego Kongresu Samorządów – prestiżowego wydarzenia, którego pierwsza edycja rozpoczęła się dziś (4 maja) w Centrum Kongresowym ICE Kraków. W dwudniowej konferencji bierze udział ponad 900 wybitnych gości z całej Europy!

Roman Polański z nagrodą „Pod Prąd”

Roman Polański, który w szczególny sposób przyczynia się do wspierania kina i kultury niezależnej, został laureatem nagrody „Pod Prąd". Zdobywca Oscara i autor słynnego „Dziecka Rosemary" odebrał statuetkę osobiście podczas Gali otwarcia 8. edycji Festiwalu PKO OFF CAMERA. W długą podróż pod prąd wbrew modom i schematom wyruszył właśnie z Krakowa, który nazywa "swoim miastem"

Ogłoszenie Konkursu Literackiego Miasta im. Bolesława Faca

Prezydent Miasta Gdańska serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w Konkursie Literackim Miasta Gdańska im. Bolesława Faca. Kolejna edycja konkursu to szansa dla literatów, którzy stworzyli dzieła, których nie mieli możliwości dotąd wydać.Konkurs obejmuje swoim zakresem poezję, prozę i esej. Tematyka utworów może być dowolna. W konkursie uczestniczyć mogą członkowie literackich stowarzyszeń twórczych i autorzy niezrzeszeni.

Rajd Rowerowy z Łeby do Szczyrku: Postój w Wejherowie

Cykliści z Łeby i Wicka przejadą ponad tysiąc kilometrów na rowerach w ramach Rajdu Rowerowego Łeba-Szczyrk. Krótki postój zaplanowali 3 maja ok. godz. 14 na wejherowskim rynku.

Dzisiaj 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004. obchodzone między świętami: 1 maja (zwanym Świętem Pracy) i 3 maja - Świętem Konstytucji 3 Maja. Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Umowa i poparcie Solidarności dla Andrzeja Dudy

W najbliższy wtorek, tj. 5 maja w centrum prasowym Foksal w Warszawie Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” podpisze z kandydatem Andrzejem Dudą „Umowę programową” i oficjalnie udzieli mu poparcia. Umowa zobowiązuje kandydata m.in. do działań na rzecz obniżenia wieku emerytalnego oraz korzystnych dla pracowników zmian w prawie pracy.

"Pracowitość jest cnotą". Dzisiaj Święto Ludzi Pracy

"Można powiedzieć, że poprzez pracę człowiek staje się bardziej człowiekiem. Dlatego pracowitość jest cnotą. Aby jednak pracowitość pozwoliła człowiekowi rzeczywiście stawać się bardziej człowiekiem, winna być ona zawsze wpisana w społeczny wymiar pracy." - mówił Ojciec Święty Jan Paweł II w 2002 roku. Dzisiaj Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, popularnie zwany 1 Maja.

Andrzej Duda wygra już w I turze!

W dniach 27-30 kwietnia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie - "Czy Andrzej Duda wygra w I turze?" Ponad 72% internautów odpowiedziało że TAK! To może być dobra prognoza dla przyszłego Prezydenta Polski!

Pierwszy taki... Międzynarodowy Dzień Romów

23 kwietnia w Sali Kolumnowej Sejmu odbył się koncert gorzowskiego Cygańskiego Teatru Muzycznego Terno. Występ zespołu uświetnił obchody związane z Międzynarodowym Dniem Romów. Pomysłodawcą i patronem uroczystości był wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich. Współorganizatorem - Stowarzyszenie Romów w Polsce. Święto miało być okazją do pokazania barwnej, romskiej kultury, historii i ich współczesności. Organizatorzy chcieli zwrócić uwagę na sytuację Romów i ich potrzeby, na konieczność gwarancji równego startu życiowego dla wszystkich dzieci, w tym dzieci mniejszości narodowych i etnicznych.

Asseco Resovia Mistrzem Polski!!!

Siatkarze Asseco Resovi Rzeszów pokonali we wtorek, w rzeszowskiej Hali Podpromie Lotos Trefl Gdańsk 3:1 w trzecim finałowym meczu siatkarskiej Plus Ligi zdobywając tytuł Mistrzów Polski. To siódmy w historii klubu, a trzeci w ostatnich czterech latach tytuł najlepszej drużyny siatkarskiej w Polsce.

Studenci bydgoskiej Akademii Muzycznej w finale prestiżowego konkursu

Studenci Akademii Muzycznej im F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy stanowią najliczniejszą grupę finalistów 17. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

Wicemistrzynie Polski są z Bydgoszczy!

Koszykarki Artego Bydgoszcz zostały wicemistrzyniami kraju. Srebrne medale i okolicznościowy puchar odebrały w sobotę (25.04) w hali „Łuczniczka”.

O budżecie obywatelskim w czeskiej Pradze

Do połowy czerwca mieszkańcy Pragi oraz turyści zwiedzający stolicę Czech mogą oglądać wystawę „Łódź – rewitalizacja z budżetu obywatelskiego”. Ekspozycja przygotowana przez Urząd Miasta Łodzi znajduje się na terenie Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej.

Studenci z polskich uczelni technicznych bezkonkurencyjni w zawodach SAE Aero Design West.

Wielkim sukcesem zakończył się udział polskich zespołów studenckich w prestiżowych zawodach SAE Aero Design West, które odbyły się w dniach 24-26 kwietnia w Kalifornii. Polskie uczelnie techniczne zdominowały rywalizację w konkursie. Zadaniem młodych inżynierów z całego świata (76 zespołów m.in. z USA, Indii, Japonii, Kanady, Meksyku czy Chin) było zbudowanie zdalnie sterowanego modelu tzw. samolotu udźwigowego. Samoloty rywalizują w trzech klasach: Micro, Regular oraz Advanced. Modele samolotów oceniają m.in. przedstawiciele NASA i Boeinga, a wygrywa drużyna, która zdoła wynieść jak największy ciężar w powietrze (przy jak najmniejszej masie własnej modelu). W rywalizacji liczą się także prezentacja modelu (m.in. ocena materiałów użytych do konstrukcji) oraz precyzja z jaką ładunek niesiony przez samolot zostanie zrzucony do celu na ziemi.

Będzie II tura wyborów prezydenckich ?

W dniach 24-27 kwietnia umożliwiliśmy naszym czytelnikom udzielenia odpowiedzi na pytanie "Czy Bronisław Komorowski wygra w I turze?" Aż ponad 92% internautów odpowiedziało , że NIE! Tak duży odsetek przeciwnych głosów może wskazywać, że druga tura wyborów jest nieunikniona! Zachęcamy wszystkich do udziału w następnych głosowaniach tak aby wyniki były jak najbardziej miarodajne. W tym ostatnim wzięło udział ponad tysiąc osób.

Rzeszów odznaczony międzynarodowym certyfikatem i flagą atrakcyjności inwestycyjnej przez Europejskie Zgromadzenie Biznesu

EBA (Europe Business Assembly) jest uznaną międzynarodowo organizacją pozarządową z siedzibą w Oxfordzie. Od 15 lat z powodzeniem prowadzi praktyczny dialog ekspertów, naukowców, inwestorów i samorządów. Międzynarodowa rada ekspertów uznała Rzeszów za miasto posiadające wysoki potencjał inwestycyjny w regionie priorytetowego rozwoju.

Prezydent Niemiec odznaczył prof. Joannę Rostropowicz

Prezydent Republiki Federalnej Niemiec, Joachim Gauck, przyznał wysokie odznaczenie prof. Joannie Rostropowicz z Uniwersytetu Opolskiego. To Krzyż Zasługi Na Wstędze Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec. Panią profesor poinformował o tym w uroczystym piśmie Rolf Nikel, ambasador RFN w Polsce. Termin wręczenia insygniów orderu ma nastąpić wkrótce.

Hokejowe MŚ: przegrana po wspaniałej walce

13 tysięcy kibiców wspierało swoje drużyny w meczu Polska – Węgry rozegranego podczas Mistrzostw Świata Dywizji IA w Tauron Arenie Kraków. Nasza reprezentacja przegrała 1:2 i to węgierscy zawodnicy i ich fani cieszyli się z awansu do hokejowej Elity.

Wróćmy do ziół - liść brzozy

Tak naprawdę o zdrowie możemy zadbać sami a rewelacyjne leki mamy w zasięgu ręki. Jednym z nich jest suszony liść brzozy który bardzo korzystnie wpływa na oczyszczanie nerek.

KUL - lubelska wystawa w Senacie RP

„Jan Paweł II w czasie swego długiego pontyfikatu wielokrotnie rozmawiał z głowami państw i przemawiał w różnych parlamentach. Dziś po raz kolejny „przemawia” w wysokiej izbie polskiego parlamentu z plansz poświęconej jemu wystawy. (...) Jestem zaszczycony, że w roku, który w Polsce w sposób szczególny poświęcony jest Świętemu Janowi Pawłowi II, mogę otwierać tu – w gmachu Senatu wystawę „Jan Paweł II – dar Polski dla świata”, przygotowaną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, od 2005 roku noszącym imię Jana Pawła II” – mówił rektor KUL ks. prof. Antonii Dębiński na otwarciu wystawy w Senacie Rzeczpospolitej Polskiej.

"Działania Prezydenta RP sprzeczne z polską racją stanu"

Związkowcy wyrażają swoje oburzenie wobec "skandalicznej decyzji polskiego rządu". Prezydium ZR Środkowowschodniego NSZZ "Solidarność" podjęło stanowisko w sprawie decyzji o zakupie śmigłowców dla polskiej armii.

Profesorowie KUL wyróżnieni przez ormiańskokatolickiego patriarchę Nersesa Bedrosa XIX

W czasie obchodów setnej rocznicy ludobójstwa Ormian w Imperium Osmańskim, które odbyły się w Rzymie w dniach 12-13 kwietnia, Dziekan Wydziału Teologii KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski oraz Dyrektor Centrum Ucrainicum KUL prof. Włodzimierz Osadczy zostali wyróżnieni honorowymi dyplomami przez patriarchę Kościoła katolickiego obrządku ormiańskiego Nersesa Bedrosa XIX

Ratownicy z Kopalni Wujek poprosili łódzki ZWIK o pomoc

Ratownicy z Kopalni Wujek poprosili łódzki ZWIK o pomoc przy poszukiwaniach zaginionych górników. W akcji ratunkowej może być przydatna, posiadana przez Łódzkie Wodociągi kamera, którą można wprowadzić do powstającego z powierzchni ziemi pionowego odwiertu

ZGŁOŚ FILM NA 40. FESTIWAL FILMOWY W GDYNI!

Festiwal Filmowy w Gdyni co roku prezentuje najlepsze polskie filmy, promując rodzimą kinematografię na niespotykaną nigdzie skalę. Zapraszamy do zgłaszania filmów do Konkursu Głównego, Konkursu Inne Spojrzenie, Konkursu Młodego Kina i Konkursu Fabularnych Filmów Krótkometrażowych 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni, który odbędzie się w dniach 14-19 września 2015 roku.

Fryderyk dla Katowic-płyta nagrodzona

Z wielką dumą informujemy, że wydana przez Miasto płyta „Kilar/Moś/AUKSO” otrzymała Nagrodę Akademii Fonograficznej Fryderyk w kategorii Album roku muzyka symfoniczna

W poniedziałek 27 kwietnia w Muzeum Narodowym we Wrocławiu zostanie otwarta wystawa „Śląska rzeźba gotycka ze zbiorów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II”.

W zbiorach muzealnych KUL znajduje się największa w tej części Polski kolekcja późnośredniowiecznej plastyki śląskiej. Ten liczący czternaście obiektów zbiór pod względem artystycznym stanowi prawdziwy ewenement. Znalazły się w nim bowiem dzieła czołowych warsztatów śląskich późnego średniowiecza - m.in. Mistrza Lat 1486-1487, Jakoba Beinharta, Mistrza Ołtarza z Gościszowic, a także rzeźby z kręgu oddziaływania Mistrza Figur Lubińskich. Dzieła te przekazane zostały na KUL w 1956 r., jako dar Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej dla potrzeb rodzącego się wówczas Studium Sztuki Sakralnej przy Sekcji Historii Sztuki. Na wystawie zaprezentowanych zostanie dwanaście zabytków powstałych w XV i XVI w. Wystawę będzie można oglądać do 28 czerwca.

Stanowisko KK Solidarność - Wybór konsorcjum Airbus Helicopter jest decyzją polityczną

Decyzja ogłoszona przez prezydenta Bronisława Komorowskiego o wyborze konsorcjum Airbus Helicopter, jako dostawcy śmigłowców dla polskiej armii jest niedopuszczalna i będzie skutkowała poważnymi problemami wielu polskich firm z branży lotniczej i zbrojeniowej - oceniła w swoim stanowisku Komisja Krajowa, która drugi dzień obraduje w Kaliszu.

Hokejowe MŚ: druga wygrana Polaków!

Reprezentacja Polski wygrała 3:2 z Ukrainą w meczu trzeciej kolejki w mistrzostwach świata Dywizji IA w Krakowie. Ty samy zapewnili sobie utrzymanie na zapleczu hokejowej Elity.

Studenci Politechniki Warszawskiej powalczą o złoto. Samolotami bezzałogowymi.

Studenckie Międzywydziałowe Koło Naukowe SAE, pierwsza w historii zawodów drużyna, która w 2013 roku zdobyła złote medale we wszystkich klasach SAE Aero Design West w Kalifornii, szykuje się do kolejnego startu w tych prestiżowych, międzynarodowych zawodach.Młodzi inżynierowie z Politechniki Warszawskiej tradycyjnie wystartują we wszystkich kategoriach konkursu, reprezentując wykonane przez siebie bezzałogowe samoloty SMKN SAE w klasach "Micro", "Regular" jak i "Advanced".

"Sukces socjologa! Uniwersytetu Opolskiego"

Dnia 15 kwietnia 2015 roku w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród Laureatom VI Konkursu Polskiej Akademii Olimpijskiej z zakresu olimpizmu i edukacji olimpijskiej za najlepszą procę magisterską

Wróćmy do ziół - kwiat podbiału

Podbiał pospolity to popularna roślina rosnąca w całej Polsce. Jej żółte kwiaty które pojawiają się o wiele wcześniej niż liście , są jednymi z pierwszych oznak wiosny.

"Chcę konsekwentnie naprawiać Polskę". Spotkanie z kandydatem na prezydenta

W moim przekonaniu prezydent powinien być patronem dialogu społecznego w Polsce - podkreślał wielokrotnie kandydat na prezydenta RP Andrzej Duda podczas spotkania z członkami Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" w Gdańsku. - Prezydent jest wybierany przez naród. Nie służy żadnej grupie ani partii politycznej - mówił poseł Duda i zadeklarował, że ochrona polskich ziem i przywrócenie poprzednio obowiązującego wieku emerytalnego to priorytetowe inicjatywy jakie podejmie, jeżeli zostanie wybrany prezydentem.
stat4u