SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo łódzkie

Skamieniały Las w Łodzi

W foyer Centralnego Muzeum Włókiennictwa przy ul. Piotrkowskiej 282 otwarto wystawę biżuterii ze Skamieniałego Lasu w Chemnitz.

Łódź - Szkoła z bohaterskimi patronami

Publiczne Gimnazjum nr 17 w Łodzi otrzymało imię Bohaterów Monte Cassino. W uroczystościach udział wzięli m.in. przedstawiciele środowisk kombatanckich oraz władze miasta i regionu. Data nadania imienia nie jest przypadkowa, bowiem w maju 1944 roku, 70 lat temu, odbyła się decydująca faza bitwy o Monte Cassino.

Łódź - Wychować do samodzielności

O tym, jak wychować dziecko, by było samodzielne rozmawiali nauczyciele, wychowawcy i rodzice w Urzędzie Miasta Łodzi. Spotkanie „Wychować do samodzielności” odbyło się w ramach Międzynarodowego Dnia Rodziny, a patronat nad nim objęła Para Prezydencka. Współorganizatorami konferencji byli UMŁ, ZHR, Fundacja Życie, Związek Dużych Rodzin 3+ oraz Fundacja NDŻ.

Łódzkie MPO wyróżnione

MPO Łódź otrzymało wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie na Kampanię Społeczną Roku 2013. Zeszłoroczna akcja Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania po hasłem: „Przyjaciół się nie wyrzuca” została nagrodzona w kategorii – kampania lokalna. W tym roku na konkurs zgłoszono z całego kraju 100 kampanii. Jurorzy oceniali nie tylko kreację i estetykę, ale również całokształt działań komunikacyjnych, w tym szczególnie dobór odpowiednich narzędzi komunikacyjnych oraz ich efektywność.

Łódź - Ucz się języków

Firmy z szybko rozwijającego się sektora outsourcingu usług biznesowych - branży priorytetowej dla Łodzi, zgłaszają zapotrzebowanie na nowej jakości pracowników. Nie wystarczy już, by pracownik był specjalistą w swoim obszarze wiedzy - zatrudniani w centrach BPO poza angielskim, muszą znać co najmniej jeden dodatkowy język obcy.

Łódź - Hołd dla Marszałka

W rocznicę śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego przy jego pomniku zebrali się członkowie Związku Legionistów Polskich i ich Rodzin, delegacje szkół, wojska a także przedstawiciele urzędu wojewódzkiego, miejskiego i marszałkowskiego oraz rady miejskiej.

W Łodzi posadzą ponad 1000 drzew

1000 drzew posadzonych zostanie w 2014 roku na ulicach Łodzi. Dodatkowo 127 w miejskich parkach i zieleńcach. To o wiele więcej, niż w latach ubiegłych. W 2012 roku było ich 689, w 2013 r. - 829.

Nowa siedziba policji w Łodzi

Śródmiejska policja wprowadziła się do nowej siedziby. Wydziały logistyczne i dzielnicowi urzędują w budynku po Gimnazjum nr 4 przy Tuwima 12. Tu pracować będą policjanci, stanowiący tzw. wsparcie przy sprawach kryminalnych.

Leśnicy nagrodzeni w Łodzi

W Międzynarodowym Dniu Lasu leśnicy spotkali się w Sali lustrzanej pałacu Poznańskich. Zasłużonym pracownikom Lasów Państwowych wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska wręczyła odznaczenia.

69 lat po wojnie…Obchody w Łodzi

Z okazji rocznicy zakończenia II wojny światowej w sali ŁDK odbyło się uroczyste spotkanie z przedstawicielami stowarzyszeń i środowisk kombatanckich, zorganizowane przez marszałka województwa Witolda Stępnia

EC 1 pod gwiazdami w Łodzi

Dyrektor Nowego Centrum Łodzi Błażej Moder zaprosił dziennikarzy do EC1 Wschód, by zaprezentować obiekt powstającego tam planetarium.

Minister Kultury Mołdawii w Łodzi

W Łodzi gościła Monica Babuc minister kultury Republiki Mołdawii. Podczas spotkania z prezydent miasta Hanną Zdanowską rozmawiała o możliwościach współpracy pomiędzy Kiszyniowem a Łodzią w dziedzinie rewitalizacji zabytkowej zabudowy.

Ruszyło święto mody w Łodzi

Pokaz najsłynniejszej hiszpańskiej projektantki Agathy Ruiz de la Prada otworzył 10. jubileuszowy Fashion Philosophy Fashion Week. Dla artystki jest to już drugi pobyt w Łodzi. Pierwszego dnia swoją kolekcję zaprezentowały także Olga Churilova i Alexandra Pronyutkina - zdobywczynie Grand Prix Fashion Week Lviv - jednego z największych międzynarodowych wydarzeń modowych Europy Wschodniej.

Pamięci św. Jana Pawła II

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Łodzi Joanna Kopcińska oraz radna Iwona Boberska zorganizowały wczoraj 6 maja 2014 r. spotkanie łodzian z okazji kanonizacji papieża Jana Pawła II, która odbyła się 27 kwietnia br. w Watykanie. To uroczyste spotkanie zostało zorganizowane w ramach Akademii Zdrowia Seniora - mówią radne. Joanna Kopcińska i Iwona Boberska chcą w ten sposób zintegrować łodzian, pogłębić ich poczucie tożsamości oraz związki z Łodzią.

Pozdrowienia od Łodzi Akademickiej

1 maja wystartowała ogólnopolska kampania promocyjna programu „Młodzi w Łodzi", zachęcająca do studiowania w naszym mieście. Hasło przewodnie kampanii zakłada, że „Studenci i Studentki z Łodzi pozdrawiają Maturzystki i Maturzystów z całej Polski".

3 Maja-obchody w Łodzi

223 lata temu ówczesne prawodawstwo Rzeczpospolitej Obojga Narodów wzniosło się na swoje wyżyny tworząc pierwszą w Europie konstytucję – Ustawę rządową z dnia 3 maja. Mimo, że przetrwała ona ledwie kilkanaście miesięcy, to stała się dla Polaków symbolem mądrości demokracji i umiłowania wolności.

Święto flagi w Łodzi

„Od Naczelnika do Naczelnika" pod takim hasłem harcerze z ZHP świętowali Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Nagroda dla Łodzi

Łódź - jako jedyna gmina w Polsce - otrzymała prestiżową nagrodę Rady Europy, tzw. Plakietę Honorową. Nagroda ta jest traktowana jako uznanie dla wysiłków na rzecz propagowania idei europejskiej jedności. Zgodnie ze statutami jest ona przyznawana wybranym gminom czy jednostkom terytorialnym, które otrzymały już przed laty flagę honorową i są w rankingu do otrzymania Nagrody Europy, która jest największym wyróżnieniem, jakie może być przyznane europejskiemu miastu przez Radę Europy. Nagroda ta jest przyznawana tylko raz w roku.

Europejska Manufaktura w Łodzi

W łódzkiej Manufakturze 1 maja odbył się VI Piknik Funduszy Europejskich. Była to także okazja do uczczenia 10-lecia obecności Polski w UE. Piknik rozpoczął się o godziny 12.00 paradą unijną postaci reprezentujących różne państwa unii.

W hołdzie Rżewskiemu w Łodzi

Z okazji Święta Pracy prezydent Hanna Zdanowska złożyła kwiaty na grobie Aleksego Rżewskiego, pierwszego prezydenta Łodzi po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku, działacza ruchu robotniczego i członka Polskiej Partii Socjalistycznej. Zamordowanego przez Niemców jesienią 1939 roku.

Pani prezydent Hanna Zdanowska wzięła pod opiekę lemura króla Juliana

Król Julian obchodził wczoraj 1 maja imieniny. Z tej okazji solenizant dostał tort biszkoptowo-śmietanowo-bananowy. Opiekunka i podopieczny przypadli sobie do gustu, a tort bardzo Julianowi smakował. Mimo to nie zapomniał podzielić się podarunkiem z całą swoją liczną rodziną.

Łódź pozdrawia Polskę

W połowie maja ruszy kampania promocyjna „Łódź Pozdrawia", realizowana przez agencję kreatywną MOSQI.TO. Reklama miasta to efekt pozyskania środków unijnych na jej realizację przez Biuro Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą. Magistrat pokryje zaledwie 15 proc. kosztów.

10 lat Łodzi w Unii Europejskiej

Krótkiego bilansu dekady dokonali podczas konferencji prasowej w punkcie widokowym budowy dworca i NCŁ: pierwszy wiceprezydent Łodzi Marek Cieślak oraz europoseł Jacek Saryusz-Wolski.

W Łodzi kolejne ulice zyskają nazwy

Klementynkowa, Wielkiej Niedźwiedzicy, Oriona, Andromedy, Galaktyczna, Stroma, Arachidowa, i Pigwowca - takie nazwy zyskały kolejne bezimienne łódzkie ulice.

Pożegluj z MOSiR w Łodzi

Miejski Ośrodek Sporu i Rekreacji oraz Klub Sportów Wodnych Łódź – Ruda po raz pierwszy w Łodzi organizują weekendową szkółkę żeglarską. Zajęcia przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku 8 – 15 lat będą obywały się w niedziele na Stawach Stefańskiego – doskonale znanym łodzianom obiekcie sportowo-rekreacyjnym należącym do MOSiR. Pierwsze zajęcia – już w najbliższą niedzielę, 4 maja, początek o godzinie 10.00.

Rabat na koncert, kino i tańce w Łodzi

4444 karta rabatowa programu „Młodzi w Łodzi" trafiła do właścicielki. Z rąk prezydent Hanny Zdanowskiej otrzymała ją Katarzyna Sowa, studentka doradztwa zawodowego w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi.

Lekcja historii w Łodzi

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 odbył się doroczny zjazd Okręgu Łódź Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Festyn Miłosierdzia w Łodzi

W parku im. Juliusza Słowackiego (dawn. Wenecja) odbył się Festyn Miłosierdzia. Miejsce to słynne jest z objawień (w tym roku przypada ich 90-ta rocznica).jakie miała św. Faustna.

Odsłonięto tablicę Karskiego w Łodzi

W stulecie urodzin Jana Karskiego 24 kwietnia 2014 r. odsłonięto na gmachu III LO tablice poświęconą słynnemu kurierowi podziemia. W tym budynku mieściło się bowiem gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego, którego był uczniem.

Łódź -nowa odsłona Gabinetu Karskiego

W przededniu oficjalnej inauguracji, Muzeum Miasta Łodzi zaprezentowało dziennikarzom odnowiony gabinet legendarnego kuriera Jana Karskiego. 24 kwietnia przypada setna rocznica urodzin Jana Karskiego. Oprócz otwarcia nowego gabinetu w MMŁ, w Centrum Dialogu pokazana zostanie wystawa „Karski. Nie dać światu zapomnieć”, na którą przybędzie prezydent RP Bronisław Komorowski wraz z małżonką.

Kolejny etap budowy Łódź Fabryczna

- To największa i najnowocześniejsza inwestycja tego typu Polsce i jedna z ważniejszych w Europie. Ta budowa tworzy również tożsamość naszego miasta i daje Łodzi nowe możliwości - mówiła konferencji prasowej na terenie dworca Łódź Fabryczna prezydent Hanna Zdanowska. - Inwestycje na terenie Nowego Centrum Łodzi dadzą nam możliwość pozyskiwania nowych miejsc pracy. Dla pokoleń łodzian to przyszłość. Smuci mnie, kiedy radni opozycji krytykują ten projekt czepiając się szczegółów lub podając nieprawdziwe informacje. Z przyjemnością pokazuję każdy etap tej inwestycji, łodzianie doceniają jej charakter i wagę, potrafią zrozumieć, że na razie niesie z sobą pewne utrudnienia - podkreśliła prezydent Hanna Zdanowska.

Wystawa „Tulipany kolorem malowane” w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi.

W łódzkim Ogrodzie Botanicznym zaczyna kwitnąć 50 000 cebul tulipanów. Tegoroczna edycja wystawy tulipanów łódzkiego Ogrodu Botanicznego odbywa się pod hasłem „Tulipany kolorem malowane”. W jej ramach zobaczyć będzie można ponad 30 odmian tych wiosennych roślin, w tym około 20 odmian prezentowanych po raz pierwszy. Z uwagi na hasło tegorocznej wystawy dominowały będą odmiany o nazwach opisujących barwę ich kwiatów tj.: ‘White Heaven’, ‘Pink Lady’, ‘Orange Monarch’, ‘Yellow Crown’, ‘Apricot Beauty’. Będą to głównie tulipany o kwiatach pojedynczych, z grupy Triumph. Szczególnie ciekawymi kwiatami charakteryzować się będą odmiany: ‘Red Wing’ – czerwona o strzępiastych płatkach oraz ‘Green Valley’ z grupy Viridiflora – różowa z zielonymi cętkami

Budżet obywatelski w Łodzi jest już realizowany

Darmowa sieć Wi-Fi zacznie działać w Łodzi w połowie lipca 2014r. Wybrano już wykonawcę tego zadania. Przetarg wygrała firma Avena Technologie z Gdyni. To kolejne zadanie, które jest realizowane w ramach budżetu obywatelskiego.

Łódzki Rower Publiczny może stać się najlepszy w Polsce!

Zarząd Dróg i Transportu ogłosił przetarg na system bezobsługowych wypożyczalni Łódzkiego Roweru Publicznego. Wykonawca wyłoniony w przetargu ma w sumie dostarczył 100 stacji dokujących z minimum 1000 rowerów.

Miliony na zieleń w Łodzi

16 mln zł na rewitalizację 9 łódzkich parków i zieleńców wyda w tym roku łódzki magistrat. Powstanie m.in. 14900 mkw parkowych alejek, 5 placów zabaw i 4 nowe siłownie. Staną też 142 ławki i 442 kosze na śmieci oraz ponad 100 nowych latarni. Oczyszczone również zostaną stawy w parku Helenowskim i parku Reymonta.

Fakir zwyciężył w głosowaniu w Łodzi!

Fakir – takie imię łodzianie wybrali dla małego wielbłąda, który urodził się w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym 2 kwietnia.

Chatka CITES w łódzkim zoo

Stała wystawa przedmiotów wykonanych ze skór i kości zagrożonych wyginięciem zwierząt, zarekwirowanych przez służby celne, została otwarta w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym.

Łódź- efekty reformy

Dzięki reformie Administracji Nieruchomości w Łodzi budynki w złym stanie technicznym zagrażającym bezpieczeństwu mieszkańców zostały wyłączone z użytkowania.

Wizyta prezydenta w Łodzi

Prezydent Mołdawii Nicolae Timofti w Pałacu Poznańskich rozmawiał z władzami miasta i województwa o możliwościach współpracy samorządowców polskich i mołdawskich oraz o poszerzeniu oferty przez łódzkie uczelnie dla studentów z tego kraju.

W Łodzi kreatywna przestrzeń coraz większa

Za nami 8. edycja konkursu „Lokale dla kreatywnych". Wystawiono 38 lokali, a 10 z nich znalazło już swoich najemców.

Rocznica Zbrodni Katyńskiej w Łodzi

Uroczystości upamiętniające 74. rocznicę pomordowania przez NKWD polskich oficerów i policjantów odbyły się w poniedziałek przed Pomnikiem Katyńskim. Wcześniej w kościele pw. Matki Boskiej Zwycięskiej odprawiona została msza w ich intencji, którą celebrował ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski.

Kolejne kilometry tras dla rowerzystów w Łodzi

- W Łodzi mamy już 90 km dróg dla rowerzystów, a pod koniec roku będzie ich już 100 – powiedziała o inwestycjach w infrastrukturę rowerową Katarzyna Mikołajec, z-ca dyrektora ds. inwestycji i remontów w ZDiT. - Już w środę, 16 kwietnia oddajemy do użytku odcinek długości 3,6 km wzdłuż al. Śmigłego Rydza, skończyliśmy też ostatnie prace na prawie 1,5 km trasy na ul. Wojska Polskiego – od ul. Źródłowej do Al. Palki. - Zaczyna wreszcie być widoczna sieć dróg rowerowych umożliwiająca komunikację rowerową między odległymi częściami Łodzi.

W Łodzi aktywni w poszukiwaniu pracy

Na początku kwietnia Pracownia Aktywizacji Osób 45+ przeniosła się do Powiatowego Urzędu Pracy przy ul. Kilińskiego 102/102a. Pracownia powstała w ramach projektu „WSPÓLNIE AKTYWNI - MODEL PRACOWNI AKTYWIZACJI OSÓB 45+", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Program jest realizowany w partnerstwie Urzędu Miasta Łodzi z Regionem Ziemia Łódzka NSZZ „Solidarność" i Job Center w Aarhus w Danii.

W Łodzi Biegać każdy może…

Ponad 6 tysięcy osób zarejestrowało udział w biegach IV edycji Łódź Maraton Dbam o Zdrowie. Na klasycznym dystansie ponad 42 km wystartowało w niedzielę ponad tysiąc maratończyków. Rozegrano również silnie obsadzony bieg na 10 km, a wcześniej były masowe zawody dla dzieci.

W Łodzi ruszył sezon ogródkowy

Pierwszy ogródek gastronomiczny na wyremontowanym odcinku ulicy Piotrkowskiej już stoi. Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zachęca kolejnych restauratorów do rozpoczynania sezonu ogródkowego.

Moda na modę, czas na biznes w Łodzi

Wiosenna edycja Fashion Philosophy Fashion Week Poland promowana była w Warszawie. O wpływie imprezy na rozwój branży modowej rozmawiali organizatorzy, projektanci i przedstawiciele biznesu.

96 uderzeń dzwonu w Łodzi

Tragiczna data w dziejach najnowszej historii Polski - 10 kwietnia, dzień katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Zdarzenie, które wstrząsnęło przede wszystkim Polską ale też światem. Zginęło wówczas 96 osób reprezentujących elity polityczne, społeczne i kulturalne naszego kraju z ówczesnym Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim.

Urodziny Jana Karskiego - obchody w Łodzi

W dniach 23-28 kwietnia w Łodzi uczcimy 100. urodziny Jana Karskiego. Rok 2014 r. ustanowiony został przez Sejm RP rokiem słynnego kuriera i emisariusza władz Polskiego Państwa Podziemnego.

Łódź - Central, dziękujemy!

Central koń - rasy wielkopolskiej, maść ciemnogniada, który od czerwca 2006 roku pracował w szeregach Straży Miejskiej w Łodzi przeszedł na zasłużoną emeryturę.

Studia? Najlepiej w Łodzi!

Łódź akademicka kolejny raz gościła młodzież z regionu. Licealiści mieli szansę poznać ofertę naszych największych uczelni państwowych: Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Medycznego. Tym razem spotkanie inauguracyjne „Drzwi otwartych Łodzi akademickiej" zorganizowano w auli Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

Szkoła ekonomii i usług w Łodzi?

Zespół Szkół Ekonomii i Usług im. Natalii Gąsiorowskiej – tak miałaby się nazywać placówka przy ul. Astronautów 19. Dziś nosi nazwę Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. N. Gąsiorowskiej. O zmianę nazwy do Rady Miejskiej wystąpiła społeczność szkolna. Jej zdaniem dotychczasowa nazwa jest zbyt ogólna, nie określa kierunków kształcenia ani nie informuje o specyfice Zespołu. Szkoła kształci w zawodach technik ekonomista, logistyk, technik organizacji reklamy, obsługi turystycznej i handlowiec. Społeczność szkoły uważa, że zmiana nazwy podkreśli charakter kształcenia oraz poprawi rozpoznawalność placówki w środowisku lokalnym, a tym samym przyczyni się do zwiększenia zainteresowania nauką w Zespole i ułatwi współpracę z pracodawcami.

Przedszkole na miarę XXI wieku w Łodzi

Łódź buduje także dla najmłodszych. Najładniejsze i najnowocześniejsze miejskie przedszkole w Łodzi już czeka na dzieci. Właśnie zakończyła się budowa nowego obiektu przedszkolnego przy ul. Jugosłowiańskiej 2. Od 10 kwietnia do placówki uczęszczać będzie 87 dzieci, od września opiekę znajdzie tam 175 dzieci.

Złożono podpisy przeciw pomnikowi w Łodzi

Radny Twojego Ruchu, Bogusław Hubert, wraz z przewodniczącym tej partii w Łodzi, Krzysztofem Makowskim oraz przedstawicielką grupy radnych Platformy Obywatelskiej Karoliną Kępką złożyli do przewodniczącej Rady Miejskiej, Joanny Kopcińskiej, obywatelski projekt uchwały w sprawie uchylenia uchwał Rady Miejskiej z dnia 12 lutego br., dotyczących nadania skwerowi nazwy imienia Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz wyrażenia zgody na wzniesienie pomnika jego imienia. Jak informowali, zebrano ponad 7 500 podpisów. - Składamy ten projekt, z nadzieją na to, że jak najszybciej trafi pod obrady Rady Miejskiej - mówił K. Makowski, który został upoważniony przez projektodawców do prezentowania projektu.

W Łodzi wątpliwości radnych wokół opłat

Przeciwko likwidacji opłat pobieranych przez Biuro Pośrednictwa Zamiany Mieszkań opowiedziała się Komisja Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej negatywnie opiniując projekt uchwały w tej sprawie. Za jego przyjęciem głosowało trzech radnych, a przeciw - pięciu.

Zgłoś dzikie wysypisko w Łodzi

Od stycznia trwa w Łodzi akcja likwidacji i sprzątania dzikich wysypisk, których wciąż mamy na terenie miasta sporo.

W Łodzi odkrywamy świat nauki!

Bieżący tydzień będzie należał do ludzi nauki i kultury. Dzisiaj 7 kwietnia 2014 r. wystartował 14. Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki.

Wielbłąd na "F" w Łodzi

3 dni temu w zoo urodził się mały wielbłąd. Stawia już pierwsze kroki na wybiegu, gdzie przebywa tylko z matką. Już wkrótce jednak pozna resztę rodziny - tatę i starszego brata.

Kongres dietetyków w Łodzi

W Centrum Kliniczno-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi rozpoczęły się dwudniowe obrady IV Ogólnopolskiej Konferencji Dietetyki Congressus Dietetica.

W Łodzi nowa era diagnostyki

Spółka Lux Med Diagnostyka prowadzi pracownię rezonansu magnetycznego w III Szpitalu Miejskim im. dr. Karola Jonschera w Łodzi przy ul. Milionowej 14.

Łódzka woda najlepsza

Łódzkie restauracje i kawiarnie na życzenie klientów mogą serwować wodę z kranu. Taka usługa jest dostępna na całym świecie. Szczególnie w sezonie letnim. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przygotował film, w którym zachęca, by do akcji promującej łódzką kranówkę przyłączyło się jak najwięcej restauratorów. To kolejna odsłona kampanii „Łódzka woda najlepsza".

Łódź turystyczna dla wszystkich

Pomimo cięć w budżecie promocji miasta udało się wygospodarować środki na upowszechnianie turystyki. Na dotacje dla organizacji pozarządowych, które złożyły wnioski na zadania związane z upowszechnianiem turystyki przeznaczono kwotę ok. 50 tys. zł - poinformował na konferencji prasowej dyrektor Biura Promocji, Turystki i Współpracy z Zagranicą UMŁ Bartłomiej Wojdak.

Łodzianie pamiętają

Od rana łodzianie składają kwiaty i znicze w miejscach pamięci papieża Jana Pawła II. Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska również uczciła 9 rocznicę jego śmierci, składając kwiaty pod pomnikiem przed Archikatedrą Łódzką.

Secesyjne przystanki w Łodzi

Pierwsza śródmiejska wiata MPK z secesyjnymi zdobieniami stanęła przy ul. Kopernika. Wiata jest żeliwna, szyby wykonano ze szkła hartowanego, zadaszenie zaś ze szkła z filtrem UV, chroniącego pasażerów przed zbytnim nasłonecznieniem.

Rekomendacje do Nagród i Odznak w Łodzi

Komisja Nagród i Odznaczeń zarekomendowała pięć osób do przyznania Nagrody Miasta Łodzi w 2014 roku. Wytypowani zostali Tomasz Krzysztof Bilicki, Anna Maria Domańska, Zbigniew Aleksander Koszałkowski, Mieczysław Kuźmicki oraz Andrzej Kazimierz Jakub Wentel.

1 procent dla Łodzi

Radni z Klubu PO Mateusz Walasek, Małgorzata Bartosiak i Urszula Niziołek-Janiak jak co roku zaapelowali do łodzian o przekazywanie 1 proc. podatku rocznego na organizacje pożytku publicznego działające na terenie Łodzi.

Gwiazdy wracają na wyremontowaną ulicę Piotrkowską w Łodzi

W miarę kończenia prac na przebudowywanym odcinka Piotrkowskiej od 6 Sierpnia/Traugutta do Struga/Tuwima na swoje miejsca na chodniku wraca 65 gwiazd poświęconych wybitnym osobistościom ze świata filmu. Przez czas trwania robót gwiazdy były pilnie strzeżone w specjalnym magazynie wykonawcy - firmy Strabag.

Wiele pomysłów od młodzieży w Łodzi

Minęły kolejne dwie lekcje z budżetem obywatelskim. Tym razem w UMŁ gościło XXV LO i I LO. Podczas „lekcji obywatelskich" w UMŁ uczniowie ćwiczą składanie wniosków do budżetu obywatelskiego, tak by sami mogli wziąć udział w kolejnej edycji projektu. Wnioski składać mogą bowiem wszyscy łodzianie bez względu na wiek, a głos oddawać osoby już 16-letnie.

Sukces dobrym przykładem w Łodzi

Zbigniew Bródka, mistrz olimpijski z Soczi wygrał ostatnią edycję plebiscytu „Łódzkie Sukcesu". Mistrz w łyżwiarstwie szybkim przyjął gratulacje od przedstawicieli miasta i województwa: wiceprezydenta Krzysztofa Piątkowskiego, wojewody łódzkiego Jolanty Chełmińskiej oraz marszałka Witolda Stępnia.

Rowerem przez Łódź

Mamy już 85,7 km dróg i pasów rowerowych, 10,5 km przybyło w 2013 roku, a w tym powstanie kolejnych ponad 20 km - takie informacje przekazano na konferencji prasowej z udziałem pierwszego wiceprezydenta Łodzi Marka Cieślaka. W sumie będzie to już ponad 100 km szlaków rowerowych przy jednoczesnej rozbudowie infrastruktury.

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska promowała w Brukseli łódzkie starania o International Expo 2022.

Centralnym punktem programu było otwarcie wystawy poświęconej rewitalizacji, ale w programie znalazło się też kilka spotkań z osobami odpowiedzialnymi w Unii Europejskiej za rozwój miast.

Co mówi Karski dziś? – Do nas! Konkurs Oratorski w Łodzi

W Łodzi odbył się finał III edycji Konkursu Oratorskiego Oratoriada zorganizowany w czwartek 20 marca 2014 r. w Publicznym Gimnazjum nr 18 im. prof. Jana Karskiego przy ul. Mostowskiego 23/27. W zmaganiach uczestniczyli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Łodzi, Zgierza i Konstantynowa Łódzkiego.

Łódź inwestuje w miejskie przychodnie

W 2013 roku ZOZ-Polesie otrzymał blisko 2,8mln zł na dostosowanie bazy technicznej przychodni przy ul. Maratońskiej 71 i ul. Kusocińskiego 140 do wymogów NFZ.

Zabytkowa przestrzeń dla kreatywnych w Łodzi

- Art_Inkubator jest kolejnym obok Księżego Młyna miejscem, w którym widać, jak zmienia się pofabryczna Łódź, jak zmienia się nasza cenna przestrzeń historyczna. Wkrótce zabytkowe mury, w których się znajdujemy, dzięki kreatywnym przedsiębiorcom zyskają nową jakość - mówiła na konferencji prasowej w Art_Inkubatorze wiceprezydent Agnieszka Nowak.

Zmiany w łódzkim ZOO

Wybieg dla lemurów, wyremontowane wejście do zoo i monitoring - to najważniejsze inwestycje 2013 roku w miejskim ogrodzie zoologicznym. Ich koszt zamyka się kwotą 2,7 miliona złotych. W tym roku skala inwestycji ma osiągnąć 10 milionów.

Bohaterowie znad Warty i Widawki uczczeni w Łodzi

Mija 75 rocznica utworzenia Armii „Łódź". Jej żołnierze toczyli bohaterskie walki w kampanii wrześniowej o utrzymanie linii Warty i Widawki.

W Łodzi obraduje II Kongres Kobiet

Kilkaset uczestniczek dyskutuje o szansach kobiet we wspólnej Europie. Celem kongresu jest integracja środowiska kobiecego i inspirowanie do wzajemnej pomocy, wspierania oraz wymiany doświadczeń.

„Kolorowa Tolerancja” zamiast nienawiści w Łodzi

Po raz 15. ruszyła w Łodzi wiosenna akcja „Kolorowa tolerancja”, która propaguje idee dialogu, równości i wzajemnego szacunku.

Będą pieniądze na trasę W-Z

Projekt budowy trasy W-Z nie jest zagrożony, zostanie zrealizowany do końca. Ze względów finansowych nie będzie przerwany - powiedział wiceprezydent Marek Cieślak, odnosząc się do informacji, że oferty firm złożone w przetargu na wykonanie kolejnych odcinków trasy są wyższe, niż zakładało miasto.

Budżet obywatelski w Łodzi na warsztacie naukowców

Budżet obywatelski to zagadnienie, któremu warto przyglądać się nie tylko z perspektywy finansowej, ale także prawnej, psychologicznej i socjologicznej - przekonywali uczestnicy konferencji naukowej zorganizowanej przez Społeczną Akademię Nauk w Łodzi. Inspiracją do podjęcia tematu były m.in. doświadczenia i nadzieje związane z realizacją budżetu partycypacyjnego w Łodz

W Łodzi pomagają rozwinąć skrzydła

Statuetki „Łódzkich Łabędzi" już po raz drugi trafiły do rak łódzkich przedsiębiorców, wspierających edukację.

Moda na rewitalizację w Łodzi

- To najdroższy remont w ramach programu „Mia100 kamienic". Kosztował blisko 7 mln zł - mówił na konferencji prasowej przy kamienicy przy ul. Gdańskiej 35, radny Paweł Bliźniuk. - Modernizacja była kompleksowa. Wymieniono całą instalację grzewczą i elektryczną, wzmocniono konstrukcję dachów.

Ruszył przetarg na stadion miejski w Łodzi

Władze Łodzi ogłosiły przetarg na budowę stadionu miejskiego przy al. Piłsudskiego. Jak poinformowała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska jest szansa, że w lipcu zaczną się prace na stadionie. -Teraz potrzeba 40 dni, aby rozstrzygnąć przetarg - powiedziała prezydent Hanna Zdanowska. - W tym czasie będą wpływały zapytania do miasta ze strony firm zainteresowanych wybudowaniem stadionu. Mam nadzieję, że jest to jest dobra wiadomość dla wszystkich łodzian.

O nowej siedzibie dla Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej

3,8 mln zł miałoby kosztować odrestaurowanie dwóch zabytkowych willi i budynku garażowo-gospodarczego przy ul. Wólczańskiej 17 oraz dostosowanie ich do potrzeb Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej. Ta miejska spółka od dwóch lat szukała nowej siedziby. Zdaniem prezesa Radosława Łuczaka nieruchomość ta prawie w 100 proc. odpowiada potrzebom spółki.

Gratulacje dla Metropolity Łódzkiego

Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Łódzki został wybrany w ubiegłym tygodniu przez polskich biskupów zastępcą przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. W związku z objęciem przez Jego Ekscelencję tej zaszczytnej funkcji Joanna Kopcińska, przewodnicząca Rady Miejskiej złożyła osobiście najlepsze życzenia Arcybiskupowi przekazując także list gratulacyjny skierowany w imieniu własnym i całej Rady Miejskiej.

Łódź - Zmieniajmy nasze miasto!

Dwie klasy szkół średnich gościły w Urzędzie Miasta Łodzi. W każdy piątek urzędnicy rozmawiają z młodzieżą o jej udziale w procesie podejmowania decyzji w mieście.

Woonerf na 6 Sierpnia w Łodzi

Na ul. 6 Sierpnia między al. Kościuszki a ul. Piotrkowską, powstanie tzw. woonerf czyli ulica-podwórzec na wzór ulic występujących na terenie Holandii, Skandynawii i Niemiec. Projekt będzie realizowany w ramach budżetu obywatelskiego.

Łódzcy seniorzy w akcji

Spotkanie przedstawicieli środowiska łódzkich seniorów z udziałem wiceprezydenta Łodzi Krzysztofa Piątkowskiego zorganizowano w UMŁ. Głównymi tematami obrad były zbliżające się „Łódzkie Senioralia", zaplanowane w maju br. oraz projekt „60+ Wolontariat".stat4u