SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo łódzkie

Unijne miliony dla szkół zawodowych

W ramach konkursu XI. 3 Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego - Kształcenie zawodowe 15 łódzkich wniosków otrzymało dofinansowanie. Dzięki temu prawie 1,5 tys. uczniów i nauczycieli łódzkich szkół zawodowych otrzyma cenne wsparcie.

Niedziela w paski – pasiasty event w łódzkim ZOO.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Zebry, łódzkie ZOO zaprasza 17.04.2016 na imprezę pt. NIEDZIELA W PASKI.

W Łodzi chcą 500+ także do ręki

Mieszkańcy Łodzi powinni mieć możliwość otrzymywania w gotówce lub przekazem pocztowym świadczenia w ramach programu wsparcia dla rodzin 500 plus - apelują radni PiS Bartłomiej Dyba-Bojarski i Marcin Zalewski oraz poseł Waldemar Buda

Porozmawiajmy o Expo 2022

Logo, wybrane w konkursie na symbol łódzkiej kandydatury do Expo 2022 prezentowane było na ul. Piotrkowskiej. Znak wyświetlano na fasadzie gmachu UMŁ przy ul. Piotrkowskiej 104, a wolontariusze rozdawali ulotki i rozmawiali z łodzianami o założeniach naszej aplikacji do światowej wystawy

Praca na widzewskim stadionie wre

Nie zwalniają tempa prace budowlane na stadionie miejskim na Widzewie przy al. Piłsudskiego 138. Kontynuowane jest układanie poszycia dachowego.

Łódź - Bezpiecznych świąt!

Z apelem o zachowanie zasad bezpieczeństwa wystąpili do łodzian przedstawiciele służb miejskich, dla których okres świąt wielkanocnych będzie czasem normalnej pracy. Policjanci przestrzegają przed kradzieżami i zabezpieczeniu wartościowych przedmiotów oraz dokumentów, a w przypadku wyjazdu - zalecają właściwe zamknięcia mieszkania i skorzystanie z sąsiedzkiej pomocy.

Soboty ze specjalistami w Łodzi

Mój dwulatek zachowuje się inaczej niż rówieśnicy, czy to normalne? Mój syn dziwnie mówi, czy powinnam się martwić? Myślę, że moje dziecko ma autyzm, co robić? - na te oraz inne pytania zaniepokojonych rodziców odpowiadają specjaliści, podczas organizowanych przez Wydział Edukacji UMŁ „Sobót ze specjalistami".

Nowocześniej w szpitalu im. Rydygiera

Jedną z ważnych inwestycji medycznych jest w tym roku remont bloków operacyjnych w Szpitalu im. Rydygiera. Na tę inwestycję miasto przeznaczy 2,5 mln złotych.

2,8 mln zł dla Łodzi z ministerialnej kasy

Środki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zasilą łódzkie instytucje kultury. Pieniądze pochodzą z programów wspierających działania edukacyjne, promocyjne i infrastrukturalne.

Ruszyło głosowanie na logotyp EXPO 2022

Jakie logo będzie reprezentować Polskę w jej staraniach o organizację International EXPO 2022 w Łodzi? Zadecydują o tym internauci w trakcie publicznego głosowania online, które właśnie się zaczęło i potrwa do 30 marca br

Pamięć o Sprawiedliwych w Łodzi

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana zorganizowało oficjalne uroczystości z okazji Europejskiego Dnia Pamięci o Sprawiedliwych, połączone ze złożeniem kwiatów pod pomnikiem Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata - Polaków Ratujących Żydów i pod obeliskiem Żegoty w Parku Ocalałych w Łodzi.

« 25-lecie Straży Miejskiej w Łodzi

Straż Miejska w Łodzi ma już 25 lat. W 1991 roku została powstała uchwała powołująca Straż Miejską w Łodzi.

Rower miejski w Łodzi

Znana jest już lokalizacja stu pierwszych stacji łódzkiego roweru publicznego. System, w ramach którego wypożyczyć będzie można 1000 jednośladów dostarczy firma Nextbike za ponad 12 mln zł. Wygląd terminali będzie spójny z Systemem Informacji Miejskiej, a na każdym z nich dostępna będzie mapa z lokalizacją wszystkich stacji.

Dzień „Żołnierzy Wyklętych” w Łodzi

Przed pomnikiem przed Pomnikiem Ofiar Komunizmu w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych złożono kwiaty i zapalono znicze.

Drużyna studentów Politechniki Łódzkiej odniosła sukces w USA

Drużyna studentów Politechniki Łódzkiej, wróciła już z finału międzynarodowego konkursu na projekt ultraszybkiego systemu transportu Hyperloop, który w ostatni weekend stycznia odbył się w Stanach Zjednoczonych, na Texas A&M University. 27 lutego o godzinie 14:00, w EC1, odbędzie się konferencja, na której młodzi wizjonerzy przedstawią szczegóły swojego projektu, opowiedzą o konkursie i podzielą się swoimi wrażeniami z podróży do USA.

W hołdzie generałowi

W rocznicę śmierci gen. Augusta Fildorfa „Nila" przed tablicą ku jego czci, przy ul. Próchnika 39 zebrali się przedstawiciele władz miasta, województwa oraz organizacji patriotycznych. Złożono kwiaty i zapalono znicze.

Knightriders, czyli Amerykanie jadą przez Łódź

Od godz. 11, w pasażu Schillera i na ul. Piotrkowskiej można było oglądać sprzęt armii USA. Wystawione zostały wozy opancerzone stryker, pojazdy wielozadaniowe humvee oraz pojazdy wspierające

Przemysłowy przeŁOM

Łódzki Obszar Metropolitalny daje ogromną szansę na ściągnięcie na obszar metropolii inwestycji związanych z produkcją przemysłową. Oferta przygotowana przez ŁOM oraz Biuro Obsługi Inwestora UMŁ trafi do Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych w celu przedstawienia oferty terenów inwestycyjnych zlokalizowanych w aglomeracji łódzkiej. Biuro Obsługi Inwestora UMŁ przedstawi ponad 600 ha terenów, gdzie są oferty nawet do150 hektarów w całości.

Woonerf na Piramowicza gotowy w kwietniu

Trwają prace związane z przebudową ul. Piramowicza, która stanie się kolejnym łódzkim podwórcem. Wykonawca ułożył już nawierzchnię i wybudował murki, wewnątrz których powstaną zieleńce

Promocja Łodzi kreatywnej

Udało się pozyskać z funduszy unijnych kolejne środki na promocję gospodarczą łódzkiego sektora kreatywnego - poinformował Bartłomiej Wojdak, dyrektor Biura Promocji i Turystyki UMŁ, które wspólnie z Biurem Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą otrzymały na ten cel prawie 4 mln zł.

Porozumienie z pracownikami MOPS-u w Łodzi

W dokumencie, pod którym podpisali się związkowcy, dyrekcja MOPS i wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela, zagwarantowano pracownikom socjalnym i koordynatorom pieczy zastępczej podwyżki o 300 złotych od czerwca tego roku. W przyszłym roku o kolejne 200 złotych.

Strona internetowa dla kierowców

Na nowej, działającej stronie internetowej www.its.lodz.pl zmotoryzowani znajdą wszystkie potrzebne informacje o bieżącej sytuacji na łódzkich drogach

Pedros Cup 2016 w Łodzi

Ponad osiem tysięcy widzów obejrzało w piątek w Atlas Arenie XII Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny Pedros Cup. Impreza dostarczyła kibicom mnóstwo emocji.

ABB i FabLab Łódź wspierają młodych konstruktorów, inżynierów i projektantów

W Łodzi rozpoczyna działalność Akademia Prototypowania i Fabrykacji. To autorski długofalowy projekt FabLab Łódź realizowany we współpracy z firmą ABB – partnerem i sponsorem przedsięwzięcia. Właśnie ruszyła rekrutacja do programu, która potrwa do 13 lutego 2016 r.

Pamięci Władysława Króla

Na fasadzie kamienicy przy ul. Kopernika 61 odsłonięta została tablica upamiętniająca Władysława Króla - wybitnego sportowca i trenera oraz wspaniałego wychowawcę młodzieży.

Wicepremier Piotr Gliński spotkał się z protestującymi pracownikami socjalnymi z Łodzi

Wiceprezes Rady Ministrów Piotr Gliński oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Bojanowska, spotkali się w piątek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z protestującymi pracownikami socjalnymi z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi.

Rusza konkurs na logotyp EXPO 2022 w Polsce

Urząd Miasta Łodzi ogłasza start konkursu na logotyp International EXPO 2022 Łódź Polska. Konkurs ma charakter otwarty, jest dwuetapowy i międzynarodowy. Prace można nadsyłać do 19 lutego br.

Pamięć o Holokauście w Łodzi

Podczas VI Dni Pamięci o Ofiarach Holokaustu złożono kwiaty na stacji Radegast upamiętniając martyrogię Żydów łódzkich. Modlitwę za zmarłych poprowadził rabin Symcha Keller

Nowe spojrzenie na łódzką kulturę

Powołana od nowego roku na stanowisko dyrektora Wydziału Kultury UMŁ Dagmara Śmigielska spotkała się z dziennikarzami, by przedstawić główne założenia polityki kulturalnej miasta.

Uhonorujmy zasłużonych dla Łodzi

Do końca stycznia można składać wnioski o przyznanie przez Radę Miejską wybitnym łodzianom Nagrody Miasta Łodzi w wysokości około 20 tys. zł - informuje Tomasz Kacprzak, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi. Rada może zgodnie z regulaminem przyznać do 5 Nagród.

Rozbudowa płyty postojowej w Łodzi

W tym roku zakończy się rozbudowa płyty postojowej dla samolotów na łódzkim lotnisku. Nowy fragment płyty powstaje w miejscu dawnego terminala pasażerskiego, który w 2012 roku rozebrano i sprzedano do Radomia. Inwestycję planowano od trzech lat, jednak jej realizacja nie była wcześniej możliwa ze względów finansowych.

W hołdzie powstańcom

Na Starym Cmentarzu w Łodzi w przeddzień 153. rocznicy wybuchu powstania styczniowego odwiedzono mogiły bohaterów tego zrywu niepodległościowego

Pedro`s Cup 2016 w Łodzi

5 lutego 2016 roku wystartuje XII Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny Pedro`s Cup i po raz drugi gościć będzie w łódzkiej Atlas Arenie.

Nauczyciele Europy w Łodzi

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Króla Władysława Jagiełły uczestniczy w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój (POWER), który koordynowany jest przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE). Projekt, który zatytułowano „Zostać Nauczycielem Europy", realizowany jest przez 12 pedagogów tej placówki.

Wiecznie żywi w naszej pamięci

19 stycznia mieszkańcy Łodzi upamiętniają jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w historii miasta. W 1945 wycofujący się z Łodzi Niemcy spalili żywcem osadzonych w Więzieniu Policyjnym na Radogoszczu. Dziś na terenie dawnego więzienia-obozu mieści się oddział Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi. Jego centralną część stanowi pomnik, pamięci ofiar ostatniego zbrodniczego aktu hitlerowców w Łodzi, pod którym co roku składane są kwiaty.

W Łodzi chcą podwyżek

Sytuacja finansowa pracowników pomocy społecznej i Powiatowego Urzędu Pracy była przez kilka godzin tematem dzisiejszej sesji Rady Miejskiej.

Otwarta Gwardia w Łodzi

Kosztem ok. 1 miliona złotych wyremontowano budynki Klubu Sportowego Gwardia w Łodzi. Zdaniem wiceprezydenta Łodzi Tomasza Treli inwestycja była niezwykle potrzebna ze względu na młodzież i dzieci, które tutaj znajdą dla siebie możliwości sportowego rozwoju. Dzisiaj w nowej hali odbył się trening 5-letnich adeptów judo.

Informatycy pilnie poszukiwani w Łodzi

Bezrobocie w Łodzi wynosi obecnie ok. 9,5%, ale są branże z zakresu IT, które od ręki zatrudniłyby programistów w Łodzi. Szacuje się, że zapotrzebowanie na tego typu specjalistów sięga już ponad 2 tysięcy osób i pracodawcy z branż IT apelują do młodzieży, aby ta wybierała kierunki informatyczne na łódzkich uczelniach.

Dziewięć tablic wskaże kierowcom jadącym przez Łódź najkrótszą drogę do celu

Tablice wyświetlają schemat układu drogowego i czas przejazdu danego odcinka, który jest wyliczany przy pomocy kamer rejestrujących ruch pojazdów. Dzięki temu kierowcy już na drogach dojazdowych będą mogli wybrać najwygodniejszy wariant podróży.

To już czwarty łódzki woonerf

Dzięki przebudowie ul. Zacisze realizowanej w ramach budżetu obywatelskiego mieszkańcy zyskają przyjazną i bezpieczna przestrzeń. Ulicę projektujemy jako ,,strefę zamieszkania" gdzie cała przestrzeń będzie zaaranżowana w taki sposób, aby jak najlepiej służyła mieszkańcom. Aby zapewnić komfort dojazdu zachowane będą wszystkie miejsca parkingowe, a ruch pozostanie jednokierunkowy, z dopuszczonym kontra ruchem dla rowerów

Łódzki port Lotniczy w liczbach

W grudniu 2015 roku Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta obsłużył 19 969 pasażerów, czyli o 3 788 więcej (+23,41%) niż w analogicznym okresie ubiegłego roku

Łódź - Pamięci Romów i Sinti

Tradycyjnie, przy Starej Kuźni, w miejscu uświęconym męczeństwem Romów, przed tablicą pamiątkową przy ulicy Wojska Polskiego 84, uczczono 74. rocznicę likwidacji obozu cygańskiego na terenie Litzmannstadt Getto. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miasta, województwa, Instytutu Pamięci Narodowej, społeczność Romów i łodzianie. Pod tablicą upamiętniającą kaźń złożono kwiaty i zapalono znicze.

Najnowocześniejsze w Polsce planetarium otwarte

Planetarium powstało w niezwykłej przestrzeni, bo najstarszej łódzkiej elektrowni - EC1 wybudowanej w 1907 roku przy ul. Targowej. - Dzisiaj, już po modernizacji, wypełniamy ją nowymi funkcjami i atrakcjami. Planetarium będzie niewątpliwie jedną z największych. W Polsce nie ma drugiego tak nowoczesnego obiektu, a w Europie najwyżej kilka może się z nim porównywać - mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Łódzka medalistka doceniona

Na mistrzostwach Europy (pływalnia 25 m) w izraelskiej Netanji 28-letnia Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk zdobyła srebro na 50 m stylem grzbietowym (26,27), przegrywając jedynie z największą obecnie gwiazdą europejskiego pływania Węgierką Katinką Hosszu (26,13), a wygrywając m.in. z rekordzistką Europy i byłą rekordzistką świata Chorwatką Sanją Jovanović (26,45). To ósmy medal naszej pływaczki zdobyty podczas ME (1 złoty, 5 srebrnych, 2 brązowe). Za ten sukces zawodniczka otrzymała dziś nagrodę w wysokości 12 tys zł. Symboliczny czek odebrała z rąk wiceprezydenta Tomasza Treli oraz dyrektora Wydziału Sportu Marka Kondraciuka.

Budżet obywatelski Łodzi rozwija się

W ramach trzeciej edycji budżetu obywatelskiego w 2016 roku ma zostać zrealizowanych ponad różnego typu 80 zadań. Łodzianie chętnie angażują się w prace przy realizacji różnych projektów, m.in. dotyczących zieleni miejskiej i rekreacji. Aktywne i pozytywne podejście powoduje, że ich liczba z roku na rok rośnie.

Wpisy do ksiąg

Tradycyjnie, z okazji Nowego Roku w Urzędzie Wojewódzkim wyłożono księgi życzeń noworocznych. Życzenia dla Łodzi i regionu na 2016 rok wpisali do nich m.in. wojewoda Zbigniew Rau, marszałek Witold Stępień oraz wiceprezydent Tomasz Trela.

Najmłodsi obywatele Łodzi

Tuż po północy, czyli już w 2016 roku w szpitalu im. Rydygiera na świat przyszło troje dzieci - dwóch chłopców i dziewczynka. Sekretarz miasta Łodzi Barbara Mrozowska-Nieradko, dorocznym zwyczajem, złożyła gratulacje i życzenia ich szczęśliwym mamom oraz obdarowała wyprawkami. Dzieci otrzymały śpioszki, czapeczki i kaftaniki.

31. Bieg Sylwestrowy w Łodzi

Już po raz 31. na terenie Arturówka odbył się organizowany przez Express Ilustrowany Bieg Sylwestrowy. Tradycyjnie w ostatni dzień roku biegacze zmierzyli się w trzech kategoriach: głównej - na dystansie 10 km, szkolny - na dystansie 2 km, oraz VIP, czyli jednokilometrowy bieg z udziałem znanych sportowców i polityków.

Łódź - Kwiaty na grobie księdza

Wiceprezydent Krzysztof Piątkowski złożył kwiaty na grobie ojca Stefana Miecznikowskiego - w 11. rocznicę śmierci.

Noworoczne życzenia pod neonem w Łodzi

Piotr Kurzawa z Łódzkiego Centrum Wydarzeń oraz zespół Black Radio zapraszają wszystkich łodzian po świętach, w dniach 28-31 grudnia, w godz. 17:00 a 19:00 na ul. Piotrkowską (przy al. Mickiewicza) pod napis świetlny „Kocham Łódź”.

Podsumowanie jarmarku świątecznego na ul. Piotrkowskiej

Po ubiegłorocznym sukcesie jarmarku świątecznego łodzianie kolejny raz mogli poczuć wspaniałą atmosferę świąt na ulicy Piotrkowskiej. Tegoroczna edycja jarmarku została wzbogacona o dodatkowe atrakcje i imprezy towarzyszące. Odwiedzający mogli pojeździć na łyżwach, pozjeżdżać ze stoku saneczkarskiego i powirować na karuzeli weneckiej.

Bezpiecznie w święta w Łodzi

Straż miejska oraz policja czuwać będą nad bezpieczeństwem łodzian w okresie świąteczno-noworocznym. Wszystkie jednostki służby municypalnej pracować będą normalne, a dodatkowo zwiększy się liczba patroli.

Łódź dla jerzyków, jerzyki dla Łodzi

W fasadę zabytkowej łódzkiej willi przy al. Kościuszki 19 wkomponowane zostaną budki lęgowe dla jerzyków. Pożyteczne ptaki znajdą schronienie w detalach architektonicznych także innych kamienic, odnawianych w ramach programu rewitalizacji Łodzi. Dzięki temu niezwykle czyste ptaki (nie brudzące wokół gniazd i żywiące się owadami) powrócą w miejski krajobraz centrum

Kaplica Scheiblera czeka na wsparcie

Zabytkowa kaplica Karola Scheiblera na Starym Cmentarzu to nie tylko chluba i ozdoba Łodzi, lecz także arcydzieło neogotyku w Europie. Urząd Miasta Łodzi ze swojego budżetu przeznaczył na jej ratowanie prawie 3,3 mln zł. W mijającym przekazane zostało 270 tys. zł.

Najnowocześniejsze w Polsce planetarium jest w Łodzi

W odnowionym gmachu zabytkowej elektrowni EC1 powstało najnowocześniejsze planetarium w kraju. W drugi weekend stycznia pierwsi goście będą mogli obejrzeć najdalsze zakątki Kosmosu w rozdzielczości ponad 32 mln pikseli - jakości obrazu ośmiokrotnie wyższej od HD

Łódź na międzynarodowej mapie

Łódź współpracuje z 12 konsulatami honorowymi i 20 miastami partnerskimi. Ten rok jest bardzo udany dla Łodzi, ponieważ Biuro Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą UMŁ przyjęło 23 delegacje zagraniczne.

Siłacze wyciskają rekordy w Łodzi

Rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w Dwuboju Siłowym, na które składa się rywalizacja w tzw. martwym ciągu oraz wyciskaniu sztangi leżąc federacji WPA. Nietypowe zawody potrwają do soboty, 12 grudnia i rozgrywane są w hali sportowej przy ul. ks. Skorupki.

Transatlantyk w Łodzi

VI edycja Festiwalu TRANSATLANTYK odbędzie się Łodzi w dniach 23 - 30 czerwca 2016 roku. Widzowie będą mili okazję jako pierwsi w Polsce obejrzeć filmy, które prezentowano na prestiżowych zimowych i wiosennych światowych festiwaliach - Cannes, Sundance czy Berlinale.

24 Finał WOŚP na ulicy Piotrkowskiej

Sztab WOŚP Łódzkiej Straży Miejskiej oraz Łódzkie Centrum Wydarzeń zapraszają na 24 Finał WOŚP. 10 stycznia 2016 kolejny raz spotkamy się na ulicy Piotrkowskiej

17 „martwych” szkół do likwidacji w Łodzi

Uchwałę ws. zamiaru likwidacji XXXV Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Staszica 1/3 podjęła Rada Miejska. Plany likwidacji XXXV LO sięgają 2012 r. Początkowo proponowano połączenie placówki z XXX LO przy ul. Obornickiej. Wycofano się z nich po przeprowadzonych konsultacjach. Kolejnym pomysłem była likwidacja obu szkół i powołanie w ich miejsce nowej, ale na to nie przystał kurator oświaty. 1 grudnia XXXV LO zostało przeniesione na ul. Limanowskiego 124 a.

Medycyna spersonalizowana w Łodzi

W styczniu 2016 roku zostanie otwarty nowy pawilon BioNanoParku. Znajdą w nim pomieszczenia nowe laboratoria m.in. Badań Strukturalnych Nanomateriałów oraz Medycyny Spersonalizowanej

MURAL NA 90-LECIE ZWIK ŁÓDŹ

Łodzi przybył kolejny mural, który odnosi się do historii miasta. Przedstawia łódzkich robotników z początku XX wieku. Można go oglądać na ścianie budynku Zakładu Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Wierzbowej 52. Malowidło jest ostatnim akcentem tegorocznych obchodów 90-lecia ZWIK.

Muzeum Książki Artystycznej trzeba pomóc

Głos w obronie Muzeum Książki Artystycznej zabrał radny Bartłomiej Dyba-Bojarski (PiS) oraz poseł na Sejm Waldemar Buda (PiS). W lipcu br. Miasto otrzymało nieruchomość od Skarbu Państwa. W ubiegłym tygodniu Miasto skierowało do fundacji Coorespondance des Arts prowadzącej muzeum pismo nakazujące natychmiastową wyprowadzkę instytucji z Willi H. Grohmana przy ul. Tymienieckiego 24 oraz zapłatę za bezumowne korzystanie z nieruchomości. Muzeum otrzymało propozycję najmu budynku, ale jej nie przyjęło.

W rocznicę bitwy - obchody w Łodzi

W 101 rocznicę zakończenia operacji łódzkiej, największej bitwy manewrowej I wojny światowej, na mogiłach poległych żołnierzy rosyjskich i niemieckich na cmentarzu prawosławnym na Dolach zapalono znicze. Rekonstruktorzy historyczni z grupy „Żelazny Orzeł" zaciągnęli wartę honorową.

Cisza na murze w Łodzi

W Łodzi powstała pierwsza w skali światowej instalacja, która oparta została o grę światła i cienia. Do ściany przy ulicy Wólczańskiej 13 przymocowano 1300 różnej długości metalowych prętów wykonanych z nierdzewnej stali indyjskiej. Całość tworzy napis „Cisza". W zależności od ustawienia i wysokości słońca na niebie, promienie słoneczne padają na ścianę pod różnym kątem, a na samej ścianie tworzą się różnej długości cienie. Dzięki temu o różnych porach dnia i roku, całość będzie prezentować się inaczej.

SuperEnduro w Łodzi

Atlas Arena po raz czwarty zaprasza na Mistrzostwa Świata w SuperEnduro. Są to największe i jedyne takie światowe zawody w Polsce, które odbędą się w Łodzi już 5 grudnia 2015 roku.

Nowa strona Łodzi

Portal Łodzi, gdzie mieszkańcy będą mogli nie tylko załatwić swoje urzędowe sprawy przez Internet, ale również dowiedzieć się, gdzie spędzić czas wolny lub jak rozpocząć biznes – tak ma już niebawem wyglądać nowa witryna lodz.pl. W urzędzie miasta trwają prace nad jej kształtem i funkcjonalnościami

Pedros Cup 2016 w Łodzi

5 lutego 2016 roku wystartuje XII Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny Pedros Cup i po raz drugi gościć będzie w łódzkiej Atlas Arenie! W ramach turnieju najlepsi lekkoatleci rywalizować będą w niezwykle widowiskowym sprincie na 60 metrów i na takim samym dystansie przez płotki, pchnięciu kulą, skoku wzwyż oraz skoku o tyczce.

Rocznica powstania listopadowego w Łodzi

Z okazji rocznicy powstania listopadowego na Starym Cmentarzu został zapalony znicz przy grobie Wojciecha Feliksa Zarzyckiego, oficera wojsk polskich w tym powstaniu.

Każdy może konsultować budżet

Zapraszamy mieszkańców Łodzi do uczestnictwa w konsultacjach projektu budżetu miasta na 2016 rok, które trwają do 3 grudnia. - Szczególnie zachęcam do udziału w spotkaniu otwartym, które zorganizowane zostanie 1 grudnia o godz. 17.00 w EC1 wschód przy ul. Targowej 1/3.. Przewidzieliśmy tam warsztaty, podczas których w trybie wspólnej pracy w grupach będzie można zgłaszać swoje propozycje - poinformował Grzegorz Justyński, dyrektor Biura ds. Partycypacji Społecznej UMŁ.

Coraz więcej „Łodzi” w kalendarzach na 2016 rok

„Łódź” coraz częściej staje się tematem wydawanych w naszym mieście kalendarzy ściennych. Zdjęcia z różnych zakątków miasta trafiły na karty kalendarzy przygotowanych na przyszły rok przez kilku wydawców i lokalne firmy.

Czy ryś Gabryś z łódzkiego ZOO pomoże w przywróceniu populacji rysi na Pomorzu?

Ryś Gabryś od dnia swoich urodzin wzbudzał ogromne zainteresowanie zarówno wśród opiekunów, jak i zwiedzających. Nic dziwnego, bo to pierwszy ryś urodzony w łódzkim ZOO, a liczba osobników żyjących na wolności w Polsce wynosi zaledwie 200 szt. Jego narodziny oraz doskonałe pochodzenie zostały dostrzeżone również w Polsce i nasz ryś ma szansę, jako jedyny samiec, zakwalifikować się do projektu reintrodukcji

Konkurs "wWystawach" rozstrzygnięty!

Jak zaaranżować witrynę aby stała się wizytówką sklepu? Doskonałe propozycje wystroju wystaw sklepowych można znaleźć wśród prac zgłoszonych w konkursie "wWystawach". Ponad 30 aranżacji, przygotowanych przez projektantów z polski i zagranicy, przedstawia możliwości jakie daje przestrzeń witryny aby zaprezentować ofertę lokalu. Estetycznie przygotowana wystawa sklepowa może stać się nie tylko skutecznym narzędziem w handlu, ale także wizytówką danego miejsca. Mamy nadzieję, że wybrane prace zachęcą właścicieli lokali do zadbania o wygląd własnych witryn.

Dom wielopokoleniowy przy ul. Wólczańskiej 168

Zespół obiektów został zbudowany w 1896 roku na zlecenie ówczesnego właściciela – Adolfa Schoepke. Od strony ul. Wólczańskiej na teren posesji prowadziła brama, przy której stał niewielki budynek z mieszkaniem odźwiernego. Dalej powstała miejska willa, której ozdobą są głowy lwów nad oknami na pierwszym piętrze w ryzalitach oraz inicjały pierwszego właściciela nad prześwitem bramowym. W głębi posesji, która oryginalnie sięgała prawie ul. Piotrkowskiej, znajdowały się mieszkalna oficyna, warsztaty i stajnia. W 1913 roku niewielki budynek z mieszkaniem odźwiernego został rozbudowany.

Pokaz siły w Łodzi

Grudzień przyniesie wiele sportowych atrakcji dla kibiców. Do Łodzi zawitają Mistrzostwa Europy w Martwym Ciągu oraz Wyciskaniu Sztangi Leżąc Federacji WPA, które odbędą się w dniach 11 - 12 grudnia 2015 r. w Hali Sportowej przy ul. Skorupki 21. Mistrzostwa Świata i Europy w Dwuboju Siłowym odbędą się w Polsce po raz pierwszy.

Święto „Katarzynki” w Łodzi

Święto, popularnie zwane „Katarzynki", to Dzień Motorniczego (Kolejarza), obchodzone oficjalnie 25 listopada od 1981 roku. Św. Katarzyna jest nie tylko patronką kolejarzy, ale również motorniczych.

Atrakcyjny grudzień w Łodzi

Łódzkie Centrum Wydarzeń oraz organizatorzy wielu imprez zapraszają na liczne grudniowe atrakcje, które będą miały miejsce się w Łodzi.

Doradcy zawodowi w łódzkich gimnazjach

W gimnazjum przy ul. Kaliskiej odbyło się pierwsze w cyklu spotkań uczniów z doradcami zawodowymi. - Rozpoczynamy w ten sposób kolejną edycję Ucz się w Łodzi! - zapowiedział wiceprezydent Tomasz Trela.

Japońska wizyta w Łodzi

Łódź odwiedził ambasador Japonii Makoto Yamanaka. Towarzyszył mu senator Hirofumi Nakasone, przewodniczący Grupy Parlamentarnej Japońsko-Polskiej w Izbie Radców (senat). W Urzędzie Miasta Łodzi japońscy goście spotkali się z wiceprezydentem Łodzi Ireneuszem Jabłońskim. Następnie rozmawiali z kierownictwem oddziału firmy Fujitsu, działającej w Łodzi. Zwiedzili również EC-1 i pałac Poznańskiego.

Akcjia honorowego dawstwa szpiku w Łodzi

Mówi się, że przyjaźń to połączenie dwóch dusz. Czas udowodnić, że to także zgodność tkanek. Zostań „szpiko-przyjacielem” i zarejestruj się w bazie dawców. Taka przyjaźń ratuje życie. Kulminacja akcji : 22 listopada (niedziela), godz. 11:00, Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 4 im. Marii Konopnickiej przy ul. Spornej 36/50 w Łodzi.

Kino Europy bez granic w Łodzi

27 listopada startuje największy łódzki festiwal filmowy Forum Kina Europejskiego ORLEN Cinergia. Festiwal to filmowe spojrzenie na nową Europę, posbawioną granic, migrującą, poszukująca ca przed olbrzymimi wyzwaniami społecznymi i kulturowymi zmieniającego się świata. Jak co roku twórcy festiwalu zapraszają do dyskusji o zmianach, nowych zjawiskach, i wych możliwościach wielokulturowego kontynentu.

Kierowcy MPK ratują życie i zdrowie łodzian

Kierowcy łódzkiego MPK kilkadziesiąt razy w roku interweniują na łódzkich ulicach, ratując zdrowie mieszkańców.

O zdrowiu z partnerami z Odessy

W dniach 12-15 listopada 2015 r. w Łodzi przebywa oficjalna delegacja z Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta Odessy. Celem wizyty jest kontynuacja rozpoczętej w czerwcu br. współpracy w zakresie ratownictwa medycznego oraz wymiany dobrych praktyk w zakresie funkcjonowania miejskich szpitali oraz przychodni zdrowotnych

Super powrót Super Enduro w Łodzi

Już 5 grudnia Mistrzostwa Świata w Super Enduro rozgrzeją emocje w łódzkiej Atlas Arenie. Impreza wraca do naszego miasta po rocznej przerwie w wielkim stylu – udało się bowiem porozumieć w sprawie organizacji aż trzech edycji.

Wyróżnieni za działalność na rzecz Łodzi

Tradycyjnie z okazji Święta Niepodległości Rada Miejska w Łodzi postanowiła uhonorować ludzi nieprzeciętnych - pracowitych, barwnych i o wielkich sercach, ambasadorów miasta. W Dużej Sali Obrad uroczyście wręczono przyznawane od blisko ćwierćwiecza Odznaki „Za Zasługi dla Miasta Łodzi". Otrzymało je - za działalność godną szczególnego uznania - 16 osób, w tym członkowie i założyciele zespołu Trubadurzy, a ponadto dwie organizacje Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole i Stowarzyszenie „Rodzina Policyjna 1939 r.".

Święto niepodległości w Łodzi

Obchody Narodowego Święta Niepodległości zgromadziły wielu łodzian, zarówno na oficjalnej uroczystości przy Grobie Nieznanego Żołnierza, jak i w Manufakturze, na pikniku niepodległościowym.

Sukces „słonecznej” drużyny z Łodzi

Zespół KGHM Lodz Solar Team, reprezentowany przez studentów Politechniki Łódzkiej, zajął 6. miejsce w międzynarodowym wyścigu Bridgestone World Solar Challenge w Australii, w klasie Cruiser (samochodów zaprojektowanych do poruszania się po mieście). Łódzcy studenci uzyskali najlepszy wynik wśród debiutujących drużyn. Dodatkowo zespół z Politechniki Łódzkiej zdobył Safety Award - nagrodę za najbezpieczniejszy bolid i najlepsze przygotowanie do przejazdu 3000 km.
stat4u