SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo lubelskie

Lublin nawiązał współpracę z Katowicami

Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk oraz Prezydent Katowic Piotr Uszok podpisali 8 maja 2014 r. list intencyjny w sprawie współpracy kulturalnej między miastami. Podpisanie listu miało miejsce podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbywa się w Katowicach.

Prezydent Miasta Lublin zaprasza na koncert „Perła Scena Miasta”.

7 maja wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Afromental, Kaliber 44, Czesław Śpiewa, Dawid Podsiadło, Junior Stress & Sun El Band, KAMP! , TheAnd i Chonabibe. W specjalnym, wspólnym projekcie zobaczymy także pochodzących z Lublina artystów: Skubasa, Krzysztofa Zalewskiego oraz FOXa.

Nowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lublinie

Prezydent Krzysztof Żuk zaprezentował 24 marca 2014 r. nową siedzibę Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Realizacja zadań związanych z funkcjonowaniem Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz Centrum Monitoringu Wizyjnego Miasta Lublin wymagała urządzenia i odpowiedniego wyposażenia sal operacyjnych. Dopiero w 2011 r. udało się pozyskać obiekt po Komisariacie Policji IV przy ul. Lipowej 27 w Lublinie. Gmina Lublin przystąpiła do remontu oraz adaptacji ww. budynku na potrzeby siedziby WBMiZK. W efekcie w 2012 r. Wydział przeprowadził się do nowej siedziby, która spełnia wszelkie wymogi i standardy na poziomie krajowym.

Kolejny inwestor otwiera biuro w Lublinie

Convergys Corporation, globalny lider w zarządzaniu relacjami z klientem, ogłosił dziś plany otwarcia nowego oddziału firmy w Lublinie. Będzie on zlokalizowany w Nord Office Park, w którym trwają prace wykończeniowe. Convergys rozpoczął już rekrutację pierwszych pracowników, którzy będą wsparciem dla otwarcia oddziału w maju 2014. Do końca roku firma planuje zatrudnić w Lublinie 250 osób.

Okrucieństwa wojny - przestroga z Lublina

W czasie wojny rodziny żydowskie oddawały swoje dzieci do sierocińca, wierząc że tam będą bezpieczne.

500 pracowników w „S”. Jak to się robi w Lublinie

Ponad pół tysiąca nowych członków w ciągu pięciu miesięcy – to osiągnięcie Regionu Środkowowschodniego. Dział Rozwoju powstał tam jedenaście lat temu jako jeden z pierwszych w kraju i od tamtego czasu Zarząd Regionu konsekwentnie stawia na organizowanie pracowników.

Mediolan na weekend z Lublina

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk i prezes Portu Lotniczego Lublin Krzysztof Wójtowicz oficjalnie otworzyli stanowiska odprawy pasażerów. Pierwszy lot z Lublina do Mediolanu wystartował w piątek punktualnie o 15.00.

Kolejny budynek w Lublinie bez barier architektonicznych

W Centrum Usług Socjalnych funkcjonującym w strukturze Zespołu Ośrodków Wsparcia w Lublinie odbyła się uroczystość przekazania w użytkowanie windy oraz nowego pomieszczenia rekreacyjno-wypoczynkowego.

Urząd Miast Lublin i Katolicki Uniwersytet Lubelski porozumiały się w kwestii promocji i transferu wiedzy

Urząd Miasta i KUL poszerzają zakres działań na rzecz rozwoju akademickości miasta. Prezydent Krzysztof Żuk oraz Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński podpisali porozumienie w tej sprawie. Chcą wspólnie inicjować i promować współpracę opartą na transferze wiedzy, technologii i rozwiązań innowacyjnych. Porozumienie pomoże również w wykorzystaniu potencjału naukowo-badawczego KUL przy realizacji zapisów Strategii Lublin 2020.

Kolejny inwestor w Podstrefie Lublin

Kolejny, dwudziesty czwarty inwestor, uzyskał zezwolenie Ministra Gospodarki na prowadzenie działalności gospodarczej w Podstrefie Lublin, będącej częścią Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Firma J.G. Service wybuduje w Lublinie nowoczesny zakład produkcyjny, który umożliwi dalszy dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa.

Prezydent Lublina nie zgadza się z posłem

Chciałbym wyrazić swoją dezaprobatę wobec wczorajszego wystąpienia Pana Posła Michała Kabacińskiego, który po raz kolejny wykazał się niekompetencją- oświadczył prezydent Krzysztof Żuk

Lublin najlepszą wschodzącą lokalizacją dla sektora BPO/SSC w Europie Środkowej i Wschodniej

Lublin został uznany za najlepiej zapowiadające się miejsce do świadczenia usług typu backoffice w Europie Środkowo-Wschodniej, pokonując takich rywali jak m.in. Wilno, Szczecin czy Bydgoszcz.

Lublin podpisał umowę współpracy z Polsko-Ukraińską Izbą Gospodarczą

Wzmocnienie współpracy gospodarczej oraz podejmowanie inicjatyw na rzecz rozwoju przedsiębiorczości regionu - to główne założenia zawartej umowy intencyjnej. Porozumienie podpisał Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin, Krzysztof Hetman Marszałek Województwa Lubelskiego, Jacek Piechota Prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej oraz Paweł Prokop Prezes Fundacji Inicjatyw Menedżerskich.

Podsumowanie Sportowego Roku 2013 w Lublinie

Uroczyste podsumowanie Sportowego Roku 2013 odbyło się w piątek w Zespole Szkół nr 5 przy ul. Elsnera 5. Prezydent Krzysztof Żuk wręczył wyróżnienia 118 lubelskim sportowcom z Lublina, którzy w ubiegłym roku osiągnęli wysokie wyniki we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym.

Lublin u progu budżetu obywatelskiego

Miasto Lublin przystępuje do konsultacji dwóch nowych narzędzi włączenia mieszkańców we współdecydowanie o najbliższym otoczeniu. Są to projekty dotyczące budżetu obywatelskiego dla Lublina oraz inicjatywy lokalnej.

Lublin pomaga Ukrainie

Ruszyła zbiórka darów na rzecz potrzebujących na Ukrainie. Zbierana jest ciepła odzież i bielizna (zwłaszcza dla kobiet), leki przeciwzapalne i przeciwbólowe, środki opatrunkowe, śpiwory, żywność z długim terminem ważności.

Lublin buduje plac Teatralny

Trwają prace przy budowanym przez Miasto Lublin placu Teatralnym wraz z wielopoziomowym parkingiem podziemnym powstającym przy gmachu Centrum Spotkania Kultur. Zakończenie inwestycji planowane jest na czerwiec 2015 roku.

Zimowe szaleństwo w Lublinie

Od 7 grudnia 2013 r. można w Lublinie pojeździć na łyżwach na Icemani – miejskim lodowisku.

Pogłoski są nieprawdziwe

Lubelska Straż Miejska zostaje

Najazd turystów

Leżący poza głównymi szlakami turystycznymi Lublin jest jednak chętnie odwiedzany.

Zamkowa katownia

Zamek w Lublinie to perła architektury. Kryje jednak mroczną przeszłość.

Perła Renesansu

Zamość to miasto wyjątkowe.
stat4u