SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo kujawsko-pomorskie

Toruń - Rowerem wzdłuż Wisły

Otwarcie Wiślanej Trasy Rowerowej i piknik na starówce zainaugurowały 10 maja 2014 r. sezon turystyczny w Toruniu. Sezon turystyczny ruszył tego dnia w kilku miastach województwa kujawsko-pomorskiego. Punktem wspólnym było otwarcie Wiślanej Trasy Rowerowej, która przebiega przez nasz region.

Bydgoszcz - Misja Gospodarcza do Chin

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego reprezentując Miasto Bydgoszcz wspólnie z partnerami z samorządu województwa oraz Torunia i Grudziądza, a także lokalnymi przedsiębiorcami z branży spożywczej, w dniach od 11 do 17 maja, bierze udział w regionalnej misji gospodarczej do Chin.

„Radosne Serca” w Bydgoszczy

Uważasz, że jesteś wyjątkowy i masz talent? Od zawsze marzysz by tańczyć, śpiewać, malować, realizować się aktorsko? Chcesz spełnić swoje marzenia i wystąpić dla szerszej publiczności? V Ogólnopolskie Warsztaty Artystyczne „Radosne Serca” organizowane przez Fundację „Nowe Pokolenie” z Bydgoszczy to propozycja właśnie dla Ciebie!

Bydgoskie Dywany Kwiatowe

W sobotę i niedzielę (10-11 maja) Bydgoski Oddział Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Ogrodnictwa (SITO) zorganizowało kolejną, piątą edycję "Bydgoskich Dywanów Kwiatowych".

Kosmiczne warsztaty Młyna Wiedzy w Toruniu

Animatorzy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu i Fundacji New Space odwiedzili pierwsze szkoły w ramach projektu „The Universe – our home full of wonders”. W kosmicznych warsztatach wzięli udział uczniowie ze szkół w Wielkim Leźnie i Łubiance.

„Bydgoszcz miastem promującym zdrowe odżywianie”

W środę, 7 maja 2014 r. w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy odbyła się konferencja szkoleniowo-naukowa pt. „Bydgoszcz miastem promującym zdrowe odżywianie”.

W Bydgoszczy - Park pełen pracy

Dziesiątki nowoczesnych firm i setki atrakcyjnych miejsc pracy. Dzięki środkom pozyskanym z funduszy unijnych oraz sprawnemu zarządzaniu w Bydgoszczy udało się stworzyć park przemysłowo-technologiczny, który skutecznie przyciąga nowych inwestorów.

Toruński biznes w Chinach

Przedstawiciele dwóch toruńskich firm z branży spożywczej pojechali z misją gospodarczą do Chin. Wizyta w Szanghaju i Hefei potrwa od 11 do 17 maja 2014 r.

Miasteczko ruchu drogowego w Bydgoszczy oficjalnie otwarte!

Miasteczko służy do praktycznej nauki zasad ruchu drogowego. Wyposażone jest m. in. w sygnalizację świetlną, rondo, przejścia dla pieszych oraz znaki drogowe.

Toruński most na topie

Nowy most drogowy gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu został wyróżniony w internetowym konkursie "Top Inwestycje Komunalne 2014". Wręczenie statuetek odbyło się 8 maja 2014 r. podczas uroczystej gali w czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Klub Generałów u prezydenta Torunia

Grupa wysokiej rangi oficerów Wojska Polskiego w stanie spoczynku gościła 8 maja 2014 r. w Urzędzie Miasta.

Dzień Strażaka w Bydgoszczy

Awanse, odznaczenia i nagrody – tak bydgoscy strażacy w piątek, 9 maja, świętowali Dzień Strażaka.

Sukces toruńskich żeglarzy!

Toruńscy zawodnicy z Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego WIKING zajęli miejsca na podium podczas XXXIV Pucharu Arki.

W Bydgoszczy wręczono medale Jerzego Sulimy-Kamińskiego

W środę, 7 maja 2014 r. w ratuszu odbyła się uroczystość zorganizowana przez Związek Literatów Polskich Oddział Bydgosko-Toruński. Podczas uroczystości prezydent Rafał Bruski nagrodził Dariusza Tomasza Lebiodę z okazji Jubileuszu 30-lecia pracy twórczej.

Dzień Strażaka 2014 w Toruniu

6 maja 2014 roku, dwa dni po świętym Florianie, swój dzień patronalny obchodzili toruńscy strażacy. Podczas uroczystej gali w Dworze Artusa zasłużeni strażacy otrzymali z rąk swoich przełożonych medale, nagrody i nominacje na stopnie awansu zawodowego. Gośćmi uroczystości byli podsekretarz stanu w MSW, minister Grzegorz Karpiński oraz znakomita polska pływaczka, Otylia Jędrzejczak.

Bydgoska "wuzetka"

Wyobrażasz sobie Polskę poza Unią Europejską? To wyobraź sobie też Bydgoszcz bez trasy WZ – z gigantycznymi korkami w Śródmieściu i fatalną komunikację pomiędzy północnymi dzielnicami miasta.

Triumf torunianki w Pucharze Świata

Paulina Brzeźna-Bentkowska z TKK Pacific Toruń wygrała etapowy wyścig Pucharu Świata Gracia Orlova. To pierwsze historyczne zwycięstwo polskiej kolarki w tego typu imprezie.

223. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja -obchody w Bydgoszczy

Przedstawiciele władz państwowych i samorządowych wraz z mieszkańcami wzięli udział w uroczystych obchodach 223. rocznicy Konstytucji 3 Maja na Starym Rynku w Bydgoszczy.

W Toruniu będzie głosować ponad 156 tys osób

30 kwietnia 2014 roku o godz. 17.00 w Wydziale Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Torunia prezydent Michał Zaleski podpisał listy wyborcze.

W Toruniu możesz zbadać swoją trzeźwość

Z początkiem maja 2014 roku Straż Miejska w Toruniu udostępnia kierowcom możliwość pomiaru stanu trzeźwości za pomocą alkotestu. Urządzenie jest dostępne w Centrum Zarządzania Kryzysowego w Toruniu przy ul. Legionów 70/76.

Zawisza Bydgoszcz z Pucharem Polski!

Zawisza Bydgoszcz po serii rzutów karnych pokonał Zagłębie Lubin i zdobył Puchar Polski.

Toruń świętował 10-lecie członkostwa w Unii Europejskiej

Ogromny tort , koncerty i pokazy taneczno- sportowe uczciły 1 maja 2014 r. w Toruniu 10-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

"Strzała Łuczniczki" w Bydgoszczy

"Strzała Łuczniczki" to kolejna propozycja na zachęcenie dzieci do poznawania Bydgoszczy. Podobnie jak trasa nr 1 pt. "Szyfr Pana Twardowskiego", również "Strzała Łuczniczki" polega na odkrywaniu tajemnic Bydgoszczy dzięki zagadkom zawartym w książeczce.

Koncert muzyki kameralnej w Toruniu

Toruńska Orkiestra Symfoniczna w jubileuszowym sezonie artystycznym stara się zadowolić gusta wszystkich miłośników muzyki poważnej. Z tej okazji zorganizowała koncert niezwykłego kwartetu smyczkowego.

Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy z programem „Młode kadry”

W ramach umowy podpisanej z firmą Inter Cars szkoła otrzymała sprzęt diagnostyczny i naprawczy o wartości ponad 100 tysięcy złotych.

Rozmowa o Beksińskich w Toruniu

Miłośnicy literatury mieli okazję uczestniczyć w Dworze Artusa w spotkaniu z autorką niedawno wydanej publikacji o rodzinie Beksińskich – Magdaleną Grzebałkowską. Podobnie jak sama książka, rozmowa z dziennikarką cieszyła się nadzwyczajnym zainteresowaniem.

Sukces bydgoskich siatkarzy!

W Portugalii odbyły się Mistrzostwa Świata Szkół w Piłce Siatkowej Chłopców. Drużyna składająca się m.in. z siatkarzy bydgoskiego Chemika w zajęła w turnieju drugie miejsce!

Rekordowa frekwencja podczas biegu!

Niedzielny (27.04) bieg "Bydgoszcz na start" zgromadził ponad 1300 uczestników! Tradycyjnie Prezydent Bydgoszczy dał sygnał do rozpoczęcia biegu strzelając z pistoletu startowego.

Torunianie polubili rower miejski

Już ponad 1500 mieszkańców zarejestrowało się w systemie Toruńskiego Roweru Miejskiego. Rowerów używano 2100 razy. Według danych z pierwszego weekendu każdy rower wypożyczany był średnio 4 razy dziennie.

Graficiarz w Toruniu zatrzymany

Patrol Straży Miejskiej zatrzymał mężczyznę podejrzanego o zniszczenie fragmentu nowego mostu drogowego w Toruniu.

Dla św.Jana Pawła II - żywy napis w Brzozie

W Brzozie ponad siedemset osób uczciło kanonizację Jana Pawła II. Mieszkańcy utworzyli żywy napis - św.Jan Paweł II, który został sfotografowany z lotu ptaka.

Koniec roku dla maturzystów Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy

W piątek, 25 kwietnia, w kinoteatrze przy ul. Dwernickiego odbyło się zakończenie roku maturzystów Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy. Szkoła ta od lat należy do czołówki szkół ponadgimnazjalnych w Polsce.

Szkolenie przewodników turystycznych w Toruniu

22 przewodników turystycznych wzięło udział w szkoleniu zorganizowanym przez Straż Miejską w Toruniu oraz Biuro Toruńskiego Centrum Miasta.

Koncert z okazji urodzin Bydgoszczy - Laur Szwalbego wręczony

W środę, 23 kwietnia, w Filharmonii Pomorskiej odbył się koncert z okazji 668. urodzin Bydgoszczy, podczas którego wręczone zostały Laur Szwalbego oraz nagrody prezydenta.

Zmiana struktury Urzędu Miasta Bydgoszczy

Z dniem 23 kwietnia br. połączone zostały dotychczasowe wydziały edukacji i sportu – powstał Wydział Edukacji i Sportu.

„Orzeł Rzeczpospolitej” dla TZMO i 7 toruńskich przedsiębiorstw na tegorocznej Liście 500.

Toruńskie firmy trzymają się mocno. „Rzeczpospolita właśnie opublikowała wyniki najnowszego rankingu „Lista 500” najlepszych polskich firm 2013 r. Na 16 przedsiębiorstw z województwa kujawsko-pomorskiego ujętych w zestawieniu aż 7 to firmy z Torunia. W prestiżowym rankingu znalazły się też 2 firmy z Włocławka i po jednej z Bydgoszczy, Brzozy, Golubia-Dobrzynia, Inowrocławia, Kruszwicy, Pakości i Świecia.

668. urodziny miasta Bydgoszczy

W środę, 23 kwietnia br., podczas uroczystej Sesji Rady Miasta związanej z 668. rocznicą nadania Bydgoszczy praw miejskich, wręczono Medale Króla Kazimierza Wielkiego.

Toruń odwiedza coraz więcej turystów

Coroczne badanie ruchu turystycznego wykazało, że gród Kopernika odwiedziło w ubiegłym roku blisko 1,7 miliona zwiedzających.

Zwycięstwo Angels Toruń

Drużyna futbolu amerykańskiego Angels Toruń wygrała w podwarszawskim Brwinowie z Warsaw BEagles 13:22. Na kluczowej pozycji rozgrywającego cały mecz zagrał szesnastoletni Kornel Mierzejewski. Sparing w Brwinowie to kolejny element przygotowania Angels do rozgrywek drugiej ligi futbolu amerykańskiego, po spotkaniach z finalistami pierwszej ligi Husarią Szczecin i Lowlanders Białystok.

Z nakazem lub dotacją w Bydgoszczy

Na Długiej odnawiane są kolejne elewacje. Remont prowadzony jest w kamienicy z numerem 33, a prace przy budynku z numerem 10 dobiegły końca. Właściciele zniszczonych nieruchomości na Starym Mieście otrzymują nakazy remontów.

Nowy most drogowy gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu został wyróżniony w internetowym konkursie „Top Inwestycje Komunalne 2014”.

Konkurs „Top Inwestycje Komunalne 2014” to inicjatywa organizatora Europejskiego Kongresu Gospodarczego oraz redakcji Portalusamorządowego.pl, mająca na celu wskazanie wśród inwestycji komunalnych z całego kraju najlepszych praktyk i sukcesów osiągniętych dzięki odważnym, prorozwojowym decyzjom dla gospodarki, regionu i mieszkańców. Organizatorzy chcą nagrodzić tych, którzy dzięki odważnym, prorozwojowym decyzjom inwestycyjnym stają się liderami środowiska i wyznaczają trendy.

Optymistyczne wieści z rynku pracy w Bydgoszczy

Coraz lepsze wieści napływają z Powiatowego Urzędu Pracy w Bydgoszczy. Stopa bezrobocia w mieście ciągle spada, a liczba ofert pracy rośnie. W marcu w bydgoskim PUP pojawiło się 1438 nowych ofert pracy.

Hala widowiskowo-sportowa w Toruniu na finiszu

Na hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Bema montowana jest już bieżnia lekkoatletyczna – wyłożone zostały okalające arenę tory, pozostała przestrzeń w centrum głównej areny.

Tysiące drzew i krzewów posadzono w Bydgoszczy

Przy ul. Grunwaldzkiej zasadzono szpaler nietypowych kasztanowców. Okazałe drzewa zdobią odcinek od wiaduktu kolejowego przy Czarnej Drodze do ul. Kraszewskiego. Sprawdź, w jakich miejscach zaplanowano kolejne nasadzenia roślin.

W 1346 r. Bydgoszcz uzyskała prawa miejskie

19 kwietnia 1346 r., Kazimierz Wielki przebywając podczas Wielkanocy w rodzinnym Brześciu Kujawskim, wystawił miejski akt lokacyjny na prawie magdeburskim dla Bydgoszczy[. Miasto miało powstać na opuszczonej równinie obok zamku. Bydgoszcz miała być z jednej strony ośrodkiem handlowym, będącym przeciwwagą dla znajdujących się pod władzą krzyżacką miast pomorskich, a z drugiej – warownią, strzegącą granicy państwa z zakonem.

Toruń- rocznica śmierci profesorów

16 kwietnia 2014 r. minęła rocznica śmierci dwóch Honorowych Obywateli Torunia - prof. Artura Hutnikiewicza i prof. Mariana Biskupa.

Bydgoska Święconka 2014

Z okazji zbliżających się świąt serdecznie zapraszamy na wspólne święcenie pokarmów wielkanocnych.

Pierwszy w Polsce triathlon kajakowy odbył się w Bydgoszczy!

CWZS Zawisza Stowarzyszenie Kajakowe i Przystań Bydgoszcz zorganizowali pierwszy w Polsce Triathlon Kajakowy.

Trwa przebudowa ul. Dworcowej w Toruniu

Realizacja tej inwestycji zapewni nie tylko dojazd do Młynów Toruńskich, ale skomunikuje tereny produkcyjne i usługowe z Trasą Średnicową po jej wybudowaniu.

Toruń wspiera Policję

Nowe radiowozy oraz dodatkowe patrole policji i straży miejskiej – wszystko po to, by w grodzie Kopernika żyło się jeszcze bezpieczniej. 16 kwietnia 2014 r. prezydent Torunia Michał Zaleski podpisał umowę dotyczącą przekazania 435 tys. zł dla Komendy Miejskiej Policji.

Bydgoscy "turyści" zdominowali Ogólnopolską Olimpiadę!

W Spale odbył się finał I Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Turystyce dla szkół średnich. Wśród uczniów z całej Polski najlepsi w trzyetapowych zmaganiach finałowych okazali się bydgoscy uczniowie Technikum Obsługi Turystycznej mieszczącym się w Zespole Szkół Chemicznych!

„Salwator -14” - ważny sprawdzian przed natowską certyfikacją w Bydgoszczy

Żołnierze wojsk specjalnych zakończyli kolejny etap przygotowań przed zaplanowanymi na wrzesień tego roku międzynarodowymi ćwiczeniami „Noble Sword-14”.

Mistrzowie z Torunia

Zawodnicy KST Energa - Manekin Toruń Konrad Kulpa i Jakub Dyjas Mistrzami Polski Seniorów w grze podwójnej w tenisa stołowego. Z zakończonych Mistrzostw Polski Seniorów, które od czwartku do niedzieli odbywały się w Raszkowie zawodnicy KST Energa - Manekin Toruń przywieźli aż cztery medale.

Eurolotem z Bydgoszczy do Warszawy

Samoloty Bombardier Dash Q-400 NextGen mogą zabrać na pokład 78 pasażerów, a regularne loty na tej trasie rozpoczęły 14 kwietnia br. Połączenie obsługiwane będzie przez przewoźnika Eurolot.

Toruńska Straż Miejska na Targach

W dniach 8-11 kwietnia 2014 roku toruńska Straż Miejska uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Zabezpieczeń Securex 2014, które odbywały się w Poznaniu.

Przekazano Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia w Bydgoszczy

W niedzielę, 13 kwietnia br., prezydent Rafał Bruski uczestniczył w uroczystej mszy świętej w Katedrze Bydgoskiej podczas której przekazana została Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia.

Z Wilnem w pamięci w Toruniu

Już ponad 25 lat działa w Toruniu Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej.

Urodzinowy, koncertowy spacer po Bydgoszczy!

Koncert Finałowy Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Moje Miasto Bydgoszcz” stał się wyjątkowym prezentem na 668. urodziny miasta. Gospodarzami Festiwalu byli: Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 i Pałac Młodzieży w Bydgoszczy.

Laureaci 2. edycji Festiwalu Sztuki Faktu

Andrei Kutsila i Vyachaslau Rakitski z filmem dokumentalnym „Miłość po białorusku" oraz Adam Barwiński i jego reportaż „Król Edward" - to laureaci nagród 2. edycji Festiwalu Sztuki Faktu. Festiwal odbywał się w Toruniu 10-12 kwietnia 2014 r.

„Przechodzący przez rzekę” w Bydgoszczy

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych rzeźb w Bydgoszczy, po wykonanych pracach renowacyjnych, wróciła na swoje miejsce w okolice mostu im. Jerzego Sulimy-Kamińskiego.

Medale dla Toruńczyka Toruń

Zawodnicy Toruńczyka Toruń Sonia Bochyńska i Mateusz Szurmiej zdobyli pięć medali na rozgrywanych w Tajlandii zawodach Pucharu Świata w pływaniu w płetwach.

Szpital Uniwersytecki nr 2 w Bydgoszczy z certyfikatem i wyróżnieniami

W piątek, 11 kwietnia, prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski wziął udział w uroczystości wręczenia wyróżnień dla Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dra Biziela.

„Listy dla Ziemi” w Bydgoszczy

W poniedziałek, 14 kwietnia br., o godz. 11.00 na Wyspie Młyńskiej, Fundacja Ekologiczna ARKA startuje z akcją „Listy dla Ziemi”. Inauguracja przygotowana jest wspólnie z Urzędem Miasta Bydgoszczy w ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi.

W Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 15 par świętowało 11 kwietnia 50 i więcej lat małżeńskiego stażu.

Z rąk prezydenta Torunia Michała Zaleskiego jubilaci otrzymali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadane przez prezydenta RP, a także – od miasta - bukiety kwiatów i drobne upominki. Uroczystej chwili towarzyszył krótki koncert fortepianowy oraz toast, a także pamiątkowe zdjęcia.

Bydgoski szpital wchodzi w XXI wiek

155 mln złotych kosztuje rozbudowa Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego przy ul. Chodkiewicza. Inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku.

Sześciolatki w szkole tematem konferencji w Bydgoszczy

W czwartek (10 kwietnia br.) prezydent Rafał Bruski uczestniczył w spotkaniu podsumowującym cykl konferencji regionalnych dla poradni psychologiczno – pedagogicznych pt. Wsparcie procesu diagnozowania i opiniowania problemu gotowości szkolnej dzieci.

Trakcja z Warszawy dla toruńskich tramwajów

Warszawska spółka Trakcja – PRKiI S.A. zaprojektuje i zmodernizuje system sterowania oraz urządzenia odpowiedzialnych za zasilanie trakcyjnej sieci tramwajowej w Toruniu. Inwestycja jest realizowana w ramach Projektu BiT City.

Szkło, instalacje i izolacje na budowie basenu w Bydgoszczy

Sprawdź co dzieje się na placu budowy przy ul. Stawowej, gdzie powstaje nowoczesny basen. Obiekt jest już zadaszony, montowane są pierwsze instalacje. Przed pływalnią powstanie także parking.

Najlepsi bydgoscy wolontariusze

W bydgoskim ratuszu w środę, 9 kwietnia, poznaliśmy laureatów Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Wspaniałe dziewczyny z Torunia

Emilia Filipska, Malwina Gajewska, Katarzyna Jankowska, Halina Rzewuska i Patrycja Mondraszewska to toruńskie Wspaniałe 2014.

Święto bydgoskiego Uniwersytetu!

We wtorek (8 kwietnia) prezydent Rafał Bruski uczestniczył w święcie Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, które połączone było z oficjalnym otwarciem nowego gmachu Biblioteki Głównej.

Toruń na zdrowie

7 kwietnia 2014 r. w Toruniu odbyły się imprezy z okazji Światowego Dnia Zdrowia. W punkcie konsultacyjnym, wystawionym na Rynku Staromiejskim przez Towarzystwo Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom, mieszkańcy mogli tego dnia porozmawiać o uzależnieniach ze specjalistą i otrzymać ulotki informacyjne. Specjalna oferta czekała na palaczy: pomiar stężenia tlenku węgla w płucach aparatem Smoke Check. Młodzież zaprezentowała kilkukrotnie happening pt. "Uzależnienie to więzienie".

Sześć firm stanęło do przetargu na remont Czerwonej Drogi w Toruniu.

7 kwietnia 2014 r. drogowcy otworzyli oferty na realizację zadania.Najtańszą ofertę złożyła firma Skanska S.A wyceniając swoje usługi na 721.497,56 zł. Najdroższą - firma Budimex S.A, kalkulując ofertę na 910.702,36 zł. Teraz ofertami zajmie się komisja, która oceni je pod kątem formalno-prawnym.

Obchody 74. rocznicy zbrodni katyńskiej w Bydgoszczy

W niedzielę, 6 kwietnia br., uczczono pamięć blisko 15 tysięcy zawodowych oficerów, którzy zginęli w lesie katyńskim.

Marzec w toruńskiej Straży Miejskiej

Prawie trzy tysiące interwencji, patrole samodzielne, z policja i służba celną, pogadanki dla dzieci, programy profilaktyczne, zabezpieczanie imprez masowych – marzec 2014 r. przebiegł pracowicie w toruńskiej Straży Miejskiej.

Pierwszy BitCamp w Bydgoszczy za nami

W piątek, 4 kwietnia br., na Uniwersytecie Technologiczno - Przyrodniczym odbyła się konferencja, która zgromadziła ponad 50 pasjonatów nowych technologii. BitCamp jest inicjatywą firm należących do Bydgoskiego Klastra IT i będzie odbywać się cyklicznie.

Szukamy dostawcy Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego!

ZDMiKP w Bydgoszczy rozpoczął postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego na wykonanie dostawy pn.:„Bydgoski Rower Aglomeracyjny”

Seminarium Rzeczników Konsumentów

Seminarium pt. Aktualna sytuacja konsumentów na wybranych rynkach organizowane było przez dyrektora Delegatury Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Miejskiego Rzecznika Konsumentów.

50-lecie świętuje Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu.

Swoje najwyższe wyróżnienie prezydent Torunia Michał Zaleski wręczył na ręce Dariusza Delika, dyrektora galerii, podczas jubileuszowych uroczystości 3 kwietnia 2014 r. Odbyły się one w sąsiadującej z placówką Fundacji Tumult na Rynku Nowomiejskim. Gratulacje i pamiątkową grafikę galeria otrzymała też od przewodniczącego Rady Miasta Torunia Mariana Frąckiewicza.

Grupa nauczycieli i uczniów z 6 krajów gości 1-6 kwietnia 2014 r. w toruńskim V LO

19 pedagogów i 27 uczniów ze Słowacji, Bułgarii, Włoch, Rumunii i Turcji przyjechało do Torunia na zaproszenie V Liceum Ogólnokształcącego. Wizyta jest kolejnym punktem wspólnego europejskiego projektu szkół, który rozpoczął się jesienią 2013 r. i potrwa do czerwca br. Hasło przewodnie wymiany brzmi „Razem… wytyczamy szlak” (ang. Together ... we make the way).

Mieszkania, molo i marina w Bydgoszczy

Zakończyła się budowa pierwszego poziomu hali garażowej w wieżowcu „Nordic Haven” przy ul. Focha. To obecnie najwyższy budynek wznoszony w Bydgoszczy. W sumie ma liczyć 18 kondygnacji.

Młodzież z Torunia u Pani Prezydentowej

Na wycieczkę do stolicy pojechali 27 marca 2014 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 26, Gimnazjum Nr 26 i Szkoły Przysposabiającej do Pracy Nr 26 wraz z opiekunami, nauczycielami, pracownikami niepedagogicznymi i rodzicami. Celem wyprawy był Pałac Prezydencki i spotkanie z panią Anną Komorowską – żoną prezydenta RP.

Wizyta gości z Krzemieńczuka w Bydgoszczy

W środę, 3 kwietnia br., zastępca prezydenta Jan Szopiński spotkał się z uczniami oraz dyrekcją szkoły im. Tarasa Shevchenko w mieście partnerskim Bydgoszczy – Krzemieńczuku.

Dworzec w Toruniu odzyska dawny blask

Przyjazny dla podróżnych, z poczekalniami na peronach, windami, ruchomymi schodami i sklepikami – tak latem 2015 r. będzie wyglądał Dworzec Toruń Główny. Obiekt jest właśnie rewitalizowany.

Nauczyciel zawodu w praktyce -konferencja w Bydgoszczy

W środę, 3 kwietnia 2014 r., odbyła się konferencja podsumowująca IV – ostatnią edycję projektu „Nauczyciel zawodu w praktyce”. W spotkaniu uczestniczył zastępca prezydenta Jan Szopiński.

Dyplomy za samoobronę w Toruniu

44 panie ukończyły kurs samoobrony zorganizowany przez Straż Miejską w Toruniu. Oprócz zajęć z instruktorem samoobrony pani odbyły również warsztaty poprowadzone przez psychologa.

W Bydgoszczy powstanie pierwsza w Polsce sieć szkolnych telewizji internetowych

Prawie 13 mln zł kosztować będzie projekt „Aktywny w szkole – twórczy w życiu”, z którego skorzysta ponad 8 tys. uczniów bydgoskich szkół. Jednym z elementów programu jest Bydgoska Sieć Telewizji Szkolnych „gimTV”.
stat4u