SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo kujawsko-pomorskie

POWSTAŃCZE MIGAWKI W TORUNIU

Dym, strzały, zabici i ranni w budynku przy ul. Wały Generała Sikorskiego 10 w Toruniu. Na szczeście była to tylko historyczna rekonstrukcja z czasów Powstania Warszawskiego.

SYRENY DLA POWSTAŃCÓW w TORUNIU

1 sierpnia o godz. 17:00 zawyją syreny. Pod pomnikiem Ku Czci Żołnierzy AK w Toruniu rozpoczną się oficjalne uroczystości upamiętniające 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

W ROCZNICĘ POWSTANIA w TORUNIU

Grą Miejską "Mały Powstaniec" i uroczystością wojskową na placu Rapackiego Toruń uczci 1 sierpnia 2016 roku 72. rocznicę Powstania Warszawskiego.

Dwie mistrzynie świata spokały się z bydgoszczanami

Mistrzyni świata do lat 20. w rzucie oszczepem Klaudia Maruszewska oraz złota medalistka MŚ seniorów z Berlina 2009 w skoku o tyczce, a obecnie ambasadorka bydgoskiego czempionatu, Anna Rogowska, spotkały się z mieszkańcami na Starym Rynku i zapraszały na trybuny do wspólnego kibicowania najlepszym juniorom świata.

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY W TORUNIU

Ponad 1,5 tysiąca pielgrzymów gościć będzie w Toruniu podczas Światowych Dni Młodzieży. W organizację wydarzenia włączyła się Gmina Miasta Toruń.

Ich droga do sukcesu zaczęła się w Bydgoszczy

Już w najbliższy wtorek, 19 lipca, w Bydgoszczy rozpoczną się mistrzostwa świata juniorów w lekkoatletyce. O medale walczyć będzie ponad 1,5 tys. zawodników. Dziś anonimowi, niektórzy z nich z pewnością wyrosną wkrótce na gwiazdy

PIENIĄDZE NA IMPREZY SPORTOWE

106 tysięcy złotych przeznacza w II półroczu 2016 roku miasto na organizację imprez sportowych. Dodatkowo 36 tysięcy złotych przeznaczono na udział toruńskich zawodników w imprezach międzynarodowych i ogólnopolskich.

ZESŁAŃCY SYBIRU MAJĄ POMNIK

10 czerwca 2016 r. przy Zespole Szkół nr 1 w Toruniu został odsłonięty pomnik Zesłańców Sybiru. Mija 76. rocznica deportacji Polaków na Syberię. Z tej okazji w noszącym imię Zesłańców Sybiru toruńskim Zespole Szkół nr 1 przy ul. Wojska Polskiego został odsłonięty pomnik upamiętniający ofiary wojennych zesłań w głąb Rosji. W ich intencji w kościele Chrystusa Króla została odprawiona msza św.

ANAKONDA NA MOŚCIE

Desant na poligonie i zajęcie mostu gen. Zawackiej były głównym punktem ćwiczeń wojsk NATO 7-8 czerwca 2016 r. w Toruniu. To kolejna odsłona odbywającej się w całej Polsce, także w naszym regionie, operacji szkoleniowej NATO Anakonda-16 z udziałem 31 tysięcy żołnierzy z 23 państw (18 państw NATO i 5 partnerskich).

Sukces uczniów „siódemki"

W 22. edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepsze młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo wygrała firma Futtap z VII Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Kusocińskiego w Bydgoszczy.

12 MLN DLA DZIECI

Prawie 4,4 miliona złotych dla 8771 dzieci wypłacił 31 maja 2016 roku, toruński MOPR. Łącznie z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy na wypłaty Toruń ma 12,2 mln zł.

Airbusem lub Boeingiem z Bydgoszczy do Frankfurtu

Nawet 200 pasażerów zabiorą na pokład samoloty Airbus 321, Airbus 319 oraz Boeing 737-300, które w czerwcu i lipcu będą obsługiwać wybrane rejsy w ramach stałego połączenia Frankfurt-Bydgoszcz-Frankfurt.

SKARBOWCY WALCZĄ O PUCHAR

Kilkuset skarbowców z całej Polski rozpoczęło w Toruniu zmagania sportowe o Puchar Ministra Finansów. 27-28 maja Toruń jest miejscem w XV Mistrzostw Polski Skarbowców. To impreza sportowo-integracyjna dla pracowników urzędów i izb skarbowych z całej Polski, której organizatorem jest Zarząd Fundacji Skarbowości im. Jana Pawła II.

POBIEGLI DLA ŚW. JANA PAWŁA II

Półtora tysiąca najmłodszych torunian stanęło 20 maja 2016 r. na starcie X Toruńskiego Biegu im. Jana Pawła II. Prócz popularyzowania biegania, impreza rozgrywana co roku w okolicy 18 maja, dnia urodzin Papieża, upamiętnia postać Jana Pawła II, a także kolejne rocznice nadania jego imienia Szkole Podstawowej nr 13 w Toruniu. To właśnie ta szkoła była inicjatorem i głównym organizatorem sportowej zabawy na terenach rekreacyjnych nad Martwą Wisłą w Parku Miejskim.

W czerwcu otwarcie polikliniki

Przy Centrum Onkologii zakończyła się budowa Polikliniki „Centrum”. Od 13 czerwca zacznie ona przyjmować pierwszych pacjentów.

ZŁOTO DLA TORUŃSKICH SAMORZĄDOWCÓW

Piłkarska reprezentacja samorządowców miasta Torunia zdobyła dwa złote medale w turnieju finałowym XX Mistrzostw Polski Samorządowców w Halowej Piłce Nożnej.

SUKCES STUDENTA UMK

Student prawa na UMK Jakub Rzeszowski wraz z zespołem Biura Rzecznika Praw Studenta Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej zrealizuje projekt „Świadomy student”. Otrzymał on finansowe wsparcie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

400 groszy za bilet

Teatr Polski w Bydgoszczy przyłączył się do akcji „Bilet za 400 groszy”. W sobotę, 14 maja, tłumy chętnych zgłosiły się po bilety na „Pchłę Szachrajkę” i „Grona gniewu”.

MEDALE DLA OPOZYCJONISTÓW

Niezależne Zrzeszenie Studentów UMK i osoby zasłużone w walce o demokrację odebrały w sobotę w Ratuszu Staromiejskim medale Thorunium i Za Zasługi dla Miasta Torunia. Uroczystość uświetniła obchody 35-lecia NZS UMK. Po nabożeństwie w kościele jezuitów, odprawionym w intencji środowiska opozycjonistów, na Dworze Artusa została odsłonięta tablica upamiętniająca 35-lecie NZS UMK, a na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego okolicznościowa wystawa, przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej.

NAGRODA ROKU SARP DLA JORDANEK

Budynek Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki najlepszym obiektem architektonicznym zrealizowanym na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w roku 2015.

WNIOSKÓW WIĘCEJ NIŻ SZACOWAŁ RZĄD

Mieszkańcy Torunia złożyli już 9694 wnioski o wypłatę świadczenia w ramach programu Rodzina 500+. Rząd wstępnie szacował, że w naszym mieście będzie ich ogółem 9,5 tys., natomiast Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu spodziewa się łącznie 12-13 tys. wniosków. Pieniądze dostało już 760 rodzin na 1022 dzieci.

APEL W SPRAWIE INTEGRALNOŚCI UMK

Toruńscy radni jednogłośnie przyjęli apel w sprawie zachowania autonomii i integralności Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Głosowanie odbyło się 12 maja 2016 r. podczas sesji Rady Miasta Torunia

Przed nami PKO Bydgoski Festiwal Biegowy

Już 22 maja odbędzie się pierwsza edycja PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego. To zupełnie nowa inicjatywa biegowa w stolicy polskiej lekkiej atletyki.

DZIEWCZYNA NAJLEPSZA Z TECHNIKI

Magdalena Hyra, uczennica klasy III Gimnazjum nr 24, wygrała konkurs wiedzy technicznej zorganizowany przez Radę Toruńską NOT. Wyniki konkursu ogłoszono 11 maja 2016 r. w auli CKU, podczas inauguracji Dni Techniki w Toruniu, połączonej z obchodami 55-lecia istnienia Rady Toruńskiej Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT.

PAMIĘCI OFIAR WOJNY

W niedzielę, 8 maja 2016 r. w Toruniu odbyły się uroczystości z okazji 71. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

TORUŃ W ANGERS

Oficjalna delegacja z Torunia złoży wizytę w Angers. Głównym jej punktem będzie podpisanie umowy o współpracy partnerskiej miast przez prezydenta Torunia i mera Angers

W piątek toruńscy strażacy obchodzili swoje święto

Podczas spotkania w Dworze Artusa z udziałem przedstawicieli samorządu lokalnego wyróżniający się pożarnicy otrzymali z rąk swoich przełożonych akty awansu, medale, odznaczenia i wyróżnienia państwowe i resortowe.

HARCERKA Z ORDEREM UŚMIECHU

Torunianka, pani Katarzyna Brożek - harcerka, opiekunka niepełnosprawnych i działaczka społeczna - została Kawalerem Orderu Uśmiechu z numerem 994.

Miasta rywalizują na rowerach

Dołącz do naszego zespołu i pomóż Bydgoszczy zająć jak najlepsze miejsce w European Cycling Challenge 2016. Rywalizacja, która potrwa do 31 maja jest otwarta dla każdej osoby poruszającej się rowerem po mieście.

PROBALTICA 2016 w Toruniu

Do niedawna na ten festiwal zapraszano wyłącznie muzyków z krajów położonych nad Bałtykiem. Jednak wspólnota kulturowa państw leżących wokół morza obejmuje również te, które nie mają do niego bezpośredniego dostępu. Dlatego na 23. edycji Probaltiki, która odbędzie się 1-15 maja wystąpią również artyści z Białorusi i Ukrainy.

TORUŃ BIAŁO-CZERWONY

Biało-czerwone barwy narodowe królowały w Toruniu 2 maja 2016 r. za sprawa obchodów Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Święto flagi w Bydgoszczy

2 maja to od 13 lat Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy do wywieszenia barw narodowych.

TORUŃ PATRIOTYCZNY

Program obchodów świąt narodowych: Dnia Flagi i 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.Uroczyste parady wojskowe, defilada zabytkowych samochodów, koncerty, nabożeństwo plenerowe i tort w barwach narodowych. Zapraszamy torunian i gości miasta do licznego udziału w obchodach świąt narodowych: 2 maja Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a 3 maja - 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Święto flagi w Bydgoszczy

2 maja to od 13 lat Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy do wywieszenia barw narodowych.

Znamy laureatów Festiwalu Animocje

Nagrody bydgoskiego festiwalu podzieliły między siebie Rosja, Polska, Czechy i USA. Grand Prix - Bydgoską Nagrodę za Najlepszy Film Animowany - zdobyła Rosjanka Dina Velikovskaya za „About the Mother”.

W Dworze Artusa został w minioną niedzielę, 24 kwietnia zawarty II pokój toruński – po raz drugi.

Tym razem była to jednak inscenizacja historyczna, przygotowana przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Urząd Miasta Torunia i Centrum Kultury Zamek Krzyżacki w ramach trwającego Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Szef MON w NFIU w Bydgoszczy

Dzisiaj możemy powiedzieć, że Polska jest w pełni gotowa do przyjęcia wojsk sojuszniczych. Dzisiaj możemy powiedzieć też, że NATO jest w pełni gotowe do obecności na flance wschodniej – powiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podczas spotkania z żołnierzami Grupy Integracji Sił NATO (NFIU).

Student bydgoskiej Akademii Muzycznej z Fryderykiem

We wtorek w Bydgoszczy grał na urodzinach miasta, w czwartek w Warszawie odebrał Fryderyka. Pochodzący z Krakowa student bydgoskiej Akademii Muzycznej, Szymon Nehring, został uhonorowany za recital solowy

WSPÓLNIE O DZIAŁALNOŚCI RAD

Jak wspierać lokalne ngo-sy? Jak popularyzować aktywność rad działalności pożytku publicznego? Jakie wspólne działania dla trzeciego sektora mogą podejmować Toruń i Bydgoszcz?

Po raz siedemnasty z okazji urodzin miasta

Już po raz siedemnasty, z okazji urodzin Bydgoszczy, w ratuszu odbyła się sesja osób niepełnosprawnych.

PRZESŁANIE POKOJU DLA FILADELFII

Praca plastyczna wykonana przez Kamila Urbana (lat 16) z Torunia, uczestnika zajęć w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka, weźmie udział w konkursie realizowanym w siostrzanej Filadelfii.

Zamenhof upamiętniony na frontonie Domu Esperanto

W 99. rocznicę śmierci Ludwika Zamenhofa, 14 kwietnia, na nowej inwestycji na Skrzetusku, odsłonięta została tablica upamiętniająca twórcę języka esperanto.

Bydgoszcz z wyróżnieniem Travellers Choice 2016

Bydgoszcz po raz kolejny znalazła się w dziesiątce najlepszych celów podróży w Polsce wg portalu TripAdvisor. TripAdvisor to największy na świecie portal turystyczny oparty na rekomendacjach. Jego użytkownicy oceniają zabytki, atrakcje turystyczne, hotele czy restauracje, które odwiedzili.

TORUNIANIN WICEMISTRZEM EUROPY

Kolejny sukces toruńskiego lekkoatlety Wacława Krankowskiego w pchnięciu kulą. Prezes Polskiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki z 11. Halowych Mistrzostw Europy Masters wrócił ze srebrnym medalem.

Bohaterowie z Wałdowa

30 marca 2016 r. podczas obrad sesji Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim miała miejsce niecodzienna uroczystość. Jej bohaterami było pięciu strażaków OSP Wałdowo, którzy 13 marca br., podczas uroczystości z okazji Dnia Kobiet uratowali życie mieszkańca powiatu sępoleńskiego.

SPX na finiszu rozbudowy

W Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym kończy się budowa nowej hali firmy SPX. W związku z inwestycją firma zwiększy zatrudnienie.

O TORUŃSKIEJ SALI ZA GRANICĄ

Nie słabnie zainteresowanie zagranicznych mediów salą koncertową na toruńskich Jordankach. Niedawno informowaliśmy, że powstanie Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki odbiło się szerokim echem w światowej prasie.

Wieloletnia gehenna rodziny mieszkającej k. Grudziądza trwa! - wywiad z Tomaszem Nadwornym

A Gdzie jest Rzecznik Praw Obywatelskich? Może zamiast zajmować się Trybunałem Konstytucyjnym pomógł by zwykłym obywatelom krzywdzonym przez wielkie korporacje ? - rozmawiał Andrzej Ficek

FINAŁ AKCJI „PODARUJMY ISKRĘ NADZIEI”

W Baju Pomorskim uroczyście zakończono piątą edycję akcji charytatywnej na rzecz osób starszych i niepełnosprawnych „Podarujmy Iskrę Nadziei”.

Powołanie kujawsko-pomorskiego komendanta wojewódzkiego PSP

19 marca 2016 r., decyzją ministra spraw wewnętrznych i administracji, na stanowisko kujawsko-pomorskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej powołany został bryg. mgr inż. Janusz Halak. Uroczystość powołania odbyła się 18 marca 2016 r. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Akt powołania wręczył sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński.

URZĘDNICY PO EGZAMINIE I ŚLUBOWANIU

Do grona pracowników urzędu miasta dołączyło 5 nowych osób. Po zakończonej służbie przygotowawczej i zdanym egzaminie, 17 marca złożyły uroczyste ślubowanie.

Wręczono Bydgoskie Granty Oświatowe

Zastępca prezydenta Iwona Waszkiewicz wręczyła 17/03 w Pałacu Młodzieży dyplomy Bydgoskich Grantów Oświatowych.

RZĄD NEGATYWNIE O PODZIALE UMK

16 marca na ręce rektora UMK wpłynęło stanowisko Rady Ministrów dotyczące projektu utworzenia Uniwersytetu Medycznego na bazie Collegium Medicum UMK. Stanowisko Rady Ministrów - uwzględniające szereg merytorycznych argumentów za zachowaniem dotychczasowej struktury UMK - zawiera negatywną ocenę projektu. W opinii rządu UMK to uczelnia stabilna o wyraźnym i znaczącym potencjale naukowym posiadająca bogatą ofertę edukacyjną oraz szeroki profil wykształcenia.

PROF. TRETYN PONOWNIE REKTOREM UMK

Prof. dr hab. Andrzej Tretyn został wybrany rektorem UMK na kadencję 2016-2020. Na spotkaniu wyborczym, które odbyło się 10 marca w Auli UMK obecnych było 231 elektorów. Prof. Andrzej Tretyn otrzymał 166 głosów, 53 elektorów było przeciw, 12 wstrzymało się od głosu. Prof. Tretyn, który był jedynym kandydatem na rektora, pełni tę funkcję od 2012 r.

Spotkanie ABSL IT Club w Bydgoszczy

W piątek (11 marca) na zaproszenie Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego swoje spotkanie w Bydgoszczy zorganizował ABSL IT Club – organizacja skupiająca menagerów branży IT, zrzeszonych w Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (Association of Business Service Leaders in Poland).

DELEGACI WMA CHWALĄ NASZE MIASTO

W piątek 11 marca w Arenie Toruń delegaci Światowej Federacji Weteranów Lekkiej Atletyki podsumowali wizytę techniczną w naszym mieście.

Bydgoski Festiwal Operowy

Tegoroczny, 23. Bydgoski Festiwal Operowy otworzy „Don Carlos” w wykonaniu bydgoskiego zespołu Opery Nova. „Straszny dwór” oraz „Mistrz i Małgorzata” także znalazły się w programie tegorocznego festiwalu.

WICEPREMIER NA JORDANKACH

8 marca 2016 r. w Toruniu gościł wicepremier polskiego rządu Jarosław Gowin.

PAMIĘĆ O WYKLĘTYCH w TORUNIU

Pod pomnikiem w alei Solidarności Toruń uczcił 1 marca 2016 r. Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość na skwerze przy Muzeum Etnograficznym zgromadziła żołnierzy Garnizonu Toruń, kombatantów, parlamentarzystów i samorządowców, przedstawicieli organizacji niepodległościowych i wielu toruńskich instytucji. Odczytano Apel Poległych i list ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Po salwie honorowej i okolicznościowych przemówieniach delegacje złożyły kwiaty u stóp pomnika Żołnierzy Wyklętych.

1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Po raz szósty w całym kraju w pierwszym dniu marca obchodzimy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości w Bydgoszczy rozpoczęły się od mszy świętej. Msza odprawiona została w kościele parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła przy ul. Jaskółczej. Po niej hołd Żołnierzom Wyklętym oddano przy ścianie poświęconej ich pamięci na cmentarzu komunalnym przy ul. Kcyńskiej. W obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczestniczyła zastępca prezydenta Bydgoszczy Iwona Waszkiewicz.

BIEG TROPEM WILCZYM 2016 w TORUNIU

Ponad 700 osób stanęło w Toruniu na starcie niedzielnego (28 lutego 2016 r. ) Biegu Tropem Wilczym, rozegranego w lesie przy Arenie Toruń. Wydarzenie jest częścią ogólnopolskich obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, przypadającego 1 marca. Biegowi towarzyszyły: inscenizacja historyczna, okolicznościowa wystawa i występ zespołu "Podgórski walczyk".

Milion na mistrzostwa w Bydgoszczy

Przygotowania do organizacji lipcowych mistrzostw świata juniorów ruszyły pełną parą. Wizytę w Bydgoszczy zakończyli delegaci IAAF, a podczas środowej sesji (24.02) radni zdecydowali o przeznaczeniu miliona złoty na organizację imprezy.

WSPOMNIELI KSIĘDZA I HARCERZA

Toruń uczcił 23 lutego 2016 roku 71. rocznicę śmierci bł. ks. Stefana W. Frelichowskiego. Biskup Toruński ks. Andrzej Suski koncelebrował w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny - sanktuarium bł. ks. S. W. Frelichowskiego – mszę św. w jego intencji. Po nabożeństwie złożono kwiaty pod wizerunkiem błogosławionego znajdującym się w kościele. Stamtąd uczestnicy obchodów przenieśli się do CCK Jordanki , gdzie odbyło się „Uroczyste wspomnienie” błogosławionego.

TORUNIANIE WICEMISTRZAMI POLSKI

Pomorzanin Toruń srebrnym medalistą Halowych Mistrzostw Polski w hokeju na trawie. Michał Śliwiński został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju finałowego.

O programie „Rodzina 500 plus”

Wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego w ramach programu „Rodzina 500 plus” będą przyjmowane w kwietniu br. w szkołach podstawowych i gimnazjach na terenie Bydgoszczy w godz. 16-19. Wnioski przyjmowane będą także w Urzędzie Miasta Bydgoszczy przy ul. Grudziądzkiej 9-15, budynek „D” w godzinach pracy urzędu.

ŚWIĘTO UCZELNI 2016 w TORUNIU

W 543. rocznicę urodzin patrona, 19 lutego 2016 r. swoje święto obchodził Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Obchody zainaugurował 18 lutego Koncert Uniwersytecki, którego wykonawcami byli: Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Arkadiusza Kaczyńskiego, Orkiestra Wojskowa w Toruniu pod batutą Dominika Sierzputowskiego oraz Chór Akademicki UMK przygotowany przez Izabelę Szyma-Wysocką. Koncert był połączony z obchodami 70-lecia Orkiestry Wojskowej w Toruniu

Działacze opozycji uhonorowani

W poniedziałek, 15 lutego, w Bydgoszczy odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych działaczom opozycji wobec dyktatury komunistycznej z lat 1956-1989.

Dotacja na działania międzynarodowe

Mając na uwadze rozwój współpracy międzynarodowej oraz budowanie i utrwalanie pozytywnego wizerunku miasta Bydgoszczy z zagranicą, Biuro Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą po raz trzeci zachęca do ubiegania się o miejskie środki finansowe.

Toruń uczcił 12 lutego 76. rocznicę deportacji Polaków na Syberię w czasie II wojny światowej

Uroczystości odbyły się w Zespole Szkół nr 1 im. Zesłańców Sybiru oraz w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Jak co roku obchody rocznicy zgromadziły liczne grono Sybiraków, przedstawicieli organizacji patriotycznych oraz delegację władz samorządowych..

BOHATEROWIE POMOCY w TORUNIU

W Baju Pomorskim 9 lutego 2016 r. odbył się ósmy już finał akcji charytatywnej "Warto być bohaterem" . To akcja organizowana Caritas Diecezji Toruńskiej z myślą o chorych i niepełnosprawnych dzieciach i młodzieży. Pieniądze na ich leczenie i rehabilitację zbierają uczniowie ze szkół całej diecezji. W tym roku udało się zebrać 19,5 tys. zł, a w zbiórkę zaangażowały się 43 szkoły.

AMERYKANIE W TORUNIU

6 lutego 2016 r. z mieszkańcami Torunia spotkali się ambasador USA Paul Jones i żołnierze z sił NATO.

STATUETKA DLA SZTUK PIĘKNYCH

Statuetką Herbu Torunia miasto nagrodziło obchodzący jubileusz 70-lecia Wydział sztuk Pięknych UMK. Uroczystość odbyła się 4 lutego 2016 r. Podczas uroczystej sesji w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki Od Nowa zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz wręczył dziekan prof. Elżbiecie Basiul statuetkę Herbu Torunia - wyróżnienie w dziedzinie ochrony i konserwacji Zabytków.

ŻOŁNIERZE NSR PO PRZYSIĘDZE w TORUNIU

329 elewów Narodowych Sił Rezerwowych, w tym 121 pań, złożyło 5 lutego 2016 roku w Toruniu przysięgę wojskową.

Ponad 830 tys. zł dla bydgoskiego teatru

Teatr Polski im. Hieronima Konieczki został wojewódzkim operatorem programu Bardzo Młoda Kultura. Jako jedyna w naszym regionie instytucja kultury otrzyma dofinansowanie m.in. na działania edukacyjne.

Bydgoski Szpital MSW najlepszy w kraju!

Szpital MSW w Bydgoszczy zdobył 1. miejsce w Rankingu Szpitali Publicznych 2016 w kategorii placówek z kontraktem do 29 mln zł. W zestawieniu jednostka uzyskała 51 punktów na 60 możliwych.

W ROCZNICĘ WYZWOLENIA TORUNIA

Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski i Dowódca Garnizonu Toruń płk Dariusz Adamczyk zapraszają mieszkańców Torunia do udziału w obchodach 71. rocznicy wyzwolenia Torunia spod okupacji hitlerowskiej.

Aktywna Bydgoszcz 2016 - ścigamy się na rolkach

Wspólnie z Bydgoskim Parkiem Przemysłowo-Technologicznym zapraszamy pasjonatów jazdy na rolkach oraz osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z tym sportem do udziału w zawodach wrotkarskich „Roll-Park”.

KUP BILET NA COPERNICUS CUP 2016

Już 12 lutego 2016 r. w Arenie Toruń będzie można oglądać największe gwiazdy lekkiej atletyki. Ceny biletów na II Halowy Europejski Mityng Lekkoatletyczny COPERNICUS CUP – Toruń 2016 zaczynają się już od 15 zł.

W marcu młodzieżowa reprezentacja zagra w Bydgoszczy

23 marca reprezentacja Polski do lat 21 zmierzy się na stadionie Zawiszy z Finlandią w ramach przygotowań do mistrzostw Europy, które odbędą się w 2017 r. w Polsce.

POŻEGNANIE Z PANIĄ KONSUL CHIN

Prezydent Torunia spotkał się 21 stycznia 2016 r. z Konsul Generalną Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku, która kończy swoją misję w Polsce.

Aktywna Bydgoszcz 2016-bieg niepodległości

Jeden z najstarszych biegów ulicznych w Bydgoszczy. To dzięki niemu w mieście powstała moda na bieganie. Dziś, po wielu edycjach, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Łączy obchody narodowego święta i sportowej rywalizacji.

96. rocznica powrotu Bydgoszczy do Macierzy

20 stycznia 1920 r. Bydgoszcz powróciła do Macierzy. 96. rocznica tamtych wydarzeń uczczona została przez przedstawicieli władz samorządowych, państwowych, wojskowych i kościelnych oraz mieszkańców Bydgoszczy.

HALLEROWSKA ROCZNICA w TORUNIU

18 stycznia 2016 r. świętowaliśmy w Toruniu 96. rocznicę powrotu miasta do wolnej Polski po przeszło stu latach zaborów

JUDAIZM I CHRZEŚCIJAŃSTWO w TORUNIU

17 stycznia 2016 r. Toruń był miejscem ogólnopolskich obchodów Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim. To zainicjowane przez Kościół Katolicki wydarzenie poświęcone rozwijaniu dialogu między chrześcijaństwem i religią żydowską

70 LAT SZKOŁY NA TARGOWEJ w TORUNIU

Jubileusz 70-lecia świętowała w piątek, 15 stycznia Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza w Toruniu.

Bydgoszcz logistycznym centrum Polski

Na terenie miasta powstaną kolejne inwestycje z branży logistyczno-magazynowej. Swoje hale na terenie Bydgoszczy zbudują Panattoni Europe, P3 Logistic Parks i Waimea Holding S.A.

WOLONTARIUSZE POSZUKIWANI w TORUNIU

Toruńska Orkiestra Symfoniczna poszukuje wolontariuszy do pomocy przy organizacji i obsłudze IV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego Toruń 2016 i II Międzynarodowego Festiwalu Skrzypiec, które odbędą się w Toruniu od 14 do 28 lutego 2016 r.
stat4u