SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo łódzkie

Z Łodzi do Pragi polecisz w godzinę!

Łódzkie lotnisko gościło przedstawicieli Czeskiej Centrali Ruchu Turystycznego, którzy promowali bezpośrednie loty z Łodzi do Pragi

Wakacje z kulturą w Łodzi

W Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych odbyła się konferencja, dotycząca letnich półkolonii twórczych dla gimnazjalistów. Głównym celem akcji jest pokazanie dzieciom sposobów na spędzanie wakacji w mieście bez używek. Dzieci, oprócz udziału w warsztatach zajęciowych z tańca, muzyki czy plastyki, mogą skorzystać z pomocy psychologa. Goście konferencji mogli również zobaczyć, jak wyglądają warsztaty taneczne z udziałem DJ-ów.

Łódź - Liczy się pierwsza pomoc

W Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego odbyło się specjalne szkolenie dla łódzkich rikszarzy. Uczestnicy kursu dowiedzieli się, jak i kiedy należy udzielić pierwszej pomocy oraz jak rozpoznać osobę, która jest pod wpływem środków odurzających

Budżet Obywatelski w Łodzi już na półmetku

Praca Doraźnej Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego przy rozpatrywaniu wniosków na 2016 rok jest już na półmetku. Łodzianie złożyli 645 wniosków. Najwięcej - aż 146 - przygotowali mieszkańcy Bałut. 114 wniosków dotyczy Górnej, a 112 - Widzewa. Na Polesiu złożono 78 wniosków. Najmniej na Śródmieściu - 45.

Mecz otwarcia odbył sie w Łodzi

Na miejskim stadionie ŁKS rozegrał historyczny mecz z Pogonią Lwów. Przy komplecie widzów łódzka drużyna pokonała gości 2:1. Był to pierwszy mecz na nowym obiekcie.

Szczególny pasażer linii Ryanair

Obecne od kilku lat w naszym kraju linie lotnicze Ryanair uczciły na łódzkim lotnisku 40-milionowego pasażera w Polsce, którym okazał się trzyletni Kuba, podróżujący wraz z mamą i siostrą do taty, który pracuje w East Midlands.

Łódź - Od wiejskiej osady po metropolię

592 lata temu Łódź otrzymała prawa miejskie w Przedbórzu. Jak co roku łodzianie spotkali się na Starym Rynku, gdzie stoi pomnik upamiętniający rocznicę.

W Łodzi chcą bezpiecznych przejść przez tory

Poprawy bezpieczeństwa na przejściach przez tory kolejowe w Łodzi oczekuje radny Marcin Zalewski (PiS). Jako przykład podaje przejście przy ul. Sobolowej, które umożliwia przedostanie się do ul. Turzej - znajduje się ono pomiędzy dwoma zakrętami i z jednej strony w ogóle nie widać nadjeżdżających pociągów

Sierpień w Łodzi z atrakcjami

Cykl ponad 40 różnego typu wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych zapowiedział na nadchodzący miesiąc dyrektor Biura Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą Bartłomiej Wojdak. Swoją ofertę na sierpień przedstawili na konferencji prasowej, m.in. Teatr Pinokio, Geyer Music Factory, Hammond&Co., Zarząd Zieleni Miejskiej i Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi.

Gadżety dla łodzian i turystów

W Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Piotrkowskiej 87 pojawiły się nowe gadżety, przygotowane przez miejskie spółki - MPK oraz ZWiK.

Tysiące urodzinowych gości w Łodzi

115 tys. łodzian bawiło się przy ulicy Piotrkowskiej, w Manufakturze i na 200 wycieczkach po łódzkich inwestycjach. Najwięcej uwagi przyciągnęły oczywiście atrakcje ulicy Piotrkowskiej i koncert w Manufakturze. Przez dwa wieczory dzieci bawiły się na dmuchanych zamkach, a dorośli podziwiali popisy kabareciarzy, marionetkarzy, iluzjonistów i innych artystów ulicy. W każdej przecznicy czekała inna niespodzianka - żywe rzeźby, pokazy wielkich baniek mydlanych, kataryniarz z żywą papugą, baloniarze i inne ciekawostki.

Międzynarodowy Festiwal Wolontariatu Kontakt Łódź 2015,

Organizowany przez Fundację Proem przy współpracy z Urzędem Miasta Łodzi, to cykl praktycznych działań na rzecz Miasta, w których uczestniczą wolontariusze z kraju i zagranicy. Jego celem jest szerzenie idei wolontariatu, pokazanie przykładów pozytywnego oddziaływania na otaczającą nas rzeczywistość oraz przykładu dobrej współpracy na rzecz miasta i jego mieszkańców.

Świętowanie przez zwiedzanie Łodzi!

Trwają Urodziny Łodzi podczas których tradycyjnie miejskie instytucje i inwestycje otwierają swoje budynki przed łodzianami.

Nowe piosenki na otwarcie łódzkiego stadionu

Trzy nowe utwory o Łódzkim Klubie Sportowym napisane przez muzyków z naszego miasta usłyszą kibice, którzy 2 sierpnia wybierają się na inauguracyjny mecz na nowym obiekcie przy al. Unii Lubelskiej pomiędzy Łódzkim Klubem Sportowym a Pogonią Lwów. Swoje piosenki zaprezentują: The Bootels, Jacek Bieleński i Marian Lichtman.

Powstanie rada programowa budżetu obywatelskiego w Łodzi

Chcielibyśmy zachęcić różne środowiska Łodzi do zaangażowania się w sprawy budżetu obywatelskiego. Nowy budżet obywatelski ma być coraz lepszy, odpowiadający oczekiwaniom mieszkańców.

Budowa dworca Łódź Fabryczna zakończona w 80 proc.

Do zakończenia inwestycji potrzebna była działka należąca do firmy Enkev, stanowiąca 25 proc. całego placu budowy, przez którą przebiegać ma ul. Nowotargowa. Prace na tym terenie powinny zakończyć się latem przyszłego roku.

Święto Policji obchody w Łodzi

Z okazji Święta Policji oficjalny apel odbył się na Starym Rynku. Dowódca uroczystości nadkomisarz Mariusz Tamyczka złożył meldunek komendantowi wojewódzkiemu policji w Łodzi Dariuszowi Banachowiczowi.

Atrakcje z okazji 592 urodzin Łodzi

Serdecznie zapraszamy do udziału w Urodzinach Łodzi. Z okazji 592. rocznicy nadania praw miejskich Łodzi w dniach 24-26 lipca łodzian czeka wiele atrakcji.

Więcej utwardzonych dróg w Łodzi

Miasto przebuduje w tym roku 22 drogi gruntowe. Pojawi się tam nowa nawierzchnia, w przeważającej części to asfalt, ale układane będą również płytki betonowe. Roboty są finansowane zarówno ze środków z zadań inwestycyjnych, jak i z zadań związanych z utrzymaniem dróg.

Łódź - Nie porzucaj zwierząt

Każdego roku w miesiącach wakacyjnych do schronisk trafiają zwierzęta, porzucone przez właścicieli wyjeżdżających na urlopy. W Łodzi podjęto szereg działań, by przeciwdziałać temu zjawisku.

Odwiedź stadion przy al. Unii! Wystartowały zapisy na wycieczki po obiekcie.

Rozpoczęły się zapisy na wycieczki po nowym stadionie przy al. Unii. W ramach Urodzin Łodzi odbędą się 22 oprowadzania po obiekcie. Wszystkie szczegóły zapisów i zasady zwiedzania znajdują się na stronie Urodzin Łodzi 2015 - na podstronie z ofertą. http://www.uml.lodz.pl/urodziny/stadion_miejski_przy_al_unii_/

Wielki finał Urodzin Łodzi: Gwiazdy „Lata ZET i Dwójki” w Manufakturze

Na zakończenie pełnego atrakcji weekendu Urodzin Łodzi, Manufaktura zaprasza na wielki, plenerowy koncert w ramach wakacyjnej trasy koncertowej „Lato ZET i Dwójki” organizowanej przez Radio ZET i TVP2. W niedzielę (26.07) wystąpią m.in.: Lady Pank, Feel, Ania Wyszkoni i Sarsa.

Festiwal Twórczości Młodych w Łodzi

V Folkowe Inspiracje to festiwal nowatorski ze względu na różnorodność form edukacji międzykulturowej i aktywny udział młodzieży w wydarzeniach festiwalowych, a co za tym idzie, współczesne spojrzenie młodych ludzi na kulturę wywodzącą się z nurtu narodowych tradycji, ujęte w festiwalowych hasłach: „Łączy nas folk!" i „Folk jest OK!"

Przedsiębiorcy dla Piotrkowskiej w Łodzi

Łódzcy przedsiębiorcy prowadzący firmy przy ul. Piotrkowskiej wyszli z inicjatywą reklamowania ulicy wśród łodzian i przybywających do nas turystów. Przedsiębiorcy zorganizowali wspólnie kampanię reklamową ulicy na czas Urodzin Łodzi.

Gwiazdy „Lata ZET i Dwójki” w Łodzi

26 lipca Rynek Manufaktury w Łodzi stanie się największym przystankiem muzycznym w Polsce, organizowanej przez Radio ZET i TVP2 trasy koncertowej. Tego dnia na scenie wystąpi 8 zespołów: Lady Pank, Feel, Ania Wyszkoni, Sarsa, Formacja Nieżywych Schabuff, Kielich, Kobranocka, Sound and Grace i Tatiana Okupnik.

Łódź współorganizatorem EU Design Days 2015

Miasto Łódź wraz siecią ERRIN i z partnerami międzynarodowymi zostało współorganizatorem EU Design Days 2015. Wydarzenie będzie miało miejsce w terminie 24-25 września w Brukseli. Temat przewodni tegorocznego EUDD 2015 to "Design the future: Smart trends in design & innovation" - czyli ukierunkowanie na trendy i kierunki rozwoju oraz wykorzystywania designu w przyszłości.

W trosce o bezpieczeństwo pasażerów w Łodzi

MPK wraz z łódzką policją zorganizowało kampanię „Stop kieszonkowcom", która rozpoczęła się w październiku ub. roku i trwa nadal. Celem było zwrócenie uwagi pasażerów komunikacji miejskiej na podstawowe zasady związane z zachowaniem bezpieczeństwa i ochrony przed kieszonkowcami.

Rugby przy al. Unii Lubelskiej w Łodzi

5 lipca łódzka drużyna rugby Budowlani Łódź zdobyła wicemistrzostwo Polski. Władze Łodzi obiecują, że jeszcze mocniej będą wspierać łódzki klub, a kolejny sezon drużyna rozpocznie swoje rozgrywki na nowym obiekcie przy al. Unii Lubelskiej.

Szpital w Łodzi będzie jak nowy

Trwają prace remontowe w Szpitalu im. Jonschera przy ul. Przyrodniczej, które mają na celu przystosowanie placówki do wymogów Ministerstwa Zdrowia i podniesienie jakości usług medycznych dla pacjentów i seniorów w Łodzi. W 2014 roku zostały przeznaczone środki pieniężne w wysokości 1,5 mln. zł na remont oddziału chorób wewnętrznych, geriatrii i diabetologii oraz na informatyzację szpitala.

Lato z widokiem na Nowe Centrum Łodzi

Na XV piętrze budynku Textilimpexu przy ul. Traugutta 25, 60 metrów nad ziemią działa punkt widokowego Nowego Centrum Łodzi. Jak poinformował Tomasz Korowczyk z NCŁ, w czasie wakacji przygotowano tam szereg atrakcji dla dzieci.

Trwają przygotowania Łodzi do EXPO

W ramach czasowych wystaw, Łódź - jako jedyne miasto - będzie miała okazję zaprezentować się w polskim pawilonie na światowej wystawie Expo w Mediolanie od 28 września do 4 października. Związane jest to ze staraniami Polski i Łodzi o organizację w naszym mieście Expo International w 2022 r. Jak poinformowali przedstawiciele firmy Deloitte Consulting S.A., odpowiedzialnej za opracowanie studium wykonalności, jest już ono końcowej fazie realizacji.

Radni w Łodzi chcą dostępu do informacji publicznej

Radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli 2 lipca do prezydent Łodzi interpelację - wniosek o dostęp do informacji publicznej. Sebastian Bulak, Bartłomiej Dyba - Bojarski, Kamil Jeziorski oraz Łukasz Magin proszą w niej o przekazanie wykazu wszystkich umów cywilnoprawnych (w tym umów o dzieło i umów zleceń) zawieranych przez UMŁ i podległe miejskie jednostki organizacyjne, w tym spółki komunalne z większościowym udziałem Gminy Miasto Łódź. Wniosek dotyczy okresu od 01.10.2013 do 30.06.2015 i nie dotyczy m. in. domów kultury, muzeów, galerii, teatrów, miejskich bibliotek publicznych, szkół oraz przedszkoli. Radny Łukasz Magin, przypomniał, że w 2013 r. Klub Radnych Łódź 2020 wystąpił z podobną interpelacją.

Wznosząca fala łódzkiego aquaparku

Dwa nowe baseny, w tym jeden sportowy, rozbudowana strefa saun i atrakcje dla najmłodszych to inwestycje, które do 2017 roku powstaną w Aquaparku Fala. W środę radni zdecydowali o przyznaniu pływalni dofinansowania z miejskiej kasy. Całkowity koszt remontu wyniesie 16 milionów złotych, a część kwoty pokryta zostanie ze środków własnych, które wypracował Aquapark. Modernizacja rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Łódź ma szansę na „małe metro”

Uchwałę-stanowisko ws. ulokowania przystanków na trasie kolei średnicowej w Łodzi przyjęła Rada Miejska. Inicjatorami projektu uchwały byli radni z Klubu PiS. Rada Miejska popiera wszelkie działania zmierzające do budowy przystanków w ramach kolei średnicowej, a więc tunelu, który ma połączyć Dworzec Łódź-Fabryczna z Dworcem Łódź-Kaliska. Przystanek Łódź-Centrum miałby powstać przy ul. Kościuszki i być zintegrowany z Łódzkim Tramwajem Regionalnym.

Miejskie Centrum Medyczne Górna w Łodzi

Trwa restrukturyzacja w miejskich placówkach służby zdrowia. Mniejsze przychodnie łącza się w większe jednostki, by zapewnić pacjentom lepszy dostęp do usług medycznych i lekarzy specjalistów.

O 12. edycji Fashionphilosophy Fashion Week Poland w Łodzi

Radni z Komisji Promocji Miasta i Współpracy zagranicznej zapoznali się z raportem dotyczącym działań promocyjnych realizowanych podczas XII edycji Fashionphilosophy Fashion Week Poland, która odbyła się w drugiej połowie kwietnia. Imprezę zorganizowano na terenie Hotelu DoubleTree by Hilton, halach produkcji filmowej Wytwórnia oraz TOYA Studios. Pasjonaci mody przez cztery dni mogli oglądać ponad 30 kolekcji odzieży. W czasie posiedzenia radni dowiedzieli się m. in., że organizator tygodnia mody nie wywiązał się w pełni z ustaleń zawartych z Biurem Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą.

Most przyjaźni otwarto w Łodzi

W Łodzi zostało otwarte przedstawicielstwo miasta i regionu Chengdu w Chinach. Jest to wynik trzech lat zabiegów o stworzenie platformy porozumienia, współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy Chengdu a Łodzią. Od dwóch lat funkcjonuje regularne połączenie kolejowe, a na Olechowie dokonuje się przeładunku chińskich towarów.

Atlas Arena w Łodzi - bilans sześciolatki

W sobotę, 27 czerwca, Atlas Arena będzie obchodziła swoje 6. urodziny. To doskonała okazja do podsumowań dotychczasowej działalności łódzkiego obiektu. - Świętujemy dzisiaj nie tylko z okazji urodzin, ale także z powodu innego jubileuszu, bowiem w sobotę organizujemy 300. imprezę - mówi Krzysztof Maciaszczyk, prezes Miejskiej Areny Kultury i Sportu.

Łódź i Tianjin wspierają się od 20 lat

W magistracie gościła delegacja z miasta partnerskiego Łodzi - Tianjin w Chinach. Wizytę zorganizowano dla uczczenia 20-lecia współpracy Łodzi i Tianjin. Łódź uzyskała zapewnienie poparcia Tianjin dla naszych starań o EXPO 2022. Głównym tematem wizyty była rewitalizacja i planowanie przestrzenne. Dlatego przedstawiciele Tianjin, z wiceburmistrzem miasta z Yin Hailin na czele, mieli okazję poznać założenia łódzkiego programu „Miasto kamienic" oraz naszego programu rewitalizacji i organizacji przestrzeni.

Więcej kolorowego dachu w Łodzi

Trwa montaż membrany dachowej oraz ścian bocznych centrum przesiadkowego przed „Centralem" na trasie W-Z. Na dachu wykonano około 50 procent prac.

Debata o relacjach polsko-chińskich w Łodzi

W Łodzi odbędzie się III Forum Regionalne Polska-Chiny z udziałem przedstawicieli rządów wielu państw, biznesmenów, ekspertów oraz liderów życia politycznego, ekonomicznego i społecznego. Na spotkanie swój przyjazd zapowiedziało przyjazd 200 gości z Chin, w tym przedstawiciele prowincji, miast i biznesu, a także 300 gości z Polski z ministrem spraw zagranicznych Grzegorzem Schetyną oraz reprezentantami dużych firm robiących interesy z Chinami i chcącymi nawiązać współpracę.

Biznesowa Liga Pomocy zagrała dla dzieci z Fundacji Gajusz w Łodzi

W sobotnie popołudnie, 20 czerwca br., przedstawiciele biznesu i przedsiębiorcy spotkali się na boisku w III charytatywnym meczu Biznesowej Ligi Pomocy, aby zagrać tak naprawdę jako jedna drużyna dla dzieci z Fundacji Gajusz. Na boisku przedsiębiorcy zagrali „ramię w ramię" z gwiazdami Ekstraklasy. Na stadionie SMS im. K. Górskiego w Łodzi wystąpili reprezentanci firm, osoby prywatne i zawodowi piłkarze. Aby przyłączyć się do tej sportowo-charytatywnej akcji wystarczyło wykupić cegiełkę o wartości co najmniej 1.000 zł.

W Łodzi gości ekipa najnowszego serialu o wielkim przedwojennym aktorze Eugeniuszu Bodo.

13-odcinkowy serial produkuje TVP. Eugeniusza Bodo - w różnych etapach życia - grają Antoni Królikowski i łódzki aktor Tomasz Schuchardt. W filmie pojawią się też inne postacie wielkich przedwojennych twórców kina. Anna Próchniak gra Norę Ney, Roma Gąsiorowska - Zulę Pogorzelską, a Filip Bobek Aleksandra Żabczyńskiego.

Ogłoszono wyniki VII edycji konkursu „Młodzi w Łodzi - Mam Pomysł na Biznes".

W konkursie udział wzięły młode osoby w wieku od 18 do 35 roku życia, które mają swój pomysł na biznes i chcą go realizować w naszym mieście, w tym studenci oraz początkujące firmy z Łodzi. Podczas gali finałowej konkursu przyznano 2 nagrody główne Prezydenta Miasta, w wysokości 20 tys. złotych - dla laureata w kategorii „ogólnej" i kategorii „studenci".

W rocznicę czynu rewolucyjnego w Łodzi

Słowami pieśni rewolucyjnych rozbrzmiały w sobotnie południe okolice pomnika Czynu Rewolucyjnego przy ul. Konstantynowskiej. W ten głośny sposób uczczono 110. rocznicę wybuchu Rewolucji 1905 roku. Nie obyło się bez tradycyjnego złożenia kwiatów i zapalenia symbolicznych zniczy. W imieniu prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej uczynił to dyrektor Departamentu Spraw Społecznych UMŁ Sławomir Granatowski.

Wielka marionetka na festiwalu Łódź 4 Kultur

W ramach festiwalu Łódź 4 Kultur łodzian czeka niezwykły spektakl lalkowy. W roli głównej wystąpi gigantyczna marionetka hiszpańskiego teatru Carros de Foc. Spektakl odbędzie się na parkingu EC-1 Wschód przy ul. ul. Targowej 1/3 w sobor (20 czerwca) o godz. 16.00.

Upamiętnienie Zofii Hertz w Łodzi

Na froncie kamienicy przy pl. Wolności 2, została odsłonięta tablica poświęcona Zofii Hertz. W latach 1929-1939 Zofia Hertz (wtedy Neuding) pracowała w tej kamienicy w kancelarii rejenta Apolinarego Karnawalskiego, jako referentka notarialna. W 1933 r., jako pierwsza kobieta w Polsce, zdała egzamin i uzyskała uprawnienia do wykonywania zawodu notariusza. W odsłonięciu tablicy wziął udział wiceprezydent Krzysztof Piątkowski.

W Łodzi jest rewolucja - 110 rocznica

Wycieczki tematyczne, oficjalne uroczystości, wystawa w Muzeum Tradycji Niepodległościowych i marsz „rewolucjonistów” to główne wydarzenia upamiętniające 110. rocznicę wybuchu rewolucji 1905 roku. - Chcemy upamiętnić wydarzenia, które na stałe wpisały się w historię Łodzi. Niestety, mało kto wie, że to nasze miasto było główną areną tych wydarzeń, stąd potrzeba ich przypomnienia - powiedział wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela.

O naborze do łódzkich szkół

336 oddziałów klas pierwszych w Łodzi powstanie w roku szkolnym 2015/2016, wśród nich jest 15 oddziałów integracyjnych - dowiedzieli się dziś radni na posiedzeniu Komisji Edukacji Rady Miejskiej. Spotkanie poświęcono głównie tematowi dotyczącemu naboru do szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Po raz pierwszy w tym roku nabór do dwóch pierwszych rodzajów placówek był prowadzony elektronicznie.

Wybrano Zielone Dachy w Łodzi

Znamy już wyniki konkursu na opracowanie koncepcji przebudowy budynków przy ul. Sienkiewicza 61 a i 63, uwzględniającej tzw. zielone dachy. To jeden z projektów realizowanych w ramach budżetu obywatelskiego.

W Łodzi kształtują talenty od 40 lat

Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 3 w Łodzi skończyło 40 lat. Na uroczystej gali gościł wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela, który wręczył dyplomy zasłużonym pracownikom centrum.

Amerykańscy piloci wolontariuszami w Łodzi

Amerykańscy żołnierze, stacjonujący w bazie w Łasku, włączyli się w działania społeczne na rzecz społeczności łódzkiej. W ramach Festiwalu Wolontariatu ok. 100 pilotów sadziło drzewa na Bałutach.

Ekologia trafiła z lasu do centrum Łodzi

Nowi zieloni goście zamieszkali w łódzkich kamienicach. Na fasadach pojawiły się sylwetki zwierząt wykonane z mchu. Projekt „Zielone Ślady Natury" jest elementem obchodów 70-lecia Lasów Państwowych. Leśnicy chcą w ten sposób zachęcić łodzian do spacerów po lesie, szczególnie Lesie Łagiewnickim, który jest jednym z największych w Europie lasów znajdujących się w granicach miasta.

Łódź zasłynie z uzdrowiskowych term?

Łódź ma szansę stać się konkurencją dla Uniejowa. Spółka jawna Cegal zamierza wybudować do końca 2019 r. kompleks „Termy Łódź" przy ul. Kosynierów Gdyńskich 18 i Kosynierów Gdyńskich bez numeru. Zespół basenowo-termalny powstałby w pobliżu Stawów Jana. Rada Miejska wyraziła zgodę na wydzierżawienie na okres 25 lat w drodze bezprzetargowej tych dwóch nieruchomości o powierzchni łącznej ponad 32 tys. mkw.

Festiwal z mocnym uderzeniem w Łodzi

9 czerwca odbędzie się 4 edycja Impact Festivalu. Na terenie Atlas Areny stanęły dwie sceny. W tegorocznej edycji usłyszeliśmy mocne brzmienia z pogranicza rocka oraz heavy, death, thrash i groove metalu. Zagrała znana m.in. z występów w maskach grupa Slipknot, bostoński Godsmack czy francuski zespół Gojira. Polskich artystów usłyszeliśmy w projektach Lionsheperd czy One.

Łódź - Małe ssaki w nowym domu

Udało się pozyskać środki na modernizację pawilonu małych ssaków w Łódzkim Ogrodzie Zoologicznym - poinformował na konferencji prasowej dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej Arkadiusz Jaksa.

Zabytkowe mercedesy na Piotrkowskiej w Łodzi

Ponad 100 zabytkowych mercedesów zaprezentowało się łodzianom podczas zlotu miłośników samochodów tej marki, który trwa do 7 czerwca br. Na trasie przejazdu znalazły się m.in. EC1, Biała Fabryka, Manufaktura i Muzeum Kinematografii. Atrakcją wydarzenia był pokaz elegancji mercedesów na ulicy Piotrkowskiej

Koncert na otwarcie w skateparku w Łodzi

Skatepark przy ul. Przybyszewskiego 335 obok Lasku Widzewskiego został oficjalnie otwarty. Ucieszył licznie zgromadzonych użytkowników deskorolek i bmx-ów. Wydarzeniu towarzyszyły koncerty i konkursy z nagrodami. Wystapił m.in. zespół Call The Sun. W spotkaniu z młodzieżą uczestniczyli prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i wiceprezydent Tomasz Trela.

Śladami rewolucji - wycieczka w Łodzi

Odbyła się pierwsza wycieczka trambusem z cyklu „Łódzkim Szlakiem Rewolucji 1905 Roku". Kolejne spotania z historią zaplanowano na następne soboty 13 i 27 czerwca br. o godz. 11 i 14.

25 lat odrodzonego samorządu - obchody w Łodzi

25 lat temu, 8 marca 1990 roku Sejm uchwalił ustawę o samorządzie terytorialnym, a wkrótce potem - w maju odbyły się pierwsze w pełni wolne wybory samorządowe. Dzięki tym wydarzeniom Polacy zaczęli sami decydować o sprawach, które ich dotyczą i rozpoczęła odradzać się wartość nie do przecenienia - samorządność - powiedział Tomasz Kacprzak, przewodniczący Rady Miejskiej na uroczystości z okazji 25 rocznicy odrodzenia samorządu terytorialnego. W Dużej Sali Obrad Urzędu Miasta Łodzi zgromadzili się przewodniczący rady 25-lecia, byli prezydenci, urzędująca prezydent Łodzi oraz radni wszystkich kadencji. Ćwierć wieku łódzkiego samorządu to siedmiu prezydentów, dziewięciu przewodniczących Rady Miejskiej, 288 radnych - różne osobowości i pomysły na rozwój miasta. Radnym, który jako jedyny w ławach łódzkiej Rady Miejskiej zasiada od siedmiu kadencji jest Władysław Skwarka, który 27 maja z tej okazji został uhonorowany symboliczną statuetką.

Kamień węgielny pod stadion w Widzewie

Wmurowano kamień węgielny pod stadion miejski przy al. Piłsudskiego. Uroczystość odbyła się przy udziale wiceprezydenta Tomasza Treli, przedstawicieli klubu RTS Widzew, kibiców, prezesa firmy Mosty Łódź Wojciecha Patera i projektantów

Nowy park dla rolek w Łodzi

Zakończono budowę skateparku przy ul. Przybyszewskiego 335 obok Lasku Widzewskiego. Inwestycja została zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego. Nowy obiekt rekreacyjny ma być uroczyście otwarty 5 czerwca. Wydarzeniu będą towarzyszyły koncerty i konkursy z nagrodami. Wystapi m.in. zespół Call The Sun.

Pracownicy MOPS w Łodzi bezpieczniejsi w pracy

Zakończył się właśnie trwający trzy miesiące kurs samoobrony dla pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi. Wiceprezydent Tomasz Trela pogratulował uczestniczkom szkolenia i wręczył oficjalne certyfikaty.

Łódź - Kiedy pękły małe serca...

Jak co roku, 1 czerwca, przed pomnikiem Pękniętego Serca odbył się uroczysty apel, przywołujący tragiczny los małych więźniów niemieckiego obozu dla dzieci i młodzieży polskiej przy ul. Przemysłowej, działającego w latach 1942-1945.

Wizyta ambasadora Armenii w Łodzi

Ambasador Armenii Edgar Ghazaryan złożył wizytę w Urzędzie Miasta Łodzi. Spotkał się z prezydent Hanną Zdanowska i przewodniczącym Rady Miejskiej Tomaszem Kacprzakiem. Wizyta miała charakter informacyjny. Rozmawiano o wzajemnych kontaktach mieszkańców Łodzi i obywateli Armenii oraz o możliwości współpracy na różnych polach.

Cała Łódź jest Oscarem - nowa gwiazda na Piotrkowskiej

Nowa gwiazda zabłysła w łódzkiej Alei Sławy. Upamiętni twórców „Idy", oscarowej produkcji łódzkiego Opus Filmu. Uroczystość rozpoczęła święto ulicy Piotrkowskiej. Nowa gwiazda znajduje się na wschodniej stronie Alei Sławy. W tym miejscu tradycyjnie wmurowywane są gwiazdy reżyserów, operatorów i innych twórców, którzy obok aktorów pracują na sukces filmu. Goście uroczystości zgadzali się jednak, że gwiazda twórców „Idy" jest gwiazdą wszystkich łodzian.

Uhonorowano pierwszego przewodniczącego Rady Miejskiej w Łodzi

Portret Andrzeja Ostoja - Owsianego, pierwszego przewodniczącego łódzkiej Rady Miejskiej w historii odrodzonego samorządu, odsłonięto dziś w Urzędzie Miasta Łodzi. Obraz pochodzi z prywatnych zbiorów rodziny przewodniczącego, która przekazała go miastu. W uroczystości uczestniczyli wdowa po Andrzeju Ostoja - Owsianym, jego syn oraz wnuczka.

Ponad 4500 zawodników wystartowało w 13. Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run

Bieg główny na dystansie 10 km wygrał Stephan Kiplimo z Kenii. Wśród kobiet najlepsza była Agnieszka Mierzejewska. Dziesięciokilometrowa trasa 13. Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run przebiegała m.in. ul. Zachodnią, gdzie ulokowany został start, al. Kościuszki, ul. Targową i terenem EC-1, ul. Ogrodową, zakończyła się zaś w parku Staromiejskim. Oprócz biegu głównego odbyły się m.in. biegi dziecięce oraz dla osób niepełnosprawnych.

Kolejni kreatywni w Łodzi już na swoim

Zakończyła się XIII edycja akcji Urzędu Miasta Łodzi „Lokale dla kreatywnych", w których do wynajmu było 29 pomieszczeń użytkowych w centrum miasta. W odsłonie programu 9 kolejnych osób i firm znalazło swoje lokum do prowadzenia działalności. Najwięcej chętnych było oczywiście na lokale przy ul. Piotrkowskiej.

Pilotażowy obszar rewitalizacji nr 1 w Łodzi

Założenia programu obszarowej rewitalizacji miasta przedstawił na konferencji prasowej dyrektor Biura ds. Rewitalizacji i Rozwoju Zabudowy Miasta Marcin Obijalski.

Łódź Pozdrawia znów nagrodzona!

19 maja w Teatrze Kamienica w Warszawie odbyła się uroczysta Gala 7 edycji konkursu Kampania Społeczna Roku organizowanego przez Fundację Komunikacji Społecznej oraz portal kampaniespoleczne.pl. Ideą konkursu jest zwrócenie uwagi na najlepsze przykłady kampanii realizowanych w Polsce a głównym kryterium oceny projektów jest marketingowe podejście do poruszanych problemów, nie zaś sam temat kampanii

Zainaugurowano III charytatywny mecz „Biznesowa Liga Pomocy"

20 maja 2015 roku, podczas specjalnej konferencji prasowej, Urząd Miasta Łodzi, IQ Sport Advisory Group wraz z firmą Magellan S.A. zainaugurowali III edycję meczu charytatywnego „Biznesowa Liga Pomocy”. Po raz pierwszy mecz Biznesowej Ligi Pomocy zostanie rozegrany w Łodzi. 20 czerwca 2015, o godz. 14:00 na murawie Stadionu SMS im. Kazimierza Górskiego spotkają się przedstawiciele biznesu, aby zagrać dla podopiecznych Fundacji Gajusz. Akcję wspierają gwiazdy polskiej piłki nożnej oraz uznani trenerzy: Czesław Michniewicz i Michał Probierz.

Coraz więcej obywatelskich wniosków w Łodzi

Jeszcze tylko osiem dni zostało do końca terminu składania wniosków do przyszłorocznego budżetu partycypacyjnego. Swoje propozycje można zgłaszać do środy, 27 maja. Na trzecią edycję budżetu obywatelskiego przewidziano 40 mln zł, z czego 30 mln na zadania lokalne i 10 mln na zadania ogólnomiejskie.

W Łodzi nie spaliśmy, zwiedzaliśmy!

Rekordowa liczba instytucji otworzyła swoje podwoje podczas tegorocznej łódzkiej Nocy Muzeów - było ich aż 53. Na wystawy zaprasiły łódzkie muzea i instytucje kultury. Oprócz wystaw przygotowano koncerty, wystawy, pokazy, projekcje filmów, degustację, wycieczki i wiele innych atrakcji dla zwiedzających.

Łodzianie, spełniajcie marzenia!

Zachęcam, by przy pomocy budżetu obywatelskiego realizować swoje marzenia - mówił wiceprezydent Krzysztof Piątkowski, przypominając, że do 27 maja można składać wnioski w ramach trzeciej edycji łódzkiego budżetu obywatelskiego. Do rozdysponowania będzie aż 40 mln zł. Od początku przyszłego tygodnia, tj. 18 maja, rozpocznie się intensywna kampania promocyjna, przypominająca o możliwości złożenia dokumentów wymaganych w procedurze budżetu partycypacyjnego. W różnych punktach miasta pojawią się plakaty, w kampanię zaangażowane będzie łódzkie MPK, dużo informacji pojawi się też w internecie.

Łódź wspina się na lotniczą wyżynę

Minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska oraz prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Wojciech Dąbrowski spotkali się z pracownikami i kierownictwem Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 1 na Lublinku.

Od wczoraj świętują łódzcy studenci

Barwny korowód społeczności akademickiej Łodzi, inaugurujący tegoroczne juwenalia, przeszedł ulicą Piotrkowską. Bawiącym się studentom towarzyszyli rektorzy i kadra akademicka łódzkich uczelni publicznych i niepublicznych. Przemarsz uatrakcyjnili motocykliści

Łódź szykuje się na studenckie rządy w miescie

14 maja o godz. 15-tej przejdzie ulica Piotrkowską barwny korowód studentów którzy przejmą władzę nad miastem

Rocznica śmierci Marszałka - obchody w Łodzi

W 80. rocznicę śmierci złożono kwiaty przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Organizatorem uroczystości był Związek legionistów Polskich i Ich Rodzin. Uczestnicy zgromadzenia w przemówieniach podkreślali zasługi marszałka dla odbudowy i umacniania państwa polskiego oraz jego patriotyzm

Do Łodzi - szlakiem łebskich rowerzystów

Ponad 1000 kilometrów pokonają rowerzyści z Łeby, którzy biorą udział w rajdzie pod hasłem „Trzeźwo patrzę, trzeźwo jadę”. Na trasie ich wyprawy znalazła się także Łódź. Rowerzyści przyjechali na ulicę Piotrkowską, gdzie na dalszą drogę potarli nos pomnikowi Juliana Tuwima „na szczęście”.

Wyjątkowa wystawa od dzisiaj w Łodzi

We wtorek, 12 maja 2015 r. o godz.12.00 w Galerii 87 (Piotrkowska 87) wernisażem wystawy malarskiej ”SATYSFAKCJA” Davida Pataraia , zainaugurowane zostaną przypadające na rok 2015 obchody 20-lecia współpracy partnerskiej pomiędzy Łodzią a Rustawi. Program obchodów został objęty Patronatem Honorowym Pana Nikoloza Nikolozishvili, Ambasadora Gruzji w Rzeczypospolitej Polskiej

Za dbałość o dziedzictwo w Łodzi

Obiekty, które „zapracowały" na tytuł Pomnika Historii dla Łodzi będą oznaczone specjalnymi plakietami. W pałacu Scheiblerów (Muzeum Kinematografii) wręczono je obecnym administratorom zabytkowych budynków i terenów.

Jubileusz WZL nr 1 S.A. w Łodzi

70-lecie działalności Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 1 S.A. uroczyście świętowano w siedzibie firmy na Lublinku. Prezes Jan Piętowski mówił o dotychczasowych osiągnięciach firmy, ale także o przyszłości zakładów, które stają przed nowym wyzwaniem po rozstrzygnięciu przetargu na zakup śmigłowców dla polskiej armii. Z okazji jubileuszu 35 pracowników WZL nr 1 SA otrzymało na wniosek MON złote, srebrne i brązowe Medale za Zasługi dla Obronności Kraju, a pamiątkowymi plakietkami uhonorowano wieloletnich pracowników.

Wojna w jedenastu odsłonach w łódzkim muzeum

W Muzeum Tradycji Niepodległościowych oddział Radogoszcz otwarto wystawę „70 rocznica nad III Rzeszą, Wojna w Europie". Składa się ona z jedenastu sekcji przedstawiających przyczyny wybuchu wojny, jej najważniejsze etapy oraz martyrologię narodów.

Łodzianie zdecydowali – wiaduktu nie będzie

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, po przeprowadzeniu cyklu konsultacji społecznych, ogłosiła decyzję w sprawie projektu budowy wiaduktu na skrzyżowaniu marszałków.

Promujemy łódzkie utalentowane zespoły!

Menedżer ulicy Piotrkowskiej Piotr Kurzawa zaapelował o wsparcie łódzkich zespołów startujących w popularnym programie „Must be the Music". W półfinałach wystąpią dwie grupy z naszego miasta - „Call the Sun" oraz „Black Radio", które zaprezentują się w kolejnych odcinkach talent show „Polsatu". W ramach promocji zespołu „Call the Sun" 8 maja, o godz. 20 na woonerfie pod zegarem przy ul.6 Sierpnia odbędzie się koncert utalentowanej łódzkiej grupy muzycznej.

W Łodzi tegoroczny maj będzie pełen wrażeń

Interesująco i bogato zapowiada się kalendarz majowych, łódzkich wydarzeń kulturalnych, rocznicowych i festiwalowych. Na konferencji prasowej w Art_Inkubatorze przedstawiono niektóre z propozycji. Przede wszystkim 70-lecie świętują łódzkie uczelnie wyższe, a Uniwersytet Łódzki zorganizował Światowy Zjazd Absolwentów UŁ, natomiast 24 maja chce uhonorować tytułem doktora honoris causa wybitnego pisarza i badacza kultury Umberto Eco. W związku z jego wizytą odbędzie się również szereg wydarzeń towarzyszących, m.in. kryminalna noc literatury zaplanowana 8 maja w Muzeum Miasta Łodzi. Z okazji jubileuszu Akademia Sztuk Pięknych organizuje 31 maja spotkanie i warsztaty dla dzieci w plenerze przed gmachem uczelni przy ul. Wojska Polskiego. Dziekan Wydziału Aktorskiego PWSFTviT mocno podkreślała role dorocznego Festiwalu Szkół Teatralnych, który może stać się jedną z wiodących imprez w Łodzi.
stat4u