SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo lubuskie

Zachwyt Hampsona w Gorzowie

Thomas Hampson, amerykański śpiewak operowy, baryton, wystąpił na koncercie w Gorzowie. - Wspaniała sala koncertowa, wspaniała orkiestra! Młoda! Znakomita akustyka! Mahler byłby zachwycony! - tak artysta napisał po występie na swojej stronie na Facebooku. Słowa uznania dla gorzowskiego obiektu są także widoczne na oficjalnej stronie internetowej T. Hampsona.

50-lecie ,,Piętnastki" w Gorzowie

50. rocznicę powstania obchodzi Szkoła Podstawowa nr 15 w Gorzowie. Dziś jest to jedna z najbardziej rozwijających się placówek oświatowych w mieście.

Nowe pracownie w CKZ w Gorzowie

Dwie nowe pracownie - obrabiarek skrawających konwencjonalnych oraz materiałoznawstwa i pomiarów warsztatowych zostały otwarte w Centrum Kształcenia Zawodowego. W ramach projektu Modernizacja i Wyposażenie Pracowni Kształcenia Praktycznego w CKZ, współfinansowanego z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, otwarto już pracownie spawania oraz automatyki i sterowania.

Gorzowska para mistrzami Polski

W niedzielę 19 października w Gorzowie odbył się finał Mistrzostw Polski Par Klubowych. Kapitan Stali, Krzysztof Kasprzak wraz z Bartoszem Zmarzlikiem wywalczyli dla gorzowian złoty medal. Jest to trzeci mistrzowski tytuł w tym sezonie

Jesienna zbiórka żywności w Gorzowie

W najbliższy weekend 17-18 października odbywa się jesienna zbiórka żywności. Zebrane produkty trafią do ubogich rodzin.

Budżet Obywatelski Gorzowa– wyniki

Znamy wyniki głosowania mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2015 rok. Łącznie oddano 50.216 głosów, w tym 46.095 drogą tradycyjną i 4.121 elektroniczną.

Inauguracja ZWKF w Gorzowie

Zamiejscowy Wydział Kultury Fizycznej w Gorzowie zainaugurował rok akademicki 2014/2015. W inauguracji, 10 października uczestniczyli między innymi prezydent Tadeusz Jędrzejczak, władze gorzowskich uczelni i szkół, prezesi klubów sportowych oraz przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Ogień i Dym – Ćwiczenia w Gorzowie

W Szkole Podstawowej i Gimnazjum Katolickim Stowarzyszenia Wychowawców przy ul. Chełmońskiego 1 odbył się pokaz wojskowego ratownictwa w wykonaniu Wojskowej Straży Pożarnej 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza.

XIV Dzień Papieski w Gorzowie

12 października już po raz 14-ty będziemy obchodzili Dzień Papieski, w tym roku pod hasłem „Jan Paweł II–Świętymi Bądźcie”. Przygotowany przez Fundację Konferencji Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia” obejmuje swym zasięgiem wszystkie parafie w Polsce oraz większość poza jej granicami.

III Ogólnopolski Festiwal Poetycki im. Kazimierza Furmana „FurmanKa”

Od trzeciego do piątego października w Gorzowie będzie trwał III Ogólnopolski Festiwal Poetycki im. Kazimierza Furmana „FurmanKa. Będzie to wydarzenie kulturalne i literackie, które – dzięki dwóm poprzednim edycjom – zyskało uznanie środowiska literackiego w Polsce oraz pozwoliło wyraźnie zaistnieć Gorzowowi na kulturalnej mapie kraju

Akademia muzyki w gorzowskiej CEA

Do nowego sezonu artystycznego Filharmonia Gorzowska organizuje raz w miesiącu otwarte spotkanie w ramach Akademii Muzyki, w którym mogą wziąć udział dzieci wraz ze swoimi rodzicami. Zapraszamy więc wszystkich, którzy chcieliby w rodzinnym gronie nie tylko posłuchać muzyki, ale również zdobyć podstawową wiedzę nt. utworów, kompozytorów i pojęć muzycznych.

Prezydent Zielonej Góry odznaczony przez TPD

Medal im. dr. Henryka Jordana – odznaczenie nadawane przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci za szczególne zasługi dla rozwoju opieki zdrowotnej i upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży otrzymał Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki. Tym samym znalazł się w grupie ponad 5 tysięcy uhonorowanych.

Inauguracja sezonu artystycznego w Gorzowie

Koncert inaugurujący sezon artystyczny był przede wszystkim ukłonem w stronę wielkiej klasyki. Obok stojącego na czele romantycznych utworów swego gatunku koncertu fortepianowego a-moll op. 54 Roberta Schumanna, usłyszeliśmy jedną z najbardziej zajmujących pozycji symfoniki światowej – I Symfonię f-moll op. 54 Dymitra Szostakowicza, okrzykniętą niegdyś najbardziej błyskotliwym debiutem kompozytorskim XX wieku (napisał ją w wieku lat 19). Polskim współczesnym akcentem był utwór Rytuały, napisany specjalnie na otwarcie nowego sezonu artystycznego przez Grzegorza Duchnowskiego – Kompozytora Sezonu Filharmonii Gorzowskiej. Gwiazdą wieczoru była wybitna, niezwykle wyrazista włoska pianistka młodego pokolenia Gloria Campaner.

Ruszyło głosowanie do Budżetu Obywatelskiego w Gorzowie

Każdy mieszkaniec Gorzowa może mieć wpływ na to, które inicjatywy obywatelskie zostaną zrealizowane w przyszłym roku. Wystarczy do 30 września (do godz. 14.00) oddać głos na jedno ze 121 zweryfikowanych zadań z tegorocznego budżetu obywatelskiego.

Deklasacja! Stalowcy z Gorzowa wjechali czołgiem do finału ekstraligi

Żużlowcy Stali Gorzów awansowali do finału Enea Speedway Ekstraligi w efektownym stylu. Podopieczni Piotra Palucha zwyciężyli 62:28. Była to najwyższa wygrana gorzowian w spotkaniach derbowych od 1987 roku.

Gorzów - Kamień węgielny wmurowany!

To jedna z największych inwestycji w historii Gorzowa. 24 września w Elektrociepłowni Gorzów wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego bloku gazowo-parowego, który zapewni ciepło i energię elektryczną dla całego miasta. Jego koszt to ok. 562 mln zł.

Podsumowanie kampanii Sprzątanie Świata w Gorzowie

Mieszkańcy Gorzowa sprzątali okolice szkół, przedszkoli, parków, skwerów, osiedli mieszkaniowych oraz okolicznych lasów. 19 września odbyła się już 20. edycja kampanii Sprzątanie Świata. Uczestnicy kampanii sprzątając nasze miasto zebrali 7 300 kg odpadów. Tradycyjnie już rekordową ilość śmieci zebrali uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych, którzy sprzątali okolice ulicy Dobrej.

Sukces zawodników z Gorzowa w maratonie kajakowym

13 i 14 września br. w Opolu odbyły się XXVIII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Maratonie Kajakowym.

Lubuski Lider Biznesu 2014

W Filharmonii Gorzowskiej, 15 września br. odbyła się VI Gala Lubuskiego Lidera Biznesu, połączona z 10 - leciem Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej. W uroczystości udział wzięli między innymi gospodarz gali Tadeusz Jędrzejczak, prezydent Gorzowa, a także Elżbieta Polak, marszałek województwa lubuskiego, Jan Świrepo, wicewojewoda lubuski oraz posłowie, goście ze świata nauki i biznesu. Lubuski Lider Biznesu to najbardziej prestiżowe przedsięwzięcie konkursowe w Lubuskim, które docenia i wyróżnia najlepsze przedsiębiorstwa zachodniej Polski. Organizatorem gali jest ZIPH.

Pięć zdobytych medali Mistrzostw Polski w ju-jitsu dla zawodników z Gorzowa

13-14 września br. w miejscowości Żarnowiec odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów w ju-jitsu pod Patronatem Polskiego Związku Ju-Jitsu. Zawody zostały zorganizowane na trzech matach i podzielone na dwa dni. W zawodach uczestniczyli między innymi zawodnicy z klubu GSSiR Jamniuk Gorzów w składzie: Aleksandra Dopierała, Grzegorz Biegański, Wojciech Maciantowicz, Bartłomiej Wilman, Daniel Chojka.

Rozstrzygnięcie konkursu ofert w Gorzowie

Prezydent Miasta rozstrzygnął otwarty konkurs ofert z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. Na realizację zadań z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych zostały przeznaczone środki finansowe w wysokości 60 485,00 zł. Na konkurs wpłynęło dziewięć ofert, z czego sześć zostało odrzuconych. Dofinansowanie objęło trzy zadania na łączną kwotę 11 930,00 zł.

Nominacje w Gorzowie wręczone

Prezydent Tadeusz Jędrzejczak, 12 września wręczył nominacje na stanowiska – zastępca dyrektora Wydziału Edukacji oraz miejski konserwator zabytków. Przedstawiono także osobę, która będzie tymczasowo zastępować plastyka miejskiego.

Najsmaczniejsza impreza w Gorzowie

W Gorzowie trwa najsmaczniejsze wydarzenie roku. Kulinaria 2014 – Festiwal Brzmienia i Podniebienia. To już szósta edycja imprezy, która dawniej znana była pod nazwą Lubuskie Kulinaria Regionalne. W tym roku formuła festiwalu nieco się zmieniła. Impreza jednocześnie odbywa się na Bulwarze Zachodnim i w Hali Targowej przy ul. Przemysłowej. Połączeniem całości jest rzeka Warta na której po raz pierwszy od wielu lat odbywają się regaty. To właśnie za sprawą sportowców oba brzegi Wary się połączyły.

Gorzów współpracuje z Frankfurtem

W Urzędzie Miasta, 10 września br., odbyło się spotkanie robocze przedstawicieli władz miasta oraz dyrekcji Powiatowego Urzędu Pracy w Gorzowie z przedstawicielami Agencji Pracy we Frankfurcie nad Odrą oraz Stowarzyszenia na rzecz Promocji Przemysłu Budowlanego Berlina i Brandenburgii. Spotkanie miało na celu wypracowanie wspólnych inicjatyw na rzecz osób bezrobotnych z Polski i Niemiec oraz podjęcie współpracy z PUP a Agencją Pracy we Frankfurcie nad Odrą.

Mali Gorzowiacy w Szanghaju i Pekinie

Od 11 do 22 września Zespół Tańca Ludowego Mali Gorzowiacy z Młodzieżowego Domu Kultury, będą uczestniczyli w festiwalu w Chinach. Tym samym rozpocznie nowy sezon artystyczny, a wraz z zespołem Krakus z AGH z Krakowa będzie reprezentować Polskę na największym w Chinach Opening Parade 2014 Shanghai Tourism Festival.

Gorzów-Echa koncertu w Herfordzie

Dzięki współpracy partnerskiej Gorzowa i Herfordu Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej wraz z dyrygent Moniką Wolińską miała okazję zaprezentować się naszym zachodnim sąsiadom podczas dwóch koncertów symfonicznych – 29 sierpnia w Herfordzie oraz 30 – w Bad Salzuflen.

Sukces gorzowskich tancerek

Od 22 do 29 sierpnia br. w Słonecznym Brzegu w Bułgarii odbywał się międzynarodowy festiwal ,,MY XXI Wiek''. Gorzów reprezentował Zespół Taneczny Kontra-Mini.

Gorzów-Wakacje dla dzieci z Sum

Dzieci z Sum na Ukrainie, partnerskiego miasta Gorzowa, spędzają wakacje w Ośrodku Wypoczynkowym Urzędu Miasta w Dziwnowie. Dziś odwiedziły Gorzów! Prezydent Tadeusz Jędrzejczak, podczas rozmowy w marcu tego roku z przedstawicielami władz Sum, wyraził solidarność z mieszkańcami partnerskiego miasta w związku z obecną sytuacją na Ukrainie. Jednocześnie zaproponował, by dzieci z Sum spędziły wakacje nad Morzem Bałtyckim w Ośrodku Wypoczynkowym Urzędu Miasta w Dziwnowie.

Zaproszenie do biblioteki w Gorzowie

Od drugiego września w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Z. Herberta w holu parteru można zobaczyć takie ciekawostki jak lawa z Etny na Sycylii, krymski nóż z drewna akacjowego czy rozgwiazdę (zasuszoną) z wód otaczających Islandię.

Gorzów-Zabrzmiał pierwszy szkolny dzwonek

W Filharmonii Gorzowskiej odbyła się pierwszego września, Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2014/2015. W obecności lubuskich parlamentarzystów, radnych Rady Miasta Gorzowa, pracowników oświaty i uczniów gorzowskich szkół, wiceprezydenci - Alina Nowak oraz Stefan Sejwa symbolicznie zadzwonili pierwszym w tym roku szkolnym dzwonkiem.

Straż miejska w Gorzowie ma już 23 lata

Cztery awanse i dziesięć nagród trafiło 27 sierpnia do strażników miejskich. Z okazji ich święta spotkał się z nimi prezydent Tadeusz Jędrzejczak. - Gdy byłem dzieckiem, marzyłem żeby zostać strażakiem. Teraz po latach myślę, że po części spełniłem swoje plany. Choć nie gaszę pożarów, to pomagam ludziom. Praca strażnika miejskiego jest ciężka, ale warto – mówił dziś awansowany na starszego strażnika Piotr Turek.

Gorzów - Czy przy ul. Hawelańskiej nadal kupimy książki?

Prezydent Tadeusz Jędrzejczak apelował do radnych, by podczas najbliższej sesji Rady Miasta wyrazili zgodę na bezprzetargowe zawarcie umowy najmu lokalu przy ul. Hawelańskiej 9-10 z Przedsiębiorstwem Hurtowo-Detalicznym „Książnica Polska”.

Medale dla młodzików z Gorzowa

Na bydgoskim torze Brdyujście od 22 do 24 sierpnia trwały Mistrzostwa Polski Młodzików. Zawodnicy ścigali się na dystansie 2000 metrów. Z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy MKKS Gorzów zdobywając cztery medale, dwa złote i dwa srebrne. Indywidualnie największą klasę pokazała Martyna Zielińska, która bezkonkurencyjnie i z wielką przewagą wywalczyła dwa złote medale.

Wizyta Helli Dunger-Löper w Gorzowie

Gorzów odwiedziła w piątek 22 sierpnia 2014 r. Hella Dunger-Löper, sekretarz stanu Berlina. Podczas spotkania z prezydentem Tadeuszem Jędrzejczakiem i sekretarzem miasta Jackiem Jeremiczem rozmawiała o współpracy Gorzowa z rządem Berlina, rozwojem Partnerstwa Odry oraz współpracy w zakresie administracji. Najważniejsze dla mieszkańców naszego miasta tematy dotyczyły rozwoju szlaków komunikacyjnych wodnych oraz kolejowych – Padł ważny polityczny sygnał. Mamy nadzieję, że wraz z nowym rozkładem jazdy pojawi się nowe połączenie Gorzów-Berlin- mówił w rozmowie z dziennikarzami Jacek Jeremicz, sekretarz miasta.

Gorzów - Polsko-niemiecki Sen nocy letniej

Gorzowscy aktorzy wraz z sąsiadami zza Odry wspólnie zagrają w Kostrzynie nad Odrą. Spektakl teatralny na terenie Twierdzy Kostrzyn jest kolejną inicjatywą realizowaną w ramach polsko-niemieckiego projektu. Pod gołym niebem, 29 sierpnia w romantycznych ruinach starego Kostrzyna rozegra się najbardziej znana komedia Shakespearea Sen nocy letniej. Hermia kocha Lizandra, ale to Demetriusz ma ją poślubić. Taka decyzję podjął jej ojciec. Jeśli tego nie zrobi i pójdzie za głosem serca , czeka ją śmieć lub w najlepszym przypadku dożywotnie odosobnienie w klasztorze. Jest jeszcze Helena. Ta kocha Demetriusza, ale bez wzajemności.

PolskiBus pojedzie przez Gorzów

Od piątego września dojedziemy do Szczecina, Wrocławia i Poznania już nawet za.. 2 zł! PolskiBus.com ogłosił uruchomienie nowych linii i wprowadził do siatki połączeń trzy nowe miasta: Wilno, Szczecin i... Gorzów. Zwiększył również częstotliwość na istniejących już trasach. Bilety można rezerwować od dzisiaj, tj. 20 sierpnia. PolskiBus.com to polski przewoźnik autokarowy. W jego ofercie pasażerowie znajdą szybkie i komfortowe połączenia międzymiastowe w Polsce i Europie. Bilety można kupić już od 1 zł + 1 zł opłaty rezerwacyjnej. Klienci powinni rezerwować bilety odpowiednio wcześniej, aby nabyć je w jak najkorzystniejszych cenach.

Gorzów - Prezydent odpowiada na propozycję połączenia powiatów

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Gorzowskiej proponuje: połączmy powiat ziemski z grodzkim. Prezydent szybko reaguje: to działania na szkodę miasta! I wydaje specjalne oświadczenie. Ireneusz Madej, Piotr Klatta oraz starosta powiatowy Józef Kruczkowski działający w Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Ziemi Gorzowskiej zaproponowali, by połączyć powiat ziemski z grodzkim. Oznaczałoby to utworzenie nowego powiatu, w którym miasto Gorzów stałoby się gminą Gorzów, a nie tak jak obecnie powiatem grodzkim i gminą. - Celem takiego działania jest ratowanie finansów powiatu, którego dług liczony jest w dziesiątkach milionów złotych. Propozycja jest reanimowana na potrzeby kampanii wyborczej i sprowadza się do rezygnacji Gorzowa ze statusu miasta na prawach powiatu - mówił prezydent Tadeusz Jędrzejczak.

Gorzów - Orkiestra pomaga budować szkołę

Muzycy gorzowskiej filharmonii wesprą Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem w tworzeniu profesjonalnej placówki dla swoich podopiecznych w dawnej siedzibie Domu Kultury Małyszyn.Budynek dla Stowarzyszenia przekazało Miasto, ale konieczny jest gruntowny remont. Dlatego organizatorzy koncertu chcą wesprzeć inicjatywę – Gra jest tym to co robimy najlepiej, dlatego chcemy dać to od siebie, żeby pomóc- mówił Paweł Wasilewski – lider sekcji kontrabasu.

Zielona Góra - Konkurs na najlepszą pracę magisterską

Fundacja „Bezpieczne Miasto” , Miasto Zielona Góra i Uniwersytet Zielonogórski ogłasza konkurs na najlepszą pracę magisterską z zakresu profilaktyki społecznej, resocjalizacji, poprawy bezpieczeństwa, warunków i jakości życia w mieście Zielona Góra.

Gorzów - Bezpłatne spotkanie z brytyjskimi partnerami handlowymi

Urząd Marszałkowski oraz Brytyjsko-Polska Izba Handlowa w Warszawie zaprasza na kolejne spotkanie, które odbędzie się 28 sierpnia o godz. 10.00 w budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, przy ul. Podgórnej 7 w Zielonej Górze (sala 108). Spotkanie poświęcone będzie współpracy z partnerami brytyjskimi w zakresie importu i eksportu.

Sommercamp 2014 r. w Gorzowie

Do 10 sierpnia gościliśmy w Gorzowie 110 uczestników obozu letniego Sommercamp. Młodzież reprezentowała m.in. Polskę Niemcy, Ukrainę i Włochy. Spotkaniu patronowało hasło „Obywatele 3,0 - Obywatele przyszłości”.

Gorzów-Miasto wzbogaciło się o nowe obiekty

Klamka zapadła. Przystań wioślarska, hala przy ul. Słowiańskiej i stadion lekkoatletyczny przy ul. Mickiewicza stały się własnością miasta. Ósmego sierpnia podpisano akt notarialny w obecności prezydenta Tadeusza Jędrzejczaka oraz prof. Jerzego Smorawińskiego, rektora Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Gorzów -Wiśniowy puchar lata - wyniki VI turnieju

Arek Nawrot i Radek Zadka "RadArki" drugi raz zwyciężyli w wakacyjnym turnieju siatkówki plażowej - Grand Prix o Wiśniowy Puchar lata. Na drugim miejscu uplasowali się Szaleni kierowcy - Adam Wiśniewski i Damian Belda, a na trzecim Krzeszyce - Grzegorz Turek i Szymon Marczyk. W zawodach wystartowało 13 zespołów.

ZEFIR zawiatał do Gorzowa

Szukasz pomysłu na to jak ciekawie spędzić czas? Wybierz się w rejs statkiem pasażerskim. ZEFIR zawitał na kilka dni do Gorzowa. Stacjonuje na Bulwarze Wschodnim.

Ruszył Jazda Coolturalna w Gorzowie!

Tegoroczna edycja Jazdy Coolturalnej to połączenie zajęć ze street artu, tańca oraz sztuki cyrkowej. Zajęcia, wzorem lat ubiegłych, będą się odbywały od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-14.00 oraz 15.00-17.00. Początek 4 sierpnia 2014 r.

Kolejne udogodnienia dla rowerzystów w Gorzowie

W najbliższych dniach zakończy się zmiana organizacji ruchu drogowego przy ulicy Koniawskiej i Poznańskiej. Na odcinku prawie dwóch kilometrów od ronda Poznańskiego do ronda Grobla wyznaczone zostaną pasy rowerowe przy obu krawędziach. Takie rozwiązanie pozwoli na przedłużenie istniejącego ciągu pieszo - rowerowego wzdłuż ulicy Grobla.

Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej na Woodstocku

W Kostrzynie nad Odra odbył się XX jubileuszowy Przystanek Woodstock. W tym roku już po raz drugi Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej zagrała podczas festiwalu.

Gorzowski szpital na Przystanku Woodstock

W Kostrzynie nad Odrą trwa 20. Jubileuszowy Przystanek Woodstock. Każdego roku bierze w nim udział kilkaset tysięcy ludzi z całego świata. Na czterech scenach w ciągu trzech festiwalowych dni zaprezentuje się ponad 70 zespołów. Ale Przystanek Woodstock to nie tylko muzyka. To też okazja do rozmów o zdrowiu i profilaktyce zdrowotnej. Swoje stoisko w Kostrzynie nad Odrą ma też Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie.

ISO dla gorzowskiego szpitala

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie to przedsiębiorstwo wiarygodne, działa w sposób zorganizowany i gwarantuje pacjentom powtarzalną wysoką jakość usług. Potwierdza to Certyfikat Jakości zgodny z wymaganiami normy PN-EN ISO 9001:2008, który szpital otrzymał 30 lipca z rąk Grzegorza Grabki, dyrektora Działu Certyfikacji Systemów TÜV Rheinland Polska sp. z o.o.

Martini Rage 2014 w Zielonej Górze

Już 30 lipca (środa) około godziny 18-ej na Rynku w Zielone Górze pojawią się pierwsze załogi największej imprezy motoryzacyjno-lifestylowej w Polsce - Martini Rage 2014. Nad wydarzeniem Patronat honorowy objął Prezydent miasta Zielona Góra.

Gorzów-Wymienią rury azbestowe i wybudują sieci kanalizacyjne

Usuną większość rur wykonanych z azbestu i wybudują kanalizację sanitarną w rejonie Zatorza. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji podpisało 28 lipca umowę z wykonawcą kontraktu - firmą Mazur Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych.

Nową zawodniczką KSSSE AZS PWSZ Gorzów została Jennifer Screen.

- Wiemy, że już wczoraj pojawiły się informacje prasowe, w których padało nazwisko Australijki. My jednak mamy zasadę, że dopóki nie mamy w garści kontraktu to staramy się nie zapeszać. W godzinach wieczornych na naszą skrzynkę mailową wpłynęła jednak podpisana umowa i wreszcie możemy oficjalnie podać nazwisko nowej zawodniczki - powiedział wiceprezes klubu Ireneusz Madej.

Gorzowianki jadą na Gypsy-Oriental Night

Anna Dębicka, wraz z córką Natalią oraz niemiecką artystką Kerstin Katjushą Kozubek wystąpią 25-27 lipca na wieczorze Gypsy-Oriental Night w Augsburgu organizowanym przez Sabuhe Shahna, właścicielkę największej szkoły tańca orientalnego w południowych Niemczech.

Gorzowianki na Międzynarodowym Festiwal Django Reinhardt

Już po raz czternasty w niemieckiej miejscowości Hildesheim odbył się Międzynarodowy Festiwal Django Reinhardt. Podczas imprezy swoje umiejętności zaprezentowały światowej klasy zespoły z Niemiec, Francji, Rosji, Korei, czy Holandii. Polskę reprezentowały dwie gorzowianki - Anna i Natalia Dębickie.

Strażnicy miejscy na Słowiance w Gorzowie

Od początku wakacji strażnicy miejscy biorą udział w cyklu spotkań z dziećmi uczestniczącymi w półkoloniach organizowanych przez Centrum Sportowo – Rehabilitacyjne SŁOWIANKA. Główną tematyką zajęć jest bezpieczeństwo w trakcie wakacyjnego wypoczynku.

Kontener Wolności dotarł do Gorzowa

Od 21 lipca, przez trzy dni, mieszkańcy Gorzowa mogą obejrzeć na Starym Rynku wystawę dotyczącą 25-lecia Wolności w Polsce. To również dobra okazja, by podzielić się własną historią nawiązującą do wydarzeń z 1989 roku.

Rzeźby zacumowały na Warcie w Gorzowie

Dwie rzeźby - Andrzeja Moskaluka i Adama Garnka - pojawiły się na nadwarciańskim bulwarze. Ekspozycje są nietypowe, bo... stanęły na wodzie. - Przygotowania trwały prawie dwa lata. Gdy w marcu podpisaliśmy umowę prace ruszyły pełną parą. Największym problemem, było opracowanie takiej technologii, która spowoduje, że instalacje utrzymają się na powierzchni. Wystawa jest przedsięwzięciem, które przyczyni się w naszym mieście do promocji rzeki - mówiła Danuta Błaszczak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sztuki.

Gorzów-Subnational Doing Business In Poland 2015

Przedstawiciele miasta, sądu oraz innych gorzowskich instytucji wzięli udział 16 lipca w spotkaniu mającym na celu omówienie wstępnych wyników badania pn. Subnational Doing Business in Poland, który był zorganizowany przez Bank Światowy we współpracy z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju oraz Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Spotkanie było również okazją do dyskusji na temat planowanych reform w zakresie poprawy środowiska biznesowego i regulacyjnego w mieście.

Gorzów - Powstrzymaj pijanego kierowcę!

Styczniowy wypadek w Kamieniu Pomorskim, w którym zginęło sześć osób, śmierć siedmiu nastolatków pod Chełmnem oraz dwóch dziewczynek pod Łukowem to tragedie, których można było uniknąć. We wszystkich przypadkach byli świadkowie, którzy wiedzieli, że osoba wsiadająca za kierownicę piła alkohol.

ALKS PWSZ Gorzów na Mistrzostwach Polski Juniorów

Z jednym złotym medalem i wieloma rekordami życiowymi wrócili reprezentanci ALKS PWSZ Gorzów z Mistrzostw Polski Juniorów. Zawody odbywały się od 13 do 15 lipca we Wrocławiu.

Gorzowianki na Międzynarodowym Festiwal Django Reinhardt

Już po raz 14-ty w miejscowości Hildesheim w Niemczech odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Django Reinhardt. Podczas imprezy swoje umiejętności zaprezentują światowej klasy zespoły m.in. z Niemiec, Francji, Rosji, Korei, czy Holandii. Polskę będą reprezentowały gorzowianki: Anna i Natalia Dębickie.

Wojewódzkie obchody święta policji w Gorzowie

Choć święto policji przypada na 24 lipca, to w Gorzowie jej wojewódzkie obchody odbyły się 16. Na Starym Rynku spotkali się dzisiaj lubuscy policjanci. Jak każdego roku wręczono wyróżnienia, awanse i odznaczenia.

Gorzów-Karolina Naja z dwoma srebrnymi medalami

W dniach 11-13 lipca 2014 roku w Brandenburgu odbyły się Mistrzostwa Europy Seniorów w kajakarstwie klasycznym.

Gorzów- XXVI edycja Międzynarodowych Spotkań Zespołów Cygańskich ROMANE DYVESA

Po raz pierwszy w historii festiwalu dwugodzinną transmisję przeprowadził drugi program Telewizji Polskiej. Obecność kamer, popularnych konferansjerów, znakomitych artystów w światłach kolorowej scenografii sprawiła, że był to wyjątkowy cygański wieczór.

Zielona Góra bez elektrośmieci

Dzięki zawarciu umowy o współpracy pomiędzy Urzędem Miasta a ElektroEko, na terenie Zielonej Góry, mieszkańcy mogą bezpłatnie i bez problemu pozbyć zalegających w domach elektrośmieci.

Muzyka w gorzowskiej Katedrze

10 lipca rozpoczął się III Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej ”Muzyka w Katedrze”. Cykl spotkań z muzyką kameralną i organową zaplanowano na każdy czwartek. Festiwal potrwa do 11 sierpnia.

Porozumienie podpisane w Gorzowie

10 lipca w gorzowskiej bibliotece podpisano trójstronną umowę, między samorządem województwa lubuskiego, miastem Gorzów oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Autyzmem. Chodzi o dofinansowania inwestycji budowy ośrodka dla dzieci autystycznych w Małyszynie.

Wojewódzkie Zawody dla Niepełnosprawnych w Drzonkowie

Piątego lipca w Drzonkowie odbyły się Wojewódzkie Zawody dla Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym. Nie mogło w nich zabraknąć zawodników Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych START. Gorzowianie zmierzyli się z reprezentantami AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Zrzeszeniem Sportowo-Rehabilitacyjnym Start w Zielonej Górze.

Aplikacja Bezpieczne Lubuskie

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Ziemi Lubuskiej przygotowana została darmowa aplikacja pod nazwą "Bezpieczne Lubuskie".

Ruszyły Miejskiego Centrum Kawałki w Gorzowie

Drugiego lipca ruszyły Miejskiego Centrum Kawałki. To okazja, by pokazać publicznie swój talent. Wejdź na profil Miejskiego Centrum Kawałki i zgłoś udział. Zapoznaj się z regulaminem i nie obawiaj się, że nie spełnisz jego warunków.

Wakacje z siatkówką plażową na Puszkina w Gorzowie

13 drużyn wystąpiło w pierwszym turnieju tegorocznej edycji wakacyjnego cyklu Grand Prix I LO o "Wiśniowy puchar lata" w siatkówce plażowej, który odbył się drugiego lipca.

Sukces zawodników z Gorzowa w Łucznictwie Niepełnosprawnych

Od 23 do 30 czerwca w Nowe Mesto nad Metui w Czechach odbywał się Ranking Światowy w Łucznictwie Niepełnosprawnych. W zawodach uczestniczyło 168 zawodników z 23 krajów.

LXXI sesja Rady Miasta Gorzowa

Podczas LXXI sesji Rady Miasta, radni podjęli uchwałę w sprawie połączenia Kamienicy Artystycznej Lamus z Miejskim Ośrodkiem Sztuki.

XXI Międzynarodowy Festiwal Tańca w Gorzowie

Reprezentanci między innymi Indonezji, Serbii, Nepalu i Indii przyjechali do Gorzowa. 11 zespołów tanecznych z dziewięciu krajów Europy i Azji pierwszego lipca na bulwarze zachodnim zainaugurowało Festiwal Tańca Folk Przystań 2014.

Urodziny Gorzowa

2 lipca obchodzono 757. rocznicę aktu założenia miasta przez margrabię Brandenburgii Alberta de Luge. W samo południe na placu Grunwaldzkim dzieci pomogły władzom miasta, by Dzwon Pokoju zabrzmiał wyjątkowo uroczyście.

Uroczysta sesja Rady Miasta Gorzowa

W sali kameralnej Filharmonii Gorzowskiej odbyła się dzisiaj, tj. drugiego lipca, uroczysta sesja Rady Miasta. W jej trakcie przyznano odznaki Honorowego Obywatela Miasta oraz Honorowe Medale Zasłużonego dla Kultury Polskiej.

Zawody BoneBreakers Day II w Gorzowie

28 czerwca 2014 r. na sali sportów walki KS Pretorian odbyła się druga edycja międzynarodowego grapplingowego turnieju BoneBreakers Day.

Tomasz Bagrowski wicemistrzem Polski

Trener gorzowskiego Klubu Sportów Walki SEKRET Tomasz Bagrowski został wicemistrzem Polski służb mundurowych w kickboxingu. Zawody rozegrane zostały w miniony weekend w Rzeszowie.

12 medali zawodników Startu Gorzów

Podczas Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec w Lekkoatletyce, które odbywały się od 20 do 22 czerwca w Berlinie, zawodnicy Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych Start zdobyli 12 medali.

Zachowaj Trzeźwy Umysł - nagrody w Gorzowie wręczone

Miasto Gorzów już od sześciu lat aktywnie uczestniczy w ogólnopolskiej kampanii “Zachowaj Trzeźwy Umysł”, której głównym celem jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych jako alternatywy wobec wielu patologii, szczególnie picia alkoholu i zażywania narkotyków.

Gorzów-Nagroda dla Barbary Szreder

Barbara Szreder, gorzowska animatorka kultury, otrzymała Nagrodę Pracy Organicznej im. Marii Konopnickiej. Przewodniczący kapituły decyzję uzasadnił energią twórczą i ogromnym wkładem wniesionym do kultury polskiej. Dziś prezydent Tadeusz Jędrzejczak, Wiceprezydent Alina Nowak i Jan Markuszewski-doradca prezydenta ds. kultury wręczyli jej kwiaty i podziękowali w imieniu swoim i mieszkańców.

Nagrody dla małych ekologów w Gorzowie

Prawie 300 uczniów i przedszkolaków z naszego regionu uczestniczyło w tym roku szkolnym w projekcie Lider Lubuskiej Edukacji Ekologicznej. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie przy Zespole Kształcenia Specjalnego nr 1 i Zespół Kształcenia Specjalnego nr 1.

Lubuski Laur Oświaty

Działania Lubuskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole na rzecz oświaty zostały docenione. Kapituła konkursu Lubuskiego Lauru Oświaty, organizowanego przez Sejmik Województwa Lubuskiego, wyróżniła stowarzyszenie w kategorii Jednostki Samorządu Terytorialnego i Stowarzyszenia.

Gorzów-Nie bójcie się marzeń!

Aleksander Doba, mieszkaniec Polic, przepłynął dwukrotnie kajakiem Ocean Atlantycki. 24 czerwca pojawił się w Gorzowie, by nurtem Warty i Odry dotrzeć do Szczecina, gdzie w piątek odbędzie się oficjalnie zakończenie jego podróży.

Kierunek Kostrzyńska…w Gorzowie

Firma DROSYSTEM z Wrocławia wykona dokumentację projektową przebudowy ulicy Kostrzyńskiej na odcinku o długości około dwóch kilometrów od placu Słonecznego do skrzyżowania z ulicą Dobrą. Prace potrwają rok.

Podwójny jubileusz w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie

W Teatrze im. Juliusza Osterwy obchodziliśmy 24 czerwca 15-lecie Ośrodka Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem oraz 5-lecie Przedszkola Specjalnego dla Dzieci z Autyzmem.

Gorzów doceniony za partnerstwo

Miasto Gorzów zdobyło tytuł finalisty w konkursie Samorządowy Lider Zarządzania 2014 - Razem dla Rozwoju w kategorii „Współpraca międzysamorządowa”.
stat4u