SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo kujawsko-pomorskie

Policjant na wyciągnięcie ręki - szef MSWiA otworzył posterunki w województwie kujawsko-pomorskim

Przywracamy posterunki Policji, gdyż są one niezbędne, aby obywatele mieli poczucie bezpieczeństwa – powiedział minister Mariusz Błaszczak otwierając posterunek Policji w Dragaczu w województwie kujawsko-pomorskim. Szef MSWiA poinformował również o odtworzeniu posterunku w Bukowcu.

Spotkanie z parlamentarzystami

Na zaproszenie wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie z parlamentarzystami naszego regionu.

Działaczom podziemnych struktur Państwa Polskiego

W niedzielę, 25 września podczas mszy świętej w Kościele Garnizonowym w Bydgoszczy, będącej elementem obchodów 77. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego, wicewojewoda Józef Ramlau złożył wiązankę kwiatów pod tablicą poświęconą żołnierzom Armii Krajowej.

Wizyta ambasadora Niemiec

Ambasador Niemiec Rolf Nikel z małżonką Olivią Nikel oraz konsul honorowy Jarosław Kuropatwiński byli dziś gośćmi wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza. Wizyta miała charakter kurtuazyjny i była dobrą okazją do rozmów o dobrych relacjach jakie łączą nasze kraje.

Pałuki na ludowo

W sobotę, 17 września odbyła się 41. edycja "Jesieni na Pałukach" w Żninie. Gościem imprezy promującej artystów ludowych oraz regionalnych rzemieślników był wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Uroczysta sesja w Bydgoszczy

15 września pracownicy Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy uhonorowani zostali medalami Za Długoletnią Służbę. Wyróżnienia w imieniu prezydenta RP wręczył podczas XX sesji Rady Powiatu Bydgoskiego wicewojewoda Józef Ramlau.

Najważniejsza jest „Solidarność”. Hieronim Stachel przywrócony do pracy

Sprawę Hieronima Stachel – przewodniczącego KZ NSZZ „Solidarność” przy Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej „Cuiavia” w Inowrocławiu zna chyba większość związkowców nie tylko z naszego Regionu, ale także z całej Polski. 30 sierpnia 2016 r. Sąd Okręgowy w Bydgoszczy orzekł, iż Hieronim Stachel został zwolniony z pracy z naruszeniem zapisów ustawy o związkach zawodowych i nakazał przywrócenie go do pracy.

Ku czci ofiar obozów pracy

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz uczestniczył w poniedziałek 12 września w uroczystościach z okazji 25-lecia Związku Represjonowanych Żołnierzy Górników w Bydgoszczy.

Książka o generał Elżbiecie Zawackiej

W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się dziś ( 9 września ) prezentacja książki dr Katarzyny Minczykowskiej pt.: Cichociemna Generał Elżbieta Zawacka "Zo".

Pamięci ofiar sprzed 77 lat

Uroczystością patriotyczną mieszkańcy uczcili 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz ofiary niemieckiej dywersji w Bydgoszczy. Wśród uczestników był wicewojewoda Józef Ramlau.

Pierwsze efekty programu Rodzina 500+

Wpływ rządowego programu Rodzina 500+ w kontekście rozpoczynającego się roku szkolnego 2016/2017 oraz podsumowanie czterech miesięcy funkcjonowania świadczenia dla rodzin były głównymi tematami konferencji prasowej wojewody Mikołaja Bogdanowicza oraz wojewódzkiego kuratora oświaty Marka Gralika.

Dożynki wojewódzkie w Piotrkowie Kujawskim 29/08/2016

W Piotrkowie Kujawskim odbyły się dożynki województwa kujawsko-pomorskiego oraz diecezji włocławskiej. W uroczystościach uczestniczył wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Dożynki rozpoczął tradycyjny przemarsz korowodu dożynkowego, po którym odbyła się uroczysta msza święta sprawowana pod przewodnictwem ordynariusza diecezji włocławskiej biskupa Wiesława Meringa.

Odprawa Specjalistycznych Grup Ratownictwa PSP 26/08/2016

W czwartek wojewoda Mikołaj Bogdanowicz uczestniczył w odprawie kujawsko-pomorskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej z dowódcami Specjalistycznych Grup Ratowniczych PSP. Spotkanie odbyło się w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Bydgoszczy.

Wręczenie obywatelstw w KPUW

Dzisiaj wicewojewoda Józef Ramlau wręczył akty nadania obywatelstwa polskiego. Nowi obywatele RP pochodzą zza naszej wschodniej granicy, ale także z Afryki (Kenia, Nigeria).

Zmiany w ratownictwie medycznym

Szykują się zmiany organizacji i funkcjonowaniu Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne w naszym regionie. We wtorek 23 sierpnia w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyło się spotkanie inicjujące ten proces

Święto regionalnych pszczelarzy

Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz uczestniczył w niedzielę w Kruszwicy w obchodach Wojewódzkiego Dnia Pszczelarza.

Kwiaty i gratulacje dla medalistek

W siedzibie klubu Lotto-Bydgostia odbył się piknik olimpijski będący okazją do podsumowania i świętowania udanych występów wioślarzy na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

UMOWA NA MILIONY w TORUNIU

Wczoraj, 16 sierpnia 2016 roku w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Toruńskie Wodociągi podpisały umowę o dofinansowanie realizacji kolejnego, już trzeciego etapu projektu pod nazwą „Gospodarka wodno-ściekowa na terenie aglomeracji Toruń”.

Teatr poszukuje wolontariuszy na Festiwal Prapremier

Jeśli jesteś osobą dyspozycyjną, odpowiedzialną i gotową na nowe wyzwania - zgłoś się do pracy przy tegorocznej edycji Festiwalu Prapremier 2016.

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO W TORUNIU

Tegorocznej, oficjalnej uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego w Toruniu towarzyszyć będzie piknik militarny dla mieszkańców i turystów.

Wojsko świętuje w Bydgoszczy

Żołnierze Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych oraz 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Bydgoszczy obchodzili dziś (12 sierpnia)Święto Wojska Polskiego. W uroczystościach uczestniczył Wicewojewoda Józef Ramlau.

Krótsze podróże koleją

O kwadrans krócej na trasie Bydgoszcz - Toruń - Kutno i o 20 minut krótsza podróż koleją z Grudziądza do Malborka oraz wygodniejsze perony na stacjach i przystankach zapowiedzieli podczas konferencji prasowej Ireneusz Merchel prezes PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i Wicewojewoda Józef Ramalu. Na rozwój kolei w województwie przewidziano ponad 1,5 mld zł.

Spór o szpital rozstrzygnięty

Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz informuje, że w dniu 9 sierpnia 2016 roku Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie rozpoznał wniosek Gminy Miasta Grudziądz dotyczący sporu kompetencyjnego w zakresie organu właściwego do powołania Rady Społecznej Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr. W. Biegańskiego w Grudziądzu.

Święto inowrocławskich policjantów 08/08/2016

76 funkcjonariuszy otrzymało w piątek 5 sierpnia medale, odznaczenia i awanse na wyższe stopnie policyjne. Życzenia i gratulacje podczas uroczystego apelu z okazji Święta Policji w Inowrocławiu złożył mundurowym wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Nam zależy na dobrej zmianie - wywiad z posłanką PiS Ewą Kozanecką

Opozycja zachowuje się irracjonalnie. Zamiast pomagać w rozwiązywaniu problemów, przeszkadza we wprowadzaniu zmian , które przynoszą korzyści zarówno obywatelom, jak i całemu państwu polskiemu - rozmawiał Andrzej Ficek

Odznaczenia i awanse

Z okazji Święta Policji w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się dziś 4 sierpnia uroczyste wręczenie zasłużonym policjantom odznaczeń państwowych i resortowych oraz nadanie aktów nominacyjnych na wyższe stopnie służbowe. Wyróżnienia wręczył Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

PIELGRZYMI RUSZYLI DO CZĘSTOCHOWY

4 sierpnia 2016 r. spod katedry śś. Janów wyruszyła 38. Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę.

PIELGRZYMI RUSZĄ W DROGĘ

W czwartek, 4 sierpnia 2016 r. wyruszy 38. Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę.

Stajemy się logistycznym centrum

Bydgoszcz coraz mocniej wyróżnia się na logistyczno – magazynowej mapie Polski. Największe firmy z branży zdecydowały się na inwestycje w okolicach Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Powstaje ponad 70 tysięcy metrów kwadratowych nowoczesnych powierzchni magazynowo-produkcyjnych

JORDANKI NOWYM CUDEM POLSKI?

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki w Toruniu walczy o tytuł Nowego Cudu Polski. To już 6. edycja popularnego plebiscytu czasopisma National Geographic Traveler.

POWSTAŃCZE MIGAWKI W TORUNIU

Dym, strzały, zabici i ranni w budynku przy ul. Wały Generała Sikorskiego 10 w Toruniu. Na szczeście była to tylko historyczna rekonstrukcja z czasów Powstania Warszawskiego.

SYRENY DLA POWSTAŃCÓW w TORUNIU

1 sierpnia o godz. 17:00 zawyją syreny. Pod pomnikiem Ku Czci Żołnierzy AK w Toruniu rozpoczną się oficjalne uroczystości upamiętniające 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

W ROCZNICĘ POWSTANIA w TORUNIU

Grą Miejską "Mały Powstaniec" i uroczystością wojskową na placu Rapackiego Toruń uczci 1 sierpnia 2016 roku 72. rocznicę Powstania Warszawskiego.

Dwie mistrzynie świata spokały się z bydgoszczanami

Mistrzyni świata do lat 20. w rzucie oszczepem Klaudia Maruszewska oraz złota medalistka MŚ seniorów z Berlina 2009 w skoku o tyczce, a obecnie ambasadorka bydgoskiego czempionatu, Anna Rogowska, spotkały się z mieszkańcami na Starym Rynku i zapraszały na trybuny do wspólnego kibicowania najlepszym juniorom świata.

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY W TORUNIU

Ponad 1,5 tysiąca pielgrzymów gościć będzie w Toruniu podczas Światowych Dni Młodzieży. W organizację wydarzenia włączyła się Gmina Miasta Toruń.

Ich droga do sukcesu zaczęła się w Bydgoszczy

Już w najbliższy wtorek, 19 lipca, w Bydgoszczy rozpoczną się mistrzostwa świata juniorów w lekkoatletyce. O medale walczyć będzie ponad 1,5 tys. zawodników. Dziś anonimowi, niektórzy z nich z pewnością wyrosną wkrótce na gwiazdy

PIENIĄDZE NA IMPREZY SPORTOWE

106 tysięcy złotych przeznacza w II półroczu 2016 roku miasto na organizację imprez sportowych. Dodatkowo 36 tysięcy złotych przeznaczono na udział toruńskich zawodników w imprezach międzynarodowych i ogólnopolskich.

ZESŁAŃCY SYBIRU MAJĄ POMNIK

10 czerwca 2016 r. przy Zespole Szkół nr 1 w Toruniu został odsłonięty pomnik Zesłańców Sybiru. Mija 76. rocznica deportacji Polaków na Syberię. Z tej okazji w noszącym imię Zesłańców Sybiru toruńskim Zespole Szkół nr 1 przy ul. Wojska Polskiego został odsłonięty pomnik upamiętniający ofiary wojennych zesłań w głąb Rosji. W ich intencji w kościele Chrystusa Króla została odprawiona msza św.

ANAKONDA NA MOŚCIE

Desant na poligonie i zajęcie mostu gen. Zawackiej były głównym punktem ćwiczeń wojsk NATO 7-8 czerwca 2016 r. w Toruniu. To kolejna odsłona odbywającej się w całej Polsce, także w naszym regionie, operacji szkoleniowej NATO Anakonda-16 z udziałem 31 tysięcy żołnierzy z 23 państw (18 państw NATO i 5 partnerskich).

Sukces uczniów „siódemki"

W 22. edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepsze młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo wygrała firma Futtap z VII Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Kusocińskiego w Bydgoszczy.

12 MLN DLA DZIECI

Prawie 4,4 miliona złotych dla 8771 dzieci wypłacił 31 maja 2016 roku, toruński MOPR. Łącznie z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy na wypłaty Toruń ma 12,2 mln zł.

Airbusem lub Boeingiem z Bydgoszczy do Frankfurtu

Nawet 200 pasażerów zabiorą na pokład samoloty Airbus 321, Airbus 319 oraz Boeing 737-300, które w czerwcu i lipcu będą obsługiwać wybrane rejsy w ramach stałego połączenia Frankfurt-Bydgoszcz-Frankfurt.

SKARBOWCY WALCZĄ O PUCHAR

Kilkuset skarbowców z całej Polski rozpoczęło w Toruniu zmagania sportowe o Puchar Ministra Finansów. 27-28 maja Toruń jest miejscem w XV Mistrzostw Polski Skarbowców. To impreza sportowo-integracyjna dla pracowników urzędów i izb skarbowych z całej Polski, której organizatorem jest Zarząd Fundacji Skarbowości im. Jana Pawła II.

POBIEGLI DLA ŚW. JANA PAWŁA II

Półtora tysiąca najmłodszych torunian stanęło 20 maja 2016 r. na starcie X Toruńskiego Biegu im. Jana Pawła II. Prócz popularyzowania biegania, impreza rozgrywana co roku w okolicy 18 maja, dnia urodzin Papieża, upamiętnia postać Jana Pawła II, a także kolejne rocznice nadania jego imienia Szkole Podstawowej nr 13 w Toruniu. To właśnie ta szkoła była inicjatorem i głównym organizatorem sportowej zabawy na terenach rekreacyjnych nad Martwą Wisłą w Parku Miejskim.

W czerwcu otwarcie polikliniki

Przy Centrum Onkologii zakończyła się budowa Polikliniki „Centrum”. Od 13 czerwca zacznie ona przyjmować pierwszych pacjentów.

ZŁOTO DLA TORUŃSKICH SAMORZĄDOWCÓW

Piłkarska reprezentacja samorządowców miasta Torunia zdobyła dwa złote medale w turnieju finałowym XX Mistrzostw Polski Samorządowców w Halowej Piłce Nożnej.

SUKCES STUDENTA UMK

Student prawa na UMK Jakub Rzeszowski wraz z zespołem Biura Rzecznika Praw Studenta Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej zrealizuje projekt „Świadomy student”. Otrzymał on finansowe wsparcie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

400 groszy za bilet

Teatr Polski w Bydgoszczy przyłączył się do akcji „Bilet za 400 groszy”. W sobotę, 14 maja, tłumy chętnych zgłosiły się po bilety na „Pchłę Szachrajkę” i „Grona gniewu”.

MEDALE DLA OPOZYCJONISTÓW

Niezależne Zrzeszenie Studentów UMK i osoby zasłużone w walce o demokrację odebrały w sobotę w Ratuszu Staromiejskim medale Thorunium i Za Zasługi dla Miasta Torunia. Uroczystość uświetniła obchody 35-lecia NZS UMK. Po nabożeństwie w kościele jezuitów, odprawionym w intencji środowiska opozycjonistów, na Dworze Artusa została odsłonięta tablica upamiętniająca 35-lecie NZS UMK, a na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego okolicznościowa wystawa, przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej.

NAGRODA ROKU SARP DLA JORDANEK

Budynek Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki najlepszym obiektem architektonicznym zrealizowanym na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w roku 2015.

WNIOSKÓW WIĘCEJ NIŻ SZACOWAŁ RZĄD

Mieszkańcy Torunia złożyli już 9694 wnioski o wypłatę świadczenia w ramach programu Rodzina 500+. Rząd wstępnie szacował, że w naszym mieście będzie ich ogółem 9,5 tys., natomiast Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu spodziewa się łącznie 12-13 tys. wniosków. Pieniądze dostało już 760 rodzin na 1022 dzieci.

APEL W SPRAWIE INTEGRALNOŚCI UMK

Toruńscy radni jednogłośnie przyjęli apel w sprawie zachowania autonomii i integralności Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Głosowanie odbyło się 12 maja 2016 r. podczas sesji Rady Miasta Torunia

Przed nami PKO Bydgoski Festiwal Biegowy

Już 22 maja odbędzie się pierwsza edycja PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego. To zupełnie nowa inicjatywa biegowa w stolicy polskiej lekkiej atletyki.

DZIEWCZYNA NAJLEPSZA Z TECHNIKI

Magdalena Hyra, uczennica klasy III Gimnazjum nr 24, wygrała konkurs wiedzy technicznej zorganizowany przez Radę Toruńską NOT. Wyniki konkursu ogłoszono 11 maja 2016 r. w auli CKU, podczas inauguracji Dni Techniki w Toruniu, połączonej z obchodami 55-lecia istnienia Rady Toruńskiej Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT.

PAMIĘCI OFIAR WOJNY

W niedzielę, 8 maja 2016 r. w Toruniu odbyły się uroczystości z okazji 71. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

TORUŃ W ANGERS

Oficjalna delegacja z Torunia złoży wizytę w Angers. Głównym jej punktem będzie podpisanie umowy o współpracy partnerskiej miast przez prezydenta Torunia i mera Angers

W piątek toruńscy strażacy obchodzili swoje święto

Podczas spotkania w Dworze Artusa z udziałem przedstawicieli samorządu lokalnego wyróżniający się pożarnicy otrzymali z rąk swoich przełożonych akty awansu, medale, odznaczenia i wyróżnienia państwowe i resortowe.

HARCERKA Z ORDEREM UŚMIECHU

Torunianka, pani Katarzyna Brożek - harcerka, opiekunka niepełnosprawnych i działaczka społeczna - została Kawalerem Orderu Uśmiechu z numerem 994.

Miasta rywalizują na rowerach

Dołącz do naszego zespołu i pomóż Bydgoszczy zająć jak najlepsze miejsce w European Cycling Challenge 2016. Rywalizacja, która potrwa do 31 maja jest otwarta dla każdej osoby poruszającej się rowerem po mieście.

PROBALTICA 2016 w Toruniu

Do niedawna na ten festiwal zapraszano wyłącznie muzyków z krajów położonych nad Bałtykiem. Jednak wspólnota kulturowa państw leżących wokół morza obejmuje również te, które nie mają do niego bezpośredniego dostępu. Dlatego na 23. edycji Probaltiki, która odbędzie się 1-15 maja wystąpią również artyści z Białorusi i Ukrainy.

TORUŃ BIAŁO-CZERWONY

Biało-czerwone barwy narodowe królowały w Toruniu 2 maja 2016 r. za sprawa obchodów Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Święto flagi w Bydgoszczy

2 maja to od 13 lat Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy do wywieszenia barw narodowych.

TORUŃ PATRIOTYCZNY

Program obchodów świąt narodowych: Dnia Flagi i 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.Uroczyste parady wojskowe, defilada zabytkowych samochodów, koncerty, nabożeństwo plenerowe i tort w barwach narodowych. Zapraszamy torunian i gości miasta do licznego udziału w obchodach świąt narodowych: 2 maja Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a 3 maja - 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Święto flagi w Bydgoszczy

2 maja to od 13 lat Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy do wywieszenia barw narodowych.

Znamy laureatów Festiwalu Animocje

Nagrody bydgoskiego festiwalu podzieliły między siebie Rosja, Polska, Czechy i USA. Grand Prix - Bydgoską Nagrodę za Najlepszy Film Animowany - zdobyła Rosjanka Dina Velikovskaya za „About the Mother”.

W Dworze Artusa został w minioną niedzielę, 24 kwietnia zawarty II pokój toruński – po raz drugi.

Tym razem była to jednak inscenizacja historyczna, przygotowana przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Urząd Miasta Torunia i Centrum Kultury Zamek Krzyżacki w ramach trwającego Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Szef MON w NFIU w Bydgoszczy

Dzisiaj możemy powiedzieć, że Polska jest w pełni gotowa do przyjęcia wojsk sojuszniczych. Dzisiaj możemy powiedzieć też, że NATO jest w pełni gotowe do obecności na flance wschodniej – powiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podczas spotkania z żołnierzami Grupy Integracji Sił NATO (NFIU).

Student bydgoskiej Akademii Muzycznej z Fryderykiem

We wtorek w Bydgoszczy grał na urodzinach miasta, w czwartek w Warszawie odebrał Fryderyka. Pochodzący z Krakowa student bydgoskiej Akademii Muzycznej, Szymon Nehring, został uhonorowany za recital solowy

WSPÓLNIE O DZIAŁALNOŚCI RAD

Jak wspierać lokalne ngo-sy? Jak popularyzować aktywność rad działalności pożytku publicznego? Jakie wspólne działania dla trzeciego sektora mogą podejmować Toruń i Bydgoszcz?

Po raz siedemnasty z okazji urodzin miasta

Już po raz siedemnasty, z okazji urodzin Bydgoszczy, w ratuszu odbyła się sesja osób niepełnosprawnych.

PRZESŁANIE POKOJU DLA FILADELFII

Praca plastyczna wykonana przez Kamila Urbana (lat 16) z Torunia, uczestnika zajęć w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka, weźmie udział w konkursie realizowanym w siostrzanej Filadelfii.

Zamenhof upamiętniony na frontonie Domu Esperanto

W 99. rocznicę śmierci Ludwika Zamenhofa, 14 kwietnia, na nowej inwestycji na Skrzetusku, odsłonięta została tablica upamiętniająca twórcę języka esperanto.

Bydgoszcz z wyróżnieniem Travellers Choice 2016

Bydgoszcz po raz kolejny znalazła się w dziesiątce najlepszych celów podróży w Polsce wg portalu TripAdvisor. TripAdvisor to największy na świecie portal turystyczny oparty na rekomendacjach. Jego użytkownicy oceniają zabytki, atrakcje turystyczne, hotele czy restauracje, które odwiedzili.

TORUNIANIN WICEMISTRZEM EUROPY

Kolejny sukces toruńskiego lekkoatlety Wacława Krankowskiego w pchnięciu kulą. Prezes Polskiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki z 11. Halowych Mistrzostw Europy Masters wrócił ze srebrnym medalem.

Bohaterowie z Wałdowa

30 marca 2016 r. podczas obrad sesji Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim miała miejsce niecodzienna uroczystość. Jej bohaterami było pięciu strażaków OSP Wałdowo, którzy 13 marca br., podczas uroczystości z okazji Dnia Kobiet uratowali życie mieszkańca powiatu sępoleńskiego.

SPX na finiszu rozbudowy

W Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym kończy się budowa nowej hali firmy SPX. W związku z inwestycją firma zwiększy zatrudnienie.

O TORUŃSKIEJ SALI ZA GRANICĄ

Nie słabnie zainteresowanie zagranicznych mediów salą koncertową na toruńskich Jordankach. Niedawno informowaliśmy, że powstanie Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki odbiło się szerokim echem w światowej prasie.

Wieloletnia gehenna rodziny mieszkającej k. Grudziądza trwa! - wywiad z Tomaszem Nadwornym

A Gdzie jest Rzecznik Praw Obywatelskich? Może zamiast zajmować się Trybunałem Konstytucyjnym pomógł by zwykłym obywatelom krzywdzonym przez wielkie korporacje ? - rozmawiał Andrzej Ficek

FINAŁ AKCJI „PODARUJMY ISKRĘ NADZIEI”

W Baju Pomorskim uroczyście zakończono piątą edycję akcji charytatywnej na rzecz osób starszych i niepełnosprawnych „Podarujmy Iskrę Nadziei”.

Powołanie kujawsko-pomorskiego komendanta wojewódzkiego PSP

19 marca 2016 r., decyzją ministra spraw wewnętrznych i administracji, na stanowisko kujawsko-pomorskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej powołany został bryg. mgr inż. Janusz Halak. Uroczystość powołania odbyła się 18 marca 2016 r. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Akt powołania wręczył sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński.

URZĘDNICY PO EGZAMINIE I ŚLUBOWANIU

Do grona pracowników urzędu miasta dołączyło 5 nowych osób. Po zakończonej służbie przygotowawczej i zdanym egzaminie, 17 marca złożyły uroczyste ślubowanie.

Wręczono Bydgoskie Granty Oświatowe

Zastępca prezydenta Iwona Waszkiewicz wręczyła 17/03 w Pałacu Młodzieży dyplomy Bydgoskich Grantów Oświatowych.

RZĄD NEGATYWNIE O PODZIALE UMK

16 marca na ręce rektora UMK wpłynęło stanowisko Rady Ministrów dotyczące projektu utworzenia Uniwersytetu Medycznego na bazie Collegium Medicum UMK. Stanowisko Rady Ministrów - uwzględniające szereg merytorycznych argumentów za zachowaniem dotychczasowej struktury UMK - zawiera negatywną ocenę projektu. W opinii rządu UMK to uczelnia stabilna o wyraźnym i znaczącym potencjale naukowym posiadająca bogatą ofertę edukacyjną oraz szeroki profil wykształcenia.

PROF. TRETYN PONOWNIE REKTOREM UMK

Prof. dr hab. Andrzej Tretyn został wybrany rektorem UMK na kadencję 2016-2020. Na spotkaniu wyborczym, które odbyło się 10 marca w Auli UMK obecnych było 231 elektorów. Prof. Andrzej Tretyn otrzymał 166 głosów, 53 elektorów było przeciw, 12 wstrzymało się od głosu. Prof. Tretyn, który był jedynym kandydatem na rektora, pełni tę funkcję od 2012 r.

Spotkanie ABSL IT Club w Bydgoszczy

W piątek (11 marca) na zaproszenie Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego swoje spotkanie w Bydgoszczy zorganizował ABSL IT Club – organizacja skupiająca menagerów branży IT, zrzeszonych w Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (Association of Business Service Leaders in Poland).

DELEGACI WMA CHWALĄ NASZE MIASTO

W piątek 11 marca w Arenie Toruń delegaci Światowej Federacji Weteranów Lekkiej Atletyki podsumowali wizytę techniczną w naszym mieście.

Bydgoski Festiwal Operowy

Tegoroczny, 23. Bydgoski Festiwal Operowy otworzy „Don Carlos” w wykonaniu bydgoskiego zespołu Opery Nova. „Straszny dwór” oraz „Mistrz i Małgorzata” także znalazły się w programie tegorocznego festiwalu.
stat4u