SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo kujawsko-pomorskie

Bydgoski Chór Kameralny Akademii Muzycznej na światowym konkursie chórów w Spittal

Bydgoski Chór Akademii Muzycznej zajął 4 miejsce w kategorii A (utwory obowiązkowe oraz utwory współczesne) tracąc jedynie 3,5 pkt. do zwycięskich zespołów z Indonezji i Austrii.

Czerwiec w Straży Miejskiej w Toruniu

Prawie 800 patroli samodzielnych i z policją, patrole wodne i rowerowe, akcje prewencyjne, Bezpieczna Strefa Turystyczna, zabezpieczanie imprez masowych i pilnowanie porządku – toruńscy strażnicy miejscy mieli w czerwcu sporo pracy.

Bydgoszcz z „Ukraińskim nurtem”

W niedzielę (6 lipca) bydgoszczanie mogli wysłuchać pierwszego z dziewięciu koncertów w ramach „Rzeki muzyki”. Mieszkańcom zaprezentowali się: Konstanty Vilensky, Oleksandr Yankevych oraz Damian Wilma.

W Bydgoszczy w tenisa przez cały rok

Wkrótce przy stadionie „Zawiszy” zacznie się budowa hali tenisowej wraz z zapleczem i niezbędną infrastrukturą. Inwestycja umożliwi zawodnikom treningi przez cały rok.

Plaża miejska w Toruniu

Piasek, plaża, bezpłatne leżaki czy boiska do siatkówki plażowej. Na Błoniach Nadwiślańskich w Toruniu przez całe wakacje działa miejska plaża.

Bydgoszczanin Honorowym Ambasadorem miasta podczas 71. Tour de Pologne

W czwartek (3 lipca) Sylwester Szmyd otrzymał od prezydenta Rafała Bruskiego tytuł Honorowego Ambasadora Bydgoszczy podczas 71. Tour de Pologne.

Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz z wizytą w ratuszu

Prezydent Rafał Bruski podziękował piłkarzom bydgoskiego klubu za dotychczasowe sukcesy. Na ręce Anity Osuch, prezes klubu, przekazał voucher w wysokości 100 tysięcy złotych.

Oficjalnie zainaugurowaliśmy BIM w Bydgoszczy

W poniedziałek (1 lipca) Rafał Bruski przekazał klucze do Bram Miasta podczas inauguracji 37. Bydgoskich Impresji Muzycznych na Wyspie Młyńskiej. Przypominamy, że w ratuszu gościli także kierownicy zespołów uczestniczących w wydarzeniu. Spotkał się z nimi prezydent Rafał Bruski

TKK Pacific Toruń na podium

Trzy srebrne i jeden brązowy medal wywalczyli zawodnicy TKK Pacific Toruń podczas kolarskich Mistrzostwa Polski Sobótka 2014. Zawodniczki i zawodnicy TKK Pacific Toruń wywalczyli trzy wicemistrzowskie tytuły: Anna Plichta w jeździe indywidualnej na czas, a Monika Brzeźna i Wojciech Franczak w wyścigu ze startu wspólnego. Michał Paluta zajął 13 miejsce w wyścigu ze startu wspólnego oraz ósme w jeździe indywidualnej na czas, natomiast Dominik Oborski zajął 11 miejsce w „czasówce". Dorobek medalowy torunian uzupełnia brąz Bartka Warchoła w czasówce.

Kierownicy zespołów uczestniczących w BIM-ie w bydgoskim ratuszu

Tradycyjnie, na rozpoczęcie Bydgoskich Impresji Muzycznych wizytę w ratuszu złożyli kierownicy zespołów uczestniczących w wydarzeniu. Spotkał się z nimi prezydent Rafał Bruski.

Bydgoszcz - Dąb Wandy Poznańskiej w Alei Ossolińskich

W poniedziałek (30.06) odbyła się uroczystości oznaczenia Dębu Wandy Poznańskiej w ramach Jubileuszu 15-lecia Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego UKW.

Rower aglomeracyjny w Bydgoszczy– drugie podejście

Ruszył powtórzony przetarg na rower aglomeracyjny. Miasto będzie konsekwentnie zmierzać do stworzenia sieci wypożyczalni, które ułatwią poruszanie się po Bydgoszczy i okolicach.

Uczniowie w Bydgoszczy pochwalili się swoją wiedzą ekologiczną

Wymień skutki efektu cieplarnianego, podaj symbole ekologiczne znajdujące się na opakowaniach produktów - między innymi z takimi pytaniami zetknęli się uczniowie z całego regionu biorący udział w gali finałowej Konkursu Wiedzy Ekologicznej organizowanego przez spółkę ProNatura.

Z workiem medali wrócili z Radomia toruńscy paralotniarze z Grupy Falco.

Na zakończonych 22 czerwca 2014 r. XVI otwartych Mistrzostw Polski w motoparalotniarstwie klasycznym oraz II Mistrzostw Slalomowych w Radomiu toruńscy piloci zajęli czołowe lokaty w kilku konkurencjach. W Mistrzostwach Polski w motoparalotniarstwie klasycznym złoty medal wywalczył tandem Ryszard Zygadło i Barbara Grzegorczyk. Medal srebrny zdobył Wojciech Bógdał w klasie PL1 (wózki jednoosobowe). Po srebro sięgnęli też Norbert Nowicki i Katarzyna Stolarczuk (w klasie PL 2 - wózki tandemowe), a po brąz Agnieszka i Piotr Krupa.

Wyjątkowa fontanna zachwyciła mieszkańców Bydgoszczy

Tłumy bydgoszczan pojawiły się 26 czerwca 2014 r. podczas uroczystego odsłonięcia fontanny Potop w Parku Kazimierza Wielkiego.

W Bydgoszczy boisko i bieżnia do remontu

Wkrótce ruszy modernizacja obiektów sportowych przy ul. Sielskiej w Fordonie. Na głównym boisku powstanie nowa bieżnia 4–torowa okólna oraz bieżnia prosta 6-torowa wraz ze skocznią w dal. Zmodernizowane zostanie też boisko treningowe. Trwa wybór wykonawcy.

Nagroda Prezydenta Torunia

16 osób otrzymało 25 czerwca 2014 r. Nagrodę Prezydenta Torunia podczas uroczystej gali w Dworze Artusa. Prestiżowe wyróżnienie honoruje osoby, które swoją codzienną pracą, aktywnością i zaangażowaniem służą Toruniowi i jego mieszkańcom oraz przyczyniają się do promowania miasta w Polsce i na świecie. Dla laureatów wystąpili z koncertem: Chór Astrolabium pod dyrekcją Kingi Litowskiej oraz akordeonista Marcin Wyrostek z zespołem Coloriage.

Camerimage nad Brdą przez kolejne 3 lata!

Bydgoszcz w kolejnych latach ponownie zmieni się w stolicę światowego kina, goszcząc wybitnych przedstawicieli branży filmowej. Rada Miasta przyjęła projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej Miasta Bydgoszczy.

Barka Lemara w Bydgoszczy oficjalnie otwarta!

We wtorek (24.06.2014 r.) oficjalnie zainaugurowano działalność kulturalną na Barce Lemara – nowym miejscu bydgoskiej kultury i tradycji.

Swoją placówkę dyplomatyczną w Toruniu ma kolejne państwo - Republika Mołdawii.

23 czerwca 2014 r. w Toruniu gościł Ambasador Republiki Mołdawii Iurie Bodrug, który przyjechał na uroczystość otwarcia konsulatu i przekazania oficjalnych pełnomocnictw rządowych do pełnienia funkcji Konsula Honorowego toruńskiemu przedsiębiorcy Janowi Mrozowskiemu.

Zakończenie sezonu bydgoskiego „Chemika”

W poniedziałek (23.06 2014 r.) w kinie Helios odbyła się uroczysta gala zakończenia sezonu 2013/2014 Sekcji Piłki Nożnej Bydgoskiego Klubu Sportowego "Chemik".

Halabardnicy patrolują Toruń

Przez całe tegoroczne lato o zmierzchu po ulicach toruńskiej starówki będą chodzić strażnicy miejscy w strojach historycznych stylizowanych na XVI-wieczne.

Gimnazjaliści z Torunia górą

Gimnazjaliści z Torunia kolejny w czołówce województwa kujawsko-pomorskiego oraz kraju! Porównano średnie wyniki egzaminu gimnazjalnego.

Liga Europy: Zawisza poznał rywala

W siedzibie władz UEFA odbyło się losowanie drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Europy. Bydgoski Zawisza zagra z SV Zulte Waregem z Belgii.

Komplet widzów w hali Łuczniczka Bydgoszcz

Ponad siedem tysięcy kibiców dopingowało biało-czerwonych we wczorajszym (22.06) meczu z reprezentacją Brazylii. Niestety naszym siatkarzom nie udało się wygrać tego spotkania – przegrali z Brazylijczykami 0:3.

Toruń zajął V miejsce w rankingu Miast Atrakcyjnych dla Biznesu.

Nagroda została przyznana na Kongresie Regionów w Świdnicy. Toruń otrzymał wyróżnienie w kategorii miast od 150 do 300 tys. mieszkańców. Organizatorem rankingu był magazyn Forbes.

Pamięć o Sybirakach w Toruniu trwa!

W Toruniu i Grudziądzu obradowali przedstawiciele szkół, placówek i stowarzyszeń noszących imię Zesłańców Sybiru. Blisko sto osób z 28 szkół, placówek i stowarzyszeń z całej Polski uczestniczyło 5-7 czerwca 2914 r. w IV Ogólnopolskim Zjeździe Dyrektorów Szkół i Placówek oraz Prezesów Stowarzyszeń upamiętniających swoim imieniem Zesłańców Sybiru. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Razem posiejmy nasiona pamięci”.

Podsumowano konkursy ekologiczne w Bydgoszczy

W środę, 11 czerwca 2014 r. w bydgoskim Pałacu Młodzieży odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów i akcji ekologicznych przeprowadzanych w bydgoskich placówkach szkolno – wychowawczych w roku szkolnym 2013/2014.

Toruński szpital najlepszy w regionie

Specjalistyczny Szpital Miejski im. M. Kopernika w Toruniu został najlepszym szpitalem w województwie kujawsko-pomorskim w badaniu benchmarketingowym realizowanym w ramach Projektu „Portrety szpitali – mapy możliwości”.

Nowoczesne gabinety szkolne w Bydgoszczy za 1,3 mln zł

We wtorek, 10 czerwca, w Zespole Szkół Chemicznych przy ul. Łukasiewicza 3 prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski wręczył dyrektorom bydgoskich placówek oświatowych dyplomy potwierdzające przyznanie środków finansowych na wyposażenie i modernizację gabinetów, świetlic, bibliotek i przyszkolnych placów zabaw.

KOROWÓD RADOŚCI w TORUNIU

W sobotnie przedpołudnie, 7 czerwca 2014 roku, ulicami toruńskiej Starówki przemaszerowała w „Korowodzie radości” społeczność Zespołu Szkół Specjalnych Nr 6 w Toruniu.

Bydgoszczanie 25 – lecia nagrodzeni! Wygrał pianista Rafał Blechacz

Podczas uroczystej gali w Teatrze Polskim im. H. Konieczki nagrodzono laureatów bydgoskiego plebiscytu „Ludzie i Wydarzenia 25-lecia” organizowanego przez Gazetę Wyborczą. Mieszkańcy województwa przez dwa tygodnie głosowali na osobę zasługującą na miano człowieka 25-lecia wolności.

JUBILEUSZOWY MICHAYLAND w TORUNIU

Tysiące dorosłych i dzieci bawiło się 7 czerwca 2014 r. podczas XX Michaylandu na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu. Plenerową zabawę z okazji Dnia Dziecka zorganizowało już po raz 20. Oratorium działające przy parafii michalitów na toruńskich Rybakach. Na co dzień placówka jest miejscem zabawy, nauki i wychowania dla kilkuset dzieci z Bydgoskiego Przedmieścia. Tam mogą odrobić lekcje, zjeść ciepły posiłek czy rozwijać swoje zainteresowania.

Tablice przy Długiej 12 w Bydgoszczy przypominają…

Dwóch wybitnych bydgoszczan, dr Jana Biziela i Alojzego Stryszyka, upamiętniają tablice, które zostały odsłonięte na budynku przy ul. Długiej 12.

NAUKOWCY Z NASA w TORUNIU

W Torunia gości do 14 czerwca 20-osobowa grupa wybitnych uczonych, pracujących nad projektem satelity Planck.

Poznaliśmy laureatów pleneru rzeźbiarskiego

W piątek , 6 czerwca 2014 r.w Myślęcinku nagrodzono zespoły, których rzeźby spotkały się z uznaniem jury pod przewodnictwem dr. hab. Roberta Kai z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Tytuł mecenasa edukacji ekologicznej dla Urzędu Miasta Bydgoszczy

Fundacja Ekologiczna Arka wyróżniła nasze miasto za wsparcie dla działań ekologicznych w ramach edukacji młodzieży.

Toruńskie Planetarium działa od 20 lat.

W maju 2014 r. otrzymało od swoich widzów wspaniały prezent - miesięczny rekord frekwencji. Pod kopułą zasiadło aż 42.677 oglądających.

TORUŃSKA DROGA DO WOLNOŚCI

4 czerwca 2014 r. Toruń wraz z całą Polską świętował 25. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych. Przed południem na starówce została rozegrana gra miejska, której uczestnicy mieli okazję wcielić się w kandydatów Komitetu Obywatelskiego, a także wykazać wiedzą o Polsce i Toruniu przełomu lat 80. i 90. ubiegłego stulecia. Wygrała reprezentacja Gimnazjum nr 29, przed Gimnazjum nr 16 i Gimnazjum nr 24. W południe z ul. Różanej wystartował Bieg Wolności, w którym zmierzyli się uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Magiczne przedstawienie dla dzieci w Bydgoszczy

Z okazji Dnia Dziecka 3 czerwca 2014r. w Ośrodku Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej przy Domu Pomocy Społecznej „Słoneczko” ul. Gałczyńskiego 2 odbyło się magiczne przedstawienie.

Bydgoszcz - Dąb Wolności w Alei Ossolińskich

Dąb Wolności odsłonili jubilaci urodzeni w dniu 4 czerwca 1989 roku w Bydgoszczy. Każdy z jubilatów od Prezydenta Rafała Bruskiego otrzymał statuetkę „Liścia Dębu” z pamiątkowym grawerem. Środowe (4 czerwca) uroczyste odsłonięcie „Dębu Wolności” było ostatnim kadrem do filmu, o naszych jubilatach, którego produkcją zajmuje się Józef Herold. Zakończenie montażu filmu, planowane jest na połowę czerwca.

Bydgoszczanie dzieciom z krańca świata – zbiórka trwa

Do 30 czerwca trwa zbiórka przyborów szkolnych, które trafią do dzieci w Papui-Nowej Gwinei. W zbiórkę, zainicjowaną przez znaną propagatorkę czytelnictwa, Jolantę Niwińską, włączyły się bydgoskie szkoły. Pomóc ubogim Papuasom może każdy z nas. Wystarczy przygotować paczkę z przyborami szkolnymi, których brakuje uczniom w Papui: zeszyty w linie (48- i 96-stronicowe), zeszyty w kratkę do 60 stron, kredki, kolorowanki, długopisy (niebieskie i czarne), ołówki, flamastry, papier ksero, grube mazaki (niebieskie, czarne, czerwone, zielone) i korektory.

Znakomity występ toruńskiego kolarza

Znakomity występ toruńskiego kolarza w Wyścigu Pokoju do lat 23. Bartosz Warchoł zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej etapówki zaliczanej do Pucharu Narodów i zwiększył swoje szanse na start w mistrzostwach świata w Madrycie.

Sukces Business Link Toruń

Business Link Toruń rozpoczął swą działalność wraz z początkiem bieżącego roku. Toruńska placówka wystartowała z największą liczbą start-upów ze wszystkich Business Linków w Polsce. Po pierwszym kwartale BL Toruń zajmuje trzecie miejsce w Polsce pod tym względem.

Zawody żeglarskie w Toruniu

Przez Toruń, Solec Kujawski i Bydgoszcz przepłynęły 49. Długodystansowe Regaty Związku Miast Nadwiślańskich.Zawody, rozegrane na Wiśle między 30 maja a 1 czerwca, są kontynuacją wieloletniej (trwającej od 1936 roku) tradycji regat na Wiśle. Impreza ma charakter otwarty. Organizatorzy - Toruński Okręgowy Związek Żeglarski oraz Bractwo Bydgoskiego Węzła Wodnego - dostosowali podział klas do potrzeb zarówno żeglarzy jachtów wyczynowych, jaki i wszystkich typów jednostek turystycznych: kabinowych, otwartokabinowych, klasa windsurfing, omega, wolna, orion oraz samorządowa.

Wizyta węgierskich przyjaciół w Bydgoszczy

Około 30-osobowa delegacja Węgrów złożyła w ostatni weekend maja wizytę w grodzie nad Brdą. Wśród gości byli dyplomaci, pracownicy akademiccy i pracownicy firm węgierskich zamieszkujący w Polsce. W Bydgoszczy spotkali się z członkami Bydgoskiego Towarzystwa Przyjaciół Węgier, zwiedzili: bibliotekę Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Myślęcinek, kompleks sportowy Zawisza, Śródmieście z secesyjną ulicą Cieszkowskiego i dzielnicą muzyczną oraz wybudowaną w 1920 roku jako votum społeczeństwa miasta za odzyskanie niepodległości bazyliką.

Toruńscy strażnicy dzieciom

31 maja 2014 roku strażnicy miejscy z Torunia uczestniczyli w festynie rodzinnym z okazji Dnia Dziecka zorganizowanym przez Caritas Diecezji Toruńskiej.

Lolo Jones nie zawiodła w Bydgoszczy

Największa gwiazda tegorocznego Bydgoszcz Cup, amerykańska płotkarka Lolo Jones, mimo deszczowej aury nie zawiodła i wygrała bieg na 100 m przez płotki.

Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Kontakt" w Toruniu

Spektakl "Blue Boy" irlandzkiego teatru Brokentalkers otrzymał nagrodę główną zakończonego 30 maja 2014 r. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Kontakt". Najwięcej festiwalowych nagród trafiło do twórców z Litwy za "Mewę". Międzynarodowe jury obejrzało 12 przedstawień konkursowych. Wiele z nich dotykało palących problemów współczesności. Tak było wypadku zwycięzcy festiwalu, spektaklu "Blue Boy" w reżyserii Feidlima Cannona i Garego Keegana z teatru Brokentalkers (w koprodukcji z Quaternaire) z Irlandii.

Bydgoski Klaster Przemysłowy na targach PLASTPOL w Kielcach

W dniach 27-30 maja 2014 r. Bydgoski Klaster Przemysłowy uczestniczy w XVIII Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy, które odbywały się w Kielcach.

Lotnisko na Dzień Dziecka w Toruniu

Tort od prezydenta i wizyta na lotnisku - tak świętowali Dzień Dziecka podopieczni Zespołu Szkół nr 6 w Toruniu.

Hotel dla pszczół w Toruniu

Pierwszy z czterech w Toruniu hotelu dla pszczół samotnic i dzikich owadów zapylających zostanie otwarty w sobotę 31 maja 2014 r. w Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu.

Air Fair 2014 w Bydgoszczy

W piątek, 30 maja, na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 2 oficjalnie otwarto VIII międzynarodową wystawę „Wszystko dla Lotnictwa” Air Fair 2014.

Rusza modernizacja dworca w Bydgoszczy

Spółka PKP podpisała umowę z wykonawcą nowego dworca Bydgoszcz Główna. Łączna wartość realizowanego projektu to ok. 197 mln zł. Dziś zostanie przekazany plac budowy. W czerwcu ruszają prace.

W Toruniu rozbudują szpital

Prezydent Torunia Michał Zaleski podpisał pozwolenie na rozbudowę Wojewódzkiego Szpitala na Bielanach. Inwestycja ma kosztować około 500 mln zł. Tym samym będzie drugą co do wartości i wielkości w Toruniu po nowym moście drogowym.

Mój podatek budżet Torunia zasila, dzięki temu miasto dla mnie się rozwija!

Konkurs „Mieszkam w Toruniu – tu płacę podatki” zorganizował Urząd Miasta Torunia. Chciał w ten sposób zachęcić osoby, które nie są zameldowane w grodzie Kopernika, ale w nim faktycznie mieszkają, pracują i żyją do płacenia tu podatków.

Złota Setka 2013 dla Bydgoszczy

Bydgoszcz zwyciężyła w kategorii: najlepszy samorząd w plebiscycie Złota Setka 2013. To niezwykle ważne dla nas wyróżnienie, bo przyznawane przez samych przedsiębiorców. Co istotne: nasze miasto zdobyło je kolejny raz z rzędu!

Toruński Kopernik w barwach Bydgoszczy

We wtorek ( 27 maja ) na Rynku Staromiejskim w Toruniu prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski uczestniczył w dekorowaniu pomnika Kopernika koszulką w barwach Bydgoszczy.

Prezydent Torunia odznaczony!

Prezydent RP Bronisław Komorowski odznaczył prezydenta Torunia Michała Zaleskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski

Bydgoszcz - Łuczniczka szczęśliwa dla polskich siatkarek

Polska reprezentacja w siatkówce kobiet, pod wodzą bydgoszczanina Piotra Makowskiego, wywalczyła w Łuczniczce bezpośredni awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Trenerowi i siatkarkom gratulujemy.

Bydgoszcz - 90 lat Astorii!

Bydgoska Astoria obchodziła w sobotę (24 maja) jubileusz 90-lecia istnienia. Z tej okazji władze miasta, działacze, zawodnicy oraz trenerzy spotkali się, by wspólnie podsumować dotychczasową działalność klubu. W 1924 roku grupa ludzi interesujących się sportem postanowiła założyć klub sportowy. Głównym inicjatorem tego przedsięwzięcia był 17-letni wówczas Bernard Mrowiński, który zaproponował nazwę klubu – ASTORIA. Został też jego pierwszym prezesem. W marcu 1924 roku odbyło się pierwsze zebranie założycielskie.

Toruń wspiera naukę

Toruń „Samorządem Przyjaznym Szkole Rozwijającej Uczenie się Uczniów” . Tytuł został przyznany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, które od 2000 r. prowadzą program Szkoła Ucząca Się.

Bydgoszcz - Laureatka Stypendium Artystycznego Prezydenta odebrała wyróżnienie

Julia Wyszyńska, aktorka Teatru Polskiego spotkała się w piątek (23 maja) z prezydentem Rafałem Bruskim. Aktorce towarzyszył Pawł Łysak, dyrektor Teatru Polskiego.

W Toruniu będzie zielono

Wraz z rozpoczynającym się sezonem wegetacyjnym na terenie Torunia zostało posadzonych 187 drzew. Nowe nasadzenia znalazły się na Staromiejskim, na Bydgoskim Przedmieściu oraz na terenie między ulicami Prufferów, Iwanowskiej i Poznańskiej

Mistrzowie pięknego, głośnego czytania w Bydgoszczy wybrani!

Zakończyła się V edycja festiwalu Pięknego Głośnego Czytania młodzieży gimnazjalnej im. Kazimierza Hoffmana. Tytuł mistrza uzyskali Alan Grad i Irena Wosicka.

W Toruniu przybędzie miejsc pracy

Więcej miejsc pracy, inwestycje na terenach dawnej Elany i w podtoruńskiej strefie ekonomicznej. Na takie tematy z prezydentem Torunia Michałem Zaleskim rozmawiał Janusz Piechociński. Wicepremier i minister gospodarki 22 maja 2014 r. odwiedził toruński magistrat.

Prezydencki zakład o frekwencję

Bydgoszcz i Toruń powalczą o frekwencję w wyborach do Parlamentu Europejskiego 25 maja br.

Bydgoszcz - Darty dla PKP Intercity

W piątek 23 maja 2014 r. PKP Intercity S.A i Pojazdy Szynowe Pesa Bydgoszcz S.A. podpisały umowę na zakup 20 elektrycznych zespołów trakcyjnych. Wartość projektu to ponad 1,3 mld zł!

Bulwar w Toruniu gotowy do rekreacji

Ścieżki rowerowe, chodniki, miejsce do grillowania, boiska - tak po remoncie wygląda kolejny odcinek Bulwaru Filadelfijskiego. Prace objęły odcinek od mostu drogowego do przystani AZS. Inwestycja była realizowana w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji i dostała unijne dofinansowanie. Koszt prac to 3,39 mln zł.

Kolejne działania na rzecz estetyki Bydgoszczy

Nieestetyczne i zniszczone witryny zostały przysłonięte wystawą nawiązującą do festiwalu Synteza Sztuk - jest to pierwszy etap zmian na ul. Długiej. Kolejnym będą projekty artystyczne, które zostaną przygotowane pod konkretne miejsca i witryny.

Prezydent Torunia wyróżniony

Prezydent Michał Zaleski znalazł się w ścisłej czołówce Samorządowych Menedżerów Regionu w 9. edycji rankingu Filary Polskiej Gospodarki. Inni samorządowcy z regionu uznali, że właśnie prezydent Torunia jest w tej dziedzinie liderem. W rankingu uhonorowano również trzy toruńskie firmy.

Święto Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych im. gen. broni Władysława Sikorskiego w Bydgoszczy

We wtorek (20 maja) zastępca prezydenta Grzegorz Dołkowski wziął udział w uroczystych obchodach Święta Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych. 20 maja, dzień urodzin gen. W. Sikorskiego (20.05.1881r.), obchodzony jest jako oficjalne Święto Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych. Patron Centrum – gen. broni Władysław Sikorski – był nie tylko znanym mężem stanu, politykiem i dowódcą. To także, wybitny teoretyk wojskowości swoich czasów. Napisał kilka książek dotyczących historii wojen i sztuki wojennej, w tym swoje główne dzieło: ,,Przyszła wojna”. Dla instytucji, która ma w nazwie słowo ,,doktryny”, a która zajmuje się też zbieraniem doświadczeń, opracowaniem rozwiązań szkoleniowych oraz poszukiwaniem nowych zdolności sił zbrojnych, wybór takiego patrona był więc nad wyraz trafny.

W Toruniu działa Bezpieczna Strefa Turystyczna.

Od początku maja, jak co roku w sezonie turystycznym, toruńska Straż Miejska i policja zwiększyły liczbę patroli na starówce. Funkcjonariusze w mieszanych patrolach strzegą ładu i porządku w ramach Bezpiecznej Strefy Turystycznej. Dodatkowe siły patrolują ul. Szeroką z przyległościami, okolice Rynku Staromiejskiego, rejon ul. św. Ducha, Kopernika, Żeglarskiej i Mostowej, ul. Dąbrowskiego, pl. św. Katarzyny, okolice dworca PKS i Dworca Toruń Miasto oraz Bulwar Filadelfijski i ul. Jakuba. Szczególną uwagę zwracają na osoby dokonujące kradzieży, rozbojów oraz zakłócające ład i porządek publiczny. Specjalnym nadzorem zostały również objęte ławeczki usytuowane na terenie zespołu staromiejskiego

Festiwal Probaltica w Toruniu

Perełką tegorocznej edycji Festiwalu Probaltica był koncert finałowy. Przy pełnej widowni Sali Wielkiej Dworu Artusa zaprezentowali się: Zygmunt Rychter (dyrygent), Ewelina Nowicka (skrzypce) oraz Toruńska Orkiestra Symfoniczna.

„Tramwaj moich marzeń” w Bydgoszczy

Podsumowano konkurs plastyczny „Tramwaj moich marzeń”, który odbył się pod honorowym Honorowym Patronatem Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego.

„Drzwi otwarte” w Centrum Onkologii w Bydgoszczy

W sobotę, 24 maja, Centrum Onkologii w Bydgoszczy zaprasza na dzień otwarty.

Czerwone Maki pod Kopernikiem w Toruniu

18 maja 2014 r. Toruń włączył się w ogólnopolskie obchody 70. rocznicy bitwy pod Monte Cassino.

Innowacje światowej klasy w bydgoskiej fabryce

Lider polskiego przemysłu mleczarskiego, firma Mlekpol, uruchamia w Bydgoszczy najnowocześniejszą w Polsce i Europie linię produkcyjną.

Kuwejt chce inwestować w Toruniu

Ambasador Kuwejtu w RP, Adel Mohammed Hayat był gościem prezydenta Torunia 16 maja 2014 r. Dyplomata przyjechał do Torunia z okazji Dni Kultury Arabskiej i Muzułmańskiej, które odbywają się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika.

Jubileuszu 50-lecie Szkoły Podstawowej nr 47 w Bydgoszczy

Społeczny Fundusz Budowy Szkół i Centralna Rada Związków Zawodowych w 1962 roku podjęły decyzję o budowie Szkoły Podstawowej nr 47 przy ul. Mariana Buczka 18, obecnie ul. Czartoryskiego. Otrzymała ona imię Związków Zawodowych. W 2012/2013 roku nastąpiła przebudowa infrastruktury technicznej wraz z termomodernizacją budynku - wykonano prace poprawiające efektywność energetyczną budynku szkoły, modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody oraz wymieniono drzwi i okna. W nowo wyremontowanej szkole do klas kajakarzy i koszykarzy od roku szkolnego 2014/2015 dołączą także wioślarze. Bydgoski Klub Wioślarek będzie opiekował się grupą dziewcząt, a chłopcami Cywilno Wojskowy Związek Sportowy ,, Zawisza”.

Jubileusz Centrum Onkologii w Bydgoszczy

W czwartek 15 maja 2014 r. w bydgoskiej Operze Nova świętowano 20-lecie istnienia Centrum Onkologii. W uroczystości udział wzięła zastępca prezydenta Grażyna Ciemniak.

Toruński most wśród laureatów nagród Polskie Drogi XXI

Już po raz czternasty redakcja miesięcznika „Polskie Drogi” wraz z Instytutem Badawczym Dróg i Mostów oraz Ogólnopolską Izbą Gospodarczą Drogownictwa przyznali prestiżowe nagrody „Polskie Drogi XXI”. Wśród nagrodzonych znalazł się most gen. Elżbiety Zawackiej.

Bydgoszcz miastem atrakcyjnym turystycznie

W czwartek 15 maja 2014 r. zaprezentowano wnioski z raportu „Badanie ruchu turystycznego w Bydgoszczy w 2013 roku”.

Kredyt dla Torunia

Miasto zaciągnie 150 milionów złotych długoterminowego kredytu w Europejskim Banku Inwestycyjnym. Pieniądze przeznaczone zostaną na sfinansowanie planowanego deficytu oraz spłatę zaciągniętych wcześniej zobowiązań.

Sukcesy TKK Pacyfic Toruń

Zawodniczki Pacific Toruń zwyciężyły w kryterium ulicznym w Legnicy oraz zajęły czołowe miejsca w III serii Pucharu Polski. W miniony weekend tradycyjnie już zawodnicy i zawodniczki z naszego regionu walczyli o kolejne sukcesy w ramach Pucharów Polski.

Maestro Krzysztof Penderecki z wizytą w Bydgoszczy

Głównym punktem programu wizyty było uroczyste zasadzenie Dębu im. Krzysztofa Pendereckiego, w Bydgoskim Poczcie Dębów w Alei Ossolińskich. Kompozytor przyjchał do miasta na zaproszenie Prezydenta Rafała Bruskiego.

Dobiega końca budowa hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Bema w Toruniu.

Sportowcy z Torunia rozpoczęli pierwsze testy na hali widowiskowo-sportowej przy ul. Bema. Arena lekkoatletyczna przeszła debiutancką wizytację zawodników Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego. - Obecnie na hali trwają procedury odbiorowe – mówi prezes Toruńskiej Infrastruktury Sportowej Roman Skibiński. – Do końca czerwca chcemy przedłożyć odbiór do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowalnego w celu uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu.
stat4u