SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo kujawsko-pomorskie

Dla św.Jana Pawła II - żywy napis w Brzozie

W Brzozie ponad siedemset osób uczciło kanonizację Jana Pawła II. Mieszkańcy utworzyli żywy napis - św.Jan Paweł II, który został sfotografowany z lotu ptaka.

Koniec roku dla maturzystów Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy

W piątek, 25 kwietnia, w kinoteatrze przy ul. Dwernickiego odbyło się zakończenie roku maturzystów Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy. Szkoła ta od lat należy do czołówki szkół ponadgimnazjalnych w Polsce.

Szkolenie przewodników turystycznych w Toruniu

22 przewodników turystycznych wzięło udział w szkoleniu zorganizowanym przez Straż Miejską w Toruniu oraz Biuro Toruńskiego Centrum Miasta.

Koncert z okazji urodzin Bydgoszczy - Laur Szwalbego wręczony

W środę, 23 kwietnia, w Filharmonii Pomorskiej odbył się koncert z okazji 668. urodzin Bydgoszczy, podczas którego wręczone zostały Laur Szwalbego oraz nagrody prezydenta.

Zmiana struktury Urzędu Miasta Bydgoszczy

Z dniem 23 kwietnia br. połączone zostały dotychczasowe wydziały edukacji i sportu – powstał Wydział Edukacji i Sportu.

„Orzeł Rzeczpospolitej” dla TZMO i 7 toruńskich przedsiębiorstw na tegorocznej Liście 500.

Toruńskie firmy trzymają się mocno. „Rzeczpospolita właśnie opublikowała wyniki najnowszego rankingu „Lista 500” najlepszych polskich firm 2013 r. Na 16 przedsiębiorstw z województwa kujawsko-pomorskiego ujętych w zestawieniu aż 7 to firmy z Torunia. W prestiżowym rankingu znalazły się też 2 firmy z Włocławka i po jednej z Bydgoszczy, Brzozy, Golubia-Dobrzynia, Inowrocławia, Kruszwicy, Pakości i Świecia.

668. urodziny miasta Bydgoszczy

W środę, 23 kwietnia br., podczas uroczystej Sesji Rady Miasta związanej z 668. rocznicą nadania Bydgoszczy praw miejskich, wręczono Medale Króla Kazimierza Wielkiego.

Toruń odwiedza coraz więcej turystów

Coroczne badanie ruchu turystycznego wykazało, że gród Kopernika odwiedziło w ubiegłym roku blisko 1,7 miliona zwiedzających.

Zwycięstwo Angels Toruń

Drużyna futbolu amerykańskiego Angels Toruń wygrała w podwarszawskim Brwinowie z Warsaw BEagles 13:22. Na kluczowej pozycji rozgrywającego cały mecz zagrał szesnastoletni Kornel Mierzejewski. Sparing w Brwinowie to kolejny element przygotowania Angels do rozgrywek drugiej ligi futbolu amerykańskiego, po spotkaniach z finalistami pierwszej ligi Husarią Szczecin i Lowlanders Białystok.

Z nakazem lub dotacją w Bydgoszczy

Na Długiej odnawiane są kolejne elewacje. Remont prowadzony jest w kamienicy z numerem 33, a prace przy budynku z numerem 10 dobiegły końca. Właściciele zniszczonych nieruchomości na Starym Mieście otrzymują nakazy remontów.

Nowy most drogowy gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu został wyróżniony w internetowym konkursie „Top Inwestycje Komunalne 2014”.

Konkurs „Top Inwestycje Komunalne 2014” to inicjatywa organizatora Europejskiego Kongresu Gospodarczego oraz redakcji Portalusamorządowego.pl, mająca na celu wskazanie wśród inwestycji komunalnych z całego kraju najlepszych praktyk i sukcesów osiągniętych dzięki odważnym, prorozwojowym decyzjom dla gospodarki, regionu i mieszkańców. Organizatorzy chcą nagrodzić tych, którzy dzięki odważnym, prorozwojowym decyzjom inwestycyjnym stają się liderami środowiska i wyznaczają trendy.

Optymistyczne wieści z rynku pracy w Bydgoszczy

Coraz lepsze wieści napływają z Powiatowego Urzędu Pracy w Bydgoszczy. Stopa bezrobocia w mieście ciągle spada, a liczba ofert pracy rośnie. W marcu w bydgoskim PUP pojawiło się 1438 nowych ofert pracy.

Hala widowiskowo-sportowa w Toruniu na finiszu

Na hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Bema montowana jest już bieżnia lekkoatletyczna – wyłożone zostały okalające arenę tory, pozostała przestrzeń w centrum głównej areny.

Tysiące drzew i krzewów posadzono w Bydgoszczy

Przy ul. Grunwaldzkiej zasadzono szpaler nietypowych kasztanowców. Okazałe drzewa zdobią odcinek od wiaduktu kolejowego przy Czarnej Drodze do ul. Kraszewskiego. Sprawdź, w jakich miejscach zaplanowano kolejne nasadzenia roślin.

W 1346 r. Bydgoszcz uzyskała prawa miejskie

19 kwietnia 1346 r., Kazimierz Wielki przebywając podczas Wielkanocy w rodzinnym Brześciu Kujawskim, wystawił miejski akt lokacyjny na prawie magdeburskim dla Bydgoszczy[. Miasto miało powstać na opuszczonej równinie obok zamku. Bydgoszcz miała być z jednej strony ośrodkiem handlowym, będącym przeciwwagą dla znajdujących się pod władzą krzyżacką miast pomorskich, a z drugiej – warownią, strzegącą granicy państwa z zakonem.

Toruń- rocznica śmierci profesorów

16 kwietnia 2014 r. minęła rocznica śmierci dwóch Honorowych Obywateli Torunia - prof. Artura Hutnikiewicza i prof. Mariana Biskupa.

Bydgoska Święconka 2014

Z okazji zbliżających się świąt serdecznie zapraszamy na wspólne święcenie pokarmów wielkanocnych.

Pierwszy w Polsce triathlon kajakowy odbył się w Bydgoszczy!

CWZS Zawisza Stowarzyszenie Kajakowe i Przystań Bydgoszcz zorganizowali pierwszy w Polsce Triathlon Kajakowy.

Trwa przebudowa ul. Dworcowej w Toruniu

Realizacja tej inwestycji zapewni nie tylko dojazd do Młynów Toruńskich, ale skomunikuje tereny produkcyjne i usługowe z Trasą Średnicową po jej wybudowaniu.

Toruń wspiera Policję

Nowe radiowozy oraz dodatkowe patrole policji i straży miejskiej – wszystko po to, by w grodzie Kopernika żyło się jeszcze bezpieczniej. 16 kwietnia 2014 r. prezydent Torunia Michał Zaleski podpisał umowę dotyczącą przekazania 435 tys. zł dla Komendy Miejskiej Policji.

Bydgoscy "turyści" zdominowali Ogólnopolską Olimpiadę!

W Spale odbył się finał I Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Turystyce dla szkół średnich. Wśród uczniów z całej Polski najlepsi w trzyetapowych zmaganiach finałowych okazali się bydgoscy uczniowie Technikum Obsługi Turystycznej mieszczącym się w Zespole Szkół Chemicznych!

„Salwator -14” - ważny sprawdzian przed natowską certyfikacją w Bydgoszczy

Żołnierze wojsk specjalnych zakończyli kolejny etap przygotowań przed zaplanowanymi na wrzesień tego roku międzynarodowymi ćwiczeniami „Noble Sword-14”.

Mistrzowie z Torunia

Zawodnicy KST Energa - Manekin Toruń Konrad Kulpa i Jakub Dyjas Mistrzami Polski Seniorów w grze podwójnej w tenisa stołowego. Z zakończonych Mistrzostw Polski Seniorów, które od czwartku do niedzieli odbywały się w Raszkowie zawodnicy KST Energa - Manekin Toruń przywieźli aż cztery medale.

Eurolotem z Bydgoszczy do Warszawy

Samoloty Bombardier Dash Q-400 NextGen mogą zabrać na pokład 78 pasażerów, a regularne loty na tej trasie rozpoczęły 14 kwietnia br. Połączenie obsługiwane będzie przez przewoźnika Eurolot.

Toruńska Straż Miejska na Targach

W dniach 8-11 kwietnia 2014 roku toruńska Straż Miejska uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Zabezpieczeń Securex 2014, które odbywały się w Poznaniu.

Przekazano Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia w Bydgoszczy

W niedzielę, 13 kwietnia br., prezydent Rafał Bruski uczestniczył w uroczystej mszy świętej w Katedrze Bydgoskiej podczas której przekazana została Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia.

Z Wilnem w pamięci w Toruniu

Już ponad 25 lat działa w Toruniu Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej.

Urodzinowy, koncertowy spacer po Bydgoszczy!

Koncert Finałowy Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Moje Miasto Bydgoszcz” stał się wyjątkowym prezentem na 668. urodziny miasta. Gospodarzami Festiwalu byli: Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 i Pałac Młodzieży w Bydgoszczy.

Laureaci 2. edycji Festiwalu Sztuki Faktu

Andrei Kutsila i Vyachaslau Rakitski z filmem dokumentalnym „Miłość po białorusku" oraz Adam Barwiński i jego reportaż „Król Edward" - to laureaci nagród 2. edycji Festiwalu Sztuki Faktu. Festiwal odbywał się w Toruniu 10-12 kwietnia 2014 r.

„Przechodzący przez rzekę” w Bydgoszczy

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych rzeźb w Bydgoszczy, po wykonanych pracach renowacyjnych, wróciła na swoje miejsce w okolice mostu im. Jerzego Sulimy-Kamińskiego.

Medale dla Toruńczyka Toruń

Zawodnicy Toruńczyka Toruń Sonia Bochyńska i Mateusz Szurmiej zdobyli pięć medali na rozgrywanych w Tajlandii zawodach Pucharu Świata w pływaniu w płetwach.

Szpital Uniwersytecki nr 2 w Bydgoszczy z certyfikatem i wyróżnieniami

W piątek, 11 kwietnia, prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski wziął udział w uroczystości wręczenia wyróżnień dla Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dra Biziela.

„Listy dla Ziemi” w Bydgoszczy

W poniedziałek, 14 kwietnia br., o godz. 11.00 na Wyspie Młyńskiej, Fundacja Ekologiczna ARKA startuje z akcją „Listy dla Ziemi”. Inauguracja przygotowana jest wspólnie z Urzędem Miasta Bydgoszczy w ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi.

W Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 15 par świętowało 11 kwietnia 50 i więcej lat małżeńskiego stażu.

Z rąk prezydenta Torunia Michała Zaleskiego jubilaci otrzymali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadane przez prezydenta RP, a także – od miasta - bukiety kwiatów i drobne upominki. Uroczystej chwili towarzyszył krótki koncert fortepianowy oraz toast, a także pamiątkowe zdjęcia.

Bydgoski szpital wchodzi w XXI wiek

155 mln złotych kosztuje rozbudowa Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego przy ul. Chodkiewicza. Inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku.

Sześciolatki w szkole tematem konferencji w Bydgoszczy

W czwartek (10 kwietnia br.) prezydent Rafał Bruski uczestniczył w spotkaniu podsumowującym cykl konferencji regionalnych dla poradni psychologiczno – pedagogicznych pt. Wsparcie procesu diagnozowania i opiniowania problemu gotowości szkolnej dzieci.

Trakcja z Warszawy dla toruńskich tramwajów

Warszawska spółka Trakcja – PRKiI S.A. zaprojektuje i zmodernizuje system sterowania oraz urządzenia odpowiedzialnych za zasilanie trakcyjnej sieci tramwajowej w Toruniu. Inwestycja jest realizowana w ramach Projektu BiT City.

Szkło, instalacje i izolacje na budowie basenu w Bydgoszczy

Sprawdź co dzieje się na placu budowy przy ul. Stawowej, gdzie powstaje nowoczesny basen. Obiekt jest już zadaszony, montowane są pierwsze instalacje. Przed pływalnią powstanie także parking.

Najlepsi bydgoscy wolontariusze

W bydgoskim ratuszu w środę, 9 kwietnia, poznaliśmy laureatów Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Wspaniałe dziewczyny z Torunia

Emilia Filipska, Malwina Gajewska, Katarzyna Jankowska, Halina Rzewuska i Patrycja Mondraszewska to toruńskie Wspaniałe 2014.

Święto bydgoskiego Uniwersytetu!

We wtorek (8 kwietnia) prezydent Rafał Bruski uczestniczył w święcie Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, które połączone było z oficjalnym otwarciem nowego gmachu Biblioteki Głównej.

Toruń na zdrowie

7 kwietnia 2014 r. w Toruniu odbyły się imprezy z okazji Światowego Dnia Zdrowia. W punkcie konsultacyjnym, wystawionym na Rynku Staromiejskim przez Towarzystwo Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom, mieszkańcy mogli tego dnia porozmawiać o uzależnieniach ze specjalistą i otrzymać ulotki informacyjne. Specjalna oferta czekała na palaczy: pomiar stężenia tlenku węgla w płucach aparatem Smoke Check. Młodzież zaprezentowała kilkukrotnie happening pt. "Uzależnienie to więzienie".

Sześć firm stanęło do przetargu na remont Czerwonej Drogi w Toruniu.

7 kwietnia 2014 r. drogowcy otworzyli oferty na realizację zadania.Najtańszą ofertę złożyła firma Skanska S.A wyceniając swoje usługi na 721.497,56 zł. Najdroższą - firma Budimex S.A, kalkulując ofertę na 910.702,36 zł. Teraz ofertami zajmie się komisja, która oceni je pod kątem formalno-prawnym.

Obchody 74. rocznicy zbrodni katyńskiej w Bydgoszczy

W niedzielę, 6 kwietnia br., uczczono pamięć blisko 15 tysięcy zawodowych oficerów, którzy zginęli w lesie katyńskim.

Marzec w toruńskiej Straży Miejskiej

Prawie trzy tysiące interwencji, patrole samodzielne, z policja i służba celną, pogadanki dla dzieci, programy profilaktyczne, zabezpieczanie imprez masowych – marzec 2014 r. przebiegł pracowicie w toruńskiej Straży Miejskiej.

Pierwszy BitCamp w Bydgoszczy za nami

W piątek, 4 kwietnia br., na Uniwersytecie Technologiczno - Przyrodniczym odbyła się konferencja, która zgromadziła ponad 50 pasjonatów nowych technologii. BitCamp jest inicjatywą firm należących do Bydgoskiego Klastra IT i będzie odbywać się cyklicznie.

Szukamy dostawcy Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego!

ZDMiKP w Bydgoszczy rozpoczął postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego na wykonanie dostawy pn.:„Bydgoski Rower Aglomeracyjny”

Seminarium Rzeczników Konsumentów

Seminarium pt. Aktualna sytuacja konsumentów na wybranych rynkach organizowane było przez dyrektora Delegatury Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Miejskiego Rzecznika Konsumentów.

50-lecie świętuje Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu.

Swoje najwyższe wyróżnienie prezydent Torunia Michał Zaleski wręczył na ręce Dariusza Delika, dyrektora galerii, podczas jubileuszowych uroczystości 3 kwietnia 2014 r. Odbyły się one w sąsiadującej z placówką Fundacji Tumult na Rynku Nowomiejskim. Gratulacje i pamiątkową grafikę galeria otrzymała też od przewodniczącego Rady Miasta Torunia Mariana Frąckiewicza.

Grupa nauczycieli i uczniów z 6 krajów gości 1-6 kwietnia 2014 r. w toruńskim V LO

19 pedagogów i 27 uczniów ze Słowacji, Bułgarii, Włoch, Rumunii i Turcji przyjechało do Torunia na zaproszenie V Liceum Ogólnokształcącego. Wizyta jest kolejnym punktem wspólnego europejskiego projektu szkół, który rozpoczął się jesienią 2013 r. i potrwa do czerwca br. Hasło przewodnie wymiany brzmi „Razem… wytyczamy szlak” (ang. Together ... we make the way).

Mieszkania, molo i marina w Bydgoszczy

Zakończyła się budowa pierwszego poziomu hali garażowej w wieżowcu „Nordic Haven” przy ul. Focha. To obecnie najwyższy budynek wznoszony w Bydgoszczy. W sumie ma liczyć 18 kondygnacji.

Młodzież z Torunia u Pani Prezydentowej

Na wycieczkę do stolicy pojechali 27 marca 2014 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 26, Gimnazjum Nr 26 i Szkoły Przysposabiającej do Pracy Nr 26 wraz z opiekunami, nauczycielami, pracownikami niepedagogicznymi i rodzicami. Celem wyprawy był Pałac Prezydencki i spotkanie z panią Anną Komorowską – żoną prezydenta RP.

Wizyta gości z Krzemieńczuka w Bydgoszczy

W środę, 3 kwietnia br., zastępca prezydenta Jan Szopiński spotkał się z uczniami oraz dyrekcją szkoły im. Tarasa Shevchenko w mieście partnerskim Bydgoszczy – Krzemieńczuku.

Dworzec w Toruniu odzyska dawny blask

Przyjazny dla podróżnych, z poczekalniami na peronach, windami, ruchomymi schodami i sklepikami – tak latem 2015 r. będzie wyglądał Dworzec Toruń Główny. Obiekt jest właśnie rewitalizowany.

Nauczyciel zawodu w praktyce -konferencja w Bydgoszczy

W środę, 3 kwietnia 2014 r., odbyła się konferencja podsumowująca IV – ostatnią edycję projektu „Nauczyciel zawodu w praktyce”. W spotkaniu uczestniczył zastępca prezydenta Jan Szopiński.

Dyplomy za samoobronę w Toruniu

44 panie ukończyły kurs samoobrony zorganizowany przez Straż Miejską w Toruniu. Oprócz zajęć z instruktorem samoobrony pani odbyły również warsztaty poprowadzone przez psychologa.

W Bydgoszczy powstanie pierwsza w Polsce sieć szkolnych telewizji internetowych

Prawie 13 mln zł kosztować będzie projekt „Aktywny w szkole – twórczy w życiu”, z którego skorzysta ponad 8 tys. uczniów bydgoskich szkół. Jednym z elementów programu jest Bydgoska Sieć Telewizji Szkolnych „gimTV”.

Dofinansowanie projektów dotyczących współpracy międzynarodowej w Bydgoszczy

Przedstawiamy wyniki konkursu na dofinansowanie projektów mających szczególne znaczenie dla promocji i rozwoju współpracy międzynarodowej miasta Bydgoszczy.

Zakończył się kolejny etap odnowy gotyckiego kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Toruniu.

Wznoszący się nad północno-zachodnią częścią starówki pofranciszkański kościół pw. Wniebowzięcia NMP i bł. S.W. Frelichowskiego należy do najcenniejszych zabytków Torunia. Długoletni brak zabiegów konserwatorskich i działań remontowych oraz niesprzyjające warunki atmosferyczne wpłynęły negatywnie na stan elewacji oraz dachu kościoła.

X Bydgoskie Targi Edukacyjne

W HSW „Łuczniczka” w poniedziałek, 31 marca, odbyły się jubileuszowe, X Bydgoskie Targi Edukacyjne. Ich adresatem byli przede wszystkim uczniowie III klas gimnazjów.

W Toruniu dwójka do parkomatów

Dwie firmy są zainteresowane zainstalowaniem i obsługą nowych parkomatów w Strefie Płatnego Parkowania. 31 marca 2014 r. toruńscy drogowcy otworzyli oferty na realizację tego zadania.Najtańszą ofertę złożyła grudziądzka firma City Group S.A., wyceniając usługę na 5.146.044,48 zł. Nieco droższą - bydgoska firma Kolejowe Zakłady Łączności Sp. z o. o., kalkulując ofertę na 5.318.398,18 zł.

Ambasador Republiki Czeskiej z wizytą w bydgoskim ratuszu

W piątek, 28 marca 2014 r. prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski spotkał się ambasadorem Republiki Czeskiej - Jakubem Karfikiem.

Bydgoszcz Mówi Stop Zwolnieniom z WF-u

Wydarzenie jest kontynuacją ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Sportu, która ma zwrócić uwagę na problem coraz większej liczby zwolnień z WF-u.

Torunianie w Familiadzie

Krzyżacy z Torunia wygrali w Familiadzie spore pieniądze i promowali miasto.

Krasnale w Toruniu się nie poddają

Grupka krasnali, która w listopadzie ubiegłego roku padła ofiarą wandali, nie dała za wygraną i znowu zamieszkała pod przyczółkiem mostowym u wlotu ulicy Mostowej w Toruniu. Instalacja jest dziełem Iwony Liegmann.

Bydgoszcz na czele ZIT!

Bydgoszcz będzie liderem i siedzibą ZIT. Na inwestycje będziemy mieć co najmniej 154 mln euro. Zgodnie z założeniami, decyzje podejmowane będą kolegialnie.

Atos na podium w rankingu Great Place to Work Institute!

26 marca 2014 r. Great Place to Work Institute po raz szósty nagrodził najlepszych polskich pracodawców. W kategorii „firma zatrudniająca powyżej 500 pracowników” na 3. Miejscu znalazła się firma Atos – międzynarodowa korporacja z branży IT- mająca swój oddział także w Bydgoszczy.

Wizyta gości z miasta partnerskiego Ningbo w Bydgoszczy

W czwartek 27 marca 2014 r. zastępca prezydenta Grzegorz Dołkowski spotkał się z delegacją z chińskiego Ningbo.

Eurolotem z Bydgoszczy do Warszawy

Od 14 kwietnia Eurolot połączy Bydgoszcz z Warszawą. Połączenie będzie realizowane codziennie przez komfortowe Bombardiery Q400. Przewoźnik przygotował także atrakcyjną ofertą cenową na tej trasie – już od 99 złotych za przelot w jedną stronę.

Bydgoszcz na czele ZIT!

Bydgoszcz będzie liderem i siedzibą ZIT. Na inwestycje będziemy mieć co najmniej 154 mln euro. Zgodnie z założeniami, decyzje podejmowane będą kolegialnie.

Minął rok od montażu pierwszego luku mostu w Toruniu

Dokładnie rok temu, 28 marca, około godziny 5.00 rano rozpoczęła się spektakularna operacja transportu i montażu pierwszego łuku nowego mostu drogowego w Toruniu!

Przystań Sportów Wodnych w Toruniu do modernizacji

Przystań AZS w Toruniu odzyska blask dzięki modernizacji i rozbudowie, jaką wykona miasto. Prezydent Torunia Michał Zaleski i rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika prof. Andrzej Tretyn podpisali w dniu 26 marca 2014 r.umowę użyczenia terenu przystani.

Obchody 10-lecia Diecezji Bydgoskiej

Dziesięć lat temu decyzją Ojca św. Jana Pawła II powołana została Diecezja Bydgoska. We wtorkowym (25 marca) jubileuszu uczestniczył zastępca prezydenta Grzegorz Dołkowski.

Wiceminister Środowiska na terenie budowy ZTPOK w Bydgoszczy

Wizytacja budowy zakładu termicznego przekształcania odpadów komunalnych była głównym punktem pobytu w Bydgoszczy wiceministra środowiska - Janusza Ostapiuka.

Prezes NBP w Bydgoszczy

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski wziął udział w spotkaniu z prof. dr. hab. Markiem Belką, prezesem Narodowego Banku Polskiego, który w Bydgoszczy dyskutował m.in. z lokalnymi przedsiębiorcami o aktualnej sytuacji gospodarczej kraju.

Dotacje na zabytki w Toruniu

Kolejne toruńskie zabytki odzyskają blask. Toruń przeznacza 900 tys. zł dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane, przy zabytkach wpisanych do rejestru.

Kolarska Liga Mistrzów z metą w Bydgoszczy!

3 sierpnia w Bydgoszczy poznamy zwycięzcę pierwszego etapu tegorocznego Tour de Pologne. Wyścig, należący do elity kolarskich imprez, wraca nad Brdę i to w najlepszym wydaniu. Umowę na współorganizację wyścigu w czwartek (20.03) podpisali prezydent Rafał Bruski i dyrektor generalny TdP Czesław Lang.

Bydgoska Pesa z prestiżową nagrodą ekonomiczną „Financial Times”

To kolejny sukces bydgoskiego zakładu! Pesa jako pierwsze przedsiębiorstwo z Europy Środkowo-Wschodniej pokonała marki takie jak: Twitter, Airbnb, Continental Resources, Uber, Splunk.

„Bydgoszcz otwarta na outsourcing”

19 marca w Warszawie odbyło się pierwsze spotkanie w ramach kampanii „Bydgoszcz otwarta na outsourcing” zainicjowanej przez Bydgoska Agencję Rozwoju Regionalnego oraz miasto Bydgoszcz

Toruń wzywa do dialogu!

Stanowisko prezydenta Torunia Michała Zaleskiego w sprawie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych

"Ekonomik" powitał wiosnę w Bydgoszczy

W piątek, 21 marca, Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy zorganizował imprezę biegową pod nazwą „Ekonomik biega z naturą – powitanie wiosny”. Zawody otworzył prezydent Rafał Bruski.

Bydgoski Marzec 1981 – po 33 latach

Z udziałami m.in. Łukasza Kamińskiego, prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, a przede wszystkim bohaterów wydarzeń sprzed 33 lat odbyły się w środę (19.03) obchody Bydgoskiego Marca 81.

O prawie 13 mln zł więcej w kasie Torunia

Prawie 13 mln zł więcej w budżecie Torunia to głównie dochody z trzech źródeł: 1,5 mln zł to środki z rozliczenia dotacji inwestycyjnych, które nie wpłynęły w pełnej wysokości w ubiegłym roku, lecz dopiero teraz, prawie 8,5 mln zł dotacji dla przedszkoli miejskich oraz 2,8 mln zł dofinansowania na realizację unijnych projektów

Zespoły doradcze ISAF szkolą się w Bydgoszczy

W dniach 18-27 marca br. w JFTC – Centrum Szkolenia Sił Połączonych odbywa się kolejne szkolenie dla zespołów doradczych ISAF. Dziesięć zespołów z Niemiec, Wegier, Włoch, Portugalii i Szwecji spędzi nadchodzące dni w Bydgoszczy.

Rada Miasta Torunia jednogłośnie przyjęła apel ws. Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rada Miasta Torunia zwraca się z apelem do władz samorządowych miasta Bydgoszczy o przystąpienie do negocjacji warunków porozumienia między gminami bydgosko-toruńskiego obszaru funkcjonalnego w celu wspólnej realizacji w województwie kujawsko-pomorskim Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w latach 2014-2020.

Konwój złożony z 12 barek i 9 statków pojawi się na Wiśle w Toruniu

Największy w powojennej historii polskiej żeglugi śródlądowej transport ładunku wielkogabarytowego o łącznej masie 3 tysięcy ton, jest realizowany z wykorzystaniem 12 barek (pontonów) i 9 statków. Ładunek płynie szlakiem Wisły do największego i najnowocześniejszego w Polsce bloku energetycznego w Elektrociepłowni Stalowa Wola. Konwojem dowodzi, działając w kooperacji z innymi armatorami żeglugi śródlądowej, właściciel „Żeglugi Wyszogrodzkiej” kpt. Jerzy Pielaciński

Bydgoski Obszar Funkcjonalny -5 punktów dla ZIT

17 marca br. w Ratuszu dwunastu samorządowców Bydgoskiego Obszaru Funkcjonalnego złożyło podpisy pod wspólną deklaracją przystąpienia do Związku ZIT wojewódzkiego. Sygnatariusze reprezentują ponad pół miliona mieszkańców regionu tj., około 25% mieszkańców województwa.
stat4u