SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo kujawsko-pomorskie

W Toruniu będzie zielono

Wraz z rozpoczynającym się sezonem wegetacyjnym na terenie Torunia zostało posadzonych 187 drzew. Nowe nasadzenia znalazły się na Staromiejskim, na Bydgoskim Przedmieściu oraz na terenie między ulicami Prufferów, Iwanowskiej i Poznańskiej

Mistrzowie pięknego, głośnego czytania w Bydgoszczy wybrani!

Zakończyła się V edycja festiwalu Pięknego Głośnego Czytania młodzieży gimnazjalnej im. Kazimierza Hoffmana. Tytuł mistrza uzyskali Alan Grad i Irena Wosicka.

W Toruniu przybędzie miejsc pracy

Więcej miejsc pracy, inwestycje na terenach dawnej Elany i w podtoruńskiej strefie ekonomicznej. Na takie tematy z prezydentem Torunia Michałem Zaleskim rozmawiał Janusz Piechociński. Wicepremier i minister gospodarki 22 maja 2014 r. odwiedził toruński magistrat.

Prezydencki zakład o frekwencję

Bydgoszcz i Toruń powalczą o frekwencję w wyborach do Parlamentu Europejskiego 25 maja br.

Bydgoszcz - Darty dla PKP Intercity

W piątek 23 maja 2014 r. PKP Intercity S.A i Pojazdy Szynowe Pesa Bydgoszcz S.A. podpisały umowę na zakup 20 elektrycznych zespołów trakcyjnych. Wartość projektu to ponad 1,3 mld zł!

Bulwar w Toruniu gotowy do rekreacji

Ścieżki rowerowe, chodniki, miejsce do grillowania, boiska - tak po remoncie wygląda kolejny odcinek Bulwaru Filadelfijskiego. Prace objęły odcinek od mostu drogowego do przystani AZS. Inwestycja była realizowana w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji i dostała unijne dofinansowanie. Koszt prac to 3,39 mln zł.

Kolejne działania na rzecz estetyki Bydgoszczy

Nieestetyczne i zniszczone witryny zostały przysłonięte wystawą nawiązującą do festiwalu Synteza Sztuk - jest to pierwszy etap zmian na ul. Długiej. Kolejnym będą projekty artystyczne, które zostaną przygotowane pod konkretne miejsca i witryny.

Prezydent Torunia wyróżniony

Prezydent Michał Zaleski znalazł się w ścisłej czołówce Samorządowych Menedżerów Regionu w 9. edycji rankingu Filary Polskiej Gospodarki. Inni samorządowcy z regionu uznali, że właśnie prezydent Torunia jest w tej dziedzinie liderem. W rankingu uhonorowano również trzy toruńskie firmy.

Święto Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych im. gen. broni Władysława Sikorskiego w Bydgoszczy

We wtorek (20 maja) zastępca prezydenta Grzegorz Dołkowski wziął udział w uroczystych obchodach Święta Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych. 20 maja, dzień urodzin gen. W. Sikorskiego (20.05.1881r.), obchodzony jest jako oficjalne Święto Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych. Patron Centrum – gen. broni Władysław Sikorski – był nie tylko znanym mężem stanu, politykiem i dowódcą. To także, wybitny teoretyk wojskowości swoich czasów. Napisał kilka książek dotyczących historii wojen i sztuki wojennej, w tym swoje główne dzieło: ,,Przyszła wojna”. Dla instytucji, która ma w nazwie słowo ,,doktryny”, a która zajmuje się też zbieraniem doświadczeń, opracowaniem rozwiązań szkoleniowych oraz poszukiwaniem nowych zdolności sił zbrojnych, wybór takiego patrona był więc nad wyraz trafny.

W Toruniu działa Bezpieczna Strefa Turystyczna.

Od początku maja, jak co roku w sezonie turystycznym, toruńska Straż Miejska i policja zwiększyły liczbę patroli na starówce. Funkcjonariusze w mieszanych patrolach strzegą ładu i porządku w ramach Bezpiecznej Strefy Turystycznej. Dodatkowe siły patrolują ul. Szeroką z przyległościami, okolice Rynku Staromiejskiego, rejon ul. św. Ducha, Kopernika, Żeglarskiej i Mostowej, ul. Dąbrowskiego, pl. św. Katarzyny, okolice dworca PKS i Dworca Toruń Miasto oraz Bulwar Filadelfijski i ul. Jakuba. Szczególną uwagę zwracają na osoby dokonujące kradzieży, rozbojów oraz zakłócające ład i porządek publiczny. Specjalnym nadzorem zostały również objęte ławeczki usytuowane na terenie zespołu staromiejskiego

Festiwal Probaltica w Toruniu

Perełką tegorocznej edycji Festiwalu Probaltica był koncert finałowy. Przy pełnej widowni Sali Wielkiej Dworu Artusa zaprezentowali się: Zygmunt Rychter (dyrygent), Ewelina Nowicka (skrzypce) oraz Toruńska Orkiestra Symfoniczna.

„Tramwaj moich marzeń” w Bydgoszczy

Podsumowano konkurs plastyczny „Tramwaj moich marzeń”, który odbył się pod honorowym Honorowym Patronatem Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego.

„Drzwi otwarte” w Centrum Onkologii w Bydgoszczy

W sobotę, 24 maja, Centrum Onkologii w Bydgoszczy zaprasza na dzień otwarty.

Czerwone Maki pod Kopernikiem w Toruniu

18 maja 2014 r. Toruń włączył się w ogólnopolskie obchody 70. rocznicy bitwy pod Monte Cassino.

Innowacje światowej klasy w bydgoskiej fabryce

Lider polskiego przemysłu mleczarskiego, firma Mlekpol, uruchamia w Bydgoszczy najnowocześniejszą w Polsce i Europie linię produkcyjną.

Kuwejt chce inwestować w Toruniu

Ambasador Kuwejtu w RP, Adel Mohammed Hayat był gościem prezydenta Torunia 16 maja 2014 r. Dyplomata przyjechał do Torunia z okazji Dni Kultury Arabskiej i Muzułmańskiej, które odbywają się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika.

Jubileuszu 50-lecie Szkoły Podstawowej nr 47 w Bydgoszczy

Społeczny Fundusz Budowy Szkół i Centralna Rada Związków Zawodowych w 1962 roku podjęły decyzję o budowie Szkoły Podstawowej nr 47 przy ul. Mariana Buczka 18, obecnie ul. Czartoryskiego. Otrzymała ona imię Związków Zawodowych. W 2012/2013 roku nastąpiła przebudowa infrastruktury technicznej wraz z termomodernizacją budynku - wykonano prace poprawiające efektywność energetyczną budynku szkoły, modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody oraz wymieniono drzwi i okna. W nowo wyremontowanej szkole do klas kajakarzy i koszykarzy od roku szkolnego 2014/2015 dołączą także wioślarze. Bydgoski Klub Wioślarek będzie opiekował się grupą dziewcząt, a chłopcami Cywilno Wojskowy Związek Sportowy ,, Zawisza”.

Jubileusz Centrum Onkologii w Bydgoszczy

W czwartek 15 maja 2014 r. w bydgoskiej Operze Nova świętowano 20-lecie istnienia Centrum Onkologii. W uroczystości udział wzięła zastępca prezydenta Grażyna Ciemniak.

Toruński most wśród laureatów nagród Polskie Drogi XXI

Już po raz czternasty redakcja miesięcznika „Polskie Drogi” wraz z Instytutem Badawczym Dróg i Mostów oraz Ogólnopolską Izbą Gospodarczą Drogownictwa przyznali prestiżowe nagrody „Polskie Drogi XXI”. Wśród nagrodzonych znalazł się most gen. Elżbiety Zawackiej.

Bydgoszcz miastem atrakcyjnym turystycznie

W czwartek 15 maja 2014 r. zaprezentowano wnioski z raportu „Badanie ruchu turystycznego w Bydgoszczy w 2013 roku”.

Kredyt dla Torunia

Miasto zaciągnie 150 milionów złotych długoterminowego kredytu w Europejskim Banku Inwestycyjnym. Pieniądze przeznaczone zostaną na sfinansowanie planowanego deficytu oraz spłatę zaciągniętych wcześniej zobowiązań.

Sukcesy TKK Pacyfic Toruń

Zawodniczki Pacific Toruń zwyciężyły w kryterium ulicznym w Legnicy oraz zajęły czołowe miejsca w III serii Pucharu Polski. W miniony weekend tradycyjnie już zawodnicy i zawodniczki z naszego regionu walczyli o kolejne sukcesy w ramach Pucharów Polski.

Maestro Krzysztof Penderecki z wizytą w Bydgoszczy

Głównym punktem programu wizyty było uroczyste zasadzenie Dębu im. Krzysztofa Pendereckiego, w Bydgoskim Poczcie Dębów w Alei Ossolińskich. Kompozytor przyjchał do miasta na zaproszenie Prezydenta Rafała Bruskiego.

Dobiega końca budowa hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Bema w Toruniu.

Sportowcy z Torunia rozpoczęli pierwsze testy na hali widowiskowo-sportowej przy ul. Bema. Arena lekkoatletyczna przeszła debiutancką wizytację zawodników Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego. - Obecnie na hali trwają procedury odbiorowe – mówi prezes Toruńskiej Infrastruktury Sportowej Roman Skibiński. – Do końca czerwca chcemy przedłożyć odbiór do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowalnego w celu uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu.

Toruń - Rowerem wzdłuż Wisły

Otwarcie Wiślanej Trasy Rowerowej i piknik na starówce zainaugurowały 10 maja 2014 r. sezon turystyczny w Toruniu. Sezon turystyczny ruszył tego dnia w kilku miastach województwa kujawsko-pomorskiego. Punktem wspólnym było otwarcie Wiślanej Trasy Rowerowej, która przebiega przez nasz region.

Bydgoszcz - Misja Gospodarcza do Chin

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego reprezentując Miasto Bydgoszcz wspólnie z partnerami z samorządu województwa oraz Torunia i Grudziądza, a także lokalnymi przedsiębiorcami z branży spożywczej, w dniach od 11 do 17 maja, bierze udział w regionalnej misji gospodarczej do Chin.

„Radosne Serca” w Bydgoszczy

Uważasz, że jesteś wyjątkowy i masz talent? Od zawsze marzysz by tańczyć, śpiewać, malować, realizować się aktorsko? Chcesz spełnić swoje marzenia i wystąpić dla szerszej publiczności? V Ogólnopolskie Warsztaty Artystyczne „Radosne Serca” organizowane przez Fundację „Nowe Pokolenie” z Bydgoszczy to propozycja właśnie dla Ciebie!

Bydgoskie Dywany Kwiatowe

W sobotę i niedzielę (10-11 maja) Bydgoski Oddział Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Ogrodnictwa (SITO) zorganizowało kolejną, piątą edycję "Bydgoskich Dywanów Kwiatowych".

Kosmiczne warsztaty Młyna Wiedzy w Toruniu

Animatorzy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu i Fundacji New Space odwiedzili pierwsze szkoły w ramach projektu „The Universe – our home full of wonders”. W kosmicznych warsztatach wzięli udział uczniowie ze szkół w Wielkim Leźnie i Łubiance.

„Bydgoszcz miastem promującym zdrowe odżywianie”

W środę, 7 maja 2014 r. w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy odbyła się konferencja szkoleniowo-naukowa pt. „Bydgoszcz miastem promującym zdrowe odżywianie”.

W Bydgoszczy - Park pełen pracy

Dziesiątki nowoczesnych firm i setki atrakcyjnych miejsc pracy. Dzięki środkom pozyskanym z funduszy unijnych oraz sprawnemu zarządzaniu w Bydgoszczy udało się stworzyć park przemysłowo-technologiczny, który skutecznie przyciąga nowych inwestorów.

Toruński biznes w Chinach

Przedstawiciele dwóch toruńskich firm z branży spożywczej pojechali z misją gospodarczą do Chin. Wizyta w Szanghaju i Hefei potrwa od 11 do 17 maja 2014 r.

Miasteczko ruchu drogowego w Bydgoszczy oficjalnie otwarte!

Miasteczko służy do praktycznej nauki zasad ruchu drogowego. Wyposażone jest m. in. w sygnalizację świetlną, rondo, przejścia dla pieszych oraz znaki drogowe.

Toruński most na topie

Nowy most drogowy gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu został wyróżniony w internetowym konkursie "Top Inwestycje Komunalne 2014". Wręczenie statuetek odbyło się 8 maja 2014 r. podczas uroczystej gali w czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Klub Generałów u prezydenta Torunia

Grupa wysokiej rangi oficerów Wojska Polskiego w stanie spoczynku gościła 8 maja 2014 r. w Urzędzie Miasta.

Dzień Strażaka w Bydgoszczy

Awanse, odznaczenia i nagrody – tak bydgoscy strażacy w piątek, 9 maja, świętowali Dzień Strażaka.

Sukces toruńskich żeglarzy!

Toruńscy zawodnicy z Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego WIKING zajęli miejsca na podium podczas XXXIV Pucharu Arki.

W Bydgoszczy wręczono medale Jerzego Sulimy-Kamińskiego

W środę, 7 maja 2014 r. w ratuszu odbyła się uroczystość zorganizowana przez Związek Literatów Polskich Oddział Bydgosko-Toruński. Podczas uroczystości prezydent Rafał Bruski nagrodził Dariusza Tomasza Lebiodę z okazji Jubileuszu 30-lecia pracy twórczej.

Dzień Strażaka 2014 w Toruniu

6 maja 2014 roku, dwa dni po świętym Florianie, swój dzień patronalny obchodzili toruńscy strażacy. Podczas uroczystej gali w Dworze Artusa zasłużeni strażacy otrzymali z rąk swoich przełożonych medale, nagrody i nominacje na stopnie awansu zawodowego. Gośćmi uroczystości byli podsekretarz stanu w MSW, minister Grzegorz Karpiński oraz znakomita polska pływaczka, Otylia Jędrzejczak.

Bydgoska "wuzetka"

Wyobrażasz sobie Polskę poza Unią Europejską? To wyobraź sobie też Bydgoszcz bez trasy WZ – z gigantycznymi korkami w Śródmieściu i fatalną komunikację pomiędzy północnymi dzielnicami miasta.

Triumf torunianki w Pucharze Świata

Paulina Brzeźna-Bentkowska z TKK Pacific Toruń wygrała etapowy wyścig Pucharu Świata Gracia Orlova. To pierwsze historyczne zwycięstwo polskiej kolarki w tego typu imprezie.

223. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja -obchody w Bydgoszczy

Przedstawiciele władz państwowych i samorządowych wraz z mieszkańcami wzięli udział w uroczystych obchodach 223. rocznicy Konstytucji 3 Maja na Starym Rynku w Bydgoszczy.

W Toruniu będzie głosować ponad 156 tys osób

30 kwietnia 2014 roku o godz. 17.00 w Wydziale Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Torunia prezydent Michał Zaleski podpisał listy wyborcze.

W Toruniu możesz zbadać swoją trzeźwość

Z początkiem maja 2014 roku Straż Miejska w Toruniu udostępnia kierowcom możliwość pomiaru stanu trzeźwości za pomocą alkotestu. Urządzenie jest dostępne w Centrum Zarządzania Kryzysowego w Toruniu przy ul. Legionów 70/76.

Zawisza Bydgoszcz z Pucharem Polski!

Zawisza Bydgoszcz po serii rzutów karnych pokonał Zagłębie Lubin i zdobył Puchar Polski.

Toruń świętował 10-lecie członkostwa w Unii Europejskiej

Ogromny tort , koncerty i pokazy taneczno- sportowe uczciły 1 maja 2014 r. w Toruniu 10-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

"Strzała Łuczniczki" w Bydgoszczy

"Strzała Łuczniczki" to kolejna propozycja na zachęcenie dzieci do poznawania Bydgoszczy. Podobnie jak trasa nr 1 pt. "Szyfr Pana Twardowskiego", również "Strzała Łuczniczki" polega na odkrywaniu tajemnic Bydgoszczy dzięki zagadkom zawartym w książeczce.

Koncert muzyki kameralnej w Toruniu

Toruńska Orkiestra Symfoniczna w jubileuszowym sezonie artystycznym stara się zadowolić gusta wszystkich miłośników muzyki poważnej. Z tej okazji zorganizowała koncert niezwykłego kwartetu smyczkowego.

Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy z programem „Młode kadry”

W ramach umowy podpisanej z firmą Inter Cars szkoła otrzymała sprzęt diagnostyczny i naprawczy o wartości ponad 100 tysięcy złotych.

Rozmowa o Beksińskich w Toruniu

Miłośnicy literatury mieli okazję uczestniczyć w Dworze Artusa w spotkaniu z autorką niedawno wydanej publikacji o rodzinie Beksińskich – Magdaleną Grzebałkowską. Podobnie jak sama książka, rozmowa z dziennikarką cieszyła się nadzwyczajnym zainteresowaniem.

Sukces bydgoskich siatkarzy!

W Portugalii odbyły się Mistrzostwa Świata Szkół w Piłce Siatkowej Chłopców. Drużyna składająca się m.in. z siatkarzy bydgoskiego Chemika w zajęła w turnieju drugie miejsce!

Rekordowa frekwencja podczas biegu!

Niedzielny (27.04) bieg "Bydgoszcz na start" zgromadził ponad 1300 uczestników! Tradycyjnie Prezydent Bydgoszczy dał sygnał do rozpoczęcia biegu strzelając z pistoletu startowego.

Torunianie polubili rower miejski

Już ponad 1500 mieszkańców zarejestrowało się w systemie Toruńskiego Roweru Miejskiego. Rowerów używano 2100 razy. Według danych z pierwszego weekendu każdy rower wypożyczany był średnio 4 razy dziennie.

Graficiarz w Toruniu zatrzymany

Patrol Straży Miejskiej zatrzymał mężczyznę podejrzanego o zniszczenie fragmentu nowego mostu drogowego w Toruniu.

Dla św.Jana Pawła II - żywy napis w Brzozie

W Brzozie ponad siedemset osób uczciło kanonizację Jana Pawła II. Mieszkańcy utworzyli żywy napis - św.Jan Paweł II, który został sfotografowany z lotu ptaka.

Koniec roku dla maturzystów Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy

W piątek, 25 kwietnia, w kinoteatrze przy ul. Dwernickiego odbyło się zakończenie roku maturzystów Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy. Szkoła ta od lat należy do czołówki szkół ponadgimnazjalnych w Polsce.

Szkolenie przewodników turystycznych w Toruniu

22 przewodników turystycznych wzięło udział w szkoleniu zorganizowanym przez Straż Miejską w Toruniu oraz Biuro Toruńskiego Centrum Miasta.

Koncert z okazji urodzin Bydgoszczy - Laur Szwalbego wręczony

W środę, 23 kwietnia, w Filharmonii Pomorskiej odbył się koncert z okazji 668. urodzin Bydgoszczy, podczas którego wręczone zostały Laur Szwalbego oraz nagrody prezydenta.

Zmiana struktury Urzędu Miasta Bydgoszczy

Z dniem 23 kwietnia br. połączone zostały dotychczasowe wydziały edukacji i sportu – powstał Wydział Edukacji i Sportu.

„Orzeł Rzeczpospolitej” dla TZMO i 7 toruńskich przedsiębiorstw na tegorocznej Liście 500.

Toruńskie firmy trzymają się mocno. „Rzeczpospolita właśnie opublikowała wyniki najnowszego rankingu „Lista 500” najlepszych polskich firm 2013 r. Na 16 przedsiębiorstw z województwa kujawsko-pomorskiego ujętych w zestawieniu aż 7 to firmy z Torunia. W prestiżowym rankingu znalazły się też 2 firmy z Włocławka i po jednej z Bydgoszczy, Brzozy, Golubia-Dobrzynia, Inowrocławia, Kruszwicy, Pakości i Świecia.

668. urodziny miasta Bydgoszczy

W środę, 23 kwietnia br., podczas uroczystej Sesji Rady Miasta związanej z 668. rocznicą nadania Bydgoszczy praw miejskich, wręczono Medale Króla Kazimierza Wielkiego.

Toruń odwiedza coraz więcej turystów

Coroczne badanie ruchu turystycznego wykazało, że gród Kopernika odwiedziło w ubiegłym roku blisko 1,7 miliona zwiedzających.

Zwycięstwo Angels Toruń

Drużyna futbolu amerykańskiego Angels Toruń wygrała w podwarszawskim Brwinowie z Warsaw BEagles 13:22. Na kluczowej pozycji rozgrywającego cały mecz zagrał szesnastoletni Kornel Mierzejewski. Sparing w Brwinowie to kolejny element przygotowania Angels do rozgrywek drugiej ligi futbolu amerykańskiego, po spotkaniach z finalistami pierwszej ligi Husarią Szczecin i Lowlanders Białystok.

Z nakazem lub dotacją w Bydgoszczy

Na Długiej odnawiane są kolejne elewacje. Remont prowadzony jest w kamienicy z numerem 33, a prace przy budynku z numerem 10 dobiegły końca. Właściciele zniszczonych nieruchomości na Starym Mieście otrzymują nakazy remontów.

Nowy most drogowy gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu został wyróżniony w internetowym konkursie „Top Inwestycje Komunalne 2014”.

Konkurs „Top Inwestycje Komunalne 2014” to inicjatywa organizatora Europejskiego Kongresu Gospodarczego oraz redakcji Portalusamorządowego.pl, mająca na celu wskazanie wśród inwestycji komunalnych z całego kraju najlepszych praktyk i sukcesów osiągniętych dzięki odważnym, prorozwojowym decyzjom dla gospodarki, regionu i mieszkańców. Organizatorzy chcą nagrodzić tych, którzy dzięki odważnym, prorozwojowym decyzjom inwestycyjnym stają się liderami środowiska i wyznaczają trendy.

Optymistyczne wieści z rynku pracy w Bydgoszczy

Coraz lepsze wieści napływają z Powiatowego Urzędu Pracy w Bydgoszczy. Stopa bezrobocia w mieście ciągle spada, a liczba ofert pracy rośnie. W marcu w bydgoskim PUP pojawiło się 1438 nowych ofert pracy.

Hala widowiskowo-sportowa w Toruniu na finiszu

Na hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Bema montowana jest już bieżnia lekkoatletyczna – wyłożone zostały okalające arenę tory, pozostała przestrzeń w centrum głównej areny.

Tysiące drzew i krzewów posadzono w Bydgoszczy

Przy ul. Grunwaldzkiej zasadzono szpaler nietypowych kasztanowców. Okazałe drzewa zdobią odcinek od wiaduktu kolejowego przy Czarnej Drodze do ul. Kraszewskiego. Sprawdź, w jakich miejscach zaplanowano kolejne nasadzenia roślin.

W 1346 r. Bydgoszcz uzyskała prawa miejskie

19 kwietnia 1346 r., Kazimierz Wielki przebywając podczas Wielkanocy w rodzinnym Brześciu Kujawskim, wystawił miejski akt lokacyjny na prawie magdeburskim dla Bydgoszczy[. Miasto miało powstać na opuszczonej równinie obok zamku. Bydgoszcz miała być z jednej strony ośrodkiem handlowym, będącym przeciwwagą dla znajdujących się pod władzą krzyżacką miast pomorskich, a z drugiej – warownią, strzegącą granicy państwa z zakonem.

Toruń- rocznica śmierci profesorów

16 kwietnia 2014 r. minęła rocznica śmierci dwóch Honorowych Obywateli Torunia - prof. Artura Hutnikiewicza i prof. Mariana Biskupa.

Bydgoska Święconka 2014

Z okazji zbliżających się świąt serdecznie zapraszamy na wspólne święcenie pokarmów wielkanocnych.

Pierwszy w Polsce triathlon kajakowy odbył się w Bydgoszczy!

CWZS Zawisza Stowarzyszenie Kajakowe i Przystań Bydgoszcz zorganizowali pierwszy w Polsce Triathlon Kajakowy.

Trwa przebudowa ul. Dworcowej w Toruniu

Realizacja tej inwestycji zapewni nie tylko dojazd do Młynów Toruńskich, ale skomunikuje tereny produkcyjne i usługowe z Trasą Średnicową po jej wybudowaniu.

Toruń wspiera Policję

Nowe radiowozy oraz dodatkowe patrole policji i straży miejskiej – wszystko po to, by w grodzie Kopernika żyło się jeszcze bezpieczniej. 16 kwietnia 2014 r. prezydent Torunia Michał Zaleski podpisał umowę dotyczącą przekazania 435 tys. zł dla Komendy Miejskiej Policji.

Bydgoscy "turyści" zdominowali Ogólnopolską Olimpiadę!

W Spale odbył się finał I Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Turystyce dla szkół średnich. Wśród uczniów z całej Polski najlepsi w trzyetapowych zmaganiach finałowych okazali się bydgoscy uczniowie Technikum Obsługi Turystycznej mieszczącym się w Zespole Szkół Chemicznych!

„Salwator -14” - ważny sprawdzian przed natowską certyfikacją w Bydgoszczy

Żołnierze wojsk specjalnych zakończyli kolejny etap przygotowań przed zaplanowanymi na wrzesień tego roku międzynarodowymi ćwiczeniami „Noble Sword-14”.

Mistrzowie z Torunia

Zawodnicy KST Energa - Manekin Toruń Konrad Kulpa i Jakub Dyjas Mistrzami Polski Seniorów w grze podwójnej w tenisa stołowego. Z zakończonych Mistrzostw Polski Seniorów, które od czwartku do niedzieli odbywały się w Raszkowie zawodnicy KST Energa - Manekin Toruń przywieźli aż cztery medale.

Eurolotem z Bydgoszczy do Warszawy

Samoloty Bombardier Dash Q-400 NextGen mogą zabrać na pokład 78 pasażerów, a regularne loty na tej trasie rozpoczęły 14 kwietnia br. Połączenie obsługiwane będzie przez przewoźnika Eurolot.

Toruńska Straż Miejska na Targach

W dniach 8-11 kwietnia 2014 roku toruńska Straż Miejska uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Zabezpieczeń Securex 2014, które odbywały się w Poznaniu.

Przekazano Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia w Bydgoszczy

W niedzielę, 13 kwietnia br., prezydent Rafał Bruski uczestniczył w uroczystej mszy świętej w Katedrze Bydgoskiej podczas której przekazana została Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia.

Z Wilnem w pamięci w Toruniu

Już ponad 25 lat działa w Toruniu Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej.

Urodzinowy, koncertowy spacer po Bydgoszczy!

Koncert Finałowy Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Moje Miasto Bydgoszcz” stał się wyjątkowym prezentem na 668. urodziny miasta. Gospodarzami Festiwalu byli: Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 i Pałac Młodzieży w Bydgoszczy.

Laureaci 2. edycji Festiwalu Sztuki Faktu

Andrei Kutsila i Vyachaslau Rakitski z filmem dokumentalnym „Miłość po białorusku" oraz Adam Barwiński i jego reportaż „Król Edward" - to laureaci nagród 2. edycji Festiwalu Sztuki Faktu. Festiwal odbywał się w Toruniu 10-12 kwietnia 2014 r.

„Przechodzący przez rzekę” w Bydgoszczy

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych rzeźb w Bydgoszczy, po wykonanych pracach renowacyjnych, wróciła na swoje miejsce w okolice mostu im. Jerzego Sulimy-Kamińskiego.

Medale dla Toruńczyka Toruń

Zawodnicy Toruńczyka Toruń Sonia Bochyńska i Mateusz Szurmiej zdobyli pięć medali na rozgrywanych w Tajlandii zawodach Pucharu Świata w pływaniu w płetwach.

Szpital Uniwersytecki nr 2 w Bydgoszczy z certyfikatem i wyróżnieniami

W piątek, 11 kwietnia, prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski wziął udział w uroczystości wręczenia wyróżnień dla Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dra Biziela.

„Listy dla Ziemi” w Bydgoszczy

W poniedziałek, 14 kwietnia br., o godz. 11.00 na Wyspie Młyńskiej, Fundacja Ekologiczna ARKA startuje z akcją „Listy dla Ziemi”. Inauguracja przygotowana jest wspólnie z Urzędem Miasta Bydgoszczy w ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi.
stat4u