SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Polska

Rodzina 500 +. Pytania i odpowiedzi

Program Rodzina 500+ będzie uruchomiony najpóźniej w kwietniu 2016 r.” – zapowiedziała we wtorek premier Beata Szydło. Z programu skorzysta ponad 2 mln polskich rodzin. Prezentujemy najczęstsze pytania i odpowiedzi na jego temat.

Prezydent Komorowski wymyślił nowy rodzaj kary za Smoleńsk?

Bronisław Komorowski najwyraźniej pozbierał się po sromotnej porażce w wyścigu do Belwederu i coraz częściej bywa w przychylnych mu mediach. Wczoraj 30 listopada na stołku u Moniki Olejnik w "Kropce nad i" ujawnił swoją inteligencję polot i elokwencję min. na temat śledztwa smoleńskiego czym zadziwił zapewne niejednego telewidza.

Prezydenckie projekty już w Sejmie

Prezydent Andrzej Duda skierował do Sejmu projekty ustaw o obniżeniu wieku emerytalnego oraz o zwiększeniu kwoty wolnej od podatku. Pierwsza ustawa pozwala przejść na emeryturę kobietom w wieku 60 lat, mężczyznom w wieku 65 lat. Druga podwyższa kwotę wolną do 8002 zł.

Po co ten cały jazgot z TK?

Gorączka polityczna wokół Trybunału Konstytucyjnego sięga zenitu. Najbliższe dni mogą doprowadzić do wrzenia a atakowanie i wręcz straszenie Prezydenta odpowiedzialnością przed Trybunałami trąca groteską!

Prokuratura oskarża za reklamę wódki

Rok pozbawienia wolności i kara grzywny grozi pracownicy toruńskiej agencji, która jest autorem bulwersującej reklamy wódki „Extra Żytnia”. 28-letnia Marta S. jest mieszkanką Olsztyna. Reklamę wykonała na zlecenie wynajętej przez Polmos Bielsko – Biała agencji z Torunia. Kobieta przyznała się do winy. Zeznała, że ze względu na młody wiek, nie miała wystarczającej wiedzy o stanie wojennym i wydarzeniach, które miały miejsce w 1982 roku w Lubinie. W prokuraturze powiedziała, że żałuje tego, co się stało.

Premier Donald Tusk przed Trybunał Stanu?

W dniach 28-29 listopada zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy premier D.Tusk powinien stanąć przed Trybunałem Stanu?" Blisko 80% internautów odpowiedziało ,że TAK. Wynik tego głosowania może świadczyć, że Polacy chcieli by aby były premier podzielił się swoją wiedzą na temat np. katastrofy smoleńskiej ale też być może innych afer ostatnich ośmiu lat rządów PO-PSL.

Raport o polskich metropoliach

Już po raz trzeci firma doradcza PwC przygotowała „raport o polskich metropoliach", analizujący sytuację w 12 największych miastach kraju. Jak zaznaczył współautor opracowania prof. Witold Ormowski, raport nie ma charakteru rankingu, ale pokazuje silne i słabe strony polskich metropolii, co może być wskazówką ich dalszego rozwoju. Autorzy raportu wskazują 7 głównych kapitałów metropolii: finansów, inwestycji, infrastruktury, instytucji, wizerunku, ludzi i jakości życia.

Prezes Trybunału Konstytucyjnego powinien podać się do dymisji?

W dniu 26 listopada zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy prezes Trybunału Konstytucyjnego powinien podać się do dymisji?" Ponad 72% odpowiedziało ,że TAK! Ten wynik może świadczyć , że autorytet prezesa TK a być może całego Trybunału ostatnio ucierpiał na wizerunku. Gierki polityczne , deklaracje poparcia dla określonej partii, wątpliwe wystąpienia w mediach osłabiają zaufanie obywateli do tej instytucji konstytucyjnej, co może rzutować osłabieniem zaufania do całego wymiaru sprawiedliwości. Może dymisja prezesa ten wizerunek by poprawiła?

V Ogólnopolski Konkurs Dziennikarski im. Krystyny Bochenek

Do 25 stycznia 2016 r. można zgłaszać prace do V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek. Konkurs, którego inicjatorem jest śląskie środowisko dziennikarskie, upamiętnia postać Krystyny Bochenek, wicemarszałek Senatu, wybitniej dziennikarki i absolwentki Uniwersytetu Śląskiego

Życzenia z okazji Święta Kolejarza

Z okazji Święta Kolejarza, w 170. rocznicę powstania Polskiej Kolei, życzę wszystkim Kolejarzom i pracownikom kolei wszelkiej pomyślności i poczucia dumy z kolejarskiej służby.

Referenda dla obywateli

Dotychczasowa ustawa o referendum ogólnokrajowym to kiełbasa na kiju – niby jest, lecz politycy tak ją obwarowali, ustanowili sobie tyle zabezpieczeń, że w praktyce realizacja tego obywatelskiego prawa jest bardzo trudna –mówił Piotr Duda przewodniczący NSZZ Solidarność podczas debaty poświeconej referendom, jaka odbyła się w Warszawie 23 listopada.

Polacy popierają prof. Glińskiego!

W dniach 24-25 listopada zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy prof. Gliński ma rację w sporze o teatr?" Ponad 90% internautów odpowiedziało ,że TAK! Chodziło oczywiście o rozdmuchaną prowokację w sprawie sztuki "Śmierć i dziewczyna" w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

Polacy popierają ułaskawienie Mariusza Kamińskiego!

W dniach 22-23 listopada zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy popierasz decyzję Prezydenta w sprawie ułaskawienia Mariusza Kamińskiego?" Ponad 74% internautów odpowiedziało ,że TAK! (GŁOSOWAĆ MÓGŁ KAŻDY) Wynik ten świadczy, że Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję zgodną nie tylko z własnym sumieniem i wiedzą prawniczą ale też z oczekiwaniami społecznymi Polaków. A to przecież oni wybrali Prezydenta w wolnych i powszechnych wyborach i dali mu mandat do podejmowania nawet trudnych decyzji!

Jarosław Kaczyński dziękuje „Solidarności”

Prezes PiS podziękował przewodniczącemu „S” oraz całemu Związkowi za wsparcie w trakcie trwania kampanii wyborczej. „Jestem przekonany, że idea budowania Polski solidarnej będzie nadal drogowskazem w relacjach Prawa i Sprawiedliwości oraz NSZZ Solidarność” – czytamy liście napisanym przez Jarosława Kaczyńskiego.

Z kim Jan Bury stoi na straży i w jakim organie?

Jan Bury który jest człowiekiem bez skazy co potwierdził katowicki sąd jest nie tylko wybitnym politykiem PSL-u, byłym posłem aż sześciu kadencji, ale też prawnikiem. Z racji swojej ogromnej wiedzy siedzi a raczej zasiada też w Krajowej Radzie Sądownictwa która jest konstytucyjnym organem stojącym na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów. Jeżeli ktokolwiek z tego grona jest oskarżony o jakiekolwiek przestępstwo to już jest niezły bigos. Poniżej skład szacownej KRS!

Batalia o sprawiedliwość - Jan Bury na wolności!

Ciekawy spektakl medialny mieliśmy w ostatnich dniach. Najpierw nocne zatrzymanie Jana Burego i przedstawienie zarzutów korupcyjnych przez CBA , potem transport do Katowic przed oblicze sądu i też nocne orzeczenie o braku środków zapobiegawczych! Do tego spór o Trybunał Konstytucyjny! O co w tym wszystkim chodzi?

Polska służba zdrowia w ruinie

Autorzy raportu OECD w podsumowaniu blisko 300-stronicowego opracowania piszą, że rosną długość życia, jakość opieki, dostęp do nowoczesnych leków. Jednym z niewielu wyjątków - jest Polska - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Marcin Zieleniecki wiceministrem

Ekspert "Solidarności" dr hab. Marcin Zieleniecki został wiceministrem rodziny, pracy i polityki społecznej. Informację przekazała minister Elżbieta Rafalska. Zieleniecki, nasz kolega z Zespołu Prawnego KK, który dwukrotnie znalazł się na liście 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce, będzie w MPiPS odpowiadał za departament ubezpieczeń społecznych i koordynację systemów zabezpieczenia społecznego, w randze podsekretarza stanu.

Senat zatwierdził nowelizację ustawy o Trybunale Konstytucyjnym

W dniu dzisiejszym w godzinach rannych Senat RP pomimo rozdzierania szat przez etosowego polityka Jana Rulewskiego przyjął wszystkie poprawki do ustawy w sprawie wyboru nowych sędziów TK.

Polacy mają bardzo duże zaufanie do rządu PiS!

W dniach 18-19 listopada zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy rząd Beaty Szydło dotrzyma obietnic?" Blisko 85% internautów odpowiedziało ,że TAK! Ten wynik może świadczyć, że powołanie nowego rządu większość naszych obywateli przyjęła z zadowoleniem i ,że zaufanie to rośnie wraz z podjętymi przez ten rząd wyzwaniami.

Posiedzenie Narodowej Rady Rozwoju z udziałem Prezydenta RP

20 listopada 2015 roku (piątek) o godz. 12.00 w Pałacu Prezydenckim Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda weźmie udział w posiedzeniu Narodowej Rady Rozwoju pt. Odpowiedzialna polityka klimatyczno-energetyczna – Diagnoza przed Konferencją Klimatyczną COP21

Sejm wybrał skład Komisji Etyki

Jak ważna jest to komisja nie trzeba nikogo przekonywać. Niestety zdarza się ,że niektórym posłom w poprzednich kadencjach etyki w postępowaniu niejako brakowało. 18 listopada wybrano członków tej komisji.

Rząd Beaty Szydło może zacząć pracę

W nocy 18 listopada rząd Beaty Szydło uzyskał wotum zaufania . 236 posłów było za a 202 przeciw. Wstrzymało się 18 -tu parlamentarzystów. Od tego momentu rząd może zacząć pracę i już to zrobił. Pierwszym działaniem pani premier był wniosek o odwołanie szefów wojskowych i cywilnych służb specjalnych czyli Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Służby Wywiadu Wojskowego. Sejmowa Komisja do służb specjalnych pozytywnie zaopiniowała te zmiany.

Blokada super-polska.pl na facebooku?

Przepraszamy ale na naszym facebookowym fanpagu i profilu osobistym usunięto wszystkie artykuły gdzie w linku była super-polska.pl Usunięto też całego zasobu facebooka wszystkie linki i wiadomości tam gdzie użyto ciąg wyrazów super-polska.pl . Jeżeli któryś z naszych czytelników kiedykolwiek wklejał link do naszego artykułu lub przesyłał znajomym to też ta treść została usunięta! Nie wiemy dlaczego tak się stało i wyjaśniamy tę sprawę. Czekamy na odpowiedź z facebooka.

Polacy nie chcą uchodźców?

W dniach 13-15 listopada zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy Polska powinna przyjmować islamskich uchodźców?" Tylko niespełna 5 % internautów odpowiedziało pozytywnie na zadane tak pytanie. Taki wynik może świadczyć , że po zamachach w Paryżu nasi obywatele jeszcze bardziej zrazili się do idei przyjmowania obcych przybyszy.

Blokada na facebooku?

Przepraszamy ale na naszym facebookowym fanpagu usunięto wszystkie artykuły gdzie w linku była super-polska. Nie wiemy dlaczego i wyjaśniamy tę sprawę. Czekamy na odpowiedź z facebooka.

Co z tym Trybunałem?

Według Konstytucji RP Sądy i Trybunały są władzą odrębną i niezależną od innych władz. Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego w sprawowaniu swojego urzędu są niezawiśli i podlegają tylko Konstytucji.

Łabędzi śpiew Ewy Kopacz

Dzisiejszy dzień (12 listopada) przejdzie do historii polskiego parlamentaryzmu nie tylko z powodu dymisji rządu koalicji PO-PSL ale także z kuriozalnego wystąpienia ustępującej pani premier.

Polacy wierzą ,że w Smoleńsku był zamach?

W dniach 10-11 listopada zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy wierzysz ,że w Smoleńsku był zamach?"Aż ponad 90% internautów odpowiedziało ,że TAK! Ten wynik nie może dziwić. Było dosyć czasu aby przez ponad 5 lat organy państwa mogły wyjaśnić w sposób należyty i rzetelny przyczyny tej katastrofy. A można raczej odnieść wrażenie, że zrobiono wiele aby sprawę zagmatwać, przykryć propagandą medialną a rodziny ofiar smoleńskich upokorzyć. Czy doszliśmy do punktu w którym już tylko Komisja Śledcza może stanąć na wysokości zadania? Czas pokaże!

Prezydent przywraca normalność!

Prezydent Andrzej Duda nie tylko podnosi Polskę z kolan i przywraca nam godność ale drobnymi gestami przywraca też normalność. Do niedawna musieliśmy się wstydzić nie tylko nawoływaniem do "macania kur na Mazurach" , skakaniem po krzesłach i pilnowaniem żyrandola który i tak zginął z kancelarii ale też za "czekoladowego kuraka" który miał przypominać orła za naszego Godła Narodowego.

89% Polaków popiera rząd PiS!

W dniach 9-10 listopada zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy rząd PiS da radę?" Ponad 89% internautów odpowiedziało twierdząco! Może to świadczyć ,że Polacy mają zupełnie dość obecnych rządów koalicji PO-PSL co potwierdzili w wyborach, że chcą dobrej zmiany i że osoby Macierewicza, Ziobry czy Kamińskiego zupełnie im w tym nie przeszkadzają. Z drugiej strony tak duże zaufanie społeczne zobowiązuje ekipę Beaty Szydło do rozważnego, skutecznego i uczciwego działania!

Macierewicz szefem MON! Sukces naszych czytelników!

W dniach 8-9 listopada zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. Czy Antoni Macierewicz powinien zostać ministrem obrony narodowej? Ponad 85% naszych czytelników odpowiedziało ,że TAK! Dzisiaj prezes Jarosław Kaczyński razem z premier Beatą Szydło potwierdzili te oczekiwania!

Cichy pogrzeb Kiszczaka

Wczoraj 7 listopada odbył się skromny, cichy i bez fanfar pochówek generała. W tym samym czasie przeprowadziliśmy na łamach naszej gazety sondaż pt. "Czy generał Kiszczak powinien mieć pogrzeb państwowy?" Ponad 82% internautów odpowiedziało, że NIE! /Wynik poniżej/

Nowe rozdanie w PSL-u czy wara od Elewarra?

PSL który stracił w ostatnich wyborach nawet poparcie mieszkańców wsi zmienił dziś, 7 listopada swojego lidera. Janusz Piechociński który nie obraził się nawet za nazwanie go w niewybredny sposób przez wicepremier Elżbietę Bieńkowską słowem powszechnie uznawanym za poniżające, doprowadził PSL na dno. Czy nowy lider Władysław Kosiniak Kamysz odbuduje zaufanie wyborców?

Historia „Solidarności” w obcych językach

Od lat powtarzano zastrzeżenia, że nie potrafiliśmy rozpropagować w Europie roli, jaką odegrała Solidarność w odzyskiwaniu niezależności przez kraje Europy Środkowej i Wschodniej. Byliśmy tak samo zadowoleni, że ze zdumieniem dowiedzieliśmy się, z mediów zachodnich, że przyczyną zmian w 1989 r. było… zburzenie muru berlińskiego!

Pierwsze posiedzenie Prezydium Rady Dialogu Społecznego

Dzisiaj, tj. 5 listopada 2015 r. w Centrum Partnerstwa Społecznego Dialog odbyło się pierwsze posiedzenie Prezydium Rady Dialogu Społecznego pod przewodnictwem przewodniczącego NSZZ Solidarność Piotra Dudy. Uzgodniono kwestie związane z organizacją nowej Rady, jej Biura, a także tematy, które powinny być podjęte na Posiedzeniu Plenarnym Rady

Ogólnopolski konkurs historyczny

Indeksy i roczne stypendia to główne wygrane w III edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego – "Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii (1970 – 1990)". Szkoły mogą się jeszcze rejestrować do 15. listopada.

Informacyjna akcja związkowa w „Biedronce”

Związkowcy z NSZZ „Solidarność” rozpoczęli dzisiaj od rana w Trójmieście akcję informacyjną w sklepach sieci „Biedronka” należącej do portugalskiego konsorcjum Jeronimo Martins. Akcja potrwa do czwartku 5 listopada br. i będzie prowadzona także w innych regionach.

Jarosław Kaczyński z największym zaufaniem wśród polityków!

W dniach 2-3 listopada zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Któremu politykowi ufasz najbardziej?" Wygrał bezapelacyjnie Jarosław Kaczyński z poparciem 65% . Na drugim biegunie znalazł się Janusz Piechociński z wynikiem 1 %. Jak internauci ocenili pozostałych polityków możesz zobaczyć na załączonej planszy.

Strajk w PKP Cargo od 9 listopada

Krajowy Komitet Protestacyjno Strajkowy w PKP CARGO S.A. przeprowadzi od 9 listopada kroczący strajk generalny. Rada Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ "Solidarność" skierowała pismo do premier Kopacz z żądaniem natychmiastowego wstrzymania pospiesznej restrukturyzacji spółki.

Górnicza „S” alarmuje: Te przepisy eliminują polski węgiel

Górnicza "Solidarność" zwróciła się do wicepremiera i ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego z apelem o niepodpisywanie projektów rozporządzeń dotyczących jakości paliw stałych. W ocenie związkowców nowe przepisy są źle skonstruowane, a ich wdrożenie doprowadzi do eliminacji polskiego węgla jako opału wykorzystywanego w przydomowych piecach.

Komitet Kobiet EKZZ w sprawie przemocy w pracy

Pierwsze po Kongresie EKZZ spotkanie Komitetu Kobiet EKZZ odbyło się w Brukseli w dniach 22-23 października. Z ramienia "Solidarności" uczestniczyły w nim Joanna Kruk, przewodnicząca Sekcji Kobiet, stały członek grupy oraz Katarzyna Bartkiewicz z Biura Zagranicznego KK jako tłumacz

TK: kwota wolna od podatku niezgodna z konstytucją

Przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ustalające kwotę wolną od podatku w wysokości 3089 zł są niezgodne z konstytucją i tracą moc 30 listopada 2016 r. - uznał Trybunał Konstytucyjny. Według TK, przepisy są niezgodne z konstytucją w zakresie, w jakim nie przewidują mechanizmu korygowania kwoty zmniejszającej podatek, czyli kwoty wolnej, gwarantującego co najmniej minimum egzystencji, informuje Polska Agencja Prasowa.

„Solidarność” gratuluje PiS-owi zwycięstwa

„Aby dobra zmiana (…) była nie tylko wyborczym hasłem, ale i programem Państwa rządu, który zostanie zrealizowany” pisze w oficjalnym liście gratulacyjnym przewodniczący KK NSZZ „S”, Piotr Duda, do prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego. Przewodniczący ma nadzieję, że nowy rząd będzie realizował umowę programową, którą Związek podpisał z Prezydentem RP, Andrzejem Dudą.

Podajemy nazwiska nowych Posłów!

Tu możesz znaleźć podział mandatów według województw i okręgów wyborczych. Swoje województwo możesz wybrać na lewym pasku witryny.

Ostateczne wyniki wyborów parlamentarnych 2015

PKW podczas konferencji prasowej ogłosiła dzisiaj wyniki niedzielnego głosowania z podziałem mandatów i listą nazwisk posłów, którzy zasiądą w parlamencie. Zwycięzca głosowania Prawo i Sprawiedliwość otrzyma 235 mandatów w Sejmie i może rządzić samodzielnie.

Polacy nie mają zaufania do PKW!

W dniach 25-27 października zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy masz zaufanie do PKW?" Pytanie miało związek ze zgłaszanymi licznymi nieprawidłowościami dotyczącymi błędów w drukowaniu kart wyborczych, długiego okresu zliczania głosów czy też opóźnień z publikacją wyników. Blisko 95% internautów wyraziło swoją troskę o PKW i stwierdziło ,że NIE MA DO TEJ INSTYTUCJI ZAUFANIA!

Gdańska „Solidarność” składa skargę na zarząd TVP SA

W związku z odmową emisji spotu promującego kampanię społeczną pt. „sprawdzam polityka” Zarząd Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” złożył skargę do zarządu Telewizji Polskiej SA w Warszawie.

Maciek Rutkowski Mistrzem Polski w Windsurfingu Wave

23-letni Maciek Rutkowski został Mistrzem Polski w windsurfingowej formule wave. Rutkowski to jedyny zawodowy windsurfer w kraju a zarazem jedyny Polak uczestniczący w zmaganiach Pucharu Świata PWA

Polacy nie mają zaufania do PKW!

Trwa liczenie głosów a raczej zliczanie przez Komisje Wyborcze różnego szczebla. Przewaga PiS-u maleje niepokojąco. Te sygnały które docierały z kraju odnośnie błędów w drukowaniu kart wyborczych mogą nasuwać różne domysły. Obecnie wynik podawany w mediach odnośnie wygranej PiS-u różni się już niecałe 2% w stosunku do pierwszego wyniku. A podobno maksymalny błąd mógł wynieś nie więcej niż 2%. Głosowanie na stronie naszej gazety wciąż trwa! Ty też możesz wyrazić opinię!

Order dla premier Kopacz od „Solidarności” w Biedronce

Podczas manifestacji 22/10 w Warszawie związkowcy z Biedronki przekazali specjalny order dla premier Ewy Kopacz.

Krzyżyk na drogę. Manifestacja w Warszawie

Przywieźliśmy trumnę z atrybutami władzy PO i PSL – ośmiorniczkami, kasetami, winem. Władza zajmuje się właśnie tym. Wierzę w to, że społeczeństwo jej powie: krzyżyk na drogę – mówił do manifestujących związkowców zastępca przewodniczącego regionu śląsko-dąbrowskiego NSZZ "Solidarność" Piotr Nowak.

Trojański Koń Platformy?

Michał Kamiński zwany popularnie "Misiem" jest politykiem barwnym, inteligentnym i zmiennym. Gdzież to on nie był i komu nie służył? Obecnie doradza Ewie Kopacz i podobno pisze jej przemówienia na różne okazje. Ale czy szykuje się już do nowej roli? /zobacz zdjęcie/

Dzisiaj Prezydent RP powołał członków Rady Dialogu Społecznego

Dzisiaj prezydent Andrzej Duda powołał członków i przedstawicieli Rady Dialogu Społecznego. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim o godz. 13.00. - Wiążemy z RDS wielkie nadzieje - mówi Piotr Duda, przewodniczący KK.

Co powiedziałby nam ksiądz Jerzy

O jak najszybsze ogłoszenie błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki świętym Kościoła katolickiego modlono się w czasie obchodów 31. rocznicy jego męczeńskiej śmierci. Myślą przewodnią uroczystości były słowa Patrona Solidarności: „Bądźmy silni miłością, męstwem oraz nadzieją”.

PiS rozgromił rywali w debacie TV!

W dniach 20-21 października zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. " Kto wygrał debatę partyjną w TV" Aż 70% internautów wskazało na Prawo i Sprawiedliwość! Wyniki pozostałych komitetów możesz zobaczyć na załączonym wykresie.

Beata Szydło znokautowała Ewę Kopacz!

W dniach 19-20 października zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Kto wygrał debatę telewizyjną?" pomiędzy dwoma liderkami partyjnymi. Debata odbyła się 19 października w wiodących telewizjach. Aż 94 % internautów poparło wystąpienie przyszłej premier Beaty Szydło. Komentarz jest zbyteczny ale nie należy popadać w pychę tylko pójść na wybory!

Nikt bezpośrednio nie odpowiada za służbę zdrowia

Trudno określić jaki mamy w Polsce system służby zdrowia, za który z jednej strony nikt bezpośrednio nie odpowiada, a z drugiej brakuje wypracowanych mechanizmów określających model, siatkę płac, zatrudnienie. Trudno w takich warunkach rozmawiać o poprawie jej funkcjonowania – to główne wnioski z dyskusji panelowej podczas Krajowej Sekcji Służby Zdrowia NSZZ „Solidarność”, która odbyła się 17 października w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej.

Cała Polska kłania się sztandarami

Okazją do refleksji nad stanem polskiego państwa i polskiej rodziny stała się 31 rocznica śmieci patrona i kapelana NSZZ „Solidarność”, obchodzona 18 października na tamie we Włocławku. To główne przesłania zawarte w homilii ks. prałata Zbigniewa Szygendy podczas uroczystej mszy świętej w tamtejszym Sanktuarium Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Rzetelność Tomasza Lisa najgorzej oceniona przez internautów!

W dniach 17-18 października zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Kto z nich potrafi zapominać o rzetelności dziennikarskiej?" Najwięcej negatywnych ocen bo aż 52% uzyskał Tomasz Lis , na drugim miejscu uplasował się Piotr Kraśko a na trzecim Justyna Pochanke. Akurat dwie z tych osób ma poprowadzić dzisiejszą debatę pomiędzy Beatą Szydło i Ewą Kopacz. Czy internauci się mylili odnośnie oceny tych dziennikarzy dowiemy się już dzisiaj wieczorem. Pozostałe wyniki w załączonej tabeli.

Gruntowna naprawa służby zdrowia wymaga dialogu

Polski system zdrowia jest poważnie chory i jego naprawa to decyzje polityczne. W przyszłym tygodniu prezydent powoła Radę Dialogu Społecznego, gdzie będzie miejsce do prawdziwego dialogu – to główne wnioski, jakie padły podczas odbywającej się w Gdańsku w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej, Krajowej Sekcji Służby Zdrowia NSZZ „Solidarność”.

"Wyczyścić tę stajnię Augiasza". Rolnicy z Pyrzyc na wolności

Rolnicy z Pyrzyc, zatrzymani w zeszłym tygodniu przez Centralne Biuro Śledcze wyszli dzisiaj na wolność. Z poręczeniem w ich sprawie występował Piotr Duda, przewodniczący KK oraz Marek Sawicki, minister rolnictwa. - To jeszcze nie koniec - zapowiada Mieczysław Jurek, szef szczecińskiej "Solidarności".

Sprawdzampolityka - Milion przekroczony!

W 11 dniu kampanii „Sprawdzam Polityka” stronę www.sprawdzampolityka.pl odwiedziło ponad 133 tys. nowych użytkowników, a strona zaliczyła 1 043 780 odsłon. Ponad 80 proc. wejść jest z urządzeń mobilnych, a ponad połowa z pięciu dużych miast. Najwięcej, bo aż 24 proc. z Warszawy.

Maria Ochman w Narodowej Radzie Rozwoju

Maria Ochman, szefowa Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność" zostanie dzisiaj członkiem Narodowej Rady Rozwoju, powołanej przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Ochman została zgłoszona przez Piotra Dudę, przewodniczącego KK. Będzie brała udział w pracach sekcji ochrony zdrowia.

Protest w Dniu Edukacji Narodowej

Jesteśmy tu, bo żyjemy i pracujemy w kraju, w którym nauczyciele zarabiają najmniej w Europie - mówił Ryszard Proksa, przewodniczący Sekretariatu Oświaty i Wychowania NSZZ "S" przed Kancelarią Premiera. Kilkanaście tysięcy nauczycieli protestowało w Dniu Edukacji Narodowej w Warszawie.

Beata Szydło deklasuje Ewę Kopacz!

W dniach 13-14 października zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Która z pań była by lepszym premierem?" Do wyboru była Beata Szydło i Ewa Kopacz. Wynik tego sondażu był do przewidzenia ale aż 93% głosów internautów dla kandydatki PiS na premiera Beaty Szydło to deklasacja urzędującej premier Ewy Kopacz./Zobacz wynik /

Przywrócić dowództwo Marynarki Wojennej do Gdyni

Na dzisiejszej konferencji prasowej kandydat do Sejmu Marcin Horała, wraz kandydatem do Senatu Jerzym Miotke przedstawili stanowisko w sprawie sytuacji Marynarki Wojennej:

Poręczenie za 11 rolników z Pyrzyc

Przewodniczący "Solidarności" Piotr Duda wystąpił do prokuratora okręgowego w Szczecinie z poręczeniem za 11 rolników z Pyrzyc. W związku ze śledztwem w sprawie zakupu ziemi od Agencji Mienia Rolnego zastosowano wobec nich areszt tymczasowy. Rolnikom zarzuca się działanie w zorganizowanej grupie przestępczej i ustawianie przetargów, co miało narazić Skarb Państwa na straty.

Dzień Nauczyciela - protest zamiast święta!

Dzień Edukacji Narodowej powinien być radosnym świętem wszystkich pracowników oświaty. Zamiast tego jest dniem protestu o tak podstawowe sprawy jak wyższe nakłady na edukację czy podwyżkę wynagrodzeń.

Ogniwa tego samego łańcucha. Protest "Solidarności" służby zdrowia

12 października br. znów było gorąco przed Ministerstwem Zdrowia. Ponad tysiąc związkowców z "Solidarności" ratowników medycznych i innych pracowników służby zdrowia z całej Polski domagało się równego traktowania, zerwania z plagą umów śmieciowych, zaprzestania dalszej komercjalizacji i prywatyzacji sektora oraz podwyżek płac dla wszystkich pracowników sektora ochrony zdrowia.

Sprawdzam Polityka: 100 tys. odsłon dziennie!

Na stronę www.sprawdzampolityka.pl co godzinę wchodzi 500 nowych użytkowników. Po 6 dniach kampanii strona zanotowała ponad 600 tys. odsłon i ponad 70 tys. nowych użytkowników. To kolejna odsłona obywatelskiej kampanii społecznej prowadzonej przez NSZZ "Solidarność". W poprzedniej edycji - przy okazji eurowyborów - strona zanotowała blisko 2 mln odsłon.

PiS deklasuje rywali!

W dniu 11 października zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Którą partię popierasz?" Zwyciężyło bezapelacyjnie Prawo i Sprawiedliwość uzyskując 55% głosów , przed Platformą Obywatelska i Partią Korwin. Wyniki widoczne na zdjęciu. Wyniki sondażu z 4 października możesz zobaczyć poniżej.

W mojej ocenie winna jest Polska i Federacja Rosyjska - wywiad z Piotrem Walentynowiczem

Znam tylko jedną osobę, która miała czelność taki kłam wypowiedzieć publicznie ( że państwo polskie zdało egzamin) i jest to na szczęście dla nas wszystkich i naszej ojczyzny były już prezydent Bronisław Komorowski. - rozmawiał Andrzej Ficek

Wybory parlamentarne 2015 - ważne terminy z kalendarza wyborczego

Zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 25 października 2015 r. Warto wcześniej przygotować się do głosowania w wyborach parlamentarnych. Przedstawiamy ważne terminy z kalendarza wyborczego.

Sprawdź, zanim podejmiesz decyzję. Nowa odsłona na www.sprawdzampolityka.pl

W nadchodzących wyborach o mandat parlamentarzysty ubiega aż 450 dotychczasowych posłów i senatorów. Dzięki naszej kampanii można sprawdzić, jakie podejmowali decyzje w czasie swojej aktywności w parlamencie - mówi Piotr Duda, przewodniczący KK. Dzisiaj w Katowicach podczas konferencji prasowej lider Związku objaśniał na czym polega kampania "Sprawdzam polityka".

Większość Polaków zgadza się z Antonim Macierewiczem!

W dniu 8 października zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. " Czy zgadzasz się z Antonim Macierewiczem?" Sondaż ten był związany z niewybrednymi atakami na posła Macierewicza ze strony mediów przyjaznych obecnej władzy po jego wizycie w USA. Głosować mógł każdy i okazało się, że aż blisko 96% internautów popiera wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości.

100 dni do EHF Euro 2016

Od 15 do 31 stycznia Kraków wraz z Gdańskiem, Katowicami i Wrocławiem będą gospodarzami XII Mistrzostw Europy w piłce ręcznej mężczyzn

W 31. rocznicę narodzin dla nieba

Ksiądz Jerzy Popiełuszko uosabiał to, czym była i jest „Solidarność”. Zbliża się 31 rocznica męczeńskiej śmierci patrona Związku.

PiS deklasuje rywali! Zobacz niezależny sondaż!

W dniu 4 października przeprowadziliśmy sondaż dotyczący poparcia partii politycznych startujących w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Zwyciężył zdecydowanie PiS przed PO i Partią Korwin. Zobacz wynik pozostałych partii politycznych.

Tylko 3% Polaków wierzy w obietnice Ewy Kopacz!

W dniach 1-2 października zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy wierzysz w obietnice premier Ewy Kopacz?" Okazało się że tylko 3% internautów odpowiedziało pozytywnie na to pytanie? Ten wynik może dowodzić, że Polska jest źle zarządzana, a propaganda przyjaznych mediów , TV, radia i prasy nie przynosi spodziewanych efektów. Tak jak w przypadku wyborów prezydenckich internet i media społecznościowe pokazują swoją siłę i niezależność. Czy można jeszcze upaść niżej? I czy wynik 3% może jeszcze się obniżyć do wyborów? Nie wiemy. Ale że jest to tendencja stała świadczy to ,że gdy podobne pytanie zadaliśmy w czerwcu tego roku to Ewie Kopacz ufało jeszcze 27% internautów.

Ponad 87% Polaków jest dumnych z Prezydenta Andrzeja Dudy!

W dniach 29-30 września zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy jesteś dumny z Prezydenta?" 87,83% internautów odpowiedziało zdecydowanie ,że TAK! Ten wynik świadczy ,że Prezydent Andrzej Duda w niespełna dwa miesiące od zaprzysiężenia przekonał do siebie, swoją postawą, otwartością i uczciwością większość Polaków

Dzieci gorszego Boga

28 września br. kilka tysięcy związkowców ze służby zdrowia z całej Polski protestowało w Warszawie. Manifestację zorganizowali przedstawiciele: diagnostów, dietetyków, elektroradiologów, fizjoterapeutów, masażystów, pracowników farmacji, radioterapeutów, techników analityki medycznej i ratowników medycznych.

Kraków i Warszawa wspólnie wydadzą dzieła Jana Pawła II

W poniedziałek (28 września) w Domu Biskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3 odbyło się uroczyste podpisanie listu intencyjnego w sprawie krytycznego wydania dzieł literackich Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Sygnatariuszami listu byli: Kardynał Stanisław Dziwisz, Kardynał Kazimierz Nycz, Zastępca Prezydenta Warszawy Jarosław Jóźwik, Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda.

Prawo i Sprawiedliwość będzie rządziło samodzielnie?

W dniach 25-26 września zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Którą partię popierasz?" Aż 47% internautów wskazało PiS co może oznaczać, że gdyby taki wynik utrzymał się w wyborach 25 października to ta partia mogła by rządzić samodzielnie.

Rząd oszukał górników, zmarnował czas i środki

Nowa Kompania Węglowa nie powstanie do końca miesiąca. 24 września podczas spotkania ze związkowcami wiceminister skarbu państwa odpowiedzialny za górnictwo Wojciech Kowalczyk poinformował, że porozumienie podpisane 17 stycznia przez górnicze związki i stronę rządową w obecności premier Ewy Kopacz, nie zostanie zrealizowane w terminie.

Rząd PO praktycznie nie ma już żadnego mandatu społecznego!

W dniach 22-24 września zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. "Czy zgadzasz się z decyzją rządu PO w sprawie przyjęcia imigrantów?" Aż ponad 96% internautów odpowiedziało, że nie zgadza się z tym rządem! Jeżeli decyzje tego rządu tak bardzo rozmijają się z oczekiwaniami społeczeństwa to trzeba zadać sobie pytanie o co chodzi ? I kogo ten rząd reprezentuje?

Zembala do prokuratury - jest zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa

Zgodnie z decyzją Komisji Krajowej, „Solidarność” złożyła do prokuratora generalnego zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez ministra zdrowia Mariana Zembalę. Zarzuca mu podpisanie rozporządzenia, które jest wynikiem porozumienia zawartego tylko z jednym związkiem zawodowym, co łamie ustawę o związkach zawodowych i jest sprzeczne z konstytucyjną zasadą równości wobec prawa.
stat4u