SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Polska

Polscy studenci ponownie zwycięzcami zawodów łazików marsjańskich

Drużyna Legendary Rover Team z Politechniki Rzeszowskiej zwyciężyła w zawodach łazików marsjańskich, które zakończyły się w USA. W tym prestiżowym konkursie polscy studenci triumfują już po raz czwarty.

50 opłacanych trolli internetowych ma krytykować w sieci PiS?

W sieci rozniosła się wieść o tym, że 50 tzw. trolli internetowych ma krytykować za pieniądze PiS . Trwać to ma aż do wyborów parlamentarnych którtch obawia się Platforma i rząd koalicji PO-PSL. Czy PiS z Kukizem mają się czego obawiać?

Premier Janusz Piechociński powinien podać się do dymisji?

W dniach 1-2 czerwca zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy Premier Piechociński powinien podać się do dymisji po ujawnieniu słów Premier Bieńkowskiej o "debilu"? Każdy Premier każdego kraju reprezentuje przecież nie tylko siebie, swoją partię, rząd ale przede wszystkim Naród! Jeżeli Janusz Piechociński nie podjął się obrony swojego dobrego imienia na drodze prawnej czy też politycznej to zdaniem internautów biorących udział w głosowaniu powinien podać się do dymisji. Taką opinię wyraziło aż 88% z nich!

Niech rząd przestanie ziewać - czas na nowelizację

Prawo tworzenia i przystępowania do związków zawodowych musi przysługiwać każdemu. Oznacza to, że wolność koalicji związkowej mają także osoby na umowach cywilnoprawnych i samozatrudnieni. Taki wyrok wydał w dniu dzisiejszym Trybunał Konstytucyjny (sprawa K 1/13).

Już nie walczymy o wolne soboty, ale o wolne niedziele

Pogarszające się warunki pracy, niskie zarobki i korporacyjny wyzysk, to główne problemy które będą omawiane podczas odbywającego się w Gdańsku kongresu europejskiej konfederacji związków zawodowych z branży handlowej – Uni Europa Commers. Od 1 do 3 czerwca po raz pierwszy w Polsce w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku związkowcy UEC podsumują swoją kadencję i wybiorą nowe władze.

KUL - Prof. Stefan Sawicki odznaczony papieskim medalem Pro Ecclesia et Pontifice

1 czerwca w rektoracie KUL profesor Stefan Sawicki został odznaczony papieskim medalem Pro Ecclesia et Pontifice - jednym z najwyższych odznaczeń Stolicy Apostolskiej, które może otrzymać osoba świecka w dowód uznania dla zaangażowania w pracę na rzecz Kościoła. Ks. abp Stanisław Budzik, wręczając medal, podkreślił, że jest to odznaczenie ważne i niezwykle rzadkie. Zauważył, że przed przybyciem do Lublina nigdy nie wręczał takiego wyróżnienia, tym bardziej cieszy, że Stolica Apostolska dostrzega na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim ludzi wybitnych, których praca, zasługi i postawa chrześcijańska są godnymi uhonorowania takim odznaczeniem

Bugaj: Obniżenie wieku emerytalnego nie musi kosztować

Obniżenie wieku emerytalnego nie musi kosztować. Jestem tego pewien – powiedział w programie „Ustalmy jedno” dla portalu Onet prof. Ryszard Bugaj. Ci którzy wyliczyli, że będzie to kilkaset miliardów zł – przyjmują niejasne założenia.

Złoto i brąz dla bydgoskich wioślarek

W niedzielę (31.05) na poznańskim torze Malta wioślarki RTW Lotto-Bydgostii Bydgoszcz wywalczyły złoty i brązowy medal mistrzostw Europy. Duet Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj to już faworytki wszystkich zawodów. Na mecie Polki wyprzedziły o ponad 2 sekundy osadę Litwy. Trzecie były Brytyjki.

Sukcesy wokalistów z Rzeszowa

Cztery nagrody wyśpiewali uczniowie Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pracujący pod kierunkiem Anny Czenczek w XV Ogólnopolskim Festiwalu Młodych Piosenkarzy „Budzik”, który odbył się w dniach 23-24 maja 2015 r. we Wrocławiu.

Festiwal piosenki rosyjskiej w Łodzi

Zakończył się V Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Rosyjskiej dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wzięło w nim udział ponad 200 uczestników reprezentujących 65 szkół z Łodzi, Warszawy, Koszalina, Poznania, Lublina, Inowrocławia, Siedlec, Krakowa, Rzeszowa, Zamościa, Białegostoku, Kielc i wielu innych miast. Uczestnicy festiwalu zaprezentowali bardzo różnorodny repertuar. Od klasycznych rosyjskich pieśni, po nowoczesne aranżacje rockowe.

Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie zakończone!

Blisko 600 zawodników z 36 państw. Rywalizacja o medale w 17 konkurencjach, w tym 14 olimpijskich - tak wyglądały tegoroczne Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie, które odbyły się w najbliższy weekend na Malcie.

BALTICA EQUESTRIAN TOUR SPRING 2015 ZAKOŃCZONY

W Stadninie Koni w Ciekocinku zakończył się właśnie międzynarodowy turniej jeździecki w dyscyplinie skoków przez przeszkody. Zwycięzcą Grand Prix CSI3* Baltica Tour 2015 Spring został Andrzej Opłatek na koniu El Camp! Drugie miejsce zajęła reprezentantka Niemiec Cassandra Orschel na klaczy Acanthya, trzecie miejsce reprezentujący Włochy Andrea Benatti na koniu Cascadeur 31.

Polacy chcą aby Pomink Smoleński stanął przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie

W dniach 30-31 maja zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy Pomnik Smoleński powinien stanąć przed Pałacem Prezydenckim?" Ponad 82 % internautów odpowiedziało ,że TAK ! Niech ta opinia będzie pozytywną wskazówką dla Rady Miasta i władz Warszawy! /Zobacz wynik głosowania/

Linowiec z Politechniki Gdańskiej nagrodzony

Absolwenci Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej: inż. Krzysztof Giełdziński oraz inż. Robert Przystalski wygrali nagrodę III stopnia w „XX Konkursie o Nagrodę Siemensa”. Jury nagrodziło pracę inżynierską dotyczącą „Projektu i budowy robota mobilnego poruszającego się po napowietrznych liniach energetycznych średniego i wysokiego napięcia”. Wyróżnienie otrzymał także wydział, z którego wywodzą się absolwenci.

Apel do Parlamentu i Rządu Rzeczypospolitej Polskiej

W imieniu środowisk akademickich reprezentowanych przez Konferencję Rektorów Uniwersytetów Polskich apelujemy do Parlamentu i Rządu Rzeczypospolitej Polskiej o podjęcie wszelkich działań mających na celu udzielenie w naszym kraju schronienia ofiarom konfliktu w Syrii i w Iraku. Przyłączamy się tym samym do głosów instytucji i prywatnych przedsiębiorców gotowych zadbać o materialny aspekt pobytu uciekinierów z krajów ogarniętych wojną. W szczególnie dramatycznej sytuacji znajdują się tam mniejszości religijne, w tym chrześcijanie i jazydzi.

Petros Psyllos z nagrodą w Krakowie

Petros Psyllos, student Wydziału Informatyki PB, został nagrodzony w Konkursie Konstrukcji Studenckich KOKOS. W kategorii „Pomocna konstrukcja”, jego sygnet do zdalnego sterowania urządzeniami elektronicznymi praktycznie nie miał konkurencji.

BALTICA EQUESTRIAN TOUR 2015 w Ciekocinku

Od 19 maja 2015 r. w Stadninie Koni w Ciekocinku odbywają się zawody Baltica Equestrian Tour Spring 2015. Impreza odbywa się w formule dwutygodniowej w randze CSI3*, CSI1* i CSIYH1*, umożliwiająca zawodnikom pełne wykorzystanie infrastruktury Stadniny Koni w Ciekocinku oraz dająca możliwość udziału w konkursach kwalifikacyjnych do tegorocznych Mistrzostw Europy w Aachen

Strażacy wznawiają ogólnopolską akcję protestacyjną

- Wobec braku działań ze strony Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, które potwierdziłyby chęć realizowania żądań naszego Związku, Rada Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ ”Solidarność" postanowiła z dniem 1 czerwca wznowić Akcję Protestacyjną Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ ”Solidarność” - informuje Robert Osmycki, przewodniczący Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ”Solidarnność” - Od sierpnia 2013r. składamy na ręce kolejnych ministrów wciąż te same postulaty i wnioski.

42. Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach

W Urzędzie Miasta odbyła się konferencja prasowa z okazji zbliżającej się 42. edycji Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. W trakcie spotkania Komendant Hufca ZHP Kielce Tomasz Rejmer, Komendant Festiwalu - Elżbieta Kubiec oraz zastępcą prezydenta miasta, Andrzej Sygut, przedstawili plan tegorocznej edycji tego wydarzenia.

TVP odsłania karty 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej

Na specjalnej, zorganizowanej z dużym rozmachem konferencji prasowej, Telewizja Polska zdradziła obszerne szczegóły programu 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. W siedzibie TVP przy Woronicza oprócz przedstawicieli zarządu telewizji i władz Miasta Opola pojawili się reżyserzy, prowadzący i główni bohaterowie KFPP – ponad 30-sto osobowa reprezentacja artystów.

Już dzisiaj 28 maja zawody łazików marsjańskich URC w USA

„Dotarliśmy do Hanksville” – melduje drużyna Politechniki Białostockiej – uczelni, której studenci po raz piaty walczyć będą o zwycięstwo w prestiżowych zawodach łazików marsjańskich na pustyni w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych

Platforma Obywatelska przegrała razem z byłym Prezydentem Bronisławem Komorowskim?

Bitewny kurz wyborczy już opadł. Zwolennicy PiS-u przeżywają w euforii pierwsze od lat zwycięstwo a PO gorycz porażki. Ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują , że to dopiero poczatek końca Platformy Obywatelskiej.

Stal nanokrystaliczna w polskim bolidzie wyścigowym

Wykorzystując stal nanokrystaliczną, drukowanie 3D, struktury kompozytowe i laserowe cięcie elementów, studenci z WUT Racing Politechniki Warszawskiej budują bolid Formuły Student. Obok nowych rozwiązań aerodynamicznych i konstrukcji nadwozia, w bolidzie znajdzie się również sterownik silnika (ECU) zaprojektowany i wykonany w całości przez studentów.

Perły Samorządu: Wojciech Szczurek włodarzem 25-lecia

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek włodarzem 25-lecia, a Gdynia zajęła pierwsze miejsce w rankingu Dziennika Gazety Prawnej - Perły Samorządu. Wyróżnienia przyznano podczas gali finałowej, która odbyła się we wtorek 26 maja w Warszawie.

Król strzelców z Rodła Opole

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” istnieje od 14 lat. To największy Turniej piłkarski dla dzieci w Europie, w którym do tej pory wzięło udział ponad 700 tysięcy dziewcząt i chłopców z całego kraju. Zakończenie Turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Z radością informujemy o wielkim wrocławskich uczniów szkół na Światowej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination w Stanach Zjednoczonych.

Drużyna z Gimnazjum nr 13 otrzymała Nagrodę Specjalną im. Leonarda da Vinci, reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 63 obronili ubiegłoroczne III miejsce, a drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 zajęła wysokie X miejsce. To najlepsze drużyny z Polski.

Andrzej Duda to dobry wybór dla Polski!

W dniach 24-25 maja zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy wybór Andrzeja Dudy na Prezydenta to dobry wybór dla Polski?" Ponad 79% internautów odpowiedziało ,że TAK! Jak dotąd nasi czytelnicy nigdy się nie mylili. To dobra prognoza dla Polski i nowego Prezydenta!

Polacy nie wierzą w obietnice Bronisława Komorowskiego!

W dniach 20-21 maja zadaliśmy czytelnikom naszej gazety pytanie pt. "Czy wierzysz w obietnice obecnego Prezydenta?" Aż ponad 92% internautów odpowiedziało ,że NIE! Czy tak duży brak zaufania obywateli do obecnego Prezydenta wpłynie na wynik wyborów w drugiej turze? Raczej tak! Złota rybka to przecież fikcja a Paweł Kukiz nie jest baśniowym rybakiem.

Andrzej Duda wygrał debatę w TVP!

W dniu 18 maja zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy Andrzej Duda wygrał debatę w TVP?" Ponad 86% internautów odpowiedziało ,że TAK! Mimo iż inne oficjalne, opłacane często z pieniędzy publicznych sondaże pokazują odmienny wynik tej debaty warto przypomnieć, że tylko czytelnicy naszej gazety , bo aż 78% trafnie przewidziało, że Andrzej Duda wygra I turę wyborów prezydenckich. Niektóre sondażownie do dzisiaj nie potrafią wyjaśnić swoich błędnych wskazań.

Czy Prezydent do tej pory siedział w "Złotej Klatce"?

W dniu 17 maja zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy Prezydent do tej pory siedział w Złotej Klatce?" Pytanie to miało związek z niezręcznym wpisem na twitterze pana europosła Janusza Wojciechowskiego dotyczącego wolności kur , klatek i Prezydenta. W głosowaniu aż ponad 76% internautów odpowiedziało ,że opinia Janusza Wojciechowskiego była zasadna

Rodzinka nie pomoże Prezydentowi?

W dniu 15 maja poprosiliśmy czytelników naszej gazety aby ocenili spot rodziny Prezydenta Komorowskiego który niespodziewanie pojawił się w mediach. Ponad 70% internautów oceniło tę formę reklamy urzędującego Prezydenta negatywnie. Czy to oznacza , że Bronisław Komorowski przegra II turę wyborów? Wszystko wskazuje że TAK!

Zwolennicy Pawła Kukiza będą głosować na Andrzeja Dudę?

W dniach od 12 do 14 maja zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie "Czy wyborcy Pawła Kukiza zagłosują na Andrzeja Dudę?" Aż 88% internautów odpowiedziało , że TAK! To dobra prognoza dla Andrzeja Dudy który w tej sytuacji staje się kandydatem obywatelskim a nie tylko partyjnym jak urzędujący Prezydent.

Duży sukces czytelników Super-Polski

I tura wyborów za nami. Szok i niedowierzanie u przegranych. Radość i euforia wygranych. A w mediach tzw. głównego nurtu niedowierzanie i pokrętne tłumaczenie ,że żadne sondaże takiego wyniku nie przewidziały! To nieprawda! Aż 78% czytelników naszej gazety w ogólnodostępnym głosowaniu przewidziało, że Andrzej Duda wygra I turę wyborów! Tylko ,że prawie nikt w to nie wierzył - a szkoda! , »

Prezydent Komorowski nie dotrzymał słowa!

W dniach od 3 do 5 maja zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy Prezydent Komorowski dotrzymał słowa?" Dotyczyło to sztandarowego hasła poprzedniej kampanii z przed 5 lat czyli "Zgoda buduje" które widoczne było na wszelkich plakatach i spotach wyborczych obecnego Prezydenta. Ponad 86% internautów odpowiedziało , że Prezydent słowa danego wyborcom NIE dotrzymał!

Będzie II tura wyborów prezydenckich ?

W dniach 24-27 kwietnia umożliwiliśmy naszym czytelnikom udzielenia odpowiedzi na pytanie "Czy Bronisław Komorowski wygra w I turze?" Aż ponad 92% internautów odpowiedziało , że NIE! Tak duży odsetek przeciwnych głosów może wskazywać, że druga tura wyborów jest nieunikniona! Zachęcamy wszystkich do udziału w następnych głosowaniach tak aby wyniki były jak najbardziej miarodajne. W tym ostatnim wzięło udział ponad tysiąc osób.

Czy Andrzej Duda zostanie Prezydentem?

W dniach 24-26 marca zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie czy "Andrzej Duda zostanie Prezydentem RP?" Ponad 78% internautów odpowiedziało ,że TAK! To dobra prognoza dla kandydata PiS -u w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Większość Polaków wierzy w zamach Smoleński?

W dniu 10 maja zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. " Czy wierzysz , że w Smoleńsku był zamach?" Ponad 86% odpowiedziało , że TAK! Dlaczego ta wiara w zamach jest aż tak duża? Może to wina klasy rządzącej? W tym być może styl pracy komisji Milera i Prokuratury Wojskowej.

Polacy nie mają zaufania do PKW?

W dniach 10-11 maja zadaliśmy czytelnikom naszej gazety pytanie pt. " Czy masz zaufanie do PKW?" Blisko 90% internautów odpowiedziało ,że NIE! Czy jest to wynik sporego zamieszania przy poprzednich wyborach samorządowych czy też ogólny brak zaufania do instytucji państwowych pod rządami koalicji PO-PSL? Tego nie wiemy. Mamy nadzieję, że po drugiej turze wyborów prezydenckich zaufanie społeczne do PKW znacząco wzrośnie

Sondaże ach sondaże! Co z wami?

Właśnie minęła gorączka wyborcza związana z II turą wyborów. Sondaże przed I i II turą na ogół bardzo się różniły od rzeczywistych wyborów i preferencji obywateli wyborców. Nie nam oceniać rzetelność pewnych firm i dziennikarzy! My cieszymy się z tego, że czytelnicy naszej gazety mają bardzo dobre wyczucie i znają się na polityce. Zobaczcie sami! Publikujemy na stronie głównej niektóre sondaże naszej gazety!

Bydgoski Festiwal Nauki z wyjątkowym gościem

Tegorocznemu Bydgoskiemu Festiwalowi Nauki towarzyszy wizyta sir Johna Dermota Turinga. Jest on bratankiem Alana Turinga, który wraz z Marianem Rejewskim zmienił bieg II Wojny Światowej.

Komorowski skłamał, projektu nie ma!

Nie wpłynął do konsultacji zapowiadany przez Prezydenta projekt ustawy dotyczący wprowadzenia kryterium 40 lat stażu pracy, uprawniającego do emerytury. Szef Związku Piotr Duda w swoim oświadczeniu stwierdził, że takiego projektu nie było, a deklaracja o wniesieniu ustawy do Sejmu była kolejnym kłamstwem Bronisława Komorowskiego na potrzeby toczącej się kampanii wyborczej.

"Obecny prezydent stracił moralne prawo". Stanowisko WZD Jelenia Góra

"Koalicja rządząca oraz obecny Prezydent stracili moralne prawo do sprawowania służby na rzecz narodu. Nie możemy zostawić Polski w rękach osób nastawionych na realizację partyjnych i prywatnych interesów." Obradujące w Jeleniej Górze Walne Zebranie Delegatów NSZZ "Solidarność" podjęło stanowisko w sprawie aktualnej sytuacji społecznej w kraju.

Szykuje się bardzo duża frekwencja w II turze wyborów?

Gorączka wyborcza sięgnęła zenitu! Po debacie w TVN którą zdecydowanie wygrał Andrzej Duda emocje jeszcze bardziej się rozhuśtały. W patriotycznym Toruniu doszło do aż dwóch incydentów przeciwko Bronisławowi Komorowskiemu. Może się wydawać, że on sam i jego otoczenie polityczne wyalienowały się zupełnie od społeczeństwa a sztab prezydenta jest zupełnie albo otumaniony albo przerażony nieuchronną wizją porażki. Nie mniej emocje te mają jednak dobry skutek bo wszystko wskazuje że frekwencja wyborcza wzrośnie. W naszym sondażu aż 83% internautów deklaruje że pójdzie do urn co może tylko cieszyć!

dr Aneta Przepiórka otrzymała prestiżowe stypendium Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

Dr Aneta Przepiórka - psycholog, adiunkt w Katedrze Psychologii Emocji i Motywacji KUL jako jedyny młody naukowiec z Lublina otrzymała prestiżowe stypendium w programie "Start" Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Roczne stypendia przyznawane są wybitnym młodym uczonym rozpoczynającym swoją karierę naukową. Nie mogą mieć więcej niż 30 lat, ale muszą posiadać udokumentowane sukcesy w swojej dziedzinie badań.O 130 stypendiów w 23. edycji konkursu ubiegało się 1241 kandydatów. Uroczystość wręczenia dyplomów tegorocznym laureatom programu START odbędzie się 23 maja o godz. 11.00 na Zamku Królewskim w Warszawie.

Komorowski chciał z niepełnosprawnych obywateli uczynić niewolników!

Bronisław Komorowski, pomimo naszych apeli, podpisał ustawę wydłużającą czas pracy osobom niepełnosprawnym. Dzisiaj na potrzeby kampanii, zatroskany zaprasza niepełnosprawną panią na wózku do pałacu. To żenujący spektakl hipokryzji.

Studenci PG stanęli na podium w zawodach pneumobili

Drużyna koła naukowego Mechanik Z Politechniki Gdańskiej zajęła III miejsce w konkurencji "Przyspieszenie" w zawodach pneumobili VIII International Aventics Pneumobile Competition w Eger na Węgrzech. Po raz pierwszy Polacy stanęli na podium w konkursie przeznaczonym dla studenckich konstruktorów pojazdów napędzanych sprężonym powietrzem.

Polacy nie wierzą w obietnice Bronisława Komorowskiego!

W dniach 20-21 maja zadaliśmy czytelnikom naszej gazety pytanie pt. "Czy wierzysz w obietnice obecnego Prezydenta?" Aż ponad 92% internautów odpowiedziało ,że NIE! Czy tak duży brak zaufania obywateli do obecnego Prezydenta wpłynie na wynik wyborów w drugiej turze? Raczej tak! Złota rybka to przecież fikcja a Paweł Kukiz nie jest baśniowym rybakiem.

Studenci PG wygrali International Waterbike Regatta 2015

Pierwsze miejsce na międzynarodowych zawodach rowerów wodnych, które odbyły się w Berlinie, zdobyła załoga Politechniki Gdańskiej. Studenci zrzeszeni w Kole Studentów Techniki Okrętowej KORAB pokonali 30 jednostek z 7 krajów Europy. W międzynarodowych regatach ścigają się różnego rodzaju łodzie napędzane siłą mięśni, zaprojektowane i skonstruowane przez studentów.

Druga tura wyborów Prezydenta RP

Druga tura wyborów Prezydenta RP odbędzie się 24 maja br. Lokale wyborcze będą otwarte tego dnia w godz. 7- 21.

List otwarty związkowców do kandydatów

Sekretariat Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ "Solidarność" zwrócił się do kandydatów na urząd Prezydenta RP z prośbą o zajęcie stanowiska dotyczącego propozycji zmian legislacyjnych, które mogłyby zostać zainicjowane w celu poprawy sytuacji pracowników zatrudnionych w sektorach handlu i banków.

Morze, nasze morze... Święto Morza w Gdyni pod koniec czerwca

Tradycje Święta Morza sięgają początku lat 30-tych. Pierwszy raz obchodzone było w Gdyni w 1932 roku. Wzięło w nim udział ponad 100 tysięcy osób, na czele z ówczesnym prezydentem RP Ignacym Mościckim. W dniach 20-28 czerwca 2015 roku, impreza odbędzie się po raz trzeci we współczesnej odsłonie. Ma przypominać, że z morzem związane są nie tylko Pomorze czy Pomorze Zachodnie, ale cała Polska, która leży nad Bałtykiem.

Kaszubi popierają Andrzeja Dudę

18 maja Kaszubi z całego regionu zjechali na chojnicki rynek aby powitać obywatelskiego kandydata na prezydenta Polski Andrzeja Dudę. Przyjechało ich tysiące. Była też silna reprezentacja z Wejherowa pod przewodnictwem wicestarosty Witolda Reclafa. Spotkanie Andrzeja Dudy z sympatykami, które odbyła się pod ratuszem przebiegało w serdecznej i przyjaznej atmosferze. Były życzenia były przemówienia i była pewność ,że Andrzej Duda zostanie Prezydentem Polski. /FOTOGALERIA/

TVP-Tu chodzi o wiarygodność firmy

Solidarność TVP protestuje przeciwko dalszej współpracy z Tomaszem Lisem. To reakcja na wczorajszą emisję programu "Tomasz Lis na żywo", w którym - jak oceniają związkowcy - doszło do podważenia wiarygodności TVP SA.

Tomasz Lis z Karolakiem pogrążą Prezydenta?

Niewybredny atak w studiu TVP na Kingę, córkę Andrzeja Dudy którego dopuścił się Tomasz Lis wspólnie z Tomaszem Karolakiem już zbiera owoce. W internecie wrze! Jeżeli jeszcze jacyś zwolennicy Pawła Kukiza wahali się czy pójść na II turę wyborów czy nie to teraz mówią otwarcie. Dosyć chamstwa w wydaniu zwolenników Bronisława Komorowskiego. Idziemy głosować na Dudę.

Andrzej Duda wygrał debatę w TVP!

W dniu 18 maja zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy Andrzej Duda wygrał debatę w TVP?" Ponad 86% internautów odpowiedziało ,że TAK! Mimo iż inne oficjalne, opłacane często z pieniędzy publicznych sondaże pokazują odmienny wynik tej debaty warto przypomnieć, że tylko czytelnicy naszej gazety , bo aż 78% trafnie przewidziało, że Andrzej Duda wygra I turę wyborów prezydenckich. Niektóre sondażownie do dzisiaj nie potrafią wyjaśnić swoich błędnych wskazań.

Czy OPZZ udzieli poparcia Andrzejowi Dudzie?

Tak jak zapowiadali liderzy „Solidarności” i OPZZ podczas sobotniego briefingu prasowego w Katowicach jutro 19 maja o 12.00 w siedzibie OPZZ (ul. Kopernika, Warszawa) odbędzie się spotkanie Prezydium i kierownictwa tej centrali z kandydatem na prezydenta Andrzejem Dudą.

Czy Prezydent do tej pory siedział w "Złotej Klatce"?

W dniu 17 maja zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy Prezydent do tej pory siedział w Złotej Klatce?" Pytanie to miało związek z niezręcznym wpisem na twitterze pana europosła Janusza Wojciechowskiego dotyczącego wolności kur , klatek i Prezydenta. W głosowaniu aż ponad 76% internautów odpowiedziało ,że opinia Janusza Wojciechowskiego była zasadna.

Wybory prezydenckie 2015/II tura - dopisywanie do spisu wyborców

Wyborca może głosować w wybranym przez siebie lokalu wyborczym na obszarze gminy, w której stale zamieszkuje (innym niż właściwy dla jego miejsca stałego zamieszkania) lub w której będzie przebywać w dniu wyborów, jeżeli złoży pisemny wniosek o dopisanie do spisu wyborców.

Ustawa krajobrazowa podpisana przez Prezydenta

Prezydent RP – Bronisław Komorowski podpisał tzw. ustawę krajobrazową, uchwaloną przez Sejm pod koniec kwietnia br. Przyjęte przepisy pozwolą m.in. na uporządkowanie kwestii obecności reklam w przestrzeni publicznej stolicy i innych polskich miast

Rodzinka nie pomoże Prezydentowi?

W dniu 15 maja poprosiliśmy czytelników naszej gazety aby ocenili spot rodziny Prezydenta Komorowskiego który niespodziewanie pojawił się w mediach. Ponad 70% internautów oceniło tę formę reklamy urzędującego Prezydenta negatywnie. Czy to oznacza , że Bronisław Komorowski przegra II turę wyborów? Wszystko wskazuje że TAK!

Kukiz mówi prawdę: prezydent nie chciał się z nim spotkać

Oświadczenie Piotra Dudy, szefa NSZZ "Solidarność" na temat spotkania z prezydentem RP, do którego nigdy nie doszło, ponieważ prezydent Komorowski nie chciał się spotkać z Pawłem Kukizem. W internecie pojawiły się informacje o piśmie, które wspólnie z Pawłem Kukizem po spotkaniu tzw. Platformy Oburzonych wysłaliśmy do Pana Prezydenta w kwietniu 2013 r. prosząc o spotkanie.

15 maja rusza rekrutacja na Uniwersytecie Gdańskim W ofercie na rok akademicki 2015/2016 – 71 kierunków studiów, w tym 7 nowych

15 maja 2014 roku rusza rekrutacja na największą w regionie pomorskim uczelnię wyższą – Uniwersytet Gdański. Kandydaci na studia na Uniwersytecie Gdańskim mogą składać aplikacje na 70 kierunków studiów w zakresie ponad 200 specjalności. W ofercie na rok akademicki 2015/2016 jest 7 nowych kierunków: Dyplomacja, Studia Bałkańskie, Studia Wschodnie, Teatrologia, Studium Humanitatis – Tradycje Cywilizacji Europejskiej, Prawo w administracji i gospodarce oraz Waloryzacja i zarządzanie zasobami przyrody.

Łódź Pozdrawia znów nagrodzona!

13 maja, w odrestaurowanym budynku Zakładu Uzdatniania Wody "Bielany" w Krakowie odbyła się Gala konkursu Kryształy PR-u. Podczas uroczystej gali nagrodzono kampanie wizerunkowe zrealizowane przez samorządy w 2014 r. Nagrody zostały przyznane w 6 kategoriach. Kampania "Łódź Pozdrawia" zdobyła uznanie jury oraz Grand Prix w kategorii "najlepsza kreatywna kampania promocyjna". W kampanii doceniono ciekawy pomysł realizacji, użyte narzędzia promocyjne i nietypowe kanały komunikacji

Zwolennicy Pawła Kukiza będą głosować na Andrzeja Dudę?

W dniach od 12 do 14 maja zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie "Czy wyborcy Pawła Kukiza zagłosują na Andrzeja Dudę?" Aż 88% internautów odpowiedziało , że TAK! To dobra prognoza dla Andrzeja Dudy który w tej sytuacji staje się kandydatem obywatelskim a nie tylko partyjnym jak urzędujący Prezydent.

Sukces młodych Arabistów UAM na Mistrzostwach Debat Studenckich w Języku Arabskim w stolicy Kataru

Podczas III Międzynarodowych Mistrzostwach Debat Studenckich w Języku Arabskim reprezentacja UAM uzyskała trzeci najlepszy wynik wśród drużyn złożonych z mówców, dla których język arabski jest językiem obcym, natomiast studentka naszej Uczelni Karolina Szczepaniak otrzymała medal za IV miejsce wśród mówców z tej samej kategorii.

Poznaliśmy nowy łazik studentów Politechniki Białostockiej

To już piąty robot marsjański zbudowany na Politechnice Białostockiej. Pod koniec maja #next weźmie udział w międzynarodowych zawodach University Rover Challenge rozgrywanych na pustyni w stanie Utah w USA.

Polacy nie mają zaufania do PKW?

W dniach 10-11 maja zadaliśmy czytelnikom naszej gazety pytanie pt. " Czy masz zaufanie do PKW?" Blisko 90% internautów odpowiedziało ,że NIE! Czy jest to wynik sporego zamieszania przy poprzednich wyborach samorządowych czy też ogólny brak zaufania do instytucji państwowych pod rządami koalicji PO-PSL? Tego nie wiemy. Mamy nadzieję, że po drugiej turze wyborów prezydenckich zaufanie społeczne do PKW znacząco wzrośnie.

Drużyna Tech No Logic z PB wróciła z Węgier

W niedzielę 10 maja twórcy pojazdu napędzanego sprężanym powietrzem wrócili do Polski. „Długa podróż i problemy techniczne nic nie znaczą w porównaniu z emocjami, jakie towarzyszyły zawodom, takich rzeczy się nie zapomina!” czytamy na profilu Pneumobil Białystok na Facebooku. https://www.facebook.com/PneumobilBialystok

Innowacyjna aplikacja studentów Uniwersytetu Gdańskiego wyróżniona w międzynarodowym konkursie

Studenci Uniwersytetu Gdańskiego, jako jedyny europejski zespół, dostali się do ścisłego finału i zdobyli III miejsce w światowym konkursie informatycznym w kategorii systemów informatycznych służących społeczeństwu. Młodzi programiści z Katedry Informatyki Ekonomicznej UG zaprojektowali i oprogramowali innowacyjną aplikację mobilną o nazwie SafeWatch, która pozwala na dyskretne wzywanie pomocy w sytuacji zagrożenia.

Duży sukces czytelników Super-Polski

I tura wyborów za nami. Szok i niedowierzanie u przegranych. Radość i euforia wygranych. A w mediach tzw. głównego nurtu niedowierzanie i pokrętne tłumaczenie ,że żadne sondaże takiego wyniku nie przewidziały! To nieprawda! Aż 78% czytelników naszej gazety w ogólnodostępnym głosowaniu przewidziało, że Andrzej Duda wygra I turę wyborów! Tylko ,że prawie nikt w to nie wierzył - a szkoda! , »

Większość Polaków wierzy w zamach Smoleński?

W dniu 10 maja zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. " Czy wierzysz , że w Smoleńsku był zamach?" Ponad 86% odpowiedziało , że TAK! Dlaczego ta wiara w zamach jest aż tak duża? Może to wina klasy rządzącej? W tym być może styl pracy komisji Milera i Prokuratury Wojskowej.

Antoni Macierewicz działał w interesie Polski!

Taką opinię wyrazili internauci podczas głosowania w dniu 9 maja. Zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy likwidacja WSI przez Macierewicza była zgodna z Polską Racją Stanu?" Ponad 91% internautów odpowiedziało , że TAK!

Pneumobilem na Węgry - wyprawa studentów PB

„Bezpiecznie dotarliśmy na Węgry, od samego rano rejestracja na zawody, sprawdzanie techniczne” – tak pozdrawia z miejscowości Eger na Węgrzech drużyna Tech No Logic Team. Studenci Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej wraz z opiekunem dr inż. Romanem Trochimczukiem startuje w VIII Międzynarodowych Zawodach Aventics Pneumobil (8-9 maja). W tym roku organizatorzy zakwalifikowali do zawodów 55 drużyn z całej Europy (m.in. z Niemiec, Litwy, Estonii, Czech, Słowacji, Rumunii i Węgier), w tym 7 drużyn z wiodących ośrodków akademickich w Polsce (Białystok, Warszawa, Wrocław, Gliwice, Gdańsk). Warto dodać, że w przypadku Politechniki Białostockiej jest to pierwszy tego typu projekt budowy pojazdu pneumatycznego napędzanego sprężonym powietrzem.

To spóźnione referendum emerytalne

Najbliższe wybory, to nie tylko wybory nowego prezydenta. To tak naprawdę spóźnione referendum emerytalne, którego przeprowadzenie zablokowała nam koalicja PO-PSL. Więcej - te i przyszłe wybory parlamentarne zdecydują, czy uda się odwrócić cały szereg antypracowniczych i antyspołecznych decyzji podjętych przez PO i PSL z Donaldem Tuskiem, Ewą Kopacz i Bronisławem Komorowskim na czele.

Cztery złote medale zdobyli Studenci SMKN SAE AeroDesign

Zawody SAE Aero Design West zespół z Politechniki Warszawskiej zakończył z pięcioma medalami - czterema złotymi i jednym brązem. Tegoroczne zawody odbyły się w dniach 24-26 kwietnia w Los Angeles. 12-osobowa drużyna poleciała do Stanów Zjednoczonych z trzema samolotami: Sparrow (klasa Micro), Ladybird (klasa Regular) oraz Blackjack (klasa Advanced)

Prezydent Komorowski nie dotrzymał słowa!

W dniach od 3 do 5 maja zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy Prezydent Komorowski dotrzymał słowa?" Dotyczyło to sztandarowego hasła poprzedniej kampanii z przed 5 lat czyli "Zgoda buduje" które widoczne było na wszelkich plakatach i spotach wyborczych obecnego Prezydenta. Ponad 86% internautów odpowiedziało , że Prezydent słowa danego wyborcom NIE dotrzymał!

Drugi dzień kongresu – nowe pomysły na rozwój miast

Rewitalizacja miast i regionów, efektywność energetyczna oraz inteligentne miasta to tylko niektóre tematy poruszane we wtorek (5 maja) przez uczestników paneli, debat i warsztatów odbywających się w ramach Europejskiego Kongresu Samorządów. Jednym z ważniejszych wydarzeń drugiego dnia konferencji był panel „Jak wzmocnić atrakcyjność inwestycyjną miast i regionów", w którym wzięła udział Elżbieta Koterba, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa.

Z Łeby do Szczyrku w szczytnych celach

4 maja wczesnym popołudniem grupa rowerzystów z Łeby odwiedziła Elbląg. Pasjonaci dwóch kółek wyruszyli ze swojej rodzinnej miejscowości 3 maja, a do Szczyrku chcą dotrzeć 12 dni później. Rajd promujący zdrowy tryb życia nosi nazwę "Trzeźwo patrzę, trzeźwo jadę". Odcinek z Gdańska do Pasłęka miał swoją krótką przerwę właśnie w Elblągu. Wyprawę witał w bramie Urzędu Miejskiego wiceprezydent Bogusław Milusz i Książę Łeby Zbyszko I, który patronuje swoim poddanym w całym rajdzie

Umowa i poparcie Solidarności dla Andrzeja Dudy

5 maja Piotr Duda w imieniu Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” podpisał z kandydatem na Prezydenta RP Andrzejem Dudą „Umowę programową” oraz oficjalnie udzielił mu poparcia. - Wybory prezydenckie to wybory obywatelskie, a nie partyjne. „Solidarność” w ostatnich latach wskazywała kandydata, którego Związek popierał, ale dzisiejsze spotkanie jest historyczne. Po raz pierwszy podpisaliśmy „Umowę programową” z kandydatem na prezydenta – tłumaczył podczas konferencji prasowej, przewodniczący KK NSZZ „Solidarność”.

Atos dołącza do ścisłego grona liderów IT w Polsce

Atos, międzynarodowy lider usług cyfrowych, ogłosił nową strategię funkcjonowania na polskim rynku. Dzięki globalnemu przejęciu przez Atos Grupy Bull (której częścią jest także AMG.net) na początku 2015 roku, formalnie powstała nowa organizacja i jeden z głównych liderów na rynku technologii informacyjnych w naszym kraju. Nowy Atos, po połączeniu sił zBull i AMG.net, zatrudnia dziś w Polsce blisko 4000 osób.

Znamy Liderów Samorządu 25-lecia!

Zwieńczeniem pierwszego dnia obrad Europejskiego Kongresu Samorządów była uroczysta gala „Lider Samorządu 25-lecia", w której nagrodzono najlepszych samorządowców minionego ćwierćwiecza. W konkursie organizowanym przez dziennik „Rzeczpospolita" i Instytut Studiów Wschodnich, wyróżniono najlepszego wójta, burmistrza gminy miejsko-wiejskiej i miejskiej oraz prezydenta miasta na prawach powiatu. Nagrody wręczał m.in. Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa

Podczas pierwszej tury wyborów będzie wyjątkowa frekwencja?

W dniach od 2 do 4 maja zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie "Czy weźmiesz udział w I turze wyborów prezydenckich" Ponad 94% internautów odpowiedziało ,że TAK! Taki wynik może świadczyć, że kampania prezydencka jest interesująca, prowadzona z werwą i zaciętością która przyciąga uwagę zwykłego obywatela siedzącego przed telewizorem lub w internecie. Wysoka frekwencja według pewnych prognoz może sprzyjać kandydatom prawicowym, gdyż ten elektorat do tej pory nie chciał zbytnio udzielać się przy urnach wyborczych uważając , że głosowanie i tak nic nie zmieni. Tym razem prawica może odnieść spektakularny sukces co zachęca do aktywności również jej sympatyków.

Pucharu Polski i Mistrzostw Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup 2015

Rusza wyczekiwana przez wszystkich, jubileuszowa edycja Pucharu Polski i Mistrzostw Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup 2015. Pierwsze zawody sezonu odbędą się w dniach 8 – 10 maja jak co roku w Chałupach na kempingu Chałupy III.

Przyszłość samorządów rysuje się w Krakowie

Kraków, już od XIV wieku, jest tym miejscem, gdzie spotykają się Ci, którzy decydują o przyszłości Europy – powiedział Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa podczas uroczystej inauguracji Europejskiego Kongresu Samorządów – prestiżowego wydarzenia, którego pierwsza edycja rozpoczęła się dziś (4 maja) w Centrum Kongresowym ICE Kraków. W dwudniowej konferencji bierze udział ponad 900 wybitnych gości z całej Europy!

Roman Polański z nagrodą „Pod Prąd”

Roman Polański, który w szczególny sposób przyczynia się do wspierania kina i kultury niezależnej, został laureatem nagrody „Pod Prąd". Zdobywca Oscara i autor słynnego „Dziecka Rosemary" odebrał statuetkę osobiście podczas Gali otwarcia 8. edycji Festiwalu PKO OFF CAMERA. W długą podróż pod prąd wbrew modom i schematom wyruszył właśnie z Krakowa, który nazywa "swoim miastem"

Ogłoszenie Konkursu Literackiego Miasta im. Bolesława Faca

Prezydent Miasta Gdańska serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w Konkursie Literackim Miasta Gdańska im. Bolesława Faca. Kolejna edycja konkursu to szansa dla literatów, którzy stworzyli dzieła, których nie mieli możliwości dotąd wydać.Konkurs obejmuje swoim zakresem poezję, prozę i esej. Tematyka utworów może być dowolna. W konkursie uczestniczyć mogą członkowie literackich stowarzyszeń twórczych i autorzy niezrzeszeni.

Rajd Rowerowy z Łeby do Szczyrku: Postój w Wejherowie

Cykliści z Łeby i Wicka przejadą ponad tysiąc kilometrów na rowerach w ramach Rajdu Rowerowego Łeba-Szczyrk. Krótki postój zaplanowali 3 maja ok. godz. 14 na wejherowskim rynku.
stat4u