SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Polska

To porozumienie wszystko zaczyna

To wspaniała wiadomość - tak szef Związku Piotr Duda zareagował na wiadomość o podpisaniu porozumienia pomiędzy Międzyzwiązkowym Komitetem Strajkowo-Protestacyjnym Regionu Śląsko-Dąbrowskiego i stroną rządową. Jego zdaniem to dopiero początek naprawy polskiego górnictwa.

79% internautów popiera protest górników

W dniach 14-17 stycznia przeprowadziliśmy wśród naszych czytelników sondaż "Czy popierasz strajk górników?" Blisko 79% biorących udział w ankiecie odpowiedziało TAK!

Pogotowie strajkowe w całym kraju. Sztab zdecydował o akcjach

Przewodniczący zarządów regionów i sekretariatów branżowych NSZZ "Solidarność", tworzących krajowy sztab protestacyjny ogłosili na terenie całego kraju pogotowie strajkowe. Obradujący w piątek w Katowicach sztab, przygotował scenariusz działań wspierających protesty górnicze. Związek apeluje o oflagowanie wszystkich zakładów pracy, w których działa "Solidarność".

Nagroda szczególna

15 stycznia w Pałacu Prezydenckim odbyła się gala VII edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. W obecności prezydenta Bronisława Komorowskiego przedstawiciele 19 uhonorowanych firm odebrali statuetki i certyfikaty.

II Etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie za nami

Co to jest zasada ius sanguinis, co to są Essentialia negotii oraz w ciągu ilu dni można wnieść skargę na decyzję administracyjną to tylko przykłady pytań, z którymi musieli się zmierzyć uczestnicy II Etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. W środę 14 stycznia 2015 r. 670 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski przystąpiło do testu, który wyłoni 30 najlepszych z nich.

Znamy finalistów plebiscytu na najładniej rozświetlone miasto w Polsce. Głosować w „Świeć się z Energą” można do 23 stycznia.

Gdynia, Rzeszów, Połczyn Zdrój czy Bielsko-Biała? Kto z finałowej szesnastki wojewódzkich zwycięzców zdobędzie tytuł rozświetlonej stolicy Polski w VI edycji Plebiscytu Miast „Świeć Się z Energą”? Kandydatury można ocenić na podstawie zdjęć dostępnych na stronie SwiecSie.pl. O tym, komu przypadnie pierwsze miejsce oraz nagrody zadecyduje ilość głosów oddanych na wybraną miejscowość. Na zwycięzcę czeka energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł z przeznaczeniem na dom dziecka lub inny cel społeczny.Szósta edycja zabawy na najpiękniejszą miejską iluminację „Świeć Się z Energą” wkroczyła w etap ogólnopolski. Spośród 228 miejscowości do finałowej szesnastki zakwalifikowały się: Legnica, Inowrocław, Lublin, Małomice, Aleksandrów Łódzki, Szczawnica, Radom, Wołczyn, Rzeszów, Bielsk Podlaski, Gdynia, Bielsko-Biała, Skarżysko-Kamienna, Bartoszyce, Września oraz Połczyn-Zdrój.

Pani Premier nie zdaje egzaminu?

W dniach 7-8 stycznia przeprowadziliśmy głosowanie wśród czytelników naszej gazety pt. "Czy Pani Premier zdaje egzamin?" Aż 81% internautów stwierdziło ,że NIE! A co wy sądzicie o tym sondażu w świetle obecnych wydarzeń na Śląsku? Zapraszamy do komentarzy !

Polacy sceptyczni wobec WOŚP

W dniach 8-11 stycznia umożliwiliśmy internautom wypowiedzenie się czy zechcą wspomóc finansowo Wielką Orkiestrę Światecznej Pomocy. Blisko 70% czytelników naszej gazety wypowiedziało się ,że NIE!

Internauci popierają protest lekarzy

W dniach 2-4 stycznia na łamach naszej gazety kazdy mógł się wypowiedzieć na temat "Czy popierasz protest lekarzy?" 56% internautów odpowiedziało ,że TAK!

Dlaczego kochamy klęski?

Wczoraj świętowano 96 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W zasadzie nie świętowano. Nie było szumnych obchodów i dużego parcia na ekranach telewizorów. W internecie też skromnie.

Wigiliia powinna być dniem wolnym od pracy!

Tak zadecydowali internauci w głosowaniu które odbyło się w dniach 24-25 grudnia na łamach naszej gazety. Ponad 66% internautów opowiedziało się za tym aby ten dzień był wolny od pracy.

Sezon na kradzież choinek trwa!

Ceny detaliczne choinek w tym roku powodują ,że nie brakuje amatorów nielegalnej wycinki. Strażnicy Leśni jednak jak co roku patrolują lasy i wyłapują złodziei.

Internauci ocenili stan wojenny!

W dniach 12-14 grudnia 2014 r. czytelnicy naszej gazety mogli wypowiedzieć się "Czy stan wojenny wprowadzony 13 grudnia 1981 r. był zbrodnią? 72% odpowiedziało ,że TAK! Zachęcamy wszystkich do następnych głosowań które niebawem będą publikowane.

Internauci ocenili PiS

W dniach 10-12 grudnia 2014 r. internauci mogli wypowiedzieć się na temat "Czy PiS chce podpalić Polskę?" Zdecydowana większość głosujących ba aż 74% oceniło ,że NIE! Po wczorajszym marszu zorganizowanym przez PiS w Warszawie można stwierdzić, że internauci mieli rację. Zapraszamy do wyrażania opini w kolejnych głosowaniach.

Czego bali się sowieci i Jaruzelski?

O Stanie wojennym i roli generała Wojciecha Jaruzelskiego napisano już prawie wszystko. Czy wojska sowieckie miały wkroczyć do Polski czy nie o to spierają się historycy oraz politycy i spór będzie trwał wieki całe. Nawet jak archiwa i niektóre wypowiedzi sugerują iż Rosjanie nie mieli zamiaru wejść to obrońcy generała i tak wiedza lepiej a żaden Sąd tego przecież też nie rozstrzygnie. Ale jak dotąd nikt nie brał pod uwagę jednego z kluczowych argumentów potwierdzających tezę ,że sowieci nie tylko ,że nie chcieli ale nawet obawiali się wkroczyć do Polski.

BRAK ZAGROŻENIA RADIACYJNEGO DLA POLSKI

Sytuacja na Ukrainie: brak jakiegokolwiek zagrożenia w związku z incydentem w elektrowni jądrowej na Ukrainie – 5 grudnia 2014 r. W związku z rozpowszechnianiem przez nieodpowiedzialne osoby nieprawdziwej informacji o zagrożeniu spowodowanym incydentem w ukraińskiej elektrowni jądrowej Zaporoże na Ukrainie, Państwowa Agencja Atomistyki informuje, że brak jakiegokolwiek zagrożenia radiacyjnego dla Polski.

Zapalmy 13 grudnia Światło Wolności

Zapal światło wolności. Prezes IPN Łukasz Kamiński zwrócił się do samorządowców – marszałków województw, prezydentów i burmistrzów miast w całej Polsce, o udział w akcji społecznej „Ofiarom Stanu Wojennego. Zapal Światło Wolności”. Akcja jest hołdem dla ofiar stanu wojennego i ma za zadanie przypomnieć o wspólnych ideałach wolności, demokracji i prawdy niezależnie od czasu i warunków politycznych.

DWA WYMAZY & DO BAZY!

Przygotowania do IV edycji największego w Polsce projektu rejestracji potencjalnych Dawców szpiku rozpoczęte. W ostatni weekend, 24-26 października, studenci reprezentujący 128 uczelni z 54 miast, zjechali do Warszawy i wzięli udział w szkoleniach oraz warsztatach organizowanych przez Fundację DKMS Polska.

List "Solidarności" do Ewy Kopacz

NSZZ „Solidarność” sceptycznie przyjął Pani deklarację o 100 dniach współpracy, co nie oznacza, że na konstruktywną współpracę nasz Związek nie jest otwarty. Przykładem może być zapowiadane przez ministra pracy spotkanie w sprawie zatrudniania pracowników tymczasowych, które odczytujemy jako reakcję na nasze wystąpienie w tej sprawie do Pani Premier.

www.sprawdzampolityka.pl

Obiecaliśmy swego czasu, że będziemy rozliczać polityków z tego co robią - mówi Piotr Duda, przewodniczący KK - Czas doprowadzić do sytuacji, że politycy będą bali się wyborców, a nie szefa swojej partii.

WYBORY W LICZBACH

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała statystyki dotyczące wyborów samorządowych 16 listopada 2014 roku.

Liczenie wiernych w Kościele

W trzecią niedzielę października we wszystkich kościołach, kaplicach (także tych w szpitalach i zakładach zamkniętych) odbywa się liczenie wiernych. Dane spłyną do Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego (ISKK) i zostaną opublikowane za kilka miesięcy.

Nauczyciele zapowiadają protesty

Ponad połowa nauczycieli, którzy we wrześniu wypełnili ankietę dotyczącą form protestu w oświacie opowiedziała się za jednodniowym strajkiem ostrzegawczym - informuje Lesław Ordon, przewodniczący Regionalnego Sekretariatu Nauki i Oświaty NSZZ Solidarność. Ankieta została przygotowana przez Krajową Sekcję Oświaty i Wychowania i dotarła do wszystkich szkół, w których działa Solidarność.

Europejski Dzień przeciw Karze Śmierci 2014 – w Warszawie, innych miastach i kilkudziesięciu zakładach karnych – 10 i 11 X 2014

Występy więziennych grup muzycznych i teatralnych, debata z udziałem prof. Moniki Płatek i dr. Pawła Moczydłowskiego, wydarzenia w kilkudziesięciu zakładach karnych w całej Polsce – to program obchodów Europejskiego Dnia przeciw Karze Śmierci koordynowanego już po raz ósmy przez grupę „Horyzont – przeciw karze śmierci” przy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i Stowarzyszeniu Młodych Dziennikarzy „Polis”.

Piotr Duda przewodniczącym Związku na kadencję 2014-2018

Delegaci Krajowego Zjazdu Delegatów wybrali po raz drugi Piotra Dudę na przewodniczącego KK NSZZ "Solidarność". Wydano 300 kart do głosowania. "Za" głosowało 257 delegatów.

Szef Związku o expose premier Kopacz

Pani premier w swoim expose nie odniosła się ani słowem do najistotniejszych problemów rynku pracy, a więc o płacy minimalnej, umowach śmieciowych, segmentacji rynku pracy. Ani słowa o dialogu społecznym, który leży w gruzach. Nie wspomniała również o najważniejszych dla przeciętnej polskiej rodziny informacjach takich jak np. kwota wolna od podatku, progi dochodowe czy pomoc socjalna dla najuboższych.

NAGRODA LECHA WAŁĘSY DLA EUROMAJDANU

Laureatem VII edycji Nagrody Lecha Wałęsy został nieformalny ruch społeczny Euromajdan. – To wyraz solidarności i wsparcia dla demokratycznych i europejskich dążeń całego narodu ukraińskiego – mówi patron Nagrody Prezydent Lech Wałęsa.

Top Inwestycje Komunalne Polski Wschodniej 2014 -Rzeszów wyróżniony!

19 września w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie wyróżnień konkursu Top Inwestycje Komunalne Polski Wschodniej 2014. Redakcja serwisu Portalsamorzadowy.pl wraz z Radą Konsultacyjną konkursu, wytypowała dziesięć Top Inwestycji Komunalnych Polski Wschodniej 2014. Są to najciekawsze inwestycje, które przyczyniły się do rozwoju gospodarki, regionu i mieszkańców wschodniej części kraju w ostatniej dekadzie. Głosowali także internauci, oddano łącznie niemal 70 tys. głosów. Tytuł Top Inwestycji Komunalnych Polski Wschodniej 2014 zdobyły dwie inwestycje z naszego województwa: Port Lotniczy Rzeszów - budowa nowego terminalu pasażerskiego oraz Regionalne Centrum Kształcenia Zawodowego Nowoczesnych Technologii w Rzeszowie.

Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę

W minioną sobotę i niedzielę (20- 21.09) w Częstochowie odbyła się XXXII Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę.

Złote Katowice

Polska reprezentacja w piłce siatkowej mężczyzn Mistrzem Świata! Siatkarze zwyciężyli z Brazylią w katowickim finale

Obywatel ważniejszy niż urząd. TK zakwestionował Prawo o zgromadzeniach

Zgoda na zorganizowanie publicznej manifestacji nie może być uzależniona od minimalnej liczby uczestników. Wczoraj Trybunał Konstytucyjny uznanał za niezgodną z Konstytucją RP część przepisów Prawa o zgromadzeniach, w tym dwóch z trzech punktów kwestionowanych przez "Solidarność". Sejm znowelizował ustawę o zgromadzeniach, mimo sprzeciwu Związku oraz wielu innych organizacji społecznych w 2012 roku. Nowelizacja wprowadziła m.in.możliwość zakazania organizacji dwóch lub więcej zgromadzeń w tym samym miejscu i czasie, jeżeli nie jest możliwe ich oddzielenie lub przeprowadzenie tak, aby ich przebieg nie zagrażał życiu, zdrowiu albo mieniu. Pierwszeństwo miałoby zgromadzenie wcześniej zgłoszone. Nowe przepisy umożliwiają organom gminy zakazanie organizacji dwóch lub więcej zgromadzeń w tym samym miejscu lub czasie, jeżeli może to doprowadzić do naruszenia porządku publicznego.

Polska pokonała mistrzów świata!

Polska wygrała z Brazylią 3:2 w meczu trzeciej fazy siatkarskich mistrzostw świata. W czwartek biało-czerwoni zmierzą się z Rosją. Stawką obu spotkań jest awans do czołowej czwórki turnieju, która w najbliższy weekend będzie rywalizowała o medale.

Rusza proces kanonizacyjny patrona "Solidarności"

W przyszłą sobotę 20 września we Francji Créteil pod Paryżem rozpocznie się proces kanonizacyjny patrona "Solidarności" bł. ks. Jerzego Popiełuszki- informuje Tygodnik Katolicki "Niedziela".

Apel związkowców do rządu!

Szefowie NSZZ "Solidarność", OPZZ oraz FZZ wystosowali apel do Rządu RP o odrzucenie na najbliższej Radzie Europejskiej propozycji Komisji Europejskiej dotyczącej polityki klimatyczno – energetycznej na lata 2020 – 2030, nazwanej Pakietem 30.

"Nie możemy stać z boku"

Do uczestnictwa w wyborach samorządowych zachęcał członków Komisji Krajowej Piotr Duda podczas dzisiejszych obrad w Warszawie. - Nie możemy stać z boku - podkreślał wielokrotnie przewodniczący - Musimy to zrobić dla Polski, dla społeczeństwa, dla pracowników.

Spór zbiorowy w PGNiG

W PGNiG wszczęto spór zbiorowy po tym, jak zarząd spółki odrzucił żądania związków zawodowych.Związki zawodowe zażądały od pracodawcy m.in. podwyżek wynagrodzeń w 2014 r. o 5,59 proc., wzrostu wartości bonów w skali roku do 2000 zł i wycofania wypowiedzeń porozumień dotyczących premii rocznej z dnia 27 marca 2013 roku oraz 24 czerwca 2013 roku.

Czterech Polaków nominowanych do Nagród Pamięci Narodu

Czterech Polaków zostało nominowanych do Polacy prestiżowych europejskich Nagród Pamięci Narodu (Memory of Nations Awards). Są to: były działacz "Solidarności", więzień polityczny Władysław Frasyniuk; założyciel "Solidarności Walczącej" Kornel Morawiecki; zaangażowana w działania edukacyjne opozycji demokratycznej Krystyna Starczewska oraz duszpasterz środowisk niezależnych o. Ludwik Wiśniewski.

Kamil Zieliński zwycięzcą Wyścigu "Solidarności" i Olimpijczyków

Pochodzący z Ostrowca Świętokrzyskiego Kamil Zieliński z włoszczowskiej grupy Mexller wygrał 25. Międzynarodowy Wyścig "Solidarności" i Olimpijczyków. W ubiegłym roku Kamil był czwarty w Wyścigu Solidarności, w tym okazał się najlepszy. Choć drużynowo zwyciężyli Włosi z Team Idea, to jednak Polacy wygrywali każdy z etapów.

„S” negatywnie o projekcie zmian ustawy o podatku dochodowym

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” negatywnie opiniuje zmiany w poselskim projekcie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz innych ustaw.

Odpłatność za drugi kierunek studiów niezgodna z Konstytucją RP

Przepisy dotyczące odpłatności za drugi kierunek studiów są niezgodne z konstytucją - orzekł Trybunał Konstytucyjny. W związku z tym przestaną obowiązywać 30 września 2015 r. Obejmą jeszcze studentów w roku akademickim 2014/15, ale nie będą już stosowane do osób przyjmowanych na uczelnie na rok 2015/16.

To największe zwycięstwo "Solidarności"

List otwarty przewodniczącego Piotra Dudy do członków Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” z okazji 25-lecia wyborów 4 czerwca 1989 roku – największego zwycięstwa „Solidarności”

"Masz prawo". Bezpłatna pomoc prawna dla represjonowanych w PRL

Pokrzywdzeni przez władze peerelowskie będą mogli uzyskać bezpłatną pomoc prawną. W czwartek 22 maja 2014 r. IPN i Naczelna Rada Adwokacka poinformowały o wspólnej akcji „Masz prawo”. Jej celem jest udzielenie pomocy prawnej osobom represjonowanym w czasach komunistycznej dyktatury. „My musimy ich szukać, my musimy im pomóc” – powiedział podczas konferencji prasowej mecenas Maciej Bednarkiewicz.

Rozliczmy hipokrytów. Ruszyła kampania "Sprawdzam polityka"

- Obiecaliśmy dwa lata temu, że będziemy rozliczać polityków z tego co robią - powiedział Piotr Duda, przewodniczący KK otwierając w poniedziałek 5 maja 2014 r. konferencję prasową w historycznej sali BHP - Czas doprowadzić do sytuacji, że politycy będą bali się wyborców, a nie szefa swojej partii.

200 tys. dzieci straciło prawo do świadczeń

O 200 tys. zmalała liczba najmłodszych otrzymujących zasiłki rodzinne. Tak wynika z danych ministerstwa pracy za 2013 rok, do których dotarła "Rzeczpospolita".

Konstytucja 3 Maja - pierwszy krok Polski w nowoczesność

Historycy do dzisiaj spierają się o to, czy owoce Konstytucji 3 Maja były dla Polski korzystne, czy też nie. Pewne jest jednak, że uchwalenie konstytucji uczyniło z Polski pod względem ustrojowym najnowocześniejsze państwo w Europie i jedno z najnowocześniejszych w świecie. Nadzieje na modernizację kraju przekreślił jednak II i III rozbiór Polski.

"Pracowitość jest cnotą". Dzisiaj Dzień Ludzi Pracy

"Można powiedzieć, że poprzez pracę człowiek staje się bardziej człowiekiem. Dlatego pracowitość jest cnotą. Aby jednak pracowitość pozwoliła człowiekowi rzeczywiście stawać się bardziej człowiekiem, winna być ona zawsze wpisana w społeczny wymiar pracy. Jedynie pod tym warunkiem zachowana zostaje niezbywalna godność osoby, a także społeczna wartość ludzkiej działalności"- mówił św. Jan Paweł II w 2002 roku.

Jan Paweł II autorytetem moralnym dla większości Polaków. Badanie CBOS

Niemal dla wszystkich dorosłych Polaków Jan Paweł II pozostaje ważnym autorytetem moralnym. Dwie trzecie badanych (67%) nie ma co do tego wątpliwości.

Człowiek jest przed kapitałem - VI edycja konkursu Pracodawca Przyjazny Pracownikom

Gala PPP odbyła się 15 kwietnia 2014 r. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy, Kancelarii Prezydenta RP, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, KK, zarządów regionów i komisji zakładowych "S".

Stawka za godzinę pracy Polaka jedną z najniższych w Europie

Wraz ze wzrostem wynagrodzeń rosną koszty pracy. W Polsce, jak wynika z najświeższych danych Eurostatu, ten problem pracodawców raczej nie dotyka - informuje portal www.pulshr.pl.

Wspólnie przeciwko stresowi w pracy

Związki zawodowe i organizacje pracodawców przyjęły wspólne rekomendacje dotyczące zwalczania stresu związanego z pracą. Z inicjatywą takich działań wyszedł NSZZ Solidarność. W ubiegłym tygodniu zakończona została procedura podpisywania dokumentu uzgodnionego przez 6 organizacji: NSZZ Solidarność, OPZZ, Forum Związków Zawodowych, Pracodawcy RP, Konfederacja Lewiatan oraz Związek Rzemiosła Polskiego.

Bezrobocie w Polsce trochę mniejsze

GUS poinformowal, że bezrobocie w lutym wyniosło 13,9 procent. Bez pracy pozostaje ponad 2 miliony 225 tysięcy osób. W lutym 2013 roku bezrobocie wyniosło 14,4 procent.

W latach 2007-2012 zlikwidowano tysiąc szkół

W latach 2007-2012 gminy zlikwidowały blisko tysiąc szkół podstawowych - wynika z danych Instytutu Badań Edukacyjnych (IBE). Powodem był spadek liczby uczniów.

Światowy Dzień Drzemki w Pracy!

12 marca obchodzony był Światowy Dzień Drzemki w Pracy!

Podziękowania z Ukrainy

Do NSZZ "Solidarność" dotarły podziękowania z Ukrainy. Dzięki wsparciu "S" tamtejsze szpitale mogły opatrzyć rannych.

Marzec 1968 - symbol buntu

Rok 1968 przeszedł do historii jako symbol buntu młodzieży. W Polsce miał on jednak inny charakter niż na świecie. Wydarzenia marcowe zostały zapoczątkowane demonstracjami studenckimi, które odbyły się m.in. w Warszawie, Gdańsku, Krakowie i Poznaniu 8 - 23 marca 1968 roku.

Ministerstwo walczy z bezrobociem

W ramach kwoty na finansowanie aktywnych form przeciwdziałania bezrobociu w 2014 r. urzędy pracy otrzymają z Funduszu Pracy środki w wysokości 3.403,5 mln zł

Brońmy polskich interesów - apeluje Prezydent Gdyni

List otwarty do polskich polityków i dziennikarzy wystosował Wojciech Szczurek - prezydent Gdyni. Poniżej publikujemy tekst oświadczenia.

Leśnicy sfinansują budowę dróg

Na 59 posiedzeniu Sejm znowelizował ustawę o Lasach Państwowych która zakłada obowiązek odprowadzania do Skarbu Państwa 2% rocznych przychodów ze sprzedaży drewna. Pieniądze te mają być przeznaczone min. na remonty dróg lokalnych.

Tak wyglądała zima rok temu

Zobacz zimowe zdjęcia z lutego ubiegłego roku. Tak było nad morzem. Jeżeli posiadasz zdjęcia z innych stron Polski to prześlij do redakcji. Najładniejsze opublikujemy.

Myśliwi dbają o leśne zwierzęta

Mimo iż zima w tym roku jest bardzo łagodna i przyjazna dla leśnej zwierzyny, myśliwi w całej Polsce rozpoczęli akcję dokarmiania.

Wajda bez Oskara

Film Andrzeja Wajdy " Człowiek z nadziei" który kosztował ok. 20 mln. złotych nie przeszedł sita selekcyjnego i nie zakwalifikował się nawet do drugiego etapu.

32 rocznica stanu wojennego

Mimo upływu czasu stan wojenny w Polsce wprowadzony 13 grudnia 1981 r. budzi nadal wiele emocji.

Rekordowa Szlachetna Paczka 2013

SZLACHETNA PACZKA ma już trzynaście lat. Po raz pierwszy została zorganizowana w Krakowie w 2000 roku. Wtedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzona przez ks. Jacka Stryczka (dziś prezesa Stowarzyszenia WIOSNA) obdarowała 30 ubogich rodzin.

Krzyż nie narusza dóbr osobistych

Sąd Apelacyjny w Warszawie wydał prawomocny już wyrok w sprawie symbolu religijnego katolików , który wisi w Sejmie już od ponad 16-tu lat.

22 rocznica Radia Maryja

W sobotę 30 listopada obchodzono w Toruniu 22 rocznicę utworzenia tej katolickiej rozgłośni radiowej

Tęcza potrafi zachwycać.

Tęcza , to jedno z najpiękniejszych zjawisk optycznych występujących w przyrodzie. W czasach, gdy mało wiedziano o otaczającym świecie, traktowano tęczę jako znak niebios.

Warszawa najlepsza w Polsce

Według badań Politechniki Warszawskiej Warszawa jest pierwsza a Gdańsk drugim miastem w Polsce w rankingu najdynamiczniej rozwijających się miast na prawach powiatu.Trzecie miejsce zajął Poznań.

Karolina Winkowska w dobrej formie

Karolina Winkowska z Teamu Forda zajęła II miejsce w Pucharze Świata PKRA w kitesurfingu, w Chinach.

29 lat temu zginął ks. Jerzy Popiełuszko

19 października 1984 ks. Popiełuszko wraz ze swoim kierowcą Waldemarem Chrostowskim zostali uprowadzeni przez funkcjonariuszy „D” Departamentu IV Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Było to niedaleko wsi Górsk w gminie Zła Wieś, w powiecie toruńskim.

Czym jeździ władza?

Obecny rząd preferuje niemieckie marki samochodów?

Prof. Środa o poprawności politycznej

Czy poprawność polityczna ogranicza wolność słowa?

Centkiewicz o klasie politycznej

W czasie letnich wakacji trwała promocja biografii Lecha Kaczyńskiego

Bolesna rocznica

17 września 1939 Rosja napadła na Polskę

Rocznica niemieckiego barbarzyństwa

Tu na Westerplatte Niemcy rozpętali II Wojnę Światową

33 rocznica Sierpnia 80

31 sierpnia 1980 r w Gdańsku podpisano porozumienie pomiędzy MKS a Rządem PRL-u

Rocznica ataku na Czechosłowację

W inwazji brały także udział polskie wojska.

Piaskowe rzeźby

Upalne lato sprzyja plażowaniu i twórczości którą uprawiają nie tylko dzieci.

Karolina Winkowska najlepsza na świecie

Polska zawodniczka zwyciężyła w Pucharze Świata w kitesurfingu

Duży sukces Polki

Karolina Winkowska była druga na Sycylii

Gowin ponownie zwycięża!

Prezydent zawetował obywatelską ustawę o okręgach sądowych

W całej Polsce trwa zbieranie podpisów

Fundacja "Pro-Prawo do Życia" apeluje o włączenie się do pomocy.

Nie zabijajcie tej jaszczurki

Padalec często jest mylony z wężem

Mamy najdroższe autostrady?

Nie dość, że wolno to w Polsce jest jeszcze drogo.

Niedoceniana roślina

Pokrzywa to bardzo zdrowe zioło

Może dzień Godła?

Dzień flagi już mamy.

Leśnicy ruszyli do boju.

W lasach na ternie całej Polski pojawiły się pułapki.

Pierwsza w Europie

Dziś przypada 222 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
stat4u