SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo lubuskie

Mali Gorzowiacy w Szanghaju i Pekinie

Od 11 do 22 września Zespół Tańca Ludowego Mali Gorzowiacy z Młodzieżowego Domu Kultury, będą uczestniczyli w festiwalu w Chinach. Tym samym rozpocznie nowy sezon artystyczny, a wraz z zespołem Krakus z AGH z Krakowa będzie reprezentować Polskę na największym w Chinach Opening Parade 2014 Shanghai Tourism Festival.

Gorzów-Echa koncertu w Herfordzie

Dzięki współpracy partnerskiej Gorzowa i Herfordu Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej wraz z dyrygent Moniką Wolińską miała okazję zaprezentować się naszym zachodnim sąsiadom podczas dwóch koncertów symfonicznych – 29 sierpnia w Herfordzie oraz 30 – w Bad Salzuflen.

Sukces gorzowskich tancerek

Od 22 do 29 sierpnia br. w Słonecznym Brzegu w Bułgarii odbywał się międzynarodowy festiwal ,,MY XXI Wiek''. Gorzów reprezentował Zespół Taneczny Kontra-Mini.

Gorzów-Wakacje dla dzieci z Sum

Dzieci z Sum na Ukrainie, partnerskiego miasta Gorzowa, spędzają wakacje w Ośrodku Wypoczynkowym Urzędu Miasta w Dziwnowie. Dziś odwiedziły Gorzów! Prezydent Tadeusz Jędrzejczak, podczas rozmowy w marcu tego roku z przedstawicielami władz Sum, wyraził solidarność z mieszkańcami partnerskiego miasta w związku z obecną sytuacją na Ukrainie. Jednocześnie zaproponował, by dzieci z Sum spędziły wakacje nad Morzem Bałtyckim w Ośrodku Wypoczynkowym Urzędu Miasta w Dziwnowie.

Zaproszenie do biblioteki w Gorzowie

Od drugiego września w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Z. Herberta w holu parteru można zobaczyć takie ciekawostki jak lawa z Etny na Sycylii, krymski nóż z drewna akacjowego czy rozgwiazdę (zasuszoną) z wód otaczających Islandię.

Gorzów-Zabrzmiał pierwszy szkolny dzwonek

W Filharmonii Gorzowskiej odbyła się pierwszego września, Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2014/2015. W obecności lubuskich parlamentarzystów, radnych Rady Miasta Gorzowa, pracowników oświaty i uczniów gorzowskich szkół, wiceprezydenci - Alina Nowak oraz Stefan Sejwa symbolicznie zadzwonili pierwszym w tym roku szkolnym dzwonkiem.

Straż miejska w Gorzowie ma już 23 lata

Cztery awanse i dziesięć nagród trafiło 27 sierpnia do strażników miejskich. Z okazji ich święta spotkał się z nimi prezydent Tadeusz Jędrzejczak. - Gdy byłem dzieckiem, marzyłem żeby zostać strażakiem. Teraz po latach myślę, że po części spełniłem swoje plany. Choć nie gaszę pożarów, to pomagam ludziom. Praca strażnika miejskiego jest ciężka, ale warto – mówił dziś awansowany na starszego strażnika Piotr Turek.

Gorzów - Czy przy ul. Hawelańskiej nadal kupimy książki?

Prezydent Tadeusz Jędrzejczak apelował do radnych, by podczas najbliższej sesji Rady Miasta wyrazili zgodę na bezprzetargowe zawarcie umowy najmu lokalu przy ul. Hawelańskiej 9-10 z Przedsiębiorstwem Hurtowo-Detalicznym „Książnica Polska”.

Medale dla młodzików z Gorzowa

Na bydgoskim torze Brdyujście od 22 do 24 sierpnia trwały Mistrzostwa Polski Młodzików. Zawodnicy ścigali się na dystansie 2000 metrów. Z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy MKKS Gorzów zdobywając cztery medale, dwa złote i dwa srebrne. Indywidualnie największą klasę pokazała Martyna Zielińska, która bezkonkurencyjnie i z wielką przewagą wywalczyła dwa złote medale.

Wizyta Helli Dunger-Löper w Gorzowie

Gorzów odwiedziła w piątek 22 sierpnia 2014 r. Hella Dunger-Löper, sekretarz stanu Berlina. Podczas spotkania z prezydentem Tadeuszem Jędrzejczakiem i sekretarzem miasta Jackiem Jeremiczem rozmawiała o współpracy Gorzowa z rządem Berlina, rozwojem Partnerstwa Odry oraz współpracy w zakresie administracji. Najważniejsze dla mieszkańców naszego miasta tematy dotyczyły rozwoju szlaków komunikacyjnych wodnych oraz kolejowych – Padł ważny polityczny sygnał. Mamy nadzieję, że wraz z nowym rozkładem jazdy pojawi się nowe połączenie Gorzów-Berlin- mówił w rozmowie z dziennikarzami Jacek Jeremicz, sekretarz miasta.

Gorzów - Polsko-niemiecki Sen nocy letniej

Gorzowscy aktorzy wraz z sąsiadami zza Odry wspólnie zagrają w Kostrzynie nad Odrą. Spektakl teatralny na terenie Twierdzy Kostrzyn jest kolejną inicjatywą realizowaną w ramach polsko-niemieckiego projektu. Pod gołym niebem, 29 sierpnia w romantycznych ruinach starego Kostrzyna rozegra się najbardziej znana komedia Shakespearea Sen nocy letniej. Hermia kocha Lizandra, ale to Demetriusz ma ją poślubić. Taka decyzję podjął jej ojciec. Jeśli tego nie zrobi i pójdzie za głosem serca , czeka ją śmieć lub w najlepszym przypadku dożywotnie odosobnienie w klasztorze. Jest jeszcze Helena. Ta kocha Demetriusza, ale bez wzajemności.

PolskiBus pojedzie przez Gorzów

Od piątego września dojedziemy do Szczecina, Wrocławia i Poznania już nawet za.. 2 zł! PolskiBus.com ogłosił uruchomienie nowych linii i wprowadził do siatki połączeń trzy nowe miasta: Wilno, Szczecin i... Gorzów. Zwiększył również częstotliwość na istniejących już trasach. Bilety można rezerwować od dzisiaj, tj. 20 sierpnia. PolskiBus.com to polski przewoźnik autokarowy. W jego ofercie pasażerowie znajdą szybkie i komfortowe połączenia międzymiastowe w Polsce i Europie. Bilety można kupić już od 1 zł + 1 zł opłaty rezerwacyjnej. Klienci powinni rezerwować bilety odpowiednio wcześniej, aby nabyć je w jak najkorzystniejszych cenach.

Gorzów - Prezydent odpowiada na propozycję połączenia powiatów

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Gorzowskiej proponuje: połączmy powiat ziemski z grodzkim. Prezydent szybko reaguje: to działania na szkodę miasta! I wydaje specjalne oświadczenie. Ireneusz Madej, Piotr Klatta oraz starosta powiatowy Józef Kruczkowski działający w Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Ziemi Gorzowskiej zaproponowali, by połączyć powiat ziemski z grodzkim. Oznaczałoby to utworzenie nowego powiatu, w którym miasto Gorzów stałoby się gminą Gorzów, a nie tak jak obecnie powiatem grodzkim i gminą. - Celem takiego działania jest ratowanie finansów powiatu, którego dług liczony jest w dziesiątkach milionów złotych. Propozycja jest reanimowana na potrzeby kampanii wyborczej i sprowadza się do rezygnacji Gorzowa ze statusu miasta na prawach powiatu - mówił prezydent Tadeusz Jędrzejczak.

Gorzów - Orkiestra pomaga budować szkołę

Muzycy gorzowskiej filharmonii wesprą Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem w tworzeniu profesjonalnej placówki dla swoich podopiecznych w dawnej siedzibie Domu Kultury Małyszyn.Budynek dla Stowarzyszenia przekazało Miasto, ale konieczny jest gruntowny remont. Dlatego organizatorzy koncertu chcą wesprzeć inicjatywę – Gra jest tym to co robimy najlepiej, dlatego chcemy dać to od siebie, żeby pomóc- mówił Paweł Wasilewski – lider sekcji kontrabasu.

Zielona Góra - Konkurs na najlepszą pracę magisterską

Fundacja „Bezpieczne Miasto” , Miasto Zielona Góra i Uniwersytet Zielonogórski ogłasza konkurs na najlepszą pracę magisterską z zakresu profilaktyki społecznej, resocjalizacji, poprawy bezpieczeństwa, warunków i jakości życia w mieście Zielona Góra.

Gorzów - Bezpłatne spotkanie z brytyjskimi partnerami handlowymi

Urząd Marszałkowski oraz Brytyjsko-Polska Izba Handlowa w Warszawie zaprasza na kolejne spotkanie, które odbędzie się 28 sierpnia o godz. 10.00 w budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, przy ul. Podgórnej 7 w Zielonej Górze (sala 108). Spotkanie poświęcone będzie współpracy z partnerami brytyjskimi w zakresie importu i eksportu.

Sommercamp 2014 r. w Gorzowie

Do 10 sierpnia gościliśmy w Gorzowie 110 uczestników obozu letniego Sommercamp. Młodzież reprezentowała m.in. Polskę Niemcy, Ukrainę i Włochy. Spotkaniu patronowało hasło „Obywatele 3,0 - Obywatele przyszłości”.

Gorzów-Miasto wzbogaciło się o nowe obiekty

Klamka zapadła. Przystań wioślarska, hala przy ul. Słowiańskiej i stadion lekkoatletyczny przy ul. Mickiewicza stały się własnością miasta. Ósmego sierpnia podpisano akt notarialny w obecności prezydenta Tadeusza Jędrzejczaka oraz prof. Jerzego Smorawińskiego, rektora Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Gorzów -Wiśniowy puchar lata - wyniki VI turnieju

Arek Nawrot i Radek Zadka "RadArki" drugi raz zwyciężyli w wakacyjnym turnieju siatkówki plażowej - Grand Prix o Wiśniowy Puchar lata. Na drugim miejscu uplasowali się Szaleni kierowcy - Adam Wiśniewski i Damian Belda, a na trzecim Krzeszyce - Grzegorz Turek i Szymon Marczyk. W zawodach wystartowało 13 zespołów.

ZEFIR zawiatał do Gorzowa

Szukasz pomysłu na to jak ciekawie spędzić czas? Wybierz się w rejs statkiem pasażerskim. ZEFIR zawitał na kilka dni do Gorzowa. Stacjonuje na Bulwarze Wschodnim.

Ruszył Jazda Coolturalna w Gorzowie!

Tegoroczna edycja Jazdy Coolturalnej to połączenie zajęć ze street artu, tańca oraz sztuki cyrkowej. Zajęcia, wzorem lat ubiegłych, będą się odbywały od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-14.00 oraz 15.00-17.00. Początek 4 sierpnia 2014 r.

Kolejne udogodnienia dla rowerzystów w Gorzowie

W najbliższych dniach zakończy się zmiana organizacji ruchu drogowego przy ulicy Koniawskiej i Poznańskiej. Na odcinku prawie dwóch kilometrów od ronda Poznańskiego do ronda Grobla wyznaczone zostaną pasy rowerowe przy obu krawędziach. Takie rozwiązanie pozwoli na przedłużenie istniejącego ciągu pieszo - rowerowego wzdłuż ulicy Grobla.

Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej na Woodstocku

W Kostrzynie nad Odra odbył się XX jubileuszowy Przystanek Woodstock. W tym roku już po raz drugi Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej zagrała podczas festiwalu.

Gorzowski szpital na Przystanku Woodstock

W Kostrzynie nad Odrą trwa 20. Jubileuszowy Przystanek Woodstock. Każdego roku bierze w nim udział kilkaset tysięcy ludzi z całego świata. Na czterech scenach w ciągu trzech festiwalowych dni zaprezentuje się ponad 70 zespołów. Ale Przystanek Woodstock to nie tylko muzyka. To też okazja do rozmów o zdrowiu i profilaktyce zdrowotnej. Swoje stoisko w Kostrzynie nad Odrą ma też Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie.

ISO dla gorzowskiego szpitala

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie to przedsiębiorstwo wiarygodne, działa w sposób zorganizowany i gwarantuje pacjentom powtarzalną wysoką jakość usług. Potwierdza to Certyfikat Jakości zgodny z wymaganiami normy PN-EN ISO 9001:2008, który szpital otrzymał 30 lipca z rąk Grzegorza Grabki, dyrektora Działu Certyfikacji Systemów TÜV Rheinland Polska sp. z o.o.

Martini Rage 2014 w Zielonej Górze

Już 30 lipca (środa) około godziny 18-ej na Rynku w Zielone Górze pojawią się pierwsze załogi największej imprezy motoryzacyjno-lifestylowej w Polsce - Martini Rage 2014. Nad wydarzeniem Patronat honorowy objął Prezydent miasta Zielona Góra.

Gorzów-Wymienią rury azbestowe i wybudują sieci kanalizacyjne

Usuną większość rur wykonanych z azbestu i wybudują kanalizację sanitarną w rejonie Zatorza. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji podpisało 28 lipca umowę z wykonawcą kontraktu - firmą Mazur Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych.

Nową zawodniczką KSSSE AZS PWSZ Gorzów została Jennifer Screen.

- Wiemy, że już wczoraj pojawiły się informacje prasowe, w których padało nazwisko Australijki. My jednak mamy zasadę, że dopóki nie mamy w garści kontraktu to staramy się nie zapeszać. W godzinach wieczornych na naszą skrzynkę mailową wpłynęła jednak podpisana umowa i wreszcie możemy oficjalnie podać nazwisko nowej zawodniczki - powiedział wiceprezes klubu Ireneusz Madej.

Gorzowianki jadą na Gypsy-Oriental Night

Anna Dębicka, wraz z córką Natalią oraz niemiecką artystką Kerstin Katjushą Kozubek wystąpią 25-27 lipca na wieczorze Gypsy-Oriental Night w Augsburgu organizowanym przez Sabuhe Shahna, właścicielkę największej szkoły tańca orientalnego w południowych Niemczech.

Gorzowianki na Międzynarodowym Festiwal Django Reinhardt

Już po raz czternasty w niemieckiej miejscowości Hildesheim odbył się Międzynarodowy Festiwal Django Reinhardt. Podczas imprezy swoje umiejętności zaprezentowały światowej klasy zespoły z Niemiec, Francji, Rosji, Korei, czy Holandii. Polskę reprezentowały dwie gorzowianki - Anna i Natalia Dębickie.

Strażnicy miejscy na Słowiance w Gorzowie

Od początku wakacji strażnicy miejscy biorą udział w cyklu spotkań z dziećmi uczestniczącymi w półkoloniach organizowanych przez Centrum Sportowo – Rehabilitacyjne SŁOWIANKA. Główną tematyką zajęć jest bezpieczeństwo w trakcie wakacyjnego wypoczynku.

Kontener Wolności dotarł do Gorzowa

Od 21 lipca, przez trzy dni, mieszkańcy Gorzowa mogą obejrzeć na Starym Rynku wystawę dotyczącą 25-lecia Wolności w Polsce. To również dobra okazja, by podzielić się własną historią nawiązującą do wydarzeń z 1989 roku.

Rzeźby zacumowały na Warcie w Gorzowie

Dwie rzeźby - Andrzeja Moskaluka i Adama Garnka - pojawiły się na nadwarciańskim bulwarze. Ekspozycje są nietypowe, bo... stanęły na wodzie. - Przygotowania trwały prawie dwa lata. Gdy w marcu podpisaliśmy umowę prace ruszyły pełną parą. Największym problemem, było opracowanie takiej technologii, która spowoduje, że instalacje utrzymają się na powierzchni. Wystawa jest przedsięwzięciem, które przyczyni się w naszym mieście do promocji rzeki - mówiła Danuta Błaszczak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sztuki.

Gorzów-Subnational Doing Business In Poland 2015

Przedstawiciele miasta, sądu oraz innych gorzowskich instytucji wzięli udział 16 lipca w spotkaniu mającym na celu omówienie wstępnych wyników badania pn. Subnational Doing Business in Poland, który był zorganizowany przez Bank Światowy we współpracy z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju oraz Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Spotkanie było również okazją do dyskusji na temat planowanych reform w zakresie poprawy środowiska biznesowego i regulacyjnego w mieście.

Gorzów - Powstrzymaj pijanego kierowcę!

Styczniowy wypadek w Kamieniu Pomorskim, w którym zginęło sześć osób, śmierć siedmiu nastolatków pod Chełmnem oraz dwóch dziewczynek pod Łukowem to tragedie, których można było uniknąć. We wszystkich przypadkach byli świadkowie, którzy wiedzieli, że osoba wsiadająca za kierownicę piła alkohol.

ALKS PWSZ Gorzów na Mistrzostwach Polski Juniorów

Z jednym złotym medalem i wieloma rekordami życiowymi wrócili reprezentanci ALKS PWSZ Gorzów z Mistrzostw Polski Juniorów. Zawody odbywały się od 13 do 15 lipca we Wrocławiu.

Gorzowianki na Międzynarodowym Festiwal Django Reinhardt

Już po raz 14-ty w miejscowości Hildesheim w Niemczech odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Django Reinhardt. Podczas imprezy swoje umiejętności zaprezentują światowej klasy zespoły m.in. z Niemiec, Francji, Rosji, Korei, czy Holandii. Polskę będą reprezentowały gorzowianki: Anna i Natalia Dębickie.

Wojewódzkie obchody święta policji w Gorzowie

Choć święto policji przypada na 24 lipca, to w Gorzowie jej wojewódzkie obchody odbyły się 16. Na Starym Rynku spotkali się dzisiaj lubuscy policjanci. Jak każdego roku wręczono wyróżnienia, awanse i odznaczenia.

Gorzów-Karolina Naja z dwoma srebrnymi medalami

W dniach 11-13 lipca 2014 roku w Brandenburgu odbyły się Mistrzostwa Europy Seniorów w kajakarstwie klasycznym.

Gorzów- XXVI edycja Międzynarodowych Spotkań Zespołów Cygańskich ROMANE DYVESA

Po raz pierwszy w historii festiwalu dwugodzinną transmisję przeprowadził drugi program Telewizji Polskiej. Obecność kamer, popularnych konferansjerów, znakomitych artystów w światłach kolorowej scenografii sprawiła, że był to wyjątkowy cygański wieczór.

Zielona Góra bez elektrośmieci

Dzięki zawarciu umowy o współpracy pomiędzy Urzędem Miasta a ElektroEko, na terenie Zielonej Góry, mieszkańcy mogą bezpłatnie i bez problemu pozbyć zalegających w domach elektrośmieci.

Muzyka w gorzowskiej Katedrze

10 lipca rozpoczął się III Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej ”Muzyka w Katedrze”. Cykl spotkań z muzyką kameralną i organową zaplanowano na każdy czwartek. Festiwal potrwa do 11 sierpnia.

Porozumienie podpisane w Gorzowie

10 lipca w gorzowskiej bibliotece podpisano trójstronną umowę, między samorządem województwa lubuskiego, miastem Gorzów oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Autyzmem. Chodzi o dofinansowania inwestycji budowy ośrodka dla dzieci autystycznych w Małyszynie.

Wojewódzkie Zawody dla Niepełnosprawnych w Drzonkowie

Piątego lipca w Drzonkowie odbyły się Wojewódzkie Zawody dla Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym. Nie mogło w nich zabraknąć zawodników Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych START. Gorzowianie zmierzyli się z reprezentantami AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Zrzeszeniem Sportowo-Rehabilitacyjnym Start w Zielonej Górze.

Aplikacja Bezpieczne Lubuskie

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Ziemi Lubuskiej przygotowana została darmowa aplikacja pod nazwą "Bezpieczne Lubuskie".

Ruszyły Miejskiego Centrum Kawałki w Gorzowie

Drugiego lipca ruszyły Miejskiego Centrum Kawałki. To okazja, by pokazać publicznie swój talent. Wejdź na profil Miejskiego Centrum Kawałki i zgłoś udział. Zapoznaj się z regulaminem i nie obawiaj się, że nie spełnisz jego warunków.

Wakacje z siatkówką plażową na Puszkina w Gorzowie

13 drużyn wystąpiło w pierwszym turnieju tegorocznej edycji wakacyjnego cyklu Grand Prix I LO o "Wiśniowy puchar lata" w siatkówce plażowej, który odbył się drugiego lipca.

Sukces zawodników z Gorzowa w Łucznictwie Niepełnosprawnych

Od 23 do 30 czerwca w Nowe Mesto nad Metui w Czechach odbywał się Ranking Światowy w Łucznictwie Niepełnosprawnych. W zawodach uczestniczyło 168 zawodników z 23 krajów.

LXXI sesja Rady Miasta Gorzowa

Podczas LXXI sesji Rady Miasta, radni podjęli uchwałę w sprawie połączenia Kamienicy Artystycznej Lamus z Miejskim Ośrodkiem Sztuki.

XXI Międzynarodowy Festiwal Tańca w Gorzowie

Reprezentanci między innymi Indonezji, Serbii, Nepalu i Indii przyjechali do Gorzowa. 11 zespołów tanecznych z dziewięciu krajów Europy i Azji pierwszego lipca na bulwarze zachodnim zainaugurowało Festiwal Tańca Folk Przystań 2014.

Urodziny Gorzowa

2 lipca obchodzono 757. rocznicę aktu założenia miasta przez margrabię Brandenburgii Alberta de Luge. W samo południe na placu Grunwaldzkim dzieci pomogły władzom miasta, by Dzwon Pokoju zabrzmiał wyjątkowo uroczyście.

Uroczysta sesja Rady Miasta Gorzowa

W sali kameralnej Filharmonii Gorzowskiej odbyła się dzisiaj, tj. drugiego lipca, uroczysta sesja Rady Miasta. W jej trakcie przyznano odznaki Honorowego Obywatela Miasta oraz Honorowe Medale Zasłużonego dla Kultury Polskiej.

Zawody BoneBreakers Day II w Gorzowie

28 czerwca 2014 r. na sali sportów walki KS Pretorian odbyła się druga edycja międzynarodowego grapplingowego turnieju BoneBreakers Day.

Tomasz Bagrowski wicemistrzem Polski

Trener gorzowskiego Klubu Sportów Walki SEKRET Tomasz Bagrowski został wicemistrzem Polski służb mundurowych w kickboxingu. Zawody rozegrane zostały w miniony weekend w Rzeszowie.

12 medali zawodników Startu Gorzów

Podczas Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec w Lekkoatletyce, które odbywały się od 20 do 22 czerwca w Berlinie, zawodnicy Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych Start zdobyli 12 medali.

Zachowaj Trzeźwy Umysł - nagrody w Gorzowie wręczone

Miasto Gorzów już od sześciu lat aktywnie uczestniczy w ogólnopolskiej kampanii “Zachowaj Trzeźwy Umysł”, której głównym celem jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych jako alternatywy wobec wielu patologii, szczególnie picia alkoholu i zażywania narkotyków.

Gorzów-Nagroda dla Barbary Szreder

Barbara Szreder, gorzowska animatorka kultury, otrzymała Nagrodę Pracy Organicznej im. Marii Konopnickiej. Przewodniczący kapituły decyzję uzasadnił energią twórczą i ogromnym wkładem wniesionym do kultury polskiej. Dziś prezydent Tadeusz Jędrzejczak, Wiceprezydent Alina Nowak i Jan Markuszewski-doradca prezydenta ds. kultury wręczyli jej kwiaty i podziękowali w imieniu swoim i mieszkańców.

Nagrody dla małych ekologów w Gorzowie

Prawie 300 uczniów i przedszkolaków z naszego regionu uczestniczyło w tym roku szkolnym w projekcie Lider Lubuskiej Edukacji Ekologicznej. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie przy Zespole Kształcenia Specjalnego nr 1 i Zespół Kształcenia Specjalnego nr 1.

Lubuski Laur Oświaty

Działania Lubuskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole na rzecz oświaty zostały docenione. Kapituła konkursu Lubuskiego Lauru Oświaty, organizowanego przez Sejmik Województwa Lubuskiego, wyróżniła stowarzyszenie w kategorii Jednostki Samorządu Terytorialnego i Stowarzyszenia.

Gorzów-Nie bójcie się marzeń!

Aleksander Doba, mieszkaniec Polic, przepłynął dwukrotnie kajakiem Ocean Atlantycki. 24 czerwca pojawił się w Gorzowie, by nurtem Warty i Odry dotrzeć do Szczecina, gdzie w piątek odbędzie się oficjalnie zakończenie jego podróży.

Kierunek Kostrzyńska…w Gorzowie

Firma DROSYSTEM z Wrocławia wykona dokumentację projektową przebudowy ulicy Kostrzyńskiej na odcinku o długości około dwóch kilometrów od placu Słonecznego do skrzyżowania z ulicą Dobrą. Prace potrwają rok.

Podwójny jubileusz w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie

W Teatrze im. Juliusza Osterwy obchodziliśmy 24 czerwca 15-lecie Ośrodka Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem oraz 5-lecie Przedszkola Specjalnego dla Dzieci z Autyzmem.

Gorzów doceniony za partnerstwo

Miasto Gorzów zdobyło tytuł finalisty w konkursie Samorządowy Lider Zarządzania 2014 - Razem dla Rozwoju w kategorii „Współpraca międzysamorządowa”.

Jak handlować w Gorzowie?

Zarządzeniem Prezydenta Miasta nr /III/2014 z dnia 27 maja 2014r. wyznaczono teren „ CENTRUM” określony następującymi ulicami: Dworcowa, Orląt Lwowskich, Estkowskiego, Kosynierów Gdyńskich, Łokietka, Drzymały, Jagiełły (do skrzyżowania z ulicami Walczaka i Warszawską), Cichońskiego, Nadbrzeżna, Spichrzowa, Składowa, Most Staromiejski, Wał Okrężny (do skrzyżowania z ul. Grobla), Grobla (od ul. Wał Okrężny do Galerii Nova Park), Rondo Św. Jerzego, Przemysłowa (za wjazdem do dyskontu ), Fabryczna (od ul. Wawrzyniaka do Ronda Św. Jerzego) w którym dopuszcza się handel wyłącznie w wyznaczonych miejscach w pasach drogowych i na gruntach gminnych w granicach administracyjnych Miasta Gorzowa Wlkp. będących w zarządzie Prezydenta Miasta tj.:

Nowe serce lubuskiej PSP w Gorzowie

Po trwającej półtora roku budowie, otwarto nowe wojewódzkie stanowiska kierowania przy Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie. W uroczystości zorganizowanej w Dniu Strażaka, uczestniczył prezydent Tadeusz Jędrzejczak.

„REDUKCJA EMISJI ZANIECZYSZCZEŃ POWIETRZA W ŚRÓDMIEŚCIU GORZOWA WLKP.”

Celem projektu jest ograniczenie emisji zanieczyszczeń powietrza poprzez likwidację wysokoemisyjnych systemów zaopatrzenia w energię cieplną (piece kaflowe, c.o. etażowe węglowe) na obszarze o przekroczonych dopuszczalnych poziomach zanieczyszczeń – w śródmieściu Gorzowa Wlkp. (dzielnica Nowe Miasto).

Prezydent Zielonej Góry dziękuje mieszkańcom!

18 maja 2014 roku odbyło się referendum na temat połączenia Miasta i Gminy Zielona Góra. Większość mieszkańców gminy, którzy oddali swoje głosy (frekwencja – 55,18) opowiedziało się za integracją obu samorządów: 53,45 proc. - za połączeniem. 46,54 proc. - przeciw.

Dziwnów miastem partnerskim Gorzowa

Rada Miasta i Gminy Dziwnów 12 maja 2014 r. podjęła uchwałę dotyczącą porozumienia z Gorzowem w sprawie współpracy obu samorządów.

Gorzów - 105 urodziny Józefa Pławskiego

Takie jubileusze to rzadkość.  W gorzowskim Urzędzie Stanu Cywilnego odbyło się spotkanie urodzinowe Pana Józefa Pławskiego. Był tort, szampan, życzenia i wiele wzruszeń.

Gorzowskie ZUO nagrodzone!

Podczas VI Europejskiego Kongresu Gospodarczego, 8 maja w Katowicach, gorzowski Zakład Utylizacji Odpadów otrzymał nagrodę w konkursie Top Inwestycje Komunalne

Gorzów na mapie kolejowej Polski i Europy”.

W Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie, prezydent miasta Tadeusz Jędrzejczak spotkał się z mieszkańcami podczas konferencji „Gorzów na mapie kolejowej Polski i Europy”.

To już 10 lat Polski w Unii Europejskiej-obchody w Gorzowie

- Bądźmy dumni, że jesteśmy częścią Euroregionu - mówił prezydent Tadeusz Jędrzejczak w trakcie konferencji, która odbyła się piątego maja w Filharmonii Gorzowskiej z okazji 10-lecia Polski w Unii Europejskiej.

Doceniony gorzowski magistrat

Miasto Gorzów zdobyło tytuł finalisty w konkursie, Samorządowy Lider Zarządzania 2014 Samorząd jako pracodawca. 11 kwietnia wręczono nagrody, o tytuł laureata walczyło 16 projektów z całej Polski.

W Gorzowie wyremontują "Małyszyn"

Tadeusz Jędrzejczak, prezydent Gorzowa podpisał z przedstawicielami Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem porozumienie w sprawie dofinansowania remontu budynku po byłym Domu Kultury „Małyszyn”.

Gorzowska zorza polarna najlepsza!

Trzy licealistki z Gorzowa wygrały 30 tys. euro. Jak to zrobiły? Wszystko zaczęło się od lekcji fizyki i pytania, czy w mieście można stworzyć zorzę polarną? Z dziewczętami, które nie boją się wyzwań w Pałacyku Ślubów trzeciego kwietnia, spotkali się: prezydent Tadeusz Jędrzejczak, wiceprezydent Alina Nowak oraz dyrektor Wydziału Edukacji Adam Kozłowski.

W Gorzowie powstanie system odprowadzania deszczówki

Prawie 57 mln zł. będzie kosztowała budowa systemu odprowadzania wód opadowych z rejonu zachodniej części Gorzowa. W połowie inwestycja zostanie dofinansowana z rezerwy celowej budżetu państwa. Tadeusz Jędrzejczak, prezydent Gorzowa i Jerzy Ostrouch, wojewoda lubuski podpisali umowę, która gwarantuje miastu wsparcie finansowe.

Prawie 50 mln euro na ZIT-y w Gorzowie

Po kilkunastu miesiącach miasto Gorzów zakończyło negocjacje z Zarządem Województwa Lubuskiego dotyczące Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Opłaciło się, bo skutkiem tego jest zwiększenie środków finansowych, które pozwolą na realizację strategicznych dla miasta i okolicznych gmin projektów. Z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego trafi do nas o dodatkowe 18 mln 800 tys. euro.   

Podziękowania dla burmistrza Herfordu

Prezydent Tadeusz Jędrzejczak oraz sekretarz miasta Jacek Jeremicz osobiście podziękowali Bruno Wollbrinkowi, burmistrzowi miasta Herford, za wieloletnią współpracę, a także poświęcenie na rzecz wspólnie podejmowanych polsko-niemieckich inicjatyw. Do spotkania doszło 25 marca w Herfordzie.

Wyróżnienie Miasta Gorzowa w rankingu dwutygodnika Wspólnota za wyjątkową efektywność wydatków na oświatę

24-25 marca w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Samorządu i Oświaty „Edukacja Przyszłości”. Konferencja skierowana była do przedstawicieli samorządów, dyrektorów szkół i wszystkich osób zainteresowanych funkcjonowaniem oświaty w Polsce. W trakcie konferencji dyskutowano między innymi na tematy związane z jakością oświaty, kierunkami jej rozwoju, jak i jej przyszłości. Rozmawiano o finansowaniu, cyfryzacji, ewaluacji i jakości kształcenia.

Nowoczesny dworzec dla Gorzowa

Prezydent Tadeusz Jędrzejczak i Krzysztof Częstochowski, prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej, 20 marca podpisali list intencyjny dotyczący współpracy w sprawie nabycia nieruchomości na cele publicznego transportu zbiorowego.

Sukces Gorzowa na Poloniadzie

Jury składające się z dziennikarzy oraz specjalistów od marketingu, z wieloletnim doświadczeniem we współpracy z samorządami przyznało miastu pierwszą nagrodę w kategorii Kreator Kultury.

Coraz bliżej do Centrum Edukacji Zawodowej w Gorzowie

Umowa z wykonawcą koncepcji zagospodarowania terenów poszpitalnych przy ul. Warszawskiej na potrzeby Centrum Edukacji Zawodowej w Gorzowie podpisana! Najpóźniej do 10 czerwca wykona ją architekt Leszek Horodyski. Utworzenie Centrum Edukacji Zawodowej ma podnieść jakość pracy i atrakcyjność szkół prowadzących kształcenie w zawodach i zachęcić gimnazjalistów do kontynuowania w nich nauki.

Gorzów pomoże ukraińskim dzieciom

Dzieci z Sum na Ukrainie, partnerskiego miasta Gorzowa, spędzą wakacje w Ośrodku Wypoczynkowym Urzędu Miasta w Dziwnowie

Porozumienie Miasta Gorzowa z AWF-em w Poznaniu

Kolejny krok do utworzenia Akademii Gorzowskiej! 27 lutego w Urzędzie Miasta, prezydent Tadeusz Jędrzejczak oraz prof. Jerzy Smorawiński, rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, podpisali porozumienie na rzecz wyodrębnienia ze struktur AWF gorzowskiego Wydziału Kultury Fizycznej. 

W Gorzowie wygrali telewizory z TPV

W tym roku Gorzowskie Wiadomości Samorządowe obchodzą jubileusz 15-lecia. Pierwszy numer bezpłatnego miejskiego miesięcznika ukazał się w grudniu 1999 r.

Gorzów modernizuje ulice

12 lutego 2014 r. nastąpił odbiór końcowy robót obejmujących przebudowę ulic - Władysława IV, Saskiej i Batorego.

Gorzów uczci 25-lecie Wolności

W tym roku przypada 25-lecie rozpoczęcia transformacji systemowej w Polsce. Czerwcowe wybory w 1989 roku umożliwiły przeprowadzenie reform ustrojowych, gospodarczych i społecznych. To właśnie to wydarzenie otworzyło drogę naszemu krajowi do demokracji oraz pierwszych pełnych wolnych wyborów samorządowych.
stat4u