SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Polska

Poznaliśmy "gdyńskie grupy" Mistrzostw Świata FIFA U20

W Gdynia Arenie rozlosowano grupy na majowo-czerwcowe finały piłkarskich Mistrzostw Świata FIFA U20 Polska 2019. Podczas 10 spotkań, które zostaną rozegrane na Stadionie Miejskim, z pewnością zobaczymy reprezentacje Francji, Włoch, Meksyku, Japonii, Ekwadoru, Mali oraz Arabii Saudyjskiej. Pierwszy gwizdek w Gdyni zabrzmi 23 maja o godzinie 18:00.

Posłowie promują "nową piątkę Kaczyńskiego "

Podczas konferencji prasowej w Gdyni 25 lutego posłowie; Marcin Horała, Dorota Arciszewska-Mielewczyk, Janusz Śniadek oraz Kazimierz Smoliński promowali najnowsze pomysły i deklaracje PiS zapowiedziane podczas ostatniej sobotniej Konwencji w Warszawie. Czy Grzegorz Schetyna oskarży PiS o plagiat?/POSŁUCHAJ/

Przygotowania do tegorocznych egzaminów zgodnie z planem

Przygotowania do egzaminu ósmoklasisty i gimnazjalnego przebiegają zgodnie z planem – poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej wiceminister edukacji Maciej Kopeć. Wiceszef MEN zaznaczył, że przygotowania do przeprowadzenia egzaminów to skomplikowany proces, na który składa się opracowanie kilkunastu milionów arkuszy egzaminacyjnych, powołanie zespołów egzaminacyjnych i równoległe merytoryczna praca z uczniami.

UROCZYSTOŚCI W HUCIE PIENIACKIEJ

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wzięła udział w uroczystościach w Hucie Pieniackiej, gdzie uczczono pamięć pomordowanych Polaków.

188. rocznica Bitwy o Olszynkę Grochowską. "Chylimy czoła przed bohaterami tamtych dni"

188 lat temu w rejonie Olszynki Grochowskiej, położonej wówczas pod Warszawą, rozegrała się jedna z największych i najkrwawszych bitew Powstania Listopadowego. Choć nie dała upragnionej suwerenności, na którą musieliśmy czekać jeszcze prawie wiek, wlała w polskie serca wiarę w sens walki o niepodległą Polskę.

Wzmacniamy współpracę w regionie

Mariusz Błaszczak minister obrony narodowej wraz ze swoim odpowiednikiem z Republiki Litewskiej Raimundasem Karoblisem, w obecności Prezydentów obu krajów, podpisali dokumenty o współpracy wojskowej.

Premier Mateusz Morawiecki na szczycie szefów państw i rządów UE i Ligi Państw Arabskich

Trzeba rozmawiać po to, żeby wypracowywać rozwiązania, które są w naszym żywotnym interesie – powiedział szef rządu podczas pierwszego w historii szczytu szefów państw i rządów UE oraz Ligi Państw Arabskich (LPA) w Szarm El-Szejk.

Wałęsa szydzi z 500+

Na wczorajszej Konwencji Zjednoczonej Prawicy premier Mateusz Morawiecki ogłosił min. program 500+ na pierwsze dziecko. Posłuchaj jak niedawno szydził z tego programu Lech Wałęsa!

Pamięć i wdzięczność dla posłów pierwszego parlamentu niepodległej Polski

Doniosła rocznica i wyjątkowy koncert. We wtorkowy wieczór ze sceny Teatru Wielkiego w Warszawie wybrzmiały dzieła wybitnych kompozytorów w wykonaniu orkiestry Opery Narodowej, a wszystko to dla uświetnienia obchodów 100. rocznicy inauguracyjnego posiedzenia Sejmu Ustawodawczego. - Niech ten koncert będzie wyrazem pamięci i wdzięczności dla posłów pierwszego parlamentu II RP, którzy wiedzieli, że dla nas Polaków demokracja to nie tylko chwalebna przeszłość, teraźniejszość, ale i przyszłość, „konieczność jutrzejsza” - powiedział marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Otwierając uroczystą galę, Marszałek Sejmu przypomniał pierwsze słowa wypowiedziane 100 lat temu przez Józefa Piłsudskiego w wystąpieniu podczas inauguracji Sejmu Ustawodawczego: „Dzisiaj mamy wielkie święto narodu, święto radości”.

PiS na czele sondażu do PE

Tak wynika z naszego sondażu przeprowadzonego w sobotę 23 lutego, po Konwencji Zjednoczonej Prawicy i po decyzji PSL-u o przystąpieniu do Koalicji Europejskiej./ZOBACZ PEŁNY WYNIK/

77. posiedzenie Sejmu. Okolicznościowe uchwały podjęte przez posłów

W czwartek, czwartego dnia 77. posiedzenia Sejmu, posłowie przyjęli szereg okolicznościowych uchwał. Izba uczciła Tajną Organizację Wojskową „Gryf Pomorski”, konspiracyjną formację niepodległościową na Pomorzu, w 80-lecie jej utworzenia i 75 rocznicę śmierci jej założyciela i dowódcy kpt. Józefa Dambka. „Tajna Organizacja Wojskowa „Gryf Pomorski” to piękna karta polskiej konspiracji niepodległościowej czasu wojny i etos, na który Kaszubi, Kociewiacy i inni Pomorzanie powoływali się w okresie powojennej opresji komunistycznej” - napisano w dokumencie.

Wotum zaufania sędziów dla nowych prezesów sądów

Zmiany kadrowe, których celem było usprawnienie pracy sądów, sprawdzają się. Pozytywnie oceniają je sami sędziowie, o czym świadczą najnowsze informacje roczne o działalności sądów rejonowych. Aż 96 proc. tego rodzaju raportów zostało pozytywnie zaopiniowanych, w tajnym głosowaniu, przez zebrania sędziów.

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z ministrem gospodarki i finansów Francji Bruno Le Maire’em

Tematem spotkania były polsko-francuskie relacje gospodarcze, rozwój przemysłu w UE, w tym m.in. produkcji baterii do samochodów elektrycznych.

Spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z prezydent Litwy

Szef rządu spotkał się z prezydent Litwy Dalią Grybauskaitė, która przebywa z dwudniową wizytą oficjalną w Polsce.

Nominacje sędziowskie w Pałacu Prezydenckim

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył akty powołania do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego. Nowo powołani sędziowie złożyli wobec Prezydenta RP ślubowanie.

Straż Graniczna wyznaczyła priorytety na 2019 rok

Zarówno w wymiarze codziennej służby, jak i realizacji zadań związanych z wielkimi międzynarodowymi przedsięwzięciami Straż Graniczna wypełnia swoje zadania w sposób bardzo dobry - powiedział wiceminister Jarosław Zieliński, podczas otwarcia odprawy rocznej Straży Granicznej.

Suchocka komentuje KLER

Dzisiaj w Watykanie rozpoczęło się pierwsze w historii Kościoła spotkanie poświęcone pedofilii wśród duchownych. Była premier Hanna Suchocka wiele lat przebywała w Rzymie jako dyplomata. Posłuchaj co sądzi o księżach i Kościele.

ŁÓDZKA POLICJANTKA NAJLEPSZĄ ZAWODNICZKĄ MIĘDZYNARODOWEGO TURNIEJU

W dniach 15-17 lutego 2019 roku w łotewskim Salaspils Rygi odbył się Międzynarodowy Turniej Taekwon-do LATVIANCUP 2019. W zawodach wzięło udział ponad 600 zawodników z 26 klubów reprezentujących 9 państw. Nasz kraj w swoich barwach klubowych w kategorii seniorów reprezentowała sierż. sztab. Marta Mysur z KWP w Łodzi, która podbiła turniej zdobywając na nim 3 złote i jeden srebrny medal, a także puchar najlepszej zawodniczki turnieju.

Polska konsekwentna w staraniach o suwerenną politykę migracyjną

Polska, Węgry, Austria, Czechy, Włochy i Słowacja nie poparły deklaracji po konferencji ministerialnej Procesu Budapeszteńskiego w Stambule. - Deklaracja nie zabezpiecza w wystarczającym stopniu interesów narodowych Polski, zwłaszcza w kontekście bezpieczeństwa wewnętrznego i suwerennej polityki migracyjnej – podkreślił minister Joachim Brudziński.

Internauci też popierają ministra Zbigniewa Ziobrę

Tak wynika z naszego sondażu przeprowadzonego w dniach 20-12 lutego 2019 roku. Sejm udzielił wotum zaufania dla ministra sprawiedliwości a internauci w tym czasie też udzielili mu swojego poparcia . /ZOBACZ WYNIK GŁOSOWANIA/

Pierwsze w tym roku promesy dla samorządów

Polskie państwo utworzyło taką rezerwę po to, żeby przychodzić szybko i sprawnie z pomocą poszkodowanym – powiedział wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński na uroczystości wręczenia promes dla samorządów z województwa mazowieckiego i łódzkiego. Samorządy z Mazowsza otrzymały łączną pomoc w wysokości blisko 19,8 mln zł, a z Łódzkiego ponad 4,5 mln zł.

Na pierwszym miejscu zawsze jest bezpieczeństwo

Minister Joachim Brudziński wraz z komendantami Policji, Służby Ochrony Państwa, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej podsumował zabezpieczenie spotkania ministerialnego dotyczącego bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. O porządek i bezpieczeństwo uczestników oraz Polaków dbało około 4200 funkcjonariuszy służb podległych MSWiA.

Projekt nowej ustawy antylichwiarskiej trafił do konsultacji

Ministerstwo Sprawiedliwości skierowało do uzgodnień międzyresortowych, konsultacji publicznych i opiniowania projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu przeciwdziałania lichwie. Prezentujemy cały projekt wraz z uzasadnieniem.

Krasiczyn. Dwudniowa Konferencja „Europa Karpat”

Kilkudziesięciu gości z zagranicy, eksperci, samorządowy, a także ministrowie polskiego rządu - 22. Konferencja "Europa Karpat", która w sobotę i niedzielę odbywała się w Krasiczynie na Podkarpaciu, była jednym z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń politycznych w tej części kontynentu w 2019 r.

Wiarygodności nie buduje się słowami tylko czynami

Wprowadziliśmy nową jakość do polityki: rzetelność, skuteczność i konsekwencję – powiedział szef rządu podczas dzisiejszych wizyt w województwach: mazowieckim, świętokrzyskim i małopolskim. W spotkaniach premierowi towarzyszyli: minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, minister finansów Teresa Czerwińska, minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Zacieśniamy współpracę obronną w naszym regionie

Rozmawialiśmy na temat „Fort Trump”. Jest duże zrozumienie, jeśli chodzi o Kongres Stanów Zjednoczonych, o senacką komisję obrony, ale także w Izbie Reprezentantów do tego projektu – powiedział Mariusz Błaszczak drugiego dnia Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium.

SZÓSTY CHARYTATYWNY BAL OFICERSKI POLICJI

16 lutego br., w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbył się Szósty Charytatywny Bal Oficerski Policji pod patronatem Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pani Agaty Kornhauser-Dudy i honorowym przewodnictwem małżonki Komendanta Głównego Policji Pani Małgorzaty Szymczyk. To powrót do tradycji 20-lecia międzywojennego, do charytatywnych bali oficerskich polskiej Policji. Głównym celem tego wydarzenia jest zebranie środków na wsparcie działalności Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Najlepsza odpowiedź dla Netanjahu!

Po ostatnich słowach premiera Izraela o kolaboracji Polaków z Niemcami dokonującymi podczas wojny Holocaustu, premier Mateusz Morawiecki jeżeli pojedzie na szczyt Grupy Wyszehradzkiej powinien przypomnieć mu o Janie Karskim. /Posłuchaj/

Śp. premier Jan Olszewski jest wspaniałym przykładem polskiego patrioty

Jan Olszewski jest dla mnie uosobieniem Niepodległości. Walki o największą dla Polski i dla Polaków wartość jaką jest Niepodległość – mówił premier podczas mszy św. żałobnej w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela, której przewodniczył biskup senior diecezji drohiczyńskiej Antoni Pacyfik Dydycz.

Roszczenia wobec USA spłacił już Gomółka!

Tak wynika z wypowiedzi byłego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. Już w latach 60-tych Polska spłaciła swoje zobowiązania wobec obywateli USA w tym Żydów i dowodem na to są stosowne umowy międzynarodowe./POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI/

Pożegnanie śp. Jana Olszewskiego

W piątek 15 lutego o godzinie 18 w w kościele św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży odprawiono mszę w intencji byłego premiera. Uroczystości odbyły się z udziałem najważniejszych osób w państwie

Wspomnienie o Premierze Janie Olszewskim

Podczas spotkania z mieszkańcami Redy (pomorskie) w dniu 8 lutego 2019 roku były minister Radosław Sikorski wspomniał też o Janie Olszewskim. /POSŁUCHAJ CO POWIEDZIAŁ/

Przełom w walce z lichwą - nowa ustawa antylichwiarska

Bezpieczne zakupy na raty, „chwilówki” bez zdzierstwa, koniec z odbieraniem mieszkań za niespłacone pożyczki o wielokrotnie niższej wysokości, limity kosztów dodatkowych i surowe kary za lichwę – to pakiet rewolucyjnych zmian w prawie, które przygotowało Ministerstwo Sprawiedliwości. Są elementem programu reform „Sprawiedliwość i bezpieczeństwo” ogłoszonego w kwietniu 2018 roku przez Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro.

Walka z mafią lekową

Rada Ministrów przyjęła dziś (12 lutego 2019 r.) przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości przełomowe zmiany w prawie, które pozwolą na skuteczną walkę z mafią lekową. Projekt nowelizacji ustawy – Prawo Farmaceutyczne oraz niektórych innych ustaw powstał we współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Farmaceutycznym

Wiceminister Łukasz Piebiak na spotkaniu ministrów sprawiedliwości Unii Europejskiej

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Łukasz Piebiak reprezentował Polskę podczas spotkania dotyczącego wymiaru sprawiedliwości państw Unii Europejskiej, które odbyło się w piątek (8 lutego) Bukareszcie.

Najlepsi zostają żołnierzami Wojska Polskiego

Rusza trzeci etap kampanii rekrutacyjnej „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. 4 lutego br. rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa, podczas której będziemy przekonywać młodych Polaków, że Siły Zbrojne RP to perspektywiczna, pełna wyzwań oraz atrakcyjna finansowo służba.

Spotkanie szefa polskiego rządu z wiceprezydentem USA

Dzisiaj 14 lutego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów premier Mateusz Morawiecki spotkał się z wiceprezydentem USA Mikiem Pencem.Podczas spotkania zostały poruszone kwestie m.in. dalszego wzmocnienia partnerstwa Polski i USA w obszarze bezpieczeństwa, w tym energetycznego. Rozmowa dotyczyła również dwustronnej współpracy gospodarczej, a także relacji transatlantyckich i wyzwań stojących przed społecznością międzynarodową.

Wierzę, że konferencja będzie miejscem otwartej debaty i wymiany argumentów

Mam nadzieję, że dzięki naszej pracy ta konferencja zostanie zapamiętana jako znaczący krok jeżeli chodzi o promowanie bezpieczeństwa i pokoju na Bliskim Wschodzie – powiedział szef rządu na konferencji poświęconej sprawom pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Konferencja jest współorganizowana przez Polskę i USA. Udział w trwającym od środy spotkaniu biorą delegacje kilkudziesięciu krajów z całego świata.

Na szczęście szybko przeprosiła!

Jeszcze się ten sondaż na dobre nie rozkręcił a już Andrea Mitchel przeprosiła za swe haniebne słowa obrażające Polaków. Tak nie można uprawiać dziennikarstwa nawet jeżeli jest się znaną amerykańską dziennikarką. Współczujemy tej pani! /ZOBACZ WYNIK SONDAŻU/

Spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego

Dzisiaj 13 lutego w Kancelarii Premiera szef polskiego rządu spotkał się z Michaiłem Miasnikowiczem, Przewodniczącym Rady Republiki Zgromadzenia Narodowego Republiki Białorusi.

Komitet Społeczny Rady Ministrów

Dostarczenie lekarstw ratujących życie najciężej rannych mieszkańców wschodniej Ghouty w Syrii, leczenie dzieci z Aleppo, zabezpieczenie dachu nad głową dla uchodźców z Iraku, czy pomoc żywnościowa w Sudanie Południowym – to przykłady działań organizacji pozarządowych realizowanych przy współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Jestem wdzięczna polskim wolontariuszom i pracownikom trzeciego sektora, którzy aktywnie włączają się w udzielanie pomocy humanitarnej – mówiła premier Beata Szydło.

Sikorski nie żałuje "dożynania watahy"

To pytanie było dużym zaskoczeniem dla Radosława Sikorskiego w dniu 8 lutego 2019 roku podczas spotkania z mieszkańcami Redy (pomorskie). Padło pytanie o dożynanie watahy. Posłuchaj co były szef dyplomacji i odpowiedział./WIDEO/

ZA NAMI LOSOWANIE GRUP I PIERWSZE EMOCJE ZWIĄZANE Z X MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJEM SŁUŻB MUNDUROWYCH

Turniej Służb Mundurowych w piłce nożnej halowej im. podkom. Andrzeja Struja, który odbędzie się w dniach 12-15 lutego 2019 roku, rozpoczyna cykl spotkań sportowych zaplanowanych z okazji stulecia powstania polskiej Policji. To już po raz dziesiąty zagramy w piłkę w celu upamiętnienia bohaterstwa funkcjonariusza Policji, który rotę ślubowania wypełnił do końca. W tym szczególnym dla polskiej Policji jubileuszowym roku ponad 100 drużyn rozegra mecze w 10 halach sportowych. To nie tylko symbol, ale także rekordowa liczba zawodników, a w rozgrywkach udział weźmie w sumie około 1400 piłkarek i piłkarzy z kraju i za granicy.

Witamy w służbie SOP!

Nowi funkcjonariusze zasilili szeregi SOP. Zastępca Komendanta Służby Ochrony Państwa płk SOP Krzysztof Król życzył funkcjonariuszom wytrwałości i pracowitości na kolejnych etapach kariery zawodowej. Zainteresowanie naszą służbą wciąż rośnie. Jeśli posiadasz szczególne predyspozycje które okażą się przydatne dla naszej formacji dołącz do nas. Stale prowadzony jest nabór do służby w SOP.

W Parlamencie Europejskim otwarto wystawę „Polska solidarna w Europie

Latem ubiegłego roku polscy strażacy podczas 14-dniowej misji pomagali szwedzkim służbom w walce z gigantycznymi pożarami lasów. Te wydarzenia opisuje wystawa zdjęć, którą we wtorek (12 lutego br.) w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu otworzył minister Joachim Brudziński wraz z ministrem Markiem Gróbarczykiem, Czesławem Hocem - posłem do Parlamentu Europejskiego, a także prof. Ryszardem Legutko – Przewodniczącym Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

Uroczystości pogrzebowe śp. premiera Jana Olszewskiego

Ostatnia droga Jana Olszewskiego odbędzie się w sobotę, 16 lutego. O godz. 11:00 rozpocznie się msza żałobna w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Były szef polskiego rządu zostanie pochowany na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach.

Minister Joachim Brudziński na Europejskim Dniu Numeru Alarmowego 112

Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112, obchodzony 11 lutego, był okazją do podsumowania funkcjonowania Centrów Powiadamiania Ratunkowego. Z operatorami numeru alarmowego spotkał się minister Joachim Brudziński.

Nowoczesna armia, to polska racja stanu

Nowoczesna Polska armia, to polska racja stanu - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w 1. Warszawskiej Brygadzie Pancernej w Wesołej, gdzie wraz z z ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem poinformowali o zakupie systemu mobilnych wyrzutni rakietowych HIMARS dla wojska.

„Chcemy szukać dobra naszej ojczyzny”

9 lutego 1919 r., dzień przed rozpoczęciem obrad Sejmu Ustawodawczego, na mszy świętej w warszawskiej archikatedrze zgromadzili się posłowie konstytuanty odrodzonej Rzeczypospolitej. Podczas nabożeństwa kazanie wygłosił abp Józef Teodorowicz, ormiańskokatolicki metropolita Lwowa, poseł na Sejm Ustawodawczy.

System HIMARS dla Wojska Polskiego

Mamy to! W środę podpiszemy umowę z rządem Stanów Zjednoczonych w sprawie dostarczenia dla Wojska Polskiego dywizjonu HIMARS, a więc broni, który w znaczny sposób zwiększy zdolności bojowe Wojska Polskiego. To będzie 20 wyrzutni razem z amunicją. To nowoczesny sprzęt, który daje gwarancję skuteczności na polu walki – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas wizyty w 1 Warszawskiej Brygadzie Pancernej.

Dziękuję funkcjonariuszom Straży Granicznej za pracę dla Polski

Straż graniczna zawsze była elitą szeroko rozumianego wojska, obrońców naszych granic – mówił premier Mateusz Morawiecki na odprawie Straży Granicznej w Huwnikach na Podkarpaciu.

Jak Niemcy okradli Polskę i nie chcą oddać!

Bardzo ciekawą, budzącą wiele emocji prezentację wiedzy o niemieckiej grabieży polskich dzieł sztuki zaprezentowała Magdalena Ogórek podczas spotkania z mieszkańcami Gdyni w dniu 5 lutego.

Urzędy pracy świętowały setne urodziny

W celu ułatwienia wyszukiwania pracy (…) tworzą się państwowe urzędy pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami - dokładnie tymi słowami sprzed stu lat Naczelnik Państwa, Józef Piłsudski powołał do życia publiczne służby zatrudnienia w Polsce.

OFICER ŁĄCZNIKOWY POLSKIEJ POLICJI W KRÓLESTWIE HISZPANII

Przy Ambasadzie RP w Madrycie utworzone zostało stanowisko oficera łącznikowego polskiej Policji. Z dniem 2 lutego 2019 r objęła je nadkom. Karolina Gawlicka-Bąk z Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Fałszywe zeznania mecenasa Roberta Nowaczyka?

Przewodniczący Komisji do Spraw Reprywatyzacji Nieruchomości Warszawskich Patryk Jaki złożył do Prokuratury Krajowej zawiadomienie o możliwości popełnienia przez Roberta Nowaczyka przestępstwa składania fałszywych zeznań, to jest przestępstwa z art. 233 § 1 kodeksu karnego, zagrożonego karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Żadne pragnienie zysku nie powinno się odbywać kosztem bezpieczeństwa obywateli

Naszym obowiązkiem jest dokonać weryfikacji we wszystkich placówkach typu escape room, żeby zapobiegać nieszczęściom, które mogą się tam wydarzyć – powiedział premier podczas odprawy w MSWiA dotyczącej wdrożenia zmian prawnych w zakresie lokali typu Escape Room.

Polska ma niezwykle długą i wspaniałą tradycję sejmową

Szef rządu wziął udział w uroczystości z okazji 100. rocznicy inauguracyjnego posiedzenia Sejmu Ustawodawczego. Jak mówił „Sejm Ustawodawczy nie tylko ustanowił II Rzeczpospolitą, miał budować prawa, powołać i wypracować Konstytucję, ale przede wszystkim miał doprowadzić do zjednoczenia części porozbiorowych. To wielkie zadanie wypełnił”.

Jan Olszewski był osobą krystalicznie uczciwą i wierną swoim poglądom, a jednocześnie ogromnie odważną

Udowadniał swoją niezłomność wielokrotnie. Najpierw podczas II wojny światowej, później okresu PRL oraz w III RP – napisał na TT szef polskiego rządu

Więcej strażaków w służbie

W czwartek (7 lutego br.) w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie odbyła się odprawa roczna kadry kierowniczej Państwowej Straży Pożarnej. W odprawie wziął udział wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński oraz gen. bryg. Leszek Suski, komendant główny PSP. Wśród najważniejszych działań strażaków w 2018 r. wymieniono m.in. wsparcie w gaszeniu pożarów w Szwecji oraz zabezpieczenie szczytu klimatycznego COP24.

O bezpieczeństwie na forum Rady ds. Wymiaru Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych

Minister Joachim Brudziński wraz z wiceminister Renatą Szczęch uczestniczyli w spotkaniu unijnych ministrów spraw wewnętrznych. Wśród najważniejszych tematów poruszonych w trakcie obrad w Bukareszcie była współpraca europejska w zakresie walki z terroryzmem oraz polityka migracyjna i azylowa.

UE i USA są filarem pokoju i demokracji

Premier Mateusz Morawiecki uczestniczył w spotkaniu premierów Grupy Wyszehradzkiej z Kanclerz RFN w Bratysławie. Tematem rozmów były m.in. stosunki Unii Europejskiej ze Stanami Zjednoczonymi, Brexit oraz relacje transatlantyckie.

MON tworzy wojska obrony cyberprzestrzeni

Przed chwilą podpisałem postanowienie powołujące płk. Molendę na stanowisko pełnomocnika ds. utworzenia wojsk obrony cyberprzestrzeni. To człowiek, któremu postawiłem konkretne zadania związane z przeciwdziałaniem zagrożeniom w cyberprzestrzeni. Dzisiejszy dzień pokazuje, że Polska staje się coraz bardziej bezpieczna. Pokazuje naszą konsekwencję w tym, żeby Polacy mogli czuć się bezpiecznie – powiedział minister Mariusz Błaszczak podczas konferencji pt. „Cyber.mil.pl - Integracja i rozwój systemu cyberbezpieczeństwa resortu obrony narodowej”.

Musimy wspierać polską jakość i polskie produkty

Mamy cztery główne części polskiej gospodarki, czyli stabilność makroekonomiczną, rosnącą wydajność, poprawę infrastruktury i kapitał ludzki- powiedział szef rządu podczas wizyty w zakładzie Inter Europol S.A. w Małopolu.

Zespół ds. monitorowania wdrażania reformy nauki i szkolnictwa wyższego powołany

Konstytucja dla Nauki jest pierwszą od lat kompleksową modyfikacją podejścia do badań naukowych, nauczania studentów i zarządzania uczelnią, dlatego skala zmian, jakie idą za nową ustawą, jest znacząca. Przepisy ustawy wdrażane są stopniowo, co daje czas i możliwość na właściwe wykorzystanie nowych szans w zarządzaniu uczelnią. Od tej pory nad optymalnym wcielaniem w życie Konstytucji dla Nauki czuwać będzie powołany na mocy rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego zespół do spraw monitorowania wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki.

Debata oksfordzka dla licealistów

W przeddzień 30. rocznicy rozpoczęcia obrad przy Okrągłym Stole w Pałacu Prezydenckim odbyła się debata oksfordzka z udziałem licealistów. Wydarzeniu uczestniczył wiceminister edukacji Maciej Kopeć.

Setna rocznica powołania Biskupstwa Polowego

We wtorek w setną rocznicę powołania Biskupstwa Polowego w Katedrze Polowej Wojska Polskiego odprawiona została dziękczynna msza święta, której przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio. W nabożeństwie uczestniczył m. in. Andrzej Duda, Prezydent RP i Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.

Nowe karetki dla poliklinik MSWiA

Niech te nowoczesne samochody medyczne będą bezpiecznym miejscem Waszej pracy, bo dbając o zdrowie i życie Polaków, musicie pamiętać również o swoim bezpieczeństwie - powiedział minister Joachim Brudziński, który przekazał sześć aut medycznych, w tym trzy karetki transportowe. Pojazdy trafiły do poliklinik Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Siedlcach, Ciechanowie i Radomiu.

Państwo musi wspierać dzieci

Dzisiaj przyjęliśmy program dotyczący odżywiania dzieci w szkole - "Posiłek w szkole i w domu". Chcemy dostosować szkoły w tym obszarze do standardów europejskich – mówił premier podczas wspólnej konferencji z minister edukacji narodowej Anną Zalewską oraz szefową MRPiPS Elżbietą Rafalską.

Dodatkowe rozwiązania dla nauczycieli

Potwierdzam wcześniejsze deklaracje. Przyspieszamy podwyżkę wynagrodzeń nauczycieli. Jesteśmy po rozmowach z ministerstwem finansów. Będzie również dodatkowo ok. miliarda złotych w budżecie. – powiedziała Anna Zalewska, podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Ministerstwo będzie apelowało

Ministerstwo Sprawiedliwości, jako reprezentant Skarbu Państwu, złoży niezwłocznie apelację od wydanego wczoraj (30 stycznia 2019 roku) wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie z powództwa sędzi Beaty Morawiec. Nie podziela stanowiska Sądu i uważa, że orzeczenie może nieść negatywne konsekwencje dla wyjaśniania nieprawidłowości ujawnianych w sądach w całym kraju.

Awans dla Bohaterki Powstania Warszawskiego

Mam zaszczyt i honor w imieniu ministra obrony narodowej wręczyć dzisiaj nominację na stopień kapitana wielkiej Bohaterce, uczestniczce Powstania Warszawskiego, która ma za sobą trudny szlak bojowy - powiedział Łukasz Kudlicki, Szef Gabinetu Politycznego w MON podczas uroczystości wręczenia aktu mianowania porucznik Anieli Wojdynie.

„Symbol siły, odwagi i ofiarności”. Marszałek Sejmu w 75. rocznicę udanego zamachu AK na „kata Warszawy”

W piątek 1 lutego br. w Warszawie odbyły się uroczystości upamiętniające zamach oddziału Kedywu Komendy Głównej Armii Krajowej na Franza Kutscherę. Dowódca SS i policji w dystrykcie warszawskim, zwany „katem Warszawy” zginął 75 lat temu od kul żołnierzy batalionu „Parasol”. Akcję przeprowadzono w warszawskich Al. Ujazdowskich, uczestniczący w niej żołnierze AK mieli od 15 do 29 lat.

Opozycjo. Opamiętaj się!

Pawła Adamowicza nie zabił hejt tylko przestępca być może z zaburzeniami psychicznymi. Z kolei fizyczny HEJT w wykonaniu zwolenników opozycji wobec dziennikarki Magdaleny Ogórek może doprowadzić do tego co stało się w Łodzi z Markiem Rosiakiem. Polacy w tym sondażu dali odpowiedź co myślą o zdziczeniu opozycji! /ZOBACZ PEŁNY WYNIK/

Spotkanie ekspertów SOP

W dniu 18.01.2019 r. w siedzibie Służby Ochrony Państwa na zaproszenie ekspertów Pracowni Badań Psychofizjologicznych SOP odbyło się spotkanie z ekspertami zaprzyjaźnionych służb prowadzącymi badania poligraficzne w procedurach kadrowych, operacyjnych i karnych.

Andrzej Duda najlepszym Prezydentem

Tak wynika z naszego sondażu przeprowadzonego wśród użytkowników Facebooka w dniach 1-3 lutego 2019 roku. Zdecydowana większość internautów ceni sobie obecnego Prezydenta. Najgorzej wypadł Bronisław Komorowski. /ZOBACZ PEŁNY WYNIK/

75. rocznica Akcji Bojowej "Kutschera"

Dokładnie 75 lat temu, przez specjalny oddział Kedywu Komendy Głównej AK „Pegaz”, przeprowadzona została akcja likwidacji „kata Warszawy”. W uroczystościach upamiętniających wydarzenie i biorących w nim udział żołnierzy wzięła udział Alicja Walecka Dyrektor Biura Wojewody.

Nowoczesne kamery termowizyjne już na granicy

W ostatnich dniach na granicę trafiło 115 nowoczesnych kamer termowizyjnych. Sprzęt został zakupiony ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Łączna wartość kamer to prawie 18 mln zł.

Podwyżki dla pracowników cywilnych resortu

Wiceminister Jarosław Zieliński spotkał się z przedstawicielami związków zawodowych pracowników cywilnych resortu. Ustalono zasady podziału podwyżek wynagrodzeń, które zostały uzgodnione w ubiegłym roku.

Spotkanie Premiera z dziećmi

Dzieci mogły wczuć się w rolę ministrów, zwiedzić ciekawe miejsca w budynku Kancelarii, które znają z telewizji oraz rozegrać mecz tenisa stołowego z szefem rządu.

Ceremonia z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu w Brukseli

30 stycznia w trakcie sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego odbyła się uroczysta ceremonia z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. W wydarzeniu uczestniczyli premier Belgii Charles Michel, przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, przewodniczący Europejskiego Trybunału Obrachunkowego Klaus-Heiner Lehne, naczelny rabin izraelskiej Wspólnoty w Brukseli Albert Guigui, ambasadorowie i liczni przedstawiciele parlamentów narodowych. Sejm reprezentowała poseł Izabela Kloc, przewodnicząca Komisji do Spraw Unii Europejskiej.

Ratownictwo górnicze to zawód wysokich standardów moralnych i bohaterstwa

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z ratownikami, którzy wzięli udział w akcji ratowniczej w kopalni Rudna w Polkowicach na Dolnym Śląsku. Szef rządu podziękował zebranym za zakończoną sukcesem akcję ratowniczą w kopalni Rudna.

Obradował Komitet Społeczny Rady Ministrów

Na bezpieczeństwo młodzieży patrzymy kompleksowo. Ważny jest nie tylko stabilny i nowoczesny system edukacji, lecz również odpowiednia ochrona przed zjawiskami niepożądanymi, m.in. używaniem substancji psychoaktywnych. Do tego potrzebna jest współpraca wielu instytucji. Modelowy jej przykład to właśnie działania, którym poświęcone było dzisiejsze posiedzenie Komitetu Społecznego – powiedziała Beata Szydło, przewodnicząca KSRM.

Premier z dużym zaufaniem Polaków!

Tak wynika z naszego sondażu przeprowadzonego wśród użytkowników Facebooka w dniach 30-31 stycznia 2019 roku. Zdecydowana większość internautów potwierdza swoje zaufanie do szefa rządu czyli Mateusza Morawieckiego.

Konferencja naukowa „Polacy na wschodzie”

Dziś podejmując temat Polaków na Wschodzie mamy świadomość, że jest to temat trudny i dla wielu z nas bolesny. Łączy się ze wspomnieniami czasów wojny i powojennego okresu - deportacji, przesiedleń nacjonalistycznej przemocy i utraconego domu.

W Sejmie o działaniach MSWiA i Policji

Podczas środowego (30 stycznia br.) posiedzenia Sejmu minister Joachim Brudziński przedstawił szczegółowe działania, jakie zostały podjęte przez służby w związku z zabójstwem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Sojusz polsko-amerykański to sojusz dla wolnego świata, dla pokoju

Podczas gali z okazji 100. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między USA i Polską premier Mateusz Morawiecki podziękował narodowi amerykańskiemu za lata przyjaźni.

Premier Mateusz Morawiecki o inwestycjach w bezpieczeństwo energetyczne i polską naukę

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy dot. bezpieczeństwa energetycznego, który umożliwi realizację polityki rządu w sektorze naftowym. Innym przyjętym projektem jest ustawa związana ze wspieraniem działalności naukowej, która tworzy podstawy do funkcjonowania nowego mechanizmu finansowania badań naukowych i prac rozwojowych oraz ich komercjalizacji – Funduszu Polskiej Nauki.
stat4u