SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo kujawsko-pomorskie

Seminarium pt. „Dotacje Unijne dla przedsiębiorców 2014/2020” w Bydgoszczy

W czwartek (11 września br.), w sali sesyjnej Urzędu Miasta przedsiębiorcy sektora MŚP mogli uczestniczyć w seminarium pt. „Dotacje Unijne dla przedsiębiorców 2014/2020” zorganizowanym przez Bydgoską Agencję Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o. oraz firmę Grant Thornton FPA Outsourcing Sp z o.o. wraz z DORFIN Sp. z o.o.

Toruń pomaga Ukrainie

9 września w Łucku przekazano Wołyńskiej Obwodowej Organizacji Towarzystwa Czerwonego Krzyża sto wyprawek szkolnych wysłanych z Torunia do miasta partnerskiego na Ukrainie.

Promocja zdrowia w Toruniu

460 tysięcy złotych przeznaczyło miasto na realizację programu promocji zdrowia wśród dzieci i młodzieży z toruńskich szkół. Jego celem jest propagowanie zdrowego stylu życia bez uzależnień, odpowiedzialności za własne zdrowie oraz kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych.

Zagraniczni dziennikarze z wizytą w Bydgoszczy

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o. wspólnie z Bydgoskim Klastrem Przemysłowym w środę (10 września) gościła dziennikarzy z Czech i Słowacji. Uczestnikami spotkania byli dziennikarze, którzy przyjechali do naszego miasta, by poznać bydgoskie firmy oraz działania samorządu polegające na rozwóju przedsiębiorczości w regionie.

Rock and Run zgromadził kilkuset biegaczy w Bydgoszczy

Wyjątkowy półmaraton odbył się w niedzielę (7 września). Zawodnicy, którzy wzięli udział w biegu otrzymali doping w formie dużej dawki rock’n’rolla. Bieg ten był skierowany do ludzi mających dwie pasje: bieganie oraz szeroko pojętą muzykę rockową. Uczestnicy biegu podczas zawodów przebiegali obok dziewięciu scen zlokalizowanych w różnych punktach miasta.

Toruń obchodził Święto Piernika.

Po niedawnym festiwalu Skyway, którego pokazy obejrzało w ciągu pięciu dni 300 tysięcy osób, 6-7 września 2014 r. toruńska starówka przeżyła kolejne oblężenie - tym razem za sprawą Święta Piernika. Wakacyjna pogoda i moc piernikowych atrakcji przyciągnęły na toruńską starówkę prawdziwe tłumy mieszkańców i turystów.

Porozumienie w sprawie doradztwa edukacyjno-zawodowego

Prezydenci Bydgoszczy i Torunia, Rafał Bruski i Michał Zaleski, oraz prezes Związku Pracodawców Pomorza i Kujaw Mirosław Ślachciak podpisali trójstronne porozumienie dotyczące doradztwa edukacyjno-zawodowego dla uczniów gimnazjów

Siłownie zewnętrzne – powstały kolejne obiekty w Bydgoszczy

W ramach programu „5 na 6” oddano do użytku kolejne siłownie zewnętrzne z których mogą korzystać mieszkańcy. Zakończono także budowę trzech obiektów w Śródmieściu. Wybudowany został kompleks trzech siłowni fitness. Obiekty zostały zlokalizowane przy ul. Gdańskiej 122, skwerze przy Zespole Szkół nr 25 na ul. Czartoryskiego oraz w rejonie ul. Pomorskiej 79. Inwestycja była finansowana w ramach programu „5 na 6”, który jest częścią budżetu obywatelskiego realizowanego w Bydgoszczy.

Toruń chce zadbać o czyste powietrze

Toruń chce zadbać o czyste powietrze w mieście, pozyskując środki na likwidację pieców węglowych. 5 września 2014 r. miasto podpisało umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie tego typu działań w ramach pilotażowego programu KAWKA.

Toruński most dziełem roku

Toruński most drogowy gen. E. Zawackiej zbiera laury. Nasza przeprawa zwyciężyła w konkursie Dzieło Mostowe roku 2013.

Otorynolaryngolodzy obradują w Bydgoszczy

Do najbliższej soboty, 6 września, w Bydgoszczy trwa 46. Zjazd Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów, Chirurgów Głowy i Szyi. W zjeździe uczestniczy ponad 1300 specjalistów z Polski oraz z Europy i USA.

„Invest in BiT CITY" w Toruniu

Radni na 59. sesji zdecydowali o przystąpieniu do porozumienia pomiędzy województwem kujawsko-pomorskim a gminą miasta Toruń w celu wspólnej realizacji projektu pn. „Invest in BiT CITY. Promocja potencjału inwestycyjnego konurbacji bydgosko-toruńskiej”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Srebro i brąz wioślarzy z Bydgoszczy!

Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj (Lotto Bydgostia) od 31.08 są wicemistrzyniami świata. Brąz podczas tych samych mistrzostw, rozegranych w Amsterdamie, wywalczyła „ósemka” mężczyzn z zawodnikami Zawiszy i Lotto Bydgostii w składzie. W 44. Mistrzostwach Świata w Wioślarstwie w Amsterdamie wystartowało sześć polskich osad. W finałach A popłynęły dwie i obie wróciły do kraju z medalami.

Jubileusz Straży Granicznej w Bydgoszczy

We wtorek (2.09) prezydent Rafał Bruski uczestniczył w obchodach 10-lecia istnienia Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Placówki Straży Granicznej w Bydgoszczy. Początki powstania Placówki Straży Granicznej w Bydgoszczy sięgają 2002 roku. W styczniu powstał XI Wydział Zamiejscowy Zarządu Operacyjno-Śledczego Komendy Głównej Straży Granicznej z siedzibą w Toruniu. Urząd Naczelnika objął wówczas ppłk SG Marek Kisielewski. Wydział liczył wtedy 10 funkcjonariuszy oraz jednego pracownika cywilnego.

Witaj szkoło w Bydgoszczy!

Blisko 42 tysiące uczniów w ponad 100 bydgoskich placówkach rozpoczęło w poniedziałek (1 września) rok szkolny 2014/2015. Do bydgoskich przedszkoli uczęszczać będzie ponad 4 tysiące dzieci. Do szkół podstawowych blisko 18 tysięcy uczniów, do gimnazjów ok. 8 tysięcy, do szkół ponadgimnazjalnych blisko 12 tysięcy uczniów.

Ekologiczny powrót do szkoły w kujawsko-pomorskim

Największa ekologiczna kampania edukacyjna w regionie „dalEKOwzroczni” wraca po wakacyjnej przerwie do bydgoskich i toruńskich szkół. Ekobus ProNatury wyposażony w nowoczesne narzędzia dydaktyczne i stanowiska badawcze odwiedzi we wrześniu przede wszystkim przedszkola na całym obszarze Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Metropolitalnego.

W Toruniu Strażnicy Miejscy pomogą uczniom.

1 września 2014 roku bezpieczeństwa dzieci i młodzieży biorących udział w rozpoczęciu roku szkolnego będą pilnowały wzmożone patrole Straży Miejskiej.

Nowy Dworzec PKP w Bydgoszczy – wmurowano kamień węgielny

Trwa realizacja jednej z najważniejszych inwestycji w mieście. W piątek (29.09) prezydent Rafał Bruski uczestniczył w uroczystości wmurowania Kamienia Węgielnego pod budowę Dworca PKP. Całościowy koszt inwestycji wyniesie ok. 197 mln zł. Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko wynosi 74,28 proc. Nowy, funkcjonalny i w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych dworzec zostanie oddany do użytku do końca 2015 roku.

Estakada Marka Sudaka w Toruniu

W piątek 29 sierpnia obchodziliśmy pierwszą rocznicę puszczenia ruchu estakadą przy ul Żółkiewskiego. Tego dnia o godz. 13.00 estakadzie uroczyście nadano imię inż. Marka Sudaka i odsłonięto tablicę pamiątkową. Estakada w ciągu ul. Żółkiewskiego i Szosy Lubickiej jest jednym z obiektów inżynierskich powstałych w ramach projektu „Budowa mostu drogowego w Toruniu wraz z drogami dojazdowymi”.

Dzień Straży Miejskiej w Bydgoszczy

W piątek (29 września) prezydent Rafał Bruski wziął udział w obchodach zorganizowanych z okazji Dnia Straży Miejskiej. Tradycją jest, że podczas corocznego święta Straży Miejskiej odbywa się wręczenie Medali Prezydenta, nagród oraz decyzji o awansach zawodowych.

TORUŃ SUKCESY KOLARZY PACIFIKU

Paulina Brzeźna-Bentkowska mistrzynią Polski w kryterium ulicznym, Anna Plichta wygrywa Górski Wałbrzyski Wyścig Kolarski a Bartek Warchoł udanie startuje w Tour de l’Avenir.

Igrzyska w Bydgoszczy zakończone

Od soboty, 23 sierpnia, w Bydgoszczy i Osielsku rywalizowali uczestnicy X Ogólnopolskich Igrzysk Letnich Olimpiad Specjalnych Bydgoszcz 2014. We wtorek, 26 lipca, rozdano medale. W ceremonii zamknięcia uczestniczył prezydent Rafał Bruski. W zawodach wzięło udział tysiąc niepełnosprawnych sportowców. W sumie w imprezę zaangażowanych było prawie 2,5 tys. osób, licząc z trenerami, sędziami, wolontariuszami i obsługą.

Bydgoszcz w czołówce wśród projektów spalarniowych

Największa inwestycja proekologiczna w naszym regionie, budowa Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych i Kompostowni w Bydgoszczy oraz Stacji Przeładunkowej Odpadów w Toruniu, postępuje zgodnie z harmonogramem. Bydgoska instalacja, jako pierwsza w Polsce wśród projektów spalarniowych może się poszczycić zamontowaniem walczaków, kluczowych dla tego typu instalacji elementów technologicznych.

Umowa na "LEKARZY" w Toruniu

Toruń w nowych sezonach „Lekarzy”, Bydgoszcz w najnowszym filmie Jerzego Skolimowskiego, gmina Aleksandrów Kujawski w dokumencie TVP - ruszają trzy pierwsze projekty promocyjne finansowane przez marszałkowski fundusz umożliwiający lokowanie regionalnych marek w produkcji filmowej i telewizyjnej.

Bydgoskie szkoły w programie „Aktywna Edukacja”

W roku szkolnym 2013/2014 31 bydgoskich szkół podstawowych i gimnazjów wzięło udział w programie Aktywna Edukacja, realizowanym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w partnerstwie z Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Siłownia dla każdego w Bydgoszczy

Trwa procedura wyboru wykonawcy, który na skwerze przy ul. Hallera zbuduje siłownię zewnętrzną. Zadanie realizowane jest w ramach budżetu obywatelskiego z programu „5/6”.

Goście z wielu krajów świata w Bydgoszczy

Gośćmi prezydenta Rafała Bruskiego w ratuszu w czwartek (21.08) była 60-osobowa grupa z Chin, Tajwanu, Australii, USA, Kanady, Kolumbii, Brazylii, Meksyku i Niemiec. Młodzi ludzie przyjechali nad Brdę w ramach wymiany długoterminowej organizowanej przez Rotary.Goście obejrzeli film promocyjny o naszym mieście, a ofertę kulturalną Bydgoszczy zaprezentował im Szymon Andrzejewski z Miejskiego Centrum Kultury. Z myślą o nich w ratuszu przygotowano także stoisko Bydgoskiego Centrum Informacji.

TORUNIANIN MISTRZEM EUROPY

Po ubiegłorocznych mistrzostwach świata w speedrowerze Polacy znów pokazali, że w tym sporcie stanowią potęgę. W zakończonych w niedzielę (na torach w Toruniu, Bydgoszczy i Żołędowie) Mistrzostwach Europy polscy zawodnicy wygrywali zarówno drużynowo jak też indywidualnie.

Bydgoscy lekkoatleci po powrocie z Zurychu

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski we wtorek (19.08) gościł w ratuszu lekkoatletów, którzy reprezentowali nasze miasto na mistrzostwach Europy w Zurychu. Podczas spotkania wiele uwagi poświęcono miejskim inwestycjom w infrastrukturę sportową.

Dziki Zachód w Toruniu.

16 sierpnia 2014 r. odbyła się kolejna z sobotnich imprez edukacyjnych. Tym razem młodzi torunianie mieli okazję poczuć klimat Dzikiego Zachodu.

Bydgoszcz - Cegła, piaskowiec i szkło

Trwają ostatnie prace na wielopoziomowym parkingu przy ul. Pod Blankami. Przebudowywana jest także ulica Trybunalska, która umożliwi między innymi wyjazd z obiektu.

Bydgoszczanin wicemistrzem Europy

Tyczkarz bydgoskiego Zawiszy Paweł Wojciechowski zdobył srebrny medal na rozgrywanych w Zurychu mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce. – To srebro jest dla mnie jak złoto – podkreślał tuż po zakończeniu rywalizacji Wojciechowski.

Uroczystości związane z obchodami Święta Wojska Polskiego

W środę, 13 sierpnia, na bydgoskim Starym Rynku odbył się apel z okazji Święta Wojska Polskiego. W godzinach popołudniowych wojsko zaprosiło mieszkańców na piknik na polanę Różopole w Myślęcinku.

Energia z odpadów w Bydgoszczy

Gotowe są już ściany budynku przyjęcia odpadów w zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych. W środku trwają prace związane z montażem specjalistycznych konstrukcji. Do tej pory wykonano, m.in., ściany budynku przyjęcia odpadów (bunkra), 5. kondygnację budynku Centralnej Dyspozytorni i Laboratoriów oraz strop budynku garażu. Zakończono również wykonywanie ścian oporowych budynku sezonowania żużli, powstających w procesie spalania, a obecnie montowana jest stalowa konstrukcja jego zadaszenia. Trwa montaż stalowej konstrukcji obudowy hali wyładunkowej. Wykonywany jest fundament pod turbogenerator oraz fundamenty pod urządzenia do oczyszczania spalin.

Kajakarze w Toruniu

W Toruniu goszczą do wtorku uczestnicy 54. Spływu Kajakowego "Pojezierzem Brodnickim - Drwęcą - Wisłą".Blisko stu kajakarzy z Polski, Niemiec, Holandii i Belgii dopłynęło do Torunia w niedzielę, 11 sierpnia 2014 r. Ta znana impreza wodniacka, odbywa się już po raz 54. Jej organizatorem jest Klub Turystów Wodnych PTTK Chełmno

W Bydgoszczy ustawiają krawężniki, kładą asfalt

Trwa budowa ścieżek rowerowych łączących Bydgoszcz z Zalewem Koronowski oraz Ostromeckiem. W mieście prace toczą się na ul. Koronowskiej. W okolicach Bydgoszczy powstają 22 kilometry traktów dla rowerzystów.

Bydgoszcz - Nasza kajakarka górą!

Kajakarka UKS Kopernik Bydgoszcz, dwukrotna medalistka olimpijska, Beata Mikołajczyk, w miniony weekend zdobyła dwa medale podczas rozgrywanych w Moskwie mistrzostw świata.

Hala Widowiskowa w Toruniu otwarta !

10 sierpnia w nowej hali sportowo-widowiskowej reprezentacja Polski pokonała kadrę Niemiec 68:67. Tego dnia oficjalnie zainaugurował swoją działalność nowy obiekt w Toruniu. Najwięcej punktów w meczu zdobył torunianin Adam Waczyński.

Bydgoszcz-Apel i piknik z okazji Święta Wojska Polskiego

Uroczysty apel na Starym Rynku i piknik na polanie Różopole w Myślęcinku – uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego odbędą się w Bydgoszczy już w środę, 13 sierpnia.

Teatr Polski i Opera Nova z kolejnymi wyróżnieniami!

Portal internetowy teatrdlawas.pl ogłosił wyniki dorocznego rankingu teatralnego.

Reprezentacja Polski koszykarzy 7 sierpnia spotkała się z prezydentem Torunia Michałem Zaleskim

Podopieczni Mike’a Taylora w miniony weekend wygrali rozgrywany w nowej hali sportowo-widowiskowej Toruń Basket Cup. Przygotowują się również do niedzielnego spotkania z Niemcami w ramach eliminacji do Euro Basket 2015.

Bydgoszcz -Tramwaj do Fordonu z nowym taborem

W czwartek (7.08) podpisano umowę na zakup taboru tramwajowego dla miasta w ramach realizowanego projektu: „Budowa linii tramwajowej do dzielnicy Fordon z przebudową układu drogowego w Bydgoszczy”.

Pierwsze konsultacje w toruńskim Domu Harcerza

6 sierpnia w Domu Harcerza odbył się pierwszy dyżur ankietowy dla rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia w toruńskim Ognisku Pracy Pozaszkolnej.

Bydgoszcz -Oferty na rower aglomeracyjny otwarte

6 sierpnia 2014 r. otwarte zostały oferty w przetargu na rower aglomeracyjny. Oferty firm są tym razem nieznacznie wyższe niż środki przeznaczone na realizację zamówienia. Analizowana jest możliwość zwiększenie środków na ten projekt.

„Kamień milowy” dla Mariana Rejewskiego

Kamień milowy” to najwyższy laur przyznawany przez międzynarodowe stowarzyszenie zawodowe The Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE) z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Po 70 latach wyróżnienie to przyznano polskim inżynierom, którzy złamali szyfr Enigmy.

Toruń Basket Cup

1-3 sierpnia w nowej hali sportowo-widowiskowej w Toruniu odbył się międzynarodowy turniej w koszykówce Toruń Basket Cup. Jedną z imprez towarzyszących zmaganiom narodowych reprezentacji był turniej koszykówki ulicznej zorganizowany przez miasto.

Najbardziej utytułowany klub sportowy w Polsce jest w Bydgoszczy

Lotto-Bydgostia Bydgoszcz to najbardziej utytułowany klub sportowy w Polsce. Wioślarze z ul. Żupy zdobyli w tym roku po raz 22. z rzędu, a 26. raz w historii, tytuł drużynowego mistrza Polski.

Przystań Bydgoszcz najpiękniejszym budynkiem w Polsce

Użytkownicy największego międzynarodowego forum internetowego poświęconego architekturze ogłosili wyniki rankingu na najpiękniejsze budynki w naszym kraju. Najwięcej głosów zdobyła bydgoska marina.

Pielgrzymi ruszyli z Torunia

4 sierpnia 2014 r. spod katedry śś. Janów w Toruniu ruszyła diecezjalna piesza pielgrzymka do Częstochowy.

Wielkie emocje podczas pierwszego etapu 71. Tour de Pologne

Jauheni Hutarowicz (AG2R) wygrał pierwszy etap 71. Tour de Pologne i zdobył żółtą koszulkę lidera klasyfikacji generalnej. Najaktywniejszym Polakiem był Maciej Paterski, który uciekał niemal przez cały wyścig, ostatecznie zajął jednak 35 miejsce. Grzegorz Stępniak z grupy CCC Polsat Polkowice zajął 11. miejsce, a Rafał Majka 24.

Złote, srebrne i brązowe medale Polaków na zakończonych w Toruniu Mistrzostwach Świata w Akrobacji Szybowcowej.

22 lipca - 2 sierpnia 2014 r. w Toruniu zostały rozegrane 17. Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej w kategorii Inlimited i 5. Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej w kategorii Advanced. Wzięło w nich udział 68 pilotów z 14 krajów. Mimo lipcowego skwaru, burz i niesprzyjających warunków wietrznych zawodnikom udało się wykonać 222 loty i rozegrać 7 konkurencji.

Bydgoszcz-Nadjeżdżają autobusy z klimatyzacją

Do Miejskich Zakładów Komunikacyjnych dotarł pierwszy z 18 nowych autobusów wyposażonych w klimatyzację. Nowoczesne Solarisy zastąpią najbardziej wysłużone pojazdy marki Volvo.

„Fontanna Muzyki” w Bydgoszczy

W niedzielę (3 sierpnia) w Parku Kochanowskiego, tuż obok Fontanny Potop rozpocznie się pierwszy koncert w ramach nowej atrakcji– „Fontanny Muzyki”.

Toruń w hołdzie Powstańcom Warszawskim

Pod pomnikiem żołnierzy Armii Krajowej torunianie uczcili 1 sierpnia 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Złote i srebrne medale przywieźli z Francji toruńscy paralotniarze z Grupy Falco.

W niedzielę, 27 lipca 2014 r. na francuskim lotnisku Couhé - Verac zakończyły się Slalomowe Motoparalotniowe Mistrzostwa Europy. Reprezentanci Torunia spisali się znakomicie zdobywając 2 złote medale i 3 srebrne. Prócz złota drużynowego piloci wywalczyli: Wojciech Bógdał - najmłodszy z ekipy - złoty medal w wózkach jednoosobowych, a Kamil Mankowski, Andrzej Malkusz i Piotr Ficek – medale srebrne w sztafecie.

Kolejowe inwestycje w Bydgoszczy

Bydgoszcz coraz częściej pojawia się na mapie kolejowych inwestycji. Nie tylko za sprawą nowoczesnego dworca. Trwa także budowa nowego wiaduktu nad węzłem zachodnim, modernizowana jest stacja Bydgoszcz Wschód i kolejowe magistrale. Ruszą wkrótce prace na innych przystankach.

Około 600 kajakarzy rywalizowało w Bydgoszczy

W piątek (26.07) oficjalnie otwarto XX Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w kajakarstwie klasycznym i Mistrzostwa Polski Juniorów w kajakarstwie klasycznym.

Urząd Miasta Torunia zwyciężył !

Po raz ósmy z rzędu Urząd Miasta Torunia zwyciężył w rankingu na najtańszy urząd administracji samorządowej. Spośród 18 miast wojewódzkich nasz magistrat najmniej obciąża mieszkańców kosztami swego utrzymania

70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Bydgoszczy

Miasto Bydgoszcz, Garnizon Bydgoszcz, Koło Terenowe Związku Powstańców Warszawskich, Dekanat Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych zapraszają na obchody 70. Rocznicy Powstania Warszawskiego - symbolu pełnej poświęcenia walki o wolność w 1944 roku

Bydgoszcz- Duży wydatek, jeszcze większe oszczędności UM

Wkrótce rozpocznie się największa wymiana ulicznego oświetlenia w historii miasta. Ponad 7300 latarni zostanie wyposażonych w oprawy LED. Na razie będzie to duży wydatek, ale w perspektywie kilkunastu lat jeszcze większe oszczędności.

Orkiestra dęta Perthshire Brass Band odkrywa Bydgoszcz!

Muzycy z Perth – miasta partnerskiego Bydgoszczy swoje umiejętności zaprezentowali 24.lipca na Wyspie Młyńskiej. W najbliższą niedzielę wystąpią wraz z Orkiestrą Muzyków Bydgoskich EMBAND w Zespole Pałacowo-Parkowym w Ostromecku.

Budżet Partycypacyjny w Toruniu na 2015 r.

Do realizacji wybrano 53 projekty. 10 z listy ogólnomiejskiej i 43 z list osiedlowych. Mieszkańcy najczęściej wybierali projekty sportowe i rekreacyjne, w drugiej kolejności dotyczące wyposażenia oraz remontów szkół i przedszkoli, w trzeciej projekty drogowe.

Toruński osiołek trafił do naprawy

Wskutek powstałych uszkodzeń rzeźba osiołka, która stoi na Rynku Staromiejskim w Toruniu, została zdemontowana i przewieziona do naprawy.

Orkiestra z Perth zagra dla bydgoszczan

Perthshire Brass Band z partnerskiego miasta Perth w Szkocji to orkiestra dęta, na koncerty której zapraszamy bydgoszczan w tym tygodniu. To pierwsza wizyta Szkotów w Polsce.

Nagroda za nazwę w Bydgoszczy

700 zł – tyle wynosi nagroda główna w konkursie na nazwę obiektu pod roboczą nazwą Inkubator Przedsiębiorczości, ogłoszonym przez Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny.

Pianistyczny rejs nad Brdą w Bydgoszczy

Kolejny koncert z cyklu „Rzeka Muzyki” zgromadził bydgoszczan w Amfiteatrze przy Operze Nova.

Trwa cykl sobotnich wakacyjnych imprez dla dzieci na toruńskiej starówce.

19 lipca 2014 r. na Rynku Nowomiejskim w Toruniu odbyła się druga zabawa z tegorocznego cyklu. Kolejne zaplanowano 26 lipca oraz 9, 16 i 23 sierpnia. W ten sposób miasto stara się od kilku lat uatrakcyjnić wakacje maluchom spędzającym lato w Toruniu. Przez kilka godzin dzieci bawią się pod opieką profesjonalnych animatorów, a rodzice mają chwilę wytchnienia, obserwując swoje pociechy z leżaków i poduch w "Strefie Wypoczynku".

Konsulat Honorowy Austrii oficjalnie w Bydgoszczy

Minister Spraw Zagranicznych Austrii Sebastian Kurz wspólnie z szefem polskiej dyplomacji Radosławem Sikorskim zainaugurowali działalność konsulatu.

Wakacyjny rozkład jazdy Ekobusa w Bydgoszczy

Największa ekologiczna kampania edukacyjna w regionie „dalEKOwzroczni” trwa także w czasie wakacji. Ekobus ProNatury wyposażony w nowoczesne narzędzia dydaktyczne i stanowiska badawcze odwiedza różne zakątki regionu, by dzieci nawet z małych miejscowości mogły się z nimi zapoznać.

Nowe mieszkania komunalne w Toruniu

48 toruńskich rodzin wprowadzi się do nowych, gminnych mieszkań. Bloki przy ul. Armii Ludowej miasto wybudowało wspólnie z Toruńskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego.

Pętla Toruńska

Spływy kajakowe to bardzo atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu. Z tej okazji Centrum Kultury Dwór Artusa prezentuje serię zdjęć z jednego z piękniejszych szlaków wodnych – Pętli Toruńskiej.

Bydgoszcz - Ulice Grodzka i Ku Młynom do remontu

Trwa remont bydgoskich mostów i uliczek na Starym Mieście. Inwestycja jest warta blisko 10 mln złotych. Od poniedziałku nieprzejezdne będą także ulice Grodzka (od Mostowej do odtwarzanej ulicy Jatki) i Ku Młynom (od Jezuickiej do Przyrzecza)

Zieleń pod trasą Uniwersytecką w Bydgoszczy

Zmienia się otoczenie trasy Uniwersyteckiej. Pod największym mostem na Kujawach powstają nowe trawniki. Wcześniej, podczas budowy w okolicy dosadzono drzewa i krzewy.

Warsztaty dla dzieci w Toruniu

Muzeum Okręgowe w Toruniu przygotowało tego lata liczne atrakcje dla najmłodszych. Jedną z nich były warsztaty, w trakcie których dzieci tworzyły oryginalne mozaiki.

„Bezpieczny turysta” w Toruniu

W związku trwającymi wakacjami Straż Miejska w Toruniu realizuje wspólnie Planetarium realizację autorskiego programu pod nazwą „Bezpieczny turysta”.

MDK 5 z Bydgoszczy na Mistrzostwach Europy w Rimini

Miesiące przygotowań, treningów i zaangażowania tancerzy Studio Dance Stylers MDK 5 nie poszły na marne. Mistrzostwa Europy Hip Hop w Rimini możemy uznać za bardzo udane dla naszych tancerzy.

Inwestycja ProNatury wysoko w rankingu Rzeczpospolitej

W najnowszym rankingu dziennika Rzeczpospolita na największe inwestycje samorządowe, Bydgoszcz zajęła bardzo wysoką lokatę. Wszystko za sprawą inwestycji ProNatury.

Od 19 lipca Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy dłużej

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zwiedzających, Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego wydłuża godziny otwarcia placówki w czasie wakacji.

Toruń w czołówce polskich samorządów

Toruń doskonale wypadł w tegorocznym Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej”. Zajął VI miejsce w kategorii miast na prawach powiatu i III za wykorzystanie funduszy unijnych.

Bydgoski Boruta-Zachem SA inwestuje w zdolną młodzież

Bydgoska spółka realizuje program wsparcia szkolnictwa zawodowego. Boruta-Zachem SA współpracuje z Zespołem Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy przy dostosowaniu kierunków i zakresu nauczania do wymogów rynku pracy.

Tour w Toruniu już 4 sierpnia

Już za niespełna miesiąc Toruń po raz kolejny gościć będzie najlepszych kolarzy z całego świata. 4 sierpnia 2014 r. odbędzie się w naszym mieście Start Honorowy do II Etapu 71. Tour de Pologne UCI World Tour.

Tramwaj Fordon w Bydgoszczy. 10 kilometrów placu budowy

Firmy budujące linie tramwajową do Fordonu pracują praktycznie na każdym odcinku 10-kilometrowej trasy. Układane są krawężniki, zwożone są stalowe dźwigary, wykonywane są fundamenty pod słupy trakcyjne.

Rekordowa frekwencja w Toruniu

W głosowaniu na projekty budżetu partycypacyjnego 2015 padł rekord frekwencji. Swoje głosy oddało 27 281 osób (liczonych na podstawie numerów PESEL użytych w systemie). Złożono też więcej kart do głosowania – 42 059.

Nowy dworzec w Bydgoszczy. Stary gmach to już historia

Główny gmach dworca kolejowego przeszedł do historii. Została po nim tylko sterta gruzu, która też szybko znika z ul. Zygmunta Augusta. Na tymczasowym dworcu kolejarze ustawili elektroniczne wyświetlacze z godzinami odjazdów i przyjazdów pociągów.

Walczymy o estetykę Bydgoszczy. Czas na reklamy

Trwa wymiana oraz modernizacja nieestetycznych nośników reklamowych. Konstrukcje, na których montowane są reklamy zostaną zmienione. Jeśli nośniki reklamowe nie będą wykorzystane komercyjnie, pojawiać mają się tam atrakcyjne zdjęcia Bydgoszczy.

Superpuchar dla Zawiszy Bydgoszcz !

Dwa miesiące po zdobyciu Pucharu Polski piłkarze Zawiszy wywalczyli kolejne trofeum. Na Pepsi Arenie pokonali warszawską Legię 3:2. Stawką spotkania był Superpuchar Polski!

Hala w Bydgoszczy na finiszu

Z nowej hali rozgrzewkowej już od września podczas Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn będą korzystać najlepsi zawodnicy. Inwestycja pozwoli na jednoczesne rozgrywanie spotkań oraz treningów w sąsiadujących ze sobą halach.
stat4u