SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo lubuskie

Gorzowianki na Międzynarodowym Festiwal Django Reinhardt

Już po raz 14-ty w miejscowości Hildesheim w Niemczech odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Django Reinhardt. Podczas imprezy swoje umiejętności zaprezentują światowej klasy zespoły m.in. z Niemiec, Francji, Rosji, Korei, czy Holandii. Polskę będą reprezentowały gorzowianki: Anna i Natalia Dębickie.

Wojewódzkie obchody święta policji w Gorzowie

Choć święto policji przypada na 24 lipca, to w Gorzowie jej wojewódzkie obchody odbyły się 16. Na Starym Rynku spotkali się dzisiaj lubuscy policjanci. Jak każdego roku wręczono wyróżnienia, awanse i odznaczenia.

Gorzów-Karolina Naja z dwoma srebrnymi medalami

W dniach 11-13 lipca 2014 roku w Brandenburgu odbyły się Mistrzostwa Europy Seniorów w kajakarstwie klasycznym.

Gorzów- XXVI edycja Międzynarodowych Spotkań Zespołów Cygańskich ROMANE DYVESA

Po raz pierwszy w historii festiwalu dwugodzinną transmisję przeprowadził drugi program Telewizji Polskiej. Obecność kamer, popularnych konferansjerów, znakomitych artystów w światłach kolorowej scenografii sprawiła, że był to wyjątkowy cygański wieczór.

Zielona Góra bez elektrośmieci

Dzięki zawarciu umowy o współpracy pomiędzy Urzędem Miasta a ElektroEko, na terenie Zielonej Góry, mieszkańcy mogą bezpłatnie i bez problemu pozbyć zalegających w domach elektrośmieci.

Muzyka w gorzowskiej Katedrze

10 lipca rozpoczął się III Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej ”Muzyka w Katedrze”. Cykl spotkań z muzyką kameralną i organową zaplanowano na każdy czwartek. Festiwal potrwa do 11 sierpnia.

Porozumienie podpisane w Gorzowie

10 lipca w gorzowskiej bibliotece podpisano trójstronną umowę, między samorządem województwa lubuskiego, miastem Gorzów oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Autyzmem. Chodzi o dofinansowania inwestycji budowy ośrodka dla dzieci autystycznych w Małyszynie.

Wojewódzkie Zawody dla Niepełnosprawnych w Drzonkowie

Piątego lipca w Drzonkowie odbyły się Wojewódzkie Zawody dla Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym. Nie mogło w nich zabraknąć zawodników Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych START. Gorzowianie zmierzyli się z reprezentantami AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Zrzeszeniem Sportowo-Rehabilitacyjnym Start w Zielonej Górze.

Aplikacja Bezpieczne Lubuskie

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Ziemi Lubuskiej przygotowana została darmowa aplikacja pod nazwą "Bezpieczne Lubuskie".

Ruszyły Miejskiego Centrum Kawałki w Gorzowie

Drugiego lipca ruszyły Miejskiego Centrum Kawałki. To okazja, by pokazać publicznie swój talent. Wejdź na profil Miejskiego Centrum Kawałki i zgłoś udział. Zapoznaj się z regulaminem i nie obawiaj się, że nie spełnisz jego warunków.

Wakacje z siatkówką plażową na Puszkina w Gorzowie

13 drużyn wystąpiło w pierwszym turnieju tegorocznej edycji wakacyjnego cyklu Grand Prix I LO o "Wiśniowy puchar lata" w siatkówce plażowej, który odbył się drugiego lipca.

Sukces zawodników z Gorzowa w Łucznictwie Niepełnosprawnych

Od 23 do 30 czerwca w Nowe Mesto nad Metui w Czechach odbywał się Ranking Światowy w Łucznictwie Niepełnosprawnych. W zawodach uczestniczyło 168 zawodników z 23 krajów.

LXXI sesja Rady Miasta Gorzowa

Podczas LXXI sesji Rady Miasta, radni podjęli uchwałę w sprawie połączenia Kamienicy Artystycznej Lamus z Miejskim Ośrodkiem Sztuki.

XXI Międzynarodowy Festiwal Tańca w Gorzowie

Reprezentanci między innymi Indonezji, Serbii, Nepalu i Indii przyjechali do Gorzowa. 11 zespołów tanecznych z dziewięciu krajów Europy i Azji pierwszego lipca na bulwarze zachodnim zainaugurowało Festiwal Tańca Folk Przystań 2014.

Urodziny Gorzowa

2 lipca obchodzono 757. rocznicę aktu założenia miasta przez margrabię Brandenburgii Alberta de Luge. W samo południe na placu Grunwaldzkim dzieci pomogły władzom miasta, by Dzwon Pokoju zabrzmiał wyjątkowo uroczyście.

Uroczysta sesja Rady Miasta Gorzowa

W sali kameralnej Filharmonii Gorzowskiej odbyła się dzisiaj, tj. drugiego lipca, uroczysta sesja Rady Miasta. W jej trakcie przyznano odznaki Honorowego Obywatela Miasta oraz Honorowe Medale Zasłużonego dla Kultury Polskiej.

Zawody BoneBreakers Day II w Gorzowie

28 czerwca 2014 r. na sali sportów walki KS Pretorian odbyła się druga edycja międzynarodowego grapplingowego turnieju BoneBreakers Day.

Tomasz Bagrowski wicemistrzem Polski

Trener gorzowskiego Klubu Sportów Walki SEKRET Tomasz Bagrowski został wicemistrzem Polski służb mundurowych w kickboxingu. Zawody rozegrane zostały w miniony weekend w Rzeszowie.

12 medali zawodników Startu Gorzów

Podczas Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec w Lekkoatletyce, które odbywały się od 20 do 22 czerwca w Berlinie, zawodnicy Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych Start zdobyli 12 medali.

Zachowaj Trzeźwy Umysł - nagrody w Gorzowie wręczone

Miasto Gorzów już od sześciu lat aktywnie uczestniczy w ogólnopolskiej kampanii “Zachowaj Trzeźwy Umysł”, której głównym celem jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych jako alternatywy wobec wielu patologii, szczególnie picia alkoholu i zażywania narkotyków.

Gorzów-Nagroda dla Barbary Szreder

Barbara Szreder, gorzowska animatorka kultury, otrzymała Nagrodę Pracy Organicznej im. Marii Konopnickiej. Przewodniczący kapituły decyzję uzasadnił energią twórczą i ogromnym wkładem wniesionym do kultury polskiej. Dziś prezydent Tadeusz Jędrzejczak, Wiceprezydent Alina Nowak i Jan Markuszewski-doradca prezydenta ds. kultury wręczyli jej kwiaty i podziękowali w imieniu swoim i mieszkańców.

Nagrody dla małych ekologów w Gorzowie

Prawie 300 uczniów i przedszkolaków z naszego regionu uczestniczyło w tym roku szkolnym w projekcie Lider Lubuskiej Edukacji Ekologicznej. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie przy Zespole Kształcenia Specjalnego nr 1 i Zespół Kształcenia Specjalnego nr 1.

Lubuski Laur Oświaty

Działania Lubuskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole na rzecz oświaty zostały docenione. Kapituła konkursu Lubuskiego Lauru Oświaty, organizowanego przez Sejmik Województwa Lubuskiego, wyróżniła stowarzyszenie w kategorii Jednostki Samorządu Terytorialnego i Stowarzyszenia.

Gorzów-Nie bójcie się marzeń!

Aleksander Doba, mieszkaniec Polic, przepłynął dwukrotnie kajakiem Ocean Atlantycki. 24 czerwca pojawił się w Gorzowie, by nurtem Warty i Odry dotrzeć do Szczecina, gdzie w piątek odbędzie się oficjalnie zakończenie jego podróży.

Kierunek Kostrzyńska…w Gorzowie

Firma DROSYSTEM z Wrocławia wykona dokumentację projektową przebudowy ulicy Kostrzyńskiej na odcinku o długości około dwóch kilometrów od placu Słonecznego do skrzyżowania z ulicą Dobrą. Prace potrwają rok.

Podwójny jubileusz w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie

W Teatrze im. Juliusza Osterwy obchodziliśmy 24 czerwca 15-lecie Ośrodka Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem oraz 5-lecie Przedszkola Specjalnego dla Dzieci z Autyzmem.

Gorzów doceniony za partnerstwo

Miasto Gorzów zdobyło tytuł finalisty w konkursie Samorządowy Lider Zarządzania 2014 - Razem dla Rozwoju w kategorii „Współpraca międzysamorządowa”.

Jak handlować w Gorzowie?

Zarządzeniem Prezydenta Miasta nr /III/2014 z dnia 27 maja 2014r. wyznaczono teren „ CENTRUM” określony następującymi ulicami: Dworcowa, Orląt Lwowskich, Estkowskiego, Kosynierów Gdyńskich, Łokietka, Drzymały, Jagiełły (do skrzyżowania z ulicami Walczaka i Warszawską), Cichońskiego, Nadbrzeżna, Spichrzowa, Składowa, Most Staromiejski, Wał Okrężny (do skrzyżowania z ul. Grobla), Grobla (od ul. Wał Okrężny do Galerii Nova Park), Rondo Św. Jerzego, Przemysłowa (za wjazdem do dyskontu ), Fabryczna (od ul. Wawrzyniaka do Ronda Św. Jerzego) w którym dopuszcza się handel wyłącznie w wyznaczonych miejscach w pasach drogowych i na gruntach gminnych w granicach administracyjnych Miasta Gorzowa Wlkp. będących w zarządzie Prezydenta Miasta tj.:

Nowe serce lubuskiej PSP w Gorzowie

Po trwającej półtora roku budowie, otwarto nowe wojewódzkie stanowiska kierowania przy Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie. W uroczystości zorganizowanej w Dniu Strażaka, uczestniczył prezydent Tadeusz Jędrzejczak.

„REDUKCJA EMISJI ZANIECZYSZCZEŃ POWIETRZA W ŚRÓDMIEŚCIU GORZOWA WLKP.”

Celem projektu jest ograniczenie emisji zanieczyszczeń powietrza poprzez likwidację wysokoemisyjnych systemów zaopatrzenia w energię cieplną (piece kaflowe, c.o. etażowe węglowe) na obszarze o przekroczonych dopuszczalnych poziomach zanieczyszczeń – w śródmieściu Gorzowa Wlkp. (dzielnica Nowe Miasto).

Prezydent Zielonej Góry dziękuje mieszkańcom!

18 maja 2014 roku odbyło się referendum na temat połączenia Miasta i Gminy Zielona Góra. Większość mieszkańców gminy, którzy oddali swoje głosy (frekwencja – 55,18) opowiedziało się za integracją obu samorządów: 53,45 proc. - za połączeniem. 46,54 proc. - przeciw.

Dziwnów miastem partnerskim Gorzowa

Rada Miasta i Gminy Dziwnów 12 maja 2014 r. podjęła uchwałę dotyczącą porozumienia z Gorzowem w sprawie współpracy obu samorządów.

Gorzów - 105 urodziny Józefa Pławskiego

Takie jubileusze to rzadkość.  W gorzowskim Urzędzie Stanu Cywilnego odbyło się spotkanie urodzinowe Pana Józefa Pławskiego. Był tort, szampan, życzenia i wiele wzruszeń.

Gorzowskie ZUO nagrodzone!

Podczas VI Europejskiego Kongresu Gospodarczego, 8 maja w Katowicach, gorzowski Zakład Utylizacji Odpadów otrzymał nagrodę w konkursie Top Inwestycje Komunalne

Gorzów na mapie kolejowej Polski i Europy”.

W Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie, prezydent miasta Tadeusz Jędrzejczak spotkał się z mieszkańcami podczas konferencji „Gorzów na mapie kolejowej Polski i Europy”.

To już 10 lat Polski w Unii Europejskiej-obchody w Gorzowie

- Bądźmy dumni, że jesteśmy częścią Euroregionu - mówił prezydent Tadeusz Jędrzejczak w trakcie konferencji, która odbyła się piątego maja w Filharmonii Gorzowskiej z okazji 10-lecia Polski w Unii Europejskiej.

Doceniony gorzowski magistrat

Miasto Gorzów zdobyło tytuł finalisty w konkursie, Samorządowy Lider Zarządzania 2014 Samorząd jako pracodawca. 11 kwietnia wręczono nagrody, o tytuł laureata walczyło 16 projektów z całej Polski.

W Gorzowie wyremontują "Małyszyn"

Tadeusz Jędrzejczak, prezydent Gorzowa podpisał z przedstawicielami Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem porozumienie w sprawie dofinansowania remontu budynku po byłym Domu Kultury „Małyszyn”.

Gorzowska zorza polarna najlepsza!

Trzy licealistki z Gorzowa wygrały 30 tys. euro. Jak to zrobiły? Wszystko zaczęło się od lekcji fizyki i pytania, czy w mieście można stworzyć zorzę polarną? Z dziewczętami, które nie boją się wyzwań w Pałacyku Ślubów trzeciego kwietnia, spotkali się: prezydent Tadeusz Jędrzejczak, wiceprezydent Alina Nowak oraz dyrektor Wydziału Edukacji Adam Kozłowski.

W Gorzowie powstanie system odprowadzania deszczówki

Prawie 57 mln zł. będzie kosztowała budowa systemu odprowadzania wód opadowych z rejonu zachodniej części Gorzowa. W połowie inwestycja zostanie dofinansowana z rezerwy celowej budżetu państwa. Tadeusz Jędrzejczak, prezydent Gorzowa i Jerzy Ostrouch, wojewoda lubuski podpisali umowę, która gwarantuje miastu wsparcie finansowe.

Prawie 50 mln euro na ZIT-y w Gorzowie

Po kilkunastu miesiącach miasto Gorzów zakończyło negocjacje z Zarządem Województwa Lubuskiego dotyczące Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Opłaciło się, bo skutkiem tego jest zwiększenie środków finansowych, które pozwolą na realizację strategicznych dla miasta i okolicznych gmin projektów. Z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego trafi do nas o dodatkowe 18 mln 800 tys. euro.   

Podziękowania dla burmistrza Herfordu

Prezydent Tadeusz Jędrzejczak oraz sekretarz miasta Jacek Jeremicz osobiście podziękowali Bruno Wollbrinkowi, burmistrzowi miasta Herford, za wieloletnią współpracę, a także poświęcenie na rzecz wspólnie podejmowanych polsko-niemieckich inicjatyw. Do spotkania doszło 25 marca w Herfordzie.

Wyróżnienie Miasta Gorzowa w rankingu dwutygodnika Wspólnota za wyjątkową efektywność wydatków na oświatę

24-25 marca w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Samorządu i Oświaty „Edukacja Przyszłości”. Konferencja skierowana była do przedstawicieli samorządów, dyrektorów szkół i wszystkich osób zainteresowanych funkcjonowaniem oświaty w Polsce. W trakcie konferencji dyskutowano między innymi na tematy związane z jakością oświaty, kierunkami jej rozwoju, jak i jej przyszłości. Rozmawiano o finansowaniu, cyfryzacji, ewaluacji i jakości kształcenia.

Nowoczesny dworzec dla Gorzowa

Prezydent Tadeusz Jędrzejczak i Krzysztof Częstochowski, prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej, 20 marca podpisali list intencyjny dotyczący współpracy w sprawie nabycia nieruchomości na cele publicznego transportu zbiorowego.

Sukces Gorzowa na Poloniadzie

Jury składające się z dziennikarzy oraz specjalistów od marketingu, z wieloletnim doświadczeniem we współpracy z samorządami przyznało miastu pierwszą nagrodę w kategorii Kreator Kultury.

Coraz bliżej do Centrum Edukacji Zawodowej w Gorzowie

Umowa z wykonawcą koncepcji zagospodarowania terenów poszpitalnych przy ul. Warszawskiej na potrzeby Centrum Edukacji Zawodowej w Gorzowie podpisana! Najpóźniej do 10 czerwca wykona ją architekt Leszek Horodyski. Utworzenie Centrum Edukacji Zawodowej ma podnieść jakość pracy i atrakcyjność szkół prowadzących kształcenie w zawodach i zachęcić gimnazjalistów do kontynuowania w nich nauki.

Gorzów pomoże ukraińskim dzieciom

Dzieci z Sum na Ukrainie, partnerskiego miasta Gorzowa, spędzą wakacje w Ośrodku Wypoczynkowym Urzędu Miasta w Dziwnowie

Porozumienie Miasta Gorzowa z AWF-em w Poznaniu

Kolejny krok do utworzenia Akademii Gorzowskiej! 27 lutego w Urzędzie Miasta, prezydent Tadeusz Jędrzejczak oraz prof. Jerzy Smorawiński, rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, podpisali porozumienie na rzecz wyodrębnienia ze struktur AWF gorzowskiego Wydziału Kultury Fizycznej. 

W Gorzowie wygrali telewizory z TPV

W tym roku Gorzowskie Wiadomości Samorządowe obchodzą jubileusz 15-lecia. Pierwszy numer bezpłatnego miejskiego miesięcznika ukazał się w grudniu 1999 r.

Gorzów modernizuje ulice

12 lutego 2014 r. nastąpił odbiór końcowy robót obejmujących przebudowę ulic - Władysława IV, Saskiej i Batorego.

Gorzów uczci 25-lecie Wolności

W tym roku przypada 25-lecie rozpoczęcia transformacji systemowej w Polsce. Czerwcowe wybory w 1989 roku umożliwiły przeprowadzenie reform ustrojowych, gospodarczych i społecznych. To właśnie to wydarzenie otworzyło drogę naszemu krajowi do demokracji oraz pierwszych pełnych wolnych wyborów samorządowych.

W Zielonej Górze wygrała młodzież

W konkursie na Budżet Obywatelski 2014 r. łącznie oddano 80 757 głosów. Najwięcej bo 3898 otrzymała koncepcja polegająca na remoncie budynku po byłej kotłowni przy ul. Władysława IV i przekształcenie jej na Dzienny Ośrodek Młodzieżowy

Złoty Medal dla Prezydenta Gorzowa

W dniu 31 stycznia 2014 r. podczas jubileuszowej Gali Polskiego Klubu Biznesu oraz Akademii Polskiego Sukcesu w Zamku Królewskim w Warszawie prezydent Gorzowa Tadeusz Jędrzejczak odebrał Złoty Medal Akademii Polskiego Sukcesu.

Dzień Pamięci i Pojednania w Gorzowie

Dzwon Pokoju zabrzmiał wczoraj 30 stycznia na Placu Grunwaldzkim. Mieszkańcy Gorzowa oraz byli landsberczycy uczcili Dzień Pamięci i Pojednania.

W Gorzowie trwa rekrutacja do podstawówek

Rekrutacja uczniów do gorzowskich samorządowych szkół podstawowych na rok szkolny 2014/2015 została ujednolicona i we wszystkich szkołach obowiązywać będą te same zasady to jest; terminy, wnioski i formularze.
stat4u