SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Polska

Newsweek atakuje Piotra Dudę. Oświadczenie

W związku z zapowiedzią publikacji kolejnej akcji wymierzonej w Solidarność i jej lidera przez tygodnik Newsweek chcę stwierdzić z całą stanowczością, iż Tygodnik Newsweek, a tak właściwie gazetka partyjna PO, już od dłuższego czasu dołączył do grona „brukowców”. Coraz więcej publikacji w nim zamieszczanych można określić jako nekrofilię dziennikarską, a tytuł „hieny roku”, przyznawany dziennikarzom tej gazety, jest jak najbardziej zasłużony. Tytuł ten dołącza do grona pro-platformowych oszczerców, którzy w sposób niczym nie poparty, próbują wmówić społeczeństwu mój udział w jednostkach znienawidzonego ZOMO. Za to pomówienie jedna osoba już przeprosiła. Resztę też do tego zmusimy.

Pikieta przed Sejmem w dniu 3 września

W ostatni piątek 3 września w oczekiwaniu na głosowanie Senatu w spr. referendum które miało się odbyć razem z wyborami parlamentarnymi Solidarność zorganizowała pikietę. Podczas tego zgromadzenia przemawiał min. przewodniczący Solidarności Piotr Duda oraz kandydatka na urząd premiera z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Beata Szydło /Zobacz galerię zdjęć i film/

To był z mojej strony błąd. Wujec przeprasza Dudę za słowa o ZOMO

Henryk Wujec, doradca byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego przeprosił za sugestię, że w okresie stanu wojennego szef „Solidarności” był w ZOMO.

Senat odrzucił wniosek. "Wiemy już co zrobimy 25 października"

Senat odrzucił wniosek prezydenta Andrzeja Dudy o przeprowadzeniu dodatkowego referendum w październiku. Za przyjęciem wniosku było 35 senatorów, przeciw 53, a 2 wstrzymało się od głosu. Kilka tysięcy związkowców pikietujących przed parlamentem przyjęło ten wynik z oburzeniem.

Prezydent w rocznicę Porozumienia Jastrzębskiego: Będę walczył o polskie górnictwo

Będę walczył o polskie górnictwo. Zawsze, kiedy będę widział, że są prowadzone działania, które mogłyby zaszkodzić Śląskowi i górnictwu, będę zabierał głos – powiedział Prezydent RP Andrzej Duda podczas uroczystości 35. rocznicy podpisania Porozumienia Jastrzębskiego.

Polacy nadal oczekują przeprosin za zbrodnie!

W dniach 1-2 września zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy Niemcy powinni przeprosić Polaków za zbrodnie II wojny światowej?" Ponad 88% internautów odpowiedziało ,że TAK! W komentarzach w internecie wielu z nich dopominało się też tego aby Niemcy zapłacili też w końcu nam za zniszczenia wojenne które można przecież liczyć w setkach miliardów euro. Taki odzew społeczny może świadczyć o tym ,że rachunek krzywd nadal nie został rozliczony między naszymi narodami!

To jest referendum obywatelskie! Pikieta przed parlamentem 4 września

Wniosek Prezydenta RP o przeprowadzenie dodatkowego referendum trafił do Senatu i zostanie rozpatrzony w piątek 4 września. "Solidarnośc" organizuje tego dnia pikietę przed parlamentem.

"Jesteśmy potrzebni całemu społeczeństwu"

Spotykamy się by podziękować wszystkim bezimiennym bohaterom, którzy nie bacząc na represje postanowili zmienić rzeczywistość - mówił Piotr Duda, szef Związku podczas spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą w rocznicę powstania NSZZ "Solidarność" w sali BHP. - Spotykamy się tutaj gdzie unosi się duch „Solidarności”.

Referendum 6 września - 100 milionów wyrzucone w błoto?

Jeżeli nawet któreś z pytań referendalnych uzyska większość to i tak nie ma szans na frekwencję. W przeprowadzonym przez nas sondażu tylko 32% internautów wyraziło chęć wzięcia udziału w tym plebiscycie. Może się okazać ,że pomysł Bronisława Komorowskiego i Pawła Kukiza jest nie tylko merytorycznie mało sensowny ale też i bardzo kosztowny. Jak internauci odpowiedzieli na poszczególne pytania referendalne zobacz poniżej.

Dzisiaj potrzebujemy jeszcze większej solidarności. Prezydent Duda w sali BHP

Jesteśmy w stanie odbudować Polskę razem w ramach solidarności - powiedział Andrzej Duda podczas wystąpienia w historycznej sali BHP. Prezydent gratulował "Solidarności" jubileuszu, recytował "Piosenkę dla córki" i i mówił o godności Polaków.

Solidarność przede wszystkim łączy a nie dzieli

Histeria związana z obchodami rocznicy Sierpnia 1980 r. i oskarżanie Piotra Dudy o nie zaproszenie premier Ewy Kopacz na to święto można odebrać jako grę przedwyborczą.

Świadczenia dla opozycjonistów i represjonowanych

31 sierpnia 2015 roku weszła w życie ustawa o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych. Na jej podstawie uprawnione osoby mogą ubiegać się o świadczenia pieniężne.

Polacy są dumni z Prezydenta Andrzeja Dudy

W dniach 28-30 sierpnia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy jesteś dumny z Prezydenta" Ponad 75% odpowiedziało ,ze TAK! Taki wynik może cieszyć biorąc pod uwagę, że w wyborach głosowało na Andrzeja Dudę tylko 51,55% wyborców. Czyli ,że po niespełna miesiącu urzędowania Prezydent przekonuje do siebie nawet tych którzy na niego nie głosowali.

Musimy głośno krzyczeć, bo rządzący nie chcą nas słuchać

Na Placu Solidarności, w obecności tysięcy związkowców, kibiców Lechii i harcerzy odbyła się pokojowa manifestacja "Solidarności". Do zebranych przemawiał Piotr Duda i Piotr Walentynowicz, złożono kwiaty przed historyczną bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej.

"Tu ruszyła kula śnieżna". Chris de Burgh w sali BHP

Chris de Burgh, irlandzki wokalista i kompozytor, który uświetni obchody 35-lecia NSZZ "Solidarność", spotkał się dzisiaj z dziennikarzami na sali BHP.

Album "Filmy Romana Polańskiego w światowym plakacie filmowym"

Plakaty do wszystkich filmów Romana Polańskiego można zobaczyć w pięknie wydanym przez Muzeum Kinematografii w Łodzi albumie. Łódzka placówka ma w zbiorach największą na świecie kolekcję plakatów do filmów najsłynniejszego polskiego reżysera - ponad 500 egzemplarzy z przeszło 30 krajów. Katalog towarzyszy wystawie o tym samym tytule, którą będzie można obejrzeć od 15 do 30 września 2015 roku w Muzeum Miasta Gdyni. Wystawa i katalog towarzyszą 40. Festiwalowi Filmowemu w Gdyni.

"By Polska stała się domem dla wszystkich". Stanowisko KK

W drugim dniu obrad członkowie Komisji Krajowej złożyli kwiaty pod pomnikiem Poległych Stoczniowców oraz przyjęli stanowisko w sprawie 35. rocznicy powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.

Członkowie KK uhonorowani w Gdańsku - Rozpoczęły się dwudniowe obrady Komisji Krajowej

Tuż po modlitwie rozpoczynającej posiedzenie, Józef Dziki, przewodniczący ZR Warmińsko-Mazurskiego uhonorował wszystkich członków Komisji Krajowej, składając na ręce przewodniczącego Piotra Dudy regionalny medal wybity z okazji jubileuszu "Solidarności".

"Ręce precz od Poczty Polskiej". Pikieta w stolicy

"Ciężko i uczciwie pracujemy, od "zarządu" jałmużnę dostajemy", "Mniej pieniędzy na propagandę, więcej na pensje", "Ręce przecz od Poczty Polskiej"- z takim transparentami, flagami i sztandarami "Solidarność" pocztowców pikietowała w środę 26 sierpnia przed siedzibą Zarządu firmy.

Prezydent Andrzej Duda ma rację w sprawie Ukrainy

Trwa nagonka na Prezydenta Andrzeja Dudę bo zaproponował tylko to co wcześniej mówił minister Grzegorz Schetyna. Min. o zaproszeniu USA do rozmów o Ukrainie. Od słów wypowiedzianych przez polskiego ministra parę miesięcy temu praktycznie nic się w układach ukraińsko-rosyjskich nie zmieniło więc po co ta histeria.

Adam Kszczot – gratulujemy!

Zawodnik RKS Łódź Adam Kszczot wywalczył srebrny medal lekkoatletycznych mistrzostw świata w Pekinie. W biegu na 800 metrów przegrał jedynie z Kenijczykiem Davidem Lekutą Rudishą, który był faworytem tego wyścigu. Nasz zawodnik finiszował z czasem 1.46:08. Zdobył pierwszy w swojej karierze medal mistrzostw świata na otwartym stadionie.

Polacy nie chcą referendum Kukiza i Komorowskiego!

W dniach 24-25 sierpnia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy pójdziesz na referendum 6 września?" Aż 67% internautów odpowiedziało ,że nie wybiera się na to wydarzenie i wybrało opcję NIE!

"Solidarność Pokoleń" już w sobotę w Gdańsku

Boney M, plejada polskich wykonawców i Chris De Burgh to tylko część atrakcji przygotowanych z okazji 35. rocznicy powstania NSZZ "Solidarność". - Chcemy, aby to było radosne święto wszystkich Polaków - zapowiada Piotr Duda, przewodniczący KK.

Polacy popierają decyzję Prezydenta w sprawie referendum!

W dniach 20-23 sierpnia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy popierasz decyzję Prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie referendum?" Blisko 86% internautów odpowiedziało ,że TAK! a głosować mógł każdy. Ten wynik może świadczyć ,że Prezydent cieszy się ogromnym zaufaniem społecznym i że nareszcie ktoś zaczął słuchać zwykłych obywateli a nie tylko partyjnych elit. Niech teraz marszałek Borusewicz i Senat w którym większość ma PO spróbuje odrzucić wniosek Prezydenta Andrzeja Dudy ! Po tym jak Senat błyskawicznie przyklepał bezsensowną przecież inicjatywę przegranego Bronisława Komorowskiego będzie to tylko potwierdzeniem zupełnej alienacji tej władzy od obywateli!

Decyzja prezydenta wyrazem szacunku dla obywateli. Oświadczenie Piotra Dudy

Decyzja Prezydenta RP jest wyrazem szacunku dla 6 milionów obywateli, którzy podpisali się pod wnioskami referendalnymi. To również decyzja wychodząca naprzeciw woli ponad 20 milionów obywateli, którzy chcą wypowiedzieć się w sprawie emerytur, Lasów Państwowych i obowiązku szkolnego sześciolatków.

Filharmonia Szczecińska z szansą na kolejne wyróżnienie

Budynek szczecińskiej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza ma szansę na kolejne wyróżnienie. Wszystko za sprawą plebiscytu organizowanego przez magazyn National Geographic Traveler.

Duda odpowiada Kopacz: Obywatele nie są za głupi na referendum

Polacy chcą dodatkowych pytań w referendum! Podpisało się pod nimi blisko 6 milionów obywateli, a ponad 20 milionów chce dzisiaj jego przeprowadzenia. Dlatego Ewa Kopacz nie będzie nam mówiła czy obywatele mają prawo decydować czy nie.

Pomóż dzieciom z autyzmem i instytutowi „Zrozumieć Niepojęte”.

Jeszcze przez trzy dni na portalu Polak Potrafi trwa kampania crowdfundingowa Instytutu Terapii i Badań Autyzmu „Zrozumieć Niepojęte”. Za zgromadzone dzięki niej pieniądze instytut chce kupić dzieciom z autyzmem dodatkowy sprzęt rehabilitacyjny, pomoce dydaktyczne i nowe zabawki.

Referendum ogólnokrajowe - spis osób uprawnionych

Wyborca może głosować w wybranym przez siebie lokalu wyborczym na obszarze gminy, w której stale zamieszkuje (innym niż właściwy dla jego miejsca stałego zamieszkania), lub w której będzie przebywać w dniu referendum, jeżeli złoży pisemny wniosek o dopisanie do spisu osób uprawnionych.

Skandaliczna reklama. "Solidarność" protestuje

Producent marki Żytnia Extra wykorzystał do promocji swoich trunków najsłynniejsze zdjęcie ze Zbrodni Lubińskiej ukazujące zamordowanego Michała Adamowicza podpisując je hasłem: Kac Vegas? Scenariusz pisany przez Żytnią. "Solidarność" wyraża oburzenie i kieruje sprawę do organów ścigania.

Andrzej Barański i Wojciech Jerzy Has uhonorowani przez polską sekcję FIPRESCI!

Andrzej Barański i Wojciech Jerzy Has uhonorowani przez polską sekcję FIPRESCI! Krytycy i publicyści filmowi, zrzeszeni w Kole Piśmiennictwa przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich (polskiej sekcji FIPRESCI), z okazji zbliżającego się 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni podjęli decyzję o przyznaniu honorowych nagród za całokształt twórczości filmowej. Laureatem Platynowej Taśmy ogromną przewagą głosów został Andrzej Barański. Laureatem specjalnej Taśmy Pamięci został Wojciech Jerzy Has, również bezkonkurencyjnie

PiS będzie rządziło samodzielnie!

W dniach 17-18 sierpnia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Którą partię popierasz?" Aż 58% internautów poparło Prawo i Sprawiedliwość. Wyniki pozostałych partii możesz zobaczyć na publikowanej planszy. Te wyniki głosowania mogą świadczyć, że tak jak w przypadku wyborów prezydenckich wojna o głosy wyborców rozgrywa się pomiędzy telewizją a internetem. Wyborcy PO-PSL zachwyceni osiągnięciami swoich partii nadal zasiadają wygodnie przed ekranami telewizorów gdzie widzą często propagandową papkę medialną i zadowolonych z siebie polityków. A w internecie widać nie tyle " Polskę w ruinie" co Polskę ludzi wykluczonych , biednych, bez perspektyw i niestety też Polskę blisko miliona niedożywionych dzieci. Dlatego możliwość wygrania wyborów przez PiS oraz możliwość samodzielnego rządzenia i naprawy Polski jest dla tych wszystkich ludzi dużą nadzieją i szansą.

Sławomir Centkiewicz o Annie Walentynowicz

Wystąpienie Sławomira Centkiewicza podczas ceremonii odsłonięcia pomnika Anny Walentynowicz w Gdańsku 15 sierpnia 2015 r./Zobacz film/

To jest nowe otwarcie: Szef Związku o spotkaniu z Prezydentem RP

To było bardzo dobre spotkanie. Zwłaszcza w porównaniu z tym, co było do tej pory. Nie przypominam sobie, by prezydent Komorowski zapraszał nas na tego typu rozmowy, choć o to zabiegaliśmy - mówi Piotr Duda, szef "Solidarności" po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą. - Pan prezydent powtarzał trzy razy, że nie wycofuje się z żadnych obietnic przedwyborczych.

Kryptonim MOrd na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni!

Kryptonim MOrd - przegląd polskich filmów milicyjnych jest trzecim z kolei, po "Zagubionych w przestrzeni" (polskie zapomniane filmy science-fiction) i ubiegłorocznym "Archiwum grozy" (polskie filmy grozy) przeglądem polskiego kina gatunkowego, prezentowanym równolegle na Festiwalu Filmowym w Gdyni i na antenie TVP Kultura. W tegorocznej sekcji znalazły się trzy tytuły:„Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię” Janusza Majewskiego, uznawany za najważniejsze osiągnięcie gatunku, „Kocie ślady” Pawła Komorowskiego i „Złote koło” Stanisława Wohla, jako filmy telewizyjne, rzadko pojawiają się nawet w zestawieniach filmów tego gatunku. Do oglądania całego dziesięcioodcinkowego przeglądu TVP Kultura zaprasza w jesienne weekendy.

Antoni Macierewicz w hołdzie Annie Walentynowicz

W dniu 15 sierpnia 2015 r. podczas odsłonięcia pomnika Anny Walentynowicz w Gdańsku przemawiał min. Antoni Macierewicz. /Zobacz film/

Beata Szydło bije na głowę Ewę Kopacz

W dniach 13-14 sierpnia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie "Komu bardziej ufasz?" Pytanie dotyczyło Beaty Szydło i Ewy Kopacz. Bezapelacyjnie wygrała Beata Szydło która uzyskała aż 73% głosów a Ewa Kopacz tylko 27%. Taki wynik głosowania w śród internautów może świadczyć ,że to jednak Beata Szydło będzie premierem RP po nadchodzących wyborach parlamentarnych a Prawo i Sprawiedliwość ma szansę na samodzielne rządzenie.

"Kalendarium Solidarności" w TVP1

Dynamiczne, fleszowe kalendarium Sierpnia 1980 „Narodziny Solidarności” będzie emitowane od dzisiaj w TVP 1

Jarosław Kaczyński najlepszym premierem 25-lecia

W dniach 11-12 sierpnia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Kto był w okresie Wolnej Polski najlepszym premierem?" . Bezapelacyjnie wygrał Jarosław Kaczyński na którego głosowało aż 83 % internautów. Pozostali premierzy dostali o wiele mniej głosów / Zobacz wyniki/

Związkowcy i pracodawcy wspólnie apelują do Prezydenta RP

Liderzy trzech reprezentatywnych central związkowych i organizacji pracodawców zaapelowali do Prezydenta RP Andrzeja Dudy o spowodowanie, by rząd ponownie przeanalizował decyzje podjęte w związku z przetargiem na zakup śmigłowców wielozadaniowych na potrzeby wojska.

Wybierzmy 7 nowych cudów Polski!

Coraz mniej czasu pozostało zainteresowanym, na oddanie głosu w plebiscycie „7 nowych cudów Polski”. Przypominamy, że wśród nominowanych miejsc znalazła się Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza

W oczekiwaniu na spadające gwiazdy

Najbardziej widowiskowe wydarzenie roku, to noc spadających gwiazd. W 2015 roku będzie mieć miejsce 12 sierpnia. Spadające gwiazdy "Perseidy" to rój meteorów lecących po niebie w kierunku ziemi.

72. Tour de Pologne przejechał do historii

Polski kolarz Marcin Białobłocki wygrał ostatni, siódmy etap 72. Tour de Pologne – jazdę indywidualną na czas ulicami Krakowa. Triumfatorowi finałowego etapu puchar wręczył Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Zwycięzcą całego wyścigu został Hiszpan Jon IzagirreInsausti z grupy Movistar.

„Oddajcie nam nasze pieniądze” – pikieta pracowników gospodarki wodnej

„Oddajcie nam nasze pieniądze” – z takim hasłem pikietowali 8 sierpnia pod Neptunem przed Dworem Artusa w Gdańsku pracownicy gospodarki wodnej. Domagali się m.in. podwyżek wynagrodzeń, które od 2008 roku są zamrożone.

Bez dodatkowych pytań, naszej demokracji grozi kompromitacja

Piotr Duda zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy z wnioskiem, aby w zbliżającym się referendum dopisać trzy pytania, dot. wieku emerytalnego, lasów państwowych oraz obowiązku szkolnego 6-cio latków. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, która odbyła się w Krakowie, przewodniczący „Solidarności” argumentował, że bez dodatkowych pytań referendum, które powinno być świętem demokracji, będzie jej kompromitacją.

Polacy mają bardzo duże zaufanie do Prezydenta Andrzeja Dudy!

W dniach 7-9 sierpnia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy Prezydent Andrzej Duda przywróci Polsce godność?" Aż ponad 88% internautów odpowiedziało ,że TAK! Wynik ten może świadczyć , że Polacy wiążą z prezydenturą Andrzeja Dudy nie tylko nadzieję na poprawę warunków życia i pracy ale też oczekują poszanowania godności każdego obywatela i jak i całego państwa jako wspólnoty. Wynik ten może też świadczyć, że poszanowania naszej godności ze strony obecnie rządzących w ostatnich latach brakowało. /Zobacz wynik głosowania /

TORUNIANKA MISTRZYNIĄ EUROPY

Torunianka Agnieszka Skalniak wywalczyła w estońskim Tartu tytuł mistrzyni Europy w kolarskiej jeździe indywidualnej na czas juniorek.

Dobry początek, oby dobrej prezydentury

Aktywność i wspólnota, to słowa klucze rozpoczynającej się właśnie prezydentury. Przez ponad 10 godzin w czwartek 6 sierpnia Andrzej Duda został zaprzysiężony, wygłosił cztery wystąpienia, w tym orędzie przed Zgromadzeniem Narodowym, wziął udział w mszy św. za Ojczyznę, przejął zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi, odebrał najwyższe państwowe odznaczenia, a na koniec spotkał się z przybyłymi przed pałac prezydencki zwolennikami i rozmawiał z internautami.

Coś na ochłodę - tak wyglądają plaże zimą!

Mamy obecnie afrykańskie upały które są trudne do wytrzymania. Dla odmiany przedstawiamy galerię zimowych zdjęć plażowych z okolicy Lubiatowa (gm. Choczewo)

Minister Zdrowia dalej łamie konstytucję. Musi odejść

Prof. Marian Zembala, minister zdrowia po raz kolejny w krótkim czasie swojego urzędowania dopuścił się rażącego złamania prawa. Przesłał do konsultacji rozporządzenie, które zostało uzgodnione wyłącznie ze wskazanym przez ministra związkiem zawodowym, a nie jak nakazuje prawo ze wszystkimi uprawnionymi organizacjami związkowymi. To złamie ustawę o związkach zawodowych i konstytucyjną zasadę równości wobec władzy publicznej. Dlatego „Solidarność” po raz kolejny domaga się dymisji ministra.

Głosujmy na cud z Krakowa!

Do 22 września w miesięczniku National Geographic trwa głosowanie na 7 nowych cudów świata. Wśród nominowanych znalazło się krakowskie Opactwo Benedyktynów w Tyńcu. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do głosowania na tę perełkę województwa małopolskiego – wystarczy jedno kliknięcie!

Krakowianin Prezydentem Polski

6 sierpnia 2015 r. dr Andrzej Duda objął urząd Prezydenta RP po złożeniu wobec Zgromadzenia Narodowego przysięgi.

Orędzie nowego prezydenta

Prezydent Andrzej Duda - po zaprzysiężeniu przed Zgromadzeniem Narodowym - wygłosił specjalne inaugurujące orędzie.

Śp. Lech Kaczyński najlepszym Prezydentem wolnej Polski

W dniach 4-5 sierpnia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Który z nich był najlepszym prezydentem?" Można było oddać głos na Lecha Wałęsę, Aleksandra Kwaśniewskiego, Lecha Kaczyńskiego i Bronisława Komorowskiego. Z wynikiem 81% wygrał bezapelacyjnie śp. Lech Kaczyński. Takie jest ocena internautów biorących udział w głosowaniu, ale zapewne podobne też jest odczucie w polskim społeczeństwie. Dlatego Andrzej Duda jako bliski współpracownik i kontynuator spuścizny po śp. Lechu Kaczyńskim został Prezydentem Polski i od dnia dzisiejszego, po zaprzysiężeniu będzie mógł realizować misję naprawy Polski. »

Długo oczekiwana zmiana warty

Co najmniej 7 godz. będą trwały jutrzejszej (6 sierpnia) uroczystości zaprzysiężenia nowego prezydenta Andrzeja Dudy. Rozpoczną się w Sejmie RP o godz. 10.00, a zakończą przed Pałacem Prezydenckim ok. godz. 17.00. W tym czasie planowane są przynajmniej cztery wystąpienia Prezydenta.

"Przypomnimy pani premier, jak przez 8 lat słuchała, rozumiała i pomagała..."

- Skoro pani premier mówi, że słucha i pomaga, to przygotujemy dużą kampanię i społeczeństwo zobaczy, jak pani premier przez te 8 lat słuchała i pomagała - zapowiedział na antenie Polsat News Piotr Duda. Przewodniczący „Solidarności” nie zostawił na rządzących przysłowiowej suchej nitki.

Wybierzmy 7 nowych cudów Polski!

Przypominamy o trwającym plebiscycie „7 nowych cudów Polski”, w którym udział bierze Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza. W tej chwili, w plebiscycie organizowanym przez magazyn National Geographic Traveler Filharmonia Szczecińska zajmuje 3. miejsce (zdobyła 7.94% wszystkich głosów). Szczecińską „górę lodową” wciąż wyprzedzają tylko Pałac Potockich z Radzynia Podlaskiego oraz Kościół Pokoju ze Świdnicy. Wspólnymi siłami możemy to zmienić i sprawić, że gmach zaprojektowany przez hiszpańskich architektów zajmie pierwsze miejsce!

To wielki sukces „Solidarności”

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał 3 sierpnia 2015 r. w Belwederze ustawę o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego. To kończy ponad dwuletnią batalię partnerów społecznych – związków zawodowych i organizacji pracodawców – o naprawę trójstronnego dialogu, który po wyjściu związków zawodowych z Komisji Trójstronnej w czerwcu 2013 r. nie funkcjonował. Prezydent podkreślił znaczenie autonomicznego porozumienia partnerów społecznych, wskazał też rolę związków zawodowych w przygotowaniu projektu.

Puchar Świata po 18 latach ponownie w Polsce!

Ponad 200 zawodników ze światowej czołówki weźmie udział w zawodach Pucharu Świata w biegu na orientację. Rywalizacja odbędzie się między 30 kwietnia a 2 maja 2016 roku we Wrocławiu, Trzebnicy i Sobótce.

Lech Wałęsa na XXXV-leciu Solidarności?

Piotr Duda, przewodniczący KK NSZZ "S" osobiście wręczył zaproszenie. Lech Wałęsa przyjął, podziękował i poinformował, że postara się uczestniczyć w XXXV-leciu "Solidarności".


Polacy oczekują od Niemców odszkodowania za zniszczenie Warszawy w 1944r.

W dniach 1-2 sierpnia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy Niemcy powinni zapłacić za zniszczenie Warszawy?" Aż 96% internautów odpowiedziało ,że TAK! /Zobacz wynik poniżej/ Nie wiemy, czy istnieje taka możliwość prawna i czy Polska może dochodzić swoich roszczeń z tego tytułu. Wiemy jedno, Niemcy popełnili zbrodnię niszcząc z barbarzyńską premedytacją Warszawę i mordując bezbronną ludność cywilną a to głosowanie oddaje tylko nastroje społeczne z tym związane. Niemcy mieli po wojnie Plan Marshalla a my bratnią pomoc od ZSRR co dodatkowo potęguje niesprawiedliwość geopolityczną którą Polskę spotkała.

Założenia rządu mało realne

Reprezentatywne centrale związkowe negatywnie oceniły „Założenia projektu budżetu państwa na 2016 rok”. Zdaniem związkowców są zbyt ogólnikowe, brak w nich informacji o dochodach, a w wielu istotnych zagadnieniach z punktu widzenia państwa poświęcono w „Założeniach...” dosłownie kilka ogólnych zdań.

Prezesi 10 tys. - pracownicy 45 zł! 21 sierpnia referendum strajkowe

Pdczas toczących się w warszawskiej siedzibie spółki negocjacji płacowych w PKP Cargo, nie doszło do porozumienia. Po propozycji zarządu, aby pracownicy otrzymali po 45 zł podwyżki związkowcy zerwali rozmowy. Wcześniej zarząd PKP Cargo decyzją rady nadzorczej otrzymał podwyżkę w wysokości 10 tys. zł.

PiS zdecydowanie zwycięża w rankingu - zobacz preferencje wyborcze

W dniach 29-30 lipca zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Na którą partię będziesz głosował? " Wygrał zdecydowanie PiS z 46% poparciem a PSL uzyskał najmniej czyli 1%. W związku z tym , że w głosowaniu udział wzięli tylko internauci poparcie dla niektórych partii może być w rzeczywistości inne. Głosowanie to może wskazywać z kolei które partie lekceważą internet i media społecznościowe./Zobacz wyniki/

Odliczanie do Światowych Dni Młodzieży czas zacząć!

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie rozpoczną się dokładnie za rok (26-31 lipca 2016 r.). Można już rejestrować się w elektronicznym systemie przygotowanym specjalnie dla pielgrzymów zainteresowanych udziałem w tym wydarzeniu. Jako pierwszy skorzystał z niego papież Franciszek.

Związek w Castoramie z sukcesami od roku

W lipcu mija rok odkąd w Castoramie została założona zakładowa organizacja związkowa. Podwyżki i korzystniejszy regulamin świadczeń socjalnych to tylko niektóre z sukcesów Związku.

Beata Szydło ma największe zaufanie Polaków!

W dniach 25-26 lipca zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy masz zaufanie do tych polityków?"Najwięcej bo aż 71% głosów otrzymała Beata Szydło, na drugim miejscu był Janusz Korwin-Mikke , na trzecim Paweł Kukiz z 11% poparciem a Ewie Kopacz ufa tylko 3% internautów. Taki wynik może wskazywać, że ostatnie zabiegi medialne z objazdem pociągami po Polsce nie przynoszą rezultatu i nie poprawiają wizerunku pani premier.

Cztery pokolenia w rocznicę powstania NSZZ "Solidarność"

Wielki festyn rodzinny „Solidarność pokoleń” z okazji 35. rocznicy powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”, który odbędzie się w sobotę 29 sierpnia na terenach Stoczni Gdańskiej, to główna impreza organizowana przez Związek z okazji swojego jubileuszu.

Polacy nie chcą ustawy o "in vitro"

W dniach 22-23 lipca zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. " Czy nowy Sejm powinien zakazać stosowania metody IN VITRO? " Aż ponad 71% internautów odpowiedziało, że TAK! Taki wynik może wskazywać, że ta ustawa nie jest prospołeczna i że należy ją zmienić lub wycofać z obiegu prawnego w Polsce. Że pośpiesznie uchwalone na koniec kadencji prawo tzw. " o zamrażaniu ludzkich zarodków i leczeniu bezpłodności" jest prawem złym i że większość obywateli jest temu prawu przeciwna. /zobacz wynik głosowania/

Związkowcy do premier Kopacz - wstrzymać prywatyzację PKP Energetyka

Liderzy trzech reprezentatywnych central związkowych: NSZZ „Solidarność”, OPZZ i Forum ZZ wystosowały do premier Ewy Kopacz list z żądaniem wstrzymania procesu prywatyzacji PKP Energetyka. - To spółka o strategicznym znaczeniu – alarmują związkowcy.

Bank Światowy dotuje hiperwyzysk

Bank Światowy i Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieliły pożyczek Grupie Schwarz, właścicielowi sieci Lidl i Kaufland, w wysokości ok. 900 mln dolarów na tworzenie miejsc pracy oraz pomoc drobnym rolnikom przez utworzenie dla nich nowych kanałów zbytu w Polsce i Rumunii. Odwiedziłam te kraje. Usłyszałam wiele skarg zarówno od pracowników, rolników, jak i drobnych producentów – mówiła w sejmie Claire Provost, dziennikarka śledcza brytyjskiego pisma „The Guardian”, która specjalnie przyleciała z Londynu na zaproszenie Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ Solidarność.

Ludzie z żelaza będą walczyć w Poznaniu. Enea Challenge Poznań już w ten weekend!

Weekend 25-26 lipca będzie największym świętem triathlonu w Polsce. Na starcie poznańskiej imprezy staną najlepsi światowi zawodnicy. Enea Challenge Poznań to też mnóstwo atrakcji dla całych rodzin.

"Nie daj się oszukać - sprawdź paragon" – startuje kolejna odsłona akcji!

Zachęcenie kupujących nie tylko do brania, ale także do sprawdzania paragonów wydawanych z kas fiskalnych – to cel akcji „Nie daj się oszukać - sprawdź paragon". Tegoroczna nowa odsłona prowadzonej od lat przez Ministerstwo Finansów akcji „Weź paragon" ruszyła w lipcu.

Prezydent Komorowski do końca oderwany od społeczeństwa?

Jednak podpisał! "Nie jestem prezydentem ludzkich sumień" - powiedział w dniu dzisiejszym prezydent Bronisław Komorowski i ogłosił podpisanie ustawy o "in vitro!" Zrobił to mimo wątpliwości konstytucyjnych które pan prezydent podkreślił. Zrobił to mimo iż większość społeczeństwa jest przeciwna tej ustawie. / Zobacz wynik głosowania poniżej/.

Mistrzostwa Europy Niesłyszących w Bydgoszczy

Od poniedziałku (20 lipca) do soboty (25 lipca) na stadionie Zawiszy rozgrywane są 9. Mistrzostwa Europy Osób Niesłyszących w Lekkoatletyce. Po raz pierwszy Bydgoszcz jest gospodarzem tego sportowego wydarzenia

Parki narodowe, pensje głodowe

Pracownicy parków narodowych mają dość głodowych zarobków. Od siedmiu lat nie otrzymali podwyżki, a minister środowiska rozkłada ręce i każe czekać. Związkowcy przygotowują się do kolejnej akcji protestacyjnej.

6. września - bez dodatkowych pytań

Prezydent Bronisław Komorowski nie uwzględnił wniosku NSZZ „Solidarność” o rozszerzenie katalogu pytań w referendum, które na wniosek prezydenta ma się odbyć 6 września. „Solidarność” domagała się dopisania pytań dot. wieku emerytalnego, obowiązku szkolnego 6-cio latków oraz lasów państwowych.

Filharmonia Szczecińska w finale konkursu „Europa to my!”

Przypominamy, że Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza znalazła się w finałowym etapie konkursu „Europa to my”! Wspólnymi siłami możemy pokazać, że to właśnie Szczecin w minionych latach najlepiej wykorzystał Fundusze Unijne.

Prezydencie Komorowski! Otwórz oczy - nie podpisuj!

W dniach 11-12 lipca zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy akceptujesz uchwaloną ustawę o In Vitro?" Ponad 77% internautów odpowiedziało, że NIE! Taki wynik może wskazywać, że zarówno Sejm jak i Senat RP są coraz bardziej oddalone od społeczeństwa i ,że na pewno tego społeczeństwa już nie reprezentują./Zobacz wynik głosowania/

Program PiS jest uwspółcześnioną wersją realizacji przesłań i ideałów sierpnia 1980 roku. Wywiad z posłem Januszem Śniadkiem.

Janusz Śniadek jest posłem VII kadencji a zarazem pełnomocnikiem Prawa i Sprawiedliwości w okręgu Pomorskim. Wcześniej był min. przewodniczącym Komisji Krajowej Solidarności. Rozmowę przeprowadził Andrzej Ficek

Co drugi Polak pracuje po godzinach

Aż 53 proc. osób, które wzięły udział w badaniu „Monitora Rynku Pracy" przyznała, że odczuwa presję szefów do wykonywania różnych obowiązków służbowych nawet po zakończeniu pracy. 51 proc. ankietowanych przyznaje, że poza regularnymi godzinami pracy faktycznie odbiera służbowe telefony i maile.

Uniwersytet Warszawski - Pierwszy polski e-mail

17 lipca minęło 25 lat od udanego podłączenia polskiego ośrodka do sieci EARN, czego dowodem było przesłanie pierwszego polskiego e-maila z Uniwersytetu Kopenhaskiego na UW.

"Solidarność" nauczycielska straciła zaufanie do rządu

Nie będziemy brać udziału w PR-owskich działaniach, które teraz podejmuje rząd w celu poprawienia swego wizerunku przed wyborami - mówi Teresa Misiuk, zastępca przewodniczącego Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania. „Solidarność” nauczycielska oświadcza, że straciła zaufanie do ekipy aktualnie sprawującej władzę.

"Ten może zwyciężać zło, kto jest bogaty w dobro". Wystawa życia i męczeństwa

W najbliższą niedziele 19 lipca w Krośnie zostanie otwarta wystawa poświęcona życiu i męczeństwu bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczystego odsłonięcia dokona Duszpasterz Ludzi Pracy ks. prałat Krzysztof Mijal podczas comiesięcznej mszy św. za Ojczyznę i Ludzi Pracy.

Kossak ze zbiorów muzealnych KUL na wystawie w Paderborn!

Miło jest nam poinformować, że litografia Piekło karpackie – Dolor et Caritas Wojciecha Kossaka ze zbiorów muzealnych KUL jako jedyny obiekt z Polski weźmie udział w wystawie „CARITAS – dobroczynność od wczesnego chrześcijaństwa do czasów współczesnych”. Wyróżnienie jest tym większe, że nasz zabytek prezentowany będzie pośród obrazów tak znakomitych artystów jak Rafael, Peter Paul Rubens, Eugène Delacroix, Ernst Ludwig Kirchner, Pablo Picasso, czy Käthe Kollwitz.

Kolejny grant ERC dla Uniwersytetu Warszawskiego

Grant European Research Council trafił do prof. Piotra Sankowskiego z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW. To jedyny Polak w gronie laureatów.

,,Za górami, za lasami....

Marzeniem prawie każdej małej dziewczynki jest zostać księżniczką. 6-letnia Wiktoria przeniosła się do zamku, w świat, gdzie rycerze walczyli o jej rękę, damy dworu wręczały dary, a grajkowie grali na gitarze na każdą jej prośbę. To Fundacja Mam Marzenie spełniła kolejne dziecięce marzenie.
stat4u