SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo kujawsko-pomorskie

KOROWÓD RADOŚCI w TORUNIU

W sobotnie przedpołudnie, 7 czerwca 2014 roku, ulicami toruńskiej Starówki przemaszerowała w „Korowodzie radości” społeczność Zespołu Szkół Specjalnych Nr 6 w Toruniu.

Bydgoszczanie 25 – lecia nagrodzeni! Wygrał pianista Rafał Blechacz

Podczas uroczystej gali w Teatrze Polskim im. H. Konieczki nagrodzono laureatów bydgoskiego plebiscytu „Ludzie i Wydarzenia 25-lecia” organizowanego przez Gazetę Wyborczą. Mieszkańcy województwa przez dwa tygodnie głosowali na osobę zasługującą na miano człowieka 25-lecia wolności.

JUBILEUSZOWY MICHAYLAND w TORUNIU

Tysiące dorosłych i dzieci bawiło się 7 czerwca 2014 r. podczas XX Michaylandu na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu. Plenerową zabawę z okazji Dnia Dziecka zorganizowało już po raz 20. Oratorium działające przy parafii michalitów na toruńskich Rybakach. Na co dzień placówka jest miejscem zabawy, nauki i wychowania dla kilkuset dzieci z Bydgoskiego Przedmieścia. Tam mogą odrobić lekcje, zjeść ciepły posiłek czy rozwijać swoje zainteresowania.

Tablice przy Długiej 12 w Bydgoszczy przypominają…

Dwóch wybitnych bydgoszczan, dr Jana Biziela i Alojzego Stryszyka, upamiętniają tablice, które zostały odsłonięte na budynku przy ul. Długiej 12.

NAUKOWCY Z NASA w TORUNIU

W Torunia gości do 14 czerwca 20-osobowa grupa wybitnych uczonych, pracujących nad projektem satelity Planck.

Poznaliśmy laureatów pleneru rzeźbiarskiego

W piątek , 6 czerwca 2014 r.w Myślęcinku nagrodzono zespoły, których rzeźby spotkały się z uznaniem jury pod przewodnictwem dr. hab. Roberta Kai z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Tytuł mecenasa edukacji ekologicznej dla Urzędu Miasta Bydgoszczy

Fundacja Ekologiczna Arka wyróżniła nasze miasto za wsparcie dla działań ekologicznych w ramach edukacji młodzieży.

Toruńskie Planetarium działa od 20 lat.

W maju 2014 r. otrzymało od swoich widzów wspaniały prezent - miesięczny rekord frekwencji. Pod kopułą zasiadło aż 42.677 oglądających.

TORUŃSKA DROGA DO WOLNOŚCI

4 czerwca 2014 r. Toruń wraz z całą Polską świętował 25. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych. Przed południem na starówce została rozegrana gra miejska, której uczestnicy mieli okazję wcielić się w kandydatów Komitetu Obywatelskiego, a także wykazać wiedzą o Polsce i Toruniu przełomu lat 80. i 90. ubiegłego stulecia. Wygrała reprezentacja Gimnazjum nr 29, przed Gimnazjum nr 16 i Gimnazjum nr 24. W południe z ul. Różanej wystartował Bieg Wolności, w którym zmierzyli się uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Magiczne przedstawienie dla dzieci w Bydgoszczy

Z okazji Dnia Dziecka 3 czerwca 2014r. w Ośrodku Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej przy Domu Pomocy Społecznej „Słoneczko” ul. Gałczyńskiego 2 odbyło się magiczne przedstawienie.

Bydgoszcz - Dąb Wolności w Alei Ossolińskich

Dąb Wolności odsłonili jubilaci urodzeni w dniu 4 czerwca 1989 roku w Bydgoszczy. Każdy z jubilatów od Prezydenta Rafała Bruskiego otrzymał statuetkę „Liścia Dębu” z pamiątkowym grawerem. Środowe (4 czerwca) uroczyste odsłonięcie „Dębu Wolności” było ostatnim kadrem do filmu, o naszych jubilatach, którego produkcją zajmuje się Józef Herold. Zakończenie montażu filmu, planowane jest na połowę czerwca.

Bydgoszczanie dzieciom z krańca świata – zbiórka trwa

Do 30 czerwca trwa zbiórka przyborów szkolnych, które trafią do dzieci w Papui-Nowej Gwinei. W zbiórkę, zainicjowaną przez znaną propagatorkę czytelnictwa, Jolantę Niwińską, włączyły się bydgoskie szkoły. Pomóc ubogim Papuasom może każdy z nas. Wystarczy przygotować paczkę z przyborami szkolnymi, których brakuje uczniom w Papui: zeszyty w linie (48- i 96-stronicowe), zeszyty w kratkę do 60 stron, kredki, kolorowanki, długopisy (niebieskie i czarne), ołówki, flamastry, papier ksero, grube mazaki (niebieskie, czarne, czerwone, zielone) i korektory.

Znakomity występ toruńskiego kolarza

Znakomity występ toruńskiego kolarza w Wyścigu Pokoju do lat 23. Bartosz Warchoł zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej etapówki zaliczanej do Pucharu Narodów i zwiększył swoje szanse na start w mistrzostwach świata w Madrycie.

Sukces Business Link Toruń

Business Link Toruń rozpoczął swą działalność wraz z początkiem bieżącego roku. Toruńska placówka wystartowała z największą liczbą start-upów ze wszystkich Business Linków w Polsce. Po pierwszym kwartale BL Toruń zajmuje trzecie miejsce w Polsce pod tym względem.

Zawody żeglarskie w Toruniu

Przez Toruń, Solec Kujawski i Bydgoszcz przepłynęły 49. Długodystansowe Regaty Związku Miast Nadwiślańskich.Zawody, rozegrane na Wiśle między 30 maja a 1 czerwca, są kontynuacją wieloletniej (trwającej od 1936 roku) tradycji regat na Wiśle. Impreza ma charakter otwarty. Organizatorzy - Toruński Okręgowy Związek Żeglarski oraz Bractwo Bydgoskiego Węzła Wodnego - dostosowali podział klas do potrzeb zarówno żeglarzy jachtów wyczynowych, jaki i wszystkich typów jednostek turystycznych: kabinowych, otwartokabinowych, klasa windsurfing, omega, wolna, orion oraz samorządowa.

Wizyta węgierskich przyjaciół w Bydgoszczy

Około 30-osobowa delegacja Węgrów złożyła w ostatni weekend maja wizytę w grodzie nad Brdą. Wśród gości byli dyplomaci, pracownicy akademiccy i pracownicy firm węgierskich zamieszkujący w Polsce. W Bydgoszczy spotkali się z członkami Bydgoskiego Towarzystwa Przyjaciół Węgier, zwiedzili: bibliotekę Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Myślęcinek, kompleks sportowy Zawisza, Śródmieście z secesyjną ulicą Cieszkowskiego i dzielnicą muzyczną oraz wybudowaną w 1920 roku jako votum społeczeństwa miasta za odzyskanie niepodległości bazyliką.

Toruńscy strażnicy dzieciom

31 maja 2014 roku strażnicy miejscy z Torunia uczestniczyli w festynie rodzinnym z okazji Dnia Dziecka zorganizowanym przez Caritas Diecezji Toruńskiej.

Lolo Jones nie zawiodła w Bydgoszczy

Największa gwiazda tegorocznego Bydgoszcz Cup, amerykańska płotkarka Lolo Jones, mimo deszczowej aury nie zawiodła i wygrała bieg na 100 m przez płotki.

Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Kontakt" w Toruniu

Spektakl "Blue Boy" irlandzkiego teatru Brokentalkers otrzymał nagrodę główną zakończonego 30 maja 2014 r. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Kontakt". Najwięcej festiwalowych nagród trafiło do twórców z Litwy za "Mewę". Międzynarodowe jury obejrzało 12 przedstawień konkursowych. Wiele z nich dotykało palących problemów współczesności. Tak było wypadku zwycięzcy festiwalu, spektaklu "Blue Boy" w reżyserii Feidlima Cannona i Garego Keegana z teatru Brokentalkers (w koprodukcji z Quaternaire) z Irlandii.

Bydgoski Klaster Przemysłowy na targach PLASTPOL w Kielcach

W dniach 27-30 maja 2014 r. Bydgoski Klaster Przemysłowy uczestniczy w XVIII Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy, które odbywały się w Kielcach.

Lotnisko na Dzień Dziecka w Toruniu

Tort od prezydenta i wizyta na lotnisku - tak świętowali Dzień Dziecka podopieczni Zespołu Szkół nr 6 w Toruniu.

Hotel dla pszczół w Toruniu

Pierwszy z czterech w Toruniu hotelu dla pszczół samotnic i dzikich owadów zapylających zostanie otwarty w sobotę 31 maja 2014 r. w Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu.

Air Fair 2014 w Bydgoszczy

W piątek, 30 maja, na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 2 oficjalnie otwarto VIII międzynarodową wystawę „Wszystko dla Lotnictwa” Air Fair 2014.

Rusza modernizacja dworca w Bydgoszczy

Spółka PKP podpisała umowę z wykonawcą nowego dworca Bydgoszcz Główna. Łączna wartość realizowanego projektu to ok. 197 mln zł. Dziś zostanie przekazany plac budowy. W czerwcu ruszają prace.

W Toruniu rozbudują szpital

Prezydent Torunia Michał Zaleski podpisał pozwolenie na rozbudowę Wojewódzkiego Szpitala na Bielanach. Inwestycja ma kosztować około 500 mln zł. Tym samym będzie drugą co do wartości i wielkości w Toruniu po nowym moście drogowym.

Mój podatek budżet Torunia zasila, dzięki temu miasto dla mnie się rozwija!

Konkurs „Mieszkam w Toruniu – tu płacę podatki” zorganizował Urząd Miasta Torunia. Chciał w ten sposób zachęcić osoby, które nie są zameldowane w grodzie Kopernika, ale w nim faktycznie mieszkają, pracują i żyją do płacenia tu podatków.

Złota Setka 2013 dla Bydgoszczy

Bydgoszcz zwyciężyła w kategorii: najlepszy samorząd w plebiscycie Złota Setka 2013. To niezwykle ważne dla nas wyróżnienie, bo przyznawane przez samych przedsiębiorców. Co istotne: nasze miasto zdobyło je kolejny raz z rzędu!

Toruński Kopernik w barwach Bydgoszczy

We wtorek ( 27 maja ) na Rynku Staromiejskim w Toruniu prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski uczestniczył w dekorowaniu pomnika Kopernika koszulką w barwach Bydgoszczy.

Prezydent Torunia odznaczony!

Prezydent RP Bronisław Komorowski odznaczył prezydenta Torunia Michała Zaleskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski

Bydgoszcz - Łuczniczka szczęśliwa dla polskich siatkarek

Polska reprezentacja w siatkówce kobiet, pod wodzą bydgoszczanina Piotra Makowskiego, wywalczyła w Łuczniczce bezpośredni awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Trenerowi i siatkarkom gratulujemy.

Bydgoszcz - 90 lat Astorii!

Bydgoska Astoria obchodziła w sobotę (24 maja) jubileusz 90-lecia istnienia. Z tej okazji władze miasta, działacze, zawodnicy oraz trenerzy spotkali się, by wspólnie podsumować dotychczasową działalność klubu. W 1924 roku grupa ludzi interesujących się sportem postanowiła założyć klub sportowy. Głównym inicjatorem tego przedsięwzięcia był 17-letni wówczas Bernard Mrowiński, który zaproponował nazwę klubu – ASTORIA. Został też jego pierwszym prezesem. W marcu 1924 roku odbyło się pierwsze zebranie założycielskie.

Toruń wspiera naukę

Toruń „Samorządem Przyjaznym Szkole Rozwijającej Uczenie się Uczniów” . Tytuł został przyznany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, które od 2000 r. prowadzą program Szkoła Ucząca Się.

Bydgoszcz - Laureatka Stypendium Artystycznego Prezydenta odebrała wyróżnienie

Julia Wyszyńska, aktorka Teatru Polskiego spotkała się w piątek (23 maja) z prezydentem Rafałem Bruskim. Aktorce towarzyszył Pawł Łysak, dyrektor Teatru Polskiego.

W Toruniu będzie zielono

Wraz z rozpoczynającym się sezonem wegetacyjnym na terenie Torunia zostało posadzonych 187 drzew. Nowe nasadzenia znalazły się na Staromiejskim, na Bydgoskim Przedmieściu oraz na terenie między ulicami Prufferów, Iwanowskiej i Poznańskiej

Mistrzowie pięknego, głośnego czytania w Bydgoszczy wybrani!

Zakończyła się V edycja festiwalu Pięknego Głośnego Czytania młodzieży gimnazjalnej im. Kazimierza Hoffmana. Tytuł mistrza uzyskali Alan Grad i Irena Wosicka.

W Toruniu przybędzie miejsc pracy

Więcej miejsc pracy, inwestycje na terenach dawnej Elany i w podtoruńskiej strefie ekonomicznej. Na takie tematy z prezydentem Torunia Michałem Zaleskim rozmawiał Janusz Piechociński. Wicepremier i minister gospodarki 22 maja 2014 r. odwiedził toruński magistrat.

Prezydencki zakład o frekwencję

Bydgoszcz i Toruń powalczą o frekwencję w wyborach do Parlamentu Europejskiego 25 maja br.

Bydgoszcz - Darty dla PKP Intercity

W piątek 23 maja 2014 r. PKP Intercity S.A i Pojazdy Szynowe Pesa Bydgoszcz S.A. podpisały umowę na zakup 20 elektrycznych zespołów trakcyjnych. Wartość projektu to ponad 1,3 mld zł!

Bulwar w Toruniu gotowy do rekreacji

Ścieżki rowerowe, chodniki, miejsce do grillowania, boiska - tak po remoncie wygląda kolejny odcinek Bulwaru Filadelfijskiego. Prace objęły odcinek od mostu drogowego do przystani AZS. Inwestycja była realizowana w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji i dostała unijne dofinansowanie. Koszt prac to 3,39 mln zł.

Kolejne działania na rzecz estetyki Bydgoszczy

Nieestetyczne i zniszczone witryny zostały przysłonięte wystawą nawiązującą do festiwalu Synteza Sztuk - jest to pierwszy etap zmian na ul. Długiej. Kolejnym będą projekty artystyczne, które zostaną przygotowane pod konkretne miejsca i witryny.

Prezydent Torunia wyróżniony

Prezydent Michał Zaleski znalazł się w ścisłej czołówce Samorządowych Menedżerów Regionu w 9. edycji rankingu Filary Polskiej Gospodarki. Inni samorządowcy z regionu uznali, że właśnie prezydent Torunia jest w tej dziedzinie liderem. W rankingu uhonorowano również trzy toruńskie firmy.

Święto Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych im. gen. broni Władysława Sikorskiego w Bydgoszczy

We wtorek (20 maja) zastępca prezydenta Grzegorz Dołkowski wziął udział w uroczystych obchodach Święta Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych. 20 maja, dzień urodzin gen. W. Sikorskiego (20.05.1881r.), obchodzony jest jako oficjalne Święto Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych. Patron Centrum – gen. broni Władysław Sikorski – był nie tylko znanym mężem stanu, politykiem i dowódcą. To także, wybitny teoretyk wojskowości swoich czasów. Napisał kilka książek dotyczących historii wojen i sztuki wojennej, w tym swoje główne dzieło: ,,Przyszła wojna”. Dla instytucji, która ma w nazwie słowo ,,doktryny”, a która zajmuje się też zbieraniem doświadczeń, opracowaniem rozwiązań szkoleniowych oraz poszukiwaniem nowych zdolności sił zbrojnych, wybór takiego patrona był więc nad wyraz trafny.

W Toruniu działa Bezpieczna Strefa Turystyczna.

Od początku maja, jak co roku w sezonie turystycznym, toruńska Straż Miejska i policja zwiększyły liczbę patroli na starówce. Funkcjonariusze w mieszanych patrolach strzegą ładu i porządku w ramach Bezpiecznej Strefy Turystycznej. Dodatkowe siły patrolują ul. Szeroką z przyległościami, okolice Rynku Staromiejskiego, rejon ul. św. Ducha, Kopernika, Żeglarskiej i Mostowej, ul. Dąbrowskiego, pl. św. Katarzyny, okolice dworca PKS i Dworca Toruń Miasto oraz Bulwar Filadelfijski i ul. Jakuba. Szczególną uwagę zwracają na osoby dokonujące kradzieży, rozbojów oraz zakłócające ład i porządek publiczny. Specjalnym nadzorem zostały również objęte ławeczki usytuowane na terenie zespołu staromiejskiego

Festiwal Probaltica w Toruniu

Perełką tegorocznej edycji Festiwalu Probaltica był koncert finałowy. Przy pełnej widowni Sali Wielkiej Dworu Artusa zaprezentowali się: Zygmunt Rychter (dyrygent), Ewelina Nowicka (skrzypce) oraz Toruńska Orkiestra Symfoniczna.

„Tramwaj moich marzeń” w Bydgoszczy

Podsumowano konkurs plastyczny „Tramwaj moich marzeń”, który odbył się pod honorowym Honorowym Patronatem Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego.

„Drzwi otwarte” w Centrum Onkologii w Bydgoszczy

W sobotę, 24 maja, Centrum Onkologii w Bydgoszczy zaprasza na dzień otwarty.

Czerwone Maki pod Kopernikiem w Toruniu

18 maja 2014 r. Toruń włączył się w ogólnopolskie obchody 70. rocznicy bitwy pod Monte Cassino.

Innowacje światowej klasy w bydgoskiej fabryce

Lider polskiego przemysłu mleczarskiego, firma Mlekpol, uruchamia w Bydgoszczy najnowocześniejszą w Polsce i Europie linię produkcyjną.

Kuwejt chce inwestować w Toruniu

Ambasador Kuwejtu w RP, Adel Mohammed Hayat był gościem prezydenta Torunia 16 maja 2014 r. Dyplomata przyjechał do Torunia z okazji Dni Kultury Arabskiej i Muzułmańskiej, które odbywają się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika.

Jubileuszu 50-lecie Szkoły Podstawowej nr 47 w Bydgoszczy

Społeczny Fundusz Budowy Szkół i Centralna Rada Związków Zawodowych w 1962 roku podjęły decyzję o budowie Szkoły Podstawowej nr 47 przy ul. Mariana Buczka 18, obecnie ul. Czartoryskiego. Otrzymała ona imię Związków Zawodowych. W 2012/2013 roku nastąpiła przebudowa infrastruktury technicznej wraz z termomodernizacją budynku - wykonano prace poprawiające efektywność energetyczną budynku szkoły, modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody oraz wymieniono drzwi i okna. W nowo wyremontowanej szkole do klas kajakarzy i koszykarzy od roku szkolnego 2014/2015 dołączą także wioślarze. Bydgoski Klub Wioślarek będzie opiekował się grupą dziewcząt, a chłopcami Cywilno Wojskowy Związek Sportowy ,, Zawisza”.

Jubileusz Centrum Onkologii w Bydgoszczy

W czwartek 15 maja 2014 r. w bydgoskiej Operze Nova świętowano 20-lecie istnienia Centrum Onkologii. W uroczystości udział wzięła zastępca prezydenta Grażyna Ciemniak.

Toruński most wśród laureatów nagród Polskie Drogi XXI

Już po raz czternasty redakcja miesięcznika „Polskie Drogi” wraz z Instytutem Badawczym Dróg i Mostów oraz Ogólnopolską Izbą Gospodarczą Drogownictwa przyznali prestiżowe nagrody „Polskie Drogi XXI”. Wśród nagrodzonych znalazł się most gen. Elżbiety Zawackiej.

Bydgoszcz miastem atrakcyjnym turystycznie

W czwartek 15 maja 2014 r. zaprezentowano wnioski z raportu „Badanie ruchu turystycznego w Bydgoszczy w 2013 roku”.

Kredyt dla Torunia

Miasto zaciągnie 150 milionów złotych długoterminowego kredytu w Europejskim Banku Inwestycyjnym. Pieniądze przeznaczone zostaną na sfinansowanie planowanego deficytu oraz spłatę zaciągniętych wcześniej zobowiązań.

Sukcesy TKK Pacyfic Toruń

Zawodniczki Pacific Toruń zwyciężyły w kryterium ulicznym w Legnicy oraz zajęły czołowe miejsca w III serii Pucharu Polski. W miniony weekend tradycyjnie już zawodnicy i zawodniczki z naszego regionu walczyli o kolejne sukcesy w ramach Pucharów Polski.

Maestro Krzysztof Penderecki z wizytą w Bydgoszczy

Głównym punktem programu wizyty było uroczyste zasadzenie Dębu im. Krzysztofa Pendereckiego, w Bydgoskim Poczcie Dębów w Alei Ossolińskich. Kompozytor przyjchał do miasta na zaproszenie Prezydenta Rafała Bruskiego.

Dobiega końca budowa hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Bema w Toruniu.

Sportowcy z Torunia rozpoczęli pierwsze testy na hali widowiskowo-sportowej przy ul. Bema. Arena lekkoatletyczna przeszła debiutancką wizytację zawodników Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego. - Obecnie na hali trwają procedury odbiorowe – mówi prezes Toruńskiej Infrastruktury Sportowej Roman Skibiński. – Do końca czerwca chcemy przedłożyć odbiór do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowalnego w celu uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu.

Toruń - Rowerem wzdłuż Wisły

Otwarcie Wiślanej Trasy Rowerowej i piknik na starówce zainaugurowały 10 maja 2014 r. sezon turystyczny w Toruniu. Sezon turystyczny ruszył tego dnia w kilku miastach województwa kujawsko-pomorskiego. Punktem wspólnym było otwarcie Wiślanej Trasy Rowerowej, która przebiega przez nasz region.

Bydgoszcz - Misja Gospodarcza do Chin

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego reprezentując Miasto Bydgoszcz wspólnie z partnerami z samorządu województwa oraz Torunia i Grudziądza, a także lokalnymi przedsiębiorcami z branży spożywczej, w dniach od 11 do 17 maja, bierze udział w regionalnej misji gospodarczej do Chin.

„Radosne Serca” w Bydgoszczy

Uważasz, że jesteś wyjątkowy i masz talent? Od zawsze marzysz by tańczyć, śpiewać, malować, realizować się aktorsko? Chcesz spełnić swoje marzenia i wystąpić dla szerszej publiczności? V Ogólnopolskie Warsztaty Artystyczne „Radosne Serca” organizowane przez Fundację „Nowe Pokolenie” z Bydgoszczy to propozycja właśnie dla Ciebie!

Bydgoskie Dywany Kwiatowe

W sobotę i niedzielę (10-11 maja) Bydgoski Oddział Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Ogrodnictwa (SITO) zorganizowało kolejną, piątą edycję "Bydgoskich Dywanów Kwiatowych".

Kosmiczne warsztaty Młyna Wiedzy w Toruniu

Animatorzy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu i Fundacji New Space odwiedzili pierwsze szkoły w ramach projektu „The Universe – our home full of wonders”. W kosmicznych warsztatach wzięli udział uczniowie ze szkół w Wielkim Leźnie i Łubiance.

„Bydgoszcz miastem promującym zdrowe odżywianie”

W środę, 7 maja 2014 r. w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy odbyła się konferencja szkoleniowo-naukowa pt. „Bydgoszcz miastem promującym zdrowe odżywianie”.

W Bydgoszczy - Park pełen pracy

Dziesiątki nowoczesnych firm i setki atrakcyjnych miejsc pracy. Dzięki środkom pozyskanym z funduszy unijnych oraz sprawnemu zarządzaniu w Bydgoszczy udało się stworzyć park przemysłowo-technologiczny, który skutecznie przyciąga nowych inwestorów.

Toruński biznes w Chinach

Przedstawiciele dwóch toruńskich firm z branży spożywczej pojechali z misją gospodarczą do Chin. Wizyta w Szanghaju i Hefei potrwa od 11 do 17 maja 2014 r.

Miasteczko ruchu drogowego w Bydgoszczy oficjalnie otwarte!

Miasteczko służy do praktycznej nauki zasad ruchu drogowego. Wyposażone jest m. in. w sygnalizację świetlną, rondo, przejścia dla pieszych oraz znaki drogowe.

Toruński most na topie

Nowy most drogowy gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu został wyróżniony w internetowym konkursie "Top Inwestycje Komunalne 2014". Wręczenie statuetek odbyło się 8 maja 2014 r. podczas uroczystej gali w czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Klub Generałów u prezydenta Torunia

Grupa wysokiej rangi oficerów Wojska Polskiego w stanie spoczynku gościła 8 maja 2014 r. w Urzędzie Miasta.

Dzień Strażaka w Bydgoszczy

Awanse, odznaczenia i nagrody – tak bydgoscy strażacy w piątek, 9 maja, świętowali Dzień Strażaka.

Sukces toruńskich żeglarzy!

Toruńscy zawodnicy z Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego WIKING zajęli miejsca na podium podczas XXXIV Pucharu Arki.

W Bydgoszczy wręczono medale Jerzego Sulimy-Kamińskiego

W środę, 7 maja 2014 r. w ratuszu odbyła się uroczystość zorganizowana przez Związek Literatów Polskich Oddział Bydgosko-Toruński. Podczas uroczystości prezydent Rafał Bruski nagrodził Dariusza Tomasza Lebiodę z okazji Jubileuszu 30-lecia pracy twórczej.

Dzień Strażaka 2014 w Toruniu

6 maja 2014 roku, dwa dni po świętym Florianie, swój dzień patronalny obchodzili toruńscy strażacy. Podczas uroczystej gali w Dworze Artusa zasłużeni strażacy otrzymali z rąk swoich przełożonych medale, nagrody i nominacje na stopnie awansu zawodowego. Gośćmi uroczystości byli podsekretarz stanu w MSW, minister Grzegorz Karpiński oraz znakomita polska pływaczka, Otylia Jędrzejczak.

Bydgoska "wuzetka"

Wyobrażasz sobie Polskę poza Unią Europejską? To wyobraź sobie też Bydgoszcz bez trasy WZ – z gigantycznymi korkami w Śródmieściu i fatalną komunikację pomiędzy północnymi dzielnicami miasta.

Triumf torunianki w Pucharze Świata

Paulina Brzeźna-Bentkowska z TKK Pacific Toruń wygrała etapowy wyścig Pucharu Świata Gracia Orlova. To pierwsze historyczne zwycięstwo polskiej kolarki w tego typu imprezie.

223. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja -obchody w Bydgoszczy

Przedstawiciele władz państwowych i samorządowych wraz z mieszkańcami wzięli udział w uroczystych obchodach 223. rocznicy Konstytucji 3 Maja na Starym Rynku w Bydgoszczy.

W Toruniu będzie głosować ponad 156 tys osób

30 kwietnia 2014 roku o godz. 17.00 w Wydziale Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Torunia prezydent Michał Zaleski podpisał listy wyborcze.

W Toruniu możesz zbadać swoją trzeźwość

Z początkiem maja 2014 roku Straż Miejska w Toruniu udostępnia kierowcom możliwość pomiaru stanu trzeźwości za pomocą alkotestu. Urządzenie jest dostępne w Centrum Zarządzania Kryzysowego w Toruniu przy ul. Legionów 70/76.

Zawisza Bydgoszcz z Pucharem Polski!

Zawisza Bydgoszcz po serii rzutów karnych pokonał Zagłębie Lubin i zdobył Puchar Polski.

Toruń świętował 10-lecie członkostwa w Unii Europejskiej

Ogromny tort , koncerty i pokazy taneczno- sportowe uczciły 1 maja 2014 r. w Toruniu 10-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

"Strzała Łuczniczki" w Bydgoszczy

"Strzała Łuczniczki" to kolejna propozycja na zachęcenie dzieci do poznawania Bydgoszczy. Podobnie jak trasa nr 1 pt. "Szyfr Pana Twardowskiego", również "Strzała Łuczniczki" polega na odkrywaniu tajemnic Bydgoszczy dzięki zagadkom zawartym w książeczce.

Koncert muzyki kameralnej w Toruniu

Toruńska Orkiestra Symfoniczna w jubileuszowym sezonie artystycznym stara się zadowolić gusta wszystkich miłośników muzyki poważnej. Z tej okazji zorganizowała koncert niezwykłego kwartetu smyczkowego.

Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy z programem „Młode kadry”

W ramach umowy podpisanej z firmą Inter Cars szkoła otrzymała sprzęt diagnostyczny i naprawczy o wartości ponad 100 tysięcy złotych.

Rozmowa o Beksińskich w Toruniu

Miłośnicy literatury mieli okazję uczestniczyć w Dworze Artusa w spotkaniu z autorką niedawno wydanej publikacji o rodzinie Beksińskich – Magdaleną Grzebałkowską. Podobnie jak sama książka, rozmowa z dziennikarką cieszyła się nadzwyczajnym zainteresowaniem.

Sukces bydgoskich siatkarzy!

W Portugalii odbyły się Mistrzostwa Świata Szkół w Piłce Siatkowej Chłopców. Drużyna składająca się m.in. z siatkarzy bydgoskiego Chemika w zajęła w turnieju drugie miejsce!

Rekordowa frekwencja podczas biegu!

Niedzielny (27.04) bieg "Bydgoszcz na start" zgromadził ponad 1300 uczestników! Tradycyjnie Prezydent Bydgoszczy dał sygnał do rozpoczęcia biegu strzelając z pistoletu startowego.

Torunianie polubili rower miejski

Już ponad 1500 mieszkańców zarejestrowało się w systemie Toruńskiego Roweru Miejskiego. Rowerów używano 2100 razy. Według danych z pierwszego weekendu każdy rower wypożyczany był średnio 4 razy dziennie.

Graficiarz w Toruniu zatrzymany

Patrol Straży Miejskiej zatrzymał mężczyznę podejrzanego o zniszczenie fragmentu nowego mostu drogowego w Toruniu.
stat4u