SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Polska

Prezydent podpisał tzw. małą ustawę medialną – oświadczenie „S”

NSZZ „Solidarność” z zadowoleniem przyjmuje informację o podpisaniu przez Prezydenta RP tzw. „małej ustawy medialnej”. Media publiczne w Polsce przeżywają głęboki kryzys, zwłaszcza z uwagi na brak skutecznego sposobu finansowania i znaczne ich upolitycznienie. Do obecnego kryzysu przyczyniło się zdecydowanie osiem ostatnich lat rządów koalicji Platformy Obywatelskiej (PO) oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL). Przyczyniło się nie tylko do degradacji mediów publicznych, ale także do łamania praw związkowych, pracowniczych, degradacji rynku pracy.

Premier Beata Szydło o dobrej zmianie w służbie zdrowia

"Może być w Polsce normalnie. Na tym polega dobra zmiana, którą w tej chwili wprowadza polski rząd” - mówiła premier Beata Szydło. Szefowa rządu na czwartkowej konferencji prasowej w Radomiu poinformowała, że od początku roku wszystkie przychodnie oraz szpitale działają bez problemów i udzielają pomocy medycznej pacjentom.

Szanowny Panie Tomaszu Lisie!

„Wybór jest banalnie prosty. Polska Kaczyńskiego albo Polska Polaków. Wybór prosty. Zdecyduje Naród.”

Ręce precz od Polski i Polaków!

W dniach 5-6 stycznia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy rząd RP powinien ulegać szantażowi mediów i polityków UE?" Ponad 97% internautów odpowiedziało , że NIE! Ten wynik świadczy ,że Polacy nie życzą sobie aby ktokolwiek wtrącał się do naszych wewnętrznych spraw nawet jeżeli na skargę do UE biega Schetyna czy Petru!

Rzekomy bój o polskie media

Przysłuchując się ostatnio debacie na temat ustawy medialnej - a w zasadzie słysząc krzyki i lamenty, o tym jakoby koniec roku 2015 stał się symboliczna datą pogrzebu mediów publicznych, nie trudno odnieść wrażenie, że jest to dziwny krzyk rodem z obrazu Muncha

Posiedzenie Rady Ministrów

Podczas dzisiejszych (5 stycznia) obrad rząd przyjął założenia polskiej polityki zagranicznej na 2016 r. Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych oraz ustawy o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym. Ministrowie zapoznali się z informacją na temat projektów ustaw planowanych do rozpatrzenia przez rząd wraz wykazem prac legislacyjnych Rady Ministrów

Bohaterowie Powstania Wielkopolskiego 1918/19

27 grudnia, jak co roku minęła kolejna rocznica wybuchu wielkopolskiego zrywu, jedynego zakończonego sukcesem powstania w dziejach Polski. Choć trudno nie ulec złudzeniu, że w dzisiejszej polityce historycznej nastąpiło coś, co można śmiało nazwać „przebiegunowaniem” pamięci. O ile rocznica Powstania Warszawskiego stała się, ogólnopolską rocznicą, gdzie o godzinie 17.00 w większości polskich miast włączane są syreny, o tyle w rocznicę tego niebywałego sukcesu Wielkopolski (rozpatrywanego na tle innych powstań), próżno byłoby szukać podobnej ogólnopolskiej solidarności, że już o radości ze zwycięstwa nie wspominając.

Realizacja planu naprawczego dla funduszy UE 2007-2013

W związku z ryzykiem niewykorzystania dostępnej dla Polski puli środków unijnych na lata 2007-2013, rząd intensywnie realizuje „Program naprawczy dla funduszy Polityki Spójności 2007-2013”. W momencie zmiany rządu do rozliczenia z Komisją Europejską pozostawało jeszcze ok. 40 mld zł (9 mld euro).

Polacy wierzą w powodzenie rządu Beaty Szydło!

W dniach 2-3 stycznia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy rząd Beaty Szydło "da radę" w 2016 r?" Blisko 95% internautów odpowiedziało ,że TAK. Wynik ten świadczy ,że Polacy wiążą z rządem Prawa i Sprawiedliwości bardzo duże nadzieje. Że większość obywateli jest zadowolona ze zmiany rządu ale oczekują rzeczywistych zmian które powinny się dokonać min. w gospodarce, mediach, wymiarze sprawiedliwości i innych dziedzinach życia społecznego bo na taką DOBRĄ ZMIANĘ Polacy głosowali w ostatnich wyborach parlamentarnych!

TV Republika z największym zaufaniem!

W dniach 31 grudnia i 1 stycznia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Której TV ufasz najbardziej?" Zwyciężyła TV Republika z 62% zaufaniem a publiczna TVP uzyskała zaledwie tyko 1%. Wyniki pozostałych stacji telewizyjnych zobacz na planszy.

Serdeczne życzenia od redakcji !

Szczęścia , zdrowia , pomyślności dużo uśmiechu i radości życzy redakcja Super-Polski

Polacy popierają Prezydenta!

W dniach 28-30 grudnia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. " Czy popierasz decyzje Prezydenta w sprawie TK?" Ponad 87% internautów odpowiedziało, że TAK!

Zdarzyło się w 2015 część 2

Dzisiaj druga część wydarzeń mijającego roku. Jutro wydarzenia regionalne i branżowe. /www.solidarnosc.org.pl/

Premier Beata Szydło na spotkaniu z Polonią

„Polskie państwo zrobi wszystko, by zapewnić budowanie wspólnoty Polaków na całym świecie” – premier Beata Szydło zwróciła się do przedstawicieli Polonii goszczących w Sejmie. W świątecznym spotkaniu obok szefowej polskiego rządu wziął też udział marszałek Marek Kuchciński.

Zdarzyło się w 2015

Publikujemy dzisiaj pierwszą część przeglądu wydarzeń mijającego roku. To zestaw informacji z serwisu krajowego naszej strony /www.solidarnosc.org.pl/ Jutro część druga, po jutrze najważniejsze wydarzenia regionalne i branżowe.

Powstanie Wielkopolskie to nasza duma!

W dniach 26-27 grudnia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy rocznica Powstania Wielkopolskiego powinna być Świętem Państwowym?" I nie chodziło tu o kolejny dzień wolny od pracy a jedynie o większe uhonorowanie Powstańców Wielkopolskich. 65% internautów odpowiedziało ,że TAK!

Europa zazdrości nam Świąt Bożego Narodzenia!

W dniach 25-26 grudnia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. " Czy Europa zazdrości nam Świąt Bożego Narodzenia?" Aż 88% internautów odpowiedziało ,że TAK! Tym którzy odpowiedzieli ,że NIE - współczujemy. Być może są ludźmi samotnymi, zgorzkniałymi i nieszczęśliwymi? Jeżeli tak to życzymy im poprawy losu.

Jarosław Kaczyński liderem zaufania wśród Polaków!

W dniach 23-25 grudnia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Do którego z nich masz największe zaufanie?" Mimo totalnej nagonce i jazgotu mainstreamowych mediów i przegranych polityków bezapelacyjnie zwyciężył Jarosław Kaczyński! Największym przegranym z kolei okazał się Grzegorz Schetyna. Zobacz pozostałe wyniki!

Tak wyglądała kiedyś ZIMA!

Klimat niewątpliwie się ociepla co ma zapewne i dobre strony. Ale jednak sentyment dla prawdziwej zimy w narodzie pozostał. Publikujemy więc zdjęcia z naszego archiwum!/ZOBACZ/

Serdeczne życzenia od redakcji !

Wszystkim naszym czytelnikom , sympatykom i tym którzy nie zawsze się z nami zgadzają życzymy Wszystkiego Najlepszego!

Polacy popierają zmianę ustawy w spr. TK!

W dniach 22-23 grudnia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy nowa ustawa o TK będzie służyła Dobrej Zmianie?" Pytanie to miało związek z uchwaloną właśnie przez Sejm ustawą którą próbowała zablokować obecna opozycja która nie tak dawno rządziła i która dopuściła się "zamachu na Konstytucję". Ponad 91% internautów poparło uchwaloną w dniu 22 grudnia ustawy o TK. Polacy chcą Dobrej Zmiany!

Świąteczne życzenia od premier Beaty Szydło

"Czas Świąt Bożego Narodzenia to ten wyjątkowy dzień w roku kiedy siadamy przy wspólnym stole i myślimy co nas łączy..."

„Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam” ( J 14,27)

Słowo Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II z okazji świąt Bożego Narodzenia

Co z tym Lisem?

Tomek Lis to wybitny dziennikarz według niektórych opinii , przyjaciel prezydentów, pupilek telewizji publicznej do tego szczęśliwy mąż i ojciec. Kariera jak z amerykańskiego snu czyli od zera do bohatera. A co teraz?

Dzieci nie będą odbierane biednym rodzinom

Dzieci nie będą odbierane rodzicom z powodu trudnej sytuacji ekonomicznej rodziny – tak zdecydował rząd przyjmując projekt nowelizacji ustawy Kodeks rodzinny i opiekuńczy.

Powrót do normalności

Poczta Polska wygrała przetarg na obsługę przesyłek sądowych w latach 2016-2018. To dobra wiadomość zarówno dla pracowników narodowego operatora pocztowego, jak i dla osób zatrudnionych w sądownictwie.

"Hiena roku 2015" dla Tomasza Lisa

Antynagroda „Hiena Roku" przyznawana przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, w 2015 roku została przyznana Tomaszowi Lisowi. Jako główny powód podano, że Lisowi niejednokrotnie zdarzało się ostatnio łamać zasady etyki dziennikarskiej. SDP przyznaje to niechlubne wyróżnienie dziennikarzom, którzy wykazują się szczególną nierzetelnością i lekceważeniem zasad etyki dziennikarskiej.

Rząd przyjął budżet na 2016 rok

Dochody wyniosą 313,7 mld zł, wydatki 368,5 mld zł, a deficyt nie przekroczy 54,7 mld zł.W budżecie uwzględniono koszty wielu przedsięwzięć prospołecznych, w tym priorytetowy program rządu „Rodzina 500+”. Jednocześnie plan wydatków skonstruowano w sposób, który pozwoli zachować stabilność makroekonomiczną finansów kraju.

Zgłoś uwagi do Programu Rodzina 500 +

Premier Beata Szydło rozmawiała w niedzielę online z internautami o programie „Rodzina 500+”. Zachęcała do aktywnego włączania się do tworzenia ostatecznej wersji programu - rodzina500plus@kprm.gov.pl - to adres, na który każdy może wysłać swoje opinie.

Wbrew propagandzie rządy PiS-u mają rekordowe poparcie!

W dniach 19-20 grudnia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy rządy PiS-u idą w dobrym kierunku?" Pytanie miało związek z totalna medialną nagonką na rząd Beaty Szydło prowadzoną nie tylko w mediach prywatnych ale i też w publicznych. Mimo tej nachalnej propagandy ponad 95% internautów popiera ten rząd i odpowiedziało ,że TAK!

Jak oddać nietrafiony prezent? Podpowiada Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Zwrot nietrafionego prezentu, prawo do reklamacji, sztuczki sprzedawców. O czym warto pamiętać w czasie świątecznych zakupów? Sprawdź!

III RP straszy i kontratakuje

Rząd Beaty Szydło urzęduje od niespełna od dwóch miesiący a już szef parlamentu UE odkrył ,że w Polsce dramatycznie pełza coś na podobieństwo zamachu stanu i jest wredne. Nie wiemy który skarżypyta mu doniósł ale wszystko wskazuje na smakosza ośmiorniczek. Ale nie to jest istotne! Zarządzanie strachem trwa w najlepsze!

Program Rodzina 500+ jest gotowy do konsultacji społecznych

Szefowa rządu spotkała się w sobotę z rodzinami wielodzietnymi, którym przekazała do konsultacji program „Rodzina 500 +”. „Dla mojego rządu rodzina jest największym zobowiązaniem” – mówiła premier Beata Szydło.

Premier Beata Szydło: Polacy dali nam mandat zaufania, abyśmy rozwiązywali ich problemy

Szefowa rządu poinformowała, że na środowym posiedzeniu Sejmu procedowana będzie ustawa o podatku bankowym. To rozwiązanie, które ma pomóc w realizacji programu Rodzina 500 +.

Bruksela: Premier Beata Szydło spotkała się z Martinem Schulzem

„Potrzebujemy uczciwej komunikacji w naszych relacjach" – powiedziała szefowa rządu podczas rozmowy z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego na marginesie szczytu Rady Europejskiej.

Trzymał prezes Tatarzyna a Tatarzyn za łeb trzyma

Tłumaczenie tego przysłowia jest takie ,że ktoś w sytuacji konfliktowej sądzi, że wygrał, ale tak naprawdę pod innym względem druga strona ma nad nim przewagę. Czy dotyczy to prezesa TK Andrzeja Rzeplińskiego? Być może TAK!

Znamy ranking "skarżypyt" donoszących na Polskę!

W dniach 16-17 grudnia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Który polityk zasługuje na miano "skarżypyty"? Pytanie miało związek z ochoczym ostatnio skarżeniem się do Niemców na sytuację w Polsce przez polityków opozycji. Wygrał bezapelacyjnie Ryszard Petru którego poparło 49% internautów. Pozostałe wyniki można zobaczyć na załączonej planszy.

Przejmujące przemówienie Prezydenta w Gdyni

17 grudnia o godz 6-tej rano pod pomnikiem zamordowanych stoczniowców Prezydent Andrzej Duda wygłosił przejmujące przemówienie o hańbie III RP - posłuchaj

Premier Beata Szydło na uroczystościach 34. rocznicy pacyfikacji strajku w kopalni „Wujek”.

„Oddajemy dziś hołd tym, którzy oddali życie, bo wierzyli w Polskę” – zaznaczyła szefowa rządu podczas uroczystości rocznicowych.

Pielęgniarki i położne na spotkaniu w Kancelarii Premiera

W środę w Kancelarii Premiera odbyło się spotkanie Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z wicepremierem Piotrem Glińskim, ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem oraz rzecznik rządu Elżbietą Witek.

Premier w Sejmie: Chcemy wprowadzić program dobrej zmiany

„Dobra zmiana, którą chcemy wprowadzić, polega na tym, że będziemy dostrzegać interesy obywateli” – mówiła we wtorek w czasie sejmowej debaty premier Beata Szydło. „To nie puste słowa: to 500 zł na dziecko, obniżenie wieku emerytalnego i podatek dla banków i hipermarketów” – podkreślała szefowa rządu.

Sens wolontariatu-Działać w Fundacji Mam Marzenie, znaczy żyć!

,, Działanie może nie dać szczęścia, ale nie ma szczęścia bez podjęcia działania”- te słowa przed laty wypowiedział William James. Moim zdaniem, nie tracą one na aktualności. Wspaniale by było, gdyby życie składało się z samych wzlotów. Niestety, są i upadki – nieraz skutecznie odbierające wiarę w siebie, ludzi i zapał do pracy.

Wałęsa w Gdańsku o współpracy z SB

16 grudnia podczas obchodów rocznicy masakry stoczniowców w 1970 r były prezydent w gdańskim ECS nawoływał do referendum w sprawie odwołania obecnego Sejmu. Wspomniał też o SB./Zobacz film/

Wypracujemy dobre rozwiązania dla Polski

W poniedziałek 14 grudnia w Warszawie odbyło się pierwsze posiedzenie plenarne Rady Dialogu Społecznego. Na posiedzeniu obecna była premier Beata Szydło, marszałkowie Sejmu i Senatu oraz ministrowie – m.in. skarbu, zdrowia, edukacji i spraw wewnętrznych. Był też b. minister pracy Władysław Kosiniak- Kamysz. Powstanie RDS to także jego zasługa, co było podczas obrad wielokrotnie podkreślane.

PiS deklasuje rywali! Zobacz niezależny sondaż!

W dniu 15 grudnia przeprowadziliśmy krótki sondaż dla naszych czytelników zadając pytanie pt. "Którą partię popierasz?" Zwyciężył bezapelacyjnie PiS przed Kukiz 15 i Nowoczesną. Zobacz pełny wynik na planszy! JEST TO SONDAŻ NIEZALEŻNY! Tylko nasi czytelnicy przewidzieli, że Prezydent Andrzej Duda wygra I i II turę wyborów gdy Bronisław Komorowski miał w sondażach 70%

Betlejemskie Światło Pokoju w Kancelarii Premiera

We wtorek 15 grudnia harcerze przekazali Radzie Ministrów Betlejemskie Światło Pokoju. „My wszyscy bardzo tego Światła Betlejemskiego potrzebujemy. Nie tylko teraz , kiedy idą najpiękniejsze Święta Bożego Narodzenia, kiedy siadamy przy wspólnym stole i staramy się mówić o tym co nas łączy, a nie o tym, co nas dzieli” – mówiła premier Beata Szydło podczas uroczystości w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Polska Liga Curlingu ponownie w akcji!

Kamienie znów poszły w ruch. To już druga edycja Polskiej Ligi Curlingu – ogólnokrajowych rozgrywek pod patronatem Polskiej Federacji Klubów Curlingowych. W sezonie 2015/16 o tytuł mistrzowski walczy dwanaście męskich drużyn, które w grudniu i styczniu rozegrają łącznie 66 spotkań

Premier Beata Szydło o polskim sukcesie na COP21 w Paryżu

„Zakończyła się konferencja klimatyczna w Paryżu, na której Polska odniosła sukces. To dzięki zaangażowaniu pana ministra Szyszko i jego zespołu, który wynegocjował porozumienie” – podkreśliła premier Beata Szydło.

Wypracujemy dobre rozwiązania dla Polski

W poniedziałek 14 grudnia w Warszawie odbyło się pierwsze posiedzenie plenarne Rady Dialogu Społecznego. Na posiedzeniu obecna była premier Beata Szydło, marszałkowie Sejmu i Senatu oraz ministrowie – m.in. skarbu, zdrowia, edukacji i spraw wewnętrznych. Był też b. minister pracy Władysław Kosiniak- Kamysz. Powstanie RDS to także jego zasługa, co było podczas obrad wielokrotnie podkreślane.

III RP zarządza strachem w najlepsze!

Rząd Beaty Szydło urzęduje od niespełna miesiąca a już szef parlamentu UE odkrył ,że w Polsce dramatycznie pełza coś na podobieństwo zamachu stanu i jest wredne. Nie wiemy który skarżypyta mu doniósł ale wszystko wskazuje na smakosza ośmiorniczek. Ale nie to jest istotne! Zarządzanie strachem trwa w najlepsze!

Większość Polaków poparła marsz PiS-u!

W dniach 13-14 grudnia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy marsz PiS-u to odpowiedzialność i patriotyzm?" Marsz ten miał miejsce 13 grudnia i zgromadził ponad 80 tys. ludzi. Był on zorganizowany z pobudek patriotycznych i wolnościowych jako protest przeciwko temu co stało się 13 grudnia 1981 r za przyczyną gen. Jaruzelskiego oraz tego co działo się przez ostatnie 8 lat rządów PO-PSL!. To ,że ten marsz odpowiada oczekiwaniom Polaków świadczy wynik tego głosowania gdzie aż 97% internautów odpowiedziało, że TAK! Czyli , że ten marsz był przejawem odpowiedzialności i patriotyzmu! Z kolei marsz KOD-u oceniono jako marsz przegranych frustratów!

Wojciech Buczak – Człowiek Roku 2015

Za wierność ideałom Solidarności w działalności publicznej i obronę polskiego przemysłu. Redakcja „Tygodnika Solidarność” postanowiła uhonorować tytułem Człowieka Roku 2015 Wojciecha Buczaka, wieloletniego szefa Regionu Rzeszowskiego „S”, później samorządowca, przewodniczącego sejmiku podkarpackiego, a od października – posła na sejm RP z ramienia PiS.

Pikieta pod polską Ambasadą w Berlinie

Wczoraj ulicami Warszawy przeszedł pokojowy marsz poparcia dla PiS i Dobrej Zmiany . W marszu uczestniczyło ok 80 tys. osób. Skromniej ale nie mniej patriotycznie było w Berlinie gdzie grupa mieszkających tam Polaków z Janem Wojewskim na czele zorganizowała pikietę pod naszą Ambasadą

Wizyta oficjalna Prezydenta RP z Małżonką w Kijowie

W dniach 14-15 grudnia Prezydenta Andrzej Duda składa wizytę w Kijowie. W programie jest min. złożenie wieńca na Wspólnej Mogile Ofiar Totalitaryzmu , na Mogile Zbiorowej na Polskim Cmentarzu Wojennym, na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz pod Pomnikiem Ofiar Wielkiego Głodu 1932-1933. Prezydent Andrzej Duda spotka się też min. z Prezydentem, Premierem, studentami i intelektualistami oraz z przedstawicielami Polonii.

Główna sala w Kancelarii Premiera będzie nosić imię Anny Walentynowicz

„Anna Walentynowicz chciała, by elitą Polski byli zwykli obywatele. Rząd zrobi wszystko, by zwykli obywatele w rządzie mieli swoich reprezentantów” – powiedziała premier Beata Szydło. Szefowa rządu wzięła w niedzielę 13 grudnia udział w uroczystości nadania Sali Kolumnowej w Kancelarii Premiera imienia Anny Walentynowicz – działaczki opozycji demokratycznej, Sierpnia ’80 i legendy Solidarności.

Czy marsz KOD-u to przegrani frustraci?

W dniu 12 grudnia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy marsz KOD-u to przejaw frustracji po przegranych wyborach?" Głosować mógł każdy! Aż 94% internautów odpowiedziało ,że TAK! Ten wynik świadczy o nastrojach społecznych które są jednoznaczne! 12 grudnia na ulicach Warszawy i kilku innych miast protestowali różni ludzie, w tym niektórzy z nich w różny sposób związani z poprzednią władzą PO-PSL którzy z jednej strony nie mogą się pogodzić z werdyktem Narodu i rozpaczają a z drugiej strony boją się utraty tzw. "KORYTA" i odpowiedzialności prawnej za popełnione niegodziwości! I ci właśnie mogą czuć się przegrani!

13 grudnia w telewizji czeskiej pokazywali nasz kraj no i wojsko oraz czołgi na ulicach.

Dzisiaj przypada 34 rocznica wprowadzenia wbrew ówczesnemu prawu przez generała Jaruzelskiego Stanu Wojennego. Były to dramatyczne chwile dla całego społeczeństwa. Zginęło według niektórych szacunków kilkaset osób a dziesiątki jeżeli nie setki tysięcy zostało poszkodowanych. Jednym z nich był Zygmunt Pałasz , od początku członek Solidarności i kronikarz tamtych dni. Tak wspomina wprowadzenie Stanu Wojennego. Notował - Andrzej Ficek

Jaruzelski chciał masakry szczecińskich stoczniowców?

Stoczniowcy z szczecińskiej Parnicy do dzisiaj nie wiedzą, że mogli podzielić los górników Kopalni Wujek.

Piątek może być w niedzielę!

Biorąc pod uwagę to co się dzieje w sprawie Trybunału Konstytucyjnego można spodziewać się wszystkiego. Nawet to, że obudzimy się któregoś dnia w niedzielę a okaże się, że będzie piątek!

Zapal Światło Wolności

W oknach milionów domów, ale także urzędów, szkół i innych instytucji 13 grudnia, o godz. 19:30, zapłoną symboliczne świece – symbol upamiętniający ofiary stanu wojennego. IPN zachęca wszystkich do udziału w akcji „Zapal Światło Wolności”. Symboliczne Światło zapłonie na pewno w oknach prezydenta RP Andrzeja Dudy, który objął akcję honorowym patronatem, oraz abp. Celestino Migliore, nuncjusza apostolskiego w Polsce i abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Reporter TVP info ujawnił prawdę o ISIS?

To nieprawdopodobne ale jednak się stało wczoraj na oczach milionów telewidzów. Otóż przed pałacem prezydenckim kilka wiekowych staruszek napadło na młodego wypasionego byczka z TV.

„Solidarność” pamięta o poległych w masakrze grudniowej

Mija czterdzieści pięć lat od masakry bezbronnej ludności Wybrzeża. Obradująca w Gdańsku Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” nie zapomniała o tych wydarzeniach i podjęła stanowisko ws. Grudnia 70, oddając hołd wszystkim poległym, pokrzywdzonym i ich rodzinom.

To Prezydent Andrzej Duda ma rację w sporze o TK!

W dniach 9-10 grudnia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy Prezydent Andrzej Duda powinien skapitulować przed TK?" Blisko 95% internautów odpowiedziało ,że NIE! Ten wynik świadczy ,że Polacy popierają Prezydenta w sporze o Trybunał Konstytucyjny mimo zmasowanego ataku medialnego i politycznego popleczników poprzedniej władzy. Ale Prezydent Andrzej Duda już na początku zapewnił ,że jest człowiekiem NIEZŁOMNYM i my mamy pewność ,że takim pozostanie tym bardziej z tak dużym poparciem społecznym!

Spotkanie premier Beaty Szydło z premierem Davidem Cameronem

"Wierzę, że Wielka Brytania i Polska są w stanie przekonać UE do dobrych rozwiązań, które będą służyły obywatelom całej Europy” – powiedziała w czwartek szefowa polskiego rządu po spotkaniu z premierem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Davidem Cameronem. Wśród tematów rozmów znalazły się m.in. kwestia reformy UE i polityka bezpieczeństwa.

Zuzanna i sędziowie

Historia lubi się powtarzać a analogie są nieraz godne tego aby je wspominać. Niniejszy tytuł nawiązuje do biblijnego motywu o dwóch sędziach którzy chcieli się zemścić na młodej i pięknej dziewczynie za odrzucone zaloty. Mimo iż byli sędziami, fałszywie oskarżyli Zuzannę o cudzołóstwo skazując ją na śmierć.

W sprawie Smoleńska zawiodło całe państwo!

Od katastrofy w Smoleńsku i śmierci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz pozostałych 95 osób mija 5 i pół roku. Prezentujemy wywiad z Jackiem Światem, mężem jednej z ofiar tej tragedii. Rozmawiał Andrzej Ficek

Premier Beata Szydło: Dzieci nie będą odbierane rodzicom z powodu biedy

Premier Beata Szydło wraz z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro zaprezentowali w środę dwa projekty ustaw chroniące bezpieczeństwo dzieci.

Prezes TK powinien podać się do dymisji!

W dniach 7-8 grudnia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy prezes TK Andrzej Rzepliński powinien podać się do dymisji?" Głosować mógł każdy! Aż 96% internautów odpowiedziało ,że TAK! Ten druzgocący wynik może świadczyć, że Polacy maja dość upolitycznienia TK i działalności publiczno-medialnej pana prezesa. A szkoda bo cierpi autorytet całego Trybunału Konstytucyjnego!

Prezydent RP przyjmie ślubowanie od sędziego TK

9 grudnia 2015 roku (środa) o godz. 8.00 w Pałacu Prezydenckim odbędzie się uroczystość, podczas której Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyjmie ślubowanie od sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Podczas uroczystości planowane jest wystąpienie Prezydenta RP.

Uwolnienie porwanych członków załogi statku „Szafir”

„Uprowadzeni marynarze są wolni, bezpieczni i zdrowi. Wracają do swoich rodzin. Są w tej chwili pod opieką polskich władz” – poinformowała we wtorek premier Beata Szydło na specjalnej konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Polscy marynarze zostali uprowadzeni u wybrzeży Nigerii 27 listopada tego roku.

Odezwa do panów konstytucjonalistów i innych!

Bycie prawnikiem konstytucjonalistą to chyba ciężka praca skoro opinie tych panów różnią się diametralnie na ten sam temat. Żeby znaleźć właściwą interpretację to trzeba by chyba robić głosowanie wśród tych osób i zdanie większości było by wyrocznią. Ale to przecież absurd.

Premier Beata Szydło powołała nowych wojewodów

„Kierujcie się dewizą, która przyświeca rządowi: praca, pokora i służenie obywatelom” – powiedziała szefowa rządu podczas uroczystości powołania 16 nowych wojewodów.

Jak oddać nietrafiony prezent? Podpowiada Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Zwrot nietrafionego prezentu, prawo do reklamacji, sztuczki sprzedawców. O czym warto pamiętać w czasie świątecznych zakupów? Sprawdź!

Agencja Rezerw Materiałowych zakupi węgiel zalegający na zwałach

„Polskie górnictwo jest potrzebne polskiej gospodarce” – podkreślała 4 grudnia szefowa rządu podczas uroczystej Akademii Barbórkowej w Brzeszczach. Mówiła o decyzjach rządu dotyczących górnictwa i złożyła życzenia wszystkim świętującym

Laureaci konkursu "Pracodawca Przyjazny Pracownikom"

Co łączy m.in. Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, Energetykę Cieplną Opolszczyzny, Instytut Odlewnictwa w Krakowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie i Uniwersytet Łódzki? Wszystkie te firmy otrzymają certyfikat w konkursie "Pracodawca Przyjazny Pracownikom", organizowanym przez NSZZ "Solidarność" pod patronatem Andrzeja Dudy, Prezydenta RP.

Zapal Światło Wolności

W oknach milionów domów, ale także urzędów, szkół i innych instytucji 13 grudnia, o godz. 19:30, zapłoną symboliczne świece – symbol upamiętniający ofiary stanu wojennego. IPN zachęca wszystkich do udziału w akcji „Zapal Światło Wolności”. Symboliczne Światło zapłonie na pewno w oknach prezydenta RP Andrzeja Dudy, który objął akcję honorowym patronatem, oraz abp. Celestino Migliore, nuncjusza apostolskiego w Polsce i abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Prezydent Andrzej Duda ma rekordowe poparcie Polaków!

W dniach 3-4 grudnia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy popierasz Prezydenta Andrzeja Dudę?" Pytanie to było związane z kryzysem konstytucyjnym i orędziem Prezydenta wygłoszonym w dniu 3 grudnia wieczorem. Aż 91,2% internautów odpowiedziało ,że TAK! POPIERAMY NASZEGO PREZYDENTA. Ten wynik świadczy , że zmiany dokonywane zarówno przez parlament jak i rząd pod patronatem Andrzeja Dudy spełniają oczekiwania obywateli. Oni czekali 8 długich lat na DOBRĄ ZMIANĘ!

Co z tym patem i Trybunałem?

Po wczorajszym orzeczeniu TK w sprawie złej ustawy forsowanej przez PO i orędziu Prezydenta Andrzeja Dudy poziom histerii przegranych polityków , prawników, dziennikarzy i innych wzrósł już do niebotycznych rozmiarów. Ale to przecież Prezydent ma mandat społeczny i prerogatywy określone w Konstytucji.

PiS nie zagraża demokracji! Tak uważają Polacy!

W dniach 1-2 grudnia zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy PiS zagraża demokracji?" Ponad 90% internautów odpowiedziało, że NIE!. Ten wynik wskazuje , że Prawo i Sprawiedliwość ma nadal duży mandat do rządzenia i zaufanie społeczne. I to co realizuje zgodnie ze swoimi obietnicami jest popierane przez Polaków. /Zobacz wynik/

"Solidarność" apeluje o skrócenie czasu pracy galerii handlowych w Wigilię

Sekcja Krajowa Pracowników Handlu NSZZ "Solidarność" zwróciła się z apelem o skrócenie czasu otwarcia galerii handlowych w Wigilię Bożego Narodzenia. Występując w imieniu pracowników i ich rodzin związkowcy chcą, by centra handlowe były tego dnia zamykane o godz. 14.

Rodzina 500 +. Pytania i odpowiedzi

Program Rodzina 500+ będzie uruchomiony najpóźniej w kwietniu 2016 r.” – zapowiedziała we wtorek premier Beata Szydło. Z programu skorzysta ponad 2 mln polskich rodzin. Prezentujemy najczęstsze pytania i odpowiedzi na jego temat.

Prezydent Komorowski wymyślił nowy rodzaj kary za Smoleńsk?

Bronisław Komorowski najwyraźniej pozbierał się po sromotnej porażce w wyścigu do Belwederu i coraz częściej bywa w przychylnych mu mediach. Wczoraj 30 listopada na stołku u Moniki Olejnik w "Kropce nad i" ujawnił swoją inteligencję polot i elokwencję min. na temat śledztwa smoleńskiego czym zadziwił zapewne niejednego telewidza.

Prezydenckie projekty już w Sejmie

Prezydent Andrzej Duda skierował do Sejmu projekty ustaw o obniżeniu wieku emerytalnego oraz o zwiększeniu kwoty wolnej od podatku. Pierwsza ustawa pozwala przejść na emeryturę kobietom w wieku 60 lat, mężczyznom w wieku 65 lat. Druga podwyższa kwotę wolną do 8002 zł.

Po co ten cały jazgot z TK?

Gorączka polityczna wokół Trybunału Konstytucyjnego sięga zenitu. Najbliższe dni mogą doprowadzić do wrzenia a atakowanie i wręcz straszenie Prezydenta odpowiedzialnością przed Trybunałami trąca groteską!

Prokuratura oskarża za reklamę wódki

Rok pozbawienia wolności i kara grzywny grozi pracownicy toruńskiej agencji, która jest autorem bulwersującej reklamy wódki „Extra Żytnia”. 28-letnia Marta S. jest mieszkanką Olsztyna. Reklamę wykonała na zlecenie wynajętej przez Polmos Bielsko – Biała agencji z Torunia. Kobieta przyznała się do winy. Zeznała, że ze względu na młody wiek, nie miała wystarczającej wiedzy o stanie wojennym i wydarzeniach, które miały miejsce w 1982 roku w Lubinie. W prokuraturze powiedziała, że żałuje tego, co się stało.

Premier Donald Tusk przed Trybunał Stanu?

W dniach 28-29 listopada zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy premier D.Tusk powinien stanąć przed Trybunałem Stanu?" Blisko 80% internautów odpowiedziało ,że TAK. Wynik tego głosowania może świadczyć, że Polacy chcieli by aby były premier podzielił się swoją wiedzą na temat np. katastrofy smoleńskiej ale też być może innych afer ostatnich ośmiu lat rządów PO-PSL.

Raport o polskich metropoliach

Już po raz trzeci firma doradcza PwC przygotowała „raport o polskich metropoliach", analizujący sytuację w 12 największych miastach kraju. Jak zaznaczył współautor opracowania prof. Witold Ormowski, raport nie ma charakteru rankingu, ale pokazuje silne i słabe strony polskich metropolii, co może być wskazówką ich dalszego rozwoju. Autorzy raportu wskazują 7 głównych kapitałów metropolii: finansów, inwestycji, infrastruktury, instytucji, wizerunku, ludzi i jakości życia.
stat4u