SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo łódzkie

Wiele pomysłów od młodzieży w Łodzi

Minęły kolejne dwie lekcje z budżetem obywatelskim. Tym razem w UMŁ gościło XXV LO i I LO. Podczas „lekcji obywatelskich" w UMŁ uczniowie ćwiczą składanie wniosków do budżetu obywatelskiego, tak by sami mogli wziąć udział w kolejnej edycji projektu. Wnioski składać mogą bowiem wszyscy łodzianie bez względu na wiek, a głos oddawać osoby już 16-letnie.

Sukces dobrym przykładem w Łodzi

Zbigniew Bródka, mistrz olimpijski z Soczi wygrał ostatnią edycję plebiscytu „Łódzkie Sukcesu". Mistrz w łyżwiarstwie szybkim przyjął gratulacje od przedstawicieli miasta i województwa: wiceprezydenta Krzysztofa Piątkowskiego, wojewody łódzkiego Jolanty Chełmińskiej oraz marszałka Witolda Stępnia.

Rowerem przez Łódź

Mamy już 85,7 km dróg i pasów rowerowych, 10,5 km przybyło w 2013 roku, a w tym powstanie kolejnych ponad 20 km - takie informacje przekazano na konferencji prasowej z udziałem pierwszego wiceprezydenta Łodzi Marka Cieślaka. W sumie będzie to już ponad 100 km szlaków rowerowych przy jednoczesnej rozbudowie infrastruktury.

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska promowała w Brukseli łódzkie starania o International Expo 2022.

Centralnym punktem programu było otwarcie wystawy poświęconej rewitalizacji, ale w programie znalazło się też kilka spotkań z osobami odpowiedzialnymi w Unii Europejskiej za rozwój miast.

Co mówi Karski dziś? – Do nas! Konkurs Oratorski w Łodzi

W Łodzi odbył się finał III edycji Konkursu Oratorskiego Oratoriada zorganizowany w czwartek 20 marca 2014 r. w Publicznym Gimnazjum nr 18 im. prof. Jana Karskiego przy ul. Mostowskiego 23/27. W zmaganiach uczestniczyli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Łodzi, Zgierza i Konstantynowa Łódzkiego.

Łódź inwestuje w miejskie przychodnie

W 2013 roku ZOZ-Polesie otrzymał blisko 2,8mln zł na dostosowanie bazy technicznej przychodni przy ul. Maratońskiej 71 i ul. Kusocińskiego 140 do wymogów NFZ.

Zabytkowa przestrzeń dla kreatywnych w Łodzi

- Art_Inkubator jest kolejnym obok Księżego Młyna miejscem, w którym widać, jak zmienia się pofabryczna Łódź, jak zmienia się nasza cenna przestrzeń historyczna. Wkrótce zabytkowe mury, w których się znajdujemy, dzięki kreatywnym przedsiębiorcom zyskają nową jakość - mówiła na konferencji prasowej w Art_Inkubatorze wiceprezydent Agnieszka Nowak.

Zmiany w łódzkim ZOO

Wybieg dla lemurów, wyremontowane wejście do zoo i monitoring - to najważniejsze inwestycje 2013 roku w miejskim ogrodzie zoologicznym. Ich koszt zamyka się kwotą 2,7 miliona złotych. W tym roku skala inwestycji ma osiągnąć 10 milionów.

Bohaterowie znad Warty i Widawki uczczeni w Łodzi

Mija 75 rocznica utworzenia Armii „Łódź". Jej żołnierze toczyli bohaterskie walki w kampanii wrześniowej o utrzymanie linii Warty i Widawki.

W Łodzi obraduje II Kongres Kobiet

Kilkaset uczestniczek dyskutuje o szansach kobiet we wspólnej Europie. Celem kongresu jest integracja środowiska kobiecego i inspirowanie do wzajemnej pomocy, wspierania oraz wymiany doświadczeń.

„Kolorowa Tolerancja” zamiast nienawiści w Łodzi

Po raz 15. ruszyła w Łodzi wiosenna akcja „Kolorowa tolerancja”, która propaguje idee dialogu, równości i wzajemnego szacunku.

Będą pieniądze na trasę W-Z

Projekt budowy trasy W-Z nie jest zagrożony, zostanie zrealizowany do końca. Ze względów finansowych nie będzie przerwany - powiedział wiceprezydent Marek Cieślak, odnosząc się do informacji, że oferty firm złożone w przetargu na wykonanie kolejnych odcinków trasy są wyższe, niż zakładało miasto.

Budżet obywatelski w Łodzi na warsztacie naukowców

Budżet obywatelski to zagadnienie, któremu warto przyglądać się nie tylko z perspektywy finansowej, ale także prawnej, psychologicznej i socjologicznej - przekonywali uczestnicy konferencji naukowej zorganizowanej przez Społeczną Akademię Nauk w Łodzi. Inspiracją do podjęcia tematu były m.in. doświadczenia i nadzieje związane z realizacją budżetu partycypacyjnego w Łodz

W Łodzi pomagają rozwinąć skrzydła

Statuetki „Łódzkich Łabędzi" już po raz drugi trafiły do rak łódzkich przedsiębiorców, wspierających edukację.

Moda na rewitalizację w Łodzi

- To najdroższy remont w ramach programu „Mia100 kamienic". Kosztował blisko 7 mln zł - mówił na konferencji prasowej przy kamienicy przy ul. Gdańskiej 35, radny Paweł Bliźniuk. - Modernizacja była kompleksowa. Wymieniono całą instalację grzewczą i elektryczną, wzmocniono konstrukcję dachów.

Ruszył przetarg na stadion miejski w Łodzi

Władze Łodzi ogłosiły przetarg na budowę stadionu miejskiego przy al. Piłsudskiego. Jak poinformowała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska jest szansa, że w lipcu zaczną się prace na stadionie. -Teraz potrzeba 40 dni, aby rozstrzygnąć przetarg - powiedziała prezydent Hanna Zdanowska. - W tym czasie będą wpływały zapytania do miasta ze strony firm zainteresowanych wybudowaniem stadionu. Mam nadzieję, że jest to jest dobra wiadomość dla wszystkich łodzian.

O nowej siedzibie dla Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej

3,8 mln zł miałoby kosztować odrestaurowanie dwóch zabytkowych willi i budynku garażowo-gospodarczego przy ul. Wólczańskiej 17 oraz dostosowanie ich do potrzeb Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej. Ta miejska spółka od dwóch lat szukała nowej siedziby. Zdaniem prezesa Radosława Łuczaka nieruchomość ta prawie w 100 proc. odpowiada potrzebom spółki.

Gratulacje dla Metropolity Łódzkiego

Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Łódzki został wybrany w ubiegłym tygodniu przez polskich biskupów zastępcą przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. W związku z objęciem przez Jego Ekscelencję tej zaszczytnej funkcji Joanna Kopcińska, przewodnicząca Rady Miejskiej złożyła osobiście najlepsze życzenia Arcybiskupowi przekazując także list gratulacyjny skierowany w imieniu własnym i całej Rady Miejskiej.

Łódź - Zmieniajmy nasze miasto!

Dwie klasy szkół średnich gościły w Urzędzie Miasta Łodzi. W każdy piątek urzędnicy rozmawiają z młodzieżą o jej udziale w procesie podejmowania decyzji w mieście.

Woonerf na 6 Sierpnia w Łodzi

Na ul. 6 Sierpnia między al. Kościuszki a ul. Piotrkowską, powstanie tzw. woonerf czyli ulica-podwórzec na wzór ulic występujących na terenie Holandii, Skandynawii i Niemiec. Projekt będzie realizowany w ramach budżetu obywatelskiego.

Łódzcy seniorzy w akcji

Spotkanie przedstawicieli środowiska łódzkich seniorów z udziałem wiceprezydenta Łodzi Krzysztofa Piątkowskiego zorganizowano w UMŁ. Głównymi tematami obrad były zbliżające się „Łódzkie Senioralia", zaplanowane w maju br. oraz projekt „60+ Wolontariat".

Wielkie sprzątanie Łodzi

Rozpoczęło się wiosenne porządkowanie miasta. Sprzątane są chodniki i ścieżki rowerowe. Trwa grabienie liści i usuwanie suchej trawy z pasów drogowych i terenów publicznych. Od czwartku rusza pozimowe usuwanie piasku oraz czyszczenie dróg publicznych i wewnętrznych.

Działki dla Temidy w Łodzi

U zbiegu ulic Wojska Polskiego i Strykowskiej powstaną gmachy dla sądów rejonowych dzielnic Bałuty i Widzew. Działkę pod tę inwestycje przekazał Urząd Miasta Łodzi.

W Łodzi będzie trzech wiceprezydentów

Taką decyzję ogłosiła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska na konferencji prasowej, w związku z objęciem stanowiska wiceprezesa Banku Gospodarstwa Krajowego przez dotychczasowego wiceprezydenta Radosława Stępnia.

Night Runners w Łodzi

Z przyjemnością zapraszamy w najbliższy wtorek, i w każdy kolejny wtorek na nocne bieganie po parku na Zdrowiu. Spotkanie we wtorek 11 marca to jubileuszowy - dziesiąty bieg i z tej okazji Zielona Łódź przygotowała niespodzianki dla uczestników.

Rozlicz się z Łodzią

Czujesz się łodzianinem? Chcesz mieć korzyści z zapłaconego podatku? Płać swój podatek dochodowy tu gdzie mieszkasz i pracujesz. Te pieniądze wrócą do Ciebie w postaci lepiej funkcjonującego Miasta. Jeśli mieszkasz i pracujesz w Łodzi ale jesteś zameldowany w innej miejscowości i PIT rozliczasz w miejscu zameldowania, nie masz żadnych korzyści ze swojego podatku. Jest on wykorzystywany tam, gdzie go wysyłasz

Shakin Stevens zagra w Łodzi

Już 8 marca z okazji Dnia Kobiet, w hali Atlas Arena w Łodzi wystąpi Shakin Stevens.

Wyjaśnianie dochodów pracowników Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi

Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego jest placówką, której zadaniem jest wspieranie edukacji, w tym pracowników placówek edukacyjnych. Pracownicy Centrum, poza pracą etatową, mogą prowadzić projekty unijne, których do tej pory było 21. Zaangażowanych w nie jest około 500 nauczycieli i kilkunastu konsultantów.

Modernizacja przestrzeni publicznej Księżego Młyna w Łodzi

Dziś -4 marca 2014 r. ogłoszony został przetarg na pierwszy etap modernizacji przestrzeni publicznej Księżego Młyna. Prace rozpoczną się na przełomie maja i czerwca. Zakończenie prac planowane jest na początek listopada tego roku.

Top500 w Łodzi

W Technoparku przy ul. Dubois 114/116 prezydent Hanna Zdanowska spotkała się z absolwentami elitarnego programu Top500 Innovators realizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Wyklęci, ale nie zapomniani w Łodzi

Do 2016 roku potrwają prace archeologiczne na dawnym poligonie wojskowym na Brusie. To tam odnaleziono mogiły m.in. żołnierzy podziemia niepodległościowego, zamordowanych przez komunistyczne służby bezpieczeństwa po 1944 roku. 1 marca, w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, prezydent miasta Hanna Zdanowska zadeklarowała pomoc przy dalszych pracach, a także upamiętnienie ofiar.

Dzień Chiński w Łodzi

Pokaz taekwondo, ceremonia parzenia herbaty oraz lekcja dialektu mandaryńskiego - tak świętowano w Łodzi Dzień Chiński, obchodzony z okazji 20-lecia współpracy partnerskiej z miastem Tjanjin.

Łódź inwestuje w bezpieczeństwo

Policyjne statystyki wyraźnie pokazują, że Łódź jest bezpieczniejszym miastem niż Kraków, Wrocław czy Poznań. Pomimo to łodzianie czują się na ulicach mniej komfortowo niż mieszkańcy innych miast.

W Łodzi remonty wzdłuż i wszerz

To nie są obiecanki, ale fakty. Łódź przebudowuje sieć dróg, a remont ulicy Piotrkowskiej dobiega końca

Miasto Łódź dofinansuje nowe produkcje filmowe

Już po raz ósmy rusza nabór wniosków do Łódzkiego Funduszu Filmowego. O środki na produkcję mogą ubiegać się producenci filmów dokumentalnych, animowanych oraz pełnometrażowych fabuł.

Czy Łódź straci dofinansowanie

Joanna Kopcińska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Łodzi zaapelowała do Prezydent Łodzi o podjęcie rozmów z Marszałkiem Województwa Łódzkiego w sprawie dofinansowania dla Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta. Lotnisko jest spółką, której znaczącym udziałowcem jest Miasto Łódź. W 2010 roku Port podpisał umowę na dofinansowanie w wysokości 88,6 mln zł z unijnych środków dostosowania wyposażenia Portu w zakresie standardów ochrony przeciwpożarowej.

Łódka-kryształ na wodzie w Łodzi

Rozstrzygnięto konkurs na projekt łódzkiego włazu kanalizacyjnego. W centrum miasta klapy będą miały kształt łódek-origami. Autorka projektu Kamila Borowska wykorzystała motyw rozłożonej papierowej łódki. Struktura podobna do kryształu będzie otaczała logo Łodzi.

Jubileuszowe targi Na Styku Kultur w Łodzi

Już po raz dwudziesty, podczas Targów Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR spotkają się w Łodzi miłośnicy podróży – tych dalekich i tych bliskich. Targi odbędą się w dniach 21-23 lutego 2014 roku w Hali Expo-Łódź przy al. Politechniki 4 w Łodzi.

Spis nasion w Łodzi

W Ogrodzie Botanicznym pojawił się jubileuszowy Index Seminum (łac. spis nasion).

Łódzki Pałacyk w fabrykanckiej willi.

Łódzki Pałacyk chce przybliżać gościom historię miasta i stać się nie tylko miejscem noclegu i wypoczynku dla Gości, ale żywym muzeum i miejscem spotkań także dla mieszkańców Łodzi o atmosferze z czasów fabrykanckiej świetności.

Miliony na metropolię łódzką

Poprzez stworzenie Stowarzyszenia Łódzkiego Obszaru Metropolitarnego Łódź może uczestniczyć w wydaniu 800 mln zł unijnych środków z nowej perspektywy finansowej.

W Łodzi będzie 100 stacji rowerowych

Projekt, który został zgłoszony początkowo jako skromny wniosek szybko zaczyna nabierać kształtów i staje się flagowym projektem I edycji Budżetu Obywatelskiego

ŚLEDŹ WINTER GAMES

W sobotę 1 lutego po raz pierwszy Zielona Łódź zorganizowała pokazy sportów zimowych w Parku Staromiejskim - Śledź Winter Games. Areną zmagań sportowych była ślizgawka specjalnie przygotowana na zbiorniku w pobliżu Pomnika Dekalogu.

O kulturze Japonii w Łodzi

W dniach 14-16 lutego 2014 r. w Ogrodzie Botanicznym odbędzie się wystawa na temat kultury Japonii.

Apartamenty Stare Kino w Łodzi to coś więcej niż hotel

Konwencja hotelu nie jest dziełem przypadku. Natchnieniem do stworzenia miejsca hołdującego tradycji filmowej Łodzi była historia posesji przy ul. Piotrkowskiej 120. To właśnie tu w 1899 r. bracia Władysław i Antoni Krzemińscy założyli pierwsze stałe kino w Polsce.

W Łodzi nadal brakuje Komendanta Straży Miejskiej

Do konkursu na komendanta straży miejskiej zgłosiło się 5 kandydatów. Trzech z nich spełniło wymogi formalne konkursu.

Zielona Łódź na sportowo

Zielona Łódź wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Oddziałem Sportu i Turystyki Muzeum Miasta Łodzi zapraszają na Śledź Winter Games - prezentację sportów zimowych.

Łódzki Plastuś powrócił

Plastuś, który w grudniu pojechał do SPA i korzystał z najlepszych zabiegów upiększających jest z powrotem w Łodzi.

Rzecznik Prasowy RM Łodzi zostaje

Komunikat Rzecznika Prasowego Prezydenta Łodzi Hanny Zdanowskiej

Nagroda dla Łodzi

Łódź otrzymała nagrodę za największą liczbę nowych inwestycji w nowoczesne centra usług outsourcingowych dla biznesu przyznawaną przez Fundację Pro Progressio

11 listopada 1918 r. w Łodzi polała się krew.

Niemcy nie chcieli oddać władzy bez walki, ale cywilne, nieuzbrojone grupy łodzian zaczęły ich rozbrajać. Nie obyło się jednak bez ofiar śmiertelnych, bo oddziały okupacyjne stawiały silny opór..

Trzecia rocznica zbrodni w Łodzi

19 października 2010 r. został zamordowany pracownik biura PiS Marek Rosiak. Sprawcą mordu okazał się Ryszard Cyba, były członek PO, który kierował się polityczną nienawiścią.

Złoty skarb w Łodzi?

Nieznani sprawcy rozkuli mur na jednej z ulic Łodzi

Największe centrum handlowe w Polsce

Łódzka Manufaktura to udane połączenie centrum handlowego i rozrywkowego z możliwością edukacji i wypoczynku

Judaistyczne akcenty Łodzi

Przed II Wojną Światową w Łodzi mieszkało ponad 200 tys. Żydów.
stat4u