SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo kujawsko-pomorskie

Dofinansowanie projektów dotyczących współpracy międzynarodowej w Bydgoszczy

Przedstawiamy wyniki konkursu na dofinansowanie projektów mających szczególne znaczenie dla promocji i rozwoju współpracy międzynarodowej miasta Bydgoszczy.

Zakończył się kolejny etap odnowy gotyckiego kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Toruniu.

Wznoszący się nad północno-zachodnią częścią starówki pofranciszkański kościół pw. Wniebowzięcia NMP i bł. S.W. Frelichowskiego należy do najcenniejszych zabytków Torunia. Długoletni brak zabiegów konserwatorskich i działań remontowych oraz niesprzyjające warunki atmosferyczne wpłynęły negatywnie na stan elewacji oraz dachu kościoła.

X Bydgoskie Targi Edukacyjne

W HSW „Łuczniczka” w poniedziałek, 31 marca, odbyły się jubileuszowe, X Bydgoskie Targi Edukacyjne. Ich adresatem byli przede wszystkim uczniowie III klas gimnazjów.

W Toruniu dwójka do parkomatów

Dwie firmy są zainteresowane zainstalowaniem i obsługą nowych parkomatów w Strefie Płatnego Parkowania. 31 marca 2014 r. toruńscy drogowcy otworzyli oferty na realizację tego zadania.Najtańszą ofertę złożyła grudziądzka firma City Group S.A., wyceniając usługę na 5.146.044,48 zł. Nieco droższą - bydgoska firma Kolejowe Zakłady Łączności Sp. z o. o., kalkulując ofertę na 5.318.398,18 zł.

Ambasador Republiki Czeskiej z wizytą w bydgoskim ratuszu

W piątek, 28 marca 2014 r. prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski spotkał się ambasadorem Republiki Czeskiej - Jakubem Karfikiem.

Bydgoszcz Mówi Stop Zwolnieniom z WF-u

Wydarzenie jest kontynuacją ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Sportu, która ma zwrócić uwagę na problem coraz większej liczby zwolnień z WF-u.

Torunianie w Familiadzie

Krzyżacy z Torunia wygrali w Familiadzie spore pieniądze i promowali miasto.

Krasnale w Toruniu się nie poddają

Grupka krasnali, która w listopadzie ubiegłego roku padła ofiarą wandali, nie dała za wygraną i znowu zamieszkała pod przyczółkiem mostowym u wlotu ulicy Mostowej w Toruniu. Instalacja jest dziełem Iwony Liegmann.

Bydgoszcz na czele ZIT!

Bydgoszcz będzie liderem i siedzibą ZIT. Na inwestycje będziemy mieć co najmniej 154 mln euro. Zgodnie z założeniami, decyzje podejmowane będą kolegialnie.

Atos na podium w rankingu Great Place to Work Institute!

26 marca 2014 r. Great Place to Work Institute po raz szósty nagrodził najlepszych polskich pracodawców. W kategorii „firma zatrudniająca powyżej 500 pracowników” na 3. Miejscu znalazła się firma Atos – międzynarodowa korporacja z branży IT- mająca swój oddział także w Bydgoszczy.

Wizyta gości z miasta partnerskiego Ningbo w Bydgoszczy

W czwartek 27 marca 2014 r. zastępca prezydenta Grzegorz Dołkowski spotkał się z delegacją z chińskiego Ningbo.

Eurolotem z Bydgoszczy do Warszawy

Od 14 kwietnia Eurolot połączy Bydgoszcz z Warszawą. Połączenie będzie realizowane codziennie przez komfortowe Bombardiery Q400. Przewoźnik przygotował także atrakcyjną ofertą cenową na tej trasie – już od 99 złotych za przelot w jedną stronę.

Bydgoszcz na czele ZIT!

Bydgoszcz będzie liderem i siedzibą ZIT. Na inwestycje będziemy mieć co najmniej 154 mln euro. Zgodnie z założeniami, decyzje podejmowane będą kolegialnie.

Minął rok od montażu pierwszego luku mostu w Toruniu

Dokładnie rok temu, 28 marca, około godziny 5.00 rano rozpoczęła się spektakularna operacja transportu i montażu pierwszego łuku nowego mostu drogowego w Toruniu!

Przystań Sportów Wodnych w Toruniu do modernizacji

Przystań AZS w Toruniu odzyska blask dzięki modernizacji i rozbudowie, jaką wykona miasto. Prezydent Torunia Michał Zaleski i rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika prof. Andrzej Tretyn podpisali w dniu 26 marca 2014 r.umowę użyczenia terenu przystani.

Obchody 10-lecia Diecezji Bydgoskiej

Dziesięć lat temu decyzją Ojca św. Jana Pawła II powołana została Diecezja Bydgoska. We wtorkowym (25 marca) jubileuszu uczestniczył zastępca prezydenta Grzegorz Dołkowski.

Wiceminister Środowiska na terenie budowy ZTPOK w Bydgoszczy

Wizytacja budowy zakładu termicznego przekształcania odpadów komunalnych była głównym punktem pobytu w Bydgoszczy wiceministra środowiska - Janusza Ostapiuka.

Prezes NBP w Bydgoszczy

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski wziął udział w spotkaniu z prof. dr. hab. Markiem Belką, prezesem Narodowego Banku Polskiego, który w Bydgoszczy dyskutował m.in. z lokalnymi przedsiębiorcami o aktualnej sytuacji gospodarczej kraju.

Dotacje na zabytki w Toruniu

Kolejne toruńskie zabytki odzyskają blask. Toruń przeznacza 900 tys. zł dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane, przy zabytkach wpisanych do rejestru.

Kolarska Liga Mistrzów z metą w Bydgoszczy!

3 sierpnia w Bydgoszczy poznamy zwycięzcę pierwszego etapu tegorocznego Tour de Pologne. Wyścig, należący do elity kolarskich imprez, wraca nad Brdę i to w najlepszym wydaniu. Umowę na współorganizację wyścigu w czwartek (20.03) podpisali prezydent Rafał Bruski i dyrektor generalny TdP Czesław Lang.

Bydgoska Pesa z prestiżową nagrodą ekonomiczną „Financial Times”

To kolejny sukces bydgoskiego zakładu! Pesa jako pierwsze przedsiębiorstwo z Europy Środkowo-Wschodniej pokonała marki takie jak: Twitter, Airbnb, Continental Resources, Uber, Splunk.

„Bydgoszcz otwarta na outsourcing”

19 marca w Warszawie odbyło się pierwsze spotkanie w ramach kampanii „Bydgoszcz otwarta na outsourcing” zainicjowanej przez Bydgoska Agencję Rozwoju Regionalnego oraz miasto Bydgoszcz

Toruń wzywa do dialogu!

Stanowisko prezydenta Torunia Michała Zaleskiego w sprawie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych

"Ekonomik" powitał wiosnę w Bydgoszczy

W piątek, 21 marca, Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy zorganizował imprezę biegową pod nazwą „Ekonomik biega z naturą – powitanie wiosny”. Zawody otworzył prezydent Rafał Bruski.

Bydgoski Marzec 1981 – po 33 latach

Z udziałami m.in. Łukasza Kamińskiego, prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, a przede wszystkim bohaterów wydarzeń sprzed 33 lat odbyły się w środę (19.03) obchody Bydgoskiego Marca 81.

O prawie 13 mln zł więcej w kasie Torunia

Prawie 13 mln zł więcej w budżecie Torunia to głównie dochody z trzech źródeł: 1,5 mln zł to środki z rozliczenia dotacji inwestycyjnych, które nie wpłynęły w pełnej wysokości w ubiegłym roku, lecz dopiero teraz, prawie 8,5 mln zł dotacji dla przedszkoli miejskich oraz 2,8 mln zł dofinansowania na realizację unijnych projektów

Zespoły doradcze ISAF szkolą się w Bydgoszczy

W dniach 18-27 marca br. w JFTC – Centrum Szkolenia Sił Połączonych odbywa się kolejne szkolenie dla zespołów doradczych ISAF. Dziesięć zespołów z Niemiec, Wegier, Włoch, Portugalii i Szwecji spędzi nadchodzące dni w Bydgoszczy.

Rada Miasta Torunia jednogłośnie przyjęła apel ws. Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rada Miasta Torunia zwraca się z apelem do władz samorządowych miasta Bydgoszczy o przystąpienie do negocjacji warunków porozumienia między gminami bydgosko-toruńskiego obszaru funkcjonalnego w celu wspólnej realizacji w województwie kujawsko-pomorskim Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w latach 2014-2020.

Konwój złożony z 12 barek i 9 statków pojawi się na Wiśle w Toruniu

Największy w powojennej historii polskiej żeglugi śródlądowej transport ładunku wielkogabarytowego o łącznej masie 3 tysięcy ton, jest realizowany z wykorzystaniem 12 barek (pontonów) i 9 statków. Ładunek płynie szlakiem Wisły do największego i najnowocześniejszego w Polsce bloku energetycznego w Elektrociepłowni Stalowa Wola. Konwojem dowodzi, działając w kooperacji z innymi armatorami żeglugi śródlądowej, właściciel „Żeglugi Wyszogrodzkiej” kpt. Jerzy Pielaciński

Bydgoski Obszar Funkcjonalny -5 punktów dla ZIT

17 marca br. w Ratuszu dwunastu samorządowców Bydgoskiego Obszaru Funkcjonalnego złożyło podpisy pod wspólną deklaracją przystąpienia do Związku ZIT wojewódzkiego. Sygnatariusze reprezentują ponad pół miliona mieszkańców regionu tj., około 25% mieszkańców województwa.

Prezydent Torunia podpisał nowe umowy z organizacjami pozarządowymi

Umowy są podpisywane w wyniku rozstrzygnięcia otwartych konkursów ogłoszonych w końcu ubiegłego roku na podstawie przepisów ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (prezydent Torunia ogłosił dziesięć konkursów), a także na podstawie ustawy o sporcie.

Turniej towarzyski oraz mecz eliminacji do EuroBasketu 2015 w Toruniu

Turniej towarzyski oraz mecz eliminacji do EuroBasketu 2015 z Niemcami reprezentacja Polski koszykarzy zagra w sierpniu 2014 roku na nowej hali widowiskowo-sportowej w Toruniu.

Toruń promuje się w Sopocie

Toruń, jako kandydat do organizacji Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce w 2017 roku otrzymał możliwość promocji swojej kandydatury na mistrzostwach w sopockiej Ergo-Arenie

Pamięci Żołnirzy Wyklętych

Rekonstrukcje historyczna, wystawy i występy – Toruń uczcił 1 marca 2014 roku Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Prezydent Torunia Michał Zaleski otrzymał odznaczenie pamiątkowe „Za zasługi dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej”.

Toruń zachęca do płacenia podatków

Nie jesteś zameldowany w Toruniu, ale tu faktycznie mieszkasz, pracujesz, żyjesz? Rozlicz się w naszym mieście ze skarbówką i weź udział w konkursie „Mieszkam w Toruniu – tu płacę podatki”. Czekają atrakcyjne nagrody.

Ruszyły prace przy rewitalizacji Dworca Toruń Główny

Po kompleksowej przebudowie obiekt będzie przyjazny dla podróżnych, z poczekalniami na peronach, windami, ruchomymi schodami i sklepikami.
Na rewitalizacje dworca miasto ogłosiło przetarg. W końcu, po rozstrzygnięciu procedury odwoławczej, wybrano wykonawcę - firmę Fijałkowski z Torunia. Dworcowa odnowa będzie kosztowała 43,5 mln zł. Wykonawca ma za zadanie zaprojektowanie i wykonanie rewitalizacji dworca wraz ze sprawowaniem nadzoru autorskiego nad realizacją wykonywanych robót budowlanych. Prace powinny zakończyć się do 30 kwietnia 2015 r.

Toruń chce ZIT

Do porozumienia dojść musi. Do prac nad tym porozumienie po raz kolejny wzywam władze Bydgoszczy – mówi prezydent Torunia Michał Zaleski. Po raz kolejny proszę, aby wypracowano taki system funkcjonowania ZIT-u metropolitarnego w naszym województwie, aby był to system demokratyczny, wypracowany w drodze konsensusu, a nie narzucony. Żadna z gmin, które będą w obszarze funkcjonalnym nie powinny być „pozostałymi” lecz partnerskimi gminami. To jest możliwe do osiągnięcia. I to trzeba osiągnąć. W pełni deklaruję możliwość dyskusji i zabiegania o takie rozwiązania, które pozwolą realizować strategię ZIT-u.

Skuteczna interwencja prezydenta Torunia

Dzięki interwencji prezydenta Torunia podwykonawcy budujący Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży odzyskują należne im pieniądze, z wypłatą których zalegał główny wykonawca – firma POL-AQUA SA.

Budowa „Międzynarodowego Centrum Spotkań Młodzieży” w Toruniu z kłopotami?

Po powzięciu informacji o problemach z płatnościami na rzecz podwykonawców przez firmę POL-AQUA SA, realizującą w Toruniu inwestycję pn. „Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży”, Prezydent Miasta Torunia wezwał pisemnie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych POL-AQUA SA do niezwłocznego złożenia wyjaśnień w tej sprawie.

Prezydent Torunia złożył życzenia stulatce

100 lat skończyła torunianka pani Czesława Grenda. Z tej okazji 21 lutego 2014 r. gratulacje złożył jej prezydent Torunia.

W Toruniu trwa budowa hali sportowo-widowiskowej

Przy ulicy Bema powstaje pełnowymiarowa , wielofunkcyjna hala z podstawową funkcją lekkoatletyczną.

Dzisiaj są urodziny Mikołaja Kopernika

Wielki astronom urodził się 19 lutego 1473 roku w Toruniu, przy ul. Św. Anny (obecnie ul. Kopernika), w rodzinie kupca Mikołaja i Barbary - pochodzącej z rodziny Watzenrode.

Toruń buduje mieszkania komunalne

Kolejny budynek z lokalami komunalnymi powstanie w Toruniu. Prezydent Michał Zaleski podpisał 17 lutego 2014 roku umowę w tej sprawie. Budynek z 35 mieszkaniami stanie przy ul. Letniej w Toruniu.

Toruń sprzedaje Elanę

Toruńscy radni zdecydowali o zbyciu akcji spółki "Toruński Klub Piłkarski Elana" oraz wystąpieniu ze spółki Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych USKOM. Gmina jest posiadaczem 69,1% akcji TKP oraz 20% kapitału zakładowego PUK.

Budżet Partycypacyjny w Toruniu

Torunianie wybrali 43 projekty w ramach budżetu partycypacyjnego. To ok. 30% spośród wszystkich projektów poddanych pod głosowanie. Pula na budżet wyniosła 6,4 miliona, z czego 4,5 mln przeznaczone było na projekty lokalne a pozostałe na ogólnomiejskie.

Chełmno - Miasto zakochanych

14 lutego - Dzień Świętego Walentego w Chełmnie jest obchodzony wyjątkowo uroczyście.

Kargul z Pawlakiem w Toruniu

8 lat temu odsłonięto pomnik tych dwóch kultowych postaci polskiego filmu.

Bydgoszcz sprzedaje "Łuczniczkę"

Dziś, 7 lutego br. pod przewodnictwem Zastępcy Prezydenta Bydgoszczy Jana Szopińskiego obradował Zespół do przeprowadzenia negocjacji związanych ze sprzedażą należących do Miasta Bydgoszczy akcji Łuczniczka Bydgoszcz S.A. oraz Żużlowego Klubu sportowego Polonia Bydgoszcz” S.A.

Do Torunia wrócili „Lekarze”

Ekipa kręci w Toruniu zdjęcia do czwartej serii popularnego serialu. Znajdzie się w niej m.in. nowy most drogowy, piękne plenery i – już tradycyjnie – uliczki urokliwej toruńskiej starówki.

Tour de Pologne wraca do Torunia

Po ośmiu latach przerwy do Torunia wraca jedna z najbardziej znanych i rozpoznawalnych imprez sportowych w Polsce – Tour de Pologne. W naszym mieście odbędzie się honorowy start do drugiego etapu 71 edycji prestiżowego wyścigu.

Wicepremier Janusz Piechociński odwiedził Toruń

W dniu dzisiejszym 1 lutego 2014 r. miało miejsce spotkanie prezydenta Torunia Michała Zaleskiego z wicepremierem Januszem Piechocińskim. Rozmowy dotyczyły przyszłości terenów inwestycyjnych położonych w tym mieście.

Trwa budowa świątyni w Toruniu

Nowy kościół pod wezwaniem Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji jest wotum wdzięczności za Ojca Świętego Jana Pawła II

Toruń w Święta jak zawsze elegancki

Oświetlona choinka obok Kopernika, oświetlone drzewka, stragany i atrakcje dla dzieci oraz też tradycyjna Szopka - tak wygląda gród słynnego astronoma w przed dzień Wigilii Bożego Narodzenia - zobacz galerię zdjęć!

Świąteczny Bydgoszcz

W Bydgoszczy też nie brakuje świątecznych akcentów, a szopka przed ratuszem jest wręcz oblegana. Zobacz galerię zdjęć.

Palec Boży w Toruniu

Na południowej ścianie wieży Katedry św. Jana znajduje się unikalny zegar nazywany Digitus Dei

Most w Toruniu otwarty!

W dniach 7 i 8 grudnia most nad Wisłą został udostępniony dla mieszkańców a dzisiaj przejechały po nim pierwsze samochody

Toruńskiej Piernikarce już cieplej.

Piernikarka to patynowa rzeźba postawiona w 2011 roku przy rogu ulic - Małe Garbary i Królowej Jadwigi. Jest jedną z atrakcji toruńskiej Starówki i turyści chętnie robią sobie z nią zdjęcia.

Brda – jedna z najpiękniejszych polskich rzek.

W samym sercu Borów Tucholskich ma swoje źródło rzeka Brda, która płynąc na południe wpływa do stolicy województwa kujawsko-pomorskiego – Bydgoszczy.

Marynarka Wojenna w Toruniu

91 lat temu powstała pierwsza w wolnej Polsce szkoła kształcąca oficerów Marynarki Wojennej.

Toruń DIAMENTEM REGIONU

Toruńskie projekty z zakresu rewitalizacji miasta, zdrowia i infrastruktury zdobyły tytuły „Diamentów Regionu Kujawsko-Pomorskiego”. Dodatkowo Gmina Miasta Toruń została uznana za najbardziej innowacyjną w regionie.

Star Force w Toruniu

Piąta edycja Star Force odbyła się 30 listopada 2013 w Toruniu w Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" przy ul. Wały gen. Sikorskiego 13.

XI Kongres Polskiego Towarzystwa Transplatacyjnego

W Bydgoszczy trwa kolejne spotkanie lekarzy transplantologów. Koniec trzydniowego kongresu przewidziany jest na sobotę 30 listopada 2013 r..

Świąteczna Choinka w Bydgoszczy już stoi

Na Starym Rynku niedaleko Urzędu Miasta postawiono dziś blisko 20 metrową zieloną choinkę.

Kontrowersyjna zmiana nazwy w Bydgoszczy

Radni w Bydgoszczy podjęli uchwałę o nadaniu nowej nazwy mostowi nad Brdą. Będzie to "Most Uniwersytecki" . Wcześniej miał być im. Lecha Kaczyńskiego

Angels Toruń

Futbol Amerykański w Polsce to nowość

Łuczniczka Nova w Bydgoszczy

Jest jednym z najładniejszych pomników w mieście

Most zakochanych w Bydgoszczy

Od ponad dwóch lat zakochani ślubują tu sobie miłość

Jedyne takie Muzeum w Europie

Bydgoskie Muzeum Mydła i Historii Brudu Zaprasza

W Bydgoszczy "Uwolniono książki"

Bookcrossing to Ogólnopolskie Święto

Międzynarodowa konferencja w Bydgoszczy

Do grodu nad Brdą zjechali specjaliści od ratownictwa wodnego

Festyn na bydgoskim Błoniu

Dzisiaj drugi dzień święta tej wyjątkowej dzielnicy

Rowerowy Rajd "Gryfa"

Ponad 80 km. mieli do pokonania cykliści z Bydgoszczy

Rzadki widok

Jutro będzie montowane drugie przęsło mostu w Toruniu

Car tu był

Aleksandrów Kujawski był kiedyś ważnym miastem pogranicznym.

Kim był ten facet?

Ta niepozorna rzeźba upamiętnia wielkiego kryptologa

Imponująca budowa

Drugi most dla Torunia jest coraz bliższy realizacji

Ciekawe malowidła

Toruń to nie tylko Kopernik i pierniki.

Warto zobaczyć

Zaskakujące wnętrze kościoła św. Piotra i Pawła w Bydgoszczy

Przykry incydent

Nikt nie pomógł rannemu!

Wielki astronom też kibicuje

Kopernik w nowym szaliku zrobił furorę.

Wyjątkowa fontanna.

To miejsce było wizytówką przedwojennej Bydgoszczy.

Motoarena tętni sportem

Toruński spodek to nie tylko żużel.

Toruń oblężony.

Tysiące turystów zjechało doi grodu Kopernika

Trwa budowa mostu

Niedługo Bydgoszcz zyska nową przeprawę

Miasto zakochanych

Do Chełmna przyjeżdżają zakochani z całej Polski

Dzika Mysz opanowała rynek

Wesołe miasteczko zjechało ponownie do Bydgoszczy. W tym roku budzi jednak sporo kontrowersji.

Kopernik tu mieszkał

Najsłynniejszy torunianin urodził się w tym mieście. Tu został ochrzczony a także ukończył szkołę parafialną.
stat4u