SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo lubuskie

Porozumienie Miasta Gorzowa z AWF-em w Poznaniu

Kolejny krok do utworzenia Akademii Gorzowskiej! 27 lutego w Urzędzie Miasta, prezydent Tadeusz Jędrzejczak oraz prof. Jerzy Smorawiński, rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, podpisali porozumienie na rzecz wyodrębnienia ze struktur AWF gorzowskiego Wydziału Kultury Fizycznej. 

W Gorzowie wygrali telewizory z TPV

W tym roku Gorzowskie Wiadomości Samorządowe obchodzą jubileusz 15-lecia. Pierwszy numer bezpłatnego miejskiego miesięcznika ukazał się w grudniu 1999 r.

Gorzów modernizuje ulice

12 lutego 2014 r. nastąpił odbiór końcowy robót obejmujących przebudowę ulic - Władysława IV, Saskiej i Batorego.

Gorzów uczci 25-lecie Wolności

W tym roku przypada 25-lecie rozpoczęcia transformacji systemowej w Polsce. Czerwcowe wybory w 1989 roku umożliwiły przeprowadzenie reform ustrojowych, gospodarczych i społecznych. To właśnie to wydarzenie otworzyło drogę naszemu krajowi do demokracji oraz pierwszych pełnych wolnych wyborów samorządowych.

W Zielonej Górze wygrała młodzież

W konkursie na Budżet Obywatelski 2014 r. łącznie oddano 80 757 głosów. Najwięcej bo 3898 otrzymała koncepcja polegająca na remoncie budynku po byłej kotłowni przy ul. Władysława IV i przekształcenie jej na Dzienny Ośrodek Młodzieżowy

Złoty Medal dla Prezydenta Gorzowa

W dniu 31 stycznia 2014 r. podczas jubileuszowej Gali Polskiego Klubu Biznesu oraz Akademii Polskiego Sukcesu w Zamku Królewskim w Warszawie prezydent Gorzowa Tadeusz Jędrzejczak odebrał Złoty Medal Akademii Polskiego Sukcesu.

Dzień Pamięci i Pojednania w Gorzowie

Dzwon Pokoju zabrzmiał wczoraj 30 stycznia na Placu Grunwaldzkim. Mieszkańcy Gorzowa oraz byli landsberczycy uczcili Dzień Pamięci i Pojednania.

W Gorzowie trwa rekrutacja do podstawówek

Rekrutacja uczniów do gorzowskich samorządowych szkół podstawowych na rok szkolny 2014/2015 została ujednolicona i we wszystkich szkołach obowiązywać będą te same zasady to jest; terminy, wnioski i formularze.
stat4u