SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo lubelskie

Rewitalizacja doliny Bystrzycy w Lublinie

Ruszają konsultacje społeczne związane z zagospodarowaniem Doliny Bystrzycy – największej przestrzeni miejskiej pod względem rekreacyjnym. Przylegający do rzeki 22 - kilometrowy odcinek jej doliny w granicach Lublina wraz z Zalewem Zemborzyckim oraz Parkami: Ludowym, Zawilcowa i Bronowice zostanie zrewitalizowany dzięki środkom UE. - Chcemy wykorzystać ogromny potencjał tkwiący w Dolinie Bystrzycy, zwrócić się w stronę rzeki i otworzyć ją na miasto. Wzorem poznańskiej „Malty”, stworzonej wokół rzeki Warty, chcemy wykreować miejsce bezpieczne, przyjazne i bliskie mieszkańcom, gdzie każdy znajdzie możliwości wypoczynku dostosowane do swoich potrzeb. Szczegółową koncepcję zagospodarowania tego terenu wypracujemy wspólnie z mieszkańcami i Radami Dzielnic, właśnie rozpoczynamy konsultacje – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Wykład otwarty Hanny Suchockiej na KUL

W piątek 20 lutego 2015 r. na KUL w ramach prowadzonego cyklu: Pro publico bono - KULtura człowieka i społeczeństwa odbył się wykład otwarty, zatytułowany „Dyplomacja watykańska”, który wygłosiła Pani dr Hanna Suchocka – b. Premier RP, minister sprawiedliwości i prokurator generalny w rządzie Jerzego Buzka, Ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej i Zakonie Maltańskim w latach 2001 – 2013, a wcześniej pracownik naukowy i wykładowca KUL na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji.

Porozumienie KUL z Kuratorium Oświaty

W czwartek 19 lutego Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie podpisały porozumienie o współpracy.

Inauguracja Klaster Lubelska Medycyna

Za nami pierwsze spotkanie inaugurujące Klaster Lubelska Medycyna, który tworzy 50 podmiotów reprezentujących sektor publiczny i prywatny, w tym uniwersytety, jednostki naukowo-badawcze, instytucje otoczenia biznesu, szpitale publiczne, prywatne podmioty lecznicze oraz firmy z branży medycznej. Celem klastra jest wspieranie rozwoju branży w regionie, współpracy w zakresie praktyk i nauk medycznych, ułatwianie wymiany doświadczeń, sieciowania nauki i biznesu oraz promocji lubelskich usług medycznych

22 lutego minęła 93. rocznica śmierci ks. Idziego Radziszewskiego, założyciela i pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Z tej okazji W Kościele Akademickim KUL została odprawiona msza pod przewodnictwem Rektor KUL ks. prof. Antoniego Dębińskiego w intencji założyciela Uniwersytetu oraz Społeczności Akademickiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

Lublin inwestuje po europejsku

Lublin utrzyma rozpoczętą przed 4 laty ofensywę inwestycyjną i planuje zrealizowanie inwestycji na łączną kwotę w wysokości ok 2,5 mld zł w ramach nowej perspektywy finansowej UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego i Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

Sukces wydawnictw Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

Trzy czasopisma wydawane na Wydziale Filozofii KUL zostały wpisane na listę ERIH, tj. European Reference Index for the Humanities, która obecnie nosi nazwę European Reference Index for Humanities and Social Sciences (ERIH Plus). Na liście znalazły się: Roczniki Filozoficzne, Ethos oraz Roczniki Kulturoznawcze.

Sukces prawników Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

Miło nam poinformować, że absolwenci prawa KUL uzyskali bardzo dobre wyniki "zdawalności" na aplikacje prawnicze – zarówno korporacyjne (adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą), jak i na aplikację ogólną – i znaleźli się w czołówce klasyfikowanych uczelni. Z danych opublikowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości oraz Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury wynika, że dzięki uzyskanym wynikom KUL usytuował się na 5. miejscu w Polsce w rankingu uwzględniającym wyniki uzyskane na tych egzaminach przez ubiegłorocznych absolwentów

KUL - Konkursu o Polsce, Europie i świecie

Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych Wydziału Nauk Społecznych KUL zaprasza do udziału w konkursie wiedzy o Polsce, Europie i świecie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jest to II edycja konkursu

Sukces pracowników naukowych KUL

Miło nam poinformować, że w ramach konkursu Harmonia 6 Narodowego Centrum Nauki dwa międzynarodowe projekty badawczy złożone przez pracowników naukowych KUL - dr Małgorzatę Sobol-Kwapińską z Katedry Psychologii Osobowości oraz dr. hab. Arkadiusza Guta, prof. KUL z Wydziału Filozofii, koordynatora kierunku Kognitywistyka - zostały zakwalifikowane do finansowania.

Konsultacje z zasadami. Lublin wypracowuje nowe zasady konsultacji społecznych

Po pięciu latach od przyjęcia przez Radę Miasta Lublin uchwał regulujących zasady konsultacji społecznych oraz konsultacji z organizacjami pozarządowymi w Lublinie nadszedł czas na ich ewaluację i zmianę. Miasto zaprasza do udziału w tym procesie.

Na KUL prowadzona jest rekrutacja zimowa na trzy kierunki studiów II stopnia

Wydział Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu KUL uruchomił – jak podkreślają Władze Wydziału – pierwsze w regionie lubelskim studia magisterskie II stopnia na kierunku: Gospodarka przestrzenna. Nabór na studia odbywa się na podstawie konkursu ocen na dyplomie, a warunkiem przyjęcia jest ukończenie studiów inżynierskich I stopnia na kierunku gospodarka przestrzenna lub architektura krajobrazu.

SP nr 51 w Lublinie zebrała "Górę grosza"

Szkoła Podstawowa nr 51 w Lublinie uzyskała I miejsce w województwie lubelskim a III w Polce w Ogólnopolskiej Akcji "Góra Grosza 2013". Uczniowie zebrali około 100 kg drobnych monet, a środki o wartości ponad 2 tys. zł. zostały przeznaczone na pomoc zawodowym rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka.

II Lubelskie Targi Aktywności Osób Niepełnosprawnych

Doświadczenia z Igrzysk Paraolimpijskich, Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy oraz pokazy sportowe zaprezentują sportowcy z niepełnosprawnością podczas II Lubelskich Targów Aktywności Osób Niepełnosprawnych, które odbywają się w dniach 4 – 5 grudnia w hali Targów Lubelskich, przy ul. Dworcowej 11.

Lublin Sportival 2014

Już 6 grudnia Lublin po raz pierwszy stanie się miejscem zmagań jibbingowych na wysokim międzynarodowym poziomie. W ramach pierwszej edycji Lublin Sportival 2014 podziwiać będziemy zawodowców z Polski, Norwegii, Czech i Słowacji. Organizatorzy szukują wiele dodatkowych atrakcji, w tym m.in. powietrzne ewolucje na motocyklach trialowych czy skoki na ogromnej poduszce Flybag.

Lublin uchwala plan.

24 października odbyła się publiczna dyskusja nad przyjętymi rozwiązaniami w projekcie planu zagospodarowania przestrzennego Miasta Lublin dla terenu położonego w rejonie ulic: Podzamcze, Aleja Tysiąclecia, Lubartowska, Ruska wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

IV Turnieju profilaktyczno–sportowym o Puchar Prezydenta Miasta Lublin

Mam przyjemność poinformować, że w najbliższą niedzielę odbędzie się IV Turnieju profilaktyczno–sportowym o Puchar Prezydenta Miasta Lublin. Obok drużyn piłkarskich Urzędu Miasta Lublin i innych lubelskich instytucji (w tym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, PGE Dystrybucja S.A., Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa) w turnieju zmierzą się Reprezentacja Artystów Polskich.

Mieszkańcy oddali swoje głosy w pierwszej edycji budżetu obywatelskiego Lublina

Zakończył się proces liczenia kart do głosowania, na których mieszkańcy oddali swoje głosy w pierwszej edycji budżetu obywatelskiego Lublina. Drogą tradycyjną (w formie papierowej) oddano blisko 20 tys. głosów. Obecnie trwa ich weryfikacja pod kątem formalnym oraz wprowadzanie do systemu komputerowego. Przypomnę, że za pośrednictwem strony internetowej zagłosowało łącznie ponad 27 tys. osób, w tym niemal 95 tys. głosów oddano na małe projekty oraz 59 tys. na projekty duże zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego.

Ucz się w Lublinie – Pracuj w Lublinie”

„Ucz się w Lublinie Pracuj w Lublinie” to hasło tegorocznego Dnia Kariery, podczas którego kilkanaście lubelskich przedsiębiorstw zaprezentuje młodym ludziom swoją działalność oraz ścieżkę zawodową firmy. Urząd Miasta Lublin wraz z Miejskim Urzędem Pracy w Lublinie i Lubelską Fundacją Rozwoju zapraszają na Dzień Kariery 2014, który odbędzie się w Lubelskim Parku Naukowo Technologicznym 13 października w godzinach 9:00 – 14:00

W lubelskim Budżecie Obywatelskim zagłosowało ponad 14 tys. mieszkańców

Każda osoba mieszkająca w Lublinie powyżej 16 roku życia do 7 października może zagłosować na 3 duże oraz 5 małych projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego. Zagłosować można w jednym z prawie 50 punktów do głosowania, zlokalizowanych na terenie całego miasta. Wśród nich są Biura Obsługi Mieszkańców, filie Miejskiej Biblioteki Publicznej, szkoły oraz siedziby rad dzielnic. W każdym punkcie znajdują się karty do głosowania (można je także pobrać ze strony www.obywatelski.lublin.eu), katalog z opisem projektów oraz urna, do której należy wrzucić swój głos. W większości miejsc jest także osoba, która pomoże i odpowie na pytania mieszkańców. Zagłosować na wybrane projekty można także za pomocą formularza elektronicznego dostępnego na stronie www.obywatelski.lublin.eu oraz aplikacji na urządzenia mobilne z systemami Android oraz Windows Phone. Aplikacje te zostały przygotowane dzięki współpracy ze Związkiem Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych

W Lublinie wyłożono projekt miejscowego planu zagospodarowania

Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Lublin dla terenu położonego w rejonie ulic: Podzamcze, Aleja Tysiąclecia, Lubartowska, Ruska wraz z prognozą oddziaływania na środowisko został wyłożony do publicznego wglądu.

Lublin - Światło Pamięci już płonie

21 września 2014 r. zapłonęło w Lublinie, jedyne w Polsce, Światło Pamięci Ofiar Komunizmu. Biało-czerwona lampa będzie się odtąd świecić codziennie, niezależnie od pory dnia czy pogody. W ten sposób oddany zostanie hołd wszystkim tym, którzy stali się ofiarami reżimu totalitarnego.

Lublin z Ukrainą

Dzisiaj 12 września 2014 r. nastąpi otwarcie punktu informacyjnego dla cudzoziemców w Biurze Obsługi Mieszkańców przy ul. Wieniawskiej 14 w Lublinie

Nagrody Prezydenta Miasta Lublin dla organizacji pozarządowych

Kilkaset organizacji pozarządowych prowadzi w Lublinie pracę na rzecz mieszkańców. Są wśród nich duże i znane podmioty, prowadzące ogólnopolskie projekty jak i lokalne inicjatywy skupione na problemach najbliższego sąsiedztwa. Pragnąc docenić tę pracę, Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin, postanowił ustanowić nagrody i wyróżnienia dla organizacji oraz grup nieformalnych działających na rzecz Miasta Lublin i jego mieszkańców.

Siódma edycja Konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin

Firmy, naukowcy i wynalazcy, którzy chcą dołączyć do elitarnego grona wyróżnionych przez Prezydenta mają czas do 20 września na złożenie aplikacji w ramach jednej z pięciu kategorii. Zwycięzców tegorocznej edycji konkursu poznamy 17 października, podczas dorocznej Gali Przedsiębiorczości.

Budżet Obywatelski w Lublinie

Zespół oceniający pod kątem formalnym projekty zgłoszone przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego Lublina zakończył swoją pracę. Z 333 ocenionych projektów, za możliwe do ewentualnej realizacji uznano 233. W przypadku 100 projektów uznano, że nie ma możliwości prawnych zrealizowania ich w 2015 r. W swojej pracy Zespół poszukiwał możliwości formalnej zrealizowania jak największej ilości projektów. Z tych też powodów, w części projektów ocenionych pozytywnie, zaznaczono zakres prac jaki będzie możliwy do wykonania.

Konsultacje na temat systemu dróg rowerowych w Lublinie

Rozpoczynamy wstępne konsultacje przy opracowaniu Strategii realizacji systemu dróg rowerowych w Lublinie. Celem projektu jest przygotowanie i uzgodnienie Strategii rozwoju systemu podstawowych tras rowerowych przebiegających na terenie Lublina, służących obsłudze podróży o charakterze ponadlokalnym, związanych z dojazdami do obszaru śródmiejskiego, podróży międzydzielnicowych oraz podróży poza granice miasta.

(Na)Kręć Polskę na Lubelski Lipiec

Jak co roku NSZZ ,,Solidarność” Region Środkowowschodni podejmuje działania w celu upamiętnienia strajków ,,Lubelskiego Lipca 1980”. W tym roku, w ramach 34. rocznicy tych wydarzeń, lubelska ,,Solidarność” razem z Fabryką Gier Historycznych, Fundacją "Ruchu Solidarności Rodzin", Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie oraz przy wsparciu finansowym Miasta Lublin, współorganizuje wydarzenie pt. ,,(Na)Kręć Polskę na Lubelski Lipiec”.

Lublin wygrał w sądzie

Wczoraj (23 lipca) Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie wydał wyrok w sprawie ze skargi Rady Miasta Lublin na rozstrzygnięcie nadzorcze Regionalnej Izby Obrachunkowej w Lublinie, na mocy którego została stwierdzona nieważność części uchwały Rady Miasta Lublin w sprawie emisji obligacji przychodowych na Basen Olimpijski w Lublinie .

V Edycja Carnavalu Sztuk - Mistrzów w Lublinie

200 godzin występów artystów z kilkunastu państw świata, ponad 80 spektakli ulicznych i 3 dni warsztatów kuglarskich złoży się na piątą, jubileuszową edycję Carnavalu Sztuk-Mistrzów. Jak co roku lubelski festiwal nowego cyrku zobaczy ponad 100 tys. widzów. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

I półrocze 2014 r. rekordowe dla Podstrefy Lublin

Swoją działalność rozpoczęło 6 nowych firm z czego 5 uzyskało zezwolenie. To, jak dotychczas, najlepszy wynik Podstrefy Lublin będącej częścią Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec. Obecnie na jej terenie zezwolenie na prowadzenie działalności uzyskało 27 inwestorów, którzy zadeklarowali inwestycje w wysokości 812 mln zł oraz utworzenie 1115 nowych miejsc pracy. Blisko 70% terenów Podstrefy Lublin Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec zostało już zagospodarowanych.

FC „Pszczółka” inwestuje w Podstrefie Lublin

Fabryka Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o. z Lublina zdecydowała się zainwestować na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO- PARK Mielec Podstrefa Lublin. Spółka uzyskała właśnie zezwolenie na prowadzenie działalności w SSE. Planuje inwestycje na poziomie co najmniej 80 milionów złotych.

Rusza Budżet Obywatelski w Lublinie

30 maja rozpoczynamy proces przyjmowania wniosków w ramach Budżetu obywatelskiego Lublina. Mieszkańcy mogą zdecydować o przeznaczeniu 10 mln zł. Na Państwa wnioski czekamy do końca czerwca.

Lublin będzie coraz piękniejszy !

Trwają prace nad zmianą zagospodarowania przestrzeni miejskiej w rejonie ulic: Podzamcze, Aleja Tysiąclecia, Lubartowska i Ruska. Wydział Planowania pracuje nad szczegółowymi zapisami planu zagospodarowania przestrzennego, projekt jest w trakcie uzgodnień, na przełomie lipca i sierpnia zostanie oddany do wglądu publicznego.

Lublin buduje drogi !

Rozpoczynamy zasadniczy etap prac zadania polegającego na budowie ul. Poligonowej do węzła Jakubowice. Jest to trzeci realizowany przez Miasto dojazd do obwodnicy. Symbolicznym wbiciem pierwszej łopaty inwestycję rozpoczęli Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk i Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman. Zadanie jest realizowane wspólnie przez Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie oraz Zarząd Dróg Wojewódzkich. Odcinek miejski długości 2,6 km prowadzi od skrzyżowania z ulicami Generała Ducha i Willową do granic miasta. Odcinek wojewódzki obejmuje 1,2 km od granic miasta do węzła Jakubowice

Lublin nawiązał współpracę z Katowicami

Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk oraz Prezydent Katowic Piotr Uszok podpisali 8 maja 2014 r. list intencyjny w sprawie współpracy kulturalnej między miastami. Podpisanie listu miało miejsce podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbywa się w Katowicach.

Prezydent Miasta Lublin zaprasza na koncert „Perła Scena Miasta”.

7 maja wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Afromental, Kaliber 44, Czesław Śpiewa, Dawid Podsiadło, Junior Stress & Sun El Band, KAMP! , TheAnd i Chonabibe. W specjalnym, wspólnym projekcie zobaczymy także pochodzących z Lublina artystów: Skubasa, Krzysztofa Zalewskiego oraz FOXa.

Nowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lublinie

Prezydent Krzysztof Żuk zaprezentował 24 marca 2014 r. nową siedzibę Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Realizacja zadań związanych z funkcjonowaniem Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz Centrum Monitoringu Wizyjnego Miasta Lublin wymagała urządzenia i odpowiedniego wyposażenia sal operacyjnych. Dopiero w 2011 r. udało się pozyskać obiekt po Komisariacie Policji IV przy ul. Lipowej 27 w Lublinie. Gmina Lublin przystąpiła do remontu oraz adaptacji ww. budynku na potrzeby siedziby WBMiZK. W efekcie w 2012 r. Wydział przeprowadził się do nowej siedziby, która spełnia wszelkie wymogi i standardy na poziomie krajowym.

Kolejny inwestor otwiera biuro w Lublinie

Convergys Corporation, globalny lider w zarządzaniu relacjami z klientem, ogłosił dziś plany otwarcia nowego oddziału firmy w Lublinie. Będzie on zlokalizowany w Nord Office Park, w którym trwają prace wykończeniowe. Convergys rozpoczął już rekrutację pierwszych pracowników, którzy będą wsparciem dla otwarcia oddziału w maju 2014. Do końca roku firma planuje zatrudnić w Lublinie 250 osób.

Okrucieństwa wojny - przestroga z Lublina

W czasie wojny rodziny żydowskie oddawały swoje dzieci do sierocińca, wierząc że tam będą bezpieczne.

500 pracowników w „S”. Jak to się robi w Lublinie

Ponad pół tysiąca nowych członków w ciągu pięciu miesięcy – to osiągnięcie Regionu Środkowowschodniego. Dział Rozwoju powstał tam jedenaście lat temu jako jeden z pierwszych w kraju i od tamtego czasu Zarząd Regionu konsekwentnie stawia na organizowanie pracowników.

Mediolan na weekend z Lublina

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk i prezes Portu Lotniczego Lublin Krzysztof Wójtowicz oficjalnie otworzyli stanowiska odprawy pasażerów. Pierwszy lot z Lublina do Mediolanu wystartował w piątek punktualnie o 15.00.

Kolejny budynek w Lublinie bez barier architektonicznych

W Centrum Usług Socjalnych funkcjonującym w strukturze Zespołu Ośrodków Wsparcia w Lublinie odbyła się uroczystość przekazania w użytkowanie windy oraz nowego pomieszczenia rekreacyjno-wypoczynkowego.

Urząd Miast Lublin i Katolicki Uniwersytet Lubelski porozumiały się w kwestii promocji i transferu wiedzy

Urząd Miasta i KUL poszerzają zakres działań na rzecz rozwoju akademickości miasta. Prezydent Krzysztof Żuk oraz Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński podpisali porozumienie w tej sprawie. Chcą wspólnie inicjować i promować współpracę opartą na transferze wiedzy, technologii i rozwiązań innowacyjnych. Porozumienie pomoże również w wykorzystaniu potencjału naukowo-badawczego KUL przy realizacji zapisów Strategii Lublin 2020.

Kolejny inwestor w Podstrefie Lublin

Kolejny, dwudziesty czwarty inwestor, uzyskał zezwolenie Ministra Gospodarki na prowadzenie działalności gospodarczej w Podstrefie Lublin, będącej częścią Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Firma J.G. Service wybuduje w Lublinie nowoczesny zakład produkcyjny, który umożliwi dalszy dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa.

Prezydent Lublina nie zgadza się z posłem

Chciałbym wyrazić swoją dezaprobatę wobec wczorajszego wystąpienia Pana Posła Michała Kabacińskiego, który po raz kolejny wykazał się niekompetencją- oświadczył prezydent Krzysztof Żuk

Lublin najlepszą wschodzącą lokalizacją dla sektora BPO/SSC w Europie Środkowej i Wschodniej

Lublin został uznany za najlepiej zapowiadające się miejsce do świadczenia usług typu backoffice w Europie Środkowo-Wschodniej, pokonując takich rywali jak m.in. Wilno, Szczecin czy Bydgoszcz.

Lublin podpisał umowę współpracy z Polsko-Ukraińską Izbą Gospodarczą

Wzmocnienie współpracy gospodarczej oraz podejmowanie inicjatyw na rzecz rozwoju przedsiębiorczości regionu - to główne założenia zawartej umowy intencyjnej. Porozumienie podpisał Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin, Krzysztof Hetman Marszałek Województwa Lubelskiego, Jacek Piechota Prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej oraz Paweł Prokop Prezes Fundacji Inicjatyw Menedżerskich.

Podsumowanie Sportowego Roku 2013 w Lublinie

Uroczyste podsumowanie Sportowego Roku 2013 odbyło się w piątek w Zespole Szkół nr 5 przy ul. Elsnera 5. Prezydent Krzysztof Żuk wręczył wyróżnienia 118 lubelskim sportowcom z Lublina, którzy w ubiegłym roku osiągnęli wysokie wyniki we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym.

Lublin u progu budżetu obywatelskiego

Miasto Lublin przystępuje do konsultacji dwóch nowych narzędzi włączenia mieszkańców we współdecydowanie o najbliższym otoczeniu. Są to projekty dotyczące budżetu obywatelskiego dla Lublina oraz inicjatywy lokalnej.

Lublin pomaga Ukrainie

Ruszyła zbiórka darów na rzecz potrzebujących na Ukrainie. Zbierana jest ciepła odzież i bielizna (zwłaszcza dla kobiet), leki przeciwzapalne i przeciwbólowe, środki opatrunkowe, śpiwory, żywność z długim terminem ważności.

Lublin buduje plac Teatralny

Trwają prace przy budowanym przez Miasto Lublin placu Teatralnym wraz z wielopoziomowym parkingiem podziemnym powstającym przy gmachu Centrum Spotkania Kultur. Zakończenie inwestycji planowane jest na czerwiec 2015 roku.

Zimowe szaleństwo w Lublinie

Od 7 grudnia 2013 r. można w Lublinie pojeździć na łyżwach na Icemani – miejskim lodowisku.

Pogłoski są nieprawdziwe

Lubelska Straż Miejska zostaje

Najazd turystów

Leżący poza głównymi szlakami turystycznymi Lublin jest jednak chętnie odwiedzany.

Zamkowa katownia

Zamek w Lublinie to perła architektury. Kryje jednak mroczną przeszłość.

Perła Renesansu

Zamość to miasto wyjątkowe.
stat4u