SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo kujawsko-pomorskie

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Toruniu

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zawitała w piątek, 9 stycznia 2015 r. do Urzędu Miasta Torunia. Tradycyjnie w piątek przed niedzielnym finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jej wolontariusze zawitali do Urzędu Miasta Torunia. Przebrane za aniołki Marta Kaczmarska i Monika Znaniewicz, uczennice klasy III B Szkoły Podstawowej nr 1, wędrowały od biura do biura zbierając datki do puszek w zamian za czerwone serca orkiestry. Towarzyszyła im organizatorka wizyty Anita Nowak – nauczycielka z SP 1, która od lat kieruje jednym ze sztabów WOŚP.

Artego gra razem z WOŚP w Bydgoszczy

Zespół Artego Bydgoszcz jako jedyna drużyna w kraju na swoich strojach umieści logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Klub podpisał umowę partnerską z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, na mocy której od najbliższego spotkania bydgoskie koszykarki występować będą z logiem WOŚP na koszulkach.

Policzmy się z niską emisją w Bydgoszczy

Dane o stanie powietrza w polskich miastach są alarmujące: musimy zacząć działać! Problem dotyczy też niestety Bydgoszczy. Miasto postanowiło ograniczyć problem emisji zanieczyszczeń z kominów domów czy kotłowni (tzw. niską emisję) poprzez liczenie źródeł ciepła i towarzyszącą kampanię „Policzmy się z niską emisją”.

Światowe Przeboje na Starym Rynku w Bydgoszczy

Sylwestrowa noc rozpocznie się w Bydgoszczy o 21.00.Usłyszymy znane i lubiane, światowe przeboje. Na najlepiej przebranych sylwestrowych gości czekają atrakcyjne nagrody.

NOWOROCZNA GALA Z NAGRODAMI

Arie z najsłynniejszych oper i operetek, przeboje Zbigniewa Wodeckiego i wręczenie medali Thorunium – tak zapowiada się Prezydencki Koncert Noworoczny 2015 r.

SWINGIEM PO TORUNIU

23 grudnia 2014 roku do Torunia dotarł kolejny pięcioczłonowy tramwaj typu SWING. Do końca roku PESA dostarczy nam jeszcze jeden tego typu pojazd.

Bydgoszcz Szuka Talentów. I etap konkursu „100 na biznes” zakończony

Zakończył się pierwszy etap konkursu „100 na biznes”, który jest organizowany przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości przy współpracy Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Inwestycyjnego AIP Seed Capital. Konkurs skierowany jest do wszystkich osób, które mają innowacyjny pomysł na biznes i potrzebują kapitału na uruchomienie swojego projektu.

Zielona ścieżka dydaktyczna

Na skwerze Leszka Białego powstała nietypowa ścieżka ekologiczno-dydaktyczna. Pozwala ona niewidomym dzieciom i młodzieży poznawać świat przyrody.

Szopka w Ogrodzie Zoobotanicznym w Toruniu

Ogród Zoobotaniczny w Toruniu zaprasza do odwiedzenia szopki przygotowanej przez pracowników Ogrodu.

Tradycyjnie, wspólnie na Starym Rynku w Bydgoszczy

Było – jak zawsze – bardzo tradycyjnie: kolędy, opłatek, życzenia, wigilijne potrawy. W poniedziałek, 22 grudnia, spotkaliśmy się na Bydgoskiej Wigilii na Starym Rynku.

Kobra z „Czasu honoru” powita nowy rok w Bydgoszczy

Dawid Kartaszewicz na Starym Rynku zaśpiewa największe światowe przeboje. Znany z produkcji telewizyjnych aktor, wcieli się w rolę wokalisty.

Zmiana na stanowisku dyrektora Centrum Onkologii w Bydgoszczy

W piątek (19 grudnia) oficjalnie pożegnano wieloletniego dyrektora Centrum Onkologii w Bydgoszczy - dr Zbigniewa Pawłowicza. Dr. Zbigniewa Pawłowicza na stanowisku szefa placówki zastąpi prof. zw. dr hab. med. Janusz Kowalewski.

Bydgoskie czworaczki już w nowym mieszkaniu

Patrycja i Rafał Czerwińscy wraz z Adasiem, Piotrusiem, Bartusiem i Michasiem święta spędzą w nowym, większym domu. W czwartek (18/12) prezydent Rafał Bruski symbolicznie przekazał rodzinie klucze do mieszkania.

Bydgoska Wigilia Oświatowa

We wtorek (16 grudnia) z udziałem prezydenta Rafała Bruskiego w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 odbyła się Bydgoska Wigilia Oświatowa.

Ferdinand Lepcke na wystawie w Muzeum Okręgowym

Na zakończenie roku wystawienniczego Muzeum Okręgowe zaaranżowało nietypowe spotkanie. Na ekspozycji po raz pierwszy w historii spotkają się Fontanna Potop i Łuczniczka.

WETERANI LA W TORUNIU

13 grudnia 2014 r. w Toruniu odbyły się Drużynowe Halowe Mistrzostwa Polski Weteranów Lekkiej Atletyki. Inaugurację zawodów w hali sportowo-widowiskowej uświetniły dwa rekordy świata na 60 metrów i w pchnięciu kulą, które zostały ustanowione przez najstarszego lekkoatletę 104-letniego Stanisława Kowalskiego.

Seminarium dla przedsiębiorstw w Bydgoszczy

W czwartek (11 grudnia) w sali sesyjnej Urzędu Miasta odbyło się ostatnie w tym roku seminarium zorganizowane przez Bydgoską Agencję Rozwoju Regionalnego oraz firmę PwC dla przedsiębiorców, służb księgowych i wszystkich osób zainteresowanych tematyką księgowo-podatkową, dotyczącą zamknięcia roku 2014 w przedsiębiorstwie.

TORUŃ TORUŃ PAMIĘTA O STANIE WOJENNYM

Toruń włącza się w akcję społeczną „Ofiarom Stanu Wojennego. Zapal Światło Wolności”. Powstała z inicjatywy Instytutu Pamięci Narodowej kampania upamiętnia ofiary wprowadzonego 13 grudnia 1981 roku stanu wojennego.

Świąteczny wystrój Bydgoszczy

W tym roku miasto ponownie planuje oświetlić główne budynki przez specjalne projektory. Na ulicy Mostowej montowane są również świecące anioły.

TORUNIANKI W TURCJI

Dwie delegatki z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Toruniu (dyrektor Dorota Pesta i nauczycielka Małgorzata Łatkowska) w dniach 21–26 listopada 2014 r. odwiedziły w ramach programu Comenius turecką szkołę Ozel Silivri Fatih ilk ve Orta Okulu.

„Szlachetna Paczka” z bydgoskiego ratusza

Po raz kolejny do akcji pomocy najuboższym w ramach akcji „Szlachetna Paczka” włączył się również prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Prezydent wraz z gronem swoich najbliższych współpracowników przygotował paczkę dla jednej z bydgoskich rodzin. W przygotowaniu paczki uczestniczyli: Grażyna Ciemniak, Grzegorz Dołkowski, Łukasz Niedźwiecki, Elżbieta Rusielewicz, a także sekretarz miasta Edward Dobrowolski, skarbnik Piotr Tomaszewski, doradca prezydenta Stefan Markowski.

THORUNIUM ZA WSPARCIE OŚWIATY

Obchodzące jubileusz 25-lecia Stowarzyszenie Pomocy Szkole otrzymało 6 grudnia 2014 r. medal prezydenta Thorunium.

Wybrano prezydium Rady Miasta Bydgoszczy

W piątek (5 grudnia) wybrano prezydium Rady Miasta Bydgoszczy. Obrady zgodnie z tradycją, prowadził najstarszy radny – Stefan Pastuszewski.

XII Półmaraton Św. Mikołajów w Toruniu

7 grudnia już po raz XII wystartował Półmaraton św. Mikołajków. Zawodnicy wystartowali na dystansie blisko 22 kilometrów z toruńskiej starówki i ul. Szosa Chełmińska pobiegli w kierunku Barbarki.

Choinka stanęła na toruńskim Rynku

Dziś, 4 grudnia 2014 roku, na Rynku Staromiejskim w Toruniu stanęła tradycyjna, świąteczna choinka. Kilkunastumetrowe drzewko będzie ozdobą starówki do początków lutego.

Przy kawie o rewitalizacji w Bydgoszczy

Trwają prace nad koncepcjami i projektami rewitalizacji Starego Fordonu. Do 2020 roku planujemy wydać 50 mln złotych na ożywienie tej części miasta. Równocześnie uruchamiane są pierwsze projekty integrujące lokalną społeczność. Na spotkania zaprasza już kawiarnia społeczna „Cafe Rynek”.

25-lecie działalności świętowała 2 grudnia 2014 r. Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu.

Uroczystość zgromadziła w Sali Wielkiej Dworu Artusa zrzeszonych w Izbie przedsiębiorców oraz przedstawicieli instytucji z otoczenia biznesu, w tym reprezentantów samorządu wojewódzkiego i miejskiego. Podczas spotkania zostały wręczone krzyże zasługi, wyróżnienia branżowe oraz nagrody i dyplomy dla przedsiębiorców najbardziej aktywnych w IPH.

Bydgoszcz - w VI LO trwają Dni Szkoły

W ramach dwudniowych obchodów Dni Szkoły w środę, 3 grudnia, w VI LO w Bydgoszczy odbył się Dzień Nauki. W czwartek zaplanowano Cecyliadę – Kabaret w dwóch odsłonach. W ramach corocznych obchodów Dni Szkoły odbyła się I konferencja naukowa „Rozwiń skrzydła wiedzy”.

Szukamy najpiękniejszego wystroju świątecznego w Bydgoszczy

Wraz z początkiem grudnia w witrynach sklepowych i na ulicach pojawiają się świąteczne akcenty. To dobry moment do ogłoszenia konkursu na najpiękniejszy wystrój świąteczno-noworoczny. Na zgłoszenia czekamy do 15 stycznia 2015 r. Konkurs organizowany jest po raz drugi. Wystrój będzie oceniany w trzech kategoriach: witryna sklepowa/przedsiębiorca (sklepy, restauracje, punkty usługowe, bary itp. – budynki wraz z otoczeniem), posesja prywatna/wspólnoty mieszkaniowe (posesje, balkony, domy jednorodzinne, wielorodzinne – fragment budynku lub całościowy wystrój), obiekt użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, domy kultury itp. – budynki i otoczenie).

1 grudnia 2014 r. Michał Zaleski rozpoczął oficjalnie czwartą kadencję na stanowisku Prezydenta Miasta Torunia

Tego dnia podczas uroczystej sesji Rady Miasta Torunia złożył w Ratuszu Staromiejskim ślubowanie na chorągiew miasta i przedstawił swój program na kolejne lata. Prezydent złożył ślubowanie przed Radą Miasta oraz wobec licznie zgromadzonych przedstawicieli środowisk działających na terenie Torunia wygłaszając tekst roty ślubowania: „Obejmując urząd Prezydenta Miasta Torunia, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta. Tak mi dopomóż Bóg”.

Rada Miasta Bydgoszczy zaprzysiężona

W poniedziałek (1 grudnia) uroczyste ślubowanie złożyli nowo wybrani radni w kadencji 2014 – 2018.

Działania BARR przykładem dobrych praktyk

Działania Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego przykładem dobrych praktyk w zakresie efektywnego modelu współpracy gospodarczej w regionie - przedsięwzięcia podejmowane przez miejska spółkę zostały dostrzeżone podczas Festiwalu Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur.

W Toruniu radni złożyli śłubowanie

Ślubowanie na chorągiew miasta rozpoczęło pierwszą, uroczystą sesję Rady Miasta Torunia VII kadencji. Radni spotkali się na pierwszym posiedzeniu 28 listopada 2014 r. w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego.

Pierwsza sesja Rady Miasta Torunia

Pierwsza sesja Rady Miasta Torunia kadencji 2014-2018 odbędzie się w piątek 28 listopada 2014 r. o godz. 13.00 w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego.

Konkurs „Gmina z misją”

Miasto Bydgoszcz zajęło III miejsce w ogólnopolskim konkursie dla gmin „Gmina z misją” w kategorii „Miasto powyżej 100 tysięcy mieszkańców” organizowanym przez Firmę Abrys z Poznania.

Uczeń IV LO w Toruniu mistrzem w pływaniu

19 listopada w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Województwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Pływaniu.

Szef polskiej dyplomacji z wizytą w Bydgoszczy

Minister spraw zagranicznych Polski Grzegorz Schetyna w piątek (21.11) odwiedził Bydgoszcz. W Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego spotkał się z prezydentem Bydgoszczy Rafałem Bruskim i dyrektorem placówki prof. Adamem Sudołem.

Dług Torunia mniejszy o 77 mln zł

Dług miasta mniejszy o 77 mln zł przy utrzymanym wysokim poziomie inwestowania, wzrost wydatków na kulturę, zajęcia pozalekcyjne, żłobki i opiekę nad seniorami oraz stomatolodzy w szkołach - to niektóre założenia budżetu Torunia na 2015 r.

TORUŃ CZEKA NA TWÓRCÓW

Po raz kolejny Toruńska Agenda Kulturalna ogłosiła nabór do projektu "Rezydencje Artystyczne". To propozycja dla profesjonalnych artystów spoza Polski , którzy chcieliby zrealizować własny projekt podczas dwutygodniowego pobytu w Toruniu. Celem projektu jest stworzenie twórcom inspirujących warunków pracy, umożliwiających realizację wyjątkowych dzieł sztuki, a jednocześnie zderzenie ich wizji twórczej z dokonaniami artystów toruńskich, co może stać się ciekawą inspiracją dla obu stron.

Szkolą się w Bydgoszczy przed misją

Ponad 200 wojskowych i cywilów z 26 krajów od 10 listopada szkoli się w bydgoskim Centrum Szkolenia Sił Połączonych (Joint Force Training Centre - JFTC). To pierwsze szkolenie dla przyszłych członków misji Resolute Support w Afganistanie.

Business Link zainwestuje 100 tys. zł w najlepsze pomysły na biznes.

Business Link Toruń Toruński Inkubator Technologiczny oraz Gmina Miasta Toruń zapraszają do udziału w konkursie AIP Seed Capital, w którym można otrzymać inwestycję w wysokości 100 tys. zł na realizację swojego projektu biznesowego. To wyjątkowa szansa dla tych, którzy chcą zrealizować swoje marzenie i prowadzić działalność gospodarczą.

22. Camerimage oficjalnie rozpoczęty!

22. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE została w sobotę (15/11) oficjalnie rozpoczęta w bydgoskiej Operze Nova.

Dobre wyniki Torunia

Zgodnie z ustawą o finansach publicznych do 15 listopada samorządy muszą złożyć do Regionalnej Izby Obrachunkowej projekty swoich budżetów na 2015 rok. W Toruniu optymistycznie – w przyszłym roku dochody miasta wzrosną, a zadłużenie znacznie zmaleje.

Światowy tydzień przedsiębiorczości

17 listopada pod hasłem „Bo przedsiębiorczość ma wiele twarzy” rusza VII edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – największego na świecie wydarzenia wspierającego przyszłych i obecnych przedsiębiorców.

Nordic Haven – kolejny etap

Rusza kolejny etap prac przy budowie najwyższego budynku w Bydgoszczy. Apartamentowiec Nordic Haven ma być gotowy z końcem 2015 roku. Ma liczyć aż 18 kondygnacji

Premier Ewa Kopacz z wizytą w Bydgoszczy

Podczas wizyty w Bydgoszczy, prezes Rady Ministrów Ewa Kopacz, odwiedziła bydgoską firmę PESA.

Akwarium Terrarium w Bydgoszczy otwarte!

9 listopada otwarto pawilon Akwarium Terrarium. Przez cały dzień wejście do ZOO i Akwarium Terrarium było darmowe.

Dąb imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bydgoszczy

W Alei Ossolińskich Prezydent Rafał Bruski wziął udział w uroczystości posadzenia dębu pamięci Józefa Piłsudskiego. W uroczystości uczestniczyła także Joanna Onyszkiewicz, wnuczka Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Para Prezydencka z wizytą w regionie

W środę (12 listopada) Prezydent RP Bronisław Komorowski wraz z Małżonką odwiedzą Bydgoszcz. Para Prezydencka weźmie udział w Forum "Duża Rodzina - dobre praktyki w samorządzie", wcześniej Prezydent Bronisław Komorowski odwiedzi Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO (JFTC).

W Grudziądzu zagrali dla Adasia

Wielki koncert charytatywny dla małego Adasia odbył się 8 listopada 2014 r. w grudziądzkim klubie Akcent. Wzięło w nim udział blisko 200 osób a zabrano ponad 12 tys. złotych.

TORUŃ PREZYDENCI W SPRAWIE KONTRAKTU TERYTORIALNEGO

6 listopada prezydenci Torunia Michał Zaleski, Włocławka Andrzej Pałucki, Grudziądza Robert Malinowski oraz zastępca prezydenta Inowrocławia Wojciech Piniewski sygnowali list do premier Ewy Kopacz w sprawie tworzenia kontraktu terytorialnego.

Bydgoszcz - Wypożycz i jedź!

Podpisano umowę firmą BikeU na funkcjonowanie w Bydgoszczy Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Mieszkańcy w kwietniu 2015 roku będą mogli skorzystać z ponad 300 jednośladów!

Porażka Olimpii Grudziądz

Aż 3 do zera przegrała w sobotę 8 listopada 2014 r. na własnym boisku Olimpia Grudziądz z Arką Gdynia.

Szkoła z nauką języka hiszpańskiego w Bydgoszczy

W czwartek (6/11) odbyła się inauguracja roku szkolnego 2014/2015 w Bydgoskim Gimnazjum Klasycznym klasy dwujęzycznej z językiem hiszpańskim.Od 1 września 2014 r., po zaliczeniu w maju testu kompetencji językowych, do klasy I B Bydgoskiego Gimnazjum Klasycznego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 zostało przyjętych 30 uczniów do klasy dwujęzycznej hiszpańskiej. Uczniów chętnych do tej klasy było o wiele więcej, ale nie zaliczyli testu kompetencji językowych.

Kombatanci w toruńskim Ratuszu

7 listopada 2014 roku prezydent Michał Zaleski spotkał się z toruńskimi kombatantami. Okazją do rozmowy i uhonorowania zasłużonych dla Polski torunian jest przypadająca we wtorek 96. rocznica odzyskania niepodległości.

Bydgoszcz jako „Gmina Przyjazna Turystom”

Do konkursu organizowanego m.in. przez dwutygodnik „Wspólnota” zgłosiło się 50 samorządów z całej Polski. Bydgoszcz zajęła w nim drugie miejsce (pierwsze miejsce w kategorii: „Gmina Miejska”).

TORUŃ W RANKINGU ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU

Toruń zajął 8. Miejsce w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego 2014 w kategorii Miasto na Prawach Powiatu.

TORUŃ PRZYJAZNY KIEROWCOM

Na wysokiej, czwartej pozycji uplasował się Toruń w rankingu miast, w których kierowcy mają najmniej powodów do narzekań. Badanie opracowała Gazeta „Motor”.

Nagrody za prace naukowe

Prezydent Rafał Bruski ogłasza konkurs pn. „Nagroda Prezydenta Miasta Bydgoszczy za pracę inżynierską, licencjacką, magisterską lub doktorską związaną z Bydgoszczą” obronioną w roku akademickim 2013/2014.

W Bydgoszczy pamiętamy o zmarłych ...

Co roku, przed Dniem Wszystkich Świętych, na grobach i w miejscach upamiętniających zasłużonych bydgoszczan oraz w miejscach pamięci narodowej zapłonęły znicze na znak naszej pamięci o tych, którzy odeszli.

HALLOWEEN W STRASZNYM MŁYNIE w TORUNIU

Mroczna zagadka kryminalna, tajemnice laboratorium kryminalistycznego, profilowanie przestępcy na podstawie zdjęć, specjalne halloweenowe pokazy i doświadczenia naukowe, a do tego konkurs na najlepsze przebranie – takie atrakcje przygotowało Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy z okazji Halloween

W Bydgoszczy na cmentarz tramwajem lub autobusem

1 listopada zmieni się organizacja ruchu przy wielu bydgoskich cmentarzach. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wytyczy tymczasowe buspasy, utworzy specjalne linie oraz zapewni dodatkowe miejsca parkingowe. Sprawdź jak poruszać się po Bydgoszczy w najbliższy weekend.

Torunianin Marek Czarnecki został zwycięzcą Master Photography Awards 2014.

Master Photography Awards to najbardziej oczekiwane wydarzenie w kalendarzu światowych imprez fotograficznych. Na corocznej gali wręczania nagród Master Photography Awards 2014, która odbyła się 19 października w Hinckley Island Hotel niedaleko Birmigham w Wielkiej Brytanii zjechały się setki najwybitniejszych twórców obrazu fotograficznego z całego świata. Gali towarzyszyli przedstawiciele największych firm branży fotograficznej.

Miesiąc do otwarcia Gdańskiej w Bydgoszczy

W ramach remontu kolejnego odcinka ul. Gdańskiej ruszyły prace brukarskie. Trwa też budowa nowego torowiska. Dodatkowo zakres prac rozszerzono o odcinek Gdańskiej, tuż przed jej skrzyżowaniem z ul. Kamienną.

Dzień Profilaktyka Roku 2014 w Bydgoszczy

Cykliczna impreza pt."Dzień Profilaktyka Roku” odbyła się po raz trzynasty. Uczestnikami spotkania były osoby działające w obszarze profilaktyki uzależnień z terenu Bydgoszczy.

Międzynarodowa konferencja w bydgoskim ratuszu

W niedzielę (26 października) odbyła międzynarodowa konferencja pt. Polska droga do wolności na tle walki o przemiany demokratyczne w Europie Środkowej.

W Bydgoszczy świętował najstarszy polski związek sportowy

Anita Włodarczyk i Adam Kszczot zostali laureatami Złotych Kolców 2014 – najbardziej prestiżowej nagrody w polskiej lekkoatletyce, która od ponad 40 lat przyznawana jest przez PZLA i katowicki „Sport”. Zwycięzcy zostali ogłoszeni podczas Tamex Gali w Bydgoszczy, która została zorganizowana z okazji 95-lecia istnienia PZLA.

Zanussi o pasjach w Toruniu

Krzysztof Zanussi gościł 24 października 2014 r. w Toruniu na IV Wojewódzkim Spotkaniu Samorządów Uczniowskich pt. "Głos należy do Ciebie". Cykliczna impreza, odbywająca się w tym roku pod hasłem „Pasja - drogą do sukcesu”, zgromadziła w tym roku w toruńskim Ratuszu Staromiejskim przedstawicieli 21 szkół i zespołów szkół z całego województwa. Organizatorem spotkania jest Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty we współpracy z Muzeum Okręgowym w Toruniu.

Bydgoszcz - Jubilatka z Leśnego

Szkoła Podstawowa nr 15, mieszcząca się przy ul. Czerkaskiej, obchodzi 60-lecie istnienia. W jubileuszowej gali uczestniczył prezydent Rafał Bruski.

Bydgoszczanka zwyciężczynią legendarnego festiwalu

Bydgoszczanka Magdalena Kucharska wygrała jubileuszowy 50. Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie. Talent bydgoszczanki doceniło jury w składzie: Jan Poprawa (przewodniczący), Anna Radwan, Anna Serafińska, Krzysztof Ścierański. Magdalena Kucharska pokonała imponującą konkurencję: jurorzy w sumie wysłuchali 40 zespołów i solistów zakwalifikowanych do finału konkursu przez Radę Artystyczną.

Bydgoszcz ponownie z Kryształem Przetargów

Urząd Miasta Bydgoszczy uhonorowany został Kryształem Przetargów Publicznych 2014. To kolejne wyróżnienie dla naszego samorządu w konkursie miesięcznika „Przetargi Publiczne”.

50-lecie istnienia świętuje w tym roku Gimnazjum nr 21 im. Tony’ego Halika w Toruniu.

Uroczystości z tej okazji odbyły się w środę, 22 października w gmachu szkoły przy ul. Morcinka. Miasto reprezentowali na nich zastępca prezydenta Torunia Ludwik Szuba i przewodniczący Rady Miasta Torunia Marian Frąckiewicz, którzy z okazji jubileuszu podarowali placówce kamerę dla szkolnej telewizji oraz pamiątkową grafikę z Toruniem.

Baseny na bydgoskich osiedlach

Po zakończeniu budowy basenu na Błoniu realizowane będą kolejne inwestycje na osiedlach. Ogłoszony został przetarg na wykonanie projektu nowego basenu na Kapuściskach przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 przy ul. Szarych Szeregów 4a.

Ambasador Rumunii z wizytą u prezydenta Bydgoszczy

We wtorek (21/10) prezydent Rafał Bruski gościł w ratuszu Ambasador Rumunii Ovidiu Dranga.Była to pierwsza wizyta Ambasadora Rumunii w Bydgoszczy, jednak według zapewnień nie ostatnia – Ambasador był pod ogromnym wrażeniem miasta oraz dynamiki rozwoju, którą zauważył.

„Dzień marchewki” w Toruniu

Trwa toruńska kampania „Październik Zdrowiu – Tak, Uzależnieniom – Nie”. W ramach przedsięwzięcia młodzież Zespołu Szkół Technicznych zorganizowała „Dzień marchewki”.

Tłumy biegaczy na ulicach Bydgoszczy

Tegoroczny, drugi półmaraton cieszył się ogromną popularnością. Ulicami przebiegło ponad tysiąc osób, to absolutny rekord frekwencji. Jeszcze nigdy w Bydgoszczy tyle osób nie uczestniczyło w biegu miejskim.

Trasa ekspresowa S5 - krok po kroku

Sprawdź kiedy ruszą wykupy, na czym polegać mają ostatnie prace projektowe i kiedy ruszy budowa trasy ekspresowej S5. Krok po kroku przedstawiamy etapy realizacji tego ważnego przedsięwzięcia, które skomunikuje zachodnią część województwa z autostradami A1 oraz A2.

Uroczystości na włocławskiej tamie

W sobotę 18 października we Włocławku odbyły się uroczystości poświęcone pamięci księdza Jerzego Popiełuszki, w związku z 30 rocznicą Jego tragicznej śmierci. W modlitwie na włocławskiej tamie, procesji z relikwią i mszy polowej wzięli udział biskupi, księża, działacze Komisji Krajowej NSZZ"S" z Piotrem Dudą oraz posłowie PiS z Jarosławem Kaczyńskim na czele, dziesiątki pocztów sztandarowych Solidarności, członkowie związku, a także wielu wiernych z Włocławka.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek w Toruniu

Spektakl „Ostatnia sztuczka Georges’a Mélièsa” Teatru Drak z Czech zdobył największą ilość nagród 21. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek Spotkania. Grand Prix przyznane przez jury profesjonalne powędrowało do Włoch za spektakl „Malowany ogród” Compagnii TPO.

XVII Międzynarodowy Salon Karykatury Antywojennej w Bydgoszczy

Spośród 235 prac autorów z całego świata, którzy wzięli udział w zeszłorocznym konkursie, na wystawie są zaprezentowano 94 karykatury, spośród których 15 jest nagrodzonych. Wystawę można oglądać w Galerii Miejskiej bwa.

„Ostatnia droga” księdza Popiełuszki

Obchody 30. rocznicy śmierci ks. Jerzego Popiełuszki rozpoczęła msza święta koncelebrowana przez Prymasa Polski Arcybiskupa Wojciecha Polaka oraz Biskupa Jana Tyrawę.

Toruń uczci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszkę.

Uroczystości odbędą się w sobotę i w niedzielę 18 i 19 października. W sobotę o godz. 15.00 w Kościele Akademickim na Rynku Staromiejskim odbędzie się uroczysta eucharystia pod przewodnictwem J.E. bp Wiesława Alojzego Meringa – Ordynariusza Diecezji Włocławskiej. Następnie o godz. 20.00 można będzie wysłuchać kantaty „Modlitwa Matki” autorstwa Romana Kołakowskiego.

W Bydgoszczy pomagają od 10 lat!

Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy dla dzieci i młodzieży z autyzmem, koncertem galowym w Miejskim Centrum Kultury, uczcił 10-lecie istnienia.

60 lat Zespołu Szkół nr 16 w Bydgoszczy

W czwartek (16 października) prezydent Rafał Bruski wziął udział w uroczystościach związanych z 60-leciem Zespołu Szkół nr 16 w Bydgoszczy. W skład Zespołu Szkół nr 16 wchodzi: Szkoła Podstawowa nr 16, Gimnazjum nr 29 i Młodzieżowy Dom Kultury nr 6. Przy Zespole Szkół nr 16 wybudowano plac zabaw dla dzieci w ramach projektu „Radosna Szkoła”. Koszt całkowity z dokumentacją projektową wyniósł 271 333 zł, dofinansowanie z budżetu państwa to 95 250 zł.

Dzień Edukacji Narodowej 2014

W hotelu Holiday Inn we wtorek, 14 października, odbyła się miejska uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W czasie uroczystości prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski wraz z dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Iwoną Waszkiewicz wręczył nagrody 98 pracownikom placówek, dla których organem założycielskim jest miasto. Nagrody trafiły one w ręce nauczycieli wyróżniających się w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz realizacji innych zadań statutowych szkoły.

Szkoła Biznesu MBA przy bydgoskiej WSG

W czwartek (9.10) podpisano umowę partnerską pomiędzy holenderską szkołą wyższą Maastricht School of Management a Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy. Szkoła Biznesu MBA WSG będzie szkolić menedżerów i kadrę zarządzającą – to pierwsze takie studia w regionie.Umowę podpisano w obecności ambasadora Królestwa Holandii Paula P.J. Bekkersa, wojewody Ewy Mes oraz prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego.

Trident Joust 2014 w Bydgoszczy

Kwatera dowodząca tegorocznym zestawem Sił Odpowiedzi NATO rozpoczęła w poniedziałek (13 października) ćwiczenie Trident Joust 2014. 400-osobowy personel z Sojuszniczego Dowództwa Sił Połączonych (JFC) Brunssum przejdzie intensywny trening sztabowy w Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC) w Bydgoszczy.
stat4u