SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo lubuskie

Lubuski Laur Oświaty

Działania Lubuskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole na rzecz oświaty zostały docenione. Kapituła konkursu Lubuskiego Lauru Oświaty, organizowanego przez Sejmik Województwa Lubuskiego, wyróżniła stowarzyszenie w kategorii Jednostki Samorządu Terytorialnego i Stowarzyszenia.

Gorzów-Nie bójcie się marzeń!

Aleksander Doba, mieszkaniec Polic, przepłynął dwukrotnie kajakiem Ocean Atlantycki. 24 czerwca pojawił się w Gorzowie, by nurtem Warty i Odry dotrzeć do Szczecina, gdzie w piątek odbędzie się oficjalnie zakończenie jego podróży.

Kierunek Kostrzyńska…w Gorzowie

Firma DROSYSTEM z Wrocławia wykona dokumentację projektową przebudowy ulicy Kostrzyńskiej na odcinku o długości około dwóch kilometrów od placu Słonecznego do skrzyżowania z ulicą Dobrą. Prace potrwają rok.

Podwójny jubileusz w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie

W Teatrze im. Juliusza Osterwy obchodziliśmy 24 czerwca 15-lecie Ośrodka Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem oraz 5-lecie Przedszkola Specjalnego dla Dzieci z Autyzmem.

Gorzów doceniony za partnerstwo

Miasto Gorzów zdobyło tytuł finalisty w konkursie Samorządowy Lider Zarządzania 2014 - Razem dla Rozwoju w kategorii „Współpraca międzysamorządowa”.

Jak handlować w Gorzowie?

Zarządzeniem Prezydenta Miasta nr /III/2014 z dnia 27 maja 2014r. wyznaczono teren „ CENTRUM” określony następującymi ulicami: Dworcowa, Orląt Lwowskich, Estkowskiego, Kosynierów Gdyńskich, Łokietka, Drzymały, Jagiełły (do skrzyżowania z ulicami Walczaka i Warszawską), Cichońskiego, Nadbrzeżna, Spichrzowa, Składowa, Most Staromiejski, Wał Okrężny (do skrzyżowania z ul. Grobla), Grobla (od ul. Wał Okrężny do Galerii Nova Park), Rondo Św. Jerzego, Przemysłowa (za wjazdem do dyskontu ), Fabryczna (od ul. Wawrzyniaka do Ronda Św. Jerzego) w którym dopuszcza się handel wyłącznie w wyznaczonych miejscach w pasach drogowych i na gruntach gminnych w granicach administracyjnych Miasta Gorzowa Wlkp. będących w zarządzie Prezydenta Miasta tj.:

Nowe serce lubuskiej PSP w Gorzowie

Po trwającej półtora roku budowie, otwarto nowe wojewódzkie stanowiska kierowania przy Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie. W uroczystości zorganizowanej w Dniu Strażaka, uczestniczył prezydent Tadeusz Jędrzejczak.

„REDUKCJA EMISJI ZANIECZYSZCZEŃ POWIETRZA W ŚRÓDMIEŚCIU GORZOWA WLKP.”

Celem projektu jest ograniczenie emisji zanieczyszczeń powietrza poprzez likwidację wysokoemisyjnych systemów zaopatrzenia w energię cieplną (piece kaflowe, c.o. etażowe węglowe) na obszarze o przekroczonych dopuszczalnych poziomach zanieczyszczeń – w śródmieściu Gorzowa Wlkp. (dzielnica Nowe Miasto).

Prezydent Zielonej Góry dziękuje mieszkańcom!

18 maja 2014 roku odbyło się referendum na temat połączenia Miasta i Gminy Zielona Góra. Większość mieszkańców gminy, którzy oddali swoje głosy (frekwencja – 55,18) opowiedziało się za integracją obu samorządów: 53,45 proc. - za połączeniem. 46,54 proc. - przeciw.

Dziwnów miastem partnerskim Gorzowa

Rada Miasta i Gminy Dziwnów 12 maja 2014 r. podjęła uchwałę dotyczącą porozumienia z Gorzowem w sprawie współpracy obu samorządów.

Gorzów - 105 urodziny Józefa Pławskiego

Takie jubileusze to rzadkość.  W gorzowskim Urzędzie Stanu Cywilnego odbyło się spotkanie urodzinowe Pana Józefa Pławskiego. Był tort, szampan, życzenia i wiele wzruszeń.

Gorzowskie ZUO nagrodzone!

Podczas VI Europejskiego Kongresu Gospodarczego, 8 maja w Katowicach, gorzowski Zakład Utylizacji Odpadów otrzymał nagrodę w konkursie Top Inwestycje Komunalne

Gorzów na mapie kolejowej Polski i Europy”.

W Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie, prezydent miasta Tadeusz Jędrzejczak spotkał się z mieszkańcami podczas konferencji „Gorzów na mapie kolejowej Polski i Europy”.

To już 10 lat Polski w Unii Europejskiej-obchody w Gorzowie

- Bądźmy dumni, że jesteśmy częścią Euroregionu - mówił prezydent Tadeusz Jędrzejczak w trakcie konferencji, która odbyła się piątego maja w Filharmonii Gorzowskiej z okazji 10-lecia Polski w Unii Europejskiej.

Doceniony gorzowski magistrat

Miasto Gorzów zdobyło tytuł finalisty w konkursie, Samorządowy Lider Zarządzania 2014 Samorząd jako pracodawca. 11 kwietnia wręczono nagrody, o tytuł laureata walczyło 16 projektów z całej Polski.

W Gorzowie wyremontują "Małyszyn"

Tadeusz Jędrzejczak, prezydent Gorzowa podpisał z przedstawicielami Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem porozumienie w sprawie dofinansowania remontu budynku po byłym Domu Kultury „Małyszyn”.

Gorzowska zorza polarna najlepsza!

Trzy licealistki z Gorzowa wygrały 30 tys. euro. Jak to zrobiły? Wszystko zaczęło się od lekcji fizyki i pytania, czy w mieście można stworzyć zorzę polarną? Z dziewczętami, które nie boją się wyzwań w Pałacyku Ślubów trzeciego kwietnia, spotkali się: prezydent Tadeusz Jędrzejczak, wiceprezydent Alina Nowak oraz dyrektor Wydziału Edukacji Adam Kozłowski.

W Gorzowie powstanie system odprowadzania deszczówki

Prawie 57 mln zł. będzie kosztowała budowa systemu odprowadzania wód opadowych z rejonu zachodniej części Gorzowa. W połowie inwestycja zostanie dofinansowana z rezerwy celowej budżetu państwa. Tadeusz Jędrzejczak, prezydent Gorzowa i Jerzy Ostrouch, wojewoda lubuski podpisali umowę, która gwarantuje miastu wsparcie finansowe.

Prawie 50 mln euro na ZIT-y w Gorzowie

Po kilkunastu miesiącach miasto Gorzów zakończyło negocjacje z Zarządem Województwa Lubuskiego dotyczące Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Opłaciło się, bo skutkiem tego jest zwiększenie środków finansowych, które pozwolą na realizację strategicznych dla miasta i okolicznych gmin projektów. Z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego trafi do nas o dodatkowe 18 mln 800 tys. euro.   

Podziękowania dla burmistrza Herfordu

Prezydent Tadeusz Jędrzejczak oraz sekretarz miasta Jacek Jeremicz osobiście podziękowali Bruno Wollbrinkowi, burmistrzowi miasta Herford, za wieloletnią współpracę, a także poświęcenie na rzecz wspólnie podejmowanych polsko-niemieckich inicjatyw. Do spotkania doszło 25 marca w Herfordzie.

Wyróżnienie Miasta Gorzowa w rankingu dwutygodnika Wspólnota za wyjątkową efektywność wydatków na oświatę

24-25 marca w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Samorządu i Oświaty „Edukacja Przyszłości”. Konferencja skierowana była do przedstawicieli samorządów, dyrektorów szkół i wszystkich osób zainteresowanych funkcjonowaniem oświaty w Polsce. W trakcie konferencji dyskutowano między innymi na tematy związane z jakością oświaty, kierunkami jej rozwoju, jak i jej przyszłości. Rozmawiano o finansowaniu, cyfryzacji, ewaluacji i jakości kształcenia.

Nowoczesny dworzec dla Gorzowa

Prezydent Tadeusz Jędrzejczak i Krzysztof Częstochowski, prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej, 20 marca podpisali list intencyjny dotyczący współpracy w sprawie nabycia nieruchomości na cele publicznego transportu zbiorowego.

Sukces Gorzowa na Poloniadzie

Jury składające się z dziennikarzy oraz specjalistów od marketingu, z wieloletnim doświadczeniem we współpracy z samorządami przyznało miastu pierwszą nagrodę w kategorii Kreator Kultury.

Coraz bliżej do Centrum Edukacji Zawodowej w Gorzowie

Umowa z wykonawcą koncepcji zagospodarowania terenów poszpitalnych przy ul. Warszawskiej na potrzeby Centrum Edukacji Zawodowej w Gorzowie podpisana! Najpóźniej do 10 czerwca wykona ją architekt Leszek Horodyski. Utworzenie Centrum Edukacji Zawodowej ma podnieść jakość pracy i atrakcyjność szkół prowadzących kształcenie w zawodach i zachęcić gimnazjalistów do kontynuowania w nich nauki.

Gorzów pomoże ukraińskim dzieciom

Dzieci z Sum na Ukrainie, partnerskiego miasta Gorzowa, spędzą wakacje w Ośrodku Wypoczynkowym Urzędu Miasta w Dziwnowie

Porozumienie Miasta Gorzowa z AWF-em w Poznaniu

Kolejny krok do utworzenia Akademii Gorzowskiej! 27 lutego w Urzędzie Miasta, prezydent Tadeusz Jędrzejczak oraz prof. Jerzy Smorawiński, rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, podpisali porozumienie na rzecz wyodrębnienia ze struktur AWF gorzowskiego Wydziału Kultury Fizycznej. 

W Gorzowie wygrali telewizory z TPV

W tym roku Gorzowskie Wiadomości Samorządowe obchodzą jubileusz 15-lecia. Pierwszy numer bezpłatnego miejskiego miesięcznika ukazał się w grudniu 1999 r.

Gorzów modernizuje ulice

12 lutego 2014 r. nastąpił odbiór końcowy robót obejmujących przebudowę ulic - Władysława IV, Saskiej i Batorego.

Gorzów uczci 25-lecie Wolności

W tym roku przypada 25-lecie rozpoczęcia transformacji systemowej w Polsce. Czerwcowe wybory w 1989 roku umożliwiły przeprowadzenie reform ustrojowych, gospodarczych i społecznych. To właśnie to wydarzenie otworzyło drogę naszemu krajowi do demokracji oraz pierwszych pełnych wolnych wyborów samorządowych.

W Zielonej Górze wygrała młodzież

W konkursie na Budżet Obywatelski 2014 r. łącznie oddano 80 757 głosów. Najwięcej bo 3898 otrzymała koncepcja polegająca na remoncie budynku po byłej kotłowni przy ul. Władysława IV i przekształcenie jej na Dzienny Ośrodek Młodzieżowy

Złoty Medal dla Prezydenta Gorzowa

W dniu 31 stycznia 2014 r. podczas jubileuszowej Gali Polskiego Klubu Biznesu oraz Akademii Polskiego Sukcesu w Zamku Królewskim w Warszawie prezydent Gorzowa Tadeusz Jędrzejczak odebrał Złoty Medal Akademii Polskiego Sukcesu.

Dzień Pamięci i Pojednania w Gorzowie

Dzwon Pokoju zabrzmiał wczoraj 30 stycznia na Placu Grunwaldzkim. Mieszkańcy Gorzowa oraz byli landsberczycy uczcili Dzień Pamięci i Pojednania.

W Gorzowie trwa rekrutacja do podstawówek

Rekrutacja uczniów do gorzowskich samorządowych szkół podstawowych na rok szkolny 2014/2015 została ujednolicona i we wszystkich szkołach obowiązywać będą te same zasady to jest; terminy, wnioski i formularze.
stat4u