SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo kujawsko-pomorskie

Walczymy o estetykę Bydgoszczy. Czas na reklamy

Trwa wymiana oraz modernizacja nieestetycznych nośników reklamowych. Konstrukcje, na których montowane są reklamy zostaną zmienione. Jeśli nośniki reklamowe nie będą wykorzystane komercyjnie, pojawiać mają się tam atrakcyjne zdjęcia Bydgoszczy.

Superpuchar dla Zawiszy Bydgoszcz !

Dwa miesiące po zdobyciu Pucharu Polski piłkarze Zawiszy wywalczyli kolejne trofeum. Na Pepsi Arenie pokonali warszawską Legię 3:2. Stawką spotkania był Superpuchar Polski!

Hala w Bydgoszczy na finiszu

Z nowej hali rozgrzewkowej już od września podczas Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn będą korzystać najlepsi zawodnicy. Inwestycja pozwoli na jednoczesne rozgrywanie spotkań oraz treningów w sąsiadujących ze sobą halach.

Bydgoski Chór Kameralny Akademii Muzycznej na światowym konkursie chórów w Spittal

Bydgoski Chór Akademii Muzycznej zajął 4 miejsce w kategorii A (utwory obowiązkowe oraz utwory współczesne) tracąc jedynie 3,5 pkt. do zwycięskich zespołów z Indonezji i Austrii.

Czerwiec w Straży Miejskiej w Toruniu

Prawie 800 patroli samodzielnych i z policją, patrole wodne i rowerowe, akcje prewencyjne, Bezpieczna Strefa Turystyczna, zabezpieczanie imprez masowych i pilnowanie porządku – toruńscy strażnicy miejscy mieli w czerwcu sporo pracy.

Bydgoszcz z „Ukraińskim nurtem”

W niedzielę (6 lipca) bydgoszczanie mogli wysłuchać pierwszego z dziewięciu koncertów w ramach „Rzeki muzyki”. Mieszkańcom zaprezentowali się: Konstanty Vilensky, Oleksandr Yankevych oraz Damian Wilma.

W Bydgoszczy w tenisa przez cały rok

Wkrótce przy stadionie „Zawiszy” zacznie się budowa hali tenisowej wraz z zapleczem i niezbędną infrastrukturą. Inwestycja umożliwi zawodnikom treningi przez cały rok.

Plaża miejska w Toruniu

Piasek, plaża, bezpłatne leżaki czy boiska do siatkówki plażowej. Na Błoniach Nadwiślańskich w Toruniu przez całe wakacje działa miejska plaża.

Bydgoszczanin Honorowym Ambasadorem miasta podczas 71. Tour de Pologne

W czwartek (3 lipca) Sylwester Szmyd otrzymał od prezydenta Rafała Bruskiego tytuł Honorowego Ambasadora Bydgoszczy podczas 71. Tour de Pologne.

Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz z wizytą w ratuszu

Prezydent Rafał Bruski podziękował piłkarzom bydgoskiego klubu za dotychczasowe sukcesy. Na ręce Anity Osuch, prezes klubu, przekazał voucher w wysokości 100 tysięcy złotych.

Oficjalnie zainaugurowaliśmy BIM w Bydgoszczy

W poniedziałek (1 lipca) Rafał Bruski przekazał klucze do Bram Miasta podczas inauguracji 37. Bydgoskich Impresji Muzycznych na Wyspie Młyńskiej. Przypominamy, że w ratuszu gościli także kierownicy zespołów uczestniczących w wydarzeniu. Spotkał się z nimi prezydent Rafał Bruski

TKK Pacific Toruń na podium

Trzy srebrne i jeden brązowy medal wywalczyli zawodnicy TKK Pacific Toruń podczas kolarskich Mistrzostwa Polski Sobótka 2014. Zawodniczki i zawodnicy TKK Pacific Toruń wywalczyli trzy wicemistrzowskie tytuły: Anna Plichta w jeździe indywidualnej na czas, a Monika Brzeźna i Wojciech Franczak w wyścigu ze startu wspólnego. Michał Paluta zajął 13 miejsce w wyścigu ze startu wspólnego oraz ósme w jeździe indywidualnej na czas, natomiast Dominik Oborski zajął 11 miejsce w „czasówce". Dorobek medalowy torunian uzupełnia brąz Bartka Warchoła w czasówce.

Kierownicy zespołów uczestniczących w BIM-ie w bydgoskim ratuszu

Tradycyjnie, na rozpoczęcie Bydgoskich Impresji Muzycznych wizytę w ratuszu złożyli kierownicy zespołów uczestniczących w wydarzeniu. Spotkał się z nimi prezydent Rafał Bruski.

Bydgoszcz - Dąb Wandy Poznańskiej w Alei Ossolińskich

W poniedziałek (30.06) odbyła się uroczystości oznaczenia Dębu Wandy Poznańskiej w ramach Jubileuszu 15-lecia Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego UKW.

Rower aglomeracyjny w Bydgoszczy– drugie podejście

Ruszył powtórzony przetarg na rower aglomeracyjny. Miasto będzie konsekwentnie zmierzać do stworzenia sieci wypożyczalni, które ułatwią poruszanie się po Bydgoszczy i okolicach.

Uczniowie w Bydgoszczy pochwalili się swoją wiedzą ekologiczną

Wymień skutki efektu cieplarnianego, podaj symbole ekologiczne znajdujące się na opakowaniach produktów - między innymi z takimi pytaniami zetknęli się uczniowie z całego regionu biorący udział w gali finałowej Konkursu Wiedzy Ekologicznej organizowanego przez spółkę ProNatura.

Z workiem medali wrócili z Radomia toruńscy paralotniarze z Grupy Falco.

Na zakończonych 22 czerwca 2014 r. XVI otwartych Mistrzostw Polski w motoparalotniarstwie klasycznym oraz II Mistrzostw Slalomowych w Radomiu toruńscy piloci zajęli czołowe lokaty w kilku konkurencjach. W Mistrzostwach Polski w motoparalotniarstwie klasycznym złoty medal wywalczył tandem Ryszard Zygadło i Barbara Grzegorczyk. Medal srebrny zdobył Wojciech Bógdał w klasie PL1 (wózki jednoosobowe). Po srebro sięgnęli też Norbert Nowicki i Katarzyna Stolarczuk (w klasie PL 2 - wózki tandemowe), a po brąz Agnieszka i Piotr Krupa.

Wyjątkowa fontanna zachwyciła mieszkańców Bydgoszczy

Tłumy bydgoszczan pojawiły się 26 czerwca 2014 r. podczas uroczystego odsłonięcia fontanny Potop w Parku Kazimierza Wielkiego.

W Bydgoszczy boisko i bieżnia do remontu

Wkrótce ruszy modernizacja obiektów sportowych przy ul. Sielskiej w Fordonie. Na głównym boisku powstanie nowa bieżnia 4–torowa okólna oraz bieżnia prosta 6-torowa wraz ze skocznią w dal. Zmodernizowane zostanie też boisko treningowe. Trwa wybór wykonawcy.

Nagroda Prezydenta Torunia

16 osób otrzymało 25 czerwca 2014 r. Nagrodę Prezydenta Torunia podczas uroczystej gali w Dworze Artusa. Prestiżowe wyróżnienie honoruje osoby, które swoją codzienną pracą, aktywnością i zaangażowaniem służą Toruniowi i jego mieszkańcom oraz przyczyniają się do promowania miasta w Polsce i na świecie. Dla laureatów wystąpili z koncertem: Chór Astrolabium pod dyrekcją Kingi Litowskiej oraz akordeonista Marcin Wyrostek z zespołem Coloriage.

Camerimage nad Brdą przez kolejne 3 lata!

Bydgoszcz w kolejnych latach ponownie zmieni się w stolicę światowego kina, goszcząc wybitnych przedstawicieli branży filmowej. Rada Miasta przyjęła projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej Miasta Bydgoszczy.

Barka Lemara w Bydgoszczy oficjalnie otwarta!

We wtorek (24.06.2014 r.) oficjalnie zainaugurowano działalność kulturalną na Barce Lemara – nowym miejscu bydgoskiej kultury i tradycji.

Swoją placówkę dyplomatyczną w Toruniu ma kolejne państwo - Republika Mołdawii.

23 czerwca 2014 r. w Toruniu gościł Ambasador Republiki Mołdawii Iurie Bodrug, który przyjechał na uroczystość otwarcia konsulatu i przekazania oficjalnych pełnomocnictw rządowych do pełnienia funkcji Konsula Honorowego toruńskiemu przedsiębiorcy Janowi Mrozowskiemu.

Zakończenie sezonu bydgoskiego „Chemika”

W poniedziałek (23.06 2014 r.) w kinie Helios odbyła się uroczysta gala zakończenia sezonu 2013/2014 Sekcji Piłki Nożnej Bydgoskiego Klubu Sportowego "Chemik".

Halabardnicy patrolują Toruń

Przez całe tegoroczne lato o zmierzchu po ulicach toruńskiej starówki będą chodzić strażnicy miejscy w strojach historycznych stylizowanych na XVI-wieczne.

Gimnazjaliści z Torunia górą

Gimnazjaliści z Torunia kolejny w czołówce województwa kujawsko-pomorskiego oraz kraju! Porównano średnie wyniki egzaminu gimnazjalnego.

Liga Europy: Zawisza poznał rywala

W siedzibie władz UEFA odbyło się losowanie drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Europy. Bydgoski Zawisza zagra z SV Zulte Waregem z Belgii.

Komplet widzów w hali Łuczniczka Bydgoszcz

Ponad siedem tysięcy kibiców dopingowało biało-czerwonych we wczorajszym (22.06) meczu z reprezentacją Brazylii. Niestety naszym siatkarzom nie udało się wygrać tego spotkania – przegrali z Brazylijczykami 0:3.

Toruń zajął V miejsce w rankingu Miast Atrakcyjnych dla Biznesu.

Nagroda została przyznana na Kongresie Regionów w Świdnicy. Toruń otrzymał wyróżnienie w kategorii miast od 150 do 300 tys. mieszkańców. Organizatorem rankingu był magazyn Forbes.

Pamięć o Sybirakach w Toruniu trwa!

W Toruniu i Grudziądzu obradowali przedstawiciele szkół, placówek i stowarzyszeń noszących imię Zesłańców Sybiru. Blisko sto osób z 28 szkół, placówek i stowarzyszeń z całej Polski uczestniczyło 5-7 czerwca 2914 r. w IV Ogólnopolskim Zjeździe Dyrektorów Szkół i Placówek oraz Prezesów Stowarzyszeń upamiętniających swoim imieniem Zesłańców Sybiru. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Razem posiejmy nasiona pamięci”.

Podsumowano konkursy ekologiczne w Bydgoszczy

W środę, 11 czerwca 2014 r. w bydgoskim Pałacu Młodzieży odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów i akcji ekologicznych przeprowadzanych w bydgoskich placówkach szkolno – wychowawczych w roku szkolnym 2013/2014.

Toruński szpital najlepszy w regionie

Specjalistyczny Szpital Miejski im. M. Kopernika w Toruniu został najlepszym szpitalem w województwie kujawsko-pomorskim w badaniu benchmarketingowym realizowanym w ramach Projektu „Portrety szpitali – mapy możliwości”.

Nowoczesne gabinety szkolne w Bydgoszczy za 1,3 mln zł

We wtorek, 10 czerwca, w Zespole Szkół Chemicznych przy ul. Łukasiewicza 3 prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski wręczył dyrektorom bydgoskich placówek oświatowych dyplomy potwierdzające przyznanie środków finansowych na wyposażenie i modernizację gabinetów, świetlic, bibliotek i przyszkolnych placów zabaw.

KOROWÓD RADOŚCI w TORUNIU

W sobotnie przedpołudnie, 7 czerwca 2014 roku, ulicami toruńskiej Starówki przemaszerowała w „Korowodzie radości” społeczność Zespołu Szkół Specjalnych Nr 6 w Toruniu.

Bydgoszczanie 25 – lecia nagrodzeni! Wygrał pianista Rafał Blechacz

Podczas uroczystej gali w Teatrze Polskim im. H. Konieczki nagrodzono laureatów bydgoskiego plebiscytu „Ludzie i Wydarzenia 25-lecia” organizowanego przez Gazetę Wyborczą. Mieszkańcy województwa przez dwa tygodnie głosowali na osobę zasługującą na miano człowieka 25-lecia wolności.

JUBILEUSZOWY MICHAYLAND w TORUNIU

Tysiące dorosłych i dzieci bawiło się 7 czerwca 2014 r. podczas XX Michaylandu na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu. Plenerową zabawę z okazji Dnia Dziecka zorganizowało już po raz 20. Oratorium działające przy parafii michalitów na toruńskich Rybakach. Na co dzień placówka jest miejscem zabawy, nauki i wychowania dla kilkuset dzieci z Bydgoskiego Przedmieścia. Tam mogą odrobić lekcje, zjeść ciepły posiłek czy rozwijać swoje zainteresowania.

Tablice przy Długiej 12 w Bydgoszczy przypominają…

Dwóch wybitnych bydgoszczan, dr Jana Biziela i Alojzego Stryszyka, upamiętniają tablice, które zostały odsłonięte na budynku przy ul. Długiej 12.

NAUKOWCY Z NASA w TORUNIU

W Torunia gości do 14 czerwca 20-osobowa grupa wybitnych uczonych, pracujących nad projektem satelity Planck.

Poznaliśmy laureatów pleneru rzeźbiarskiego

W piątek , 6 czerwca 2014 r.w Myślęcinku nagrodzono zespoły, których rzeźby spotkały się z uznaniem jury pod przewodnictwem dr. hab. Roberta Kai z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Tytuł mecenasa edukacji ekologicznej dla Urzędu Miasta Bydgoszczy

Fundacja Ekologiczna Arka wyróżniła nasze miasto za wsparcie dla działań ekologicznych w ramach edukacji młodzieży.

Toruńskie Planetarium działa od 20 lat.

W maju 2014 r. otrzymało od swoich widzów wspaniały prezent - miesięczny rekord frekwencji. Pod kopułą zasiadło aż 42.677 oglądających.

TORUŃSKA DROGA DO WOLNOŚCI

4 czerwca 2014 r. Toruń wraz z całą Polską świętował 25. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych. Przed południem na starówce została rozegrana gra miejska, której uczestnicy mieli okazję wcielić się w kandydatów Komitetu Obywatelskiego, a także wykazać wiedzą o Polsce i Toruniu przełomu lat 80. i 90. ubiegłego stulecia. Wygrała reprezentacja Gimnazjum nr 29, przed Gimnazjum nr 16 i Gimnazjum nr 24. W południe z ul. Różanej wystartował Bieg Wolności, w którym zmierzyli się uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Magiczne przedstawienie dla dzieci w Bydgoszczy

Z okazji Dnia Dziecka 3 czerwca 2014r. w Ośrodku Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej przy Domu Pomocy Społecznej „Słoneczko” ul. Gałczyńskiego 2 odbyło się magiczne przedstawienie.

Bydgoszcz - Dąb Wolności w Alei Ossolińskich

Dąb Wolności odsłonili jubilaci urodzeni w dniu 4 czerwca 1989 roku w Bydgoszczy. Każdy z jubilatów od Prezydenta Rafała Bruskiego otrzymał statuetkę „Liścia Dębu” z pamiątkowym grawerem. Środowe (4 czerwca) uroczyste odsłonięcie „Dębu Wolności” było ostatnim kadrem do filmu, o naszych jubilatach, którego produkcją zajmuje się Józef Herold. Zakończenie montażu filmu, planowane jest na połowę czerwca.

Bydgoszczanie dzieciom z krańca świata – zbiórka trwa

Do 30 czerwca trwa zbiórka przyborów szkolnych, które trafią do dzieci w Papui-Nowej Gwinei. W zbiórkę, zainicjowaną przez znaną propagatorkę czytelnictwa, Jolantę Niwińską, włączyły się bydgoskie szkoły. Pomóc ubogim Papuasom może każdy z nas. Wystarczy przygotować paczkę z przyborami szkolnymi, których brakuje uczniom w Papui: zeszyty w linie (48- i 96-stronicowe), zeszyty w kratkę do 60 stron, kredki, kolorowanki, długopisy (niebieskie i czarne), ołówki, flamastry, papier ksero, grube mazaki (niebieskie, czarne, czerwone, zielone) i korektory.

Znakomity występ toruńskiego kolarza

Znakomity występ toruńskiego kolarza w Wyścigu Pokoju do lat 23. Bartosz Warchoł zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej etapówki zaliczanej do Pucharu Narodów i zwiększył swoje szanse na start w mistrzostwach świata w Madrycie.

Sukces Business Link Toruń

Business Link Toruń rozpoczął swą działalność wraz z początkiem bieżącego roku. Toruńska placówka wystartowała z największą liczbą start-upów ze wszystkich Business Linków w Polsce. Po pierwszym kwartale BL Toruń zajmuje trzecie miejsce w Polsce pod tym względem.

Zawody żeglarskie w Toruniu

Przez Toruń, Solec Kujawski i Bydgoszcz przepłynęły 49. Długodystansowe Regaty Związku Miast Nadwiślańskich.Zawody, rozegrane na Wiśle między 30 maja a 1 czerwca, są kontynuacją wieloletniej (trwającej od 1936 roku) tradycji regat na Wiśle. Impreza ma charakter otwarty. Organizatorzy - Toruński Okręgowy Związek Żeglarski oraz Bractwo Bydgoskiego Węzła Wodnego - dostosowali podział klas do potrzeb zarówno żeglarzy jachtów wyczynowych, jaki i wszystkich typów jednostek turystycznych: kabinowych, otwartokabinowych, klasa windsurfing, omega, wolna, orion oraz samorządowa.

Wizyta węgierskich przyjaciół w Bydgoszczy

Około 30-osobowa delegacja Węgrów złożyła w ostatni weekend maja wizytę w grodzie nad Brdą. Wśród gości byli dyplomaci, pracownicy akademiccy i pracownicy firm węgierskich zamieszkujący w Polsce. W Bydgoszczy spotkali się z członkami Bydgoskiego Towarzystwa Przyjaciół Węgier, zwiedzili: bibliotekę Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Myślęcinek, kompleks sportowy Zawisza, Śródmieście z secesyjną ulicą Cieszkowskiego i dzielnicą muzyczną oraz wybudowaną w 1920 roku jako votum społeczeństwa miasta za odzyskanie niepodległości bazyliką.

Toruńscy strażnicy dzieciom

31 maja 2014 roku strażnicy miejscy z Torunia uczestniczyli w festynie rodzinnym z okazji Dnia Dziecka zorganizowanym przez Caritas Diecezji Toruńskiej.

Lolo Jones nie zawiodła w Bydgoszczy

Największa gwiazda tegorocznego Bydgoszcz Cup, amerykańska płotkarka Lolo Jones, mimo deszczowej aury nie zawiodła i wygrała bieg na 100 m przez płotki.

Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Kontakt" w Toruniu

Spektakl "Blue Boy" irlandzkiego teatru Brokentalkers otrzymał nagrodę główną zakończonego 30 maja 2014 r. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Kontakt". Najwięcej festiwalowych nagród trafiło do twórców z Litwy za "Mewę". Międzynarodowe jury obejrzało 12 przedstawień konkursowych. Wiele z nich dotykało palących problemów współczesności. Tak było wypadku zwycięzcy festiwalu, spektaklu "Blue Boy" w reżyserii Feidlima Cannona i Garego Keegana z teatru Brokentalkers (w koprodukcji z Quaternaire) z Irlandii.

Bydgoski Klaster Przemysłowy na targach PLASTPOL w Kielcach

W dniach 27-30 maja 2014 r. Bydgoski Klaster Przemysłowy uczestniczy w XVIII Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy, które odbywały się w Kielcach.

Lotnisko na Dzień Dziecka w Toruniu

Tort od prezydenta i wizyta na lotnisku - tak świętowali Dzień Dziecka podopieczni Zespołu Szkół nr 6 w Toruniu.

Hotel dla pszczół w Toruniu

Pierwszy z czterech w Toruniu hotelu dla pszczół samotnic i dzikich owadów zapylających zostanie otwarty w sobotę 31 maja 2014 r. w Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu.

Air Fair 2014 w Bydgoszczy

W piątek, 30 maja, na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 2 oficjalnie otwarto VIII międzynarodową wystawę „Wszystko dla Lotnictwa” Air Fair 2014.

Rusza modernizacja dworca w Bydgoszczy

Spółka PKP podpisała umowę z wykonawcą nowego dworca Bydgoszcz Główna. Łączna wartość realizowanego projektu to ok. 197 mln zł. Dziś zostanie przekazany plac budowy. W czerwcu ruszają prace.

W Toruniu rozbudują szpital

Prezydent Torunia Michał Zaleski podpisał pozwolenie na rozbudowę Wojewódzkiego Szpitala na Bielanach. Inwestycja ma kosztować około 500 mln zł. Tym samym będzie drugą co do wartości i wielkości w Toruniu po nowym moście drogowym.

Mój podatek budżet Torunia zasila, dzięki temu miasto dla mnie się rozwija!

Konkurs „Mieszkam w Toruniu – tu płacę podatki” zorganizował Urząd Miasta Torunia. Chciał w ten sposób zachęcić osoby, które nie są zameldowane w grodzie Kopernika, ale w nim faktycznie mieszkają, pracują i żyją do płacenia tu podatków.

Złota Setka 2013 dla Bydgoszczy

Bydgoszcz zwyciężyła w kategorii: najlepszy samorząd w plebiscycie Złota Setka 2013. To niezwykle ważne dla nas wyróżnienie, bo przyznawane przez samych przedsiębiorców. Co istotne: nasze miasto zdobyło je kolejny raz z rzędu!

Toruński Kopernik w barwach Bydgoszczy

We wtorek ( 27 maja ) na Rynku Staromiejskim w Toruniu prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski uczestniczył w dekorowaniu pomnika Kopernika koszulką w barwach Bydgoszczy.

Prezydent Torunia odznaczony!

Prezydent RP Bronisław Komorowski odznaczył prezydenta Torunia Michała Zaleskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski

Bydgoszcz - Łuczniczka szczęśliwa dla polskich siatkarek

Polska reprezentacja w siatkówce kobiet, pod wodzą bydgoszczanina Piotra Makowskiego, wywalczyła w Łuczniczce bezpośredni awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Trenerowi i siatkarkom gratulujemy.

Bydgoszcz - 90 lat Astorii!

Bydgoska Astoria obchodziła w sobotę (24 maja) jubileusz 90-lecia istnienia. Z tej okazji władze miasta, działacze, zawodnicy oraz trenerzy spotkali się, by wspólnie podsumować dotychczasową działalność klubu. W 1924 roku grupa ludzi interesujących się sportem postanowiła założyć klub sportowy. Głównym inicjatorem tego przedsięwzięcia był 17-letni wówczas Bernard Mrowiński, który zaproponował nazwę klubu – ASTORIA. Został też jego pierwszym prezesem. W marcu 1924 roku odbyło się pierwsze zebranie założycielskie.

Toruń wspiera naukę

Toruń „Samorządem Przyjaznym Szkole Rozwijającej Uczenie się Uczniów” . Tytuł został przyznany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, które od 2000 r. prowadzą program Szkoła Ucząca Się.

Bydgoszcz - Laureatka Stypendium Artystycznego Prezydenta odebrała wyróżnienie

Julia Wyszyńska, aktorka Teatru Polskiego spotkała się w piątek (23 maja) z prezydentem Rafałem Bruskim. Aktorce towarzyszył Pawł Łysak, dyrektor Teatru Polskiego.

W Toruniu będzie zielono

Wraz z rozpoczynającym się sezonem wegetacyjnym na terenie Torunia zostało posadzonych 187 drzew. Nowe nasadzenia znalazły się na Staromiejskim, na Bydgoskim Przedmieściu oraz na terenie między ulicami Prufferów, Iwanowskiej i Poznańskiej

Mistrzowie pięknego, głośnego czytania w Bydgoszczy wybrani!

Zakończyła się V edycja festiwalu Pięknego Głośnego Czytania młodzieży gimnazjalnej im. Kazimierza Hoffmana. Tytuł mistrza uzyskali Alan Grad i Irena Wosicka.

W Toruniu przybędzie miejsc pracy

Więcej miejsc pracy, inwestycje na terenach dawnej Elany i w podtoruńskiej strefie ekonomicznej. Na takie tematy z prezydentem Torunia Michałem Zaleskim rozmawiał Janusz Piechociński. Wicepremier i minister gospodarki 22 maja 2014 r. odwiedził toruński magistrat.

Prezydencki zakład o frekwencję

Bydgoszcz i Toruń powalczą o frekwencję w wyborach do Parlamentu Europejskiego 25 maja br.

Bydgoszcz - Darty dla PKP Intercity

W piątek 23 maja 2014 r. PKP Intercity S.A i Pojazdy Szynowe Pesa Bydgoszcz S.A. podpisały umowę na zakup 20 elektrycznych zespołów trakcyjnych. Wartość projektu to ponad 1,3 mld zł!

Bulwar w Toruniu gotowy do rekreacji

Ścieżki rowerowe, chodniki, miejsce do grillowania, boiska - tak po remoncie wygląda kolejny odcinek Bulwaru Filadelfijskiego. Prace objęły odcinek od mostu drogowego do przystani AZS. Inwestycja była realizowana w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji i dostała unijne dofinansowanie. Koszt prac to 3,39 mln zł.

Kolejne działania na rzecz estetyki Bydgoszczy

Nieestetyczne i zniszczone witryny zostały przysłonięte wystawą nawiązującą do festiwalu Synteza Sztuk - jest to pierwszy etap zmian na ul. Długiej. Kolejnym będą projekty artystyczne, które zostaną przygotowane pod konkretne miejsca i witryny.

Prezydent Torunia wyróżniony

Prezydent Michał Zaleski znalazł się w ścisłej czołówce Samorządowych Menedżerów Regionu w 9. edycji rankingu Filary Polskiej Gospodarki. Inni samorządowcy z regionu uznali, że właśnie prezydent Torunia jest w tej dziedzinie liderem. W rankingu uhonorowano również trzy toruńskie firmy.

Święto Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych im. gen. broni Władysława Sikorskiego w Bydgoszczy

We wtorek (20 maja) zastępca prezydenta Grzegorz Dołkowski wziął udział w uroczystych obchodach Święta Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych. 20 maja, dzień urodzin gen. W. Sikorskiego (20.05.1881r.), obchodzony jest jako oficjalne Święto Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych. Patron Centrum – gen. broni Władysław Sikorski – był nie tylko znanym mężem stanu, politykiem i dowódcą. To także, wybitny teoretyk wojskowości swoich czasów. Napisał kilka książek dotyczących historii wojen i sztuki wojennej, w tym swoje główne dzieło: ,,Przyszła wojna”. Dla instytucji, która ma w nazwie słowo ,,doktryny”, a która zajmuje się też zbieraniem doświadczeń, opracowaniem rozwiązań szkoleniowych oraz poszukiwaniem nowych zdolności sił zbrojnych, wybór takiego patrona był więc nad wyraz trafny.

W Toruniu działa Bezpieczna Strefa Turystyczna.

Od początku maja, jak co roku w sezonie turystycznym, toruńska Straż Miejska i policja zwiększyły liczbę patroli na starówce. Funkcjonariusze w mieszanych patrolach strzegą ładu i porządku w ramach Bezpiecznej Strefy Turystycznej. Dodatkowe siły patrolują ul. Szeroką z przyległościami, okolice Rynku Staromiejskiego, rejon ul. św. Ducha, Kopernika, Żeglarskiej i Mostowej, ul. Dąbrowskiego, pl. św. Katarzyny, okolice dworca PKS i Dworca Toruń Miasto oraz Bulwar Filadelfijski i ul. Jakuba. Szczególną uwagę zwracają na osoby dokonujące kradzieży, rozbojów oraz zakłócające ład i porządek publiczny. Specjalnym nadzorem zostały również objęte ławeczki usytuowane na terenie zespołu staromiejskiego

Festiwal Probaltica w Toruniu

Perełką tegorocznej edycji Festiwalu Probaltica był koncert finałowy. Przy pełnej widowni Sali Wielkiej Dworu Artusa zaprezentowali się: Zygmunt Rychter (dyrygent), Ewelina Nowicka (skrzypce) oraz Toruńska Orkiestra Symfoniczna.

„Tramwaj moich marzeń” w Bydgoszczy

Podsumowano konkurs plastyczny „Tramwaj moich marzeń”, który odbył się pod honorowym Honorowym Patronatem Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego.

„Drzwi otwarte” w Centrum Onkologii w Bydgoszczy

W sobotę, 24 maja, Centrum Onkologii w Bydgoszczy zaprasza na dzień otwarty.

Czerwone Maki pod Kopernikiem w Toruniu

18 maja 2014 r. Toruń włączył się w ogólnopolskie obchody 70. rocznicy bitwy pod Monte Cassino.

Innowacje światowej klasy w bydgoskiej fabryce

Lider polskiego przemysłu mleczarskiego, firma Mlekpol, uruchamia w Bydgoszczy najnowocześniejszą w Polsce i Europie linię produkcyjną.

Kuwejt chce inwestować w Toruniu

Ambasador Kuwejtu w RP, Adel Mohammed Hayat był gościem prezydenta Torunia 16 maja 2014 r. Dyplomata przyjechał do Torunia z okazji Dni Kultury Arabskiej i Muzułmańskiej, które odbywają się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika.

Jubileuszu 50-lecie Szkoły Podstawowej nr 47 w Bydgoszczy

Społeczny Fundusz Budowy Szkół i Centralna Rada Związków Zawodowych w 1962 roku podjęły decyzję o budowie Szkoły Podstawowej nr 47 przy ul. Mariana Buczka 18, obecnie ul. Czartoryskiego. Otrzymała ona imię Związków Zawodowych. W 2012/2013 roku nastąpiła przebudowa infrastruktury technicznej wraz z termomodernizacją budynku - wykonano prace poprawiające efektywność energetyczną budynku szkoły, modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody oraz wymieniono drzwi i okna. W nowo wyremontowanej szkole do klas kajakarzy i koszykarzy od roku szkolnego 2014/2015 dołączą także wioślarze. Bydgoski Klub Wioślarek będzie opiekował się grupą dziewcząt, a chłopcami Cywilno Wojskowy Związek Sportowy ,, Zawisza”.

Jubileusz Centrum Onkologii w Bydgoszczy

W czwartek 15 maja 2014 r. w bydgoskiej Operze Nova świętowano 20-lecie istnienia Centrum Onkologii. W uroczystości udział wzięła zastępca prezydenta Grażyna Ciemniak.

Toruński most wśród laureatów nagród Polskie Drogi XXI

Już po raz czternasty redakcja miesięcznika „Polskie Drogi” wraz z Instytutem Badawczym Dróg i Mostów oraz Ogólnopolską Izbą Gospodarczą Drogownictwa przyznali prestiżowe nagrody „Polskie Drogi XXI”. Wśród nagrodzonych znalazł się most gen. Elżbiety Zawackiej.

Bydgoszcz miastem atrakcyjnym turystycznie

W czwartek 15 maja 2014 r. zaprezentowano wnioski z raportu „Badanie ruchu turystycznego w Bydgoszczy w 2013 roku”.

Kredyt dla Torunia

Miasto zaciągnie 150 milionów złotych długoterminowego kredytu w Europejskim Banku Inwestycyjnym. Pieniądze przeznaczone zostaną na sfinansowanie planowanego deficytu oraz spłatę zaciągniętych wcześniej zobowiązań.
stat4u